Új privát üzeneted érkezett!


Kép

csibe
csibe32
 
 


Csibe! Köszönöm a meghívást :)
Igyekszem visszaolvasni az elejétől.
A Krio pesti cég, nekünk szerintem a pécsi klinikán kell majd választani....
noncsi32
 
 


Noncsi úgy tudom, ha egy meddőségi központ kapcsolatban van velük, akkor a Ti elképzelésetek alapján a megadott időpontban szállitják az anyagot.

Kép

csibe
csibe32
 
 

 
 

Csibe, köszi.
Még egy buta kérdés :) Kell ezért fizetni?
noncsi32
 
 


Igen, ha kriotól veszel 30-35000 ft körül van/kémcső. Ha van a meddőséginek anyaga akár lehet ingyen is, habár ezt a mai világban nem hiszem, hogy valamit ingyen adjanak.
Ha úgy alakul, hogy donor inszemmel folytatjátok, akkor azt is szeptemberbe kezdenétek?

Kép

csibe
csibe32
 
 


Valószínűleg igen, mert a dokink egész augusztusban szabadságon lesz. A július meg már kilőve, mert éppen a héten jött meg, vagyis már nem fér bele ebbe a hónapba a stimu.

Ami az árat illeti, tátva maradt a szám egy picit. De legalább most már nem ér váratlanul a dolog :lol:
noncsi32
 
 


És vannak olyan helyek mint pl. Kaáli, ahol magáért az inszemért is fizetni kell. Kb.60000 ft-ot+anyag+gyógyszerek.

Kép

csibe
csibe32
 
 


Azt hallotam már, hogy a Kaáliban az inszem nem támogatott, de az un. állami intézményekben az is ingyenes. Pécsett, mivel az egyetemi klinikának van meddőségi centrumja ez nem probléma, csak a gyógyszereket kell kifizetni. Bár ami a donorspermát illeti rutintalan vagyok még, lehet, hogy az itt is fizetős.....
noncsi32
 
 


Tobi!
Ez jó hír,mármint hogy nem vagy inzulin rezisztens :D Mindent ne akarjál már magadnak :lol: :lol: :lol:
Október tuti hónap lesz,én is akkor megyek :wink:
Csibe!
Hát,semmi sem nem történik velem.Jók lettek a hormonjaim,és az APC rezisztencia is negatív.Marad az Adimet,ebben van a bizodalmam. tesztelsz holnap?vagy már esetleg teszteltél???
Noncsi!
Üdv itt.Drukkolok,hogy a biopsziás anyaggal tudjatok lombikozni.
Vendég
 


Nyulasz, köszi a drukkot.
Megmondom őszintén, néha már nem is tudom mi lenne a jobb....
Persze a közös saját baba, de erre nagyon kevés az esély a doki szerint. Érési gátlás volt a 10 évvel ezelőtti biopsia eredménye, túl sokat nem várok a mostanitól sem :( Doki szerint nem baj, ha csak csírasejtek vannak a hereszövetben, mert a genetikai anyagot azok is hordozzák, és ICSI-hez jók, de nincs rá garancia hogy meg is termékenyülnek és hogy meddig osztódnak. Ilyen esetben sok a biokémiai terhesség sajna.
Ennek tükrében valószínűleg megkímélnénk magunkat a csalódásoktól, ha donoros inszem lenne.

Drukkolok mindenkinek!
noncsi32
 
 


Noncsi!
Azt hiszem,Nyuszifül volt így,mint most te,de majd ha a kiscsaj engedi,jön,és emeséli.Vagy picit olvass vissza,ha van időd.
Az biztos,hogy ez az egyszerűbb út,de én biztos mindent megpróbálnék,amíg van akármilyen pici esély is a közös babára.De ez sem lelkileg,sem anyagilag nem túl kímélő.És tényleg nincs garancia semmire.
10 éve nézték utoljára a párod eredményét?Vagy rosszul értettem?
Vendég
 


Sziasztok!

Csibe++++++++++++++++++++++++++ ????????

Princess, jó nyaralást!

Tobi, Nyulasz igen-igen... október tuti hónap lesz :wink: :D

Bella, drukk neked a laparhoz!

Noncsi, drukk a párod sejtecskéinek!!!!!!

Rólunk: tegnap voltam terheléses vércukorvizsgálaton, de eredmény majd később lesz. Mennem kell 2-3 hét múlva is vérvélelre, mert Rh negatív a vércsoportom, ilyenkor többször van a terhesség során ellenanyag szűrés.

Kép
mazsi02
 
 


Sziasztok,

Hcg-ém 0-ás.

Októberi stimus csajok, úgy néz ki, hogy csatlakozok hozzátok :wink:

Kép

csibe
csibe32
 
 


Csibe :( Pedig úgy reméltem és drukkoltam, hogy jó hírrel gyere.
Októberben akkor donorral folytatjátok? Vagy még van szalmátok, s azt felhasználjátok?

Kép
mazsi02
 
 


Csibe,
:( hajrá október!!!!

KépKép
tobi
 
 


Sziasztok

Úgylátom hogy októberben - decemberben (karácsonyra) babaeső lesz itt, méghozzá hatalmas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nyulasz
köszi kérdésed a fiúk jól vannak, de Áronkám még eddig egyetlen 1 éjszakát sem aludt át :x , így nem vagyok kialudva, de pl. a tegnapi este borzalmas volt, jóformán félóránként sírt kb. este 10-ig, majd mire elaludt, jött Ákos, és mikor már azt hittem hogy vissza aludt jött utánam, félóra múlva mentem én is vele alukálni.
kiscsaj: én benne lennék de apjuk azt mondta hogy itt a vége és kész, de az az igazság hogy én is csak kb. 4-5 év múlva vállalnám be, mert így most a két kisfickóval igen nehéz az élet, mert mindketten azt akarják, hogy csak velük legyek, de hát sajna osztódni nem tudok, de hát majd lesz jobb is, és ilyenkor apjuk mindig azt mondja hogy én akartam így, és hát igaza is van.

Tobi - Bella - Csibe - Nyulasz - és persze mindenkinek +++++++++++++++

Noncsi
üdv itt!!!!!!!!!!!!!!!
mint Csibe és Nyulasz is írta szerintem is érdemes lenne elolvasnod az első pár oldalt
donor: nálunk mindent a Kaáli Intézet intézett, mi megadtuk apjuk sok adatát és a Krióban választottak
nekünk így ingyen volt a donor mind2szer, és nagy nagy szerencsénkre azt mondták hogy ugyan az is a donor!!!!!!!!!!!!!!!!

Sziasztok

Erika

Mindenkinek nagyon szép álmokat és hétvégét kívánunk!!!!!

Kép

Kép
erika13
 
 


Óóóóó,Csibe,pedig annyira drukkoltam...a fenébe...

Erika!
Megértelek,nem lehet könnyű.De hogyhogy nem alussza végig az éjszakát?Biztos kimerítő lehet.Köszönjük a drukkokat.
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönöm a kedves fogadtatást! :)

Igen, én is úgy gondolom, hogy amíg van legalább 1% esély is, addig közös babát szeretnénk, vagyis egy próbát mindenképpen megér, bár a lombikos doki szerint is csak egyet, Ő többet nem javasolt. Az urológus pedig még borulátóbb volt :(
Ennek ellenére most nagyon nyugodt vagyok, az okát magam sem értem igazán :) Na majd 14-én okosabb leszek :)

Csibe, sajnálom :( Hogyan tovább? Tudjátok már?
noncsi32
 
 


Sziasztok,

Noncsi, tegnap próbáltam a dokimat helyetesítő dokival beszélni a hogyan továbbról.
Zeke nem mondott semmit. Furcsa volt számomra. Mondtam neki a donor dolgot, olyanról beszélt nekem mint erkölcsi kérdés meg hasonlokról. Mondtam Neki, hogy két lombik között megpróbálnánk az inszemet, erre megjegyezte, hogy ha donorozunk, akkor már nem lombikozhatunk. Magamba meg eljutottam addig, hogy na majd ezt a kérdést megbeszéljük Konccal.
Azon filóztam, mi esetünkben miért kell erkölcsi dolgokról beszélnünk, amikor azoospermiásak vagyunk?Túlvagyunk két here- biopsián , és mivel egy herénk van nem lehet többet biopsiázni károsódás nélkül? Utolsó lombiknál meg nem is volt normális embriónk sem?Nembeszélve arról, hogy túlvagyok 4 stimun, 5 beültetésen.



Szerettem volna már most inszemezni, de most Zeke egy kicsit elvette a kedvemet a dologtól, lehet, hogy megvárom Koncot és vele megbeszélek mindent. Mondjuk az Zeke mellett szól, hogy nem ismer minket és lehet, hogy azt sem tudja, hogy alapjába mi miatt lombikozunk. Vagy csuda tudja.

Kép

csibe
csibe32
 
 


Háát Csibe, elég érdekes a hozzáállása ennek a dokinak, az már biztos....

Nekünk is azt mondta a Mánfai dr. hogy ha donorra lesz szükség, akkor nem lesz lombik, csak inszem, mert velem minden oké. Bár akkor még vár rám egy átjárhatósági, mert eddig csak hiszteroszkópiát csináltattunk a lombik miatt, mivel ott mindegy, hogy mi van a petevezetőkkel.

Tényleg! Nektek mi a tapasztalatotok? Laparoszkópia vagy HSG? Én jobban örülnék a HSG-nek, még ha fájdalmasabb is, mégsem annyira invazív. Csak azt nem tudom, hogy ezt csak a Kaálik csinálnak, vagy van TB-re is, az állami meddőségi kp-okban is?
noncsi32
 
 


Noncsi, hsg 5 perc alatt kész, és azt bármelyik nőgyógyász megcsinálja,de arra figyeljél, hogy ne csak leletet, hanem magát a rtg is adják oda Neked.

Kép

csibe
csibe32
 
 


Sziasztok

Noncsi
nekem előszőr HSG-m volt, majd a Kaális dokim javaslatára (a másik nőgyogyim csinálta mindkettőt) lapar + hisztero is volt - még az első lombik előtt. Mindkettőt a II-es női klinikán csinálták TB-re.

Sziasztok

Erika

Ui: nyulasz
éjjszakai alvás :shock: fogalmam nincs hogy miért nem alussza át, de ma este is eddig már 2x sírt fel és ahhoz hogy simán vissza tudjam tenni a kiságyába ahhoz cici kell neki, de ez a hajnali órákban már nem segít, akkor már csak mellettem hajlandó visszaaludni úgy hogy a cici a szájában :x :shock:
remélem ez azért idővel változni fog!

Sziasztok

Erika

Tényleg Kismamik: pocifotót nem raktok fel?????????????

Kép

Kép
erika13
 
 


Csibe!
Szerintem mindenképp a saját dokiddal beszélj.Egy nagy ölelést küldök.
Erika!
Nem semmi a kiscsávó,cicin elaludni,tud élni :lol:
Noncsi!
Nekem a harmadik lombik után csinálták a lapar-hiszterót egyben.Hát volt már jobb is,de kibírható.
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat.
A hisztero-n már túl vagyok, az két hete volt, túlélhető volt, csak baromira félek az altatástól. Dokink szerint a lombikhoz nem kell sem lapar, sem HSG. Szóval ez csak biztosíték, ha mégis rosszak a leletek, és AID lesz, mert akkor meg kell nézni a petevezetőket és én inkább erre szavaznék, mármint a HSG-re :)

Mindenkinek mielőbbi babásodást kívánok, aki még előtte áll, a kismamiknak és babáiknak pedig jó egészséget :)
noncsi32
 
 


Sziasztok

Noncsi
nekem személy szerint a HSG sokkal rosszabb volt mint a lapar+hisztero
altatástól ne félj, lombiknál is altatnak, igaz ez csak felszínes altatás,
altgatástól miért félsz????????? rossz tapasztalat?
én sem félek pedig a csasziknál már eleve nem is akartak altatni, mert nekem a lapar+hiszteronál I-II fokú AV blokkom volt, de túléltem
szerintem ne félj!!!!!!!!!!!!!!!

Szia

Erka

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Erika! Igen, rossz emlék, pontosabban nem is maga az altatás, hanem az ébredés. Dormicum rám rossz hatással van, mindig zokogva ébredek és ez nekem baromi rossz élmény :(

A HSG megvan 5-10 perc alatt még ha fáj is. A laparoszkópia pedig mégiscsak egy hasi műtét, előtte kórház, utána kórház, beöntések, nuku kaja, hát ezt a részét szeretném kihagyni ha lehet. Na meg lapar után 6 hetet várni kell a programmal is. HSG után azonnal mehet a stimu akár :)

Mindenkinek szép napocskát kívánok!
noncsi32
 
 


Sziasztok,

Belláról:
túl van a laparon, nem találtak nála semmit, hála az égnek :) üdvözöl Titeket!

KépKép
tobi
 
 


Bella, örülök, hogy minden OK, pihenj, aztán jelentkezz!

Kép
mazsi02
 
 


Sziasztok!

Gondoltam elújságolom, hogy ma voltunk a biopsia eredményért. Azt mondta a doktor, hogy nem bánta volna ha jobb az eredmény, de egy próbát azért megér a saját baba :) KIfejlett alak nem volt a mintában, de spermatocyta igen, s szerinte ez elég nekünk, mivel a genetikai anyagot ezek a sejtek is hordozzák, így az ICSI eredményes lehet. :D Azért a biztonság kedvéért keresünk donort is, mert ha a biológus mégsem tud mit kezdeni a férjem szövetével, akkor sem kell hogy kárba vesszen a stimu. Ja és megkérdeztem, a Pécsi Klinikának saját spermabankja van, ahová csak orvostanhallgatók adnak le mintát, abból fogunk választani, és nem is kell érte fizetni :)

MIndenkinek mielőbbi babásodást és minden jót kívánok!

Ja és a stimu augusztus 20-án indul, short program lesz, így szeptember 5 körül punkció.
noncsi32
 
 


Noncsi hajrá :D ++++++++++++

Kép

csibe
csibe32
 
 


Noncsi,
ez szuper, csak optimistán :D hajrá augusztus-szeptember :wink:

KépKép
tobi
 
 


Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, a Krióba kell időpontot kérni vagy csak úgy be lehet menni?

Kép
kata05
 
 


Csibe, Tobi!

KÖszi a drukkot. Én nagyon pozitív vagyok most, főleg, hogy be is leszünk biztosítva, ha mégsem megfelelő a szövet, akkor ott a donor és nem vész kárba a stimu.
Ez a hónap picit nehezen fog eltelni, de majd sokat dolgozom :lol:

Amúgy amikor a hiszteroszkópiám volt egy csajszi a kórházban ikreket jósolt nekem, egy fiút és egy lányt és azt is mondta, hogy tavaszi babák lesznek :lol:
Na ennek fényében akkor sikerülnie kell a szeptember eleji beültinek, mert akkor május végén szülök :wink: :lol:

Drukk mindenkinek!
noncsi32
 
 


Kata kell időpontot kérned a Krióba.

Kép

csibe
csibe32
 
 


Noncsi ikrek jól hangzik :wink:

Kép

csibe
csibe32
 
 


Csibe, köszi a választ!

Mororo-ról tudtok vmit?

Noncsi, drukk az ikrekhez!

Kép
kata05
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenki jól van, még nem volt időm visszaolvasni, de igyekszem pótolni.

Erika!
A Magzati Diagnosztikai Központban voltam, a Bolgárkerék utcában a Down kór vizsgálaton, meg a 4D-s UH-n is.

Mi jól vagyunk, vége a felújításnak, két hónap után elvonultak a munkások. Végre pizsiben is mászkálhatok a házban.
Voltunk két több napos zenei fesztiválon, holnap lesz a párom szülinapi meglepetés bulija, szerdán meg utazunk a nyaralni.
Addig még be kell fejezenem és leadnom pár munkát.

Puszi
princess
 
 


Sziasztok

Princess
megnéztelek titeket az iwiw-en: nagyon édesek vagytok együtt!!!!
De azért pihensz is ugye?
Mekkora már a pocakod? Tudjátok már hogy fiú vagy lány?
Vagy te mit érzel?

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


„GYERMEKRE VÁRVA" – CSOPORTOS BESZÉLGETÉSEK PÁROKNAK

Az Ágacska Alapítvány és a Támogatást Születendő gyermekeinkért! Lombikbaba Közhasznú Alapítvány ÚJRA! rendszeres csoportos találkozókat szervez hosszú ideje babára váró pároknak. A csoportot két pszichológus vezeti, akik évek óta dolgoznak ezen a területen a párterápia-családterápia módszerével.

Egy alkalom felépítése a következőképpen néz majd ki: 2 óra pszichológiai „szaksegítség", ezen belül irányított relaxáció, tréningszerű helyzetgyakorlatok a veszteség, önérvényesítés, családi minták témakörökben, majd ezt követően 1 órás önismereti csoportbeszélgetés, ami lehet teljesen szabad, de lehet egy adott témát körüljáró is (pl. érdekvédelem).

Részletek:
1. 2008.10.10. 18.00-21.00

VESZTESÉGEK FELDOLGOZÁSA (vetélések, meg nem született gyerekek vesztesége, pozitív jövőkép, családról szóló vágyképek megváltoztatása)

További Időpont egyeztetés az első találkozón

2. INSZEMINÁCIÓ, LOMBIKOZÁS (Melyik intézményről mit lehet tudni? Mikor hagyjuk abba? Van-e oka a sikertelenségnek? Kilátástalanság, reménytelenség, remények.)

3. NŐI-FÉRFI SZEREPEK (erősítése, újjáépítése, szülői szerepek tisztázása)

4. CSALÁDI ÜZENETEK A GYEREKVÁLLALÁSSAL KAPCSOLATBAN (az eredeti család felől érkező rejtett üzenetek, minták a családban)

5. ALTERNATÍV UTAK (gyerek nélküli értelmes élet, válás, örökbefogadás, a várakozás nehézségei)

6. Kiegészítő alkalom: ALAPVETŐ TUDNIVALÓK AZ ÖRÖKBEFOGADÁSRÓL (feltételei, információ, dilemmák, tapasztalatok)

Az első próbaalkalom élménybeszámolója:
Lelki sík:
http://www.lombikbaba.civil.co.hu/modul ... =0&thold=0

Egy résztvevő élménybeszámolója:
http://www.lombikbaba.civil.co.hu/modul ... =0&thold=0

Helyszín: Budapest XI. kerület Csurgói út 26/B.
Részvételi díj: 3000 Ft/fő
Jelentkezés a program vezetőjénél:
Mészáros Krisztina
06-30-951-7989
kriszta@agacska.hu
adric
Budapest
 
 


Szia Erika!

Igen, azért pihenek is. Már látszik a pocakom, majd megpróbálok felrakni képet. Még nem tudom, hogy fiú lesz vagy lány. Mindketten lányt szeretnénk, de hát mindegy, az a lényeg, hogy egészséges legyen.
princess
 
 


Sziasztok,

Lányok mi zujs felétek?

Nagyon eltüntetek :cry: .

Kép

csibe
csibe32
 
 


Csibe!
Én vagyok ám,csak mostanság a másik topicban.Mindig idenézek,aztán láttam semmi mozgás,így én sem írtam.
Veled mizu?Hogyan tovább?
Vendég
 


Sziasztok,

Nyulasz, hétfön fog kiderülni a hogyan tovább. A másik topikba olvastam, hogy voltál irisz dg-án. Hányas számú dokihoz kerültél? Van olyan aki dicséri valaki negatívan nyilatkozik erről a vizsgálatról. Egyik ismerösöm azt panaszkodta, hogy vizsgálattal, th megbeszéléssel 5 perc alatt végzett, más pedig isteniti ezt az eljárást. Nálad hogy volt?

Kép

csibe
csibe32
 
 


Sziasztok!

Mostanában én sem írtam, mert nem volt mit. Most már lassan kézzel fogható a lombik nekünk is és egyre jobban izgulok. Holnap megyünk az urológushoz időpontot egyeztetni mármint a biopsiát és nálam a leszívást összehangolni.
Csütörtökön felírja a dokim a szurikat a stimuhoz és a mensinél kezdünk, az elvileg 18-án lesz, vagyis két hét múlva...


Remélem jól vagytok, drukkolok és minden jót kívánok mindenkinek!
noncsi32
 
 


Csibe!
Mi az hogy hányas számú dokihoz?Irina Kravecz drnőnél voltam,fél órát hagy mindenkire,kb 15-20 percig voltam benn nála,de asszem a lényeget leírtam a beültis topicban.szóval szerintem egy nagyon korrekt diagnózist adott,mielőtt bármit mondtam volna.Nekem nagyon bejött,bár ez is úgy lenne jó,ha a zuram is eljönne,de ő nem hisz a természetgyógyászatban.Igaz,nem csak a női dolgokra tért ki,én küzdök néha a derekammal,elmondta mi a gond,meg a vesémmel is,meg végigment az összes szerven,és elmondta mit lát.De ugye nekem ebből a lényeg,hogy lusta a petefészkem,az egyik nem is igazán működik,azt is látta,épp nincs peteérés,montam,hogy igen a ciklus végén vagyok,meg ugye a méhemben egy receptor hibásan működik,az ami a progeszteronért felelős.Ekkor mondtam el,hogy lombikozunk,és kívülről kapunk progipótlást,de azt mondta,hiába,ha az a receptor nem veszi jól.
De remélem lesz sok-sok petesejtem,és remélem meg is tapad egy-kettő :D
És kiderült ma,hogy hogyan tovább?
Noncsi!
Nagyon drukkolok,gyere majd a hírekkel!!!
Vendég
 


Sziasztok,

Nyulasz köszi a választ.

Rólunk, kezdem az inszemhez a stimut.

Kép

csibe
csibe32
 
 


Csibe!
Értem.Ha már így alakult,kívánom,hogy elsőre sikerüljön!
Vendég
 


CSibe,
nagyon drukkolok Nektek!!!!

KépKép
tobi
 
 


Sziasztok,

Nyulasz sajna, vagy nem sajna, de így alakult. Hátunk mögött van 5 beültetés, 2 biopsia eredmény 0-a. Nem volt könnyű döntés, de mérlegelve a dolgokat, mi már mégegy biopsiára nem mehetünk mivel 1 müködő szervünk van és ha újból biopsiát csinálnának, akkor már ki kéne venni az egészet és csak friss anyaggal érdemes dolgozni. Ez van, azért vannak bennem bennünk fentartásaink, Imin is érzem, remélem amikor akció lesz elmúlnank bennünk a rossz érzések.

Tobi :wink:

Kép

csibe
csibe32
 
 


Csibe,
biztos, hogy nem könnyű de tuti megbírkóztok a nagy feladattal! :wink:
mikor kezdel?

KépKép
tobi
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?