Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ismeretlenul irok ide de szeretnem megosztani veletek hogy bar en nem hittem benne es nem is foglalkoztam a Jonas modszerrel utolag visszanezve pontosan abban az idovallumban fogant meg a pocakbaba amit a Jonas naptar megjelolt.
Meg nagyon fiatal terhes vagyok, remenykedem benne hogy ott is marad februarig! A naptar kislanyt jelol, mivel van mar egy kisfiunk nagyon szeretnenk ha a Jonasnak lenne igaza, hat majd meglatjuk, visszajovok majd az eredmennyel! :lol:

Kivanok mindenkinek egeszseges babakat! Ez a fontos!!! :D

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Szia!

Gratulálok a babákhoz!

Olvastam már erről a Jónásról, arra lennék kíváncsi, hogyan lehet ezeket a napokat meghatározni. Elsősorban a termékeny napjaimra vagyok kíváncsi, nem feltétlenül a baba neme miatt érdekel, mivel még egy babánk sincs. :)

Köszi a segítséget! :)


KCs
kcs
 
 


Szia Kcs!

A termékeny napjaidat a holdnaptár segítségével lehet megállapítani a Jónás szerint. Ehhez szükség van a pontos születési dátumra és helyre. Nézz vissza a topicban, és megtalálod azt a honlapot, ahonnan le lehet tölteni. (www.astro.com)

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 

 
 

Sziasztok !


A Jonas módszerről szeretnék érdeklődni,ha tudtok segíteni.
Már van egy kisfiunk,aki 3 és fél éves.(Nem is akartunk gyereket még akkor)Születését követően másfél év múlva megint állapotos lettem,de sajnos elvetéltem.Azóta egyszerűen nem jön össze a baba. :cry:
Olvasgattam,hogy Nálatok bejött a Jonas módszer,de nem találtam róla semmi bővebbet a neten. :roll:
Ha tudtok egy címet,és megosztanátok velem,az nagyon megköszönném.

Üdv.
Anikó :)
sárkányanikó
 
 


Sziasztok :)

A múltkor feltett kérdésem a Jonas módszerről tárgytalan,mert visszanéztem a topicot,és megtaláltam a segítséget.
Köszi csajok :)

Anikó
sárkányanikó
 
 


Sziasztok!

Aki nem boldogul a Jónás-naptárt kiszámoló weblappal, annak szívesen segítek. Nemrég kezembe került egy anyag, ami tényleg nagyon részletesen elmagyarázza (az angolul nem tudók számára is érthető formában) a naptár elkészítését. Szívesen elküldöm bárkinek ezt az anyagot emailben, csak küldjetek egy mailt a címemre: arwenamail@yahoo.com.

Üdv:
Arwena
arwena
 


Most kipróbálom, mellékletként fel tudom-e ide tölteni az anyagot. Jónás naptár számítása
arwena
 


Arwena

A másik topicban már kifejtettem a hiányosságokat, ide nem szeretném megint leírni.

Mindenki!
A pontos értelmezés érdekében érdemes visszaolvasni egész a kezdetekhez is akár.

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Sziasztok!
Én egy másik topicba írok rendszeresen, de ezt is mindig elolvasom, mert érdekelt a Jónás módszer. Amikor elhatároztuk hogy még egy babát szeretnénk, (miután már két fiú van jó lenne egy kislány) teljesen előlről végig olvastam minden üzenetet. A jónás naptárat le is tudtam tölteni, de mégsem igazán értettem.
Arwena! Irtam neked privit, de a feltett PP-t elolvasva sok minden megvilágosodott, úgyhogy hálás köszönet!!!
Mostmár az világos, hogy a piros vonal alatt kell együtt lenni, hogy a piros függőleges vonalas napon megtörténjen a fogamzás, csak a zöld vonalas napokról nem írtál (mensi után 15. naptól +-6 nap)hogy akkor annak mi a szerepe, mert úgy írták a lányok nagyon régen, hogy azok a termékeny napok. Én ezekre koncentráltam eddig - nem is vagyok terhes. Mivel mindent vezetek naptárban februárig visszanéztem az eseményeket és a viszintes piros vonalas napokon egyszer sem voltunk együtt, viszont két hónap is volt amikor a föggőleges piros napon voltunk együtt, és ebbőlk az egyik hónapban rögtön kezdődött a zöld vonalas termékeny napokat jelölő időszak. Remélem nem voltam bonyolult. Ez a hónap volt az első, hogy a viszintes piros napokon egyszer együtt voltunk, ma van a függőleges nap is úgyhogy este hajrá lesz. (Egyébként voltam asztrológusnál és ő is pont a mai napot jelölte meg lányos napnak, pedig ő nem a Jónás módszer szerint dolgozik.) Na, majd ha sikeres leszek jelzem!
Szóval csak megakartam köszönni a fáradságot, hogy feltetted ezt a tájékoztatót.Üdv.Fanny
fanny01
 
 


Sziasztok,

mi most szeretnénk kisbabát. 2004-ben voltam már állapotos de 14 hetesen elment. Hallottam a Jónás módszerről. Igazából 2 dolog érdekelne.
1.) Volt már valaki akinek a módszer alapján sikerült?
2.) A könyvben volt egy jelentkezési lap. A 4. pontban be lehet jelölni, hogy "életképes magzat optimásis fogamzásának kiszámítása".
A táblázatban be lehet valahol jelölni ezt is? Számomra ez a legfontosabb. Nagyon fájdalmas volt amikor az első magzatunkat elveszítettük.
Ha valamelyikőtök tud segíteni írjatok. Köszönöm.

Mano
mano.76
 
 


Sziasztok!

Mint Fanny is írta fontos szerepe van a zöld napoknak a Jónás módszerben. Ez az úgynevezett ovulációs időszak. Nos a sikeres terhességhez az a lényeg ebben a módszerben, hogy a zöld időszaknak nem szabad egybeesenie a piros időszakkal. Csak akkor garantálják a Jónás féle fogamzást, ha ez így történik, és mindenki be is tartja. Én nagyon sokszor olvastam át a Jónás féle Fogamzáskontroll könyvet a bemutató táblázattal együtt.

Arwena!
Az ismertetőben az van, hogy a sárga és a fekete pötty a menzi ill. a félidőt jelzi. Nos ez azért sem igaz, mivel akkor mindenkinek egyszerre volna a menzije. Elég sokatoknak töltöttem le segítségképpen a táblázatot, így abból is látszik, ha különböző dátumokat beírtok, hogy ez a két pötty még mindig a teli ill. újholdat jelzi mindenkinél.
A záró házi feladat részben leírtakat pedig egyáltalán nem értem ilyen formában.

Maga a táblázat kitöltéséért pedig köszi a többiek nevében is a részletes magyar leírást.

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Mano!

Sajnos ez a táblázat nem tud külön egészséges gyermek fogantatást megjelölni. Erre lett volna szüksége Zsizsiknek is ha jól tudom régebben.
Ha visszaolvasol, akkor néha-néha előfordul egy bejelentkező, aki alátámasztja, hogy igenis sikeres ez a módszer.

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Sziasztok,

Zsuzsa: köszönöm a segítséget. Ha pontos a Jónás módszer ma kell megjönnie.

Miután elveszítettük a Picit teljesen összeomlottam. Nászútra egy egzotikus országba mentünk és ott 1 hétig ment Nekem, a férjemnek pedig 2 hétig a hasunk. Mivel nem tudták megmondani, hogy mi lehetett a gond azt mondták, hogy vírusfertőzés. 1 évvel utána derült ki, hogy egy élősködő (ami betokosodott) volt bennem ami okozhat vetélést. A nőgyógyászom persze nem törődött velem. Azt mondta a férjemnek, ha 2 hét alatt nem heverem ki akkor hívjuk fel ajánl egy pszichológust. Hogy lehet szerintetek egy magzat elvesztését 2 hét alatt kiheverni. 1 év kellett nekem, hogy úgy-ahogy feldolgozzam. A férjem tartotta bennem a lelket. Persze ezek után rögtön orvost váltottam. A mostani orvosom viszont eddig szuper. Még annyit, hogy úgy hallottam ha valakinek műtéti úton veszik el a magzatot utána elküldik vizsgálatra. Kérdeztem én is az orvost, hogy mi lett az eredmény. Azt mondta, hogy nem tudták elküldeni vagy nem lehetett nem tudom már. De én úgy hallottam kötelező.

Mano
mano.76
 
 


Sziasztok!

Csak most kezdtem olvasgatni ezt a topicot.
Mi is már egy ideje próbálkozunk a férjemmel, ami sikerült is, de januárban műtéttel fejezték be a vetélésemet. Azóta semmi. Hiába próbálkozunk, eddig nem jött össze a baba. Most kaptam meg én is a Jónás módszerhez szükséges adatokat és le is töltöttem a táblázatot a netről. Most ezzel fogunk próbálkozni. Remélem bejön.
Mano: Olvastam, amit kérdeztél. Ez a netes táblázat tényleg nem jó arra, hogy mikor fogan életképes magzat és mikor nem, de ha pár dolgot figyelembe vesztek, elvileg nem lehet gond. Azt olvastam, hogy a piros időszak utoló napján már nem ajánlatos a nemi érintkezés, mivel ilyenkor a petesejt már "elöregedett" és nagyobb az eséje, hogy valami baja lehet a babának (nem feltétlenül biztos). Tehát szerencsésebb az első 1-3 napban próbálkozni. Emellett, meg akinek már volt problémás terhessége, akkor kizárólag a piros időszakban szabad próbálkozni és csakis akkor, ha a zöld időszak nem fedi a pirosat. Ha igen, akkor azt az időszakot ki kell hagyni. Remélem tudtam segíteni.
Sok sikert mindenkinek!
Gabica
gabica-t
 
 


Sziasztok!

Gabica: Köszönöm az információt. Én sajnos még nem olvastam a könyvet de a héten megveszem és a nyaralás alatt elolvasom.

A táblázat szerint kedden (26. nap) kellett volna megjönnie. Általában 27-28. napon szokott megjönnie. Ma már 29. napban vagyok és még mindíg semmi. Nem reménykedek, mert a hasam ma elkezdett fájdogálni. De ha ilyen eltérések vannak nálam akkor piros ill. zöld időszakok is csúsznak???

Sok sikert mindenkinek a baba projekthez! :)

Mano
mano.76
 
 


Mano 76!

Azt hiszem te nem jól értelmezed ezt a módszert, azon belül is a jelöléseket. Ha tudod, tényleg vedd meg a könyvet, ha mégsincs pocaklakód.
A piros napok a termékeny napokat jelölik a holdnaptár számításai szerint.
A zöld napokat te jelölöd be a naptárban, úgy, hogy a menzi első napjához hozzáadsz 15 napot, és az előtte és utána levő 6 napot is bejelölöd zölddel.
Én pl. kékkel jelölöm a menzi napokat, úgyhogy az én naptáram igen színes.
A naptár a menzi napokat nem jelöli. De jó volna, ha jelölné, tudná az ember, hogy a nyaralást hogyan tervezze. :)

Ha a továbbiakban sem érthető írj egy privit, és elküldöm az én leírásomat, amit a könyvből szedtem ki leegyszerűsítve.

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Mano!

A zöld nap a mensi hosszától függően az előző menstruáció 1. napjától számítva 14. nap, ha 27-28 napos a ciklusod, 15. nap, ha 29-30 napos, 16. nap, ha 31-32 napos, stb. Szóval ez egyénileg eltérő. Az, ha valakinek nem minden hónapban egyforma, van 1-2 nap eltérés akkor gondolom az átlaggal kell számolni, ami nálad így 14 nap lesz, hiszen írtad, hogy általában a 27-28. napon szokott megjönni. De igen a zöld napok csúszhatnak egy picit emiatt. De igazából neked csak annyiból fontos, hogy ne üsse a pirosat. A mensit pedig tényleg kékkel kell jelölni a könyv szerint is.
Remélem segítettem.
Nálunk még mindig semmi egyenlőre, de remélem hamarosan megváltozik ez a helyzet. További jó próbálkozást!
gabica-t
 
 


Kedves Zsuzsa, Gabica,

köszönöm az információt. Megveszem a könyvet így biztosan megértem a lényeget. :-)

Legközelebb augusztusban leszek elérhető, mert elmegyünk pihenni. :-)

Sok sikert Mindenkinek!!!

Mano
mano.76
 
 


Sziasztok!
még nem voltam itt de letöltöttem a Jónás-naptárt és visszanéztem nekem a piros vonalak szinte mindig a menszesz idejére esnek ez igy lehetséges???
Most kinyomtattam 2007 dec-ig és figyelni fogom remélem sikerül. Most volt hétfőn,kedden a 3.ik inszem.
rásegítünk természetesen hátha.
mindenkinek szorítok. Üdv: Anita
bellanitta
 
 


Sziasztok!

Mano, ha még olvasod, jó pihenést. Augusztusban várlak az új és JÓ hírekkel!

Anita: Igen lehetséges. Nagyon sok nőnek pont a menzesze alá esnek ezek az extra peteérések, amiket a Jónás naptár jelöl. Mindenképpen próbálkozni kell. Nehézkesebb a kivitelezés, de a 85%-os sikerarány miatt megéri megpróbálni. Csak figyelj, hogy a zöld és piros időszakok ne fedjék eymást és a piros időszak végén az uccsó napon már nem ajánlatos az "elöregedett" petesejt miatt.
Sok sikert neked is. Mi is dolgozunk rajta. Szorítok!

Gabica
gabica-t
 
 


Sziasztok!!Remélem még mindenki emléxik rám!! :D
Szóval!!Két hete megmozdult a babám!! :) És tegnap az UH-án megtudtam,hogy FIÚ!Tehát az már biztos,hogy ÁDÁM lesz! :lol: Aki akrja nézze meg a topikunkban,ahol nyomulok!2006 a babagyártásban a mi évünk lesz!
Szép napot!! :)

Kép
bea27
 
 


szia bea27!
Te,hogy csináltad,hogy fiú legyen a babád.Én mindenképpen fiút szeretnék!
surmi
kockasfulunyul
 
 


Sziasztok.Nekem az a gondom,hogy nem tudom a születésem oráját,anyukám azt mondta valahol hajnali 4-5 ora közöt.Mit tudtok igy is ki lehet számitani?Nekem már van egy 7 honapos kisfiam és jövö év végére akarnánk egy kislányt.Elöre is köszönöm.
Kicsi Mari
miklos maria
 
 


Bocsi Bea27.Garatula a kisfiadhoz :D
miklos maria
 
 


sziasztok.engem már teljesen összezavart ez a jónás módsz.
mivel J.módszer szerint nekem mindig pont menses idején vannak a term.napjaim.viszont ha a rendes módszert nézem pont köztes időben van,amit érezni is szoktam.bár tény és való hogy a mensi napokat kivéve mindig tüszörepi előtt peteéréskor vagyunk együtt.lehet tényleg a jónás féle napokon kéne együtt lenni,amelyek a mensi napjai pont?hát én már nem értem.
amugy ti tudtok olyat akinek igy ezzel a módszerrel sikerült?
:roll:

reményteli picimacsi
picimacsi
 
 


Szia picimacsi :!:

Képzeld el nekem is igy csinálta meg a Jónás naptár a term. napjaim mikor pont menzim van.Én júliustól csináltam meg és gondoltam meg próbáljuk hátha.De hát már nincs rá szükségem mert van egy pocak lakom. :) És vissza néztem az egészet meg csináltam junistól és 27-re raktta a term.napot,nekem meg 25-én jött meg és 26.án együtt voltunk.Mert nem igazán volt meg.Nem is gondoltam volna mert júliustól akkartuk elkezdeni.És utrahang szerint is pont igy jön ki az 5 hét.mert most vagyok 5 hetes.Ráadásul ki derült július elején hogy van 3 miomám,és azt monta az orvos hogy igy csökken a teherbe esés esélye.Gondoltam akkor megint meg fog jönni.Nagyon meg ijetem hogy akkor most mi lesz,el is feledkeztem a Jónás modszeröl mert azt irták inkább az egéségeseknek van rá esélye.Igy nem is foglalkoztam vele.De mivel nem jött meg júliusban vissza néztem a jónás modszert és lásd az ö modszere szerint össze jött a bébi.Pedig júliustól gondoltam mert akkora irta a kislányt,de mindegy az a lényeg egészséges legyen.Föleg most hogy van ez a betegségem."Juniusra meg kisfiút."De azért kiváncsi vagyok mi lesz.A jónás szerint lesz vagy nem.Ugyhogy szerintem próbáljátok meg nekünk össze jött,hátha nektek is. :!: :) Soksikert hozzá :!: :) Aztán irjál ha össze jött neketek is,kiváncsi vagyok rá nagyon.
Évi
nagyné éva
 
 


hát nagyon nagyon sok gratula a pici pocaklakódhoz!!!!! :D
most ha meg jön ami szombatra esik mi is ki fogjuk próbálni,nekem a J.módszer vasárnaptól irja,a term.időszakomat.bár a párom fiut szeretne,és a J.módsz.mostanra lányt ir,de 6 éve hogy próbálkozunk,ennyi idő után pedig nem az számitana hogy fiu e vagy lány,hanem hogy egyáltalán sikerült.nagyon bizom benne,nektek a pároddal pedig sok boldogságot a picihez. :lol: :lol:

reményteli picimacsi
picimacsi
 
 


Sziasztok, nekem is az első 2 hónapra a mensi időszakra rakta a naptár a termékeny időt, de az első hónapban nem jött össze a baba. A másodikat most élem, úgyhogy még várat magára az eredmény, meglátjuk, reménykedem, mást nem nagyon tehetek egyenlőre!

N. Évi, gratulálok a babádhoz.

Ha netán sikerül a módszerrel a bébi nekünk is, akkor szétkürtöljük ezen a topicon (is)!

Puszi mindenkinek, és sok sikert a babásodáshoz
Vendég
 


sziasztok csajok!
egy dologra kiváncsi lennék.ha holnap,5.-én meg jön a mensim,akkor nekem a J.módszer szerint vasárnaptól,6.-ától van a term.napom 3 napon át.na de mensi 3.napján kell kezdenem a clostyt.,mi van ha a J.módsz.alatt terhes leszek,amiről én még nem fogok tudni,és közben elkezdem szedni a clostyt.szerintetek ártó hatással lesz a megtermékenyült petesejtemre?mert azért azt nem kockáztatnám meg hogy a gyógyszert nem kezdem el szedni,mert hátha már meg van a kis huncutmert ha meg nincs meg és a bogyót se szedem,akkor meg megint nulla az esélyem a köv havi mensi kimaradásra is.mindegy,marad a J.módsz.is+a closty is.remélem értettétek mit is akarok kihozni a mondókámból.
szép napot mindenkinek.a babásoknak pedig sok boldogságot,a nem babásoknak pedig sok sikert!!!!!!!!! :roll:

reményteli picimacsi
picimacsi
 
 


sziasztok csajok!
egy dologra kiváncsi lennék.ha holnap,5.-én meg jön a mensim,akkor nekem a J.módszer szerint vasárnaptól,6.-ától van a term.napom 3 napon át.na de mensi 3.napján kell kezdenem a clostyt.,mi van ha a J.módsz.alatt terhes leszek,amiről én még nem fogok tudni,és közben elkezdem szedni a clostyt.szerintetek ártó hatással lesz a megtermékenyült petesejtemre?mert azért azt nem kockáztatnám meg hogy a gyógyszert nem kezdem el szedni,mert hátha már meg van a kis huncutmert ha meg nincs meg és a bogyót se szedem,akkor meg megint nulla az esélyem a köv havi mensi kimaradásra is.mindegy,marad a J.módsz.is+a closty is.remélem értettétek mit is akarok kihozni a mondókámból.
szép napot mindenkinek.a babásoknak pedig sok boldogságot,a nem babásoknak pedig sok sikert!!!!!!!!! :roll:

reményteli picimacsi
picimacsi
 
 


Szia picimacsi :)

Köszönöm szépen a gratulációt :!: Szoritok nektek nagyon, hogy össze jöjön.Aztán majd jelentkezél :!: Remélem nálatok is bejön.
A clostyhoz én sajnos nem értek ugyhogy erre nem tudok mit mondani. 5-töl küldöm neked a pozitiv enegiákat :!: :)

Szia athiz :!:

Köszönöm szépen neked is a gratulációt :!: :) Remélyük nektek is sikerülni fog.Szoritok hozzá :!: Szoktam olvasni a hömérös topikot ugyhogy figyelem mindig hogy kivel mi történik.Nagyon aranyos a kisfiad a képen :)

Üdv: Évi
nagyné éva
 
 


Sziasztok!!Igaziból MI nem arra mentünk,hogy fiú,vagy lány legyen (bár Apa lányt szeretett volna!)
Szóval,amikor összejött,akkor azt mutatta a Jónás,hogy FIÚ!!Hát ez BEJÖTT!!!!Hozzáteszem ez a módszer nem mindenkinek jön be!!!
Rengeteg olyat hallottam már,hogy a havinál jelöli,a term.napokat!!Nemtudom!!Lehet,hogy egy próbát megér,nem????? :oops:
Mindenkinek sok szerencsét kivánok hozzá!! :D
Puszi,Bea 22+0

Kép
bea27
 
 


Sziasztok!

Szerintem is megér egy próbát! :wink:
Igaz, mi a pirosan jelölt napok előtt két nappal hoztuk össze, de sikerült, kislányt jelölt és kislány is ül a pocakomban!
Érdekes még, hogy NEM középidőre esett a termékeny napok jelölése és mégis bejött. Persze még mindig nem kell hinni benne, én sem tudom eldönteni, hogy szerencsés véletlen-e, vagy valóban van némi köze ehez a módszerhez.

Sok sikert mindenkinek!

Cic
cicmerák
 
 


Sziasztok!

A lap tetejen az en hozzaszolasom van hogy sikerult teherbeesnem a Jonas naptar altal bejelolt napokon, kislanyt jelolt es kisfiu volt. Tevedett a naptar, sajnos tragikus korulmenyek kozott tudtuk meg a nemet, a 16. heten meg kellett szulnom egy fertozes miatt.
Nem hiszek semmifele modszerben, ha Isten ugy akarja kislany ha ugy kisfiu, ezt nem mi dontjuk el ahogy sajnos azt sem hogy megszuletik egeszsegesen avagy nem.

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Tontica!
Nagyon sajnálom ami veled történt, nagyon nehéz lehet most neked. Olvastam, hogy hasmanéssel jöttetek haza a nyaralásból, de hogy ilyen szomorú vége lett azt még nem olvastam. Kívánom, hogy mihamarabb feldolgozd és egészséges babának adj életet!
Fanny
fanny01
 
 


Tontika, nagyon sajnálom, ami veletek történt, majdnem elsírtam magam, ahogy olvastam a soraidat.....én is hasonlókat éltem át pont egy évvel ezelőtt. Tudom, hogy most egy nagyon nehéz időszak lesz az életedben, de arra kérlek, hogy próbáld meg a kislányod miatt tovább élni az életed. Neki te vagy a legfontosabb a világon, és most ő is meg van zavarodva, nem pontosan érti, mi történt a pocakodban lévő kisbabával, csak azt látja, hogy te sírsz és szomorú vagy. Szorítsd őt magadhoz és adj hálát az égnek, hogy ő van és egészséges. Sokáig szomorú leszel, de majd hónapok múlva egyszer csak rájössz, hogy már nem sírsz, amikor a kisbabád eszedbe jut, na akkor leszel készen megint arra, hogy egy új életet magadba tudjál fogadni.
Tapasztalatból beszélek, Eszter lányom 6 éves, és 22 hetes volt a kismanóm, amikor meg kellett szülnöm őt.
Biztos vagyok benne, hogy hamarosan lesz újra erőd ide jönni, olvasgatni, és napról napra jobb lesz megint minden.
Ha szükséged van valakire, akinek írhatsz, így az ismeretlen ismerősségben, rám nyugodtan számíthatsz.
Ne haragudj, ha túl személyes lett ez a levelem, de nem is hiszed el, mennyire együtt érzek veled.
zsizsik
 
 


Sziasztok!
Már régebben voltam itt és akkor kinyomtattam a rám vonatkozó naptárt, de sajnos nem jött be az első a másodikon is már túl vagyunk de az a baj hogy irja is hogy egészséges pároknál nagy a valószínűsége. ha valami jó hírem lesz jelentkezem addig i ssok sikert.

Kép

Kép
bellanitta
 
 


Sziasztok!

Bocsanat hogy csak most valaszolok de van egy 2 eves orokmozgom.

Fanny:
Koszonom a jokivansagot, en is remelem hogy hamar osszejon a kovetkezo baba.
Nem hasmenes volt hanem hugyuti fertozes es sajna eleg sulyos, lazam is volt es meg hanytam is pedig en sosem hanyok. Most antibiotikumot szedek ket hetig az renbehoz majd.

Zsizsik:
Neked is koszonom, nagyon sajnalom hogy veled is megtortent es igazad van erot merithetunk a gyermekeinkbol es halat adok az egnek hogy O van nekem es mindannyian egeszsegesek vagyunk!
Neked azota nem sikerult a baba vagy meg vartok? Mi januartol ujra probalkozunk.
Ja, es kisfiam van! :lol:

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Tontica,

bocsánat.... :oops: :oops:
Van egyspanyolos kolléganőm, akitől direkt megkérdeztem, hogy a Monserrate név fiú vagy lány név. Mire ő rávágta, hogy lány. (én úgy tudtam ,hogy fiú, a hires hasonló nevű énekesnőről készült írásban olvastam, de hát ő beszél spanyolul.... vagy mégsem ? :twisted: )

Olvastam más topicokban is, hogy elfoglalod magad, örülök, hogy jobban vagy !

Mi január óta próbálkozunk, de sajnos még semmi..... :cry: :cry: Közben kiderült hogy PCO-s vagyok, most szedem a gyógyszert, és remélem, hogy még idén összejön...

Puszi
zsizsik
 
 


Zsizsik:
Jol tudta, lanynev is! :lol:
Pl. az en ferjemet is igy hivjak es a sogornomet is, a fiukat ugy becezik hogy: Rate, a lanyokat pedig hogy: Monse.
Szoval igaza volt a csajnak reszben. :lol:
Mondtam is a ferjemnek ha lesz egy lanyunk Ot is hivhatnank Monserratenak. :mrgreen:

Sajnalom a PCO-t de ne add fel, ha olvasod a masik topikot tudod hogy most ket PCO-s kismamank is van, miert nem csatlakozol hozzank oda?

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Sziasztok!
Még új vagyok itt, és szeretném ha a tapasztalaitokat megosztanátok velem. Én is kiszámoltam a JÓnás módszerrel a termékeny napjaimat, és menzi előtt 2-3 nappal vagyok termékeny. Már 8 éve próbálkozunk a bébivel, és volt kétszer ovulatio indukciom is, terhes is lettem, de mind a kétszer el is vetéltem 10 hetesen. Az ov. indukcion előirták hogy mikor kell eggyütt lenni, de mint irtam létre is jött a terhesség de vetéléssel végződött. Köze lehet a vetéléshez annak hogy Jónás féle termékenységi nap és a mesterségesen létrehozott peteérés napja nem esik egybe? Ha valaki tud valami okosat mondani, szivesen fogadom.
Ditke
Vendég
 


Ditke, szerintem nincs köze! Hiszen terhes lettél. Ha nem jártál még meddőségi központban, jó lenne felkeresni egyet, ahol talán tudnak választ adni arra, hogy miért vetéltél el.
Sajnos nálunk ez a módszer nem jött be.
Vendég
 


Sziasztok lányok asszonyok!

Csatlakozhatok hozzátok?
Bár ennyi hozzászólást nem tudtam vissza olvasni, nagyon érdekel a témátok.
Magamról annyit, hogy kislányom születését követően 11 évet kellett várnunk a következő babára.
Mindenféle módszert kipróbáltunk, mivel semmi szervi problémát, elváltozást nem találtak az orvosok egyikünknél sem. Folyamatosan jártunk uh-ra, vérvételre, hogy pontosan meglehessen állapítani a peteérést, ami sem nekem sem a pénztárcámnak nem tett jót, mivel magán dokihoz jártam.
De sajnos ez sem hozott segítséget. Kezdtünk bele nyugodni, hogy nekünk csak egy gyermeket szánt a sors, utolsó szalmaszálként kipróbáltunk egy ismerősöm által javasolt dolgot,amivel kapcsolatban kikértem az orvosom véleményét nagyon rendes volt, mert mikor megkérdeztem a véleményét, mondhatta volna, hogy nagy hülyeség, de nem tette. Azt mondta 99% megbízhatóságú. Amivel otthon nyugodt körülmények között tudod megállapítani, hogy van-e peteérésed, tüszőrepedésed, fogamzó képes vagy, vagy sem. Segítségével egy hónapon belül kismama lettem. ", ráadásul kisfiú, amit szerettünk volna az első kislány után. A baba nemét is valamilyen szinten befolyásolni lehet vele, a biológiát alapul véve. Ez elég rég volt, mert a baba most töltötte az első évét, azóta is fogi gátlóként használom minden gond nélkül.

Ha valakit érdekel, szívesen írok róla bővebben, csak nem akartalak benneteket untatni, bár így is hosszura sikerült.

Sziasztok
Stöpszli
stöpszli
 
 


Szia Stöpszli!
Ditke vagyok, és nagyon érdekelne, hogy hogyan tudtál ilyen hamar kismama lenni, mi már 8 éve próbálkozunk, két vetélésen is túl vagyunk, de azóta sem történt semmi. Nagyon örülnék, ha megosztanád velem, velünk, azt hiszem beszélhetek többes számban. Köszi! Várom mihamarabbi válaszod: Ditke
Vendég
 


Szia Ditke!

Sajna nem tudok neked privit írni, mert nem küldi el ez a gép valami miatt.
Ha még érdekel írj egy E-mail címet és szívesen elküldöm neked.
Szia
Stöpszli
stöpszli
 
 


Szia Stöpszli!

Már velem is találkozhattál elég sok fórumban, ahol érinti a dolog ezt a témát, de főleg itt. Én is szeretném, ha megosztanád velünk a te verziódat, hisz minden új lehet egy újjabb kihívás a számunkra, mely a végeredményhez vezet. Ha gondolod, ide is bemásolhatnád a te lehetőségedet. Ha nem sikerül, akkor kérlek küld el nekem is az email címemre. Nálam ezt lent megtalálod, és egyből küldheted az üzit.
Köszi a többiek nevében is.

Zsuzsa (3 kislány anyukája)

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Szia Stöpszli!
Nagyon örülök, hogy megosztod velem a csodás sikeredhez a "kulcsot". Az e-mailem: ditke74@citromail.hu
Várom mielőbbi válaszod: Ditke
Vendég
 


Sziasztok Zsuzsa és ditke!


Amit mi használtunka baba nemével kapcsolatban, az a biológia, ide bamásolom:
Leírom szóról szóra, amit az "irodalom" ír a BABA NEMÉNEK MEGHATÁROZÁSA címen.
" Orvosi szempontból is hasznos a használata, hiszen általa kimutatható a peteérés és a tüszőrepedés, ha mégsem sikerül a teherbe esés, akkor a meddőség okát máshol kell keresnünk.
Ezen kívül a várva várt gyermek nemének előzetes meghatározásában is segítségünkre lehet. Ha tudjuk ugyanis a peteérés és a tüszőrepedés időpontját, az együttlét időzítésével még erre is lehet befolyásunk. A megfigyelések ugyanis azt mutatják, hogy a spermiumok közül a férfi nemet meghatározó (Y kromoszómát tartalmazó”egyedek "egyedek" gyorsabbak és élettartalmuk rövidebb, míg az X kromoszómát tartalmazók lassabbak, de hosszabb életűek. Így ha az együttlét időpontját a tüszőrepedés megtörténte előtt 1-2 nappal előbb időzítjük a lánygyermek valószínűsége a nagyobb, míg, ha azt a tüszőrepedés stádiumában időzítjük fiúgyermek fogantatásának valószínűsége növekszik. Persze mindez nem nyújt, 100%-os eredményt, de a nem meghatározásának valószínűségét mindenképpen megnöveli!

Na ez az irodalom, saját tapasztalat: nekem bejött!!
Ami segített benne az a mini mikroszkóp. Bárhol bármikor használhatod, ahányszor csak akarod, megtudhatod, hogy terméketlen vagy termékeny időszakban vagy-e, ezen belül tüszőrepedésed, peteérésed van-e.
Ez nem a gyógyszertárba kapható PG/53, annál komolyabb, részletesebben mutatja a ciklusod. Nem csak két képet tudsz megkülönböztetni vele, mint a PG/53-mal, hanem legalább hármat ezek tüszőrepedés, peteérés, fogamzóképpes és fogamzóképtelen időszak.

Tehát összegezve, mi az első kislány után az együttlétünket a tüszőrepedés utánra terveztük be a kisfiú érdekében, ami be is jött, a kislány esetében tüszőrepedés elött kell elkapni Apucit.
De ehhez szükségem volt a mini mikroszkópra.
Ne akarjátok tőlem megvenni, mert már kérték egy páran. Nem eladó, mert még mindíg használom fogi gátló helyett, de ha érdekel szívesen elküldöm priviben, hogy hol és mennyiért lehet beszerezni, egy-két érdekes infóval.


Szia
Stöpszli
stöpszli
 
 


Szia Ditke!

Bocsi nagy D akart lenni az előbb, Így Ditke.

Bocsi mégegyszer.

szia
Stöpszli
stöpszli
 
 


Szia Stöpszli!

Köszönjük az infókat.
Légyszi írd meg nekünk, hogy hol és mennyiért lehet ezt a mini mikrószkópot megvenni.

Egyébként annyit fűznék hozzá, hogy én mindig érzem, hogy mikor van a tüszőrepedésem, mert olyankor ugyanúgy fáj, mint a mensi jelentkezésekor. Ebből kifolyólag mi a 2. babánál t.r. után akcióztunk, a 3. babánál pedig aznap. Az eredmény: 3 LÁNY

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: