Új privát üzeneted érkezett!

Hát ez az, én is a Krizsánál voltam, mert a saját dokim szabadságon van... Nekem nagyon szimpi volt.(bár azt furcsállom, hogy csak 1 doboz Duphastont írt fel, amiben 20 db van, és azt mondta, szedjem a tesztelésig 3x1-et. Nekem sehogy sem jön ki számtanilag.. :-)
Nem vagyok betegszabin, mert nem akarom az orrukra kötni a munkahelyemen, így csak mindig "kiszaladok" intézni valamit, és eltűnök 2-3 órára. Kérdeztem a dokit, segít-e, ha pihenek, de azt mondta, hogy az csak rosszabb, ha vigyázzállásban fekszem otthon, mert akkor görcsösen csak ezzel foglalkozom. Inkább éljem normálisan az életem, csak kerüljem a megterhelést és a stresszt.
kerka
 
 


Akkor valamit elszámolt :-) Nekem is tesztelésig kellet szednem, igaz 3x2-t, de 6 dobozzal írt fel.
A munkahelyen én is így vagyok, nem tudják, én is ellógok a "dolgomra" ha épp menni kell.
Kerka, szurkolok, hogy ez a harmadik sikeruljon. Tegnap este pont errol szolt egy film a TV-ben, Szemunk fenye akcio volt a cime. Persze vigjatek formaban, es a sperma adásból csinalták a filmkészitok a poénokat.
wewa
 
 


Szolgálati közlemény!!

A www.lombikbaba.hu főoldalán megjelent a végső kérdőív a hazai meddőségi kezelésekről alkotott személyes tapasztalatok, vélemények feltérképezése végett.

Kérek szépen mindenkit, hogy látogasson el az oldalra, és szánjon rá percet a kitöltésre! Figyelem: a teszt két részes, az első rész "feltöltése" után a másodikat is ki kellene tölteni.

Előre is nagyon köszönjük!!

Norka (20+6)
s_norka
 
 

 
 

Sziasztok!
Az 1 adag konzultációnak vége.Szerdán megyek gyakorlatra,hétvégén ismét konzultációra,majd jöhetnek a vizsgák.
Én is voltam a dokimnál,hát a högörbémtől nem volt elájulva,de a mostani hónapra azt mondta,hogy talán van esélyünk a tesóra.Így írt ki nekem UTROGESTANT,ezt kell szednem 23-ig,majd abba kell hagynom, és ha nem jön meg akkor azért,ha megjön akkor meg azért kell vissza mennem hozzá.KIcsit reménykedek abba,hogy nem jön meg.A jobb oldalamat érzem jó pár napja ezt a dokimnak is említettem amikor nála voltam,szerinte ez jó jel lehet,de majd meglátjuk!

Noémi!
Örülök,hogy jól vagytok!Meglátod innentől fogva,hogy a hányások megszüntek csodás hónapok elé nézel!Vigyázz magatokra.

Barbi!
És veled mizújs?

Wewa!
Ne keseredj el!Elsőre nagyon ritkán sikerül!Szorítok,hogy a következő összejöjjön.

Sapé

Kép
sapé
 
 


Sehol senki?

Kép
sapé
 
 


Sziasztok!
Sajna ma ismét megyek a dokimhoz,a hőmérsékletem esik.Gyógyszert beszéljük meg,mert már így is 3*1-vel szedem az utrogestant.
De hová tüntetek?

Kép
sapé
 
 


Sapé Kép drukkolok nagyon, hogy ne jöjjön meg. Remélem, hogy sikerülni fog. Drukkolok nagyon!

Mi jól vagyunk, elmúlt a hányós, hányingeres időszak, igazad volt. Most, hogy elkezdtem tejterméket és módjával húst enni, csalánkiütésem lett, állítólag a fehérje miatt. Remélem hamar el fog múlni, mert nagyon viszket, és sosem voltam még allergiás semmire Kép.
Babócánk ülőmagassága 10 cm volt múlt héten szerdán, a pocakom szép nagyot nőtt, de most megint megállt egy kicsit. Aludni már nem tudok mindenhogyan, kezd izgi lenni a dolog Kép.
Hízni még nem híztam semmit, talán mostanság lassan Kép.

Veletek mizújs?

Puszika
Noémi és pocaklakó
14+6
Vendég
 


Lányok itt vagyok csak semmi nem történik velem. Vasárnap örültem,mert azt hittem hogy megjött fél napig véreztem, de utána mintha elvágták volna azóta egy kicsit barnázok. Azt hittem hogy végre minden rendeben és lehet bízakodni ,de nem így lett. Most nem tudom hogy ez mi mensi vagy nem! Tudom dokihoz elmehetnék de látni nem szeretném őket egy pár hónapig!

Képbabafalva.hu vonalzó
zbarbi
 
 


Sziasztok!
Noémi!
Örülök,hogy jól vagytok,csak így tovább!Hízás terén ne aggódj,mert a terhesség utolsó harmadában a baba súlya gyarapodni fog,ha másnem akkor fogsz hízni!

Barbi!
Örülök,hogy olvashatlak ismét!De szeretnélek figyelmeztetni,ha neked ilyen vérezgetéseid vannak jobb lenne dokihoz fordulni,mert esetleg hormonzavar jele lehet(de ez mindenkinél más és más).Nincs olyan dokiben esetleg megbíznál,és elmondanád,hogy mi van?Mert amikor mennétek vissza a baba ügyben nehogy akkor kezdjenek pl:hormonzavar miatt kezelni,mert annyival is kinyúlhat az idő a babavárás terén.Nem akartalak megijeszteni,de a vérezgetéseket komolyan kell venni.HOsszú ideje van?Vagy csak ez volt az első?

Tegnap ismét voltam a dolimnál,írt gel még Utrogestant(2*2),szednem kell majd meglátjuk!
Puszika mindenkinek,vigyázzatok magatokra!

Kép
sapé
 
 


Sapé, vetélés óta először ( 4 hétre rá) azóta nem vérzek egyáltalán mostmár csak barnázok hétfő óta( vasárnap volt vér, hétfőn semmi, keddtől barnázok), biztos hogy hormonzavar,tudom igazad van de elegem van a folytonos csalodásból!

Képbabafalva.hu vonalzó
zbarbi
 
 


Sapé Kép én is 2x2-t szedtem. Drukkolok!

Barbi Kép legközelebb már nem kell csalódnod! Nagyon drukkolok neked! Találkozunk szombaton!
Vendég
 


Sziasztok!
Tegnap megjött a menzeszem a műtét óta először pontosan 5 hétre.Egyáltalán nem volt semmi előzménye,edig régebben barnáztam előtte,de most egyből vér.Még nem tudom,mikor megyek újra inszemire.Ennyire rég örültem a menzesznek,mint most.
Üdv.: Liza
liza77
 
 


Sziasztok

Sok már az új ebben a topikban akik val.színu nem is ismernek.
Foleg azok miatt írok akik még emlékeznek rám. /Sapé,Noémi,Barbi.../ Sikerult a lombikunk és tegnap a 14.napi vérvétel megerosítette hogy terhes vagyok.
Az újak kedvéért roviden osszefoglalom a mi torténetunket:
2004 elejétol probalkoztunk. Júliusban felkerestunk egy meddoségi kozpontot ahol kozolték velunk, hogy spontán nem lehet gyerekunk. Még abba a ciklusban teherbe estem spontán, de sajnos a baba a 6 hét korul elment. Azután a kotelezo szunet után ismét probálkoztunk. Tehát 2005 folyamán volt 3 inszem, 1 sikertelen stimu, 2 punkcio de a transzferig sohasem jutottunk. 2006 januárban kezdtuk a 4dik lombik stimut abban reménykedve, hogy most talán végig tudjuk csinálni. Ez volt az elso TB-s lombikunk. 2 petém lett és mindketto megtermékenyult, oket kaptam vissza jan.27-én. és hatalmas oromunkre két hétre rá pozitív lett a tesztem és ez a vér is alátámasztotta. Szorítsatok nekem hogy 2 hét múlva mindent rendben találjanak és végre teljesuljon az álmom. Mindenkinek ezt a boldogságot kívánom és rengeteg kitartást.
mili
 
 


Sziasztok!
Mili!
Gratulálok!!!!!!!!!
Nagyon vigyázz magatokra!Remélem táppénzre veteted magad,és nem fogod magad túlterhelni.Ha már idáig eljutottatok,akkor vigyázzál!
Írjál,majd,hogy mi van veletek!

Liza!
Kitartást neked!Minél hamarabb keresd fel a dokidat,hogy a részleteket megbeszéld!

Barbi!
Tudom,hogy nehéz lehet,de ha babát szeretnétek akkor valamikor el kell menned!!!
Nekem is volt olyan időszakom amikor szó szerint herótóm volt a dokiktól,mert engem több doki látott 1 hét alatt,mint mást 1 év alatt.
Úgy szeretném ha neked is összejönne a baba!

Kép
sapé
 
 


Sapé, nehez de megoldotta az élet, végre normálisan megjött ma vagyok a 4 cn, talán elindulhat egy új időszámítás nagyon bízok benne.

MiliKép szívből gratulálok neked, megérdemelted már ezeket a kis pockokat, vigyázz magatokra nagyon!

Képbabafalva.hu vonalzó
zbarbi
 
 


Kedves Fórumozók,

még ezen a héten lehet kitölteni a lombikbaba kérdőívet mindenkinek, aki legalább 1 éve próbálkozik / próbálkozott babával, jövő hét elején lezárjuk a kérdőívet és megkezdődik a kiértékelés!

http://www.lombikbaba.com/index.php?option=com_pollxt&Itemid=92

Eddig már közel 300 ember töltötte ki. Az "eredmény" gomb megnyomásával az egyes kérdések statisztikái is láthatóak.

Kérek mindenkit, aki most még rászán pár percet a kitöltésre, hogy a teszt mindkét részére adott válaszait töltse fel!!

Köszönjük szépen.
s_norka
 
 


Lányok,
ma szert tettem egy újabb negatív tesztre. Ami azt jelenti, hogy a 3. inszemináció sem sikerült. Nem vagyok túl jól, de tudom, hogy elmúlik. Sajnos ebben már van tapasztalatom. Na de nem siránkozni akarok, hiszen Ti pontosan tudjátok, mit érzek. Inkább leírom, miket gondolok mostanában, nem is annyira kérdésként, mint inkább hangosan gondolkodom.
Azon töprengtem, hogy muszáj-e kitenni bennünket ennek a hónapról hónapra eljövő, körkörös kínlódásnak, értem ez alatt a hosszú várakozást vérzéstől peteérésig, éréstől beavatkozásig, beavatkozástól tesztig. Ugyanakkor mindenki azt mondja, ne görcsölj, ne is gondolj rá - de hogy lehet nem gondolni rá, mikor számolni kell a napokat, időpontokat megbeszélni, gyógyszereket pontosan szedni, stb - napi szinten foglalkozik vele az ember.
Vajon a hüvelyi ultrahang nem tudja / tudná kimutatni a művelet után, hogy az ivarsejtek találkoztak-e, megtörtént-e a fogamzás, majd a megfelelő idő elteltével azt, hogy beágyazódótt-e? Mert ha ezt néznék, hamarabb kiderülne, mi az ábra, nem kellene feleslegesen 2 hétig idegörlően várakoznunk és gyógyszerekkel tömni magunkat. Nem értek hozzá, nem tudom, miért nem nézik: nem kivitelezhető, vagy csupán azért, mert úgysem vennénk hasznát a korábbi bizonyosságnak?
A másik bajom, hogy minél több a kudarc, annál nehezebb a pozitív gondolatokat őrizni. Mindig bekúszik az agyamba, hogy úgysem...
Az első kettőt még könnyen vettem, aztán volt az a kihagyott hónap, amikor totál beleéltem magam, és most megint nagyon bizakodtam. De ahogy közeledett a teszt napja, egyre negatívabb lettem, és hát a tesztelés előtti este... Minél inkább kergetem el a gondolatokat, annál jobban jönnek vissza. Tényleg egy teljes agymosás kéne, és nem foglalkozni az egésszel. Ezen is gondolkoztam, hogy nem megyünk tovább a 4.-re, hanem teszünk mindenre, és várunk pár hónapot, lesz ami lesz.A másik felem viszont azt mondja, az időpocsékolás lenne. Hát, ezt csak mi dönthetjük el, de pillanatnyilag teljesen tanácstalannak érzem magam.
kerka
 
 


Sziasztok!
Én új vagyok itt,tegnap volt az első inszeminációm a Kaáli Intézetben.Az érdekelne,hogy tudtok e olyanról,akinek elsőre sikerült?
noémi73
 
 


Sziasztok!
Kerka!
Töprengeni lehet csak idegeskedni nem!Tudod nekem a 4. sikerült,gondolj arra, hogy hátha te is ilyen szerencsés leszel!Volt a csapatunkaban olyan akinek a 6.sikerült,tehát bízzál magatokban és a dokidban.
Én is elgondolkodtam az elmélkedéseiden!
ULtrahanggal azért nem nézik korábban a kelleténél,mert nincs értelme,nem látszana.Ahhoz, hogy a folyamatot lássad, mikroszkópra lenne szükséged!Nekem is 100%-ra ultrahangon 3-4 hétre rá tudták biztosan mondani,hogy sikerült!


Noémi!
Üdv.közöttünk!Gyere gyakrabban.
ELső inszem szokott sikerülni, itt Andi volt .
ilyen ügyi!Kép
Ez azonban ritka!A csapatban van egy Noémink aki kismama,remélem ez a név neked is szerencsét hoz!


Barbi!
Mizújs?Voltál dokinál?

Kép
sapé
 
 


Olyan jó,hogy itt a Kaáliban nem csak akkor foglalkoznak veled ha teletömöd előre a zsebüket..Ez nekem szokatlan volt,megszoktam,hogy a semmiért is fizetni kellett máshol..Azt viszont nem tudom,hogyha sikerül az inszemim,akkor mennyit adjak?Idáig nem fogadott el plusz pénzt..Noémi
noémi73
 
 


Sziasztok,halihó
új vagyok, szeretnék jó tanácsokat kapni tőletek:-)
szóval lehet, hogy inszeminációm lesz,
leírnátok, hogy zajlik és milyen esélyekkel?űűnagyon köszi!!!
kisboris
 
 


Kisboris

Nagyvonalakban:
Az inszem úgy zajlik, hogy a ciklusod elso felében stimulálo injekciokat kapsz majd. A 12cn nap kornyékén jon egy HCG szuri ami kirepeszti a megérett tuszoket, mivel hogy a stimu szurik tobb tuszot produkálnak. A tuszorepi beadásátol számítva cca 36 órára csinálják az inszemet ami kb 5 perc. Nem fáj, kicsit csíp amíg befecskendezik a spermákat a méhbe. Persze a párod az nap reggel leadja az anyagot. Ezután 14 napig megtapadást elosegíto tablettákat kell dugdosni a huvelybe és a végén vagy vizelet teszt vagy vérvétel van. Persze intézettol fuggo az eljárás de a lényeg az amit leírtam.
Valószínu még valaki kiegészít.
Nálatok amúgy mi a fo okok hogy inszemben gondolkodtok?
Drukkolok.
mili
 
 


Sziasztok!
Szia Sapé!Hol tartassz?Írj részleteket Nekem,mert kissé lemaradtam az eseményekről!
Én most csinálom a 2.hónap hormonkezelésemet...duphaston 3x1 (16-25.napig,3hónapig!).Utána még egy kúra és ha megjött,Uh kontroll.Na és persze a mercformint is szedem változatlanul 3x1-et,és már fogytam tőle 10kg!Kép
Natit előjegyeztettem a suliba,szeptembertől sulis lesz brühühühü ,jó lenne addig összerakni egy kistesót!
Noémi73 Nati nekem elsőre sikerült!Kép
na mindenkinek pusza...akit nem emlitettem meg,annak is!
***Andi***
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kedveske Mili,
nagyon köszönöm a drukkolást és a részletes leírást, szóval most ez a hónap még 'lezajlik és ha nem lesz semmi eredmény akkor jön valszeg az inszem.. sajnos magasabb a prolektinem és 4 hónap bromocr. szedés után most volt először olyan igazi és idejében történő tüszőrepim, ezért persz 3 napig éjjel-nappal gyúrtunk...lehet, hogy inszem nélkül is összejön Hm...és tesztet mikor csináljak, már annyira várom..
és neked első szakasz van vagy már mindenen túlestél?

Kerka,
tudom mit érzem de sok tapasztalatom nincs, igaz 2 év telt el az életünkből abban reménykedve, hogy összejön..szóval üzenem: ne add fel, mindig kell remény ott legbelül:-)
kisboris
 
 


Sziasztok!
Milyen sokan lettünk?Ez nagyon jó!!!Kép

Kisboris!
Üdv, itt nálunk!Szorítok,hogy sikerüljön.Nekem a 4. inszem volt sikeres.A tesóra mi is gyúrúnk, már!Ágota 20 hónapos volt 17-én!

Andi!
Te elveszett bárányka!Itt vagy? Örülök neked!
Sajna ma megjött nekem így este elmentem a dokimhoz.Holnap utántól 2*1 clostylbegyt, 9-10 napon follikulometria.Hát gyerek mellet,meg suli mellett nem lesz egyszerű,de a tesóért mindent!!!!
4-én kezdem a vizsgáimat, az első félévem megvan.

Mili!
Veled mizújs?

Jó pihizést!!!!

Kép
sapé
 
 


Sziasztok!
Mint a múltkor mondtam,a műtét után 5 hétre megjött a menzeszem és nagyon örültem,hogy semmi barnázás se előtte,se utána.Erre tegnap a 13.c. napon elég erősen elkezdtem barnázni.Most már tényleg nem tudom mi van.Fel kellene hívnom a dokimat,de ő biztos rögtön látni akarna és én leghamarabb hétfőn tudok menni Pestre.Most egy kicsit várok,hogy ebből menzi lesz,vagy meg fog szünni.Annyit még,hogy ez az egész az esti hancúr után kezdődött másnap reggel.
Puszi! Liza
liza77
 
 


Kisboris
Hát nem mondanám elso szakasznak....Kép
Már 2004 tol húzodik a dolog. Túl vagyok 1 spontán terhességen ami vesztéssel végzodott, 3 inszemen, 3 lombik stimun. De most végre pozitívat teszteltem mert sikerult az elso embriotranszferunk. Sok sikert kívánok, remélem a spontán akcio meghozza nektek a babát és kikerulitek ezt a sok "kálváriát" amiken sokunknak végig kellett menni.

Sapé
En ma vagyok 6+1 napos. Holnap kellett volna menni elso UH-ra, de a doki szabizik és ezért hétfon megyunk. Már nagyon várom, hogy lássam minden rendben van-e.
Tehát ha kérhetek akkor hétfore sok drukkot kérek toletek.És megírom majd mi volt.
mili
 
 


Sziasztok!
Sapé: Na akkor a closty meghozza az eredményt!-lesz vagy 3-4 tüsződ!KépGondolom ,tudod mire célzok!?Sok sikert a tüszőnézőhöz!KépGratulálok a vizsgáidhoz!KépÁgotáról új kép?
Mili!Hétfőre sok drukk!KépKépKép
Kisboris
Sok sikert kívánok,ha most ügyik voltatok,nem is lesz szükséged beavatkozásokra!Kép
Liza!
Nem lehet,hogy csak megsérül a hüvelyfal,és az okoz barnázást!Mert ha mástól lenne,akkor szex nélkül is jelentkezne....nem?
***Andi***
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Mili,
kedves vagy, hogy szorítasz! és most akkor a pozitív az azt jelenti, hogy jöööööön a baba?
de jó is lenne, mert ahogy elolvastam a leveled hát megdöbbentem. Nagyon sok sikert!

Még azt nem tudom, hogy mikor teszteljek? mindenképp meg kellene várni a menzesz elmaradását? vagy tudtok olyan tesztet ami a megtermékenyülés után kbé egy héttel kimutathat 'valamit?

Sapé
hát ez a gyúrás sem semmi, nem gondoltam volna, hogy mennyire más így mint ha 'csak úgy gyúrnánk..gondolom ti is ezerrel az 'ügyön vagytok, valahogy el kéne néha lazítani, nem?

köszi Kandi!

Kerka, mi van veled? nem is írtál azóta, remélem nem búslakodsz:-( fel a fejjel, mi is mind küzdünk, legyél erős te is, kívánom neked.
kisboris
 
 


Kisboris,
köszi az érdeklődést-azért olvaslak Benneteket, csak nem tudok mit írni. Már nem búslakodom, de azóta elég egykedvű vagyok, a környezetem is észrevette.Nem adom fel, naná, hogy nem, de most 1 hónap megint kimarad, mert munkaügyben külföldre kell utaznom és pont "azokon" a napokon nem leszek itthon.. Pech. Mindegy, mondtam a páromnak, hogy elviszem a muníciót és "csináld magad" inszeminációt végzek a hotel szobában :-)
Ááá, mindegy, talán jobb is, ha pihenünk egy kicsit, meg a gyógyszerekkel is szünetet tartunk. Aztán jövő hónapban újult erővel.

Az inszeminációnál 2 hét múlva kell megcsinálni a tesztet, tehát szerintem annál előbb nem mutatja ki a spontánt se semelyik. De lehet, hogy tévedek, nem vagyok nagyon járatos. Drukkolok!!
kerka
 
 


Kisboris
Igen remélem ezúttal tényleg jon a baba/babák. Kép
Vannak olyan tesztek amikre az van rá írva hogy 3 nappal, 5 nappal a megtermékenyítés után kimutatja. De szerintem ez uzleti fogás. Ha jol tudom a HCG-t a beágyazodás után kezdi termelni a méhlepénykezdemény. És a beágyazodás a megtermékenyítéstol kezdve 4-10 napig teheto.
Szerintem elhamarkodott volna a túl korai teszt, de a menzi kimaradás elott 1-2 nappal már vannak olyan csajok akinek kimutatja a terhességet. Inkább reggeli vizeletet érdemes használni mert ott nagyobb a HCG koncentrácio. De az orvos két hetet mond a tesztelésre ahogy azt Kerka is írta.
Ja még egy dolog /ami nekem már okozott csalódást/ az az, hogy az inszemnél a tuszorepeszto szuri valójában HCG szuri, ami azt jelenti hogy 1 héttel inszem után lehet álpozitív a teszt a repeszto szuri miatt, mert még nem urult ki teljesen a szervezetbol.

Kerka
Megértem,hogy szomorú vagy de pár nap és az új lehetoség lebegjen a szemed elott. Hogy és mikor lesz a folytatás?
mili
 
 


Hát Mili...nagyon szurkolok! és mennyi a valószínűsége a sikernek?

tehát akkor nem tesztelek még..majd egy hét múlva.
viszont amit észrevettem, hogy a vércukorszintem gyakran leesik, ez lehet, hogy mem jelent semmit..
köszi a tanácsokat meg is fogadom!

Figyu Kerka,
szerintem lehet, hogy még jobb is ha kimarad gy hónap, újúlt erővel lelkesedéssel fogtok majd hozzá a következőhöz, így legyen!
kisboris
 
 


Sziasztok!
Ma elkezdtem szedni a Clostylbegytet......
Szorítok, hogy mindenki sikeres legyen.A nagyokosok azt mondják, hogy vannak időszakok melyeknél több baba fogan meg.Remélem ezek mi vagyunk, leszünk!Sok sikert,és kitartást meg "gyúrást" mindenkinek!
Tanulnom, kell mostantól, mert szombaton vizsga lesz és még bele sem kukkantottam az anyagba,igaz van még 1 hetem rá.

Kép
sapé
 
 


Sziasztok!

Babszi vagyok, es eddig a "mar megint megjott"-be irtam neha, de most atszoktem hozzatok. Ha nem haragszotok, akkor en is irnek magamrol nehany sort. A parom es en kb. masfel eve kezdtunk el probalkozni baba-ugyben. Az elso 3 honapban csak remenykedtunk, hogy lesz valami, de nem lett. En olyan naivan lattam a vilagot, hogy el sem tudjatok kepzelni - azt hittem a parom egy kicsit jobban ramnez, es maris szulok neki egy kisbabat. Hat nem. Lehet kinevettek, de en csak masfel eve valasztottam nogyogyaszt is, mert addig soha semmi bajom nem volt, vagyis semmi olyan, amirol tudtam volna. A doki megvizsgalt, es kideritett egy p3-as cytologiat. Azt sem tudtam, mi fan terem, es mikor kimondtak a rakszures szot, es hogy a p3 bajt jelez, a ver meghult bennem. Az orvos pedig ahelyett, hogy elmagyarazta volna a dolgokat, kozolte, hogy tulreagalom az egeszet. Ismetlo vizsgalat lett belole, majd par honappal kesobb ujbol, de mindig p3 lett az eredmeny, hiaba volt ez ido alatt mindenfele kup-kura. Mindegy mar. A dokit otthagytam, miutan (o) ajanlott egy olyan orvos-kollegat, aki meddosegi kerdesekkel is foglalkozik. Az uj orvos teljesen rendben van - o vegezte el a p3-as eredmeny miatti mutetet is, es persze kozben a meddosegi vizsgalatra is vele "keszultem".
Ebben a honapban csinaltuk meg utolso lepeskent az atjarhatosagi vizsgalatot, ami kimutatta, hogy teljesen szepen atjarhato vagyok. Minden mas leletem rendben van; egyetlen lelettel voltunk elegedetlenek, az pedig a pajzsmirigy.
Kis kiteronek errol is irnek par sort, hatha erdekel titeket. A pajzsmirigyet az endokrinian vizsgaljak ki, es a legmagasabb ertek benne a 4 egesz lehet. Nekem 4,96 volt az eredmenyem, es amikor vegre idopontot kaptam egy doktornohoz, es vegre kivartam abban a tumultusban a soromat, 5 perc utan a dokino kozolte, hogy eletem vegeig gyogyszert kell szednem a leletem (egy darab vervetel)miatt. Teljesen ledobbentem, hogy meg 30 eves nem vagyok, de szedjek eletem vegeig gyogyszert, mire a dokino megsajnalt, es elkuldott megint vervetelre, hogy ismeteljek meg a vizsgaltot + ultrahangra. Ujabb hetek teltek el, mire visszajutottam hozza, hogy a leleteket megbeszeljuk, es tudjatok mi lett? persze, nem tudjatok, de nem is gondolnatok - semmi bajom nincs, csupan az elso vervetelkor gyulladasban voltak a nyirokmirigyeim. Mas semmi baj nincs, se gyogyszert nem kell szednem, se semmit. De ha akkor es ott azt mondom, hogy jo, beszedek mindent, hiszen az eletem es esetleg a gyerek is ezen mulik, akkor most bizony hormon gyogyszereket szednek.
Szoval minden mas leletem keszen van, minden rendben van. Parommal szinten minden rendben. Kerdem en, akkor hol a baj? Erik a tuszo, meg is reped, egyutt is vagyunk, akkor hol a baj?
Mult het szerdan es csutortokon elvegeztek nalam az inszeminaciot, meghozza az elsot. Azert ketszer, mert hiaba adattam be a tuszorepesztot, az elso alkalommal meg nem repedt meg, de azon a hataron volt, es a doki szerint barmikor megtortenhet a dolog, es ez nem hiaba valo inszem lesz. Masnap megint megcsinalta - idokozben megrepedt a tuszo, es a doki szerint nagy eselyunk van a sikeres inszeminaciora.
Kaptam gyogyszerkent Duphaston-t, es Utrogestan-t, es most itt ulok a gep elott, es filozofalok, hogy sikerult vagy nem. Persze nalunk is kozponti kerdes, hogy mikor teszteljunk. A doki szerint a beavatkozas utan 2 hettel erdemes, es az nem igaz, amiket a tesztekre irnak - 1, 3 napos terhesseget kimutat.
Most ugy kell tekinteni, hogy terhes vagyok, meghozza veszelyeztetett terhes (mert nem magatol jott letre a terhesseg); sok pihenes ajanlott, es nem szabad cipekedni, ugrabugralni...

Es akkor ulok a gep elott, es arra gondolok, hogy mi lehet az oka, ha nem jon ossze a terhesseg. A spermium kivalo volt, a tuszo ert is, repedt is, atjarhato vagyok, olyan gyogyszert szedek, ami a terhesseget probalja megtartani, pihenek, odafigyelek magamra - akkor hol lesz vagy lenne itt a hiba? Persze, sokat gondolok ra, hiszen gyogyszert kell beszedni, meg izgulas, hogy megjon vagy nem, illetve azon, hogy a teszt pozitiv lesz, vagy negativ. Mondjatok meg nekem, hol van itt a hiba? A szervezet nem indul be arra a parancsra, hogy terhesseg?

Bocsanat, hogy szoszatyarkodtam, de csak ulok, es ezen gondolkodom minden nap, es kozben a 3 napos "terhessegemet" ugy erzem, mintha legalabb a kilencedik honapban lennek - apro pici gorcsok vannak az alhasamban.

Mindenkinek kitartast es lelkierot (hogy csak akkor teszteljunk, ha mar lehet Kép

Babszi

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Sapé, "jó" tanulást, hajrá mindent bele!
...és tényleg úgy legyen ahogy írtad, reménykedjünk, hogy pár hét múlva sokunknak lesznek jó hírei:-)

annyira szeretnék már két hét múlva lenni és nem jönne meg és tesztelhetnék...:-)
mindenkinek sok sikert!!!
kisboris
 
 


Csak egy gyors bejelentkezés.
Megjottem az UH-rol. 2 pici szív dobog a méhemben. Nagyon boldogok vagyunk. Mindenkinek ilyen boldogságot kívánok.
6+5
mili
 
 


Mili, :-))))
hurrá!! Jaj de jó !! Aztán csak ügyesen tovább, vigyázz magatokra! Most mit kell csinálnod? Gyogyó, pihi, ilyenek?

Korábban írtam, hogy ki kell hagynunk ezt a hónapot, mert elutazom. Aztán úgy volt, hogy mégsem, most pedig mégis elutazom, de még akár szerencsém is lehet, mert ha pénteken megjövök és "benéznek" és még nem repedt meg a tüsző magától, akkor belefér, és hétfőn lehet inszemináció. Arról tudtok valamit, hogy a tüsző a repesztő injekció után is megrepedhet magától, vagy akkor már tartja magát az injekció diktálta időponthoz?? Mert nekem a hétfő már a 17.nap lesz, félek, hogy addigra magától "lemegy az előadás" és felesleges lesz az inszem.

Mindenesetre addig 2-szer Menopur (?) injekciót kell beadnom magamnak, ettől kicsit izgulok. Ti már csináltatok ilyet? El ne szúrjam (szó szerint :-) )
A másik aggályom, hogy ha beadom a két szurit, és utána mégsem lesz inszem, az mennyire viseli meg a szervezetem, lehet-e utána azonnal folytatni.. Nehogy akkor meg azért kelljen kihagyni egy ciklust. Tudom, ezeket a kérdéseket a dokinak kellene feltennem, de akkor, ott sosem jut eszembe, telefonon elérni meg csodával határos.

Babszi,
teljesen megértem a monológodat, ha kicsit visszaolvasol, nekem is volt egy hasonló. Az emberben annyi gondolat, kérdés kavarog és úgy szeretnénk megérteni, mi történik (vagy nem történik) velünk, igaz?
Mindenesetre most azon ne töprengj, hogy ha nem sikerül, miért nem. Hiszen sikerülni fog, nem igaz? :-)
A leírtak szerint minden körülmény rendben van, kezelnek is megfelelően, tehát nem lehet akadály - kivéve a statisztikát... Mert gondolom a százalékos aránnyal Te is tisztában vagy, viszont ahhoz, hogy ez az arány kijöjjön, kellenek olyanok is, akinek elsőre sikerül! És ez miért ne Te lennél. A többin meg ráérsz később gondolkodni, ha a statisztika netán mégis "packázik".

A pajzsmirigy vizsgálatodon ledöbbentem. Tényleg ennyire esetlegesen mondják ki a diagnózist??
Egyébként engem is érdekelne ez a vizsgálat. Én azt hittem, hogy az a vérvétel, amiből a hormonokat megállapítják, a pajzsmirigyet is vizsgálja. Ezek szerint nem? Írnál róla, hogy hol, hogy működik ez? Köszi.
kerka
 
 


Sziasztok!

Szia Kerka!

Koszi a biztatast. Ugy orulok, hogy van kivel megbeszelni ezeket a dolgokat!!! Neha pozitivan, neha lehangolva nezem a vilagot; neha ugy erzem vannak tuneteim, maskor meg ugy, hogy egyaltalan nem erzek semmit - hogy lehet, hogy nem erzem meg a sikert...
A pajzsmirigy tenyleg gazos. Az a vervetel, ami a hormont vizsgalja, az valoban nezi a pajzsmirigy mukodeset, de ez olyan, mint a vukornal - van jo ertek, es van magas ertek. A magasabb ertek miatt kuldtek el az endokriniara kivizsgalasra, de elso korben egyaltalan hozzam se nyult a doki, hanem a receptet nyomta a kezembe, hogy ki kell valtani, es szednem kell, mese nincs. De mivel en annyira zavarba jottem, es annyiszor megkerdeztem, hogy ez mar biztos-e, ezert kuldott el ismetelt vizsgalatra - ujabb vervetelre, es ultrahangra. Az Uh pont olyan, mint a hasi, csak nyakon vegzik. Es az egesz eljaras is gaz, mert olyan idopontokat adnak, hogy 2 honap mulva kell menni. En a Szabolcs utcaba jarok, es minden massal elegedett vagyok, csak ezzel a rendelessel nem. Volt egy idos neni, aki decemberben kapott majusi idopontot - gondoltam magamban ki tudja, szegeny nenike megeli-e azt. Kép
A szazalekos arannyal mire gondoltal? Ezt nem volt nekem egyertelmu.

Verona!

Neked hanyadik inszemre sikerult a babasodas?

Babszi

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Sziasztok!
Mili!
Nagyon- nagyon gratulálok nektek!Vigyázz magatokra, arra a két drága szívecskére!Megmondom őszintén amikor elolvastam könny szökött a szemembe, mert előjött bennem az a kép amikor biztosra mondták ultrahang alapján, hogy babát várok!JÓ egészséget nektek!

Kép
sapé
 
 


Sziasztok!
Sehol-senki?
Ma voltam írásbelizni, így egy vizsgával kevesebb van!Képzeljétek mi történt velem.Fogászaton aftás vírust ragasztottak rám.Sebes lett a szájpadlásom,és hólyagos is, szerencsére már javul.Szerintem a doki ragasztotta rám, mert gumikesztyű nélkül nyúlt a számba!Szép, nem?
Így a baba projektett 1 hónapra fel kell függeszteni a szülészdokim javaslatára, nehogy a babának valami baja legyen.Egyébként lecserélem a dokit!
Remélem mindenki jól van!!!
Legyetek jók!

Kép
sapé
 
 


Babszi,
a teherbeesési arányra gondoltam. Állítólag spontán módon, egészséges párnál, ha a megfelelő időben szeretkezik, 20% valószínűsége van a teherbeesésnek. Tudtommal az inszeminációnak is hasonló az eredményessége, a beültetésé valamivel magasabb. Tehát arra céloztam, hogy a statisztika miatt benne van a pakliban, hogy nem elsőre sikerül, de az is, hogy igen, hiszen a 20% arányhoz az kell, hogy 100-ból 20-nak sikerüljön -és akár Te lehetsz az egyikük...

Végül is nálunk mégis kimaradt az e havi inszem, mert nem értem vissza időben az utazásból. Ha mázlink van, pont most sikerül spontán, ha nem, akkor 1 hónap múlva újra megyünk.
kerka
 
 


Sziasztok! megint itt vagyok.
miből lehet egyértelműen észrevenni (a menzesz kimaradását kivéve), hogy terhes -e az embetór lánya? tudtok nekem jókat írni? mert már meg kellett volna jönnie, de úgylátszik késik...mert semmi jelét nem érzem abbak, hogy babát várnék...
mondjuk az talán furcs kicsit, hogy hirtelen leesik a cukrom ha egy kicsit éhes vagyok...

Mili
ne hogy azt hidd ám, hogy nem szurkoltam:-) én is nagyon de nagyon sok sikert kívánok mindnyájatoknak!!!!

Sapé,

miért nem lehet projektelni az aftától? ez ennyire komoly? nem értek mondjuk hozzá...
gyógyulást!!

Kerka
azért még mindig sok szerencsét kívánok, ez az utazás lehet, hogy mégsem jött jókor..de aztán lehet, hogy pont a 'laza együttlét hozza meg gyümölcskéjét:-)
segítenél picit nekem?neked annyi tapasztalatod van már (sajnos..), szerinted mikor veszem előszőr észre ha terhes vagyok?
köszi szióka
kisboris
 
 


Kerka!

A dokim azt mondta, hogy az inszemmel a teherbeeses eselye 50% lesz. A parommal ezen jot mulattunk, hiszen mindenkinek 50% eselye van minden honapban: vagy igen, vagy nem Kép Kép Kép
De jo, hogy megirtad a szazalekot. Az is szuper jo, hogy valaki, barki szol hozzam. Annyira el vagyok veszve az inszem ota. Teljesen kivagyok. Nagyon izgulok.
Remelm spontan osszejott nektek a baba ezzel az utazassal. Minden szempontbol jobb lenne Kép
Oooolyan hosszu ez a ciklus...!!!

B.

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Kisboris,
nekem inkább abban van nagy tapasztalatom, mit érzek, ha NEM vagyok terhes.. :-) Na de félre a rossz viccet, az eddigi egyetlen terhességemnél (ami sajnos 7 hét után elhalt) farkasétvágyam lett, a cickóm feszült, megnőtt és nagyon sokat jártam pisilni.Ezeket már csak utólag konstatáltam, mert akkor nem is gondoltam rá, ez 2 éve volt, amikor épp hogy elkezdtük a próbálkozást. Egyáltalán nem figyeltem oda, nem is vártam, hogy ilyen hamar sikerül. De amikor pozitív lett a teszt, utólag összeraktam a képet ezekkel a tünetekkel..
De például a barátnőmnek semmiféle tünete nem volt, aztán nem jött meg, pozitív tesztet csinált, és jó 2-3 hét múlva kezdődtek a rosszullétek. Nála semmi más nem volt.Tehát van terhesség "semmi jel" mellett is. Remélem, nálad is erről van szó... De ha jól számolom, még 1 heted hátra van, akkor viszont még korán is vagy bármilyen tünethez. Szerintem.

Babszi,
ez az 50% jó poén, tényleg pont ez a két lehetőség áll fenn.. :-)
Ne izgulj - tudom, hogy ezt könnyű mondani, nekem sem mindig válik be, de próbáld magad lekötni mindenféle dologgal, ne erre koncentrálj.
Az ideális eset az lenne, ha a tesztelésig nem is foglalkoznánk a gondolattal, csak szépen vigyáznánk magunkra. A ciklus ilyenkor tényleg nagyon hosszúnak tűnik, és ahogy közeleg a teszt napja, egyre nehezebben vánszorog. Ezért kell mással foglalkozni, mert belecsavarodunk a gondolkodásba.
kerka
 
 


Sziasztok!
Kisboris!
Azért nem javasolta a dokim, mert pont abban az időszakban vagyok amikor peteérésem van, és nehogy valami gond legyen.Sokan azt mondták próbálkozzunk nyugodtan, de nekem az a legfontosabb, hogy egészséges babám legyen.Ma voltam ultrahangom, a dokim meg szeretné nézni, hogy gyógyszer nélkül milyen eredményem lesz.Hát tökéletes volt, 11mm az endometrium, bal oldalon pedig 25mm follikulus van.Az ultrahangos szerint most esélyünk lett volna a terhességre, nem baj majd következő hónapban!
Gyógynövény boltban javasolták, hogy próbáljam ki a Gynex cseppet.Hallott valaki róla?
A prospektus alapján sok minden féle nőgyógyászati bibire jó, elősegíti a gyermekáldást is.Én ma ezt elkezdtem szedni, kíváncsi leszek hat-e,mert tiszta gyógynövényes az egész.1 hónap alatt feltöltöm magam, és jöhet a baba.

Szorítok mindenkinek!!!

Kép
sapé
 
 


Kerka!

Annyira ramfer a biztatas! Ma reggel teszteltem egy turelmetlen negativat - remelem egy megfontolt pozitiv koveti majd, de valahogy ma ereztem ugy, hogy nem sikerult Kép Nemtom miert. Tegnap nagyon vacakul voltam, hoemelkedesem volt, szedules...stb. Ma talan egy fokkal jobb igy reggel, de az erzes megmaradt - nem sikerul.

A 14. es a 15. ciklusnapomon volt az inszem, es most vagyok a 27. napon. Mondd, hogy tul koran volt a teszt, es lehet, hogy kesobb megis poz. lesz!

B.

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Sziasztok!
Babszi!
Általában 2 hét után érdemes először tesztelni.Nekem a beavatkozás után 10 nappal kimutatta a terhességet, de az ultrahang biztosra csak a következő 1 hét után mutatta ki.

Kép
sapé
 
 


Kerka, köszi a tanácsot, ......sajnos már megint nem jött össze...és igazán nem értem miért nem?!
mi mindent megtettünk...és ráadásul abszolút 'nyomon volt kísérve a ciklusom, nem 'potyára történtek az együttlétink. mégsem sikerült.
arra gyanakszom már, hogy a méhnyakváladék nem engedi följutni a srácokat, szerinted?
erre nincs valamilyen vizsgálat? furcsa lenne ha nem lenne, mert ez totálisan megakadályozhatja a megtermékenyítést, de nem?
Te hogyan bírod ezt 2 éve? borzasztó, hogy mennek a hónapok, a környezetünkben mindenki terhes vagy most szült (persze tudom, hogy ezt azért érzékelem így mert erre forog az agyam..)és mi meg csak várunk és várunk de basszus mire?
a dokik is (mondjuk csak ki) csak a ráérős, "legyen türelmes" blablákkal jönnek, ők aztán el tudják képzelni milyen is nekünk nőknek akik vágyunk egy dundi-bundi babukára????

Sapé, erről a cseppről nem hallottam, de szerintem azért vigyázz ezekkel a bogyókkal mert nem mindent tüntetnek fel a dobozon (pláne a bioboltokban), ki tudja...de persze én csak itten okoskodom amikor még új vagyok:-)én az Elevitet szedem az tutira jó, de biztosan ismeritek.
nagyon szurkolok a hónapban neked!

Babszi, úúútálom a hosszú ciklusaimat én is...
nekem most 35. napra jött meg amikor már reménykedni kezdtünk a kedvesemmel...és most megint mehetünk két hét múlva a 'zuhanyfejes vizsgálatra.... legyen sok-sok szerencséd!

sziasztok, írjatok szépeket mert el vagyok szontyolodva...megint nincs 'kisboris......:-(
kisboris
 
 


Kisboris!

Veled szenvedek minden nap! Marmint lelkileg. Ma melypontra zuhanok. Letelt a 2 het, es semmi. Ellenben van nagy nagy natha, amibol egy hete nem birok (gyogyszerek nelkul) kikecmeregni. Raadasul megtudtam, hogy a kolleganomnek, aki terhes "csak besikerult babaj" lesz.
Nekem az "agyon tervezett" sem sikerul. Kép

B.

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Sziasztok!
Kisboris!
Ismerőseimtől érdeklődtem erről a cseppről.Van szülésznő és ultrahangos ismerősöm is, szerintük nyugodtan lehet szedni, mivel gyógynövényes, csak arra kell ügyelni, hogy a gyógyszerrel vagy injekcióval ne vegyem be egyszerre a felszívódás miatt.Egyébként már korábban elkezdtem szedni a méhpempő kapszulát amit a dokimtól megkérdeztem, szerinte szedhetem nyugodtan a gyógynövényes termékeket.

Babszi!
Gyógyulj meg!Most ez a legfontosabb, hogy utána egészséges babád legyen.Én is anno nagyon akartam babát,de hosszú ideig nem sikerült.Abban az időben a környezetemben mindenki babát várt.Borzalmas érzés volt.És nem akkor de nekem is lett,nyugi neked is sikerülni fog!

Barbi!
Mi van veled?

Kép
sapé
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?