Új privát üzeneted érkezett!

Bridg: Jó pakolást neked!!!!!!
amúgy csúcs az étterem :lol: :lol: :lol: És örülük, hogy azért sikerült a meglepi :lol: :lol: :lol:
Hát pasi az pasi..... nem úgy gondolkodnak, mint mi..... :roll: :?
Nem baj, legalább jól érezte magát :wink:

Ja és jó az új avatarod :wink: :wink: :wink:

Babát lefejezni!!!!!

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Zsu megint laptetuuuuu :lol: :lol: :lol: Nem mentem mer olyan lusti vgyok egesz nap agyban doglottem :? :oops: Ugyhogy holnapra azaz uccso napra hagytam :? Babas vonalzot lecsereltem mer kivgyok tole :x :evil:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Hát amennyi laptetűm volt már mostanában, szinte saját óvodám lehetne :roll: :lol: 8)

Szóval mégsem pakolsz????? De jó neked.... olyan álmos vagyok.... aludj egyet helyettem is, hátha akkor felfrissülök :wink:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 

 
 

Mar aludtam delutan 1-ig :shock: :oops: de azota itt ulok a neten olvasok meg fokusz,babanet...ilyenek :roll: nem tudtam megindulni...meg boltba is lusti voltam menni :oops: pedig lassan mennem kell mer kell valami kajat venni :roll:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Na akkor tesség összerakni magadat és legalább boltig elmenni :wink: :lol: 8)
Bár ugyanilyen vagyok én is.... keddenként ugyi én otthon vagyok és takarítok.... de aztán a boltig már marha lusta vagyok elmenni :oops: :oops: :oops:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Tiszta stresszes voltam egesz heten mindefele dolgok miatt...Ma azert jo volt semmit tenni...de igy holnap es a hetvegen is van meg dolgunk amit el kell intezni utazas elott :roll: El se hiszem,hogy mar csak 4nap :shock: :oops:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Pendi!
Üdv neked is! A vérvétel azért nem annyira megbízható (95%) mint a magzatvízvétel, (ami Donwn -kor és nyitott gerinc esetén 100%-os), de a magzatvízvétel kockázata sokszor nagyobb, mint a beteg baba kockázata. Tehát egy nagyobb kockázatot bevallálni elég nehéz döntés. Na majd beszámolok, mi lett az eredmény. Május 9-én megyek vizsgálatra.

Képzeljétek, a vizsgálat óta szinte folyamatosan fáj a méhem. Voltam ma védőnőnél, az is mérges volt, hogy minek piszkált meg ilyen durván. Azt mundta "kiemelte a méhem", és hogy a hátrahajló méhnél ezt szokták csinálni. Hát nekem nincs hátrahajló méhem. Minek azt bántani? Tökre kivagyok, dolgozni sincs kedve. Bevettem magne b6-ot, hátha használ.

Bridget! Örülök, hogy azért jól sikerült a meglepibuli. Nem árultad el mit vettél a párodnakk!!!

Vickybabe! Gratulálok az időponthoz, nemsokára itt a nyár!!!!

Kép

Kép
szakmarinekati
 
 


Kati!
Te jó ég!!!!! Hogy vizsgálhattak meg ilyen durván???? Nem értem.... tökön rúgnám a dokit miatta :evil: :evil: :evil:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Kata
En is irtam nem ertem miert kellett ezt Kép En tuti tok kilennek a helyedben de te azert nyugodj meg ha lehet...meg ilyen marhat :evil:
Jah hat vegul egy markas golf polot vettem neki :roll: Imad golfozni es telen is jar na nem surun de nyaron majdnem minden hetvegen :wink: Jah es tavaly nyaron csak 2polot cserelt allandoan ezert is dontottem vegul amellett,hogy ne menjek ures kezzel :roll: Meg ahoz vettem egy atletat ami egy kulenleges atleta mert olyan anyagbol van ami nyaron huvos erzest ad :shock: en is csak lestem mik vannak...ugyhogy azt felveszi a polo ala es nem sul meg vgyis legalabb kellemesebb erzes lesz :wink: Mondtam neki mit szerettem volna de nem kaptam...es majd ha kaphato lesz akkor veszek es elviszem egy meccsre :lol: :wink:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Bridg: És mit szólt hozzá? Már a meccshez???

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Hat amilyen faradt volt...csak annyit tett hozza mhh :oops:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Biztos nagyon fog örülni, ha sikerült rá jegyet kapnod :wink: :wink: :wink:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Tuti csak hat a tegnapi alapotaban...csak nagyokat pislogott lattam almos :roll: Pipa voltam ngyon a haverjara :evil: Ma meg egyre jobban barnazom :cry: Szerintem piri holnap jon :cry: Ettol is pipa vgyok :evil:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Bridg!
Fel a fejjel!!!!
Viszont akkor ha meg akar jönni, akkor még most jöjjön meg, hogy kevés legyen, mire utaztok!!!!!!
Fránya piri..... monnyon le :!: :!: :evil: :evil: :evil: :evil:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


En is igy vagyok vele :? de akkor is :cry: es igy megint visszaalltam 25naposra :?

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


((((((((((Bridg))))))))))

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Kati, ez a vizsgálat durva lehetett :shock: :shock: nem tudsz pihenni pár napot?

Bridget, jó lehetett az ünneplés :lol: :lol: :lol:
Jó érzés is meg nem is, most elkezdtem paráztatni magam :shock: :roll: Egyik részem várna még pár hónapot (ha tökéletesek lennének a hormonjaim és a párom fickói is javulnának, akkor ugye lenne spontán esélyünk is és nem kellene a lombik tortúra :roll: )
Viszont úgy érzem, most minden klappol, így nem akarom húzni az időt - elutazunk, így hamar eltelik a hónap, és tavaszra fog megszületni :lol: Egyébként is, ha elhatározok valamit, utána már nem szeretek sz*rakodni :lol:

Kép
vickybabe
 
 


Kép Kép

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Bridget :cry: :cry: :cry:

Kép
vickybabe
 
 


Vicky: Tök jóóóóó..... mindjárt itt a június :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Csajok!!!!

Hétfőn utaztok!!!!!!!!
Megy már az izgulás????? Lázas csomagolás???? Vásárlás????

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Vicky
Kép

Zsu
Izgulason kivul itt sehun semmi...se pakolas se vasarlas :? :?

Lementem botba 5perc es jovok :wink:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Okeska!!! Tessék venni vacsira valót!!!!

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Na vgyok am csak kozben csinalom a kajat :roll:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Hol van mindenki :roll:
Kép

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Na itt vagyok :lol: :lol: :lol:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Itt vagy még Bridg?

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Végre sikerült megvennem a keresztelőre az ajándékot :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Kép

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Na ennyit a telepatiarol :lol: :lol: Itt hat :lol:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Sziasztok! Mitől is voltam tegnap olyan fáradt?? A válaszom nem tudom! De azt tudom, hogy most is mindjárt leragad a szemem! Tegnap amint leraktam magam vízszintbe egyből olyan hányinger fogott el, hogy az csak na! reggelre elmult! Erre ma délben megebédeltem és ujra hányinger! :cry: :oops: :cry: Nagyon rossz érzés! Szerintem volt egy kis gyomor rontásom! Azaz lehet, hogy még van is. De lehet, hogy babos vok???????? Mert barnázom??? Na de majd kiderül! Szép álmok hesss-hesss-hesss!!!! Szoval majd május 3.-án kiderül!!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Noci
Lehet babos vagy :wink: Barnazas lehet attol is,hogy agyaz a bebi :wink: :lol: Pihenj sokat 8)

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Nócika!
Minden tiszteletem a tied,hogy kibírod addig.... már jövő hét mindjárt itt van......olyan jó lenne, ha beköltözött volna picuri pocidba :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Csajok?????
Merre vagytok?????

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Zsuzska, mit vettél?

Nócika, ezek elég gyanús babás tünetek - fáradtság, hányinger, barnázás! Drukkolok!!!!!!!!!!!!

Bridg, én dolgoztam napközben. Most már vagyok, párom külföldön, úgyhogy szólózom ma este :?

Kép
vickybabe
 
 


Zsu bocsa de an elmentem aludni :roll: :oops:

Vicky Sajna mikor mar jottel en mar reg aludtam :oops: :oops:

Ejfel utan mar agyban voltam.1korul "tornaztunk apaval" :lol: :lol: 8) :oops: Aztan alvas :arrow: ma meg mar fentvgyunk mert o 9-re ment megbeszelesre,,,en meg megyek pakolni a lakasomba :? Ez a vonalzo is 10-tol indult...na mind1nem is tom miert vannak ha 1szer nem muxenek :evil: a hom most mertem 37...ki erti ezt :?: :? :roll:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Zsu elore sajnallak,hogy mi lesz veled mer mos se jon senki nem,hogy ugy :roll: En jelentem osszepakoltam a lakasomat,feladtam anyunak lovet es aztan Kittyvel a jatszon trecseltem :lol: :lol: Most ertem haza megyek tisztitoba aztan eszem es este 8-ra az iskolas regi baratai is szeretnek felkoszonteni emberem igy buli van ma is :wink: Foleg,hogy egy csoppnyi piri is van...ma kirugok a hambol :evil: :x 8) :lol: Ember viszont holnap elajul ha meglatja mennyi cuccom van meg a masik lakasban :lol: :lol: :lol: :lol: :oops: Pedig mar nem is laktam ott Julius ota :roll: Nem vgyok jol... :roll: furin erzem magam...jaj el is felejtettem mondani,hogy anyu megkapta a csomagot amit kuldtem :D Bar a ket csomag ragogumit kivettek :evil: meg a kis kekszeket amit kuldtem porra ossze volt duzva :evil: jah meg kis csokikat a 38bol 20 van meg...szemetek Kép Orult neki ngyon foleg a digitalis fotokeretnek azt nezegette ma is hivtam :P raktunk ra vgy 179kepet ha nem tobbet :lol: Emlexel Zsu mikor orakat dolgoztunk rajta emberrel :?: :roll: Hat megvan a gyumolcse :P Na megyek eszem mer kilukad a gyomorom :?

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Sziasztok!
Bridget
klassz az új vonalzód, és az új avatarod! :lol: :lol: Láttam jól sikerült a buli. Az az étterem egyszerűen fantasztikusan néz ki! :lol: :lol: Izgulsz már az út miatt. mindjárt utaztok! :lol: :lol: Piri ugye nem jött meg? :roll: :roll:
Zsuzska
a Te vonalzód is nagyon szép! :lol: :lol: Ez az új vonalzó, hátha hatékonybb lesz! :lol: :lol:
Vicky
Neked nagyon szorítok a lombikhoz! Remélem azért nem lesz rá szükség, és spontán összejön addig. :lol: :lol:
Kati
Szörnyülködve olvastam végig a vizsgálatod történeteét. Meg vagyok döbbenve. :evil: :evil: :shock: :shock: Aztán megosztottam egy barátnőmmel, aki már szült. Ő nem volt rajta annyira megrökönyödve mint én, mert azt mondta, hogy neki is ilyen vizsgálata volt. Ő számon is kérte az orvosát, mire elmondta neki, hgoy muszáj, még ha kellemetlen is. CSak így tudja alaposan körbevizsgálni a méhet. Hát nem tudom. Végül is orvos nem vagyok, de szerintem ez durva. :shock: :shock:
Nóci
A tüneteid nagyon babásnak tünnek. Nagyon szurkolok,hogy úgy legyen! :lol: :lol:

Lányok! Nem tudom hallottatok-e már a Billings-módszerről, és a barátcserjéről. Kaptam róla emailben egy tájékoztatót. A Billgins-módszer lényege, a hüvely nyák vizsgálata. Egy kolléganőm e szerint fogant meg 1-2 hónapon belül-6 év próbálkozás után. A barátcserje, a hormonokra van jórékony hatással. Ha érdekel benneteket, nagyon szívesen felrakom, vagy elküldöm emailben, vagy priviben.
Vendég
 


SziaPendi
Kialudtad magad? :D Hat tegnap elott keves barna,tegnap kis piros is meg ma is kis piros :roll: Valszinu piri jon :roll: de meg nem tom ,hogy milyen minosegben :? Izgulok jah...minnya megyunk el se hiszem mar olyan reg "nyaraltam" :roll: :) Koszi a dicseretet probalkozom de latod egyik se megy :x marmint a utazos vonalzom 1ike se :roll:
A szoveget meg szerintem tedd ki...bajunk nem lesz belole masnem segit :wink: Amugy is tobben olvassag ,mint ahanyan irnak bele...en ma csak tom :lol:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek aki irt! Ma már talán jobban érzem magam, tegnap egész délután feküdtem és nem nagyon csináltam semmit. A fiamat az apja elvitte játszótérre, ide-oda, én meg tévéztem. Na és anyós újra meglepett és kivasalt (már megint) mindent, a férjem kimosta a ruhákat, és kiteregetett, tehát el vagyok kényeztetve.

Pendi! Ezek szerint ez egy "bevett" módszer? Hát ilyen nem csináltak velem az elsőnél. Na de most már úgyse tudok mit csinálni, de az tuti, hogy a következő vizsgálatnál azért megmondom neki, hogy milyen "kellemesen" éreztem magam utána.

Aki utazni megy annak jó utazást!!!
Mi 30-án megyünk haza a szüleimhez és a rokonsághoz, ballagási ünnepség, ebéd lesz, utána május 1-jén repülősnap, majális stb, aztán vasárnapig pihenés, rokon és barátnőlátogatás, talán kettesben is fogunk romantikázni, egy mozi és pizzázás erejéig.

Mindenkinek szép napot!

Kati

Kép

Kép
szakmarinekati
 
 


Szia Kataaa
Na vegre egyre surubben jossz :wink: Igy elkenyeztetnek otthon :shock: biztos megerdemled :wink: harman is utazunk ugyhogy Zsu tartja majd a frontot :lol: De ahogy latom te se fgogsz otthon csucsulni a popodon...aztan agyjatok a romantikanak 8) :oops: Tyu most nezem mar 10hetes multal :shock: :o

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Bridget
Igen kiakludtam magam. Tegnap nagoyn el voltam havazva, és csak ma reggel tudtam végigolvasni az írtakat. Dajnálom pirit, de ahogyan Zsuzska is mondta, inkább most, mint az utazás kellős közepén. Most amúgy is ezer a feladatod. Lehet, hogy a babuka id úgy gondolja, hogy majd ott kinn jól megfogan. Nagyon sokan lettek nyralás alatt terhesek.
Én tegnap úgy jártam, hogy valószínűleg megint pé-m volt. Legalábbis aszerint a módszer szerint amit mindjárt felrakok. Jól rá is gyúrtunk. Megint gyertyaállás, meg kispárna. :oops: :oops: :lol: :lol:
Majd meglátjuk, hogy bevállik-e.
Kati
Igazad van, emítsd meg neki. Aztán meg ha nem tetszik neki, akkor pukkadjon meg. :twisted: :twisted: Azért remélem a következő már nem lesz ennyire durva. :roll: :roll: A férjed pedig megérdemli a MINTA FÉRJEK Oskar-ját! :lol: :lol: :lol: Az anyósoddal kapcsolatban pedig irigyallek!Szerencsés vagy! :lol: :lol: :lol:

na küldöm az olvasni valót 2 részletben. :lol: :lol:
Vendég
 


A Billings-módszer
A Billings-módszer (ovulációs módszer) alapja az a tudományosan ellenőrzött és igazolt felfedezés, hogy a méhnyakban termelődött nyák a fogamzó-képesség legmegbízhatóbb jele. E nyák minőségének megváltozása a tüszőrepedés bekövetkezését mutatja, valamint jelenléte nélkül a hímivarsejtek a nő szervezetében életképtelenek!!!
A tüszőérés megkezdődését jelzi a nyák termelődése. A nyák a hüvelyen végig haladva mindig kijut a vulvára, így soha nincs szükség a nyák hüvelyen belüli vizsgálatára. (Ez azért fontos, mert a nők többsége idegenkedik a belső vizsgálattól.) a nyák síkossága, csúszóssága, nyújthatósága jelzi a nőnek, hogy amit érez, az nem hüvelyváladék. (A hüvelyváladék sohasem síkos, nem csúszós. A síkos érzet teszi lehetővé, hogy vakok is sikeresen megtaníthatók erre a módszerre.)
A tüsző megrepedését a nyák síkosságának a megszűnése jelzi. Ennek az az oka, hogy a tüszőrepedés után termelődő sárgatest hormon a nyák biofizikai jellemzőit megváltoztatja. Ez abban nyilvánul meg, hogy a nyák síkossága, csúszóssága észrevehetően megszűnik.
A fentiekből következik, hogy a Billings-módszerrel biztonságosan meg lehet állapítani a tüszőérés megindulását, az érés idejét, valamint az érett tüsző megrepedésének, ezáltal a petesejt szabaddá válásának a megtörténtét. Így teszi lehetővé a női ciklus élettani jelenségeinek tudatos nyomon követését. Mivel a vizeletürítés minden embernél élettani szükséglet, így a vulvánál történő megfigyelés nem igényel külön időt. Vizeletürítés e l ő t t (!) papírzsebkendővel vagy toalettpapírral kell a hüvelynyílást megtörölni. Akkor érezhető, hogy van-e síkosság, csúszósság, van-e valamilyen váladék a papíron. Ha van, akkor a síkosság, nyújthatóság dönti el, hogy nyák, vagy hüvelyváladék, amit észlelni lehet.
" S z a b á l y o k " c s a l á d t e r v e z é s e s e t é n :
1. Fogamzó képes a nő a nyák észlelésének ideje alatt, valamint a tüszőrepedést jelző síkosság megszűnésétől számítva még három napig. Akik gyermeket szeretnének, csak az ez idő alatti közösülés(ek)ből várhatnak fogamzást. Akik el akarják kerülni a teherbe esést, ez idő alatt tartózkodjanak a közösüléstől.
2. A tüszőrepedést követő harmadik nap után a nő terméketlen a kb. két hét múlva jelentkező menstruációs vérzésig. Teherbe esés lehetetlen. A közösülések lehetősége korlátlan.
3. A menstruáció ideje alatt megkezdődhet a következő tüsző érése,, amit a nyák jelezne, de ezt a vérzés elfedheti. Tehát a teherbe esés lehetőségét a nő nem tudja ez idő alatt egyértelműen, biztonságosan megállapítani. A terhesség elkerülése végett ne közösüljenek!
4. A menstruáció után, a nyák termelődésének megkezdődéséig a nő terméketlen. Mivel a maradék ondó elfedheti a nyák megjelenésének észlelhetőségét, a nyák termelődésének megkezdődéséig a minden második napon való közösülés teszi lehetővé a síkos nyák biztonságos észrevehetőségét. Amíg a maradék ondó kiürülése után síkos, csúszós nyákot nem tapasztal a nő, addig terméketlen, nem tud teherbe esni, még ha akarna sem. (A nyák észleléséhez kellő idejű fenntlét szükséges!)
A fentiekből következik, hogy Billings-módszerrel biztonságosan meg lehet állapítani a fogamzó-képes napokat. Ezek ismerete segít a várt fogamzás elérésében, ill. a felesleges önmegtartóztatást kiküszöböli a fogamzás elkerülésének szándékakor.
Részletes ismertetés "A Billings-módzser" c. könyvben található, amely utánvétellel is megvásárolható Szegeden az Egyetmi Jegyzetboltban. Címe: Egyetmi Jegyzetbolt, 6722 Szeged, Dugonics tér 12. Természetes családtervezésről érdeklődni lehet a (62)-469-841 és a (30)-541-004 telefonszámokon is.

A Billings-módszer a gyakorlatban
A méhnyak nyákot a hüvelyen kívül, a hüvelynyílásról vesszük mutató- és hüvelykujjal. Óvatosan széthúzzuk az ujjainkat, és láthatóvá válik a nyák nyúlóssága, ragadóssága. A termékeny nyák nyúlós, nehezen szakad el széthúzáskor. A terméketlen nyák ragadós, könnyen elszakad, amikor távolítjuk egymástól az ujjainkat. Érdemes naponta többször vizsgálni a váladékot, hiszen fél nap alatt is óriási változás állhat be az állagában. A későbbiekben, akár egy ciklus alatt rutinra teszünk szert és az érzet változásából nyomon követhetjük a termékenység megjelenését, meglétét, elmúlását. A nyáknak az érzete az elsődleges, a kinézete másodlagos fontosságú. A közösülés után egy nappal lehet csak biztonsággal megállapítani az aktuális szakaszt - mivel az ondó elfedi a hüvelyváladékot -, ezért különösen a korai NFN idején nem javasolt naponta közösülni.
Érdekes megfigyelés, hogy ha a fogamzó-képes időszak elején fogan meg a nő, lánygyermek születik, ha a közepén-végén, akkor fiú. Nigériában tesztelték ezt, és 314 fiút akaró párból 310-nek fiúgyermeke született és 97 lányt váróból 90 párnak leánya született. Ha ismerjük a fogantatás időpontját, az ovuláció idejét, biztosabban kiszámíthatjuk a gyermek születési idejét: tüszőrepedés napja - 7 nap + 9 hónap. A megtermékenyítéshez 12 + 1 hímivarsejt szükséges. A 12 felvesz egy speciális térformát, kapcsolódva a petesejthez. Ez lehetővé teszi a 13. behatolását. Az a hímivarsejt fog bejutni, melynek feje megegyező méretű a petesejt magjával.
A szabályos ciklust megváltoztatja az erős stressz, a hosszú utazás, ill. az időeltolódás, bizonyos gyógyszerek szedése, a hüvelyirrigálás, méhkaparás, komolyabb nőgyógyászati műtétek, komoly gombás fertőzés, fogamzásgátló tabletta. (Fogamzásgátló tabletta szedése után pár hónap várakozás javasolt gyermekvállalás előtt.) Ilyen esetekben ajánlott a módszert más szelíd módszerekkel kiegészíteni. A szoptatás után, a klimax határán változik a ciklus, ilyenkor érdemes szakembertől tanácsot kérni.

Egyéb módszerek
A Billings-módszer mellett érdemes megemlíteni még három másik szelíd módszert. Ezek:

1. A ritmus módszer
A ritmus módszer arra épít, hogy szabályos ciklus esetén mindig ugyanoda esik az ovuláció ideje. Természetes életmód mellett a ciklus egyre szabályosabb lesz. 57%-os a módszer, ha nem szabályos a ciklus. A módszer 28 napos ciklust vesz alapul. Az 1. nap a menstruáció kezdete, a 14. az ovuláció. Az 1-8. nap terméketlen, a 9-16. nap termékeny, a 17-28. nap ismét terméketlen. A tüszőrepedés előtt 5-6 nappal kezdődő és utána 1-2 nappal záruló időszak még termékeny fázisnak számít ennél a módszernél.

2. Hőmérséklet módszer
Az ovulációkor megváltozik a testhőmérséklet. Ovuláció előtt alacsonyabb héttized fokkal, ovuláció után magasabb héttized fokkal - közvetlenül ébredés után, a szájban, nyelv alatt 5 percen át mérve. A hőmérsékletet minimum 3 órai alvás után, éhgyomorra, körülbelül ugyanabban az időpontban mérjük minden nap! A hőmérsékletet befolyásolja a megfázás, utazás, gyógyszerszedés és az erős stressz is.

3. Méhnyak vizsgálati módszer
Ezt érdemes kombinálni a hüvelyváladék vizsgálatával. Napi egyszer vizsgáljuk meg a méhnyakat, a nap második felében. A két módszer együttes alkalmazása szinte 100%-os biztonságot ad a termékenység avagy terméketlenség megállapítására. A méhnyak könnyen elérhető, tapintása szilárd, az orrhoz hasonló és a méhszáj csukott a terméketlen fázisban.
A méhnyak nehezen elérhető, tapintása lágyabb, az ajkakhoz hasonló és a méhszáj 1-2 ujjnyira nyitott a termékeny fázisban. Csak ezt a módszert alkalmazva is nagyon jó eredményeket értek el a világban, pl. Ausztráliában 122 párnál 1 év alatt 4 foganás történt, Indiában 813 párnál több év alatt 3 foganás stb.

A meddőségről
Ha az ovulációkor történik a közösülés, mert szeretnénk gyermeket, a foganás mégis elmarad többszöri próbálkozás után… A gyermekre vágyó párok mintegy 15 %-a meddő. További 10%-nak kevesebb gyermeke van, mint szeretné. Az esetek mintegy 30 %-ában a férfin, 45 %-ában a nőn múlik a meddőség. A meddőség leggyakoribb okai: petevezeték-elzáródás, a kismedence krónikus gyulladása, alacsony ösztrogén-szint, erős stressz, mióma, fertőzések, dohányzás, alkoholizmus, az agyalapi mirigy bizonyos hormonjainak hiányos - vagy többlettermelése. Az esetek 50 %-ában az alapos orvosi vizsgálat során sem találnak fizikai okot a meddőségre. Ekkor lelki okok játszanak közre, ilyen esetekben ezek kezelése az elsődleges.

Szellemi vonatkozások
„Amint fent, úgy lent” - ismerjük a híres mondást, a mikrokozmosz, az ember megjeleníti a makrokozmosz, a világegyetem eseményeit, felépítését, valóságát. Ez a párhuzam természetesen a fogantatásnál is megjelenik. Egyik megközelítésben az egész gyermeknemzési, kihordási folyamat a planetáris fejlődésnek felel meg, megismétli azt, picit másképpen.
Havonta egy petesejt érik a petefészekben. Ez a nyugalmi állapot utal arra az egységre, amikor a Nap, a Hold és a Föld még egy égitest volt, természetesen nem olyan szilárd formában, mint ma láthatjuk őket. Amikor a petesejt megérik, elhagyja a petefészket, ez megfeleltethető a Napkiválás folyamatának. A petesejt és magja együtt a Föld-Hold egységét jelképezik. A Földfejlődés lemúriai időszakában járunk - a petesejt halad a petevezetékben. Itt történik a megtermékenyülés, amikor is többek között eldől a gyermek neme. A szellemtudomány tanításai szerint a Lemúriai főkorszakban történt a nemek kettéválása. Előtte az ember hímnős volt, teljesen más kinézettel rendelkezett, mint a mai, és más volt a szaporodás formája is. Az ember a Föld fia volt, mondhatni a Földből nőtt ki.
A hímivarsejt a Nap és az üstökösök szimbóluma, ami egyesül a petesejttel, a Föld-Holddal. Az üstökösök a Napból váltak ki, csóvájuk a hímivarsejt farkával analóg, amit elvesztettek, amikor beléptek a Föld légterébe, mint ahogy a hímivarsejt is leveti a farkát, mikor behatol a petesejtbe. A természettudomány azt tanítja, hogy az üstökösök, melyek a Földbe csapódtak, elősegítették az óceánok és a légkör olyan változásait és alakulását, mely lehetővé tette az élet megszületését. Minden egyes megfoganás csoda, ősi, kozmikus folyamatok megismétlődése egyéni szinten.
Vendég
 


A barátcserje (Vitex agnus-castus) alapvetően nőgyógyászati panaszok kezelésére használt gyógynövény.
Számos különböző alkotóelemet tartalmaz, többek között flavonoidokat, iridoid glükozidokat és terpenoidokat. Úgy tűnik, hogy a teljes terméskivonat gyógyhatású. Hormonokat nem tartalmaz, jótékony hatásának lényege azonban éppen az agyalapi mirigy serkentése – különösen az LH-hormonnak nevezett lutein termelésére. Ez közvetett módon növeli a szervezet progeszteron-termelését – ez az anyag pedig a menstruációs ciklus szabályozását segíti. A prolaktin-termelés szabályozását is javítja. Az enyhén megemelkedett prolaktin-szint csökkentése nemcsak néhány meddő nőnél lehet hasznos, de azoknál is, akik melle a PMS (premenstruális szindróma) részeként nyomásérzékeny.
A növény termését Európában évszázadok óta alkalmazzák női hormonális problémák orvoslására. Hagyományosan rendszertelen menstruáció kezelésére, a normális menstruációs ciklus visszaállítására és termékenységi problémákra alkalmazták a gyógynövényt, manapság emellett a premenstruációs szindróma (PMS) kellemetlen tüneteinek enyhítésére is ajánlják.
Mivel a PCOS egyik meghatározó tünete az ovuláció elmaradása és ebből adódóan menstruációs zavarok, a barátcserje hatékony szer lehet a betegség kezelésében.
Laboratóriumi kutatások nem történtek a gyógynövény PCOS-ra gyakorolt hatásának mechanizmusával kapcsolatban, azonban a betegek csoportjaival végzett klinikai kísérletek és tapasztalatok egyértelműen pozitívak a gyógynövény hatékonyságát illetően.
A tapasztalatok szerint a gyógynövény hatására a menstruációs zavarral küzdő nők jelentős részében a menstruáció rendszeressé vált, a ciklus második felében a progeszteron szint emelkedett, valamint, a PCOS-ben szintén gyakran előforduló, emelkedett prolaktin szint csökkent.
A növény hatóanyaga nem tartalmaz hormonokat, feltételezések szerint hatását az agyalapi mirigy működésére gyakorolt hatásán keresztül fejti ki, az LH hormon termelését szabályozva.

A gyógynövény hatását 1-2 hónap folyamatos szedést követően kezdi kifejteni.

Javasolt alkalmazása:
Hormonális elégtelenségre visszavezethető menstruációs problémákra, PCOS esetén a hormonális egyensúly visszaállítására, a rendszeres menstruáció és ovuláció kiváltására, valamint a PCOS egyéb kellemetlen tüneteinek csökkentésére ajánlott.

Napi adagja:
Általános adagja 175 mg standardizált kivonat naponta (0,6% agnusid tartalomra standardizált kivonat esetében), egy adagban, rendszeresen ugyanabban az időben (általában a reggel, felkelés utáni szedését ajánlják) javasolt szedése. Mivel az egyes nõi szervezetek működése lényegesen különbözhet, így a gyógynövény hatásában, annak szükséges mennyiségében is lényeges eltérések adódhatnak. Amennyiben a napi 175 mg rendszeres szedés mellett nem bizonyul hatásosnak, a napi mennyiség megemelése hozhat eredményt.

Mellékhatások:
A gyógynövény szedése rendkívül biztonságosnak bizonyult. Rendkívül ritkán előfordulhat allergiás érzékenység a barátcserje termésére. Ebben az esetben nem ajánlott a növény szedésének folytatása. Egyéb ismert mellékhatása nincs a szernek.

Ellenjavallat:
Terhesség, szoptatás alatt a gyógynövény szedése nem ajánlott, a hormonháztartásra gyakorolt hatása miatt.
Hormonkezelés mellett megváltoztathatja a szedett hormonok hatását (elsősorban felerősítve azt), így a gyógynövény szedéséről a kezelőorvossal minden esetben konzultálni kell.

Beszerezhető:
• Magyarországon kapható termékek közül a legmagasabb barátcserje tartalommal a Premens tabletta rendelkezik, mely gyógyszertárban recept nélkül kapható készítmény. A Premens tabletta ajánlott napi adagjának gyógynövény tartalma alacsonyabb, mint a PCOS esetében ajánlott napi adag, így amennyiben a napi ajánlott 1 tabletta hosszabb távon sem bizonyul kellően hatékonynak, érdemes megpróbálkozni az ajánlott adag megduplázásával. A magyar forgalmazóval folytatott konzultációm szerint a napi 2 tabletta is teljesen biztonságos mennyiség. A Premens gyártója a premenstruációs szindróma (PMS) kezelésére határozta meg az ajánlott napi adagot, mivel a készítményt a PMS kezelésére alkalmazzák.
• Európában és az USA-ban számos gyártó készítménye kapható (általában Vitex néven), melyek általában interneten keresztül megrendelhetőek. Az eltérő gyártók termékei különbözhetnek a standardizálásban ill. annak mértékében, valamint a gyógynövénytartalom mennyiségében.
• A gyógynövény interneten keresztül történő megrendelésével kapcsolatban tapasztalattal nem rendelkezem.
Vendég
 


Ez jo hosszura sikeredett :lol: :lol: :lol: Minnya beleolvasok aztan este meg vegig olvasom :wink:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Én mondtam, hogy hosszú! :lol: :lol: :lol: Csak olvasgassatok! :lol: :lol: Én is végigolvastam, és szerintem érdemes megpróbálni. Nem is fájdalmas, nem is költséges.
Nekem tegnap volt ilyen tünetem, olyan zselészerű folyás. Felhívtam a barátnőmet, és ő is megerősített, hogy ez valószívű pé. És nincs kizárva, hgoy 2 is lett ebben a hónapban. Régen a dokim is mondta, hgoy vannak olyan hónapok, amikor nincs, és vannak olyanok is, amikor 2 pé van. :lol: :lol: Legalább dupla esély. :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Zsuzska; Bridget; Kati; Vicky; Zsófi és a többiek

Merre vagytok??? :?: :?: :?: :?: :roll: :roll: :roll:

Én már megfőztem, ettem, varrtam, és most hogy nem vagytok, elmegyek biciklizni. :roll: :roll:

Holnap megint meló. :roll: :roll: :roll:
Mindenkinek szép napot! :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Szerencsére voltak ma rendesen és nem volt időm jönni, de most nagy a pangás, így vagyok :lol: :lol: :lol:

Pendi: Ide is köszi, hogy felratad... én már kinyomtattam, úgyhogy holnap tanulmányozni fogom :lol: :lol: :lol:

Vicky: Arany nyakláncot kap a kis csibész.... majd szép maradandó ajándék lesz neki :D :D :D

Bridg: Örülök, hogy végre sikerült összepakolnod a lakásodból a cuccokat..... látom magam előtt, hogy párod mekora szemeket fog mereszteni, ha meglátja a dobozokat :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Az ausztrál farmer egy vödörrel a kezében elindul a közeli
> gyümölcsösébe, az útja egy tavacska mellett visz el.
>
> Arra lesz figyelmes, hogy a tóban három meztelen fiatal szépség
> fürdik, a ruháik szétdobálva a parton. A lányok észreveszik és
> kikiabálnak neki:
>
> - Addig nem megyünk ki a vízből, míg nem megy el innen!
>
> A farmer egy kicsit felemeli a vödröt, és visszakiált:
>
> - Nem leskelődni akartam, a krokodilt jöttem megetetni!
>

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Vgyok :lol:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: