Új privát üzeneted érkezett!

Én indítványoztam több lánynevet is,de apuka elvetette őket,mert neki a Bettina tetszik. Majd azt mondta legközelebb,de aztán tegnap kaján mosollyal közölte,hogy nem kell nevet keresni már! Hát azért közöltem,hogy nehogy bilibe lógjon a keze! :D

Kép
Kép
k_inga
 
 


??? Merre vagytok ???

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Én itt vagyok,de mindenki sztrájkol!
Syry
Mi a helyzet,mikor kell menned amnióra? Minden nap eszembe jutsz ám!
Me Márti is eltűnt, Fleur is,meg Évi is néha -néha kukkant be.
Nikinek meg mennek A DRUKKOK!


Amilyen vacak idő volt reggel,most annál szuperebb!

Kép
Kép
k_inga
 
 

 
 

Hát itt nem szuper. Még mindig sötét van :roll:

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Én mosok, vasalok, készülődök. Fél 5-kor feküdtem ... Timi odavan Mamánál, úgyhogy mindjárt ledőlök 1 órára, aztán folytatom ...

kacsa14
 
 


Jobban vagy?

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Köszi, fizikailag már rendben, néha még a felső, belső varratos seb fáj, beszúr, de amúgy OK. Csak még az emelés stop van meg, azt tartom is 6 hétig, mert rám ijesztett a doki, hogy sérvveszély miatt van ilyenkor emelési szigor, úgyhogy inkább kivárok ...

kacsa14
 
 


Ez jó hír, örülök neki... :)

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Na hogy ráéreztem, h hiányolni fogtok....sikerült visszaolvasnom. :) gyerekek alszanak.

Jucmuc
Amíg nem mászott és jött utánnunk mindenhová addig Lilla is puszilgatta. Most megint kicsit riválist lát benne. :( és ha nyűgös nem engedi magához. A múltkor rácsapta a fürdőszoba ajtót :(
Amúgy nem bántja...csak ez most megint kicsit nehezebb időszak minkettőnknek/vagy hármunknak.
Remélem nyaralás jól sikerült, majd gyere és mesélj.
Hihetetlen, hogy titeket felvettek :lol: érdekes odakint nincsenek olyan idióta szabályok,hogyha tesód van nem mehetsz oviba.....:evil:
Cseresznye :lol: aranyos ahogy így harcoltok a madarakkal :)

Ovi: amúgy pont azon gondolkoztam, h akkora marhák odafenn a vezetésben itt helyileg, mert most nem engedik a gyereket, mert kevés a hely (igazából mindenféle mondvacsinált indokot kiatalálnak, hogy minél több gyereket elutasítsanak)
, de ugyanezt az elutasított gyerekmennyiséget+akiket most felvettek fel kell venniük legkésőbb 2 év múlva, amikor ovisok lesznek...:evil: marhára megoldották a problémát...akkor mi lesz vajon?????
Csak ezen elmélkedtem itt valamelyik nap....

Kinga
Csak örülj neki, h nem híztál :) nekem az első 12 hétben rendesen szaladtak fel a kilók :) mert állandóan éhes voltam.....talán arányaiban akkor jött fel a legtöbb utánna lelassult a dolog (mondjuk elég vékony voltam a gyerekek előtt)
Csobbanás: én végig jártam úszni (muszáj volt)...a jó uszodák vizeit tisztítják abban semmi nincs és a természetes vizek is tiszták, mint pl a Balaton (persze nem déli part szerintem, ahol mindenki áztatja magát a pisi meleg vízben..ott én sem mertem bemenni nagyon tavaly)
Én anno a dokival is megkonzultáltam.
Csini a pocak :)
És igen a psziché nagyon sok dolgot befolyásol. Tessék abbahagyni, h butaságokat mondasz magadnak!!! Igrum burgum....
Párod: Lehet őt fusztrálja a téma...sebaj itt vagyunk mi, mond el nekünk...mi lehet amúgy is többet tudunk segíteni mint egy pasi. Vele csak azt beszéld meg amit muszáj, meg hogy legyen nyitott a vizsgálatokra, ha szükséges)
Ha már most látják a kukit azt már valószínű jól is látták. Lillát csak valami 25. héten tudtuk meg hogy lány, Danit meg már a 18. hetin tudtuk, h fiú :lol:

Kacsa
Nagyon szorítok, h jó idő legyen.
Amúgy a műtét után már rendben vagy?

Norwell
Ne máár...szerintem egyik gyerek sem hasonlít rám :) és nem tudom hogy csináltuk....de lehet csak én nem látom, mert mostanában sokan mondják, h Lilla rám hasonlít.

Angie
Ez csupa örömhír (főleg az előzményeket tekintve) hogy minden ok :) neked is hatalmas a pocid a másodikkal :) (mint nekem) Sziszkó ilyenkor még nem is nagyon látszott rajtad :lol:
De ugye már nem dolgozol sokáig??

Jeanner
Nagyon jó és te is meg fogod tapasztalni, csak próbáld meg soha nem feladni a reményt. Ettől függetlenül biztosan lesznek jobb meg rosszabb időszakok, de túl kell élni a rosszakat is és erőt meríteni belőle és menni tovább.
Nagyon sokan vagyunk ebben a topikban (sajnos) akiknek nagyon nehezen jött össze a babuci, sőt olyan is van, akinek a sok küzdelem ellenére még mindig nem.....
Bízzál benne és sikerülni fog.....
(olvasom, hogy az egyik nap fent másik nap lent már most is megvan)
És tessék főtt kaját enni, erősnek és egészségesnek kell lenni ez az első mikor babát szeretnénk :)
Gratulálok a matekhoz!

Kacsa
Ne viccelj már :) hát persze, hogy nem tetszik apának, h kritizálod. Valószínű úgy érzi ő mindent megtesz, neked meg semmi nem jó :wink: (nekem is hosszú időbe tellet levetkőzni, h ne szóljak bele mindenbe, ha megkértem P-t hogy mecsinálja és meg is csinálta. Pl ilyen alapba, h hogy vágja a krumplit fel. Mert ő vágódeszkán :lol: )
Lazíts és nem fogtok annyit vitázni, legyél kicsit elfogadóbb....biztos neki sem egyszerű ez a helyzet. Írtad, h sokat dolgozik....
Te jó ég nem is emlékeztem, h anyud ennyit küzdött érted.......te nagyon akartál maradni velük...

Hasas műtétek: ahogy olvaslak titeket, de jó, h nem volt benne részem :)

Évi
Pocak hogy van??
Gyerekek...röhej, hogy itt laktok Miklóson és soha nem találkozunk...Márti detto....

Maci
Neked is csini pocak és hihetetlen, hogy Levi is mekkora már.

KépKép
KépKép
fleur
 
 


Szia fleur!

Köszönöm szépen, igyekszem :) én nagyon optimista és bizakodó vagyok, amikor sorra hallom, h már a 2. gyereket szülte, az is elsőre összejött, mint az első, meg h terhes, hiába védekeztek, nem értem, mi lehet velem a baj... ezért vagyok "lenn" néha, mert a doki is azt mondta, minden ok, a ciklusom is teljesen normális, a tüneteim is megvannak a peteérésre...

Mindegy, teázok, bizakodok :)

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Mi jól vagyunk hullám völgyek és hegyek. Nekem is és valószínű éppen ezért Lillának is.
Nyilván, ha van türelmem vele leülni és pacisat meg egyebeket játszani egész nap, akkor neki sincs semmi baja....de mostanában olyan nyűgös vagyok.
Mondjuk pl. szerdán túlélésre mentem, mert valamiért belázasodtam és olyan fejgörcsöm volt, hogy csak na.....de érdekes mert csak 1 nap volt és másnap semmi. Azt hiszem a frontokkal van összefüggésben, mert ma is fáj a fejem. És persze tegnap nekem és Lilinek is jó napom volt :) ez van. Mondjanak le a kettős és egyéb frontok........
Na meg ilyen szakadó esős időben két kicsi gyerekkel hova lehet menni? Úgy, hogy ált. még autóm sincs. Jó időben nincs gond, mert megyünk, de így???
Dani édes bogyó semmi gond nincs vele....elmászkál, álldogál, pakol :) Már csak fél kézzel kapaszkodik és már totyog néha néha a tárgyak mellet. Persze erről erősen igyekszem lebeszélni, nem kell neki még járnia, csak ma lett 7 hónapos.
Tej szinte semmi. Legtöbbször már szívni sem hajlandó, már küzdeni kellene érte az üvegből meg jön. Ezt a meccset elvesztettem..sajnálom is kicsit.
Na ez van velünk :)

KépKép
KépKép
fleur
 
 


Jeanner
Helyes tessék bizakodni és nagyon megértem amin keresztül mész.
Én sem értettem, hogy miért pont velünk történik ez???
És amúgy lehet nem is nálad a gond, hanem a párodnál..nálunk így volt. Nálam csak minimális volt.
De néha utólag mindenben találsz értelmet. Nekünk is így volt jó ahogy volt....nagyobb baj történt volna, ha Lilla előbb fogan meg.
És tudod mi a vicces, hogy páromnak sokkal rosszabbak lettek az eredményei mikor Danit szerettük volna (már eleve vizsgálatokkal indítottunk) kerek perec megmondták, hogy itt lombik nélkül baba nem lesz (ráadásul csak a bonyolultabb eljárással, amikor beültetik a petesejtbe a hímivarsejtet) erre Danira kevesebbet vártunk, mint Lillára és spontán fogant....vicces tud lenni az élet....mindig van remény

KépKép
KépKép
fleur
 
 


:) hát igen... de mi még csak egy hónapja próbálkozunk, az eléggé nevetséges idő :)

Nagyon örülök, hogy nektek összejött, én szerencsére nagyon tudok örülni más sikerének is :) egyrészt ez egy nagyon jó dolog, másrészt, reményt ad :)

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Fleur!

Nekem tegnap volt ilyen... fájt a fejem és belázasodtam...

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Fleur belendült! :)

Jaja, engednem kéne, csak mondd ezt egy kosnak ... Timivel sem véletlen hadakozunk ennyit, ugyanolyan akaratos, makacs, mint én.

Képzeljétek, nem hajlandó se PÓNIS bugyipelust, se bugyit felvenni, csak a megszokott Pampers a jó. Anno Libero-ról Pampers-re váltásnál napokig 2 dugdostam a P-t, hogy ne lássa, hogy azt adom rá. Téboly.

Na, de hogy dicsérjek is, reggel így keltett:
"Anya gyeje! Pisilni kell!" - most szólt először!!! Pisil bilibe most már bármikor, ha előtte régen volt pisi, de csak akkor, ha ráültetem, magától nem szólt eddig.

Jeanner!

Gondolom, nem véletlen, hogy a protokoll szerint is 2 évet várnak a vizsgálatokkal, mert MAKK EGÉSZSÉGES pároknál sem annyiból áll a történet, hogy összebújunk és 8,5 hónap múlva szülünk ... Szóval tényleg türelem, mert ez az 1 hónap még semmi ... És az élet kiszámíthatatlan, ahogy Fleur is írta pl. az esetüket. Nincs 2 egyforma eset, fogantatás, terhesség, gyerek, semmi ... Máshonnan vett példa, de látod, az egyik egészséges gyerek 7 hónaposan már járna, a másik meg csak 14 hónaposan érik meg rá, hogy elinduljon egyedül ...

kacsa14
 
 


Fleur!
Azok ott fent a vezetésben csak a pillanatot nézik, hogy addig sem kell havi 100e ft-ot perkálni gyerekenként. Nem gondolnak arra, hogy 2 év mulva rájuk szakad az ég, amikor az ország nagy valószínűséggel még szegényebb lesz, merthogy úgy-e ez a tendencia amóta csak létezik ebben az országban demokrácia. Lehet, hogy két év múlva nem csak a kajátért kell majd fizetni, és vinni a pipere cuccokat, hanem még az ágyat is neked kell vinni, és a játékokat is. Adnak majd egy üres épületet :twisted: Mindig bedühödik ezektől az ovis sztoriktól. Brrrr........................

Egyébként áruld már el, hogy hogy tudtál leszokni a "mindenbebeleszólásról". Nekem szakaszosan működik. Ha elhatározom, 1-2 hónapig működik, aztán ismég átmegyek a maximalizmusba, amíg jól meg nem kapom apától, hogy már megint meg akarom folytani. Na ilyenkor így érzem magam és előtte is magamat :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Kacsa!
Ügyes Timcsa, hogy szólt. Innentől kezdve már csak egyre jobb lesz :)

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Kacsa
Nagyon ügyes ez a nagylány! Akkor most tényleg jól jönne a meleg, biztos lendítene a helyzeten! Drukkok!

Fleur
Ejha! Jól belehúztál! És szerencsések vagytok,hogy csak most jött elő a féltékenység, és az is enyhe! Nem semmi Dani,már most áll és járni próbál!

Jeanner
Az első hónapban én is úgy voltam,hogy micsoda szemét dolog az élettől,hogy mások attól is teherbe esnek,ha rájuk néz egy pasi, én meg mennyire szeretnék és megadnék neki mindent, aztán nem jön össze! De aztán ahogy megjött a mensim,új hónap, új remény! És aztán 3 hónap múlva összejött a baba, mintha megéreztem volna,hogy ez lesz az a hónap! Kivártama 28. napot és már teszteltem is! Olyan jó volt!
Ne add fel, ez egy nagy küzdelem,és mindig másért küzdesz majd! Ha már megfogant, akkor jajj, nehogy elveszítsem, éljen,mozogjon,meglegyen mindene!
Neked is összejön,hiszen nincsen semmi komoly gondod! Kitartás!

Kép
Kép
k_inga
 
 


OVI

Fleur, és más körzetben nem próbálkoztatok? Bár gondolom, ott is dugig van minden ...

Mondjuk évente plusz csoportot indítani (a nagycsoportosoknak, akik korábban nem voltak bent) még mindig olcsóbb, mint minden korosztályban plusz 1-1 csoport, gondolom én.

Xar ez az egész rendszer, ahogy van!

Én csak arra vagyok már kíváncsi, hogy a nagy ígéretek, hogy eltörlik a 2 éves gyed-et, majd mikor valósulnak meg ...

---

Én meg pont tegnap este döbbentem rá, hogy nálunk jó sokára lesz szülői, aug. 24., tehát addig semmit nem tudok készülni, jelet is gondolom, majd akkor választunk, utána meg lesz 1 hetem, hogy beszerezzek mindent + jelesítsek ... Na, remek, máshol me már megvoltak a szülőik ...

Most meg még játszin se tudok informálódni ovistárs anyukáktól, mert így, hogy nem emelhetek necces lenne a játszi, hogy pl. hintába nem tudom betenni, így most jó ideig az is kimarad :(

kacsa14
 
 


Kacsa
Ami tutira kelleni fogmajd,azt már megveheted előre is! de jól mondtad, mindenen legyen jel,merta gyerekek nem ismerik fel a saját ruhájukat és az óvónénik sem mindenkiét!
Nálunk alap a zsákjukba: 3-4 bugyi, zokni, 3-4 nadrág és póló! Nem feltétlenül azért,mert bepisilhet,hanem leöntheti magát, vagy az egyik társa. Kell tornazsák is, benne: zokni, cipő, gatya, póló.
Cipő mindenképp tutyi féle,mert az megtartja a lábát, nem csúszkál benne. Bár egy jobb szandi is jó,de nálunk egy időben anyukák papucsot hoztak. ok,hogy otthon jó,de itt futnak,esnek-kelnek, nagyon balesetveszélyes! Olyan kell,ami fogja a kis lábát!
Mi kérünk kezdőcsomagot is: folyékony szappan, fogkefe, fogkrém, szalvéta, papírzsepi, wc-papír! De ez minden oviban más és más! Nem hiszem,hogy többet kéne vinned,ezt meg be lehet szerezni előre is!
A jelválasztás izgi lesz! Én úgy szerettem azt a részt, alkudoztam a szülőkkel a jelekre! Minden gyerekre van ráillő jel szerintem! :D

Kép
Kép
k_inga
 
 


Kacsa!
Atyavilág, Timi is ovis lesz hamarosan... :) Nálunk szülői csak szeptemberben volt, de augusztusban volt már ismerkedés, jelkiválasztás, és így volt idő felkészülni. Törülközőből is elég ám kettő, az nem olyan sok, plusz egy tornazsák, ezekbe varrtam bele a jelet.

Lányok, hadd büszkélkedjek kicsit... :oops: SACI NAPPALRA SZOBATISZTA!!! :):):) Délután alvásra még ráadom a pelust, de nem pisil már bele, sőt, négy vagy öt éjszaka óta reggel is száraz a pelusa! :D Édes kicsi lányom, pedig két hete még kiküldött a szobából, ha telenyomta a pelust... :lol:

Kép
Kép
norwell
 
 


Jah, jut eszembe, ismételten "mikulásozok", úgyhogy felkészülni, mert egy gólya felszabadult!!! :P

Apropó, NIKI, mizujs?????

Kép
Kép
norwell
 
 


Norwell!

Azta! Hogy csináltátok???

Timi is már régóta szárazon kel reggelente(havi 3-4x pisil éjjel be), meg szépen vár akár fél órát is, hogy kivigyem bilire. De nem szól!!! Ha nem tud már várni, akkor megy a pelusba ... És nem tudok ráadni bugyit, az istennek se, se bugyipelust! Én ezzel vagyok megverve, mert fizikailag már tuti megy neki, csak az kéne, hogy szóljon + levegyük azt a fránya pelust, de nem és nem ...

---

Kinga!

Hát ez az! Csomó minden, amibe kell a jel ... Nézegettem tegnap van sok honlap, de ugye előre nem rendelhetek, 1 hét alatt meg nem tuti, hogy ide is ér ...

Papucs??? Eszembe nem jutna! Még itthonra sem, pedig vettem már neki, de még nem avattuk fel. Siesta szandija van, az jó, bokafogó (neki kellett is, mert lazák voltak az izületei).

Jelválasztást én is várom! :) Meg azt sem tudom még, hogy végül milyen csoportba került Timi, sünibe vagy katicába. Nekem katica volt a jelem. Amúgy mind2 csopit dicsérik, csak a süniben lehet, hogy lesz óvónő váltás, mert gyes-en lesz még 1 évig az egyik, így ezért választottam inkább a másikat, mert talán jobb ugyanazokkal maradni végig, de nem tudom, hogy végül hova lettünk besorolva.

kacsa14
 
 


Most néztem utána, hogy állítólag a horvát parkolóautomatákba ( meg gondolom minden egyéb automatába) a horvát 2 kunás helyett jó a magyar 10 Ft-os (súly alapján ismeri fel az automata az érmét), ez meg, ha tényleg működik, akkor jót lehet vele spórolni, mert 1 kuna = 40 Ft.

---

Jaj, annyira vacak így készülődni, hogy pakolhatok 1 heti meleg ruhát + 1 heti nyárit ... Felnőttnek ugye elég 1-1 meleg cucc, de gyerekre nem alapozhatok így, csak leeszi, bepisil, leönti, akármi ...

kacsa14
 
 


Norwell!
Le a kalappal a kisasszony előtt! Csak nema meleg tette mega hatását?

Kacsa
Ne görcsölj az ovin,ha nem ér oda a jel,amit varrni szeretnél,akkor beleírod a cimkéba alkoholossal,aztán kész! Majd meglesz utólag!
Hát a csomagolás miatt nem irigyellek! legalább nagy autótok van,amiben elfér a cucc,vagy úgy kell bepréselni mindent? Nekünk kombi van,de képes vagyo azt is belekni. Mondjuk mi viszünk mindig koviubit egy 5 l-es üveggel, 2-3 karton(24db)sört, azt apu hozza franciából, hűtűtáskát, sátort, polifoam,stb. Meg ugye a saját csomagjaink.ált. 3-4 fő/kocsi, meg a szomszédéknak sima autójuk van, neki nem igazán fér be minden, így az is jön hozzánk! Bár mióta ott vásárolunk,azért lényegesen kevesebb odafelé a cucc,bezzeg hazafelé,ami marad,azt elhozzuk!

Kép
Kép
k_inga
 
 


Kinga!

Egy céges Honda Civic sedan van, ilyen:
http://www.automedia.com/NewCarBuyersGuide/photos/2006/Honda/Civic/Sedan/2006_Honda_CivicSedan_ext_1.jpg

A bibi ott kezdődik, hogy a csomagtartób bekerül 1 db felnőtt országúti versenykerékpár, ehhez tartozó sportruházat + bringáscipő + futócucc ...
Na, a tetőre megy egy tetőbox, az fullra tele + még az anyósülés is.

Ha lesz még 1 gyerek, akkor vki. itthon marad ...

kacsa14
 
 


Ja,a bicikli+ kiegészítői nem szerepelt az én listámon! :D
Legközelebb egy gyerekkel több esetén,hagyd otthon apát és megoldódik a helyhiány! :D

Kép
Kép
k_inga
 
 


Sziasztok!

Kacsa!
Ruhákra alkoholos filc és az egy nap alatt megvan. Oviszsák az lehet rendelésre, de ha nincs meg első héten akkor anélkül is be lehet pakolni a szekrénybe. Nálink kiscsoportban még csak rávezető torna van, nem kell tornazsák és váltóruha, még nem is tudnak annyira gyorsan öltözni, hogy ezt már mindjárt bevállalják. Műanyagpohárra is jó az alkoholos filc.

Norwell!
Nem semmi, ügyik vagytok le a kalappal Saci előtt a szobatisztaság végett.

Ja amúgy babaruhákat válogatok éppen...
Na nem magamnak, hanem tesóméknak :) Én még várakozó állásponton vagyok. Gólyát most nem láttam, viszont két hattyú költözött az ipari park mellett lévő szántón kialakult tóba, mindennap megcsodállom őket.

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
kancellar
 
 


Köszi a dicsiket, őszintén szólva magam sem nagyon tudom, hogy csináltuk... :oops: Két hete még meg voltam róla győződve, hogy fényévekre a szobatisztaság. :) Azért van ám baleset néha, mert tegnap sztem kicsit felfázott és kétszer is bepisilt, no de még az elején vagyunk nagyon. Általában pisikor is azt mondja, hogy "tati lesz", aztán meg nevet egyet, hogy "nem is tati lett, hanem pisi" :D, én meg mondtam neki, hogy nekem mindegy, csak szóljon... :D Viszont tegnap a két bepisilés után szólt, hogy pisi lesz, és mondtam neki, hogy tartsd, amíg beérünk a wc-re (kinn voltunk az udvaron, és gondoltam, pisiltetem ott gyorsan, nehogy bemenjen, hát nem óhajtott a fűbe leguggolni...), és tartotta, míg rá nem ültettem. Szóval jó úton haladunk. Ma viszont anyunál vannak, mondtam neki, hogy rábízom, pelusozza-e vagy inkább öltözteti, csak legalább próbálkozzanak...

Kacsa!
Érdekes, de Saci meg most éjszakára sem nagyon akar pelust felvenni, sztem rájött, hogy milyen jó anélkül, lehet, hogy kényelmesebben érzi magát. Timinél is jó, hogy érzi, hogy lehet, ebből ne csinálj gondot, majd fog szólni. Tesóméknál a nagy még négy évesen is pelusba volt hajlandó csak kakilni, pedig már ovis volt akkor, és ha kakilni kellett neki, mindig "hazavitte", oviban soha nem tudott... Sztem ez is alkat kérdése.

Kép
Kép
norwell
 
 


Sziasztok!

Norwell, gratula a félszobatisztasághoz!!!! Bár ha már reggelente is száraz a pelus, akkor olyan nagy baj nem lehet :) az már szinte teljesen szobatisztaság! :)

Kacsa, Timi is csak rájön lassan :) Amúgy ti választjátok a jelet az oviban? Ez tök jó? :D nálunk az volt anno, amit adtak... nem lehetett variálni...

Niki, imádom a hattyúkat! Irigykedek :lol:

Kinga, Kacsa, Fleur, köszönöm a biztató szavakat, és sajnálom, hogy itt kibukok néha, de eléggé magam alá tudok kerülni időnként... most jobban vagyok, sokkal, lelkileg is :) köszönöm még egyszer!

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Kacsa!

nekünk nincs ovizsák. ööö nem tartottam elengedhetetlennek.

viszont cipőből/szandiból tépőzárast vegyél a magad érdekében. :wink:

ja és a ruhákba sem tettem jelet. nem volt ebből gond. jele volt az ágyneműben, meg a fogmosópoháron. ennyi. innen is látszik, hogy nem vagyok egy szupergondos anyuha.

tjuca
 
 


Juca
"Nem vagyok szupergondos anyuka" :lol: :lol: :lol:
Hát ha ezzel mérnék a gondosságot ,akkor sok-sok sanyarú sorsú gyerek lenne! Még jó, hogy nem ezen múlik! :D

Ma felhívtam az ajánlott szülésznőt! Nagyon kedves volt, bevállalat! Még így is, hogy nincs kórházas dokim,mert riogattaka többiek, hogy úgy nem fogad majd a szülésznő,mert megütheti a bokáját! De minden ok,mehetek,nem probléma! Ha bármi kérdésem van,hívhatom nyugodtan! 22-23. hét körül találkozunk majd személyesen is. Már most jó kezekben érzem magam! Fiatal, neki is van 2 kisfia! :D

Kép
Kép
k_inga
 
 


Na mi történt? Mindenki eltűnt? Nyaralni ment mindenki? Hol vagytok? Gyertek elő!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ma voltam AFP-n,1,5 hét múlva lesz eredmény kb.

Kép
Kép
k_inga
 
 


Kinga, drukk, hogy minden ok legyen!!! :) bár azt olvastam, az AFP néha csal... :D

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Szia!
Legalább egyvalaki nem tűnik el rendszeresen! Tartsunk össze Jeanner! :D
Én is azt hallottam,hogy nem 100-as,de mivel már betöltött 16. hét,remélem jó lesz! Nem hiányzik a felesleges izgalom!

Kép
Kép
k_inga
 
 


Kinga, de akkor ne izgulj, majd izgulok helyetted, te csak pihenj!!!

Kicsit zaklatott volt az utóbbi időszakom, akartam kérdezni (kövezz meg nyugodtan, biztosan írtad már), kiderült már, ki lakik a pocakodban? Fiút vagy lányt vártok?

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


jeanner
Eddig azt mondják kisfiú a szentem,aztán majd kiderül! :D

Kép
Kép
k_inga
 
 


Az szupi :) mondjuk ami teljesen biztos, ha megnézed, mit rejt a pólya :D

És mi lesz a neve? Azt tudom, hogy B betűs...

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Hát ez így van, akkor biztos,ha kibújt! De mindegy is, a miénk lesz és szeretni fogjuk nagyon!
Bence lesz vagy Bettina

Kép
Kép
k_inga
 
 


Tudtam ám!!! Már, h B betűs :)

Jaja, én is azt mondtam, nem az a lényeg, fiú-e vagy lány, csak legyen és egészséges legyen :)

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Már minden vizsgáddal végeztél?

Itt már egész jó az idő, remélem Kacsáék is tudnak pancsikolni,mert ha nem,ez a nő eret vág magán! :D

Kép
Kép
k_inga
 
 


Sziasztok!

Adok egy kis életjelet. :)
Jól vagyunk, hétvégén szegeden voltunk ballagáson.
Ma voltam vércukorterheléses mizérián, holnapra lesz eredmény. Az AFPm jó lett, ma voltunk UHn, az is jó lett. Múlt kedden voltunk 4Dn, mostmár 100%, hogy öcsike lesz. :D Majd hozok képeket.
Vendég
 


Már voltatok 4D-n? Nekem azt mondták majd csak a 28. hét körül. Az AFP érték mikor jó? Van már neve az öcskösnek? És ha lány lett volna? Tiszta névmániás lettem mostanság!

SYRY
Te jössz helyzetjelentéssel

Kitti is felszívódott teljesen!

Kép
Kép
k_inga
 
 


Végszóra megjöttem én is.

Ma voltam a genetikai tanácsadóban. Hát nem volt nagy élmény. Behívott az asszisztensnő, felvette az adatokat, nézte az integrált tesztet, ez a hormon túl alacsony (AFP), szabad hcg túl magas, ezek nem jók stb. na így jöttem ki. el is kezdtem bőgni. aztán egy kis szünet után (dokik elmentek vizitelni), behívott a doki és mint egy futószalagon (mindenki 3-4 percet töltött ben) kiadta a papírt, hogy jövő szerdán mehetek magzatvízvételre. meg se nézte a leleteimet. mondja 38 éves, életkor miatt jött. mondom jövő héten már 39. leszek és rossz lett az integrált teszt eredménye, ezért jöttem, persze az életkor is magas, az uh jó lett (mármint a 12.heti). :( fő hogy túl vagyok ezen és megvan az időpont. most már csak azt nem tudom mikorra lesz meg az eredmény. EZ EGY ÖRÖKKÉVALÓSÁG. :twisted:
Mindenesetre kedden (a vizsgálat előtt) megyek a saját orvosomhoz és lesz egy uh. Remélem ott jókat fog mondani. Apa is jön velem, mióta Tesót várjuk, ez az első alkalom hogy eljön.

Maci
de jó hogy minden rendben. Képet tegyél.

Ja, és Babácska mozog ezerrel. Annnnnnnnnnnyira jó.

Kinga
tök jó, hogy van már szülésznőd. én külön nem fogadtam, de nem is kellett, mert császár lett. viszont 1,5 napot voltam a szülőszobán, így vagy 3 szülésznőt láttam, mindegyik normálisnak tűnt. másoktól azt hallottam hogy a szülés nagy részénél úgyis ő segédkezik, nem a doki.

Juca
hány hetes is vagy most? szeptember az időpont ugye?

Kép

Kép
syrynx
 
 


Kinga
Az AFP 0.7-2.5 között jó. Nekem 1.03 lett.
Mi 15én voltunk 4Dn, nincs "kötelező" 4Ds UH. Annyi van a honlapjukon, hogy 12-30. hét között érdemes menni
Név még mindig nincs, ahogy lány név se.

Syry
Elég elkeserítő, ahogy bántak veled. :( Drukkhegyek az amnióhoz!
Fészkelődés és nyomakodás nálunk is van, valamelyik este még apa is érezte. :)
Vendég
 


Jeanner
Jajj te 1 hónap után még valóban nem szabad elkeseredni :) jó,h tudsz örülni mások örömének.
Hát azt hiszem ennek a topiknak az a lényege hogy itt ki lehet bukni és mindig lesz valaki aki tud írni pár biztató sort és már jobban is leszel.

Kacsa
Jaja :lol:
Pisi nagyon ügyes Timi.
Pleus, bugyi, bugyipelus...Lilla sem volt hajlandó anno. Nálunk az hozta az áttörést, hogy szép finoman folyamatosan próbálkoztam. És egyszer csak mégis felvette a Mickey egeres bugyit...
Mondjuk azt hiszem nekünk sokat dobott a CSANA a dolgon. A gondozó nénik mondták, hogy mindig figyeli a többieket és végül magától akarta már a bugyit (mint a többiek)
Ismeretségi körben nincs olyan barát aki már bugyizik és az esetleg motiváló hatású lehetne? Vagy valami kis jutalmak az elején, ha felveszi a bugyit (matrica, lufi ilyesmire gondoltam)
Dicsőség fal? Ahová mindig felragasztotok valami kedvenc matricát arra a napra amikor felvette a bugyit az elején. Később meg akkor, ha nincs baleset.
Ovi: Sajnos itt a környéken dugig van minden és protekció nélkül esélytelen a lakhelyen kívülre vinni.

Angie
hát sok olyan könyvet olvastam, ami a párkapcsolatokról szól :) és azokat próbálom alkalmazni az életben is. Én régen nagyon görcsös voltam és P is sokat segített nekem, hogy elengedjek olyan dolgokat amin felesleges idegeskedni és amikor kiegyensúlyozott vagyok kevesebbet is vitázunk.
Ja igen mert nem árt, ha mindkét fél elolvassa ezeket a könyveket :)

Norwell
Saci nagyon ügyes, gratulálok!!
Ugye nem ide küldted a gólyád???????

Kinga
Ha azt mondják szerintem tuti kisfiú :wink:
4Dvel szerintem is várj ki mert sokkal nagyobb az élmény, ha már kis husi :) mi Lilivel nem bírtunk magunkkal és elmentünk a 23. héten és olyan kis csonti volt. Alig látszott belőle valami. Volt hova bújnia :)
Danival már türelmesebb voltam és sokkal jobban látszott a kis arcocskája. Szeptemberben mentünk (és novemberre vártam) most nem tudom pontosan az hányadik hét volt.

Syry
Nagyon szorítok. El is hiszem, hogy örökkévalóság. Mikor megcsinálják utána mennyi idő múlva van eredmény??

További fejlemény:
Hétfőn kinőtt az első fogacska :lol:
És...kicsit furán érzem magam szinte le sem merem írni egy babaváró babát szerető topikban de én most nem nagyon szeretnék még egy picurkát....hát remélem hamarosan megjön most már....

KépKép
KépKép
fleur
 
 


Ide biztosan nem ért ide, már a gólya, szóval lányok lehet izgulni :lol:

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Fleur
Az nem baj,ha most úgy érzed elég eza 2! Mindkettő gyönyörű és egészséges! Van,aki egyet sem akar,na én azt nem tudom megérteni!
Kb a 28.hét körül megyünk 4D-re,még nem igazán van hasam sem,már mindenki szekál,hogy jól leplezem a terhességem! Anyunak se volt az 5. hónapig!

Syry
Ez nem semmi,még ilyen helyzetben is bunkón bánnak az emberrel,amikor amúgy is hiper érzékeny vagy és még le is kezelnek. Ez a mai magyar EÜ, empátiáról még hírből sem hallott némelyik,pedig átérezhetnék,főleg akinek már van gyereke!
Tényleg,mior lezs eredmény? Nagyon várjuk ám a híreket! De szerintem semmi baj sincsen,csak a korod szórakozik, az Afp meg gyakran csal!

Jeanner
Erre sincs gólya,legalábbis nem láttam,senki nem terhes körülöttem,nem tudom merre küldtétek,csak nem Debrecen felé????

Kép
Kép
k_inga
 
 


Kinga, hidd el, ha valaki egyet sem akar, akkor jobb is úgy... annak kér erőltetni, van olyan a környezetemben, aki nem akart, de szült, mert elvárás volt, szegény gyerek meg csak hánykódik ide oda...

Mondanám, hogy erre repült, csak eltévesztette, de kolléganőm már 11. hétben van :lol:

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Laptető!!!!!!!!!!!!
Jeanner, neked adom! Ez már 1 fél gólya! :wink: :D
A másik felét rád bízom!

Kép
Kép
k_inga
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: