Új privát üzeneted érkezett!

Krisztinka79: Kép

Mielőbbi babásodást! Ide mindig jöhet mindenki :D Szerintem is nagyon jó ez a műsor!!

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Kamilla!

Gratulálok az eljegyzésedhez!
Nagyon sok boldogságot! :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Köszi mégegyszer mindenkinek a gratulációkat:)

Üdvözlet az újaknak! Örülök nekik! Én is nem rég érkeztem :)

Sajnos én is a babanélküliek csapatát erősítem :( Nincs babónk, nem is voltam még terhes. Clostylbegitet szedek, hogy legyen peteérésem :( De majd az segít és lesz babó! :wink:
kamilla.cs
 
 

 
 

Sziasztok!

pandácska*!

Ha nem írod, hogy nézzem meg a mail címed, rá nem jöttem volna, hogy ki vagy! Köszi mi jól vagyunk, hónap végén kiderül, hogy sikeres volt e ez a hónapunk! :lol: Remélem, Nektek is használnak majd a szurik..


krisztinka79!

Üdv köztünk! Az Élet az anyaméhben tényleg nagyon jó kis film, bár az ikrekről szóló részt még nem láttam, de mindenképp nézni fogom!
Vendég
 


Sziasztok,

abszolút kezdőként fórumozok, de ebben a témában úgy gondolom jól jöhet.
Most szeretnénk elkezdeni a babaprojektet és nem is tudom mit vegyek, elevitet vagy sem? Olyan sok mindent hall az ember...

Ti szedtek valamit?

Köszi

Niki
niki123
 
 


Betty,
Bizti sikerült nagyon szorítok :D

Niky123,
Én szedem az Elevitet, E vitamint, Maca vibe-ot na meg C vitamint. Neked elég ha szeded az Elevitet hiszen csak most kezditek. Remélem elsőre sikerül nektek :D

Kamilla,
Én is szedtem tavaly clostit. Neked hatott? Voltán uh-on azóta amióta szeded?
Kép
Vendég
 


Szia Pandácska,

sok kedves barátnőm is az Elevtitet javasolta, valakinél viszont igen kellemetlen mellékhatások is jelentkeztek.


Neked milyen tapasztalataid vannak vele?

Köszi

Niki
niki123
 
 


Pandácska!

Augusztusban szedtem az első 5 szemet, aztán szeptember, október. Tök jól beállt a mensim 28 napra. Aztán jött az oviba a védőnő és beszélgettünk mi van velem, hogy vagyok. Aztán kiderült, hogy a closti előtt mindenféle vizsgálat kellett volna + havonta ellenőrizni. Merthogy a doki ránézett a hőgörbémre és azt mondta felírja a clostit és ha tavaszig nincs baba, akkor menjek vissza. Szóval ez a doki el; gondoskodó védőnéni viszi Kamillát új dokihoz. Na ez a doki mondta, hogy ne szedjem tovább a bogyit és úgy megvizsgál. Tehát novemberben nem szedtem be, és a 12 napon gyönyörű 1db jobb oldali petécském volt. Ennek örömére mondta, hogy ne szedjem tovább. Bogyi nélkül decemberben nem volt semmi petécske sehol. (Tehát gondolom szedés nélkül még hatot 1hónapot szegény closti) Januárban beszedette velem az utolsó 5 szem clostimat, de nem az 5-9.napig, ahogy előtte a másik doki mondta, hanem a 2-6.-ik napig. Ebből lett nyolc aprócska és egy nagyobbacska, de még mindig kicsi most januárban. Most februárban még beveszem a 2-6-ik napig aztán vagy harmadik doki, vagy nem tudom mit fogok csinálni:(
kamilla.cs
 
 


Niki,
Én kb 16 hónapja szedem és nem érzek semmi rossz mellékhatást tőle!

Kamilla,
Nem néztek még nálad hormont? Párodat se vizsgálták? Én 3 hónapig szedtem a clostit de már nem volt hatása és nem is bírtam rosszul voltam tőle.
Kép
Vendég
 


Fix.b!

Elkészítettem a Jónás naptárt. 2007.02.16-tól, viszont a vizszintes tengelyen február 1. (vagyis a 4-es van először kiírva). A vizszintes az nem a hónap napjai? Merthogy minden hónap 30 egységre van osztva!? Hogyan kell ezt értelmezni a hétköznapi naptárra?

Köszi a segítséget!
kamilla.cs
 
 


Páromat még nem vizsgálták. Azt mondta a doki, hogy még próbáljuk a clostit és aztán jön a pet.vez. átjárhatósági, viszont ezt megelőzi a párom vizsgálata.
kamilla.cs
 
 


Kamilla,
Azért a hormonok elött jó ha megvizsgálják a pasikat mert ha náluk probléma van akkor felesleges a sok hormonos hónap. És ha most sem sikerül mész egy másik dokihoz? Mióta próbálkoztok? A meddöségi központok a legjobbak mert ott minden vizsgálatot elvégeznek egy helyen és általában alaposak.

Kép
Vendég
 


Milyen hormon vizsgálatra gondolsz Pandácska? Első hónapban az új doki vett vért a második és a huszadik napon, hogy megnézze volt-e peteérésem. Ez volt november, amikor még hatott a closti szedés nélkül. Akkor minden rendben volt. De az elmúlt ciklusban, mikor azt gondoltam meg fog érni a nagyobbacska pete, akkor kértem a dokit, hogy figyelgessük, hogy ki is lökődik-e. Akkor azt mondta, hogy ez nem fog megérni, és majd most februárban figyelgetjük, ha lesz egy igazi nagy, és a 20. napon újabb vérvétellel ellenőrizzük, hogy kilökődött-e a petefészekből.
kamilla.cs
 
 


Elmúlt év januárjától próbálkozunk, de júliusban voltam dokinál, hogy vajon miért nem jön baba, akkor kaptam ránézésre a clostit:(
kamilla.cs
 
 


Kamilla,
3. és 21. napi hormont szoktak csinálni. Uh-on is látszik amugy ha kilöködött csak nem sokáig. A 3. napi hormon azért fontos mert ott kiderül hogy a peteéréssel milyen problémák vannak.
Kép
Vendég
 


Rendi ez a doki! Mindent megcsinál, amit mondok neki, pedig a védőnő visz be mindig soron kívül. Olyasmire gondolok, hogy mondtam neki, hogy figyelgessük mikor van a kilökődés napja, és mondta, hogy az minden nap uh, de ok. Csak az a baj, hogy mindent úgy kell mondani:( Szeretnék egy olyan dokit, aki azt mondja, hogy megcsináljuk és csak figyelnem kell, hogy mit tanácsol!!! Nem nekem kéne kitalálnom, meg tőletek megtudnom, hogy vitaminokkal növeljem az esélyt, meg hogy naponta uh-zzon meg:(
kamilla.cs
 
 


Én nem tudom mit kell nézni a hormon vizsgálatok adatain. Csak annyit mondot, hogy rendben van. De akkor (egyetlen alkalom volt) előtte 3 havi closti bennem volt. Tehát az is produkálhatta a norm. eredményt.

Closti helyett mit szedsz? Vagy azóta mi van veled?
kamilla.cs
 
 


kamilla.cs!

Nem igazán értem a kérdésed :( Írd meg a születési adataidat, megcsinálom én Neked a naptárat, vagy privin küldd át a táblázatot, úgy talán fogom érteni a kérdésed :)


Niki!

Én január óta szedem az Elevitet, az első babónknál pedig a fogantatás előtt 3 hónappal kezdtem el szedni, és egészen szoptatás végéig szedtem, nem volt semmi mellékhatása.


pandácska*!

Köszi! Remélem is, hogy sikerült! :)
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Üdv az újaknak :D :D :D

Kamilla sok boldogságot az eljegyzésedehez! E mellé 2007- ben tényleg kell egy babóca. Úgy, hogy hajrá! :!: :!: :!:

Mivel én nemtudok mindig jönni (munkahelyen csak céges elérhetőség ), így végig olvasgattam kivel mi történt a héten s közben itt az utolsó hozzászólásoknál gondolkoztam. Lehet, hogy az X -ik doki után sem vagyok jó helyen? Nekem ugyanis azt momndta mivel minden eredményem jó és a páromé is, hogy ha gyógyszert írna fel csak ártana vele mert akár be is vérezhet a méhem. Hát kezdek elbizonytalanodni benne. Bár egyébként meg rendes s tényleg a kivizsgálásokat is alaposan megcsinálta. Mondjuk én attól is tartok, hogy esetleg a gyógyszertől esetleg kialakul egy többes terhesség gondolok itt 3-as 4 es-re. Azt pedig egészségesen kihordani elég nehéz. Sajnos az egyik kolleganőm így járt. gyógyszer felírás után 3-as ikrei lettek s sajnos az egyik kisfiúnak szív és tüdő betegségei vannak.

Egyébként arról hallott valaki valamit, hogy ha valaki nehezen esik teherbe annak lelki okai is lehetnek. Járt esetleg valaki már olyan orvosnál aki ezt vizsgálja?

Én ugyanis azon is gondolkodom, hogy lehet, hogy munkahelyet kellene változtatnom mert az ott ért sok stressz lehet az oka annak, hogy még mindig nincs babócánk. De az meg már milyen ciki ha munkahelyet váltasz s mondjuk 2 hónap múlva kiderül, hogy terhes vagy. Van valakinek ezzel kapcsolatben tapasztalata?

Jó hétvégét kívánok mindenkinek:

Bikka
bikka
 
 


Kamilla!

Annak idején én találtam a hormonszintekről egy táblázatoz, hogy melyik vérvételi napon mik a jó értékek de sajna már nem tudom hol ha megtalálom megírom. nekem egyébként 3-14-21. napon vettek vért s a három vérvétel nézte meg a doki.

Üdv Bikka
bikka
 
 


Bikka,
Nálam nem lelki eredetű de biztos vagy benne hogy van akinek lelki okoból nem jön össze. Milyen kivizsgáláson vagytok túl? A dokidnak igaza van ne is tömjön hormonokkal fölöslegesen ha nincs rá szükséged. Mióta próbálkoztok? Amugy jólírtad 3. 14. 21. napi hormont nézbek de leggyakrabban a 3. és 21. napot.
Vendég
 


Húú, jó sokat írtatok :D

Én tavaly szeptemberben kaptam Clostyt, mert barnázás volt mensi előtt. Az első hónapban jól túlstimuláltak lett 12 petém és egy méhen kívüli élő ikerterhességem...Nekem anno 2x1-et kellett a 3. naptól szednem....Az én szervezetem pl. így reagált erre a szerre...

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Kép

Csheni,
12 az nem semmi te aztán egy könnyen stimulálható leányzó vagy :wink: Jó neked! A méhenkivüli pötyiket sajnálom :(
Vendég
 


Pandácska: az a baj, hogy nem is kellett volna stimulálni, de egy docenst mégsem akartam kioktatni...Meg is lett az eredménye...Bár ő nyugodtan haza küldött meghalni...Ennyit a mai orvosokról!! Még szerencse, hogy lehet válogatni!

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Csheni,
Nekem is volt egy hasonló élményem amikor szuritól 6 óriási petesejtem lett meg több kicsi a jobb oldali fészkembe és azt mondta a doki hogy még egy szuri és szétrobban a petefészkem :shock: Ezt mosolyogva mondta... Azért vannak jó orvosok pl a mostani dokim :D
Vendég
 


Bikka!

Egy hornonszint táblázat a pcos.hu-n van. De az eredményeden is rajta van a norm. tartomány. Csak azt nem tudom, hogy melyik rövidítés miként járul hozzá a babóhoz, és ha gáz van mivel rázható helyre. A dokik tudják csak ők nem mindig elég közlékenyek és biztosan 10ed annyira sem aggódnak mint mi.
A lelki eredetű okokról annyit, hogy a kolléganőmnek meggyőződése, hogy pszichésen produkálom, hogy nincs peteérésem.
kamilla.cs
 
 


Pandácska!

Kilőtük magunkat az éjjel :) Nem mondtad, hogy mi volt az, hogy nem használt már a closty. Nem lett tőle peteérésed? Mi lett azt követően?
kamilla.cs
 
 


Na igen a vérvételi napok is :evil: Mind azt mondjátok, hogy 3. és 21. nap. Ehhez képest az első dokim egyáltalán nem "vérezett", a mostani + a 2. és 20. napon nézte. A clostit az első doki 5-9-ig szedette, a mostani 2-6-ig. Ennek mi a jelentősége, hogy hányadik naptól kell szedni a bogyit???
kamilla.cs
 
 


Kamilla,
Elöször csak egy lett aztán meg csak 1 nagyon pici végül meg semmi utánna jöttek a szurik. Nekem a clostit meg a szurikat is mindig 3. napon kellett kezdenem. Nem tudom hogy mi a jelentősége pontosan de van az bizti ahogy a hormon vizsgálatanak is hogy 3. 14. 21. napon legyen.
Kép
Vendég
 


Fix.b!
Ha nem ért át az üzi, akkor 1982.01.13. a születési dátumom.
Köszi
kamilla.cs
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok!Alig győztem végigolvasni!

Kamilla!Gratulálok az eljegyzéshez!

csheni!
Köszi kérdésed,megvagyunk,próbálkozunk.
Sajna most a párom kapta el az influenzát,szegény nagyon beteg. Én meg mióta megint dolgozok, alig jutok ide hozzátok. :cry:
Örülök a szép tükrödnek!

Remélem mindenkinek jól telt a hét!
Mi a Valentinnapot Torkoscsütörtökön pótoljuk majd be!
Február 22-én bizonyos éttermekben féláron lehet enni! :lol:

Ajánlom figyelmetekbe!

Kép
Lilypie Maternity tickers
omnia28
 
 


Sziasztok Lányok!!

Gondoltam benézek :D

Omnia: sajnálom a párodat!! Ez a vacak influenza...Én is állandóan itatom a férjemet mindenféle vitaminnal, nehogy elkapjuk! De nem lehet burokban élni...

Kamilla: ez számomra is nagy rejtély, hogy mi a lényege a Closty kezdésnek...A mostani dokim azt mondta, ha nem jön össze a baba, akkor majd az első napon kezdjem...De inkább megúsznám...

Szép vasárnap estét!

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Sziasztok Lányok!

Remélem mindenkinek jól telik a hétvége.

Úgy olvasom ez a Closty nevű gyógyszer elég zűrös. Így legalább abba beletörődtem, hogy a dokimnak ez tényleg jó döntése volt, hogy a többszöri nyafogásomra sem írta fel.

Pandácska !

Több éve próbálkozunk. Hormon, páromnak sperma, -, vizsgálat, méh nyálkahártya vizsgálat, HSG. Voltam ultrahangos vizsgálaton is ahol a peteérést nézték volna de nem tudtam sajnos a munka miatt felválalni a minden 2. napot. Ez az én történetem összegezve.

A jövőhétre mindenkinek jó hetet!
bikka
 
 


Bikka,
És inszemináció még nem volt ennyi év után?
Kép
Vendég
 


Fix.b!
Köszi szépen! Csak nem értettem, hogy miért írta ki még a februárt is. Azt hittem, hogy át kell valahova okoskodni a tengely számait. Ok, köszi még 1x!

Pandácska!
A szuri is arra szolgált, hogy petécskét érleljen? És ez volt a köv. lépés bogyi után? Milyen vizsgálatod volt szuri előtt? A ciklus melyik szakaszában kaptad? Hol tartasz?


Jó éjt mindenkinek!
kamilla.cs
 
 


Ja, és még egy fontos!

Most melyik a cickafark, vagy palástfű? És elevit mellett, vagy helyett???

Kép
Kép[/url]
kamilla.cs
 
 


Kamilla,
Igen a szurik peteérést csinálnak és egy másik szuri meg tüszörepedést. Nekem a szuri elött nem volt vizsgálat ami nagy hiba volt. Aztán átmentem egy másik meddőségibe és ott voltak vizsgálatok. Hormonokat nézték, cukorterhelés, átjárhatósági, sperma vizsgálat. Volt két sikertelen inszeminációm, márciusban lesz még egy, és májusban pedig lombik. Én nem ittam a gyógyteákat elkezdtem de nem nekem való. Elevitet amúgy lehet mellettük szedni.
Vendég
 


Jó reggelt mindenkinek!!

Te jó ég, kiteszem a lábam néhány napra és alig győzök utánaolvasni!! De ez nagyon jó!!

Kamilla: a barátnő ügyben még mindig. Bocs, tudom, hogy már túlléptetek rajta. Mintha én írtam volna a hozzáfűzésed. Amikor a barátnőm közölte hogy 6 hetes terhes, utólag áldottam a szerencsém, hogy a közértben mondta meg és nem ünnepélyes keretek között egy 6-8 fős baráti vacsorán, mint ez várható volt.
Abban bízom, ha megszületik a baba, "jobban leszek", bár ahogy késik a baba...Hát nem tudom, meglátjuk.

Magamról: 36. napon vagyok, nem is emlékszem, mikor volt ilyen hosszú a ciklusom. Talán tavaly télen? Bár a görbe szerint, szerdán leszek a 14. DPO-n, úgyhogy...A hőm vasárnapra virradóra leesett 36,7-re, vagyis erősen szoktatom magam a veszedelmesen közelgő HSG-re. :cry: Amint megjön, hívom a kórházat időpontért.

Nagyon nem vagyok elkeseredve, hogy nem jött össze a bébi az első "tudatos" hónapban, mert a laborom még mindig rossz (urológia), a dokim biztos kiakadna, ha bejelenteném egy vese UH és egy röntgen között, hogy bocsi, de terhes vagyok...Rámborítaná az asztalt. :)
jaimee
 
 


Jó reggelt!

Jaimee: ezért ne tűnjél el :D :D Akkor nem kell sokat vissszaolvasnod :D A HSG-től ne félje...Szerintem nálam nagyobb parásat keresve sem lehet találni...Én annyira féltem tőle, hogy kimondottan pozitív élményként éltem meg, hogy csak 5 perc volt az egész...és abszolút kibírható! Azért rettentő kíváncsi vagyok, hogy van-e baba....

Nekünk jó lett volna a hétvégénk, ha az egyik kedves barátnőm, nem hív fel...Természetesen terhes...Örülök neki, csak ilyenkor mindig elgondolkodom rajta, hogy nekem már tavaly júliustól babáznom kellene :( Votlunk moziban, megnéztük az S.O.S. szerelmet! Mindenkinek ajánlom, baromi jó film!! Rengeteget lehet rajta nevetni!

Bikka: A Closty nagyon sok orvos szerint csodaszer, csak el kell találni a megfelelő adagot és állandóan ellenőrizni kell....Na nálam ezt rontották el és túlstimuláltak! Valószínűleg egyáltalán nem kell stimuzni...

Pandácska: ne add fel a reményt...Lehet, hogy már lombik előtt összejön a baba... :!:

Mindenkinek szép napot!

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Jaa, ma van a 14. DPO-m. Ez most mit jelent? Akkor holnap legkésőbb tutira megjön? Hogy van ez?
jaimee
 
 


Sziasztok!
jól bejelentkeztem pénteken, aztán elszólított a munka :-( nem is írtam semmit, de köszi, hogy "befogadtok", majd megpróbálok visszaolvasni ki hol tart, ahogy néztem nem lesz egyszerű :-)
Rólam röviden: van egy nagy fiam, 11 éves. 6 éve elváltunk a papájával és 3 éve élünk az új párommal. Nagyon szeretnénk babót, már egy ideje próbálkozunk, már egyszer teherbe estem, de sajna elhalt a terhesség, azóta a pihenő idővel együtt eltelt egy év, úgyhogy mostantól komolyabban vesszük a dolgokat. Már jeleztem a dokinak, hogy letámadom.

Na megpróbálok tájékozódni, visszaolvasok
mercure
 
 


Heni: Sajnos nincs otthon netünk és pénteken Pesten voltam munkaügyben. Hiányoztatok is, jelzem. :D

Hogy lennék terhes, hiszen leesett a hőm! Majd márciusban, veled együtt!! :D De szép is lenne!!!

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Nnna, a vonalzóm már tud is valamit. :D

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Heni: Nekem már minden szóba jöhető barátnőm és ismerősöm vagy terhes vagy babás vagy szingli. Ahogy látom, talán még a szinglik is beelőznek. Nem baj, nem lóverseny, csakhát....A párom azt mondja, keressek pszichológust, mert nem normális ennyire vágyni valamire. (valakire) Hm...lehet, hogy igaza van.
jaimee
 
 


Sziasztok lányok!

Nem vesztem el, naponta olvaslak titeket. Azért nem írok, mert nem igazán történik velem semmi. Elkezdtem az Elevitet szedni, és megvettem a PG/53 ovulációs mikroszkópot. Minden este izgatottan nézzük a férjemel, és kíváncsian várjuk mikor látunk már benne "páfrányokat". :wink:

fix.b!
Boldog névnapot kívánokpicit megkésve, de annál nagyobb szeretettel! Kívánom, hogy minél előbb lakjon egy csodaszép kislány a pocakodban!

Kamilla!
Gratulálok az eljegyzéshez! Sok boldogságot kívánok!

Christell és Klárika
Kép

Kép
christell
 
 


Sziasztok lányok!

Nem vesztem el, naponta olvaslak titeket. Azért nem írok, mert nem igazán történik velem semmi. Elkezdtem az Elevitet szedni, és megvettem a PG/53 ovulációs mikroszkópot. Minden este izgatottan nézzük a férjemel, és kíváncsian várjuk mikor látunk már benne "páfrányokat". :wink:

fix.b!
Boldog névnapot kívánok picit megkésve, de annál nagyobb szeretettel! Kívánom, hogy minél előbb lakjon egy csodaszép kislány a pocakodban! :)

Kamilla!
Gratulálok az eljegyzéshez! Sok boldogságot kívánok! :)

Christell és Klárika
Kép

Kép
christell
 
 


Most aztán hozzászóltam :)

Elküldtem duplán :)

Christell és Klárika
Kép

Kép
christell
 
 


hát csak kapkodom a fejem, hogy mire kell figyelnem. Miután abban bíztunk, hogy hamarabb összejön a babaó, nem is foglalkoztam a különböző vizsgálatokkal... Igazán kiváncsi vagyok, hogy mit javasol majd a doki, délután felhívom.

Christell, remélem látsz a pg-ben páfrányt. Jó hogy írtad, elő is kapom otthon, bár vagy béna voltam mindig vagy nem tudom, de én csak néhányszor láttam.
mercure
 
 


Sziasztok lányok!

Hogy mennyit írtatok mióta nem voltam????
Alig tudom követni...
Most vagyunk 6 hetesek! :D
Bizony!!!
Bár és nem tudom, hogy kell számolni, de szerinten, az utolsó menszesz, első napjától kell.
Vagy nem???
Tudja ezt valaki?
Nekem Jan.10- volt meg utoljára.
Az volt az első nap.
Leírhatnátok, hogy kell számolni, nameg, hogy szerintetek akkor hány hetes???
Jövő héten lesz a nagy ultrahang.
Végre akkor megkukkantjuk.
Ha sikerűl majd felrakom a képet nektek is.
Puszóóó
Vendég
 


Jaimee, szerintem is lehet pszihés a dolog. Anyukámnál is valószínű az volt, mert nem akart összejönni sehogysem, aztán sok év után letettek róla és rögtön teherbe esett. 2 kolleganőm is így volt, mikor mondták, hogy a csudába, akkor még szórakoznak kicsit, rögtön összejött. Igen ám, de idáig el kell jutni. Nálunk mire én lenyugodtam, nem bőgtem minden baba láttán, addigra a párom kezdett szekálni, hogy na mi van már, menjek dokihoz. Most itt tartunk. Jó mondjuk nem vagyunk 20 évesek, így azért van időbeli korlát, de mióta türelmetlenkedik, azóta ahogy közeledik a mensi a gyomrom görcsbe rándul... szóval tuti nem jó!
mercure
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: