Új privát üzeneted érkezett!

Mea
Gyönyörű a kiscsajKépKépKép

Bababörzén vannak jó dolgok, pl. popsitörlő, pelus (főleg Libero és Pampers) rendkívül akciósan, abból mindenki zsákszámra szokott vásárolni, elég muris, ahogy szegény apukák több kartondoboz pelenkával a kezükben cipekednekKép
De egyéb akciók is vannak, különböző bababoltok kipakolnak és elég jó áron árulnak. Viszont ilyen árusok főleg csak a két szélső soron vannak, középen kb. 15 soron keresztül csak használt ruhákat és egyéb babacuccokat árulnak, olyan, mint egy piac, ez speciel nekem nem nagyon tetszik.
Nézzetek szét, aztán majd eldöntitek, érdemes-e többször menni.
Tömeg az van rendesen, férni sem lehet.

Nekünk Pierre Cardin babakocsink van, de abban a félülő és az ülő pozíció használhatatlanul kényelmetlenül, így mi vettünk egy szintén Pierre Cardin sportkocsit.

Kristóf 1 hónapos korától nem alszik nappal semmit, se bent, se kint, max. mostanában már kezd rászokni az ebéd utáni fél óra alvásra.
Úgyhogy te még örülhetszKép
És annak is, hogy éjszaka csak 1-szer ébred.


Edina
Az én dokim azt mondta, hogy a Cerazette addig használható, amíg akár csak 1 csepp tejcsi is van.
Viszont, ismerek olyat, aki nem is szoptat, abszolút nincs teje, mégis nőgyógyászati okoból ezt írták fel neki. Szóval nem tudom. Kérdezd meg a dokidat, az a legbiztosabb.
Amúgy szerintem 2 nap nem szopizás miatt ne add fel! Ilyen hirtelen nem apadhat el a tej. Rengeteg babánál van ún. szopizási sztrájk, sokszor nem tudni miért, talán mert jön a foga (ami nálatok aktuális), talán mert az anyukának megjön a mensije, ezer oka lehet. Próbálkozz, ne add fel, és szerintem nagy eséllyel fog ő újra szopizni. Persze benne van a pakliban, hogy fogta és elvélasztotta magát, de 2 nap után szerintem korai ezt állítani.
Kristóf már 3 hónapja csak reggel-este szopizik egy-két kortyot, mégis kell neki a cici, sőt, cicifüggő, sokszor az üres cicivel altatom beKép
Mert neki már nem is a tejcsi a lényeg, hanem maga a cicizésKép

A múltkor ajánlottam egy oldalt, ahol rengeteg babakaja recept volt, még mondtad is, hogy majd megnézed. Ott nem találtál semmi jót?


Kristófka mára mesterfokozaton űzi a felüléstKép Lépten-nyomon csak felül, aztán pár perc múlva elvágódik hanyatt, szegény anyájára a szívbajt hozva. És persze mindig oda ül le, ahol mögötte szekrény, asztal, vagy bármi más kemény, éles dolog van, amiben szétütheti fejét. Én persze rohangálok utána a ngy párnával és teszegetem mögé, de hiába, mert tovább áll, és leül máshováKép


Babus

Kép
babus2005
 
 


Babus!Kép

Nem mondod hogy Kristófka nem aludt napközben???Kép
Nem semmi....jól bírodKép

Mikor lesz a börze amúgy?
el kéne menni, csak baba nélkül úgy hogy páromnak kellene vigyázni rá....

Mea
mea
 
 


Mea
De de, Kristóf 1 hónapos kora óta reggel kb. 8-tól este 7-ig egyhuzamban ébren volt, persze délutánonként már extra nyűgi volt, de akkor se volt hajlandó elaludni. Most, mióta már kúszik, mászik és pörög egész nap, azóta már elfárad és így egy fél órát már hajlandó aludni ndélben. De többet semmiféleképpenKép

A börze egyébként 19.-én lesz, ha jól emlékszemKép


Én is teszek fel pár képet kissrácomról:

Így ülünk mi:
Kép

Kép

A legjobb játék anya telefonja:
Kép

A játékosdobozom előtt:
Kép

Megszerelem az autót:
Kép

Kicserélem a kerekeit:
Kép

Aztán egy cigi apávalKép:
Kép



Babus

Kép
babus2005
 
 

 
 

És ezzel hozom anyára a frásztKép, a számítógépasztal alatt ülve rámolok, néha hátradőlve majdnem szétütöm a fejemKép:

Kép

Kép

Kép

Kép
babus2005
 
 


Babus,
annyira tunderi ez a kis ramologep, akit neha Kristofnak is beceznek! Jol van mar teljesen vagy meg tart az ejszakai ostromallapot?

Mea,
Mi megvettuk a legszuperebb Graco babakocsit, ami remekul funkcional, nagyon stramm, kenyelmes, jo tolni, stb, de iszonyat nehez, ezert utalom, amikor egyedul kell az autoba betennem vagy kivennem.
Mate sem alszik napkozben, tenyleg becsuld meg, hogy van egy kis nyugalmad napkozben, mert iszonyat faraszto, amikor folyamatosan ott kell lenni egy bohocnak (vagyis nekem) a gyerkoc korul! Bar ma kaptam tole egy szulinapi 2 oras alvast Kép

Ejszaka meg Mate is kel neha, de szamomra megfejthetetlen, hogy mitol. Tegnap annyit kajalt, mint mar nagyon regen, de megis ebredt hajnali 4-kor kajalni. Ugyhogy sajnos erre fel kell keszulni, annak ellenere, hogy kb 7-8 hetes koratol 3,5 honapos koraig gyonyoruen ataludta az ejszakat.

Nagyon szepen fejlodik Livi, ugyesek vagytok!

Judit,
szerintem is igaza van Babusnak, az eg vilagon semmi gond nincs Attival, egesz egyszeruen nem a legjobb alvo es kesz. Amig ennyire szepen hizik a tejedtol, el ne kezdj neki tapszert adni! Boven eleg neki a tejecske, amit "termelsz" neki.

Etetoszek: mi mar kaptunk egyet ajandekba, olyasmi, mint ami most van akcioban a Brendonban. Nem tudom meg van-e a novemberi Babamagazin, abban van. Azt hiszem a Babamagazinban vannak a Brendonos kuponok. De hogy milyen, meg nem tudom, mivel meg kicsi hozza Mate es nem ulhet.

Edinka, fogigatlo ugyben nem tudok hozzaszolni, sosem szedtem es nem is szeretnek.

Tegyel fel kepet Vikirol!

Babus,
szerinted lehet, hogy Mate a Humana HA-tol bukik oriasiakat? Tegnap 2x adtam neki, es valami olyan mennyisegek jonnek vissza belole meg orakkal a kajalas utan is, hogy ijeszto. Felhivtam a dr nenit, azt mondta, hogy ha 4-5 nap alatt nem szokik hozza, tapszert valtunk. Olyan pipa vagyok, mert vegre hajlando megenni, erre a szervezete nem szivesen latja ezt a formaju kajat. Mi a rosszabb? Nem Hipoallergen tapszer vagy a folyamatos bukas-veszely?

Nicol,
merre vagy?

Vanda
vanda72
 
 


Vanda!
BOLDOG SZULINAPOT!!!
Hat lehet, hogy tenyleg csak rossz alvo, de olyan nehez, amikor ejszaka fel kel kelnem mondjuk 2kor, visszaalszunk, 10perc mulva felsir, mert keresztbe fekszik az agyon, es a fejet a racsokba uti.

Azt hiszem le kell cserelnem a draga Brendonos fejvedonket, mert ugy forog az agyban, hogy nem gyozok rohangalni hozza, mert ez csak felig van, o meg imad forgolodni. De hol kapok olyat ami az egesz agyban korbeer?

Mea!
Hat tenyleg becsuld meg, mert en egy honapos koraug szinte nem aludtam se este, se nappal, utana meg nappal 2szer fel orat, este meg kb 5-6orat. Szoval nagyon jo dolgod van! Foleg azert, mert elalszik ugy a babakocsiban, hogy nem tolod. Az enyem, ha beoltoztetem, mar uvolt, aztan a babakocsiban meg annyira tud ordita, meg azt sem varja meg, hogy cipot huzzak. Szoval nagyon irigyellek am!

Babus!
Tenyleg semmi gond, neha kell, hogy az embernek ezt megmondja igy valaki. Csak azzal nem bekulok meg sehogy, hogy en vagyok a hibas, mert kitagitottam a pocakjat. Na ma jol kieheztettem, nem kapott vagy 5oran at kajat, mert vasarolni voltunk a madaras tescoban, de igy sem volt hajlando 160ml tobbet enni. Most akkor, hogy van ez?

Lanyok lehet, hogy jon a foga az Attinak? Amikor oltasra jott a doki neni azt mondta mar kemenyszik az inye, de nem tudni mikorra lesz. En mintha ket pici feher pici reces akarmit latnek az inye alatt, de nem egyenes, picit ferdek. Ez lehet az?

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Vanda!
A Brendonban a Peg Perego Prima Pappa van. Nagyon jol nez ki, nekem nagyon tetszik. Jo lenne mar az Attinak, mert ebben nem ul a gyerek, hanem fekszik. Megvarom a borzet.

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Vanda!
Itt vagyok csak nagyon el vannak havazva a napjaim. Nagyon édes Máté a képeken.
Bukás: Vivi a mai napig a túl folyékony ételeket visszabukja, pl a tápszert. A főzelékek, tejpépek nem jönnek vissza. De lehet kapni egy szert a gyógyszertárba bukásra, itt ajánlotta nekem is az utcában egy kismama, de már nem emlékszem a nevére, de ha gondolod megkérdezem.

Edinka!
Nekem is azt mondta a dokim csak addig szedjem a Cerazettet amig szoptatok. Most voltam nála, írt másik fajtát, csak meg kell várnom a mensit, ami nem nagyon akarodzik megjönni.
Vivi is nagyon édesszájú, sokszor a tápszert is cukroztam, hogy megegye, amig nem ehetett főtt kaját. Nekünk kb két hét kellett a leszoktatáshoz. Mindig egyre kevesebbet tettem bele, és egyszer csak elhagytam. És előbb kapott főzelékeket és csak 1-2 hétre rá kezdtem a gyümölcsöket, nehogy ne egye meg a főzelékeket. Ma már minden féle ízt elfogad, de így is van olyan amit nem szeret. A mostani kedvenc a Tészta paradicsommal és cukkinivel.

Judit!
Én is azon a véleményen vagyok hogy szoptass csak továbbra is. Amíg szoptattam Vivi is kelt egyszer-kétszer éjszaka. Sőt manapság már megint ébred 4 körül, pedig már végig aludta az éjszakát. Mondjuk neki elég ha adok egy pici teát és már alszik is tovább, de mostanában olyan keveseket eszik, hogy inkább lefutok csinálni neki egy kis tejpépet, és éjszaka nagyon jól eszik.
Informatika: igen én informatikus vagyok, de be kell vallanom, nem nagyon rémlik, hogy ilyesmiről mi tanultunk volna... Bár én mindig csak annyit tanultam meg minden tantárgyból amennyi a vizsgához feltétlenül kellett.

Mea!
Nagyon szép nagy baba a csajszid. Nagyon édi.
Babakocsi: mi is olyan fajtát vettünk mint Babusék, de ha választhatnék már nem olyat vennék. Nekem nagyon hiányzott és még néha most is nagyon hiányzik egy mózeskosár rész, amiben egyenesen fekhet. Vivi csak babakocsizás közben hajlandó aludni, és abban kényelmesebb lenne. Mai napig délelőtt és délután is 1,5 órát sétálunk, hogy jól kialudja magát.

Etetőszék: mi még nem vettünk, de biztos valamelyik aktuális akciós meg fog felelni.

Babus!
Tündéri a fiúcska. Nagyon ügyes hogy így ül már. Olyan nagynak látom már. vagy az én lányom a minimanó Kép
Olyan jó képeket tudtok csinálni. Elárulod nekem milyen márkájú gépet használtok?

Tündi!
Remélem ez a műtét sokmindenben segíteni fog. Drukkolok nagyon!!!! Kép

Nicol

Kép
nicol
 
 


Nicol!
Jo, hogy minden rendben, mar en is hianyoltalak. En is csak annyit tanulok, amennyi a vizsgara kell Kép

Kepzeljetek, 240g hizott egy het alatt Kép Hat akkor tenyleg nem ehes Kép Lanyok koszonom! Olyan jo, hogy veletek mindent meg tudok beszelni! Annyira ragja a kezet. Bekentem az inyet dentinoxal, remelem segit. Szombaton megyunk a doki nenihez, majd akkor meglatjuk mit mond a fogara.

Nicol!
Mi van az uj orvossal?

Mea!
Elfelejtettem mondani, hogy gyonyoru Livike!

Babus!
Kristof meg tenyleg irto aranyos, ahogy ramol. Nagyon ugyesen ul!

Jo ejt!

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Vanda
BOLDOG SZÜLINAPOT!!!

Köszi az érdeklődést, már jobban van Kristófka, picit még taknyos, de nem vészesKép
A tegnap éjszakát már végigaludtaKép, csak én nem, hajnalban 2 és fél órát virrasztottam, csak úgy, minden ok nélkül nem tudtam aludni. Mondjuk nálam ez elég gyakori, sajnosKép

Azt pedig nem tudom, hogy a hipoallergén tápszertől bukhatott-e Máté, viszont a Beba-nak vagy egy olyan tápszere, hogy Beba AR (antirefluxos=hányós, bukós babáknak), és talán, de nem vagyok biztos benne, ez még hipoallergén is, nekünk volt ilyen is, de tényleg nem emlékszem pontosan.

Judit
Rácsvédőt bármelyik bababoltban árulnak, mi pl. pont a Brendonban vettünk egy jó nagyot a járókába, kb. 4m-es. De minden méretben van, és nem is drága.
Egyébként nálunk is csak félig van a rácsvédő a kiságyban, de szerintem ez nem baj, ilyen korukban már nem fér be a buksijuk a rács közé.

A fogat pedig így látatlanban nehéz megmondani, elvileg 4 és fél hónaposan is nőhet a foga, ez attól is függ, hogy a szülőknek mikor nőtt ki még anno a foguk. Ez hajlam kérdése. Ha neked vagy a férjednek egész korán nőtt ki a foga, akkor az Attinak is nagy esélye van rá.

Nekünk egyébként már 2 hónaposan azt mondta a gyerekdoki, hogy még 2 hónap és kint lesz a foga. Na azóta eltelt még 7 hónap, és csak mostanra nőtt ki az első.
Általában az alsó középső fogak nőnek ki elsőre. Én úgy vettem észre, hogy egy fognyi szélességű fehér vonalacska látszódott az ínyén, aztán 2-3 nap múlva már át is törte az ínyét és igaz ugyan, hogy még pici a fog, de már harap is veleKép
És a doki szerint, aki ugye nálunk nem túl megbízható, további 3 fogunk van növőben, 1 lent és 2 fent. Én ugyan semmit nem látok, de majd kiderülKép

Nicol
Csak egy márkátlan, EuroCyber tipusú fényképezőgépünk vanKép


Etetőszép pedig, nekünk egy unokatesóméktól kölcsönkapott Brevi etetőszékünk van.
Szerintem semmi drága extra székre nincs szükség, egy egyszerű, olcsó is simán megfelel a célnak.
Amíg még nem tud ülni, addig a bébihordozóban ülve is lehet etetni, amikor pedig már meg tud ülni kitámasztott háttal, akkor pedig a legbénább etetőszékben is megmarad.

Na megyek pihizniKép, kevés ébredős jó éjt mindenkinek!


Babus

Kép
babus2005
 
 


Judit
240gr? Az egyenes szuper teljesítményKép
Na látod hogy van neked bőven tejcsid, ne izgulj!!!Kép

Ja, és ezt a pocaktágítást pedig hagyjad, ez hülyeség, ilyen nincs, tehát nem is lehetsz te a hibás.
Mindent jól csinálsz, nyugiKép

Babus

Kép
babus2005
 
 


SziasztokKép
Tök ideg vagyok,voltam!!!!
Tegnap reggel észre vettem hogy Viktória bal cicije be van duzzadva és
pirosKép
Egyből hívtam a védőnőmet aki azt mondta hogy nem kell meg
ijedni ez a anyai hormontól van magától el fog mulni!!!
Babus szerinted is így van?
Igaz ma reggel már nem volt annyira piros a kis cicije!Kép
Örültem neki nagyon!!!!
Mindig van min idegeskedni!!!

Kép

Kép
edinka
 
 


Sziasztok Mamik!

VandaKép
Boldog szülinapot!!!!!!

BabusKép
Én is pont ezért döntöttam úgy, hogy nem megyünk a börzére. Most nincs kedvem a tömeghez, amit amúgy is ki nem állhatok!

JuditKép
Húha, már is jön a fogacska?? Bár, amilyen jó húsban volt Atti, mikor itt voltatok... nem is csodálom!
Ne aggódj, te jól csinálsz mindent!!

Képzeljétek, iszonyat elkezdett nőni a pocakom.
3 hete mértem és akkor volt 86 cm.
Mostanában viszont olyan nagynak tűnik, úgyhogy este újra megmértem és 91 cm volt.
El tudjátok képzelni mekkora leszek ha így haladok???
És még csak tegnap voltunk 17 hetesek!
Szóval ma megyünk és veszünk új kismamarucikatKép!

TündiKép
Mi volt tegnap a vizsgáltaon? Van már időpont a műtétre?
Ha befektetnek pár napra, mehetek látogatni?
Puszi és drukk hegyek!!!!!
Kellesz Te ebbe a csapatba!!!!!!
Stella

Kép
stella9
 
 


Babus!
Nektek bevállt a sangenic pelankatartó?
Mennyibe kerül bele a zacsi és hány darabos?

Vanda!
Boldog szülinapot!!!!Kép

Mea!
Nagyon édi Lívike.Kép

Stella!
Ne aggódj a poci miatt.Nekem is hirtelen nőtt.Ha jól emlékszem 24 hetesen volt 100cm.Kép

Annácska!
Merre vagy?

Tündi!
Drukkolok nagyon!!!!!KépKépKép

Judyt

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Sziasztok!

Tegnap minden rendben volt a műtét előtti vizsgálaton. Jövő héten csüt. megyek be a H-ba, aznap műtételőkészítés, másnap műtét, és szombaton mehetek haza. Nem kerülhetem el a beöntést, nem is tudtam mi hiányzik még az életemből Kép
Hát mit mondjak, annyira fosok hogy el sem tudom mondani. Tudom nem nagy dolog, de mégis tiszta para vagyok Kép Asszem az eredménytől félek leginkább.

Stellácska
Nagyon édes vagy hoyg meg akarsz látogatni, de csak 3 napot leszek bent, és szerintem nem tenne jót neked ha a kórházba kóvályognál a pocaklakókkal Kép Inkább utána talizzunk, jó? (úgyis már extra kíváncsi vagyok erre a hirtelen növekvő pociraKép) Nem akarnám hogy összeszedj ott valamit! Remélem nem haragszol meg!

Tündi
Vendég
 


Megint elfelejtkeztem rólatok, ne haragudjatok Kép
Köszönöm szépen a támogatást, annyira jól esik, hoyg el sem tudom mondani!

Mea
Nagyon aranyosak vagytok, jó látni benneteket!

Babus
Életveszélyes a fiad Kép

Ezek a babavigyorok...... igazán felírhatnák nekem receptre depi ellen Kép

Tündi
Vendég
 


TündiKép
Én is biztos paráznék a helyedben. De nyugi, észre sem veszed és már túl is leszel rajta!

Szavadon foglak és ha felépültél, kiszedték a varratokat és már semmi sem emlékeztet a műtétre, akkor talizunk, jó?!
Addig novesztgetem a pocakot Kép!
Próbálj meg megnyugodni és legalább addig ne paráztatsd magad, utána meg már minek Kép
Pusza
Stella

Kép
stella9
 
 


Stella, Tundi!
Megyunk valamikor Pecsre. Nagyon szeretnelek latni titeket! Hianyoztok! Persze jonne kis Atti is.

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Sziasztok!

Koszonom a szulinapi gratulaciokat, nagyon aranyosak vagytok!

Tundi,
drukkolok neked en is jovo heten ilyenkor, remelem hamar el is felejted majd az egeszet es minden rendben van odabent!

Judyt,
nekunk bevalt a peluszabalo gep, de nem olcso a "fenntartasa". Mi kb havi 1 uj zacsit rakunk bele, ami 1900Ft korul van ha jol emlekszem a Brendonban. mashol meg nem neztem, de gondolom hasonlo lehet az ara. En nagyon kedvelem, mert a kakaszag engem elegge megvisel. Mint minden szag, sajnos en rettenetesen szagerzekeny vagyok! Maga a szerkezet szinten most akcios a Brendonban, de nem talalom a kuponokat, nem tudom mennyibe kerul.

Judit,
etetoszeket szerintem is talalsz a bababorzen. Azert vigyazz meg vele szerintem, mert azert a csipojuket megterheli meg a felig ulo poz is, legalabbis nekem azt mondta a dokinenink, hogy a babakocsiban sem hasznalhatom meg a 45 fokos szogu ultetest sem, vagyis vagy fekhet vagy az autosuleseben setaltathatom (mert ezt is hozza tuduk passzintani a babakocsihoz). Amig nem ul stabilan magatol, addig nem ajanlott allitolag, pedig mar en is nagyon varom, hogy abban etethessem. Az olyan nagyfius mar!

A 240 gr-hoz pedig kulon gratulalok, Mate szerintem 1 honap alatt hizik kb ennyit.

Stella,
hogy rohan az ido!!! lassan ti is felidoben vagytok. Milyen neveket talaltatok ki egyebkent? nalatok annyi verzio lehet, olyan jo moka jatszani a nevekkel, nem?

Nicol,
ha meg tudnad kerdezni az ismerosodet, megkoszonnem bukas-elleni gyogyszer ugyben, bar azt hiszem ugyis varok meg vele egy kicsit, hogy 4-5 nap alatt befogadja-e az ujdonsagot a kis gyomra.

Edinka,
Matenak is volt ilyen cicmegduzzadasa az elejen, kb 3-4 hetig tartott es nekem is azt mondta a doki, hogy az anyai hormonok mennek at az anyatejen keresztul. De tilos nyomkodni, gyakorlatilag semmit sem szabad veluk csinalni csak varni es elmulik majd.

Remelem mindenkinek irtam!

Vanda
vanda72
 
 


Stella
Már alig várom hoyg szavamon fogjál Kép

Judit
Nekem most elég bizonytalan hoyg tudok-e talizni veletek Kép Jövő 7vége ugye műtét, utána meg már Kaposvárra kéne menni anyukámékhoz, 2,5 hónapja nem voltunk, jövő hét végére terveztük, de a műtét most fontosabb.
Azért hátha összejön, csak írd meg mikor jöttök. Szivesen megszeretgetném picit a kis Attit Kép

Vanda
Köszönöm szépen neked is! Csak lesz most már nekem is egy olyan csodaszép vigyorgóm mint neked Máté Kép

Tündi
Vendég
 


SziasztokKép

Tündi
Megértem, hogy félsz, én is félnék a helyedben, ez szerintem természetes.
De majd nagyon gondolunk rád és tuti nem lesz semmi bajKép

Edina
Tényleg van ilyen, hogy az anyai hormonoktól megduzzad a baba cicije, bár ez általában szülés utáni napokban, hetekben szokott lenni.
Furcsa, hogy nálatok fél évesen és ezzel a kevés anyatejcsivel is átjutott Vikibe.
De ne aggódj, majd elmúlikKép

Stella
Pocit akarunk, pocit akarunk, pocit akarunk látni!!!!!!!!!

Judyt
Nekünk is nagyon bevált a kakikukaKép
Nálunk itt Gyöngyösön van egy csaj, aki 700Ft-ért újratölti zacsival, így olcsóbb, mint kb. 2000Ft-ért utántöltőt venni bele. Bár ez csak 12m-es zacsi, a bolti pedig 20m, de akkoris.
A bolti utántöltő zacsi kb. 1 hónapig elég nekünk is, és átlag hetente telik meg a kuka, elég akkor kiüríteni, mert tényleg abszolút semmi kakiszag nem jön ki belőle, pedig Kristóf a husis meg mindenféle kaják miatt már elég bukésakat kakilKép
Szerintem mindenképp megériKép

Képzeljétek, Kristóf ma a heverő szélébe kapaszkodva felállt!!!Kép Teljesen egyedül. Én a döbbenettől csak álltam és bámultam, utána jutott eszembe, hogy talán oda kéne hozzá mennem, mert valószínűleg rögtön el fog dőlni, ráadásul a parkettára és talán el kéne kapnom.
Iszonyú édes voltKép A TV távkapcsoló miatt állt fel végülis, mert ott volt az ágyon, neki meg az a kedvence, a telefonok mellett, és addig nyúlt érte, míg egyre beljebb lökte, mégtovább nyújtózott utána, de csak akkor érte el, ha felállt hozzá.
DöbbenetKép Az utóbbi 2-3 hétben nagyon belehúzott. Alig 2 hete kúszik még csak, pár napja megtanult felülni, most már maga az ülés is elég stabil, pár lépést már mászik is, erre ma felállt.
Ja, és előbb a játékosdobozára támaszkodva is félig felállt, csak berogyott a nagy súlya alatt a dobozKép, így végül nem jött neki összeKép
Most már tényleg minden napra tartogat valami meglepetéstKép


Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!

Alig tudtam visszaolvasni.. Kép Csak benéztemKép

Babus:

én fogzásra reggel és este egy-egy golyócskát adok Vivcsinek.
megyek is mert megyünk sétálni.
Puszi mindenkinek.
RitaKép

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


még egy képKép

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Babus
Deee jóóóóóóóóóóóó KépKépKép Apuci mit szólt? Szegényke lemaradt róla, mi? Legközelebb lefotózod? Kép Na nem mintha így nem hinném el..... Kép

Tündi
Vendég
 


SziasztokKép

TündiKép
Ahogy Babus is írta nagyon drukkolunk majd,
nem lesz semmi gond!!!
Hát a beöntés nem kellemes, de valahogy majd csak kibirod!!!

BabusKép
Kristóf tényleg nagyon gyorsan fejlődik
nemrég írtad hogy egyedül ül, most meg már fel is akar állniKép

VandaKép
Boldog szülinapotKép
Vikinél ez a ciciduzzadás nem fog 3-4 hétig tartani
szerencsére mert már nem annyiar piros és duzzadtKép
SZERENCSÉRE!!

JudytKép
Már rég raktál fel képet.
Ha tudsz tennél fel?!!!!

StellaKép
Tőled meg már szeretnénk
láttni egy pocis képet!!!
Hisz lessan tényleg már félidőbe vagy,
biztos van már pocidKép

JuditKép
Egy hét altt Atti 240 ghízott?
Nem semmi!!!
És még panaszkodsz hogy nincs tejed és éhes
a fiadKép

KépzeljétekKép
Megint elő vettem a bébykompot VikinekKép
Azt az örömöt láttni kellet volna bele is tettem gyorsan lefotoztam nektekKép Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Mostanában nyalja a kiságyrácsotKép
Kép

Kép

Kép
edinka
 
 


Képeket folyamatosan teszek fel erre az oldalra:
http://www.kosa.atw.hu,

Judyt

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Judit!
Nalátod milyen gyönyörűen hízik a fiúcska, tuti elég neki a tej! Nagyon ügyik vagytok.
Sajnos az új doki sem szimpi Kép. Nagyon keménykalaposnak tűnik. Még jó, hogy úgy hívtam, fel, hogy szeretném megismerni, mert új dokit keresek, így találkoztunk, beszélgettünk pár percet, aztán mondta, hogy ha döntöttem hívjam fel és átkéri a lányzó papírjait. Hát azt hiszem nem hívom fel. Megpróbálok a saját háziorvosomtól is egy gyerekorvost kérni, hátha jobbat ajánl.

Ha valamelyikőtök ismer jó dokit a XI. kerben nagyon örülnék neki. Kép

Vanda!
Boldog szülinapot! Amúgy merrefele laktok? Ha közel a Moszkva térhez akkor nem lehettek túl messze tőlünkKép Holnap megkérdezem neked a búkásra a szer nevét.

Babus!
Látod nem mindig a márkás dolgok a jók Kép
Azt hiszem mi is beruházunk egy ilyen peluskukára. Ezek a főzelékek tényleg igen szagos pelusokat eredményeznek.
Kristófka egyszerűen észveszejtő, milyen gyorsan fejlődik Kép Jővőhéten már azt fogod írni, hogy már fut Kép

Stella!
Ez aztán a tempó! Kép Szép hatalmas pocid lesz majd Kép Én is várom majd a képeket ha sikerülne csinálnod.

Tündi!
Nagyon drukkolok neked jővőhétre! A beöntéstől pedig ne félj, szülés előtt is szoktak adni, hát nem egy élmény, de a babóért megéri. Kép Remélem sok minden kiderül a műtét alatt.

Edinka!
Hány centisen ért le a Viki lába a földre hogy már tud kompozni? Én is beletettem Vivit, de ha a legalacsonyabbra is állítom, akkor is hiányzik vagy 10cm.

Kép

Nicol

Kép
nicol
 
 


Edina
Ugyanilyen kompunk van nekünk is, csak más színben és mi csak kölcsön kaptukKép

Nicol
Kristóf 74 cm körül van most, de ő majdnem a legmagasabb fokozatban használja a kompot.
De ez komptól függ, ezek még a régi típusú, olcsóbb kompok, szövetből van az ülőkéjük, a modernebb, drágább kompok már tényleg elég magasak, mi is próbáltunk a boltban egy párat és Kristófnak is alig ért le benne a lába.

Edina
Nagyon édi VikikeKép
Az a rengeteg pelus, ami az első képen látszik a pelenkázón, hamarosan nagy veszélyben leszKép Lesz mit lerámolnia majd onnanKép

Nicol, Pattogobolha
A Vivienek is gyönyörűekKép

Babus

Kép
babus2005
 
 


Na most egész sokáig visszanéztem és két kérdésre sem válaszoltam.
Vanda!
A munkát elvállaltam, keddenként dolgozom 4 órát, aztán nagyizunk délután. Nagyon jó kikapcsolódás a babázásban, és persze a pénz is jól jön.

Babus!
Kutyák: nálunk az első egy honap volt nagyon nehéz, nagyon féltékenyek voltak a picurra.A babóca előtt rengeteget voltak az ölemben, babusgattam őket, és erről mindannyiunknak le kellett szokni. Hát nem csak nekik nekem is nehéz időszak volt. De azóta megbékéltek, tudják mit szabad és mit nem. Most, hogy Vivi kedvenc szorakodása a éles hangon való sikongatás, még félnek is tőle. Ilyenkor mindig messzebb fekszenek le a szobában. Sétáltatni párom viszi őket, sőt már az etetést is átvállalta, mert egybeesik a pancsizással. Nameg most, hogy már itthon van a szomszéd lakásban az anyósom így sokat vannak odaát. Nagyon szeretem őket, de náha nagyon tudok haragudni rájuk, az tuti, hogyha valamilyen csoda folytán elalszik a Vivi itthon, akkor pár percen belül valamelyik felugatja. Na de ez van Kép
A mi kompunk újfajta Brevi, hát ez nagyon magas. Már előbb fog járni a csajszi, mint kompozni, olyan sokat kell hozzá nőnie.

Ez a pelus dolog tényleg érdekes, mi is Pemperst használunk. Az 1-es és 2-es nagyon jó volt, de a 3-as már közelse olyan jó. Én is többször érzem nedvesnek a rucikat. Lehet, hogyha elfogy kipróbálom a Huggiest.

Nicol

Kép
nicol
 
 


Sziasztok Lanyok!

Vannak uj kepek
http://zsamboki.sytes.net/gallery/album33?page=2
most sietek, mert megyunk a doki nenihez.
Meg annyit, hogy az Atti elaludt 9kor es csak hajnal 4kor kelt, meg 7kor, es utana meg 9ig visszaaludt. Ilyen mar ezer eve nem volt. Nem tudom mitol fugg, hogy meddig alszik.

puszi
Judit

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Jó reggeltKép

NicolKép
Vikim igazából még nem tud kompozni,én néha
beleteszem őt lába hol leér hol nemKép
Õ inkább még csak ütögeti rajta a csörgöketKép
Én tolom őt benne,és nagyon élveziKép

BabusKép
Hát igen biztos veszélyben lesznek a pelusok ha beindul VikiKép
Már a pelenkázórol pelenkacsere közben is rámol illetve bedobálja a kiságy mögéKép
De mostanában minden kidobál, hol a kiságyból hol meg a babakocsibólKép

Pelus:
Mi is kiprobáltuk majdnem mindet!!
Most a rossmanos, és a libero drájtot használjukKép
Az uttóbival megvagyok elégedve!!!
Ezt használjuk éjszaka és szárazon tartja őtKép

JudytKép
Nagyon sokat nőttek a fiúk arik nagyon

Kép

Kép
edinka
 
 


JuditKép
Írd majd meg, hogy mikor jöttök! Jó lenne talizni újra!

VandaKép
A nevekkel egyenlőre még csak viccelődünk. Igazi befutónk nincs. Ha majd tudjuk a nemüket, akkor mi is komolyabban vesszük a témát.

Pocikukkolásra vágyó csajszikKép
Hamarosan... ígérem! Most már lassan olyan vagyok, mint egy kereskedelmi csatorna filmajánlója Kép!

TündiKép
Jó lenne veled is talizni, de most a műtét, a lábadozás és a pihi a lényeg!
De azért remélem tényleg össz tudunk jönni Juditékkal!!!

BabusKép
Nem semmi ez a Kristóf gyerek!!!
Kezdhetsz feljebb pakolni a pocokonKép!
Stella

Kép
stella9
 
 


SziasztokKép

Hát visszavonom hogy alszik LívikeKép
Mostanában nem tudom mi van vele de nagyon nehezen alszik el ha egyáltalán elalszik....
Sokat sírdogál vagy a pocakja vagy nem tudom.....
Már a babakocsiban is van hogy felébred és sír...
Éhesnek nem éhes, pelus is rendebn stb.
Mi lehet ez???

Éjjel meg 1 x kel fel, az egész jó csak rohadt fáradt vagyok így is.
Egész nap nem jut semmire időm mert unalmában el kezd sírni....
Hát nehéz meló az biztosKép

Ti hogy tudtok emellett főzni, mosni, vasalni, takarítani ???????

Mert én nem főzök de így is alig jut időm a többi dologra!!!
Sőt nem is vasalok már semmit, de nem lett baja tőle Lívinek.
Ti vasaltok mindent a babáknak????

Na feltettem jó sok kérdést.

Most meg rohanok dajkálni.

Puszi

Minden baba gyönyörű!!!!!!!!!!!KépKépKépKép

Mea
mea
 
 


Na hazajottunk a doki nenitol.
4,5ho = 7700g Kép 70cm Kép
Jon a foga Kép Valoszinu ezert nyugos. Meg nem torte at az inyet. Jaj, en olyan buszke voltam, amikor elkezdtek dicserni. Egy ho alatt 10dkg hijan egy egesz kilot hizott.

Mea!
hat, hogy miert nem alszanak azt szerintem igazabol keves ember tudja. Otletek persze vannak, idojaras, hasa, foga... Kép
Fozes, hat en rendeltem egy idoben a gastryaltol, de meguntam, nem izlik. Segitsegem nincs, igy reggel, amig jo a kedve akkor fozok, vagy keso este. Ugye milyen nehez? Az apukak meg azt hiszik egesz nap raerunk. Az Attival is allandoan foglalkozni kell, nem jut mellette semmire idom.
Vasalas: ezer eve nem jutott ra idom. En nem vasalom mar az Attinak a ruhait, lehet rosszul csinalom, de arra mar nincs idom.

Pelus: hat nekunk a Huggies sem jott be Kép Viszont vettem Liberot, kis csomagot (A KICSI CSOMAGBAN MAS VAN, MINT A NAGY CSOMAGBAN? Csak azert mert a nagyban mas volt a multkor) Hat ez kibirt 12orat 290g pisit + kaksit Kép Ebbol veszunk majd. Csak felek a nagyban mas lesz.

Stella, Tundi!
Ugy nez ki a jovo hetvegen megyunk

Nicol!
Sajnalom a dokit Kép
Nagyon szep csajszid van!

Judyt!
Hat a fiuk eszmeletlen sokat fejlodtek. Annyira edesek, ahogy fogjak egymas kezet.

Edinka!
Olyan aranyos a Viki, ahogy nyalja a racsot Kép

Babus!
Ugy nez ki Atti nelkul megyek a borzere? Ti biztos nem hozzatok Kristofot?

Vanda!
Mivel egyidosek a fiuk, gondoltam megkerdezem, Te mibe oltozteted Matet amikor setalni mentek? Ha kocsival mentek, akkor is melegen oltozteted fel. Ezzel en mindig olyan vóóóbajban vagyok.

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Sziasztok Lanyok!
Ma ugyeleten voltunk, mert ugy nez ki, eltort a bal labam nagyujja. Ne kerdezzetek hogy mikor, hogy mert en sem tudom. Tegnap delutan fajdogalt, aztan ejszakara bedagadt, reggelre meg csillagokat lattam. Egyre jobban dagad. Az ugyeleten ket orat ultem, katasztrofa volt. Nem is reszleteze. A rontgen felvetelt nem kaptam meg. Szerintuk tores, de nem mutattak meg. En meg nem emlekszem, hogy beutottem volna valahova. Anyumek (orvosok) szerint lehet koszveny (az ugyeletes is erre gyanakodott az elejen) Holnap kene vervetelre menni, de annyira faj, hogy nem tudok labra allni, az Atti meg dolgozik, nem tud bevinni. Apukam holnap jon segiteni. Hat mar csak ez hianyzott. Igy is alig alszom. Kicsit elegem van Kép

Judit

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Judit!Kép

Szegénykém jobbulást Neked!!!!!

Igen kemény meló azért ez a gyereknevelésKép

A pelenkavödör most kb. 6000Ft akciósan azt hiszem, de mindjárt utána nézek.

Pill....

Igen annyi kuponnal amúgy meg 9000Ft.

Szóval érdemes lenne iylet beszerezni???

Gondolkodtam rajta de végül nem vettem meg (még)Kép

Stella!Kép

Pocakfotót de azonnal!!!KépKépKép


TündiKép

Izgulok érted!!!

El hiszem hogy félsz természetes dolog.
De minden rendben lesz Veled érzem!!!!!!Kép

Nagyon édesek a babák!!!
Imádom nézni a képeket rólukKép

Teszek fel én is:

Mea
mea
 
 


8 hetesenKép

KépKép

Mea
mea
 
 


Sziasztok!

Judit,
nagyon sajnalom, remelem rendbejossz hamar. En nem tudom, mi az a koszveny, de azert fura, hogy egy rontgen utan azt mondjak, el van torve es megsem? Melyik korhazban voltal?
Jobbulast, bird ki holnapig! Mi van, ha gyogyszert kell szedned? Mi lesz a szoptatassal akkor?

Kerdezted mit adok Matera? Ha setalunk vagy kiteszem levegozni harisnyanaci, 2 vagy 3 reteg polo, kombidressz stb es rahuzom a kezeslabasat, aminek van normalisan labvege, kesztyuje es kapucnija. A kapucni ala meg adok ra egy kissapkat. Ezen en is rengeteget morfondirozom, foleg, hogy ha mar most, 10 fokban ennyi holmit huzok ra es nincs melege, mi lesz a minuszokban? Ja, es igy be a babakocsi mozeskosaraba, ami szinten jo meleg.
Ha csak autozunk, akkor egy kis pulcsit kap, meg nadragot a harisnyara es betakarjuk egy kistakaroval, amikor kiszallunk. Meg persze sapi, az most mar allando kellekunk.
Tegnap vettunk neki egy kiscsizmat a Brendonban, hogy ne fagyjon meg a laba sem.

Megjott a vedono, megyek!

Mea,
ne aggodj, itt szerintem mar nem sokan torekszunk arra, hogy tiptop legyen a lakas. Mindenki a tulelesert kuzd kis tulzassal.
En fozni csak akkor szoktam, ha itthon van a ferjem es lefoglalja Matet. Vagyis este 6 es 7 kozott, ha meg vann annyi energiam.

Vasalni csak a legszuksegesebbeket szoktam, pl a pelusokat, mert azok szornyen neznek ki, ha csak osszehajtogatom oket. Erre allergias vagyok, de ezen kivul csak a furdolepedoit es a sima lepedoit vasalom Matenak.
Agynemuhuzatokat azert kivasalom magunknak is.
vanda72
 
 


Megyunk Pecsre. Nem tores, rontgenen nem latszott semmi. Kerlek szoritsatok, mert ha koszveny, akkor le kell allnom a szoptatassal Kép Kép Kép
Kerlek, drukkoljatok!

udv
Judit

ui: csak vasarnap jovunk vissza

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


JuditKép
Jó utat és drukkolunk!!!
Stella

Kép
stella9
 
 


BabusKép
Megvannak még a jól bevált könyveid?

Megvan az AFP eredményünk, de ismételni kell:
AFP: 72 ng
MOM: 2,16

Szerinted nagyon gáz? Ugye csak feleslegesen paráztatnak??
Stella

Kép
stella9
 
 


StellaKép
Nem engem kérdeztél de azért én megnéztem hogy nekem menni voltKép
1,2MOM
Alfa-fetoprot: 49,90ng/ml
Hát neked a MOM magas, lehet hogy ezért lesz szükség a ismétlésreKép
De az is lehet hogy iker terhességnél
minden érték mást jelent!!!
Ne izguljKép

Kép

Kép
edinka
 
 


Hello
Most semmi időm sajna.
Vanda!
A bukás ellen a gyogyszertában lehet kapni Nutriton-t. Ez az amit említettem.

Nicol

Kép
nicol
 
 


Most nekem sincs időmKép

Stella
Én úgy udom ikreknél abszolút nem mérvadó az AFP, sokszor meg sem csinálják, mert annyira valótlan értéket mutat.
Hisz ilyen esetben érthetően magasabb az érték, hisz két baba AFP-je adódik össze.
Szerintem ne izgulj! Teljesen normális, hogy magasabb.
Én úgy tudom, de nem 100%, hogy anno (a ma megint megjött-es) Cateye-nek nem is csináltak AFP-t az ikreknél.
Úgyhogy szerintem nem kell izgulnodKép

A többit majd máskorKép

Babus

Kép
babus2005
 
 


Stella!
Ne aggódj!!!!
Nekem 1,8 volt az AFP.

Judit!
Drukkolok neked!!!Kép

Judyt

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Stella!!!Kép
Nyugi nekem 2,6 volt az AFP-m, és iszonyatosan aggódtam és most itt van a kis Lívink aki 10/10-es Apgarral születettKépKépKépKép

Mea
mea
 
 


Sziasztok!

Stella,
nem vagyok AFP szakerto en sem, csak amit itt a Babaneten szedtem magamra, de en is ugy olvastam tobbektol, hogy ikreknel nem jelent semmit az AFP.

Mint ahogy sok mas vizsgalatnak sincsen annyira mervado jelentosege, mivel Mate is 10/10-es Apgarral szuletett megis nehany ora mulva mar az ujszulott intenziven kotott ki.

Szoval jo, ha megcsinaljak a vizsgalatokat, de szerintem ez nem olyan kimagasloan magas, hogy izgulni kelljen miatta.

Judit,
nagyon drukkolok, hogy ne legyen semmi komoly! Vasarnapig irni sem tudsz majd?

Nicol,
koszonom a segitseget, lehet, hogy beszerzem, ba miota masik tapszert eszik nem bukik sokat.

Vanda
vanda72
 
 


Stella
Ezek az AFP-k már annyi mindenki megvicceltek! Cat-éket nem kérdezted? Õk biztos tudják a tuti választ. Ne izgulj, biztos hogy jól vannak, rendben vannak a Picúrok!

Tündi
Vendég
 


Köszi, lányok!
Ma megismételték a vizsgálatot és he nem nő nagyon az érték, akkor nincs gond! Uh-n is megnézte őket egy doki és ő is mindent rendben talált!

Köszi még egyszer nektek!!!
Stella

Kép
stella9
 
 


StellaKép
Nekem 90 ng volt és 2,5 MoM. Senki nem akart ismételni semmit, merthogy ikrek... tuti nincs semmi gond, de tényleg az AFP semmit nem ér ikreknél.

A babák gyönyörűek, tök jó hogy sok képet raktatok fel, mert most gyorsan volt időm azokat megnézni!!!! Kép Kép Kép

VandaKép
Azt hiszem lemaradtam a szülinapodról, szóval így utólag nagyon sok boldogságot!Kép

Jövök hamarost és beszámolok magunkról is, már visszatértünk, de rohan a lakás, mert Anyumék ma hajnalban mentek csak vissza.

Gyöngyi

bgy
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?