Új privát üzeneted érkezett!

Christell!

A PG/53 ovulációs mikroszkóp az, amivel nyál segítségével lehet meghatározni a peteérést. A gyógyszertárakban lehet kapni, az is kb. 2.500 HUF környékén mozog. Nekem nagyon nem jött be, össze vissza mutatott mindenfélét, ráadásul nem is akkor, amikor kellett volna. Én a másik tesztre esküszöm, de kinek mi válik be.

A Villarosát nem ittam még, a Flavi 7-et, valamint a Cardio Flavint használjuk. Most rendeltem speciális tengeri iszapot, ami állítólag minden nőgyógyászati gondra ok...A dokim felíratta a Gynatren szurikat, ami szintén méh erősítő, szóval egyenlőre ezeket próbálom...

Kellemes hétvégét!

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Sziasztok,

Nagyon sok hasznos dolgot olvastam, ezert gondoltam en is leirom a problemamat. Parommmal mi is kozel 2 eve vagyakozunk egy babara. Mar orvosnal is jartunk, ahol a petevezetek atjarhatosagi vizsalattol kezdve a spermavizsgalatig mindent megneztek nalunk. S ekkor derult ki, hogy a prolaktin szintem sokkal magasabb az elfogadott erteknel. A nover egybol megnyugtatott, semmi gond, ez orvosaggal beallithato. S en is megkaptam az orvosomtol a "bromociptrin"adagomat, amit azota is szedek de ez idaig nem tul sok eredmennyel. :(
Szivesen fogadnam az ezzel kapcsolatos tapasztalataitokat. Kinek mennyi ido utan sikerult ettol teherbe esnie, ill. van e valami mas mod amivel esetleg ez a szint csokkentheto. Olvastam a baratcserjerol, melynek prolaktin csokkento hatasa van. Esetleg van valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata?
Nekem a ciklusommal ill. az ovulaciommal nincs gondom. A Big Ben orajat ehhez lehetne igazitani, olyan pontos. :)
Ennek ellenere a honapok s az evek meg csak mennek s en egyre jobban veszitem el a remenyt, hogy valaha is lesz kisbabank. Tudom nem kellene gorcsolnom, s nem kellene allandoan a babara gondolni, de ha valaki nagyon ahitozik mar egy picurirol akkor ezt hogyan tudja kiverni a fejebol.....????

Andi
molnar
 
 


Szia Andi!

Én sajnos csak annyit tudok a Bromicriptinhez szólni, hogy az indított szülés után kaptam tejapasztónak. Nekem akkor két hétig kellett szedenem, de én nagyon rosszul voltam tőle. A "babaprojekt eőtt állók" topicban is kérdezz rá nyugottan, mert azok a lányok is már megjárták a hadak útját. Fleur, aki most lett terhes, csodának tartja, mert nekik 10% esélyt sem adtak. Ő szedett bromicriptint, kérdezd meg a véleményét.

Ami a baba kérdést illeti, én tavaly, amikor elvették a kisbabámat (szívfejlődési rendellenesség miatt 22 hetesen) azt hittem belehalok a fájdalomba. Minden nap görcsösen telt, vártam mikor telik le a 3 hónap várakozási idő, majd rá 3 hónapra lett egy méhen kívüli ikerterhességem. És megint 3 hónap várakozás, ami most telt le. Szóval tudom milyen türelmetlennek lenni, de csak azt tudom mondani, hogy ne görcsölj rajta...Akkor nehezebben esel teherbe, mert a tested ún. stresszhormonokat termel, ami gátolja a teherbeesést. Ezt a nőgyógyászom mondta. Azért szoktak a babák "meglepetés szerűen" jönni. Amikor én először terhes lettem, tuti biztosn voltam benne, hogy csak késik, mert 1 alkalommal voltunk abban a hónapban együtt a férjemmel. Sajnos külföldre kellett utaznia.....És mégis..Próbáld mással elfoglalni magad és mellette csak úgy érkezni fog az angyalkád!

Még egy tanács: együttlét után soha ne kellj fel azonnal, ha meg tudod tenni, akkor ameddig csak lehet, maradj fekve. Sokan még párnát is tesznek a fenekük alá. A spermiumoknak kell minimum 30 perc, hogy eljussanak a megfelelő helyre..... De persze a prolaktin szintedet nézesd meg, hogy egyáltalán mit változtat a bromicriptin rajta...

Puszi:

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 

 
 

Sziasztok!

Engedjétek meg, hogy csatlakozzam hozzátok!

Heni!
Le a kalappal előtted! Nem semmi amin keresztül mentél.
De most már fel a fejjel és előre!!!
Rád is vár egy baby!!! :P

Fix.b!
Valóban gyönyörű és huncut a kisfiad.
Ha nem gond kiszámolnád nekem is az optimális napjaimat?!
Miskolcon születtem, 1979.04.03 kb.14:00-kor


Rólam:
Kb. 1 éve próbálkozunk, bár eleinte ez csak annyit jelentett, hogy nem védezetünk, aztán annyira görcsösen akartam, most már inkább csak utána nézek mindennek, felkészülök a babára és bízom benne, hogy ha itt az ideje akkor jönni fog magától is. Bár a negatív tesztek mindig megviselnek, de megpróbálom elfoglalni magam mással. Még hiszek benne, hogy nincs baj.

"az élet utat tör magának"
dera
 
 


védezetünk=védekeztünk

Bocsi

"az élet utat tör magának"
dera
 
 


dera!

Itt vannak a Te Jónás napjaid! A piros napokon (nem mindegyiken) kell együtt lenni, hogy az utolsó piros napra odaérjenek a spermiumok. Az a legoptimálisabb, ha az utolsó előtti piros napon mindenképp próbálkoztok.

1170009779.81.doc

fix.b
Vendég
 


Fix.b

Köszönöm szépen a gyors választ és a fáradozásaidat!

Kép

"az élet utat tör magának"
dera
 
 


dera!

Egyáltalán nem volt fáradtság.. :)
Szívesen :lol:

fix.b
Vendég
 


Sziasztok!

Mi is a babaprojektben utazunk.

Harmadik éve próbálkozunk. Egy éve mentünk el az I. női asszisztált reprodukciós osztályára és a vizsgálatok során kiderült, hogy semmi gond nincs. Néhány hónap múlva kellett visszamennem, mivel a teszt használatával sem sikerült. Akkor kaptam Bromicriptint. Egy hónapig szedtem, mivel lett egy cisztám a petefészkemen, kaptam fogi tablettát, hogy hátha felszívódik, de nem sikerült. Jelenleg a leszívás időpontját várom, de utána újra neki esünk a próbálkozásoknak.

Mindenkinek gyors babásodást kívánok! :P
heda
 
 


Sziasztok!

fix.b!

Végre volt egy kis időm, és megcsináltam a Jónás napjaimat. Köszi, hogy elküldted nekem. Ti ezt használtátok a pici fiad fogantatásakor? Bevált? Vagy más turpissághoz folyamodtatok?

Szép napot!

Christell és Klárika
Kép

Kép
christell
 
 


Szia Christell!

Amikor a kisfiamat terveztük, még nem hallottam a Jónás módszerről. Mi akkor azt a "turpisságot" alkalmaztuk, hogy mindennap próbálkoztunk (3 hónapon keresztül) Na ez az amit nem szabad! :)
Ezúttal meg csak egyetlen egy napon próbálkoztunk (az utolsó előtti piros napon), de sajna nem jött össze. Szerintem, ha Nektek mindegy a neme, akkor érdemes középidőben együtt lenni. Olvastam valahol, hogy a következő mensi első napjából ki kell vonni 14-et, majd abból 5-öt, illetve +2 és a két időpont között 2 naponta együtt lenni. Tehát, ha nem voltam túl világos, akkor pl. következő mensi első napja február 28. Ebből 14, az 14. 14-5= 9, illetve 14+2= 16, tehát február 9-16 között kétnaponta.

fix.b
Vendég
 


Sziasztok,

Képzeljétek ma reggel ugy ébredtem, hogy véreztem egy kicsit, pedig mult héten menzisztem. Remélem nincs gond. November óta, hogy abbahagytam a fogamzásgátlót 2x jött meg, elöször 29. majd 28 napra. Nem volt semmi gond. Most meg itt ez a vérzés. Lehet, hogy nekem is egy kicsit megborította a hormonháztartásom??Már bánom anno elkezdtem szedni, többet nem fogom. Nektek milyen volt az elsö pár hónap abbahagyás után??


Andi,

A reményt soha ne add fel, tudom, hogy ez most nem vigasztal, de egyik munkatársam most lett terhes 8 év után. Spontán, mindenféle gyógyik nélkül. Az viszont biztos igaz, hogy nem szabad görcsölni, és stresszelni rajta, mert az ideg közbejátszik. Ilyenkor a legjobb a nyigodt környezet, vagy pár nap pihenés. Másik topicban több lánytól olvastam, hogy pihenés, nyaralás alatt jött össze a baba.

Fix, b

Sajnálom, hogy most nem jött össze. A következö hónapban biztos sikerülni fog.

Üdv Heda,

Szorítok, hogy minél elöbb eltünjön a cisztád, és újra próbálkozhassatok. Már én is alig várom az áprilist.


Judy5 :P
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!!!

Judy 5,
én szeptemberben hagytam abba a fogamzásgátlót és egészen decemberig minden hónapban szépen megjött a menzeszem 28 napra. Amin csodálkoztam is, mivel mielőtt elkezdtem szedni, nekem 24 naposak voltak a ciklusaim. Ellenben decemberben, illetve most is szórakozik velem a szervezetem, mivel a múltkor 34 napra jött meg. Most meg már nagyon várom hogy mi lesz, mivel ma kellett volna elvileg, de se feszülés, se hasfájás, se semmi előjel. Szóval majd meglátjuk mi lesz. :?

Ja és nekem a dokim mondta, hogy a gyógyszer abbahagyása után előfordulhat köztes vérzés, illetve rendszertelen menzesz. Sőt közölte, hogy az én esetemben akár az is, hogy meg sem fog jönni magától. :!:
De szerencsére minden rendben van, és azért bizakodó vagyok!!! :wink:
Remélem nemsokára nekünk is lesz kiskrapekunk!!!

Mindenkinek szorítok ezerrel, és kívánom hogy minél előbb legyen babája!

Egyébként sokan tanácsolták nekem, hogy ne akarjam annyira, mert a tudatalatti csak hátráltat. Anyukám is mindig azt mondja, hogy majd amikor megnyugszom és nem akarom annyira, na majd akkor fog bekopogtatni hozzánk a gólya.
Hát igen, csak könnyű ezt mondani!!!

Egy ismerősöm járt úgy, hogy sokáig nem jött nekik össze, és már ott tartottak, hogy beültetés lesz. Erre úgy megnyugodott, hogy így már tuti lesz babája, hogy spontán terhes lesz, és ma már 4 éves a kisfia. Szóval lehet benne valami!

Ja a vitaminokhoz visszatérve. Ajánlották nekem, hogy használjam főzéshez a Czeizel Endre által ajánlott lisztkészítményt, mivel ahhoz a liszthez nem tudom hányfajta vitamint adnak, meg folsavat, ami nagyon fontos.
Ezt már a fogantatás előttre is ajánlja. Legközelebb ha megyek vásárolni fogok venni. A neve: Elevit azt hiszem, kék csomagolása van, és olyan 160 Ft körül van 1 kg.
Szóval lehet ezt is érdemes kipróbálni.

Nini
ninike
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a dícséreteket a vérvétellel kapcsolatban! Hát igen én egy Hőőőős vagyok... :roll: :)

Ninike: Megnéztem a kínai kalkulátort, nálam majdnem mindenhol ellenkezőleg mutatja mint a Jónás. Pár hónap azért stimmel. A kínai szerint többször nagyobb az esély a lányra.
Elég jófej az orvosod, gondolom, teljesen beléd táplálta az optimizmust...

Judy5: Régebben én is jegyeztem a fertibe a hőm, csak nem volt kitartásom és abba hagytam a hőmérőzést+néha elég fura hőmérsékleteket mutatott. Amúgy a grafikon nem rossz, jól áttekinthető.
Nálam annyi változás volt a fogamzásgátló abbahagyása után, hogy pár nappal hosszabbak lettek a ciklusaim. Néhány hónap alatt visszaállt 28 napra.

Dera: A bemutatkozó sorokat akár rólam is írhattad volna, annyi különbséggel, hogy mi még nem egész 1 éve próbálkozunk. Most már én is hagyom, hogy történjenek a dolgok, bár egy kicsit mindig elkeseredek ha megjön a mensim, de most már nem sokat rágódok rajta. Fő az optimizmus! :)

Heda:az én 8 hónapos próbálkozásom a tiédhez képest semmi...

Nekem is azt mondták, hogy ne akarjam mindenáron, mert akkor úgysem jön a baba. Van egy ismerősöm, aki nagyon akarta a babát, mársól nem is tudott beszélni. Még valami teát is ivott az ügy érdekében, ezzel a gondolattal kelt és feküdt. És első próbálkozásra összejött neki. Biztos ő a kivétel, ami erősíti a szabályt... :D :D Mázlista!

Mindenkinek szép estét!
merus
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot, mert jű, hogy bárki megoszthaja a tapasztalatát mással, igy talán mindenki könnyebben elérheti a céljait a babaprojecttel kapcsolatban...

Kedves fix.b kiszámolnád nekem is a Jónás-napjaimat? Kérlek szépen! Én még csak a héten jöttem rá, hogy tényleg szeretnék már gyereket ( megjegyzem a férjem már egy éve akar ). Már lekéstünk róla, de februárban szeretnénk megpróbálni, remélem sikerrel. Szóval 1983. április 10-én születtem 20:45-kor, és ami még nálam gond, hogy ha csak egy mód van rá, akkor lányt szeretnék elsőre!!! Ez a Jónás-módszer abban is tud segiteni? Bocsi, de ebben a témában még egy kicsit buta vagyok!!!

fix.b ha rámszánnád az idődet, és megcsinálnád, előre is megköszönöm!!!

Üdv. mindenkinek!!!

Sirkici
sirkici
 
 


Sziasztok Lányok!!

Dera, Heda, Sirkici: üdv közöttünk!!! Minél hamarabbi nagy pocakot, benne gyöngyszemmel:)

Fix.b: sajnálom, hogy most nem jött össze!!!

Judy5: a fogamzásgátlók teljesen felboríthatják a normál kerékvágást! Szerintem várj még , estleg a következő mensit és ha akkor is ilyen, menj dokihoz, de én úgy tudom, hogy 3 hónap kell a regenerálódáshoz...Én 7 évig szedtem anno fogamzásgátlót, annyi volt a rossz (és ezért nem fogom többet szedni), hogy 15 kg többlet súly rakódott rám. Amint abba hagytam, rögtön el is távozott....

Remélem mindenkinek jó volt a napja!!!

Puszi:

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Ninike: szerintem is nagyon jó a Czeizel féle liszt ("Hölgyek lisztje)...Én azt használom....

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


judy5, csheni26!

Köszike..


sirkici!

Mellékelem a táblázatot!

1170098254.83.doc

Februárra pont lányt ír Neked, ha jól láttam Valentin napon kellene akcióba lépnetek :) Röviden annyit a Jónás módszerről, hogy a piros napok jelentik a termékeny napokat, és az utolsó piros napra kell odaérni a spermiumoknak. A legoptimálisabb nap, az utolsó előtti piros nap, így Neked február 14. Azon a napon mindenképp próbálkozzatok! A nem csak akkor jön be, ha ezen a napon kívül a többi nap védekeztek, és a piros és zöld napok nem esnek egybe. A zöld napokat úgy tudod kiszámolni, hogy a mensi első napjához hozzáadsz 15-öt, majd + és - 6nap, így kapsz 13 napot. Ezek nem eshetnek egybe a piros nappal, mert akkor nem garantált a megadott nem. Ha meg nem csak a Jónás napon szeretnétek próbálkozni, akkor lehetőleg peteérés előtt 1-2 nappal próbálkozzatok, mert így is sokaknak bejött a kislány az y és x kromoszóma tulajdonságának köszönhetően (y-onok gyorsak kevés ideig élnek, x-ek lassúk, hosszabb élettartamúak).

fix.b
Vendég
 


fix.b köszönöm a gyors válaszodat, mostmár értem kb, hogy mit kell számolni, összevetve ezzel az x meg y-os dologgal majdcsak összejön valami!

Üdv.

Sirkici
sirkici
 
 


sirkici!

Szívesen!

fix.b
Vendég
 


Sziasztok!

Azoknak, akik már régóta próbálkoznak, ajánlom a Fogamzás -..."ma megint megjött"...-Hasznos linkek topikot, hátha találnak benne olyat, ami segíthet!

fix.b
Vendég
 


Sziasztok!


Ne haragudjatok, hogy ismeretlenül zavarlak Titeket ilyesmivel, de szeretnélem megkérni Titeket, hogy szavazzatok a kisfiamra. Már csak 2 nap van hátra, és 75 szavazattal vagyunk lemaradva az elsőtől. Talán még behozható.
Légyszives még szavazzatok még ma és holnap! Esetleg szóljatok néhány ismerőseiteknek is, hogy szavazzannak a Mátéra.

http://www.jatekfutar.hu/szavazolap.html

Referencia szám: 2006_00776 Máté

Köszönöm, hogy szavaztok.

Zsani

Jaaaa....és a kisfiam is írt Nektek:)

Anyukám azt mondta, rajtad múlik, hogy enyém lehet-e az a sárga quad, aminek a fényképét már lassan egy hónapja mutogatja nekem, kérlek ha nem felejtesz el és nem nagy kérés gondolj rám még 2 napig, nagy örömet okoznál nekem…

Máté
Vendég
 


Sziasztok,

Hála istennek ahogy jött a vérzés, úgy el is tűnt. Ma reggelre már nem volt semmi, csak az alhasi görcsök maradtak meg.

Üdv Sirkici!!! :P

Merus,

Ha te hőmérőztél akkor valamennyire jártas vagy benne.
Megnéznéd a decemberi görbámet? Ez közvetlenül a fogi abbahagyása után volt. Mutat pé-ést, ami nagyon furi, mert ugye ahogy Heni is írta 3 hónap kell a regenerálódáshoz.
1170158483.01.doc

És ez a mostani. Mit gondolsz??

1170158611.6.doc

Ezt a lisztet én is kipróbálom. Remélem nem zavar el a családom vele. Bárhol beszerezhető??

Lányok hol vagytok?? Nagyon leült a topik.

Üdv :P
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy

Légyszives szavazzál a Mátéra....minden szavazat számít, nagyon örülne neki, ha sikerülne nyerni.

Köszönjük

Máté és Zsani - a beülti elötti és utáni érzések topicból
Vendég
 


Zsani,

Szavaztam, remélem nyertek.
Drukkolok :P :P :P :P :P :P

Judy5
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy

Nagyon köszi, rendi vagy!:)
Máté nagyon örülne, ha sikerülne nyerni, tényleg minden szavazat számít. Már nem volt jobb ötletem, azért kezdtem el itt a babaneten a topikokba írni.

Holnap még kell szavazni és vége.....majd jövök emlékeztetni:)

Máté és Zsani - a beültetés elötti, és utáni érzések topicból
Vendég
 


Sziasztok!

Én is szeretnék hozzátok csatlakozni. December elején hagytam abba a fogamzásgátló szedését, viszont idén még nem jött meg (már 2,5 hete késik), azt mondta a dokim, hogy ez normális mert elég hosszú ideig szedtem ezelőtt a tablettát és ez bezavarhatott a hormonjaimnál. Egyébként pajzsmirigy-alulműködésem van, ami egy kicsit elkeserítő, mert nehezen lehet vele teherbe esni illetve többször fordulhat elő vetélés állítólag. Mi is idénre tervezzük az első babánkat, ezért tele vagyunk kérdéssekkel.

Pl: milyen vizsgálatra kell elmenni teherbeesés előtt? Védőoltásokat milyen dokinál kell kérni, ha én csak bárányhimlős voltam gyerekkoromban?

Na most hirtelen ennyi, majd legközelebb folytatom :wink:

Várom a válaszokat, ötleteket!
Előre is köszi!

Evelin
evin
 
 


Judy5

Bevallom neked őszintén nem vagyok benne profi, nem volt időm kitanulni a dolgokat, hamar feladtam a méricskélést. A "ma megint megjött"topicban a csajok nagyon vágják ezt a témát, ott úgy olvastam egyszer, hogy ha leesik a hő és utána hirtelen felmegy, akkor van peteérés. Én mondjuk nem közvetlenül a fogamzásgátló elhagyása után mértem, nálam (abban az egy hónapban) működött ez a hőeséses emelkedéses dolog. Szeintem nyugodtan kérdezd meg Tőlük, ott tuti választ kapsz. De írd meg az eredményt kíváncsi vagyok rá. Előbb-utóbb majd kitanuljuk a dolgokat! :D

Üdv mindenkinek!
merus
 
 


Sziasztok!

mnzsani!

Szavaztam a kisfiadra tegnap is és ma is.

Christell és Klárika
Kép

Kép
christell
 
 


Szisztok Lányok!

Judy 5: Örülök, hogy elmúlt a vérzés!! Én azt is hallottam, hog a peteérés környékén is lehet barnázás, mert nagyon érzékeny lesz a méhszáj...Nem tudom, hogy mennyire igaz...

Evelin: üdvözlet és nagyon sok sikert kívánok a babaprojekthez!!
Jól tudom, hogy a pajzsmirigy működésre jódot kell szedni?
Alapvetően ha nincs semmi panaszod és úgy mész el a nőgyógyászhoz kivizsgálásra (babaprojekt miatt), akkor csak a szokásos tapogatós esetleg rákszűrést fogja elvégezni. Folsavat mindenképpen szedjél napi 1 szemet, mert ez nagyon sok betegséget segít kivédeni a babánál. Általában 1 évet szoktak hagyni a pároknak, hogy aktívan próbálkozzanak.

Helyzetjelentés: hétfőn megkaptam az első Gynatren szurit. Minden oké szerencsére. ..Ezt a hónapot (két hetet pontosabban) mi kihagyjuk, mert náthás lettem, plussz volt a HSG is, szóval kicsit:( vagyok... De legalább az eredmények jók:))

Eléggé eltűntetek!!!

Puszi mindenkinek:

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Mnzsani!!

Szavazás megtörtént tegnap:)

Aztán nyerjétek meg a csodajárgányt:)

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


mnzsani

Szavaztam Mátéra, remélem nyertek is. Sok sikert!!!

Egyébként nekem azt mondta az orvos amikor abbahagytam a fogamzásgátló szedését, hogy most még jobban kell vigyázni, mert nagyobb az esélye a teherbe esésnek. Tapasztalataim nincsenek ezzel kapcsolatban, mert akkor még nagyon nem akartam gyereket, de talán segit valakinek ez az információ!

Valahogy azt veszem észre, hogy minden módszernél megoszlanak a vélemények. Van akinek bejött, van akinek nem. Valaki hallott már a kinai fogamzásnaptárról? Esetleg tapasztalat? Én egy ideig ellenőriztem mindenkinek elég jól be is jött, de mostmár elbizonytalanodtam vele kapcsolatban...

Sirkici
sirkici
 
 


Sziasztok!

Üdv mindenkinek!! Mi augusztus óta próbálkozunk, illetve november óta komolyabban.

Nemrégiben orvost váltottam, jövő héten lesz egy sperma vizsgálata a páromnak, nekem pedig egy HSG esedékes a köv. ciklus elején-közepén. Nagyon remélem, hogy minden rendben lesz. Nagyon aggódom, hogy egyáltalán teherbe esem e, ugyanis novemberben súlyos petefészek-gyulladással kórházba fektettek. Utólag ugyan kiderült, hogy semmi bajom nem volt, legalábbis azóta két magán doki is ezt állította, de ott a kórházban nagyon belém ragadt a majré, nem nagyon tudok tőle szabadulni. Pedig az új dokim nagyon biztatna, azt mondta, ránézésre mondja, hogy hónapokon belül babát fogok várni, de őszintén szólva eléggé elszállt a bizalmam mind magamban, mind az orvosokban.

No majd meglátjuk.

Ja, egyébként annyi kiderült, hogy vesekövem volt a kórházba szállítás idején. Hogy hogy lehet egy vesekövet összetéveszteni petefészek-gyulladással...én nem tudom...Én csak egy közgazdász volnék, abból is a szerényebb fajta. :-))
jaimee
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy sokáig nem írtam, de tegnap hivatalos ügyeket intéztünk, és az egész napunk ráment. Ez tipikusan a hogyan pazarolja az ember a szabadságát című sztori volt. :)

Judy5,

a Czeizel-féle liszt elvileg bárhol beszerezhető, én eddig nagyobb Match-ban láttam, illete Tesco-ban meg Auchan-ben. Az ára nem olyan vészes. Ja és abszolút semmi mellékíze nincs, ugyanolyan mint a sima liszt. És bármihez lehet használni (sütés, főzés...)!

Ja és nagyon örülök, hogy elmúlt a vérzésed!!! :)

Csheni,

szerinted a folsavat mennyivel előtte kell elkezdeni enni? és szerinted elég ami a Centrumban van meg a lisztben, vagy szedjek külön kapszulát is?
tudsz valamit ajánlani erre?

Ezt a Gynatren szurit mire kaptad? (már bocsi hogy ilyen tudatlan vagyok :oops: , meg indiszkrét! :oops: )

Sirkici,

ez érdekes amit az orvosod mondott! Nekem meg azt mondta, hogy védekezzünk ugyan 3 hónapig, de szerinte ennyi idő kell amíg a fogamzásgátló hatása elmúlik teljesen és addig nem is jönne össze a baba. Egyébként volt egy ismerősünk, ő nem várta meg a 3 hónapot, de nem lett terhes, csak a 3. hónap után. Persze lehet, hogy a kettő között semmi összefüggés nem volt.

A kínai fogamzásnaptárról az origón olvastam, ott van egy kalkulátor, ami születési dátum alapján kikalkulálja a születendő gyermek nemét. Eddig még a környezetemben nincs tapasztalat róla.

Jaimee,

üdv körünkben, és drukkolok a babához!!!

Szép estét Mindenkinek!!!
Nini
ninike
 
 


Sziasztok!

Végigolvastam amit írtatok, most csatlakoznék.

Még nincs babám. Mi csak ebben a hónapban kezdtük a próbálkozást. Fogamzásgátlót soha nem szedtem, úgy gondoltam baba előtt nem károsítom a szervezetemet. Utána majd lehet, de azt még nem tudom biztosan.

Sok mindent elolvastam itt a neten. Megosztom veletek, hátha érdekel valakit.

A Fertilityn lévő görbét jónak találtam, én is vezetem. Az is jelzi, hogy mikor van peteérés.

Tippet arra, hogy fiú vagy lány legyen, itt olvastam egy másik topikban.
Azt írják, ha lányt akarunk misszionárius póz és a nőnek ne legyen orgazmusa, mert attól lúgos vegyhatású lesz a környezet, ami az y kromoszómának kedvez. Erre a Czeizel-féle utasítás szerint 10%-os ecetet kell hígítani és azzal öblögetni. Ezt elég durvának találtam.
Ha fiút szeretnél, akkor pont az ellenkezője, behatolás hátulról + orgazmus. Czeizel szerint szódabikarbónás öblögetés. Ez is bizarr.
Kínai táblázatról is olvastam, sokan azt írták, hogy nekik pont ellenkező nemű lett, mint amit mutat. Ebben nem hiszek.
Még azt is olvastam, hogy peteérés napján fiú, mert az y gyorsabb viszont kevesebb ideig él, peteérés előtt 2-3 nappal biztosabb a lány, mert az x csak addigra ér oda, mire a pete megérik és az hosszabb életű.

Az én babakönyvem, aminek Kismamák és Kisbabák új egészségkönyve a címe, az Elevit vitamint írják a Magyarországon található magzatvédő vitaminok közül a legjobbnak. Az az egy ami a legtöbb károsodás ellen védi a magzatot. Mindemellett a patikus is ezt javasolta. Én ezt választottam, 17-e óta szedem. A vitaminokkal kapcsolatban egyébként azt javasolják, hogy a babavárás előtt 1-3 hónappal érdemes elkezdeni.

Nőgyógyásznál én is voltam pénteken, azt mondta nem látja semmi akadályát a babavárásnak.

Mára ennyi, remélem nem untattam senkit.

Örülök, hogy nyílt egy topik kimondottan 2007-es babaváróknak.

Üdv, Hencsi
vhencsi
 
 


Christell, Csheni, Szirkici
Köszönjük Nektek is a szavazatokat, rendik vagytok...ez már a véghajrá.

Ma sajna nem tették fel az akutális állást, szóval már csak 5-én lesz végeredmény hírdetés.
Nem felejtem el, hogy segítettetek és jelentkezni fogok!

Még majdnem 2 óra van hátra a szavazásból, aki még akar szavazni, gyors megteheti, tényleg fél pillanat alatt megy az egész.

http://www.jatekfutar.hu/szavazolap.html
Referencia szám: 2006_00776 Máté

Köszönjük mégegyszer a segítséget!

Máté és Zsani
Vendég
 


Jó reggelt mindenkinek!

Ninike: én mindenhonnan azt hallottam, hogy minimum 3 hónappal a teherbeesés előtt már kell kezdeni a folsavazát. A sima táplálékkal nem jut elegendő mennyiség, napi 4mg kell. A vitaminokban nem tudom mennyi van, gondolom az Elevit mellett külön nem kell szedni. Én egyébként úgy csinálom, hogy egy héten 2X veszek be Elevitet, a többi napon pedig csak folsav + C vitamin 50 vagy 100 mg. Azért olyan véleményeket is hallottam, hogy a túlviztaminozás is káros lehet. Ezért nem szedek minden nap Elevitet.

Gynatren: méh erősítő szuri, lactobacilusokat tartalmaz. De piszok szarul vagyok tőle...Ezt írja is....Tegnap egész nap 38 fokos lázam volt....Mint akit agyonvertek....De állítólag nagyon hatásos.

Jaimee: mihamarabbi babásodást:) Már meg sem lepődök azon amit írsz....Orvosok....Ha az orvosokon múlt volna, akkor én ma már nem lennék. ....Egy docens a Sote 1-ről miután októberben diagnosztizálta a méhen kívüli ikerterhességet, haza küldött, hogy majd akkor menjek vissza, ha már görcsölök.....Hozzá kell tennem, hogy tavaly februárban nála kellett megszülnöm 22 hetesen a babámat. Tudta nagyon jól , hogy miken mentem keresztül...A slussz poén: minden alkalommal fizettem neki, pedig ugyanúgy végigvártam a sort és nem volt kivételezés.....Még szerencsse, hogy azóta vissza jött a régi dokim külföldről és ő még aznap megműtött.....

Hogyhogy már most elküldött a dokid HSG-re? Ez furi kicsit...Én megvárnám előbb a párod andrológiai leletét. Ha a mensid nem mutat eltérést, nem volt hasműtéted vagy valami nőgyógyászati hasonlód, akkor én még várnék vele....De ez csak privát vélemény...Ha a párodnál van esetleg valami apró gond azt nagyon egyszerűen tudják orvosolni szerencsére, de a nőket nehezebb kivizsgálni, ráadásul abszolúte nem kellemesek ezek.....Általában 1 év aktív próbálkozás után szoktak ilyen jellegű vizsgálatot végezni...


Vhencsi: neked is sok sikert a babához!! Örülök, hogy minden rendben. Én a peteérés előtti utáni babagyártásban hiszek, anno nekünk ez jött be...Ami nagyon fontos viszon!!!!! Nem szabad minden nap együttlenni..Csak 2 naponta...

Puszi:

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Sziasztok!

Heni: Te jó ég!! Engem a régi orvosom akart felküldeni a SOTE 1-re, hogy ott jó kezekben leszek, ha a meddőségem bebizonyosodik. Hát nem úgy tűnik. Az új doki azt mondja, ha gond lesz, ő máshová küldene. Persze gondolom, minden orvosnak megvannak a maga kapcsolatai, hogy úgy fogalmazzak.

Mire oda jutunk, hogy a HSG-re sor kerülne, már kezemben lesz az andrológiai lehet (vagy egyszerűbben, hogy elég jók e a spermák).

Szerintem a HSG-re azért gondolt a doki, mert az utóbbi 3 hónapban mindig volt peteérésem, (UH-n figyelték) a ciklusom bár hosszú, de nincs vele elvileg gond, vagyis szerinte hormonálisan rendben vagyok. Bár jelzem, vérvizsgálat még nem történt.

Nem bánom a HSG-t, mert a kórház óta nem tudok megnyugodni, hogy tényleg rendben vagyok, nem volt gyulladás. Azért ha 2 hétig ezt hallod napi szinten, elég nehéz hinni az ellenkezőjében. Abban bízom, hogy ha mindkét lelet negatív, akkor végre megnyugszom egy kicsit, mert így idegi alapon szerintem alapból nem tudok teherbe esni.

Semmi jót nem hallottam a HSG-ről, de ha neg. lesz, madarat lehet velem fogatni. Ráadásul abban a kórházban fogják csinálni, ahol feküdtem...

Valakinek esetleg van HSG-s tapasztalata?
jaimee
 
 


Sziasztok,

Lehet hogy hülyének fogtok nézni, de mi az a HSG??

Olyan ilyesztő dolgokat mondtok itt. Remélem nem kell majd keresztülmennem semmi ilyenen. Az első kettő spontán gond nélkül fogant, remélem most sem lesz gond.

Heni,

Nekem csak az E és C vitamint mondta a dokim, meg az Elevitet, ha megfogan a baba. Remélem ennyi is elég, a folsavat nem említette hogy szedjem.

Üdv Hencsi,

Mielöbbi pocakosodást kívánok.

Jaimee,

Tök kiakadtam azon amit írtál, hogy lehet, hogy a mai orvostudomány mellett összekevernek egy vesekövet a petefészek gyulladással. A lényeg hogy most már jól vagy, és nemsokára egy kis pocok fog a pocidba szenderegni.

Evin,

A barátnőmnek meg pajzsmirigy túltengése volt, ami szintén akadályozta a teherbeesést. Azt mondta a dokija, hogy elöbb kezeljék ki, utána jöhet a baba. 1 év alatt rendbejött, és kb 3 hónappal hogy abbahagyta a gyógyszereket teherbe is esett.
Szóval fel a fejjel, és elöbb te legyél egészséges.

Nekem meg azt hiszem most vannak termékeny napjaim, mindjárt pé-em lesz a ferty szerint. Kár hogy most nem próbálkozhatunk.

Hőgörbe

Szép napot!

Judy5
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Helló megint!

Judy5: A HSG röviden és tömören arra hivatott, hogy eldöntse vajh átjárhatók e a petevezetékek. Kontraszt anyagot vezetnek a méhen át a petevezetékbe, amely aztán a petefészken keresztül a hasba kiürül és felszívódik. Már ha átjárható. A folyamatról röntgen/Uh felvétel készül.


A petefészek-gyuszi- vesekő összefüggésről: az ambulancián jól hátba, vesébe vágott a doki, nem fájt nagyon, inkább meglepődtem, mire rávágta: ez nem vesekő, irány a nőgyógyi. Ott - mint utólag kiderült - egy friss szakvizsgás pasi várt. Hát így.
Jelzem, hogy a konzíliumon a két okos fődoki egyáltalán nem szólt hozzám, bár megkérdezték, hogy szültem e már. Aztán egyetlen szó nélkül elbocsátottak, a zárójelentésben a háziorvoshoz küldtek. A mostani dokim ez utóbbin jót derült, hogy szakorvostól kerültem háziorvosig. Van neki humorérzéke. Igaz, ami igaz, a házidoki megkérdezte TŐLEM, hogy mit írjon fel. Azt feleltem, hogy ha jól emlékszem, nem végeztem még el az orvosit, bár amilyen az eü, bizony nem ártana, csak hogy eg kicsit tájékozottabb legyen és ne vezessenek félre. Megsértődött, de az adott helyzetben ez egyáltalán nem izgatott. :-)
jaimee
 
 


Jaimee:
Én friss HSG tapasztalattal szolgálhatok:) Nekem személy szerint kibírható volt. Hála a jó égnek. Fel kellett feküdnöm a röntgen asztalra, alám tettek egy rakat párnát, majdnem hidat csináltattak velem, aztán a doki a méhembe helyezte a gépezetet. Na az a része nem leányálom, de ki miként tűri a fájdalmat. 1-2 mp tényleg szörnyű, de az eredmény a fontos...Amikor már eresztik a jódos kontrasztanyagot, akkor csak annyit érzel, hogy kicsit szúr a méhed...De izgalmas, mert közben nézheted, hogy miként folyik át az anyag a petevezetődön és még képes is kapsz a végén 8) Kb 5-10 perc a művelet. Az a lényeg, hogy jókezű doki csinálja...Ez az én véleményem..

Én a SOTE1-et senkinek nem ajánlom!!Szemét-szar bagázs az egész..Bocsánat ez nagyon durva volt. Úgy kezelnek mindenkit, mintha futószalagon egy áru lenne....Ráadásul az orvostan hallgatók rajtad kísérleteznek....Csak oda ne kerüljön senki....Ez nem csak az én véleményem...Barbár népség....

Ha nálunk nem jönne össze a baba és (bár erre nem gondolok) lombikra kerülne a sor, akkor csakis a Kaáli intézetben. (Istenhegyi út) Róluk nagyon sok jót hallottam..

Látom neked is megvannak a jó kis storyaid orvosokkal kapcsolatban:) Ha találok egy gyorstalpaló orvosi tanfolyamot, akkor mindenképpen szólok, lehetnénk akár padtársak is.:))
Sajnos ez a mai világban nélkülözhetetlen.


Judy5: ne aggódj, minden rendben lesz!!! Nem elrettentés képpen írjuk a dolgokat, pusztán tapasztalatból. Bárcsak soha ne kellett volna ezeken átmenni... Annyira emlékszem, amikor először babás lettem, mondtam a férjemnek, hogy hálát adok a JóIstennek, amiért nem kellett mindenféle kegyetlenségen keresztül menni...Erre utána nemsokkal jött a tragédia.

Alapvetően a folsav a magzatvédő vitamin....Megakadályoz olyan betegségeket, : nyitott gerinc, koponya problémák,stb...Ezért nagyon fontos.... A Czeizel féle családtervezőben is azt mondják, hogy elég a folsav 3 hónappal teherbeesés előtt..Utána persze jöhet az Elevit.

Puszó

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Sziasztok!

Csheni:

Köszi a biztatást :D Én L-thiroxin 100-at szedek napi 1x (50-essel kezdtem napi 1x, aztán napi 2 lett és most 100-ast kell ), de igazad van, hogy jódhiány miatt van. Köszi a biztatást :-)

A dokim a Béres termékcsaládból a Gravidát ajánlotta, amikor a folsavról kérdeztem. Ismeri valaki? Az Elevitről mi a vélemény?

Fix.b:

Szeretnélek megkérni, számold ki nekem is a Jónás-napjaimat! Léccci! Előre is nagyon köszönöm a fáradozásod :-)

Evin
evin
 
 


Na majd jól megnézem a dokim kezét. Már ha ő csinálja, mert konkrétumról még nem volt szó. Azt mondta, lehet, hogy jövő hónapban nekem már meg sem jön és berobbanok majd a rendelőbe ultrahangra x hetes terhesen. :-)) Hááát...Nem úgy tűnik.

Bocs, ha butaságot kérdezek. Ehhez a folsavhoz ugye hozzá lehet jutni a gyógysztárban? Úgy kell kérni, mint folsav? Én nem vagyok elég optimista a folsavhoz. És ha most elkezdeném szedni és 1-2 év mire teherbeesem?? Mondom, nem vagyok optimista.

HSG-ről: Jó ég, te is láttad, hogy átfolyik e az anyag vagy nem??? Ott kapok rögtön szívinfarktust, ha látom, hogy elakad!!! Nekem röntgenes lesz. A fájdalmat jól tűröm, szerintem, bár a fogorvosom ezen talán vitába szállna velem.

A SOTE 1-ről: a dokim azt mondta, hogy oké, ott a professzor aki miatt jó a neve az intézménynek és még 1-2 doki, de...azért ő mást ajánlana, ha oda jutok.
jaimee
 
 


Csajok,

Ha bemegyek a gyógyszertárba, és mondom hogy folsavat kérek, akkor tudni fogják, hogy mit adjanak?? Úgy értem ebböl is van több fajta??Mennit kell belőle bevenni?? :P

Heni, Jaimee,

Azért remélem erre nem kerül sor.
:P
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Jaimee:

Simán csak folsavként kell kérni a gyógyszertárban..Azt hiszem 1.000.- körül van egy doboz, 50 szemet tartalmaz. A folsavhoz nem kell optimistának lenni:) Az egész folyamathoz kell....:) Amúgy meg nem 1-2 év kell....Ha aktívan próbálkoztok a statisztikák alapján a párok 50% 3 hónapon belül, 70% fél éven belül 90% 1 éven belül terhes lesz...Persze, ha minden rendben van...

Igen, láttam amint átfolyik az anyag. Nemis hittem volna, milyen kis véknya a petevezető....Nem úgy kell hozzáállni, hogy úgysem fog átfolyni. Mellesleg nekem is röntgenes volt.

Evin: A Gravidát most nagyon nyomják, abban biztosan van jód! Az Elevitben azt hiszem nincsen... Én próbáltam azt is, nekem túl erős volt, mindig hányingerem lett tőle....Alapvetően és homeopátiás szereket részesítek előnyben, illetve a vitaminok természetes úton történő bevitelét. Cékla lé, teák, Flavin, Aloe Vera, stb...Csak végső esetben gyógyizok....Kivéve a folsav..

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Judy 5: Van sima folsav , bio folsav....Amelyiket szeretnéd....Az Elevit is tartalmaz folsavat. Napi 1*1 szem.

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Heni,

Melyik a jobb?? Te melyiket ajánlod?? :P

Judy5
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Én csak a simát próbáltam, a másikkal kapcsolatban nem tudok nyilatkozni...Azt nem értem a gyógyszerekben, hogy miként lehetnek bio-k? Szerintetek?

Vagy esetleg napi 10 tányér spenót...:))

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Igazad van, Heni, változtatok ezen a neg. hozzáálláson.
Hát persze, hogy neg. lesz a HSG.

Ez a magzatvédő vit. ügy felkeltette az érdeklődésem. A Gravidiától a barátnőm (8 hetes terhesen kezdte szedni) olyan rosszul lett, hogy nem tudta szedni, konkréten hányt tőle. Felerősített az émelygést. Ez az Elevit is ugyanaz, mint a Gravidia?

Most akkor mit ajánlotok, mit szedjek?
jaimee
 
 


Jaimee,

Azt mondják, hogy az elevit a legjobb magzatvédő vitamin.
Csak pozitívan++++++++++++ :P
Heni,

A spenóttal sincs semmi gond, én pl imádom.
Szóval akkor sima folsavat kérjek?
Bár én úgy tudtam, hogy azt csak receptre írják fel. :P

Judy5
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: