Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

egyenlőre két fotót volt időm kicsinyíteni:

Dávidka:

Kép


Danika és Dávidka együtt a babakocsiban:

Kép

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Jaj, de édesek! Nagyon jó képek! Köszönjük, hogy időt szakítottál ránk, és kielégítetted a kíváncsiságunkat!

Dávidka nagyon szép baba! Gratulálok még egyszer! Büszke anyuka lehetsz!

rodina74
 
 


Rodi!
Szia! Örülök, hogy jöttél, bár annak nem, hogy ez azt jelenti, hogy hugodék már haza is mentek. Megértem, hogy sírtál, alapból is búcsúztatok, és még a hormonok is rájátszhatnak...
A te lelked hogy van? Sikerül ráhangolódnod, hogy anyuka leszel, és kislányotok lesz? Tényleg, hogy derült ki, mit szóltatok, mesélj egy kicsit! :)
Valamennyire próbálok készülni a következő lombikra, de még nagyon messze van. Leginkább azt próbálom megérteni, elfogadni, hogy ha nem sikerül a következő, az még nem tragédia, és nem jelent semmi rosszat. Attól tartok, hogy akkor még jobban összetörnék. Persze ez még messze van.

Beze!
Ti mit szóltatok, hogy kisfiú lesz a baba? Már előre megvoltak a nevek,jól gondolom?

Monic!
Gyönyörűséges a kisfiad! Kicsit emlékeztet Danikára, de azért látszik, hogy ő bizony egy másik baba! Egymás mellett nagyon édesek! :)

Nati!
Hogy vagytok? Hiányzol!

Dy!
Te is régen jártál erre! Hogy vagytok?

Kikinda Kép
kikinda79
 
 

 
 

Monic!
Nagyon szuper a vonalzó is! :)

Kikinda Kép
kikinda79
 
 


Sziasztok

Dari most alszik voltunk doki néninél picit piros a torka kapott köptetöt de holnap kell vinni vérvételre meg vizeletet kell adni.MEgnézik nincs e valami más baj de remélem nincs.

Majd ha felkelt lefényképezem a láncot Kiki.(a dokinéni azt mondta a gyerekorvosok frászt kapnak tőle)
Mi kipróbáljuk hátha.És nem csak a fogzásra jó ha tényleg igaz amit írnak róla.

Monic Gyönyörű baba Dávidka!!!
NAgyon aranyosak együtt a batyival.
Még a végén én is kedvet kapok kicsit később mégegyhez:)

Kép

Kép
vius
Baja
 
 


Rodi drága, ne irigykedj Monicra, te is ügyes leszel szüléskor, a lényeg, hogy ne félj tőle, mert annál rosszabb lesz. Én a mostanitól se félek, végülis egyszer mér kibírtam. :wink:
Köszi, epegörcsöm még van, de már nem mindennap, és nem olyan erősek, ez már kibírható.
Nem nevetlek ki egyáltalán, én Lexivel is végig ezt csináltam, most meg Marcival még jobban. A férjem először el se akarta hinni, hogy amit látok, az vér, de a következő törlésnél már piros jött. :( Mindegy, túl vagyunk, rajta, többet nem lesz ilyen. :wink:
Lexi még nem fogja fel, mondogatjuk neki, de igazából a hasam se nagy. Majd szerintem akkor fogja realizálni, ha hazajöttem a kisöcsivel.
Pocifotót rakok hamarosan, de reggel még alig látszódik valami, bezzeg este! :oops:

Kiki, igazából semmit, mert végig tudtam, hogy ezúttal tényleg kisfiút hordok a szívem alatt. Igen, Lexi lett volna Marcell, nem változtattunk. :wink:

Monic, gyönyörű Dávidka, gratulálok még egyszer!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Kiki!
Kell még egy-két nap, hogy helyre rázódjak lelkileg, hogy a húgiék elmentek. Nagyon hiányzik, de az elutazás napjai után mindig sokkal erőteljesebb ez az érzés. Most nagy csönd van!
Én az első pillanattól úgy gondoltam, hogy fiam lesz. De nem csak most, hanem mindig is fiús anyukának képzeltem magam. Múlt hétfőn, amikor genetikai uhun voltunk a genetikai intézetben – Hajdú doktornőnél – akkor kérdeztük a nemét, mert hát előtte mondtak fiút is és lányt is. Már ekkor sejteni lehetett, ha ennyire bizonytalanok, akkor inkább kislány lesz. Aztán a doktornő mondta, hogy kislány, és nagyon örültem. Korábban biztos írtam, hogy annak ellenére, hogy én fiút vártam, mikor mondták – még az elején -, hogy kisfiú, akkor úgy szíven ütött valami és sajnáltam, hogy nem kislány. Apa nagyon örült, ő kislányt akart, és azt is érezte végig. Az ő szülei is fodros bugyijút akartak, és az én anyukám is. Apukám szeretett volna kisfiút, de már ő is nagyon várja a kislány unokát. Szóval nagyon boldogok vagyunk. Már kezdem elhinni, hogy anya leszek.

A sikertelenséget nagyon nehéz megélni. De tényleg nem tragédia, mert egyszer biztosan sikerülni fog. Csak sokat kell tenni érte, és nem is fizikálisan megterhelő ez, hanem inkább lelkileg. Ahhoz kell több erő! Te is erős csajszi vagy, és biztos vagyok benne, hogy hamar össze fog jönni a babátok! Arra pedig ne gondolj, hogy nem sikerülhet, csak arra, hogy most ez sikerülni fog. (Bár ezt én sem tudtam maradéktalanul megtenni.)

Most gyorsan elugrom apáért!

rodina74
 
 


Monic
NMagyon szép Dávid.

Bencének nem vlt mandula műtét, mert elvittem homeos orvoshoz és maszek gégészetre, allergia vizsgálatra. Azt mondták a dokik, hogy nem kell egyenlőre, még várjunk, a homeos doki írt fel egy kúrát, csütörtökön viszem vissza, aztán ismét gégészet és meglátom, hogy mit mondanak. Szűk a hallójárata az biztos, meg allergiás.

Egyébként megvagyok, jól vagyok, megint volt 1-2 napom, hogy a francba, miért nem jön a bébi, most egy kicsit jobb. De hát ismeritek ezt az érzést T is.

Kiki
Mikor mész lombikra? lelkileg már jól vagy?

timejka
 
 


Sziasztok!

Jelentem megvagyunk :) . MArcin már beszáradtak a himlők, most várjuk hogy leessen a var. Ma már kimerészkedtünk most este fagyizni.

Monic: Gyönyörűek a fiúk! Olyan édesek egysmás mellett.

Aagassi: Utólag is Isten éltesse a kisfiadat!Mindjárt megnézem a képeket!

Rodi: Gondolom nem volt könnyű a búcsúzás. Én sem szeretek búcsúzkodni. Csak óvatosan a takarítással, ne vidd túlzásba! :wink:

Kiki: De jó lehetett a Balatonon. Jól ki is fogtátok a jóidőt.

Kata: Nagon szorítok hogy nőjjön a baátok és behozza a lemaradást!

Beze: Nagyon vigyázz magadra Te is! Gondolom hogy megijedhettetek! Azóta remélem minden rendben!

Vius: Darinka cukipofi. Hát nem lehet könnyű neked sem ha apust kisérgetni kell. Érdekes ez a láz is. Lehet hogy van összefüggés a fogak kibújása és a láz között? Mondjuk a mi gyerekorvosunk mindig azt mondta hogy a fogzástól nem lázasodik be, de ki tudja?

Mi még nemnagyon merünk kimozdulni, ma is itthon voltunk, végre rendbe tettem a gyerekszobát, meg mostam és vasaltam, de holnapra is maradt.

Apussal holnap felhívatom az andrológust. Hát persze hogy ma is elfelejtette. Kész vagok tőle. Mindig azt mondja hogy beszélek én meg vele időpontot. Tiszta ciki, hogy én hívogassam az ő bajával a dokit.

Egyébként a clamidia szűrés az milyen? Tudja valaki?

Na mentem vacsit csinálni. Valamit úgy megennék, de nemtudom mit.

Kép
babicsek
 
 


Sziasztok!

Hoztam pár képet a leányzóról meg a nyakláncról.
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép

Kép
vius
Baja
 
 


Sziasztok!

Monic, nagyon helyes Fiaid vannak...a közös babakocsis fotó nagyon ott van! :lol:

Beze! Remélem, ezek az epegörcsök elhagynak végre végleg és Marcellra koncentrálhatsz! Lexi a pocak növekedést biztosan észre fogja venni, és talán meg is érti az összefüggést.

Babicsek! Örömmel olvasom, h a bárányhimlő kezd elhagyni Benneteket. Legalább a gyerekszobával haladtál; bár tudom, a bezártság borzasztó ilyenkor Mindenkinek.

Rodina! Hűűű, hát tényleg nagyon ritkán találkoztok Tesódékkal, de most fontos közös események emlékét őrizhetitek, és Kislányod érkezése is olyan "téma", amit a net segítségével napi szinten megbeszélhettek.

Vius! Darinka kivizsgálása megér egy misét, h ennek a lázasodásnak utána járjatok. A borostyán láncot miért nem csípik a dokik? Teljesen veszélytelen, szemenként csomózzák, és tényleg sokaktól hallottam, h használ.

Lucuzs! Sajnálom, h "feleslegesen" keltél korán; de gondolom, így vlmi igazán finomat tettél ma az asztalra. Itt is idétlen az idő, hol esik, hol tűz a nap...

Bumi! Nagyokat néztem én is, h a keletinél hol lehet horgászni :) De így már értem. Jó is egy kis saját zug, ahova el lehet menni kikapcsolódni.

Kiki! Háááát, azt h jó anya lennék nem állítom; időnként engem is elfut a pulykaméreg, kiabálok és kézre is vertem már. Én nagyon elégedett leszek, ha csak ELÉG jó anya leszek. Amiből próbálok nem engedni, az a következetesség.

Fürdős képek nincsenek, nem mertünk fényképezőgépet vinni, nehogy lába keljen. :oops:

Bikfy! Szepes Máriát olvasok; előtte meg M.Z. Bardley egy régi fantasy regényét olvastam, azt megelőzően pedig egy antológiát az Excaliburról. Mióta itthon vagyok, falom a könyveket. Meg az újságokat...nem győzöm venni. A vonalzódat nem is figyeltem, h tényleg megállt?! Lényeg a lényeg, hamarosan túlesel a babahozó műtéten és tényleg jön a baba!

Timejka! Remélem, a homeos kezelés segít Bencédnek! Majd írd meg, mi volt a kontrollon!
Vendég
 


Jó reggelt!

Lenne egy kérdésem azokhoz, akik már voltak lombikon.

Szóval felírt nekem a doki különféle vizsgálatokat, amiket a lombik előtt el kellene végeztetni. Ezek között van HÍV szűrés is, meg HBsAg szűrés. Szóval felhívtam az ÁNTSZ-t és mondták, hogy fejenként kb. 8000 foeint, úgyhogy ez összesen kettőnknek a duplája. Ti hogy csináltattátok? Azt is mondták, hogy lehet hogy a háziorvos is ír fel beutalót. akkor viszont ingyenes, de nem minden orvos írja fel.

Szóval ti hogy csináltátok?

Vius: Egyébként mire jó az a nyaklánc? Van valami rejtett gyógyhatása? A képeken nem tűnik Darinka betegnek. Lehet hogy csak a fogzás viseli meg.
Nekünk szerencsénk volt, mert Marcinál semmi jele nem volt hogy jön a foga. Nem volt nyűgös, lázas, sőt még a nyála sem csorgott sosem. Az orvosotok mit mond?

Beze: Az én Marcim is Marcell. Jó nevet választottatok! :D

Bumi: Fülembe adtad a bogarat a Nyíregyházi állatkerttel. Most nagyon gondolkozom hogy el kellene menni. Mondjuk voltunk már vagy 4 éve, de nagyon szép volt. Ma megkérdezem anyumat mikor lesz szabin és eljön e velünk egy nap. Legalább vonatozunk is egy kicsit.

Hát nem hiszitek el milyen az én férjem. Ma reggel már kétszer hívtam hogy hívja fel a dokit, azt hiszitek felhívta? Azt mondja nekem, legalább annyit segíthetnék hoy felhívom én. Hát ez őrület. :shock:

Na mentem, majd jövök m ég! Ja és képzeljétek itt olyan eső volt éjszaka. És megint buli volt nálunk, ahogy Marci mondaná, ugyanis szúnyogokat hajkurásztunk apussal. Megvártuk míg elkezd a fülönkbe muzsikálni aztán gyorsan felkapcs a lámpát és kezdődött a tapsikálás. :lol: Én úgy röhögtem, láttátok volna apus fejét. :lol: :lol: :lol: Ennél nagyobb szemekkel már nem is tudott volna nézni. Kész voltam és én már csak röhögtem.
babicsek
 
 


Lányok!
Elmentem reggel bőrgyógyászhoz, mert sikerült a Balatonnál összeszedni egy kullancsot. Még szombaton megtaláltam, kiszedtem, de elég csúnya a helye. Eddig sosem volt kullancsom, ezért is lepett meg nagyon a dolog. Nem hagyott nyugodni, és ezért elmentem dokihoz. Kaptam rá kenőcsöt, meg figyelni kell a környékét egy-két hónapig. Viszont a váróban előtte olyan rossz volt. Egy fiatal nő kezdett türelmetlenkedni, hogy már egy órája vár, és mindenki előtte megy be. Mire egy idősebb bácsika mondta, hogy ő egyszer rekordot döntött, mert reggel 9-re ment valahova és este 8-kor került sorra, mert először a vidékiek, aztán a kismamák, kis gyerekesek ... stb. Na, a fiatal nő meg is szólalt, hogy ő is kismama. Onnantól kiszálltam a beszélgetésből, és próbáltam nagyon a könyvembe bújni, de persze már nem tudtam az olvasásra figyelni. Mikorra várja? December. Szuper... Első baba? Igen. Aztán elkezdték ecsetelni a sok megnevezést, hogy terhesség, várandósság, áldott állapot. Hogy ez utóbbi azért túl magasztos, bár aki évekig várja, meg kezelésekre jár, biztos úgy érzi magát... Hát, nagyon kellett küzdenem a könnyeimmel. Igen, én áldott állapotban voltam!
Biztos éreztétek már ti is ezt. Eddig sosem süllyedtem ilyen mélyre, hogy az irigység ennyire elhatalmaskodjon rajtam. És szegény nő, nem is tehet róla, hogy neki összejött, nekem meg nem. Ki tudja, lehet ő is megszenvedett vele, mire idáig jutott. De így, hogy nem tudom, így ő is csak egy azok közül, akiknek bezzeg sikerül... :oops: :roll:
Én ezért tartom fontosnak, hogy tudjam a barátaimról, ha vágynak már babára, mert akkor ráhangolódok, hogy drukkoljak nekik, és tényleg tudok együtt örülni. És ezért jó ez a fórum, mert itt együtt küzdünk, és így sokkal könnyebb, jobb egymás sikereinek örülni.
Na, jó hosszú lettem, remélem sikerült senkit sem megbántani.

Kikinda Kép
kikinda79
 
 


Sziasztok!

Babi, igen, de mér túl vagyok rajta, bizakodom, és tudom, hogy most már nem lehet semmi baj. Ugye milyen szép neve lesz? :lol:
Örülök, hogy Marci meggyógyult, a férjed meg igazán a sarkára állhatna, már bocsi, hogy leírom, de szerintem se neked kellene telefonálnod.

Kiki drága, most úgy átölelnélek, de mivel nem vagy itt, csak virtuálisan tudok neked ölelést küldeni egy nagy puszival. Hidd el, én megértelek, amikor nem sikerült, valahogy mindig pocakos kismamákkal találkoztam, és borzasztóan fájt, hogy nekik sikerült az, ami nekem nem. Egy idő után már nem foglalkoztam vele, akkor jobb volt, de persze idáig se könnyű eljutni.
Meglátod, lesz kisbabád, lehet, hogy egyszerre kettő, ki tudja?

Aagassi, néha én is kézre ütök, nem vagyok rá büszke, de ha egyszer nem érti meg, hiába szólok vagy 5x. :oops:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Kata!
Hogy vagy, hogy van a lelked? Sokat gondolok Rád! Őrjítő ez a kétség. TUdsz bizakodni?

Vius!
Nagyon szép Darinka, és szép láncot találtál neki! Jól áll. Remélem segíteni fog. Nagyon jó képeket tettél fel!
Egy ilyen pici lánynál hogy kell vizeletet adni? :shock: Remélem, nincs semmi gond, de nem árt az alaposság.

Beze!
Remélem, az epegörcs hamar elmúlik.
Jó nekünk esti pocakfotó is! :lol: Aranyos ez a hasonlítás, hogy mekkora este, mekkora reggel. A férjem 2-3 naponta fotózott a kismamiság alatt, hogy majd összerakjuk a képeket egy mozgóképpé, és mindig este készültek a képek. De nem jutottunk el odáig, hogy már látszana is tényleg valami. :( Gondolkoztam, hogy legközelebb lehet nem lesznek fotók, de a férjem azt mondta, hogy nem ezen múlik a kimenetele, és ő mindenképp szeretne.

Rodi!
Gyógyulást a lelkednek! Olyan jó, hogy ilyen jó kapcsolatban vagytok a hugoddal! Azért ez irigylésre méltó! :)
Én is így emlékeztem, hogy mintha azon bánkódtál volna, hogy kisfiú lesz, pedi azt vártál. Úgyhogy nagyon örülök, hogy mégis kislány! Majd a kistesó lesz kisfiú. :)

Timejka!
De jó, ha sikerül megúszni a műtétet. REmélem segytenek a homeos bogyók. Mindenképp gyere, és mondd el, mi volt kontrollon! Hiányzol ám nekünk, gyere gyakrabban!
Nekünk lombik ősz végén lesz kb. És lelki hullámvasúton vagyok jelenleg...

Babicsek!
De jó, hogy már kimehettetek, és túl vagytok a nehezén.
Nem semmi a párod. Remélem sikerül megszerezni az erdményt, és kiderül, hogyan tovább.
A clamidia szűrés olyan, mint a méhnyakrák szűrés, legalábbis nekem olyan volt.

Aagassi!
Biztos sokat számít, hogy Bikfyvel gyerekekkel foglalkoztok, és ezért jobban képben vagytok, hogy milyen kis egyéniség mindegyik, és ezért hamar látjátok, hogy ki milyen.

Kikinda Kép
kikinda79
 
 


Beze!
Köszi az ölelést! Jól emlékszem, hogy Lexi előtt te is jártál hasonló cipőben? :oops:

Lucuzs!
Végül hogy telt a tegnapi nap? Mára volt terved? Itt tegnap este hűlt le nagyon az idő, és hideg is maradt.
Jól emlékszem, hogy nálatok is kisfiú várható? Van már nevetek?

Kikinda Kép
kikinda79
 
 


Sziasztok,

lassan haladok csak a visszaolvasással, de azért néhány dolgot megjegyeztem:

Rodina,

annyira gyönyör menyasszony voltál! Teljesen meghatódtam a képeket nézegetve.
A húgod is nagyon csinos, gondolom ő is szépséges menyasszony volt.
Megértem, hogy megsirattad amikor elutaztak, az én apukám 6 hetente jön haza Svájcból és mégis mindig sírok ha elmegy :cry:

Beze,

Danika nagyon jószándékú Öcsivel, fürdetésnél mossa a pici lábát, a cumisüveget ő adja be a szájába, ha szoptatok odabújik és simogatja a fejét, meg hát ahogy a fotón is van, befekszik mellé a babakocsiba.
De tény, hogy Danika igényli most a sokkal több figyelmet, igyekszünk is ennek megfelelni. Nem tudom mennyi idő kell még, hogy megszokja, mert szerintem még azt hiszi, hogy Öcsi cak vendég nálunk :roll:
Sajnálom a vérzést, örülök, hogy túl vagy rajta, vigyázz magadra nagyon! És gratulálok a kisfiúhoz!

Kiki,

nehogy furdaljon a lelkiismeret azért mert irigy vagy. Ezek az érzések is megvannak bennünk, és annak tükrében amiken te átmentél teljesen természetes.
De hidd el, hogy nemsokára te is kismami leszel, és akkor majd más fog téged irigyelni. :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Születéstörténetet még nem írtam meg :oops:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Babicsek!
A HBsAg – ez a hepatitisz B vizsgálat, ezt a nődokid is tudja kérni, mert nekem ők csinálták. A Hiv szűrést én is az ÁNTSZ-ben csináltatattam, és akkor derült ki, hogyha vittem volna papírt arról, hogy lombikhoz kell, akkor olcsóbb lett volna. A párom már vitt papírt, és tőle csak a fele árát kérték el.

Vius!
Darnika olyan szép kislány! Ezek a kék, nagy szemek! Hát, a párod majd nem tudom mivel fogja elkergetni a fiukat egy jó pár év múlva!

Kikikém!
Küldök neked egy virtuális, vigasztaló ölelést! Sajnos ezekkel az érzésekkel meg kell küzdeni. Én is éreztem hasonlóképpen. Nagyon fájt, hogy nekem nem volt ilyen szerencsém. De aztán megtörtént a csoda! És hidd el, veletek is meg fog! Titeket is megtalál a csoda! Utána, már minden sokkal kevésbé fog fájni!

Beze!
Nekem is annak idején rávertek a kezemre és a fenekemre a szüleim. Sőt, mikor nagyobb voltam már, kaptam pár nyaklevest is. Ma már azt vallom, hogy jó időben kapott atyai pofon, sok későbbi problémát előre megoldott. Nem azt mondom, hogy támogatom a verést, de néha szükséges rossz!

Monic!
Nagyon szépen köszönöm a dicséretet. A húgomnak igazi mennyasszonyi ruhája volt, ő nagyon gyönyörű volt! Majd az iwiwre rakok fel képeket az ő esküvőjükről is.
Hát igen, nagyon nehéz az elválás, de neki jobb így, nem lehetünk önzőek! Mi, a párommal eldöntöttük, hogyha a gyermekünk külföldön keres majd állást, és ott fog élni, fogjuk a kis putyorkánkat és megyünk utána!

Örülök, hogy nagy a testvére szeretet. Az jó ötlet, ha Danikát több mindenben belevonod, ami Dávidkával kapcsolatos, mert így hamarabb létrejön a kötődés. Olyan aranyosak együtt! Most már Danika a nagyfiú, aki védelmezi Dávidkát!

rodina74
 
 


Monic!
Eltelik még pár hét biztosan, mire megszokja, hogy a Kisöcsi mostantól családtag! ;) Azért neki talán a legnagyobb a változás, mert hiába meséltetek neki, hogy lesz kistestvére, eddig el sem tudta képzelni, mit jelent az. Aztán szép lassan megszokja és már ez lesz a természetes! Addig is kitartást! Nagyon jól csinálod!
Köszi az együttérzést! Furcsa, mert a hétköznapokban teljesen jól vagyok, és aztán én magam is meglepődök, hogy mennyire nincs még jól a lelkem. Bár, tényleg azt hiszem, hogy a gyógyír csak egy (vagy két) baba lehet! :roll:
Monic!
A szüléstörténetet várjuk, de teljesen megértem, ha nem ez az első dolog, aminek nekiülsz, ha van szabad 5 perced. Tényleg, van egyáltalán szabad 5 perced? :oops:

Rodi!
Úgy írod, hogy a húgod gyönyörű volt, mintha te nem lettél volna az! Hidd el, még nem is láttuk a profi képeket, de ezeken is ragyogtál, amit átküldtél!!! :) Szerintem többen is irgyeltünk, a szó jó értelmében! :)
Köszi, neked is! Azért ma már éreztem olyat is, hogy tolnám a következő lombikot kicsit, hogy még erősödjön a lelkem az esetleges csalódásokhoz. Buta vagyok, ugye? :roll:

Kikinda Kép
kikinda79
 
 


Kiki!

Délután és most is írtam egy nagyon hosszú levelet Neked, de másodszorra sem küldte el a gép. Nagyon őszinte kitárulkozás volt, talán később szégyelltem volna.

Vígasztalásul legyen az én mai történetem: ma baba látogatóban voltam az unokatesóméknál. 1. hónapban jött a gyerek, hülyének néztek, nem akarták elmondani, öreganyám is mondta, itt volt már az ideje, meg korban is benne vannak, meg megérdemelték. (ordítani tudtam volna, mert mi akkor már időtlen idők óta küzdöttünk. ) Életem mélységeit éltem meg akkor és azt is eldöntöttem, öngyilkos leszek. Idegösszeroppanást kaptam, azt hittem, nincs tovább.
Most napok óta izgulok, mi lesz, ha elmegyek hozzájuk. És tudod mi volt? Nem rázott már meg. Picit sem. Pedig én akkor már jó ideje vágytam babára, mikor ők még házasok sem voltak. Most a baba már pár hónapos, én meg még mindig gyerek nélkül vagyok. De tudod mit? Nem érdekel. Mert már nem érzem ezt az egészt versenynek. Senki nem érdekel, nekem a saját utamat kell járnom és soha nem adom fel. És még szerettem is azt a babát. És nevetnem kellett. Ha tudták volna, hogy én mennyit sírtam akkoriban.....
Szerintem mindenki, aki küzd, megéli a maga mélységeit. Én már megtettem. Nincs már könnyem, nekem azon a bizonyos éjszakán elfogyott. De semmit nem bánok. És büszke vagyok rá, hogy ma szeretni tudtam ezt a kisbabát.
Persze ezeket a sorokat csak az értheti meg, aki valaha is küzdött babáért. Tudom, hogy erről unokatesómékkal soha nem fogunk egy nyelvet beszélni. Mert nem érthetik meg az én nyelvem. És én várandós leszek, nem terhes. :wink:
Föl a fejjel és hidd el, lesz nekünk is babánk. Csak soha nem szabad feladni. :wink:

KépKépKép
bikfy
 
 


Moncsi!
Nagyon örülök, hogy minden rendben veletek. Dávid gyönyörű, hasonlít Danira, de azért tényleg nem a klónja. :wink: A babakocsis kép és ahogy néz Danika, nagyon cuki. Méregeti a tesót. Cukik. :wink:

Rodi!
Igen, a Róbert Károlyban műtenek, és remélem nem bántalak meg vele, de inkább máskor talizzunk! Jó? Még nem is láttál soha, az első alkalom ne legyen úgy, amikor én kiterítve vagyok. :lol
Nincs harag ugye?

KépKépKép
bikfy
 
 


Babim!
Az én férjem is ilyen, sőt még rosszabb. Tudod, mikor várnék rá. Már rég felhívtam volna a dokit. Ez nem lehet előtted akadály. Okos csaj vagy Te, oldd meg! Ha Mohamed nem megy a hegyhez, hát vidd neki oda a hegyet. :wink:

Aagassi!
Zoli féle Szepes Mária? Én nem tudtam kiolvasni. Vagy fél évig nálam volt a könyv, de nem értem a végére. Kíváncsi vagyok, te mit mondasz majd rá? Végére kíváncsi vagyok, de nagyon elfoglalt voltam akkoriban, nem volt időm olvasni. Estére meg kidőlök, mint a tök. Izgatottan várom, neked hogy tetszik? Nem rossz, de nekem más a stílusom.

KépKépKép
bikfy
 
 


Vius!
Dari cuki nagyon. :wink:

Beze!
Te kiscsibédről nem kapunk képet?

KépKépKép
bikfy
 
 


Timejkám!
Örülök, hogy jöttél. Műtétem jövő hét kedd. Drukkokat kérek.

Örülök, hogy Bencénél még kipróbáljátok a homeós dolgokat és nem rögtön műttetitek. Szurkolok nagyon. :wink:

KépKépKép
bikfy
 
 


Bikfy!
SAjnálom, hogy nem tudtad elküldeni, amit írtál, nagyon kíváncsi lennék rá, de úgy látszik, azt most mégsem kellene megosztanod velem, ha ennyire nem jön át. :oops:
Én mindig megírom az üzeneteimet Word-ben, és csak akkor törlöm ki, ha már meg is jelent a fórumban vagy láttam, hogy átment a privi...
Lehet nincs elég hely a postaládádban, vagy nekem. Nincs a küldendők között sem?

Bikfy!
Nagyon megráztak a soraid. Ez tényleg elég kemény volt neked. Én eddig ilyen dolgokon nem sírtam. Most meg azt érzem, hogy tényleg nincs megnyugvás, amíg nem lesz újra baba.
Légy is büszke magadra, hogy el tudod fogadni az utad, és a mások sikereit! Én is büszke vagyok rád!

Minden nap gondolok rád a leendő műtéted miatt. Ügyes csajszi vagy, túl leszel rajta, és ez is ki lesz pipálva. Remélem a következő pipa már a pozi teszt mögé kerül... ;)

Kikinda Kép
kikinda79
 
 


Hahó!

Kikindám! Ne szégyelld magad egy pillanatig sem, ez az "irigység" a folyamat része; s valóban csak az értheti meg, érezheti át, aki hasonlón keresztül ment. H én mennyit hallgattam a családban, h nem vagyok normális, lépjek túl rajta, stb. De ezt nem lehet sürgetni, mindenki a saját tempójában, saját kanyarjaival megy végig az úton, és bizony van, amikor magunk is meglepődünk, h ez vagy az a dolog mennyire mélyen megérint még mindig. De az, h nem tagadjuk le, beszélünk róla, sokat segít.

Bikfy! Látod, ma joggal lehetsz büszke magadra, mert egy lépéssel közelebb kerültél lélekben is a célodhoz! A műtéthez erősen drukkolok, meg utána a gyógyuláshoz is! Megértem, h nem ilyenkor szeretnél először találkozni Rodinával. De egy topik talit lassan összeszervezhetnénk majd. ;) Mondjuk kora őszre...

Monic! Danika és Ti is remekül kezelitek a helyzetet, hamarosan már el sem tudja képzelni Ő sem, h lehetne élni Öcsi nélkül. A Picik nagyon rugalmasak, gyorsan alkalmazkodnak új helyzetekhez; s pláne, h külön figyeltek Rá, ez még gyorsabban fog menni.

Könyv: igen, Zoli ajánlotta; az utóbbi 1-2 évben mindig olyankor jött velem szembe egy adott könyv Valaki által, mikor szükségem volt rá. A vörös oroszlán is ilyen. Nem könnyű olvasmány, főleg a mögöttes tartalom miatt, de kell a lelkemnek. Én olyan vagyok, h amit olvasok, az aktuálisan rabul is ejt, tanulok belőle. Mondhatni: benne élek. Ezért van az, h inkább éjjel olvasok, amikor semmi más nem vonhatja el a figyelmemet. És hát ezt is elolvastam 6 éjszaka alatt, egyszer. De érzem, még elolvasom párszor...
Vendég
 


Aagassi!

Kora ősszel még ráérek a topictalira, utána a nagy hasam miatt nehezebben mozgok majd. De a kora ősz az még éppen jó. :lol: :lol: (Mondjátok, hogy nem vagyok elég pozitív!)

Nekem annyira durva volt a könyv, hogy néhányszor le kellett tennem, mert megijedtem tőle. Nagyon mély gondolatok vannak benne és néha engem nagyon megütött egyik-másik.

Kikim!
Nem privit írtam, ide, igazándiból mindenki láthatta volna. A mélységeimről meséltem, de a Jóisten is azt jelezte, hogy túl vagyok már rajta, nem érdemes firtatni. Szó szerint többször is megírtam, de nem küldte el a gép. Én ezt is jelnek veszem. :wink:

KépKépKép
bikfy
 
 


A könyv elejéről a kezdő gondolatokat elolvastad? Még ide is leírtam a csajoknak. Mintha a meddőségi utunkról írta volna.

A titkos tudományok útjára senki ne lépjen....valahogy így indul. Na az durva. :roll:

KépKépKép
bikfy
 
 


Eszek egynehány falatot, de még jövök vissza. Lesz még valaki?

KépKépKép
bikfy
 
 


Aagassi!
Az nagyon jó, hogy a férjem, bár máshogy kezeli a dolgokat, megérti, hogy nekem napi szinten ezen jár az agyam, és hogy minden ilyen dolog megráz. Elmondhatom neki, nem "únja" a témát, meghallgat ... stb. Meg ti is itt vagytok, köszönöm, hogymegoszthatom. :oops:
És TOPIKTALI LEGYEN!!!!!!

Bikfy!
Én az örökbefogadásról mikor először írtam, akkor szállt el, és nem küldte el az üzenetemet. Én akkor döntöttem úgy, hogy még nincs ideje, hogy elmondjam... Aztán máskor is lett rá alkalom, akkor már megírtam.
Örülök, hogy túl vagy a nagy mélységeken!

Lányok!
Még nem is mondtam, hogy a dokim megerősítette, hogy jól diagnosztizáltátok a nem létező cukor bajomat. Szóval tényleg minden rendben vele! :)

Kikinda Kép
kikinda79
 
 


vagyok...

igen, olvastam, nem látsz most, de szerintem látnád rajtam a változást a könyv hatására

rengeteg apró félmondata van, ami mélyen érint, mintha rólam/nekem íródott volna; olyan dolgok, amik bennem vannak, csak sose tudtam így megfogalmazni őket...hátborzongató élmény

ezért is írtam, h nyilván még néhányszor elő fogom venni; biztos vagyok benne, h mindig pont jókor

no erre szegény Anyukám már a szemeit forgatná, kb. így: :roll:
Vendég
 


Kiki!

Örülök, hogy doki szerint is minden rendben a cukroddal.

Most találtam még 1 Szepes Mária idézetet. Nekem tetszik, nézzétek:

Kértem Istent...



Kértem Istent, vegye el a gőgömet, és Isten azt felelte: Nem.
Azt mondta, nem az Ő dolga, hogy elvegye: az én dolgom, hogy feladjam.

Kértem Istent, tegye egészségessé béna gyermekemet, és Isten azt felelte: Nem.
Azt mondta: A lelke egészséges, a többi ideiglenes.

Kértem Istent, adjon nekem türelmet, és Isten azt felelte: Nem.
Azt mondta: A türelem a szenvedés mellékterméke: nem adható, csak kiérdemelhető.

Kértem Istent, adjon nekem boldogságot, és Isten azt felelte: Nem.
Azt mondta: Ő áldást adhat, a boldogság rajtam áll.

Kértem Istent, vegye el tőlem a fájdalmat, és Isten azt felelte: Nem.
Azt mondta: A szenvedés eltávolít a földi dolgoktól, és közelebb hoz hozzám.

Kértem Istent, növelje nagyra lelkemet, és Isten azt felelte: Nem.
Azt mondta: növekednem egyedül kell, ő majd megnyes néha, hogy gyümölcsözőbb legyek.

Kértem Istent, segítsen, hogy szeressem az embereket, ahogyan Ő szeret engem.
És Isten azt mondta: No végre egy jó gondolat.

KépKépKép
bikfy
 
 


Aagassi!

Én ezért is nem bírtam végig olvasni. Szó szerint megrázott. És a végét nem is akartam elkapkodni. Ehhez tényleg nyugalom kell, nem egy vizsgaidőszak kellős közepe.

KépKépKép
bikfy
 
 


Tényleg eszek néhány falatot. Na meg ordítok, vezet Spanyolország!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

KépKépKép
bikfy
 
 


Kikim!

örökbefogadás: érdekes módon nálunk már az első randin szóba került, mint lehetőség; mint olyan lehetőség, ami nem zárja ki a vérszerinti gyerek(ek) érkezését sem; de valójában csak a 3. vetélésem után 1 évvel szántuk el magunkat a kérelemre, aztán kb. 2 és fél év telt el, mire lett belőle a 2 Gyerkőc...

...és a (nagyon csekély számú) legfontosabb barátaimon kívül senki nem tudott róla, na jó, meg Anyuék, Tesómék, de pl. Sógoromék nem, mert nagyon pletykásak...

...meg is nyúlott sokak ábrázata, mikor kiderült, h lesz/van 2 szép Gyerekünk

És még mindig vannak olyan "egyszerű lelkek", akik poénnak szánnak egy-egy beszólást, ami az én számat sose hagyná el, mert pontosan tudom, h egy ilyen út mennyire nem egyszerű, s bárhol lehetnek fájó pontjai. Érdekes módon nem fájnak ezek a "poénok", csak az, h mennyire nem gondolnak bele emberek abba, ami elhagyja a szájukat. (pl. "Na lett hirtelen 2 gyereke és el se hízott tőle" - mert dehogy volt ez hirtelen, és honnét tudja, h nem híztam volna el boldogan)
Vendég
 


Aagassi!

A poénos beszólásokról tudnék mesélni: Nekem a "szedjétek már össze magatokat, besegítsünk?" a kedvencem.

De ma öreganyám barátnője is figyelmeztetett, hogy most már jó lenne nem csak magammal foglalkozni, (alakommal), mert bőven itt az ideje a gyerekvállalásnak. "csak vigyázzatok, ki ne fussatok az időből". -na ma éppen ezt kaptam meg. De minden napra jut valami.

Csak az bosszant, mikor egy ilyen buzi beszólást egy nő ugat be. Senki nem gondol arra, hogy nem jön össze, vagy hogy ez nekünk fáj? Figyeltem a férjem fejét. Hát nem volt őszinte a mosolya.

KépKépKép
bikfy
 
 


igen, érdekes dolog, h a "poénokat" legtöbbnyire én is nőktől kaptam/kapom meg; vagy csak ezeket jegyzem meg...

...mondjuk nekem erős fenntartásaim vannak a női nemmel, mióta kedves mama kifejtette a véleményét rólam meg a meg nem született gyerekeimről ezt nem részletezném, de ősbunkó volt)

csak egy nő tudja, h amit és ahogy mondja, az igazán fájhat; és éppen ezért nevezem "egyszerű léleknek", mert vagy fel sem tűnik neki, vagy pontosan tudja és direkt rejti poénba a bántást, egy sjaát sérelmét "megtorolandó"
Vendég
 


Ne idegesíts! Anyósod? Egy ilyenen poénkodott? Úr Isten! És kibírtad?

Az a legnagyobb bajom, hogy ilyenkor annyira fáj a dolog, hogy vagy megnémulok, vagy sírva fakadok. Pedig utána elgondolom, hogy miket tudtam volna neki mondani.


Anyósom sosem felejti el elmondani, hogy ne idegeskedjek, mert azért nem jön a baba. Ha nem gondolnék rá, rögtön jönne. Már nem is magyarázkodom neki. Megyek a saját utamon, és lesz@rom az ilyen "segítő" véleményeket.

KépKépKép
bikfy
 
 


Bikfy!
Szép gondolatok. Még el fogom olvasni biztos. :)
Hú, én az ilyen könyvektől félek. Nem tudom, fogok-e valaha annyira "felnőni", hogy olvassam, megértsem, átéljem... stb.

Aagassi!
Mi is az ismerettségünk elején beszéltünk arról, hogy akár örökbe is fogadunk, bár mi csak abban az esetben gondoltuk, ha nem jön össze. Meg én azt is felvetettem, hogy ha a férjemnek nem lehet gyereke, akkor pl. megkérjük a bátyját, hogy adjon le anyagot... Aztán mikor komolyra fordult a dolog, hogy a férjemnek tényleg nem lehet gyereke, akkor már hallani se akartam a rokon-apáról. Egyszerűen nem tudtam volna lelkileg elfogadni... Hogy ismerem, és ő a vérszerinti apja a gyerekünknek...
Aztán elimdultunk az örökbefogadás útján 1 éve, 3 sikertelen inszem után. Ma sem vagyunk még az elfogadás végén, igazából nehéz ugyanúgy elfogadni az örökbefogadást, mint lehetőséget. Vannak félelmeink. de gyermek nélkül nem tudnám elképzelni az életet.

A poénos beszólásokat én eléggé megúsztam eddig. A vetélés kapcsán pont én poénkodtam a múltkor, és le is döbbentek a szobatársaim a munkahelyen... Persze az mindig más, ha az ember poénkodik magán, és nem más rajta...

Kikinda Kép
kikinda79
 
 


Lassan megyek aluszkálni. Fáj a fejem. Még a cukorgyógyszeremet sem eszem meg. Nem merem.

Jó éjt!

KépKépKép
bikfy
 
 


lassikán én is lépek

Bikfy! Aludd ki a fejfájást reggelig!

Kiki! Neked is szép álmokat!

Sziasztok!
Vendég
 


Jó éjszakát Lányok! Szép álmokat!
Amit én poénkodtam magamon, az elég keserű poén volt. Pasi munkatársaim vannak és szerintem értették belőle a keserűséget. :oops:

Kikinda Kép
kikinda79
 
 


Vendégek voltak, így most tudok jönni.

Bikfykém!
Dehogy haragszom! Azért is írtam, hogyha nem jó neked írd meg nyugodtan! Tökre megértem, csak arra gondoltam, hogyha itt leszel esetleg napokig, akkor ne legyél egyedül! Meg aztán hátha leveszed rólam a pocakmintát! :lol:

Látom, mindenki elment aludni! Jó éjt lányok!

rodina74
 
 


Jó reggelt!

Timejka,
de jó hallani felőled:-) Hogy telik a nyár?

Kiki,
elég vegyesn vagyok. Kedden este teljesen kiborultam, hogy nem éreztem a szokásos hányingeremet, erre tegn ap egész nap émelyegtem és szerencsére most is émelygek. Ez azért sokat segít a bizakodásban. Minden nap mondogatom a pocaklakónak, hogy mekkorának kell már lennie. Vettünk meditációs könyvet, egy-két részén jókat nevetek :lol:
i.kata
 
 


Helló Csajok!

Bocs, hogy nincs időm visszaolvasni, csak jelzek, hogy a közelben vagyok és jönni fogok!
Apát délben útjára engedem (elutazik 2 napra), majd délután Bogival elverjük a fizetést, készülünk a nyaralásra, és csomó mindent kell vennem még.
Este lefektetem Bogit, és mivel nem lesz meccs és apa sem, ezért tuti jönni is fogok!!!

Addig is puszi! :D

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Sziasztok!

Mikről maradtam le tegnap este! :shock:

Kiki drága, én teljesen megértelek, és pont azért, mert én is átmentem ezen. Ezt még nem írtam le sehol, pedig nem szégyellem: Lexi megfoganása előtt 3 napig pszichológushoz jártam, ő rántott ki a gödörből. Eljutottam odáig, hogy már nem is érdekelt semmi, majdnem teljesen letargiába estem. A 3. vetélésemet azért sikerült viszonylag gyorsan feldolgoznom, mert akkor már volt kihez fordulnom. Senkit nem akarok rábeszélni, hogy menjen, nekem akkor alapjaiban megváltoztatta az életem.
Az érzéseid ne szégyelld, ez kell ahhoz, hogy később te is átélhesd a várandósság, anyaság csodáját!
A férjednek igaza van, tényleg nem a képeken múlik, de ezt is csak te érezheted, hogy mit szeretnél. :wink:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Bikfy, nagyon megráztak a soraid, én is büszke vagyok rád! Rengeteget fejlődtél! Idán a műtét után nem sokkal beköltözik a pocaklakó, és nagyon boldog kismama, majd anyuka leszel!
A beszólásokat nálad és Aagassinál is nagyon sajnálom, szerencsére nekem ilyeneket nem kellett hallgatnom, csak a férjemet piszkálta az egyik munkatársa, de legalább én azt nem hallottam közvetlenül. Az ilyen emberek lelkileg nagyon sivárak!

Monic, köszönöm, aranyos vagy!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Kaptok két képet:

Az egyik egy tegnap reggeli pocakfotó:

Kép

A másikon a tündérkénk pizzát ebédel: :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Olvastam miről beszélgettetek tegnap este. Hát sok a köcsög, együttérzésre, beleélésre képtelen ember. Ezek inkább tartanák meg a véleményüket. És általában pont onnan kapja az ember a megjegyzéseket, ahonnan nem is várná. Nálunk is a férjem úgynevezett "barátai" szóltak be legutóbb neki, mondván nem tudja, hogy nem Klinikára kell járni gyereket csináltatni, hanem otthon kell megcsinálni. Merthogy épp a Kaáliban voltunk, és így a férjem nem tudta megcsodálni az új kocsiját. Na hagyjuk.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: