Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Én még új vagyok itt, de már hónapok óta olvasgatlak Titeket. Nagyon érdekel a Jónás-módszer, mert van 2 kisfiam és szeretnénk egy kislányt is. Sokan írjátok, hogy a "piros" napjaitok a mensi idejére esnek. Nekem az a gondom, hogy az elmúlt hónapokban a piros és zöld napjaim mindig fedték egymást és úgy tudom, hogy az nem jó. Legalábbis akkor a baba neme nem tervezhető. Attól is tartok, hogy ha túl közel van egymáshoz a pém és a Jónás-napom, esetleg mindkét petesejt megtermékenyül. Lehet, hogy ez butaság, de hallottam már ilyenről. Mi a véleményetek erről?
Az is érdekelne, hogy ez az extra peteérés is kimutatható ovulációs teszttel? Én próbálkoztam vele kíváncsiságból, de a teszt a Jónás-nap előtt 24-36 órával nem jelzett semmit.
Egyébként úgy néz ki, hogy végre nov. elején nem fog egybeesni a piros és a zöld vonalam, és Jónás is kislányt jelez, úgyhogy próbálkozni fogunk. Én egyébként teliholdkor születtem, és a termékeny napjaim is mindig telihold (+/-1 nap ) idejére esnek.
Annyira szeretnék hinni ebben a módszerben, de ha most nem jön össze, akkor legközelebb januárra jelez kislányt a Jónás. Jó volna tudni, érdemes-e várni, vagy normál peteéréskor is akciózzunk?
Elvégre ha a teszt segítségével tudom mikor van pém és megnézem, hogy akkor a Hold fiús vagy lányos jegyben áll, lehet, hogy így is sikerül egy csajszi. Tulajdonképpen a Jónás-módszernek is a Hold állása az alapja. Van valaki aki nem a Jónás segítségével, csupán a Hold állatövi jegyeinek figyelésével tervezte - sikerrel - gyermeke nemét?

Sziasztok: Bee73
bee73
 
 


Szia Zsuzsa!

E-mail címedre elküldtem amit kértél.

Szia
Stöpszli
stöpszli
 
 


Szia Mindenkinek, aki olvassa ezt az oldalt!
Kérlek benneteket, aki tud segítsen. Két fiam van, nagyon-nagyon szeretnék még egy kislányt, hallottam a Jónás-módszerről, és ezután kutakodom. Már megtalalátam egy amerikai lapon a naptár kiszámítását is, csak nekem nem jön össze valahogy. Aki tud egyszerűbbet az írjon nekem! Köszönöm
szilkó
 
 

 
 

szilkó
Új felhasználó


Csatlakozott: 2006.11.02.
Üzenetek: 4

Elküldve: 2006 November 06 Hétfő - 10:17

--------------------------------------------------------------------------------

Sziasztok lányok !

Már régóta nézgetem a topicokat, és szeretnék én is hozzáfűzni egy-két dolgot a témához.
Nekem két fiam van, a kisebbik fiacskám szülés alatti oxigénhiány miatt sérült lett. Azóta eltelt hat év, és bennem újra borzasztóan felerősödött a vágy még egy egészséges babóca után. A lelkem annyira vágyik egy aranyos kislány után, hogy nem is tudom mi lenne velem ha a 3. is fiú lenne, hiszen megmondom őszintén az első kettőt is lánynak vártam (nagyon!!!!).
Én sokkal nehezebb helyzetben vagyok, mint ti: mert nekem nemcsak a neme fontos a kis jövevénynek, hanem az is, hogy egészséges legyen.
A második gyerkőc az egyik havilapban előre megadott, asztrológia szerinti lányos napon készült, hát nem jött be.
A Jónás-módszerben van minden reményem. Jelentkezzenek már azok akik, ezzel a módszerrel próbálkoztak, mi a tapasztalatuk, be jött-e, stb.
Stöpszli drága!
Várom a te segítségedet is!
Szilkó
szilkó
 
 


Sziasztok!Szilkó!Írtam a prividre.Elolvastad?Mi is a Jónás-módszer alapján szeretnénk próbálkozni.Kislányt szeretnénk,remélem bejön.Sajnos saját tapasztalatról még nem tudok beszámolni.
.jandi
 
 


Szia jandi!
Most olvastam el az üzidet!
Azóta amióta ide írtam, már rengeteget kutakodtam az interneten. Rátaláltam arra az angolnyelvű oldalra is , és megcsinlatm én is a Jónás-naptárt. Nagyon bíztatónak találom.
De most figyelj, a családinet.hu oldalon írtam a szakérők közül egy asztrológusnak, megkérdeztem tőle, hogy tud-e segíteni a baba nemének megtervezésében, és nekem az is nagyon fontos , hogy EGÉSZSÉGES legyen. Ma válaszolt a fórumon, és kérte, hogy keressem meg személyesen, mert ez nem egyszerű ügy, így hát felhívtam. Megbeszéltem vele, hogy majd hamarosan találkozunk és kivesézzük a dolgot.
Azért keltette fel az érdeklődésemet, mert ahogyan olvasgattam a régebbi kérdéseket, másoknak is segített a baba nemének megtervezésében. A magyarázata neki is a állatövi jegy volt úgy, mint a Jónás-módszernek.
Úgy gondolom, hogy érdemes rá szánni azt az összeget amit mondott(7000), mert ha még a Jónás és az ő időpontjai is megegyeznek, akkor azt mondom, hogy csak van igazság ebben az egészben.
Szerinted hülyeség amit gondolok?
szilkó
 
 


Szia szilkó!Nem Péterffy vagy valami hasonló a neve? Én is írtam neki.Nekem azt írta,hogy számos tényező befolyásolja és egy személyes találkozáson mindent meg tudnánk beszélni.Én nem hívtam fel.Nagyon szeretnék hinni a módszerben.Mikor találkoztok? Ugye megírod majd az eredményt,hogy megegyeznek-e a napok?Nagyon kiváncsi vagyok.
.jandi
 
 


Szia jandi!
Igen, a Péterfy Gabriella az!
Nem tudom mikor találkozunk, mert én Egerben lakom. Úgy beszéltük meg, hogy e-mailen egyeztetünk, hogy mind a kettőnknek jó legyen,.
Nekem még addig meg kell győznöm a páromat is, ami nem lesz könnyű, mert nem hisz az ilyenekben.
De nem hagyok neki más választást 7000Ft nagyobb hülyeségre is elmegy!
De szeretnék még ebben a hónapban, vagy decemberben találkozni vele.
Egyébként nem tarom olyan nagy összegnek, mert ahogy nézelődtem a neten láttam, hogy vannak akik ugyanezt 25000Ft-ért csinálják meg. Pánszky meg 20000Ft-ért, és a Jónásnak is az asztrológia ugyanúgy az alapja, nekem meg két naptárt kellene készítetnem vele: egyet a baba nemére és egyet arra, hogy egészséges legyen, így máris 40000Ft. Ezért gondoltam ki azt, hogy megcsináltatnám a Péterfy Gabriellával, és ha nemre ua. jönne ki, mint a Jónás- naptárban akkor megnyugodnék, hogy nagyobb eséllyel futunk neki, mint "házilag" ahogy esik úgy puffan módjára.
Én 29 éves vagyok, még egyébként várni szeretnék a babával kb. másfél évet. Addig gyűjtöm a tapasztalatokat.
szilkó
 
 


Kedves szilkó!
Én is egy kislányra vágyó anyuka vagyok és minden érdekel,ami növeli az esélyt ,hogy a 3. gyermekem lány legyen.
Mi is a Jónás-módszer szerint próbálkozunk, pontosabban elkezdtünk a hét végén próbálkozni, merthogy J. szerint nekem pont ma van kislányos napom. Olvastam, hogy a gyermek nemét az dönti el, hogy a fogamzáskor a Hold melyik állatövi jegyben állt. Lányos jegyek a:Bika, Rák, Szűz, Skorpió, Bak, Halak. A www.holdnaptar.hu oldalon utánanéztem,és valóban:Minden alkalommal,amikor a J. naptár lányt jósolt, a Hold lányos jegyben állt,ugyanígy a fiúsnál. ( a mai nap érdekes, mert 17.45-kor megy át a Hold a Bikából az Ikrekbe , az pedig már fiús jegy :( )
Megosztanátok velünk, hogy az asztrológus által megadott időpontok is ezen alapulnak, illetve a J. által megjelölt nem megegyezik az asztrológuséval? Nálam sajnos hetek óta nem jön be a családinet.hu.
Lehet, hogy nekem már késő, ha most sikerült összehozni egy babócát, de nagyon érdekel a dolog.
Köszi,és szívből kívánom, hogy sikerüljön Neked egy egészséges kislány!
bee73
bee73
 
 


Szia bee73!

Attól tartok, hogy jelen pillanatban nem tudok még veled megosztani semmit, mert ma beszéltem még csak az asztrológussal. Időpontot is majd csak pár nap múlva tudunk egyeztetni, ha lesz egy kis ideje gép elé ülni.
Egyébként nagyon rendes volt, mert én a családinet fórumára írtam pénteken, és már ma válaszolt is. A tekefonon is normálisnak tűnt. De ha gondolod én megadhatom a freemail címét, és telefonszámát is, és felveheted vele te is a kapcsolatot.
Írj nyugodtan, itt vagyok a gép előtt!!!!
szilkó
 
 


Kedves bee73!
Én is megcsináltam a Jónás-naptárt azon az angol oldalon, és én úgy értelmeztem, hogy a J-nap előtti három napon kell "akcióba lépni" mert akkor áll úgy a Hold, ahogy születésed percében így termékenyebb vagy, mint pl. a ciklus közepén. A J-nap fölött pedig jelzi, hogy fiú v. lány fog foganni. Ha nincs semm jel, akkor nem biztos a baba neme, vagy ha a telihold és az újhold oda egybe esik a J-nappal akkor sem lehet tudni a babanemét.
Te ezt másképpen tudod? Kérlek írd már meg, mert teljesen elbizonytalanodtam!
szilkó
 
 


Szia szilkó!Az én férjem is hülyeségnek tartja ezeket a dolgokat.Én azért nem hívtam fel PG-t,mert úgysem tudtunk volna elmenni.Szerintem egy próbát megér,főleg hogy nagyobb esély lehet az egészséges gyermekre.Ha nem haragszol megkérdezhetem mennyire sérült a kisfiatok?Hogy hívják a fiúkat?Egyébként én is 29 éves vagyok.Mi ha minden igaz már nemsokára neki látunk a kistestvér projekthez.
.jandi
 
 


Szia jandi!
Flóriánnak hívják kis a bogaramat. A nyáron volt hatéves. Közpésúlyos az állapota, nem beszél, most alakul még a szobatisztasága, és a legrosszabb, hogy hiperaktív, de már megszoktuk. Azóta könnyebb az életünk mióta speciális iskolába jár, 7,30-16-ig van mindennap a suliban.
A nagyfiam Barnabás már elmúlt 9éves!!! Sajnálom, hogy nincs egy olyan "igazi tesója", mint mindenki másnak. Már régóta foglalkoztat a dolog, de most, hogy közeledek a 30-hoz, ráébredtem, hogy kell még egy kislány, mert később biztos megfogjuk bánni, hogy nem mertük bevállalni.
A lelkemnek annyira nagyon hiányzik egy egészséges babóca!!!
Na szóval, ha tudnám, hogy egészséges lány lenne egy percig nem gondolkonék, de így?!
Csak apa ne lenne olyan kétkedő, biztos hülyeségnek fogja tartani! A 3. gyermek bevállalását sem emésztette meg még teljesen, hát még az asztrológust!!!
szilkó
 
 


Szilkó!Sajnálom.Biztos rá bírod a párodat beszélni. Nagyon nehéz lehet Flóriánnal.Barnabás hogy viszonyul hozzá? Gondolom a férjed fél attól,hogy megint valami probléma lesz.Kívánok Nektek egy gyönyörű és egészséges kislányt!Flórián neveléséhez pedig rengeteg kitartást és erőt!
.jandi
 
 


Szia szilkó!
Én is úgy tudom, hogy a J. nap a legtermékenyebb, az nekem ma van, ezért "támadtam" le apust pénteken és tegnap, azaz az 1. és 3. napon. A baba neméről annyit, hogy nekem minden 2. hónapban jelöl felváltva fiút és lányt függetlenül attól, hogy telihold van vagy sem.Én visszanéztem, és pont teliholdkor születtem, így az én J. napjaim minden hónapban teliholdkor +/-1 nap vannak. Nekem csak az a zűr, hogy túl sok időm nincs, mert 1. 33 éves vagyok, 2. májusban letelik a GYES és addigra jó volna teherbe esni. De ha csak Jónáskor próbálkozunk, az csak 3 alkalom májusig.Mi van, ha nem jön össze?
Nagyon megrázó volt, amit a kisfiadról írtál. Hatalmas feladat lehet sérült gyerkőcöt nevelni és hatalmas erő kell hozzá, hogy 3. babát is vállalj, hisz már kettővel is nehéz. Sok sikert és kitartást kívánok!
Szia: bee73
bee73
 
 


Jandi, Bee73!
Nagyon aranyosak vagytok, köszönöm!
Bee73, szerintem ha az előző kettő gyerkőc megfogant, akkor most sem lesz probléma!
Figyeld meg, hogy sikerülni fog! Én nagyon szurkolok nektek, mert akkor biztos működik a Jónás-módszer!
Írjatok gyakran, ha megtudok valamit írok én is! szilkó
szilkó
 
 


Sziasztok lányok! :D

Ma (mivel szabin vagyok) egy órácskát számolgattam a következőt:
3évre előre kiszámoltam a ciklusomat, hogy melyik hónapban mikor kellene megjönni, és mikor lenne a peteérés(nem hinném, hogy pontos de kiváncsi voltam). :roll:

Ezután összevetettem a Jónás naptárral:
Elkeserítő :cry: a helyzetem ha a biológiát összeakarom vetni az asztrológiával, mert 2006 decemberben, 2008 februárban és
2009 decemberben forogna úgy össze ciklusm a J naptárral, hogy a peteérés közel legyen a J-naphoz. :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

Azért csináltam meg ezt, mert az orvostudomány azt mondja, hogy PE előtt két nappal kell foganni a lánynemű gyerkőcnek, mert a az X tovább élnek, mint az Y.
El sem tudom azt képzelni, hogy mensi alatt vagy előtte, és utána 1-2 napra teherbe lehessen esni, mivel mi évekig így védekeztünk sikeresen. :oops:
Ha pedig ezt a három időpontot nézem, akkor nekem egyik sem az ideális, mert a jövőhónap teljesen ki van zárva, aztán
2008. februárban lenne a peteérésem a J-nappal, ami azt jelentené, hogy pont az államvizsgám előtt állnék.
2009. december az meg már túl későn van.
Már csak bennetek bízom, hogy neketek bejön a J-naptár!!! :wink:
szilkó
 
 


Szilkó!A J. napnak és a normál peteérésnek nem kell közel esni egymáshoz,sőt! Ha valaki a baba nemét szeretné megtervezni, csak akkor szabad próbálkozni, amikor e két időszak nem esik egybe. Ha a PÉ és a J. nap egybeesik, az nagyon optimális a fogamzás szempontjából, de a baba neme akkor nem tervezhető. Pont ezért nem mertünk mi sem próbálkozni, mert nekem az elmúlt hónapokban közel esett a PÉ és a J. nap egymáshoz és mi NAGYON kislányt szeretnénk. ( A két fiacskám is lánynak "készült".)
Egyébként olvastad Jónás prof. "Fogamzáskontroll" c. könyvét? Abban minden le van írva példákkal, táblázatokkal illusztrálva. S a szerző többször felhívja a figyemet arra, hogy a naptárba általad bejelölt zöld és a J. által megadott piros időszak ne essen egybe.
( Tudod, a zöld időszak a vérzés 1. napjától számított 15. nap és az előtte és utána lévő 6-6 nap.)
Abból, amit leírtál az következik, hogy Neked a J. napjaid nem a mensi idejére esnek. (Nekem sem.) Sokan viszont éppen arra panaszkodnak, hogy az összes J. napjuk pont ekkor van. Úgy tűnik, ilyen téren szerencsések vagyunk.
Elhatároztuk a férjemmel, hogy nemcsak J-kor próbálkozunk, hanem a biológiát figyelembe véve rendes középidőben is. Nekem minden lányos Jónás napra 2 hónapot kell várnom és mivel a mensim nem igazán szabályos, lehet, hogy a várva várt napon megint egybeesik a piros és zöld időszak.
Ovulációs teszttel meg tudom határozni, hogy 36 óra múlva pém lesz+megnézem, hogy akkor mely jegyben áll a Hold+rásegítünk egy kis savas öblögetéssel és....hátha sikerül egy kislány. Bár elbizonytalanodtam, amikor egy 3 lányos anyuka írta, hogy az 1. lánya pé előtt 2 nappal, a 2. pé-kor, a 3. pé után egy nappal fogant. Lehet, hogy bármit teszek megint fiam lesz? :(
bee73
 
 


Szai bee73!
Sajnos nem olvastam Jónás fogamzáskontroll c. könyvét, és tátott szájjal nézem amit írtál, mert ezeket nem is tudtam.
Tehát akkor (remélem jól értelmezem) ha pé előtt, vagy után 6nappal van a J-nap, akkor nem biztos a baba neme?
Javítsd ki ha nem jól értettem meg!!!

A másik, én a te helyedben adnék esélyt még Jónás-módszernek, mert nekem ez a pé előtt kétnappal gyanús! És ha tényleg fiú születik megfogod bánni, hogy középidőben is próbálkoztatok! Szerintem mindegy, hogy 33 évesen vagy 33,5 évesen szülsz.
JA, és nem csak neked van kéthavonta lány jósolva hanem szerintem mindenkinek így van, mert az nem személyre szabott, hanem az attól függ, hogy milyen állatövijegyben állnak a csillagok.
Javítsd ki, nyugodtan, ha nem így van, mert én nem olvastam a könyvet, csak annyit tudok ami a tpoicban rám ragadt!
A héten szabin vagyok, így egy kicsit több időm van a gép elé ülni.
Várom válaszod, feltéve ha ráérsz!
szilkó
 
 


Kedves Bee73!

Leírnád nekem, hogy mi az a savas öblögetés?? Több mint másfél éve szeretnénk kisbabát. Felmerült a gyanú, hogy a spermák nem tudnak megélni a közegemben :) , talán a nem megfelelő ph miatt. :(

Köszönöm a segítségedet!

Ja és még valami, melyik ovulációs tesztet használod?
pihi
 
 


Szia Szilkó!
Talán félreérthető voltam délelőtt. Szóval a saját Jónás-naptáradban már be van jelölve a pirossal jelzett J. napod és az azt megelőző 3 nap.Ez az időszak rendkívül termékeny. Te magad jelölöd bea zöld időszakot: a mensi első napjához hozzáadsz 15 napot, ezt zölddel besatírozod, majd zölddel jelölöd az ezt megelőző 6 napot és az utána lévő 6 napot is. Így a zöld időszak 13 napos. Ennek a két időszaknak nem szabad egybeesni, ha meg akarjuk tervezni a baba nemét. Fog. gátlásra is használható, J. szerint ezen a 13+4 napon hanyagolni kell apát, mert ezek a termékeny napok.Egyébként ha itt a fórumon visszaolvasol a kezdetektől fogva, voltak páran, akik nagyon profik voltak a témában. És javaslom a könyv elolvasását is.Megvásárolható a Hattyúház Könyvesboltban, vidéken az agykontrollos könyvesboltokban,de meg is rendelheted. Én az Alexandrától rendeltem meg, szállítással együtt kb. 1200 Ft volt, 3 napon belül küldték.
Valószínűleg igazad van, és több esélyt kellene adni a J. módszernek. Nem is igazán a korom miatt szeretnék minél hamarabb teherbe esni, munkahelyi oka is van.Májusban letelik a GyES és ha visszamegyek dolgozni, valószínűleg én is a pedagógus létszámcsökkentés áldozata leszek. És tudod, a J. módszerrel is van, akinek 2-3 év alatt jött össze. Én hiszek-vagy hinni szeretnék?- a módszerben,de ezt az"extra" peteérést miért nem jelzi az ovulációs teszt? Középidőben viszont mindkét fiacskám elsőre megfogant. Náluk viszont semmilyen "lányos" praktikát nem alkalmaztunk.Jaj, olyan tanácstalan vagyok!
Pihi! Azt olvastam, hogy az y kromoszómát hordozó ondósejtek jobban kedvelik a lúgos kémhatást, a számukra kedvezőtlen savas hüvelyben hamarabb elpusztulnak és több esélyük marad a "lányos" sejteknek. Ezért gondoltam, hogy az akció előtti savas hüvelyöblítés - 1l vízhez 1 evőkanál ecet - jót tenne. Hogy ez a Te problémádon segítene-e, nem tudom. Esetleg megpróbálkozhatnál Te is a Jónás-módszerrel.Sok meddőnek hitt nőt "juttatott" babához. Én először a Rossmann-ban vettem ovulációs tesztet, 5 db egyszer használatos van benne, borsos 2800 Ft-ért. A DM-ben 2200-ért van a Corax teszt, ez is 1-szer használatos.Hallottam a
gyógyszertárban kapható törpemikroszkópról, ami 2000 körül van, de többször használható. Szerintem veszek egyet.
Tomi fiam-ő 8 éves- alig várja, hogy felálljak a géptől, és játszhasson kicsit. Este még lehet, hogy visszanézek.
bee73
 
 


Bee73!

Nagyon köszi az infókat!
Nekem egyenlőre mindegy lenne, hogy kisfiú, vagy kislány a baba, csak jönne már!!!
A PG/53-ról túl sok jót nem hallottam. ezért inkább bíznék az LH tesztekben. Bár igaz, hogy húzós az áruk.
A PG/53-hoz hasonlóan működik a Maybebaby törpemikroszkóp. Ez megbízhatóbb állítólag 99%-os. Viszont ez 8500 ft a legolcsóbb helyeken.
pihi
 
 


Sziasztok!
Én vagyok az, akinek 3 lánya van és Bee73 megemlített. Pont egy éve csatlakoztam ehhez a fórumhoz. Leírom nektek az összegzést, ami 1 év alatt történt. Összesen 4-szer volt olyan fiús hónapom, amikor nekem nem esett egybe a két időszak, lehet, hogy annak is köszönhető, hogy a menzim 24-28 napig változik az utolsó szülés óta. Jó is és rossz is, mivel nem tudok előre számolni. A lényeg, hogy NEM lettem terhes azóta sem, pedig a megadott időpntokban akcióban voltunk.
Nekem a 3. lányom a LH teszt segítségével fogant, mert sokáig nem akart összejönni. (Pont 3-3-3 év van köztük). Ez sem teljesen tökéletes, mivel már a tényleges pé előtt 2 nappal is teljesen beszineződik. De szerencsére én mindig érzem a fájdalmat, amikor a pete kiszabadul, mégis közel 1 év kellett hozzá, hogy összejöjjön. Én 5 hónapon kerssztül néztem ezt, akkor a patikákban 3300 Ft volt egy havi adag, ami 5 csíkból áll.

Ha valakinek kell, továbbra is szívesen elküldöm a Jónás-féle könyvből kiírt összegzett naptár használatát, mint már sokaknak tettem ezt.

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Szia Zsuzsa!
Köszönjük, hogy megosztottad velünk az elmúlt év eseményeit.Sajnálom, hogy eddig nem jött össze a baba, valami ilyesmitől tartok én is.
Te ismered a Jónás-féle Fogamzáskontroll c. könyvet, így volna Hozzád egy kérdésem. A 47. oldalon leírtak engem kissé megzavartak. Egy nőnek volt egy fia, és másodiknak kislányt szeretett volna.Spec. számítást kért, ami azt jelezte, -idézem,"...
hogy a legközelebbi gyermeke feltétlenül fiú lesz. Ezen a tényen sajnos nem lehet változtatni. Lehet azonban a 2. gyermek fogantatására olyan időpontot választani, h.a 3. gyermek kislány legyen..." ?????? Ezt Te hogyan értelmezed? Az előző gyermek fogantatásának időpontjától függ a köv. gyermek neme? Akkor a J. módszer elsősorban azoknak segít a nem megválasztásában, akik az 1. gyermeküket is így tervezték? Lehet, hogy velem van a baj, de ezt nem értem.
Válaszodat előre is köszönöm.
Bee73
bee73
 
 


Bee73!

Ha tovább olvasod a könyvet, akkor pedig azt is írja, hogy mégis lehet a 2. baba megválasztására is naptárat kérni. Tehát totál ellentmondásban van ez a rész. Akkor mi értelem van az ő naptárjának? Ha egy nő már szült egy gyereket, esetleg kettőt, akkor már nem is használhatná a naptárát? Pénzt mégis elfogad és kiadja a naptárt, holott a másik fejezetben pedig azt írja le, hogy nem lehet megválasztani. Kérdezem én, miért nem lehet akkor neki megnézni, hogy mikor az előző gyermeke fogant éppne milyen állású volt a hold. A számítógép mindent ki tud számolni, csak akarni kell. Nagyon úgy vettem észre, hogy nála is csak a pénz beszél. Ezért is próbálkoztam inkább az itt letölthető naptárral - és nem adtam ki érte több mint 20ezer Ft-ot- , és mint tudjuk ez a naptár megegyezik az ő sima naptárával.
Egyébként a példabeli esetben is furi, hogy mindig rendesen jött meg a nő menzije, de abban a hónapban, pont 5 napot késett, és így fogant meg a baba.

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Szai kerekes97!
Írtam neked privit, megnéznéd?
szilkó
 
 


Sziasztok!

Én csak most csatlakoztam. Látom mindenki tudja mikor vannak Jónás napjai. Én csak gyereket szeretnék. Honnan lehet megtudni ezeket a napokat??? SEGÍTSETEK.

Köszi Tamara
tamaranna
 
 


Szilkó!
Megnézném a privit, de nem jött át nekem semmi.

Tamaranna!
Az előzményeknél le van írva, hogy pontosan honnan tudod letölteni, de ha nem akarsz kutatgatni, akkor küld át nekem emailban a pontos születési dátumodat (óra perc is) és helyet, és átküldöm neked a kész naptárat.

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Szia kerekes97!

Na mindegy, azt akartam megkérdezni, hogy ha a J-nap egy napra esik az első zöldnappal, akkor bizonytalan-e már a baba neme.
szilkó
 
 


Szilkó!
Igen, akkor már bizonytalan a fogantatás. A könyv azt írja, hogy a zöld napok nem eshetnek egybe a piros napokkal. Ez vonatkozik az első napra is, sajna.

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Hát ez szomorú!
Nekem alig akad normális időpont: 2007 december, 2008 május vége, 2008 július. Ezek az időpontok közül pedig a májusiban pont meglenne a menstruációm. Nem túl biztató kilátásaim vannak!
szilkó
 
 


Lányok új fejlemények!

A korábban írt asztrológussl sikerült megbeszélnem, hogy segít megtervezni a születendő gyermekem nemét! Ő is a születéskori holdállásáról, és az állatövi jegyekről beszélt a családineten, ezért vettem föl vele a kapcsolatot. Kiváncsi leszek, hogy az időpontjai és a Jónás-módszer napjai közöt van-e összefüggés. 7000Ft-ért csinálja meg az elemzést, ha összehasonlítom a 20000*2=40000Ft-ot, (nekem egészséges kislány gyermek kellene,így duplapénz) akkor azért szembetűnő a különbség.
Azt mondta jövőhétre kész lesz!
Kiváncsian várom az eredményt! Megosztom veletek is, ha érdekel valakit!
szilkó
 
 


Szilkó!
Engem érdekel a dolog, mert úgy tűnik, hogy az első Jónásos próbálkozásunk nem sikerült. Ma megjött, sajnos. Ezek szerint az asztrológusnő nem csak személyes találkozás után vállal elemzést ill. a baba nemének meghatározását? Ha elküldöm a szükséges adatokat pl. e-mailben, befizetem a kért összeget csekken úgy is megcsinálja?
bee73
 
 


Szia bee73!

Igen!!!
Én a családinetre írtam neki, aztán azt írta, hogy menjek el hozzá.
A páromat nem tudtam erről meggyőzni, így megkérdeztem, hogy megcsinálná-e személyes találkozó nélkül is. És ma reggel kaptam rá a válszt, hogy igen. Azt mondta, hogy egy hét és kész lesz. majd rózsaszín csekken adjam fel neki a pénzt.
Meg kellett adnom a születési adtaimat (azt is, hogy hol születtem), nevemet, a párom adatiat, a gyerekek adatait. Iskoláimat, hazasságok, válások, szétköltözések, munkahelyek, nagyobb betegségek, műtétek, lakásvásárlás , lakóhelyváltozás stb.
Az e-mail címe: p-gabi@freemail.hu
Péterfy Gabrielle a neve, okleveles asztrológus.
Nem tudom mire számítsak, már minden reményem elszállt a Jónással kapcsolatban. (Elnézést a helyesírási hibákért)
szilkó
 
 


Gabrielle=Gabriella
szilkó
 
 


Szilkó!
Köszönöm az információt! Szerintem én is fogok írni az asztrológusnőnek, hátha tud segíteni. Nálam csak annyi a baj, hogy a születésem idejét nem tudja Anyu pontosan, csak 4-5 perces pontossággal. Ez pedig sajna befolyásolhatja az eredményt a nemet illetően, legalábbis úgy tudom.
bee73
 
 


Sziasztok!

Valamit nem értek. Próbálkoztam más születési órát beírni a naptár elkészítésekor. Nos arra az eredményre jutottam, hogy semmi változást nem mutatott ki a naptár, ha este 8 helyett reggel akár 7 órát írtam be születési időmnek. Akkor mégis mennyire pontos ez a holdnaptár? Vagy ennyire nem veszik figyelembe sehol, csak elkérik egy plussz adatnak? Megpróbáljátok ti is?

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Zsuzsa!
Ezt én is kipróbáltam, már csak azért is, mert nem tudom percre pontosan a születési időmet. A perceket változtatva több naptárat is megnéztem, és valóban nem volt változás, még a baba nemét illetően sem! Pedig állítólag a nem meghatározásához percre pontosan kell tudni a születési időt.
Ti az elmúlt 1 évben csak a Jónás által megjelölt napokon próbálkoztatok vagy rendes középidőben is?
bee73
 
 


Bee!
Nem, mi csak azokon a napokon. Mint már leírtam nekem a középidős napoknál hiába variáltunk, hogy előtte, akkor vagy utána, így is lányok lettek. Azt mondták, hogy valószínűleg aférjem x-jei erőssebbek, életképesebbek, és ezek a befutók, akár mikor is történik a dolog a középidő körül.

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Sziasztok lányok!
El vagyok keseredve! Én is kapcsolatba léptem az asztrológussal és azt írta, hogy első ránézésre benne van a képletemben, hogy lehet még gyerekem, de mostanában nincs olyan bolygóállás, ami ezt jelezné.Az viszont biztos, hogy kb. 4 (!) év múlva nagy esély van a szülésre, ha vállalom. Ez nem jelenti azt, hogy 1-2 éven belül nem lehet babánk, de ahhoz bonyolultabb számítások kellenek. Mennyire lehet mindezt komolyan venni? Ha nem utal a horoszkópom babára hiába próbálkozunk? A férjem eddig nagyon jól tűrte a hülyeségeimet pl. Jónás-módszer, Holdállás figyelése, csillagjegyek..., de most csak legyintett. Lehet, hogy neki van igaza. Jó volna visszanézni, hogy a fiaim fogantatásakor utaltak-e a bolygók az érkezésükre. Lehet, hogy a képletem akkor sem jelzett babát, mégis itt vannak. Valószínűleg kérni fogom a részletes elemzést és a kislány fogamzásához megfelelő időpontokat, de félek is az eredménytől.
Sziszkó, boldog névnapot kívánok!
Bee 73
bee73
 
 


Köszönöm szépen!

Hát egy kicsit megrémültem ettől amit írtál bee73!
Nekem azt mondta, hogy hétvégén érdeklődjek.
Én már annyit gondolkoztam ezen, hogy lehet-e lányom, hogy már el sem hiszem, és már olyanokon is agyalok, hogy mi van ha meddő vagyok.
Jobb is, hogy letelt a szabim, mert már másra se tudtam gondolni csak erre, és hétvégén meg lesz egy kőkemény vizsgám számvitelből.
Majd leírom a fejleményeket, addig is sziasztok!
szilkó
 
 


Sziasztok!Itt van egy régi topikos (akinek ELVELEG a Jónással jött össze a baba!!)
Csak ahoz a témához szeretnék hozzászólni,hogy ki-mikor született!!(Óra-perc)!Szóval nekem van egy asztrológus ismerősöm aki aztmondta még nekem anno,hogy napszakokra van bontva,hogy ki-mikor termékeny,illetve,minden más ami az asztrológiával kapcsolatos!Tehát a lényeg az,hogy AZ CSAK JÓ,ha tudod a pontos óra-percedet,mert akkor PONTOS elemzést tudnak adni!De amikor még anno én sem tudtam,hogy a Párom MÉGIS hány óra hány perckor született,akkor csak annyit kért,hogy csak a napszakot deritsem valahogy ki!Tehát:Reggel-Délben-Este!
Azthiszem ennyi a lényeg!
Viszont valaki ha akarja PRÓBÁLJA ki,hogy egy más napszakot ad meg!Mostmár én is kiváncsi lettem rá!!
Remélem azért valamit tudtam segiteni!!!!!!!!És érthető voltam!
Mindenkinek sok szerencsét kivánok a babaprojectben,és kitartást!
Puszi mindenkinek!Bea

Kép
bea27
 
 


Szia Bea!
Már rég olvastunk rólad. Ha figyelmesen elolvastad a hozzászólásomat, akkor abból kiderül, hogy én óráról órára végignéztem a születési időmet 24 órán belül, és ugyanazt az erdményt hozta ki.

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Szia Szilkó!
Bocs, hogy a múltkor Sziszkót írtam. Azon töprengtem én is, mi van, ha sokára jön össze? Mi van ha egyáltalán nem jön össze?
Ha az asztrológusnak igaza van, ez is benne van a pakliban. A férjemmel mérlegeltünk mi lenne a jobb: egy kislány fogantatásához megfelelő időpontra várni, ami esetleg olyan soká lesz, hogy nem merem vállalni, vagy próbálkozni minden alkalommal és "kockáztatni" egy 3. fiút. És arra jutottunk, hogy még egy fiú kevésbé esne rosszul, mint az, hogy ne legyen több gyerekünk. Persze még mindig egy kislány a cél, de lehet, hogy nem kellene ennyit görcsölnöm rajta.
A vizsgádhoz sok sikert kívánok!

Bea! Zsuzsának igaza van. Az adott nap bármely óráját bejelölhetem, a naptár nem változik.
Gratulátok a babucidhoz! Milyen idős? Nektek hányadik Jónás-féle próbálkozás után sikerült a baba? A nemét is terveztétek, vagy mindegy volt? Ha terveztétek, bejött? ( Biztos leírtad anno a topicban, de most nincs időm visszanézni.)
Bocsi, hogy ennyit kíváncsiskodom, de gyűjtöm a tapasztalatokat olyanoktól, akiknek már sikerült.

Bee73
bee73
 
 


Sziasztok én csak most hallottam nem rég erről a Jónás módszerről, és szeretném ha segítenétek!Nekem teljesen mindegy milyen nemű a baba mert 4 éve próbálkozunk lombikkal, és szeretném tudni mikor lehet próbálkozni, ha valaki megtudná mondani nekem megköszönném :cry: vissza olvasgattam és úgy emlékszem valamelyikőtök fel ajánlotta hogy elküldi a naptárat valiknek és hogy hoyg kell használni, vagy már az eredményt küldi csak nemtudom.Én 1981.04.20.án születtem hajnal 5után pár percel nem tudom pontosan, ha ez elég adat ahoz hogy megtudjam, írjatok jó??? :cry: előre is köszönöm.
évva1
 
 


ja és azt is szeretném megkérdezni tőletek, nálunk aza probléma hogy a férjem spermája érzékeny a női ellen anyagra, a sperma szám jó, a mozgékonyság is, csak ha a női ellen anyaggal érintkezik csak 10% marad életben.Csináltak nekünk ilyen vizsgálatot hogy hajnal 5kor együtt kellett lenünk kötelezően, nem volt szabad törölközni megmosni sem, elég szar volt, és nekem 12kor bekellett menem az orvoshoz és megvizsgálták hogy meddig jutottak fel a spermák, hány maradt életben, de sajna neki egysem, feljutottak de elhaltak.Kerstem már a neten ilyenrőlde nemtaláltam, ha valaki hallott már ilyenről írjon jó?nemtudom mit tehetünk .
évva1
 
 


Szia Éva!

Én vagyok az, aki ha kell szívesen átküldöm neked a kész naptárt és leírást is. Add meg még légysi, hogy hol születtél, valamint egy emil címet, ahova küldhetem az egészet. Az enyémet megtalálod itt is a lenti vonalzónál.

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Köszönöm szépen Vásárosnaményban születtem az email címem: s0920@freemail.hu
évva1
 
 


Köszi Stöpszli amit írtál hát nemtom mert nálunk a férjemmel is gond van nekünk már 3 lombik volt és sikertelenül, megnézték van e peteérésem volt, csak a férjem spermája érzékeny az ellenanyagomra és elpusztulnak.Nem tudom hogy erre mit lehetne de lehet hogy megpróbáljuk, majd felhívom őket.
évva1
 
 


Sziasztok Lányok!

Elkészült az asztrológus elemzése, aki megadott egy időpontot, amikor kislány foganhat.
Összehasonlítottam a Jónás-napommal és teljesen megegyezik.
Így szerintem jó lehet ez az angol holdnaptár, ami az interneten kering!
szilkó
szilkó
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: