Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Üdvözlök mindenkit. Én jelenleg 2 gyerekes anyuka vagyok, Nitával "ismerjük" egymást. Mi is szeretnénk 3- dik gyerkőcöt, az év második felében szeretnénk próbálkozni. A kisfiam 1 hónapja volt 3 éves, a leánykám pedig majd' 10 hónapos, és pár napja már megy. :)

Nócika
Nóra a lányom és Nócikának hívom. :)
Mi közel lakunk egymáshoz. :)

Kép
Kép
susytunder
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Susytunder! Üdv köztünk! Örülök, hogy jöttél! MI valóban nem lakunk messze egymástól!!! :D
Egyébként többen szokták becéczni Nórát Nócinak! Én egyébként Noémi vagyok ezért vagyok Nóci, de egyébként van aki megkérdezi a nevem Nóri? Mondom nem!
MIlyen nagyon ügyes a kicsi Nóci! Már megy??? Édesem sok puszi neki!
És ha lehetne választani, mert az csak úgy menne akkor a harmadik gyerköcöt kicsi fiúnak vagy kicsi lánynak szeretnétek?

Nitácska Hogy vagy ma???

Mit cvsináltok ma?? Én neki állok takaritani, de közben jövök majd!!! Nem főzők ma semmit , mert van még székelykápi! És elvileg jönnek ismik ma! De remélem csak délután érkeznek!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Szép napot! :)

Mi tárcsán tarját sütünk ma, jönnek anyósék is. Aztán ha minden igaza, kettesben elmegyünk apával valahová. :)

Ha lehetne választani... nem tudnék... de ez egy hosszú történet... de leírom majd, csak most nem sok időm van.

Szép napot nektek lányok!

Kép
Kép
susytunder
 
 

 
 

Sziasztok,

Csak egy pillanatra jövök.

Nócika,
Dehogy bántottál meg, csak ilyenkor nem nagyon tudok írni, van bőven meló ennyi gyerkőccel.
Hétköznap délelőttönként tudok inkább írni, akkor jövök és vissza is olvasok. :)
Susythunder,
Üdv itt,

Ígérem reagálok mindenkinek, de most gyorsan főzök, aztán délután megyünk a városba, megnézzük mi zajlik ezen az ünnepen. :lol: :lol:

És egy kép.

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!!!

Én is csak bekukkra jöttem! Épp most végeztem! Mi is minjá megyünk ki a játszótérre! Este jövök

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Szép estét nektek!

Nos ide értem! Bár mancika igen csak nyügi, de talán most már elaludt rendesen!

Judy! Örülök, hogy jöttél, ha csak pár percre, de jöttél!
Nagyon szépek a gyerköcök! És akkor holnaptól te is jobbab itt tudsz lenni velünk dumcsizni!

Susytunder!
Hmm tárcsán sütés jajj, de szeretem! Azok olyan finik tudnak lenni! Mi is sokat szoktunk sütögetni nyáron! Mondjuk mi is gondolkoztunk rajta, hogy elővesszük ma és mi is sütün, de nekem a legkevesebb erőm sem lett volna hozzá! Mert ma ágyat húztam mostam portalanitottam meg úgy mindent! Kihasználtam, hogy itthon van apa még ma és így könnyebb a takarítás, mert mancival kettesben nem egyszerű! Ritka, ha hagy rendesen végezni a dolgom!
És azt a bizonyos történetet, majd írd le, ha készen állsz rá! Ha így kezded n
el tudom képzelni, hogy nem vidám dologról van szó!

Nitácska! Ti mi jót csináltatok ma?? Gondolom kint voltatok a jó levegön!!!

Nos játszótéren végül nem voltunk! Miután írtam ide délután jól belaktam és én úgy el lustultam, hogy csak na! És így csak a kertben ültünk kint és beszélgettünk! Holnapi tervem, hogy nincs igazán tervem! Mi szerdánként jártunk Dévény tornára, de most nem megyünk, mert felhivtam a csajszit aki tornásztatja, hogy tiszta láz volt mancika a 7végén így a holnap napolva! Majd jövö héten megyünk! Bár én azt gondolom, hogy jött ki neki most egyszerre több fogacska is lehet az tette be a krakkot! Pedig eddig csak az első fog nál volt lázas és az is csak aznap másnap már kutya baja se volt! De akkor csak agyalhatok mi volt a baj, mert csak úgy a semmitől nem lázasodik be senki!

Jó éjt mindenkinek! :wink:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Jó reggelt! :)

Nócika
Tudom milyen gyerek(ek) ellett végezni a dolgod. :)
Én nagy sütős- főzős vagyok, majd hozok nektek is recepteket, ha kéritek. :)

A történet szerencsére nem szomorú. Azt tudnotok kell, hogy én annyira lányos voltam mindíg, hogy amikor a keresztlányom született, azt mondtam, hogy nem leszek a keresztanyja, ha fiú lesz. :lol: Aztán mikor terhes lettem Kristóffal mindenki azt mondta, hogy nem tudja elképzelni, hogy kisfiam szülessen... én sem tudtam. A 18 hetes genetikai uh- n mondták először, hogy lány. Aztán mikor vissza mentem a dokimhoz az eredménnyel ő is megerősített, hogy nagy valószínűséggel tényleg lány. Hát volt nagy öröm... boldogság. :) Aztán még vagy kétszer mondták, hogy lány. 27 hetesen elmentünk 4D- re. Ott közölték velem, hogy babamozi nem lesz, mert a gyerkőc haránt fekvésű és ez az egyetlen helyzet, amikor nem tudnak felvételeket készíteni, de azt meg tudják mondani, hogy kisfiú. :shock: :shock: :shock:
Azt hittem leesek az asztalról. Utána még vagy 10 percig nézte a szonográfus, mert nem akartam elhinni, de csak ott lógott neki a fütyi. :lol: 27 hétig Juliskáztuk a kisfiunkat. Julianna lett volna a dédnagymamám emlékére és mert a Zsuzsannából ered, ezért apa ezt választotta, mert Zsuzsát nem akartam. Napokig nem tudtam beszélni róla, sírtam és utáltam magam. Végül előszedtem a ruhákat, amit nagyrészt az unokatesómtól kaptam, kiválogattam és eltettem őket. Nem lett volna gond, ha nem mondják vagy ötször, hogy lányunk lesz. Beleéltem magam. Ha azt mondták volna, hogy inkább nem mondanak semmit, vagy nem biztos akkor más, de így...nagyon rossz volt. Aztán megszületett Buksimanó és ezer lányért sem adnám oda. Annyira kis érzékeny fiú, szeretgetős, ölelgetős, puszilgatós...imádom. :)

Majd volt egy petefészek műtétem, ahol sajna oda lett a petefészkem is, így 1 petefészekkel vágtunk neki a kistesónak, és elsőre sikerült. Azt mondtam ,hogy biztos vagyok benne, hogy kisfiú lesz, mert a jó Isten most megmutatja nekem ,megtanít, hogy a kisfiúkat is mennyire lehet szeretni. Aztán jött a genetikai uh... kérdezik első gyerek...mondom nem, második...kérdezik mi van otthon...kisfiú...a válasz akkor jön a hugi...mondom nem hiszem el. :lol: Egészen végig nem hittem ,hogy kislány, csak mikor olyan 30 akárhány hetesen be nem terpesztett és egyértelműen láttam a kis nuniját az uh- n a dokimnál. Addig Nóri nekem Bálint volt. :lol:
És most van egy kisfiam és egy kislányom. Hogy mit szeretnék harmadiknak? Mindegy...csak egészséges legyen.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Szép napot mindenkinek!

Sisi! Hááát bevallom a hideg rázott míg olvastam a hsz-edet! És erre mndják, hogy minden jó, ha a vége jó! Nos hát nem egyszerű ez az egész! Én is tuti ki lettem volna borulva, hogy azt mondják meddig meg hogy kislány és még mindig kislány és aztán csak fiu! Ekkor már csak akkor lett volna durvább, ha nem mentek 4D-re és a születése után derül ki, hogy kis fütyikés! És igen legalább annyit oda böknének, hogy nem bizti vagy valami!
Bár az unoka tesom story-ja sem volt egyszerű! Kiderült, hogy babát vár 6. hónapban kiderül, hogy ikrek és az uccso nagy uhun azt mondják 3-as ikrek! És két fiúcska született meg! Ez is jó story volt! Bár ez még nem most volt, hanem 13 évvel ezelött akkor még az uhu igen csak a kezdeteknél járt! De most gondolj bele beszerzel mindent a a 2 fiunak utána közlik, hogy 3 akkor arra is vásárol az uccso pillanatban és kettő van a pociban! Érdekes!
És akkor, hogy harántba feküdt téged csaszisztak?? Vagy addigra befordult??

Én lassan eliszkolok a postára szerencsére van egy csekk aztán nem is tudom mi lesz a napi terv! mert mindennel meg vagyok! Főzni is csak késöbb fogok ma rántott húsit csinálok sült krumplival, de azt majd csak frissen mikor apa meg jött!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Szia!!!!!

nem tudom eljönne e..de megpróbálnám rávenni....
bocsi a név keveredésért..a te neved volt a számba ezért írhattam Nócit Regi helyett:)))

Szia Susy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:))))))))

Nóci köszi jól vagyok..........kissé ugyan takonykórosan....

Judy nagyon helyesek és szépek a gyerekeid:))))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Szia Nitácska! Örülök, hogy itt vagy te is! Azt viszont sajnálom, hogy kezdesz betegeskedni! Tessék sokat "már amennyit lehet" A meleg paplan alatt tölteni!

Mi voltunk a postán lassan jön az alvás már elég csendeske! Nos itt minjá esik az eső! Olyan szomorú lett az idő! Pedig ma, hogy nincs dolgom lehetne menni sétálni már is az időjárkálás közbe szól!!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Na mire bementem az imént a szobába már aludt is! :lol: :lol: Ez egyébként nálunk nagyon nagy ritkaság, mert csak úgy hajlandó elaludni, ha az ölemben van én félig meddig ülök félig meddig fekszem pozicióban és úgy paskolom a kis popoját! Ezt akkor sikerült így elrontanom mikor novemberben korházban voltunk! És azóta ez megy minden délben és este! Nem bánom, de be vallom néha teher mikor ezer meg egy dolgom volna!!

Susy! Hozz bátran recepteket! Én ezzel a főzés dologgal úgy vagyok, hogy imádom, de azt viszont rettenet mód gyülölööm, hogy kitaláljam, hogy még is mit! Mert apa tesz rá, hogy mit, de ha véletlen olyat csinálok amit én imádok, de miatta ritkán, mert Ő megeszi, de nem nagyon szereti pölö tojásos nokedli akkor morgás van! De hogy Ő ötletet adjon az luxus! Úgy hogy neked külön örülök, hogy hozol reciket!!!!!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Sziasztok,

Ti aztán jó sokat írtatok. :lol: :lol: :lol:

Nekem ma elég húzós napom volt. Tegnap Danika kicsit belázasodott és elkezdett köhögni, így ma reggel 8-kor a dokinál kezdtünk. Influenzaszerű megbetegedés, de nem vészes, csak helyi kezelés kell semmi antibiotikum. Amúgy már nagyon jól van, de a héten nem megy suliba.Kb negyed 10-re értünk haza, gyorsan megszoptattam, majd rohanás Bazsival a szemészetre 10-re. Ott ültünk délig. Utána gyorsan elugrottunk vettünk egy sport cipőt és egy átmeneti dzsekit Bazsinak, majd haza, mert 1-kor meg vittem Barbikát tanácsadásra, kapta a kullancs elleni oltóanyagot. Futás haza, ebéd, majd Izát is megebédeltettem és végre én is ettem valamit reggel óta. :oops: :oops:
Utána Barbika aludt egy kicsit, addig meg mosogattam és rendet raktam. Lassan meg elugrok a kórházba, adok le apósnak vizet, mert le kell vágni a másik lábát is. :oops: :oops:
Az este nem tudom még mit fog hozni, de unatkozni nem fogok. Apa délutános, majd csak este 11-re esik haza. :oops:

Tegnap meg nagy nap volt, végre Iza felállt. :lol: Apa telójával le is fényképeztük, de elfelejtette rátenni a gépre. :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Nócika,
Nem semmi amin akkor ti keresztül mentek.Ne haragudj, de tényleg nem tudtam, hogy mi van a kislányoddal. Annyira édes kis pufi gyönyörűség, nem is látszik rajta semmi probléma. Nagyon pofátlan vagyok, ha megkérdezem, hogy milyen genetikai probléma áll fenn nála? :oops: Orvosok mit mondanak???
Suzy,
Nem csodálkozom, hogy a kisfiadnál kicsit csalódott voltál, azok után, hogy kislánynak mondták sokáig.Én imádom a fiukat, nagyon anyásak és ez annyira jó érzés. :lol: :lol: :lol:
Nitácska,
Jobbulást neked. :oops: :oops:

Köszönöm a dicséreteket a gyerkőcökre. :lol: :lol:

Amúgy tegnap délután a városi séta elmaradt, helyette kerti munkálatokat végeztünk. Elégettünk egy csomó faágat, kiírtottunk egy nagy csomó gazt a kerítés mellől. Egész délután kint voltunk, jól meg is kapott minket a tavaszi napsütés.Izomlázam is van rendesen a hajolgatástól. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Nita szia:):):)

Judy
Azta mekkora család vagytok! :) És még szeretnétek kistesót?:)
Nagyon szépek a képen, és gratula a felálláshoz.

Az én Tündérkém meg a napokban elindult, nekem nagyon hamar van, Kristóf ilyen korban épp csak felállt. :roll:

Nócika
Az én Kristófom meg mai napig csak úgy alszik el, ha mellette fekszem és ölelem. Pár hete próbáltam leszoktatni, de hajnalig tartó sírás volt, így 1 hét után feladtam.

Recepteket hozok majd, de most csak ennyire futotta, megyek én is rántott húst sütni:)

Kép
Kép
susytunder
 
 


Sziasztok!

Jelentem rántott húsi kész és jól belaktunk mancika meg most aludt el!! :o Mi lesz ebből éjszaka!!! :lol: :lol: :roll:

Judy! Az igen! Akkor te valóban nem unatkoztál ma! Cseppet sem irigyellek a mai napodért sőt......! 8)
Iza babához meg gratulálok nagyon ügyes a pici lány!!!! :D
Jajj, de hogy semmi nem baj csak már azt hittem én voltam túl bántó!! De örülök, hogy más miatt nem tudtál jönni! Azaz baj, mert én már most hiányoltalak!! :lol: :lol: :lol: :lol: Tudod én ragaszkodo tipus vagyok!!! :lol:
Köszönjük kicsi lányom nevében, hogy milyen kis kerek, de majd minjá teszek fel régebbi képet és majd úgy hasomlitsd össze!
Nem vagy pofátlan elmondom nem titok! Nos ő koraszülött lett és a 33. héten kibujt! Nem sírt fel így az apgarja 6/8/9 lett! Születése estéylén össze esett a keringése és Cherny mentővel elvitték az egyes gyerek klinika PIC osztályára ahol is nagyon jó kezekbe került, de sajna 14 napig kemény lélegeztető gépen volt, majd még közel 5 hétig kapott oxigén rásegítést! És mivel kora baba lett ezért a mi nagyon aranyos házidoktor nénink elküldött minket a Margit kórházba fejlődés neurologiára kivizsgálásra és ott csináltak egy genetikai vérvételt ami kimutatta, hogy a 6-os és a 8-as kromoszomálya felső hosszabbik szára eltört és felcserélödött!! No itt van a bibi, mert ez még senkinek nincs azaz még nem találkoztak ilyen tipusu eltéréssel! Engem már megvizsgáltak nálam minden ok már csak az apukáját kell megvizsgálni, de hát neki szabit kivenni kész téboly! No de mig konkrétan nem állunk rá kistesóra addig végül is mindegy! Vagy, ha elöbb jön a kistesó mint kész apánál a vizsgálat akkor engem küldenek aminócentézisre és, ha baj van ami remélem sőt tudom, hogy nem lesz akkor tudnak még mit tenni a 18. hétig!
Szal mancika 20 hónapos nem ül nem áll nem megy és még nem beszél ami tuti, hogy ha kaja kell azt az egyet mondja! És vannak olyan dokik akik biztatnak és vannak akik rombolnak azaz rosszat jósolnak!
Csak kérdem én a terhességem alatt ott volt a sok uhu, mert cukros is voltam inzulinoztam magam tehát havonta néztek voltunk 4D-n is és megcsináltattam a kombi tesztet a 12. héten és ott is jó eredményem volt azaz 1:1500000 volt! Akkor ki nem figyelt ránk oda?????

Susi! Akkor én mire számitsak vajon az alvás miatt?? Mert nyár óta ketten alszunk a nagy ágyban apa meg lent a földön a matracon! :lol: :lol: :lol: Nyárra tervezzük a kisszoba elkészitését és, hogy beszoktatjuk! Akkor ez nálunk is rémálom lesz!!!!

Reciket várom!!!! Süti is jöhet és hami is!!! :D

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1300298578.1732.jpg[/img]

Nos ez a piccen készült![/img]

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika csak az orrom dugol be más bajom nincs hála...viszont Máté a héten már nem megy oviba....nagyon kókadt és tegnap este lázas is volt....most ki kúrálom.....

Judy nem semi ahogy pörögsz...én nem bírnám...bár ha lesz hármaska muszáj lesz:))))

istenem de kis falat volt Regina:))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nócika
Tényleg nem látszik semmi a képen. De hogy hogy nem tud ülni? A képen a bilin szépen ül...
Ne hallgass a dokikra. Olyan sokszor félre diagnosztizáltak már, és lemondtak... de Te tudod és bízz, hogy minden rendben lesz. Azoknak a dokiknak higyj, akik biztatnak.

Egyébként császár volt nekem mind kétszer. De nem a haránt fekvés miatt. Egyszerűen fájás gyenge voltam és nem tágultam. Nórival meg volt minden... még sem tágultam. Sokáig bántott, de most már elfogadtam. Ha lesz kistesó programozott császárral születhet majd csak.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Szép estét!

Nita! Kics Máté! Szegénykém jobbulást neki! Sok sok gyümi és tea! REmélem hamar meg gyogyul!
És igen ezzel az 1720g és 46cm-el nagyon kicsi volt! De most már?? Nagy culáger!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Susy!Hát nem tudom miért nem tud ülni, de ilyen karfás valamin meg a babakocsiban szépen csücsül, de pölö a földön már nem tud ülni! Szal ahol nem tudja magát betámasztani ott one csüccs!
És hát igen mást nem tudok tenni csak bizni, reménykedni és hinni!

Huhh én marhára félek a csaszitól és tudod azok a nők akik ekte direkte csaszival szülnek az alakjuk megtartása végett azok a nők nem méltok számomra anya szerepre! Ha már gyereket vállal akkor szüljön rendesen! De mint pölö te, hogy sajna volt rá oka amiért sajna csaszi kelett az más tészta! Sajnálom, hogy nem tudtad rendesen megszülni pedig egy élmény! Bár neked meg így volt élmény!!! És ne bántson téged amiért nem tudtad simán szülni, hanem inkább fogd fel úgy, hogy a Te kicsikéid így akartak e világra jönni! Biztos féltek a fénytől!! :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika
Hát érdekes az élet az biztos. Kíváncsi leszek nektek mit fognak kihozni, ha vége a vizsgálatnak. És tudod szerintem nagyon sokat jelent a pozitív hozzá állásod.

Én nagyon féltem a szüléstől, nem bírom a fájdalmat, bár először szinte alig éreztem valamit. Nórival nagyon természetes szülésre gyúrtunk a dokival, volt is fájás olyan, hogy azt hittem bele pusztulok, még sem tágultam egy fikarcnyit sem. Mégis... ezerszer végig csinálnám.. sosem fogom elfelejteni azt a májusi estét... olyan elevenen él bennem, mint ha tegnap történt volna.

A Máv kórházban amikor szültem, volt egy szülésznő, fiatal, csinos, aki akkor konzultált a dokival, hogy császározza meg, mert fél a szüléstől, ő tudja milyen az... hát érdekes volt számomra.

Szültem volna én rendesen, de nem volt más választásom...

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susy!
Hát ez az élet furcsa fintora! Van aki nagyon akarja és nem lehet van aki nem akarja és fizet azért, hogy úgy legyen ahogy Ő azt elképzeli! Bár lehet ezt csak én látom rosszul! Lsd sok hiresség!!! Sokaktól volt hangos a sajtó!!! Asszem 2008- ban! Hát ez van!

Én mikor szültem mior ott voltunk a finish-ben akkor kiabáltam rendesen, hogy szedjék ki belölem, mert nem birom, de igazából nem gondoltam komolyan! Én mindig is úgy voltam vele, hogy érezni is akarom! Hát sikerült is! Éreztem! És tudod, ha jön a kistesó akkor se akarom majd a csaszit! Akkor már legalább tudom mire számithatok!!! Meg azóta már a szülésznöm a legjobb barinöm lett! Szinte minden nap beszélünk és marha sokat talizunk, hol itt alszik hol mi megyünk hozzá! Ki hitte volna??? :D :shock:
Jajj istenem amint mancika elkezd járni akkor belevágunk a kistesóba! És remélem nyáron már menni fog! nagyon jó uton haladunk!!!!
Meg most már kemény fogyokurába is bele kell fognom! Nem akarok ujra 90 kilo lenni!!!! Pedig most is majdnem annyi vagyok! :cry: :cry: :cry: :cry: Ha lemegyek 70-re akkor kasa lesz!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Sziasztok,

Nócika,
Istenem, milyen ici-pici volt a kis tündérkéd. :oops: :oops: Az ott egy cső ami a nózijából lóg ki?Kombi tesztre meg inkább nem mondok semmit. Nekem 1:70-hez lett. Volt is 6 hét bőgés meg aggódás, de aztán a magzatvízvétel kimutatta, hogy egészséges. :lol:
A lényeg, hogy bízz az utolsó pillanatig és meglátod fel fog állni Regi.Tényleg nagyon fontos a pozitív hozzáállás.
Nitácska,
Dehogynem bírnád. :lol: :lol: :lol: Muszáj bírni ennyi gyerkőc mellett. Majd megtapasztalod te is. Szervezés kérdése. :lol: :lol:
Suzy,
Nekem volt 2 sima szülésem és 2 császárom. Hát én is szívesebben szültem spontán.Utána 2 órával már nagyon virgonc voltam. Császár után meg kínlódtam, nagyon még a babázást sem tudtam úgy élvezni, mint kellett volna. Ja, és nagyon csalódott voltam az első császárnál. Sokáig sírtam én is, hogy képtelen voltam rendes úton életet adni a kicsikémnek. A 2. császinál már volt 9 hónapom, hogy lelkileg felkészüljek rá. Így az már nem okozott semmilyen lelki problémát.Ha muszáj akkor muszáj. :oops:
Amúgy Suzy, csak én álmodozom titkon még egy babáról, apa nem szeretne többet, de azért jó róla beszélgetni valakivel, aztán majd meglátjuk mit hoz a jövő. :lol:

Én ma ovi látogatóba megyek Barbival 11-re. Nyílt nap lesz, megnézzük még a beíratás előtt. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Nincs túl szép idő, azt hiszem ma be leszünk zárva...

Nócika
Még neked is lehet császár. Sosem tudod ,hogy mit hoz a jövő...

Judy
Gondolom akkor az utolsó 2 szülésed volt császár.
Én ne tudom, hogy milyen a spontán szülés után, de én jól viseltem a császárt. Először piszkosul fájt, mikor fel kellett állni, de sikerült, és utána mindíg könnyebb volt, 2 nap után én törökülésben szoptattam. Másodszor meg alig vártam, hogy felkelhessek, úgy keltem fel ,mint ha semmi sem történt volna, doki mondta is, hogy rólam beszélnek a nővérek, hogy így kellene mindenkinek, de hát ez is mindenkinél változik. Ami engem nagyon megviselt az a katéter és a 2 napig tartó bepisilés. Egyszerűen nem értem el a wc- ig és nagyon csípett. Én csak ezért tartok egy újabbtól...
De amikor a petefészek műtétem volt, laparoszkópiával csinálták, na akkor nem bírtam felállni, pedig azt hittem ,hogy mi az nekem.. amint felültem hánytam, mint az állat. 1 nappal később is engedtek csak haza.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Sziasztok!!

Ezt a trutyi időt!!!!!!

Susy! Igen nekem is lehet csaszim, de én nagyon rettegek tőle! És azt bizton tudom, hogy ha úgy alakul inkább lemondok az első sírásról de a gerincemet nem engedem szúrni akkor altassan! De nagyon bizom benne, hogy nem kerül rá sor! Nagyon félek minden féle mütéttől! Még a mandulám sem engedem kivetetni pedig akármikor lát a háziorvos mindig kérdezi írhatja e a beutalot erre szoktam mondani, hogy nem! Csak, ha már visznek! 2 lábamon tuti nem!!!!

Judy! Igen nagyon kis csepp volt!
És az a nozijában igen cső volt amin keresztül lélegeztették! A szályán keresztül meg dukgták le a szondát amin keresztül meg etették! Na azt nézni nem birtam ott elfordultam be vallom! De zokogva! A kis noziján a mai napig látszik és ez meg is fog nagykorában is, de halványodik folyamatosan!
Istenem! Akkor ti jól megjártátok a kombi tesztel! Uristen nem hiszem el! Ez borzasztó lehetett! Bele gondolni sem merek! Szegénykém! Akkor ez jó nagy átverés, mert azt hiresztelik, hogy ez a legjobb most jelen pillanatban! Hát köszönöm szépen az ilyen nagy megrászkodtatásokat! Még jó, hogy nem ment el késöi időben a babkád a sok stressztől!!!!! Nem irigyellek egy pillanatig sem! De a lényeg, hogy most már minden a legnagyobb rendben!
Pozitiv vagyok még, ha ez néha nem is látszik!!!!
És milyen volt az ovi?????

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Kedves Topiklakók!

A Babanet kommentelői között, nyereményjátékunk keretében, a jövő héten egy remek Chicamaca baba és gyerekfüggőágyat sorsolunk ki a Fuggoagy.hu jóvoltából!

Kép

Érdemes hát elmondani a véleményeteket, például arról, hogy szükség van-e napirendre egy baba életében, vagy sem!

Osszátok meg velünk (is), Ti milyen példát szeretnétek mutatni a gyereknek, és mi mindenben változtatok a gyereknevelés során.

Folytatódott Születésnaplónk is: K. már betöltötte a 30. hetet, most Á. naplójába kukkanthattok bele, ha kíváncsiak vagytok, mit él át egy férfiember várandós felesége mellett.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Nócika
én úgy tudom, hogy csak indoklolt esetben altatnak. Májusi topicban az anyatanyán egy anyukának gerinc problémái vannak azért altatták, különben nem tették volna. De a te esetedben nem lesz szükség egyikre sem. :lol:

Kép
Kép
susytunder
 
 


Nócika
Jajj már annyit akartam kérdezni, hogy melyik kórházban szültél?

Kép
Kép
susytunder
 
 


Nócika én is tartom a szülésznőmmel a kapcsolatot........nagyon sokat segít lelkileg is:))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Susy! Hát igen így nem úgy van, hogy csak altatást kérek és kész, de talán, ha van kapcsolatom meg előre majd lebeszélem a dokinénimmel akkor szerintem megoldható! Bár erre nem igen akarok gondolni, mert úgy is hüvelyi szülés lesz!!! Legalább is bizom benne!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Én Tarcsán szültem! Te??? Hisz te is oda tartozol!

Nita! Milyen szinten tartjátok a kapcsolatot??? Mert mi napi szinten tartjuk, sőt nálunk is szokott aludni!!!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Sziasztok!

Ma nincs nagy forgalom itt az oldalon!
És ez az időjárás is kész téboly! Olyan csúnya borus idő van, hogy hihetetlen!

Mit főztök ma?? Én tegnap csináltam frankfurti levest meg krumplistésztát és az még jó lesz ma is! Holnap vacsira pizzát készülök sütni, de hogy az ebéd mi lesz?? :roll:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Sziasztok!

Kristóf lázas és alszik. Lefeküdt, és elaludt egyedül. Most először használjuk a karácsonyra kapott homlok hőmérőt, sajnos pirosat mutat és 38 -at. Nem tudnám megmondani, hogy mikor volt utoljára lázas. :(

Nócika
Én meggy levest csinálok és bakonyi pulykaragut rizzsel.

Én Kristófot az ÁEK- ban szültem, Nórit meg a bajcsyban. Nem találtam dokit a Kistarcsaiban, aki elvállalt volna, mikor dokit akartam váltani. Én Pesten laktam, Pesti dokim volt, ezért az ÁEK, aztán meg mikor volt a petefészek mizériám akkor váltottam, így lett Bajcsy, amiben kellemesen csalódtam.

Egy két recept hétvégére ötletnek...

Betyár pulykamell
Hozzávalók: • fokhagyma
• füstölt sajt
• gyömbér
• kömény
• liszt
• méz
• zsemlemorzsa
• pulykamell
• citromlé
• füstölt kolbász
• tojás

Elkészítés: Hozzávalók:
40 dkg pulykamell, 20 dkg füstölt parasztkolbász, 20 dkg füstölt sajt, 2
tojás, liszt, zsemlemorzsa, gyömbér, 2 teáskanál méz, 1 citrom leve,
fokhagyma, köménymag,
Elkészítés:
A pulykahúst felszeletelem. Gyömbér, méz és citromlé keverékével bekenem
és egymásra rakom a szeleteket. Fóliával lefedem az edényt, és a húst
egy napig hűtőben érlelem. Felhasználás előtt a szeleteket jól
kiklopfolom. Sajtból, füstölt kolbászból, tört fokhagymából, őrölt
köménymagból, pirospaprikából 1 nyers tojással masszát készítek, és a
húsokra kenem. Feltekerem a szeleteket, megforgatom lisztben, felvert
tojásban, zsemlemorzsában, és forró olajban kb. 10 perc alatt kisütöm.
Burgonyapürével, céklával, ecetes paprikával és csemegeuborkával
körítem.
Elkészítési idő: 40 perc pácolás nélkül Italajánlat: A pulyka, a
fehérhúsú szárnyasok közé tartozik, ezért fehérbor illene hozzá, de
mivel most kolbásszal készítettük el, jó minőségű, könnyű vörösbort
ajánlunk.

Bemásoltam a receptet úgy ahogy találtam, de én ha még egyszer csinálok nem pácolom be, helyette inkább jól megfűszerezem, mert nekem az hiányzott. A köményt sem tettem bele. Ezt leszámítva a füstölt sajtos kolbászos töltelékkel igazán magyaros kaja. :)

Csirkemell sonkás sajtkrémmel
Hozzávalók: Hozzávalók:
• 1 nagyobb darab csirkemell
• sült csirke fűszersó
• olívaolaj
• A sonkás sajtmártáshoz:
• só
• bors
• 1 dl főző tejszín
• 10 dkg sajt
• kb. 6 szelet gépsonka
• aprított petrezselyem
• 2 evőkanál vaj
Elkészítés: A csirkemellet felszeleteljük a méretétől függően 3-4 szeletre. Bedörzsöljük sült csirke fűszersóval, majdolíva olajon kisütjük.

A sonkás sajtkrémhez 2 evőkanál vajat felolvasztjuk egy serpenyőben, belerakjuk a 10 dkg reszelt sajtot, felolvasztjuk. Sózzuk, borsozzuk a sajtunk fűszerességének figyelembevételével. Amikor a sajt teljesen szétolvadt, beleöntjük a főzőtejszínt és az kockára vágott gépsonkát.

A csirkemell szeleteket nyakon öntjük a sonkás-sajtos krémmel, és aprított petrezselyemmel megszórjuk.

Fűszervajas csirkemell
Hozzávalók: 4-5 db fél csirkemell filé
ujjnyi vastag sajt csíkok
zöld fűszeres, vagy fokhagymás fűszervaj
sült csirke fűszersó
bacon
Elkészítés: A fél csirkemellekre kis zsebeket vágunk, és bele dugjuk a sajt csíkot, majd mellé dugdosunk fél karika fűszervajakat. én mindig kiszúrom a csirkemellet ezért fogvájóval összetűzöm. Pici olajat teszek a tepsibe, baconba tekerem a csirkemelleket, beleteszem a tepsibe és szép pirosra sütöm őket

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susy!
Petefészek mizéria??? Nem emlékszem, hogy írtál már róla ezért ledermedve olvasom!!!! :shock: Bár, ha írtad akkor vissza keresek! Még nem kell sokat vissza olvasni!
Én is sokat gondolkodtam a bajcsin sőt szimpi volt ott egy doki nekem, de valahogy úgy hozta a sors, hogy nem lett fogadott dokim és így maradtam a tarcsai kórháznál! Pedig én sem voltam mindig Monori! Tőrsz gyökeres Zuglói vagyok! De most komolyan gondolkodom, hogy, ha lesz kistesó akkor nagyon bejön amit írnak az Istvánról! Nekem nagyon tetszik ez a baba barát cím! Elolvastam a honlapjukat és megnéztem a képeket róla! Nekem tetszik!
De az az igazság, hogy itt tarcsán találtam egy dokinénit bár most gyeden van és nyáron jön majd vissza és lehet majd nála szeretnék szülni! Most dilemmában vagyok! Persze a szülésznőm nagyon szeretné, ha nála szülném a kistesót is!

És azt úgye tudod, hogy most csorog a nyálam?????? :lol: :lol: :lol: :lol: Itt ülök éhesen és meg gyötörve és erre jössze ezekkel a jobbnál jobb receptekkel!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Na félre ne értsd! Hozzál bátran! A helyzet az, hogy lehet innen választok a 7végére! Pláne ez a betyáros pulyka nagyon tetszik, de én szerintem karajból csinálom az van most a fagyiban és apú most csinált kolbit és most lett 2 hete füstölve! Szal azt hiszem nincs kecc mecc!!!! :lol: :lol: :lol:

De lassan én is megyek eszem, mert itt halok éhen!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


És az nagyon lemaradt, hogy Kristófnak jobbulást! És remélem egyhamar nem lesz szükség újra a lázmérőre! Puszika neki!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Sziasztok!!!!

a halálomon vagyok tegnap óta....este óta 38 fokos a lázam....délutánra tudtam levinni de a hideg még most is ráz.majd meg fagyok......::((((

Nóci azért nálunk nem alszik itt de sokat beszélünk és talizunk is....megnézi Barnikát akit világra segített:))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitácska! Jobbulást neked! Istenem mi van itt! Mindenki beteg! Igyál sok sok teát és kürálgasd magad!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika próbálom de nem könnyű a két lurkó illetve inkább Máté miatt...kiidegel....... :twisted: :twisted:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


NIta! Ne idegeskedj! Csak nyugalom! Jó tudom könnyü mondani! De tudom, hogy neked menni fog, mert képes vagy rá!!! Kitartást neked!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Sziasztok!

Nita
jobbulást neked!!!

Kristófnak délután már 39 fokos volt a láza, Nórit hőemelkedéssel tettem le aludni, jajj vajon milyen éjszakánk lesz...

Nócika
Örülök, hogy tetszenek a receptek, majd hozok még. :)
A petefészek műtétemről írtam, sajnos akkora ciszta volt benne, hogy teljesen "megette" így ki kellett venni, bár ez csak a műtét során derült ki, ezért 1 petefészekkel fogant Nóri elsőre. Az ÁEK- es doki ezt kicsit benézte, az új dokim műtött, akinél Nóri is született, meg írtam azt is, hogy a laparoszkópiás műtét sokkal jobban megviselt mint a császár....
Hol voltál te amikor az ég zengett? :lol:

Kép
Kép
susytunder
 
 


Szép napot neketek!
Már amenyire lehet ebben a borusban!!

Susy! Jajj úgy szégyenlem! Amint el kezdtem olvasni soraid egyből tudtam!!! :oops: :oops: :oops: :oops: Hol is voltam???? Nem firtatom! Épp mondtam apának itt a tavasz ujra szerelmese vagyok! Erre a dinnye kérdi és kibe???? Mondtam a szomszéd Petibe!! :lol: :lol:
Sajnálom, hogy gyerköcök is elkapták ezt a fránya virust! Remélem azért tudtál valamicskét aludni!!! Mind a kettőnek küldöm a gyógypuszikat!

Én ma latolgatok akarok e pizzát sütni? vagy sem?! Ennék, de lusta vagyok! Meg az igaszság , hogy el kéne mennem vásárolni, de auto nincs itthon, mert apoca dolgozik! És a tescoba kisétálni ilyen trutyi időben nem igazán akarodzik! Szal szerintem, ha apa haza jön időben akkor elmegyünk és lesz pizza, ha nem akkor nem!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika
Hát így jár aki szerelmes. :lol:

Szerencsére tegnap este óta kutya bajuk, bár Nóri egyfolytában csak alszik... :roll:

Szoktunk ám járni Monoron... az uszodába. :)

Én ma nem főzök, már kitakarítottam az egész házat, van tegnapról. Ma pihizek.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susy!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: !
Örülök, hogy már semmi baj nincs! Bár sokan mondják, hogy ami most van ilyen lázas bigyó az csak egy napig tart! Bár az én mancikám ez alol is kivétel volt, mert nekünk 3 napig tartott! 8)
És mikor szoktatok jönni usziba?? Egyszer ha van kedvetek meg az időtök is úgy engedi elnézhettek felénk!!???? Vagy van melette egy játszótér talizhatunk ott is! Bár ha ilyen ramaty az idő akkor szivesen látlak titeket!!!
Babauszira jártok az Andihoz??
Én ma elszágoldottam a kis közi manci nélkül áthivtam anyumat addig vigyázott rá! És én úgy elustiztam, hogy hihetetlen! Mikor manca alszik mint most is akkor általában gyorsan meg szoktam csinálni a dolgomat, de most ÚGY nem van kedvem hozzá!!!! :oops: :oops: :oops: Pedig, ha pizzát sütök vacsira akkor nem szeretem ha van mosatlan a mosogatóba, mert kelesztőtálam van és meleg vízben kell benne keleszteni és úgy sokkal gyorsabb mint a hagyományos módszer!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Egy kérdés! Ti mivel foglalkoztatok mielött anyukák nem letettek???
Én vendéglátásban dolgoztam egy munkahelyi étermeket üzemeltető cégnél egy étteremben mint üzletvezető helyettes! Nagy munka volt megmászni a ranglétrát, de megérte!
Ti fennt vagytk az iwiw-en vagy a facebokon?

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Sziasztok,

Én is ideérte egy kicsit. :oops: Mindig van valami tennivaló. :lol: :lol:

Jobbulást a betegeknek. :oops: Nem csodálom ebben az időben könnyű elkapni valami fránya vírust. Danim még mindig köhög, de már szépen szakad fel Hétfőn már megy suliba. A többiek bírják. :lol:

Nócika,
Én egy multinál dolgoztam mint vevő kontakt. :lol: :lol: Minden keresztülfutott a kezemen, rendelések, termelési ütem, beszerzés etc....Én voltam a közvetítő a külföldi vevő és a cég között. Riportálnom kellett, hogy melyik rendelés hogy áll, mikor megy ki, ha késik miért, ha anyaghiány miatt akkor a beszerzéssel egyeztetni és riportálni kifele etc....
Most nagyon gondolkodom, hogy szeptembertől visszamennék, mert nem nagyon akarja senki megvenni a lakásunkat, a hitelünk meg már az egekben. :oops: :oops:

Voltunk ovinézőben. Hááátttt.......maga az ovi ok, az udvar rendezett, tök jól felszerelt. Mivel ez egy német nemzetiségű ovi, ezért indítanak egy 25 fős, csak németes csoportot, 9 hely lesz az angolosban, és lesz egy vegyes csoport ahol kiscsoportosok és nagyok is lesznek. Ők meg csak akkor tanulhatnak nyelvet, ha szólok, hogy menjen angol játszóba. :oops: :oops: Kicsit félek ettől a vegyes dologtól. Ja és igazán szimpik csak a németes csoportos óvónénik voltak, a többiek eléggé őskövületek.
Jövő héten megyünk a másikba, kiváncsi vagyok az milyen. :roll: :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy!
Akkor te olyan igazi mindenes voltál!!! :lol: :lol: :lol: Ha nem haragszol, hogy így fogalmazom!
Szegénykém ennyi gyerköc mellett dolgozni, háztartás! És akkor apa még nincs sehol! Minden elismerésem a tiéd!!!!
Bár csak a sogornőm is olyan kis ügyi lenne mint te! Neki sajna büdös a munka! És nem csak az, hogy elmenjen dolgozni, hanem hogy még az otthoni munkát is megcsinálja! Van 4 gyerekük az nagyon szépek és relativ rendezettek! Bár a legnagyobbal cseszik tanulni és csodálkozik, hogy szerencsétlen bugdácsol a suliban! Átíratta másik sulba mondván a suli hibája, de ott is úgyan ez megy!
Ez az ovi kérdés meg elég nehéz! Mi járunk korai fejlesztőbe ahol azt mondták azaz javasolták írassam bölcsibe, mondván az nagy húzó erő neki! Igen jó gondolat én is gondolkodtam már rajta, de ha vissza megyek dolgozni akkor engem tuti kirugnak hisz a helyem elfoglalva és telitve vagyunk! Mondjuk más konyhán nem tudom cégn belül mi a helyzet! És más céghez meg úgy mond beteg kisgyerekkel elhelyezkedni szerintem nem egyszerű feladat!
Én remélem nektek a másik ovi akkor minden téren megfelelő lesz! Szurkolok!
Most nézem Fehérvári vagy! Apáék sokat szoktak oda járni melozni! Ha találkoztál ott már favágokkal akkor lehet már láttad is apácskát!!!! :wink:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


SZiasztok!!!!!!

mára már sokkal jobban vagyok..csak orrdugulás ami maradt.még...

viszont apival nem beszélünk..nem szól hozzám.......

hú Susy reméljük lemegy a lázuk......drukkolok..!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

NItácska örülök, hogy már jobban vagy! Az orrdugulás meg remélem már nem tar soká és minden ok lesz!
MI történt apával? Min kaptatok össze?? De azért bizom benne, hogy mihamarabb ki tudod engesztelni!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


privibe leírom..

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Válaszoltam!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


én is:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Sajnos mi nagyon nehéz éjszakán vagyunk túl, Nórinak éjjel 2- kor hűtőfürdő kellett, nem ment 39 alá a láza. Végül a krumpli vitte le neki. Alig aludtam. Most jöttünk az ügyeletről, kaptunk egy csomó orvosságot, szinte egész nap alszik a kis Tündérem.

Én egy ingatlan irodában dolgoztam, szintén mindenesként. Németül jól beszélek, volt sok külföldi ügyfél, kapcsolattartás, kiadás, eladás, papír munka stb. Szerettem. Mellette volt egy másik munkám, kis cégem volt, volt pár társasházam amit én takarítottam, kötetlen munkaidőben heti 2-3 alkalommal és többet kerestem vele, mint főállásba. hiányzik is most. De most meg kinőtt ruhácskáinkat adom el. :) Több lábon kell állni.
Én iwiw- en vagyok, a facebook hidegen hagy.

Nita
Remélem azóta beszéltek, a harag rossz tanácsadó mondd meg apának:)

Kép
Kép
susytunder
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: