Új privát üzeneted érkezett!

Princzike!

Csá! Igen, teljesen tökéletesek voltak a ciklusaim. Kb. 3-4 hónapja viszont furcsa dolgok történnek velem. 40 napra kitolódott ciklus, nincs tojcsim, ezen kívül a cicim sem feszül sem középidőben, sem mensi előtt. Innen gondoltam, hogy valami gáz van. És sajna ezt meg is erősítette a nőgyógyász.

Kb 3 hete diétázok, egy ideje tornázok, sokat pihenek és napi 2 oldalt tele írok pozitív gondolatokkal. És megpróbálom magam elé képzelni a kikierekedett szemű dokimat, aki értetlenül áll előttem és azt kérdezi, hol a maga cisztái? :lol: A következő kép ami előttem van az az, hogy 1-2 hónap múlva gratulál. Már nem a PCO miatt késik a mensim. Látom magam előtt, ahogy azt mondja, Bikfy, gratulálok, Ön terhes. :lol:

A karácsonyt nagyon nehezen bírtam, nem ettem semmit ami káros. Na jó, 1 szelet süti lecsúszott. De ezen kívül, tényleg semmi. Viszont elhatároztam, ettől nem lesz lelkifurdalásom. Semmin nem bánkódom. Még ez a lecsúszott süti is boldoggá tett. Én azt mondom, nincs annál fontosabb, hogy boldogok legyünk. És akkor a szervezetünk is visszaáll a normális rendre. Legalábbis én így hiszem.

KépKépKép
bikfy
 
 


Bikfy
Örülök, hogy ilyen jól állsz hozzá! :)
Hát nem könnyű most sütiszezonban megállni. Bevallom, hogy mivel ugye uzsonnára mindig gyors GI indexű kajákat kell enni, így mindig lecsúszot egy - egy süti, ami a 20 grammba belefért. Igaz azt mondják, hogy kerülje az ember a cukrot, de szerintem ettől még senkinek semmi baja nem lesz.

És hát laptetőd van :)

Kép

Kép
princzike
 
 


Folytatás...

A másik fórumomon most jelentkezett egy lány, aki már 20. hetes terhes. Azt nem ecsetelném, mennyit küzdött a babáért. És akkor lett spontán terhes, amikor az orvosok nulla esélyt mondtak neki. 3 kórházban 4 orvos azt állapította meg, hogy miómája van, és petesejtje sajnos ebben a hónapban nincs. Terhességre esélytelen-mondták. Na ez az esélytelen lány nemsokára gyönyörű kisbabát szül. Ő is azt mondta, ennek a babásodás dolognak nincs köze a biológiához. Ez szó szerint egy csoda, máshogyan az ilyen eseteket nem lehet értelmezni.

Én a diétámban és a tornában nagyon hiszek, remélem minden rendben lesz. Persze a férjem is sokat segít, tartja bennem a lelket. Nem hagyja, hogy eluralkodjon rajtam a kétségbeesés. Ő nem is fogadja el, hogy baj van. BIZTOS BENNE, HOGY HAMAROSAN BABÁNK LESZ. És ez nagyon jól esik. :oops:


Írj kérlek magadról, nagyon érdekelne, te hol tartasz. Szorítok, és szeretettel ölellek: Bikfy

KépKépKép
bikfy
 
 

 
 

Hú Princzikkém, tényleg, laptető!!! Ez jóóóó! :D

KépKépKép
bikfy
 
 


Sziasztok!

Vernike! Nem tudok mit írni, de egyet ne felejtes el! Bárhogy lesz is, te már soha nem leszel egyedül!!! Ha a párod el is megy, ott lesz egy pici baba, aki csak a tiéd! Azért remélem sikerül tisztázni a helyzetet és nem válás lesz a vége!
Úgy látszik ez egy ilyen karácsony, a másik fórumban az egyik lányt 23.-án hagyta ott a férje a 15 hónapos kislányával...


Bikfy! Igen, lesz babád hamarosan! Rengeteg nőnek mondják azt h nincs peteérése és soha az életében nem lesz gyereke. Én csak 3at ismerek közülük, és mindegyiknek van 1-1 csodálatos gyereke. A természet majd úgyis rácáfol a dokikra! Persze h első hallásra szörnyű lehet, de igenis így kell hozzáállni, h lesz.

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Prucikám!

Köszi a biztató szavakat, tudom, hogy lesz babánk, csak most kicsit nehéz. Ha valaki azt mondaná, hogy ne izguljak, mert 1 vagy 2 év múlva biztosan lesz, nem görcsölnék ennyire. De így, hogy nagyon az út elején vagyok, nem egy leányálom. Ráadásul, tudjátok, hogy az én férjem, hogy állt ehhez a gyerek dologhoz nagyon sokáig, ezért izgultam, hogy ő majd hogy fogadja, ráadásul, így karácsony előtt. De elég korrekt volt.
Mesélj magadról, ti hogy álltok. Olyan sokat gondolok rátok, meg mindenkire. Nagy kár, hogy már csak ilyen keveset jöttök.

Puszi Mindenkinek: Bikfy

KépKépKép
bikfy
 
 


vernike nagyon sajnálom.....remélem kibékültök......!!!
lányok hajrá mindenkinek!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Hát Bikfy, minden elismerésem a tiéd. Nagyon pozitívan gondolkozol és ahogy küzdesz. Hidd el, meglesz az eredménye. Kárpótolni fog a sors mindenért. Én nagyon drukkolok nektek és szerintem még sokan mások is, úgyhogy emellett menni kell a dolognak.
Igen, én nem járok a closti mellett uh-ra. Egyébként szedtem a terhességem előtt is clostit és akkor sem jártam uh-ra és egy cisztám sem lett tőle. Remélem most sem lesz. A doki nem látja szükségesnek. Viszont folyamatosan jártam vérvételre és az utolsó eredményeim tök jók lettek, így azt mondta a doki, hogy tuti van pém és képes vagyok a spontán teherbeesésre. Szóval ha nem sikerül, akkor csak pont rosszkor voltunk együtt. Hát szenteste én is eléggé el voltam keseredve, mert nem így képzeltem el a szentestét, de sokat gondolkoztam és erőre kaptam. Végül is az eredményeim jók lettek. Egyszer már voltam terhes, tehát mennie kell. Ha mindketten egészségesek vagyunk a férjemmel, akkor is csak 30 % esélye van, hogy egy ciklus alatt teherbeesek. Szóval, majd a következő hónapban.
Mindenkinek további kellemes pihenést kívánok így ünnepek után.

KépKép
csige-bige
 
 


Sziasztok!

Bikfy!
Azt elismerem, hogy az utóbbi 3 hetet csak felületesen olvastam át, úgyhogy le vagyok maradva. Leírnád nekem röviden, mi történt? Te is PCO-s vagy vagy mi derült ki? Miért mondta a doki, hogy lehet hogy sose lesz gyereked?

Vernike!
Sajnálom ami történt, de remélem ez nem olyan komoly. Mindenesetre ha igen, meg van a férjedről a véleményem és Prucival egyetértek, Te már sosem leszel egyedül.

És kinek hogy telt a karácsony?
Nekem egy kicsit nehéz volt, de a Hanna nagyon élvezte, az kárpótolt azért.
Szenteste napján apával összekaptunk, akkor jött ki rajtam az elmúlt pár hét, ha valami olyat szólt, ami nem tetszett, már bőgtem is. Na meg a rokonok. Miért kell ilyenkor mindenkinek megkérdezni, hogy hogy vagyok?

A másik meg, egyszerűen nem tudok mozogni. Annyira húznak a belső varrataim, hogy már fájdalomcsillapítón élek.Iszonyú szar. Éjszaka nem tudok aludni, nem bírok megfordulni az ágyba, nem tudok kiegyenesedni, meg még sorolhatnám.

Na, nem májogok tovább.

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Sziasztok!

Ranita! Remélem most már hamar meggyógyulnak a sebek és nem kell fájdalomcsillapítót szedni! Sajnos ez a szokásos kérdés, és nem vághatja az ember a képükbe h menjenek a fenébe, m hogy lehetne az ember ezután? Nem csodálom, h kijött rajtad a feszültség, de ez is hamar el fog múlni!

Nálunk szép volt a karácsony, Petra örült mindennek, majd 25.-én belázasodott, de mostanra már meg is gyógyult. Valami hasmenéses vírust szedett össze.

Bikfy! Akkor leírom a barátnőm történetét, hátha ezek után kicsit szebbnek látod a jövőt! Róla azt kell tudni, h 130 kilkó volt, össze-vissza ciklusai voltak, és egyszer volt egy p3-as rákszűrése, amimiatt kivágtak egy darabot a méhszájából. Ezek után 2003-ban azt mondta neki a doki h nincs peteérése és ne is álmodjon arról, h valaha is gyereke lesz, m meddő és soha az életben nem lesz képes teherbe esni. Ezek után minek védekezzek, úgyse lesz gyerekem címszóval szexelt, majd 2004 elején baromira fájt a hasa. Volt dokinál h mi lehet m nagyon fáj neki, de a doki megvizsgálta, és közölte, h se méhen belül, se méhen kívül nincs baba, ez inább vakbél. Aztán egyik este otthon elájult és összeesett a wc-ben. Rögtön mentőt hívtak, m ömlött belőle a vér, a mentősök meg hívták azonnal a rohammentőket. Bevitték a kórházba, ahol baromi nehezen vették észre h méhen kívül van egy nagyon ficánkoló baba, de sajnos el kell venni. A petevezetékét is ki kellett venni, m szétrobbant és tele volt a hasa vérrel (csak 4,5 litert szívtak le...). Amikor ebből felépült, elment egy gasztroenterológushaz, aki szigorú diétára fogta: semmi szénhidrát, sok zöldség, gyümölcs, husi, folyadék. Így éldegélt, lefogyott több m 30 kilót. Tavaly novemberben összejött egy fiúval és decemberben már ott volt a pocijában a baba, aki most szeptemberben született meg.
Tudom milyen rossz amikor ezeket az ember szemébe mondják, m mellette voltam végig és láttam rajta h mit érez. De szerencsére nem adta fel végleg és sikerült. Neked is fog, de remélem nálatok a méhen kívüli rész kimarad!!!
A koleganőmnek 3 orvos mondta h nem lehet gyereke, már a papírt is adott róla a 4. doki amikor is 3 hónapos terhes volt... A másik barátnőmnek is a szemébe mondták h meddő és soha nem lesz gyereke és ekkor már 7 hetes volt a baba. Rengeteg ilyen eset van. Az orvosok se tévedhetetlenek.
A párod meg fantasztikus ahogy melletted áll. Ritka az ilyen pasi!
Nálunk semmi változás. Eddig babának semmi híre. Szerintem az lesz amit érzek tudat alatt, h majd március környékén fog sikerülni. Most nem görcsölök rá, fogyókúrázom egy gyógyszerrel és amellett nem is szabadna teherbe esni. De ha egy baba jönni akar, akkor úgyis majd jön. Csak jó lenne februárig összejönnie, m akkor leszek 35 és nagyon félek az akkori vizsgálatoktól. Majd kiderül, ahogy a jóisten akarja.
Jönnék én többet is, csak a párom nem nagyon enged a géphez. De azért próbálok ám sűrűbben jönni. Most is sikerült elzavarni :wink:

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Sziasztok!

Háát, látom azért vannak történetek itt... :roll:

Ranita én is remélem, hogy mihamarabb megszabadulsz a fájdalmaidtól.

Bikfy mesélnél nekem erről az aviva tornáról? Érdekelne a dolog.

Pruci de jó neked, hogy vannak megérzéseid...Én nem érzek semmit, csak egy nagy kérdőjelet a jövő évvel kapcsolatban. Mindenesetre nagyon szeretném, ha még a 2009-es évben megszületne a második baba. Sosem akartam nagy korkülönbséget a gyerekek közt. Tehát 4 év max.

Nálunk is jól teltek az ünnepek. Leszámítva, hogy 24-én este megjött piri 23. napra :shock: :roll: Az utolsó ciklusom 33 napos volt. Ez már nem normális sztem. Szóval leszámítva azt, hogy ez hogy elrontotta a szent estém végét minen jó volt és az ünnep további részén kicsi fiamat csodálva igyekeztem megfeledkezni a problémámról. Annyira odáig meg vissza volt a karácsonyfától, gyertyáktól, fényektől meg minden. A csillagszóró a kedvence :D Mondtam is férjemnek, hogy akkor is lesz még egy ilyen tökéletes és csodaszép kicsikém... :roll:
Tegnap meg nem is volt olyan rossz a rokonok és a 7 hónapos terhes unokatesóm társaságában :lol: Tök erős voltam. Csak néha szorult picit össze a szívem, mikor a pociját néztem, hogy én ettől milyen rohadt messze vagyok...És képzeljétek senki sem kérdezősködött, hogy mikor jön a következő baba :lol: Bár lehet a nagymamám leadta a drótot mindenkinek, hogy hagyjanak ezzel a kérdéssel.

Princzike küldöm a privit.

Vernike mi van veletek? Jelentkezz! Csak nem lehet olyan gáz a helyzet. Hiszen a férjed is akarta a babát. Akkor miért hagyna ott titeket.

Kép
nyanya77
 
 


Sziasztok!

Ugy látom zajlik az élet!
Mindenkinek csak a jot kivánom, nehogy itt nekem rossz történjen ám!!!

Gyorsan eltelt ez apár nap, tök jo volt, annyit ettem, mindenkit azzal huztam, hogy ekkora pocitok nem lesz, mint nekem.

Hétfőn megyek cukorterhelésre.
encike 2
 
 


Csá Picikéim!

Most értem haza anyáméktól, elmentünk ebédelni. Persze én szigorúan diétásat. De kibírtam ám.

Csige!
Nyugi, hisz még csak alig 1 hónapja próbálkoztok. Jönni fog a csodád, hidd el!

Ranita!
Hát igen, PCO-m van. És a vérvételem eredményei nem is voltak olyan rosszak. Legalábbis szerintem. De ő egyből levágta, hogy PCO-s a képlet. Na gyorsan meg is vizsgált, amiből egyértelmű lett a dolog. A petefészkeimben rengeteg ciszta, a külseje pedig megvastagodott, és mivel a ciszták tele vannak vízzel vagy vérrel, a petefészkeimben óriási lett a túlnyomás, és az egyik 3x-ra, a másik pedig már 4x-re nőtt. Azt mondta, ez vezető meddőségi ok, de előbb a férjemet is látni akarja. Most majd őt vizsgálják, aztán azt mondta a doki, hogy jan. 5 után majd többet beszélünk a dologról. Gondolom nem akarta a karácsonyunkat még jobban tönkre tenni. Ja, merthogy azt mondta, amint lehet, engem rögtön műteni kell. Ezt próbálom elkerülni, ezért diétázok, meg ilyesmi. Merthogy van arra remény, hogy ezek a dögök felszívódjanak.
Aviva torna, rengeteg mozgás, pozitív gondolatok. Ez a csoda receptem. Hát majd meglátjuk.

KépKépKép
bikfy
 
 


Prucikám!
De jó, hogy te is jöttél. Köszi a pozitív gondolatokat, igyekszem őket elraktározni. Én is nagyon hiszek a diétában, remélem, segíteni fog. Azért nem bánnám, ha a karácsony már véget érne, mert így azért nehezebb diétázni.

Nyanya!
Az aviva torna akik csinálják, azt mondják, maga a csoda. Nem egy nehéz torna, otthon is végezhető. Én a netről kaptam egy anyagot, ezt töltöttem le. Tegnap már csináltam, remélem segíteni fog. Ártani biztos nem. Oldja a petevezető esetleges lerakódásait, és mivel a torna hatására rengeteg vér áramlik át a női szerveken, rendbe rakja a hormonokat, szabályozza a ciklust, segíti a peteérést, segít PCO és endometryosisnál, stb. Átlagban azt hiszem 5 liter vér áramlik át a női szerveken percenként. A torna után viszont talán 17? liter, ha jól emlékszem. Segítségével 15 20 éve meddő nők lettek babásak. Én tegnap csináltam, az egész méhem, petefészkeim szabályosan zsibogtak utána. Olyan volt, mint mikor elzsibbad a kezed, lábad és utána megindul benne a vér. Hihetetlen érzés volt. De nagyon jó. Nekem már ennyit megért. Ha a google-ba beütöd azt hogy aviva, ott megtalálod ezt a letölthető anyagot. Próbáld ki, sok szerencsét.

KépKépKép
bikfy
 
 


Encikém!

Úgy örülök, hogy nem minden kismamink hagyott el bennünket. Jó hogy jöttök, kellenek a pozitív példák. Remélem, jól vagy, mesélj picit magadról. Ölellek: bikfy

KépKépKép
bikfy
 
 


Nita!
Olyan furcsa, hogy mostanában nem jössz, mesélj picit magatokról, persze csak ha van kedved. Kíváncsi vagyok, Máté mit szólt a karácsonyi ajándékokhoz. :)

KépKépKép
bikfy
 
 


Bikfy!
Nekem is PCO-m van, tessék, én is akkor élő példa vagyok, hogy nálatok is lesz baba.
Engem ugye mütöttek, de más választásom nem nagyon volt, mivel IR-em nincs, a met szedésnek így értelmét nem látta a doki.
Én nem nagyon hittem ezekbe a dolgokba, mint Te, már sajnálom. Illetve hát nincs mit sajnálnom, mert mégiscsak a műtét eredménye lett a Hanna.
Az Avivát monjuk próbáltam, de nekem nem segített.
Hát sajnálom, hogy nálad is ez a baj, hihetetlen, hogy egyre több ilyet hallok. De fel a fejjel tényleg, ez nem jelenti azt, hogy nem lesz babád.

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Ranita!

Hát ez tényleg hihetetlen. Nem is tudom megmondani, hogy amióta nálam kiderült a PCO, azóta én is mennyi ilyen esetet hallottam. Nyilván előtte nem figyeltem ezekre fel, de döbbenet. Kb 10 nőből 4-nek van ilyen betegsége.

És a műtét után rögtön terhes maradtál, vagy utána még sokáig kellett küzdenetek?
Bocs, hogy ennyit kérdezek, de minden érdekel a dologról.
Az avivát biztos elég hatékonyan csináltad?

KépKépKép
bikfy
 
 


Elment,már nem jön vissza,de ahogy Bikfy is írta ez már nem ehhez a fórumhoz tartozik.El is búcsúzom,kívánok mindenkinek mihamarabbi babásodást,nyugodj jó babavárást!Boldog Új Évet.
Sziasztok.

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Vernike! Nagyon sajnálom!!!:cry: Azért ne hagyj itt minket! Te igenis h ide tartozol! Nagyon vigyázz magatokra!!!

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Csajok

Teljesen magam alatt vagyok Vernikétől...én nem akarom, hogy elmenjen. :(
Emlékeztek még, amikor elindult ez a topic, viszonylag az elején arról volt szó, hogy te jó ég, akkor aki babás lett annak mennie kell? És még akkor "megállapodtunk", hogy senki nem megy sehova. Nyilván a fogamzós részekhez már annyira én sem tudok hozzászólni, de itt vagyok, figyelek, és nem telik el úgy nap hogy ne olvasnálak benneteket még akkor is ha nem írok.

Encike, majd mesélj milyen volt a cukorterhelés, nekem is ez lesz a következő...
Ha megmaradok.
Most ugyanis nagyon köhögök. Remélem a babát nem érinti rosszul ez a sok has-rángatózás kökhögés közben. Láz nincs szerencsére, enyhe torokfájással indult 24-én (mikor máskor), aztán mostmár eléggé leépültem, de érzem, hogy szakad fel.. Na mindegy, nem panaszkodni jöttem.

Jaaaaa, aztán azt meg nem is mondtam, hogy januárban egy hetet dolgozok, aztán pihi itthon amíg Nórika meg nem érkezik,, úgyhogy rettegjetek, mert a sok szabadidő sok írással jár... :oops: :lol:
Puszi mindenkinek:
Pingi

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Sziasztok!

Vernike!
Tudom, hogy most nagyon magad alatt vagy, de ha visszaolvasol, meglátod, hogy én sehol nem írtam neked olyant, hogy nem érdekel a sorsod. Hidd el, igenis érdekel és nagyon sajnálom, ami veled történt. De te annak idején azt írtad, hogy a magas hitelek, meg a házrészlet miatt sírdogálsz 2 napja. Ezért írtam, hogy nem értelek, meg hogy másnak nagyobb problémái vannak, és hogy most neked életed legboldogabb korszakát kellene átélned. Hidd el, hogy annak idején nem értettünk, de csak azért, mert nem írtad meg a teljes valóságot.

Még 1x leírom, hogy NEM SZERETNÉM, HA ELMENNÉL, KÉRLEK, MARADJ VELÜNK! És maradjon az összes kismami is, úgy ahogy az elején megegyeztünk.

Sajnálom, ha valaha bárkit is megbántottam volna, soha nem volt szándékos.

Szeretettel ölellek benneteket: Bikfy :wink:

KépKépKép
bikfy
 
 


Bikfy, szerintem nem is konkrétan rád haragszik Vernike. Vagy igen?
Én nem tudom, de nem vedd magadra szerintem, egyszerűen csak ki van idegileg...amit nem csodálok.
Egy kicsit én is, mert nagyon pocsékul vagyok, úgy ráz a köhögés. És muszáj hétfőn dolgozi mennem, mert a kolegám szabira ment két ünnepm közt... De talán szerdán délutános a doki és akkor már eljutok hozzá, mert ez a köhögés katasztrófa.Meg ez a torokkaparás. Van itthon gyógyzser rá, amit elvileg lehet terhesen (ebbena terhességi korban már) szedni, Ambroxol-Q, de utálok gyógyszert bevenni...viszont félek ha nem szakad fel a cucc akkor tüdőgyuszit kapok.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Sziasztok!

Vernike ne csináld már!! :shock: Borzasztó lehet neked most, de mi az, hogy ez nem ehhez a fórumhoz tartozik??? DE IGEN! Ide tartozik, mint ahogy te is. Akartad a babát nem? Márpedig ide tartozik mindenki, aki babát akar. Itt mindenkiben egy a közös: mindenki borzasztóan vágyik egy babára. Legyen bármi innentől kezdve közted és a párod között, az a pici kis élet ott növekszik benned és te már örökre felelős leszel érte. Szóval továbbra is itt a helyed köztünk!!

Bikfy nagyon köszi a torna leírását, mihelyt tudok utána fogok nézni. De most sajna át kell adnom a helyet a férjemnek, aki már tűkön ül :(

Pingi gyógyulj meg minél hamarabb.

Encike drukk a terheléses cukorhoz :D Én utáltam nagyon :(

Kép
nyanya77
 
 


Bikfy! Szerintem nem haragszik Vernike, csak nagyon rosszul esett neki amit írtál. Ami tényleg egy kicsit kemény volt, de nem tudhattad h mi van a háttérben, m erről nem beszélt. Biztos próbálta magában feldolgozni a történteket, de ez baromi nehéz lehet. Nyakában egy halom adósság amivel most mi lesz, jön a baba és hogy fogja nevelni, ott a majdnem kész ház amit a szerelmével építettek a közös jövőre... Szerintem besokallt az egész élettől.

Pingi! Köhögésre próbáld ki a stodal nevű szirupot, ez egy homeós cucc. Állítólag nagyon jó.

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Vernike,
ne menj el, kérlek! Itt eddig sem csak kizárólag a babás dolgok kerültek szóba és mi szívesen meghallgatunk vagy adunk tanácsot, ha tudunk. Nyugodtan elmondhattad volna.
Látod, velem is történtek dolgok és mégis itt vagyok, mert együtt könyebb, akármiről is legyen szó.

Bikfy!
A műtét után kell pár hónap. A Hanna utána a 6-ban sikerült és most is ez volt a 6. hónap :cry: :cry: :cry: .
De ne engedd rögtön a műtétet, először menj el terheléses inzulint nézetni!

A reggelemet a nődokinál kezdtem. Nincs így is elég bajom, a műtét úgy látszik nálam megint együtt járt egy kis fertőzéssel :evil:

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Sziasztok!

Ranitám!
A reggelemet én is a dokinál kezdtem, ma mentünk spermavizsgálatra. A férjem tiszta ideg volt, az egész éjszakát átüvöltöttük. Reggel végül eljött velem, de jobbnak láttam, ha kisírom azt, hogy hazavisszük a bödönkénket és otthon csináljuk meg a dolgot. Meg is volt minden rendben, visszavittem a cumót, de volt ott egy másik pár is. Az orvosok le és fel rohangáltak, az egyik pár eredménye kiváló, de a másiké 0, hallottam bentről. Majdnem elájultam az ajtó előtt. Behívtak, hát mit mondjak...
Hála a jó égnek tökéletes eredményeink lettek. Azt mondta a doki, ha mindenkinek ilyen jó eredményei lennének, ő becsukhatná a boltot. 50 millió/ml, ebből 50% gyors mozgású, 30% normál, és 20% immobil vagy mi a szösz. Szóval a Jóisten megsegített bennünket.

És, hogy a jó híreket folytassam, ma megjött a mensim, nem olyan tragikusan fáj, de igaz, hogy csak a 40. napra. Sebaj, a múlt hónapban a 44. napra jött meg. Remélem visszaállok szépen a 28. napos ciklusokra.

KépKépKép
bikfy
 
 


Ranitám!

Még annyi, hogy ha 6 hónap alatt nekünk is sikerülne a baba, hát én beleegyeznék. :)

Jan. 5-én megyek vissza a nőgyogyimhoz, akkor megbeszélem vele ezt a terheléses inzulint.
Neked meg annyi az üzenetem, hogy gyógyulj meg!!! Remélem az új év nagyobb szerencsét hoz majd nekünk. :wink:

KépKépKép
bikfy
 
 


Hát mi akkor a bűvös hat hónapból kimaradtunk. Nekem most volt a hatodik hónapom a vetélés óta és hát ugye szenteste megjött. Most már azért egész jól vagyok és már csak az jár a fejemben, hogy rögtön ismét pé, a hormoneredények rendben, a második hónapom volt hogy 26. napra jött meg, ami nekem rekord a 34-38 napos ciklushoz képest, szóval hajrá. Bízom benne, hogy talán majd most sikerül és az új év meghozza a szerencsét. Most azzal nyugtatom magam, hogy ha minden rendben van, akkor sikerülnie kell.
Remélem a 2009-es év sok babócát hoz majd nekünk :lol:

KépKép
csige-bige
 
 


Sziasztok!

Először is utólag de boldog karácsonyt, és előre boldog új évet kívánok!

Nagyon rég nem voltam, de olvasgattalak benneteket, csak állandóan aludtam. :roll:
Ma voltam vérvételen, már ott kiakadtam, h a nő, aki bevette a papírt grimaszolt, h kismama, és 8 kémcsőre is rá kellett írnia a nevem, és közbe be is szolt vagy kettőt. A védőnöm azt mondta ehetek elötte. Hát én megregeliztem :wink: , aztán miután levették a 8 ampulla vért mondták mostmár ehetek :!: Én meg mondtam, h már ettem :oops: . Na pár mondatban jól megkaptam a magamét :idea: Úgyhogy valószínű újra vissza kell mennem legalább a cukor vizsgálat miatt majd.
Ezek után átbaktattam a védőnőmhöz, aki mint kiderült ma szabin volt. Na egy másik védőnő behívott, aki megcsinálta a pisivizsgálatot, és megmérte a vérnyomásomat, és közölte h magas. Ja és azt is mondta h már az elöző mérés is magas volt, amit a saját védőnőm mért aki persze ezt nem mondta :twisted: :twisted:
Ugye látta h volt már egy vetélésem 10 hetesen :oops: , ezért megkérdezte a védőnő, h hátrajaló e a méhem? Hát mondtam, h igen múltkor említette az orvosom, h az, de azt mondta, h ennek nem kell nagy jelentőséget tulajdonítani. Erre a védőnő közölte, h neki is az és 12, 14. hétig sokat kell hason feküdni, h a súlyánál fogva előre jöjjön a méh, ugyan is ahogy nő, a kereszt csont közé beszorulhat. (Na én ezt eddig nem hallottam, még senkitől, de itt már tökre ideges voltam).
Hazajöttem, hasravágtam magam, dehát a melleim meg majd szétdurranak, szóval nem nagyon bírok hosszú távon hason feküdni, mondjuk alapból nem szeretek. De amit tudok azért megteszek, így kipárnáztam a cicitrészt :wink:
Holnap megyek uh-ra és nagyon félek! Multkor is ekkor volt a baj, elmentem,és nem volt szívhang. Most api is bejön, és mondtam neki, ha rendben van minden böködje meg a lábam, mert én nem merek a monitorra nézni sem!
Nagyon bízom benne, h minden rendben lesz, és folyamatosan beszélek a babához, api is dumál neki állandóan. :lol:
Ne haragudjatok, hogy így leírtam a félelmeimet :oops:
Majd holnap erre a hátrahajló méhre is rákérdezek!

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Ranita! Végre túl vagy az egésszen, és már otthon vagy! Minden nap gondoltam rád, és nagyon sajnálom, hogy ez megtörtént veled. De tök jó, h ilyen pozitív vagy, és lesz baba, lesz a Hannának tesója, csak most épülj fel minnél hamarabb fizikailag, és lelkileg is!

Bikfy, elhiszem mennyire kiborulhattál, hogy mikorra belevágtok a babaprojektbe jönnek a problémák, de annyira pozitív vagy, ennek meg kell hogy legyen az eredménye!
És hát látod az Urad eredménye is jó lett. És azt meg nehogy elhidd bármikor is bárkinek, h meddő vagy, k@cs@g orvos, aki ezt így a szemedbe mondta :twisted:
Én is olvastam az aviva tornáról, de én ott úgy értelmeztem, hogy legalább egyszer részt kell venni egy tornán, és utánna tudod csinálni könyvből profin? Vagy nem így van?

Vernike Drága!
Ne tünj el kérlek, szerintem most itt mindenki nagyon aggódik érted, úgy mint akkor Ranitáért, és látod h itt van Ő is.
Hátha tudunk segíteni valamiben, személyszerint ha a hitellel kapcsolatban van kédrésed akkor írj, ezzel is foglalkoztam jóideig.
De én nagyon bízom benne, hogy hátha helyreállnak nálatok a dolgok, hiszen annyi mindenen átmentetek már együtt, és a baba is ott van!
És persze szerintem csak jót tesz neked ha kibeszéled magad, és nem örlődsz magadban! Már néha az segít, ha az ember kiírja magából.
Most mész 12 hetes vizsgálatra is, vagy már voltál? Van eredmény?

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Ranita
Remélem, hogy a sebek is hamarosan begyógyulnak. De ahogy olvasom azért a dokik tartogattak műtét után neked egy kis bacis meglepit? Remélem hamar túl leszel azon is :)

Bikfy
Ügyi vagy, hogy te is így meg tudod állni a nasizást és az édességeket. Neked akkor csak diétát írt fel a doki ezek szerint. :)
És tök jó, mert már 4 kilót leadtam :) Ennek örülök a legjobban, mivel ez nekem már évek óta nem nagyon ment.

Hát lányok tök jó lenne, ha decembertől számítva nekünk is bejönne ez a bűvös 6 hónap. Bár nem bánnám, ha előbb lenne :)

Vernike
Nagyon sajnálom, de ahogy a lányok írták... te már nem vagy egyedül és KÉRLEK NE MENJ EL, MARADJ VELÜNK! Mi szeretnénk nagyon, hogy maradjál! Légysssssziiiii :roll:

Csige
Úgy legyen, hogy 2009-re mindenkinek össze jöjjön :)

Pingi
Neked meg jobbulást és vigyázz magatokra.

Encike
Milyen lett a cukorterlehléses vizsgálat?

Ácica, Loulou, Luli, Mimee HOL VAGYTOK??????

Kép

Kép
princzike
 
 


Irdab
Akkor vigyázz magatokra, nehogy valami baj legyen a magas vérnyomás miatt!
A vérvételen a nő meg enyhén szólva bunkó volt. Bár biztos nekik is nehéz ennyi féle emberrel. Néha vannak azért problémásak is, mint pl én :) :oops:
És ne aggódj minden okés lesz a vizsgálaton.

Kép

Kép
princzike
 
 


Pingi, hogy vagy? Szerintem ne várj szerdáig az orvossal, vagy legalább hívd fel a dokidat!

Nyanya, Pruci veletek mi van? Peteérés mikor is lesz? Apikat élni se hagyjtok ám így ünnepek alatt!

Encike, terheléses cukor eredmény? Ugye jó lett!

Luli, az utolsó orvos akihez mentél mit mondott a myómáról? Tudom, h ha műtenek is várnotok kell a babával, de legalább megműtenek, és rendben babázhatok utánna, problémamentesen! Mégsem az van amit az első orvos mondott, ha a méhedet kell kivenni!!!

Csige-Bige azt hiszem nem üdvözöltelek még?! De örülök, h itt vagy, és azért kicsit így gyarapodik a topik :wink:
Azt kívánom neked és a többieknek is h 2009 a Ti évetek legyen! És a babócáitok ne várassanak sokáig benneteket, szóval minnél hamarabb jöjjenek hozzátok :lol:

Virág, a tüneteim már nem olyan gázok, nincs állandó émelygés :wink: Remélem az ismételt viszgálat (toxo) leleteid jók lettek.
Remélem nem hagytam ki senkit! :roll:
Puszantok mindenkit :lol:

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Köszönöm Irdab az üdvözlést. Vigyázz magatokra és pihizz amennyit csak tudsz. Azzal meg hogy milyenek veled a vizsgálatokon, le kell sz@arni, mert elég bunkók tudnak lenni. Engem folyamatosan szivattak vérvételen. Ami az egyik nap baj volt, az már két nap mulva nem jelentett problémát. További jó pocaknövesztést neked.

KépKép
csige-bige
 
 


Princike de ügyi vagy, h négy kg fogytál! De jó!
Nekem is oda kell figyelni nagyon hogy mit eszem, persze nem most szeretnék fogyózni, de alapból jó súlyban vagyok.
De idáig csak akkor voltam jól, ha ettem, ez kb 2 napja nem így van :lol:

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Sziasztok Lánykák!

Kb. szét...sz az ideg. Az előbb olyan szép hosszú levelet írtam mindenkinek, aztán elszállt. Most megpróbálom újra. :evil:

KépKépKép
bikfy
 
 


Csige!

Ha nálatok minden eredmény rendben, akkor csak nyugi! Biztos te leszel a következő kismamink. Csak nagyon szeressétek egymást, és meglásd, hamarosan veled örülhetünk. :wink:

KépKépKép
bikfy
 
 


Irdab!

Jaj, de jó, hogy jöttél, megszépítetted a napomat. Hatalmasakat kacagtam a vizsgálataidon. Mintha velem történt volna mindez. :lol:
Az Aviván tényleg jó egyszer részt venni, de szerintem a nélkül is meg lehet tanulni. Van egy beszorító-lazító mozdulat, amit ha megtanulsz, már sínen vagy. Én nagyon igyekszem, remélem segíteni fog. Valamit bizos tesz, mert a torna után szó szerint zsibbadt a méhem, meg a petefészkeim. Mint amikor megindul pl. a kezeinkben a vérkeringés. Ilyent még soha nem éreztem. Arról nem is beszélve, hogy mennyire boldog és vidám lettem utána. :wink:

KépKépKép
bikfy
 
 


Princzikém!

Hol is kezdjem? Szóval, amikor legutóbb a dokimnál voltam, megnézte a véreredményeimet, megállapította a PCO-t és azt mondta, ezt műteni kell. De semmi többet nem mondott, se a mozgást, se a diétát, se semmit. Amikor én hazajöttem, rengeteget olvastam utána és én szűrtem le ezeket a dolgokat. Diéta, torna, stb. Én a candida diétában nagyon hiszek, eddig még mindig segített. Bőrgyógyászati problémáim voltak, kb 10 évig kezelték őket. Semmi. A diéta elkezdésétől számítva kb. 3-4 hét múlva úgy rendbe jött mindenem, mintha sose lett volna. Hiszem, hiszem és hiszem, hogy most is segíteni fog.


Folyt köv. rögtön...

KépKépKép
bikfy
 
 


Régen, azt sem tudták, mi az a PCO. Ma 10 nőből 4 ebben a betegségben szenved. Tehát olyan dologtól alakult ki, amit mindannyian végzünk. Ez pedig a táplálkozás. Én nem mondom, vannak hajlamosító tényezők is, na de azért ez a 10-4 szám akkor is nagyon magas. A doktornő, akinek a könyvét elolvastam, azt írja, hogy nagyon rövid időn belül, csak az ő praxisában 4 nő maradt terhes, 4 hónap diéta után. A diéta enyire rendbe tette a hormonrendszert.
Azon kellett elgondolkodnom, mivel tudom a hormonrendszeremet rendbe rakni. A diéta mindenképpen jó lehet. A torna, az által, hogy 5 liter vér helyett 17 litert áramoltat át percenként a szerveinken, szintén segíthet. Ezen kívül iszom a fagyöngy teát és az aloé verát. A mensim pedig most 4 nappal előbb jött meg, mint legutóbb. Eddig 44 napra jött meg, most már a 40.re, és szinte meg sem éreztem. Remélem, ez már a küzdelmeim eredménye.
Ha ezek után azt mondja a doki, hogy műteni kell, akkor legyen. De tudni akarom, hogy én mindent megtettem a dolog érdekében, hogy a vágást elkerüljem.
Persze az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy inzulinrezisztenciát még nem néztek. Azért ezekre rá akarok még kérdezni a dokinál. Addig nem engedem a műtétet.

Most már biztos nagyon untok, egy időre le is lépek. Délután még benézek. Addig írjatok nagyon sokat. Puszi: Bikfy

KépKépKép
bikfy
 
 


Bikfy, Princzike!

Nekem az a 6 hónap a műtét után volt. Előtte azt mindkétszer 9 hosszú hónap előzte meg, vizsgálatokkal, vv-ek, uh hegyek... És a végső volt a műtét. Úgyhogy azért ez így is szép hosszú idő.

Bikfy!
El vagyok ámulva rajtad. Én miért nem tudok ilyen lenni?
Annyira jó, hogy ennyire hiszel ezekben a dolgokban és remélem, hogy mielőbb meg is lesz az eredménye. Nagyon drukkolok.

Irdab!
Neked meg a mai naphoz mennek a drukkok, de biztos mindben rendben lesz.
A magas vérnyomás az nagyon nem jó. Nem csinálnak vele semmit????

Lányok, én biztos vagyok benne, hogy ez az év mindenkinek szerencsés lesz. Úgy kell, hogy legyen.
Én most valahogy nagyon bízom magamban és valahogy úgy érzem. hogy talán pár hónapon belül ismét jön egy baba, aki majd maradni is akar.
Nem is írtam, de úgy döntöttünk, hogyadunk magunknak, kb. 1 évet és ha így nem jön össze akkor irány Tapolca. Tudom, mit mondtam előtte, hogy én oda soha, de most most megváltozott a véleményem. Sokkal jobban szeretnénk egy tesóbabát, minthogy később azon rágjam magam, hogy nem tettünk meg mindent.

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Bikfy, Ranita: nagyon pozitívan gondolkoztok, ami higyjétek el nagyon jó és eredményt fog hozni. Én is pozitívan próbálok gondolkozni, de sokszor azrét belülről emésztem magam egy kicsit, most ezt próbálom leküzdeni. Már mi is több mint egy éve próbálkozunk, ami tudom nem olyan hosszú idő, de ha az ember babát akar, akkor egy-két hónap is annak tűnik. Most én is úgy vagyok vele, hogy várok. Ha a következő két hónapban nem jön össze, akkor visszamegyek a dokihoz és mondom neki, hogy uh-val kövesse a ciklusomat és mondja meg, hogy mikor legyünk együtt a férjemmel. Ha így sem sikerül, akkor a férjem kisfickóit nézetjük meg, majd vállalkozom egy inszemre. Azt mondják, hogy nem egy kellemes dolog, de ha ez kell. Multkor a doki mondta, hogy az átjárhatóságit nem erölteti, mert fél éve spontán teherbe estem. Bár azt szokták mondani, hogy ez nem jelent semmit, mert attól még az egyik oldalon lehet elzáródás. Majd kiderül. Most nem sztresszelem magam ezzel, próbálok megnyugodni.
Bikfy: a diéta nagyon jó dolog. Nekem volt egy ismerősöm, akinek komoly bőrproblémái voltak és mindig nagyon csúnya volt az arca. Majd elkezdett odafigyelni hogy mit eszik, pl. kiiktatta a nagy, zsírós húsokat és gyönyörűen rendbejött. Azóta kutya baja. Nagyon drukkolok neked és természetesen mindenki másnak. Mindig jó hallani, hogy valakinek sikerült.

KépKép
csige-bige
 
 


Ranita!

Ne szórakozz! Rajtam vagy elájulva? Én meg rajtad. Csak követni próbállak. Neked annyi az erőd, mint a tenger. Meg is lesz az eredménye. Higgy nekem!

Csige!
Nekem nem pont a pattikkal volt problémám, hanem ekcémám és pikkelysömöröm volt. Előfordult, hogy fél évig nem mertem fodrászhoz menni, mert szó szerint levedzett a fejbőröm. A diéta óta semmi. Ha nem magamon tapasztalnám, azt mondanám, szemfényvesztés és nem hinném el. De most tényleg semmi. Olyan a bőröm, mint egy pici babának. Mindig abban hittem, hogy nem a tüneteket kell kezelni, mert az szart sem ér. A probléma gyökerét kell megtalálni. Remélem, nekem sikerül. Mondjuk azt nem mondom, hogy néha nem ingok meg, de eddig sikerült önmagamat legyőznöm, és már ez is nagyon jó érzés. :)

KépKépKép
bikfy
 
 


Hát Bikfy nagyon jó úton haladsz, és hidd el lesz hozzá kitartásod és meg is lesz az eredménye. Fog a te dokid még csodálkozni.

KépKép
csige-bige
 
 


Kép

Csakis ezért van sok erőm. Minden órában az eszemben van, hogy mi történt. De ezért megéri összeszedni magam és pozitívan hozzáálni a dologhoz. És sikerülni fog, meg sem engedem magamnak azt, hogy más eszembe jusson.
Ezt mindenkinek ajánlom. Csakis arra gondoljatok, hogy igenis, sikerülni fog.

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Csajok! Én mindannyiótokon csak ámulok és bámulok! Én már lassan ott tartok h feladom az egészet. Mindig tőletek merítem az erőt a továbbiakhoz! Bárcsak bennem is lenne ennyi erő és kitartás!

Bikfy! Hidd el, a pozitív hozzáállás csak segíteni fog! A cél érdekében muszáj sok mindenről lemondani.

Ranita! Neked meg hamarosan ott lesz a babó, nem is kell majd Tapolcára mennetek!

Csige! Neked is ott lesz a baba, csak valamiért most még nem akart jönni. Figyeld meg, h majd akkor amikor a legkevésbé számítasz rá.

Most én is azt érzem h mindannyiunknak hamarosan ott lesz a babó a pocakjában.

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Ranita! De gyönyörű a kislányod!!!

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


De hadd meséljek el valamit. Nem gondolkodtam így az elején.
Amikor felébredtem az altatásból és láttam, hogy mégiscsak az történt, amitől féltem, nagyon kétségbeestem. Bejött egy doki,(aki a mi városunkban van, nem az enyém) elmondta mi történt és azt mondta, nem kell feladni, így is megvan az esélyem egy spontán terhességre, én azt mondtam neki, soha többet nem akarok gyereket. Szégyellem is magam, hogy ilyen elhagyta a számat. Ne tudjátok meg, hogy kiakadt,azt mondta ennyire hülye nem lehetek.
És ugyanezt mondták a lányok is, akik ott voltak. Volt egy, akinek tavaly volt m.k. és akkor szült. Volt egy akinek szintén kivették a kürtöt, ő a 2. babáját várta. Volt egy, akinek nem csak a kürtöt vették ki, hanem a pf. is, mégi 2 fia született.
Ez is, ami még erőt ad. Ha másnak sikerült, nekem is sikerülni fog.
Abban 100 százalékig biztos vagyok, hogy ami a méhben volt terhesség, az a jobb pf-ből volt, mert ott éreztem a pé-t. A balt nem éreztem.
Az orvosom azt mondta, hogy a jobb oldalon minden ok, még arra is gondolt, hogy megböködi a pf. a ciszták miatt, de nem volt rá szükség. Ő is azt mondta megvan az esélyem a spontán terhességre, nyilván az esélyek kisebbek, de van.
És ez a lényeg.

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Ranitám!

Te nem figyelted még azt, hogy akinél mondjuk meddőséget állapítanak meg, az szokott legelőször teherbe esni? Nem tudom, miért, de már kismillió esetben előfordult. Az anyu is azt szokta nekem mondani, ne izgulj, hamarabb lesz babád, mintsem gondolnád.
Csak egynehány példa: Stahl Judit, vagy a híradós Andi, a Bochkor párja. Vagy mondjuk, a Szulák Andi. És akkor csak az ismert neveket soroltam. Milliom ilyent tudok az ismerőseim köréből is.
Ezért mondom mindig, SOHA FEL NEM ADNI!!!!!

KépKépKép
bikfy
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?