Új privát üzeneted érkezett!

Jeanner
A rövid haj praktikus, sokáig volt olyan.

Kati
Nem haragszom, sőt... épp arra gondoltam, úgyis mindenki dicsérni fogja, mert hát senki nem szeret negatív dolgot mondani, pedig az őszinteség nekem nagyon fontos.

Nitácska
Nem tudom pontosan, kilóra vettem. Olyan 600-700 Ft. körül lehetett.

Csillagvirág
Köszi, de azért nem látszik valami természetesnek, pedig olyat szerettem volna. Lehet pár hónap múlva jön a B terv a rövid haj, mert mégegyszer nem daueroltatok, akármennyire gyenge volt, tiszta száraz a hajam. A rövidebb hajat azért szeretem, mert hátul tök jó puposra, formásra nyírják.
Zalán még idegenkedik a tükörtől, múltkor belenéztünk, és olyan csodálkozva, ijjedve nézett.
Én is nagyobb cickókat szeretnék, mondjuk a hasamból meg elvehetnének.
Vendég
 


Rita, élőben biztos más a hajad... a fényképen én nem látom, hogy nem tűnik természetesnek. Az viszont tényleg bosszantó lehet, ha száraznak érzed. Nekem a szőkítés miatt száraz meg szerintem a hormonváltozás miatt is. A terhesség alatt egyáltalán nem kellett hajpakolást használnom, most viszont igen. A másik ami nagyon kiakasztott, hogy kb egy hónapja hirtelen elkezdett rettenetesen hullani. Tudom, hogy ez természetes, de nagyon durva volt. Aztán olvastam, hogy vasat kell szedni és az segít ebben. Tényleg így van, 10 napja szedem és már nem hullik annyira. Bencénél nem volt ilyen hajhullásom, lehet hogy azért, mert nála a terhesség alatt szedtem vasat, most viszont nem. (De lehet, hogy ez hülyeség.)

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Rita értem köszi:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 

 
 

csillag: mi megyünk hatvanba :) jövő szombaton :)

Jeanner:: csak én költöztem el 2005-ben :):) apukám még ott él.

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Rita nagyon szépek vagytok! Nekem nagyon tetszik a hajad!!!

Nika a tb-re csinálták meg neki, csak a speciális melltartót kellett megvenni 16500-ért, ennyibe került összesen! És nagyon rendes a doki, mert nem fogad el semmit, de ezt szó szerint értsétek!!!

Kép
Kép

Moncsi
monalux
 
 


Sziasztok!

Csillag! Nálatok Gergőci már nem ébred éjszaka? Azért kérdezem, mert egyik nap itt volt a védőnőm, és meséltem neki, hogy már tökre elegem van belőle, hogy az egész család azt várja, hogy az én gyerekem mikor fogja már átaludni az éjszakát. Minden reggel jön a kérdés, hogy "Na hogy aludtatok?". És ha ne adj Isten az a válasz, hogy Bálint kétszer ébredt éjszaka, már jön is a válasz, hogy "hú, akkor rossz volt!" És én mondtam a védőnőnek is, hogy nekem tökre nem esik nehezemre felkelni hozzá, arról nem beszélve, ha Bálint nem ébredne, akkor kezdhetném újra a fejést. És erre Ő még annyit mondott, hogy a mensinek is sokkal nagyobb esélye van megjönni akkor, ha Bálint éjszaka már nem szopik. Na, szóval, ez a hosszú bevezető csak azért volt, hogy ezt megosszam.

Illetve, Rita! Ezt Tőled is kérdezni akartam, hogy Zalán éjszaka már nem szopizik? Csak mert akkor ebben lehet vmi, nem?

Kati! Örülök, hogy ez a hinta tetszik Boginak, és sajnálom, hogy mással nem sikerül megnyugtatni. Egyébként, alvás szempontjából velünk is hasonló a helyzet. Bálint sem hajlandó máshogy aludni, csak hason. Illetve néha még oldalt. Így aztán nálunk is az van, hogy szopi után beteszem a pihiszékbe, és mikor elálmosodik, akkor elkezd nyűgösködni és már megy is az ágyába.
A kozmetikust nagyon jól bírta, végig a pocakomon aludt. :lol:
Viszont ettől a roh@dt széltől már megőrülök. Egyik, hogy nem lehet kimenni vele, pedig a héten már olyan jókat aludt a levegőn. A másik, hogy iszonyúan fáj a fejem. És ezt már akartam is írni Nektek, hogy amióta Bálint meg van, ismét visszatért a fejfájásom és szinte minden áldott nap fáj. Olyan jó volt, hogy kismami "koromban" ez elkerült.

Mona! Hát, ez nem semmi, hogy így meg tudta csináltatni, tök jó. Én is inkább kisebbeket szeretnék, de azért most nem bánom, hogy ilyen nagyok, mert legalább kicsit elvonják a nagy seggemről a figyelmet. Meg legalább egy kicsit arányosabb vagyok így. :lol:

Rita! Nekem is nagyon tetszik a hajad. Remélem nem haragszol meg érte, de nekem ezzel még fiatalabbnak tűnsz, mint az egyenessel. Nagyon szépek vagytok a képen. És nagyon tetszik a pörgő is. Te elkezdtél valamilyen mozgást? Szerdán megyek a 6hetesre, és én is engedélyt kérek majd a dokimtól. Szeretnék egy kis hasizmozást és egy kis popsigyakorlatot. Szerintem az még belefér.

Nika! Éreztem, hogy azért nem jöttél annyit a héten, mert egy kicsit most másfelé járnak a gondolataid. Nincs is ezzel baj, néha jó elvonatkoztatni.

Nekünk tegnap is szuper napunk volt attól függetlenül, hogy nem mehettünk ki. Bálint annyit aludt mint egy mormota. Éjszaka is csak egyszer ébredt és most megint "húzza a lóbőrt"!

Szép hétvégét mindenkinek!

pedi
Kalocsa
 
 


Nika Nagyon Boldog Születésnapot Kívánok Neked!!!

Kép

Kép
Kép

Moncsi
monalux
 
 



nika: én is csatlakozok és nagyon boldog születésnapot kívánok Neked!!!

pedi: ismerős a "hogy aludtatok" köszönés. MOndjuk Nálunk örülnek, hogy ha fel is ébred, nincs balhé. De nagyon úgy néz ki, hogy meg van a sírás forrása. Majd lent leírom.
Fejfájás nekem is volt tegnap, de borzasztó hatalmas nagy. Most az én lányom is húzza a lóbőrt.

csillag: köszi az infot. Ha lesz időd, pötyögd már be nekem a receptet. Nem sos, csak ha ráérsz, mert ez a mostani krém ez jó az én mimóza bőrű lánykámnak.

én jövök.
tegnap megvettük a hűtőnket. Szép nagyon.
A másik, viszont eléggé elkeserít és most azt gondolom, hogy nem vagyok jó anyuka. A sírások forrása az éhség volt Boginál.
Mindjárt leírom, csak ébredt.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


szóval.

nagyon bántott, hogy Bogi csak sír-sír-sír. Felhívtam a gyerekorvost, hogy jöjjön már ki és nézzen már rá. Éppen szopiztunk, amikor megérkezett. Megállapította, hogy Bogi rosszul szopik. Nem kapja be rendesen a bimbót, ezért is cuppog állandóan. Majd éppen rottyantott egyet a pelusba. Az olyan édeskés szagú volt. Ami annyit jelent, hogy csak az elejét szívja ki, ami a cukros és a zsírosát pedig, amiért meg kell dolgozni, az marad bent.
Kérdezte, hogy mértem-e mostanában. Mondtam neki, hogy nem, az elmúlt egy hétben nem tettem mérlegre. Rátettük és kiderült, hogy nem hízott két hete semmit, viszont nőtt 4 cm-t.
Majd letettem aludni és látta a doki, hogy szívja a cumit, mint az őrült. Kérdezte, hogy ezt mióta csinálja. Igazából egy hete. Előtte, ha elaludt kivettem a szájából és kész, nem kellett tovább. De én erre is csak azt gondoltam, hogy biztosan rászokott. Nem csak ÉHES volt.
Ezért nem is aludt be nappal igazán mélyen, hanem csak 20 percekre felületesen.
Éjjel pedig azért alszik, mert jobban szopizik, mert semmi nem vonja el a figyelmét és hát ki is fárad nappal.
Szóval ennyit rólam és az anyaságról. :cry:

Most napi kétszer pótlom neki. Reggel és délben. Este azért nem , mert nem kell, hogy átaludja az éjszakát, mert azzal is csappan majd a tej mennyiségem.
És a doki mondta, hogy nyugodtan adjam neki üvegből, mert azért legalább kicsit dolgoznia kell nemúgy, mint a kanálért vagy a pohárért. Ez van.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Kati!sajnálom, de örülj neki h meg van a sírás forrása! miért lennél rossz anya,te sem tudhatsz mindent,ne mond ilyeneket Drága! jajj velem mi lesz..

Nika! Boldog születésnapot!!!!!!!!

KépKép
dike
 
 


Nika, Nagyon boldogságos születésnapot kívánok!!!!!!!!!!

Pedi, nyugi, Gergő sem alussza át az éjszakákat. Sőt, most mióta megjött a mensim kevesebb a tejem és újra 2x kel fel. Szóval nem azért látogatott meg "piri anyó", mert már nem szoptatok éjszaka...
Rám is szoktak kikerekedett szemekkel nézni hogy hogy lehet az, hogy egy lassan 5 hónapos gyerek még mindig ébred, de engem nem érdekel. Nem nagy nyűg felkelni, Legtöbbször 7-10 perc közöttiek ezek az evések és peluscsere már nincs éjszaka. Mindig a reggeli szopi után jön a rottyantás. (meg aztán nappal is kapok még többször is... még mindig sokat kakkant) Tudom, hogy Gergő nem nassol éjjelente , mert amikor végez, érzem, hogy kiszívta a tejet a mellemből. Most meg különösen nem zavar az, hogy felébred, mert így legalább nem apad tovább a tejem. Remélem jövő hétre visszarendeződik a dolog és nem kell tápihoz nyúlnunk. AZ ugyanis nem csúszik le neki. Az ekcémás bőre miatt csak hipoallergén tápszer jöhetne szóba, azok viszont rettenetesek. :? :? :?

Kati, ne vádold magad! Mindenki hibázik néha-néha. Az a lényeg, hogy megvan a probléma forrása. Hidd el, hogy hipp-hopp rendeződni fognak a dolgok Bogicánál. A pótlást tápival kell adnod vagy lefejt tejet adsz neki?

Én ma délután megyek egy kicsit (2 órát) tanítani. Apa lesz Gergővel meg Bencussal. Kb 3 órát leszek távol, így pont két etetés között slisszanok el itthonról.
Nem rendszeres munka lesz ez, egy régi tanítványom előrehozott érettségit csinál angolból és előtte osztályozó vizsgát kell tennie a 11-12. évfolyam anyagából. Ezt nézem át vele kutyafuttában. Viszek neki teszteket meg jól megnyúzom szóban. 8)

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Csillagvirág
Majd veszek hajpakolást a hajamra, néha bevizezem a végét, mert az is segít, állítólag a sok kémiai cucctól szárad ki, ez majd idővel javul, de mégegyszer nem daueroltatom, mert az már biztos nem jó a hajamnak. Két hét múlva megyek festetni, kicsit még ritkíttatok belőle.
A vas tényleg jó a hajhullásra, Reginél szedtem a szülés után is, mert nagyon hullott a hajam, pedig rövidebb volt, és még úgyis nagyon látszott.

Pedi
Zalán szopizik éjjel, néha egész éjjel cicin lóg, néha csak egyszer-kétszer kel. Engem nem zavar, mert különben nekem is fejnem kellenne, az sokkal fárasztóbb. Ne foglalkozz vele, az emberek ilyenek, és főleg azok a legokosabbak, akiknek nincs gyerekük. Tőlem is mindenki azt kérdezi, hogy alszik-e éjjel. Ezt egyik ismerősőmtől hallottam….azt válaszolta erre a kérdésre…”persze, hogy alszik mellettem, és szopizik éjjel, amikor kell ” Aztán nagy döbbenet, és nem mondtak rá semmit.
A nagy sétákon, „hegymenet felfelén” kívül még nem. De csak időm lenne, mert hasazni, meg a fenékre, combra én is szeretnék edzeni. De mindig van valami. 6. hét után lehet edzeni, kérdezd a dokid. Az enyém azt is mondta, hogy futhatok, de azt nem merek. Mondjuk az én dokim triatlonozott, szóval ő pártolja ha valaki mozog, sőt még szerintem edzéstervet is írna :lol: Futni majd szeretnék is, mert az diák koromban jól ment.

Nika
Boldog születésnapot!

Kati
Ne vádold magad! Jó anyuka vagy, az első babánál mindenki tapasztalatlan, majd belejössz.

Most megyek, mert közben Regivel társasozok, meg Zalánt ringatom. Nemsokára jönnek vendégek is, úgyhogy kicsit még rakodok.
Vendég
 


írnátok nekem a gátvádelmes szülésről? kinek volt olyan,és egyáltalán akarjam e?

milyen az a gátizom torna,,,,,,egyszerűen én nem tudom h kell a hüvelyemet megfeszíteni:(((csak a végbélnyílásomat tudom. már bőgök,úgy felhúztam magam:(

csinálta valaki?

és mi a véleményetek az eda érzéstelenítőről?volt aki kérte?

KépKép
dike
 
 


Dike, úgy kezd, hogy amikor pipilsz, hirtelen megpróbálod abbahagyni. Ha megy, na azt az izmot kell összehúzni ;)

De ha eléggé összehúzod a végbél izmod, az húzza a többit is :)

Nika, nagyon nagyon boldog szülinapot!!!!!!!!!!!!!!

Kati, de honnan tudhattad volna???? Első gyerek!!! Ettől még nem vagy rossz anya!!!!

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Mona: köszike akkor az még belefér egy ilyen műtétbe ha belegondolok hogy 200 ezer még kevés is egy ilyen műtéthez :)

Köszi csajok aranyosak vagytoki :):) :oops: :oops: :oops:

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!
Nagyon sokat gondolkodtam azon jöjjek -e,irjak -e??!!
Valahogy elfogyott az erőm,és nem tudok most ezzel mit csinálni.
Sajnos azt gondoltam de jól vagyok,és csak mostanában "esett" le ez kicsit sincs igy.......

Nem tudok örülni semminek és senkinek...
Most vagyok a legmélyebb pontomon azóta ,hogy volt a missed ab műtét.
Egyik nap ,pontosan vagy 2 hete voltunk vásárolni ,és akkor jött ki ez rajtam.A bolt ahol voltunk tele volt kisbabákkal,és terhesebbnél terhesebb anyákkal,és sajnos vagy nem irigykedve néztem őket miközben megvan már a maguk boldogsága.
Nem tudok megbarátkozni azzal a ténnyel ami velem van,vagy ami nekem van.

Csak az van a fejemben,hogy miért Én?
Miért pont amikor én lettem terhes az a baba nem születhetett meg amikor számtalan olyan ember van aki inkább megszabadul tőle!!
Miért???
Sosem fogom megérteni,és lehet mondani,beteg lett volna,jobb most meg ilyenek...de akkor miért nem az a baba "ilyen"ahol az anyuka hibájából van az hogy nem születhet meg mert mondjuk beivott valakivel lefeküdt és igy "járt".
Én is igy akarok járni,és én is meg szeretném tapasztalni azt milyen mikor az elsö ultrahangon ver a pici szive,mikor túl vagyunk a genetikain,mikor megmondják a nemét,mikor elöször megyünk 4D -re,és mikor megszületik!
Egyenese rettegek attól,hogy mint a sok nő ilyen műtét után nem tudok teherbeesni.....rettegek.Próbálom elfelejteni...de sajnos kitörölni nem tudom,és nem is akarom hiszen akkor valakit is kitörölnék ,azt aki egyszer a részem volt...és bár pici volt,DE.

Nem tudom ,hogy tudnék átlépni ezen,és igy ,hogy próbálkozunk és igy sem sikerül még nagyobb kudarcnak élem meg....

Szóval ez lennék most Én....
Vendég
 


lanyusom: nem akartam írni ide, mert annyira készen vagyok most én is. Tudom, nem hasonló a "problémánk".
Megértelek és nem is jövök a közhelyekkel, csak annyit írnék, hogy kitartás és tudom, hogy Rád is várnak az általad leírt események. Szívverés, genetikai uh, 4D, szülés stb.
Nehéz ezt most elhinni-tudom, de így lesz.
Anno én is haragudtam mindenkire, aki pocakos volt, amikor a Picikénk itt hagyott Minket. Még innen is eltűntem egy időre és egy baráti összejövetelre sem mentünk el, mert volt ott egy baratánőm, aki kismama.
Ölellek, puszillak. Ide jöhetsz panaszkodni!!! :wink:

dike: Nálunk spontán működött a gátvédelem. Nem készültem rá, meg a szülésznőm és az orvosom sem. Így alakult.
Nem tudom, hogy készülni lehet-e rá, akarni lehet-e. Ez lehet, hogy olyan, mint a hason a csíkok. Vagy lesz, vagy nem és ha megfeszülsz, akkor is lesz, ha hajlamod van rá, bármilyen csodaszert használhatsz. Ha jók a szöveteid, nem szakít a baba, hanem kijön, ha nem, vagy túl nagy a baba, vagy nem jól fekszik, akkor vágni kell.

csillag: tejcsivel pótolok, nem táppal. Rengeteg a tejem, még mindig. Sőt 3 hete két baba eszi. Bogi és van egy Petránk, aki 5 nappal idősebb Boginál. És ő is csak tejet kap. Teljesen leálltak a tápról.


Köszi Mindenkinek! Próbálom nem tönkre tenni Magamat és inkább örülni, hogy sikerült (segítséggel) kideríteni, hogy mi a baj.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Sziasztok csajok!

Gyorsan leírom a szüléstörténetemet amíg a cicám alszik :D

Na szóval,20-án reggel 8-ra kellett mennem nst-re a szülőszobára, hozzáteszem szakadó hóesésben mentem :wink:
A szülőszobán felvették az adataimat és megcsinálták az nst-t,majd oxitocinos infúziót kaptam,20 értékelhető fájást néztek,ebből vizsgálták a lepény állapotát,hogy mennyire tudja még táplálni a babát,mivel ez nem lett jó,így a doki 10.15-kor burkot repesztett!
Néztem az órát ami velem szemben volt,múltak a percek,órák de fájást nem éreztem,viszont voltak nem is kicsik,doki mondta!
Néha bejött a doki meg a szülésznő hozzám,nézték mennyire tágulok stb...
Kaptam kúpot is,elmentem fürödni is,közben mellettem szült egy csaj,hú akkor hirtelen megilyedtem,pedig nagyon nyugodt voltam... a csaj 10óra után jött be a férjével és 11.45-kor meg is lett a babájuk,olyan gyorsan történt,hogy csak néztem... Nagyon ügyesek voltak,gondoltam magamban,jó lenne ha már mi is túl lennénk rajta,és végre a karjaimban tarthatnám Lilikémet...
Délután 1.45 körül kezdtem érezni a fájásokat, doki kérdezte hogy szeretnék-e labdán vajúdni,vagy felállok-e a gravitáció miatt,hogy Lili lentebb csússzon,mondtam felállok előszőr megpróbálok úgy vajúdni,na ahogy felálltam jött 2 durva fájás,majd a 3.fájáskor már éreztem a székelési ingert,dokinak mondtam inkább lefekszek,aztmondta várjak még meg 3fájást aztán lefeküdhetek...
Jött az első fájás,majd szinte szünet nélkül a második és a harmadiknál már éreztem hogy nagyon nyomnák,de akkor már nagyon fájt és elkezdtem hangosan szedni a levegőt,akkor beszaladt a doki meg a szülésznő,mondták azonnal feküdjek fel az ágyra,de én a fájdalomtól meg sem bírtam mozdulni....segítettek feltenni,majd ahogy lefeküdtem az ágyra már nyomhattam is,bár érdekes módon akkor nem éreztem a székelési ingert...de végül a harmadik nyomásra 14.10 perckor 3450g-al és 51cm-el megérkezett az én drága kislányom :)

annyira jól viseltem,meg is lepődtem magamon :!: szülés után 2óráig a megfigyelő szobában voltunk,akkor már hármasban apa én és Lili! Majd jött a szülésznő,elkísért fürdeni és utána elmentünk a szobába!

Tominál annyira más volt,nála szülés után úgy emeltek át az ágyra és ágyon toltak be a szobába,meg akkor pár óráig nem is fürödhettem,most meg szülés után 2órával én sétáltam el fürdeni és a szobába is lifttel mentünk,úgy éreztem magamat mintha nem is szültem volna, csak akkor jutott eszembe hogy szültem,mikor leakartam ülni,vagy feküdni,de egyébként nekem semmi bajom sem volt!

Hát ennyi lenne,röviden és tömören :wink:

Apát rábeszéltem,hogy mostmár rakja össze a számítógépet,és akkor sűrűbben tudok majd jönni,mert hiányoztok ám!
Van sok képem is,de nembírom feltenni a gépre,majd a saját gépemre felteszem!

Remélem mindenki jólvan,visszaolvasni még nem tudtam!
Vendég
 


Sziasztok!

Mia, nem semmi.... :shock: én is így akarok szülni!!!!!!! :D anyum is mondta, hogy mindkettőnknél sétálgatva, állva vajúdott, nálam semmit nem ért, tesóm majdnem kicsúszott... pedig én voltam a kisebb :D mesélte, hogy 1kor bement a doki, és 1/2 5ig szültek, amikor velem volt terhes... húúúúúúúúúú, mondom, az kemény... :shock: és még így is gyors volt :lol:

Kati, hát ha más nem, akkor kap cumisüvegből, ha nagyon nem megy, elhiszem, hogy nem jó, de legalább nem olyan nagy a baj... :roll:

Mi jól vagyunk, túúúúúúúl a bűvös 12. héten :) reggel megittam az utolsó palást teámat, aztán ki is hánytam majdnem azonnal, gyanítom a lepény már nem kérte (ez csak a sárgatestnek jó), szóval úgy tűnik, minden rendben :)

Hétvégén elültettem a virágokat, kíváncsi leszek, mennyi kel ki, meg megcsináltam életem első máglyarakásást, isteni lett :) de jó hülye idő volt, azt viszont meg kell hagyni :(

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Lanyus
Kitartás! Megértem, hogy most a padlón vagy. Látod Mona is mennyit várt a babára, és már nemsokára megszületik. Egyébként ha valaki arról próbál meggyőzni, hogy miért vetette el a babát, nem tudom megérteni. Bár mi egyellőre nem tervezünk harmadikat, de több anyukától is hallom, hogy nincs tuti fogamzásgátló módszer, szóval ha esetleg a spirál mellett teherbeesnék, akkor biztos hogy a 3. és 4. gyermek is áldás lenne, nem gondolkodnék rajta egy percig sem.

Dike
Elvileg lehet készülni rá, szülésznő el tudja mondani pontosan mivel. Én csak hallomásból tudok néhány dolgot. Ha jól tudom az utolsó hetekben valami olajjal lehet maszírozni a gátkörnyékét, aztán talán torna is van rá, valamint a szülés közben a szülésznő is segít, és a lényeg, hogy két fájás között ne nyomj, tehát vissza kell tartanod, ami nagyon nehéz, szerintem. Erről már beszéltünk itt.

Mia
Nahát...röviden, tömören, jó gyors szülésed volt, ügyes voltál. Én nagyon szédültem, nem tudtam így szaladgálni, és hiába kértem többször is hogy ki akarok már menni, WC-re fürödni, nem engedtek, csak miután megnyomkodták utoljára a hasam. Egyébként szerintem az oxitól szédültem. Reginél is így volt, de akkor nem vártam meg azt az időt, amikor kimehetek, hanem elindultam egyedül, jól le is toltak miatta. Akkor is szédültem visszafelé.

Jeanner
Reginél én is álltam, csak az utolsó 2-3 tolófájásra fektettek fel. És sokkal jobb is volt. Most Zalánnál 10 órakor toltak fel a szülőszobára, és ahogy lekapták rólam a ruhát, már fel is kellett feküdnom, persze semmi cucc nem volt nálam. És még a papírokat is két tolófájás közt fekve írtam alá. Aztán 10.26-ra meg is lett Zalán.
Gratulálok a 12. héthez. :)
Vendég
 


Dike, gratula a 30. héthez!!!!!!!!!!!!

Jeanner, Neked pedig a bűvös 12. héthez gratula!
Milyen virágokat ültettél?

Kati, ne marcangold magad! Ettől nem lesz jobb... sőt... Bogicának egy boldog, kiegyensúlyozott Anyucira van szüksége. Tessék előre nézni. Hidd el mindenki követ el hibákat a gyereknevelés során. Elmesélek párat az én listámról. Engem is nyomasztottak és nem fogom elfelejteni őket, de túl kell lépni rajtuk. Bencusnál az eső hiba, amit elkövettem egy fürdetésnél volt, amikor hasra fordítottam hogy megmossam a hátát, nem vettem észre, hogy az arcocskája beleért a vízbe. :oops: :oops: :oops: A másik hiba, amit sajnos többször is elkövettem az körömvágásnál történt. "Véresen komoly" esetek voltak... azt hiszem részletezés nélkül is el tudod képzelni, hogy mi történt. Pedig nagyon vigyáztam.
Szóval próbálj megnyugodni, most már megoldódott a probléma! Puszillak!
Egyébként azóta többet alszik Bogi, kevesebbet sír? Ha Gergőt nézzük, Ő nappal ugye nem a legjobb alvó, így nem feltétlenül lehetne következtetni a nappali felületes alvásból arra, hogy egy gyerek éhes. Gergő nem azért nem alszik sokat nappal, mert éhes...

Lanyus, sajnálom hogy még mindig ennyire magad alatt vagy. Egyértelműen azt olvasom a soraidból, hogy nem tudtad magad túltenni a történteken és nem tudsz (még) a jövőbe tekinteni. Most lehet, hogy megharagszol rám, de én úgy gondolom, hogy amíg ennyire nincs rend a lelkedben, addig nem is fog beköltözni a pocakodba senki. A tested nem fogja engedni...
Valahogy meg kellene találnod a módját annak, hogy meggyászold, elengedd a kisbabátokat. Erre nem tudok tuti tippet adni, hogy hogy is kell csinálni, mindenkinek magának kell megtalálni a módját. Egy barátnőm gyújtott egy gyertyát és elégette az uh képet a babáról, egy másik barátnőm elásta az uh képet a kertben én meg a missed ab műtét után találtam rá a babanetre, ezen belül pedig arra a topikra, aminek az a címe, hogy "Élet a vetélés után". Ekkor még nem írogattam, csak olvastam. Emlékszem rá, hogy heteken keresztül az volt az esti programom, hogy olvastam az oda írogató Lányok hozzászólásait. Rengeteg erőt merítettem abból, hogy láttam nem én vagyok az egyedüli ezzel a problémával, láttam, hogy milyen sok embernek sikerült újra a pocakosság. Olyan volt nekem ez, mint egy folytatásos teleregény, együtt izgultam a kismamikkal, a babára várókkal, a tesztelőkkel. Engem ez tett helyre lelkileg.
Közben a környezetemben is sokat beszéltem a témáról és kiderült, hogy sok ismerősöm átesett ugyanezen a dolgon és mégis sikerült később egészséges gyermeket szülniük. Ebből is merítettem erőt.
Kívánom, hogy Te is mielőbb rátalálj a lelkedet gyógyító dologra.

Nálunk Gergő kínlódik a fogzástól, lehet, hogy be fogok szerezni valamilyen homeopátiás cuccost. Éjszaka ugyan szépen aludt (először 9 órát egybe, aztán még 4-et), de nappal egyfolytában piszkálja a fogínyét a mutatóujjával és sokszor nyög hozzá.
Hétvégén mindkét nap voltam tanítani, nagyon jó volt. Bevallom őszintén kicsit féltem attól, hogy mennyit felejtettem amiatt, hogy már egy éve nem beszéltem senkivel angolul, de örömmel nyugtáztam, hogy a fejemben minden e régi. :) Úgy látszik úgy bevésődött már az angol az agyamba, mint a Himnusz. Kitörölhetetlen.
A héten nem megyünk Dévényre a kórházba, mert a gyógytornász néninek unokája született és szabadságon van, így egy kicsit nyugisabb lesz a hét.
A kertünkben elkezdődött a munka, itt vannak az emberek térkövezni a házhoz vezető járdát. Kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz. Sikerült kiválasztanunk a legdrágább követ 8) , de osztottunk szoroztunk és megbeszéltük a Férjemmel, hogy mivel mindkettőnknek egyértelműen ez tetszett a legjobban, így nem spórolunk a dolgon. Ez egy életre fog szólni és mivel minden nap nézegetjük, legyen olyan, aminek a látványa mosolyt és elégedettséget csal az arcunkra.

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Mia, nagyon ügyesen hoztad Lilikét a világra! Én sem tudtam felkelni szülés után még 2 órával sem. Segítséggel jutottam ki WC-re, de vissza a szobába már tolókocsival vittek, mert egy hajszálon múlt, hogy nem ájultam el... az volt a szerencsém, hogy visszahuppantam a WC-re... :oops: :oops: :oops: Ha két lépéssel arrébb lettem volna, akkor elterülök.

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Sziasztok!

Csillag, hát... mézvirág meg estike biztos, meg rézvirágot is, szegfűt, kardvirágot vagy mit, meg... húúúúúúúú, rengeteg félét, ha kikelnek, kinyílnak, majd megmutatom :) hozok képet :)

Gergőnek már jön a foga? Jajj szegényke :( Gyors fogzást kívánok neki!

Rita, remélem, mi is ilyen hatékonyak leszünk majd :D

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


sziasztok!

mia: szép szülés volt. grtaulálok Nektek! Kecskeméten tényleg fizetős volt a baba-mama szoba? Olyat hallottam. Én is egyedül mentem fürdeni a két óra megfigyelés után. Vagyis a szüklsznő elkísért, segített összeszedni a motyómat, de ott is hagyott, mert jól voltam. AZtán mi egy emeletet lépcsőn mentünk a gyerekágyra. Tányleg jól voltam, pedig 40 óra volt mögöttem.

jeanner: gratulálok a 12-hez!!! :wink: És a máglyarakáshoz is! Én is imádom! És a virágokhoz is. Biztoan szépek lesznek. Nekünk kezd pattogni a fű, amit a múlt héten vetettünk. Kíváncsi vagyok, mennyi magot vitt el a szél.

csillag: mi is a hűtővel voltunk így pénteken, hogy mindkettőnknek a drágább tetszett és sok évig nézzük majd, így azt vettük. Szép lcd kijelzős. Mi még előtte vagyunk a térkövezésnek, de idén még nálunk is lesz.
Olyan fürdős bakink már nekünk is volt. Mi azon jót nevettünk. Egyszer annyit vettem észre, hogy Bogi rúg-kapál, majd látjuk, hogy tiszta hab a szája. És már köhögött is. Szegénykémnek aznap este még a haját is meghúztam, miközben a bodyt adtam rá Hát nem volt jó estéje!!!
Sokkal nem alszik többet Bogi, de azt nyugodtabban teszi és nem kell fél órát altatni. Sokat nézelődik, de már nem sír.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Jeanner
Regivel 22 órát vajúdtam, abból a szülőszobán töltött idő, 4 és fél óra. Zalánnal mindössze az első fájástól számítva 2 óra volt a vajúdás, ebből másfél óra az autóban, meg az NST-n, és fél óra volt a szülőszobán. Szóval mi nem hozzuk a statisztikát. Állítólag kb feleannyi idő alatt van meg a második baba, mint az első.
A virágokról jöhetnek a képek! :wink:

Csillagvirág
Talán hamarosan mi is elkezdjük az udvart, de idén csak kerítés meg füvesítés lesz, meg zöldek rendezgetése. De jövőre még tovább szépítgetjük.
Vendég
 


rita: ti idén építkezésbe is kezdtek, nem?
mi is ebben a sorrendben haladunk. Két hete lett készen a kerítés, most pedig el van vetve a fű egy része, meg már nézegetjük a zöldeket.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Sziasztok!!!!!!!

Pedi nekem is sokat fáj a fejem mostnaába....nekem nem szokott....és most még hányinger is párosul mellé.......napszemüveget kell felvegyek csak így meg az a baj hogy nemlehet rajtam a szemüvegem és anélkül meg vakvagyok!!!!!...

Nika uólag is NAGYON SOK BOLDOG SZÜLINAPOT kívánok!!!!!!!!!!!!!!!!!!:))))))

Kati ilyen bárkivel előfordul....ettől te még JÓ ANYA vagy!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dike én Barnit gátvédelemmel szültem..én amondó vagyok hogy akarjad..lehet hogy addig majd meg halsz amíg átbukkan a kis feje de utána 100x jobban leszel.én olyna voltam utána mint aki nem is szült...nagyon jól éreztem magam...tudtam ülni ,járni...fitt voltam...míg mikor Máténál gátmetszésem volt....nehezen mentem,jártam,minden maga a pokol volt......

Lanyu teljesen niormális amit érzel most...ezen én is átmentem immár 3x!!!!!
de az idő...tudom ez nem úgy hangzik és soha nem lesz igazából jobbb .........

Mia szép a történet...feléledt bennem Barnika születése)))))))))))))

Rita igaz amit mondasz.minél többedik bab annál hamarabb van meg....Mátém 4,5 óra alatt lett meg..Barnikám 1,5 óra:))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Kati, az nem baj, ha elvitte egy részét a szél, szélcsendben újra lehet szórni, pótolni lehet szerencsére :)

Rita, 22 óra???? Mindig elfelejtem, hogy mi az elsőt várjuk :D

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Jeanner, Bencét kb 10 óra alatt szültem meg, ebből kórházban csak másfelet töltöttem. Az első 8,5 óra nagy részében aludtam, annyira jelentéktelenek voltak a fájások.
Gergő mindenestől másfél óra alatt jött, amiből 35 perc volt fájdalmas.

Kati, tök jó, hogy Bogica már nem sírdogál! Ügyesek vagytok!
Milyen hűtőt vettetek? Side by side-ot?

Nita, ez tipikus migrén tünet amiről írsz... sajnálom.
Nem is tudtam, hogy szemüveges vagy. 8) Az én szemem most megint romlott a szüléstől... sajna... Ha érdemes, akkor szeretném majd megműttetni jövőre, de csak akkor, ha úgy meg lehet csinálni, hogy ne romoljon tovább.

Rita, mi lassan 9 éve lakunk itt, de minden éven rendezgetünk valamit. Érdekes nézegetni a fényképeket... rengeteg dolgot változtattunk ezidő alatt.

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Csillag, ezt tudom, te vagy a másik példaképem :D

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Kati
Majd elkezdjük az építkezést is, de attól függ mennyi ideje lesz páromnak a munka mellett,mert szinte éjjel-nappal dolgozik. Képet rakhatnál, milyen lett az udvar.

Csillagvirág
Mi is szépen elosszuk a teendőket a következő évekre, anyagilag sem megy minden egyszerre, meg időben is el vagyunk havazva.
Talán szombaton elmegyünk kerítés-drótót venni, ha szabad lesz az utánfutó, meg úgyis be kellenne vásárolnom, akkor nem kellenne hétközben mennem a városba. A héten még úgyis van mit takarítanom itthon. Ma Regi szobáját kaptam szét, matrachuzat mosás, törölgetés, rakodás minden. Holnap Zalán babalakját akarom rendberakni, bár az nemrég volt takarítva, szóval az nem vészes, hamar végzek vele. Utána még a fürdőt, konyhát akarom rendezni, kb péntekre végzek is vele. Minden nap egy-két órát foglalkozok csak ezzel, a többit Zalánnal akarom tölteni.

Jeanner
De az első kevésbé volt fájdalmas, szóval ha hosszabb is, sokkal "kellemesebb". Valakinek az első baba is hamar megvan. Itt is van mindegyikre példa.

Most már megyek Regiért az oviba, Zalán megint rottyantott egyet, pedig 20 perce cseréltem pelust. :roll: Ha tisztába teszem, talán már nem fog, és el tudunk indulni.

Még nem is meséltem....most csinálják a szurdikot, vízelvezetés, omlásveszély elhárítása, szóval kb 2 hós munka, és addig nem lehet sem autóval, sem gyalogosan közlekedni reggel 7 és délután kb 7 között, szóval babakocsis sétáról ennyit. Mehetek autóval Regiért. Így anyuéknál hagyom az autót, és onnan sétálgatunk az oviba, meg boltba stb. De ha elkészül szép lesz.
Vendég
 


rita: még nagyon "gagyi" az udva. Csak egy kis részen az előkertben kezdett pattogni a fű. Még fák nincsenek, mert megvárjuk a füvet, mert ez a homok gusztustalan.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


lanyus! nagyon sajnállak, sok erőt és kitartást kívánok neked, biztos, h meg lesz hamarosan a gyümölcse!

Mia! gyönyörű a szüléstörténeted, remélem nekem is ilyen gyors lesz:)

Jeanner! gratulálok a 12.héthez!

úgy örülök h beléptem a 30.hétbe:)

KépKép
dike
 
 


Jeanner nem feltétlen biztos hogy sokáig fogsz vajúdni..nekem Mát 4 kilós 51 cm es baba volt és 4 és fél óra alatt meg volt.........

Virág már lassan 3 éve vagyok szemüveges..csak így kezdhettem el anno a műkörmös tanfolyamot.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Csak gyors helyzetjelentés, most jövök a kórházból... :( délután elkezdtem barnázni, gatya persze teleszaladt, bementem az ügyeletre, nagy nehezen megnéztek, szerencsére semmi baj, de azért én nagyon bepánikoltam...

Viszont a babusunk megint aludt... szerintetek így mennyi értelme van 12 heti UH-ra DVD-t vinni??? :(

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Jeanner ne meny dolgozni.....tessék pihenni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
utrót szedsz?

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Jeanner, én Bencével jártam pont így. 11 hét 5 naposan kezdtem el barnázni. Folytatása nem volt szerencsére a dolognak, de 2 hétig nem mentem dolgozni a biztonság kedvéért és sokat pihentem. Ez egy nagyon kényes időszaka a várandósságnak, a sárgatesttől ilyenkor veszi át a méhlepény a hormontermelést, előfordulhat az, hogy a sárgatest MÁR, a méhlepény pedig MÉG nem termel elég hormont, emiatt történhet hormonszintesés, ami barnázást okoz. A méhlepény a 14. hétre működik teljes erőbedobással, nekem ezért javasolta anno a doki a rizikós időszakban a kíméletet.

PEDI, ????????????? Merre jársz, Jól vagytok? Mikor érkezik a testvéred?

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Jeanner! pihenj,nagyon vigyázz magadra!

KépKép
dike
 
 


Sajna senki nem írt ki... :( pedig én is arra hajaztam, hogy itthon maradok... :( de majd pihenek bent, nem megerőltető a munkám végül is, csak az utazás meg a korán kelés :(

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Jeanner, amikor ez történt velem, engem sem írt ki táppénzre senki a kórházban. Én döntöttem úgy, hogy kikérem a saját orvosom véleményét, elmentem hozzá, ő írt egy indoklást amivel elmentem a terhesgondozóba és ott vettek fel táppénzre.
Nem tudom, hogy magándokihoz jársz-e, de ha nem, akkor is köteles egy sima nőgyógyász is felvenni táppénzre, ha úgy érzed, hogy pihenésre van szükséged! (Ami a történtek után nem is lehet kérdés...)

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Jeanner én tuti otthon maradnék legalább 1-2 hetet......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Én azért bátor vagyok, és bejárok... a sima nőgyógyász sem ír ki és a magán sem fog, ahogy utrót sem írt fel 4 nőgyógyászból egy sem, pedig kértem...

A magándokim már a 6. héttől sem látta indokoltnak a táppénzt... szóval szerintem jegeljük a témát, mert azzal, hogy ezen megint felbosszantom magam, nem érünk el semmit, csak én leszek ideges, én meg reménykedek, hogy nem lesz baj :)

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Sziasztok!!!!!!

Sziasztok!!!
ma Máté megkapta az agyhártya elleni szurit....meg meg volt az 5 éves státusz is.......
de nem akart semmire válaszolni így pszichológushoz kell vinni.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Pár képet hoztam nektek :!: :D
Kép
Kép
Kép
Kép
Vendég
 


Kati: igen van fizetős szoba is,de én nem abban voltam :!: az annyival különbözik a nem fizetőstől hogy van benne saját fürdő,wc,hűtő azthiszem ennyi!
Vendég
 


SziaMindenki!!

Mia, gyonyoru Lilike! Alomszep kislany!!:):) Es Tomi is de edes!!! Minden rendben Veletek?

Virag, Veled mizus?? Gergoci???

Kati, szopizik mar Bogi? A lenyeg, ohgy segitett valaki. Igy mar minden okes es mehet a szopcsi ezerrel!!!:):) Nem konnyu am anyukanak lenni!!!!! Meg van minden baba es gyerekkornak a maga nehezsege!! Belejossz majd!

Nita, az mit jelent, hogy pszichohoz kell vinni?? Miert? Minek?? Akarmi??

Rita, nagyon helyesek vagytok. Nekem jobban tetszettel egyenes hajjal az olyan szeeeeepseges volt. Ez is edes Neked, cuki vagy, olyan kis tinike vagy!-remelem nem ertesz felre, boknak szanom am!!:) Zalanka sztem hasonlit Rad! Az orra szeme resze, a kis arcocskaja az tuti. Regire is hasonlit. :) Es jol nezel ki nagyon!!! Le a kalappal!!

Virag, Te is milyen vekony vagy!!!!
Vendég
 


Mia! nagyon gyönyörű kislány Lili!!!!

Holnap vérvétel,remélem nem lettem vérszegényebb!

KépKép
dike
 
 


Mia, gyönyörű a kislányod!!!! :)

Nita, mit az az 5 éves státusz? Miért kell pszichológushoz vinni? Ezt nem értem...

Dike, drukk a jó eredményhez :)

Én most egy darabig nem leszek, mert suli + hétvégén barátnőmék is jönnek, úgyhogy jó pihenést és boldog babázást meg babavárást mindenkinek :)

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Sziasztok!

Rita meghívott az oldalra!
Még pár hétig nem publikus, de én is a 2011. év pocakosai közé tartozom szerencsére! :)
Kicsit rögös úton, de szerencsére célegyenesben, és már CSAK A JÓRA SZABAD GONDOLNI!
Tanácsolják....
Persze ez nem egyszerű!

De itt hála Istennek sok a pozitív példa! :)

Puszilok mindenkit!
Akinek már babája van, ott a kisbabákat is! :))

: Ági
agica81
Győr
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: