Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Úgy látom olyanok vagyunk minta jó idő, hol pörgünk hol egymás felé se nézünk.
Timi,
ha jól tudom úgy érdemes tornázni,hogy vagy reggeli előtt vagy vacsi előtt.
Reggel gyorsít az anyagcserén, este meg kellemesebb mint teli hassal nyomni.
Vendég
 


Igen a tornát én is így tudom!Én Rékára szoktam tornázni!

Már alig várom,hogy elkezdhessek tornázni,meg szobabicajozni!Szerintetek mikor kezdhetem már el?2 hete volt a lapar.

Hétfőn megyek szövettan eredményért meg a laborba a terheléses eredményemért.Remélem már kész lesz!

Kedden meg megyek 9:40-re Csókához!
Jaj,vajon felfogja írni nekem a met-et?
Ha jól tudom ugye 10-ig van ott rendelés?Szokott tolódni?
Mondjuk nekem a múltkor több mint 1 órát tolódott az időpontom! :?

Kép

Kép
syl100
 
 


Csajok ti miket szokatok vacsira enni?

Kép

Kép
syl100
 
 

 
 

Helló!

Én is Rékára nyomom.Szerintem lassan ,de nagyon lassan ráülhetsz a bicajra.Olyan 5-10perc lassú tekerés.
Hétfőn gépeld be az eredményt kíváncsi vagyok.
Ha mész Csókához mondjad neki a vesédet.

Vacsira próbálok inkább csak fehérjét enni.
Valami sült húsi ,zöldség körettel vagy csak savanyú ubival.
Vagy virslit rozsos abonettel.
Vendég
 


Amikor voltam a héten Ésikhez ott mondtam a vesémet!

Mondom akkor Csókának is,de lehet akkor nem fog metet felírni?
Amúgy Csóka könnyen belemegy a met-be?Ő clostit írhat fel vajon?

Jaj én mindig vacsira vagyok nagyon éhes!

Kép

Kép
syl100
 
 


Törekedj arra, hogy de-t lakj jól szénhidráttal és du-n már nem fogod annyira kívánni.
Ha de-t megkívánod az édességet egyél meg mondjuk egy kocka csokit ,mert ha mindent megvonsz visszaüt.
Vendég
 


Ma vettem magamnak egy diabetikus csokit,nem is volt olyan rossz!

Jaj ,apa meg most állított itt nekem haza 2db franciakrémessel,most mi lesz??? :shock: :roll:

Loviné:Akkor szerinted Csóka hamarabb adná nekem a met-et ,mint Ésik?

Kép

Kép
syl100
 
 


A krémest rakd el reggelre.
Csóka rugalmasabb ilyen szempontból.
Vendég
 


Tényleg,már mióta kérdezni akarom,hogy ti szoktatok adni Csókának pénzt??
Mert én a múltkor nem adtam!Mondjuk nem is csinált semmit akkor!

Kép

Kép
syl100
 
 


Nem privátba mentünk,az más lenne ha úgy mennénk.
A dokinőnek is csak azért adtam mert hamar fogadott.
Vendég
 


Ja,akkor értem!!

Kép

Kép
syl100
 
 


Csajok!
Nektek melyikőtöknek van IR-e?(nem emlékszem :oops: )

2 napja úgy fáj valami a jobb oldalamon,eléggé be vagyok tojva miatta!Tökre olyan mintha cisztám lenne!De hát 2 hete volt a lapar,lehetséges lenne?
Mert ,hogy peteérés lenne azt nem hiszem,mert se nincs tojcsim se,meghát a görbém is elég érdekes! :? :?:
Szerintetek?

http://www.ciklus.hu/images/diagramok/0 ... 46400_.png

Kép

Kép
syl100
 
 


Syl!

Nekem lassan 1 éve volt a laparom de azóta érzek szúró fájást a jobb oldalon . Bármelyik időszakban előfordul ciklustol eltérően!
Vendég
 


És ez neked mitől van????

Kép

Kép
syl100
 
 


Fogalmam sincs! Én is szeretném tudni!

Talán majd 12-én az uh-n kiderül! Remélem semmi komoly!
Vendég
 


A terheléses eredményem:

Se glükóz: 5,00 mmol/L
Glükóz terhelés 120 perces: 6,3 mmol/L
Se inzulin: 5,12 U/ml
Se inzulin 120 perces:Folyamatban (azt nem tudták megcsinálni még,mert valami anyag hiányzott hozzá :evil: )

A szövettan eredményem mégis endometrózist igazol! :( :(

Úgyhogy most totál kivagyok,mert tudom,hogy ez mivel jár,és én azt semmi képen nem akarom.(ciklusleállítás)
Úgyhogy szerintem marad az inszem minél hamarabb!

Csajok tudtok nekem segíteni,hogy itt nyíregyen,hogy is működik ez?
MÁrmint az inszem.Anyagilag mennyibe van? Meg Gálhoz,ha elmegyek akkor utána mi a köv.lépés?Semmit sem tudok ezekről a dolgokról! :oops:

Megpróbálok még utána olvasgatni amennyit csak tudok,csak Nyíregyházán csinált inszemre lennék kíváncsi!

Kép

Kép
syl100
 
 


Sziasztok!

Annamari mesélnél egy kicsit a ti utatokról?
Vendég
 


Loviné de egyszerre írtunk! :lol:

Szerinted holnap érdemes még elmennem így is Csókához?Ezen agyalok! :roll:

Kép

Kép
syl100
 
 


Mutasd meg neki.
Nődoki mit mondott(endo)
Hát nem semmi hogy kaptál terheléses inzura.
Vendég
 


loviné!

A mi utunk sem tegnap kezdődött hanem hanem kb 4 éve.
Először csak nőgyogyihoz jártam ő írt nekem clostit! Folyamatosan jártam uh-ra aztán hol volt petike hol nem. De amikor volt akkor sem akart össze jönni a dolog bár a férjem spermái sem tökéletesek. Ekkor csináltunk egy lapart amiből kiderűlt hogy a jobb petevezetőm el van záródva,és a korom is közelebb van a 40-hez így dokim tanácsára bejelentkeztem a bp. -i kaáliba. Ez volt 2007 januárjában.Augusztusban volt az első stimu ahol 1 petke lett de nem termékenyült meg így a beülti elmaradt. A következő 2008 februájjában volt de ugyanígy jártam. Ekkor át jelentkeztem a BMC-be mert a kaáliban megint csak 7-8 hónap mulva lett volna a következő.

Aztán a BMC-be történtek dolgok amiért eljöttem onnan és bejelentkeztem a debreceni kaáliba! Ott rögtön kezdhettem volna de mivel közben magas lett az FSH-m most ezt próbáljuk lenyomni.

Hát itt tartok most! Bocs,ha kicsit hosszú lettem!
Vendég
 


Mármint,hogy Ésik adott nekem terheléses inzulinra is beutalót?Arra értetted?
Hát ja,csak eredményem nincs!Amúgy szerinted milyenek az értékeim?

A nődoki azt mondta,hogy 3 hó múlva UH-TVS(mi ez a tvs?) control.Aztán Danoval.(szóval ciklusleállítás)

Kép

Kép
syl100
 
 


Syl!

Az írre csak a 120 perces inzulin eredményed után lehet következtetni így annak hiányában a többiből mág nem sok mindent lehet levonni!

Sajnálom az endot! A ciklusleállítás pontosan mit jelent? Azt hogy fogigátlót kellene szedned,?
Vendég
 


Ja! A cukor eredményed az jóó!!!!!!!!
Vendég
 


Az van ,(folyamatosan olvasok én is),hogy határértéken belül van ugyan,de........
a terheléses cukinak vissza kellene mennie az éhgyomri értékre.
Igen amúgy arra gondoltam Syl.Nem baj ha nincs cél akkor irány Debi.
Az inszem nem tudom mennyi most kérdezd meg Timcsit ,ő most kezdi.

TIMCSI!!!
Piri néni?Szurik??Tüszőnövelő drukk++++++++++++++++++++++++++

Annamari!

Köszönöm kimeritő válaszod.
Hogy alakulnak az eredményeid.Lesz most stimu?
Vendég
 


Timcsi:Merre vagy? :?: Kellennél!!! :lol:

Hát ja,pont az az értékem hiányzik amire annyira vártam. :?

Debrecen szerintetek jobb választás lenne inszemre?Jaj,semmit sem tudok! :oops: Pedig annyit olvasok,csak már be sokallok!

Kép

Kép
syl100
 
 


Ha pl.elmennék ide a meddőségi szakrendelésre?Van oda is beutalóm,de 2 hónapos,vajon jó még?
Mert holnap úgyis megyek Csókához 9:40-re, a meddőségibe meg talán 12-től van rendelés.Ott sokat kell várni?
Vagy többet érek,ha magánba megyek Gálhoz?

Kép

Kép
syl100
 
 


Ancsa:A ciklusleállítást arra értettem,hogy klimaxos állapotot hoznak létre erős hormonokkal 6 hónapra!Hát mondhatom nem valami jókat hallottam erről a megoldásról.Meg nagyon sok esetben nem is volt sok értelme!

Kép

Kép
syl100
 
 


Loviné!

12-én megyek uh-ra ha nem lesz ciszta akkor úgy néz ki hogy kezdek!

Mindenképp megírom majd a fejleményeket!
Vendég
 


Akkor teljesen megszűntetik a vérzést?

Én még ilyenről nem is hallottam pedig megértem már 1-2 dolgot!
Vendég
 


Igen ezzel teljesen leállítanak mindent!Hogy ezáltal megakadályozzák meg elsorvasszák az endo szigeteket.
De ,ha vége a kezelésnek utána sem garantált semmi.
Én ezt nem merem bevállalni,meg főleg,hogy az 1 vesém miatt még fogigátló sem javasolt nekem! :?

Kép

Kép
syl100
 
 


Sziasztok, látom már hiányoztam!

Tegnap vettem be az utolsó Norc-ot elvileg piri szerdán kopogtat.

Syl! Szerintem nem kapkodd el a dolgot. Az inszem rengeteg kivizsgálással jár, ennek is megvan a maga protokollja. Vizsgálnak téged, s a férjedet, még akkor is ha velemi minden rendben. Én szeptember elején mentem el, és most jutottunk el az inszemig. Igaz neked biztosan rövidebb lenne a a dolog, de az is minimum két hónap. És ez a leállítás sem tart 3 hónapnál tovább, nem?

Kép
timcsi82
 
 


Az egyik kolléganőmnek is volt ilyen ciklusleállítása Debrecenben, neki is endó illetve ciszták miatt. Ha ezt javasolják, akkor biztosan ez a megoldás rá. Bár ez a te döntésed.
Én ugy tudom az esetek nagy többségében Gál van a meddőségin keddenként, de lehet rosszul tudom. Itt már csak a péztárca dönt, hogy hová akarsz menni. Maga az inszem nem kerül pénzbe, csak a gyogyókat kell megvenni hozzá, nekem olyan 50ezer körül volt, illetve amit a múltkor mondtam, ha hétvégére eik akkor 2x10ezer nekik a díjuk.

Kép
timcsi82
 
 


timcsi:Akkor neked már megvolt az inszem?Nem is tudtam.
Téged mivel stimuztak előtte?
Azt olvasom nagyon sok helyen,hogy az endonál az a legjobb módszer,ha egy jó lapar után minnél hamarabb inszem v. lombik.Ezért szeretném.

Kép

Kép
syl100
 
 


Még nem volt meg. Most fog megjönni a mensi, kezdődik a stimu, és utána lesz az inszem. Injekcióznom kell majd magam a 2. naptól ha megjött.

Kép
timcsi82
 
 


Akkor ezt a doki mondta,hogy injekciózni kell,nem is volt más eshetőség,hogy pl.clostival stimuzni?Vagy ez ,hogy működik?

Kép

Kép
syl100
 
 


Sziasztok!

Syl: Na szép. Egy cipőben evezünk.... Akkor össszefoglalom az eddigi tapasztalatom és véleményem. Nem fontos megfogadni....
Szóval: A Danovallal nekem Gál 3 hónapra állította le a ciklusom. Ez azért kell, hogy ha véletlenül maradt ki nem égetett endometrium akkor az is kezelve legyen. Nekem ez alatt nem volt mensim, de a méhnyálkahártya épp jó állapotba került a végére, így meg se vártuk, hogy legyen már stimulált is. (Ez gondolom egyedi eset volt.)
Nekem van IR-em is. És bár valóban sietett a doki amennyire lehetett egy-egy stimu között volt min 3 hónap, ami ajánlott is olyan dózisu hormonkezelés után, amit egy-egy alkalommal kapok, bár szerintem nálam csak a véletlen hozta így ezeket a szüneteket.

Vacsi alternatívákat is kérdeztetek, íme tíz különböző:
1.) durum spagetti

2.) kukoricasaláta

3.) gombapaprikás barna rízzsel

4.) házi pizza durum lisztből

5.) barna kenyér, sajt, vírsli, zöldség, tea

6.) rakott karfiol

7.) főzelék

8.) csirke vagy más húsféle salátával

9.) lazac/tonhal brokkolival, vagy más zöldséggel

10.) sültsajt barnakenyérrel

Amikor elkezdtem szedni a metet gyakran éreztem rosszul magam tőle, "hipóztam" valószínűleg, ezért olyankor egy pezt, vagy más szőllőcukrot bekaptam. De ha lehet, akkor nem délelőtt kell enni édességet, hanem délután uzsira. Az ottani gyors szénhidrátnak épp megfelel és a szervezet állítólag délután tudja leginkább tolerálni. Délelőtt max. a tízóraiba fér még bele egy kevés, avagy az ebéd mellé, de reggel leginkább lassú szénhidrát kell.

Találtam még három vacsifélét:
1/ 6 dkg barna kenyér vagy egyéb magas rosttartalmú kenyér v. zsemle v. kifli
+ sovány sajt vagy virsli vagy tojás vagy túró ( max.:10dkg)
+ light margarin vagy vajkém
+ max.: 20 dkg olyan zöldségféle, amelyiknek 10 dkg-ja 5 g-nál kevesebb szénhidrátot tartalmaz pl.: paradicsom, paprika, uborka, kovászos uborka, savanyú káposzta
+ tea (mesterséges édesítőszerrel)

2/ Rakott karfiol
- 25 dkg karfiol
- 20 g hántolt árpa
- 3 g étkezési búza vagy zabkorpa
- 3 g vöröshagyma
- 10 g lecsó
- 50 ml kefir
+ sajt
+ 10 ml étolaj

3/ Zöldbabfőzelék
- 300 g zöldbab
- 10 g liszt
- 30 ml kefir
+ 10 ml napraforgó olaj
+ 30 g vöröshagyma
+ fűszerek

Húúúúú.... azt hiszem most egy kicsit sok voltam minden szempontból. Bocsi.

hofeherke
 
 


Syl: az agyam szita.... bocsi.
Kérdeztél még az inszemről. Nyíregyen csak Gál csinál, de az orvosod lehet más is ettől függetlenül, mondjuk a mostani, és akkor a stimulációt ő csinálja magát az inszemet meg Gál. A kivizsgálásokat az inszeminációs laborban Csilla csinálja, ehhez el kell menned egyszer a meddőségi rendelésre és utána mondják, hogy mi jön. Mivel a lapar már megvolt meg hormonpaneled is van, még spermavizsgálat és PCT (házasélet utáni teszt) van hátra, meg cikluskövetés. Mivel ezeket a vizsgálatokat mindenütt kérik (ebben Loviné és Ancsa biztos megerősít) Érdemes itt túlesned rajta, mert akkor kevesebbet kell utaznod. Ha ezek megvannak dönthetsz a helyről és a dokiról. Addig meg nyugi. Van még időd ezeket kitalálni.

hofeherke
 
 


Igaza van hofehérkének ezek a vizsgálatok kellenek. mondjuk még a rászűrés is jó ha megvan,a lombikhoz még a clamidya vizsgálat is kell nem tudom inszemnél kérik e.Ezt nekem is Csilla csinálta!
Az inszemet jobb ha nyíregyen csináltatod mert ott ingyenes,debiben úgy tudom 50.000ft mert az magánklinika!
Vendég
 


rászűrés=rákszűrés
Vendég
 


Ja ! Nekünk lombikosoknak még az AIDS szűrést is kérték mindkettőnknek. Inszemben nem vagyok tul jártas mivel az nekem nem volt!
Vendég
 


Clamídia és rákszűrés kell inszemnél is. AIDS az nem.

hofeherke
 
 


Köszi csajok a segítséget!
Sperma eredményünk 2005-ös van,gondolom ez már nagyon nem jó!
Rákszűrésem van ,hormonpanel is.
Hófehérke:és az mitől függ,hogy mivel stimuznak?Mert ahogy látom talán Gál clostival nem??!
Egyébként ha véletlenül előjönne majd cisztám vagy endom akkor már nem is csinálják meg az inszemet?

Igazából nem tudom mit csináljak,mert,ha inszem ,akkor megyek inkább a továbbiakban Gálhoz magánba,nem fogok 2 dokihoz járni.

Kép

Kép
syl100
 
 


Timcsi,

hétvégi buli hogy sikerült?
Vendég
 


Nagyon jó volt!

Kép
timcsi82
 
 


Syl: Leginkább a dokitól függ, hogy mivel stimuznak. Először clostyval próbálkoztak nálam (Az még Póka volt), és amikor az nem volt hatásos engem akkor küldtek a meddőségire, és akkor mentem át Gálhoz. Szerintem ő a gonalra esküszik. :roll:

hofeherke
 
 


Ma voltam vissza Csókához.Hát nagy ímmel-ámmal de felírta a merckformint.
Mivel,hogy a zárójelentésembe nincs beleírva ,hogy pcos-t tálált nálam Pap laparon! :? :evil:
Meg javasolta Csóka,hogy utaltassam be magam gyógyfürdőbe Pap-al,de már nem emlékszem a helyekre!(és ez az endora javasolta,hogy mindenképpen menjek el)
Talán Hévíz meg Parád!Van ilyen?
Valamelyikőtök nem tudja véletlenül?

Kép

Kép
syl100
 
 


Mara,
hogy érzed volt péd?

Syl,
nem tudok ez ügybe nyilatkozni. :roll:
Vendég
 


Loviné:Te most akkor melyik nődokihoz jársz?Vagy csak Csókához?

Kép

Kép
syl100
 
 


Helló!

Én most csak Csókához.
Debrecenbe majd B.B-hez.
Ha terhes leszek akkor meg S.A-hoz
Vendég
 


Loviné: Volt egy kis szurkálás, de nem olyan erős mint a múlt hónapban... úgyhogy kíváncsian várom 2 hét múlva lesz-e valami. Őszintén szólva nincs hozzá sok bizodalmam.

hofeherke
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?