Új privát üzeneted érkezett!

Zazzy,
én tényleg nem merem elkezdeni a metet, pedig a bogyó itt van nálam. Baromira félek tőle, nem csak azért hogy milyen hatással lesz a tejre, hanem a rosszullétek miatt. Nem tudnám ellátni Mollit, és nincs segítségem.

Szti,
hálistennek nekem súlyproblémám nincs, és a teherbeesés előtt progi gond se volt. Attól persze most lehet. Kivárok egyenlőre.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Sziasztok!

Helló Napvirág!!! Te is előkerültél végre! :wink: :lol: Dejódejódejó!:)

Eclipse! Lehet nekem is egy tippem? :wink: Beágyazódásos vérzés? :wink: muszáj volt megszekálnom téged, nem bírtam magamban tartani... :oops: :lol:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


zazzy
17 hónapig volt tejed?!?! :shock: Aztamindenit,de mázlista vagy!!!! :)

eclipse
Téged anno eléggé megviselt a met kezdése,jól emlékszem? Mármint a rosszul létekre gondolok. Amúgy elsőnek én is arra gondoltam,mint Lucuzs! ;)

lucuzs
Igen,most már több időm van egy ideje :). De jó téged is látni! :)
Hűűűű basszus,de közel van a vonalzódon a baba az 1-hez!!!! :shock:
Hihetetlen.....nemrég még a kecskeruta teát ittad és dokit kerestél...megy az idő.
Metet tesó miatt kezdted újra?

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 

 
 

Lucuzs,
valóban, ezt csak szekálásnak veszem, mert realitás alapja sajnos nincs.

Napvirág,
hajjaj, még most is kiráz a hideg ha rágondolok a met kezdésre.
3*500at kellett felépíteni, én hülye meg az első hét után, amikor csak egy felet szedtem, eldicsekedtem itt hogy ez meg sem kottyan. Aztán a következő a héten az emelés úgy letaglózott hogy azt hittem beledöglök. Nem tudtam melyik felemmel forduljak a budi fele, hipóztam ezerrel, remegett kezem-fejem. Csak feküdtem és nyögtem a párom után. Ezt egy 11 hónapos szélvésszel nem lehet megjátszani. :(

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Kicsi törpém nem akar kistesót.
Eddig mindig reggel 6-7 között ébredt fel először. Az utóbbi napokban sikerül neki 2-3 körül is, egy kis nyafi anya simiig,ha nincs simi nyafi simiig egyre jobban.... :?
Na de a remény hal meg utoljára,most még úgysincs értelme a görbének.
Csütörtökön megyek vv-re. Azt nem várom,viszont az eredményt annál jobban! ;)

Nincs most senki a topikban, aki élesben próbálkozik? Úgy izgulnék havonta mások helyett,hogy megjön-e vagy nem,ha már én nem izgulhatok! ;)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Napvirág! Mi "élesben" próbálkozunk, csak hát mensi nélkül nemigazán lehet havonta izgulni... :wink:
De már volt 2 derékfájós hetem, azt hittem végre megjön, de semmi, azóta eltelt újabb 2 hét. Ja és persze a teszt is nega... nosztalgikus élmény volt megint csíkra pisilni, de a negatív tesztet látni már korántsem volt olyan kellemes.

Holnapra drukk a vérvételhez! Terhelés lesz inzulinnal?

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Ma kaptam, nekem nagyon tetszett:

8 gondolat az anyaságról:

1.
Azt mondják szülés után 6 hétig tart visszatérni a normális kerékvágásba.
-Aki ezt mondja nem tudja,hogy miután anya lettél nincs többé olyan, hogy "normális kerékvágás".
2.
Azt mondják , hagyd, hogy az anyai ösztön vezessen.
- Aki ezt mondja,nem volt még egy 3 évessel vásárolni.
3.
Azt mondják a gyermeknevelési kérdésekben megtalálod a választ a szakkönyvekben.
- Aki ezt mondja nem látott még gyereket babot tömni az orrába és a fülébe.
4.
Azt mondják, ha jó anya vagy a gyermeked is jól viselkedik majd.
-Aki ezt mondja azt hiszi a gyerekek használati utasítással és garanciával érkeznek.
5.
Azt mondják nem kell iskolázottnak lenni ahhoz,hogy jó anya légy.
- Aki ezt mondja még sosem segített egy ötödikesnek a matek háziban.
6.
Azt mondják az ötödik gyereket már nem fogod úgy szeretni, mint az elsőt.
- Aki ezt mondja annak biztos nincs öt gyereke.
7.
Azt mondják az anyaságnak akkor van vége,amikor a gyereked elhagyja az otthont.
- Aki ezt mondja az biztos nem nagymama.
8.
Azt mondják édesanyád úgyis tudja,hogy szereted őt, nem kell mondani neki.
- Aki ezt mondja biztos nem anya.

Szerintem nagyon jók! :)
Ezen az utolsón nagyon elgondolkoztam....fantasztikus érzés lesz majd,amikor a kisfiam azt mondja nekem,hogy szeret! Szerintem én ott fogom elsírni magam a boldogságtól! Már alig várom!!!!! :) :) :)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Lucuzs
Igen, terheléses lesz. Majd az eredménytől függ, mennyi metet kell szednem.
Nem csinál mensit a met? Hogyhogy? Bali előtt csinált. Jól emlékszem 40 nap körüli ciklusaid voltak tőle?
Most nem hőmérőzöl? (Bár gondolom nem egyszerű 2 gyerkőc mellett...)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Sziasztok,

Mi próbálkozunk... rendberakni a dolgokat :wink: , hogy majd egyszer, nemsoká lehessen kistesó. 10 hétig szoptattam, és 2 hét alatt visszajött minden érzés - nem vagyok jól, hízom a semmitől, elkezdtem a diétát, annyi lett belőle, hogy nem hízok tovább (de nem is fogyok), nagggyon hullik a hajam, visszajöttek a pattanások.

Felhívtam a MM-t, megkérdeztem a recist, mire jelentkezzek be - inzulinterhelés így is, úgy is car lenne, hormonok szintén, de kéne Meforal. Azt mondta, megkérdezi RR-t (ő volt a dokim), és visszahív. Tök rendes, mára ígérte.

Szerintem januárig diétázni fogok, és akkor elkezdünk próbálkozni. Mindenki azt mondja, hogy másodjára összejöhet pikkpakk, de szerintem ugyanúgy lehet hosszabb próbálkozás is. Tami a lombik előtti utolsó lehetőséggel jött össze (closti+tüszőrepi), és lapar is kellett volna, ha nem sikerül (endometriózis). A lombikot csak úgy vállalták volna. Hál istennek sikerült, de fogalmam sincs, mire számítsak másodjára, ezért hamar belevágunk. Ha kis korkülönbség lesz, akkor max nem alszom 1 percet se :wink: :wink: :wink:

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Na, visszahívtak az MM-ből, se terhelés, se Meforal, várjak még 2 hónapot,majd ha nem javul :cry:

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Kriszti,

sajnálom, hogy nem jött össze a bogyó!

Kép
gota79
 
 


kriszti0921
Állítólag azt a bizonyos 6 hónapot sok mindenben érdemes kivárni,mert a hormonok addig még változnak. Biztos neked is ezért mondták.
A diétának neki kezdesz?

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Napvirág,

Muszáj lesz, mivel normál kajálással híztam 2 hét alatt 2 kilót... semmi zabálás, semmi túlzott nasi, ettem egy kevés édességet ebéd után, szal nem ilyen "lecsúszott egy fél torta", hanem pl egy túrórudi vagy kicsi pálcikás jégkrém...

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Nekem is így volt, visszahíztam 5 kilót. Szerencsére azóta megint lement.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vicky79 2011.09.25 07:18-kor.



vicky79
 
 


Kriszti,

én az első 4hónap alatt 14kgot híztam. és én sem zabáltam reggeltől estig...

Kép
gota79
 
 


No én legalább tudom,mitől híztam 10 kilót! :lol: :evil:

Kép
Kép
zazzy
 
 


Kriszti!
Szoptatás alatt "normális" a hajhullás,egyébként is,nemhogy pcosan sajna.Nekem is már alig van,folyamatosan vágatom rövidre,mert ha már hosszabb irtó gáz,hogy alig van pár szál.És persze állandóan össze van kötve,hogy ne hulljon mindenfelé,így is nagyon oda kell figyelni,hogy a fiam ne hajat egyen :x :(

Kép
Kép
zazzy
 
 


Lányok!

Akinél egyszer kiderült az IR, az ha nem is szedi a gyógyszert, de diétázni, mozogni kell!!!!
Nem múlik el a betegség, csak javul a kezelés hatására!!!!!
Nem csak a baba érdekében kell magunkra figyelni, hanem azért is, mert a rossz anyagcserének életveszélyes szövődményei lehetnek!

Én terhesség, szoptatás alatt és azóta is szedem a metformint, figyelek az étkezésre... hetente 2-3-szor járok úszni, biciklizem :lol: :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


zazzy, én már nem szoptatok, a 8. héten egyik napról a másikra elkezdett feleződni az AT, szaporítottam egész nap cicizéssel, fejéssel, szaporító fejéssel, urtica, stb, mégis elfogyott a 10. hétre. Vitamint is szedtem, mégis... utána kezdett el hullani a hajam.

Ircsi, szedném én is a metet, de nem írják fel. A háziorvosom egy igazi tahó, meg sem kérdezem. (Írtam egyszer róla a blogomban, 9. héten voltam nála, mikor elkezdett velem kiabálni, hogy ugye elmegy amniocentézisre??? Neki mi köze hozzá???)

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Nekem ez a két kiló is rémálom, eleve maradt rajtam 5, és ugyanaz a tehetetlen érzés van rajtam, mint régen, és akkor toporogjak 2 hónapot...

Mondjuk az már biztató, hogy megjött, kiváncsi leszek, hány napos lesz elsőre a ciklus, nagy önbizalommal beírtam a 28 napot a vonalzóra, hátha ezzel bevonzom :wink: :wink: :wink: 8) 8) 8)
kriszti0921
 
 


Én nagyon örültem szülés után, mert -7 kilóban voltam a teherbe esésemhez képest. Aztán visszajött belőle 5. Akkor elkezdtem a metet és megint lement 7. Most nem megy a diéta, a mozgás csak a Barbus utáni futkosás. De így is tartom a súlyomat. Remélem ez így is marad. Nekem is 10 hetes koráig volt tejem.



vicky79
 
 


Hát úgy látom nem egyedüli probléma a súlyfelesleg. :(
Én olyan büszke voltam magamra,hogy szülés után 3 kiló volt rajtam!!!! ....De ez sajna hamar elmúlt. Szinte nálam is hetente 1 kiló jött fel. :evil:

lombikbaba
De irigyellek az úszásért! Azt én is nagyon szeretem,régebben hetente 1x jártam kollégákkal, nagyon hiányzik!Hogy csinálod,hogy ennyi minden belefér a gyerkőc mellett?
Én minden reggel úgy kelek fel,hogy ma ha törik,ha szakad lesz torna vagy sífutás,mert az embernek arra van ideje,amire akarja,alapon. De annyira elmegy az idő a főzéssel, mosással, gyerekkel,hogy vagy átlógnak a délutáni alvásidőbe ezek a feladatok,vagy olyan hulla vagyok,hogy én is elalszom a gyerekkel. :oops:


Tudja valaki hogy kell a fertility-s görbét csatolni? Nem találom a linket az oldalon.

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Lombikbaba!
Persze,igazad van,de met nélkül nekem egyszerűen nem ment.Se az,hogy kevesebbet egyek,diéta meg pláne,mozgásról egyelőre ne is beszéljünk... :?

Napvirág!
Én is olyan kíváncsi vagyok időnként,hogy mások hogy csinálják,a napjaim 90%a túlélés :lol: Pedig nem is kezelhetetlen gyerekeim vannak,sőt Áron kimondottan angyal,mióta megszületett.Éjszaka is hagy aludni(pont a lányom az,aki többször kel,ilyen idősen már jönnek a rossz álmok,pedig nem néz hülye meséket,de hát minden mesében van rossz meg jó :roll: :D ).
Nekem leginkább az a "bajom",hogy maximálisan ők az elsők.Amíg nem áll a feje tetején a ház,és nem koszt eszünk,addig inkább velük töltöm az időt,mint pl.házimunkával :oops: És van hogy összedobott kaját ebédelünk,mert játszóterezünk majdnem egész délelőtt.(Olyan fura,régebben imádtam főzni,mióta Áron is megvan,kimondottan nehezemre esik :? )

Kép
Kép
zazzy
 
 


zazzy
Nekem még könnyebb helyzetem van,mert Daninak még hamar össze tudok kutyulni valami kaját, apa este jön haza, addigra vagy sikerül valami,vagy nem. (tegnap paprikás krumpli sikerült :oops: )
Én meg eszek menet közben amit találok.
Amúgy én is így vagyok vele,mint te. Igaz,most,hogy mászás van sűrűbben kell porszívózni. Ilyen kicsi úgysem lesz mégegyszer, legalább élvezzem minden pillanatát,amit csak tudok! :)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Köszönöm, hogy megosztották velem a szülés utáni tapasztalatokat, legalább nem érzem ufónak magam :roll: :roll: :roll:

Idő... nem lehetne kérelmezni az anyáknak, hogy minimum 28 órából álljon a nap? 8) Kicsit többet aludni, kicsit nyugisabban intézni a napot, kicsit mindenre jusson...

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Én is vackokat főztem vagy teletálaztam mikor Barbus kisebb volt. Sokat játszóztunk mi is. Most már kap ebédet a bölcsiben és csak magamra kell főznöm. Én meg sokkal jobban haladok, mikor bent van a bölcsiben. Most persze itthon vagyunk, beteg az egész család.



vicky79
 
 


kriszti0921
Ez az idő kérdés nem rossz ötlet!
Nekem is sokszor eszembe jut,amikor pár óra alvás után "megszólal az ébresztő", hogy mennyivel jobb volt a telefon ébresztésére kelni,mert ott még nyomhattam 10 perc szundit! :D

vicky79
Holnap kezdenél dolgozni, jól emlékszem? Hány órában?
Barbus megszokta a bölcsit?

Képzeljétek, hétvégén céges buli lesz....bejelentkeztem a fodrászhoz (épp ideje,mert tavaly szeptemberben voltam utoljára). Átnéztem a ruháimat,hogy tudok-e mit felvenni. Na,itt letaglóztam. Szoknyát még csak-csak, de nem szeretem a nylon harisnyát, így az kilőve....a nadrágaim közül egy sem jó rám! :( :cry: Pedig a szülés után volt 2 nadrágom,amit hordtam....most a combom közepéig tudom felhúzni. :oops:
Szóval ma muszáj voltam elmenni nadrágot venni. Eddig 34-36-osokat hordtam, gondoltam keresek 38-40-est....hát gáz,mert 40-42-ek voltak jók. :roll:
És amikor ott álltam a próbafülkébe,mindenhol tükrökkel és láttam,ahogy húzom fel a gatyát és a hurkák folynak ki.....áááááhhh!!!! Utálom magam! :evil:
Bementem az Auchanba és vettem 2 Béres A. DVD-t. Az egyik a szülés utáni torna,amin Détár Enikővel van. Ez nagyon tetszik,meg is csináltam ma délután. Fél órás az egész torna és olyan a hangulata,mint amikor 2 barátnő otthon nekiáll tornázni. Klassz. A másik meg egy intenzív alakformáló, zsírégető, szintén fél órában....hát abba még csak belenéztem. Holnap megcsinálom....őöööö vagyis megpróbálom. ;)
Nagyon sokkoló volt a látvány,hogy hogy nézek ki. Igaz,hogy itthon is láttam, de valahogy más megvilágítás volt,meg az a mindenhol tükör! És persze itthon nem a tükör előtt próbáltam magamra húzni a ruháim....
Szóval nagyon elhatároztam magam, kíváncsi leszek,meddig bírom!
Keresek egy fogyis vonalzót is! ;)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Napvirág: 8 órában fogok rendesen visszamenni dolgozni, de sajna még nem holnap. Nektek nem is írtam, hogy mi történt velünk a héten. Hétfőn éjszaka Barbus elkezdett hányni, de nagyon durván. Felhívtam az ügyeletet és az ottani doki tanácsára felvittük a budai gyerekkórházba. Onnan azonnal tovább küldtek minket a bethesdába, mert annyira hányt, hogy nem tudtuk itatni. A bethesdában voltunk szerdáig, kapott infúziót. Szerdán haza jöttünk erre apának begörcsölt az epéje, be vele a honvéd sürgősségiére. Ott kellett hagynom, mert azt mondták 3 órát is eltarthat amíg valaki megvizsgálja. Még jó, hogy előtte a háziorvos begyógyszerezte. Rázta a hideg is nagyon. Szerencsére éjszakára kiderült, hogy nem epekő és nem kell műteni. Azt mondták Barbus vírusa ment rá az epéjére. Most meg mind a hárman náthásak vagyunk, ez valószínűleg egy baci, amit a bethesdában szedtünk össze. Szóval jó hosszú voltam, de a lényeg az, hogy nem tudom addig bölcsibe vinni, amíg megy a hasa és folyik az orra. Úgyhogy még szerintem vagy 2 hétig még itthon leszek, újra be kell majd szoknia a bölcsibe. Pedig már egész jól bírta. Tök ügyes vagy a tornával, a ruhaboltok tükrei meg mindig túl őszinték. Kövérítenek. :)



vicky79
 
 


vicky79
Fúúúú! Ez nagyon durva!!!!! Hogy bírtad? Én biztos sík idegbeteg lettem volna, főleg az miatt,hogy nem tudok tenni semmit, amivel segíthetek! :(
A náthát tuti ott szedtétek össze,mert tegnap volt kinn a doktornéni és mondta,hogy nagy náthabaci járvány van a gyerekek között.

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Hát elég nehéz volt, pláne hogy ott pihenni sem lehet, mert 2 napig csak egy széken alszol. Második éjszaka volt bent egy kisfiú, aki tüdőgyulladás gyanús volt. Az anyukájának haza kellett menni a hugival, úgyhogy megígértem, hogy figyelek rá. Este még semmi baja nem volt, éjszaka meg 39 fokos láza lett és összehányta az ágyát. Persze ott volt a nővérke, de nem volt vele valami kedves, úgyhogy pátyolgattam egy kicsit. Tuti tőle szedtük össze a bacit, mert a másik kisfiú kruppos volt, a nagy lánynak meg szúrkált a mellkasa. De akkor sem lehet nem figyelni egy 5 évesre. Másnap mindenki ment haza, csak ő maradt, de aznap már ott tudott maradni anyu. Egyébként az volt még nehéz, hogy nekem elég friss a jogsim és idegesen kellett először éjszaka vezetnem (gyerekem hátul hányt apának), utána meg kialvatlanul (amikor a páromat kellett vinnem). És persze mikor fog meg a rendőr, mert behajtok egy egy irányú utcába? Éjszaka fél 2-kor. Mondjuk rendesek voltak, mert mondtam, hogy viszem a gyereket a kórházba (ez már a bethesda előtti utca volt) és elengedtek.



vicky79
 
 


Egyébként tényleg nagyon rossz arra átmenni a gyerekhez az éjszaka közepén, hogy mindene össze van hányva. Még a kedvenc nyuszija sem látszott ki a hányásból, még jó hogy több van belőle. Tele volt rágatlan étellel a vacsiból. Én nagyon rosszul bírom a hányást, apa takarított meg mosott ki másnap. Apa higgadtabb volt, rögtön mondta, hogy úgy pakoljak, hogyha kórház lenne belőle, akkor legyen azért nálunk ez-az. Hát nem könnyű végig gondolni, hogy mi kellhet neked és a gyereknek egy pár napra, ráadásul úgy hogy közben a gyereked folyamatosan sír-hány-alszik.



vicky79
 
 


Napvirág
Hogy van időm? Úgy, hogy egy csomó "felesleges" dologgal nem foglalkozom :oops:
Mosógép mos magától is. Főzni ritkán szoktam, van itt egy nagyon jó étterem, vagy lemegyünk, vagy hozatom a kaját.
Vasalni csak azt vasalom, amit nagyon muszáj :oops:
Nem háztartásmániás vagyok :oops:
És heti két napot dolgozom :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Hajrá fogyás!

Zazzy
A kevesebb evés csak önfegyelem kérdése! És ha éhes vagy, lehet olyan dolgokat enni, amiket szabadon lehet fogyasztani!!!!!
Nem a met a lényeg, hanem az önfegyelem
Rossz álmok: nem a meséktől van, hanem most kezd dolgozni a fantáziája. Normális fejlődés egyik állomása ez...

Tina
28 óra :lol: :lol: :lol: :lol:

Vicky
Jobbulást!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Vicky, uhh, együttérzésem, jobbulást a családnak!!!!!!!!!

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Sziasztok,

Neten keresgéltem és igy találtam rátok. (Előre is bocsi, hosszú i-m sajna nincs)
Magamról: 30 múltam, van egy 2 éves kisfiam és neki szeretnénk kistesót, ami már egy jó ideje sajnos várat magára. Aztán kiderült a PCOS (18 ciszta), picit eltolódott hormonok és nagyon durva IR. 60' inzulin: 160, 120'-es 170, ezért doktornő Merkformint (750) 2x1-et irt fel, amit most kezdtem el felépiteni.

Kérdéseim hozzátok: Először is csaltakozhatok-e hozzátok?
Kinek mennyi idő után jött össze a gyerkőc miután elkezdte szedni a gyógyszert? Terhesen is szedtétek vagy sem?

Annyira el vagyok keseredve lányok, hogy mi van, ha már sohasem lehet gyermekem.... :( Ugye gyógyszerezés+diéta+mozgás kombóval mindenkinek összejöhet egy egészséges baby???
edcsike
Gödöllő
 
 


Budapestiek segítségét szeretném kérni. hugicámék most akarnak belevágni a babaprojektbe. mondtam neki, hogy mindenféleképpen előtte rákszűrés. nem tudja hova menjen. a 13.kerben laknak. mondta, hogy ott van a közelben 3kórház is, de nem tudja, hogy ott is van e sztk-s rendelés. illetve azt is megköszönnénk, ha esetleg valaki tud ezekben a kórházakban lévő olyan nőgyógyászt, akivel meg volt elégedve ő, vagy ismerőse.
Köszönjük

Kép
gota79
 
 


Sziasztok,

Neten keresgéltem és igy találtam rátok. (Előre is bocsi, hosszú i-m sajna nincs)
Magamról: 30 múltam, van egy 2 éves kisfiam és neki szeretnénk kistesót, ami már egy jó ideje sajnos várat magára. Aztán kiderült a PCOS (18 ciszta), picit eltolódott hormonok és nagyon durva IR. 60' inzulin: 160, 120'-es 170, ezért doktornő Merkformint (750) 2x1-et irt fel, amit most kezdtem el felépiteni.

Kérdéseim hozzátok: Először is csaltakozhatok-e hozzátok?
Kinek mennyi idő után jött össze a gyerkőc miután elkezdte szedni a gyógyszert? Terhesen is szedtétek vagy sem?

Annyira el vagyok keseredve lányok, hogy mi van, ha már sohasem lehet gyermekem.... :( Ugye gyógyszerezés+diéta+mozgás kombóval mindenkinek összejöhet egy egészséges baby???
edcsike
Gödöllő
 
 


Bocsi Lányok, hogy 2x küldtem el, még szokom a babnet-et... :)
edcsike
Gödöllő
 
 


edcsike, üdv itt!

Én 2010 február 22-én kezdtem el szedni a gyógyszert (azért tudom, mert a férjem szülinapját még megvártam, sütöttem neki egy isteni csokitortát :lol: :lol: ), és október elején jött össze Tamara. De csak az utolsó három hónapban próbálkoztunk, addig hagytuk hatni a gyógyszert, meg egyre fogytam. Nekem Closti és tüszőrepesztő is kellett, úgy sikerült. Ja, és a hormonok akkor jöttek igazán rendbe, amikor a diétát nagyon szigorúan vettem, tényleg számoltam a CH-t, és 0 cukor, 0 fehérliszt.

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Edcsike: Üdv köztünk. Én már jóval a gyerekvállalás előtt elkezdtem szedni a metet, de nekem is kellett rásegítés. Barbus a 4. inszeminációval sikerült. Én a terhességem 15. hetéig szedtem a gyógyszert, utána nem javasolták. Pedig ha szedhettem volna talán nem lettem volna inzulinos cukorbeteg. Még jó, hogy szülés után elmúlt.



vicky79
 
 


szia,

Köszi a gyors választ!
Huhhh, ez szép hosszú idő... Hanyadik closti-s ciklusban sikerült? Próbáltad tüszőrepesztő nélkül is vagy egyből azzal?
Én próbálkozni folyamatosan szeretnék (endo doki szerint úgysem jön össze addig, mig nem leszek jobban, igy próbálkozhatunk is) Nagyon félek, hogy kifutok az időből és 1-2 év múlva kiderül, hogy mégis kell majd az az inszem/lombik, fiacskám meg addigra már nagyon nagy lesz, nem szeretnék túl nagy korkülönbséget. Eredetileg 2 évet szerettünk volna, de azon sajnos már túl vagyunk. Augusztusban volt 2 a "nagyfiam". Úgyhogy mos 3 lenne a cél, bár doktornő szerint inkább 3,5-re készüljek..
edcsike
Gödöllő
 
 


Én kibékülnék egy 3,5-4 év korkülönbséggel. Kb annyit tervezünk, remélem a tesóra nem kell 3 évet várnunk.



vicky79
 
 


szia Vicky,

Neked is köszi az üdvözlést! inszemre miért volt szükség? Párod/korod miatt? Annyira rosszak voltak az eredményeid?

Azért kérdezem, mert az én történetem eddig: 5 terhesség, 1 gyermek, 3 hónap closty kúra (repi szuri nélkül) és ez sem hozta meg a hatását, most ugye kitalálták mindez IR miatt volt és, ha az rendeződik spontán babám lehet, és ha nem? Ha mégis kell majd az inszem/lombik? Én igazán nem szeretnék megint hónapokat, éveket várni merkforminnal a csodára, ha mindez hamarabb összejöhetne mondjuk inszemmel. (ezért kérdeztelek)
edcsike
Gödöllő
 
 


Ahhoz képest, hogy előtte már másfél éve kínlódtunk, a 7 hónap már semmi volt...

Amikor clostiztam, akkor tüszőrepit is kaptam. A 3. clostis hónapban sikerült.

Szerintem az is fontos, hogy ne görcsölj rá arra, hogy mikor "kellene" sikerülni. Mindenki ezt mondta nekem is, de azt válaszoltam, hogy ugyan hogy lehetne nem görcsölni ennyi várakozás után?? De megpróbáltam, kerestem magamnak elfoglaltságot (én kertészkedtem, és blogot is írtam a kertről), leépítettem a felesleges stresszelést, nem tűztem ki célokat, hogy mikor kellene sikerülnie, lenyugodtam, és akkor sikerült. És amikor összejött, arra gondoltam, tényleg, nem hiába mondják, hogy meg kell állni, le kell nyugodni, sokat kell relaxálni, és nem szabad csipcsup dolgokon idegeskedni. És arra is gondoltam, miért nem hallgattam hamarabb másokra :wink: :wink: :wink: :wink:

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Nekem hormon injekciók nélkül még mettel sem volt peteérésem. Volt 3 clostys hónapom, utána a dokim elküldött a meddőségibe, hogy ne várjunk feleslegesen tovább. Egyébként ha ennyi vetélésed volt, akkor lehet tényleg ir. Ez okozhat az első trimeszterben vetélést. És a 120 perces inzulinod tényleg elég rossz. Nekem is ilyen sok volt. De nem tudom a sikeres inszemnél mennyi lehetett és hogy álltak a hormonjaim, mert akkor nem néztük. Az biztos, hogy egyre nehezebben lehetett stimulálni. Először le kellett állítani az inszemet, mert 8 tüszőm lett, aztán meg volt hogy csak egy.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vicky79 2011.09.26 19:31-kor.



vicky79
 
 


Edcsike
Terhesség lehet akár az első, de akár a sokadik metforminos hónapban! Nagyon sok tényezőtöl függ! Ezeket előre nem lehet megmondani! Az ember szervezete nem gép! Mindenki másképpen reagál!
És 30 évesen még fiatal is vagy :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Sziasztok!

Edcsike,
üdv köztünk!
Nálunk másfél év met szedés, és 2lombik után sikerült Lelle, spontán ciklusban!
Viszont van, akinek már tényleg 1-2hónap met után összejön, nálunk nem "csak" az IR volt a probléma!
Gratulálok a kisfiadhoz!És drukk a kistesóhoz!

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


Edcsike,

üdv közöttünk!

én februárban kezdtem el a metet, március-áprilisban closty, tüszőrepi nélkül, júniusban spontán babafogantatás.

Kép
gota79
 
 


Edicske! Üdv a csapatban!

Gratula a kisfiadhoz! És drukk a tesóprogramhoz.
Azt tudom tanácsolni, vedd nagyon komolyan a 3-as kezelést és ezzel tudod minél inkább"siettetni" a babásodást!!! De fontos, hogy rendbe jöjjél, mert ahogy nézem, már 5 terhességed volt, gondolom nem hiányzik még egy vetélés...

Pár kérdésem lenne:
Súlyfelesleged van?
Ciklusod milyen hosszú?
Spontán peteérésed szokott lenni?

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


ja, és a válasz elmaradt! :D

én 2009. februárban kezdtem a metet (nagyon-nagyon kicsi adaggal), áprilisban kaptam a problémámhoz mérhető adagot, majd következő év februárban fogant Balázs a 3. inszemkor. De nálunk sem "csak" IR volt a gond.

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Vicky! Uhh, nagyon rátok jár a rúd mostanában. Sajnálom :(
Jobban vagytok már?

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: