Új privát üzeneted érkezett!

Kacsa!

Csak annyit mondtam az oviban, hogy nem túl jó evő, és elmeséltem a bölcsis éhezéseit. (Itthon reggelizett, és legközelebb itthon evett megint, délután...) Inkább nem evett a bölcsiben, de nem kóstolt meg semmit, amiről ő úgy gondolta, hogy nem szereti. Azóta sokat fejlődött, és igyekszik is, ezért nem kértem neki kitüntetett figyelmet. Elég ha itthon központi téma az evés, legalább ott ne legyen az. Remélem bejön az elgondolásom... Azért persze az óvónéni suttyomban mindig tájékoztat :wink:

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Eszter!

Gratulalok, nagyszerü hir! :P :P Nagyon örülök nektek!!! :D

Evi,

De jo, hogy Dorikad mar igy beszokott! Davide is fut be rögtön a többi gyerek köze, nem sir, bar egyelöre csak 9-11-ig marad. A jövö heten majd meglatjuk. Azt mondta az ovonö,hogy az ilyen piciknel jobb a fokozatos lassu beszoktatas. Teszek majd kepeket is olyan kis tünderi..

Kacsa,

Gratula Timi nagylanyodnak! Nagyon ügyes! :P

Kinga,

Az igen! Mar egy kilo a kissrac.. :P hogy vagy?

ezt mult het penteken produkalta Sofikam...

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép

Kép
Kép
jucmuc
 
 


teszek meg par kepet.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
jucmuc
 
 

 
 

Jucmuc, csodaszép, vidám gyerekek! Sofika nagyon ügyes :)

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Gratula az ovis gyerkőcöknek.
Szilárd is csak egy óvónéninél nyomult az elején, de mostanra már mindegyik a kedvence :)

Eszter!
Itt is gratula, és én is májusra voltam kiírva Szilárddal. Az másik dolog, hogy ő nem akart addig várni :) És meglásd, milyen szép kis gömbölyű pocid lesz, még szebb, mint az enyém. Az enyémen van háj is most bőven. A tieden tutira nem lesz. És lehet, hogy azért olyan halványka a teszted, mert most valóban egy babó lapul a pocakodban :) Lesz még abból bikaerős is (persze, ha akarsz még csinálni - én is csak azért csináltam a 19-20. napokon, hogy el tudjak tenni két erős tesztet emlékbe, ami nem halványul el az éves során sem :wink: )

Kinga!
Szép nagy már a babókád. Te hol is fogsz szülni? Székesfehérváron?

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Angie

Igen,Fehérváron fogok! Háj? Azt meg hogy csináltad? Eddig nem volt!

Kacsa

Nálunk is volt egy kislány,aki csak velem jött pisilni és enni is,viszont válaszolni csak az egyik óvónőnek volt hajlandó. nagyon zárkózott kislány volt,mára meg teljesen kinyílt! :D

Évi

Lassan Dóri is rájön,hogy egyes ételek igenis finomak és ha megpróbálják megkóstoltatni vele,és egyszer elfogadja,akkor rohamosan javul majd!

Jucmuc

Sofi egyre inkább Davidére hasonlít! A fiú meg tiszta apja! Csak szőkében! Mikor itt vltatok is szépen tartotta magát a kislány,nem csoda,hogy ilyen produkciókat hajt már végre! :D

Ma jól vagyok,tegnap fájt a hasam alja,meg keveset mozgott a baba. Ami azt illeti ma sem nagyon jelentkezik,talán majd később bepótolja a lemaradást! Viszont ma nem fáj a hasam! Talán az idő miatt volt,meg a szalagok nyúlhattak!
Milyen volt a hazaút?

Kép
Kép
k_inga
 
 


Eszter
Szívből gratulálok! A május tényleg szép hónap. ;)

Este visszaolvasok, meg írok is...
Vendég
 


Maci!
A negyed nyolc nálunk már este... :twisted: :lol:

Jucmuc!
Atyaúúúúúúúúristen!!! Ez volt az első gondolatom, amikor megláttam a lányodat!!! :D Mármint hogy ekkora... hát ez most nagy sokk volt nekem... :D
Gyönyörű a csajszi! Ügyes Davide, hogy ilyen jófiú az oviban! Jól látom, hogy köpenyke van rajtuk? Sztem tök jó dolog, addig is nem a ruhát maszatolják, ragasztózzák, festékezik stb. össze.

Évi!
A legjobb dolog, hogy az óvónéni nem az evéssel foglalkozik, ez nagyon jó taktika! Így nincs feszültségben Dóri, és lassan-lassan bele fog jönni, ne aggódj! ;) :)

Nálunk egyik "maci" sem jön haza, szinte soha... :twisted: :lol: Annyira érdekes és persze örülök is annak, hogy nem tartogatják a kakit, hogy nem zavartatja magát egyik sem, hogy az oviban kell elrendezni.

Letelik lassan az első korai hét, ahhoz képest, hogy reggelente hatkor ébresztem őket, egész jól bírják. Így aztán van alvás az oviban délben! :D Kende is jókat szunyál, Saci meg főleg a bölcsiben. :) A hét elején kicsit még pityizett ugye a drágám reggel, amikor a bölcsibe mentünk, de most már nincs gond. Kende meg nagyfiú és már napos is volt az oviban, szóval van feladat bőven. :)

Kép
Kép
norwell
 
 


Syry
Használt a magneb6?
Engem 3x vizsgált meg a doki, annyit mondott, hogy kíméljem magam és pihenjek. A szülésznő azt mondta, hogy második gyerekeseknél előfordul, hogy hamarabb kinyílik a méhszáj, de nem kell nagyon megijedni. Hegymászást pedig napoljam el. :D
Sajnálom, hogy a cukroddal gond van. :(
Levi is bújós lett, pedig ő tuti nem beteg. Simogatja a pocakom, néha hozzábújik, ideül mellém, ölelget... Néha nem ismerek rá.

Kinga
Nekem elég hullámzó, hogy vérzik-e az ínyem, meg hogy mennyire. Most akarok majd megint fogdokihoz menni.
Hova mentek 4Dre? Tudod már, hogy kinél fogsz szülni vagy majd aki épp ott lesz?

Norwell
Ennek a magnézium-citrátnak utána nézek.
Többször is megnéztem, 3200 van írva a kiskönyvembe. :roll:
Gratulálok a melóhelyedhez!!!
Nálam kicsit más az időszámítás. :lol: Reggel 8-9 körül van, este meg ilyenkor. :lol:

Kacsa
Remélem, Levi is ilyen jól fogja majd kezdeni az ovit.

Jucmuc
Sajnálom, hogy ennyire sikerült elkerülnünk egymást. :( De majd jövőre. :)
Olyan szépek a gyerekeid!!! Jól látom, hogy egyenruha van az oviban? :roll:

Évi
Örülök, hogy a kezdeti nehézségek után bejött Dórinak az ovi. :)

Niki
Jól kibabráltak veled! A számviteli ügyintézős tanfolyamnál se veszik figyelembe az előző tanulmányaid?

Juca
Hű, de jó képek készültek rólatok!!!
Nem látszik, hogy az utolsó heteidben jársz.

Apa kapott egy 61 rugót telefonszámlát, van benne egy nemzetközi szatelit díjöv nevezetű tétel, ami alig 35000 HUF. Egyelőre nem sikerült kideríteni, hogy ez vajon mi. Holnap bemegyek hozzájuk és megkérdezem. Hogy még kerekebb legyen a történet, nem kaptam táppénzt. 3 napos áramszünet volt, nem volt se doki, se posta, így késve tudtam elküldeni a papírom. Azt ígérték, hogy hétfőn-kedden utalni fogják. Hát, remélem úgy lesz. :?
Vendég
 


Maci

Akkor felétek is zajlik az élet!

Ügyeletes orvosnál szülök majd,de lesz szülésznőm,szerintem ismered is,mert ő is F.csurgón lakik! Te nem nála szülsz véletlen?

Kép
Kép
k_inga
 
 


Maci!
Tényleg vigyázz magadra a 3200-addal! Én is hallottam erről a magnézium-citrád dologról, de nekem a dokim nem említette, pedig mondtam, hogy elég sokat keményedek délutánonként. Majd 20-án rákérdezek, hogy mi róla a véleménye.
Azért ez az áramszünet miatti keresetkimaradás tök gáz!!! Mai világban ilyet!!! Ennek a szatelit díjnak pedig valóban nézz utána, bár sajnos előforul, hogy külföldön az ember nem veszi észre, és valami más hálózatra csatlakozik rá a telefon, ha automatára van állítva. Ezért is érdemes manuálisan kiválasztani a hálózatot, és nem engedni, hogy autómatikusan ráugrik valami eszeveszetten drága hálózatra, amit majd csak a számlán veszel észre. Azt pedig még csak meg sem tudod reklamálni.
Annak járj utána, hogy abban az országban egyáltalán van-e ilyen szatelit hálózat lehetőség, mert ha nincs, akkor simán jóvá kell írniuk az összeget.

Syry!
Nagyon drukkolok, hogy ne kelljen inzulinozni magadat. Jó lenne megúszni!!!

Norwell!
Az én fiam sem csinál gondot a kakiból. Ha kell, a Cora kellős közepén, a legnagyobb tömegben is el kezdi jó hangosan hangoztatni, hogy neki kakálni kell. Én pedig nem örülök, hogy lebuj helyeken is valahogy meg kell oldanom ezt a dolgot. Azt hiszem, beteszek egy csomag ülőkevédőt a táskámba, és valami fertőtlenítő törlőkendőt is, mert elég gyakran van ilyen :)

Kinga!
Sajnos vannak ilyen napok is. Nekem is egyik nap könnyebb, másikat pedig alig élem túl. A pocifájás nem feltétlenül jelent rosszat. Nekem is szokott fájni. A rendszeres görcsökre mondják, hogy okozhatnak gondot. De az nekem még nem volt.
Hájam pedig van, inkább azt mondanám, hogy a Szilárdos terhességemhez képest vagyok egy picit hájasabb, mivel ott nem volt rajtam semmi fölösleg az indulásnál, most 4 kg plusszal indultam, és az végig meg is látszik rajtam. Egyébként pont abban a tempóban gyarapodok, mint anno Szilárdnál (csak úgy-e itt van az a plusz 4 kg az elejétől fogva).

Évi!
Dorcikád nagyon ügyes. Látod, nem is kellett sok idő az elszakadáshoz. Ugyanilyen gyorsan fog kibontakozni a gyerkőcök között is és viszi haza a sok új dolgot :)
Képeket te nem dobsz? Olyan régen láttuk már a skacokat :)

Niki!
Persze, hogy lesz közben mégis kistesó!! Zalán is gond nélkül jött. Már alig várom, hogy újból Buboréknaplót olvasgathassak :lol: :lol: :lol:

Juca!
Ki fog minket tudósítani? Már bármelyik pillanatban jöhet hármaska (alig bírom már kivárni).
Olyan ismerősen csent a fotós neve. Az oviban is egy gödöllői csajszi fényképezte a gyerkőcöket, és lehet, hogy ugyanarról van szó. Majd utána is nézek. A cuccokat te vitted, vagy ő adta?
Én azért mennék el, mert a családról nekünk sincs normális kép. Senki nem fotóprofi a családban, és akárkit kérek meg, mindig béna kép készül. Azt hiszem, mi megvárjuk ketteskét, és majd négyesben elmegyünk. Több gyerekre úgysem számítunk (pedig annyira szerettem volna én is ilyen szép pocis képeket). Drága a csaj? Mert ha megfizethető, akkor lehet, hogy elmegyek mégis hozzá így pocakosan akár egyedül vagy Sziszkóval.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Angie!

Kérlek a hájam ezek szerint éppen olyan eredetű lehet mint a tiéd :D
Ugyanis a három csajjal a tavalyi terhességemet 48 kg-val kezdtem, idén 52-ről startolok. Éppen az a 4 kg! :D
Meg állítólag ilyenkor - második terhesség, ill fél évvel egy hármasiker szülés után - jobban is fog nőni a hasam ... majd meglátjuk! Igazából nem érdekel, mekkora leszek, csak legyen jól a Babó! :D
Igen, én is azért csináltam tesztet, hogy legyen majd emlék :D
Csajoké is a dobozukban van a többi cuccal együtt...
De majd jövő héten megpróbálom, hátha akkor már erős lesz :D

Lányok!
Köszi a gratukat! :D
Igyekszem most már végigcsinálni normálisan a hátra lévő 35 hetet :D

Kacsa, Évi!
Olyan ügyik a csajok! :D Hipp-hopp nagy ovisok lettek :D

Jucmuc!
Valami elképesztő, hogy mekkorák már... :shock: :shock: :shock: és milyen szééépek :D Huncut szakasz, biztos vagyok benne :D

eszter82
Budapest
 
 
 
 


Sziasztok!

Remélem nem haragszik meg az érintett, ha elmesélem, hogy tegnap12.30-kor megszületett Jucáék kisfia Kovács György 52 centivel, és 3,5 kilóval :)

Szívből gratulálok a nagycsaládnak!

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Juca
Szívből gratulálok a kis trónörököshöz!!!!!!!

Évi
Köszi a jó hírt. :)
Vendég
 


Gratula Jucáéknak a kis Tököshöz! :D

kacsa14
 
 


Juhéééééééééééééééééé!!! :D:D:D

Most már Kofa nem lesz mindig egyedül... :lol:
Nagy-nagy gratula a kislegényhez, minden jót nekik és sok-sok boldogságot!!! :)

Kép
Kép
norwell
 
 


Na, akkor még épp jókor csináltatták a pocakos képeket.

Nagy-nagy gratula az Öcsihez!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(már alig várom a képeket!)

Kép

Kép
syrynx
 
 


Pénteken 10.35-kor írt Angie, hogy bármikor jöhet hármaska. Akkor már javában vajúdott Juca.

Angie-Maci-Kinga ----------- pár hét és mi következünk!!!!!!!! :lol:

Kép

Kép
syrynx
 
 


Juca

Szívből gratulálok a kislegényhez! Jó egészséget és sok tejcit nektek!

Bizony,nemsoká mi jövünk!

Kép
Kép
k_inga
 
 


Jucáéknak nagyon nagy gatula, minden jót kívánok a nagy családnak!

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
kancellar
 
 


Sziasztok!

Mi újság ovi-bölcsi fronton? Hogy hatott a hétvége?

Voltunk ma 4D-n!
Drága kisfiam úgy durmolt mint a barnamedve,nem zavartatta magát, vágott 3 grimaszt,rúgott két erőset és csókolom! De szépen láttuk az arcát,lábait,mindent amit akartunk!
Sajnos kép nincsen csak dvd!

Kép
Kép
k_inga
 
 


Hoztam képet,mobillal csináltam!
Kép Kép

Az arca szépen látszik, a másodikon meg keresztbe rakta a lábait! Többnyire így fekszik,olyan mint Apukám,ő is így fekszik meg így is alszik! Ezt többen kiszúrtuk elsőre,úgyhogy dagad a melle!

Kép
Kép
k_inga
 
 


Juca,

Szivböl gratulalunk kisfiatok születesehez! :P Jo egeszseget es minden jot!

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Sziasztok!

Timó teljesen rendbe jött a taknyozásból. A hétvégi itthonlét sem zavart be az ovibajárási rendbe, ugyanolyan jókedvűen mentünk ma reggel is. Beszerzett ma egy harci sebesülést, kicsi horzsolás van a kezén, azt mondja, hogy a motorral eldőlt és néni bevizezte a kezét, ahol bibis lett ...

Viszont a kisWC-vel még mindig nem teljes a barátság ...már ráül, nem bőg, de csak Évi nénivel pisil, sem a másik óvónővel, sem a 2 dadussal (váltva vannak de. és du.) ... és akkor sem szól egyértelműen, hogy pisilni kell, hanem csak odamegy Évi nénihez, kézen fogja és húzza és mikor Évi néni kérdezi, hogy pisilni kell-e, akkor mondja, hogy igen ... úgyhogy ottalvósnak még nem vállalják be ...

ezzel 2 nagy bajom van:
- minél tovább félnapozunk, annál nehezebb lesz majd megértetni, hogy "holnaptól" miért kell ottaludni, ha eddig nem kellett
- itthon szól, tök egyértelműen mondja, hogy "pisilni kell" vagy "jön a pisi", éjjel is, jön ki és ezerrel ordított, hogy "pisilni" ... nem tudom, oviban legalább miért nem szól egyértelműen, még ha csak Éva néninek is ... meg az a gyanúm, hogy 1. alkalommal Márti néni "kényszerítette" WC-re és vele pl. emiatt nem megy ki ... egyrészt zavar ugye ez a tehetetlen helyzet, másrészt meg kicsit úgy érzem már, hogy "mi vagyunk a problémás gyerek", pedig 1x sem pisilt még be, 1x sem kellett utána takarítani, míg kapásból láttam már 2x pisi felmosást is, ma én szóltam, hogy az egyik kislány bugyija kakás ... szóval, ha pisil, ha nem pisil egész nap, egyelőre még nem volt baleset, ezen kívül semmi gond nincs vele, nem sírós, nem nyafog, elvan, mint a befőtt

Jucmuc!

Édesek a gyerekek!

Kinga!

Bence is nő, mint a gomba! :)

kacsa14
 
 


Kinga,

Csodaszep kepek, nagyon jol latszik a kis arca! :P


most olvasok vissza... :lol: 8)

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Köszi Kacsa! :P

Ez a pisi-nem pisi dolog...szerintem nem is lehet elvarni, hogy egyik naprol a masikra menjen, akkor ilyen alapon nagyon sok gyerek 'problemas' lenne...miert erzes igy? Marti neni ugy all hozza?

Davide is beteg, tegnap reggel 5-kor kezdödött, hanyt, lazas volt egesz nap szegenykem. Ma mar jobban van, voltunk dokinal is azt mondja virus, szerdan mar mehet oviba ha ma reggeltöl nincs laza.
Ja es azt is mondta, hogy keszüljünk fel lehet, hogy a gyerek többet lesz itthon mint az oviban a betegsegek miatt.. :roll: 8) ez eleg sz@rul esett meg akkor is ha tudom sajnos van igazsag benne...

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Evi,

Köszönöm szepen! :P Most vettem csak eszre, hogy csak ket nap különbseg van Adam es Eszter es az en szülinapom között. :P

Dorikanak hogy megy az ovi? Gondolom mar tele van meselnivaloval, biztos vagyok benne, hoy jol erzi magat a kiscsajszi! :D

Kinga,

Jaja nagyon hasonlitanak egymasra.. :P Pocifajast sajnalom de gondolj rosszra teljesen termeszetes, hogy egy kicsit huzodik!
Hazaut hosssszzzuuu volt... 8) de azert siman ment csak ugye a gyerekek miatt sokszor megallunk. Nekik azert nagyon megterhelö egy ilyen ut. (meg nekünk is) Szombaton ette meg Davide az utolso csokit amit töled kapott. Köszi szepen megegyszer!

Norwell,

Jot mosolyogtam! :P Bizony bizony megnött a lyanyom... :lol:
Igen, itt kötelezö a köpeny az oviban is. En is jonak tartom, es amugy is olyan kis edesek benne a gyerköcök.
Sacika draga hogy erzi magat a bölcsiben?

Macika,

Sajnalom en is nagyon de jövöre ügyesebbek leszünk. Addigra neked is ket picurod lesz. :P Olyan furi nem?

Igen, itt kell a köpeny a piciknek.

Ez a tel. szamla nagyon ledöbbentett...remelem nem kell kifizetnetek ennyi pizt.. :roll:

Eszter,

Draga vagy köszönöm! :P Hat igen ugy, ahogy irtad! Huncut szakasz!!! :lol: 8) :lol: Meg kilenc nap uh-ig nagyon varom mar a fejlemenyeket! Hogy erzed magad?

Syry,

Hogy vagy? :P Mi a helyzet a cukroddal? Mate? Erti valamennyire a helyzetet? Remelem minden rendben!

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Kacsa

Mi az,hogy nem vállalják be? Ilyen nincs,mondd azt,hogy mész dolgozni és akkor nincs választásuk,de egyébként sincs,ez biztos! Nyugodtan állj a sarkadra!

Kép
Kép
k_inga
 
 


Jucmuc!

Nem tudom, lehet, kisebbségi fóbiám van, de az első közös pisilés után még nagy örömujjongás volt, nekem is fülig érő vigyorral mondta Évi néni, aztán másnap meg tök ledegradálta az egészet, hogy Timi nem jelzi, csak a kezét fogja és ez így nem OK és így nem vállalják ottalvósnak ... Szóval ezért van bennem kicsit negatív érzés + ahogy Anyukám is mondta a minap, marha szarul esik az embernek, mikor a gyereke kritikát kap, még ha jogos is ... bár itthon tényleg szó nélkül ül a bilire és pisil, persze még én törlöm neki, de ezzel az oviban sem lenne gond, ha legalább határozottan szólna, hogy mi a helyzet + pisilne a többiekkel is ...

Amúgy szerintem egyértelműen fél a WC-n, mert hiába ültetem én le és támasztom le a feneke mellé a kezét, kéri, hogy fogjam inkább meg és fogjam a kezét.

Mondják az óvónők, hogy itthon is szoktassuk WC-re, de én továbbra is úgy érzem, hogy egyrészt itthon megszokta a bilit, ezért már élből elutasítja a WC-t, míg az oviban vagy van WC vagy nincs más ... másrészt pedig, ha már fél nap visszatartja a pisit + ezen szorong (mert tuti szorongás van a háttérben), legalább itthon tudjon egy jót pisilni ...

Mellesleg én is ilyen vagyok, múltkor nem tudtam pl. benzinkutas WC-ben pisilni, mert mire ellazultam volna, bejött pár nő és pofáztak és elmúlt az ihlet ... meg hát ugye én voltam 4 napig katéteren szülés után, mert a kh-i WC-n egyszerűen nem ment a pisilés, mert kényelmetlen volt, nagy volt a jövés-menés, fájt a gátseb ... Szóval nem csodálom, hogy Timi sem tud parancsra pisilni, egy függönnyel leválasztott budiban, amiről le sem ér a lába ... Persze próbálkozunk, ma is ráültettem ebéd után, de nem pisilt, mondjuk itthon is csak hazaérkezés után fél órával, lehet tényleg nem kellett még neki ...

kacsa14
 
 


Kacsa

Én a saját munkahelyi tapasztalatom szerint abban egyetértek az ovival,hogy ne biliztesd otthon,ha van wc is,amihez szoknia kell most. Timi nagyon okos és kihasználja azt,hogy itthon lehet,az oviban meg kissé dacol,ami természetes. Ugyanakkor az ovi hozzáállása nem tetszik,ez nem így működik,hogy ha nem szól,akkor nem alszik itt. Ha bepisilne többször,az más,de nem pisil be!!!!!!!!!!!!!!!
Nem tudtad kifaggatni,hogy miért ragszkodik csak egy nénihez? Miért nem szimpi neki a többi? Mondjuk ez is gáz,ezek szerint más nem is próbálkozik bevágódni nála? Talán ha érezné,hogy őt mindenki szereti és megbízhat mindenkiben,akkor szólna is. És elmúlna a szorongása. De erőszakkal csak rontanak a helyzeten,ez tuti fix!
És igenis van olyan gyerek,aki nem pisil sokszor,na bumm és akkor mi van?
Otthon beválhat a jutalom tábla, a mi kislányunk,aki nem beszélt,minden köszönésért kapott egy matricát,amit beválthatott a végén. Nála működött. Hátha Timit is inspirálja.

Kép
Kép
k_inga
 
 


Kinga!

Amennyit én látok, minden néni egyformán viszonyul a gyerekekhez, nincs megkülönböztetés. Reggel megölelgetik őket, stb.

Talán az lehet, hogy legelső alkalommal, mikor a wc-re lett ültetve, akkor nagyon sírt és pont Márti néni volt az, aki erőszakoskodott vele + Márti néni kedves, de határozott, Éva néni sokkal anyáskodóbb, lehet ezért alakult ki hamarabb a bizalom.

Ami meg az itthoni wc-t illeti, még mindig úgy érzem, hogy annyira nem vészes a helyzet, hogy én még itthon is ezzel stresszeljem. Timi nagyon ragaszkodó természet, tárgyakhoz, emberekhez, szokásokhoz. Neki kopp ugyanaz a cumisüveg sem kellett, ha a korábbi piros volt, az új meg kék ... Idő kellett, míg elfogadta ...

Szerintem most is ez van és teljesen külön választja az ovit + itthont, itthon még mindig nem kóstol meg semmi újat, mert megszokta, hogy nincs erőltetve, oviban meg minden megkóstoltatnak vele az első naptól ... ezért is nem akarom itthon még wc-re kényszeríteni, mert megszokta, hogy itthon bili és oviban meg kezdi elfogadni a wc-t, ha nagyon kell, elmegy ...

kacsa14
 
 


Ha a gyereknek nincs semmi rossz érzése, örömmel megy oviba,akkor Te se stresszeld magad! Timi a legfontosabb!
Minden megy a maga útján!
Végülis meg tudod oldani,hogy hazavidd,ha meg nem,akkor majd lépni kell! De addig szokja csak a kis fürtös! :D :D :D

Kép
Kép
k_inga
 
 


Timi ma egyszer volt pisilni Évi nénivel + udvarozás után nagyon kellett pisilni és az eleje becsurgott, már a WC-nél állt, a vége ment is a WC-be. De nem dorgálóan mondták, csak mint tény.
Aztán mikor jöttünk el, Timi még végigmászott az összes udvari játékon, aztán már majdnem a kapunál voltunk, mikor szól, hogy pisilni kell. Na, mondom, akkor uzsgyi vissza a csoportba a WC-re, kb. 5 perc alatt értünk vissza. Ráültettem, EGYEDÜL MEGÜLT ÉS PISILT!!!! Reggel is ráültettem, de előtte itthon 15 perccel pisilt, nem is kellett és nyafogott is, hogy fogjam a kezét, szóval ha kell pisilnie tényleg, akkor megy, mint a karikacsapás. Azt meg majd megtanulja, hogy indulás/alvás/kaja előtt "parancsra" is tudjon pisilni.

Múlt héten tanulták a „csip-csip csónak”-ot, kérdeztem Mártikát, ügyesen mászik az udvari egyensúlyozós játékokon, ugrál egyedül a trambulinon, ma egy kislány fogta a kezét, mikor a gerendán ment át, szóval nyílik egyre jobban :)

kacsa14
 
 


Juca!
Nahát, hogy én mennyire ráéreztem a "bármelyik pillanat"-ra.
Nagyon örülök a trónörökösnek! Gondolom, ezzel ti sem vagytok másként :) Kofa főleg :) Gratulálok!!!

Syry!
Bizony ám, hamarosan mi jövünk. Kíváncsi vagyok, ki lesz négyünk közül az első befutó. Emlékszem, anno Brillel és Anikóval voltam 1-1 hét különbséggel kiírva, aztán mégis jócskán beelőztem őket, bár Brill is szépen jött utánam 2 nappal :)

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Angie!

Biztos megirígyeltétek, hogy én már babázok ... (ugye ápr.10.) :lol:

kacsa14
 
 


Kacsa!

A tegnap delutani bejegyzesed utan nagyon jo erzessel olvastam a mait! :P Orülök, hogy jol alakulnak a dolgok, erzödik, hogy repdesel az örömtöl! :P

Kinga,

Milyen jo, hogy van közöttünk egy ovonö is tetszik, ahogy megosztod a tapasztalataidat! :P

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Nem azért,de karácsonyra mind babázunk, Niki nagy erőkkel dolgozik a témán.

Kacsa
Lassan szorula hurok! Timi már nagy ovis... :D :D :D

Kép
Kép
k_inga
 
 


Sziasztok!

Kinga!

Gyönyörűséges, formás nagyfiad van :) Pocifotót nem teszel fel?

Jucmuc!

Te is január közepén születtél ezek szerint? Én is, jan. 15, törpök 1 nappal utánam.

Kacsa!

Fog ez menni, ügyesek vagytok :)

Dorci beteg, köhög, taknyol, így inkább itthon tartom a héten. Cajok, nem panaszképpen, de kiakasztanak ezek a kölkök hárman. Hogy bírtam én velük eddig egyedül, nem tudom, de ezen a héten lett pár ősz hajszálam... Mennyivel egyszerűbb "csak" kettővel :)

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Macika, isten éltessen sokáig szülinapod alkalmából!

Kép

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok Lányok!

Teljesen nem rágtam át magam az oldalakon, de az utolsót azért végig olvastam. :) Mivel lassan tervezzük a Babócát, ezért gondoltam csatlakozom hozzátok.

Egy kicsit magamról: 3 éve házasodtunk össze a férjemmel. Az esküvő után pár nappal elvetéltem az akkor 6 hetes Babánk, de ez annyira nem viselt meg, mert amúgy sem álltunk készen rá (mindketten főiskolán, munka nélkül). Idén februárban sem terveztük a Babát, de úgy gondoltuk, ha jönni akar, jöhet. Rögtön össze is hoztuk. 10 méterrel a föld felett lebegtünk, ám húsvét előtti reggel egy vércseppet fedeztem fel a wc-papíron. Elrohantunk az orvoshoz, s már nem volt szív hang. Missed ab műtét, teljes kikészülés. Igazából még most sem hevertem ki. Még az állásom is ott hagytam. Óvónőként nem bírtam nézni, hogy milyen embereknek van gyereke, s hogyan bánnak velük, mennyire nem érdekli őket a fejlődésük, legtöbbször még a fizikai szükségletük sem, nemhogy a lelki egészségük...

Mondjak pozitívat is, igaz? :) A nyáron megvettük első saját lakásunkat minimális hitellel, a férjem talált egy jól fizető állást. Anno áprilisban abban egyeztünk meg, hogy ha Ő munkába áll, s letelt a próbaidő, akkor abbahagyhatom a gyógyszert. Már 3. napja dolgozik. :D Szóval lassan eljön a mi időnk is. Úgy számolom, január elején indulhat a babaprojekt. Bár addig nekem is kellene találnom valami melót.

Eszter! Tegnap este mikor idetévedtem Hozzátok, elolvastam a blogod. Egy levegőre, patakokban folyó könnyekkel. Félelmetes, hogy milyen pozitív személyiség vagy, s mekkora erő van benned. Én még néha most is a sebem nyalogatom, pedig az én esetem eltörpül az általad átéltekhez képest. Viszont gratulálok, s drukkolok a Bébihez.

Úgy látom többségetek nem az első babát tervezi...

Szép napot Mindenkinek!

Veró

Kép
veroniks22
 
 


Maci

A Jóistenke megéltessen nagyon-nagyon sokáig!

Évi
Majd rakok pocifotót is,de azt csak szolidan növesztgetem!
De ha már itt tartunk te is rakhatnál,kíváncsiak vagyunk az új pocakodra! :D

Veronika
Üdv köztünk! Megértem,hogy összetörtél 2 vetélés után! De fel a fejjel! Januárban új év,új remények! Én nagyon drukkolok nektek!

Kép
Kép
k_inga
 
 


:lol: :lol: :lol:

Timi egyedül felül a WC-re, pisil és puncikát töröl!!!


:lol: :lol: :lol:

kacsa14
 
 


Nahát, milyen ügyes kislány! Gratulálok neki, ezek olyan nagy dolgok :)

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Kacsa!

Köszi (bocs, de kipusztult a pü-m...kapok, de nem tudok küldeni... :? )

eszter82
Budapest
 
 
 
 


Eszter! Szomorú vagyok :(

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Eszterkém...:(:(:(:(:(:(

Kép
Kép
norwell
 
 


Kacsa!
Nagyon ügyes a lánykád, látod! :) Öööö, mi az a "csip-csip-csónak"???? :twisted: :lol:

Maci!
Isten éltessen sokáig! :)

Veronika!
Üdv köztünk! :) Sajnálom, hogy ennyi rossz dolog történt Veled az életben... :(

Évi!
Jobbulást Dorcinak!

Jucmuc!
Nagyon bátor és ügyes a lánykám! :) Reggel azért mindig kér, hogy vegyem még fel egy kicsit, de aztán ügyesen bemegy és egész nap játszik, eszik is rendesen. Büszke vagyok rá! :oops: :)

Kép
Kép
norwell
 
 


Jájájájájájájáj... :lol: Én ezt most kölcsönadom valakinek, jóóóóóóóóóó??? :D:D:D Niki, Veronika... Kacsa, Te is beállsz a sorba? ;)

Kép
Kép
norwell
 
 


Boszikám!

Roppant nagylelkű vagy tetű ügyben! :lol:

Kacsa
Tényleg,nem csip-csip csóka? Én csak azt ismerem!

Eszter
:cry: :evil:

Kép
Kép
k_inga
 
 


Norwell!

Csip-csip-CSÓKA, csak Timinél csónak :lol:

Laptetűdet nem kérem, köszi, majd cirka 2 év múlva jelentkezek érte ...

kacsa14
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: