Új privát üzeneted érkezett!

Tobi!
Nemes doki milyen doki?Nem őróla volt szó a Kaális oldalon?Én a Biovitalba megyek APC szűrésre,szerinted az is jó?Mármint kideríteni van-e valami problma?
Vendég
 


Nyulasz,
írtam privit :wink:
Igen róla olvashattál. Szerintem tökéletes az APC szűrés (Leiden-mutáció előszűrése), ha van vmi úgyis Nemesnél kötsz ki.

KépKép
tobi
 
 


Sziasztok!
Már régen nem írtam, ezen az oldalon meg még nem is voltam. De most sajnos, vagy végre eljött a lombik a napja, és lenne egy kérdésem, hátha valaki tud rá válaszolni. Szóval elmentem a dokihoz a lombik előtti vizsgálatok eredményéért, de a mesim késett már egy hete. Megkaptam a Decapaptyl injekciót, és azt az utasítást kapta, hogy ha vasárnapig nem jön meg, akkor adjam be mind a 14-et, de ha megjön, akkor hagyjam abba. Most vasárnap van, és megjött, de nem tudom mit tegyek, mert hármat adtam be eddig, és az orvos azt mondta, hogy ha már hármat beadtam, akkor rendben van, de már ebben sem vagyok biztos. Nem emlékszik valaki ilyesmire?Előre is köszönöm!
heheni
Kecskemét
 
 

 
 

Heni,
Hívd fel az orvost és kérdezd meg szerintem. Ez a legtisztább.
Vendég
 


Sziasztok!

Princess!!! Micsoda hírek!!! :D :D :D Ez a történet úgy hangzik, mintha annak a sok rossznak azért kellettvolna történnie, hogy most egyszerre minden helyrerázódjon. Na de egy hercegnőnek mesébe illő történet dukál! :wink: Gratulálok!!!

Mazsi! Egyetértek Nyulasszal, mire a mi gyerekeink felnőnek, addigra ki tudja hol tart majd a meddőségi kezelés. Esetleg ha van rá annyi pénzetek, tetessetek el köldökzsinórvért. Az őssejtkutatás az egyik legdinamikusabban fejlődő orvosi ágazat, szóval minden remény megvan rá, hogy 20-30 év múlva jól fog jönni, ha gond lenne.

A többieknek továbbra is drukkolok nagyon!!!

nyusziful76
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a gratulációkat. Jól vagyok, jövő pénteken megyek ismét UH-ra.
Mindenkinek drukkolok!
princess
 
 


Princess,
Esetleg majd tegyél fel egy UH-s sztárfotót, szívesen megnéznénk!:)
Vendég
 


Princess!
:D :D :D
Nyuszifül!
Tényleg,ebben is igazad van,mi is tetetünk el köldökzsinórvért.Sosem tudni,addigra mire felnőnek a gyerekeink,mi mindebre lesz jó.
Vendég
 


Csajok, igen-igen már nekünk is eszünkbe jutott az őssejt-kérdés, a múlt héten már informálódtunk is.

Nyulasz, mi volt szombaton a dokinál? Egyébként a Kaális dokidhoz kellett menned?

Kép
mazsi02
 
 


Mazsi!
Igen,a Kaálishoz mentem.Írt fel adimetet 3x1-et,és szénhidrátdiéta.Háááát,az adimet megy... :oops:
Mi a Zelionban fogjuk levetetni,egy ismerősöm csinálta a céget,bár már nem ő csinálja.De szerintem már több helyen is van ilyen,asszem a Krióban is.
Vendég
 


Sziasztok!
Bocsika még új vagyok a fórumon, de ma derült ki, hogy apaügyileg valószínűleg nem lehet több gyerekünk. Fontos, hogy már van egy csodálatos kislányunk teljesen normális úton.

A páromnak 3 évvel ezelőtt heredaganatot állapítottak meg, és az egyik heréjét eltávolították. Akkor nagyon elkeseredtünk, persze nem azért mert nem lehet több babánk. A műtét után pár hónappal kemoter-t kapott, előtte elmentünk spermát lefagyasztani, de nem találtak egyetlen élő vagy holt spermát sem. Azt gondoltuk ez az idegesség eredménye, így hát túl a kemon két évvel szerettünk volna egy tesókát a 4 éves lányánk mellé, de sajna ugyanaz a diagnózis. Elmentünk egy andrológushoz, aki biopsziát javasolt, bár csak 30% esélyt adott a pozitív eredményre.

A párom azonban fél a biopszia szövődményeitől, mivel már "csak" egy heréje van. Fél, hogy mi lesz, ha ezt vmi műtéti komplikáció miatt el kell távolítani és nem marad egy sem. Szóval ez erős félelem, főleg úgy, hogy 30% mindössze az esélye a dolognak.

Van-e olyan vizsgálat a biopszián kívül, amely megmutathatja, hogy van e életképes spermium a heréjén belül? Ultrahang vagy tűszúrásos biopszia?
+ Van valaki közületek akinek a párja átesett ilyen beavatkozáson és le tudná írni, hogy mennyire kockázatos ez?
korcsmáros ildikó
 
 


Előre is köszönöm a válaszokat. Üdv
korcsmáros ildikó
 
 


Sziasztok,

Ildikó, mint minden mütétnek ennek is megvan a kockázata, DE a topikos lányok közül majdnem mindenkinek átesett a férje a biopsián minden gond nélkül. Páromnak már 2x is volt, még véraláfutása sem lett. Viszont elgondolkodtató, hogy a Ti elözményetekkel mik lehetnek az esélyek. Onkológus mit mond? Érdemes lenne Papp proffal vagy Kopa dr-ral felvenetek a kapcsolatot. Páromnak is csak egy heréje van és azon történt a 2 beavatkozás.

Nyulasz, hogy birod a gyógyszert? Végülis ki nézett meg?

Bella mikor lesz a műtét?

Tobi felétek mi zujs?

Kismamik, hogy vagytok?

Törpi.........? Törpi, Törpi

Kép

csibe
csibe32
 
 


Sziasztok

Üdv itt Ildikó
az én apjukomat Papp prof műtötte, nem lett semmi baja
szerintem érdemes megpróbálni!
és amúgy gondoltatok már donoros babára? vagy csak és kizárólag 100%-ban saját jöhet szóba?

Többiek
merre jártok? mit csináltok?

Nyulasz
hajrá diéta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok Lányok,

Ildikó,
az én Apjokomnak is 1 heréje van és nemrégen volt a 2. biopszia, Kopa doki csinálta. Szerintem is menjetek el a Csibe által javasolt vmelyik dokihoz, az esélyek miatt. Semmi fájdalma nem volt Apusnak.

Csibe,
s Veled mizujs? kell szúrnod magad?


Nálam semmi újdonság, várakozó álláson vagyok.

KépKép
tobi
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm az infókat, mejd elmesélem a páromnak, akit szerintem a doki idegesített így fel és már ott lebe előtte, hogy here nélkül kell élnie, és azt nem szeretné.
A mostani állás szerint nem szeretne donort, mert már hála az égnek van sajátja és azt mondta, ezek után félne, hogy nem tudná úgy szeretni, az meg ugye nem tenne jót a kapcsolatunknak...
És én sem szeretnék mindenáron újabb babát, persze vágyom rá, de szerencsére már van egy.

Szóval azt mondták, hogy 30% esélye van arra, hogy élő szövetet találnak, valószínűleg ez nem a betegség következménye, hanem ez a here már eleve nem volt a topon. A doki szerint a másik volt a működőképes.

Örülök, hogy mindenkinek ilyen jól sikerült ez a beavatkozás, mert ettől fél a párom a legjobban.

Mi Albert Istvánnál voltunk, őt is nagyon sokan ajánlják, bár elég személytelennek tűnt, talán ez zavarta a páromat.

Üdv mindenkinek, és sok sikert kívánok nektek a "bébigyártáshoz"
korcsmáros ildikó
 
 


Ildikó!
Bár nálunk nem volt biopszia,de szerintem nem nagyon fordul elő,hogy ez miatt valaki elveszítené a heréjét.Megértem,hogy félti,bízd rá a döntést,és akkor minden rendben lesz.
Csibe!
Tűű doki is rábólintott,inzulin rezisztens vagyok.Gyógyszer nem ütött ki,úgyhogy napi 3x1 adimet megy.A diétát nem annyira értem,mit lehet mit nem,mi mennyi,meg ilyenek,de arra figyelek,hogy naponta többször kevesebbet,és nagyon kevés kenyér meg cukros dolog.
Ma meg voltam hormont,pm-et és APC-t nézetni.Valamelyik 4 nap,valamelyik 15 nap múlva lesz meg.
Vendég
 


Nyulasz, nekem van ir diétás anyagom, megkeresem elküldöm Neked.

Kép

csibe
csibe32
 
 



Köszi Csibe :wink:
Vendég
 


Sziasztok,

Nyulasz kéne az email címed ahova eltudnám küldeni az anyagot, amit igértem.

Kép

csibe
csibe32
 
 


Csibe!
Nem kaptad meg?Küldtem tegnap privit.
Vendég
 


Köszi Csibe,megkaptam.Ez nagyon rosszul hangzik :(
Vendég
 


Sziasztok!

Úgy látom, sehol senki egy ideje...
Kivel mi újság? Vizsgálatok? Vagy most várakozó állás? :roll: Nyaralás, munka? Nyulasz, Bella, Csibe, Tobi, Törpe és többiek?! Helyzetjelentés?

Kép
mazsi02
 
 


Szia Mazsi!
Én is láttam,utánam senki sem írt.Tudod most parkolópályán vagyok.Ti jól vagytok?Hogy bírjátok ezt a nagy meleget?
Vendég
 


Szia Nyulasz!

Tudom, hogy parkolópályán vagy, kicsit bővebbre gondoltam.. :) Pl. bogyókkal hogy állsz, meddig kell szedni, pm, APC (Mi az? :oops: ) eredménye?? Úgy néz ki marad az október? Egyáltalán hogy vagy? Készültök kikapcsolódni, nyaralni?

Mi kösz jól vagyunk, gyarapszunk.. Csak igen, rátapintottál a lényegre, a meleget nehezen viselem. Egyébként meg most ismét elkezdtem az örökletesség dolgon filózni, ugyanis, megtudtuk, hogy a párom családjában (anyai részről) van két azoospermiás a rokonságban. Eddig titkolták, de most úgy gondolták, előhozakodnak a témával, mert gyanús volt nekik, hogy 6 évi házasság után lettem terhes.. Szerették volna megtudni, ha a párommal van gond, merre jártunk, mit tettünk a cél érdekében. Alig jutottunk szóhoz. Aggódom :( ..... A genetikai vizsgálat nem 100%?!

Vidámabb vizekre evezve, babócám már elég aktív, néha már az apja is érzi a rúgásait (főleg az EB meccsek idején :) ).
Itt a legfrissebb pocakfotó: Kép

Kép
mazsi02
 
 


Mazsi!
Pm-pajzsmirigy
APC-trombózis hajlam előszűrője,igazából valami véralvadási probléma,de volt a Kaális fórumon,akinek a a 4.lombik után derült ez ki,és kap szurit rá,és most ikrekkel várandós.Ki tudja,jobb kizárni.
Adimetet szedem az Inzulin rezisztenciámra,csak két nap futtatott meg a wc-re,amúgy jól bírom.Ennek 3 hónap amire kifejti a hatását,akkor egy újabb terheléses vérvétel.Eddig marad az október...
Nálunk szintén a párom anyai ágán volt több ilyen eset,biztos örökletes.Nem tudom a genetikai vizsgálaton ez szokott-e láttszódni.Ne aggódj ezen,mert mi lett volna,ha azt mondják,ezt tuti örökli a baba.Akkor nem vállaltok gyereket?Dehogynem,úgyhogy nyugi,ha már ideje lesz,akkor meséltek a gyereknek erről,addig meg ne csinálj ebből problémát.
Szép a pocid :D
Vendég
 


Mazsi,
cuki poci és aki benne lakik milyen édes lesz :P nyugi minden rendben lesz a picurral!

Dióhéjban rólam:
-kiderült, hogy heterozigóta Leiden-mutációm van (befolyásolhatja a megtapadást és vannak rizikó faktorok, amik nálam kialakulhatnak - szurizni kell majd magam)
-Inzulin rezisztencia: 120 perces inzulin magasabb egy picit de majd konzultálok a dokival, hogy legyen gyógyi vagy sem
-pajzsmiriggyel pedig 3 hetente kontollra járok (alulműködik, cél az 1 körüli TSH elérése)
Be kellene jelentkeznem a Kaáliba egy konzira de vhogy nem megy, na, ma rászánom magam.

munka ezerrel meg még többel is, nyaralni csak augusztusban megyünk 1 hétre, már alig várom. csupán 2 hónap :?

KépKép
tobi
 
 


Nyulasz, remélem és kívánom, októberre legyen jó az IR. Addig is kitartás!

Tobi, konzi?? Majd jelentkezz, ha voltál. Remélem neked is mihamarabb orvosolják ezeket az "akadályokat", s jöhet a baba!

Puszi nektek :wink: :)

Kép
mazsi02
 
 


Sziasztok,

Rég jelentkeztem, de kemény döntéseket hoztunk meg a párommal.
Szóval túlvagyunk a 4. stimun 7 petesejtből csak 1db termékenyült meg, az is alig akart beindulni, tehát innentől donorral folytatjuk. Mi vezetet ehhez a döntésünkhöz? Túlvagyunk 5 beültetésen, 2 biopsián (mivel 1 műthető szervünk van, és többször már nem lehet biopsiázni)
Igaz a mostani vérvétel júl.4.-én lesz, de mivel semmi tünetem sincs már a jövőt tervezem a fejembe. Hát ennyit rólam.

Mazsi nagyon szép a pocid :D

Nyulasz hajrá diéta.

Tobi, Bella, Princess??????,

Kismamik???

Kép

csibe
csibe32
 
 


Tobi mit beszéltetek meg IR-del kapcsolatban?

Kép

csibe
csibe32
 
 


Sziasztok!

Mi jól vagyunk. Ma voltam a 12. heti ultrahangon, minden rendben van. Vége a 24 órás hányingernek is. Eddig olyan voltam, mint egy zombi. Éjszakánként sem tudtam aludni, annyira émelyegtem. Most, hogy vége a rosszulléteknek, tele vagyok energiával. Még mindig tart a tetőtér felújítása, de már csak egy-két hét és vége. Júliusban megyünk nyaralni, a párom még nem is tudja, ez lesz a meglepi a szülinapjára.

Mazsi! Szép a pocakod!

Csibe! Azért a vérvételig ne add fel!
princess
 
 


Princess, örülök, hogy minden rendben, és Vuk is odébb állt. Így már jöhet a nyaralás :wink:

Csibe! Mindjárt itt a vérvétel, addig reménykedj, és ne agyalj a "hogyan továbbon" meg a jövőn...
Drukk nektek++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Kép
mazsi02
 
 


Sziasztok,

Princess, hogy repül az idő, már a 12. héten vagy? nem semmi :D És hová lesz a nyaralás?

Kép

csibe
csibe32
 
 


Mazsi, hogy birod ezt a nagy meleget?

Többiek???????????

Kép

csibe
csibe32
 
 


Csibe, én a nagy nyárimádó, most valahogy alig várom, hogy vége legyen a kánikulának. Nem bírom a meleget, se a tűző napot. Mi is gondolkodtunk nyaraláson, de nem is tudom...

Te most otthon vagy? Pihizel?

Kép
mazsi02
 
 


Mazsi nagyon lájtosan pihizek. Idáig nagyon komolyan vettem az első 3 nap szigorú ágynyugalmat, ennél már nem simán kikeltem az ágyból, porszívoztam, pakolgattam, amikor elfáradtam lefeküdtem. Neked mivel telnek napjaid?

Kép

csibe
csibe32
 
 


Csibe, jól teszed, hogy lefoglalod magad (persze finoman), szerintem sem a fekvésen múlik... És az hogy nincsenek tünetek, nem jelent semmit. Nekem se voltak, csak vérvétel előtti nap mensiszerű hasfájás. Úgy mentem vérvételre, hogy aznap biztos megjön... Úgyanígy volt az előző beülti után is, csak akkor jött is piri aznap.

Kérdésedre válaszolva, a hőség miatt alig mozdulok ki a házból napközben (amitől kezdek rosszul lenni), esténként csapunk a párommal egy nagyobb sétát, néha fagyizással a végén. Egyébként főzőcskézek, olvasok, netezek, varrok. Hét végékre viszont igyekszünk mindig valami programot szervezni. Most festéshez készülődünk. Röviden ennyi.

Kép
mazsi02
 
 


CSibe,
hogy vagy?
holnap 1/2 2 konzi, akkor majd megbeszéljük, hogy csinálunk-e vmit az IR-rel vagy sem :?

Mazsi,
kitartás ebben a nagy melegben, azta már 25 hetes vagy, hogy repül az idő :lol:
és ezt elmondhatom Princessnek is, 12 hetes vagy túl az első trimeszteren, szupi lehet :P

KépKép
tobi
 
 


Tobi kiváncsian várom mit beszéltek majd meg holnap.

Kép

csibe
csibe32
 
 


Csibe,
jelentkezem :wink:
az előbb lemaradt: babaragi ezerrel+++++++++++++

KépKép
tobi
 
 


Sziasztok,

Csibe,
Én azért szorítok!
++++++++++++

Mazsi,
Nagyon helyes pocakod van már!

Tobi,
majd mesélj mi volt Krizsa doktorral.

Rólam: következik a lapar.
Vendég
 


Bella drukk a laparhoz+++++++++++++

Kép

csibe
csibe32
 
 


Sziasztok!

Ma voltam vérvételen, két helyen is. Az egyik az integrált teszt, a Down kór vizsgálata. 25.000 Ft. Holnap megyek 4D-s ultrahangra.

Csibe!
Nagyon szurkolok a vérvételhez!
Skóciába megyünk nyaralni. Foglaltam repcsijegyet, szállásokat, béreltem autót, csináltam útvonaltervet. Már nagyon várom, hogy induljunk.
princess
 
 


Sziasztok

De jó hogy a kismamik felől is hallani!
Úgy irigykedem! Tudom ez hülyén hangzik, de én imádtam babás lenni!

Princess
az Istenhigyin voltál?

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Csibe!
Nahát,baba lapul a pociban?Drukkolok,hogy jól kapaszkodjon!!!!Nem tesztelsz,csak vv?Az nem baj,ha nincs tünet,kezem lábam csuriban értetek!!!!
Princess!
Gratu a 12.héthez.És nagyon jó nyaralást kívánok,biztos hatalmas lesz a meglepetés.Jó mozizást!
Tobi!
Mi volt a konzin?
Mazsi!
Jó festést!Kerek 100 nap van a picur megérkezéséig.Nevekkel hogy álltok?
Erika!
Fiúk jól vannak?Egy kiscsajt mellé???

Törpe!
Olvasol minket?Kérlek jelentkezz,hogy vagytok,történik-e mostanság valami?
Vendég
 


Sziasztok Lányok,
long protokoll lesz a leiden miatt, stimutól szúrhatom a heparint. Okt. 23 körül lesz az ET de ezt a mensi fogja meghatározni.
IR eredményre azt mondta a doki, hogy jó, nem kell semmit csinálnom :D

Csibe,
babatapi++++++++++++++++++++

Princess,
jó utat! érezzétek jól magatokat!

Bella,
laparhoz++++++++++++++++++

KépKép
tobi
 
 


Tobi ez jó hír :D . Mit mondott a doki mi az összefüggés a Leiden és a stimu között?

Princess jó utat.

Nyulasz feléd mi zujs?

Kép

csibe
csibe32
 
 


Szép napot mindenkinek!

Új vagyok itt nálatok, de remélem azért befogadtok majd :wink: :)

Csibe hívott közétek, azt mondta jó a csapat :lol:

Pár szó rólunk: férjemnél 10 évvel ezelőtt derült ki, hogy egy késői mumpsz szövödményeként nincsenek élő sejtjei és az akkori biopsia is érési gátlást igazolt. Az idén belevágtunk a lombikba. Pécsre járunk. Velem nagyjából minden rendben, kicsit magas volt a prolaktinom, de szedek rá Bromocriptint. Szeptemberben lenne az első beültetés. Most várjuk a herebiopsia leletét, ami két hét múlva lesz meg, akkor dől el igazából, hogy próbálkozunk-e egyáltalán apa sejtjeivel, vagy donoros inszemre lesz szükségünk.
Kíváncsi lennék, Ti hogyan tettétek ezt helyre magatokban, mert nekem ez megy a legnehezebben.... Valamint ha segítenétek nekem abban hogyan történik a donor választása azt is megköszönném.

Mindenkinek további szép napot kívánok, akinek szüksége van rá, drukkolok és mielőbbi babásodást mindenkinek!
noncsi32
 
 


Üdv itt Noncsi. Érdemes lenne visszaolvasnos az első oldalakat, mert sokat tanultam a lányoktól illetve segítettek nekem a kezdeti dolgokban. Donor kiválasztása történhet többfélekép. Lehet személyesen a Krio intézetben, de lehet, hogy magának a meddőségi intézményednek is van önálló spermabankja. A donor kiválasztásához kapni fogsz egy ürlapot, amin bejelölheted, hogy kb. mik az elképzeléseitek. Az ürlap így néz ki:
http://www.krio.hu/cgi-bin/krio.cgi?menuid=12hu

Ha személyesen történik a kiválasztás, akkor elmondjátok, hogy mik az elképzeléseitekés azok alapján tesznek majd elétek ürlapokat, amiből választhatsz.

Kép

csibe
csibe32
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: