Új privát üzeneted érkezett!

Jeanner!
Ő izé, mi 2005-ben házasodtunk, csak jó darabig ottragadtam mennyegzon, mint őskövület, sok embert személyesen is ismertem. Mára inkább csak zugolvasok és képeket nézegetek.
Jé így leírva jöttem rá, hogy idén lesz az 5. évfordulónk :)

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
kancellar
 
 


Jeanner!
Köszi! A laptetű bevonzza a babát (a statisztikák szerint... :lol: )!

Niki!
Nincs összefüggésben a ciklusod rövidülése azzal, hogy már szültél? Nekem, amióta (Saci születése után) újra rendesen megjön, nagyjából beállt először 36-38 napra, aztán most már harmadszorra jött meg pontosan 32-re. Szerintem a szülés s*ggberúgta a hormonháztartásomat, mit mondjak, ráfért... :)

Kép
Kép
norwell
 
 


Kacsa,

Jaj de edes ez a panda! :P Biztos super volt a becsi allatkert! A meleget sajnalom remelem mielöbb helyreallnak a melegviz-legkondi dolgok! :D

Jeanner,

Köszike, hat en is remelem! :wink:

Norwell,

Igen, egy picit korabban kezdte a Davidehoz kepest is. De amugy meg mar lassan hat honapos. Szegenynek mar vegre attörte rendesen de sokat szenved meg..
Bilit nem eröltetem, neha mondom neki, reggel mindig raültetem a wc-re olyankor pisil is. Köszi, hogy irtad, most mar en sem ragom magam rajta annyira en megprobaltam de latszik meg korai volt. Majd alakul magatol.
Szegeny Kende.. :( az a lenyeg, hogy igyon. Davide sem akar enni semmit szerintem a melegnek is nagy szerepe van az etvagytalansagukban. Itatom, joghurtot etetek vele. Este azert altalaban eszik valamicsket.. :roll:
Jobbulast Kendenek! Sacika hogyvan? :P

Kép
Kép
jucmuc
 
 

 
 

Niki, szerintem még emlékszem is rád :lol: asszem beszélgettünk is egy kicsit ott is :) Boldog 5. évfordulót!!! :)

Norwell, most nem szeretném, ha vonzaná, szünetelünk októberig... vizsgaidőszak miatt, nem akarok akkor szülni... :roll:

Jucmuc, azért drukk megy a bilihez!

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Kép

fürtösTimó :)

Ma kifizettük a szállást, a kiajánlott 8500 Ft helyett 7200-al számolt a tulaj egy szó nélkül, úgyhogy legalább ellensúlyozott a kellemetlenségeken ... :D :D :D
Mondjuk ennek ellenére sem mi leszünk a fő visszatérő vendégeik, de egyik család sem, akik az egy hét alatt itt megfordultak és beszéltünk velük ... :twisted:

---

Bugyóval nem igen haladunk, mert itt a szobában csak az ágyaink vannak, úgyhogy itt fent nem merem pucin hagyni, mert még aludni sem lesz hol ... már így is 2 lepedőt "loptam", mert reggelre átázott Timi ...
Voltunk lent 2x bugyiban a kertben, akkor felszólításra pisilt, de se be nem pisilt, se nem szólt magától.
Az tuti, hogy "felszólításra" 95%ban pisil, szóval már az is vmi, mert ha 1-2 óránként pisiltetve van, akkor bírja.

Marad az otthoni projekt, felszedem a szőnyeget, eldobható pelenkázólap a kanapéra és arról szól majd pár nap, hogy pisiltetem óránként, aztán előbb-utóbb csak lesz vmi ....

kacsa14
 
 


Kacsa

De édes ezekkel a fürtökkel ez a csajszi! Olyan nagylány lett,nem?

Én nemtudom a többi kismami hogy van vele,de én megdöglök! Pedig sosem voltam az a rosszul vagyok típus,de most!
Móron voltam,direkt tesóm kocsijával,mert az le van sötétítve és nem enged be annyi hőt a fólia,mint az én autóm ablaki,de 1milliárd fok volt ebben is! Klímát 5 percnél tovább nem járathatom,mert beteg vagyok tőle. Ez nem fehér embernek való idő!

Kép
Kép
k_inga
 
 


Kinga
Szívből gratulálok és hosszú, boldog házaséletet kívánok! Szépek voltatok!
Nálunk a teljes végleges megoldást apa vetette fel, azzal, hogy ő ezt a részét bevállalja. :oops:
Gratula a kukacoshoz! Apa gondolom nagyon örül. :)

Kacsa
Állítólag a hormonos spirál csak helyileg hat, nagyon kevés ami a véráramba bekerül.
Jól kifogtátok a nyaralást, se szellőztetés, se klíma, se melegvíz... :x
Szépek Timi fürtjei.

Norwell
Én is csatlakozom a pharmatexes gyerekesek közé. :lol:
Kende jobban van?

Syry
Gratulálok a kislányhoz!

Jeanner
Hú, nagyon szép a ruhád!

Évi
Micsoda csibész gyerekeid vannak. A technika már most hogy érdekli őket. :lol:

Jucmuc
Gratula az első fogacskához!
A bilizés nálunk is parkolópályán van. :? Újabban őkelme rohan utánam a wc-re, mutogat és mondja, hogy kak-kak. :lol:

Niki
A gyerekbolton jót nevettem. :lol:

A meleg engem is kikészít. Ha nem lenne a harisnyám, már teljesen kilennék. Nagyon várom a lehűlést.
Levi egyre önállóbb, bepakol a mosogatóba, kidobja a szemetet, újabban már a szennyest is beteszi a tartóba. A szókincse még elég véges, de majd eljön az idő, amikor visszasírom ezt az időszakot. :lol:
Öcsi rettentően elvan, sokat fészkelődik, szoktunk morzézni is. :D
Vendég
 


Ma Bence is jelzett kétszer,először a buborékok röpködtek,most meg kaparászott,de csak 1-2 mp az egész. Már úgy várom,hogy intenzívebb legyen!
Apa mindenképp a föld felett jár! Már most elrontják ezt a gyereket,mennek a tervek,mi lesz majd jövő ilyenkor! Mindenki őt akarja,Apja,Tesóm,Apu... A 3 fiú nem semmi,most épp gokartpályát terveznek neki a kertben, medencét meg az udvarban! Elvetemültek!
Rakok pocifotót!
Kép

Kép
Kép
k_inga
 
 


Most csak gyorsan, mert állati álmos vagyok (megint festettem eddig)

Kacsa!
Amikor Zalánról levettük a pelenkát akkor ő se szólt, de tartogatta, nekünk kellett szólni, hogy menjen akkor ő is ment, egy hét alatt megszokta és utána már simán szólt is, meg mi is kérdezgettük. Nem muszáj megvárni míg ő szól, lehet nem érti a szitut, a pelusba nem érzik annyira. Amúgy harmadik napra már odáig jutottunk, hogy egy napra egy bugyi elég volt. Kitartás, van remény, ügyes a csajszi és csini

Kinga!
Szép pocak, meleghez kitartás, ha nem muszáj ne menj sehova.

Üdv

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
kancellar
 
 


Kinga
Picit megkésve is, de boldog névnapot!!!
Szemtelenül kicsi pocid van! :lol: Viszont formás!
Szólj, ha elkészült a gokart pálya, megyünk! :D

Végre lehűlt a levegő és eső is van. A paradicsomjaim ki is tettem zuhanyozni. :D
Egy csomó dologgal el vagyok maradva, de most tele vagyok tettvággyal. :D
Vendég
 


Köszi Maci!

Ígérem szólok majd! :D
Kicsi poci? Barátnőm épp most rakott fel képet, ő 25 hetes, ekkora sincs,mint nekem! Már kezdek gömbölyödni! :)

Kép
Kép
k_inga
 
 


Mosogatás közben esett le, hogy Jucának is van egy Kingája.
Szóval, Juca: a legnagyobbik lánykádnak is boldog névnapot!

Kinga
Kicsit irigykedek azokra, akik később kezdenek kerekedni. Nekem már most hatalmas pocakom van. :shock:
Ha apa hazaér, majd csinálok friss képet.

Megyek vissza ügyködni, még nem vagyok elég fáradt. :lol:
Vendég
 


Kis örökmozgó! Levinek volt kire ütni! -jucmuc küldött privit?

Kép
Kép
k_inga
 
 


Sziasztok!

Ma megjött az óvodai fellebbezésemre a válasz: idén is elutasították :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Szét*** az ideg, hogy finoman fogalmazzak. További fellebbezésnek helye nincs, király :evil: :evil: :evil: :evil:

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Ez micsoda bunkóság Évi!!!!!!!!
Akkor magyarula gyereked 5 évesen kerülhet óvodába,amikor amúgy is kötelező? És az senkit sem érdekel,hogy közben a gyerek hogyan szocializálódik,és szokik közösséghez,ami nem kis feladat egy gyerektől!
És ha nem lennél otthon? Akkor kösd ki a kapuhoz,délután meg oldozd el,ha hazaérsz? Nesze neked új Magyarország! Ehhez értenek,aztán meg rinyálnak,mint az egyik adón volt szombaton,hogy mindeni dobja el az óvszert,mert fogy a magyar és kevés a gyerek! Annak a kevésnek sem biztosítanak semmit! Anyuka meg pusztuljon meg a munkahelyen,hohgy kifizethesse a dadust,csak akkor minek a munkahely,ha elmegy a fizetésed? Ez vicc!

Na most jól felkaptam a vizet! Undorító komolyan! Szegény gyerekeket sajnálom igazán! Sok jó dologból kimaradnak!

Kép
Kép
k_inga
 
 


Hát ez az... És nem 5 éves lesz addigra, hanem 5 és fél... :evil:

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok!

Hozok még pár képet:

Schönbrunn Zoo egyik bejáratánál, az istálló előtti fadisznó
Kép

ez is Zoo, függőhíd, azt hiszem, én is ott vagyok középen, csak a tallózós kis képen nem látom, hogy ott vagyok-e :)
Kép

Timi Apa nyakában, felettük a lajhár szabadon :) atom cuki volt, ott mászkált a fejünk felett, ha kicsit magasabbak vagyunk, meg is tudjuk simizni :)
Kép

koala maci, azt hiszem, ezt sem sok magyar látott még :) amúgy kis bamba, visszahúzódó állat, csak ült és rágcsált
Kép

a csimpi meg ezt a rongydarabot terítette magára, mint egy igazi ember, úgy húzkodta a vállára, ha lecsúszott
Kép

Nagyon jól telt a nyaralás, amihez sokat segített az időjárás is. Én utálok fázni és egészségügyi okokból nem is szeretek, mert rögtön felfázok, szóval az időjárásra most nem volt panasz. Kivéve a múlt vasárnapot, amikor is olyan viharos szél volt, hogy még sétálni is rossz volt benne. De a többi nap dög meleg volt, már túl meleg is.

Voltunk 2x kisvonatozni, Timi imádta. Másodszor teljesen be volt sózva, mert késett a vonat és félt, hogy itt hagy minket, behülyítettem, hogy a vonatot úgy kell hívni, hogy "bim-bam" és akkor hamarabb jön, na erre elkezdett ordítani, hogy "big-bag". :D

Sokat nem kirándultunk, inkább pihengettünk + ott a városban sétálgattunk, játszótereztünk, kerteztünk.

---

Most ennyi, majd holnap igyekszem visszaolvasni is, csak most a sok 3asban töltött nap után Timi nagyon igényel engem is + Apát is, reggel is sírás volt, hogy miért kell menni Apának dolgozni.

kacsa14
 
 


Sziasztok!

Évi, neked akartam írni. Felháborító tényleg, amit az ovival kapcsolatban művelnek. Én csak azt nem értem, hogy ha 5 éves kortól kötelező az ovi, akkor miért nem vették úgy fel most, hogy mikor betölti az 5 éves kort, akkor mehet. Ha 5 éves kortól kötelező, akkor fel kell februárban venniük, nem?? Tapasztalatból tudom, mennyire igénylik ilyen korban már más gyerkőcök társaságát a kölkik. Nekem Réka ősszel lesz ovis, de én nem kockáztattam és eleve protekcióval szereztem neki helyet. Nincs ilyen lehetőséged valahol?? Annyira sajnálom szegény Dóridat!
gtünde
 
 


Kinga
Jucmuctól jött üzenet, de még nem válaszoltam neki. :oops: :oops: :oops:
A családokat egyáltalán nem támogatják, a nagy semmiből nem lehet gyereket nevelni. Ne nálunk rinyáljanak, elsőbb nézzenek szét.

Évi
Van egy olyan, hogy állampolgári jogok biztosa, szerintem megérne egy levelet. Vagy valaki minisztériumi szinten... Több ötletem hirtelen nincs. :?

Kacsa
Hú, de szép helyen jártatok. Jó a disznagoló Timi. :lol:
Vendég
 


avatar próba

kacsa14
 
 


Sziasztok!

Évi!
Ehhez nincs joguk. Nálunk sem veszik be a GYES-en lévő anyukák nagyobb gyerekét oviba, de rákérdeztem a mi ovinkban, és nálunk azt mondták, hogy jogszabály van rá, hogy a gyereket abban az évben be kell venniük, amelyik tanévben betölti az 5 évet. Úgyhogy nálunk ha valaki májusban tölti az 5-öt, akkor azt ősztől már beveszik. A másik dolog, hogy a nagycsaládosokra vannak törvények, jogszabályok, ami úgy tudom, azt szabályozza, hogy háromgyerekesek esetében be kell venniük oviba a nagyobbakat, még akkor is, ha az anyuka otthon van a legkisebbel. Ezt nálunk a faluban gyakorlat is. Pocsék anyagi helyzetben van a falunk, több tízmilliós adósággal egy 1200 fős helység :roll: :shock: Gondolhatod, hogy kihasználnak minden lehetőséget, hogy ne kelljen pénzt kiadni. Viszont a jogszabály az jogszabály, és muszáj betartaniuk, és meg is teszik, mert a szülők beülnek a közgyűlésbe vagy képviselő testületi ülésre, és kiharcólják. Mi is voltunk egy ilyenen, amikor konténer óvódát akartak venni, és elmentek a szülők ellen-kampányolni. Meg is lett az eredménye, és marad továbbra is a családi napközi a telitődött ovi mellett, és nem lesz konténer ovi. Szóval érdemes a "További fellebbezésnek helye nincs" ellenére tovább menni, mert ezt csak egy ovi írta neked, nem pedig egy hivatalos hatóság. Én nagyon bíztatlak, hogy lépjetek feljebb, valami hivatalos szervhez, Dórika érdekében is, mert egy év ovi nem lesz neki elég az iskola előkészítéshez, és különben is, nagyobb gyerekek közt a helye, még akkor is, hogy ilyen szerető család és testvérek veszik körül.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


A fellebbezésnek helye nincs ellen is van fellebbezési lehetőség, ha az aki ezt írta jogszabályt sértett a határozatával. Vagyis, ha igaz az amit Angie írt, akkor van fellebbezésre lehetőség.
amúgy sajnálom ezt az egész tortúrát.

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
kancellar
 
 


Évi!

Én is nagyon sajnálom, hogy nem sikerült oviba jutnia Dórinak.

De én is azt mondom, hogy kutakodjatok még, jogszabályok, ismerősök, hátha sikerül találni megoldást ...

Vagy csana? Tudom, hogy drága, de vmi. alapítványi támogatás, nagycsaládos pályázat, nem tudom, akármi, hátha lenne ...

kacsa14
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen mindenkinek a vigasztalást, együtt érzést, és segítő szándékot :(

Tündi!

Jogszabály szerint csak akkor kötelesek erre a tanévre felvenni a gyereket, ha dec. 31-ig betölti az 5. évét. Ha ezután, akkor csak a következő tanév kötelező :evil:
Újak vagyunk ebben az idióta városban, senkit nem ismerek, aki segíteni tudna, sajnos. Ha lenne ilyen ismerős, már izzítottam volna, de hát nincs :evil:

Angie!

Hogy van ez a nagycsaládos jogszabály? Amúgy teljesen igazad van, nagyon kéne az ovi, de itt senkit nem érdekel egy otthon levő anyuka nagyobb gyerekének a lelki világa :evil:
A mostani határozatot nem az ovi küldte, hanem már az önkormányzat. A fellebezést oda kell benyújtani.

Kancellár!

A lehető legjobban fogalmaztad meg: tortúra.

Kacsa!

Semmi fizetős nemigen jöhet szóba... Januártól gyesen vagyok, 3 kicsi gyerek, ebből 2 még pelenkás, gondolom nem kell részleteznem... És hát egy évet járjon valahova, aztán jövőre meg megint másik oviba, ezt se szeretném.

Másfelől a Dóri meg láthatóan megkönnyebbült, hogy nincs hely az oviban... Mondta is, hogy anya hidd el, nem éreztem volna ott jól magam... Hát hogy küzdjek így az oviért jó szívvel, ha a háta közepére se kívánja???
Nagy sz@rban vagyok, na...

Kacsa, az állatkerti képek szuperek, az avatarra meg szavakat se találok. Mint egy kis angyal!

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Évi

Ezzel csak aza baj,hogy ha most nem is vágyik oviba,előbb-utóbb társaságba kell szoknia és könnyebb játékosan, mint a suliban a szabályokat betartva. Undorító egy helyzet ez! Ha meg sokat erőszakoskodik az ember,akkor majd nehogy a gyereken csattanjon az ostor utána!
Szemétség!

Kép
Kép
k_inga
 
 


Evi,

Ez tenyleg nagyon nehez es bosszanto helyzet! Nagyon sajnalom! :( Kepzelem mennyire szeretned , hogy közössegbe menjen, en is igy vagyok az enyemmel pedig me'g csak ket es fel eves nem 5!!! Gondolom igy jatszora sem könnyü menni harommal, legalabb ott talalkozna mas gyerekekkel...bosszanto nagyon!
Talan annyi 'jo' van az egeszben, hhogy O maga sem akar menni, ugy me'g szörnyübb lenne ha vagyna ra..

Kacsa,

Nagyon jok a kepek, biztosan jol erezte magat Timi az allatkertben! Es az avatar kep is szuper! :P Micsoda kis fürtöcskei lettek! Vagy mindig ilyen volt? :roll: Bugyi kerdes megoldodik? Vannak fejlemenyek?

Kinga,

Szep formas poci! :P Boldog nevnapot igy utolagosan is! :P

Maci,

Köszi! :P Nagyon ügyes Leviked, ha erdeklödik a tema irant az nagyon jo jel! :P En ra'ültetem a wc-re minden reggel, es meg egyszer-ketszer a nap folyaman de csak ha nem ellenkezik.

Norwell,

Hogy van Kende? Remelem elmult a hasmenes!

Syry,

Hogy vagy? Kiscsajszid erzed mar mocorogni? :P

Kinga,

Mostanra mar enyhült az idö feletek is? Remelem mar jobban viseled! :P

Kepzeljetek ripsz-ropsz kibujt a masodik fogacskank is... :D 8)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Évi77 írta:Sziasztok!

Másfelől a Dóri meg láthatóan megkönnyebbült, hogy nincs hely az oviban... Mondta is, hogy anya hidd el, nem éreztem volna ott jól magam... Hát hogy küzdjek így az oviért jó szívvel, ha a háta közepére se kívánja???



Évi! Egyet kell értenem Kingával! Kell és muszáj Dórinak az ovi és a közösség, ha tetszik, ha nem ... Ez itt már nem a gyerek választásának és kívánságának a helye ... (persze ezt most attól függetlenül mondom, hogy nem a Te kívánságodon múlt, hogy most nem került be - csak ugye, amit írtál, hogy így már Te sem akarsz érte küzdeni)

Mondom ezt én, aki fél órát bőgtem a kocsiban, mikor senki sem látta, hogy az én kis pici tündéremet elveszik és 30 gyerek közt 2-3 felnőtt fog rá vigyázni és hogy fognak tudni rá odafigyelni, mikor sokszor nekem egyedül sem megy ... Szóval megértem ezt, de bármennyire is fáj az anyai szív és persze a gyereké is, ez az élet rendje ... be kell szokni a közösségbe, le kell válni anyáról, mert később még nehezebb lesz, főleg, ha már nagycsoportban bejönnek a szabályok és kötöttségek is ... meg bármennyire is kiteszed érte szíved, lelked, nem tudod úgy fejleszteni, mint a szakképzettek, akik csak ezért vannak ott és a többi gyerek, aki húzza magával.

kacsa14
 
 


á, csalóka az avataros kép, szerintem a szél megborzolta a haját, előre jött az összes fürt

göndör, csak ritka, ezért nem mindig látszik, hogy fürtös :)

Kép alapesetben így áll a haja :)

Sofi meg milyen hatalmas lett! Még itt van előttem az újszülőtt képe ...

---

Á, bugyival semmi. Illetve volt bugyiban a kertben, de nem pisilt be, nem is szólt, én kérdezgettem és ültettem bilire. Fent nem mertem pucin hagyni, hogy az egyszem fekvőalkalmatosságunkat összepisilje ... Így is 3x csórtam tiszta lepedőt + törölközőt, mert éjszaka átázott ...
Most kimosom magam a szennyesből, rendezem a lakást, aztán rávetem magam a témára, egész nap kérdezgetem, bilire ültetem és lesem majd a gyereket ...

kacsa14
 
 


Kacsa, nem arról van szó, hogy nem AKAROK küzdeni érte, csak így sokkal-sokkal nehezebb :( Az eszemmel én is tudom, hogy jó lesz ott neki, és szüksége is van rá, csak kutya nehéz...

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Juca

Mekkora már Sofi! Az arca tisztára olyan mint a tesójáé! Nagyon aranyos a tigrises hinta! én is tigrismániás vagyok,olyan
ágyneműt vettem neki,meg rácsvédőt.

Kép
Kép
k_inga
 
 


Jucmuc!

Gyönyörűek a gyerekek, és nagyon hasonlítanak egymásra! Sofinak a hajkoronája meg elképesztő :) Esztikémnek szerintem 2 éves korára lesz ilyen sérója :)

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


OK, Évi, értelek, értettelek is, csak most Neked kell erősnek lenni, mert, ha Dóri azt látja rajtad, hogy "elgyengülsz" az ő "tiltakozása" láttán, akkor neki sem fog tetszeni a dolog, hisz Anyának sem tetszik ...

Marha nehéz ez és a java majd csak akkor jön, ha ott kell hagyni az ovi ajtóban ... Én már előre bőgök, úgyhogy be is fejezem, mert most nagyon megérint ez a dolog, még jó, hogy Timi nincs itthon + nem lát bele a fejembe, hogy mennyire féltem. Neki ezerrel igyekszem vigyorogva és lelkesen előadni a dolgot ...

kacsa14
 
 


Évim!
Dórikád minél idősebb lesz, annál inkább nem akar közösségbe menni. A gyerekek is veszítenek az alkalmazkodó készségükből, és nem véletlenül 3 éves kortól van ovi, akkor a legrugalmasabbak a gyerkőcök.
Egyébként annyira bebuzdultam, hogy felhívtam a Nagycsaládosok Országos Egyesületét, hogy utána kérdezzek minden jogi lehetőségnek. És hát nem tudtak jó hírrel szolgálni. Sajnos, ilyen jogszabály nem létezik, hogy nagycsaládosok esetében kötelező az óvódába felvenni a gyereket (az önkormányzat létesíthet saját hatáskörében ilyen szabályt - valószínűleg nálunk ez van). Kérdezték, hogy milyen indokkal utasítottak el (ezt sajnos nem tudtam), mert csak ha telített az óvóda, akkor utasíthatják el az ekkora gyereket. Ha van hely, csak spórolni akarnak, akkor lehet fellebbezni. Még azt javasolták, hogy a környéken kellene megnézni, hogy van-e másik oviban még szabad hely (de gondolom, te ezt már megtetted - mintha említetted volna).
Azért megadom a NOE elérhetőségét. Minden nagycsaládos témában felkészülten és nagyon kedvesen segítenek, utánanéznek a dolgoknak: http://www.noefon.hu/

Lányok!
Fleurről tudtok valamit? Nagyon eltűnt, csendben van. Kíváncsi lennék rá, hogy miért késett neki.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


na mi az sztrájkoltok?

Syry!

Nincs még eredményed? Nagyon kíváncsi vagyok már!

Kép
Kép
k_inga
 
 


Juca,Jucmuc, Isten éltessen benneteket!

Na mi az? Sztrájk van?

Mi ez a hallgatás?

Kép
Kép
k_inga
 
 


Én holnaptól két hét szabin leszek. Végre!
Viszont ehhez egy hét előredolgozás kellett, no meg amúgy sem történik velünk semmi érdekes, úgyhogy max csak olvastam az elmúlt pár napban.

Jók legyetek :) Én léptem...

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
kancellar
 
 


Sziasztok lányok,asszonyok!

Örömmel értesítelek benneteket,hogy megnyílt Budapest legújabb komplex meddőségi intézete a VERSYS CLINICS Humán Reprodukciós Intézet. Ha felkeltette érdeklődésed nézd meg a honlapot: http://versysclinics.com/ vagy írj privit. Ha őket választod nem bánod meg, garancia rá a maximális orvosi szakmai múlt, odafigyelés, a mosolygós munkatársak
az élet csodája
 
 


http://www.családinapközi.hu/ar.html

KépKép
KépKép
fleur
 
 


Fleur!

Köszi, de nem nyitja meg a masina, aszongya, hogy vírust észlelt :evil:

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy nem jöttem. pedig voltam itthon szabin, kettesben Mátéval (megkezdődött az oviszünet) jobbára itthon voltunk, játszótér, Dunapart stb. egy nagyobb kirándulást tettünk, hajóval Szentendrére mentünk, meg Skanzenoztunk. van kisvonat, meg állatok, malom, Máténak ezek tetszettek. rettentő meleg volt. de azért bírtuk, meg behúzódtunk ahol tudtunk. a régi paraszt házakban jó hűvös volt. múlt héten Apa volt vele. holnaptól 5 napra Sárvárra megyünk. nagyobb társasággal (még 3 pár, nekik már 20-éves gyerekeik vannak... pedig a szülők annyi idősek mint Apa. hát igen, van, aki 22-25 évesen apa lesz, van aki csak 40 évesen. mindenkinek másképp alakul a sorsa. de így van ez jól.)

a vizsgálattal kapcs. minden rendben. a doki a SOTE-n azt mondta kromoszómailag minden rendben. nincs rendellenesség. és xx- vagyis lány, ahogy az uhn is látták.

Évi
bosszantó ez az ovi dolog. Halásztelek- vagy Csepel nem jön szóba. Máté csepeli oviba jár és van társa Szigetszentmiklósról, asszem. vagy párod nem tudná bevinni? esetleg próbáld meg decemberben újra, mielőtt betölti az 5-öt Dóri, akkor már muszáj lenne fogadniuk februártól. Tesómnál is a középső gyereket nem vették fel oda ahol a nagy jár, aztán pár hónappal később megpróbálta egy másik oviba és oda szó nélkül felvették, még két csoport közül is lehetett választani.

megyek mert még készülni kell.

Kép

Kép
syrynx
 
 


Syry

Látod ez nagyszerű hír! Ilyenkor rossz,hogy megtévesztő volt az integrált! De jó, kishugi lesz! Akkor most ezerrel kereshettek neveket!
Vagy van már?

Kép
Kép
k_inga
 
 


Évi!

http://peticio.metacortex.hu/?page_id=3
gondolom nem vigasztal. itt lassan előkerülnek a kaszák, kapák. rém dühítő a helyzet.
ez a jogilag nem megtehető... hm. de. minden megtehető.
:roll: :evil:

tjuca
 
 


Juca! Te mikorra vagy kiírva?

Syry! Örülök, hogy minden rendben van hugival! :)

kacsa14
 
 


szeptember 20.

tjuca
 
 


Juca

Ez tök jó,akkor már nemsoká! Apa megy veled?

Kép
Kép
k_inga
 
 


hát a gyerek apja (a sajátomat nem kívánom látni a szülőszobában). tervek szerint jön. :twisted:

tjuca
 
 


Na mi van,megint tífusz van? Hahó mindenki! Bújjatok elő!

Kép
Kép
k_inga
 
 


Sziasztok!

Syry!

Úgy örülök, hogy minden rendben a kicsicsajjal!

Juca!

Hú, már itt az idő? Pikkpakk nagycsaládosok lesztek :)

Fejlemények ovi-ügyben: beszéltem az önkormányzattal, és azt mondták, hogy minden fellebbezést benyújtó szülő gyerekét végül elhelyezik. Mobil ovikat helyeznek el két épület udvarában. Igaz, hogy tőlünk jó messze van, kutyagolhatok a gyerekekkel mire odaérek, de irtó boldog voltam a hírtől. Aztán ma dél körül jött a csavar: felhívtak a körzetes ovinkból, hogy elmegy onnan egy kisfiú, és mivel mi vagyunk az elsők a várólistán( asse' tudtam, hogy listán vagyunk :roll: ), mehetünk a kisfiú helyére. Ez az ovi közelebb is van, és mégse egy konténer :oops: Szóval száz szónak is egy a vége: pár napon belül két helye is lett a Dorcinak :) Kinek milyen madarat fogjak? :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


ÉVI!!!

EZ SZUPER HÍR!!! HAJRÁ OVIKEZDÉS!!!

kacsa14
 
 


Évi!

ez nagyon jó hír! (bár itt ma pont rossz hírekről számoltak be a játszón... itt komolyan minden egyre gázabb ezen a területen)

jele, csoportja?

tjuca
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: