Új privát üzeneted érkezett!

Majd mondom apának, hogy hozzon Írországból ;)

Ma megy... egy hétre... már most utálom, h egyedül leszek, de ez van... ha menni kell, hát menni kell...

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Fleur
Gratula Lilla ügyeskedéséhez és az első foghoz!
Levi újabban hozza a bilit, mutogatja, hogy rá akar ülni. Már volt benne termés is. :)

Jeanner
Nagy drukk, hogy sokáig kelljen piri anyóra várni. ;)

Kinga
Nekem elég korán "előkerült" a pocak. Már a bőr is elkezdett repedezni. :?

Apa ma reggel útnak indult, 3 hét múlva jön haza. Reméljük, hogy ez az új cég végre hosszabb távú lesz. Volt a nagyfőnök is, elsőre normálisnak tűnt.
Vendég
 


Fleur!
Csak nem izgulni valód van??? Hát, én mondtam a gólyának, hogy irányozzon Óbudára, remélem, nem romlott el a gps-e... :twisted: :D

Maci!
Gratula a kisfiúhoz, neveket majd segítünk találni! ;) Képeket várjuk!

Syry!
EÜ fujj-fujj ismét, remélem, az orvosodnál minden rendben lesz!!!

Kép
Kép
norwell
 
 

 
 

Épp ma reggel beszélgetett apa a hasammal,hogy ideje lenne nőnie, de mondtam,hogy anyun se látszott semi az 5. hónapig. Azért rajtam valami látszik,de aki nem tudja,az azt hiszi,hogy híztam hasra. Legalább beleférek az esküvői ruhámba,mert aztán végül elhozom,legalább képek legyenek,amit megmutatunk a kisgyereknek!
Gondolom majd hirtelen megindula pocakom,mint a gomba! de nem baj,már azt várom,meg hogy megmozduljon!
Nektek mikor mozdult meg az első?

Kép
Kép
k_inga
 
 


Kicsit félre értettetek :)
Szeretnénk 3. babát nagyon is, de most nem vagyok olyan állapotban sem fizikailag sem lelkileg és az anyagiakról még nem is beszélve és igen Norwell az a helyzet, hogy van egy kis félnivalóm, ha a ciklusom nem volt pontos.....:? erre vonatkozott a beírás, hogy most nem lenne túl jó a harmadik picur időzítése....

Kinga
Ne aggódj meg fog nőni. Lassan már érezni fogod :) lehet érzed most is csak még nem tudatosodik, hogy őt érzed.

Elapátlanodott asszonykáknak kitartás!!

Norwell
Hát nagyon remélem, hogy nem szúrtad el a koordinátákat mikor begépelted annak a gólyának a GPSébe :evil: :lol:

KépKép
KépKép
fleur
 
 


Sziasztok!

én kitartó vagyok, már csak 3 nap, 4 éjszaka (azok a legrosszabbak am, napközben még el is vagyok úgy ahogy...)

Kinga, szerintem nincs ebben semmi, én ismertem olyan embert, hogy semmi nem látszott rajta, egyszer csak azt láttuk, hogy babakocsit tologat, nem is értettük, mi van.. És nem volt kövér, sőt!!! És nem mesélték, saját szemmel láttam ;) Akkor sem érzed, hogy mozog, amikor hanyatt fekszel? Olvastam valahol, talán akkor már érezhető...

Fleur, majd eljön a 3. baba ideje is :)

Norwell, a gólya sajna annyira eltévedt, hogy belőlem már a gyermekvállalási szándék is kihalt... az előző ciklusom sajnos arról szólt (sok irányból), hogy egy selejt vagyok, így hát úgy fest, az agyam úgy döntött, átkapcsol non-baby üzemmódba... ha eszembe jut az, hogy babát szeretnék, minden porcikám tiltakozik ellene :( pedig mennyire örültem még nemrég, amikor hosszú évek után arra eszméltem, hogy babát szeretnék végre, családot... de erre mondom azt, véletlenek nincsenek, jobb, hogy ez most így alakult, és hogy a baba sem jött össze...

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Jeanner
Te aztán olyan vagy mint a patikusrecept! A fene se igazodik ki rajtad! :lol:
De ezért szeretünk! :)

Ma vagyunk 2 éve jegyesek! tök furcsa, 2 éve ilyenkor 40 fok volt,majd megsültünk! Na ez ma nem így lesz!

Kép
Kép
k_inga
 
 


Kinga, akkor gratulálok!!!! :) Esküvő mikor lesz?

Hát nem, ma nem lesz 40 fok :lol:

Amúgy én is kissé kétségbeestem, amikor rájöttem, megint eljutottam oda, hogy nem akarok gyereket, de jobb is így most... semmi nem történik véletlenül :)

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Esküvő július 17-én!
Mivel anyósomat utálom,még köszönni se!!!!! Szoktunk egymásnak,így a 2 család nem ül össze utána. Mi utána elmegyünk valamerre kettesben,nászútra nincs keret,minden fillér kell a házra,hogy bemehessünk végre!Legalább kicsit kimozdulunk. Én Bécsbe mennék,de még nem terjesztettem elő az ötletem,majd este.

Kép
Kép
k_inga
 
 


Úúúúúúúú, de szupi :) Bécs jó hely, én is készülök oda egy ideje :)

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Elmentem a boltba,ki jött be,hát eza pusztulat anyósom! Amúgy is szarul vagyok egész nap,valami nem kerek,de esküszöm az égre,azóta hányingerem van! Büdös banya,de utálom! :evil:

Kép
Kép
k_inga
 
 


Felkavarta a szaga a gyomrotokat? :lol:

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Az sem lenne hihetetlen,a napi 3-4 doboz cigi miatt,de nekem már a látványa is elég sok(k)

Kép
Kép
k_inga
 
 


Ennyit bagózik???? Nem vitte még el a rák??? Mondjuk logikusan, mert a hullák nem járnak boltba, az ilyen rosszindulatú dögök meg ezer évig élnek...

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Maci!
Levikédnek nagyon boldog névnapot kívánok!!!

Anyós téma :shock: :shock: :shock:

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Ez még az Istennek se kell,az fix!
Csatlakozom, Levinek nagyon boldog névnapot!

Kép
Kép
k_inga
 
 


Ja, télleg, Levinek boldog névnapot!!!

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Sziasztok!
Megvolt a második genetikai UH, és minden rendben. HK-nál voltam, és nagyon pörgette, mivel kb 50-en vártak rá és 11-ig van rendelése. Megnézegette a szerveit, méreteit, és azt mondta, hogy továbbra is szépen fejlődik a baba. Kértem, hogy nézzen be a lába közé, de már mondta is a nemét.
Repetázunk, tehát ismét kisfiút hordok a szívem alatt. Én el sem tudtam képzelni mást két fiú után :) Apa egy picit letört, mert ő nagyon beleélte magát, hogy lánya lesz, hiába mondtam én neki, hogy márpedig szerintem fia lesz. De fő az egészség!! Nevekkel ismét gondban leszünk, ahogy az Szilárdnál is volt, de a születésre csak kitalálunk valamit :)

Kinga!
Nektek van már nevetek? Ha nem csal a memórám, nálatok is fiú van kilátásban.

Syry!
Sokat gondolok rád!!! Gyere, amit túl vagy rajta!!!

Maci!
Gratula a jó eredményekhez, és hogy továbbra is ragaszkodik a pocakbaba az eredeti neméhez :)

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Angie
én ma megyek genetikai uh-ra. nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit mond a doki (meg a Bolgárkerékes- leletemre - hormonok - mit mond, mert azt még nem látta.) Talán nálunk is kiderül, hogy öcsi, vagy hugi lesz. Apa is jön, most lesz az első alkalom, hogy látja a picúrt, aki már ezerrel kalimpál a hasamban. (ja, rajtam most kezd látszani a terhesség. egy-két hete kezdtem el gumis szoknyát hordani, meg terhes nacit. még nem híztam semmit. :shock: )

holnap lesz az amnio...... :idea: :!: :?: (csüt-pénteken otthon dekkolok. csüt. jön a helyettesem először munkába, de majd a többiek elirányítják.)

sajnos Máté beteg lett. vas éjjel fájlalta a fülét, vagy 8 szor felébredt éjjel 11 és 3 között, pedig ő sose kel fel éjjel. tegnap fülészet, csak annyit mondtak picit pirosabb az egyik füle, kapott fülcseppet. ma ment oviba, de belázasodott, apa vitte dokihoz újra.

Kinga
hamarosan te is fogod érezni a mocorgást. már bármelyik nap megtörténhet. tegyél képet majd az esküvőről.

Maci
örülök, a jó eredménynek. és boldog szülinapot Levinek. (nálunk is van a családban, de az övét februárban tartjuk, mert június 25én született, 3 nap van a névnap és a szülinap között.)

Kép

Kép
syrynx
 
 


Angie
Gratulálok a jó hírekhez! Én majd 2 hét múlva megyek,remélem megint beleshetünk a lába közé! Biztos ami biztos! :)
Bence lesz! Tegnap vettem neki 1 bodyt, 3 kissapit a fejére bentre, meg egy napozót,az majd a nyárra jó lesz! 800 ft volt az egész, turis,de mind új,rajtuk a cimke! Hát ennyiért ott nem hagyom!
De még nagyon nem vásárolok,eddig az etetőszéket vettem neki,1 zoknit,meg ezeket a ruhákat,a babakocsit meg már mielőtt megfogant. A többit mind úgy kaptuk! Szerencsére sok mindent! :D

Múltkor mondták,hogy milyen gonosz vagyok,amiért majdnem mindent használtan vettem,de nem is látszik egyiken sem, az ára meg nem mindegy nekem! A Peg Prego etetőszék is 15000 volt,a kocsi meg 30, eredetileg meg 72000, hát nem mindegy, 1 gyerek nem harcolja úgy le a cuccait,hogy utána nem használható,gondolom ez nálatok is így van!

Kép
Kép
k_inga
 
 


Syry
Akkor holnapra nagyon menneka drukkok! Az amnion is megmondják a nemét! Ha jobban leszel,légyszi gyere és meséld el mi volt, meg az uh eredményre is kíváncsiak vagyunk!
MINDEN RENDBEN LESZ! nem lehet máshogy!

Kép
Kép
k_inga
 
 


Syry!
Hú nem könnyű. Kitartás, de rendben lesz minden, remélem a várakozás az eredményre is hamar eltelik majd.
Pocakoskép? Hamár így mondtad, hogy növöget.

Angie!
Dejódejó!
Névvel meg ráértek, egy egész életre választjátok, meg kell rágni jól.

Kinga!
Mi is a legtöbb dolgot használtan vettük/kaptuk. Aki meg azt mondja, hogy gonoszság az adjon lóvét az újra, szívesen megveszem a más pénzéből az újat.

Levinek boldog névnapot! Milyen kerti szerszámot kapott most? :)

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
kancellar
 
 


Halihó!

Most csak visszaolvasás nélkül pár szó és pár kép ...

Hát Csajok, ha ezt vki. meséli, el sem hiszem neki ... Na jó, elhiszem, annyira nem volt tragikus, de bakker, egy ilyen sorozat után (értsd pl. a műtét) egy ilyen kaki idős 8 napot kifogni ...

Vasárnap végig szakadó esőben mentünk, odaérve, du. 2-kor, félnapsütés, kb. 20 fok ...
Szerdán tudtunk először lemenni a tengerhez, akkorra lett kb. 25 fok, ami napsütésben már éppen elment pancsolós időnek, de a fürdős időtől azért messze volt, főleg, hogy viharos szél volt, kijőve a vízből megfagyott az ember.
Pénteken vagy szombaton volt még egy borús nap, a többin maradt a kb. 25 fokos napos, szeles idő.
Én féllábszárig mentem a vízbe. Timit Apa vagy 3x megmártotta, de közölte a Lány, hogy "sós és hideg", úgyhogy ő nem megy bele, csak kavicsozik. Ezzel amúgy elvolt naphosszat, azzal nem volt gond. :D
Esténként előkerült a pulcsi, sőt a hét elején a szálláson a fűtőventi is ...
A szállás jó volt (leszámítva, hogy a fürdőben egy nyomorult akasztó nem volt a türcsiknek - ez persze így lehet röhejesen hangzik, hogy ezen rinyálok, de azért gyakorlatban hamar rájön az ember, hogy így elég gáz a kézmosás ...), nagy kert, tele lóherével, Timi minden nap szedett 2-3 csokor lóherevirágot. :lol:
Kirándulgattunk, pancsizgattuk, focizgattuk, vártuk a jó időt ...
Késő délután mentünk pizzázni, egyedül az a megfizethető áru, 1200-1400 Ft egy sonkás-gombás, de papírvékony tésztás. Timi a szélét ette csak, ahogy ő mondta, az "elejét". A többi kaja méreg drága, egy grill csirkemell körettel 2000-2500 Ft, 2,5 dl kóla 600 Ft étteremben ... Boltban is 2l 600 Ft ... Fagyi 200-240 Ft, de az legalább fini és a jobb helyeken kb. itthoni 3 gombócnyi adag.
Szóval elvoltunk, de messze nem ez volt életem legjobb 8 napja ...

Timi pizzázik:

Kép

Pakostane-ban velem:

Kép

Zadarban, a Naprendszer maketten motorozik:

Kép

Timó:

Kép

Ismét pizzaELEJÉT eszik:

Kép

Strandos képek:

Kép

Kép

Nyuszi ül a fűbe:

Kép

Vigyor:

Kép

És a végére egy aktuális, de nem túl pozitív kép:

Kép

Szóval a bugyi ...
Hát ez is katasztrófálisan alakult. A hűs miatt a lakásban pelusban volt, mert így is alig volt meleg ruhánk nem akartam még azokat is összepisiltetni. A kertben + a parton volt bugyiban, rezzenéstelen arccal pisilte a parton magát bokán 4x is, 1x a kertben, 1x a parton kakilt be, ugyancsak rezzenéstelen arccal.
Ha bilire ültettem, pisilt bele mindig, de nem szól ... még csak véletlen sem ...
Van még 2 hónapunk, de eléggé stresszel már a téma ... persze igyekszem nem mutatni Timi előtt ...

kacsa14
 
 


Kacsa, Timcsi nagyon édes, a bugyi dolgot sajnálom :(

Merre voltatok? mi anno Zadar mellé, Bibinjébe jártunk :)

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


1 faluval odébb, Sukosan

kacsa14
 
 


2 montázs, magukért beszélnek:


Kép

Kép

kacsa14
 
 


Kacsa
Az időt sajnálom,de legalább nem esett minden nap!
Azért ez már félsiker bugyi ügyben! Most jó meleg van itthon is! Talán kedvet kap a teljes szobatisztaságra!

Kép
Kép
k_inga
 
 


Angie!

Gratula az újabb kistököshöz! :)

Syry!

Neked pedig drukk az amnióhoz!
Mi volt ma UH-n?

Máténak jobbulást!

Kinga!

Én tartós cikkekből nem szeretem a használtakat, ágy, babakocsi, stb. mind új volt, de ruhákat még a mai napig használtan veszek Timinek és a legtöbbről meg nem mondanák, hogy nem újak ...

kacsa14
 
 


Jeanner
Nem szabad ilyeneket mondogatni magadnak, h selejt vagy és nem lesz babád. Mindenkivel az történik amit mondogat magának. Vigyázz az ilyenekkel, mert a kimondott szónak (gondoltnak is) hidd el nagy ereje van.

Kinga
Anyós :(

Levinek boldog névnapot!!

Angie
Gratulálok a kisfiúhoz :)

Kacsa
Naprendszer motorozás, fürdő bugyesz :lol:
Idő :(
Szobatisztaság :( pedig ilyen pöttyös bugyink nekünk is van. Menni fog nyugi, csak türelem. Magyarázd el neki, hogy most már baj, hogy nem a bilibe/WCbe pisil és hogy te nagyon boldog lennél.
Lilinél ez bejött a kakinál (ott volt nekünk is pár hónap fennakadás pisi az ok volt) És mindig elmondtam neki, hogy ugye legközelebb a bilibe kakilunk és ő igent mondott és így szépen beállította magát erre.

Én azóta egy teszten túl, ami negatív....de menszesz sehol.....érdekesen alakul ez a ciklus.....


Írtam már hogy Dani egy fogú??

KépKép
KépKép
fleur
 
 


kacsa14 írta:1 faluval odébb, Sukosan


Ott is sokat voltunk!!!!! :) imádom azt a helyet!!!!

Fleur, annyira aranyos vagy! Nem mondogatok magamnak semmit, bevallom, a témát már kirekesztettem magamból, csak miattatok vagyok itt, mert nagyon hiányoznátok :roll:

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Sziasztok!

Kacsa!
Isten hozott itthon!
Jók a képek, és hát az időt nagyon sajnálom. Talán jövőre már sokkal jobb idő lesz.
Timcsának már tényleg meg kell tanulnia a szobatisztaságot. Ne add fel, ha bekakil, bekakik, hagyd benne a pisis bugyiba egy rövid ideig, ha jó meleg van. Előbb-utóbb zavarni fogja. És ő már elég okos ahhoz, hogy inkább szóljon, mert pisiben lenni nem jó dolog.

Syry!
Nagyon drukkolok mára. Mindenképpen jeleztkezz.

Fleur!
Gratula Dani fogához :)
Még a végén........................

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Fleur
Ez izgi! Mikor csináltál tesztet?
Ó,a kis egyfogú! Reszkessetek! Most jó lesz,ha megrág mindent! Ilyenkor olyan aranyosak!

Syry
Nagyon izgulok érted! Jelentkezz ám,amint tudsz!

Kép
Kép
k_inga
 
 


Jeanner
Hát sajnálom, h így érzel, de az a jó, ha szépen letisztázod magadban és akkor amikor kész leszel jönni is fog a baba :) maradj csak velünk hátha kedvet kapsz újra :wink:

Angie
Ne tessék szurkolni...most ne....

Kinga
Vasárnap.
Jajj ne tudd meg. Már egy ideje rág (engem is beleértve) de ezt a tudományát most sem hagyta abba. Az a kedvenc időtöltése, hogy az államat rágcsálja :lol: kellemes.

KépKép
KépKép
fleur
 
 


Fleur
pont erre gondoltam, a szomszédkisfiú rendszeresen vállon harapott mindenkit,aztán jót rötyögött,ez volt a szórakozása! Hirtelen támadt! :D
nem csinálsz még 1 tesztet? Biztos,ami biztos!

Kép
Kép
k_inga
 
 


SYRY???

Mi újság??? Már tövig rágtam a maradék 8 körmöm, amit korábban nem rágtam le.

kacsa14
 
 


Csak gyorsan, mert behavaztam:

Syry írt, hogy minden rendben volt tegnap. Otthon van, és csak 4 hét múlva lesz eredmény. Majd jön, amint tud.

Virág!
Eszem ágában sincs drukkolni :wink: Megjött egyébként? Teszt?
++++++++++++++ ezek a pirianyó HÍVOGATÓ drukkjaim :D :D :D

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Angie, köszi a híreket!

Remek, hogy minden rendben volt! :D

Viszont a 4 hét az borzalmasan hosszú idő, idegölő lehet kivárni!
(Mi anno 2 hetet vártunk Timi szívUH-jára, de nekem az is egy végtelenség volt.)

kacsa14
 
 


Nem is értem ezt a 4 hetet. Én eddig úgy tudtam, hogy az amnióra 2 hetet kell várni. De lehet, hogy ez intézettől is fűgg.

De Syry, úgysem lesz semmi baj!!!

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


ááá még nem jött meg :? szerintem tesztelek majd megint.
De nehogy már egyből mert berosálok....elvileg nem is lehet csak lombikkal babánk is mindkettőre hónapokat vártunk (sőt Lillára éveket).....

KépKép
KépKép
fleur
 
 


Védekeztetek?
Elvileg nekünk is lassan jönnek össze a babák, aztán nézd ezt az utolsót, amikor egy villámgyors, összecsapott havi egy együttlétből lett nemtervezett baba :roll:
Ki érti ezt?!?

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Fleur
Szerintem is tesztelj egyet,hátha az már mutat valamit,vagy ha nem,akkor meg kicsit lenyugszol!

Angie
Jó,hogy Syry üzent általad,én aggódtam érte rendese. De ez tényleg szemét dolog,hogy 4 hét,nem nagyon akarom elhinni,hogy eddig tart. Heteken át azon agyalni,hogy vajon mi az eredmény,hát nem semmi idegeket kíván, és a stressz aztán nagyon nem ajánlott ilyenkor! Bárcsak hamarabb meglenne és megnyugodhatnának végre! Szerintem sincsen semmi baj,de ezt nem lehet ilyenkor belemagyarázni senkibe,én be is csavarodnék 4 hét alatt.
Nem is mondtad,hogy Szilárd mit szólt a kistesóhoz!

Kép
Kép
k_inga
 
 


Sziasztok!
gyorsan jövök, mindjárt ébred Máté. (későn aludt el, mostanában nem akar.)

akkor időrendi sorrendben:
először az ultrahang volt kedden. tulajdonképpen minden rendben. egy kis dologtól eltekintve. a kis szívénél talált valamit a doki, amitől megijedtem. (a billentyű tartó izom vastag. ezt írta a doki a papírra: "bal kamrában papillaris izom hypertrophia. és egy kérdőjelet tett a végére. kicsit utána néztem a neten, de próbálom magam nyugtatni, hogy nem lesz baj. bár nekem is billenytű gond miatt van szívritmus zavarom, amit egyelőre nem kell kezelni és 22-23 éves koromba derült csak ki, azt mondták veleszületett, lehet hogy a picúr is tőlem örökli. :oops: :evil: )
mindenesetre bejelentkeztem a Bolgárkerék u-ba is egy 4d-s, és genetikai uh-ra két hét múlvára. jobb ha még egy doki véleményt mond, amondó vagyok.

tegnap:
amnio, sokan voltak és mindenki izgult, én is (persze próbáltam azokat nyugtatni, akik először estek át ilyenen, de azért én magam is izgultam.) picit kellemetlen volt, pár pillanatig talán fájt is, de elenyésző volt. utána a papírokért kellett menni, a betegfelvételre, utána a genetikára a zárójelentésért, mert 1 napos sebészeti beavatkozásnak minősült a dolog.
elküldöm, nehogy elvesszen, amit eddig írtam.

Kép

Kép
syrynx
 
 


ahogy Angie is írta, 4 hét múlva lesz eredmény. én már nem is csodálkoztam ezen, mert a dokim kedden mondta hogy 4 hét szokott lenni. (azért én is rövidebb időre számítottam. :? :cry: )

szerencsére jól vagyok, pocak tegnap picit fájt, de tényleg csak csöppet, nem görcsölt igazán, csak kellemetlen érzés volt pár percig.

Kacsa
sajnálom a rossz időt, bár a képek alapján azért tűrhető lehetett és még fürödni is tudtatok. sajnos ez egy nyaralásban mindig benne van, a szállást le lehet foglalni, de az időt sajnos nem lehet megrendelni. de látom Timcsa élvezte a dolgot. jó a sorozat kép.

Jeanner
ne mond azt hogy selejtes vagy. manapság annyi mindenben tudnak segíteni a dokik. és sokszor olyanoknak is lesz spontán babája (lásd Fleur), ahol csak a lombik jöhet szóba és mégis... persze tudom sok türelem és kitartás kell.

képzeljétek, a párom öccsééknél úgy néz ki sikerült az első lombik. még csak vérből mondták meg nekik, 9-én lesz az első uh. tök jó lesz, együtt babázhatunk. 3 buszmegállónyira laknak tőlünk. igy az uncsitesók is találkozhatnak majd gyakran.

Kép

Kép
syrynx
 
 


Syry!

És a szívvel nem küldtek tovább?

Mi szívgond (Timinek kettős echogén fókusza volt az egyik pitvarban vagy kamrában, már nem emlékszem, de én azóta sem tudom, hogy mi ez és hogy került oda, azt mondták, elvan magának, ne idegesítsen, de emiatt voltunk vele kontrollon 2 hetesen is már szívUH-n + nézték 1 évesen és nézik majd jövő tavasszal is, mert az újszülöttkoriban még természetszerűleg lyukas volt a szív, de így hogy látták, ellenőrízni kell) miatt voltunk a GOKI-ban (orsz.kard.int.) Kádár Krisztina prof-nál, ő magzati szív UH specialista többek között, külön kismamai rendelése van. Bár az is beutalós és persze várni kell.

kacsa14
 
 


Syry
Jó, hogy túl vagy végre rajta! És az is nagyszerű,hogy nem fájt igazán és most sincs rossz érzésed!
Az uh-ra kíváncsi leszek nagyon! De jó,akkor már biztos kiderüla neme is! :D

Kép
Kép
k_inga
 
 


Lányok!

Köszi a szobatisztaságos hsz-eket, raktározom őket, mégha nem is mindig reagálok rájuk!

Most újabb kérdésem lenne, kíváncsi vagyok a véleményetekre, tapasztalatotokra:

Ma együtt sétáltunk este 3asban, az ovi felé vettük az irányt. Az ovi szót már ismeri, de a szóhoz még mindig nem tudja igazán társítani a megfelelő fogalomkört. Mondogatom neki, hogy lesz ott sok gyerek, lesznek játékok és Anya + Apa már nem lesz ott, mert mi megyünk dolgozni. Na és innentől már nem tetszik neki a dolog, tiltakozik, hogy ne menjek el, elég, ha Apa dolgozik.

Nem tudom, hogy mivel teszek jobbat, ha inkább mondogatom a dolgot, hogy szokja addig és ezzel kockáztatom, hogy csak az marad meg benne, hogy "Anya elmegy" és ezzel máris megutálja az ovit VAGY ha hagyom a fenébe a témát és majd akkor, ha odakerülünk, bele a sűrűjébe, a gyerekek, játékok közé, majd akkor szembesül azzal, hogy Anya nem lesz Vele ...

(csak emlékeztetőül, itt nincs beszoktatás aug. végén egy nap be lehet menni együtt anyával, ott elleledzeni, de szept. 1-jén reggel viszem, leadom és ebéd előtt vagy után hozhatom el, annyi engedmény van, hogy lehet vinni picit később, hogy ne egyszerre legyen ott reggel 8-kor 30 elsőnapos ovis)

kacsa14
 
 


Sziasztok!

Syry, gratula párod öccsééknek a lombikhoz :) A babával biztosan rendben lesz minden... a doki nem mondott külön semmit?

Kacsa, nálunk az volt a tapasztalat, hogy mindegy, mit csinál az ember... exem nővérének a lánya csak délig volt (megtehették volna, hogy Vivi nem jár oviba, mert Kriszta otthon volt a másik gyerekkel, de azért kellett, hogy szokja a környezetet), ő nagyon jól viselte, csak egy hétig sírt. Engem anyu már egy évvel a korom előtt elkezdett oviba hordani (pszichológus tanácsára, nem azért, mert nem fértem volna el otthon), de ott volt velem, viszont azt mondta, utána sokkal könnyebb volt beilleszkednem, fel sem tűnt, hogy ő egyszer csak eltűnt onnan... A hugom viszont már akkor elkezdett sírni, ha csak öltöztette anyu, hogy ovi, mert ő 7-4ig volt, és neki semmi nem lett mondva, egyszer csak el lett viszve az oviba és ott lett hagyva... és utána úgy üvöltött minden reggel, mintha nyúzni vinnék... tanulság? Szerintem nem tetszés ide vagy oda, mondogasd neki, ha esetleg megengedik vidd is el néha pár órára, könnyebb lesz...

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Syry!
4 hét atya világ... Kitartás, nem lesz gond. Szívével sem. Amit időben felfedeznek az mindig orvosolható.

Kacsa!
Szerintem mondjad neki nyugodtan, hogy nem lesztek ott vele, viszont mindjárt egy csomó jó dolgot is mondjál, kvázi ahogy leírtad. meg azt is mondd neki mindig, hogy mikor mész érte. Ebéd utána, uzsonna után stb., akkor tudni fogja és nem azt hiszi, hogy teljesen otthagytátok.
Minden gyerkőcnél van sírós időszak (tisztelet a ritka kivételnek). Ha nem az első héten akkor utána.
Nálunk ugye bölcsis nyújtott beszoktatás volt, Zalánnal nem volt gond élvezte a sok gyereket, a sok játékot az újdonság varázsa volt (első nap ottmaraadt volna). Aztán mikor második héten ment akkor már reggel volt sírás, de csak az ajtóban nekem szólt, az ablak alá érve már nem is hallottam.
Az oviban is ez volt a helyzet, első héten épp hogy csak megtorpant, aztán már utána volt "nem akarok oviba menni", persze csak míg el nem mentünk és el nem kezdett játszani, de szépen feltalálta aztán magát. Meg az ovó nénik is tudják a dolgukat.
Az a lényeg, hogy a Te lelked edződjön meg addigra, hogy ha sír is akkor is ő be Te meg ki, olyankor nem szabad elkezdeni nekünk vígasztalni, mert annak nincs vége sose, majd az ovó néni és a kispajtások megvígasztalják.
Nehéz mindenkinek az biztos, de ez az élet rendje... :)

Fleur!
Hm.. Norwell nagyon eltévesztette tán azokat a koordinátákat?!

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
kancellar
 
 


Kacsa!
Szerintem keressél olyan gyerekkönyveket, amik az óvódáról szólnak, és azt olvasgassátok. Ha te mesélsz róla, az neki túl magas, de ha látja gyerekrajzokon, és még az ő nyelvén is van megfogalmazva, akkor az segíthet. Nem biztos, de talán ez a legjobban rászabott segítség. Biztos találsz neten ilyen mese-gyerekkönyveket. Én most a tesósokra vagyok ráállva.

Syry!
Szuper hír az uncsitesó. De lehet, hogy ott kettő is lesz, ha lombik volt. Így aztán bandázhatnak a gyerkőcök. Nálunk is hasonló a helyzet. Az öcséméknél most fog megszületni, talán jövő héten megindítják, ha addig nem történik semmi, mert a sógórnőm cukros, és már nagyon rendetlenkedik az inzulinja is. Szóval nálunk is lesz bandázás, majd Szilárd lesz a bandavezér, és védik a kicsöcsivel a hercegnő unokatesójukat :) Már látom a lelkiszemeimmel :lol:
Hétfőn már mész dolgozni?
Szerintem érdemes lesz 2,5 fél hét múlva rájuk telefonálni, mert lehet, hogy csak a biztonság kedvéért mondtak 4 hetet. Én eddig (másoktól) 2-3 hetes határidőket hallottam.
A szívdolgot szerintem még ki is nőheti, de ha elörökölte, akkor majd oda tudtok figyelni rá. Helyes táplálkozással nagyon sokáig lehet késleltetni a szívbetegségek romlását. Ha az érrendszere karban lesz tartva, akkor lehet, hogy soha elő sem fog jönni a szívritmuszavar. Apukámnak is van, és neki is valamikor 50 éves kora után jött ki. De ő soha nem is figyelt oda az étkezésére.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Kacsa
Arra nincs lehetőség, hogy napközben bekukkantsatok az oviba,akár csak az udvarra is? Az sokat segítene. És tényleg mondogasd neki,mesélj róla. Van egy könyv, a Márti az óvodában,az aranyos! Esetleg vedd meg neki!

Fleur
Csináltál másik tesztet?

Kép
Kép
k_inga
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: