Új privát üzeneted érkezett!

Youlcsi, nagyon ééééédes Áron-baba!!!!!

Kép
xtina75
 
 


Youlcsi Áron nagyon szép kisfiú! Tényleg repül az idő.[/b]

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 


Áron nagyon édes. Már fél éves lesz? Tényleg repül az idő.

Én is szeretném majd megúszni az amniót, megpróbálok még 35 éves korom előtt tesót növögetni, remélem sikerülni fog.



vicky79
 
 

 
 

Még azt szeretném kérdezni, hogy a házidokinak is be kell jelenteni a terhességet vagy a védőnő intéz mindent. Gondolok pl vv-re stb

Az normális, hogy görcsöl a hüvelyem? Lehet, hogy csak oda sugárzik ki, de eléggé fáj. Néha-néha belenyillagat.

Vki esetleg nem vásárolt itt PEsten az Ázsia Centerben kismama ruhákat? Le kell cserélnem pár dolgot. A gatyáim szorítanak hasba, eddig megfogta a fenekem, de most esélye sincs lecsúszni. Kénylemetlen, az ülésről nem is beszélve. És persze az összes gatyám gombos. C&A-ba találtam egy 3/4-es gumis derekú nadrágot. A kismama ruháknál meg nem sok igazán nyári cucc volt. Max olyan, ami csak hónapok múlva lenne jó. Nincs semmi csinosabb felsőbb sem, inkább sportosak, azok meg lapos hasra lettek kitalálva. :D

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 


Youlcsi!

Áron, nagyon cukker :lol: Igazi kis pasi, olyan édin néz, azokkal a nagy barna szemeivel....(olvadok) :lol:
katapetra
 
 


szti, kismamaruhák: nézz körül a Baby Outletben:
http://www.babyoutlet.hu/

Kép
xtina75
 
 


Tina,

nekem jóval az alatt volt. azt hiszem 1:105, vagy hasonló. így utólag viszont már nem bánom. biztos lehettem benne, hogy semmilyen genetikai betegsége nem lehet.

Julcsi,

nagyon édi baba Áron. szopizik még? jó "kis" husos :wink: :wink:

Szti,

én olcsón megúsztam a nadrágvásárt. elővettem azt hiszem 3 olyan farmeromat, ami nem nagyon hordtam, és varróval az elejét kivágattam, és rugalmas anyagot tettünk bele. a derék részébe belevart egy olyan gumit jó hosszan, amin lyukak vannak, és így lehetett állítani a derékbőséget. így, ezekkel a nadrágokkal az egész terhességet végig tudtam vinni. ha esetleg érdekel, és nem voltam érthető, megpróbálom leírni jobban, esetleg képekkel püben. én amiket néztem, nagyon drágák voltak, illetve mivel jelentős túlsúllyal kezdtem a terhességet, nem is biztos, hogy találtam volna magamra valót.

Kép
gota79
 
 


hali!
köszöni a fiam a bókokat... anya mája meg hízik :D

gota!
2x eszik Áron szilárdat, és most kezd mellette átállni 6-ról 5 szopizásra.
igazából ebben a melegben jó, hogy cicizik, mert inni viszont nem hajlandó... vagyis inkább nem tudja, mit kellene csinálnia a cumisüveggel... pohárral... kanállal meg nem kell neki, mert nem érti, hogy ha kanál, akkor miért nem kaja? (ahogy azt sem érti, hogy ha valami folyik, akkor miért nem tej?)

szti!
én anno kínai boltokban vásároltam be. pl olyan rövidgatyát, aminek nem volt gumi a derekában, csak széles passzé és megkötő. melegítőt is ilyet vettem... meg a kismama farmert is ott vettem. fényévekkel olcsóbb, mint egy rendes boltban, és ugye nem arra kell, hogy az ember évekig hordja, szóval nem feltétlen kell a csúcsminőség (de persze nem jelenti azt, hogy gagyi... van nekem a józsefvárosi piacról olyan pulcsim, amit 11 éve vettem, és most kezd bolyhosodni)
szóval nyugodtan vedd meg az ázsia centerben... szerintem...

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Köszi a tippeket, végül az Ázsiában vásároltam be. Elég alaposan :D 2-3ezerért vettem felsőket.

Gota itt 1 sima nadrágszár felhajtás is min. 1.500Ft. El tudom képzelni, mennyiért csinálnák meg ezt a gumis átalakítást. :shock:

Youlcsi Áronnak sok a nyitott kérdés. :wink:

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 


Szti,

:shock: :shock: :shock:
mondjuk nekem barinőm ingyért megcsinálta, nem tudom itt mennyiért csinálnák...

Kép
gota79
 
 


Sziasztok!

Ma reggelre volt egy kis mini barnázásom, de tényleg csak alig észrevehetően. Dokit hívtam, azonnali betegszabi a héten, 3x1 Magne B6, holnap reggel megyek hozzá. Mondta, hogy ez nem biztos, hogy nagyobb bajt jelent, de jobb az óvatosság. Tele a gatyám, félek. :cry:
A vérnyomásom is alacsony, vhol 92-95 között kevereg, már akkor szédülök, ha a székről felállok. Egyik este 84 volt, jó hogy még élek. :?

Gota sajna nekem itt nincs olyan ismerősöm, aki tudna varrni. Otthon van varrógép, gondolkoztam, meg kellene tanulni legalább az alapokat. Csak nincs, aki megtanítson. :wink:

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 


szti: Nekem is volt Barbussal egy kis barnázás az elején, ezért 1 héttel hamarabb is mentem vissza a dokihoz. De semmi baj nem volt.



vicky79
 
 


szti, neked kell nyomatnod a progipótlást? nézik még vérvétellel? A Magne B6-ból melyiket szeded? Mert van 48 mg-os és 250 mg-os is! Utóbbi kell... Drukkolok!!!!!!!

Kép
xtina75
 
 


Vicky remélem ennyivel én is túl leszek rajta.

Xtina látod, azt nem is mondta, hány mg-os legyen. :? Megnéztem, ez persze a 48 mg-os. Holnap rákérdezek, jó, hogy szóltál. :wink:
Igen, kapok progit. 3x2 Utrot. Múltkor azt mondta, hogy elvileg ezzel már kihúzom a 12.hétig. De megdumálom vele, hogy csináljunk egyet.

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 


Sziasztok!

Megvolt a doki, 2hét betegszabira ítélve. Amúgy odabent minden rendben van, szívhang oké, 20mm a gyerkőc, az elején mozgatta a kezecskéjét. Ott volt a barátom is. Doki jó fej, azt mondta, tuti fiú lesz, mert van agya. 8) 8) 8)

Ma védőnő és háziorvos.

NApi 3x2 utro, és 3x1 MagneB6, a 250mg-os. :D

Még a melóhelyre is be kell mennem, muszáj bejelenteni a terhességet a 2 hét táppénz miatt. Pedig ki akartam húzni a 12.hétig. 1hetet még el lehet kamuzni, de 2-t már nem, főleg nyáron!

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 


szti1 írta:Doki jó fej, azt mondta, tuti fiú lesz, mert van agya. 8) 8) 8)



Kéééééééééész :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Bírom a fejét. Nekem azt mondta, hogy "nincs rosszul? Semmi hányinger? Akkor fiú! Mondom: miért? "Mert a nők mindig jól érzik magukat, ha fiú: folyamatosan ott van bent egy kuki" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
xtina75
 
 


Régen jártam erre és mennyi jó hirt látok :) :) :) :)

Bikfy

Nagy gratula nektek a spontán babához,megérdemeltétek már :)

KépKép
bettike83
 
 


De nagy a csend.... mi újság, lányok?

Kép
xtina75
 
 


Xtina akkor te jól rácáfoltál a dologra. :D Hát itt nem történik semmi. A mellem is abbahagyta a fájást, feszülést.
Te/ti hogy vagy/tok? Olvastam, hogy elvileg Tamara már bármikor jöhet. De 20-a sincs messze. 8) De jó lesz nektek! 8) 8) 8) 8) Gondolom örülsz a hűvösebb időnek.

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 


Szti, jól vagyunk nagyon. Feszülget rendesen, mintha minden pillanatban be akarna indulni. Néha belefogok valamibe és azon filózok, nem folyik-e el közben a magzavíz :)

Kép
xtina75
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok.

Tavaly júniusban, egy sikertelen lombik után derült ki, hogy nekem is és a férjemnek is IR-je van.
Igaz a meddőségi centrumban az én papíromra ráírták, hogy „perfekt”, mert az inzulin mind a 3 időpontban az értékek között volt.
Én mindenképp Tűű doktorhoz szerettem volna menni, mert sokan ajánlották, de hozzá csak októberre volt időpont.
Ezért, hogy valami kezelés „elinduljon” elmentünk júliusban egy endokrinológushoz, akinek az én papíromat is megmutattuk és igaz, hogy az inzulin ”értékek között” van, de a cukornál az gond, hogy a 120perces alacsonyabb, mint az éhgyomri érték! Ami szintén IR-re utal + magas koleszterin és a tesztoszteron is!
Szóval kaptunk Merckformint, a férjem 2x500 mg-ot én pedig 2x250 mg-ot.

Majd októberben Tűű doktor kért friss 3 ciklusnapi hormonokat és felemelte az adagomat 2x 500mgra és 4 hónap múlva kontroll, ez végül is március elején volt, de az akkori vérvétel alapján ismételten emelt az adagot 2x 750 mgra és 3 hó múlva kontroll.

Most kedden voltunk terheléses cukor és IR vizsgálaton és az eredmények háááát, hogy is fogalmazzak………. eléggé c@rok!  
Most 2 hét várakozás, mert csak júni 23ra van konzi időpontunk. Eléggé parázok, mert nekem volt még egy csomó hormon is és sajna van ami jó, de van ami magasabb lett, mint korábban. Tűű doki mondta, hogy a januári clostyval stimulált hónap miatt volt a márciusi Lh és Fsh magasabb. 
DE a mostani Lh és Fsh érték még nagyob lett, mint márciusban!!! Az emelt adag Merckformin( 2 x 750 mg-ot szedek) mellett! 
Ezek lettek az értékek 3.ciklus napon: 
TSH 1.990 mIU/l EZ NÖVEKEDETT 1,1 volt előtte 
FSH 13.0 IU/l EZ akkor 13.2 volt 
LH 11.2 IU/l EZ 8.1 volt 
Ösztradiol 130.4 pmol/l 
Progeszteron 1.9 nmol/l 
Prolactin 325.0 mIU/l CSAK 134! volt 
Tesztoszteron total 0.57 nmol/l EZ csökkent, ami szupi, mert a felsőhatár felett volt egy kicsivel 

Glucose terhelés 0 perc 4.88 mmol/l 4.10 - 6.00 
Glucose terhelés 60 perc 8.12 mmol/l 
Glucose terhelés 120perc 5.20 mmol/l 4.10 - 7.80 

Insulin terh 0 perc 3.58 mIU/l 2.60 - 24.90 
Insulin terh 60 perc 34.13 mIU/l 
Insulin terh 120 perc 31.97 mIU/l 


Ja és ráadásul, amikor beértem az irodában a terheléses vizsgálat után, olyan rosszul lettem …. vert a víz , remegtem, gyorsan vert a szívem és kapkodva vettem a levegőt…… már „temettem” magam :( :)  felhívtam MensMentist és mondta az asszisztens, hogy hypoglikémiás tünetek azonnal egyek valami „gyorsanfelszívódó” szénhidrátot( gyümölcs, narancslé, csoki) és sok víz. 
Nem tudom, hogy miért? rossz a gyógyszer adag? másik fajta kell? ezeket a válaszokat kergetem! 
Mert ráadásul az „emberlánya” ilyenkor utána olvas a neten,  :oops:  igaz „hivatalos” honlapon próbáltam ( http://www.pco-szindroma.hu/index2.html ) és itt a magas LH/FSHról azt írják, hogy a petefészek kimerülésére utal, nagyon nehezen stimulálható! c@ar ügy…… 
Nem tudom mi lesz, egy kicsit el vagyok keseredve..  


Esetleg valaki közületek, tudna valami tanácsot adni, volt hasonló tapasztalata????
Előre is nagyon köszönöm! :)


Addig is mindenkinek szép, napos és pihenős hosszúhétvégét kívánok! 

Évi

Kép
kásakévi
 
 


Évi,

Üdv itt! Ilyen esettel még nem találkoztam, hogy romlanak az eredmények... Az alábbi kérdések lennének fontosak:

1. A Merckformin szedése mellett diétázol, diétáztok-e?
2. Mozgással hogy állsz?
3. Van-e, volt-e túlsúlyod, ez hogy alakult?
4. Hány éves vagy?
5. Szoktál-e LH-tesztelni, vizsgálták-e a peteérésed (ultrahanggal), volt-e PÉ+7-10 nap progeszteron-vérvételed...
6. Hőmérőzöl-e

Most hirtelen ennyi jut eszembe...

Kép
xtina75
 
 


Kásakévi!

Én pont így jártam mint te, annyi különbséggel, h a helyi orvosom megijesztett azzal, h cukorbeteg leszek és ekkor már - 10 kilónál jártam.Na ekkor váltottam orvost aki elmondta, h ez természetes, h először romlanak az eredmények, ahogy a szervezet kezdi a hormonháztartást helyre pakolni majd az után jön a javulás.
Volt nekem is egy ilyen hasonló inzulin értékem amikor a 60-as szinte megegyezett a 120-al ekkor már -15 kilónál jártam és a következő 3 hónapos kontrollnál már helyére kerültek a dolgok.
Vendég
 


Évi,

üdv közöttünk!

Loviné,

régen jártál erre! Mi újság veled? Hogy vagy?

Kép
gota79
 
 


Gota!

Megvagyok köszi, helyzet változatlan. :wink:
Vendég
 


Szia Xtina75!

A válaszok a kérdéseidre :)
1. Igen diétázunk ( 2010 augusztusban kezdtük ), a napi adag 160 ch, 5-6szori evéssel
2. Na… a mozgás már a „nemszeretem” dolgok közé tartozik, de azért heti 2x kb.1 órát szoktam ellipszistrénerezni :) igaz ezt csak pár hónapja művelem, előtte csak kutyasétáltatás + lépcsőzés a 4.emeletre naponta 2szer :)
3. Igazándiból azt mondták a dokik, hogy nincs túlsúlyom( BMI 23,2 volt ), de azért az utóbbi 5 évben híztam 8 kilót, ami nekem igenis „túlsúly”, mivel 54 kg voltam, amikor megismertem a férjem és semmilyen diéta nem segített a 8 kiló leadásában, mígnem 2010 áprilisában elkezdtem a Béres Alexandra féle ’súlykontrollt’, amivel sikerült fogynom 3 kilót, mozgás nélkül! később tudtam, meg hogy ez teljesen hasonló az IR diétához. Most a gyógysze+diéta+mozgás kombinációval 56 kg vagyok (164 cm) szóval alakul….
4. 37 éves leszek novemberben
5. Igen, szoktam LH teszteket csinálni, de sokszor és sok napon keresztül mutat halvány csíkot és a mikroszkópos ugyanígy sok-sok napon keresztül”páfrányos”. Igen vizsgálták a peteérésemet is és volt progi vérvételem is, az inszeminációknál kötelezően nézték és a lombik előtt is!
6. Igen, nagyon régóta hőmérőzöm….. de azért voltak kihagyások ( pl. inszemek, lombik meg amikor már nagyon elegem volt belőle :) ) Egyébként leesik a hőmérséklet, mint ahogy a „nagykönyvbe meg van írva”, de volt úgyis, hogy leesett, majd a köv. napon 0,2fokkal fel és az azután következőn ismét visszaesett! Gondolom ilyenkor esetleg nem tudott megrepedni a tüszőm :( A januári görbém volt szép, amikor clostyt szedtem, akkor tuti volt pé.-m

Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikeredtem :lol:

Ja és ami még fontos, hogy nálunk ez halmozódást mutat, mert anyukám 2.típusú diabéteszes, van 2 hugom , a kisebbiknek terhességi cukorja lett és az idősebbik hugim is IR-ben szenved, volt 2 korai (6. hét ) vetélése és az én tapasztalatom után mondtam neki, hogy menjen el terheléses cukor+inzulinra, ahol ki is derült, hogy neki is ez a baja! Ő most babát vár és 12 hetes , tavaly október óta szedi a Meforalt és sikerült neki! :)

Előre is köszi a segítséget!

Évi

Kép
kásakévi
 
 


Évi, nem vigasz, gondolom, sőt... a vékony lányoknak nehezebb dolguk van. Nekem minden gondom megoldotta a 27 kg fogyás. Igaz, a végén nekem már issszonyatos pontosan be kellett tartanom a diétát, mindent grammos mérleggel mérni és inkább főztem magamnak, hogy tuti legyen. (Amikor már kisebb volt nekem is a súlyom.) És akkor nagyon sokat javult hirtelen az eredményem, mind az inzulin, mind a szokásos, 3. napon mért hormonok. A mozgás nekem is mumus volt, nem tartottam be rendesen, csak ebben a végső "adjunk bele mindent"-időszakban.

"volt progi vérvételem is, az inszeminációknál kötelezően nézték és a lombik előtt is!" - talán egy sima hónapban kellene szerintem, amikor spontán próbálkoztok, de majd Tűű megmondja neked a következő lépéseket a konzultáción...

Nem tudom, ezenkívül mennyit adott hozzá az egészhez az, hogy - nagyon stresszes munkahelyen dolgoztam - de megpróbáltam kizárni minden egyes idegölő faktort, szabályosan mintha lesz@rom tablettát nyomtam magamba, tudatosan, és nem a problémán rágtam magam, hanem a megoldáson. Ezt félév volt megtanulni, majd további fél év alkalmazása kellett, és akkor jött össze a baba. Lehet, hogy a hormonok emiatt (is) javultak, nem tudom. Nagyon nehéz az elején, de ezek a gondolatok segítettek:

1. a munkahely, a cég nem a tiéd, nincs részvényed, nincs tulajdonjogod, egy vadidegennek gyűjtöd a milliókat

2. ha sikeres is vagy, és ezer csepp verejtékkel küzdesz nap, mint nap, nem köszöni meg senki. Ha mégis, az nem ér fel a gyermeked mosolyával, aki majd lesz neked (mert mindenkinek lesz, mindenkinek összejön előbb-utóbb!!)

3. ha felidegesít egy kolléga, mert béna, mert balf.., mert tojik mindenre: az az ő baja, kerüld el, gondolj másra, számolj 20-ig, stb

4. ha felidegesít a főnököd, gondolj arra, mekkora lesz a feje, amikor majd bejelented, hogy babát vársz :wink:

5. munkaidőn kívül próbálj meg lazítani, éljétek az életeteket, csináljatok minél több közös programot, indítsatok valami nagy projektet (én 2 évig kertet építettem, lett egy kutyám, már ott tartottam, hogy a kövekező egy macska lesz, tavasszal pedig törpe nyúl :lol: - a kertben is ezer tervem maradt félre :wink:

Kép
xtina75
 
 


Nálunk egyébként nagyanyámnak (anyai) volt 2-es típusú diabétesze, illetve apámnak is. (Anyámat áugrotta...)

Kép
xtina75
 
 


Tina,

visszaszámlálás megindult! Van aki a hírt hozza?

Kép
gota79
 
 


lombikbaba (Ircsi) olvas benneteket, meg egy másik topikot, ahová egy barátnőm majd beírja a hírt

Ircsi majd lszi másold át ide, köszi!

Tegnap este elindult a nyákdugó, nagyrészt ma délelőtt távozott, de tudom, még ez sem jelent semmit...

Kép
xtina75
 
 


Fáj a derekam... :cry:

Kép
xtina75
 
 


Tina! Drukkkkkkk!!!!!++++++++++++

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Én is drukkolok Tina és várom a híreket! :P

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Tina,

drukk!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
gota79
 
 


Xtina drukkolok, szorítok 1000-rel!! Könnyű szülést kívánok!

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 


köszi csajok... egyelőre semmi... úgy beindult, most meg nyugi van...

Kép
xtina75
 
 


Xtina téves riasztás. 8) 8) 8) Amúgy 20-át mondott a doki, ugye? Az is mindjárt itt lesz, ha Tamara továbbra is jól érzi magát odabent. Hétvégén hideg front jön, lehet, besegít. :wink:

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 


Igen, szti, 20-án megvizsgál....

Kép
xtina75
 
 


maccs01 írta:Sziasztok!

MEGSZÜLETETT TAMARA! 06.16-án 22:55-kor, 2800g és 55cm. Természetes úton!


Puszi, Tina





GRATULÁLOK TINA, NAGYON ÜGYESEK VOLTATOK! SOK PUSZI

Kép

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Tina, gartulálok Tamara babához!
franci
 
 


Tina! Gratulálok!Sok boldogságot Tamara babával!!! :D :D :D

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Tina hatalmas gratula! Sok boldogságot és tejecskét kívánok! 8) 8) 8) 8) 8)

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 


Tina,

Gratulálok! Minden jót neked és Tamarának is!

Kép
gota79
 
 


Tina!
Szívből gratulálok!Sok boldogságot kívánok újdonsült családotoknak! :)

Kép
Kép
zazzy
 
 


Gratulálok Tamarához.



vicky79
 
 


Tina: gratulálok Tamarához

Kép
horibol
 
 


Tina!

Hatalmas gratuláció! Nagyon várom hogy lássak képet is!!! Tényleg hamarabb érkezett.... :D :D :D :D

Kép
mók
 
 


Én is gratulálok és sok örömet kívánok Nektek! :D

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Tina,
hatalmas gratula a kishölgyhöz!Nagyon jó egészséget, és boldog életet kívánok Nektek! :D :D :D

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 


Sziasztok!

Sztetek a kombinált vagy az integrált teszt a jobb? A védőnő az integráltat ajánlotta, mivel ott 4 dolgot néznek, és 2x csinálják. 20-25ezer között van. Ez darabonként értendő vagy mindkettőt tartalmazza? Köszi.

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: