Új privát üzeneted érkezett!

Köszi a válaszokat!

Oviba bemenni nem tudom, van-e lehetőség, meg hogy most egyáltalán hogy van ovi a szünet miatt. Mondjuk 2 hétig én még nem tudok egyedül elindulni Timivel az emelési tilalom miatt, utána meg megint elutazunk, úgyhogy marad majd aug., addig még utána érdeklődök, hogy mi a tényállás.

Könyvünk az Anna, Peti sorozatból van az ovis, azt majd nyomatom még akkor.

Bár van bilis könyvünk is, de sok haszna annak sincs ... Csak, hogy én már kívülről fújom, hogy Samu hova és mikor pisil és kakil és hogy mennyire imádja az új bilijét. :lol:

kacsa14
 
 


Hihi! Legalább rád nagy hatással van a könyv és tutira nem pisilsz be! :lol:

Kép
Kép
k_inga
 
 


Kacsa!

szobatisztasággal kapcs. már írtam.

kinga nagyon önálló volt, ő a ritka kivétel, soha nem sírt. egyébként szerintem a gyerek abszolút érzi a szülő ovi+meló hozzáállását, feszültségeit is. ha te határozottan úgy mondod, hogy az ovi tök szuper, és egy nagy buli, amit nem érdemes kihagyni, akkor ezt fogja érezni. ha bizonytalan vagy, akkor azt.
jó bevezetők még a játszóházak, vagy csanák, ilyenben otthagytad már? esetleg foglalkozáson? nyilván sok sírós kisgyerek lesz, mivel, ha jól olvasom homogén csoport, de ha jók az óvónők, akkor ezen hamar átlendülnek. próbáld azt hangsúlyozni, hogy mennyi minden lesz, ami eddig nem volt. (furulya, torna mittoménmik) ja és kinga nyáron volt egy napközis táborban kvázi bemelegítésként, na az nagyon bejött.

nálunk egyébként kató nehezebb eset, de így, hogy kinga törte az utat, abszolút nem. ha ő lenne az első, nehezebb dolgom lett volna, de így azzal van gondom, hogy azért bőg, mert nem mehet a nővére után. :roll: nem eccerű.

múltkor valaki képeket követelt rajtam. felraktunk egy csomót http://kovacs-telekes.org/hu nőnek a csajok, én is. :twisted:

tjuca
 
 

 
 

Sziasztok Lanyok! :P

Elökerülök en is szep lassan.. :D

Tul vagyunk a nyaralason ami nagyon jol sikerült meg az esö ellenere is. Kb. harom napig esett kisebb-nagyobb szünetekkel.
Sokat setaltunk a parton, csavarogtunk.
Mult vasarnap pedig egy hatalmas kerti partyt rendeztünk a Sofi tiszteletere a baratoknak-ismerösöknek. Most juliusban pihi, aztan irany Magyarorszag...mar nagyon varom! :P

felebredt a sofi pedig meg annyi mindent akartam..

fleur,

olvasom a ket lappal ezelotti hsz-t. nagyon megertelek, most nalunk is hasonlo a helyzet ill. a sofi meg nem maszik de nagyon resen kell lennunk mert igaz,hogy davide puszilgatja szereti, keresi stb. de sokszor akaratlanul is veszelybe sodorja szegenykem a multkor a szonyegen gurgulazott nyugodtan amikor davide egyszer csak leontotte kakaoval meg jo, hogy nem volt meleg. aztan kekszel akarja etetni, a traktorjait tukmalja ra, hogy azzal jatszon a sofi csak sokszor ugyetlenul nyul es meguti a kicsit.

ami az ovit illeti itt is csak szerencse mert a szomszed faluban pl. mar nem vettek volna fel mert jan.31 utan szuletett... :twisted:
egyebkent nem is ertem ezt a teso dolgot. szerintem tesotol fuggetlenul szuksege van a gyereknek a korabeliek tarsasagara...nagyon izgulok mar, beszelunk is neki rola stb..kepzeld itt kell olyan koppeny felet venni a gyereknek. nem tudom lehet otthon is. szobatisztasag meg sehol... :oops:

megyek mert mar a karomban is turelmetlen probalok majd jonni

puszi mindenkinek!

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Sziasztok!

Norwell, boldog névnapot Sacinak!!!

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Sacinak nagyon boldog névnapot!
Norwell anyu,add át neki!

