Új privát üzeneted érkezett!

Horibol!

Én is 100-as l-thiroxinig jutottam a terhesség alatt. Annál feljebb nem,de sajnos nem tehettem le ahogy megszületett a baba. Az a legrosszabb hogy általában terhesség után is sokáig szedni kell a többségnek,és nekem jelenleg 50-es az adagom,baba nélkül.
Nagyon dühös is vagyok!!!!!! Erről nem tájékoztatott az endos dokim,mikor terhesség alatt emelgette az adagot.
Azért hátha nálad nem,mert erre is van példa.
De ha megszületik a babád,utána se feledkezz meg erről,mert nagyon csúnya dolgokat tud csinálni.

Kép
mók
 
 


mók: teherbe esés előtt is szedtem mert már akkor se volt jó így tudom hogy marad csak kisebb adagban. Hát mivel eddig szedtem már 100ast így szerintem én túl lépem:( Köszi a választ!

Kép
horibol
 
 


Metformin babára vársz vagy anyuka lettél?

Jelentkezz a 2011-es metformin baba moziba!Bemutató:
2011.okt.22. V.PCOS közönségtalálkozó

Küldd be okt.15-ig:
-fantom neved
-babád nevét(ha már megszületett,vagy tudható a neve
-a babád (várható) születési dátumát
-a teherbeesés előzményeinek rövid leírását(problémák,kezelés)
-jó minőségű képet a babádról(terhesség esetén rólad,az arc takarásban maradhat)- max.250 kb nagyságban!

Leveled ide várjuk:
sari.nora@pco-szindroma.hu ,a tárgyban kérjük megjelölni:Metformin babamozi 2011

Kép
Kép
zazzy
 
 

 
 

Most csak ennyire futotta,el vagyok havazódva,de jól vagyunk!
Puszi mindenkinek!

Kép
Kép
zazzy
 
 


Sziasztok!

Bizony rég írtam már ide, de biztos van, aki még emlékszik rám.
Olvasgatni azért szoktalak titeket és nagyon örülök, hogy az újak is babásodnak szépen.

Nekem megszületett császárral a kicsi fiam Olivér augusztus 14.-én 3470grammal és 53centivel. Azóta szinte kitölti minden időmet.
Egy kép róla: Kép

A továbbiakban is kívánok mindenkinek problémamentes terhességet és babásodást! És köszönöm a régi topic tagoknak a rengeteg pozitív gondolatot.
nanicke
Székesfehérvár
 
 


Nanicke: Gratulálok. Nagyon szép baba. Micsoda kis mosolygós



vicky79
 
 


Nanicke!
Milliószor gondoltam rátok,de nem mertem feszengetni távolmaradásod okát. Pedig kíváncsi lettem volna hogy viselted a terhességet!!!! Írj ha lesz rá időd.
Olivér gyönyörű,és gratulálok!!!!! :D :D :D :D :D

Kép
mók
 
 


Nanicke,
itt is hatalmas gratula Olivér érkezéséhez!
Jó egészséget, és sok-sok tejcit kívánok Nektek!
Puszi!

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


Nanicke,

Gratulálok tündéri Olivér születéséhez! Császárra miért volt szükség? Jól vagytok? Azért néha nézz be!

Ki a következő kismami? Annyira le vagyok maradva...

Kép
gota79
 
 


Nanicke,
szívből gratulálok Olivérhez, jó egészséget, sok boldogságot kívánok!

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Sziasztok!



A véleményeteket szeretném kérni, korábban írogattam már ide néhányszor. Régi PCOS, IR-es vagyok, korábban Avandametet szedtem, ekkor sikerült is teherbe esnem, kisfiam most 15 hónapos, tesót szeretnénk. Februárban újra kezdtem a gyogyit, még beszedtem a korábbról maradt Avandemetet, ekkor szinte azonnal terhes is lettem, de ez sajnos hamar megszakadt, műtét lett a vége :( Rencz drnő Competactot írt fel, most ezt szedem 15/850-t, 2-t per nap. A vetélés után viszonylag hamar helyreállt a rend, igazoltan volt peteérésem is, beállt 30 napra a ciklusom.



A legutóbbi azonban 22 napra jött meg, ilyen még soha nem volt, ez 15 napja történt és én azóta is vérzek :((( A nőgyógyászom szerint ez eléggé peteérés hiányára valló ciklus, de még várjunk, hogy mi lesz ... Mégis mire várjunk??? Azt mondta, most vérvételt nem tud csinálni, mert nem tudjuk belőni, hol is tartok a ciklusban :( Több, mint két hete menstruálok, nem akar elmúlni, ráadásul extrém rövid volt ez a ciklus. Volt már valakinek ilyen? El vagyok keseredve, mi lehet ez :(



Másik kérdés: IR-hez, PCOS-hoz jól értő nőgyógyászt tudnátok ajánlani Bpen? dr. Szakács Zoltánt ajánlották, van vele tapasztalatotok? Egyéb orvos?



NAgyon köszönöm!!!

Kép

Kép
bébike4
 
 


Sziasztok!

Itt minden oké. Jövő héten nyaralás, reménykedtem, hátha meglesz előtte az amnio eredménye, de hát nem.
A kajám kezd elég rossz lenni, 3 hete: krumpli, kürtős kalács, sima csoki, mekis kaja, sült krumpli, cukor, pizza stb Persze a rendes kaja mellett, nem helyett!

Volt vkinek olyan, hogy a farkcsontja fájt, ott gerinc végénél?? :shock: A derekamnak semmi baja. Pl ha egyik térdemre nehezedek, vagy reggeli kelés után, orrfújásnál érzem, vagy ha sokat megyek és leülök. PEdig nem rúgott senki fenéken. :lol: :lol: Most csinál magának helyet Junior? Vagy most nő nagyobbat, így a 20. héttől?

Nancike gratulálok! Sok-sok boldogságot Olivérhez! 8) 8) 8) 8)

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 


Szti,

az nem baj, ha nincs eredmény. ha jól emlékszem, akkor ha valakinél baj van, korábban szólnak (1-2héten belül), és visszahívják.
nyaralás: irigy-irigy. érezzétek jól magatokat!
fájdalmat sajnálom!

Kép
gota79
 
 


Sziasztok!

Megjött az amnió eredménye:

Down-kór negatív!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

És kiffiúúúúúúúúúúú lesz. :wink: :wink: :wink: 8) 8) 8) 8)
Tök jó tudni, mivel 2 héttel ezelőtt sem derült ki és még kb 2 hét múlva megyek csak.

Most nagyon feszül a pocakom, kellemetlen. Köldököm fáj, nem bírja a tempót. :D

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 


Szti: Örülök, hogy minden rendben és gratula a kisfiúhoz. Most már gondolkozhattok a neveken.



vicky79
 
 


Szti!

Jaj de jó! Akkor minden rendben, legalább is az már biztos, (ha jól tudom) hogy genetikai betegsége nem lesz. Nevek?

Kép
gota79
 
 


Gota: Hát ikreknél ismerek olyat, akinél sikerül 3 szúrásból elcseszni a magzatvíz vételt (mind a két minta ugyanattól a gyerektől volt és a másik sajnos betegen született), de egy gyereknél biztosan minden rendben van. Itt csak nem lehet elcseszni egy ilyen vizsgálatot.



vicky79
 
 


Szti, nagyon örülök hogy rendben van a kiskrapek!
franci
 
 


Köszi csajok!

Vicky nevek csak nálam vannak, a barátom elég határozatlan ezzel kapcsolatban. Én meg nem akarom állandóan ezzel rágni a fülét.

Gota csak Down-kórt néztek, semmi mást, úh a többi lehetséges genetikai dolog benne lehet a pakliban. Sztem.

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 


szti: Szerintem az amnióból nem csak down-t néznek. Az edwards kórt is szűrik (sőt, lehet hogy még sok minden mást is). Pont ezt cseszték el az ismerősömnél. Szóval szerintem a genetikai dolgok miatt már nem kell aggódnod. A nevekkel meg csak nyaggasd apát, nehogy ne legyen egy olyan név, ami mind a kettőtöknek tetszik a szülésig. Van egy excel táblám, amibe mind a ketten bejelölhetitek egymástól függetlenül, hogy kinek melyik tetszik. A végén meg összesítitek és akkor már kevesebből kell választani. Nálunk ez vált be, amikor ideje volt akkor nézegette. Ha kell, akkor az emailemre küldj egy mailt és akkor átdobom neked a táblát. Elméletileg az összes anyakönyvezhető név benne van, de nem tudom mikor is készült. De talán ennyiből is lehet választani.



vicky79
 
 


Én is úgy tudom, hogy a magzatvízvizsgálatnál végül is kromoszóma eltérést néznek.

Vicky,

a 2010es novemberieknél mondod az ikreket. olvasgattam néha nagyon régen a topikot még Lucuzs és Eclipse miatt. az tényleg szörnyű volt. sokáig meg is könnyeztem, amikor azt olvastam.

Kép
gota79
 
 


szti: örülök a jó eredménynek és gratulálok hogy neked is fiad lesz

Kép
horibol
 
 


Gota: Nem tudom hová írt még, én a bmc-ből ismertem őket. A magzatvíz vétel után azt hitték két kisfiú és egy uh-nál mondta nekik a doki, hogy a másik baba lány. És sajnos Kittike beteg is volt. Én is megkönnyezem a mai napig is. Már egy éves lesz Balázska.



vicky79
 
 


Sziasztok!

Rég jártam erre……hűűű, nagyon rég…
Azóta már ahogy néztem sok mindenki babásodott, sőt, van,akinél már a kistesó is megvan!
Annyira jóó ezt látni! :)
Nálunk is közel 4 év után összejött a kis törpe és fantasztikus érzés! Tényleg megért minden szenvedést előtte! :) :)
Most végignéztem az utolsó oldalt. Hát nagyon jó látni, ennyi babás/pocakos vonalzót!!!!!

Zazzy
Rád emlékszem, akkor még itt voltam,amikor a kislányod vártad! És azóta itt a kistesó is….de jóóóó!!!! Gratulálok hozzá! Veled csináltak dok.filmet, ugye? Jól emlékszem?

melinda84
Rád is emlékszem! És de jó, nálad is ott a kis törpe!!!!! Nagyon nagyon gratulálok hozzá, nagyon erős voltál és csodálatos lett az eredmény! Nagyon édes a képen!
A görbe azt jelenti,hogy bármikor jöhet a kistesó,ha szeretne?

vicky79
Téged a januári topikban olvastalak zugban ;)

Kistesót szeretnénk majd mi is, de nem tudom mikor. Szívem szerint MOOOOOSSSTTTTT!!!!! :) De van egy csomó hitelünk,mert építkezünk, nem tudom hogy tudnánk megélni...így is necces,mert a GYED 2 hitelre elég. Ezen kívül apa fizujából is vonnak. Szóval nem tudom mi lesz anyagilag...vissza kellene menni dolgozni legalább 1 évre, hogy a tgyás jó legyen....ha visszavesznek.
De a másik,hogy 36 éves vagyok,hová várjak még a gyerekkel?
Áh, mindegy,nehéz dolog.
Ma megyek vissza a nődokihoz (6 hónapos kontroll így a 8. hónapnál), kíváncsi leszek mit mond. De semmi jó,az biztos. Lassan 4 hónapja,hogy nincs tejem, mensi sehol, a kilók meg csak jönnek. :S

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


napvirág: Szia! A februáriban olvastál, nem? Oda tartoztam, csak 3 héttel korábban szültem. A fiad nagyon édes ott fent kicsiben, teszel fel róla fotót? A gyógyszerrel hogy állsz? Szeded már? Vagy majd a kontroll után? Egyébként én is azért megyek vissza 26-án már dolgozni, hogy majd a tesónál normális tgyást kapjak. Szóval le kell húznom egy évet legalább.



vicky79
 
 


Sziasztok,

Szti,
gratulálok az egészséges kisfiúhoz. Kromoszómát néztek úgy általában, nem csak a Downt, nyugi

Vicky,
igen, Lucuzs és én a 2010. nov. babás topikba írtunk, és ott volt ez az orbitális, tragédiába torkolló műhiba, a Macska-családban :cry: :cry: :cry: :cry: Én az Istenhegyi Géndiagnosztikai Centrumot az alapjáig lebontottam volna puszta kézzel, az tuti fix. De az sem hozza vissza a picit... :cry:

Cicám 10 és fél hónapos, és egy szélvihar :D egy percet sem unatkozunk. Továbbra is igény szerint szopizik. Szépen fejlődik, boldogok vagyunk. Novemberben vidékre költözünk, egy szép kis faluba kertes házba.

Bébike,
üdv itt, nekem is Rencz doktornő az orvosom. Gyógyszerváltásnál előfordulhatnak kavarcsok, egyetlen felborult ciklus miatt nem kell még annyira aggódni, szerintem. Én maximálisan megbízok a doktornőben.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Eclipse: Én úgy tudtam a sotén csinálták neki az amniót! Mondjuk az Istenhegyin mérték bele a sógornőmnek a magzatburkot a nyaki redőbe és mindták neki, hogy lehet downos a gyerek persze semmi baja nem lett, de azért azt az ideget nem kívánom senkinek. Nektek gratula a szélviharhoz és a családi házhoz. Egyszer én is szeretnék egy kertesben lakni.



vicky79
 
 


vicky79
Lehet, tényleg. :) És nem jöttél át te is a januáriba? Tök úgy emlékszem... :oops:
Ott voltam én is egy jó darabig, aztán amikor megszületett Dani nem volt időm, meg inkább a januáriakat olvasgattam. ;)
Már 26-án mész vissza? :( Én nem tudom még elképzelni,hogy elszakadjak a törpétől. Inkább még ott tartok,hogy nem akarok belegondolni mi lesz, jó itt nekem itthon. ;)
Nem szedem még. Nem is tudom igazából mit csináljak. Szednem kellene, annyival is előbb lennék,ha eljutunk odaáig,hogy tervezünk. De jövő őszig biztos nem. :cry: Na,majd meglátom mit mond a doki,nemsoká megyek.

eclipse
Téged is "ismerlek". :)
Akkor már ritkábban írtam, inkább csak olvasgattam,mikor te elkezdtél ideírni. Lucuzsért meg priviben végig aggódtam. :)
De jó neked,hogy még van tejed, irigyellek érte! :)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Vicky én is azt hittem, hogy a-z-ig megnézik az amnionál a genetikai dolgokat. A lapon csak ennyi szerepel: Down-kórra elvégzett genetikai vizsgálat eredménye negatív. Magzat neme: fiú.
Aztán lehet, hogy végig nézték, csak nem írták le. Bár kétséges, hogy a 105.000 ft-ban benne lenne a többi betegség. Jó kérdés.
A táblázatot megköszönöm, dobok mail-t. extra nevek úgysem kellenek, a többi biztos benne lesz.

Eclipse gratula a házikóhoz, meglátod, milyen szuper lesz ott nektek!
Ha néztek mást is, akkor oké. :wink:

Etike nagyon eltűnt, mikorra is van kiírva? REmélem minden oké nála.

Pénteken vesszük meg a babakocsit és pár dolgot. Várom már. Eddig kb 7 ruhácskát vásároltam és 2 játékot. Nem vittem túlzásba. Majd ha itthon leszek, legalább lesz mivel elütni az időt. :)

Nevek: hát én úgy gondoltam, hogy mivel karácsony és a szülinapja között alig van különbség, szeretném, ha a névnapja távolabb essen. Így azért már jó pár lehetőség ki is esik. Ápr.1-től, de inkább máj.1-szept.30. között gondolkodok. Bár a barátom még erről sem nyilatkozott, de legalább nem ellemkezett, az is vmi. :lol: [/b]

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 


szti1
Én magzatvíz mintavételen voltam, ott több száz genetikai rendellenességet ki tudnak szűrni, nekünk elmondta a nő a konzultáción. Kérdezte,hogy kérjük-e a listát, mondtuk,hogy nem,mert úgysem értenénk. :) De a lapon nekünk is csak ennyi volt,amit írtál.
Én a Bajcsy kórházban voltam és a dokim SZTK-ra utalt be.
Nálunk még az utolsó hetekben is 3 név volt a tarsolyban. Amúgy mi is így válogattunk. Ne legyen közel a szülinapjához, karácsonyhoz, szülők-nagyszülők születés+névnapjához. :D

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


napvirág: Már maradtunk többen a februáriaknál, jó kis összeszokott csapat lettünk. Én már szedem a gyógyszert, bár nem tudom emelni. 2*425 Mg-nál tartok. Kíváncsi leszek mit mond majd a dokid. Elválás: mi a múlt héten kezdtük a bölcsis beszoktatást, hát annyira jól nem haladunk. De azért alakulnak a dolgok, csak kell még egy hét pluszba.



vicky79
 
 


szti, gratulálok az eredményhez és a kis kukihoz is :!: :!: :!: :lol: :lol: :lol:

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Napvirág köszi szépen az infót!!! Most már ezt is tudom. Konzultáció nem volt csak uh és magzatvíz mintavétel. Eredményt postán kaptam meg. Nődokihoz még nem mentem vissza, csak 1-1,5hét múlva kell.

Vicky kitartás Barbussal, meg fogja szokni a bölcsit. :wink:

Xtina köszi. Most látom, hogy Tamara már 3hónapos! 8) 8) Hogy szalad az idő.

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 


vicky79
Hát volt egy kis döbbenet a dokinál.
- Utolsó menstruáció mikor volt?
- Szülés óta még nem volt.
- Még szoptat? (és nagy mosoly az arcán a meglepetéstől)
- Nem, lassan már 4 hónapja. ( pár másodperc döbbent csend...)
- És akkor miért nem jött előbb?
Erre én maradtam csendben és mondtam,hogy továbbra is félek a vérvételtől. :D
Kaptam beutalót terhelésesre és teljes hormonra. 5-én kell visszamennem, szóval kaptam egy kis felkészülési időt a vérvételre. :D
Majd hőmérőzni is szeretnék. Elvileg megoldható,mert 6-7 között van az ébredés, most majd konkrét idő lesz. Ma reggel már el akartam kezdeni, erre 4-kor fel kellett kelni a törpéhez visszasimizni.
Te mióta szeded a metet? Miért nem tudod emelni?
A bölcsihez kitartást! Hogy megy egy ilyen beszoktatás?

szti1
Nálam úgy volt,hogy telefonon hívtak fel az eredménnyel, és amikor visszamentem szúrás utáni kontroll uh-ra,akkor volt ez a konzultáció is.
De szerintem tényleg semmi ok az aggodalomra,ha valami lett volna biztos mondják! :)
Végig fogod szedni a metet?

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


vicky79
Most nézem,hogy te nem is 2011-ben szültél,hanem 2010-ben! :shock:
Én eddig végig azt hittem, azért is csodálkoztam,hogy már visszamész dolgozni! Így viszont nem olvashattalak sehol, hanem összekevertelek valakivel.
Na, szép,mi? :D

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Én is csodálkoztam, de mindegy. :) A metet már elég régóta elkezdtem újra, nem is tudom mióta. Sajnos most nagyon megy tőle a hasam és ezért nem tudok emelni rajta. Nagyon lenyomja a cukromat és néha szédülök is. Pedig mire tesót szeretnénk addigra kéne talán megint a 3*850 mg. Vagy legalább a kétszeri. Igaz, hogy most olyan 12 kilóval vagyok kevesebb, mint amikor Barbust szerettük volna. A vérvételes parádat egy kicsit megmosolygom, ne haragudj. Csak azért, mert ilyenkor eszembe jut, hogy szerintem több, mint ezerszer szúrtam már meg magam. Barbus meddőségis baba, sok szurin vagyok túl. Utána meg inzulinos cukorbeteg lettem terhesen. Szerencsére csak a terhesség alatt volt ezzel gond, de a napi 3 inzulin és a min. 3 mérés. És volt olyan terheléses cukorvizsgálatom, amikor 24 óra alatt 6* vettek tőlem vért. Még hajnali 3-kor is fel kellett kelnem miatta. Bölcsi: elméletileg 2 hét a beszoktatás. Először ott vagytok mind a ketten egy pár órát, utána téged kiküldenek egy kicsit. Aztán egyre többet mész ki. Mi most még csak ott tartunk, hogy ott is ebédel én meg hozom haza. Már meg kellett volna próbálnia ott aludni, de nagyon sírt és nem akart ebédelni. Ma beviszem neki az utazóágyat és a matracát, hátha így majd megpróbál ott aludni. Még a jövő héten mehet az, hogy hamarabb hozom el, de utána mennem kell dolgozni. Ha csak nem lesz beteg, de remélem még nem. Egyelőre bent csak ketten vannak, a többiek utána kezdenek majd beszokni, egyszerre mindig csak 2. Az ő csoportjukban mindenki ilyesmi korú, mint ő.



vicky79
 
 


Hűűűű! Inkább nem szóltam semmit a vérvétellel kapcsolatban! :oops: :)
Nekem a Metformin nevűtől volt állandó hasmenésem és akkor mensi sem volt. Átváltottam a Merckforminra, elmúlt a hasmenés és 2 hét múlva menstruáltam.
Jól meg van szervezve a beszoktatás, nem is gondoltam volna! :)

Elkezdtem hőmérőzni. Gondoltam tök egyszerű dolgom lesz,mert 6-7 között kel a gyerek, beállítom 6:20-ra az ébresztőt és akkor úgyis felébred rá (apáéra mindig fel szokott) akkor etetés utána. Hát ez az utóbbi 2 napban nem jön össze,mert tegnap is meg ma is fel kellett hozzá kelnem hajnalban egy kis simire vagy cumikeresésre. Úgyhogy annyi a folyamatos 5 órás alvásnak,hogy utána mérjem! :D Na de nem adom fel! ;)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


A vv-lel kapcsolatban csak azért írtam, mert nekem ez már annyira rutinosan megy, mint a reggelizés. De a húgom is utálja a vv-t, el is szokott ájulni. Van aki így van vele. Én is a merckformint szedem és nem is volt vele ennyi bajom, bár a déli 850 nehezen ment már akkor is. Lehet hogy így hogy fogytam egy kicsit talán nem olyan rossz az inzulinom és most azért reagál rosszul a szervezetem az emelésre. Mondjuk nekem mensim akkor sem volt tőle, csak a gyógyszerrel. Jobban mondva volt, de csak olyan 2 havonta. Peteérésem meg még így sem. Ha a hőmérőzés nem megy akkor én a helyedben vennék lh tesztet. Amikor gyanúsnak találod hogy pé-d lehet, akkor ellősz egyet. Egyszerűbb, mint a hőmérőzés és annak idején volt olyan hely, ahol 100 Ft-ért lehetett venni.



vicky79
 
 


Pont valamelyik nap beszélgettünk apával,hogy vajon szülésnél hogy bírtam ki az a sok összeszurkálást? (Császár volt) :D
Beleolvastam a blogodba, én is 159 cm "magas" vagyok. :) Terhesség előtt 53 kg voltam, szülés után +3 kiló maradt rajtam, most meg 63 vagyok. :cry:
Lehet,hogy kellene neked is egy terheléses? Mi van akkor,ha tényleg azért van hasmenésed,mert sok és kidobja a szervezeted?
Egyébként érdekes ez a met szedés is,mert nekem a doki egy jó ideig totózott,hogy mennyit szedjek, hogy beálljon a mensim 28-30 naposra. Az sem mindegy hányszor és mekkorát....tök érdekes dolog, én ezt nem is gondoltam volna....
A cukrodat szoktad még mérni?
Akkor most 1 évig te is "pihenőállásban" vagy? Vagy próbálkoztok spontánnal majd, ha letelt a 3 hónap a melóidődből?

Többiek?
Ketten maradtunk?

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Napsi,

szia! szerintem én még nem is köszöntöttelek!
én most 3x850et szedek, bár nem minden nap jön össze. így beállt 35-40 naposra a mensim. szerintem pé is van, szoktam érezni a szurkákat, alig bírok ilyenkor leülni, annyira fáj. hasmars nekem is van, de kibírható.
lassan kellene mennem terhelésre is, majd jövő héten kérek időpontot az endokrinra, bár ott 2hónap a várakozási idő.

Kép
gota79
 
 


Napvirág: A másik fórumunkon is volt egy csaj, aki tűfóbiás volt és ő cukros is volt, meg ugyan simán szült, de azért kapott ő is a tűkből rendesen közben. Nagyon rossz lehet ez. Nekem lenne azért mit fogyni. 78 is voltam, ahhoz képest most ez a 65-66 egész baráti. Nem is tudom mikor voltam utoljára ennyi. Terheléses inzulin kéne nekem is, de csak fizetősbe tudnék menni. Nekem mist csak gyógyszerrel van mensim. Most szedem, majd egy év múlva akarom abbahagyni. Kell az egy bedolgozott év a tgyás-hoz meg a gyedhez. Én úgy tudom, hogy ennyit kell dolgozni. De ennyit most mindenképpen várni szeretnék a melóhelyem miatt.



vicky79
 
 


Ja, tudom hogy akartam még valamit. Nem szoktam cukrot mérni és diétáznom is kéne megint.



vicky79
 
 


gota79
Szia! :)
Te is kistesó project miatt szeded a metet?
De jó neked,hogy érzed a peteérést! Én akármennyire figyeltem nem éreztem sosem.

vicky79
Nekem nagy szerencsém van, mert a nődokim megcsinálja a vizsgálatot sztk-ra! :)
Diabetológiára nem kell visszajárnod? Lehet,hogy ők is adnak beutalót, vagy a háziorvos az előző leleteid alapján?
Nekem is kéne diétázni...meg mozogni is valamit. De a diéta nem megy, muszáj valami édeset ennem,mert hiányzik! Nálam ez olyan,mint a cigi vagy az alkohol másoknál. :? Abban reménykedem,ha majd elkezdem a metet változni fog. Nem voltam annyira éhes tőle és nem is vágytam úgy az édesség után sem.
A cukromat én sem mérem. Én is cukros lettem a terhesség alatt,de szerencsére diétával kordában lehetett tartani. Szülés óta nem is néztem. :oops:

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Sziasztok!
Szia Napvirág! :D Emlékszem rád én is! :wink:
Én Lara 1 éves korában kezdtem újra a metet,ketteske miatt,és hát be is jött! :lol: Bár nagyon nagyon nehezen ment az újrakezdés,többször is nekifutottam,és akkor se tudtam az előtte szedett adagot felépíteni.(Mindezt orvos nélkül,mert szoptatás alatt senki nem írta fel,márpedig Lara egészen a terhességig(17 hós koráig)szopizott. :D
Most viszont legszívesebben máris újrakezdeném,és az eszemmel tudom,hogy semmi gond nem lenne(annó azzal riogattak,hogy elapad tőle a tejem,nekem még csak kevesebb sem lett)de azért van bennem pici félsz.A ksfiam miatt nem,mert tudom,hogy az a nagyon minimális,ami átjut,max.védi őt is :wink: de akkor is hezitálok.Pedig lassan nem tudom elviselni magam,nem jön rám semmi,különb pocakom van,mintha kismama lennék :evil: már majdnem a dok.filmben említett súlyomnál tartok :cry: És met nélkül egyszerűen nem megy se a kajacsökkentés se a diéta,mozgásról ne is beszéljünk,hulla vagyok.Intimtornát kéne kitanulnom(a 4300gr-mal született csöppségem miatt)de egyszerűen nem találok rá időt.Pedig ez tényleg muszáj lenne.

Puszi mindenkinek,remélem a bébimoziba érkeznek a fotók!!! :wink:

Kép
Kép
zazzy
 
 


Napvirág: Eszembe jutottál az LH tesztek miatt.

babatszeretnek2012 írta:megmaradt HCG és LH teszteket olcsón átadnám.

napsugar972@indamail.hu


A diabetológushoz már nem kell járnom, egyszer még mennem kellett kontrollra, de csak terheléses cukrot nézett és az jó volt. A háziorvos meg nem adhat beutalót terheléses inzulinra, csak cukorra. Endós dokim meg már nem praktizál. Innentől kezdve meg csak fizetős jöhetne szóba.



vicky79
 
 


Napvirág,

egyenlőre még nem szeretnénk kistesót. illetve szeretni szeretnénk, csak hát az anyagi háttér hiányzik hozzá. apcival úgy beszéltük meg, hogy visszamegyek 1-2évre, és utána próbálkozunk. a metet szedem, hogy legyen mensi. az endos doki 2x850et írt, én 3x szedem. most elkezdtem tornázni, remélem meginduluk. Zazzyhoz hasonlóan érzek, rosszul vagyok magamtól, lassan nagyobb a hasam, mint terhesen.

Kép
gota79
 
 


Nekem most meg kéne próbálni a 2*500-at. Veszek 1000-et valamikor. Csak lehet hogy nem mostanában kéne, elég lesz a meló 26-tól.



vicky79
 
 


Sziasztok Lányok!

Olvasom a vvs horrort. Érencz doktornővel úgy egyeztünk meg, hogy csak a szoptatás befejezése után menjek vissza terhelésre, és akkor a céltól függően ír majd gyógyszert. Már most tuti hogy kistesót szeretnénk, így megint Meforalt fogok kapni.
Pénteken nagyon megviccelt a természet :( :( :(
Fősulin ültem, délben mennék ebédelni, és böszme mensis görcs jött rám. Megörültem, skeráztam a wc-re, és ott volt egy kis vérfolt nyákban (bocsi). Megörültem, de elmúlt, és azóta se semmi. Se vér, se görcs, semmi.
Kiváncsi vagyok, mitől lehetett. Lehet mégis lesz valamikor a közeljövőben mensi?

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Eclipse!
Na ezt kaptam én is annó,3 orvostól is :evil: Hogy majd szoptatás után beszélhetünk róla :evil: Én viszont sajnáltam babaproject miatt elválasztani erőszakkal Larát,viszont már egy éves volt,úgy voltam vele,ha elapad a tejem(mert ezzel riogattak)hát elapad,nagy gond nem lesz,ha nem kell neki metes tejci,szintén nem gond,de úgy hogy van és én nem adok,ahhoz nem volt szívem.Így egy nődokis vv után magamtól elkezdtem szépen felépítgetni,enélkül tuti nem sikerült volna.És a szoptatással semmi gond nem volt,egészen addig szopizott,amíg terhes nem lettem,akkor viszont tényleg én választottam el,nem akartam kettőt szoptatni(pedig ha tudtam volna,hogy ennyi tejem lesz :lol: )de hál istennek akkor 17 hósan már nem nagyon viselte meg,3.nap már eszébe sem jutott :shock: :wink:

MÁS:a www.pco-szindroma.hu oldalon már fent van az idei közönségtalálkozó tervezett programja és már regisztrálni is lehet!Na meg baba/pocakfotókat küldeni!!!! :wink:

Kép
Kép
zazzy
 
 


Sziasztok!

Tűű doki anno azt mondta, hogy a szülés után a 6. hónapban már mehet a terhelés.

LH tesztnek csak akkor van értelme, ha az LH szint normális, különben mindig +-at fog mutatni. Egyszerű: csinálj a 3. napon egyet és ha akkor is +, akkor semmi értelme utána már.

Sajnálom, hogy gondotok a szopi miatt súlygondotok van.

Napvirág igen, végig szeretném szedni a metet. Én is a Merckformint kaptam.
Én szerencsére jól bírom a vérvételeket, anno vért adni is jártam. Ja, és mindig nézem.

Eclipse lehet, próbálkozik a szervezeted, csak még nem sikerül. Vagy progigond is lehet a háttérben.

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: