Új privát üzeneted érkezett!

telefont, távirányítót is

elírtam
Vendég
 


Almodo az olyan jó környék!! (nem tudtok arrafelé eladó házacskát?) Akkor te akár négykézláb is be tudsz sétálni a kórházba! :lol:

Mikor érsz rá, hogy dolgozol? Meghatározott napok, vagy napszakok? Én mindig ráérek, jövő héthez mit szólsz?

Rambóka járóka, etetőszék, hordozó, autósülés!! Ezeken kívül az öled és a kezed!! :lol: :lol:

Domi is ugyanlyen extragyors volt, két hónaposan hasra fordult, 5 hónaposan volt már foga több is, 5 hósan ült, Johanna nem csipkedi magát, de azért nincs lemaradva sem.

Csillag Domi elég egyenletesen nőtt egész évben, azt lehetett látni, ha egy nyár alatt két számot nőtt a lába, akkor télen is valszeg kettőt fog, de a láb nem nő annyira gyorsan, mint a gyerek. Általában két számmal vettem nagyobbat jövőre.

Csillag egyszer valaki már mondta, nálunk a bugyolálás jön be, elalszik a kezemben, vagy szopi közben, lerakom a kiságyab, takaróval elöl hátul betűröm, alátűröm, kitámasztom, hogy higgye azt, továbbra is fogom, ja és nem a hátára teszem le, hanem az oldalára. Ha hátára terítem ki, azonnal felébred.

Kép

Kép
rejo
 
 


nálunk nem jön be a bugyola se. az egész alvás kész krimi. néha. néha meg elalszik magától is. ált reggel, duán nem mindig, este meg soha. éjjelre általában egész jól bealszik, érdekes módon.

rejóka, majd üzletelünk a cipőkkel, jó? :wink: asszem először téli cipőt fogok neki venni.

norka, sztem tegyétek fel a tv tetejére a távirányítót, meg a telefont is legalább egy méter magasságba! :wink:

Kép

Kép
csillagfény
 
 

 
 

Rejó!

Igen, én is nagyon szeretem a környéket, és nézegetem a házacskákat, mert mi is vevők lennénk egyre (most társasházban lakunk), de csak villa méretű házacskák vannak, amit nem tudunk megfizetni. :cry: :cry: :cry:
Hát ja, a kórház tényleg egy köpésre, és ez nem is jött ki rosszul, mert nagyon rohantunk... Azt hiszem elég rendesen bepánikoltam volna, ha mondjuk csak kétszer ennyire van a kórház, mert nálam a szülés úgy indult, hogy elkezdett "dőlni" belőlem a vér. De tényleg, csíkot húztam magam után... Elég ijesztő volt, bár utólag kiderült, hgoy "csak egy kis tágulásos vérzés" volt.

A jövő hét jó (kivéve hétfő), nekem általában du szokott jó lenni 5 óra után, akkor járunk sétálni. Minden nap dolgozom, de próbálom akkorra időzíteni, amikor Márk alszik, így a napirendünk elég szabályos... :lol: Délelőtt 9-től fél 11-ig, és du. fél 2-től fél 4-ig van az alvás kb., amikor én dolgozom.

De ha nektek ez már túl késő, akkor valamit megbeszélhetünk a két alvás köztre is - csak akkor valahogy a kaját be kell iktatnunk...

Na, hogy legyen?

Kép
almodo
 
 


Almodo küldtem püt

Kép

Kép
rejo
 
 


Csillagfény!

Nálunk a brutális altatási módszer arra mindenképpen jó volt, h. a gyerek megtalálta a hüvelykujját ill. azóta megtanult oldaltfekve elaludni (hanyatt még mindig nem tud!).
Többnyire már a fürdést követő masszírozás alatt rácuppan a hüvelykujjára és a párom simán le tudja tenni, ha nem, akkor egy kis esti szopi szokott segíteni.
De tegnap teljesen be volt indulva és minden próbálkozásunk ellenére este 11-ig kukorékolt!
Ettől függetlenül 4-kor ébresztett, majd ezt követően a szokásos hajnal 5-ös cirkuszt is lenyomta! Az utóbbinál megmakacsoltam magam, és nem voltam hajlandó felkelni hozzá, de 20 perc után végül megint a gyerek győzött! Nem tudom mi lesz velünk! :shock:
Ma semmit nem tudtam elintézni, mert hajat kellett volna mosnom, de a gyerek fél 12-ig pörgött és hanyagolta a délelőtti alvását, utána meg már hiába indultam volna el, meg közben el is aludt.
Sajnos egyre nehezebb, mert a kiságyában nem marad el és üvölt, a nappaliban meg nem hagyhatom, mert nem biztonságos!
Holnap fogom megrendelni a karámot és még 3 hét mire elkészül! :shock:

Almodo!

Nálunk is lila fejjel és guvadó szemekkel nyom, miközben hangosan nyög. :lol: Mindezt ráadásul etetés közben!!!!! :oops: (Apám, amikor először látta, h. milyen szépen eszik a gyerek kanálból, közölte, h. akár étterembe is elvihetnénk, aztán pár perccel később mindezt visszavonta, mert a gyerek akkora nyögést rendezett, mintha egy elefántot kellene megszülnie!!!! :lol: )
Szilvás Frutapura nálunk is bevált e célból, de azzal tényleg minden jel nélkül lerendezi a gyerek a dolgot és az ember már csak a szagból következtet.

Apropó! Kényes kérdés: Ti hogyan oldjátok meg a használt pelenkákat????
Mi egyenként is lezacskózzuk és a kukában is van szemeteszsák. A gyerek pelusos kukája 10 literes, pedálos és aránylag jól záródik, naponta ürítjük és 2 naponta fertőtlenítem. Mindezek ellenére, ha rálépek a pedálra, olyan szag lesz, h. majd kidobom a taccsot. Nem tudom mi lesz nyáron!!!!!! :shock:

Norka!

Mi a minap azon röhögtünk, h. áll a gyerek a kádban szemben az apjával (apa ül), egy darabig apáét tanulmányozza, majd elgondolkozó képpel lenéz a saját kukacára! Meg kellett zabálni annyira aranyos volt!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Lesz babaszoba is??? Ez mit takar????
Gergőt elvileg nem visszük, ha csak anyuéknak nem jön közbe vmi. De azért jó lenne tudni, h. mik a lehetőségek, ha mégis vinnünk kell!


Segítség!!!!
Nagyon harap a gyerek!!!! :shock: :shock: :shock:
Gondolom már nem jön belőle elegendő tej, ő meg türelmetlen.
Ma rápaskoltam a szájára, mert 3X egymás után megharapott, annak ellenére, h. rászóltam és elvettem tőle a mellemet. Erre megsértődött és utána már nem volt hajlandó szopizni. :cry:
(Gondolom, azért ez nem fogja meggátolni, h. éjjel felkeltsen minket! :twisted: )
Nem az lenne a célom, h. ne szopizzon, hanem, h. ne harapjon!
Minden megoldás érdekel!!!!!!!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rami drága!

persze hogy üvölt a kiságyában, mert nem lát téged! rami!!! Már 100X montam, tedd bele autósülésbe, etetőszékbe, hordozóba, kösd be, tedd abba a helységbe ahol vagy, adj a kezébe játékot, és ha lát nem lesz gond!!!

neked hogy esne, ha bezárnának valahova egyedül, és kimaradnál mindenből, és még az istenedet sem láthatnád!

ne üss rá a szájára. Ezen kicsit kibuktam. (tudom, hogy nem verted orrba a gyereket, meg nem behúztál neki) Ettől BIZTOS nem fogja megtanulni, ezt garantáltam állíthatom. és később se paskolj a kezére, meg a fenekére. nem használ. nem bántani akar téged Gergő, meg neked fájdalmat okozni, lehet egyszerűen viszket az ínye. Johanna is harap. meg barátnőm kisfia is. én hangosan és határozottan felkiálltok a fájdalomtól :lol: , Johanna erre megijed, és rámnéz, hogy akkor most mi van? Aztán megbeszéljük, hogy ez nekem fáj. Sztem kezdi megérteni! :wink: legalábbis egyre kevesebbet csinálja.

Tudod mi a baj? Gergő nem tudja mit akartok. meg van zavarodva. El kellene döntened mit akarsz, és ahhoz KÖVETKEZETESEN tartani magad. ha megtanulja, hogy sírással érheti el azt amit akar, akkor sírni fog.

Ha tudod, hogy végül úgyis fel fogod venni, akkor ne hagyd 20 pecig sírni, hanem vedd fel pár perc után. Ha eldöntöd, hogy nem fogod felvenni, akkor ne vedd föl többet akármennyit sír, és meg fogja tanulni, nem érdemes sírni.

De sztem ez a legrosszabb. Mondok egy példát. Domi kezdett nehéz lenni 2-3 éves korában. nem bírtam már felvenni, próbálkozott utcán, mikor kettesben sétáltunk, hogy ő fáradt, mondtam neki nem tudlak felvenni, mert nehéz vagy. És attól a naptól kezdve nem vettem fel többet, inkább biztattam, hogy ő már milyen nagyfiú, hogy ennyit bír gyalogolni, milyen büszke vagyok rá, leülhet majd a buszon stb., pár napig próbálkozott csak még, és aztán nem.

Apa is elkezdte, nem veszlek fel kisfiam. A gyerek nála is bepróbálkozott. Jött a hiszti, sírás, amit apa nem bír (én rezzenéstelen arccal bírom, apáét is :lol: , másképp már nem lenne férjem... :lol: ) apa persze 10-20 perc múlva felvette. Másnap megint próbálta nem felvenni, de persze gyerek tudta, ezt nem kell komolyan venni...5 éves koráig cipelte...

A gyerek érezze határozottan mit akarsz, mert különben nem tud hozzá alkalmazkodni.

és légy egy kicsit türelmesebb, ha harap hát harap, azért gondolj bele más mit nem adna azért ha harapná valaki, sztem páran azt is megengednék, hogy leharapja egy kisbaba a fél mellüket... :lol: :lol:

(nnna, remélem nem értesz félre, csak tudod nekem mindig el kell mondjam a véleményem... :lol: :lol: )

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejo!

Köszi a tanácsokat!
Eddig is elolvastam, de Gergő mostanában kézben is alig marad meg, mindenáron állni és menni akar, úgyhogy egyik megoldás sem vált be! Már a játszósszőnyegen sem marad el. Megy a fotelhez, székhez, hozzám és áll fel, és mászna még feljebb. Neki pillanatnyilag a világ nem elég! Ezért is nem akarok kicsi járókát venni!
(Párom javasolta a mászófalat, de az azért még korai lenne! :lol: )


A harapással kapcsolatban:
Jajdulok én, hogyne jajdulnék, már el is magyaráztam neki többször, h. anyának ez fáj! Néz rám, aztán elvigyorodik, majd bekapja újra, de pár perc múlva megint harap. És egyre többször!!!! :shock: Valszeg az a baj, h. nem jön belőle semmi! :cry:
Nem tudom minek erőlködöm a szoptatással, de most megint neki van rá igénye. Nemrég még alig akart szopizni, mostmeg úgy dolgozik, h. totál csatakosra tudja izzadni a kis fejét!!!!!
Csak hát ugye a tejcsi közben elment...... :cry:

Kitartás ügyben:
Most vhogy minden felborult! Eddig aránylag jó rendszerünk volt, erre most egy hete összevissza alszik, összevissza eszik, semmit nem tudok előre tervezni így nekem is kifolyik az idő a kezem közül. (Pedig neki kell állnom tanulni, mert május 8-án vizsgázom!!!!!!)
Valszeg jön az alsó két kettese, de sajnos nem kapkodja el!
A hisztijei meg immáron meghaladnak minden elképzelhető mértéket. Sajnos a kitartása is!
Tudom, h. minden alkalom, amikor engedek neki csak megerősíti abban, h. érdemes hisztizni, de 20 percnyi üvegrepesztő visítás és fuldoklásig fokozódó hisztizés még az én tűrőképességemnek is sok, pláne hajnalban!!!! :shock:
De egyszerűen képtelen voltam hozzá felkelni és reméltem, h. talán visszaalszik, hiszen egy órával korábban cicizett! De nem. :cry:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka!

A Suttogó 3. kötetében van valami velvesz-letesz módszer az éjszakai hisztiről leszoktatásra. Egy barátnőm ezzel sikeresen leszoktatta a gyerekét az éjszakai üvöltésről, lehet érdemes lenne próbálni...

A harapásról: Márk kifejezetten akkor harap, ha már nem éhes, és én tömködöm a szájába a cicit. Addig, amíg éhes, ilyen problémánk nincs, mert szopik. Ha azért köpi ki, mert kiürült a cici, akkor még 2x-3x visszateszem a szájába, és picit még próbálja szopizni, aztán ha túl sokáig kínálgatom az üres cicivel, akkor is néha ráharap. Ezért ha úgy látom, hogy még enne, de az egyikben már nincs, akkor automatikusan adom a másikat is neki. Én azt javasolnám, hogy amikor megharap, ne add neki vissza a cicit, akkor fejezzétek be - ugyanúgy jajjdulj fel, hogy ez fáj, és magyarázd el neki, hogy nem szabad, és ne add vissza neki. És vagy folytassátok a másik cicivel (ha az még hátra van), vagy pedig adj neki valami más kaját, ha még éhes.

Nagyon egyetértek Rejo-val, hogy a legfontosabb a következetesség. Ha valamit eldöntesz, hogy hogyan akarsz csinálni, akkor ahhoz ragaszkodj, és ne hagyd, hogy a gyerek győzzön. Hogyha annyira üvölt, hogy nem lehet kibírni, akkor lehet, hogy tényleg nem a sírni hagyás a megoldás - viszont ha tudod, hogy úgysem bírod 20 percnél tovább a hisztit, akkor kár őt 20 percig is hagyni. Neked is rossz, és neki is. Ez a felvesz-letesz módszer valami iylesmi (bár nagyon nem ismerem, mert szerencsére még nem volt rá szükség...) Egyébként én változatlanul azt mondom, hogy nincs a gyereknek éjszaka szüksége a kajára - ha mégis kierőszakolja, az csak rossz szokás miatt van, vagy nem eszik eleget napközben. Én a helyetekben megpróbálnék napközben többet adni neki, és éjjel nem kapna. Tuti, hogy az első pár éjszaka nem lesz könnyű, de minél később próbáljátok leszoktatni, csak annál nehezebb lesz, szerintem.

És többször írtad, hogy este - még ha kér, akkor kicsit szopizik. Nem mindig szopizik lefekvés előtt?

Nem tudsz Gergőnek valami ideiglenes karámot építeni, ahol egy biztonságos övezetet alakítasz ki?
És írod, hgoy állni és menni akar. Ez azt jelenti, hogy fogjátok a kezét és lépeget, vagy ti viszitek kézben? Mert ha az első, akkor én azt javaslom, hgoy erre ne szoktassátok rá, mert hónapokig nem lesz nyugtotok tőle, amíg meg nem tanul egyedül járni. És állítólag a babának sem jó, mert a gerince és a lába nem elég erős még hozzá...

Mindenesetre kitartást kívánok! És legyetek erősek és következetesek!

És kérünk képet!!! :lol: :lol: :lol:

Kép
almodo
 
 


Almodo!

Nem mindig szopizik, mert van, h. már a masszírozás alatt rácuppan az ujjára és majd elalszik, ilyenkor a párom le szokta rakni aludni.
Próbáltuk már azt is, h. szinte megtömtük a gyereket, akkor is ébred éjjel. Tutira nem éhes, mert a cicin is bealszik pár perc után, egyszerűen csak cicit akar a szájába, de azt nagyon! Semmi nem tántoríthatja el!!!
Nem tudok mást tenni, talán majdcsak abbahagyja vmikor. (legkésőbb 18 évesen! :wink: )

Nem fogjuk a kezét. Simán feláll minden függőleges dolog mellett.
Anyu szokta lépegettetni időnként, de ő egyenlőre nem járni, hanem állni akar ill. állásból vhova tovább felfelé jutni.
A cipelésre nem fogom rászoktatni újra, mert örülök, h. leszokott róla! :twisted:
Négykézlábazik a szentem, de igen fürgén!
Amit most kimondottan gyakorlunk, az az állásból való leülés, mert akkorákat döng a feje, amikor eldől, h. jobbnak látom, ha megtanul leülni is!

Valahogy így tanult meg felállni:
Kép 04.03. itt még nem tud egyenes háttal ülni

Kép 04.06. itt már feltérdelt

Kép 04.07. itt már elkezdte feltolni a popóját, ekkor döntöttünk úgy, h. ideje legalsó állásba tenni az ágyát

Kép 04.14. itt még kissé ingatagon.....

Kép 04.18. itt már stabilan áll saját magától felkapaszkodva a keretre

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka beszarok! :lol:

Gergő 10 hónaposan járni fog!!! (Johanna még 16 hónaposan se! még legfelső állásban van a kiságya! :lol: ) Az biztos hogy egy aktív fajta gyerek, ilyen is kell! :wink:

nem baj jön a jóidő, mentek majd sokat játzsótérre, jól lefárad, aztán alszik! Meg ott kolbászolhat ezerrel!

Hát erre lenne jó a cumi éjszaka...váltig állítom,(na almodo ezzel nem fog egyetérteni :lol: ) közétek kéne venni és úgy aludna mint a bunda, mert tényleg nem éhes, csak téged akar (vagy cumit, de mondtad azt kiköpi). Már elég nagy, nem feküdnétek rá, nem próbáljátok ki? Akkor nem kéne hozzá felkelni...

Ajjaj rambóka máj, 8 vizsga??? Azért vagy te ennyire ideges...húha, ez tuti nyomaszt belsőleg(na ezt jól megaszontam), és ezt tuti érzi Gergő is...

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejóka, te leszel a topic nevelési tanácsadója, jó? nekem nagyon tetszik, amiket irsz. :D

nálunk alszik éjjel, ha a szüleimnél alszunk, akkor elég a cumi, vagy az se kell, ha otthon, akor sajna kell a szopi. szeptemberben költözünk.
én is olvasgatom a suttogót. hát, asszem, majdnem mintababánk van, de alvás szempontjából, egy nagy mimóza. :D

rambóka, szerintem valahogy mégiscsak meg kéne nézni mennyi tejed van.
ha nagyon harap, esetleg leszivhatod, és odaadhatod cumisüvegből. gergő már majdnem 7 hónapos!!!! azt a 3 hónapot végig lehet így csinálni.
de asszem én következetesen kiáltané, ha harap, kivenném, és elölről kezdeném. ha nem megy, akkor hagynám 2 percet sírni, és kezdeném elölről, nem tudom.

éjszaka: szerrintem gergő már kiköpné a cumit, ha eddig nem cumizott, de kiprübálhatod, én szoktam pelusból egy békát csinálni, összekötöm a sarkait, és úgy, azzal kitámasztom a cumit, így nem esik ki, csak ha kiköpi, és oda tud hozzá bújni.
én asszem megpróbálnám megnyugtatni, de ahhoz ragaszkodnék, hogy nincs cici. akkor se, ha szétrágja a pólódat. akkor egye azt. :D ha attól megynyugszik, azt is odaadhatod neki az ágyba.
nálunk egyébként a zajtól ébred meg a gyerek a panelban. a szüleim családi házában végig alszik. érdemes lenne megfigyelni, hogy csak rossz szokásból ébred, vagy valami más oka van.
én pl a költözésig nem fogom erőltetni a külön alvást, utánaviszont szépen lassan rászoktatom a kiságyban,és szopi nélkülire.
addig nem tudok mit csinálni. idétlen betonkasznik.

én a napközbeni napirendhez nagyjából szktam ragaszkodni. megetetem, ha itt van az ideje, és ha nagyon elalszik, kitakarom, és nem figyelek rá, hogy csend legyen, és így felébred magától 10 perc alatt. aztán valahogy igy vissza szokott állni.

én asszem először is meg kéne nyugodnod, elhatározni valamit a gyereket és önmagadat ismerve. nem pont ma, addig szopizzon nyugodtan. utána viszont az elhatározást tartani.

nem lehet, hogy gergő nem fárad el eléggé napközben???? vagy túl elfárad? mennyit alszik napközben?

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Rejo, igazad van, az együttalvást én biztos nem választanám. De nem azért, mert ne lenne jó a gyereknek, vagy nekem is (bár apáról már lennének kétségeim, hogy mennyire tudja kipihenni úgy magát, nálunk tuti probléma lenne), hanem azért, mert erről egyszer majd le is kell szoktatni a gyerkőcöt. És szerintem az nagyobb lelki törést okoz majd nála akkor, mintha most szoktatjuk a kiságyához. De cumival teljesen egyetértek, nálunk is a cumi a fő altató eszköz, és nagyon jól működik :lol: . Márk az ujját próbálta szopni, még néha mindig azt teszi, de rávettük, hogy jobb az a cumi :lol: (én már iskolába jártam, amikor sikerült leszoknom az ujjszopásról, tiszta sebes volt az ujjam a sok nyáltól...) És hát jól nevelhető gyerek, hallgat ránk :lol:

Rambóka!

Gergő szuper ügyes, és nagyon édes pofa :lol: . El sem tudom képzelni róla, hogy akkora hisztiket csap le, amiket írsz :lol: ...

Kép
almodo
 
 


Almodo ez érdekes, hogy ez az indokod az eygüttalvás ellen. De a helyzet az, hogy a gyerekek nagy részét a szopiról is le kell szoktatni, ha nem teszed, szopizik 4-5 éves koráig is. És mégsem az a megoldás, hogy az anyukák nem kezdik szoptatni a gyerekeiket! :lol: :lol:

Az elválasztás traumáját is túlélik valahogy... ennyi edződés kell az életben! :wink:

Hát nem tudom, én Johannát fele-fele arányban tartottam kiságyban és magunk között, és a szívem szakad meg, mert a kiságyában alszik már...pedig nem szoktattam sehova, ahogy esett úgy puffant...és képzeljétek akkor érzi jól magát, esti altatásnál, ha leteszem, tekereg és feszeng a kezemben, és ha leteszem megnyugszik...kivagyok. :lol: (na ehhez tudni kell rólam, én olyan bújós és puszilós és taperolós vagyok hogy csak na.) rambóka cserélhetnénk, én szívesen cipelem, altatom neked Gergőt! :lol:

Domi bár nem aludt velünk együtt soha éjszakákon át, hajnalban mindig átkéredzkedett vagy később átjött. Olyan jó volt, összebújni egy 2-3 éves kisgyerekkel hajnalban és aludni még pár órát...mikor abbahagyta 5 évesen rosszul voltam, úgy hiányzott...

Csillag láttál volna mit szenvedtem Dominál! :wink: Rambókát már megvigasztaltam akkori keserveim történetével! :lol:

Vöcsök, Tündi hogy vagytok?

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejo!

Márk is ilyen, amikor beteszem este a kiságyába, és símogatom, azt érzem, hogy kifejezetten zavarom őt az elalvásban, könnyebben elalszik, amikor hagyom őt.
Neki tuti, hogy legnyugodtabb a saját kiságyában aludni, közöttünk nem is menne neki. Persze biztos rá tudnám szoktatni, ha nagyon akarnám :lol:

Mi van ma a levegőben? Márk egész nap csak alszik...

Kép
almodo
 
 


Almodo!

Melegfront! Gergő is nagyon szunyálós ma! Meg uszin is nyűgös volt. Kíváncsi vagyok az estére! :shock:

Érdekes amit írtál, mert Gergőnél is ezt éreztem, h. zavarja, ha sokáig simizem altatásnál.
Általában vállon ringatom egy kicsit (csicsíja-babájára), megvárom míg rácuppan az ujjára, ha ekkor nem teszem le, akkor kihomorít és nyújtja a kezét az ágy felé, ha leteszem, akkor vagy hason elalszik, v. hánykolódik egy kicsit, amíg az oldalára nem fordul és úgy alszik el. Időnként szoktam simizni és énekelni neki, de csak egy darabig, ha becsukja a szemét, akkor már sinen vagyunk!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Almodo!

Nálatok hogy néz ki a napirend?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka!

reggel kb. fél 7-kor kel Márk, felöltözünk, játszunk kicsit, vagy inkább ő egyedül, én meg bóbiskolni próbálok, aztán fél 8 körül szopi, kb. 9-től fél 11-ig alszik, amikor felébred gyümievés, aztán fél 1 körül szopi és főzelék, kb fél 2-től 3-ig, fél 4-ig ismét alszik, fél 5 körül megint szopi és főzelék, aztán megyünk sétálni, és kb fél 8-kor fürdés, majd szopi, és alvás. Aztán még 11-kor megszoptatom, de erről mostmár majd próbálom leszoktatni, ha ő is így akarja...

Milyen gyakran jártok usziba? Szereti Gergő? És miből áll az úszás? Ketten viszitek? És a nagy kádban hogyan fürdetitek, mekkora vízben, és beülsz vele? (jó sok kérdés... :lol: )

Kép
almodo
 
 


Almodo!

Hetente 1X, szombat délután. Hálistennek nagyon rugalmas az úszás, lényegében akkor visszük, amikor akarjuk 3 és fél 5 közt. Mindenki akkor hozza a kisbabáját, amikor neki megfelel, hiszen mindenkinél más a napirend.
Lényegében vízhezszoktatásról van szó. Semmi terror! Vannak különböző gyakorlatok, de ha éppen nyűgös, akkor nem erőltetik, az a lényeg, h. a gyerek élvezze a dolgot. Klassz meleg a víz!
Igaz kicsit klóros, de még az ekcémája sem jött vissza, pedig azzal ijesztgetett a védőnő! Fürdés után apával lezuhanyozik és be van kenve gyógyszertári babatestápolóval.
Itt nincs közös éneklés, amit egyikünk sem bán :oops: , de nincs víz alá nyomkodás sem. Van helyette partról beugrást követő merülés (te fogod végig!!), de szinte észre sem veszi, h. víz alatt volt.
Nagyon élvezi a gyerek a pacsálást, már nagyokat csapkod, pedig pár hete még hisztizett, ha itthon vizes lett az arca! :lol:
Lelkesen kergeti a különböző vizijátékokat. És már nyomatja a békatempót! :lol:

Otthon az apjával fürdik kettesben a kádban. Azért nem velem, mert akkor az egész a szopizásról szólna, meg mert a kezdetektől fogva apa fürdeti, ez az ő előjoga.
Igen beül vele, mert a kád mellől tartva leszakad az ember dereka, meg nem is tudod annyira kontrollálni.
Eleinte kb 10 centis vízben volt, most majdnem tele van a kád.
Lényeg a fokozatosság!
Az elején elég görcsösen kapaszkodott apába, de pár hét alatt rájött, h. nem is olyan rossz dolog. Egy darabig voltak segédeszközök, pl. a szivacsmaci, meg a felfújható nyakpárna, de idővel az sem kellett. Most áll a kádban és rágja a kád szélét v. lelkesen cibálja a zuhany gégecsövét, döng az egész lépcsőház ahogy a zuhanyfej döngeti a kád szélét!
Az a fontos, h. ne ijedjen meg. Pár hétig csak nézegette ahogy apa lezuhanyozik, utána enyhén megnyitott zuhannyal lezuhanyoztuk a lábát, majd a pociját, később a hátát, ma már simán leöblítem vele a fejét hajmosás után!
Általában 20 percig randalírozhat, kb. ennyi idő alatt fárad el, de, ha nyűgös, akkor csak 10 perc, ha meg bírja, akkor akár fél óra is lehet.
Mi akkor vettünk neki új viziállatokat, amikor a nagykádba szoktatást elkezdtük, így ez is segítette a dolgot.
Szerintem próbáljátok ki, mert tényleg nagyon tudják élvezni a vizet a kis vizipockok! :D

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Kép
Kép
Kép
Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka, szuper édi Gergő!!!

Ma mi is kipróbáltuk a nagykádban fürdést, hát egyáltalán nem ijedt meg tőle Márk. Én ültem be vele, fogtam a kezemben, ő pedig úgy lubickolt, mintha minden nap ezt csinálná, és ez lenne a világ legtermészetesebb dolga. Van egy vizi teknőse, azzal szórakozott és harcolt...

Azt honnan lehet tudni, hgy működik-e még a búvár reflexe? mert néha annyira előre hajtotta a fejét, hogy ha nem emelem fel, akkor beleért volna az arca a vízbe. Csak féltem, nehogy beleigyon egy nagyot, mert nekem úgy tűnt, mintha nem értené, hogy ott víz van, és úgy hajolt előre, mintha ott semmi nem lenne... Így hason úsztatni sem nagyon lehetett (úgy, mint Gergőt az utolsó képen), mert folyamatosan lefele nyomogatta a fejét...

Kép
almodo
 
 


Hát az elején tényleg nem tudják, h. víz van előttük!
Gergő is egy csomószor letüdőzte a vizet és még most is letüdőzi, de mostmár simán kiköhögi. Az elején párszor lógattuk fejjel lefelé! :oops: :lol: Kicsit megütögeted a hátát úgy, h. közben az alkarodon van úgy, h. a feje jóval lejjebb legyen, akkor simán kijön a víz. Persze elsőre ijesztő, de a 3. után már meg se kottyant neki, kis köhécselés után ott folytatta, ahol abbahagyta.

Búvárreflex?
Hát elvileg a 6. hónap után már nincs.
Úgy tudod felkészíteni, h. bő vizes kézzel végigsimítod az arcát, később le lehet fröcskölni óvatosan, rácsorgatni kézből v. kis locsolókannából. Aztán ahogy majd belelendül saját maga fogja lefröcskölni saját magát.
Ha van a környéketen babaúszás, akkor menjetek el megnézni, a legtöbb helyen az első alkalom ingyenes!!!!!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Húúú!!!

Nahát ezt Apa nálunk nem bírná, az tuti... Már így is folyamatosan aggódott, hogy tartsam már normálisan a gyereket, mert mindjárt beleiszik, és miért nem figyelek jobban, hogy mit csinál... Én pedig hagytam volna, hogy kicsit próbálkozzon és ismerkedjen a vízzel, akár az árán is, hogy kicsit beleiszik és köhög, dehát Apa nagyon félti a kicsi fiát :lol: ...
Egyébként szerintem lehet, hogy Márknál még van valami a búvárreflexből, mert amikor az arcát fröcskölgettem, folyamatosan megakadt a lélegzete, visszatartotta és csak csodálkozva nézett és vigyorgott. De amikor fejjel a víz felé próbálkozott, akkor úgy tűnt, hogy ez a reflex nem jön elő...

Nézegettem már a babaúszást, lehet, hogy ha találok olyat, ami hétvégén is "üzemel", akkor megpróbálkozunk vele.

Hogy álltok az éjszakai alvás/szopi -val? Van valami fejlődés?

"Nagy gyerekes" Anyukák!

Ti főztök a gyerkőcnek főzeléket, meg a gyümit ti készítitek, vagy bébiételt adtok? Én lelkesen főzőgetek, turmixolok, reszelgetek, de egy kicsit el vagyok bizonytalanodva, hogy jó-e ez. Mert hát hiába néz ki frissnek, egészségesnek az a zöldség, gyümölcs, amit a boltban veszek, ki tudja, hogy mi van benne valójában. Ti mit gondoltok erről? Jobban tenném, ha adnám a konzervet, mert abban tuti nincs vegyszer? Ez vajon tényleg tuti egyébként?

Kép
almodo
 
 


Almodo!

Én Dominál főztem, reszetltem mindig, de pont volt friss idénygyümölcs, meg mi anyóstól hozzuk a garantáltan biót.

Most nincs rá időm. A védőnők és mindenki zserint akivel eddig beszéltem, jobb a bébiétel, mint a tele nitrátos műtrágyázott primőr áru, a bébiételt legalább idénygyümölcsből csinálják, ha van is benne vegyszer talán kevesebb, mint a primőrben...

De errők Dimet tudna neked sokat mesélni, ő ebből doktorál, ha jól értettem, hogy mit eszünk meg, azt mondta minitalin, tele van minden szarral, de ő is megeszi, nem tehet mást...

Persze vannak biopiacok meg miegymás de írtó drága, és nagy meló elutazni oda, megvenni, meg hát én mindig gyanakvó vagyok...az ugyan mennyire bio

Védőnő anno Dominál megtiltotta, hogy sárgarépát magam csinálja, akkoriban halt meg egy kisbaba otthoni sárgarépapüré miatt(gondolom több napig azt evett), mert a srépa gyökér, raktározószerv és felhamozódnak benne a káros anyagok.

Azt mondják a bébiételeket ellenőrzik, háááát én mindig szkeptikus vagyok, csak a mama zöldségeiben bízom...

De én azt mondom bébiétel, és csak friss idénygyümölcs, hazai, és nem primőr.

(azt kéne mint régen a polgári világban, a polgárcsaládpknak volt falun kapcsolata, onnna hozták a libát, kacsát, tyúkot, zöldséget...oda vitték a zabigyerekeket... :shock: :roll: :lol: )

Kép

Kép
rejo
 
 


Bébiétel pro és kontra.
tudod, eléggé elgondolkoztam, amikor egyszer láttam a sparban biotejet, hűtés nélkül 2 évig eláll. no comment. norbinál is.
a bébikaja is, hűtés nélküli csirkehusi, akármilyen körettel, egy évig eláll a 30 fokos polcon is. hmmmmmmmmmmm.

én akkor adnék bébikaját, ha elmegyünk, vagy nincs időm főzőcskézni. anyukám termele zöldség, az bio. egy éves korig leginkább az. vagy piacon kis parasztnéniktől vett csúnya zöldség, gyümölcs. ha kukac is van benne, az a legjobb. a gyönyörű, óriási, az tutkó vegyszeres.

alvás ügyben se jó se rossz hir. négykor szopi, reggel fél -9ig kitartott. cumira itthon nem megy az alvás, meg apának aludni kell, dolgozik, úgyhogy nem nagyon akarom, hogy nyivákoljon.

a pco talira jöttök? gyerekkel vagy nélküle,
ajaj, én nem ismerek senkitse. :(

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Nem baj! Majd megismersz minket! Lesznek babások is, gyere csak bátran!
Lesznek kitűzőfélék, amikre a nicknevek vannak felírva, meg fogjuk ismerni egymást!
Sok-sok édes picike babácska!
Már alig várom! :)
Vendég
 


Sziasztok!

Csillagfény!

Ne izgulj leszünk ott egy páran, mindenki nem ismerhet mindenkit!!! :lol:

Rejo!

De jó is lehetett annó zabigyereknek lenni!!!! :lol:

Almodo!

Én bébikajázok, de az utóbbi időben adok neki saját almát, chiquita banánt (villával szétnyomkodva, mert ha a kezébe adom, akkor is szét lesz nyomkodva, de abból édeskevés jut be a szájába! :lol: ).
Amit direkt a gyereknek főztünk pipihusilevest, azt naná, h. nem eszi meg. Lehet, h. pont azért, mert a bébikajáktól eltérően annak van íze is! :twisted: (Nem sóztuk meg, csak a Rejo által ajánlott sómentes Vega-mix van benne!!!)
De nem baj, lefagyasztottam jégkockatartókban, majd szépen belecsempészem a más kajákba, a sütőtökpürével is ezt kellett tennem aztán végül két pofára tömte!!!!! :lol:

Tegnap óta vmi miatt elég rosszul eszik, válogat és cirkuszol (persze a Frutapurát enné minden mennyiségbe! :twisted: ), úgyhogy most trükközni kényszerülök.
Lehet, h. az az oka, h. szombaton brutál szorulása volt, a reggeli pelusban golflabda méretű és ALAKÚ!!!!!!!! :shock: volt az éjszakai produktum! Nap közben meg majd kiesett a szeme az erőlködéstől, a liluló fejét elnézve a párom felvetette a gondolatot, h. ilyen kicsi gyereknek vajon lehet-e aranyere? Szerencsére nem lett, de a gyerek azóta szerintem levonta a következtetést a kaja és az erőlködés összefüggéséről (ő ugyanis többnyire evés közben termel), és kissé visszafogottabban viszonyul az evés kérdéséhez.

De valszeg az is közrejátszik, h. nagyon lassan bújik a két alsó kettese. Veszettül rág mindent, nekem meg a hajam égnek áll, amikor a hosszabb távon még egyenlőre eléggé bizonytalanul álló gyerek az ágyrács felső vízszintes fáját rágja miközben készül kicsúszni alóla a lába! :shock: Meggyőződésem, h. ki fogja törni a fogát! Reggel már a szívbaj kerülgetett, amikor szájában egy játékkal sikerült pofára esnie és láttam, h. vérzik a szája. :shock: De szerencsére a fogai mind megúszták!
Meg az is nagyon zavar, h. a hülye Maltoferr (vaspótló) miatt fekete keretesek a fogai és nem jön le a bébifogkrémmel!!!!
(Tudom foglalkozási ártalom! :lol: )

Nagykádazással kapcsolatban: Nálunk én idegeskedtem az elején úgy, mint a férjed, de aztán rájöttem, h. nem lesz semmi baja, ha nyel egy kis vizet.
Egyébként anyám ezen röhög, h. forralgatjuk a gyereknek az ivóvizet, a babaúszáson meg legalább egy decit benyel a medencevízből! :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka, mi is volt a neve annak a szájpenészes gyógyszernek?

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Rambóka!

Nekünk doki azt mondta, hogy fél éves kora után nem kell forralni neki a csapvizet, csak legalább fél órát hagyjuk állni, hogy szobahőmérsékletű legyen, és a klór kimenjen belőle. Így mi már nem forraljuk a vizet! Mellesleg tényleg vicces, amit anyukád mond, hogy a medencét issza, de csapvizet csak forralva kap :lol: :lol: ...

Hát, a főzőcskézést átgondolom. Engem is nyugtalanít ez a primőr dolog, hogy mi van benne, túl szépek... De a bébiételek sem igazán szimpik nekem - még ha azok nyilván nem is a primőrből készültek, az tuti, hogy agyon vannak főzve... Jó lenne valami elfogadható megoldást találni - legalább addig, amíg már normális magyar gyümölcsöket és zöldségeket lehet majd kapni...

Kép
almodo
 
 


Sziasztok!

Almodo!

Miért forraltatok vizet? Lehet kapni Humana bébivizet, ami vastalanítva van, ki van főzve, bébiknek ideális. Vagy túl drága? Már többször akartam venni a DM-ben, de mindig hiánycikk. A sógornőm mindig azt adta a gyereknek, azzal csinálta a kajáit is.

Domiról: már 1500 gramm. Úgy "megnyúlt", szerintem van már vagy 45 cm biztos. Kár, hogy a hosszát nem mérik..majd csak akkor fogják lemérni a magasságát, ha kiságyba kerül. Az utóbbival már csak azért kell váni, hogy a testhőmérséklete adaptálódjon a kinti hőmérséklethez. Egyelőre úgy tűnik jól érzi még magát az inkubátorban. Fél ötkor voltunk benn nála, már baromira várhatta az 5órai etetést, mert már szopta a szondát. :D

Megint küldtek tőlem anyatejet tenyésztésre. Ugyan eddig a csíraszám volt magas benne (de miért is ne lenne az.. :roll: ), de azt ugye nem lehetett tudni, hogy van-e benne, ha igen, milyen baci. Most csinálnak egy tenyésztést. Remélem jó lesz a tej, mert akkor végre adhatják Domikának. A tápszertől csak 3 naponta van kakija és eléggé megkínlódik miatta. Itthon meg már kezd betelni a fagyasztóban egy fakk az anyatejjel..lassan a borsó után a húsokat is ki kell dobálnom, hogy legyen elég hely a tejnek. :D

Kép
babancs
 
 


Csillag oké, de akkor mit adsz a gyereknek azokban a hónapokban, , mikor nincs idényzöldség?? ha nincs még öreg nénikéktől kukacos cucc, vagy csak hagyma és retek?
én próbáltam fagyasztott cuccokból konyvasztani...szörnyű lett (pedig jól főzők, elhihetitek! 8) :lol: :lol: )

Kép

Kép
rejo
 
 


alma mindig van, krumpli is, télen sokáig van cukkini, szerintem ha a répa olyan, az is mehet. mondjuk nem 5 hósan, de 8-9 hósan tuti.
sütőtök télen, körte, fagyasztott spenót, sóska nem olyan rossz.
nem tudom még, mondjuk az én mostani étlapom se áll több kajából.
gomba mehet a gyereknek????
én asszem ha nem lesz tejcsim, olyan 9-10 hó körül már mernék adni igazi tehéntejcsit vízzel higítva is. nem tudom. dokinénitől függ.

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Csillagfény!

De 5-6 hó és 8-9 hó között is kell ennie valamit a gyereknek, ráadásul ez az az időszak, amikor megismerkedik a kajával és remélhetőleg megszereti. Azok a gyerekek (illetve anyukák), akik télen, kora tavasszal vannak épp ebben a korban, szerintem nincsenek könnyű helyzetben, mert amit a boltban lehet ilyenkor kapni, az ki tudja, hogy mennyire "tiszta". És az evést nem spenóttal, sóskával cukkinivel kell kezdeni, hanem krumpli, répa és sütőtök. Aztán amikor ezek már jól mennek, fokozatosan jöhet a többi.
Körtét tényleg lehet kapni most, én most vettem brazil vilmoskörtét, előtte hetekig olasz és spanyol császárkörtét tudtam venni. Ezek vajon tényleg vegyszermentesek? Ja, az almát nem eszi meg Márk, szóval mégha az esetleg magyar is, sokra nem megyünk vele :cry: ... Szóval választhatok, vagy veszem az import körtét a boltban, vagy a bébiételt. Eddig vettem a körtét, és csak néha Fruttapura-t, de egyre inkább hajlok afelé, hogy jobb, ha maradunk a bébiételnél. És nem a kényelem miatt...

Egyébként a gyerekorvosok egy éves kor előtt kifejezetten ellenzik a tehén tejet (vízzel higítva is), de az óvatosabbak még 2 éves korig nem ajánlják. Tudom, hogy a mi, meg szüleink idejében ezen nem aggódtak, de mára sokminden változott a felfogásban (meg az allergiások számában :cry: ).

Kép
almodo
 
 


Sziasztok!

Hát miután elpanaszkodtam, h. tegnap szinte alig evett a gyerek, ma 2-kor is, meg 6-kor is benyomott 1,5 üveg bébikaját! :shock: :lol:
Úgy néz ki, mint a duda, majd szétreped!
De azért az esti szopihoz ragaszkodott! :lol:
Félek, h. meglesz ennek még a böjtje!
Pillanatnyilag aludni nem akar. Mi lesz éjjel???

Ma annyira aranyos volt! A 2 órás kaja utáni szopinál az egyik cicit még kiürítette, de a másiknál pár cummogás után felnézett csibészesen, elvigyorodott és nekiindult randalírozni. A fő cél az olvasólámpa megszerzése, de természetesen én ezt minden erőmmel próbálom megakadályozni, úgyhogy nagy birkózásokba és csiklandozásokba szokott torkollani a dolog! Marhára élvezi! :D :D :D

Csillagfény!

Solutio pyoctanin-nak hívják. A gyógyszerésznek kell tudnia, h. mi ez. De elvileg a gyerekdokidnak is!

Babancs!

Örülök, h. javul Domika! :D
Új mélyhűtő???? :wink:

Az, h. magas a csíraszám pont azt jelenti, h. sok benne a baci. Lehet, h. azt a tejet, amit akkor fagyasztottál le, csak főzéshez lenne célszerű felhasználni a későbbiekben, de kérdezd meg a gyerekorvostól!

Almodo!

Nem olyan rosszak ám a bébikaják. Természetesen ízetlenek, mert csökkentett nártiumtartalommal készülnek (a só állítólag még nagyon megterheli a kicsik veséjét), de egyszerűen felhasználhatóak, tutira nem tartalmazhatnak allergizáló ill. káros anyagokat.
Gergőnek mostanában a Nestlé duó kajái válnak be. Ebben felül vmi főzelék, alul pedig húspép található. A husi kicsit keményebb állagú és darabos marad felkeverés után is. (Ha Márk még csak pépeset szeret enni, akkor ezt még ne erőltesd!)
A másik kedvenc a Hipp teljes kiőrlésű gabonás gyümölcsös kajái (6 hónapos).
Mindig megkóstolom, amivel megkínálom, ezért nem is csodálkozom, h. pl. a spenótos fenetudját nem ette meg! :twisted:
Nem árfüggő, h. mit szeret. A Hipp-es és Humana-s kaják egy részét nem eszi meg, a Mildi-s kajákat viszont szereti. Mindig próbálom megjegyezni, h. mi az, amit szeret és legközelebb is azt veszem, de azért időről időre próbálkozok más kajákkal is!

Egy gond van: mi a fenét kezdjek a k..va sok kisüveggel. Ennyiszer nem járok laborvizsgálatra! :lol:
Ezek nem betétdíjasok?????


Egy kérdés:
Nincs vkinek Halász Judit cd-je???
A gyerek imádja, ha énekelnek neki és elbűvölve hallgat mindenféle éneklést. Sajnos ez nem az én asztalom. :( A repertoárom a Csigabiga gyere ki-vel és a Csicsíja babájával kb. ki is merül. :oops: Viszont, ha jól emlékszem a H. J. jó volt annakidején.
De más zenei cd-k is érdekelnének!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka!

Nekem van egy albumom Halász Jutkától. Ha feljössz skype-ra, át tudom küldeni.
Van még Zeneovi, Minime Music Collection: Kicsi vagyok én, és Babazene I-II.
Ha érdekel, akkor írj privit!

Kép
babancs
 
 


Nekem is van halász judit, egy gymes gyerekdalos cd, meg egy másik, klasszikus gyerekdalos. babazene 1-2-3-4.
német gyerekdalok is egy cdn.

babancs, a zeneovis cdn mi van?

a kaját feladom. majd meglátjuk. hogy őszinte legyek, én most alig várom, hogy már adhassak neki valamit. sokat küzdök a szopival. illetve nem is a szpival, hanem hogy legyen tejci. kipróbáltam a homeos bogyót. szerintem mintha rosszabb lenne a helyzet. :twisted:
most a kecskerutát próbálgatom, az jó az IRre is. Csakegy, ha olvasol minket te mennyit iszol? issza valaki még?
+ laktoherb + malátás cuccok.
100-120 milit eszik a lelkecském, 2,5-3 óránként. nagyon sokáig szopizik, 30-40 perc még mindig.
5,7-8 ruhában.

azért 2,5 hó alatt a két kiló megvolt.

Kép

Kép
csillagfény
 
 


rambóka,
www.ringato.hu

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Csillagfény!

A Zeneovi nagyon aranyos. Óvodások énekelnek rajta. Pál kata péter stb. Az egyik kedvencem.

Kép
babancs
 
 


lányok, nekem kellene babazene. kíváncsi vagyok,hogy milyen. ugye ezt lehet már hallgatni most is. nem nagyon hiszek benne, de próba-cseresznye :)
dimet
 
 


Csillagfény!

Ezt most komolyan mondod, h. 100-120 miliket eszik meg 2,5-3 óránként??????
És még több tejcsit akar????? :shock:
Gergő 100-160-akat evett, de ált. max. 5-6X szopizott naponta!
Én most Lactoherbet iszom, kicsit mintha javítana, de nagyon utálom az ánizsszagot! :(

Babancs!

Köszi az ajánlatot! :D
Skype-on lehet zenét is átküldeni?
Mi az a Babazene???

Kinek melyik H. J. van meg?
Engem elsősorban az "Amikor én még kislány voltam", a "Kép a tükörben" és a "Mákosrétes" érdekelne (mert ezeket talán még ismerem), de más is jöhet!
Esetleg úgy is megoldható, h. átmásoljátok és a talira viszek cserébe CD-t? (Ezt most remélem nem olvassák illetéktelenek! :oops: :lol: )

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka!

Igen, skype-on tömörítve viszonylag gyorsan át lehet küldeni zenét.
A babazene kifejezetten újszülött babáknak van, nyugtató zene. Tengermorajlás stb. A III-as, IV-es kiadás meg már komolyzene. Azokat még nem tudtam megszerezni.
"A kicsi vagyok én" altató zene.
Halász Judittól az az album van meg, amin a Micimackó, Bóbita, Boldog születésnapot stb. van rajta.
Féléves gyereknek meg már tetszik a zeneovi is, sógornőm is azt hallgatja a gyerkőccel.

A Babazene I-II-III-IV-be bele lehet hallgatni valamelyik honlapon, sajnos nem tudom pontosan hol.

Kép
babancs
 
 


Csillag én csak kecskeruta teát ittam az elején tejfokozónak, ki se próbáltam semmi mást, se laktoherb se hoemobogyó, sztem attól volt olyan sok tejem, ugyanis iszonyúan megnöveli a szomjúságérzetet, állandóan innom kellett mellette, volt hogy simán megittam napi 8 (!!) liter ásványvizet a leves és kaja és reggeli tejeskávé mellett!

Egy üres másfeles pillepalackot főztem reggelente, kb. 3 púpos evőkanál növénnyel.

Almodo itt esett eső késő du meg este, jó hogy nem ma sétáltunk.

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejo!

Itt is esett, elvittem Márkot sétálni, épp elaludt szegénykém, és 10 perc után haza kellett jönnünk... :cry:

Én is ittam kecskerutát, de én nem vettem észre, hogy annyira szomjas lennék tőle. nekem kifejezetten mindig figyelnem kellett, hogy legalább a napi 2-3 liter folyadék meglegyen... Az a 8 liter, az brutál sok, én a wc-ről nem tudnék leszállni ennyi folyadékkal :roll: ...

Kép
almodo
 
 


Rambóka!

Nekem mp3 formátumban megvan a fenti H.J. és a Zeneovi Cd. Ha az mp3-at is tudod lejátszani - és kiírni CD-re, akkor át tudom neked küldeni...

Kép
almodo
 
 


Rejo!

Az a 8 liter rengeteg! Csoda, h. a veséd bírta!


Almodo!

Mp3? Hát én alapvetően totál analfabéta vagyok ilyenekhez! :oops:
Van cd lejátszónk, meg a számítógépben is van cd olvasó, az egyik majd csak lejátssza!
Veszteni valóm nincs. Küldd át, kipróbálom!
Hogy küldöd át, email-ben? (bocs tényleg nem értek hozzá! :oops: )
Skype csak anyuéknál van, de ők csak teflonálásra használják, nem is tudták, h. másra is lehet. Lehet?



A ded ma megkapta élete első fogkeféjét. Oral-B stages 1-est.
Ugyanis baromira zavar a vasfelrakódás a fogain, a Nenedentes szilikon kefe pedig nem képes megküzdeni vele.
Kicsit félve adtam a kezébe, miután én óvatosan megsikáltam a fogait, de mindenáron meg akarta szerezni. Nem voltam biztos benne, h. nem fogja letolni a torkán, de mivel minden kaja után meg szokta kapni a kanalat, gondoltam nagy baj nem lehet belőle.
Sajnos a röhögéstől nem tudtam lefényképezni, de talán majd holnap! :lol:
Annyira aranyos volt! Komoly pofával rágta a kis sörtéket, még meg is csiszatolta vele az alsó fogait. :D Egyenlőre úgy tűnik dominál a bal keze, azzal sokkal ügyesebb, szépen fogja a nyelét, a jobb keze inkább csak a kefe nyakát szorongatta és igyekezett visszapasszolni a kefét a balnak.
Mindeközben ezerrel dőlt a nyála, még jó, h. egy régi börzén vettem neki egy kis ujjatlan esőkabátszerű pelerint, mert a sima előkét tuti átáztatta volna! Így is könyékig nyálas volt! :lol: :lol: :lol:
(Öcsém egyébként is csak Aliennek hívja, mert többnyire minden tevékenység közepette csöpög a nyála! :lol: :lol: :lol: )

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


rambóka, a védőnő szerint 150ml*kg tejcsi kell. marci most tisztán már tuti van 5,5 kiló, az 80 mili simán megvan. szóval a 7* 100-120 mili az nem is sok + egy beetetés.

én szívesen elküldöm neked a cdket majd, péntekre nem fogom tudni elvinni, mert az átírás nehézkesebb, ha jársz néha pesten, akkor odaadom. jársz néha? :)
de szerintem a legegyszerűbb, ha elmész a legközelebbi könyvtárba, kikölcsönzöd, és lemásolod. ott kedvedre válogathasz mindenféle stílusú gyerekcdkből.

www.babazene.hu-én se hiszek benne különösebben, de jó, nyugtató zene, még engem is elaltat. :D

kecskeruta: tegnap este óta iszom, és több tejcsim van! remélem nem véletlen. igaz, hogy jó az IRre is? a pcos honlapról kukkoltam. :)
szomjas nem vagyok. 8)

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Rambóka!

pü-ben írd meg az email címed, és elküldöm neked az mp3 file-okat. Kipróbálod, hogy műxik-e nálatok....

Kép
almodo
 
 


Sziasztok!

Domikáról:

már 1550 gramm. Nincsenek újabb fotók, már várjuk hogy kiságyba kerüljön, majd akkor fotózunk sokat.
A tejem úgy néz ki nem lesz jó...sajna Streptococcos látszik beigazolódni. Ettől tartottam. Most még várnak az eredményre, hogy a bőrömről került a tejbe vagy magában a tejben van a baci. Nemrég szedtem Semicillint, de valószínű kevés volt. Még mindig bennem van ez a fránya baci. A nőgyógyásznak is mondtam, hogy gondjaim vannak. Ő hüvelytablettán kívül nem írt mást..most meg filózok, hogy mi legyen az eddig lefagyasztott sok tejjel. Talán majd jó lesz főzeléknek

Kép
babancs
 
 


Sziasztok!

Én is áttérek erre a fórumra, mert hát ugye Vilike már kint van :D .
Gyorsan átfutottam a hozzászólásokat a születéstörténethez. Bevallom, így hogy eltelt két hét, már szinte csak a jó dolgokra emlékszem. És arra, hogy szerencsésen meg tudtam szülni Vilit, mind a ketten egészségesek vagyunk. Ez a legfontosabb, a többi idővel elhalványul. Nem ment el a kedvem a szüléstől és újra a Szent Imrét választanám, mert összességében nagyon kedvesek és törődők voltak velem.

Szülés utáni depresszióm van (volt) az elmúlt héten. Hát én erre egyáltalán nem készültem. Valahogy keveset olvastam erről az egészről. Egyfolytában sírógörcseim vannak, rossz gondolatok kavarognak az agyamban és egyszerűen nem tudok ebből kimászni. Le kellene lassulni és az itthoni dolgokra koncentrálni, de nagyon nagy váltás ez a munka után. Biztosan tudjátok miről beszélek. Nagyon hamar megérintett a 4 fal szindróma. A tejem nehezen indult, de most már szerintem kezd beállni, az elmúlt héten 300-at gyarapodott Vili, már majdnem 4kg. Az éjjszakák nehezek mint gondolom mindenhol. Kialvatlan vagyok és a napközbeni alvás nem megy.Igyekszem kimozdulni, már lehet sétáltatni a babát, mert nagyon szép idő van.
Remélem legközelebb kicsit jobb hangulatban jövök majd.
Valami tipp a depresszió ellen? Jól tudom, hogy ez egy hormonális állapot, ami vagy elmúlik vagy nem? Kicsit aggódok :(
Puszi mindenkinek
nóra1
 
 


Nóra!


Na végre, h. idetaláltál! :D :D :D
Örülök, h. már csak a jóra emlékszel!
Bocs, ha esetleg úgy érezted, h. beléd akartuk dumálni, h. milyen rossz neked! :( Nem ez volt a cél!

Depi? Milyen szintű?
Egyszerűen eleged van az otthonülésből? Egyedül érzed magad és nem segít senki?
Úgy érzed, h. nem tudsz megfelelni az elvárásoknak? Mindenki beledumál, h. hogyan csináld? Anyukád, anyósod, párod?
Inkább hagynád a fenébe az egészet és elmennél vhová, lehetőleg gyerek nélkül?
Félsz, h. vmit nem jól csinálsz és baja lesz tőle a babádnak?
Hogy félrenyeli a teát és megfullad, kitakarózik éjjel és megfázik, v. egyszerűen nem ébred fel reggel, ha nem figyeled egész éjjel a szuszogását?
Néha egyszerűen képtelen vagy felkelni és megszoptatni, utána meg gyötör a lelkiismeretfurdalás?
Idegesít, ha sír?
Vagy már annyira idegesít, h. rá tudnál szorítani egy párnát a fejére?
Vagy addig ráznád, amíg elhallgat?

(Bocs mindenkitől, aki most megbotránkozik, de ezek bizony valós problémák gyerekágyi depressziónál!!!)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?