Új privát üzeneted érkezett!

@mexinda:
20. het, huuu de hosszunak tunik.
A sogornomnek megmutatta magat a 14. heten.
Pont multkor lattam egy riportot, hogy angliaban pl egy idoben nem mondtak csak ugy meg a baba nemet, mert az neha plusz 20 perccel hosszabbitotta meg a vizsgalatot, es a dokik az mondtak, hogy az ultrahang arra van, hogy figyelemmel kovessek, hogy egeszseges a baba. Szoval ha vki tudni szeretne, fizessen be plusz 20 percre vagy menjen privatban.

En pedzegettem ferjnek, hogy legyen meglepi, de o nem birna ki Bar lehet en sem
aimi
 
 


@aimi:
Hát igen.... Így sajnos csak valószínűleg jövőhét szerdán tudok csak menni. Az meg már a hatodik hét lesz :)
eszter1893
 
 


@aimi:



ÓÓÓ nálam még kb jövő hét elején lesz csak ovuláció. Szóval még nagyon nem vagyok tesztelős időszakban.

A nászutunk éppen úgy esett, hogy akár össze is jöhetett volna, de sajnos nem.  De olvastam, hogy egy hónapban kb 20-30% az esélye a sikeres megtermékenyítésnek. És a nők kb 68%-a esik teherbe az első 3 hónap alatt. (Forrás: Femibion tájékoztatója. :D) Anyukám mindig azt mondja, hogy akkor jön, majd, amikor nem is várnám. :D Én is akkor jöttem. Erre én azt mondtam, hogy, de én már évek óta figyelem magam, figyelem a ciklusom minden napját. Akkor hogyan fordulna elő, hogy nem számítok rá

De a lényeg, hogy nem baj, ha ez a hónap se lesz sikeres. Azt sem bánnám, ha nyári baba lenne. :) Anyukámnak június végén van a születésnapja. Poén lenne, ha unokát kapna ajándékba. :D
marika1212
 
 

 
 

Bocsi csajok hogy csak ritkán írok, de nemtudom mi lett velem :( tegnap reggel arra keltem hogy rettenetesen fáj a torkom, estére már az orrfolyás is elkapott, mostanra meg olyan gyenge vagyok mint a harmat, szüntelen fáj a fejem, a derekam, most mértem 37fokos hőemelkedést, s hát félek az estétől :( valami praktika van ezekre gyogyszermentesen? Pici miatt nem vagyok hajlandó semmit sem bevenni.
mexinda
Hódmezővásárhely
 
 


@marika1212:
Hat igen, ezt mar beszeltuk korabban Eszterrel is, hogy szerintunk sem lehetseges, hogy nem szamitasz ra, nem veszed eszre, hogy teherbe estel... Sosem ertettem ezeket a sztorikat
Anyukadnak a legszebb szulinapi ajandek lenne, az biztos.
En mindig azt hittem, hogy oszi babam lesz, meg nem tudnam mondani miert... A szuperjo anyai osztoneim

Mexinda, basszus, fekudjel sokat, en C vitamint probalnek, engem az gyogyszer nelkul mindig kihuzott a betegsegbol 2 nap alatt. Jobbulast
aimi
 
 


@mexinda:


Erős gyömbér tea, ha meg tudod inni. De kb 1 liter. Én úgy csinálom, hogy megpucolom, lereszelem és forrásban lévő vízbe teszem kb 5-6 percre forrni. Utána még melegen elkortyolgatom. Lehet citrommal és mézzel meg fehéjjal ízsíteni, de a citromot és mézet csak akkor tedd bele, ha kicsit húlt már.
Nálam akkor tuti, ha égeti a torkom. Illetve sok pihenés. Ha nem múlik, akkor azért kérdezd meg az orvost mit ajánl. Illetve van egy neo citranhzóoz hasonló italpor, csak gyógynövényes, svájci gyártmány. Nálunk a patikában mondták, hogy sok kimama issza és elég hatékony.

Jobbulást.
marika1212
 
 


@mexinda:


Jó lehet még a D-vitamin is. Esetleg propolisz.
marika1212
 
 


@marika1212:
Nekem jövő hét végén lesz ovum. Ma még csak a 4.ciklusnapom van.
Neked hány naposak a ciklusaid?
mutymurutty
 
 


@eszter1893:
Akkor már lehet hallani is fogod a szivecskéjét.
mutymurutty
 
 


@aimi:


Hát ezek a sztorik úgy lehetnek, hogy például anyukámék, amikor összeházasodtak, rengeteg munka volt a közös házzal. És hát néha védekeztek, néha nem, meg anyu nem is figyelte nagyon a ciklusát. Nem figyelte, mikor van ovuláció. Csak amikor kedvük tartotta együtt voltak. Nyilván benne volt a pakliban, hogy teherbe esik, de nem ez volt a fő szempont.
Aztán anyu arra lett figyelmes, hogy nem szereti a kolbász szagát, meg a hagymáét, pedig a kolbszt alapvetően nagyon szereti. És lent feszül a hasa. Aztán egy rokonunknak mesélte, és ő kérdezte, hogy nem lehet terhes. El ment anyu utána dokihoz. Azt mondta, hogy valamit lát, de jöjjön vissza 1-2 hét múlva, mert akkor lesz szívhang. Szóval kb így lehet nem számítani rá. :D

Meg régen nem lehetett annyira erről nyíltan beszélni. Nem volt net, ahol utána nézhetett stb. Más világ volt. :D
marika1212
 
 


@mexinda:
Jobbulást. A gyömbér tényleg jó lehet, sok mézzel.
mutymurutty
 
 


@marika1212:
Anyukam 11 hetes terhes volt velem mikor eszrevette, mert a nogyogyasz elotte azt mondta neki, hogy fejletlen a mehe, valoszinuleg kis segitseggel tud majd csak teherbe esni.... Na errol ennyit
En csak azert vagyok kicsit szkeptikus a temaval kapcsolatban, mert nekunk nem jott ossze termeszetesen, meg mensis naptarat vezettem, mindig tudtam mikor hol tartok, azert is hihetetlen, hogy vki nem tudja, de nyilvan nem vagyunk egyformak
aimi
 
 


@mutymurutty:
Nagyon remélem :)
eszter1893
 
 


Üdv köztünk Marika!

@eszter1893: Nekem április 2-át írta a szülés kalkulátor. Lehet nem is baj, ha később tudsz csak dokihoz menni leglább látni fog már mindent és te is nyugodtabb leszel, hogy minden ok.

@mexinda: Jobbulást! Az én tuti módszerem meginni nagyon sok folyadékot aztán jól betakarózni és kiizzadni, engem mindig egy nap alatt meggyógyít ez a módszer.
markomari
Budapest XIII. kerület
 
 


@markomari:
Hát igen és akkor legalább a párom is jön velem :) nagyon várom :)
eszter1893
 
 


Én bevallom már most neveken gondolkodunk meg mi hogy lesz a babával :oops:

Képzeljétek, annak idején gimiben a biólogia tanárunk mondta, hogy az egyik legkorábbi terhes tünet -és kevesen ismerik-, hogy kitágulnak a nemi szerven az erek. Ez ma eszembe jutott és megnéztem, (mert nálam még mindig nincs semmi enyhe cicifeszülésen kívül) amit láttam sokkolt. Kb. olyan mintha visszeres lenne a puncim :shock: :oops: :lol:
markomari
Budapest XIII. kerület
 
 


Én bevallom már most neveken gondolkodunk meg mi hogy lesz a babával :oops:

Képzeljétek, annak idején gimiben a biólogia tanárunk mondta, hogy az egyik legkorábbi terhes tünet -és kevesen ismerik-, hogy kitágulnak a nemi szerven az erek. Ez ma eszembe jutott és megnéztem, (mert nálam még mindig nincs semmi enyhe cicifeszülésen kívül) amit láttam sokkolt. Kb. olyan mintha visszeres lenne a puncim :shock: :oops: :lol:
markomari
Budapest XIII. kerület
 
 


Köszönöm a sok tanácsot, aranyosak vagytok :oops: Gyömbér nincs itthon sajna, ezért most a meleg tea meg a sok folyadék amit úgymond bevetek :) lázamat is folyamatosan figyelem, ha meg felmegy 39körülire akkor bemegyek az ügyeletre, mást nem tudok :/ ja, de... Pihenni :)
mexinda
Hódmezővásárhely
 
 


@markomari:
Teeenyleg?? :shock: :shock:
Hat basszus mindjart megnezem en is tukorrel :shock: :lol:
Az egyik bnom azt mondta neki a vegere ugy nezett ki, mint egy husevo virag :-D
Mi mar akkor tudtuk a neveket, mikor meg terhes sem voltam :oops: :oops: :oops: Volt ra idonk, hogy kitalaljuk. Es most kezdjuk a haz felujitast majd, tervezem a baba sarkot ezerrel en is
aimi
 
 


Ez milyen viccesen hangzik :) de felizgattatok én is megvizsgálom ma :)
eszter1893
 
 


@mutymurutty:


Mostanában 30-31. De volt 26-28 is.

Egyébként szerintem annyira lelki dolgoktól függ ez. Nekem 24 éves koromig elég rendszertelen volt a ciklusom. De nem nagyon érdekelt, mert addig 100%-ig biztos voltam benne, hogy nem lehetek terhes. Aztán 2014 őszén találkoztunk a férjemmel. És amikor vele komollyá vált a kapcsolat, kb 1 hónap alatt beállt a ciklusom. 2014 decembere óta 26-32 nap között van. De egyik hónapról a másikra 1-2 nap csúszás van. Szóval azért szabályosnak mondható. Sosem szedtem semmilyen hormontartalmú gyógyszert. Pedig az sztk-s doki mindig ajánlgatta, de nem kértem. :)
marika1212
 
 


@aimi:


Mi két éve lassan, hogy együtt élünk a kis házikónkban. Nálunk van egy szoba, amiben nincs semmi, illetve most ott szárítom a ruhákat. Ez lesz a babszoba. De csak akkor kezdjük berendezni, ha már útban lesz, és túl leszünk kritikus időszakokon. :) Az lesz majd a házunk legszebb része. És remélem, hogy tele lesz babaillattal. <3
marika1212
 
 


@marika1212:

Bár mi a férjemmel 2013 óta ismerjük egymást, de 2014 óta vagyunk együtt, lassan két éve, hogy együtt lakunk, tavaly házasodtunk össze. Nekünk is van egy üres szobánk, bár még nincs kész, idén szeretnénk megcsinálni, majd ha jön a baba berendezni.
Van némi egyezés kettőnk élete között.
mutymurutty
 
 


@mutymurutty:


Úgy tűnik. :)
marika1212
 
 


Sziasztok! Ma nagyon csendesek voltatok. Mindenkivel minden rendben?
marika1212
 
 


Lányok ma sem marad el a teszt :) ez már nagyok csííík :)
eszter1893
 
 


eszter1893
 
 


@eszter1893:

Egy clearblue-t nem szeretnél csinálni? Digitálisat?

 

marika1212
 
 


@eszter1893:


Gratula!!!! :D
marika1212
 
 


@marika1212:
Nem szeretnék mert ennél biztosabb nem lehet már és tudom hogy 5hetes lehet :) alig várom a dokit :)
eszter1893
 
 


Ok. Jövő héten mész?
marika1212
 
 


Marika udv a csoportban Eszter ezt a csikot mar a vak is latja.
pszr
 
 


@eszter1893:


Mennyi idő után jelent meg? És mennyit kell várni? Csak azért kérdezem, mert eddig 1 db tesztet csináltam előző hónapban és az nagyon negatív volt, másnap meg is jött. :)

Ha van hcg, akkor ahogy érzékeli a teszt a pisit, akkor rögtön megjelenik a terhességi csík, mint a kontroll csík?
marika1212
 
 


Nagyon csík 8-) 8-) 8-)
markomari
Budapest XIII. kerület
 
 


Nagyon csík 8-) 8-) 8-)
markomari
Budapest XIII. kerület
 
 


@pszr:
Igen ez már nagyon joooo

*Marika1212:
Hát kb 3perc elteltével erősödik fel teljesen. Először a kontroll csík aztan a teszt csík jelenik meg.
eszter1893
 
 


@eszter1893:
Van valami tüneted? Bár később mondjék, hogy inkább erősödnek. 6-8. hét körül... :)

Fogsz még tesztelni?
marika1212
 
 


@marika1212:
Hát néha gyötör a hányinger reggelente de szerencsére hamar elmúlik. Most jelenleg nagyon odavagyok mert iszonyatosan megfáztam..... néha érzem egy nagyon picit feszülni a méhemet, de egyébként nagyon jól érzem magam hát én azért csinálom egyfolytában a tesztet mert a múlt hónapban ugy jártam hogy egyszer csak halványodni kezdett és el is ment sajnos......
Majd jövőhét szerdán remélem látni fogjuk a kis porontyunkat :) annyira várom :)
eszter1893
 
 


@eszter1893:


Sok-sok C-vitamin és D-vitamin. Esetleg propolisz. Ez talán az egyetlen rossz a terhességben. Hogy amikor a leghamarabb meg kellene gyógyulni, akkor nem lehet bevenni semmit.

Egyébként én az utóbbi 1 évben, amióta a férjem megkérte a kezem rengeteget olvastam a terhesség alatt előtt után szedett vitaminokról. És C- és D-vitamint és folsavat a legfontosabb szedni. Az előbbieket azért, mert erősíteni kell jobban az anya immunrendszerét, mert terhesség alatt sajnos gyengül... Ősszel még inkább.

Jobbulást kívánok. Pihenj sokat.
marika1212
 
 


@eszter1893:


Egy ideje nézegetem a ezt a fórumot, de a múlt hónapban nem volt ilyen erős a második csík.

Vigyázz magadra. :)
marika1212
 
 


@marika1212:

Köszönöm a jó tanácsokat :) egyenlőre az Elevitet szedem egy másfél hónapja és magnéziumot. Majd az orvossal szerdán egyeztetek mit gondol kell e még valami, mit javasol. Hát igen ez nagyon rossz hogy nem lehet beszedni mindent. Teát iszom literszámra

Hát igen a múlt hónapban szinte alig lehetett látni de most már a sötétben is látniiiii

Próbálok vigyázni igen, nem nagyon emelgetek, nem terhelem magam. Próbálok pihenni :)
eszter1893
 
 


Ki hogy érzi magát lányok? Ki hol tart?
eszter1893
 
 


@eszter1893:


Te hogy vagy? Náthád nagyon tombol? Holnap már jön a meleg, akkor könnyebb lesz gyógyulni is. :)
marika1212
 
 


@eszter1893:
6. ciklus nap.
mutymurutty
 
 


@mutymurutty:
Doki követ most is UH-val? Vagy Clostyval lehet LH tesztet csinálni? Én ajánlom neked, nekem bejött. Meg minél többször együtt lenni, az a tuti ;-)
markomari
Budapest XIII. kerület
 
 


@eszter1893:
Engem is tegnap szandiban kapott el a jéghideg eső, aggódtunk rendesen nehogy felfázzak. Persze, többieknek meg nem lehet még mondani semmit.... én is az Elevitet szedem egyébként és nekem is feszülget a hasam. Még csak holnap kéne megjönnie, de eddig semmi jele hál'isten.
markomari
Budapest XIII. kerület
 
 


@eszter1893
11. Ciklusnap
marika1212
 
 


@markomari:
Követ igen. Majd jövő hét kedden vagy szerdán megyek, akkor megnézzük, mit csinált a closti. Alig várom, nagyon izgulok. Remélem, csak csupa jót.
Hát sajna én egy jó pár hónapot végig lh-teszteztem és sokat szexelünk mindig. Ovis napokon is szinte mindig együtt voltunk, de semmi, október óta... Nem tudom mi lehet a baj.
Alapjáraton progi hiány lehet. Ugye arra is kaptam bogyót.
Hátha most mindennek az együttes hatása meghozza a mi kis csodánkat.
Meg jövő héten hozzuk a kutyit és majd benne is kiélhetem legalább anyai ösztöneimet. Majd nevelgetem, sétáltatom, tanítgatom...lelkileg biztos jót tesz majd. :) Már nagyon várom.
mutymurutty
 
 


@mutymurutty:
Ovis napok = ovus napok...
Telefon... -.-
mutymurutty
 
 


Valaki közületek próbálta az ovulációs mikroszkópot?
marika1212
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: