Új privát üzeneted érkezett!

Arról nem beszélve, hogy a méz iszonyatos savat csinál! :roll: nekem legalábbis mindig... :(

Lica, nekem is vérezgetett így az orrom az első hetekben! :D egyébként soha nem szokott, szóval már ezt is jó jelnek tekintettem... :D

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Sziasztok!
Juliiiiiiiiii!!!! Gratuláloooooook!!!!!!! Tudod, ha valaki, hát ti megszenvedtetek már ezért a babáért, ideje, hogy megérkezzen hozzátok! Látod-látod, laptetőd volt! :lol:
Hogy is volt azzal a zebra-barátnőséggel? Most akkor rajtam a sor :D

Veronika, isten hozott! Gyere gyakran, beszélgessünk!

Lányok, a nózifolyás meg ilyesmi nem babatünet? Van valami halvány emlékem, hogy nekem is volt... bár a mostani vírusos időben bármit bekaphat az ember... Torokfájásra nekem a forró kakaó szokott segíteni (szerencsére nincs bajom a tejtermékekkel, nézett is nagyot a doki, dehát én majdnem mindenben fordítva működöm). A kamilla is jó - annyira nem szeretem a forró gőzt, de már egy bögre fölé is kellemes föléhajolni.
Valahol olvastam, hogy a citromolaj fertőtlenít. Nosza, a kicsavart citromhéjakat rá szoktuk tenni a radiátorra.
Nagy ölelés mindannyiotoknak!

Kép
manguszta
 
 


Sziasztok!

Köszönet minden tippért! Ma ki is próbálom őket...

Ezt találtam amúgy: az orrdugulás általában azért jelentkezik a terhesség alatt, mert az orrnyálkahártyába több vér jut, ezért megduzzad a nyálkahártya, Te pedig nem kapsz levegőt.
Érdekes.

Hát elég nehéz volt az éjszakám... Rosszul aludtam miatta... :cry:
Alig bírtam kikelni az ágyból. De hát el kell látnom itthon is a dolgaimat. Megcsinálom aztán pihizek délután...
Reméljük javulok majd.

Jó hétvégét!!!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 

 
 

Sziasztok!

Ismét köztetek. :)

Már majdnem teljesen végig olvastalak Titeket, s pár gondolat: az immuránra Szegeden nekem N. F. azt mondta, szedjem nyugodtan babásan, ám 5. hónap körül le kell állítani, mert szoptatni nem lehet vele. Abszolút bízok a dokiban, de azért megkérdeztem ugyanott M. T.-t, aki a másik fórumon szokott válaszolni (s ha jól gondolom Juli orvosa :) ), s ugyanezt mondta.
Viszont a barnázással vigyázz. Nekem is volt, nem foglalkozott vele a doki, s egyszercsak vérre váltott. Egy vérvétel, hormonvizsgálat, s Te is nyugodtan alszol. Lehet, hogy ez engem is megmentett volna :( , bár utólag könnyen okos az ember. A vérvétel meg nekünk meg se kottyan.

Boldog babavárást, a többieknek meg mihamarabbi "zebrásodást" :D !

Szép napot!
V.
veroniks22
 
 


Sziasztok Lányok!

Beugrottam főzés közben megnézni mi van veletek. :D Egyre kívánósabb vagyok! Éppen rakottkrumplit csinálok, amit azelőtt annyira nem csíptem, da tegnap eszembe juttatta Uram és felcsigázta a fantáziámat... :D :roll:

Mangu, abszolút rajtad a sor!!!! :lol: Hajrá, zebrásodásra fel!!! :wink: Tényleg, műtét után minden rendben? Mikor próbálkozhattok megint?

Tigris, kitartás és kúráld magad!!! :D Pihizz sokat, az jót tesz!

Youlcsi, hogy vagy???!!! Ugye pihensz és vigyázol magadra???!!! :roll:

Zizi, nálatok mizu? Köszi a múltkori infókat!

Veronika, üdv újra itt! Most már hosszú lehetett végigolvasni az irományainkat! :D Egyre többen és egyre többet írunk! Ezt nagyon élvezem!!!! :D

Na, futok vissza a kajagyártásba! :wink: Jó hétvégét mindenkinek!!!

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Szia Mumi!
Nymmmm, rakottkrumpli!!! :-D
Persze, 6 hét után már mindent szabad volt, csak közbejött az arcüreg. De már meggyógyultam és próbálkozunk is! :-)

Többiek, hogy vagytok ma?
Mit szóltok ehhez a vulkánkitöréshez... kedvem lett volna kirándulni menni, de nem bírják rendesen elmondani, hogy akkor most ne menjünk ki vagy menjünk ki... Azt írták a neten, vigyázzunk, ha potyog a hamu - de mivel mikroszkopikus szemcsékről van szó, marhára nem lehet tudni, hogy potyog vagy nem potyog... :roll:

Kép
manguszta
 
 


hahó!
csak életjelet adok!
megvagyok... továbbra is gyakoriak a görcsök, így csak 1-1 órára ülök a gép elé, amúgy meg leginkább fekszem.
ma készülünk elmondani papáméknak a hírt :) igaz, szerettem volna megvárni a szívhangot... de szegénykéim 200 km-re laknak tőlünk... és most jönnek, és azért mégis más személyesen, mint skype-on (mert hogy a 81éves papókám skype-ol, meg iwiw-ezik és hasonlók :lol: )

veroniks!
igen, jól gondolod, az az MT az orvosom :) de eredetileg NF-hez akart a dokim itthonról küldeni... csak hát :? hosszú...

azt sem tudom, a gasztrósnak mikor fogom mondani... a héten kellett volna hívnom, de a kórházból nem akartam... és ugye vár rám egy szigma biopszia... amit most nagyon nem kívánok...

na, megyek vissza az ágyba :)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok!

Olyan jó, hogy ennyietekért lehet izgulni! Drukkolok minden babásnak és azoknak, akik még nem babásak, hogy mihamarabb azok legyenek. :)

Mangu, mi is dilemmáztunk ezen a vulkáni hamu dolgon. Az a gáz, hogy egész héten esett, jövő héten is fog, csak most a hétvégén vihettünk Flórát (és magunkat) levegőzni kicsit. Szóval mi végül mentünk sétálni, remélem nem lesz baj belőle.

Juli, az kiderült már, hogy miért görcsölsz? Nekem is volt barnás folyásom a tehesség alatt végig, de a picivel nem volt semmi baj. Tudom, milyen nagyon rossz, hogy a nagy eufóriába némi kis para is vegyül. Szorítok nagyon értetek!

Tigris, mi volt a gond az éjjel? Remélem, ma már fogsz tudni aludni!

Veronika, én is üdvözöllek itt. :) Ti mikortól próbálkozhattok?

Mumi, hát a kívánósságot én is jól ismerem. Én kb. végig zabáltam a terhességemet, híztam is jó sokat. De szerncsére a szoptatás alatt sikerült jó részét leadnom.

Mi úgy döntöttünk, hogy csak július-augusztustól állunk neki próbálkozni a második babával. Úgy érzem, kell még egy pár hónap a regenerálódásra meg kicsit félek is, hogy hogy fogok majd bírni két picivel.

Szép vasárnapot!

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


zizi!
nem derült ki, hogy mi az oka a görcsöknek :?
amíg bent feküdtem, többször nézték a hasamat, dokim megvizsgált... de igazából még a legdurvább (ami tényleg olyan, hogy a könnyem is folyik közben) görcsök alatt sem volt semmi... pocim puha volt, sehol semmi nyomásérzékenység...
egyedül a rendes vizsgálatnál volt vmi, ami fájt belül bal oldalon, de nem tudom, lehet-e köze a görcshöz, mert nem tipikusan ott van...

hmmm... szóval nyáron vágtok bele újra :?: te lány :!: tudod-e, hogy már csak 3 hónap :?:
drukkolni fogok :)

mangu!
rajtad a sor! húzzatok bele :!: :) kell egy zebra-pár :) :) :lol:

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Hát ilyen éjszakát, h alig várjam a reggelt h felkeljek... Rég volt. :cryp:

Egyszerűen nem kaptam levegőt. Hiába fújtam az orrom, kenegettem mentolos illatú krémmel stb. Mellette még szegény Kiscsíkos is megszenvedhette, mert folyton fújtam a nózim. Ez pedig a has részt is igénybe vette h minél többet ki tudjak fújni... Fájt is a hasam szúró fájdalommal. Érdekes mert ilyet még nem éreztem, csak görcsöt... :shock:
Lehet ezzel tiltakozott Kisember :wink:
De sajnos muszáj, mert most szakad fel az a kis takony ami van...
Majd kamillázok egyet rá...
Ráadás ma be kellene menni Laci mamájához kórházba látogatni, de hát így... Hétfőn meg nagy örömömre 5 fős oktatással kezdek 9 órakor. Hurrá4 :twisted:

Zizi az orrdugulás és torokfájás miatt nem tudtam aludni péntek éjjel. Most a torkom békén hagyott (ittam meleg kakaót,teát meg Verbena gyógynövényes cukorkát szopogattam rá), de az orrom bedurvult. Jöhet a kamillázás neki.

Remélem Nektek jobban telik a hétvége!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Jó reggel Mindenkinek!

Zizi!

7-én volt a műtétem, s a technikát ahhoz képest 2 héttel kezdhetjük újra gyakorolni. :( Már csak 3 nap...
Ténylegesen próbálkozni viszont az első rendes ciklus után lehet a doktornő szerint. Viszont egy kicsit várunk vele, mert ballagó óvodai csoportom van és ha minden igaz, akkor költözünk az első saját lakásunkba július elején.
Akkor viszont 5 hét óvodai szünet jön, s remélem, nem maradunk eredmény nélkül. :D

Juli!

M.T.-t is nagyon kedvelem, de én N.F.-nél kezdtem pályafutásom, s szerencsére még minden problémám szinte rögtön megoldotta. Bár nem vagyok bonyolult eset. Egy sipoly (volt), egy epekő. A gyógyszerekre rögtön reagáltam, s lényegében a 2 és fél évből 2 éve tünetmentes vagyok gyógyszer mellett.

Szép napot mindenkinek!
veroniks22
 
 


Tigris, Nekem ilyenkor a párásítás sokat segít.

Juli, te szegény, hogy ennyire görcsölsz!
Köszi a drukkot! Remélem, hamar összejön majd a tesó, mert olyan két év körüli korkülönbséget szeretnénk.

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Veronika, ezek szerint ti is nyáron vágtok bele. Hajrá-hajrá mindkettőnknek a nyárra! :)

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Sziasztok!
Tigris, ha orcseppet nem lehet (amúgy ha a babára nem is ártalmas, hosszú távon a nyálkahártyát tönkre tudja tenni :-( ) szóval esetleg cseppents az orrodba is a kamillateából, néha az is használ. A múltkori arcüregnél kipróbáltam. Nem sokat, egy-egy cseppet csak.
A fújás tényleg nem kellemes... igénybe veszi a hasat :-(
Hamar jobbulást!

Julcsi, nem lehet, hogy amiatt görcsölsz, mert a béb miatt kezd tágulni a hasad? Talán írtam, tavaly rögtön az első hetekben már éreztem, hogy tágul széjjel a medencém, igazi csontfájdalmaim voltak = a hormonok az elejétől dolgoznak. Csak spekulálok, de pl a műtét óta, ha egy kicsit jobban tele vannak a beleim, úgy fáj a heg, hogy csak na. Szóval, nem lehet, hogy nálad meg a beleidet nyomja a poci?

Kép
manguszta
 
 


halihó!
itt az esti bejelentkezésem :)

tigris!
jobbulást!
nem lehet könnyű :?

veroniks!
akkor én pont az ellenkezője vagyok annak, amit leírtál :lol:
semmilyen gyógyszerre nem reagálok, semmi mellett nem vagyok jobban, de nélkülük sem rosszabbul... vsz ezért is gondolta át MT még egyszer ezt az ibd-dolgot :)

mangu!
nem tudom, mitől vannak a görcsök, de sajnos eddig az elmúlt 2 hétben kizárólag úgy tudtam 2 óránál többet aludni, ha vettem be pipolphent. még van itthon 3x1/2 szem... talán kihúzom vele egy darabig.
hiába veszem be a nospát este, kb olyan hajnali 2-3 órára elmúlik a hatása, és ébredek arra, hogy megint piszkosul görcsöl... sztem ilyet nem csinálhat a babókám (akivel minden nap többször megbeszélem az ilyen rosszabb periódusban, hogy ő csak ne törődjön vele, hanem kapaszkodjon rendesen :oops: )

holnap újra benézek :)
megyek feküdni... nem mintha sokat segítene :shock:

tsók!

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok!
Ahogy olvastam (bele-bele), nagyjából minden beles előfordul itt. :roll:
Nekem Crohnt diagnosztizáltak, amit tükrözéssel láttak, de szövettan nem bizonyította, majd újabb fellángolás és 3D-s uh-val látta a doki a gyűrűket......mivel nem nyeltem le egyet sem, nem olyan gyűrűt...... :cry:
2008 óta küzdöm vele, és már előbb próbálkoztunk babával-sikertelenül.
Majdnem 6 év házasság, betegségeket kivonva 2,5 év próbálkozás eddig eredménytelen.
Nekem rota vírus és lelki megrázkódtatás hozta ki, "orvosok" elzavartak, lelki eredetű, nem fáj az.......ekkor már se guggolni, se hajolni nem tudtam.......magánorvos.......Pentasa, antibiotikum, sokkal jobban........tükrözés, Budenofalk, Pentasa fél évig.
Egy évig tünetmentes, majd augusztusban újabb lelki izé és rota, azóta szedem újra ezeket.
Egyik doki szerint lehet Budenofalkot (szteroid) szedni babásan, másik szerint nem. Pentasát tuti lehet, nem okoz fejlődési rendellenességet.
Most valamelyik nap megint elért egy vírus......naná, pedagógus vagyok, kisgyerekek szinte az arcomban......nem elkapni?! nehéz.
Volt is calici a suliban......
No, remélem, azért érthető a történet.
Valakinek van tapasztalata vagy információja Budenofalk-baba összeállítással? :roll:
Hogy szoktatok le a szteroidról? Megpróbáltam január elején, iszonyatos fájdalmak gyötörtek, ízületi és bél, ügyelet, kórházi doki mondta, újra 2X1......azóta én lecsökkentettem 1X1-re, de már elhagynám.
Hogyan?!
Korábban nem volt gond ezzel, Re-general-t kellett szednem, néhány hétig fájt még a pocim, és 1 évig akkor nem is jutott már eszembe. De jó is volt!
Gratulálok a babásoknak!
Árulja már el valaki a titkoooooooooooooooooooooot!!!!!!!!!!!
Hogy csináltátok? :lol:
zsuzska30
 
 


zsuzska!
üdv a klubban :D

Budenofalk... én entocortot szedtem (lényegében tök mindegy, mert ugyanaz), és a dokim egy percig nem mondta, hogy védekezni kellene mellette. sőt! még a prednisolon mellett sem mondta. és azért azt sztem nyugodtan elmondhatom, hogy a szegediek nagyon otthon vannak az ibd vs baba témában :D (ugye, veroniks :?: )

Ha már csak 1x1-et szedsz, sztem próbáld meg nyugodtan elhagyni. a lokális szteroidok nem okoznak olyan függőséget, mint a szisztémásak... de egyébként a budenofalk és az entocort évekig szedhető különösebb súlyos következmények nélkül.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok!

Hát sajna hétfő... :?
Megint munka...

Zsuzska30 Üdv a klubban! (Bár ne kellene itt lenned, egészséges lennél!) Én Colitises vagyok. Medrolt szedtem 1 évig folyamatosan mint szteroid. A végén úgy tudtak leszoktatni róla, h salofalk kúpot kaptam (nekem a végbelem van begyulladva szeptemberi állapot szerint)+Kliont+Imurannal kipótolta az alap Salofalk gyógyszerem. Persze 1x még visszaestem (de csak vérzéssel szerencsére, meg kicsit többet jártam WC-re) akkor megint kúpot+Kliont kaptam és így sikerült szerencsére 2 kúra után karácsony óta jól vagyok. :D
Nekem így sikerült leszoknom.
Én szerintem az Imurántól jött össze olyan hamar a babó (doki is mondta h jó hatással van erre.), meg persze lehet az is sokat segített h 3 hónapja tünetmentes voltam. Nem tudom. A lényeg h sikerült és reméljük a 12. hetet is megérjük...


Hát lányok köszi minden tippet, nem sokat segít. Már köhécselek is szárazon kicsit. :cry:
Lehet benézek ma háziorvoshoz.
Holnap mehetek vérképre gasztró miatt, gondolom jól szétcseszi ez a betegség... Örülök neki.

Juli remélem te már jól vagy!!! Meg persze a többiek is...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Sziasztok Lányok!

Mindenki rendben van???!!! :roll: Remélem!!!!

Youlcsi, kitartás! :wink: Mégha nem is gondolod, h használna a fekvés, annyira tutira mégis megteszi, hogy nem terheled a tested fentléttel, rohangálással stb.

Tigris, kitartás neked is! :) Sajnálattal hallom, h nem hatnak a gyógymódok... :( Kíváncsi leszek, h neked mit fog mondani a körzetid? Ad-e bármilyen bogyót? Nekem ugye nem adott múltkor...
Köhögésre nagyon jó a STODAL szirup (homeopátiás, lehet szedni babásan!) és mág az íze sem rossz! :D

Úgy látszik, én a gyomorsavval fogok küzdeni a terhesség alatt. Tegnap, már megint a rókát kergettem egész délután... :evil: Este 3 bögre langyos tejet és 2 üres pirítóst erőltettem magamba, h legyen, ami felszívja...
Ma reggel mentem vérvételre és vizeletre a kórházba. :) Ott volt dokibácsim is a szülészeten, összefutottam vele. :D Körbenéztem, amennyire tudtam és tényleg csak pozitív eddig a véleményem a szülészetről! Viszont őrület, h mennyien voltak. Szegény Uram ott dekkolt velem, aztán behozott dolgozni kocsival, de így is jó későn értünk be. El is határoztam, hogy a többi vizsgálatnál (főleg, mivel kiszámíthatatlan az idő...) nem fogok bejönni melóba, hanem szépen hazabattyogok... :D

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Sziasztok,
én is csatlakozom a csapathoz. 32 éves vagyok és 12 éve Colitis ulcerosás.
Mi tavaly óta próbálkozunk, túl vagyok egy bunkó nőgyógyászon, aki kivizsgálás nélkül Clostyt írt fel, aztán decemberben kiderült, hogy enyhe pajzsmirígy alulműködésem is van.
Most kerítettem egy új nődokit, és mivel ma sajnos megint megjött :( , a következő héten petevezeték átjárhatósági vizsgálat következik. Azt hiszi a dokim, hogy mivel ilyen régi beteg vagyok, valószínűleg letapadások vannak. Van valakinek erről tapasztalata?
Egyébként kb fél éve olvaslak benneteket, mindig veletek örülök a babás híreknek, és igaziból nagyon szomorkodok, hogy nálunk megint semmi.

Üdv,
Eszter
stellaj
 
 


Szia Stellaj!!!
Üdv a klubban. Sajnálattal hallom, h ennyire megszenveded a baba dolgot. Neked amúgy mennyire kiterjedt a gyulladásod? Az enyém 50cm volt szeptben ment le 20 körülre.
A petevezeték átjárhatósági vizsgálat reméljük jól sikerül. Elég érdekes vizsgálat ahogy olvasom...
TB-s vagy magán doki lesz aki megcsinálja?

Üdv: Tigris03

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Szia Stellaj!

Üdv a klubban! :) Fel a fejjel, nemsokára babás leszel Te is!!!! :D Ez tuti! Mindenkire sor kerül közülünk! :D :wink:

A bunkó nőgyógyász nekem is ismerős, bár gondolom akkor tudod, hiszen már olvasgatsz minket egy ideje... :wink:
Kitartás a jövő heti vizsgálatra!!! Szurkolok, hogy minden ok legyen!

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Sziasztok régiek és újak! :-)

Csak életjelet adok magamról, túl vagyok a 12. héten, holnap megyek nődokihoz, megsasoljuk a férjemmel a picikét UH-n.
Közben elkezdtem szedni a Lepicol-t, úgy tűnik jó hatással van rám, székrekedésem már nincs, de sajna vér azért van (eddig 2x nem volt...). Mert ugyebár a nőgyógyászom azt mondta, várjuk ki a 3. hónapot, addig ne szedjem a Xalazin kúpot...holnap meglátjuk mit mond, bár ő ugye nem szakértő a témában...
Hát nehéz ügy továbbra is...mivel nem okoz különösebb gondot (a reggel egyszeri szinte normálisnak- ha nem lenne vér- mondható székelés nem olyan nagy probléma, legalábbis remélem, más tünetem nincs).
A bunkó nőgyógyászokkal én is megjártam,volt köztük nő is, aki "eü. kaparást" akart végezni rajtam a feltételezett polip miatt - ami nem is volt, mert elmentem egy másik dokihoz aki uh-n megnézte és azt mondta, hogy nincs ott semmiféle polip. És magánba jártam mindenkihez! Tanúlság : mindig több véleményt kell kikérni, többek között ezért jó, hogy vagyunk itt egymásnak :)

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Szia Lica!

Szurkolok holnapra az uh-hoz! Majd referálj!!! :D Kép is jöhet majd!!!! Neked is vesznek holnap vért uh után Down-kór szűrésre :?: Arra is kíváncsi vagyok, mit fog mondani a dokid a gyógyszerre most, hogy betöltötted a 12. hetet?! :roll: Szegénykém, a vérzés azért nem hangzik jól... :oops: remélem, a doki tud érdemben javaslatot tenni és hamar rendbejössz!!!!

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Köszönöm a szíves (beles) fogadtatást! :lol:
Ez igazán belülről fakadt!javascript:emoticon(':lol:') :lol:
Bocs, jobb, ha felkészültök, mert én humorral próbálok túlélni.
Már ha sikerül humorizálni.
Tigris, a kezdődő köhögést el tudod csípni még, ha disznózsíros pakolást teszel a mellkasodra.
Büdi, meg zsíros ugyebár, meg azt a ruhát már eldobhatod, de hidd el, használ.
Nagyon csúnya hörghurutjaim voltak már 2X, akkor is az használt legtöbbet, nem holmi antibiotikum és egyéb gyógyszer.
Mustármagot is tettem bele, de talán még neked elég a sima disznózsír. Kenj meg papírtörlőt (legyen több réteg), elöl is, hátul is, (erre jók a férjek, hogy feltegyék!) :lol: , aztán rá egy szoros póló, ami nem kell, vagy otthoni, aztán jóóóóóó melegen bugyolálás, törölközők, egyéb takarók, ebben aszalódj egy 20-30 percet, majd ismételd meg másnap is!
Ennél jobb nincs! Hajrá!
Persze, mellette eheted/ihatod a köptetőt, de ettől szépen felszakad már holnap!
Még ma este csináld meg! Aztán elég áttörölnöd utána nedves törlőkendővel, minél kevesebbet legyél szabadon!
Főleg, ha nem mész dolgozni, ráérsz holnap tusolni, fürdeni.
Meleg kell neki és nyugalom!
Most "csak" ennyit voltam!
Jó éjszakát, szép estét!
Én is vendégül látom épp mikit, már sokadszorra, mióta nem akarom a színét sem látni-szó szerint. :roll: :lol:
zsuzska30
 
 


Vagyis nem elöl is, hátul is kell megkenni a papírtörlőt, hanem feltenni a mellkasodra is és a hátadra is!
Hiába, este van! :roll:
zsuzska30
 
 


Van olyan köztetek, aki babásan gyógyszert szed?
Szteroidot vagy egyebet?
Mit mondanak a nőgyógyászok (a normálisak), meddig lehet, hogyan?

Ja, kifelejtettem, hogy a legutóbbi rota óta gyomorsavam is lett, gyomorfájással küzdöttem, erre Controlocot szedek szintén jó fél éve.
Nagyon jó, de nélküle nem lehet bírni.
Igaz, direkt ajánlják is a többi gyógyszer mellé, mert azok amúgy is kikészítik a gyomrot.
Azért arról is le kellene szoknom. :roll:
Nem függő vagyok, hanem nélküle fáj és sav és mar és görcsöl, vagy mi.... :shock:
Na, mindegy.
Úgyis meggyógyulok.
Az én szervezetemben alakult, épp ezért úgy vagyok vele, hogy muszáj, hogy ugyanott kialakuljon a rend is.
Tényleg megyek!
Sziasztok!
A babásoknak gratulálok! Olyan biztató és reményt adó!
zsuzska30
 
 


Sziasztok!

Hú, mennyi új "versenyző"! Sziasztok nektek is!!!
Eszter, ez érdekes... én is otthagytam egy híres-neves nőgyógyászt (dicshimnuszokat zengett itt az egyik topicban róla egy csajszi, meg legorombította azokat, akik mást mertek állítani), nálam is úgy volt, hogy meg se vizsgált, csináltatott ugyan egy progeszteront, de hát ugye az csak 1 az 5 legfontosabb hormonból... És fel akarta írni a Clostit. Nem mintha bajom lenne a Clostival, de előtte legalább vizsgáljon meg. A polip meg, hát az jól szokott látszani UH-n, ha máshogy nem. Az a barom női nőgyógyász nem az Örsön volt véletlenül? Ha igen, van róla sztorim...

Lica, izgi lesz a "mozizás"! Majd írjál ám!

Szteroid+baba: azt mondta annakidején (tavaly...) a nőgyógyászom is, meg a gasztrodoki is, hogy mérlegelni kell az előnyt+kockázatot. Nem vagyok a sok gyógyszerszedés híve, ha úgy is elvan a betegség, de simán beszedtem a Medrolt (és segített is bebabásodni...).
Igazából, én úgy vagyok vele, hogy nagyon körültekintően választottam gasztroenterológust is és nőgyógyászt is, mindig megbeszélem velük a tüneteket, mit hogyan érzek, mire hogyan reagáltam, miről mit gondolok (mégiscsak én élek együtt ezzel a testtel már egy ideje...), aztán megfogadom, amit mondanak, de csak azután, hogy végigzongoráztuk a mit-miért-et. Persze ezt csak magánban lehet megtenni, de már annyi rosszon mentem keresztül, hogy nem kockáztatok...

Julcsi, egy tipp a görcsök ellen: magnézium?

Kép
manguszta
 
 


stellaj!
üdv a klubban :)
a baba-projectes sztoridban annyiban magamra ismertem, hogy clostit kaptam (igaz én kértem, a doki nem akarta), majd be lettem fenyegetve egy áprilisi átjárhatóságival (amit laparral csinált volna a dokim)... de egy csepp panaszom nincs :)
és elmondhatom, bunkó nőgyógyászhoz eddig csak főiskolásként volt szerencsém, de mivel csak fogigátlóért estem be az ambulanciára, ezért nem igazán hatott meg a dolog (ja, és ez a bunkó most hogy bent feküdtem, kifejezetten aranyos, kedves volt... igazából az ő uh-ja alapján kerültem be :))

lica!
majd kérünk fotót!
a polipot ahogy írtad... nálunk megesett orvossal, hogy közölte: ciszta. pár nap múlva menjen vissza a csaj, és leszívják... az a ciszta szeptemberben fogja kezdeni az általánost :lol:

tigris!
ahogy most zsuzskát olvasom: tényleg, zsír!!! amikor kicsi voltam (és asztmás), anyu mindig egy textilpelust kent meg zsírral, majd asszem fáslival körültekerte a mellkasomon. útáltam, mert tényleg büdi.
nekem egyébként köhögéscsillapításra kizárólag a sinecod jön be... viszont nem tudom, hogy lehet-e babásan...

no... ennyi... megyek vissza feküdni :)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


mangu!
holnap már lesz magnéziumom... ma jobban esett pihenni, mint gyógyszertárba mászni... de nem hinném, hogy sokat segít, ha a nospa sem...
de mindegy. boldogan tűröm :)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a kedves fogadtatást :)
Amit még nem írtam, én 3x3 Salazopyrint szedek vassal, folsavval. A betegségem igaziból a Colitis és a Crohn közötti félmegoldásos nyavalya. Nagyjából egy éve vagyok jól, előtte igen sokáig hol kicsit, hol jobban szenvedtem, két éve nyáron volt szerencsém egy szteroidos lökéskúrához is. Ebben az időszakban tilos is volt mindenfajta próbálkozás.

Tigris03,
magándokihoz mentem el, és ő szokott ilyen átjárhatóságikat csinálni a Rókusban. Szóval oda kell majd mennem. A bunkó a kispesti sztk-ban volt, ez a magándoki pedig a Régiposta utcában.

De egyébként ezzel is úgy vagyok már, hogy de jó lenne végre túlleni rajta, és leglább tudni azt, hogy mi a helyzet, mennyire vagyok selejtes. Persze az álmom az lenne, olyan jó hírekkel szolgálni, mint Ti (közel mindannyian).

Egyébként túl sok jóval nem kecsegtetett, azt mondta, ha csak pici a letapadás, akkor a kontrasztanyag nyomása feloldhatja, ha viszont nagy, és komoly, akkor csak a lombik marad.

Mindenkinek jó zebráskodást :)

Eszter
stellaj
 
 


Sziasztok!

Licaca majd tegyél fel UH képet ha tudsz. Hadd lássuk a gyönyörű babátokat!
Én most képzeljétek úgy jártam, hogy majd 2 hétig 3-4x mentem wc-re most meg megint 1-2x. De az is alig akar jönni.

Zsuzska
nyugodtan humorizálj, szeretem a vicces beszólásokat. Biztos a többiek sem vetik meg.
A tippet köszi a zsírral. Úgy néz ki amilyen gyorsan jött olyan gyorsan megy el. Szerencsére. Már csak picit köhögök, meg taknyozok.

Persze tegnap elmentem azért a háziorvoshoz, ahol majdnem agybajt kaptam. 1 ember 30 percig volt bent. Voltak előttem öten még. Majdnem hazamentem…
Aztán bekerültem. Persze megvizsgált, vérnyomást mért stb. De a vége az lett h nem adhat semmit. Igyak kakukkfű teát és végső esetben ha lázas vagyok vagy nagy fájdalmaim vannak algopyrint vegyek be.
Felírt valami porlasztós szájbapumpálós helyileg ható készítményt de nem vettem meg. Meg tanakodtak gyógynövényes köptetőn, de hát nem jutott az eszükbe egy sem. Hihetetlen. Mondtam is férjemnek ezért kár volt jönni. Majd elaludtam várakozás közben.

Manguszta ki volt az a nőgyógyász Örsnél akiről írsz??? Nehogy belefussak.

Juli a ciszta sztori nálunk is bejött nővéremnél. Nem tudták mi van, kórházba is küldték, aztán a teszt eldöntötte helyettük.
Amúgy jó pihizést neked/nektek!!!

Stellaj én is először Salazopyrint szedtem folsavval és vassal, aztán váltottunk a Salofalkra, hogy az modernebb! Meg persze drágább. Különbséget nem érzek a két gyógyszer között, még a kinézetük is teljesen ugyanolyan.

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Sziasztok Lányok!

Nem tudom, hogy csak én vagyok ilyen "béna és szerencsétlen" mostanában, vagy ti is tapasztaljátok? :shock: Szóval, nem csodálkozom rajta, hogy a munkáltatóknak tele lesz a hócipőjük a kismamákkal, mire oda jutnak, h elmenjenek szülésire... :roll: A rosszullétek miatti késések/hiányzások (mondjuk ez nekem speciel nincs :) ), az orvosi vizsgálatok és védőnőhöz járás miatti "nem megyek ma be" történések :roll: :oops: . Na nekem megint ez lesz hétfőn, amit még a héten be kell adagolnom finoman a főnökömnek. Bár szerintem bizonyos szinten már keresztet vetett rám, azért biztos cseszi a csőrét a dolog... :oops:

Tegnap végre sikerült kiderítenem, h ki lesz a védőnőm. Ma kellett hívnom időpont miatt. Megkérdezte, h dolgozom? Mondtam igen, tehát ennek megfelelően szeretnék időpontot hozzá. Közölte, h ok, akkor hétfőn 14:00 óra. "DE DOLGOZOM KÖNYÖRGÖM!!!" Válasz: "Máskor nincs lehetősége!" BASSZUS!!!!!!!!!!!!!! :evil: Erre felhívom a körzetimet, mert oda is mennem kell ugyebár. Válasz itt az időpontra: "Hétfő 11:00 óra" . Még jobb!!!!
Mondanom sem kell, hogy itt van mind a két rendelés az utcánk végében lévő rendelőben! Szóval, miután két órát kell utaznom, hogy be és haza érjek, nem annyira érdemes nekiindulnom... Remélem, bent is fogják ezeket a kis kiruccanásokat nekem tűrni!!!

Nálatok is ilyen rugalmatlanok, vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen helyzetben? :roll:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Sziasztok!
Nálunk a szteroid alatt nem volt babastop. Sőt, azt mondta a doki, hogy van, akinél szteroid elősegíti a babásodást, másnál meg éppen, hogy gátolja.
Felmerült, hogy váltsak Salofalkra (Salazpoyrint szedek), de a béb miatt úgy döntöttünk a dokival, hogy marad a régi gyógyszer. Aztán utána meg már nem forszíroztuk tovább a váltást.

A kakukkfű-tea, nagyon érdekes! Valami dereng, hogy pont hogy emésztőszervi nyavalyánál nem jó a kakukkfű. De lehet, hogy ez csak refluxra vonatkozik. Sokszor nem veszi figyelembe az egyik doki, hogy van más betegsége is az embernek, aminek nem ő a specialistája :-( Mondjuk, a háziorvosom is megkérdezte múltkor, amikor vasat írt fel, hogy szorulásos vagyok-e. Pedig amúgy ért hozzám... Na, abból lehetne csak szép cikket írni orvosi szaklapba: colitises beteg, akinek szorulása van :lol:

Tigris, várandósan mindenképpen csillapítani kell a lázat, erről még tavaly kifaggattam a nőgyógyászt, a H1N1-őrület kapcsán. A láz kárt okoz, a takonykór meg "csak" nagyon rossz...

Kép
manguszta
 
 


Mangu köszi az infokat. Ne félj nem iszom kakakukkfű teát. Ismerve orvosom: sokszor mond hülyeséget. Nem adok rá. Szerencsére nem vagyok beteges fajta. :D Idomítás szempontjából pedig már bejárattam a dokim: amit mondok írja (elfogyott a gyógyszerem, beutaló kell stb.).
A székrekedés vs colitis tetszik!

Mumi nem csak te vagy szerencsétlen, bár én más fronton: minden kiesik a kezemből, vagy kiöntöm stb. Még jó h párom türelmes és rendet tesz utánam. :D De furi h ez csak itthon, munkahelyen nem fordul elő. Az is igaz h ahogy kilépek a cégtől rámtör az álmosság de nagyon. A buszon el tudnék aludni. Itthon meg persze h minden esik-kel...
Az időpontokkal eddig szerencsém volt: 8:15 védőnő, így csak 1 órát kések reggel, a terhesgondozó meg 18:30, van időm munka után odaérni. Még zuhizni is tudok egyet otthon. :D Remélem a jövőben is ilyen jó időpontokat kapok. Vagy legalább úgy adják h 2-3 órát késsek ill. jöjjek el előbb. Azt a főnök is könnyebben benyeli.

Én ma is voltam vérvételen, pont beértem 8-ra. Persze már 6:30kor az Örsön szobrosztam hozzá. Így a laborok menni fognak, majd a terheléses lesz hosszabb, de akkor max kések 2 órát.
Remélem a védőnő és a terhes gondozós norm lesz és segít jó időpontokat találni (pl 8-10 vagy 15-19 óra között, nem pedig 10-15 között, mert az a legrosszabb)

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Tigris, látszólag te szerencsésebb vagy, mint én! :lol: Ez jó! :wink:
Majd megpróbálok én is lendíteni valamit a későbbiekben az időpontokkal kapcsolatban...hátha... :roll:

Ja Tigris és Mangu,
Említettétek a kakukkfüvet...gondolkodtam egy kicsit és rájöttem, hogy bár imádom kajákba is belefőzni (jól megszórni vele a sültcsirkét :D) mindig bajom van tőle! :roll: :oops: Bár isteni finom, tényleg nincs jótékony hatással a belesekre...

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


mumi!
én még poénkodtam is, amikor a dokim táppénzre parancsolt, hogy ha dolgoznék, közelebb lennék hozzá, ha baj van :)
szóval én szerencsés volnék a vizsgálatok miatt, hiszen csak átszaladok az irodából... de így, hogy itthon vagyok máris, és ki tudja meddig, igencsak parázok, hogy hamarosan keresni fognak valakit a helyemre.
szeretnék még visszamenni dolgozni... bár a baba az első :)

(ja, a vérvétel pedig: ha kell házhoz jön :lol: hogy minél hamarabb tudjak reggelizni ;))

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok csajok!

Minden rendben volt a nődokinál, annyira meghatódtam amikor néztük MOCI-t az uh-n (így neveztem el, mert MOCORGOTT a drága :) , hogy megeredtek a könnyeim...Holnap megpróbálom beszkennelni a mhelyemen, aztán felrakom, mert ÖNÖK KÉRTÉK :D

Olyan boldog vagyok, hogy most a fáradságom is elillant és semmi sem érdekel, a colitis is elhúzhat :D csak Moci legyen jól. Annyira érdekes, hogy az emberrel megfordul a világ, többé már nem ÉN vagyok az 1. helyen, hanem Ő a legfontosabb. Az első uh-n még nem éreztem ilyet ennyire...

A gyógyszerre azt mondta a doki, hogy ha szükséges, szedjem...tehát uott vagyok, nekem kell(ene) eldöntenem...Ha nem múlik el a vérzés, akkor elkezdem szedni, de most úgy látom egyre kevesebb van, biztos h. a Lepicol is jót tett...Amúgy a colitis vs. székrekedés nem hülyeség, ugyanis nekem így kezdődött tavaly és így is újult ki nemrégen...Valszeg ez a ritkább, de én ebbe estem bele...

Mumigugo,most nem vett vért Down-szűrésre, de azt mondta, h. menjek el a Sejtbankba (közel van hozzánk) és ott ingyen megcsinálják...(most azt nem tudom, h. azért mert az ő páciense vagyok, vagy amúgy is).Uott lehet ugyebár köldökzsinor-vér levevésre és megőrzésre is leszerződni (ill. ez a egyik ilyen hely). Mi most elkezdtünk ezen agyalni, hogy jó lenne...igaz elég drága, de lehet részletfizetést is választani. Mert hát ki tudja, ha Mocinak neadjIsten szüksége lesz rá vmikor...

Zsuzska30 tetszeik a humorod és a az egyik mondatod megfogott, nevezetesen : Az én szervezetemben alakult, épp ezért úgy vagyok vele, hogy muszáj, hogy ugyanott kialakuljon a rend is.
Ez az igazi hozzáállás minden betegséghez, de főleg a mieinkhez! Ma olvastam híres IBD-sekről és ott is az egyiknek a mondata nagyon megtetszett : Betegségével hosszú ideje él együtt, mint mondja, az orvosok azt mondják, nincs belőle gyógyulás, ám Isten ezt jobban tudja.
/George Steel, az amerikai pankráció nagy öregje/.

Stellaj-Eszter, szurkolunk Neked!!!

Tigrish03 én is folyton álmos vagyok és különböző helyeken (rendelőben, buszon, földalattin) el tudok aludni. Bár a mai naptól úgy felpörögtem, hogy még mindig nem vagyok álmos, pedig aludnom kellene már, holnap munka...

Pusszantás mindenkinek és mindenkinek minden jót, küldök sok-sok pozitív energiát!!!

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Sziasztok lányok,

tényleg olyan jó olvasni benneteket, még a sok doki-időpontos mizériát is, mivel legalább van miért/kiért csinálnotok.

Zsuzska30, leszel a csíkváró párom? :)

Eszter
stellaj
 
 


Jó reggelt!

Örömmel olvasom Lica a soraidat!!! :D
Én is alig várom a 12. hetet, h mondhassam a világnak.
Az olyan vízválasztó ugye.
A képet várom!!! Biztos csodaszép Moci!!! :D

Nagy nehezen bevonszoltam magam a munkahelyre, bár azt hittem sose érek ide. A buszon végig álltam, ami alapban nem szokott gond lenni. Viszont mellém állt egy tizenéves lány, aki üvöltve beszélt a mellette állóval és még agyon is volt sprayzve... Na ez volt a gond!
A végén menekültem mellőle. :shock:
Elkapott a rosszullát kicsitttt... Pedig pont azon gondolkodtam előtte, h milyen jól bírjuk egy kis alapjáratu émelygéssel. Na tessék... Kellett nekem gondolkodni. :lol:

Tegnap voltam labor eredményemért. Hát a CRP-m 11, de ez szerintem a megfázásomnak tudható be. Mert alapból jól vagyok odalent. A koleszterinem viszont alacsony. :lol: Gondolom az nem baj...

Zizi mi van veled, nagyon eltűntél!!!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Sziasztok lányok!

Lica, hipp-hipp hurrá MOCI-nak!!!! :D Igen, nagyon várjuk a képet! :lol: Én már nem vadászom vissza uramtól a 9 hetes képet, majd a 12 hetest teszem fel! :oops: A Down-os vérvételt nekem is ingyen csinálják! :) Szerintem ez benne van az általános vizsgálati keretben már. Csak a többi különleges vizsgálatért kell pluszban fizetni. Na én ezeken agyalok... :roll: mondtam is a dokinak, ha bármi vizsgálatot javasol, akkor pénz nem számít! És tudom, h nem egy nyerészkedős fajta, szóval nem azért fogja mondani... A köldökzsinór-vér levételén mi is gondolkodunk, bár tényleg ne legyen rá szüksége senkinek! :wink:

Stellaj, édes, hogy felkérted Zsuzskát zebrapárnak! :lol: SZURKOLOK NEKTEK!!!!!!

Tigris, szegénykém! Elhiszem, hogy felfordult a gyomrod a buszon... :oops: :cry: Tegnap detto én is ezt éltem át hazafelé a vonaton. Ráadásul az újfajta (köszönjük szépen! :evil: ) és 1 darab ablakot nem lehet kinyitni rajta... Szóval én is alig vártam, h hazaérjek és leszállhassak róla... :D Azt már legalább elértem, h Uram nem használja egyáltalán azt a parfümjét, amitől rosszul vagyok! :twisted:
Az, hogy a koleszterined nem magas, egyáltalán nem gáz! :) SŐT!

Youlcsi, vicces, h a munkahelyedről közelebb lennél a dokihoz, mint otthonról vagy... :D Elhiszem, h szeretnél adott esetben visszamenni dolgozni, most mégis maradj a fenekeden!!! :D és tényleg a bébi az első!!! :D DE TE EZT PONTOSAN TUDOD!!!!!!! :lol: Sokat vártatok a kicsi mukira... Előbb vagy utóbb, valószínűleg úgy is felvesznek majd valakit a helyedre az irodába nem?!
Épp ma reggel számoltuk a kocsiban Urammal, hogy nekem már csak 4 hónap és egy kicsi van hátra melóból augusztus végéig... :) Tök érdekes, bármennyire szeretek itt dolgozni, már alig várom a végét... :roll: :twisted:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára licaca 2010.04.24 18:22-kor.

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Remélem meg tudjátok nézni...

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Lica,
WOW!!! Gyönyörűséges Moci!!!!! :D Már milyen nagy!!! Hihetetlen... :wink:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


mumi!
nem vicces, hogy meló közben inkább a doki közelében vagyok, mint itthon... adottság... a kórházban dolgozom ;) :lol:

lica!
tyűűűha! :) csodaszép :)
azt meg gondolom, hogy sírtál... én is fogok... a dokim meg örülni fog, hogy 5 uh után végre örömömben teszem :oops:

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Nagyon édes baba!!! Hihetetlen már milyen formás ilyenkor!!! :wink:
GRATULÁLOK!!!
kár h nem mozgó felvétel :wink:
milyen jó lenne visszanézni mocorgását...

mumi: szerencsére tényleg elkerül nagyjából ez a rosszullét, egy kezemen meg tudom számolni hányszor volt. De ha van az nagyon nem jó... Próbálok hatni Kistigrisre (Kiscsíkosra), de nem hallgat rám :wink: Vajon mért!?

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Youlcsi, így tényleg nem nehéz!!!! :D :lol: Látod, ez a verzió, miszerint a kórházban dolgozom eszembe sem jutott... hihi :twisted:

Tigris, azon nem csodálkozom, h Kiscsíkos nem hallgat rád... :lol: sok esetben Manó Gyerek sem rám... :P

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Na szép! Már most szófogadatlanok?!? :lol:

Juli hát ez nagyon jó!!! Te tényleg a kórházban dolgozol??? Akkor neked megvannak a "kapcsolataid" mindenhez! :D Irigyellek!

ÚÚÚÚ még 2 óra munka végéig... Mindjárt leesek a székről álmosságomban. Ez szörnyű!!!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Tök vicces, hogy amiről először azt hittem, hogy az orra, tkp. a kis keze :D közben meg azon poénkodtunk, hogy már most milyen nagy orra van, biztos az én fajtám, bár a páromnak se kicsi 8)

Juli, kívánok neked hasonló élményt, ezt semmivel sem lehet összehasonlítani, ilyen pillanatok az életben ritkán adódnak, úgyhogy teljesen át kell magunkat adnunk nekik.

Mumigugo, köszi! Majd a te képedet is várjuk ám!!!

Tigris, , köszi! Lehet, hogy Kistigris most azért nem hallgat rád, mert "kint" majd állandóan ezt fogja tenni :D Most kiéli magát :D

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Sziasztok!
Ugye, elnézitek nekem, ha még nem vagyok képben igazán, ki merre hány méter?! :roll:
Mennyien vagytok összesen a topikon? Hozzáadhatjátok a babákat is, csak tudjam, hogy hányan babásak! 8)
Aztán szépen lassan majd összerakom a képet!
Igen, Stellaj, leszek a csíkváród!
Most kettőnknek van egy valamire való zebrás tesztje! :lol:
Crohnos akkor itt nincs? Ami nem baj, csak érdeklődöm.
Bár, én meg vagyok győződve róla, hogy nem szabad erről annyit beszélni, és én nem is használom egyes szám első személyben, hogy én az vagyok......értitek?!
Egyszer csak lett, aztán egyszer csak elmúlik. De nem a föld alatt, még felette szándékozom elhagyni ezt a nyavalyát!

Lica, olyan édes Mocid van!
Szép és formás! Hmmmmmmmm........de jó lehet.....
Erről jut eszembe, hogy én is egyszer úgy meg voltam hatva, mert a nőgyógyásznál csináltattam uh-t, de még rajt volt a monitoron az előző nő belseje, így hirtelen ikreket vártam!
Aztán frissítette a képet a doki.....erre mondják, azt hiszem, hogy gyors szülés volt.........

Lehet, hogy én is pankrátor leszek, ha nagyobb leszek?! :roll: :lol:
Ha ilyeneket mondok, még az is lehet! Én nem olvasok a témában, nem akarok róla tudni, tudomást venni, sőt, hajlamos vagyok minden betegséget produkálni, amit hallok.
Eddig mindig kijött rajtam minden, amit meséltek, annyira beleéltem magam. Ez is olyan lehet, mert nagyon sajnálkoztam sokáig a helyi 2 autoimmun nőn a falunkban, hogy egyiknek nem is lehet gyereke, a másiknak meg már nem lehet másik.
Szóval az agy sok mindenre képes, tehát meggyógyulnunk is meg lehet, ha ez így működik.
Ha sikerül, szólok, hogyan!

Ki mennyit várt a babájára?
Vannak trükkjeitek, praktikák, vagy csak csináltátok a dolgotokat?
Én néha lh-tesztet töltök ki. :lol:

Mumigugo! Köszönjük a szurkot! :lol:

Tigris, 5-ig dolgozol?
Tényleg, hogy lehet bírni a munkát korai áldott állapotban?
Mi lenne, ha lenne Vuk is, főleg, ha valaki nem akarja elmondani a főnököknek, kollégáknak?

Én, mivel pedagógus vagyok, nem szándékozom dolgozni, valószínűleg veszélyeztetetté is nyilvánítanának.
Jó is lenne most, nyári szünet előtt, mert nem kellene táppénzre menni. A pénzre szükség lenne, de a baba egészségét minden elé helyezem!
zsuzska30
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: