Új privát üzeneted érkezett!

Akkor jól sejtettem, hogy az nem ilyen jellegű... :(

Kép
Kép
sleepin
 
 


Köszi lányok a véleményeket!!!!

Azért vagyok egyre nagyobb dilemmában, mert Krisi ráadásul most éli a dackorszakát, és ha elviszem bármilyen vizsgálatra vagy dokihoz, egyből kiszúrja a szitut, és onnantól fogva csak bömböl. Már a gyógytornász sem igazán tudott vele mit kezdeni az utóbbi 3 alkalommal.
Eddig én is örültem, ha megnézte őt még egy doki, vissza kellett menni még egy kontrollra stb, mert tudtam, hogy a gyerekem érdekeit nézik, és megnyugtató volt, hogy nincs semmi baj. De most már eljutottam arra a pontra, hogy Krisit nagyon zavarják ezek a "felesleges" körök, nagyon félős, bizalmatlan lett, pedig előtte mindig vigyorgott mindenkire, minden dokira, bármit csinálhattak vele. És mostanra már túl vagyunk a 3., 4. kontrollokon is...
Persze tudom, hogy a Sotés dokinő ezer ilyen babát látott, én meg csak őt, de higgyétek el, én lennék a legelső azon a tornán vagy azon a vizsgálaton, ha úgy gondolnám, hogy nincs rendben minden Krisivel.
Krisi ráadásul nem egyszerűen korábban jött, hanem már méhen belül is visszamaradt a fejlődésben a méhlepény miatt, amikor született már kb 1,4 kilónak kellett volna lennie, ő meg csak 910 g volt. Ez a sok hercehurca pedig pont emiatt van, mert az 1 kiló alattiakat nézik ennyire a dokik, akik "normál körülmények között" kb a 28. hétig születnek, de szerencsére Krisinek talán épp ezért nincsenek ilyen fizikális gondjai (sem a szemével,sem a veséjével stb) és ezt nem akarják sokszor elhinni, és mindig kontrollra küldenek, pedig eddig pl minden szemész azt mondta, hogy minden ok, max. 3 v. 6 éves kora körül nézzük meg.
Meg most már nagyon értelmes baba, azt rögtön ki is szúrják mindenhol. Már szinte mindent megért, nagyon sok dolognak tudja a nevét, és már egyre többnek mondja is.
Ezért is nehéz, mikor már egyre jobban látni az egész testén a tűszúrások okozta hegeket, és ha megint szúrni kell, már annyira kapaszkodik belém és sír, hogy a szívem megszakad érte, pedig eddig nagyon jól tűrtem ezeket a dolgokat, mert tudtam, hogy az ő érdekét szolgálja, és az a fontosabb. De most már valamilyen szintű túlbuzgóságnak tartom ezeket a vizsgálatokat, és úgy érzem, hogy anyaként nekem kell ésszerű korlátokat szabnom nekik. Ez a téli időszak pedig még rátett egy lapáttal. Nem szeretném, ha megint összeszednénk valamit és kórházba kerülnénk, mert azok az állapotok, húúú, valami iszonyat (én oda többet nem viszem a gyerekeket, csak ha életveszélyben vannak, az tuti, inkább nem ennék, de keresnék egy normális gyerekosztályt).
Majd jövő héten megbeszélem a dokijainkkal meg a védőnővel a helyzetet, ők jobban ismerik Krisit, jobban látják a fejlődését, majd csak azután döntök. De minden véleménynek örülök továbbra is tőletek, mert ti gyakorló anyukák vagytok és sokszor a ti véleményeitekre, tanácsaitokra többet adok, mint a szakkönyvi szövegeket nyomó szakikéra.

Bocsi a kisregényért, de már tényleg rég nem voltam ilyen bizonytalan. :oops:

Ja, és húúúú, megúsztam a laptetőt, pedig pont akartam írni, csak valami közbejött. Erről jut eszembe, Haga, nálad mi a helyzet?????

Mindenkinek küldöm:
Kép

Puszi mindenkinek. Hajrá!
boboka4
 
 


Boboka :)

Olvasom az irományaidat nap mint nap, de egyszerűen nem tudok mit mondani :oops: Sajna, ez tényleg nem egy egyszerű hercehurca, de remélem sikerül valami okosat kitalálnotok!
A család milyen állásponton van?


Nekem mintha megjönne, már barnázok este óta:lol:



Sajna tegnap nem mentünk az oviba mikulás ünnepségre. Anyu felhívta őket, és van valami hányásos betegség pár gyerkőcnél. Akik ottt vannak, semmi bajuk, de inkább így nem mentünk :?
Viszont délután elsétáltunk megnézni az út mellé kibiggyesztett mikulásos szánt. Csodálatos :twisted: A törzsétől lefelé már ellopták :) Minden évben valamit elcsórnak :) Nem mintha kár lenne érte, mert nagyon gagyin néz ki :lol:

Teszek fel pár képet, ha nem gond :oops:
Vendég
 

 
 

Hoztam nektek egy kis Mikulást :oops: :lol: :lol:



Kép Kép Kép Kép Kép
Vendég
 


Sziasztok!


Boldog Mikulást kívánunk mindenkinek!

Botond, Balázs, Barbi

Kép

Képbabafalva.hu vonalzó
zbarbi
 
 


Hát ezek a kismikulások nagyon édik!!!!

Haga :D

Tudod, barni még nem jelent semmit, nekem is volt, és mégis. :wink:
A család: Ricsi vinné de most már egyre inkább nem, anyum szerint nem kellene.

Puszi mindenkinek. Hajrá!
boboka4
 
 


Majdnem utólag:

Kép

Kép
Kép
sleepin
 
 


Sziasztok!

Boboka, én azon az állásponton vagyok, mint te.

Haga, de édes a kis Albert mikulás :D , és hogy szereti a csokit :shock: . Danus is szeretné, de sajnos a fogmosással hadilábon állunk, igy neki nincs csoki :oops: .
Barbi, Sleepin, nektek is gyönyörű picike mikulásotok van :) :wink:
Nálunk is volt télapó, de Danit marhára nem érdekelte, mintha mindennap találkozna vele úgy viselkedett :lol:
Kép
Kép
Kép
és reggel ekkora mikulás várta
Kép

Kép
mona76
 
 


Még dobok pár képet, bocsi ha sok voltam :oops:
etetem a macit
Kép
már majdnem ennyi éves vagyok
Kép
Kép
Kép

Kép
mona76
 
 


:oops: Bocsánat, hogy nem voltam már jó régen, időnként olvasgatok, de írni már sokszor nincs energiám :oops:
(most is másodszor fogok hozzá, mert az előbb minden elszállt :cry: )

Mona :D
Tündéri husibabád van! Nagyon édes, s örülj, hogy nem félt a Mikulástól!
Kristóf csak felvette a Mikulás ruhát, s Marci már mászott is ránk, így nem is kísérleteztünk vele 8)

Haga :D
Nagyon hasonló kisruhája volt Marcusnak is :wink: Olvastam, hogy voltak gondok pároddal, s nagyon örülök, hogy most a "kistesó project" miatt kell aggódnod! Persze szorítok, hogy jöjjön meg, ha most még így szeretnéd :wink:
Csokimikulást Marcus is evett egy picit (bár fogat még mi sem mosunk :oops: )

gTünde :D
Köszi a táblát!
Nagyon szép nagy baba Dóri, s jó látni, hogy szeretik egymást! Apa kezéből pedig legközelebb vedd ki az ollót :wink:

Barbi :D
Két tündéri Mikulásod van! Balázs csodaszemei gyönyörűek :wink:

Szilva :D
Örülök, hogy jól vagytok! Nekem is a Bulcsú tetszik jobban, a Koppány kicsit "komoly" :roll:

Emma :D
Gratula a második fiúhoz!! :wink: Úgy emlékszem, hogy Te és Tiza is másodiknak is fiút akartatok?? Majd a harmadik lesz lány, ugye?? :wink:
Zalán már érti, hogy jön a kisöcsi??

Nelli :D
Nagyon szép a családod!! Briginek jól áll a hajráf :wink: Majd alánő a haja is :wink:

Amica :D
A te kicsinyeidhez is hatalmas gratula!! Ha jól látom valamelyikőtök szülinapja volt (párodé vagy tied??) :wink: Sok boldogságot Nektek utólag is :wink:

Tiza :?: :?: :?: Most már nagyon a finishben van!!

Gratula az babóknak!! Legyekmami valamint Susy!!!
Sok boldogságot, örömet kívánok a kicsikkel!!!!!

Bobóka :D
Nagyon sajnálom a kálváriátokat a dokikkal! Én is azon az állásponton vagyok, hogy inkább többen nézzék meg, s amit javasolnak azt csináljátok végig, mert soha nem bocsátanád meg Magadnak, ha később derülne ki valami :roll: Viszont másik oldalról pedig hiszem, hogy egy Anya érzi, hogy mi a helyes :roll:
Tudom, hogy sokat nem segítettem :oops:
A fiúk nagyon szépek, mind Marci, mind Kristóf 8)

Gaby :D
Gratula a kicsi pocaklakóhoz, s hogy minden rendben vele! :wink:

Rólunk annyi, hogy jól vagyunk, Marci még mindig nem jár egyedül, azt szereti ha vezetjük (mérföldlépünk), már sok szótagot mond, a halacskát a kutyust már utánozza, szinte mindent ért, s hááát holnap már egy éves lesz...el sem hiszem!!

Nálunk ilyen volt a Mikulás napi reggel:

http://www.youtube.com/watch?v=s1qM97n3gHs

Utólag is boldog Mikulást kívánunk minden Babónak, Pocaklakónak, s Anyuciknak!!!

Igyekszem ismét sűrübben jönni!
Akit esetleg kihagytam, azért bocsika :oops:

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Sziasztok!!!!

Bocs, hogy én is ritkán jövök mostanában!!!!

Hát ezek a kicsi Mikulások!!!!!!!! Egyszerűen zabálni valóK!!!!!
Visszaolvasgatok, puszi Mindenkinek!

Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 


Boboka :P

Én nem vagyok a korai fejlesztés híve, csak ha ez szükséges, de akkor feltétlen. Vannak olyan játékok, játékos mozgásformák, melyek serkentik, elősegítik a mozgásfejlődést. Ezt konduktorok pontosan tudják, a Petőben is ők dolgoznak. Mi járunk Lenlével egy "játszva leszünk ügyesebbek" szlogenű játszóhátba(kindyRoo a neve), ott is konduktor tartja az órákat de ez véletlen. Mi azért mentünk, mert a közelben nincs játszótér és ez kézenfekvő volt, mert babakocsival befogható táv. Viszont láttam a veletek hasonló cipőben járó gyerekek fejlődését, a tök egyszerű zenés, masszírozós, táncos foglalkozások során. Csak hát ugye ez ia Pesten van, én pécsi lányként mindig lázadok a vízfejű Bp miatt. De esetleg kipróbálhatnád. Van honlapjuk is, ha kell adok elérhetőséget.
Gekkóból több van szerteszét, de én amikor gondolkodtam, hogy vhová vinném Lencust kimozdulni(mindkettőnk miatt) megnéztem és nekem nagyon agresszív nyomulós volt a honlap, és nem tudom mennyire jók mozgásfejlesztésben.

Emma :P

Mi volt a véleményed a Gekkoról? Miket csináltatok? Mennyi az óra? Olyan kívácsi vagyok, mert Te már voltál is ott én meg csak hallomásból...

Tündi :P

Köszi a táblát és a képeket, vagány mami vagy, indig mondom!!!

Kismok :P

Isten éltesse Sárádat sok boldogságban!


Tündi :P
Mi van veled????


Bocs, hogy nem reagálok mindenre, de rohanok...

Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 


Micsoda gyönyörű kicsi mikulások!!!

Babóka
jó, hogy leírtad, hát igen, a szurkálások tényleg túlzásnak tűnnek... Szerintem nagyon jó ötlet, hogy a doki és a védőnő mondjon véleményt, aztán majd döntesz.

Szilvi
nem, Zalán még nem fogja fel a dolgot... Persze megtanulta, hogy hol a kistesó, akkor a hasamra csap, de szerintem fogalma sincs, mi vár rá :)

Bogáncs
kb. 20 p volt minden alkalommal un . akadálypálya a mozgásfejlesztésért, a maradék időben fejlesztő játékok. Z szerette, de nem adott vmi hatalmas pluszt ahhoz képest, hogy horror ára van! És tényleg nyomulósok nagyon! Ha kimaradt az óra, köv. héten 2 volt, nem engedték, hogy ne havonta perkáljak... 5 hónapig jártunk, aztán elég volt... Néha kicsit hiányzik, de 18ezret havonta egyszerűen nem ér meg

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma :P

Köszi, hogy leírtad! Nekem is hasonlókat mondtak, persze a gyerekeknek tetszik és ez jó, meg biztos, hogy nem árt és kimozdulni is jó.

Olyan hihetetlen, hogy már mindjárt félidős vagy a másodikkal. De jó!

Lencusnak van egy kis láza, remélem csak a fogacskák miatt.

Puszi mindenkinek, megyek mert ébredezik!

Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 


Szilvi :P

Jól látom, hogy Marci ma egy éves? Isten éltesse sokáig!!!!

Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 


Szilvi :)
Marcikának nagyon boldog 1. szülinapot!

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Szilvi :D

Marcikának nagyon boldog első szülinapot!!!!
Kép

Puszi mindenkinek. Hajrá!
boboka4
 
 


Szilvi
Nagyon Boldog 1. Szülinapot Marcinak!! Megnéztem a többi videot is. Uolyan zenélős forgónk van, mint Marcinak. Mikortól kezdte élvezni? Mert Dórinak egyelőre még nem a kedvence.

Boboka
Hú, én nem tudok tanácsot adni. Ahogy érzed, úgy tégy. Nekem is tuti nagy fejtörést okozna.

Bogáncs
Áááá, én vagány?!? Vkivel keversz. :) Én inkább para és idegbajos mami vagyok. Lakás megvan. Valszeg vmikor januárban költözünk. Majd ha lesz időm, írok priviben részleteket.

Mikik aranyosak! Én is néztem a Tescoban mikulásruhát Dórinak, de ahhoz, hogy egyszer hordja, kicsit drágának találtam.
gtünde
 
 


Sziasztok!

Na, hát jelentem, tegnap Krisi belém kapaszkodva felállt, amit azóta többször megismételt, de másba nem kapaszkodik. Na erre varrjak gombot. Mindegy, jövő héten végiglátogatom a dokikat meg a védőnénit, aztán meglátjuk. És most már úgy is megy, ha tol maga előtt valamit (dömper, bébikomp stb), de még nem merem nagyon elengedni, félek, hogy koppanna.

Puszi mindenkinek. Hajrá!
boboka4
 
 


Boboka! Ügyi Krisi, tényleg csak idő kellett Neki! Mostmár ne izgulj, tuti minden rendben lesz! :D

Bogáncs, remélem nincsen semmi komoly baj!

Anyám, hogy milyen irdatlan tempóban nőnek ezek a gyerkőcök... :shock:

Kép
Kép
sleepin
 
 


Boboka :)
Gratula Krisinek a felálláshoz :lol: Ügyes kis fickó :wink:


Szilvi :)
Boldog 1. szülinapot a kis Marcinak :lol:
Volt nagy buli? :)


Tündi :)
Én még a nyáron vettem a mikiruhát egy turkálóban, potom 800Ft-ért 8) Sokszor volt már Alberten, és izgultam, nehogy kinőjje mikulás napig :lol:


Bogáncs :)
Lencusnak jobbulást!


Szilvia :)
Megnéztem a videót :wink:
Tüneményes a kis Mikulásod :lol:


Van valamelyőtöknek borostyán lánca?
Én most rendeltem, kiváncsi vagyok... Igaz, Albertet nem zavarja a fogzás, legalábbis az a 2 ami van, gond nélkül kibújt :lol:
Élvezi, ha nyikorogtathat velük valamit :twisted: nekünk meg a szőr feláll a hátunkon, olyan hangokat hallat :lol:
Vendég
 


Sleepin, Haga :P

Köszi az érdeklődést, csak benáthásodott, de már nincs láza, jipiii. Hálisten a torka is rendben, volt tegnap a doktornéni. Sztem csak megfázott kicsit... :oops:

Haga :P

Lencusnak van borostyánnyaklánc, de háát így is megsiratja a fogacskákat. Azért hordja rendületlen :lol: Mondjuk ő nehezen fogzó típus.

Sleepinke :P :lol:

A mézeskalács receptet leírtad a megintbe, ha igen megnézem, ha nem leírnád??? Köszi

Boboka :P

Látod, csak le kellett írnod, hogy nem áll fel és máris... Megérezted, hogy nincs messze, az anyai ösztön néha a tuti :wink: Örülök! Ja, és ne segítsd, ez alap. Akadájozod az egyensúlyrendszerét, sajnos a borulások, koppanások benne vannak a pakliban, lassan, de ebből ismerik ki a határaikat.

Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 


Persze, hogy leírom ide is, szívesen (persze ha a töbiek nem haragszanak...)

Egyszerű mézeskalácstészta:

Hozzávalók:
70 dkg liszt, 25 dkg méz , 20 dkg cukor, 10 dkg margarin, 2 tojás, 5 dkg kandírozott citrom, 5 dkg kandírozott narancs, 1 púpozott evőkanál kakaó, 1 mokkáskanál szegfűszeg, 1 púpozott teáskanál fahéj, 1/4 teáskanál kardamomum, 1 csipet só, 5 g szódabikarbóna 2 evőkanál vízben feloldva, liszt a kinyújtáshoz

A margarint, a mézet, a cukrot felforrúsítjuk, majd lehűtjök. A szódabikarbónát, a sót, a fűszereket és a tojást a masszával jól összedolgozzuk. Végül hosszákeverjük a lisztet, a kandírozott citromot és a narancsot.
A tésztát két napra, vagy ha lehet egy hétre is, hidegre tesszük pihenni.
A tésztát 4mm vastagra kinyújtjuk, a figurákat kiszaggatjuk, vagy sablon alapján kivágjuk, és sütőpapíron 170 °C-on, kb. 15 percig sütjük.
A kisült tészta kemény lesz, de majd megpuhul.

Kieg.: Én nem teszek bele kandírozott cuccokat, mert nem szeretem. A tésztát 3 felé szoktam osztani és folpackba becsomagolni szorosan. Így akár 3 részletben is süthetem. Már a 2/3adával készen vagyok! :) Ja és tortabevonóval be szoktam csokizni az alját. :D

Jó sütögetést! :)

Kép
Kép
sleepin
 
 


Nagyon szépen köszönjük a köszöntéseket!
Jó buli volt, majd igyekszem videón, képekben is jönni, de az még idő, még Apa lekicsinyíti :roll:

gTünde :lol:
A forgót 3 hónapos kora körül kezdte el nézegetni, de majd visszanézem a "jegyzeteimet", s megírom :wink:

Bogáncs :lol:
Jobbulást Lencusnak!!

Bobóka :D
Gratula Krisinek! Biztos, hogy minden rendben van vele :wink:

Haga :D
A másik topikba sok babának van lánca, dícsérik :roll: Nekünk nincs, de a 6 fogát Marcus is csikorgatja rendesen :wink:

Ma este párom cégénél karácsonyi vacsora lesz, megyek készülődni :wink: itt vannak a nagyszülők, most megtehetem :lol:

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Sleepin :P

Köszönöm! Úgy izgulok, még soha nem sütöttem mézeskalácsot...
Kandírozott cuccaim nekem nincsenek, de ha jó nélküle is, az szuper!!!

Szilvi :P

Köszi! Jó szórakozást estére!!!!

Tüncsi :P

Dehogy nem vagy vagány! Még tábli meg ilyenek... Én ilyenkor örültem, hogy lyuk van a seggemen!!!! :oops: 8) Privit várom! Persze türelemmel :wink:

Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 


Bogáncs :)

Elég könnyű recept, összegyúrni kicsit macerás, de utána tök könnyű... a lényeg, ne legyen túl vékony, se túl vastag (picit emelkedni fog). Kb fél cm. :) Én már eszem, nem bírom ki... :? :shock:

Szilvi! Várjuk a képeket!! :D És jó bulit! :)

Kép
Kép
sleepin
 
 


Haga :D

Nagyon boldog névnapot!!!

Puszi mindenkinek. Hajrá!
boboka4
 
 


Boboka :)

Nagyon szépen köszönöm :lol:
Vendég
 


S.O.S.!

Albert hasán, mellkasán, oldalán, és a comb felső részén tele lett apró vörös pottyökkel :shock: A hajlatokban semmi!
Nem kapott semmi újat, nem használok semmi új mosószert, öblítőt, stb... Szóval minden a régi!
El nem tudom képzelni, hogy mi lehet ez! Járt már valamelyőtök így?
Itt sajna hétvégén nincs gyerekorvos sem :x

Múlt vasárnap voltam az unokahugomnál a férjemmel. Csak akkor tudtuk meg, hogy bárányhimlős. Mi már voltunk bárányhimlősek, de nem tudom, hogy ettől függetlenül átadhatom-e esetleg Albertnek :idea: :?: :!:
Ti mit tudtok erről?
Vendég
 


Haga,
a bárányhimlő 14-21napig lappang, ti nem adhatjátok át, Albert elkaphatja, de még korai lenne a pöttyösödés.
Lehet, hogy melegkiütései vannak, vagy valami más.
Ágnes novemberben találkozott 4 bárányhimlős gyerekkel és nem kapta el...
Pedig örülnék ha túllennénk rajta, a nagyok már voltak.

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Haga :)
Boldog névnapot!

Ételben sem kapott újat?
Nem volt lázas az előző időszakban? Mert ha igen, lehet az un. 3 napos láz.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Köszi a választ csajok!

Nem evett semmi újat sem, lázas sem volt.
Biztos nem melegkiütés, mert olyanja volt a nyáron, de ez nem úgy néz ki. Reggelre a hátán is lett 2-3 újabb pötty. :?
Ha nem változik, holnap megyünk dokihoz :oops:


Amica :)
Hogy vagytok?
Olyan régen írtál már magatokról :(


Nelli :)
Köszi a köszöntést :)

Jól látom? :shock: Ha igen, akkor

Nagyon boldog 5. szülinapot Dominikának :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Nelli :D

Az ötéves nagylányodnak nagyon boldog szülinapot és sok-sok ajándékot és nagy bulit kívánok!
Kép

Puszi mindenkinek. Hajrá!
boboka4
 
 


Haga, olyan fáradt vagyok mint még soha...
Még éjjelezni kell Ágnessel, Janka két tűz között, Márton elsős :D :lol: :oops: :twisted: :roll: :lol:
A bárányhimlő pöttyei hólyagosodnak. Elkaphatta akár rendelőből is, ha az lazán túl lesztek rajta!

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Nelli!
Sok boldogságot!
Vesevizsgálatunk megvolt, nem kell ct, de a tágulat maradt. Remélem nem vagytok betegek!

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Köszönjük szépen a köszöntést!

Amica :)
Még a tágulatot kinőhetitek, drukkolok!ú

Még Te is éjszakázol? Jaj nekem! Brigi is botrány!
Most gyógyult meg Domi egy arcüreggyulladásból, majd egy hányós-fosós vírusból. Most jól van mindenki (kopp-kopp).

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Nelli :P

Boldog szülinapot, jó egészséget Dominak!!!!

Haga :P

Mi a helyzet??? Én is a 3 napos lázra gondolok... :roll:

Sleepin :P

Tegnap kisütöttük az első adag mézeskalácsot apácskával, miután Lencus lefeküdt. Mennyei illata van és olyan jó volt együtt kiszaggatni, rakosgatni, dísziteni mandulával. Mi is kóstolatjuk... :lol: Három napig hagytam pihenni. Még van két adag. Jó ötlet volt a 3 részre osztás, köszi mégegyszer.

Amica :P

Kitartás! Az embernek a fizikai dolgaival a legnehezebb megküzdeni és háát a kialvatlanság...az az.

Lányok!

Nem tudom, hogyan szervezzem a karácsonyt, elég sokan vagyunk a családban hálisten és szerte széjjel. Nem tudom utazgassunk e végig, vagy maradjunk és elégedjünk meg azokkal, akik el tudnak jönni hozzánk. Részint mindenhová elmennék, mert a karácsony nekem az együttlétről is szól, másrészt félek, hogy az ide-oda rohangálás megmérgezi a lényeget... Volt már olyan is... Mert mindenhova odaértünk, de holtfáradtan. Ügyesen kell szervezni ezt nagyon, pláne kisgyerekkel. Tavaly maradtunk a fenekünkön, de Lencus akkor még csak 3 hónapos volt, most meg már élvezi a társaságot nagyon. Ti hogy csináljátok? Merre lesztek?
Véleményel??? :lol:

Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 


Sleepin, Bogáncs,
nálunk is bekeverve a mézes massza, annyit csináltam, hogy összesen 3kg liszthez pakoltam a többi hozzávalót :lol: :lol: :lol:
(De osztogatni is szoktam...)

Nelli,
az egyik oldalon már 2éves korára kinőtte, de ezt nem fogjuk. A lényeg az, hogy ne romoljon. Egy ér fut keresztbe a vese és a húgyvezeték találkozásánál ami nyomja időnként a dolgokat és attól van a tágulat. Amíg nem megy a vese rovására nem műtik. Pech, ha kicsit odébb lenne az ér semmi gond nem lenne. De figyelik és vizsgálják rendszeresen mint Domit.
(Éjszakázom és szoptatok is...)

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Amica, ez a tágulatos dolog nem hangzik valami jól! Remélem azért fájni nem szokott Neki! 3 kg??? Azta.... Én 1,5 adagot csináltam (kicsit több mint 1 kg liszt...) De most gondolkodom még 1 kis adagon... Csak még ott a beigli is... Ja, ha már mézes... gyerek ehet belőle???? (ugyebár még nincs 1 éves...) igazából nem nagyon tudom megállni hogy ne adjak belőle... de ha muszáj, akkor megállom!!

Bogáncs! :) Örülök, hogy jól sikerült, igen nagyon fincsi az illata, hátmég az íze... már most fogyóban van nálunk és még nincs becsokizva... :roll: Karácsony, nálunk kicsi a család és közel van, így sokat nem tudok segíteni ebben, esetleg ha lazábban osztjátok be? Nem kell feltétlenül a 2 napban eljutni mindenhova. Ráértek... szerintem akár még a januárba is belecsúszhattok, nem az a lényeg...

Nelli, sok boldogságot Dominak!!!!!!!!!! :)

Haga, miújság? Jobban van Albert?

Kép
Kép
sleepin
 
 


Sziasztok Lányok!
Tudom rendesen elhanyagoltam ezt a topikot, de olyan sokan szorítottatok itt is nekünk!!! :P Szóval aki esetleg nem olvassa a mégsem jött meg-et, annak szerertném leírni, hogy 2008. december 1-én megszületett a mi kis Tündérbogyónk! Vinzent 2980 gr és 47 cm!

Dobok pár fotót is, és tényleg igyekszem hozzátok sürübben benézni!!! :oops: :oops: Kép Kép Kép Kép
susy75
 
 


Susy :lol:

Nagy gratula Nektek!
Gyönyörű a kis Vinzent :) :lol:
Én már iwiwen láttam :wink:
Vendég
 


Suzy
szívből gratulálok ehhez a gyönyörűséghez!

Kép
Kép
emma1976
 
 


Békés, boldog karácsonyt kívánok családom nevében:

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Susy :D

Itt is csak azt tudom mondani, hogy Vinzent egy kis tündérbogár!

Haga :D
Helyzet?

Bogáncs :D

Én sem vagyok híve a rohanós karácsonyozásnak. Én még nem igazán vinném sehová Krisit, mert mindjárt összeszed valami nyavalyát.

Amica :D

Kitartás!!!

Nelli :D

Akkor kopp-kopp!

Mi voltunk szemészeten, természetesen minden ok Krisivel.

Puszi mindenkinek. Hajrá!
boboka4
 
 


Boboka :)
Örülök, hogy minden rendben Krisivel :lol: :wink:
Márk baba hogy van? :wink:


Mi ma voltunk tanácsadáson, vagyis csak szurira mentünk. (Prevenar 2.)
Doki szerint allergiás pöttyök vannak Alberten. Mondtam, hogy semmi új étel, ital, mosószer, öblítő, kencefice nem lett nála bevezetve. Azt mondta, hogy gondolkodjunk, hogy mégis mitől lehet :? Hát köszönöm szépen :evil: Ha egyszer semmi újjal nem érintkezett Albert, akkor honnan a nyavajából találjam ki, hogy mi lehet az :cry: Ebédnél már nem a kis műanyag babapoharából kapott inni, hanem az én egyik poharamból. Talán ez az egy új, amivel péntek, szombat óta találkozott. Igaz előtte is ilyesmi pohárból ivott, csak a mintázat volt más :?
Adjak neki calciumot, ha nem múlik... Na ezzel ki lettem segítve :?
Az egészben az a pláne, hogy mikor a doki nézte, nem volt annyi, mint mire hazaértünk...
Teljesen tanácstalan vagyok :cry:
Vendég
 


Haga :)
Szopik még Albert baba? Esetleg Te nem ettél valami újat? Hátha a tejen keresztül megy neki.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Nelli :)
Albert baba nem ismeri azt, hogy anyatej :cry: nemis ismerte :cry:
Vendég
 


Haga :D

Lehet, hogy Albert baba a nagy mászkálás közben beszerzett valami újdonságot, nem? Nincs esetleg új játéka? Vagy nem mászott ki olyan helyre, ahol eddig még nem volt (pl konyha, fürdő, esetleg rokonok, barátnők lakásában)? Nekem legalábbis Krisi most mindent a szájába dug, és kipróbálja, hogy ehető-e. Én nem vagyok nagy allergia szakértő, de szerintem ha allergiás valamire, de nem kapja folyamatosan, nem érintkezik vele rendszeresen, akkor el kellene múlnia előbb-utóbb, nem? Én megpróbálnám a kalciumot, várnék és figyelnék még, nem hinném hogy a pohár a hibás.

Ma voltunk koraszülött utógondozóban, és a mi dokink meg volt elégedve vele, szerinte sokat fejlődött. Ő is a mi gyógytornászunkat javasolja, szerinte nem kell máshová hordani, de majd 29-én megyünk legközelebb a gyógytornászhoz, és majd megbeszéli vele is a dolgot, hogy ő hogyan látja a mozgásfejlődését. Most már kicsit nyugodtabb vagyok. De úgy néz ki, Krisi összeszedett valamit, ami legjobb esetben egy nátha, már nagyon betaknyosodott :cry:

Marci jól van, él és virul, meg növöget. Susy panaszkodott a másik topikban, hogy a Vinzent baba nem nagyon akar este aludni. Hát most nálunk is az a helyzet, hogy eddig Marci fürdés után nem aludt el azonnal, csak éjfél körül, és utána aludt reggelig. Most meg alszik fürcsi után 3 órát, utána hajnalig nem. Tegnap már aludt fél tízig, utána éjféltől kettőig, aztán reggelig nem. Most már visszasírom azt az éjfélignemalszokdeutánaigenreggelig időket!!! Hát, remélem hamar rendeződik a dolog, mert így kipurcanok hamarosan, mert reggel meg kezdődik a műszak Krisivel, és így ha néha anyu nem vinné át Marcit, nem is tudnék semmit aludni.
Na, most már megyek hunyok egyet, vajon hány órát?
Jó éjt!

Puszi mindenkinek. Hajrá!
boboka4
 
 


Sziasztok!
Itt az elveszett bárány. Bocsi, hogy nem jelentkezek, de még olvasni sem nagyon jut időm. Marci iszonyat rossz gyerek, egész nap csak pakolok utána, de a ház így is egy csatatér. Ráadásul két szintes házban lakunk és mindig cipelnem kell. Estére már nagyon fáradt vagyok, meg sokszor a hasam is fáj. Amúgy jól viselem az utolsó heteket, még tornázok, vezetek stb.
Nem tudok visszaolvasni, de Tüncsi és Haga informáltak az eseményekről. Szóval lesz sok pöcsös.
Teszek fel két mai képet. Rólam elég sötét lett, próbáltam világosítnai, de nem valami jól sikerült. A pocak azért látszik.
Ha esemény van üzenek Tüncsinek és majd értesít benneteket, habár ő is nagyon elfoglalt.
Puszi mindenkinek. Jó babázást és ha addig nem jelentkeznék kellemes ünnepeket!
Kép
Kép

Kép
Kép
tiza
 
 


Tiza :)

Dejó, hogy jöttél :lol:
Nagyon csini kismami vagy, szép nagy a pocid is :) Örülök, hogy ilyen fitt vagy még szülés előtt is :wink:
Marci milyen nagyfiú lett :wink: de a vonalzó valahogy hibás... 1 évesnek írja :)
Kellemes ünnepeket kívánok Nektek! Hátha még idén megérkezik a második gyerkőcötök is :wink:
Nekem is írhatsz, ha gondolod :oops: én bármikor ide tudok pattani a géphez, hogy megírjam a hírt :)
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: