Új privát üzeneted érkezett!

Tina: Hatalmas gratula Tamarához!
Jó egészséget, sok tejcsit!!
etike
 
 


Szti: Nekem kombinált teszt volt ingyen, mert vannak kórházak, amik szerződésben állnak valamelyik klinikával. És ha jól emlékszem 5000-ért csinálták volna az integráltat.



vicky79
 
 


Tina!
Gratulálok!

szti!
én integráltat csináltattam, asszem 30ezer volt... a kombinált pedig 10 lett volna.
nekem megérte, hogy nyugodt legyek.

ja, a napokban meleg volt:
Kép

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 

 
 

Isten hozott kis Tamara, a nagybetűs életben!
Jó egészséget kivánok az egész családnak!

Nagyon cuki Áron....a szemeivel megfogja babonázni majd a csajszikat :wink:
katapetra
 
 


Sziasztok!
Már lassan 3hónapja szedem a metformint de már naponta 1000mg.
kaptam még androcur-t amit két hétig kellett szednem a menzesztől kezdve ...azt mondta a doktornő hogy ettől a következő hónapban megjön a menstruációm rendesen....hát nem jött meg ...sőt még cseppek se voltak mint ahogy szoktak lenni.....kb két hét múlva megyek vissza a dokimhoz akkor csináltat újra cukorterhelést hogy mennyit csökkent az IR-em............nagyon elvagyok keseredve hogy ennyi idő után sem estem teherbe pedig ebben a gyógyszerben nagyon bíztam mert sok jót hallottam róla....:((
julicha
Sopron
 
 


sziasztok!

Köszi a segítséget, az integrált mellett döntöttönk végül. Az Istenhegyibe megyek jövő pénteken. A mérete alapján nem 11+2 a baba, hanem csak 10+5. ami kb valós is, mert kb 5-6-7 nappal később volt pé-m.
Az én gyermekem így a 11. héten belehúzott a hányingeres, émelygős témába. Annyira azért nem vészes, de minden elismerésem annak, aki ezt hetekig kibírja. :wink:
Amúgy minden oké, 37mm, éppen bulizott, keze-lába megvan. A fekvés nehezebb, mert elég sok pózban húzódik, nyom. Erre figyelnem kell. Pedig nem akrobata mutatványokat csinálok közben. Még maradhatnék 1 hónapig itthon, de nem bírom a semmittevést, így jövő héten meló lesz.

Többi kismama hogy van? Babások hogy bírjátk ezt a meleget?

Vicky én sajna nem tudom ingyen megcsináltatni, mert a dokim nem olyan kórházban dolgozik.

Julcsi a kicsi Áron nagyon édeeeeeeees! :D Zabálnivaló. 8) 8) 8) 8)

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 


Julicha a 3 hónap igazából kevés idő, hogy olyan állapotba kerüljön az összes hormon, hogy baba legyen belőle. Nem lehetetlen, vannak kivételek, de nem ez a jellemző. 6 hónap a minimum, hogy látványosabb javulás következzen be. Az sem mindegy, hogy mennyire voltak rosszak az értékeid. Úh fel a fejjel, ne keseredj el, alig szeded még a bogyót. Ilyenkor szoktak Norcolut felírni, hogy megjöjjön, mert ez sem normális, ki kell tisztulnia a szervezetnek. Akkor mikor is jött meg utoljára? Az a baj az ilyen gyakori cukorterheléssel, hogy a már javulófélben lévő inzut nagy mértékben rontja. :cry: Hová jársz dokihoz? A diétát mennyire tartod be? Mozgással hogy állsz?

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 


Hali.

Tina gratulalok,sok boldogsagot:)

A gyerkocok zabalnivalok egytol egyig.majd hozok en is kepet Noirol eleg nagy mar:)

Kép
monyo83
 
 


szia szti1!
márciusban csinálták meg a cukorterhelést meg a hormonvizsgálatot......leírom neked amik 'rosszak lettek
inzulin : 11.9
inzulin120' : 68.6
LH: 20,4
FSH: 5,9
tesztoszteron: 119,1
ezután írta fel nekem a metformint, először 500mg utána 850mg és most kell az 1000mg-ot szednem
a menstruációm múlt hónapban volt 20.-án és 21.-én de csak két csepp volt mind a két nap és ennyi....... nincs rendesen menzeszem ezért is mondtaa doktornő hogy ha megjött kezdjem el az androcurt és szedjem 2hétig majd hagyjam abba........de ebbe a hónapban meg egyáltalán nem jött meg még cseppek se voltak..... diétát és mozgást nekem nem mondott a doki hogy kellene......
jővő hónap közepe fele elfogy a metformin-om és akkor kell visszamennem hozzá majd akkor kiderül hogy most hogyan állok.....
julicha
Sopron
 
 


Szti,

nem akarlak elkeseríteni, de én a 6. hónap végéig hánytam... de te hátha nem.

Kép
gota79
 
 


Julicha ezek nagyon rossz hormoneredmények. Gondolom az tudod, hogy az FSH/LH aránynak 1:1-hez kellene lennie. A tiéd ehhez képest kb 1:3,5-höz!!
Mi van a többi hormonnal?? Prolaktin, progeszteron, ösztradiol, TSH? Ezek is kellenek.
A 11-es éhgyomri inzulinod nagyon sok! Én ezt nem engedném megint terheltetni, a saját érdekedben. Cukorértékek? Hipózni nem szoktál?

Nekem anno az FSH/LH 1:2-höz, minden hónapban megjött 4 napig, a tesztoszteronom épp a határ felett volt 1 kicsivel, mégsem volt pé-m. úh hiába vártam a babára.

Nem akarlak elkeseríteni, de a dokid nagyon felelőtlen volt, hogy abba a hitbe ringatott, hogy 3 hónapon belül babád lesz. Főleg úgy, hogy mensid sincs. Azt meg nem is értem, mi alapján emelte a met adagot, ha nem nézett közben semmit. Sztem keress 1 hozzáértő orvost, mert úgy tűnik, fel sem világosítottak alapvető dolgokról. :(
Nem tudom, milyen dokinál voltál, de ez elsősorban endokrinológiai probléma és nem nőgyógyászati!

A pco alapkezelése: diéta+mozgás+met! Fogynod, híznod, súlyt tartanod kell? Mindegyikre meg van adva, hogy napi hány gr ch-t vihetsz be a szervezetedbe!
Nincs fehér lisztes kaja, fehér cukor, tészta, rizs, dinnye, szőlő, banán, szilva, aszalt gyümik, puffasztott kenyerek, csoki, nasik, krumplipüré, cukros üdítők stb. Tej, joghurt, kefír, tejföl, gyümölcs tilos reggel és este. Helyette barna rizs, teljes kiőrlésű péksütik, durumtészta, zab/durum/tk liszt, zabpehely, nyírfacukor (xilit), víz, tea, diab csoki (ha muszáj), krumpli csak ritkán ,akkor is inkább héjában sütve max 1 ökölnyi. Babbal, lencsével, sárgaborsóval óvatosan. Saláták, halak, soványhúsok, sajtok mehetnek.
Reggel csak lassú ch, tízórai gyors+lassú, ebédre is, uzsira is, vacsi is inkább lassú.
Ehhez kellene 1 dietetikus, aki mindent pontosan elmond a te paramétereidre szabva. De tudni kellene, mennyi is a napi ch szükségleted, amit az endokrinológus határoz meg.

A mozgás elengedhetetlen! Heti 3x-4x 50-60 perc a minimum. Akkor is, ha nem kell fogynod.

Nem írtad, hová jársz dokihoz.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára szti1 2011.06.22 12:47-kor.

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 


Gota ez nagyon jól hangzott. :shock:
Igazából "csak" a tk dolgokkal van bajom, meg a korpovittal. Mást simán megeszek. Barátom mondta, hogy csináljak magamnak sütit. Köszi, de az is másik lisztből van, amitől uaúgy hányingerem lesz. :)

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 


Vércukor: 4,562
Vércukor120:4,851
Free T4: 1,12
Free T3: 3,11
LH: 20,4
FSH: 5,9
TSH: 2,58
Prolaktin: 19,1
Progeszteron: 0,65
Tesztoszteron: 119,1
Ösztradiol: 51,51
DHEA-S: 309,0

Nem tudom mi az a 'hipózni
Nem mondta az orvos hogy kellene fogynom mert 170 magasságomhoz 65kg vagyok szerintem ez normális, amióta elkezdtem szedni a met-et azóta fogytam 2-3kg-ot mert nincs étvágyam egész nap....örülök ha kétszer eszek egy nap..
Győrbe járok orvoshoz
lehet hogy azért nem jött meg ebben a hónapban mert teherbe estem??? holnap megyek veszek egy tesztet hátha csoda történt...:))
julicha
Sopron
 
 


neked mennyi idő után sikerült a teherbe esés??? miket szedtél?
julicha
Sopron
 
 


Sziasztok!

Rég jártam erre, de olvasgatni szoktalak Titeket!

Julicha,
egyetértek Szti-vel!A met nem csodaszer!Ahhoz, hogy használjon, tényleg fontos a diéta, és a mozgás!Ha napi kétszer eszel, akkor a met nem hogy segítene, de rontani fog az állapotodon!!!!!!Minimum napi 5x kell enni, van, akinek 6szor!!!!!!!!!!!!!
A hormon értékeid tényleg eléggé szét vannak csúszva.........Ezek 3.napi hormonok?Csak azért kérdezem, mert az LH-d borzasztó magas!!! :shock: :shock: :shock:
Tesztoszteronnál mi a mértékegység?Vagy menni a határ?Nincs ráírva a papírodra?
Holnap vehetsz egy tesztet, de véleményem szerint a hormonjaid okozzák, hogy nem jön meg a vérzésed!
De ne keseredj el!!!!!!Még csak 3hónapja szeded a metet.Minimum fél évet szoktak mondani, hogy annyi kell a javuláshoz!Sőt, van akinek még több is!

Monyo,
hogy rohan már az idő!!!Nóci már milyen nagy!
Tesót terveztek neki?

Gota,
akkor végülis most napoltátok a tesót-projectet?Visszamész dolgozni?

Juli,
nagyon szép nagy már Áron!Egy igazi csábító lesz, ha felnő! :wink:

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


sziasztok csajok!

Hiába vagyok régi motoros, elkél a segítségetek, volt valakinek efféle lelete? ( megj.: 5 hónapja szültem,nem szoptatok,már mensizem, 1 hó múlva megyek a mens-be T.dr-hoz)


A hormonok ( ciklus 6. napi):
tsh 1,02
prol 318 (70-566 ig jó)
ösztr 169 (99-447 ig jó)
lh 4,19 ( 2-11)
fsh 7,6 ( 3,8-8,7)
PROG. 0,0

CUKKER:
0 perc 5,4
60 perc 6,9
120perc 6,2

Inzulin
0perc 43,4 !!! na ez gáz, ennyire magas sose volt!!
60 perc 70,6
120 perc 8,3

Volt valakinek ilyen magas éhomi inzuja?

köszönöm, ha válaszoltok.
nani72
 
 


Nanikám,
üdv itt (is)!
Biztos, hogy jó volt az éhgyomri inzud?Egyszerűen hihetetlen, hogy terhelésre ment le!Nem lehetséges, hogy összekeverték az éhgyomri és a 2órás vérvételes csövet?Én a Te helyedbe elmennék egy sima éhgyomri inzut még megnézetni, hátha laborhiba!
LH:FSH arányod nem az igazi, de nem katasztrófális! :wink: Metet elkezdted újra?

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


Meli,

Rebeka 2éves korában megyek vissza dolgozni. tesóprojekt elhalasztva. egyrészről így kevesebb pénzt kapnék jóval az első 6hónapban, másrészről apcinak most nincs munkája, már 1hónapja.
Nálatok mi újság? telik az idő ugye? még most született Lelle, és már 3hónapos is elmúlt!

Kép
gota79
 
 


Gota,
ne is mond!El se akarom hinni!1 éve ilyenkor szinte minden reményt feladva jártam bulizni.Álmomban sem gondoltam volna, hogy 1évvel később már ekkora nagylányom lesz!

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


Hali.

meli,azta tenyleg mekkora a lanyod, :shock: pedig msot szultel.
nagyon ugy nez ki hogy Noi egyke lessz,igy tokeletes a vilag szamomra nem tudnam magam elkepzelni masknet.Aztankitudja mi lessz par ev mulva.

gota,olvastam hogy Rebeka fogzik,hany fogatok van mar?mi is pont most kinlodunk.

Kép
monyo83
 
 


Sziasztok Lányok!

Nem biztos, hogy a legjobb helyen járok ebben a topicban, de azt hiszem Ti elég jól értetek az IR-hez, és a kérdésem ezzel kapcsolatos lenne.
Én magamtól mentem el terheléses vizsgálatra, azaz nem egészen, a pcos.hu-n kitöltöttem a tesztet, s javasolta, hogy érdemes megnézetni...hosszú ciklusaim vannak (voltak mindig) és hajproblémáim is vannak. Van két gyermekem, akiket mindig is csodaként éltem meg, egyikük a ciklus 36. a másikuk a 26. nap fogant. Szóval nem egy átlagos volt ez sem.

Ha megírom az eredményeimet, lennétek szívesek kielemezni?
:)

Glükóz fluoridos 4,8 mmol/L 3,5 - 6,1
Glükóz terhelés 60' 3,6 mmol/L 3,1 - 10,5
Glükóz terhelés 120' 5,8 mmol/L 3,1 - 7,5

Inzulin 4,7 mlU/L 1,9 - 23,0
Inzulin terhelés 60' 4,4 mlU/L
Inzulin terhelés 120' 18,3 mlU/L

nekem, amennyire értek hozzá, a nulla és a 120 perces nem tűnik rossznak...viszont fura, hogy a 60 perces cukor is és inzulin is alacsonyabb, mint a nulla perces :roll:
annyi plusz információ, hogy még szoptatok, ez nem tudom befolyásol-e valamit. Endokriológusnál még nem voltam.
köszi előre is a segítséget!
managi
 
 


Managi, ilyen leletet még én sem láttam, hogy a 60 perces ilyet csinál!!! :shock: Javaslok 1 jó endokrindokit!
Különben a többi értéked jó, az 5.8 -as terh. cukor cseppet magas, de nem halálos.

Meli, puszi!
Kösz a választ!
Hát nekem is bűzlik ez a lelet, pedig mennyit fizettem érte!!!! :?
Szerintem is laborhiba lehet. Az Oxigén Medical, ahol voltam, nagyon klassz hely, ott tuti nem keverték el, mert összesen 4 vv. volt aznap, úgyhogy igazán ráért a laboros.
Szerintem is az volna az ésszerű magyarázat, ha a 0-s és a 120-ast felcserélték volna!!
Még nem kezdtem el a metet szedni, sem a bromót, de talán azt nem is kell.
nani72
 
 


Monyó,

12 foga van Rebekának már egy ideje. Szerintem nem a foga miatt kelt, ilyene volt.
Raksz friss képet Noémiről? Rég láttam már.

Kép
gota79
 
 


Itt van Noirol kep:)3napja keszult.

Kép

Kép
monyo83
 
 


Monyó,

tündéri Noémi! És már mekkora!

Kép
gota79
 
 


Sziasztok!!!!!!!!!!

Nagyon szépen köszönöm a gratukat, jókívánságokat, ránk-gondolást!!!!!!!!

Születéstörténet a blogomban: http://kri-baba.blogspot.com/

Képeket is teszek fel mindjárt, előzetes:

Kép

Kép
xtina75
 
 


Tina! Tamara csodaszép kisbaba! :D Mégegyszer gratula!!!
Szüléstörit megkönnyeztem...

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Monyo! Noémi tündéri nagylány!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: És az a haj!!! :lol: :lol: :lol:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Gratulálok Tamarához, gyönyörű kisbaba!

Noémi :D ő pedig egy kész kishölgy, nagyon cuki....

Olyan szép gyerekek születnek ebben a topicban, de komolyan!!!!! :lol: én is, én is :(
katapetra
 
 


Tina,

gyönyörűséges Tamara baba. Milyen szülőnek lennetek?

Kép
gota79
 
 


Gota,

Isteni, felemelő, örömünkben sírós, elolvadós, de aggódós, parázós, próbálkozós... Soroljam? :lol:

Kép
xtina75
 
 


xitna!
megkönnyeztem a szüléstörténetet...
ilyenkor érzem azt, hogy mindig is hiányozni fog az felemelő érzés az életemből, amikor a tolófájásoknak vége, mert ott van ő!

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Xtina!
Gratulálok,gyönyörű babátok van!!!! :D :D :D :D :D


Monyó!
Micsoda hatalmas haj,nagyon szép Noémi!!!! :lol:

-j-!
Áron már most sármos pasi!!!!!Olyan szép baba!!!! :D

Meli!
Lehetne új képet látni Lelle babáról??!! 8)

Kép
mók
 
 


Sziasztok!
Micsoda gyönyörű fotók! :D Hogy nőnek,mint a gomba!Nóri kész hölgy már,édes kis fürtös,Áronnak azok a szemek...hihetetlen,már most babonáz! :D
Vicky!A te kislányod is hihetetlenül gyönyörű,azok a kék szemek mindig elvarázsolnak.
És Tamara pedig egy pihe puha csöppség,gyönyörű kisbaba!


Kismamijainkhoz fordulnék,ha valakit esetleg érdekelne egy rugalmas hordozókendő,új,egyszer sem használtuk,pedig olyan jó dolog ám!Sőt a világ egyik legjobb találmánya!Laránál kölcsön kaptunk egyet,nagyon szerettem,ezért vettem most,csak kihagytam a számításból,hogy ilyen hőségben nem fogunk kendőzni,meg hál'istennek Áron nem igazán ölbebaba,ráadásul már majdnem 7 kiló :O szóval sajna vele a kendőzés elmarad.Drapp színe van(szép halvány,kisfiúnak,kislánynak is jó).Nagyon baráti áron,5000 ft-ért megválnék tőle.Ha valakit érdekel,tegye meg,hogy privit ír,mert minden nap nem tudok jönni.

További szép nyarat(legfőképpen sikerekben gazdagot! :wink: )kívánok mindenkinek!

Kép
Kép
zazzy
 
 


Tina!
Elolvastam a szüléstörit is,hát hallod,kellett itt aggódni,hogy hogy is legyen!Ilyen szülést!Kicsit(nagyon! :oops: :lol: )irigy vagyok :lol: Nagyon ügyi vagy!Mégegyszer gratula!

Kép
Kép
zazzy
 
 


Xtina, Monyo!
Gyönyörűek ezek a kislányok. Teljesen elolvadtam.

Julcsi!
Áron is csodaszép, de hát ő nekem egy kicsit a szívem csücske is.

Julicha!
Szti tökéletesen összefoglalt mindent, amit dióhéjban tudni érdemes a pcos kezelésről. A Met önmagában SEMMIT nem ér! Diétával (kő keménnyel, nem ám a néha megszegjük fajtából) és mozgással + a gyógyszerrel lehet eredményt elérni. Én 1.70 magas vagyok és 44 kilóig csökkentem 50-ről és még így is azt mondták a Mens-ben, hogy diéta, diéta!!!!!!!!! Nekem 2,5 év kellett ahhoz, hogy megfoganjon a spontán babánk. De én nagyon csúnya eredményekről indultam, bár ahogy elnézem, a te eredményeid sem kutya fülék.
Nincs értelme újra terheltetni. Én csak 1x tettem meg, azt mondták, kár a szervezetemet kínozni, ha elkezdek javulni, az úgyis szépen fog látszani a hormonokból. És így is lett. Ráadásul 3 sőt 6 havi szedés után is van, akinél még romlik is az eredmény. Aztán lassan indul el a javulás. Ez egy türelem játék, csak nyugalom. Nagyon drukkolok, ügyes legyél! :wink:

KépKépKép
bikfy
 
 


Zazzy,

jól olvasom? Áron még nincs 2hónapos, és már majdnem 7kg?

Bikfy,

hány hetes vagy most? hogy érzed magad?

Kép
gota79
 
 


zazzy írta:Tina!
Elolvastam a szüléstörit is,hát hallod,kellett itt aggódni,hogy hogy is legyen!Ilyen szülést!Kicsit(nagyon! :oops: :lol: )irigy vagyok :lol: Nagyon ügyi vagy!Mégegyszer gratula!


Köszi!!! 8) Azért szerintem sokat köszönhetek a szülésznőnek is... nagyon figyelt rám, nagyon jó tippeket adott... Meg szerintem anyámtól örököltem a "képességet": a széles csípőt, illetve totál úgy szültem, ahogy ő... Magzatvíz, alig fájások, csak már a finisben, gyors szülés... Mázlim van.

Erőteljesen gondolkodom a rugalmas kendőn, ugyan nyár van, de itthon bent hűvös van (néha lehűtjük kicsit légkondival, de csak óvatosan, a nappaliban, olyankor a bébi a szobájában alszik). Szóval sztem jól jönne, mert ha nem is hasfájós (kopp, kopp, kopp), mindennap küzd kicsit az emésztéssel, és olyankor rajtam csüng 8) Majd írok privit, ha eldöntöttem.

Julcsi, mók, bikfy, mindenki: mégegyszer köszi!!! :)

Kép
xtina75
 
 


Gota!
Igen,jól olvasod :lol: De ugye eleve 4300-ról indult.És már 2 naposan a kórházban 150et evett.

Tina!
Nem rábeszélni akarlak,de a legkényelmesebb dolog a babáknak,és szuper,hogy van mellette 2 szabad kezed! :D Én Larával a teregetéstől a vasalásig csomó mindent így csináltam.

Kép
Kép
zazzy
 
 


Xtina nagyon megható volt a szüléstörténeted. NAgyon cuki Tamara, édes abban a kis szoknyában.

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 


Julicha én jan óta szedem a metet. Mozgást csináltam, a diétát teljesen betartottam. Okt-jan szigorúan odafigyeltem, majd utána még szigorúbb lettem, már a kenyeret, süteményt, kalácsot, lekvárt, savanyúságot is magam csináltam. Nem volt olyan, hogy bűnözés, még karácsonykor sem. Mettől lett spontán pé-m. Amikor mentem a 3 hónapos kontrollra az endodokihoz, az LH-m 14-ről visszaesett 6-ra. A FSH/LH arányom is 1:1,14 volt! Abban a hónapban meg is fogant a baba. Úh mondhatjuk, hogy azok közé a szerencsések közé tartozom, akiknél 3 hónap alatt hatott a met. Igaz, mindent meg is tettem érte, ami tőlem telt, nem csak vártam a sült galambot. A dokim megmondta, hogy min. 6 hónap kell a bogyónak, hogy látványos eredmény legyen. NEm ringatott hülyeségekbe.
Amúgy a hozzáértő doki a hormonokból "látja", hogy javul-e az inzulinod, és nem terheltet 3 havonta feleslegesen.

NEm tudom, ismered-e ezt az oldalt, nagyon sok hasznos info van benne. Találsz orvosajánlót is.
http://www.pco-szindroma.hu/index2.html

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 


Köszi szti!

Ma a gyerekem megmutatta, hogy ő kéri a hordozókendőt :lol: Csak úgy volt jó neki, ha a mellkasomon pihegett... vagy az apjáén. Mondtam is neki, te veszed meg lányom 8) 8) Kismajmocska-szindróma 8) 8)

Kép
xtina75
 
 


Gotám!
Szerdán leszek 16 hetes, de a doki szerint picit nagyobb lehet a baba, így szerda helyett már kedden elmehetek a 16 hetes AFP-re. :wink:
Egyre jobban érzem magam, az első 12 hét volt nehéz görcsök, barnázgatás, izgulás. Most már mindig jobb, de nagyon vigyázok magamra/magunkra. Picurkám gyönyörű, ha minden igaz, kisfiam lesz. :wink:
Ti mikorra terveztek kistesót?

KépKépKép
bikfy
 
 


Bikfy,

gratulálok a kisfiúhoz!!!!!!!!!!!!!

tesó: Rebeka 2éves korában készülök visszamenni dolgozni. úgy tervezzük, kb 1 évet dolgozok, és elkezdünk próbálkozni. Gondolkoztunk, hogy korábban, de elsősorban anyagi okok miatt várunk. visszamegyek dolgozni, és próbáljuk egy kicsit összeszedni magunkat, mielőtt belevágunk tesóprojektbe.
a másik, ami miatt halasztunk, most úgy érzem, nem bírnék kettővel, annyira lefoglal kisasszony! így utólag nem is bánom, hogy így döntöttünk, apcinak 1hónapja megszűnt a meló, így gáz lenne...

Kép
gota79
 
 


Gotám!
Abszolút megértem a vívódásotokat a kistesó ügyben, nem egyszerű dolog. Csak nálunk/nálam az a baj, hogy nem akkor jön a bébi amikor mi akarjuk. Így fene sem tudja, mikor kell elkezdeni majd újra próbálkozni. És ha mi is várunk amíg a nagyobbik lesz mondjuk 3 éves és megint kell vagy 2,5-3 évet próbálkoznunk, kifutunk az időből.
De ha meg nem megy vissza melózni az ember, éhen lehet halni. Én jelenleg mint veszélyeztetett terhes, aki táppénzen van 50%-ot fogok kapni. És a fizum sem volt sok. Gondolhatod!
Szeretem, mikor bemondják a híradóban, hogy nagyon nagy a baj, mert fogy a magyar. Tényleg? Lehet, hogy el kellene gondolkodni az okokon. :evil:

KépKépKép
bikfy
 
 


Mi is úgy tervezzük a tesót, mint Gotáék. És remélem nekünk sem kell majd megint 3 évet várni a tesóra. Meddőségire valószínűleg nem lesz többet pénzünk, úgyhogy a természetre bízzuk.



vicky79
 
 


Hát igen, nehéz helyzet. mikor is kezdjük el? Nem lehet tudni előre, mikor fog sikerülni. korán kezdjük, arra számítva, hogy most is sok idő kell, ha viszont egyből sikerül, pénz szempontjából "nem túl jó". még ha csúnya is ilyet leírni. ha később kezdjük, hátha sikerül korábban, de mégse, akkor ki ne fussunk az időből.
mi is szoktuk beszélni apcival, hogy jó lenne akár több gyerek is. na de mire? a hitelre? a bizonytalanságra, hogy lesz e holnap is munkád? merthát sajnos én legalábbis azt tapasztalom, hogy nem elég akarni dolgozni. ha lenne biztos meló, ahol jól meg vagyunk fizetve... ÉBRESZTŐ!

Kép
gota79
 
 


Sziasztok!

Voltam az új nődokinál. 54mm-es a baba, minden jónak talált. Kiderült, hogy már nem is abban a kórházban van, ahol márc-ban. Átment az Uzsokiba, nekem az is jó helyen van. Láttam, szépen fel is van újítva.

Hétfőn EKG, kedden 7kor labor + terh. cuki, 3kor genetikai uh+vv, 5kor fogdoki.

Ha megyek a terhelt cukira, akkor hogy vegyem be a metet???

Bikfy meddig leszel táppénzen? Én is rosszul fogok járni. :( Szabim kevés, mert nálunk kötelező kivenni máj végéig az 1/3-át, a 3 hét táppénzzel elfogyott a betegszabim, sőt túl is léptem. Szabi is elfogy évvégéig, mert azért kell az 5 nap nyaralás, kikapcsolódás. Évvégén megint tp 50%-kal. :x

Xtina nem semmi, mi volt a szülés után a kórházban. Ez annyira elkeserítő. :(

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 


Szti!
Aznap reggel ne vedd be!(de egyébként mindegy,mert legalább 2 hét,mire a met kiürül a szervezetből,úgyhogy így is metes eredményt kapsz mindenképp)
Drukk,hogy minden eredmény jó legyen! :wink:


No igen,ez a próbálkozás kezdés jó kérdés nálunk,nekem is mondta annó a főnököm,hogy legalább tanévet húzzunk ki,hát köszi!Bár így lehetne tervezni!Azért azzal számoljatok,hogy a 2.általában(és hangsúlyozom,hogy általában,nem biztos hogy mindenkinél,de egyelőre a tapasztalat ez köreinkben)hamarabb sikerül,mint az első.Nekem tök káoszos ciklusaim voltak,csak hőméréssel tudtam,hogy pé-m van,és gyakorlatilag elsőre sikerült,(júliustól akartunk próbálkozni,hogy meglegyen a 2 év korkülönbség,és aug.3-án sikerült)de nem én vagyok az egyetlen! :D

Kép
Kép
zazzy
 
 


Zazzy! A próféta szóljon belőled! :D Ha jól értem a házi statisztikád szerint a 2. metes baba hamarabb jön. :wink: ÍGY LEGYEN!!!!! :lol:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: