Új privát üzeneted érkezett!

Évi ez nagyon szuper! Te is fellélegezhetsz és Dóri is jó helyre kerül! :D

Tegnap este először Beni akkorát rúgott,hogy apa is végre érezte és nagyon boldog volt! Kapott a pocak vagy száz puszit! Olyan jó volt nézni,hogy milyen boldog ettől! Végre nem csak én érzem őt,hanem apa is részese lehet!
Tegnap voltam szülőszobát látogatnia szülésznőmmel! Nagyon szép és kultúrált és a szülésznőm egy édes tündér! Azt hiszem nagyon jó kezekben leszünk! Így azért egész más nekiindulni! :)

Ma meg ragasztót vettünk meg fugázót,holnap kezd a burkoló! Már nagyon mehetnékem van!
Aztán elástam hortenziámat a kertbe! Nem tudtok valami trükköt,hogy mivel előzhetném meg,hogy elszíneződjön a virága? Ez fehér,de eddig mind rózsaszín lett!
Aztán felporszívóztama betont, hogy ne legyen poros és rendesen kössön a ragasztó. Úgyhogy tutin elfáradtam!

Kép
Kép
k_inga
 
 


Sziasztok!

Juca!

Olvastam a petíciótokat, sőt, az összes hozzászóását is, és egyetértően bólogattam. Mik azok a rossz hírek? Titeket miben érint?
Csak 23-án lesz majd szülői értekezlet, csak akkor tudjuk meg a jelet, és a csoportot is. Még azt se tudom, hogy vegyes csoportos-e a rendszer, vagy nem. Nem mintha lenne lehetőség válogatni :twisted:

Kinga!

Örülök, hogy jó fej a szülésznő, és az is tök jó,hogy van lehetőség előre megiserkedni vele. Olyan megnyugtató az ismerős arc a szülőszobán.
A virágos növények nálam mindig kipusztulnak kivétel nélkül (tragikus gyorsasággal), úgyhogy én nem adnék tanácsot inkább :twisted:

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Na ettől tartok én is! Az évelők túlélik meg talán a sziklakertiek,de ez majd elválik életképes-e a közelemben!
Jelenlega dísztökfarmom ragyogóan néz ki! Imádom őket és nagyon szépen,van minden: sima,rücskös,csíkos,sárga,zöld. És van egy nagy sütőtök is,remélem több is lesz! Ez a kedvenc őszi dekorációm!Még szereznem kéne egy fatalicskát,de annak horror ára van,ha veszek,engem apa megnyúz! Én meg nem tudok olyat tákolni sajnos!

Kép
Kép
k_inga
 
 

 
 

Evi,

Nagyon-nagyon örülök! Ez aztan a jo hir! :P Gondolom te mennyire örültel...
Ja, a Sofi haja... :lol: :lol: mar amikor megszületett is rengeteg volt neki es mind egy szalig egnek allt! :lol: :lol: Egyebkent Davidenek is kevesebb haja volt. Nem az szamit, Esztiked igy is imadnivalo kis gyönyörüseg! Komolyan mondom ha fiatalabb lennek meg szeretnek babat mert annyira edesek, olyan jo velük foglalkozni. (meg persze ha lenne segitsegem.. :roll: )

Kinga,

De jo, hogy apa is erzi! Mostantol mar együtt elvezhetitek Benike produkcioit! :P Hortenziahoz nem ertek, de csak ovatosan a nehez munkakkal! :D
A hintat nagyon szeretem en is, annak idejen Davide is sokat hasznalta.
Köszi szepen a köszöntest! :P

Syry,

Nagyon örülök, hogy minden rendben a kislanyoddal, es remelem Sarvaron is jol ereztetek magatokat! :P Tenyleg nezegettek mar neveket a huginak?

Kepzeljetek Sofikam par napja felig ülö helyzetbe hozza magat, tegnap pedig szinte negykezlabra huzta magat es picit ringatozot... :shock: :shock: nincs meg hat honapos ...nagyon edes..

Mi mar ezerrel keszülödhnk a szerdai indulasra. :P Szep hetveget mindenkinek!

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Juca

Örülök,hogy bejelentkeztél! De ügyes a kislányod! Kis édeske! Davide várja már az utat?

Kép
Kép
k_inga
 
 


Kinga!

csak egy apróság. Jucmuc nem én vagyok. Jucmuc Judit, én meg Juca vagyok. :twisted:

Évi!

hát a legerősebb. kingától egy nappal idősebb gyereket nem vettek fel. (2006,05,21) úgy, hogy ő a második számú, négy gyerek van, és anya menne vissza dolgozni. értelemszerűen a 3. gyereket sem vették fel, mivel a 2-at sem. ja és mikor megtudta a bölcsi, hogy a két fiút elutasította az ovi, na akkor a legkisebbet sem vette fel a bölcsi. mondván anya úgyis otthon van még... ja. hát vannak itt kriminális esetek.

de legjobb: van itt valami épület. na most benyögte az önkormányzat, hogy az öt évvel ezelőtti 400 gyerek helyett 700 születik évente, ezért azt kialakítanák ovinak. magánovinak. így is a fél banda újpestre, meg gödre meg ide-oda jár. hát no kommento. kinga ugye baromi szerencsés volt, de katót jövőre tutifix, hogy nem veszik fel. :cry:

tjuca
 
 


Köszi Kinga! :P

Mondogatjuk Davidenek, hogy megyünk stb.. de szerintem meg nem fogja fel igazan. Szerintem nagyon fogja elvezni.
Hivlak amint kepben leszek, remelem sikerül talalkoznunk!

Macika,

Hivjal nyugodtan barmikor, szerda delutantol be leszek kapcsolva.

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Sziasztok!

Mi ezerrel benne vagyunk a bili projektben ...

Szombaton levettük a pelust reggel, az én kezdeményezésemre napközben 2x volt bilibe pisi, reggeli kelés után és fürdés előtt is biliztünk, de ez már "hagyomány", 2x bekakilt, utána szólt.

Tegnap nem kérdezgettünk, kivártunk, a reggel 9 órás pisilés után f4-kor pisilt be ... rá 2 órára megint + fürdés előtt már épp vittem volna, mikor megint tócsa állt alatta. Volt 1 kaka is a bugyiba ...

Szóval ez egyelőre elég gáz ... és az a baj, hogy úgy látom, nem is érdekli a dolog, hisz "van másik bugyi" ...

Mondjuk éjjel felébredt, kijött a nappaliba, megállt a kanapénál és kiabált utánam, eddig ilyen sosem volt, mire odaértem, telepisilte a pelust, pedig éjjel ritkán pisil (havi 1-2x). Reggel is kiabált értem, mikor felébredt és kijött, de azt nem mondta, hogy pisilni kellene vagy bármi, de utána vittem is és bilibe volt pisi.

kacsa14
 
 


volt bilibe pisi + kaka
kérdeztem, nem kell-e pisilni
mondta, igen
aztán lett mind2

kacsa14
 
 


meg volt bugyiba kaka is

meg tiltakozás (nem kell pisilni) után bilire ültetés után mégis pisi ... :roll:

kacsa14
 
 


már bocsi, hogy így jelentgetek, de a bilibe dolog igen örömteli volt, a bugyiba meg elég lelombozó és hát megosztom a világgal örömöm és bánatom :lol:

kacsa14
 
 


Kacsa
Azért az pozitív,hogy nem utasítja el merevena bilit! :D

Bocsi Juca! Kicsit zavarban vagyok néha a nevekkel!

Kép
Kép
k_inga
 
 


jaja, azzal legalább nincs gond, hogy rá kell ülni és ha termel is bele, akkor sem órákig ücsörög + szórakoztatni kell + TVzik + játszik vagy pisil vagy nem, de akkor tényleg nincs is pisi jó ideig

meg a bugyit is most már szépen felvette, pedig 2 hete még visított már csak az említésétől is

kacsa14
 
 


Voltunk ma uh-n! 100%,hogy kisfiú! Megint mutogatta a férfiasságát a drágám,de most láttuk az arcát is! Szopta az ujját! A doki szerint gyakori reakció! Úgy rugdalt,mint akit felhúztak! Kis édes! Olyan nagyon aranyos volt! Már 62 dkg a becsült súlya és a méretei alapján előrehoztak dec 6-ra! D én azért ebbe nem élem bele magam! Majd jelzi ő,ha megunta az albérletet! :D

Többiek megint eltűntek!

Syry

Milyen volta pihi? Hogy van a kislány?

Maci

Nagyon hallgatsz újabban! Találtatok már nevet?

Kép
Kép
k_inga
 
 


Hali!

Megtöröm a csendet, hátha kedvet kap vki ...

Egész jól haladunk a pisi projekttel, a héten nem volt még pisi baleset, többnyire én kérdezgetem, hogy kell-e és ha igen-el, akkor ülünk bilire, de többször volt már, hogy magától is szólt.

A kaka viszont rendre a bugyiban landol, ha pont elcsípem (pl. pukizgat és gyanús, hogy kaka lesz), akkor megy bilibe is, de amúgy rezzenéstelen arccal nyomja a bugyiba és utána megy a bugyis fiókhoz és megnyugvásul közli, hogy "van még bugyigó" ...

Hát nálunk perpillanat ennyi az infó, tudom, nem sok, de a semminél ez is több :) Most megyek még és a majd 30 fokos szobát felgőzölöm (=vasalok) kicsit ...

kacsa14
 
 


Kacsán felbuzdulva én is írok egy kicsit.
Apa itthon van, ha minden igaz, akkor kedd magasságában megy. Ki van festve Levi leendő szobája, ma a bútorokat tologattuk. Majd ha kicsit hűvösebb lesz, akkor letakarítom őket és valahonnan szerzek egy kárpittisztítót a heverőnek és a szőnyegnek.
Közben volt apukám is, a kocsink is le van vizsgáztatva, jó drága volt ismét. :?
Levi jól van, pakol és kíváncsiskodik. A tesó is fészkelődik, akkora pocakom van, hogy többen azt gondolják, hogy az utolsó heteimben járok. 8) A mostani fülledt meleget rettentő rosszul viselem. Apa vett nekem egy ventillátort, így azért nagyságrendekkel jobb. Szerencsére nálunk "csak" 26 fok van a szobába. Majd vasalnom is kellene. :)
Mindenkinek kitartást ehhez a hülye időjáráshoz!
Vendég
 


hahó!

Én ma Sarkadon voltam,elhoztuk a káylhát,hát még a fülemet is elültem! Nagyon messze van és írtó melegem volt! Gondoltam csobbanni kéne a Tiszában,de annál még egy kacsaúsztató is tisztább! Nagyon durván néz ki!
Bence mozgőlódik rendesen! Már erősen rúg!

Kacsa

Azért ügyes eza nagylány nagyon!

Maci
Akkor nektek is jó a program!

Kép
Kép
k_inga
 
 


Sziasztok!

rég írtam már. Sárvári nyaralás jól sikerült. Az idő vegyes volt, inkább kellemes (a mostani fülledt időhöz képest mindenképpen.) Néha volt egy kis eső. Máté kétszer volt fürdeni a strandon a többiekkel. Állítólag nagyon jól érezte magát, barátkozott a többi strandbeli gyerekkel. (mostanában kezdi érdekelni a többi gyerek, kb fél éve, mitóta ovis, addig csak megfigyelő állásból nézte őket, de most már oda is megy.) azt mondják egész idő alatt meg sem állt a strandon, egyfolytában pörgött. A ház + a kert is jó volt, ahol laktunk. csak semmi gyereknek való játék nem volt, egy hinta, csúzda, homokozó. de azért így is talált elfoglaltságott, kapott a háziaktól egy nagyobb terepjáró autót, azzal órákig el volt.

Maci
nálunk is festés volt. Épp tegnap, a jövő héten meg parketta csiszolás, Dédi szobáját kapja Luca (egyre valószínűbb, hogy ezt a nevet kapja.) Egyenlőre külön lesz Máté és a Hugi. Aztán később egybe tesszük őket, és akkor miénk lesz Máté szobája, mint hálószoba. Mert most nappali-és háló egy funkciót lát el jelenleg. Az én hasam nem túl nagy, igazából egy hónapja látszik igazán. Eddig 3 kg-t híztam. Megvolt a cukorterhelés is, aminek nem jó az eredménye, de jobb mint Mátéval volt. Most nem kell kórházba mennem tartani kell a 160 gr szénhidrátot és pár hét múlva megismétlik a viszgálatot.

Kacsa
kitartást a szobatisztaság-projekthez. nem könnyű. a nappali szobatisztaság viszonylag gyorsan ment nálunk (legalábbis pisi ügyben, de a kaki még előfordul a bugyiban.) az éjszakai viszont még mindig nem 100%-os, közel sem. februárba kezdtük ugye, de nem sok eredménye volt, aztán két hónapig újra pelusoztunk, mert gyakran meg volt fázva és lehet hogy a pisis ruhától (is). mert ugye éjjel ki tudja mikor pisilt be. Most június végétől újra pelus nélkül van, és már egyre jobb az arány, a száraz éjszakák felé. bár mi mielőtt lefekszünk 11-12 között, még egyszer megpisiltetjük. És így azért 70% ban kb száraz marad reggelig.

Képzeljétek egy hetet Anyukáméknál volt Máté. Ez volt az első alkalom, hogy ilyen hosszú ideig távol volt. Eddig 3 szor aludt máshol, de mindig csak egy éjszakára. Jól érezte magát, hisz ott volt a 3 unokatesó is. Minden nap beszéltünk telefonon. és olyan kis élénk volt a hangja, lelkesen mesélte az élményeket. (voltak is programok, ha más nem játszóterezés, meg a kert.) Nekünk viszont a végén már nagyon hiányzott, alig vártuk a mai napot hogy újra lássuk.

Kép

Kép
syrynx
 
 


Sziasztok!

Hát letelt a szabim, most meg ezerrel dolgoznom kell, hogy pótoljam a két hetet. Mondjuk nem bánom, mert jó volt. Először anyumáknál nyaraltunk, a múlt heti kánikulában meg Kehidakustányban. Már vízköves lett a hátunk :)
A lényeg jól vagyunk megvagyunk és még mindig csak hárman, nem hoztunk haza zalai gólyát.

Örülök, hogy a kismamik is jól vannak. Látom mindenki festeget, mi szerencsére nyaralás előtt elkészültünk vele (el se hiszem, hogy vége).

Szép napokat mindenkinek!
Üdv

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
kancellar
 
 


Syry!

De jó,akkor alakulgat minden! Máté már igazi nagyfiú,ha máshol is ilyen szépen elvan! Én se viszem túlzásba a hízást és a pocaknövesztést! A héten lesz nekem is terhelés,nem tudom melyik nap szánom rá magam! Lehet holnap,de akkor vissza kell fogni magam! Nincs lekváros kenyér meg baracklé!

Niki
Azért jó,hogy kikapcsoltatok! Biztos jó volt,mi hétvégén megyünk Ráckevére,wellnesselni. Csak sajnos keveset lehetek vízben,semmi pezsgőfürdő és masszázs! Pedig azt nagyon élveztem régebben! Nem baj,majd apa élvezi helyettem is! Én annak is örülök,hogy kimozdulunk egy kicsit és apuka kikapcsolja az agyát!

Kép
Kép
k_inga
 
 


Syry!

Én meg pont azon agyalok, hogy leveszem Timiről az éjszakai pelust, mert nem pisil már régóta éjjel és reggel meg csak a gond van, mert nagyon kell pisilnie, mikor ébred és ugye a pelust nem tudja levenni egyedül ...
Fekvés előtt én is igyekszem még megpisiltetni, így bírja reggelig + ő nem is iszik sokat.

Ügyes Máté, hogy jót nagyizott.
Timi nem hajlandó senkivel se telefonálni újabban, se Nagyikkal, ha mi hívjuk Őket, se Velem, ha pl. Nagyiknál van.
Viszont, amint megjön, dől belőle a szó és mesél mindent. Remélem, ez a szokása marad majd az ovira és szépen beszámol mindenről, jóról és rosszról is, mert azért csak megnyugtatóbb, ha tudja az ember lánya, hogy mi volt a gyerekkel egész nap.

---

Itt meg mosdó csapcsere volt, én f5-től 9ig sikáltam utána a fürdőt + felmostam, közben akkora vihar volt, hogy úszott az egész pinceszint, szerencsére a mi garázsunk az egyik legmagasabb, így oda nem folyt be. Timi is negyed 10kor jött meg Nagyiéktól, fürdött, evett kukoricát és már durmol is.

Szeretnék én is festetni (hálót leginkább + a többi részre is ráférne), de nem tudom rávenni magam a felfordulásra ...

kacsa14
 
 


Ez a szép a nyárban! Kikapcsolódás képpen az ember lánya sikálhat a renoválás után! de ha muszáj,akkor muszáj! :D

Kép
Kép
k_inga
 
 


Egy cikk az ovodai-bölcsödei férőhelyekről.

http://vastagbor.blog.hu/2010/08/19/az_ ... es_ovodara

hát ahogy olvasom, nem hiszem hogy erre egy-két éven belül lesz megoldás. hiába állítják vissza a gyest 3 évre (ez a terv, biztos tudjátok) e mellett sokan visszamennek (nének) esetleg előbb dolgozni.


Hogy van mindenki? én/ mi már készülünk a 3 napos pihire. még bent vagyok a mhelyen, de egyedül ülök a szobában, 3 kolléganőm szabin van már!

Fleur-Norwell
minden rendben? rég írtatok. TÖBBIEK?

Szerdára végre bejelentkeztem fogorvoshoz. (már nyúzott nagyon a védőnő, hogy kéne menni, meg tudom is. 12 éves korom óta egy magán dokihoz jártam, de sajnos most nem engedhetek meg egy fogkő leszedést 12.000 Ft-ért. :twisted: s ha még tömés is lenne.... br. elég a magán nődokira most a pénz kiadás. úgyhogy megyek a körzetihez. szerintem az ínyem elég rossz állapotban van, rengeteget vérzik. kíváncsi vagyok mint mond.)

Holnap Mátéval tervezem hogy megnézzük a katonazenekarok, lovas díszegységeket, ha lesz erőnk-kedvünk a Mesterségek ünnepére is elnézünk. Addig Apa dógozik otthon, felcsiszolja a parkettát. 23-án orrpolip műtétre megy, úgyhogy utána 1-2 hétig valószínű nem emelhet nagyobb súlyokat, addig jó lenne befejezni a felújítást Luca szobájában.

Mindenkinek jó pihit, kikapcsolódást!

Kép

Kép
syrynx
 
 


Syry!

Kérünk majd fotót Lucaszobáról!!!

kacsa14
 
 


Jöttem jelenteni a bili projektről.

Talán most már kezdek megnyugodni pisi ügyben, mert bár múlt hétfő óta nem volt pisi baleset, de többnyire én kezdeményeztem, ma viszont este totál magától szólt ismét, hogy "pisilni akarok", pedig semmi szó nem volt a dologról. :)

Viszont a kaki az ma is bugyiba ment, pedig tegnap 2x is elcsíptem, mikor készülődött és a bilibe nyomta és csini matricákat kapott érte, bíztam benne, hogy elég motiváló lesz így, de azért nem keseredek neki, bízom benne, hogy ahogy a pisi ment egyik napról a másikra, úgy a kaki is rendben lesz előbb-utóbb. :)

kacsa14
 
 


próba

kacsa14
 
 


szólt Timi, hogy kakilnia kell!!! :D

kacsa14
 
 


Kacsa

Látod-látod! Oviérett lesz ez a kislány! :D
Jó az új vonalzód!

Mi hosszú hétvégén voltunk,olyan jó volt pihizni és csak magunkkal foglalkozni! Sétáltunk a Duna-parton,ettünk,ittunk,lustálkodtunk! Jó volt! Átbeszltünk mindent,amit itthon csak kutyafuttában tudtunk!
Baba sokat mocorog, a legújabb találmánya,hogy a köldökömnél produkciózik, mintha ki akarná nyomni valamelyik testrészét. Csak ezzel az a baj,hogy én nem viselem el,ha bárki a köldökömhöz nyúl, így érdekes,mikor a drága ott dolgozgat! Eddig ha megsimogattam a hasam ahol rugdalt,akkor elhúzódott onnan,na ez mostmár nem érdekli! Nagyon élvezi a mozgást!

Kép
Kép
k_inga
 
 


Kinga!

Élvezd ki Te is Bence mozgását! :)
Nekem ez hiányzott legjobban szülés után, hogy elmúltak a belső mozgások.

kacsa14
 
 


Kacsa

Igen,ezt sokat mondták már!
Beugrottam ma a KIK-be,öregem vettem egy rakat ruhát neki,mert minden 290 ft!!!! Vettem, gyorsan a Zsófinak is,ő a komaasszonyom kislánya, 1 hetes! Hát ennyiért jó,hogy veszek,még ki tudják használni ők is a kis méreteket, én meg vettem kicsit is nagyot is! Olyan tündériek,hogy meg kell zabálni mindet!

Kép
Kép
k_inga
 
 


KIK-be tavaly én is jól vásároltam, rövidnacikat, 4 féle méretet is, ráadásul a pénztáros 1et nem számolt és így végképp jó áron vásároltam :)

jól járok Timivel, mert derékra nem sokat hízik, ill. pont annyit, amennyit a pelenka még tavaly felvett, így a hosszúgatyók egy része jó rá, mert tavaly még fel voltak hajtva, a nyári térdnacijai meg még főleg jók lesznek jövőre, de némelyik lehet még 2 év múlva is :)

az egyik télikabiját is már 2 évig hordta, de lehet, még most is jó lesz rá :)

kacsa14
 
 


Sziasztok!

ma voltam dokinál. Luca súlya kb. 1150 gr. korának megfelelő nagyságú. feje neki is egy héttel nagyobb mint a többi testrésze (ez Máténál is így volt.) sajnos a terheléses cukrom nem lett jó. (asszem írtam már.) 140gr szénhidrátot szabad csak ennem egy nap elosztva és mérni a vércukromat, írni és két hét múlva az adatokkal vissza kell mennem a dokihoz. hát nem örülök, de fő hogy ne legyen baja a picúrnak (és jó lenne az inzulint megúszni, Máténál nem kellett.)

Kinga
te is túl vagy már a terheléses vizsgálaton. Remélem neked jó lett az eredmény és nem kell diétáznod! Tök jó hogy kikapcsolódtatok kicsit a hosszú hétvégén. Máténak tetszett a mesterségek ünnepe. másolt egy nénivel kalocsai terítő mintát. persze a néni úgy mondta hogy most varázsolni fognak. néztük a fafaragót, fazekast, csipkeverőt, szíjjártót. érdekes, de a néptánc előadás is lekötötte. pont volt egy csepeli csoport is. de a legjobban persze a kukorica morzsolás jött be neki. oda háromszor is vissza kellett menni vele. morzsolni kevésbé tudott (elég erős kéz kell hozzá, még nekem is nehezen ment) viszont élvezettel túrkált a szakajtóba, és játszott a csutkákkal. (néha a legegyszerűbb játékot szeretik a legjobban.)

KIK-et csak névről ismerem, prospektusukat láttam. ezek szerint érdemes benézni hozzájuk.

Párom ma túlesett az orrpolip műtéten. azt mondta fájdalmas volt, az érzéstelenítés ellenére. holnap hazaengednék elvileg, de most írta az sms-t hogy még eléggé vérzik, lehet hogy bent tartják még egy plusz napot. Máté ezalatt ismét Nagyizik-Uncsitesózik. Úgy volt Nagyanyó jön hozzánk és délután ő hozza el az oviból, de aztán vasárnap úgyis voltunk Tesóméknál grillezni, így megbeszéltük, hogy ottalszik Máté pár napot.

Kép

Kép
syrynx
 
 


Ja, és azt is beszéltük a dokival, hogy valószínű megint császár lesz. azt mondta nem zárkózik el a rendes szülés elől se, ha intezív fájásokkal megyek be és minden más feltétel adott, nosza rajta. csak sajnos Máténál se így volt, és a feje se tudott rendesen beilleszkedni téraránytalanság miatt. Azt mondta, majd nézzük a méreteit. Most először a heget is megnézte uh-val, azt mondta teljesen jó, de majd innentől kezdve kell nézni igazán, a méh intenzívebb növekedése miatt. Na meglátjuk...

Kép

Kép
syrynx
 
 


pár kép.

első kettő 20-án készült, a többi az év folyamán (most mentettem ki a telefononban készült képeket.)

Kép
Kép

Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
syrynx
 
 


Sziasztok!

Na, megvolt az ovis szülői!

Katica csoportos lesz Timi és hóember lesz a jele. :) Elég sok jel foglalt volt már, a tipikus lányosak pl. virág, lepke, szív, alma, katica, stb., a hóembert meg gyakran emlegeti mostanában. :)

Ezt a csoportot szerettem volna, úgyhogy sikerült. :)

Kell bevinni egy rakat cuccot, a nagyját már megvettük. Még az ágyra húzható lepedőt kell varratni, mondták, hogy azt csütörtökre már vihetnénk is ... Viccesek ... 2 nap alatt anyagot veszek + megvarrom, főleg kézzel ...

Tisztasági csomagnak kell egy csomó cucc, de pl. rajzeszközt nem kértek.

Havi 1000 Ft lesz a csoportpénz.

30an lesznek, 20 lány, 10 fiú.

Az óvónők szimpatikusak, az idősebb 45 körüli, a gyerekei korából ítélve, a másik pedig 55 körüli. Rögtön mondták, hogy az anyukákkal tegeződés legyen. :)

Csütörtökön lehet bemenni anyás napra, szept. 1jén pedig már éles kezdés, ebéd utánig, egyedül ...

kacsa14
 
 


Syry!

Jók a képek!

Drukk, hogy ne romoljon a cukrod és hogy a heg is rendben legyen!

Szeretnél természetesen szülni amúgy, ha lesz rá lehetőséged?

---

Én ma voltam egy ismerősnél a klinikán, vasárnap reggel szült, fogtam a kis Törpimorzsát! Jaj, annyira fura 13 kg-s gyerek után 3800gr-osat fogni! :)

kacsa14
 
 


Sziasztok!

Kacsa!

Nagy gratula Timinek, ügyes ovis nagylány ügyesen wc-zik :)
Dóri is katica csoportos lesz, és körte a jele. Nagyon örül neki, mert a Lolamesékben Lolának is ez a jele. Viszont képzeljétek, kiscsoportos lesz, 4 és fél évesen. :shock: A vezetőnő azt mondta, hogy inkább örüljek, hogy bekerült az oviba a gyerek, ne ezen problémázzak :roll: :shock: :shock: :shock: Így most 7 és fél évesen megy iskolába, vagy később átkérhetjük a vegyes csoportba, ha igényeljük. Vagy ha nagyon-nagyon akarjuk, akkor megnézheti, hogy most tud-e valakivel cseréni a vegyesben. Olyan f@sz@...

Syry!

Milyen nagy fiú már Máté, nagyon jóképű fickó :)
Cukrodat sajnálom :( Drukk, hogy ne kelljen inzulin! Lényeg, hogy Lucababa jól van, és szépen növekszik. Érzel különbséget a mozgásában Mátéhoz képest? Ugyanolyan erőseket rúg, vagy ebben is más egy kislány? Hátha ő kisebb lesz, mint a bátyó, és nem áll fenn majd téraránytalanság, és szülhetsz majd simán.
Párodnak gyors felépülést kívánok!

Angie!

HOgy vagy, merre vagy?

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Na, az ügyes ovis nagylányom ma a bugyiba termelte a kakit ... :evil:

Évi!

Sajnálom, hogy Dórit lefokozták, de hátha lesz lehetősége átlépni!

Nálunk is volt 2 2006. dec-i gyerek, akiket most vettek fel, de őket középsőbe tették be, nem is fértek volna már a kiscsoportokba.

kacsa14
 
 


Sziasztok!

Picsogásom mára tárgytalan. Hívtak az oviból, hogy áttették a Dórit a vegyes csoportba(hogy-hogy nem, mégis akadt egy hely...), és nem körte lesz a jele, hanem pöttyös labda, nem 20-án kezd, hanem elsején. Más változás nincs. :twisted: Remélem ez már a végleges felállás :twisted:

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


:) remélem, már rendeltél vagy hímeztél mindenbe vagy 200 db körtét :lol:

---

mi ma voltunk bent, Timi visított, mikor a kisWC-re akartam ültetni ... faxa! nem volt elég a szobatisztaság téma, most még görcsöljek azon, hogy a budira is ráüljön (itthon biliztünk, kicsi a budi + komfortosabb volt a bili, azért azon kezdtünk)

kacsa14
 
 


Kacsa!

Még jó, hogy lusta vagyok, mint a sár :twisted: Ma rendeltem meg a hímzett jeleket :twisted:

Biztos megtetszik majd Timinek a kiswc!

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Évi

Azért végül minden jól alakul!

Kacsa
Eleinte nálunk is óvakodnak a gyerekek a wc-től,aztán kipróbálják és onnantól ők már ,,NAGYOK" ,mert a felnőttek is wc-be pisilnek és ők is oda és ez dicsőség a számukra! Meg ha erősítik bennük a dolgozók,akkor nem lesz semmi gond!

Kép
Kép
k_inga
 
 


Évi!
Köszönöm a hiányolást :) Jól vagyok, szépen telik az idő, és én már otthon élvezem a napokat, jó ráérősen teszek-veszek :)
Hogy mit össze nem tudnak ezek az oviban szervezkedni :roll: De lényeg, hogy Dorcika OVIS LETT!!!!! Meglátod, milyen sokat fog neki jelenteni a közösség. Teljesen ki fog nyílni a lányod!

Mindenkinek puszi, kismamáknak további jó pocaknövesztést!

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Kacsa!
Nálunk az oviban van bili is, ha valaki ódzkodik a vécétől. De nem görcsölj ezen. Majd rá fog ülni, amikor látja, hogy mindenki más azt teszi. Az oviban Szilárd is sokkal önállóbb, mint otthon. Ott öltözik, vetkőzik, mindent egyedül csinál. Otthon kényelmesen kiszolgáltatja magát (de már nem sokáig, mert ha megjön a tesó, nem lesz rá már annyi időnk, főleg, hogy most is inkább az apjával teszi meg a kiszolgáltatást, mert tudja, hogy velem legtöbbször nem éri el a célját).
Arra koncentrálj most, hogy beszokjon szépen a csoportba, a többit majd az óvónők és a helyzet megoldja.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Halihó!

Szoktam olvasgatni, de nem mindig van lelki erőm írni. :roll: :oops:
Ma voltam doktor bácsinál, az öcsi szépen növöget, még egy rúgást is kapott. :) 78 mm a buksija, 55 mm a combcsontja, méhlepény II. fokban érett, hátsó fali, méhszáj 3200. :shock: Úgyhogy szigorú pihire vagyok ítélve. :roll: Ja, és a 35. hétig tilos a házas élet. :oops:
Levit megpróbáljuk a nagyszoba kanapéján altatni, hátha bejönne neki és így még ennyit se kellene emelgetni.
Vendég
 


Maci
ezzel én is így vagyok. olvasni szoktam a hozzászólásokat, szinte naponta, de válaszolni már nem mindig van energiám.

Képzeljétek tegnap éjjel görcsölt, meg keményedett a hasam, vagy másfél órát. Hát be voltam tojva. Nyugtattam magam, meg Lucát, hogy nem lesz semmi baj, de azért féltem. Asszem ma veszek magne B6-ot, azt mondják az segít. Máténál ilyen nem volt. Jósló fájásnak meg még korai volna.

A fogorvosnál se voltak jó hírek. Lyukas fogam nem volt, ez ok. Leszedte a fogkövet, viszont azt mondta hogy fogínygyulladásom van. ami azért sejthető volt, mert nagyon vérzik az ínyem (ritkán még magától is, fogmosás nélkül is elindul.) meg kicsit pirosas is volt. azt mondta ezzel foglalkozni kell, mert pár év múlva kiesik az összes fogam. :twisted: sajnos terhesség nélkül is van valamennyi vérzés, de most aztán fokozottan. ajánlott mindenféle fogkrémet, szájvizet, fogselymet.

Évi
gratula Dóri ovis felvételéhez. A vegyes csoport jó, szerintem. (Máté is ilyenben van.)

Kacsa
majd megbarátkozik Timi az ovis dolgokkal. lehet ha Te nem leszel ott, felbátorodik. meg látja a többiektől is, ők mit csinálnak.

Angie
örülök, hogy minden ok. én szept. 21-ig dolgozom még. helyettesem még nincs.
:?:

Maci
a 3200 rossznak számít. ha 3-assal kezdődik az jó nem? vagy a 2-es miatt rosszabb picit. nekem a doki még nem nézte a méhszájat, amin kicsit csodálkozom. Máténál is csak a 30. hét után vizsgált meg ott lent. :roll:

Kép

Kép
syrynx
 
 


Syry
Nekem parodontax fogkrémet adott a doki,de ha komolyabban vérzik,akkor ad még mellé mást is! Nekem is mondta,hogy nem játék!
De azzal a fogkrémmel vallatni lehetne! Nagyon rossz íze van!

Kép
Kép
k_inga
 
 


Hahó!
Mi is élünk még, csak kissé sűrű volt az elmúlt három hét...

Syry,
nagyon drukkolok, hogy ne legyen gond a cukroddal! Luca nagyon szép név, nekem is tecc! :) A fiad nagyon helyes!!! :))) Keményedésre a Magne B6 nem ér túl sokat, jobban jársz, ha magnézium-citrátot veszel a gyógyszertárban (doki is felírhatja, úgy olcsóbb), mert az 500 mg-os. Én Sacinál szedtem, szinte félidőtől megrövidült a méhszáj és nem volt gond.

Évi,
azért csak kitalálták a spanyolviaszt, nem? :roll: Lényeg, hogy Dorci bekerült!

Kacsa,
pont ezt akartam írni én is, amit Angie, hogy az, hogy Timi az oviban ráül-e, majd az óvónénik gondja. El tudom képzelni, hogy semmi baj nem lesz, hiszen ott nem lesz más választása.

Angie,
de jó, hogy jelentkeztél! :) Szilárd most jár oviba?

Maci,
jó olvasni Rólatok is! 3200-ról még nem is hallottam (persze ez nem jelenti azt, hogy nem létezik :twisted: ), a lényeg, hogy próbálj pihenni, és magnézium ezerrel!!!

Viszont valamit nem értek: hogy lehet az, hogy Syry és Maci szinte napra ugyanannyi hetes babás, és a vonalzó Macinál 78 hátralévő napot ír, Syrynél meg csak 48-at??? :shock:

Kép
Kép
norwell
 
 


Apropó, JUCA??? Neked már csak alig egy-két heted van hátra, nem????? Mármint duopack-ban, úgy értem... :lol:

Kép
Kép
norwell
 
 


Norwell!

pont három. nyugi.

tjuca
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: