Új privát üzeneted érkezett!

Rambóka!

Kedves vagy, hogy ennyire alaposan kérdezel!
Azt hiszem, ha mértéket kellene írnom, akkor olyan közepes mértékű depresszió lehet...
Igen elegem van az itthon ülésből, borzasztó érzés, hogy nincs más dolgom, csak a gyerek. Szörnyű, hogy nincs többé olyan életem mint eddig, mindamellett, hogy erre vártam. Nem tudom miért érzek ilyeneket. Tegnap a család kollektíven elküldött vásárolni, hogy hagyjam itthon a gyereket és kapcsolódjak ki. Az első 10 perc jó volt utána az idősekről a halál jutott eszembe, meg, hogy minek is élünk a családokról meg az, hogy mekkora felelősség és meló egy gyerek. És az, hogy ez az első olyan dolog az életemben, ami élethosszig tart. Ez nagyon megilyeszt. Na hát tegnap hazajöttem a "kikapcsolódó" vásárlásból és itt bőgtem. Az jutott eszembe, hogy minek a család, ha mindenki meghal meg ilyenek. Sajnálom, hogy ezzel traktállak benneteket, általában nagyon pozitív csaj vagyok meg pörgős, nem tudom ez meddig tart, de nekem ez a legnehezebb része az egésznek.
Nincs étvágyam, úgy kell magamba tuszkolni a kaját, pedig tudom, hogy a tej miatt kellene. Sokszor émelygek, hányingerem van, bár ez lehet a kialvatlanságtól is.
A gyerekkel kapcsolatban semmilyen rossz érzésem nincsen. Tudom, hogy jó neki a tejem és eleget eszik, eleget alszik (szerencsés vagyok szerintem kisangyal típus, eszik alszik és csak akkor sír, ha éhes). Nem bántanám soha, ilyen gondolataim nincsenek. Egyszerűen a helyzetet nem tudom valahogy feldolgozni könnyen. Pont ma egy hete tart, hullámokban tör rám. Van óra,hogy nagyon rosszul vagyok a következő órában meg jobban. Azt vettem észre, hogy segít, ha van velem valaki. Nem azért, hogy bármit csináljon, hanem azért, hogy beszélgessünk bármiről ami nem a babával kapcsolatos. Vagy esetleg a babáról, amiben bizonytalan vagyok. Sajnos a férjecském dolgozik, de anyu minden nap rám nyitja az ajtót. Ő is most kezdi el felfogni, hogy kicsit talán komolyabb a helyzet, mint elsőre gondolta, ezért próbál sokat itt lenni.
Ennyi jutott most így eszembe elsőre. :( :( :(
nóra1
 
 


Nóra, sajnálom a depit. Szerintem ha a napfényre mész sokat, az tök jó. meg az is, ha napközben lefekszel a baba mellé pihenni, és kicsit kómázol. igyál alkoholmentes sört, az nyugtat, és jó a tejcsire is. vagy egy fincsi tejszínhabos malátakávét. hmmmmmmmm :lol:
nincs kisgyerekes bartnőd? menj el vele sétálni, telefonáljatok, beszélgessetek, netezzél!
ez tuti elmúlik, a hormonjaid visszaállnak szerintem az első 6 hét után sokkal jobb lesz. akivel eddig beszéltem, mindenki kivolt az első 2 hónapban.
milyen életet képzeltél?
egyébként, gondold el, ha nem halnánk meg soha, akkor gyerekek se születnének. akkor meg bazi unalmas lenne az élet. szóval szerintem a fontos dolgoknak pont ez ad súlyt.

sok mosolyt küldök! :)

Kép

Kép
csillagfény
 
 


babancs, ez a tenyésztés érdekes. mikortól kaphatja a tejedet? lehet, hogy az enyém is tiszta baci, csak nem nézte meg senki.
miért tápizzák, és miért nem leadott anyatejcsit kap valaki mástól?
a koraszülött babáknak igencsak kijárna...

rambóka eszembe jutottatok gergővel.
almodo irt a felvesz-letesz nódszerről a suttogóból. én most marcival ezt próbálom, csak odamegy-eljönnel. már sokszor sikerül magától elaludnia a 7mérföldes tekintettől, és nem sír. ha nyüszög, kakor odamegyek megsimogatom, eljövök. van hogy 15xis, de egyre jobb. ha mellette alszom, most már akkor csak akor megyek be hozzá, ha már alszik.
szerintem próbáld ki, de előtte aludd ki magad nappal! :wink:
tényleg, nappali alvással hogy álltok?

Kép

Kép
csillagfény
 
 

 
 

Csilla :) , köszönöm a mosolyt!

Köszönöm a tanácsokat, az alkoholmentes sört ki fogom próbálni, egészen kedvet kaptam hozzá.
Hogy milyen életet képzeltem? Hááát, ez jó kérdés. Szerelmet, babákat, házikót, békét, érdekes munkát..., tudom ezek közhelyek. Sajnos ezt a hangulat ingadozást nem tudom befolyásolni. Minden nap kimegyek levegőzni, sétálgatok a babával, ez úgy érzem nem segít.
Én is beszéltem barátnőkkel: volt aki 2 hónapig kész volt teljesen, volt aki azt sem tudta miről beszélek. Valószínű ez tényleg egyéni, hogy kinél hogyan csapódik le az, hogy gyereke született. A hormonok is ha jól tudom másképp hatnak mindenkire. Abban bízok, hogy egyik nap úgy ébredek, hogy megszáll a boldogság :oops: . Azt mondják az első mosolytól a boldogságérzés is jön magától.
Még egyszer köszi.
nóra1
 
 


sziasztok!

Na vagyok végre... az utóbbi néhány nap gáz volt... frontok vagymi... Lilla tök éber, de ha ébren van akkor kézben kell tartani különben sír - üvölt - ordít stb. Már ott tartunk, hogy alig alszik nap közben... ráadásul éjjel is ébred... szerintem néha kevés neki a tejem és éhes.. néha van, hogy félóránként üvölt és még mindig éhes... és nem a hasa fáj hanem tényleg éhes... múltkor kivettem a vésztartalék tejet a mirelittből mert folyamatosan üvöltött... na akkor lenyugodott végre... Laktoherbezni meg nem merek mert szerintem fáj tőle a hasa... vagyis gázpsítja szegényt... de ez igazából csak hajnalban szokott nála gondot okozni, amikor nincs kézben... (pedig a laktoherbtől jó sok tejem van...) (olyankor siránkozik, sír, fetreng szegényke... mintha kakilni próbálna csak nem menne neki... )

Szóval izgi a helyzet... ez lenne a 6 hetes ugrás?

Babancs: fú de gyönyörűen hízik Domi :))))) Mikor vihetitek haza? Mi a célsúly? új képed van róla?

Nóra: nem lenne érdemes szakemberhez fordulni? Ez a hülye hormonok miatt van, Lilla születése után amikor hazahoztuk nekem is volt, hogy világvége hangulatom volt (ld. vége a szabadságnak, be vagyok zárva stb.) de nálam ez csak naponta néhány percig tartott és csak addig amíg végre el nem mentünk egyet cukrászdázni kb. 2 hét bezártság után... de ritka pocsék érzés volt úgyhogy lehet, hogy érdemes lenne beszélned valakivel ... vagy minden este kimozdulni otthonról (akár a babával együtt)... akkor talán jobban látnád az alagút végén... (én is csak most kezdem látni, mert kezdek rájönni, hogy két szoptatás között el is lehet menni otthonról :) bár bevallom, hogy még én se mozdultam ki egyedül...) (nehezítő körülmény, hogy nem tudjuk lerakni a babakocsit így az a szüleimnél van úgyhogy egyedül lehetetlen kimozdulni... de tegnap vettem egy másik fajta babaerszényt és azzal talán menni fog mert a kendőben + a sima erszényben üvölt...)

Ja igen.... skacok... szerintetek létezik, hogy 6 héttel a szülés után már megjön? Tök fura.. most vagy újra vérzek tegnap óta - még a szüléssel kapcsolatban vagy megjött... de tök bizonytalan vagyok, mert nagyon kevés, de ennyire utoljára hetekkel ezelőtt véreztem... (izé... az nem hiszem, hogy normális lenne, hogy még 6 héttel a szülés után is vérezzek... ugye?)
Vendég
 


csillagfény: Lillát nem lehet lenyugtatni ha berakom a kiságyába és még nem alszik .... olyankor kb. 10-15 percig figyelget, motyog, vigyorog... aztán elege lesz és csak üvült, üvölt és üvölt... ha kiveszem akkor viszont lenyugszik... de nincs szívem az ágyában hagyni, hogy üvöltsön... csak, hogy odaszokjon.. valahogy úgy érzem, hogy rosszabbat teszek hosszú távon, ha hagyom, hogy úgy érezze, hogy cserbenhagytuk... (de az ágyunkba legalább csak hajnalban szoktam átpakolni... aztán így legalább velem alszik délig :)))) ha a helyén maradna, ez esélytelen lenne én meg teljesen kikészülnék... pedig még így is ki vagyok ütve az állandó éjszakai ébredések miatt...

kemény menet lesz később leszoktatni erről... nagggyon kemény menet....
Vendég
 


Nóra!

Hát a boldogság az egy olyan dolog, h. az ember mindig csak utólag jön rá, h. " hogy én akkor milyen boldog voltam!"! :twisted:
Keresd az apró dolgokban:
- Milyen elégedetten szuszog, amikor tele van a pocija!
- Milyen gyönyörű a fülecskéje!
- Hogy eltűnik a pici keze a tenyeredben, hát még a párodéban!
- Milyen picike és milyen tökéletes! :D :D :D

Az elején én sem tudtam nagyon mit kezdeni a helyzettel.
Olyan furcsa dolog az egész, h. innentől már van egy gyerekem, akiért halálom napjáig felelős leszek és nincs szabi, nincs kibúvó, etetni kell, nevelni kell és amit elrontok, azt nem tudom helyrehozni, mert nincs cseregarancia, h. adnak egy másikat, ha ezt elrontottam! :shock:
Az ember nap mint nap döntések sorát kénytelen meghozni és nincs szabály, nincs általános törvény, h. mit hogyan kell csinálni, mindenki csinálja vhogy és a pozitív v. negatív eredmény sokszor csak évekkel később mutatkozik.
Talán az egyetem utáni első igazi munkanapom volt ilyen, h. hirtelen rám szakadt a felelőség és ott álltam a tudattal, h. immáron én vagyok a felelős azért, amit teszek. Én hozom a döntést és rajtam is lehet számonkérni.
De az mégis sokkal enyhébb volt, mint ez a helyzet.

Csakegy!

Elvileg a Lactoherb meg a Babamosoly tea kb. ugyanaz, és az utóbbi a pocifájást hivatott megakadályozni. De nálunk a Babamosoly tea sem használt, igaz nem is igazán tudtuk belediktálni a dedbe.
Infacolt, Espumisant nem próbáltátok? Nem szívódik fel a babába, ne aggódj, csak egybeolvasztja a lenyelt buborékokat és így szünteti meg a pocifájást. Nálunk ez hozott javulást.

Van, akinek ilyen korán megjön, de úgyis menned kell a 6 hetes kontrollra, kérdezz rá!


Rejo!

Írtam privit!!!!
Hogy vagytok?????


A mi alvásunkat még nem akarom elkiabálni! :wink:

A gyerek nagyon szenved, mert a vascseppektől iszonyatosan beszorult. Ma már csak 2 cseppet adtam neki, de lehet, h. annyit sem kellett volna. Borzasztó nézni, ahogy szinte a szó szoros értelmében sír erőlködés közben és csak igen keveset tud kakilni. Most adtunk neki egy fél glicerines kúpot, de egyenlőre semmi eredmény, csak sír! :cry:
Most éppen apa pátyolgatja.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka!

És a szilvás Fruttapura sem használ a kakilásra? akkor már tényleg komoly lehet a helyzet... :cry: De én nem kínoznám Gergőt, szerintem neki ez tényleg nagyon rossz, hogy kakilnia kell, és nem tudja kinyomni. Márkot is rettentően szoktam sajnálni, pedig nála azért még sosem volt ennyire durva a helyzet...
Szóval nem lehet azt a vashiányt valami természetesebb módon kezelni? (pl. húsok, máj, v. tojássárgája).
Ki tudja, lehet, hogy Márknak is ugyanúgy vashiánya van, csak senki nem nézte - mert állítólag az anyatejben csak nagyon kevés vas van, és ilyen korra kimerülnek a vastartalékaik a babáknak. Szóval biztos, hogy annyira szüksége van Gergőnek arra a vasra?

Nóra!
Sajnálom a depidet, tényleg remélem, hogy hamarosan jobb lesz. De szerintem se habozz, ha úgy érzed, hogy nagyon rossz, inkább fordulj szakemberhez, nincs értelme, hgoy tönkretedd magad, és - mégha majd magától elmúlik is - miért kellene, hogy rossz emléked legyen később erről az első időszakról...

Csakegy!
Nekem úgy rémlik, hogy úgy 5-6 hétig volt valami maszatolásom. Szerintem ez még belefér a szülés utáni vérzésbe, én arra tippelek, hogy ez még nem menstruáció. De majd a dokid a 6 hetesen megmondja...

Kép
almodo
 
 


Na, sikerült végre lefényképeznem a kis csibészt...
:lol:

Már nagyon próbálkozik a mászással, de még kevés sikerrel... :lol:

Kép
Kép

Kép
almodo
 
 


Rambóka: köszi a tippet, már én is filóztam az Espumisan cseppeken... csak nem tudom, hogy az hogyan hat... vagyis adjam be neki rögtön az után a szoptatás után ami a laktoherb megivását követő 5 órán belül van vagy elég akkor, ha úgy látom, hogy fáj a hasa? (egyébként abszolut nem hasfájós baba, csak ezeket a hajnali nyögős - kínlódós meneteket nem értem... mondjuk tény, hogy ilyenkor kora délutánra olyan teli pelenkákat produkál, hogy csak lesünk:)))) (csak valahogy éjjel nem megy neki...)

Egyébként most épp döbbenten ülök... Lilla kajált, az ölemben bealudt... aztán megpróbáltam becsempészni a kisáágyába... és kinyitotta a szemét... jó éjszakát kívántam neki, megsimogattam és kijöttem... és még mindig nem üvölt... ilyen még nem volt :))))))

(megjövetel: bevallom, ha most ez az lenne akkor alaposan ledöbbennék... mert eddig ugyebár jó volt ha évente néhányszor megjött... erre megjönne 6 héttel a szülés után... hát... jó lenne azt hinni, hogy elkezdtem működni, de bevallom, nem látom túl reálisnak ezt a lehetőséget... de holnap úgyis felhívom a dokim a 6 hetes kontroll miatt... már vagy 2 hete fel kellett volna de elsumákoltam... )

Ja skacok: kértem beutalót terheléses cukorra a házidokitól... most ugrik majd a majom a vízbe... (csak még nem tudom mikor és hogy jutok el az SZTK-ba... de inkább kértem oda minthogy a kórházban kelljen fél napon át dekkolnom egy egyszerű vérvétel miatt...)
Vendég
 


almodo: fú de szép kék szemei vannak :) :) :) Hogy fogjátok majd róla levakarni a lányokat? :) :) :)
Vendég
 


Almodo!

Ne próbálkozz a zenék átküldésével tovább, mert a hülye chello ma már nem enged be többet! Köszi az eddigieket! Ha ráérsz holnap is próbálj meg átküldeni párat. Előbb-utóbb csak átjönnek!

Ma egész nap szilvás Frutapurát kapott, de már 2 napja alig tud kakilni.
De most a kúp használt és legalább 1 napi anyagot sikerült kinyomnia!!!!!!!!! Nagyon megküzdött vele, apa fogta a lábát, én támasztottam a pociját és együtt nyögtünk (nem röhög!!!!), ugyanis vhogy kialakult, h. mindig együtt nyögtem vele amikor erőlködött, így viszont fordítva is műxik a dolog, ha én elkezdek "úgy" nyögni, akkor ő elkezd nyomni (Pavlov kutyája meg fetreng a röhögéstől!!! :lol: :lol: :lol: ).
Annyira megkönnyebbült! Olyan jó volt látni, szinte kisimult az arca! :D


Ez járóka, amiben Márk játszik?
Most már tudom, h. mivel fogom megoldani a kerti járóka csúszásgátlását!!!! :wink:

Ahogy elnézem az alapok jók, pillanatok alatt meg fog tanulni mászni ne aggódj!!! :D
Ügyes manó!!!!! Mire észbe kapsz, már rágja a rács felső szélét!!! :lol:


Csakegy!

MINDEN szopi ELŐTT!!!!
És mindaddig használd, amíg majd azt nem tapasztalod, h. a gyerek szopi után szép messzehangzót nem böfizik! Mi is elhasználtunk vagy 5 flakonnal! De megérte! :D
Ne izgulj, semmi baja nem lesz tőle!
Nem szívódik fel a szer, lényegében fordítva műxik, mint a szappanok, azok diszpergálják, kisebb egységekre bontják a zsírrészecskéket, ez viszont éppen fordítva, a felületi feszültség csökkentése révén egybeolvasztja a különálló sok kis buborékot egy nagyobbá, amit ki tud böfizni v. pukizni. Ezért kell a szopi előtt adni, h. a szopi során benyelt levegőt egyből összetartsa, így könnyebben tud böfizni és nem jut tovább a levegő a belében. A bélperisztaltika valszeg nehezebben tudja továbbítani a levegőt (hiszen az a folyadékokkal ellentétben összenyomható) és emiatt hascsikarást okoz.

A Gergő is nagyon nehezen tanult meg böfizni meg pukizni. Még most is van, h. arra ébredünk reggel, h. a gyerek nyög egy nagyot aztán elnyom egy sorozatot! :lol: De a böfi már nagyon megy! :lol:


Elalváshoz gratula! Csak így tovább!!!! :D

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


csakegy, a kiságy nálunk sem megy. egyenlőre azt szeretném elérni,hogy aludjon fekve, ne ölben.

infacol nekünk is bejön nagyon. 5 flakon? 15.

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Rambóka!

Igen, habtapi játszószőnyeget tettem a járókába, igazából nem a csúszás miatt, hanem hogy kicsit melegebb legyen. Ennek akkor volt esetleg jelentősége, amikor még hideg volt, most már azért hagyom csak benne, mert rájött, hogy fel lehet szedni, és jókat szórakozik vele...

Milyen "kerti járóka"? Egyébként eredetileg barátnőmtől vettem az ötletet, ők a teraszon használták, kifejezetten azért, hogy melegebb legyen a gyerek alatt, és mégsem a kőbe veri be a fejét... Viszont neki olyan állatfigurás habtapija van, ami nagyon szép, színes, apró darabokból - viszont amikor a gyerek szétszedi, komoly agyi munka, és türelem újból összerakni. Szóval ez a számos/betűs változat kifejezetten anyabarát verzió, mert nem sokdarabos, és viszonylag könnyen visszarakom a helyére a darabokat... Vásárláskor érdemes erre is figyelni :wink: .

azt hiszem, hogy nem küldözgetem neked a file-okat, inkább kiírom cd-re, és holnap valahogy eljuttatom neked. Sokkal kevesebb macera és idő, mint küldözgetni... Ugye itt lesztek Pesten?

Kép
almodo
 
 


Infacol téma!

Mi is használtuk az infacolt, szerintem is jó volt! De én azt csináltam, hogy néhány hét után, elkezdtem ritkítani, és csak akkor adtam, ha úgy láttam, hogy nyűglődik, illetve esti lefekvéskor (megelőzésképp :lol: ). doki azt mondta, hogy ha kaja előtt nem adtam, és úgy látom, hogy mégis kellett volna, nyugodtan adhatom utána is... Nekünk bevált, és így kb. 3-4 üveggel megúsztuk - és hát ugye nem a legolcsóbb cucc, így ez sem utolsó szempont.... És kb. 6-7 hetes korában már teljesen elhagytuk, csak ritkán, egy-egy alkalommal kapott, ha este nagyon nyűglődött.

A büfi, puki ma már nagyon jól megy :oops: ...

Kép
almodo
 
 


Sziasztok!

Csillagfény!

Sajnos beigazolódott a streptococcus. Más tejét nem adhatják Dominak. Különösen veszélyes lenne ez egy koraszülöttre. Ugye minden anya más gyógyszert szed stb..a tápszer az biztos, még ha nehezen is emészti. Jól nő tőle, ez is fontos.

A doktornővel még nem tudtam beszélni, hogy milyen antibiotikumot és meddig szedjem. Szerintem a férjemnek is szednie kéne, ő is sokszor beteg..
Most elkezdtem szedni saját kútfőből a Semicillint, de nincs itthon sok belőle.
A nővérem szerint ez a baci már rámászhatott a szívemre is, talán kéne egy kardiológiai vizsgálat. Ez csak tipp, mert nem tudjuk mi áll a magas pulzusom hátterében. A pajzsmirigyem rendben van, nemrég voltam hormonvizsgálaton. Nagyon fáradékony vagyok, sokszor érzek fájdalmat a bal mellemnél, fájnak a végtagjaim. A cukrom is állandóan leesik. Szóval most nem vagyok topon. :(

Csakegy!

Én már hallottam olyat, hogy valakinek 6 héttel a szülés után már megjött.
Laktoherb: nekem nem nagyon jött be, de más anyuka is panaszkodott rá, hogy fájt tőle a gyerek hasa. Lillát méred szopi előtt és után? Honnan tudod, hogy mennyit eszik?

Almodo!

Márk nagyon szép gyerek! Szőke és kék szemű hmm. :wink:

Nem tudja valaki, hogy 6 hetes kontrollra mikor kell mennem? Elfelejtettem megkérdezni a dokit, hogy a szüléshez képest 6 hét, vagy a kórházból távozástól számított 6 hét múlva (?)

Egy kép az 1550 grammos Domikáról:

Kép

Kép
babancs
 
 


sziasztok :)

Képzeljétek, Lilla tegnap tényleg magától aludt vissza és aludt is vagy 3-4 órán át :) aztán nem tudom hányszor ébredt fel az éjjel... a helyzet az, hogy ha motyog akkor én reflexből totál félálomban belenyomom a cicit a szájába... eddig még nem reklamált, de azt hiszem ez már a pokolba vezető út :twisted: :twisted: :twisted: (reggel bezzeg bukik szegényke úgy teleeszi magát az éjjel... viszont reggelente soha nem sír vagy reklamál úgyhogy annyira mégsem eheti túl magát...)

Ami nekem még kérdéses: Nem igazán mosolyog... egyszer vagy kétszer ránk vigyorgott eddig, meg egyszer a kanapéra is, ezzel kifújt.... ezen kívül csak álmában szokott vigyorogni... 6 hetesen elég ennyi?

Szemkontaktus: rohadtul nem kíváncsi rám. Az apjára inkább. Rám viszont nagyon nem kíváncsi... Ha a kezemben van és beszélek hozzá vagy pelenkázom, akkor is inkább jobbra-balra nézelődik... mintha minden más ezerszer érdekesebb lenne... pedig azt olvastam, hogy az anyjára (is) kéne figyelnie... bezzeg ha meglátja a cicit... na arra szépen koncentrál még 20 centiről is... csak rám xarik magasról... Mondjuk ha más beszél hozzá akkor sem forgatja arrafelé a fejét (pedig hallja, látszik a szemén + ahogy a szemöldökét elkezdi mozgatni). Ez normális?

Ja... Lilla egyébként mindig is tudott pukizni... néha hajnalban olyan sorozatokat ereget, hogy csak nézünk :) Böfögni meg most, 6 hetesen kezdett el végre... azelőtt képtelenség volt rávenni... Mondjuk most is csak akkor szokott ha mohón eszik...

Babancs: Domika nagyon komolyan néz :))))))

Sajnálom a streptot :(( a lényeg az, hogy valahogy kikezeljék végre.

Mi egyébként soha nem mérjük, hogy Lilla mennyit eszik. Hetente egyszer lemázsáljuk (bár legutóbb elfelejtettük így csak 2 hét után lett lemérve) és annyi.. Vasárnap 3960g volt... (2640-nel született és 2550-nel hoztuk haza kb. 5,5 hete)... szóval nem úgy tűnik mintha éhezne... (nekünk anno annyit mondott a védőnő, hogy ha szépen produkálja a kakis / pisis pelenkákat és szép ütemben hurkásodik + látszik, hogy kaja után elégedett akkor szerinte sem kell mérnünk - csak hetente egyszer)
Vendég
 


Almodo!

Lehet, h. úgy tényleg egyszerűbb lesz! Viszek csere cd-t. Köszi!


Babancs!

Már így néz rátok? Annyira aranyos! :D

Szülés utáni 6. hét.


Csakegy!

Nem hajolsz túl közel hozzá? Mert Gergő is ilyen volt, h. egy darabig mindig a fejünk mellett nézett el.
Az a rózsaszín cukormázas kép, h. a szopó csecsemő áhitattal nézi anyját, hát az nálunk sem jött be. Rácuppan, szem becsuk, homlok gyöngyözik. :lol:
Ne aggódj fog rád nézni! Csak majd kicsit később. De akkor nagyon! :wink:

Reggel azért bukik, mert az ágybaszopinál nem böfizteted meg.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Csakegy!

Ez teljesen normális, hogy 6 hetesen még nem mosolyog rátok. A mosolygás úgy kezdődik, hogy először álmában, majd szopi közben el-el húzza mosolyra aszáját, és csak utána kezd el mosolygó arcokra visszamosolyogni. Márk elmúlt már 8 hetes, amikor először ránk mosolygott, és azt is az apjával kezdte, nem velem :twisted: ... Aztán 12 hetesen már vigyorgott, mint a tejbetök :lol: .

Kép
almodo
 
 


Köszi skacok a megnyugtatást :)

Elmegy az is a francba aki olyanokat ír az egészségügyi vagy milyen kiskönyvbe, hogy ha nem vigyorog 6 hetesen akkor az ember forduljon dokihoz...
Vendég
 


nálunk anyukámra vigyorgott először. nem tudom hány hetesen, de 6 körül lehetett. mindig fogta a kezét, és beszélt hozzá.
de minden baba más, és egyénileg fejlődnek. ezért tuti nem kell orvoshoz menni. érezzétek jól magatokat, lesz ott mosoly nagyon sok! :D
nekem a fekveszopi nem megy, úgyhogy én már leszoktattam az éjjeli szopikról. 5-fél 6 előtt sosincs kaja este 10-től, csak cumi. este 10-kor viszont jól bezaba van. :D
csakegy, nagyon normális a védőnőd. az enyém inkább az anyáink korosztálya, és nevelési módszere, mint a mai természetközelibb látásmód híve.

domika szépen fejlődik. :D

babancs, szerintem a semicilin semmire se jó. a mai bacik már immunisak rá. a zinnat nekem eddig jól bejött. lórugás viszont neked is a baciknak is.
az érdekes ebben az, hogy lehet hogy pl az én tejem is tiszta baci, csak nem nézte meg senki. domi meddig számit koraszülöttnek? már egész szépen növöget, fejlődik.

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Csillagfény!

Úgy tudom, hogy 2,5 kg alatt minősül egy baba koraszülöttnek. Domit remélhetőleg már 1.9-2,0 kilósan hazaengedik.

Semicillin: nekem eddig mindig használt. Li. a tünetek megszűntek..a baj csak az, hogy egyszer sem szedtem be az egész dobozzal. 40 darab antibiotikum nekem olyan soknak tűnt..főleg terhesen. Most meg már bánom, hogy nem szedtem be mindet. Így nem lehet kiírtani a bacit, hogy az ember csak pár darabot kapkod be belőle. Most elhatároztam, hogy 10 napig szedni fogom, napi 4 szemet. Holnap megbeszélem a háziorvossal.
Kicsit utánaolvastam neten a strepto-nak. Állítólag nincs olyan streptoc. ami rezisztens lenne a Semicillinre. Én bízom benne, hogy segíteni fog.

Csakegy!

Úgy tűnik, nekem is megjött..vagy li. nem tudom mi ez, de hirtelen elkezdtem vérezni. Már tegnap voltak premens előjelek.. :roll: Így 5 héttel szülés után kicsit meglepődtem.

Nóra1!

Üdv itt! Sajnálom, hogy elért ez a hülye depi. Ennek is vége lesz egyszer. Fel a fejjel! Próbáld meg azért élvezni a szépségét a jelennek. Az embernek nem mindennap születik kisbabája. Nekünk nőknek erősnek kell lennünk, tudod. :wink:
Jön a nyár, már amúgy is itt a jó idő, sétálj sokat. Keresd azok társaságát, akikkel szívesen vagy, akik megnyugtatnak. Nem vagy egyedül. Mi is itt vagyunk, gyere nyugodtan panaszkodni!
Ja és az alkoholmentes sör tényleg jó hangulatjavító. :D

Kép
babancs
 
 


hmmm... Lilla éhezik... szegényke... elfogyott a tejem estére (vagyis van, de szerintem csak cseppenként jön)... szegényt ide-oda rakosgatom a 2 mellemen, hátha kinyer belőle annyit, hogy el tudjon aludni én meg el tudjak menni aludni és termelni a tejet... (most evileg a mellemen szunyál és közben szivattyúzik, de ha lerakom azonnal ébred és tejért üvölt...)

fene érti ezt... reggel meg úgy ébredtem, hogy a pólóm eleje olyan tejes volt, hogy csavarni lehetett belőle... tehát kell, hogy legyen tejem... Lilla meg éhezik... (nem akarom az ucsó mirelitt tejünkkel beetetni, mert így legalább stimulálja a mellem és akkor hátha több tejem lesz holnapra...)

csak tudnám, hogy ilyenkor mit lehet ezen kívül csinálni...

(most épp laktoherbet nyomatok... úgyhogy reggel nyugi lesz, de nem tudom mi lesz a délutáni talin... megpróbálok reggel/éjjel fejni és tartaléknak magammal vinni... hátha...)
Vendég
 


csakegy! a menszi miatt tutkó kevesebb a tejed.
estére egyébként nekem sincs, ezért én minden szopi után fejek, és azt az esti szopi után oddaadom neki 10-kor. az elég neki reggelig.
a kecskeruta iszonyú sok tejet csinál. nekem legalábbis. vigyázni kell vele, én éjjel kettőkor arra ébredtem, hogy pirosak a melleim, és fájnak, és lefejtem őket, 150 milit fejtem. ennyi még sose volt.

a tejcsorgás nem feltéátlen asok tej jele. nekem az egyik mellemben sokkal-sokkal kevesebb van mint a másikba, ált 30-50 mili, és ebből az elején folyamatosan csorgott a tej. a másikból nem. llléknél olvastam, hogha beáll tejtermelés, akkor nem fog csöpögni. nem tudom, nálam már nem csöpög. bár valaki még 4-5hónapos gyerekkel is melltartóbetétet hord, bárbiztos beállt nekik is.

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Mindenkinek sok puszit küldök a kedves szavakért. Sokkal jobban érzem magam, de tényleg. Úgy látszik tankönyv szerinti egy hetes depresszió volt. Nem múlt el nyomtalanul, de már nem bőgök mindenen és van kedvem olvasgatni és már nem olyan tragikus a világ, mint egy-két napja :) . Nem gondoltam volna, hogy rendeződök, annyira "sötét" volt ez az egy hét, azt hittem nem lábalok ki belőle. Mindenkinek köszönöm a segítséget.

Annyira jó olvasgatni benneteket, hasonló gondok vannak nálunk is. Nem tudom tud e valaki tippet mondani arra, hogy éjjel hogyan altassam el a gyereket a kiságyban? Éjjeli szopi közben rendszeresen bealszik Vili, így gondolom nem eszik eleget. Ha berakom a kiságyba azonnal felébred és feszeng. Ezt nem tudom jobb szóval leírni. Ha jól van lakva akkor is feszeng. Olyan mintha nyújtózkodna, nyögdécsel közben és morog. Nem gondolom, hogy a hasa fájna mégsem tud egy helyben feküdni. Persze ez napközben is így van. Szóval éjjel a kiságyban kipattan a szeme, nézeget és morog. Cumival próbálkozok, amíg a szájában van nyugodt, de utána kiköpi és szépen lassan sírásba megy át a morgás. Újra próbálom etetni, persze a cicin megint elalszi gyorsan. Így egyszerűen nem lehet aludni. Majdnem másfél óra mire nagy nehezen kimerültségében elalszik, de utána ébred egy óra múlva és kezdjük az egészet elölről. Olvastam a 20 perces módszert (20 percig ölben tartani szopi után, és mikor már mélyen alszik át lehet tenni a kiságyba), ami egy éjjszaka kitűnően működött, de már 3 napja ez sem működik. Ezért jutottatok páran oda, hogy együtt alszotok a gyerekkel? Tényleg idegörlő. Tudtok nekem valamit tanácsolni?
nóra1
 
 


Sziasztok

már tegnap is elkezdtem irni,de valaki közbe szólt :lol:

Nóra
Sajnálom a depit remélem minél hamarabb elmúlik! :)

Csakegy
Akkor mi vagyunk a ló túlsó oldala,már a kórházba is mosolygot rám(igaz sokáig voltunk bent)...fokozatosan egyre többet ,már hetek óta ott járunk h dumál aaaooo--oooaaa,vigyorog,napok óta kacag,kukucsozunk,lábával-kezével kalimpál közbe rögyög,közénk rakjuk,és attól függően ki beszél hozzá forgatja a fejét.......utána kérdeztünk h ez még nem túl korai e,mert én is úgy tudtam h kb 6 hetes kortól kezdenek mosolyogni,azt mondták de,,,,ez van imádom,védőnő szerint kicsivel fejletebb termetileg is!
sztem ne aggódj,ezért meg pláne ne fordulj orvoshoz,lehet holnap már vigyorogni fog.....mert hihetetlen gyorsan fejlődnek!!!!!

Egyébként pár napja nekem is volt nagyon kevés piros vérzésem,,elmúlt :roll:

Babancs
Nagyon szépen fejlődik Domika,nemsokára már jöhettek haza!
Hogy kerül az anyatejbe strepto??????????? :shock:

Rambóka
Nagyon ügyes Gergő,gondolom egy percre se tudod magára hagyni. :D

Almodo
Ti is nagyon szépek vagytok...tök jó az a babakocsi :)

Pár szó rólunk
Tejcsim van, viszont amit nem értek, pár napja,megy a hiszti szopi alatt,eszik,megáll,sir(üvölt inkább),és egyszerűen nem tudom miért,már próbáltam csomó mindent,és legtöbbször azt vettem észre h zavarom,nem akar enni,nézelődik stb....aztán egyszer kb 10 perc után bekattan nála h még éhes és elkezd enni :roll:
Születés óta 7 cm nőttünk+5600 g nagyjából a súlyunk.még mindig meg vannak a 3 óránkénti szopik,sajna északa is,talán az egyiket kihúzza 1-2 órával.

Próbálok sűrűbben jönni...Olvasni olvasok de ált mire odakerülök h irjak,mennem kell!

Puszka
Vendég
 


Nóra
Nálunk éjszakai szopi után,elaltatom cicin,vagy cumin,vagy magától elalszik..ami ritka,mert a büfiztetékor mindig kinyilnak a szemei, és mikor már mélyen alszik akkor rakom be az ágyába!!

Biztos nem a hasa fáj, Miron akkor szokott feszengeni?Próbáld meg h kicsit megtornáztatod. :)
Vendég
 


Csak beesek, így a tali előtt, 10től nyomom én is...

Domi már szépen kerekedik, nagyon figyelem a vele kapcsolatos híreket! Babancs nagyon fegyelmezett vagy, őszintén mondom, csodállak.

Nóri! A szülés utáni depi nem játék, sajnos, és jó páran járnak ebben a cipőben. Hullámzik. Azt szeretném kérni, hogy ha újból jelentkezik esetleg, NE habozz, és menj el szakemberhez. ha ez tényleg az, akkor ebből nehéz kilábalni és nagyon súlyossá fordulhat. Nem tehetsz róla, a hormonok okozzák. A szakember nagyon jól tud segíteni és gatyába ráz. a barátnőmnél is ez volt. tehát van megoldás, de sokszor, ha valaki nem kér segítséget, és elhatalmasodik rajta, igen csúnya végkifejletbe tud torkollni. amott a Dévais topikon is volt egy ilyen anyuka.
Sejtem mit érzel, én egyetlen egy napig szenvedtem baby blues-ban még a kórházban, kedden szültem és pénteken kapott el. Egész álló nap bőgtem, semminek nem tudtam örülni, és a nővérke elküldött zuhanyozni. :lol: Ezt elviselni napokon keresztül nehéz lehet.

Akik jönnek: várom őket szeretettel délután!
Vendég
 


nálunk alvás ügyben iszonyú fejlődés van.
én magam mellé vettem a gyereket, cumi, ölelés, minden. ha nem megy, alőször aludjon cicin, aztán vedd ki a szájából, ha alszik.
fokozatosan, szépen lassan térjetek át arra, hogy cumival altatod, majd arra, hogy minél inkább önállóan, csak a kezét fogod, ülsz mellette, stb...
mi most jutottunk el oda, hogy a csöppöcském csönben, félhomályban már egyedül is alszik.
a következő lépés a költözés után a kiságyba szoktatás lesz. 6 hónaposan. addig nem, mert éjjel ha zaj van, akkortöbbször is megébvred, de cumira visszaalszik. anyuéknál végig alszik.
nekünk ez bejött, előtte a kiságynál ua volt. én utáltam meg a kisáágyat, nem a gyerek.

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Na vagyok... éjjel kemény menet volt... Lilla üvöltött... nem tudom, hogy azért mert fájt a hasa vagy azért, mert éhes volt... azért vagyok bizonytalan, mert szerintem éhes volt, de legtöbbször kiköpte a cicim - vagy nem is volt hajlandó "ráharapni"... bár ha fájna a hasa akkor is rácuppanna... nem?

Szóval nem tudom... teljesen hulla vagyok... nem tudom mi lesz a talin... addigra hátha felébredek valahogy (KV-t nem merek inni mert akkor ma éjjel sem lesz alvás)

Próbáltam kaja után fejni... 50 mili figyel a frigóban. Kevés. (OK, nem szoktam fejni így a mellem tényleg csak annyit szokott termelni ami Lillának kell... általában...)

Viszont ideje lesz újra elkezdenem a kecskerutát mert vagy 2 hete abbahagytam... (lustaság...)

Csillagfény: Te menynit és mennyi teafűvel, milyen higításban iszod? Lehet, hogy nálam a higítással volt a gond, azért nem lett tőle több tejem...

(Bealudt... fuhhh... így legalább megebédelhettem... )

Mondjuk nálam szerintem az is gond lehet, hogy keveset eszek... tegnap pl. délután 3-ig csak kb. 1/4 zacskó háztartási kekszet nyomtam be... utána pipipörköltet hajdinával... utána meg korpovitot vega felvágottal... és ez nem túl sok egy napra azt hiszem...

Most is csak délben kezdtem kajálni... (de előtte ki se bírtam kelni az ágyból... annyira nem volt erőm...)
Vendég
 


Sziasztok!
Most hol a régi lakásban vagyunk, hol az újban (ami még lényegében üres, csak egy emeletes ágy, meg szék és asztal van benne), és ott nincs internet, ezért nem írtam már vagy egy hete...

Csillag!
Nálunk a védőnő határozottan eltiltott a tejtől, bár elmondta azt is, hogy régen ők maguk javasolták a szoptató kismamáknak, de most már bizonyított, hogy tejallergiát okozhat a kisbabánál... (Egyébként mi amúgy sem tejezünk, csak szójatejet, meg esetleg kecsketejet, úgyhogy nekem ez nem jelet korlátozást.)
Ami az evést illeti, múltkor volt egy rossz estéje Vilinek miattam, mert megettem 3 retket... Azóta az is tiltólistán, de a körte már mehet, csak nagyokat pukizik tőle.

Csakegy!
Te milyen magas vagy a 46 kg-hoz? Én sem fogyózik, az első szülés tapasztalatából tudom, hogy nem érdemes, mert anélkül is lemegy... Most a szülés után megmaradt 8 kg-ból már lement 4, a maradék 4 pedig maradhatna (de sajnos nem fog), mert 50 kg-mal én is vijjogó madárarc vagyok... :)
Ruhákat nem vettem, szerencsére volt 1-2 korábban használhatatlan ajándéknadrágom, amik éppen jók lettek szülés utánra... Már 3 nadrág jó rám és 2 szoknya :) A régiek közül. :)
Egyébként mi is Barilla teljes kiőrlésűt veszünk, amióta megpróbáltuk, szerintem is nagyon finomak...

Rejó!
Én máris szedek krómot meg omega-3-at is, nemcsak az IR-re jók. (Nem tudjátok véletlen, hogy egy PCO-s nő mikortól termékeny? Olyan mensi szerű hasfájásom van, meg váladék is, és nem tudom eldönteni, hogy ezek most a termékeny napok?
A felállítással lehet, hogy igazad van... Én is kipróbálom, és nem magamban fogok ezentúl fortyogni, hogy sem terhesen, sem most nem törődik velünk senki, csak az öreg nénik jönnek lázba a buszon, de ők maguk nem bírnak felállni, olyan reszketegek... Tudom, a terhességem alatt azért nem adták át, mert nem látszott... (Az egyik főnököm, akivel ritkábban találkozom, nem vette észre 2-3 héttel a szülés előtt, hogy terhes voltam, pedig ismer - igaz, kabát volt rajtam). Az alacsonypadlósakkal nincs gond, de a normál buszokkal igen, dőleg ha még Álmi is velem van, meg mondjuk a kocsin kívül még egy zacsi meg egy táska...

Rambóka!
De jó lehet, hogy már áll Gergő!!! Vili meg most tanulja a kezét, és néha sikerül felvennie meg rázogatnia a kis csengős plussmaciját. És nahgosan nevet.
Álmival kengurúztunk, Vilinek hordozókendőt vettem, de eddig nem próbáltuk ki, amíg mindig volt valami a mellemmel. De most, hogy tavaszodik, majd előveszem.
Többet kell hason fektetnünk, hogy erősödjön a nyaka, háta - ezt mondta a védőnő...

Alvás: ez az egyet tökéletesen csinálja Vili, minden másnap átalussza az éjszakát... Csal félek, ha jönnek majd a fögai, elmúlik ez az édeni nyugalom... És 5x szopik, meg 2x 1-1 deci tápszer.

Cipő: Álminak nem volt cipője 11 hónapos koráig, és nem is hiányzott... Persze kicsit irigykedtem, amikor a szomszédasszony a fél éves gyerekére 17-es (vagy még kisebb) Nike sportcipőt húzott... De minek? Álmi rengeteg cipőt szaggat el, nemcsak a motorozásban kopik (az már elmúlt), hanem focizás, elesés, mászás stb., amiből bővel van, elejében csak a Siesta minőséges cipőit vettük, de most már becsúszik egy-egy másmilyen is, arra azért vigyázok, hogy bőr legyen, mert melegvérű, izzadós fajta a gyerek, és semmi mű dolgot (ruhában sem) nem bír el.

A leárazásokat tényleg jó figyelni, szeptemberben vettem pl. fél áron Álmninak szép pamut kockás nyári ingeket, azókból is jó nagyot, így még a második nyáron is jók rá...

Lelkesen csapkodja a kád szélét - ezen jót nevettem... Mi meg azon gondolkodunk, minek vettük meg 10-15 ezerért a kiskádat, amikor nagyon élvezi a nagykádban való fürdést is (az új lakásban csak az van, és kipróbáltuk). Nálunk Álmival az egész lakás járóka volt - 41 nm-rel még meg lehet tenni - de mondjuk én egy idő után nagyon untam, hogy vécére, tusolni stb. is csak társaságban mehettem évekig...

Egyébként a férfiak szolidárisak: Álmi sosem bántotta a gépeket, persze egerezni már nagyon korán megtanult, meg kifestőzni is a gépen stb. De hogy az internetet vagy bármit nem rendeltetésszerűen használt volna? Azt már nem! :) A szekrényekből kipakolni - az más, azt lehet.

Kir!
Én is gratulálok!!!

Almodo!
Én is azon gondolkodom, hogy jó lenne valaki segítségen - én nem gyerekcsőszre gondoltam, hanem pl. szombat délelőtt ha valaki kivasalna 3 gép ruhát és felporszívózna... Nem tudom, mennyibe kerülhet ez.
Egyébként nálunk egyedül fürdik Vili a nagykábdabn, úgy tesszük bele a kb. 10 centis vízbe, hogy a lába elérje a kád végét, ez biztosnágérzetet ad neki, és a két karjával is kitámaszkodik oldalról, és iszonyatosan csapkod, amit nagyon élvez... Nem fogom semmilyét, de ott guggolok a kád mellett, hogy vigyázzak rá.

Babancs!
Sokat gondolunk rátok a férjemmel. Hogy minden rendben legyen Domival...

Most mennem kell, és még csak csütörtök 12-ig olvastalak el benneteket. Szép napot és jó hétvégét mindenkinek. Sajnos a talira nem tudok a suli miatt menni, pedig biztos jó lesz...

Vili visszaaludt, nem is tudom, nappal mikor aludt ennyit, így hát olvasok és írok tovább. Annyira jó lenne, ha rendeződne ez, és délelőtt is aludna, amikor Álmi oviban van... Akkor meg tudnék ezt-azt csinálni..

Amióta a fentieket írtam, megint eltelt egy hét, főleg azzal, hogy megint Barholin-mirigy tályogom/cisztám lett, az egyik doki elküldött a másikhoz, de mire odaértem, már nem lehetett műteni, ezért azt mondta, 1-2 napig jegeljem . és ma menjek vissza. Éjszaka már aludni sem bírtam a fájdalomtól, egyébként se járni, se ülni, se feküldni, se állni, a szoptatás is nagyon nehéz volt az ülés miatt... bepakoltam a táskába a kórházi ottléthez (és izgultam az altatás miatt - éppen egy évvel ezelőtt műtöttek ugyanezzel), és az indulás előtt csoda történt: elkezdett vérezni/váladékozni ez az izé, és azonnal csökkent a fájdalom is... De azért elmentem a dokihoz, de egy másik volt ott, aki megállapította, hogy magától is rendbe jön mostmár... Szerdán a doki elküldött vérvételre, hogy meglegyen a műtéthez, és abból tudom, hogy nem vagyok vérszegény, ami 3 hónappal a szülés után szerintem nagyon jó teljesítmény tőlem, mert egyébként szinte állandóan az vagyok. Igaz, folyamatosan szedek kismamavitamint. Viszont a cukor 5. :( PEdig nem ettem előtte semmit.

Mosoly: Vili kezdetben mindig szopi után mosolygott álmában, amikor tele volt a pocakja. Ilyenkor én már vártam és néztem, mert nekem ez volt a jutalom :)

Nóra!
Örülök, hogy múlik a depressziód - az én fiacskám is Vili :) Ha mégis visszatérne, inkább fordulj tényleg szakemberhez, ne szenvedj, ha nem muszály.

Norka!
Sajnálom, hogy az utolsó hétre hagytam, és így elmaradtam az adataimmal... (Érdekel, hogy a többiekéből mit lehet levonni.) Érezzétek jól magatokat a talin!!! Sokat gondolok rátok!

Vöcsök

Kép
vöcsök
 
 


csakegy, én eddig napi 4x s decit ittam, 1 kávéskanál teából. de asszem most max 2-t fogok inni, mert éjjel fel kel kelnem tejet fejni, és tiszta pirosak a melleim. le is fejtem kb 2 decit. nem fért bele az event pohárba. :D
érdekes csajok, nekem az egyik mellemben 30-60 mili tej van, a többi a másikban. ez normális?????

de lehet, hogy neked jobban bejön a laktoherb. nekem az annyira nem. neked a cukrodra használt valamit?

vöcsök, jól értem téged tiltottak el a tejtől????
hmmmm nem tudom.
asszem az én ficsakám nem lesz tejallergiás. és asszem 4,5-5 hótól már kis gyömiket fog kapni, hisz itt a nyár. elég erőteljes kislegény (már 6 kiló ruhában!), nagyon jó étvágya van, és mindig mindent csak enne....
lllék azt mondják, 6 hó alatt bármit adsz, értéktelenebb mint az anyatejcsi. ez igaz, de én azért fogok neki adni, meg bébivizet is, mert már lassan túl dagi.

Kép

Kép
csillagfény
 
 


csillagfény: engem minden tejterméktől eltiltottak, nem csak a tejtől... mert allergizálhat... (ha az egyik szülő allergiás akármire akkor már priuszos a baba és olyankor biza teljes tilalom van... amit én mondjuk néha megszegek mert sajtot azt szoktam néha enni pl. spagettihez)

Vöcsök: 152 cm vagyok, úgyhogy a 46 kiló szerintem még pont OK - na jó, határeset... (mondjuk a hasamon még van vagy (minimum) 2-3 centi plusz, de nem vészes, már rámjönnek végre a régi nadrágaim... vagyis azok amik hasban kicsit szélesebbek :)) a kedvenc farmerembe pl. még cipőskanállal sem tudnám beleszuszakolni magam...)
Vendég
 


Most már tényleg ki fogom próbálni ezt a kecskerutát, mert nekem sem a laktoherb, sem a homeopátiás bogyó, sem semmi egyéb nem változtat érezhetően a tejmennyiségen, és bár Vili "csak" 2x kap 1-1 deci tápszert pluszban, ha a kecskeruta megnövelné egy kicsit a tejem, lehet, hogy elég lenne... (5 hét tápizás után változatlanul 6,5 dl van).
Csak eddig nem találtam a gyógyszertárakban, azt mondták, Herbária üzletet keressek... Akkor 5 dl-hez 1 kiskanállal? Vagy többel?

Csillag: Marci tényleg nem lehet soványka (mikor teszel fel képet???), mert Vili is éppen 6 kg körül jár, pedig egy hónappal idősebb... És neki is van két kis hurkácskája a combján...

Csakegy!
152 centiméterhez tényleg jó... :)

Ma az egyik boltban vettünk akciós Hipp 4 hónapos kortól adható gyümölcs- és zöldségleveket, és teszteltük a nagyobb fiammal, hogy kaphat-e majd belőle Vili. Egész jók - megszavaztuk. Holnap felvásároljuk a készletet :)

Vöcsök

Kép
vöcsök
 
 


Csillag! A védőnőnk szerint minden kismamának gyengébben teljesít az egyik melle. Úgyhogy normális. Nálam csak az a furcsa, hogy addig edzettem a kisebbiket, hogy most abban van a több :)

Kép
vöcsök
 
 


Sziasztok!

Domika végre ruhában van és fel is vehettük. :D

Kép

Kép
babancs
 
 


Babancs!
Domika nem sokára otthon fog veletek szuszogni! Teljesen jól néz ki, és hamarosan tökéletes súlya lesz, hihetetlen ütemben gyarapodik!!!

További sok erőt nektek! :)
Vendég
 


Babancs,annyira örülök, hogy Domika fejlődik szépen!!!!És nagyon édes!!!!!
Vendég
 


Vöcsök, kecskerutával vigyázz. este ne igyál, mert reggelre begyulladhatsz. én minden éjjel felkelek fejni.

kép majd jön, csak túl nagyok a fájlok, kicsinyítgetni meg még nem volt időm. ti mivel kicsinyítetek?

Kép

Kép
csillagfény
 
 


babancs: jól látom, hogy itt már a karodban tartod? :) Jajj de jó :) Gyönyörűen fejlődik :) :) :) Nemsokára otthon lesz :)

Nekem meg újra van tejem... hála a jó égnek...
Vendég
 


Sziasztok!

Babancs!

Jól látom, már csak a tápszonda??
De jó, akkor tényleg nemsokára hazamehettek!
Figyeld meg, sitty-sutty be fogja hozni a lemaradását!
Mire észbekapsz az apja cipőjét hordja! :lol:

Csakegy!

Örülök, h. visszajött a tejcsid.
Azért számíts rá, h. a következő mensinél is ugyanez lesz!
Ha tudsz, fejj le előre tejcsit, fagyasztani!



Érdekes dolog, h. Gergő a rengeteg kaja mellett még mindig totál lelkesen rohamozza a cicit, pedig nem sok tejem lehet!
Azon röhögünk, h. négykézláb ráront, röptiben bekapja, majd megpróbál eldőlni és kényelembe helyezni magát, függetlenül attól, h. éppen hol, milyen testhelyzetben sikerült rácuppannia. :lol: :lol: :lol: A cici meg csak nyúlik-nyúlik... A kistesót már fel sem kell majd vennem a szopizáshoz! :twisted:

A 4 napos ünnep a szokásos hangulatban telt: hiszti, hiszti hátán! :twisted:
Olyan, mintha az, h. az apja egész nap itthon van, teljesen megzavarná, pedig rengeteget foglalkozik vele!
Gergőt csak nagy cirkuszok árán lehet elaltatni, mintha rettegne, h. vmiből kimarad!
De enni nagyon szeret. Olyan mulatságos, h. minden falat után az asztalra csap, mintha azt mondaná " Hé, hol a következő? Ne lazsálj!", és tát, mint egy madárfióka.
Kép

És ilyen egy 6 fogas huncut:
Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Csillag!

Én ACDSee 7.0-val.
'modify' :arrow: 'resize' max. 600X400, :arrow: 'done', elmentem külön mappába és a tallózásnál onnan keresem ki.
Nem túl bonyolult, ha még én is meg tudom csinálni! :lol:

Nézd meg, h. a te képkezelő progidban van-e hasonló!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka: nem semmi képek :))))) (Gergőnek is szép kék a szeme:)))) nagyon vigyori :)))

(azért bevallom kirázott a hideg a mellrecuppanós sztorit olvasva... nekem iszonyúan fáj amikor Lilla elkezdi húzni valami miatt... úgyhogy ebbe még belegondolni is rossz.... rácuppanni viszont Lilla is nagyon tud... néha azért anyázódok, mert épp be akarom rakni a szájába a mellem, azt magyarázom neki, hogy nagyra nyissa a száját... erre egy óvatlan pillanatban Lilla kifog rajtam és beszippantja mint a spagetti végét... brrrrrrrrrrr :roll: )

(egyébként Lilla végre elkezdte megtanulni, hogy ha azt mondom, hogy nagyra nyissa akkor nagyra kell nyitnia... ma legalábbis már mindig nagyra tátotta amikor szóltam neki... mondjuk azért ha óvatlan vagyok akkor cuppant és szippant én meg visítok...)
Vendég
 


Kép
Kép
Vendég
 


Nagyon aranyos!!!!! :D :D :D

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok itt is!

Előjött a fejgörcsöm, migrén erre a szupi időre....bevettem 1 db quarelint....Baj?Vagy máskor mit vegyek be?

Szépek a babák!!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Ha nem eszed marékszám, nagy baj nem lesz belőle, nyugi!

Én annó megkérdeztem az elején a dokimat, h. mire mit lehet szedni, szerintem te is kérdezz rá legközelebb!
Addigis a saját listám:
fejfájásra: Algopyrin, Novamid
gyomorégésre: Nilacid, Tisacid, Rennie
hasmenésre: szén
lázra: Algopyrin
görcsökre:No-Spa, Mg
megfázásra, felfázásra, húgyúti fertőzésre, ha antibiotikum kell: Sumamed, Zitrocin (2X500 mg egyszerre), Augmentin

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Ó...ha másért nem, a képekért be kell ide nézni!

Domi egyre szebb, Gergőt megdögönyözném :) Lilla már most gyönyörű :)
Vendég
 


Ma padlót fogtam!
Hogy mire képes egy 7 hónapos csibe! :shock:
Állunk a Tecsóban a pénztárnál anyámmal, a bevásárlásaink már a szalagon, Gergő kézben, mert a kocsiban cirkuszolt. A szalagon egy zacsi alma az én bevásárlásom közt, egy másik anyu bevásárlása közt.
Gergő rámoccan az egyik zacsira, majd észreveszi a másikat. Megtapogatja a közelebbit, majd rámutat a másikra, újra megtapogat, újra mutat. Tisztán látszott, h. azon kattognak az agyában a kis fogaskerekek, h. "ebben ugyanolyan alma van, mint abban a másikban"! :D

A minap eljutott odáig, h. felállt a szekrény mellett. Az első, amit le akart nyúlni, az az apja mobilja volt, miután azt elvettük tőle, már beérte volna a slusszkulccsal is! Nemhiába kukacos! :lol:
(Ja, és Rejo is megállapította az Árkádban, h. igenis csajozik a gyerek! :lol: )

Tegnap voltunk Rejoval, Domival és Johannával Tettyézni (Pécs egyik legszebb része). Gergőt teljesen lenyűgözte Domi dumája! Úgy tűnik jó lenne neki is egy nagytesó (erről már lemaradtál fiam! :( ).
Johanna hihetetlenül élvezte a hintázást, a sikongatásaitól visszhangzott a hegy. :D
A két kiskorút nem nagyon lehet összeereszteni, mert Gergő egyből rámoccant Johanna hajára és egyenlőre csak markolni tud, simizni még nem. :(
Ja és a fiam mindenki szájából kinézi a kaját. :oops: Hiába evett elindulás előtt, amikor Rejo elkezdte etetni Johannát, az én Csöppöm elkezdett ordítozni, h. olyat ő is kér, úgyhogy nekem is elő kellett vennem a kajáját. Utána meg a fagyit szerette volna megkóstolni.
Ma meg elette a banánom felét. Már egész jól le tud harapni pici falatokat, megnyammogja, aztán cirkuszol, ha nem nyújtom oda elég gyorsan a következő harapásra. Falánk jószág! :lol:

Viszont kezdi megválogatni, h. kire vigyorog. Ma egy néni a buszon hiába strapálta magát. Azthiszem ott rontotta el, h. elkezdte tapizni a gyerek lábát. Amiatt én is morcos voltam! :evil:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Ginuska!

Remélem nemsokára nem csak képeket nézegetni jársz majd ide! :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?