Kép
Kép
k_inga
 
 


Jeanner, Kinga, köszönjük szépen! :)

Kacsa!
Sztem sem kell izgulnod a szobatisztaságon, lehet, h Timi egyik napról a másikra fog leszokni a pelusról.
Saci viszont totál szobatiszta és ágytiszta... :oops: :) Hihetetlen még most is számomra és folyamatos hiányérzetem van, hogy nem kell pelenkázni... :lol: Éjszakára azért sicher ami biztos, ráadom a pelust, de nem pisil be, sőt, ha felébred, szól, hogy pisilni akar, és akkor leveszem a pelenkát, pisil és (nagy harcok árán, mert ő már "nadlán" :twisted: ) visszaadom a pelust.

FLEUR!
Naaaa??????

Kép
Kép
norwell
 
 


Sacikanak sok boldogsagot kivanunk nevnapja alkalmabol! :P

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Na ugye,nem csak én hiányolom Fleurt a hírekkel! De nem akartam egyedül nyektetni! Norwell boszi hassál rá,hogy jöjjön végre!

Kép
Kép
k_inga
 
 


Fleur,

Olvasgatok vissza, es latom...hat remelem nem lesz pozitiv! Megertelek most en sem szeretnek...nekem irtak fel gyogyit te nem szedsz?
Tudod en sem lehettem volna terhes elvileg söt Davide lombikkal fogant. Az orvos azt mondta ha nem szeretnenk most babat akkor gyogyszert kell szedni mert siman beüthet. Drukkolok! :P

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Syry,

Orülök, hogy tul vagy az amnion, tenyleg hosszu a varakozasi idö, azert probalj meg erdeklödni elöbb hatha...tutira minden rendben ne aggodj! A sziv problemahoz nem tudok szolni de jol teszed ha mas velemenyet is kikered biztosan van segitseg! Puszi drukkolok nagyon! :P

Kacsa,

Nagyon jok a kepek, Timi gyönyörü! Az idöt sajnalom, gondoltam rad sokat sajnos mi is kifogtuk de azert jol telt a nyaralas. Ja, a pizza...Davide ugyanez, csak a tesztat hajlando enni... :D

a szobatisztasag...nalunk sem könnyü de bizom benne, hogy szeptemberre kialakul..

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Sacinak boldog névnapot kívánunk! Nem semmi, hogy szobatisztasággal ünnepel a nagyláyn!

Nagynéni lettem! :)
Felszabadult a családban egy gólya! Kár, hogy 200 km-rel odébb van.

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
kancellar
 
 


Niki, gratula! :-) Jó egészséget a picinek!

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Sziasztok!

Sacikának mi is boldog névnapot kívánunk!!!

Niki!
Nálunk is felszabadult egy gólya, pénteken megszült öcsém felesége, én is most kaptam meg a nagynéni státuszt :) Hova kell a gólyát küldeni, talán mi közelebb vagyunk. Én útnak eresztem, aztán válogasson :)

Fleur!
Gyerünk már, mondjad mi van!!! Úgy-e megjött!!!

Nekem sikerült jól megfázni az irodában a légkonditól. Hiába a leggyengébb fokozatra állítottam, mégis fagyaszt itt a fejem fölött :twisted:
Ma ekkora a tesólak:
Kép

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Angie!
Szép pocak, de nem mindegy, hogy tes-ólak vagy tesó-lak :D bocs
Ja és Győrben várjuk a gólyát. A hétvégén a szántón keletkezett ideiglenes tóba a két hattyú mellé szürkegém csapat és vadkacsa raj költözött, a gólya még hiányzik a kínálatból.

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
kancellar
 
 


Niki!
Hát mindkettő :D Az albérletet szépen berendezte Sziszkó, amit most birtokba vett a tesóka :D
Akkor küldöm, de ne a tavat nézzed, hanem a legközelebbi oszlopra küldöm, ahol majd fészkelhet egy ideig :)

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Angie
De aranyos kerek már a pocid! Én meg 13-án megyek dokihoz. Elfelejtettem megnézni a kombinált tesztes papíromat,amin rajta van a 18 hetes uh időpontja. Hát azt gyönyörűen lekéstem! Felhívtam a dokim meg a szülésznőm,hogy mit csináljak,de mindegyik szerint felesleges,mert jövő héten egyébként is megyek a dokimhoz,aki megnéz majd mindent és egy csomó ember meg sem csináltatja a kombináltat,annak ellenére,hogy ingyenes!
Jobb is,semmi kedvem ott ülni egész délelőtt az sztk-ban,millió ember közt! Meg valahogy jobban bízom a saját orvosomban!
Remélem kedden is megmutatja majd a lába közét,hogy jobban szemügyre vehesse a doki bácsi!

Kép
Kép
k_inga
 
 


Na mi van veletek? Mindenki eltűnt?

Fleur
Legalább te jelentkezz már be!

Kép
Kép
k_inga
 
 


Vagyok, de elhavazva!

Lehet, hogy Fleur épp mossa fel magát a pozi teszt után :roll: :?: :roll:

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Én is hó alatt ...

Sok most kicsit nekem, hogy el lettem maradva a műtét miatt, aztán a nyaralásra készülés, aztán abból a kimosakodás, rengeteg vasalni valóm van, de jövő héten megint utazunk, örülök, ha annyi tiszta + vasalt cucc lesz, amit el tudunk vinni magunkkal ...

kacsa14
 
 


Kacsa
Tudod mit,akkor sem sajnállak! Irigy,irigy!!!! :D
Angie
Lehet igazad van! :D

Kép
Kép
k_inga
 
 


Kinga, nem is azé írtam, csak, hogy mé nem vagyok itten. :wink:

kacsa14
 
 


Sziasztok!

ez egészen friss (3 perccel ezelőtti pocakkép.)

Kép

kb. 2 hét alatt lett ekkora a hasam, előtte "csak" az úszógumi látszott. :(
baba nagyokat rugdos már. valahogy úgy érzem hogy többet, vagyis inkább erőteljesebben mozog mint Máté. persze ez lehet hogy csak egy érzés, és hát 4 éve voltam terhes Mátéval, ami már jó rég volt.

sokalottátok (én is!!!!!!) a 4 hetet a vizsgálat eredményére. hát most kiderült, hogy tényleg 4 hét, de akinek baj van, annak 1 hét után telefonálnak.
az egyik ismerősöm barátnője szintén a Sotén esett át a magzatvízvétel vizsgálaton, aminek sajnos nem lett jó az eredménye, és neki egy hét után telefonáltak.
az egy hét már letelt. ha hétfőn-kedden se hívnak, akkor már tényleg megnyugszom kicsit.

sajnos a sógornőméknél még sem maradt meg a baba/babák. volt uh-n láttak két foltot, az egyikben egy kis foltot, hcg is jó volt, de aztán elkezdett görcsölni, majd vérezni. 6-7 hetesen elment/ek a babák. sajnos. (kapott progi pótlást, nem ezen múlott, valószínű) ha minden jól megy szeptemberben újra próbálkoznak. bízom benne, akkor meg is marad legalább egy babóca. és tényleg lesz unokatesó, és az ő vágyuk is teljesül.

Kép

Kép
syrynx
 
 


Fleur
jelentkezzzzzzzzzzzzzzz, légy szi.


Kacsa
de jó nektek, megint utazol. (persze, mosás, pakolás, ok, de mégis kikapcsolódás.) mi az uticél?

Kép

Kép
syrynx
 
 


Bük-re megyünk (vas megyeibe, nem a 2k-s hegységbe :) és a faluba, nem a fürdőbe )

Syry! Csini vagy! Sógornődéket sajnálom!

kacsa14
 
 


na, szóval a sima Bük faluba, nem Bükfürdőre :)
nekünk a falu (város?) mozgalmasabb, a BF. már nagyon kopár, kihalt, én meg ugye Timcsivel többet leszek egyedül, mikor Apa odalesz bringázni

rákattantam a múltkor a bécsi állatkertre, elég messze van (ha jól emlékszem 260 km oda-vissza), de nagyon szeretnék elmenni, állítólag hatalmas és gyönyörű, van pandamaci is :)

kacsa14
 
 


Timiszáj:

rohangászik, unom már, rászólok:

Én: - Maradj már nyugton!
Timi: - A seggemen? :lol: :lol: :lol:

kacsa14
 
 


Na végre,van egy kis élet!

Syry
Hát ez sajnos nem jó hír,de a tiéd annál bíztatóbb! :D

Kacsa

Az nagyon szép állítólag,és közel van egy familypark,mi is oda szeretnénk vinnia kislányt! Kicsinek,nagynak jó élmény!

Kép
Kép
k_inga
 
 


Na mi ez a pangás? Mindenki strandol vagy mi van veletek?
Én bemenekültem a hűs szobába,itt lehet csak kibírni. Kedden dokihoz megyünk,már nagyon kíváncsi vagyok a manómra!

Évi,Maci
ti is nagyon eltűntetek!

Fleur meg gyanúsan hallgat!

Kép
Kép
k_inga
 
 


Halihó!

Olvasni szoktam, de válaszolni már nem mindig van erőm. Kezd ismét kiborítani a meleg. Tiszta szerencse, hogy a hűvös időben elintéztem a vasalást.
Utálom, hogy ide mindig kicsinyítgetni kell a képeket.
:evil:
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2011.03.28 23:20-kor.
Vendég
 


Ez igen Maci! Szép nagy a pocakod! Biztos nem 2 van benne?
A 3. képen a kukaca van,ugye? Olyan jó ez a 4d,szépen látszik a kis arca és a lábai is!
Már én is várom a keddet,igaz,hogy csak 2d,de akkor is legalább látom!

Kép
Kép
k_inga
 
 


Ja,el is felejtettem! Van már neve a pocaklakódnak? Mik vannak a listán?

Kép
Kép
k_inga
 
 


Jól látod, az a kukaca. :) Ebből már tuti nem lesz kislány. :lol:
Egyelőre a Norbert, András és Bálint van asztalon. De még novemberig van idő. :lol:
Vendég
 


Maci!

Hát ebből már tényleg nem! :lol:

Csini a pocak!

Én még most kezdek neki vasalni. Péntek éjjel f3ig nyomtam. :)

kacsa14
 
 


Maci, de édesek a babaképek!!!!! :)

Én is vagyok, de inkább már csak olvasok, mert sok esetben nem nagyon tudok hozzászólni :lol:

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Maci!
Én is Bálintot szerettem volna,de apuka megvétózta,mert szerinte nem illik a vezetéknévhez,ha összeolvasod a vezetéknév végét és a Bálint elejét. Mert a gyerekek majd biztos cikizik miatta! Mondtam neki,hogy ez csak az ő fejében született meg!

Kép
Kép
k_inga
 
 


Kinga!

A gyerekek sok mindenre képesek! (csufolódás) Meg hát ha Apának nem tecc, hát nem tecc.

Van ismerős, ahol a kislány szintén összeolvasott nevében ott a vid(d)dorka ... ráadásul még kimondani is nehéz. :)

Nálunk a klasszikus vicc név, a Máté keresztnévhez a Péter, mint apuka keresztneve. :lol:

Én igyekeztem a hangzást is figyelembe venni, hogy az ÉN fülemnek jól csengjen, aztán úgyis mindenki fülének más cseng jól ... De végülis egyelőre elégedett vagyok a Timivel, olyan kis Timis a csajszim. Meg jó lett volna neki a Hisztis Mirtill is (Harry Potter után), csak azt nem mertük a fura vezetéknév mellé bevállalni.

Meg én egyet tudok még, apa, nagyapa, ükanya és egyéb felmenő nevét nem kapja a gyerek, egyedi egyéniséget szeretnék, nem XXVII. Pétert és egyebet ...

---

Ha már nevek, ezt még leírom, én Apukám György, Apósom Elek, na Timi Apóst legyuripapázza és az istennek nem lehet áttéríteni az elekpapára. Szerencsére Apóst nem zavarja, csak mosolyog rajta, de azért akkor is olyan ciki, még ha kicsi is Timi ...

kacsa14
 
 


na, mindenki kint melegszik a 40 fokban, hogy senki nem ír a hűs szobából? :)

hihi, én éjjel aztán nem vasaltam, most fűtöm a lakást, közben mos a gép, úgyhogy az ablakok meg nyitva, hogy száradjon a cucc (nincs erkély), úgyhogy estére jó klíma lesz idebent, párás is, meleg is

kacsa14
 
 


Kinga
Hát neki még nem tudatos én meg sokat magyarázok neki, h anyunak fáj.

Amúgy már megjött el is múlt :lol: megúsztuk...

Syry párod öccse :(

Kacsa
Még ne kezd el neki mondogatni mert egész nyáron ezen stresszel majd. Hanem csak 2 héttel előtte. Amúgy vegyél olyan könyvet amiből tudsz neki mesélni az oviról, hogy mit is fognak ott csinálni. Milyen jó lesz.
Elsőre ne azt hangsúlyozd, hogy se te se apa nem lesz ott. Az eslő időszak így sem lesz könnyű.

Jucmuc
Képek?? Ovihoz szorítok..
Gyógyszer kilőve, mert beteg vagyok tőle. Próbáltunk még helyit egy fajtát az nem jött be. Most már próbálok másik fajtát is. Gumi sem nagyon jön be. Spiráltól parázok. Még agyalok mi lehet még.

Sacinak boldog névnapot!

Niki, Angie
Gratulálok!!

Angie Cuki a tesólak!

Annyira édesek vagytok, hogy így izgultatok értem.

Syry, Maci
Jaj nektek is poci :) édes :)

Bocs hogy nem jöttem korábban de már megint pörgéd volt. Minden napra volt valami és max ilyenkor este jutok géphez általában.

KépKép
KépKép
fleur
 
 


Kacsa, tiszta szauna, ráadásul ingyen :lol: :lol:

Fleur, nagyon vártunk ám! Minden oké?

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Jéééé
Előkerült az elveszett bárányka! Húztad az agyunkat mi, Fleur?
Hát nem egyszerű eza védekezés akkor nektek! Van ez a Pharmatex család,szerintem nézz utána! A sógornőm használta,kicsit macera,de nem volt gond vele!

Kacsa
Kivasaltál mindent?

Kép
Kép
k_inga
 
 


Köszönöm a pocakdicséreteket. :)

Kacsa
Te is szeretsz éjszakázni?
Nálunk mindkét nagyszülő István és Ilona. :lol:

Kinga
Levinél apa minden áron Mártont akart, a nagyapja után. Nekem Márton lúd ugrott be és nem győztem tiltakozni. Végül egyik unokatesójának a fia lett Márton, ő 1-2 hónappal idősebb Levinél. Így úsztam meg! :lol:
Mi a pharmatexnek "köszönhetjük" az öcsköst. :lol: Igaz, másfél évet használtuk előtte, addig nem volt gond.

Fleur
A fogamzásgátlás nálunk is nagy talány lesz. Gyógyszer a visszereim miatt kilőve (meg apa 3-4-5 hetente van itthon :?), gumit nem szereti, stb. A spirálom nagyon gondolkodom, az tart vissza, hogy egy idegen valami van bennem... Vagy véglegesítjük. :? De még idő van, a dokit is kifaggatom.
Vendég
 


Én annyi rosszat hallottam az utóbbi időben a közvetlen ismerőseimtől a spirálról,hogy én nem rakatnék magamnak! Persze ez mindenkinek a saját döntése! És hajlam kérdése is! Egyiküknek úgy benőtt,hogy kiszakadta méhe mikor ki akarták szedni,mondjuk az a doki hülyesége volt,aki felrakta a méhszájsebre. Másik csaj meg azóta egyfolytában gombás folyással küzd! A harmadik meg nem bírta,folyton fájt a hasa.
Ez tényleg nagyon egyénfüggő,és egy jó doki azért megmondja,hogy javasolt,vagy sem! :wink:

Kép
Kép
k_inga
 
 


Maci
Unokatesóm kisfia is Márton,nekem is a liba jutott eszembe,de senki nem hívja így,csak becézve,épp ezért azt hiszik,hogy Marcell a neve.
Barátnőm kislánya meg Maja lett. Nekem a méhecske jutott eszembe,kolléganőmnek meg Maja Gold! :) Na,mondom,ki mit néz esténként a tv-ben? :lol:

Kép
Kép
k_inga
 
 


Én is spirál ellenes vagyok, szintén az idegen dolog, be a méhbe, nem tetszik ...

Én abszolút gyógyszer párti vagyok, de nekem ugye annyiból más, hogy vacakak a ciklusaim és nekem az tartja rendbe, szóval nem is fogamzásgátlani szedem, hanem ciklus rendben tartani.

Én meg most elmúlt menzinél nagyon kikészültem, elég erősen is véreztem és már a tököm tele volt, hogy csak folyik és folyik és folyik, komolyan elgondolkoztam a 3 hós, 1 éves injekción is, csak ott meg ugye az a gáz, hogyha nem bírja a szervezet, akkor már nem lehet kiszedni ...

---

Végleges megoldáshoz meg annyit, hogy NLC-n olvastam egy káális topicban egy csaj történetét:
2. házasság, 3. gyerek, császár, egyúttal el is köttette magát, aztán kb. 1 óra múlva kiderült, hogy beteg a baba, nem is tudták már haza vinni és most azon küzd, hogy az elkötött petevezetőjével hogy legyen terhes ...

Szóval nagyon nem egyszerű, a gumit egyébként mi sem preferáljuk.

---

Ja nekem a doki vmi. hüvelygyűrűt javasolt, 1 hónapra betéve, hormont ereszt magából, de nekem az sem tecc igazán ...

kacsa14
 
 


Hüvelygyűrű: Nuvaring
tapasztalatból mondom fél évig kísérleteztem vele
Előny: nem kell naponta odafigyelni, nem kell szeretkezés előtt odafigyelni havonta két nap kell vele "bajlódni" először betenni, a végén meg kivenni
helyi hatás végett kevesebb hormon van benne, de ettől még ugyanazok a mellékhatások pl viszérnél ez sem javasolt
Hátrányok:
nagywécézésnél figyelni kell kicsúszhat
még a nem hízékonyak is hízhatnak tőle, azóta sem tudom azt a plusz zsírpárnát leadni
libidó a nulla szint alá csökkenése (még ezerszer jobban mint a gyógyszernél)
baromi drága, bár eü kártyára elszámolható
minimális folyást produkálhat

Most ennyi jutott eszembe.

Parmatex nekünk nem jött be, sose tudtuk mikor van az előtte 10 perccel :)

az injekciósról írhatna valaki az is hormonos cucc?

nekem nem kizárt, hogy a fogigátló zavart be a citológiai rossz eredményekbe, viszont én is inkább a bogyó híve vagyok

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
kancellar
 
 


injekciós is hormon, igen, de nem tudom, mo-on elérhető-e egyáltalán

iskolatársam németországban élő nővére használta, tőle hallottam róla még vagy 8 éve ...

többet én se tudok, de úgy gondolom, hogy az évesnél pl. akkor nincs is addig mensi :)

kacsa14
 
 


Rákerestem, de nem igazán nyerte el a tetszésem a dolog:

Fogamzásgátló injekció

Az injekció tizenöt éve van forgalomban, főként Amerikában nagyon elterjedt, mivel hatékonysága megegyezik a tablettáéval, viszont sokkal kevesebb odafigyelést igényel, továbbá a fejlődő országokban nagyon népszerű, egyrészt kedvező ára miatt, továbbá sok helyen nehéz beszerezni a tablettát. Az injekció hosszantartó hatású, időtartama lehet egy hónap, három hónap, fél év, valamint egy év. Ez egy farizomba vagy felkarba beadott progesztagén, azaz sárgatesthormon injekció. Mivel a legtöbb hormonkészítménnyel szemben ez csak egyféle hormont tartalmaz, ezért azok a nők is alkalmazhatják, akik valami miatt a többfázisú hormonkészítményeket nem szedhetik. Többnyire azok a nők, akik trombózis veszélynek vannak kitéve, vagy 35 évesnél idősebbek és dohányoznak. Érdemes jól meggondolni, mert az injekció beadása után a folyamat nem fordítható vissza, nem távolítható el a szervezetből, akkor sem, ha kedvezőtlen mellékhatásai vannak. Nagy hátránya, hogy az injekció abbahagyása után nehezen tér vissza a termékenység, sokkal hosszabb a folyamat, mint a tabletták esetében.

Az injekció hatásának ideje alatt a menstruációs ciklus nagyon instabil, de az sem ritka, hogy egyáltalán nincs vérzés, valamint az is igen gyakori, hogy köztivérzések jelentkeznek. Ez csupán kényelmetlenség, egészségügyi szempontból nincs túl nagy jelentősége. Az injekció hosszú távú, folyamatos alkalmazása azonban nem javasolt, mert valamilyen szinten sorvasztja a méhnyálkahártyát. Éppen ebből kifolyólag leginkább 40 év körüli nőknek ajánlott, továbbá az idősebb nőknek. Bizonyítottan nem okoz meddőséget, de sokkal biztonságosabb abban a korban, amikor már nem akar a nő több gyereket. Az injekció nagy előnye, hogy a menstruáció elmaradása miatt a vashiány jelentősen csökken. Az injekció előtt nem szükséges különösebb kivizsgálás, továbbá nem kell pihentető időt tartani, akár évekre megoldható a fogamzásgátlás kérdése.

kacsa14
 
 


Az injekció se lenne rossz, kivéve ha szeretném a böködést. Meg van olyan doki, aki kifejezetten ellenzi a kimaradó ciklus miatt.
Az egyik topikban a hormonális (vagy milyen) spirálra esküsznek, hogy milyen tuti.
Nem vagyok ehhez elég okos. :?
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: