Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok!

hát ma voltam kontrolon meg kenetet is vettek. az eredmény: 1-2 halott sperma :( semmi jó. azt mondta a doki, hogy valószínűleg termel valamit a szervezetem, amivel megölöm a spermák nagy részét. van esély a spontán terhességre, de nem túl sok. főleg hogy a páromnál sincsen minden rendben. a következő lépés az inszemináció :(

a következő ciklus 5-6 napján kell mennem újra, akkor megbeszélünk mindent.

újra bezuhantam magam alá.

vizont megnézett ultrahanggal is. megvolt a peteérés. legalább ezzel nincsen gond.
Vendég
 


Szilvi
sajnálom, hogy ez lett az eredmény. reméljük az inszem segít!!!!!!!!!!!!! sokaknak már az első sikerül. (sőt olyan is van, aki bejelentkezik inszemre, és közben mégis spontán terhes lesz.) itt egy másik fórumon 2 éve volt egy lány, akinek szintén ilyen ellenanyag gondjai voltak (nem jutottak át a spermák a nyákon). az első inszem sikerült neki, és most két gyönyörű iker lánya van. :wink: az mindenesetre jó jel, hogy a peteéréssel nincs gond. :D

Kép

Kép
syrynx
 
 


syrynx: remélem én si! nagyon nehéz ezek után pozitívan gondolkodni!!!
Vendég
 

 
 

Szilvi!

Fel a fejjel, látod kiderült a probléma, úgyhogy most már babára fel. Gondolj arra, hogy most már nincs akadály. És az inszemmel kikerülik ezt a gondot? A méhszájon át fecskendezik a katonákat? Vagy mi is pontosan ez az eljárás? Annyit hallottam, hogy ez előtt is csinálnak valamit a párod spermáival, hogy csak a leggyorsabbakat fecskendezzék be, úgyhogy nagyon bíztató szerintem. Főleg úgy, hogy azt mondták, hogy spontán is sikerülhet elvileg. Akkor csak egy kis rásegítés kell! Hajrá!! Majd veled együtt izgulunk, ha megtörténik a dolog!!

Kép
Kép
tabati
 
 


Csak azt akartam írni, hogy ezek után kell ám csak pozitívan gondolkodni, mert már látszik a fény az alagút végén! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Lányok!

Én ma itthon vagyok egész nap, szerencsére jó az idő, tudok a kertben teregetni, így már ki is mostam 3 adagot, és van még... :oops: Szóval teszek -veszek közben be-benézegetek, hogy ki jár erre, de hát sehol senki! :( Ma egész nap csak a kutyákhoz szólhatok, de hát ők sajna nem beszélnek vissza...meg a tv sem... :lol: Úgyhogy tessék lerakni a munkát és trécselni velem!!!

Ja, és már ribizlit is szedtem egy adagot, még tervezem a cserit is, de azt már egyedül nem nagyon megy, mert jó magasan vannak.

Kép
Kép
tabati
 
 


Szilvi: nehogy most feladd vagy magad alá zuhanj! Gondolj bele, hogy milyen jó, hogy ezek kiderültek aztán hajrá!
Tabati: a múltkor elfelejtettem írni a vonalzókkal kapcsolatban, hogy attól függ, mennyire hosszó egy db, vszínű a tieid kitöltik az egész helyet. A méhszájhoz és a nyákhoz nem értek. :(
Syry: na és veled mi van?
Én ma úgy néz ki, megyek fogorvoshoz, legalábbis remélem lesz helye mert letört egy db a fogamból és marhára fáj már a nyelvem tőle+úgy beszélek, mint aki részeg.

Kép
németh
 
 


Szilvi: te bp-en jársz dokihoz? Nem küldenéd el nekem priviben a dokid elérhetőségeit? Meg hogy mennyit kér? Még mindig nem sikerült normális embert találnom, az idő meg csak szalad... És a tied azért elég korrektnek tűnik. Már abból a szempontból, hogy nem pö....öl.

Kép
németh
 
 


Kinga: ment az üzenet.
Vendég
 


Na szép! Én meg közben elkezdtem takarítani is, úgyhogy azért tűntem el, mert nagyon belendültem. :wink:

Kinga!

Mindegy, majd esküvő után amikor lekerül ez a vonalzó, akkor felrakom majd.

Kép
Kép
tabati
 
 


Kinga: válasz ment
Vendég
 


Sziasztok Lányok!!!

Szilvi!!!
Tudom, hogy most nehéz, és csalódott vagy, de ez még nem a világ vége, és igenis van megoldás, és sikerülni is fog, és jövőre már babázni fogsz!!!
Tényleg nagyon alapos és rendes a dokid!!! És meglátod, hogy sikerül!!!!

Kép

Veronika:
Kép
amy81
 
 


lányok!

mindenkinek köszönöm a bátorítást!!! igyekszem, de nem könnyű. próbálok pozitívan gondolkodni. talán pár nap múlva már menni fog.

ami viszont eszembe jutott: én eddig nem adtam a dokinak pénzt. szerintetek, most hogy "komolyabbra" fordult, adjak? és ha igen, szerintetek mennyit??
Vendég
 


Szilvi!

Hát nehéz ez a hálapénz ügy... :roll: Én szívem szerint azt mondanám, hogy ne adj, hisz ez volt a dolga és ez lenne a természetes, hogy alaposan kivizsgál. Párom a legnagyobb hálapénzellenes, de amikor bekerültünk a kórházba méhenkívülivel, akkor már a vérvétel után (még eredmény sem volt) mondta nekem idegesen, hogy még egy ötezres sincs nála, hogy odaadja a dokinak. Csak mert nagyon rendes volt velünk... Szóval tudom, hogy az ember ilyen ügyekben megingatható, de én mégis azt mondom, hogy várj még azzal a pénzzel, mert nyilván az inszemért is kell fizetni (vagy nem :?: , ezt nem tudom, ehhez nem kellenek drága gyógyszerek, mint a lombikhoz? ) Szóval ki tudja még mennyi költség lesz, szerintem várj még vele. Leszel te még hálásabb is! :wink: :D

Kép
Kép
tabati
 
 


tabati: tényleg nagy dilemma az. mikor az ember ilyen kisolgáltatott helyzetben van, sajnos úgy érzi magát nagyobb biztonságban, ha ad valamennyi pénzt.
még nem döntöttem, de hajlok arra, hogy adjak valamennyit.
de hogy mikor aztmég én se tudom...
Vendég
 


Ő fogja megcsinálni az inszemet is? Elmondta pontosan, hogy milyen ez az eljárás? De úgy lépésről lépésre! Engem érdekelne. Meg, hogy mennyi idő. Vagy a következő ciklusban már meg is csináljátok, és ennyi? Ez nem olyan hosszadalmas, mint a lombik?

Kép
Kép
tabati
 
 


Képzeljétek, ma párom hamarabb jött haza munkából, és senki nem volt itthon rajtunk kívül, így kihasználtuk az alkalmat! :wink: :oops: Nekünk az anyósék miatt napközben sosincs rá lehetőség, úgyhogy ez unikum volt! Nem mintha ránknyitnának, de ha valami gondjuk- bajuk van, akkor máris kiabálnak be a szobába, ha nem jövünk akkor kopognak, hogy jöhetnek e be, ha akkor azt mondjuk, hogy nem, egyértelmű a dolog. :oops: :oops: Na, ezért is vágyom már, hogy különköltözzünk. Bár lehet, mire odáig jutunk, már a gyerek lesz az akadálya az ilyen napközbeni hancúroknak. :roll: :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


tabati: igen, ő fogja megcsinálni az inszemet is. az elmondása szerint nem olyan vészes a dolog. meghatározzás uh-val újra a peteérés időpontját, aznap reggel a párommal be kell hogy menjünk,ő ad le spermát, a doki kiválasztja alegéletképesebbeket és azt egy kicsi katéterrel rögtön a méhüregbe juttatják. nekem feküdnöm kell még ott kb 1 órát, aztán hazamehetek. ennyi.
a doki ugyan nem mondta, hogy kellenének előtte peteérést stimuláló meg tüszőrepesztő gyógyszerek+injekciók, de egy másik topicban azt írták alányok, hogy ha spontán peteérésed van (nekem van hála az égnak, mint ma kiderült) akkor is adnak valamit. én mondjuk ennek a szuris, gyógyszeres résztől jobban félek.
ja igen és az inszem ingyen van, illetve TB támogatott összesen 6 alkalommal. pontosabban 6 ciklus támogatott, mert lehet hogy egy cikluson belül több inszem kell, ha hamarabb csinálták meg és valamiért nem repedt meg atüsző, akkor meg tudják ismételni, hogy még el lehessen kapni a megfelelő pillanatot.
Vendég
 


Szilvi!

Én is csak a gyógyszeres részétől félnék, mert ne adjanak mindenféle ilyesmit ha nem kell. :roll: Szerintem azért erre kérdezz rá a dokidnál, meg mondd el a félelmeidet, biztos megnyugtat majd. Hátha nem is olyan borzasztó és így talán nagyobb az esélye a sikernek. Biztosan nem csinálnák, ha nem kellene.

De jó, hogy ennyit támogat a TB!! :shock: De a szurikat is? Mert ugyebár a lombiknál is az a gáz, hogy támogatja a TB az eljárást, csak a gyógyszereket nem, és azok is marha drágák.

És akkor már a következő ciklusban meg is csinálják? Szerintem nyugodtan veheted ezt örömhírnek, hisz lehet, hogy akkor már nem is kell olyan sokat várni a babára!!

Most mondd, hogy hülye vagyok, de jelenleg irigyellek, mert te már sínen vagy, mi meg csak reménykedünk itt minden hónapban a spontán babában. :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


tabati: szerintem a szurikat és a gyógyszereket is támogatja a TB, de nem 100%-ban. de én nagyon, nagyon, nagyon reménykedek hogy nem kellenek gyógyszerek, se szurik. a doki mikor beszéltünk erről tegnap újra ráerősített , hogy spontán ovulációm van és egyáltalán nem mondott ilyesmit. pedig az átjárhatóságinál külön kiemelte a pénzes részét, mikor arról beszéltünk még az elején (katéter+kontrasztanyag saját zsebből megy).

ne irígyelj!!! nincsen miért!! ti még ott áltok a spontán terhesség kapujában, nekem ez a lehetőség már bezáródott :( :( nem könnyű ezt feldolgoznom lelkileg :( hogy nem vagyok képes spontán teherbeesni :( a másik meg, hogy ti még messze vagytok attól, hogy nem lehet talán gyereketek. én meg most éppen félúton vagyok felé. nekem már ezt is "bele kell rakni a pakliba" :(

tudom, hogy nem kellene ilyen sötét gondolatokkal foglalkoznom, de azért néha ezek is előjönnek. ilyenkor nagyon nehéz csak a jóra gondolni.
Vendég
 


Na jó, igen, talán kicsit elvetettem a sujkot azzal, hogy irigyellek, inkább úgy mondom, hogy a te példádat látva, már nem félek attól, ha egy év múlva kiderül, nekünk sem lehet spontán. Én ilyen vagyok, mindig nyugtatgatom magam, inkább a rosszat is bekalkulálom. De mindig csak egy lépéssel vagyok előrébb agyban. Most ezért kérdezgetlek, meg ezért érdekel ennyire az inszemináció, mert a spontán után az a következő lépés. Úgyhogy szerintem te is most abban gondolkodj inkább (ha már mindenképp ilyenek járnak a fejedben :x ), hogy ha az első inszem nem is sikerül (de miért ne sikerülne :D ) akkor is ott van még 5!!! Az rengeteg! Mindig csak egy lépéssel járj előrébb!!! :wink: Nekem bevált. Így tudom, hogy mire számíthatok, ez megnyugtat.

A HSG nem ingyenes??? :shock: Én azt hittem, hogy az is egy Tb által támogatott eljárás. No, jól le vagyok maradva... :oops:

Ezekről a szurikról meg gondolkodtam tegnap, és nem lehet, hogy azért kellenek mindenképpen (azért reméljük nem biztos az info), hogy biztosan be tudják lőni a peteérést? Úgy gondolom, ha ők "érlelik" a petét, akkor biztosabb a dolog, hogy mikor fog megrepedni a tüsző... :roll: De ez csak filózgatás, az én kis agyam szüleménye, lehet, hogy tökéletes baromság! :lol: Drukkolok nagyon, hogy ne kelljen neked semmi ilyesmi!! MIkor mész legközelebb dokihoz?

Kép
Kép
tabati
 
 


szerintem is ezért kellhetnek a szurik, de remélem, hogy ha nekem világ életemben 28 napos ciklussal 14 napi ovulációval mindig volt peteérésem, akkor talán nem kell.
bár ha kell szúrni, bevenni, stb. ám legyen, a babóért mindent!!! :)
Vendég
 


Látom ma sem volt senki, tegnap is csak mi ketten beszélgettünk Szilvivel. :(

Hát nekem elég érdekesen alakul a hőm, megpróbálom feltenni, hátha valaki tud mondani valami okosat. :roll:

http://www.ciklus.hu/images/diagramok/3 ... 47200_.png

A 13. ciklusnapon voltam reggel nagyon rosszul, így arra sem volt időm, hogy lemérjem a hőmet. Utána aludtam még egy órát, aztán mértem 36 fokot, de az szerintem nem jó, ezért is kértem, hogy ne vegye figyelembe a számításkor. Amúgy meg az a fura, hogy volt tojcsim tegnap is meg tegnap előtt is, de a hőmérsékletem még mindig a béka feneke alatt. Azt hiszem megkérdem a hőmérősöktől is, hátha ők ki tudnak valamit olvasni ebből... :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati: Én a tokcsiban jobban hiszekl mint a hőben. Ha volt tojcsi akkor szerintem volt PÉ-d. remélem tettetek az ügy érdekében:) :)

Kép
csucsu05
 
 


Tettünk bizony!! :lol: És a mai hőm sem lett túl magas, úgyhogy még folytatjuk az akciózást! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati: hajrá:)

Kép
csucsu05
 
 


szia csucsu :D

tabati: tényleg jól eltűnt mindenki :( szinte csak mi ketten maradtunk.
igaza van csucsunak, a tojcsi mindig megbízhatóbb mint a hőmérséklet, mert azt sokminden befolyásolhatja.
Vendég
 


Hát akkor remélem nem pont akkor volt az ovum, amikor olyan rosszul voltam, mert akkor épp emiatt nem is voltunk együtt. :(

Viszont már most picit mensis érzésem van, meg a derekam is leszakad, pedig csak 30-án fog megjönni. :evil:

Kép
Kép
tabati
 
 


tabati: a babatervezők honlapján ezt írják:

A hüvelyi nyálka a termékenység legjobb jele. Ha semmi egyébre nem figyelsz, akkor legalább ezt figyeld. Amint krémes vagy tojásfehérjeszerü a nyálkád (lehet közvetlenül a méhszájnál is próbát venni), elérkezett a szeretkezés ideje. Lehetséges, hogy csak 1-2 napig van tojásfehérjeszerü nyálkád. A tüszörepedés valószínüleg az utolsó legjobb minöségü nyálkájú napon van, vagy a rákövetkezö napon. A tüszörepedés után egy kiszáradás következik, ami azt jelenti, hogy kb. 3 napon belül eltünik minden nedvesség
Vendég
 


Hát most jövök a wcről :lol: , és jelentem reggel még volt valami váladék (bár szerintem az nem is az én váladékom volt :oops: :lol: ), de mostanra már semmi. Úgyhogy remélem elkaptuk az ovut. :wink:

Hogy hova tűntek a többiek... :roll: Pedig tegnap is olyan esős nap volt, nem hiszem, hogy a szabadban voltak. Ma mondjuk szép idő van. Én is megyek este a munkahelyemre, buli lesz a kertben, főzés meg miegyéb. Remélem nem fog esni az eső, mert akkor nem tudom mi a program. Csak nem a konyhában végezzük... :?: :?

Akkor 4-én mész legközelebb dokihoz látom. És akkor mit vizsgál? És minek még egy uh is?

Kép
Kép
tabati
 
 


a hüvelyi ultrahangot szinte minden alkalommal megcsinálja, hogy figyelemmel kísérhesse a peteérés folyamatát és hogy mikorra várható az ovu.
4-én az inszemet beszéljük meg illetve azokat a vizsgálatokat, amiket előtte még el kell végezni...gondolom én.
Vendég
 


Tabati: A hőd változhat sok mindnetől. Sőt hallottamén olyat is, hogy a hő szerint baba sehol mégis babás volt :9 Szóval várjuk ki a végét:)

Kép
csucsu05
 
 


Sziasztok Csajok!!!

nálunk odabenn nagyon nagy volt a hajtás. Én meg mostanában mormotásat játszom folyton... Egész nap tudnék aludni..........
de állandóan... :? :oops:
Egyébként minden rednben, jó érzem magam, szerdán jött Vuk, azóta (lekopogom :twisted: ) semmi....
Hátha megúsztam ennyivel... 8)

Szilvi!!! Mindenképp pozitívan kell hozzáálnod ehhez a dologhoz!!! Olvastam, hogy inszemnél 25% az esély, és, ha belegondolunk, hogy ciklusonként 10% esély van a spontán babára, akkor Nektek még jobbak is az esélyetek!!! :D :D :D
Szóval mindenképp erre tessék gondolni, és minden más negatív gondolatot tessék szépen elhesegetni!!!

Tabati!!! Remélem, hogy jól sikerült az akció!!! Mindenképp jó jel a tojcsi!!! nagyon szorítok!!!

És tényleg jó lenne, ha a többiek is bekukkantanának!!!

Kép

Veronika:
Kép
amy81
 
 


Tabati: :lol: :lol: :lol: Drukk nagyon, szerintem is a hő csak esetleges jelzés. Jó főzőcskét!
Szilvi: nagyon drukkolok nektek! Kívánom, hogy járjatok sikerrel.
Amy: hát igen, az alvás. Reméljük Vuk tényleg csak ritkán fog beköszönni.
Mi holnap megyünk Anyuhoz Mátéval busszal+vonattal. Egy kicsit izgulok, eddig még csak egyszer buszoztunk és nem túl sokat.
A hőm nekem is egy helyben toporog, holott már megint hol tartok............. Pont most nem lenne pé-m amikor szedtem a clostyt? :evil:

Kép
németh
 
 


köszi lányok a drukkokat!! :)
mindenkinek drukkolok én is!!!

már valamivel jobb a hangulatom, próbálok gondolatot terelni.
ma vásárolgattam ezt azt. 1 szoknya, 1 nadrág + 2 felső. megcsappantottam kicsit a számlánkat, de annyira jóóóóóó volt nézelődni :)
hétvégén a szüleimhez utazunk és horgászunk egy nagyot a csatornán a férjemmel :)
remélem kicsit sikerül feltöltődnöm jövő hétre, mert munka van ezerrel a cégnél sajnos :(
Vendég
 


hát ma se leszünk sokan, úgy látom! :)
bár meg tudom érteni, mert isteni idő van kinn!!! :)
kár, hogy nekem benn kell ülnöm az irodában :( :(
Vendég
 


nekem már elkezdett mensisen fájdogálni a hasam. ma reggel elég erősen azt éreztem, hogy rögtön meg fog jönni. de aztán abbamaradt.
meg a derekem is fáj a jobb oldalon.
bár ez az a hónap, mikor 100%-ra tudom, hogy nem jöhetett össze :(
Vendég
 


Szilvi!

nekem is fájdogál már mensisen, közben a hőm még mindig lent van... :shock: Lehet, hogy újra feladom ezt a hőmérőzést, mert nem sokat segített. Én csak délután mozdulok ki, bár lehet, hogy napközben kimegyek a kertbe és ledőlök a nyugágyra aludni! :lol:

Holnap megyünk egész napos programra, Poroszlón lesz kakaspörkölt fesztivál, kilátogatunk! :D Aztán jövőhét szerdán irány Erdély egy hétre! :D Jó lesz kicsit kiszakadni itthonról. Ha minden igaz, akkor ott fog megjönni is, bár reméljük, hogy nem. :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


tabati: Izgalmasan hangzik a kakaspörkölt fesztivál:) Biztos jó lesz. na meg Erdély is biztos jó kikapcsolódást fog nyújtani:)

Kép
csucsu05
 
 


tabati: ez nagyon jól hangzik!! :D
mi a jövő hétvégén esküvőre megyünk, pénteken már leutazunk, szombaton esküvő és csak vasárnap jövünk vissza.
már várom, mert ránk fér egy kis pihenés!
Vendég
 


csucsu: nálatok mi újság? hogy haladtok a ház berendezésével? minden a helyén van már?
Vendég
 


Szilvi: Igen már minden kész be is van erndezve minden. Ami nem volt kis munka hisz a régi házban eladtuk az össze butorainkat. csak a franciaágyunk maradt meg. De mára már megvettünk mindent. Még a risztót kell megvenni és a kapunyitót kell beszerelni azt már megvettük. A fű is kinőtt szépen. Már csak élvezni kell a kertet és a házat:)

Kép
csucsu05
 
 


csucsu: de jó nektek! :)
elhiszem, hogy nagy munka munka volt. mi is mikor eladtuk az előző lakásunkat, akkor a TV-n, a mosógépen és a számítógépen kívül nem vittünk magunkkal semmit sem.
Vendég
 


Szilvi: Mi is hasonlóképpen költöztünk. A ruhák azok nagyobb helyet foglaltak el mint más. Viszont így hogy készen vagyunk a pénzünk is elfogyott idén nem lesz tengerparti nyaralés. De még balaton sem nagyon mert az sem olcsóbb. Igaz van üdülési csekkünk 60ezerért. Azt majd egy hosszú hétvégre elköltjük. Marad az itthoni nézelődés ami bevallom most nekem öröm.

Kép
csucsu05
 
 


csucsu: ha esetleg ajánlhatok valamit. a Balcsinál van ez a nagyon jó kis panzió: www.jadepanzio.hu

június 30-ig és autna azt hiszem augusztustól nagyon jó kedvezményes áraik vannak félpanzióval. üdülési csekket elfogadnak. van egy saját kis medencéjük is, így ha a gyerkőcöt nem szeretnétek bevinni a Balcsiba, akkor ott is nagyon jól el lehet lenni.
Vendég
 


ja, az akciók-programok menüt nézd meg. ott vannak a kedvezőbb árak. a lap alján, jobb szélen
Vendég
 


Na, most meg én tűntem el kicsit, de látom, hogy ti már a nyaralásra készültök! Imádom a Balcsit, ált. minden nyáron elmegyünk, de most nem fogunk eljutni az esküvő, meg az építkezés miatt. :( Majd jövőre esetleg...

Kép
Kép
tabati
 
 


tabati: és a nászút? mentek valahova? vagy most az építkezés miatt elmarad?
Vendég
 


Tabati: tényleg nászút? Majd az erdélyi kirándulásról hozzál képet (tájéképet) mert nagyon szép lesz biztosan!
Csucsu: hát biztos hogy nagyon nagy öröm most nektek az új ház. Remélem jövő nyáron már mi is kint tudunk majd ülni a saját kertünkben.
Szilvi: az esküvő is jól hangzik. Már én is szeretnék elmenni egyre, de nem akar senki házasodni. Igaz már csak egy barátnőm van, aki szóba jöhet, mondtam is neki, hogy most már felpörgethetnék az eseményeket. :D

Kép
németh
 
 


kinga: én is nagyon várom már :)
főleg, hogy szállást egy közeli wellnes szálóban tudtunk foglalni. úgyhogy az esküvő előtt előtt és utána is el leszünk kényeztetve :D

a férjem kap a cégétől üdülési csekket és azzal megyünk.
idén nekünk sem lesz valószínűleg nyaralás a sok munka miatt :(
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: