Új privát üzeneted érkezett!

Hm... megint enyém a laptető :shock:
Vendég
 


Muszáj volt megkínálni, annyira kinézte a számból :oops:
Amikor elvette tőle, akkor meg eltört a mécses :roll:
Kicsit édes szájú a Manócám :)
Szerencsére imádja a fogmosást, jókat rötyög közben, és már előre tátja a száját :lol:


Kép


Kép
Vendég
 


Sziasztok!
Olvasgatok, majdnem minden nap, csak elég nehéz napközben gépközelbe jutni, este meg már 9 körül kidőlök. :D

Haga :D
örülök, hogy alakulnak a dolgaitok a pároddal. :D Nem egyszerű ez az időszak egyiktek számára sem. Az apukák eleve lassabban szoknak bele a szerepbe, több idő kell nekik sokszor, míg kialakul a kötődés - elvégre ők nem pocakhordoztak. Anya meg fáradt - nemcsak testileg, pszichésen is az állandósult feladatokban, az otthoni egyedüllétben stb. Nagyon jó, hogy megtaláltátok egymás felé a szavakat ismét - a nem szólok hozzád és a duzzogás napokig, nagyon tud mérgezni. Remélem, kiderült, hol volt a hiba és minden okés lesz már. :wink:

Nelli :D
éjjeli szopi? hajjjjjajjjj :D
Nem tudom megszámolni, hányszor... Már egész jól hozzászoktam, hogy 4 órát alszom 8 részletben. :D
Brigi mikortól kezdett eszegetni? Te is mesélted, hogy nem igen kellett neki az anyatejen kívül más...
Sárinak vannak néha evős fellángolásai, jól elmesélem másoknak, hogy milyen jó étvággyal kóstolgat, aztán vége is a fejezetnek. Most megint csak szopi van, mert náthás. És hát elég gyakran náthás, mert Juli mindig hoz haza ezt-azt az oviból - tehát valaki mindig göthős nálunk. Nem is lenne baj, hogy még nem akar kóstolgatni, csak hát szeretnénk lassan újabb kistesót. De Sára egyelőre teljesen blokkolja a hormonjaimat, úgyhogy ha rajta múlik, még egy darabig nem lesz öcsi/hugi. :D
Brigi tünemény a hajráffal!!! :lol: :lol:

Sleepen :D
gyere csak babás dolgokkal ide! Itt annyi féle tanácsot kapsz, hogy még válogathatsz is! :D
Szopi? Nellinél a pont: ez egyrészt egy ilyen korszak, felfedezős, önmagára ébredős. Aztán majd jön az újraközeledési időszak, s akkor megint anya lesz a minden. Nekünk már ez van. Ha 3 méternél messzebb megyek, botrány lesz. Meg szopi is van ezerrel, nem tom hányszor egy nap. A tej mindig alkalmazkodik a kereslethez. Most nem kér, de majd ha gyakrabban szeretne, akkor több tej lesz. Én nem csinálnék magamnak fölöslegesen több tejet, mint kell. Sárinak is volt 3 hete olyan, hogy hajlandó volt egész sokat eszegetni és nem kellett neki annyi szopi, most meg kell és most ehhez alkalmazkodik a cici.
Még annyit hogy nem tudom, érdekeltek vagytok-e benne, de a cumi is tud minden időszakban cicisztrájkot csinálni, bár nyilván vannak babák, akiket ez nem zavar össze.

Tünde :D
Hogy vagytok? Alakulnak a napok, az összeszokás? Hogy van Réka? És Dorka alvókája? Mesélj, ha van egy pici időd!

Emma :D
formás kis pocid van. Nekem egyértelműen a Bulcsú jön be, van is Bulu ismerősöm (az apja egyébként Kopi bá :lol: ). Nekem egyébként nagyon tetszenek ezek a régi magyar nevek, mint Benkő, Kolos, Merse..., de sajnos a vezetéknevünk miatt nem jöhetnek számításba.
KM

Kép
Kép
kismok
 
 

 
 

Bocs lányok, eltűntem nagyon, de mentségemre legyen mondva, nagyon beteg voltam, örültem, hogy Lencust el tudtam látni.

Sleepin :P

Gyorsan írom neked, hogy nálunk is volt ilyen. 2x is, úgy 9 és 10 hónaposan. Én a fogzással hoztam összefüggésbe, sztem kelemetlen volt neki az ínye miatt vákumot csinálni. Én is pityeregtem, aztán a mai napig szopizik. Nyílván, hogy nincs annyi tejecskénk,mert már hozzátáplálunk(és hát kereslet -kínálat elve tudod), de az ellenanyagok benne vannak és az emocionális részéről még nem is beszéltem.

Nelli :P

Édesek a gyerekeid!!! És hát Brigi a hajpánttal.... :lol:

Haga :P

Sajnálom, hogy ez a helyzet nálatok! Ha jól emlékszem egyszer a baba-projektet is felfüggesztettétek és egy darabig nem jöttél hasonló okok miatt. Azt hittem a gyerek észheztéríti a párodat... :cry: Próbálj okos lenni, lehet, hogy tényleg ultimátumot kéne adnod.

Még visszaolvasgatok csajok, itt is ott is. Pussz mindenkinek

Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 


Kismok
Már sokkal jobb a helyzet. :) Majd írok bővebben is, ha lesz időm.

Ez meg rég volt már. :oops:
Kép
Kép
Kép
gtünde
 
 


Jajj-jajj én meg már milyen rég voltam... :oops:
De ezt a táblit nem lehet kihagyni, olyan szép a sok-sok kölök a képeken :lol:

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


A közelmúlt időszakot nagyon nehezen éltem meg. Bár sokan sokszor mondták, hogy a nagy gyerekem is kicsi, mégis nekem eddig ez volt a legnehezebb. A kicsivel még éjjlezem, szopik is, a nagyobb hozza a formáját :) a nagy pedig iskolás lett. Az egész hihetetlen és rettenetesen sok új dologgal jár. Ezért is nem jöttem, késő estére már alig látok...
Szép hétvégét mindenkinek!
Kép

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Amica :D

Kitartás! Én is mindig azt hiszem, hogy most már sokkal könnyebb lesz, aztán koppanok egyet, de egyszer csak igazam lesz?!

Tüncsi :D

Tök jó, hogy kezdtek összerázódni! (Csak el ne kiabáljam!)

Kismok :D

Húúú, Sára is már mindjárt 1 éves lesz!

Haga :D

Hmmm, laptető!!!
Az én Krisim is nagy csokievő, de én már meguntam, hogy minden tiszta csoki, és késsel feldarabolok egy szeletet, úgy adom neki, így legalább az én kezemben sem olvad el, és nem én vagyok "kénytelen" megenni a felét.

Dobom a legfrissebbeket:

Tévé, tévé, tévé, tévé...

Kép

Na, mi van?!

Kép

Puszi mindenkinek. Hajrá!
boboka4
 
 


De tündérfalat az összes gyerek!

Én meg csatlakozom a 2 FIÚS mamikhoz! Láttuk tesóka kukiját :D :D :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma :)
Gratula a 2. kisfiúhoz!

Boboka :)
Édes Krisi baba :lol:

Amica :)
Kitartás! Sajnos igaz a mondás: kis gyerek kis gond, nagy gyerek, nagy gond. Amíg élünk, nem lesz egyszerű dolgunk, mert mire felnőnek, jönnek az unokák. Próbálj meg amennyit tudsz, pihenni!

Haga :)
Csokis Albert baba :lol:
Brigi még nem evett csokit :oops: Kinézni persze kinézi a nagyoktól, de inkább őket kérem meg, hogy ne előtte egyék. Kekszet azért már majszol, főleg a győri édes zabpelyhesét.

Tünde :)
Köszi a táblát.

Kismok :)
1 éves korig szinte csak anyatejen élt, mellette 10 hós korától a natúr joghurtot ette meg egyedül. 1 éves kora után ez kibővült némi gyümipürével, bébidesszerttel, és a nestlés bolognai spagettival. Most sem nagy evő, a saját kajánkból csak kóstolgat.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Emma :D

Isten hozott a klubban! :wink: Legalább már nem érhet meglepetés!

Puszi mindenkinek. Hajrá!
boboka4
 
 


Sziasztok!

Emma :)
Gratula tesóka kukijához :lol: :wink:
Képet nem mutizol a bébiről? :)


Boboka :)
Aranyosak a fiúk :wink:
Jól viselkednek? :wink:


Pénteken voltam dokinál. Szerencsére mindent rendben talált, nincs szükség se gyógyszerre, se műtétre :)
Ő azt javasolja várjunk márciusig, de ha közben mégis kopogtatna a gólya, akkor se ijedjünk meg.
Viszont...
Csajok :shock:
kérem a drukkokat, most nem szeretnék babás lenni még :oops:
sajna tegnap felelőtlenek voltunk :oops: :twisted:

Tegnap voltunk tanácsadáson. Hát, mindenki ki volt akadva, mert bent a rendelőben 15 fok volt. Kint a váróban pedig 5 fok. Még a doki, aszisztens és a védőnő is mérges volt, hogy a hivatal így gondoskodik a kis apróságok találkahelyéről :twisted: Emiatt lehet, hogy majd a "város" másik részére kell majd járnunk, ott van fűtés legalább, az ittenit meg beszüntetik!
Amúgy oltásra mentünk (prevenar 2), de nem érkezett meg az oltóanyag, így most csúszik minden :? Kaptunk beutalót a gyermek kardiológiára... az előző baba miatt ajánlatos Albertet is megnézetni. Remélem minden oké lesz nála. Holnap kérek időpontot, kb. 2-3 hónap a várakozási lista :twisted:
Vendég
 


Még valami :)


Fiús anyukák
:lol:
Mit tegyek, hogy a fiatalúr ne nyúlkáljon a fütyijénél? Kész rémálom a pelenkázás, mert folyton matat, főleg amikor már bekrémezem :twisted: :oops: :lol: Hiába adok neki játékot, rongyot, vagy bármit, az akkor per pillanat nem érdekli, mert a "szerszám" érdekesebb :oops: :oops:
Vendég
 


Haga
én egy ideig engedem, hogy huzogassa, aztán azt mondom, hogy most bekrémezzük és elcsomagoljuk :)

Tesóka:
Kép
Kép

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma :)

De szépen látszik a kis kobakja tesóbabának :)
Tényleg, nevetek van már?


Amúgy egy ideig én is engedem, hogy játszon vele, de hát egy idő után már nem :twisted: Nagyon érdekli a "dolog", mert fürdés közben is a játékok helyett azzal szórakozik :lol: Tipikus férfi :oops:
Vendég
 


Haga :D

Ez a kukifogás nálunk is téma Krisinél. Én türelmes vagyok, majd csak talál valami érdekesebbet. Pedig egyszer már sikerült neki elfelejteni, de most megint visszatért, mert már egyre több dolognak tudja a nevét, és most hogy megtanulta a kukit, büszkélkedik vele.
Azért jobb megoldást is találhattak volna a rendelő ügyében! :twisted:
A "felelőtlenségről" én nem papolhatok, itt szundizik mellettem az eredménye, pedig becs szó csak egyszer fordult elő :oops:
De neked miért kell szorítani? A múltkor még szeretted volna. Azóta megijesztettek a kistesós anyukák?

Emma :D

Amúgy hogy vagy? Nem kellemetlen még a pocakos kismamaság?

Hát, nálunk képzeljétek el, megjelent a féltékenység! Eddig Krisi bújt Marcihoz, kikövetelte, hogy megsimizhesse őt, ha a szomszéd szobában volt, már kereste a "babát".
Most meg hisztizik, ha az apja Marcit fogja, ha egymás mellett vannak, akkor csapkodja őt, kiabál. Ellopja a cumiját, pedig ő nem is cumizik, meg ilyesmik. Hát nagyon remélem, hogy kinövi, mert a szakkönyvek nem ezt ígérték...

Tizával ugyan mi lehet? Már nagyon rég nem írt!

Puszi mindenkinek. Hajrá!
boboka4
 
 


Sziasztok!

Írtam Tizának iwiw-en...

Január 10-re van kiírva. Már nagy pocija van, kb akkora, mint amikor Marcival ment szülni. Nagyon kevés ideje van, Marci lefárasztja minden nap, igazi kis ördög.
Puszil mindenkit, majd megpróbál jönni :)
Vendég
 


Haga :D

Köszi az infót Tizáról. Szegénykém, és mi lesz, ha majd kettő lesz a kisördögökből? Küldök egy kis enerdzsit neki, bár nekem sem sok van.

Puszi mindenkinek. Hajrá!
boboka4
 
 


Sziasztok!


Fájnak a cickóim, és néha olyan fura a hasam :shock: ugye nem...? :roll:
Megmondtam a férjemnek, hogy neki annyi, ha most kész a kistesó :twisted: :oops:
Vendég
 


Viszont képzeljétek...

Ma délután kerestek telefonon. Egy volt osztálytársnőm volt az, akivel még barátnők is voltunk, de már 6 éve nem kerestük egymás társaságát.
Közölte a telefonban, hogy beteg, nemsokára meg fog halni, mert tüdőrákos. 31éves.Nem csináltak vele semmit. Kért, hogy még ma látogassam meg. Én közöltem vele, hogy sajna nem megy. (nincs autónk, van 1 kisfiam, vonattal nem megyek, stb...) Lehet, hogy megharagudott. Felajánlottam neki, hogy jövő hét elején meglátogatom, de neki az nem jó :? Tisztára bekattantam azóta :?
Nem tudom mit tehetnék, de csak egyik percről a másikra nem tudok elmenni hozzá, hisz messzebb lakik.


A másik...
Megloptam a Tescot :oops: :lol:
Elfelejtettem a Milka csokit is a futószalagra tenni a kasszánál, és a pénztáros nem vette észre :lol: Utána állok sorba a vevőszolgálatnál, mert jótállást kellett érvényesíttetni. Albert is ott volt, de őt anyu fogta. Erre jön oda a biztonsági őr, még a vér is meghűlt bennem, mert nemsokkal előtte vettem észre, hogy "loptam". Felajánlotta, hogy ő megcsinálja a jótállást és akkor nem kell annyit várnunk :P Így jártunk :lol: a csoki fele meg elfogyott :oops:
Amúgy meg ennyi jár, hisz a Tesco már jópárszor átvert :wink:
Vendég
 


Haga :D

Most már mindegy, pár nap múlva kiderül. :roll:

Én is megloptam nemrég a Tescot, nekem a tréning alsó maradt a kezemben. De azelőtt meg kétszer húzták le a nagy zsák kutyatápot, amit csak otthon vettünk észre és így nem adták vissza az árát, legfeljebb beszámolom a veszteségbe. :oops:

Más nem akar beszélgetni?

Nekem most jó dolgom van, mert Ricsi itthon van táppénzen, besegít a gyerkőcöknél, én meg töltögethetem a filmeket karácsonyra. De kedden már megy vissza dolgozni.
Hétfőn megyünk a Sote-ra Krisivel féléves kontrollra, remélem minden ok lesz. Múlt hét szerdán voltunk védőnéninél, Krisi 7,5 kiló, Marci 6,3. Azt hittem Marci karácsonyra beéri Krisit, de már nem fog neki sikerülni.

Puszi mindenkinek. Hajrá!
boboka4
 
 


Boboka
Köszi a hiányolást! :) Már kezdenek alakulni a dolgok, de most meg az éjszakák szarak. Azaz nagyon nehezen alszik el. Hiába szoptatom fürcsi után, ez nem garancia arra, hogy el is alszik. Ha meg nem, akkor órákig fenn van, viszont lerakni nem lehet, mert akkor sír. Úhogy még elég fáradt vagyok. Ráadásul Rékával is kell foglalkoznom lefekvéskor is, mesélni neki stb. Majd kicsit jobb lesz, ha Apával leszünk, de addig… Viszont pocifájás mintha nem lenne. Csak a puki-kaki kinyomása kerül kis szenvedésbe. De ez sem mindig. Vhogy éjjel nem megy, napközben sikerül.
Jaj, olyan kis édes Krisi! Márk meg jó husiban van, látom.
Réka meg arra „allergiás”, ha Dóri alszik. Rögtön elkezd csapkodni, hátha arra felébred. Meg uezt csinálja, ha én lecsukom a szemem. Hát, ez van. Majd elhagyja egyszer.

Kismok
Köszi, jobban vagyunk már. Nem olyan vészes a helyzet, mint volt. Ld., amit Bobokának írtam. Kendőt viszont nem használom, mert nagyon macerás nekem. Van kengurunk, azt szoktam bevetni. De leginkább a kezemben fogom. Meg már többször le is tudom tenni úgy, hogy nem sír. Szóval, alakulunk. Réka viszont még mindig szarul eszik. Bár mintha némi javulás ott is lenne. Meg hát most jócskán benne van a dackorszakban. Mindig mindenre „nem” a válasz.
Hú, nemsokára ünnepeltek!

Emma
Gratula a kis kukishoz! Hát, úgy látom, az itteni Apukák tényleg csak egyfélét tudnak. Eddig még senkinek nem lett más nemű a 2. baba, mint az első. :) Aranyos kis pocid van. Úgy nézem, Te visszafogytál az első baba után. Klasszak a sztárfotók kisöcsiről!

Haga
Örülök, hogy rendeződnek a dolgok! Kíváncsi leszek, hogy a felelőtlenség milyen eredménnyel járt! :) Ráadásul laptető!!! Hú, tényleg szép szál legény Albert baba. :shock: De hát Ti sem vagytok alacsonyak, nem?
Nálunk meg Réka szokott a nunijához nyúlni. De ez természetes, úgy tudom.
Barátnődet sajnálom. Ez rémes! De azért Te sem tudsz csak úgy hirtelen felpattanni és rohanni hozzá. Remélem, azért találtatok olyan időpontot, ami mindkettőtöknek jó.

Nelli
Nagyon édes Brigi! És a hajpánt!! :D A szép hosszú hajában. :wink: Rékának is kb. ennyi volt 1 évesen. Most meg megint, mert Apa megnyírta. :)

Amica
Hát, biztos nem lehet könnyű. Én nem bírnám 3 gyerekkel, az tuti. Néha ez a 2 is kikészít. Hihetetlen, hogy Márton már iskolás! :shock: Bennem még mindig az a kép él, amikor Nálatok voltam, de annak már bő két éve. Én is néha nézegetem Réka régi képeit, és olyan furi, hogy milyen volt.

Tizával én is beszéltem nemrég. Sokáig rossz volt a gépük. Meg szegényt nagyon lefoglalja Marci. Már előre fél, hogy mi lesz, hogy oldja meg a dolgokat, ha megérkezik kistesó. Hát, nem lesz könnyű, az tuti.

Mi kedden megyünk tanácsadásra. 2 oltás is lesz. Szerintem addigra Dóri eléri a 6 kg-ot. Nem tudom, hova hízik. :) Pedig csak szopi van, ráadásul már 3 óránként. Tegnapról mára meg egyhuzamban 7 órát aludt. De állítólag olyan 3 hós kor körül lassul a hízás.

Rakok ide is képeket. Pár napja készültek. A nagyobb gyerek Réka, csak Apa megynírta. :)
Kép
Kép
Kép
gtünde
 
 


Tünde
mennyire cukorfalatok! jaj az a puszilós kép, egyem meg őket!
Nem fogytam teljesen vissza, de a fenekemet levágtam a képről :lol:

Nagyon törjük a fejünket fiúnéven. Olyan tök egyértelmű volt már ilyenkor, hogy Zalánunk lesz, most meg fogalmunk sincs....

Kép
Kép
emma1976
 
 


Sziasztok!

Tünde :)
Köszi a táblát, már tényleg régen volt. de ez érthető, 2 gyerkőc mellett nem lehet egyszerű :)
De drágák a gyerkőceid :) Nagyon szeretheti Réka Dórit :D
Nagyon fiús arcocskája lett Rékának az új séróval :wink:
Hihetetlen, hogy Dóri milyen jó súlyban van, micsoda tokaszerkezet :) Meghát a rucin keresztül is látszik, hogy jó husiban van :) Drukk a tanácsadáshoz :wink: Milyen szurikat adatsz be, hogy 2 lesz?


Boboka :)
Nektek drukk a kontrollra, biztos minden oké lesz :) Majd gyere és írd ám meg, hogy mi volt!
Milyen filmeket töltögetsz, na és honnan? :oops: Ezt akár priviben is megírhatod :wink:


Emma :)
Van egy oldal, ahol esetleg kahattok tippet a névválasztáshoz.
Itt a vezetéknévhez a rendszer ajánl gyakori, ritka és egyéb neveket. Kukkantsd meg, hátha megtetszik valamelyik javaslat :wink:

http://baba.rufftech.hu/calc/calculator_06_query.php


Én még mindig görcsölgetek, főleg éjjel és hajnalban, a cickóim meg nagyon fájnak :? Szerintem babás nem lehetek, mivel ilyen korán nem jelentkezhetnének ezek a tünetek. De majd kiderül...
Amúgy nekünk már lennének neveink :oops:
Fiú: Gergely László
Lány: Dorka Zsuzsanna
Vendég
 


Haga
Az egyik a kötelező oltás lesz, a másik a pneumo.
gtünde
 
 


Szépek a nevek.
gtünde
 
 


Tünde :)
Tündériek a lányaid :lol:
És tényleg jó húsban van Dóri baba :)

Dominak arcüreggyulladása van, így ketten vannak itthon.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Haga :D

Ezek a kedvenc oldalaim (de rengeteg ilyen van), van ahová regelni kell, de van, ahová még azt sem és minden ingyen.
Én meséket és családi filmeket gyűjtök, de jó babás könyvek, meséskönyvek is vannak, de minden más is, el lehet tölteni vele az időt!

http://www.mp3portal.hu/viewforum.php?f=25&sid=b98126aca0f0459cc65b400297b8846a
http://www.minervasyte.info/index.php?s=65e8f75485fa765a259cfd4285305622&showforum=49
http://www.rdi-board.com/showthread.php?t=61995&page=587
http://cold.hu/main.php
http://paradise.sour.hu/newseven/system/view/view_news.php?rand=73204
Ha valami nem megy, majd megírom az email címemet, mert nem akarom a többieket ezzel untatni.

Puszi mindenkinek. Hajrá!
boboka4
 
 


Sziasztok!
Kérdésem van, és nem értem mi történhetett.
Reggel első vizeletből csináltam egy clearblu tesztet ránéztem láttam,h egy csík van,és otthagytam az ágyamon, majd kimentem, visszamentem 15 perc múlva,és majdnem elájultam 2 csíkos volt.
Vettem délután egy másikfajta tesztet,és most délután megcsináltam negatív.
Véleményetek????
köszi
bizakodó
lengyelk
 
 


Lengyelk :)

Mikor kellett volna megjönnie?
A tesztet a reggeli ELSŐ vizeletből érdemes megcsinálni, és 10 perc után már mindegy, mit mutat! Rá is szokták írni, hogy 3 perc alatt mutat eredményt.
Én a Gabriel tesztet ajánlom, vagy a HCG nevűt. Ezeket gyógyszertárban lehet kapni.
Vendég
 


Szió!
Köszi a választ!
Clearblue a neve.Na de pozitívat,hogy mutathat 10perc elteltével?
Reggel tesztelek HCG-val.
köszi
lengyelk
 
 


Lengyelk :D

Megírod az eredményét? :wink:

Puszi mindenkinek. Hajrá!
boboka4
 
 


Lengyelk :)
Sajnos tényleg csak az első pár perc után értelmezhető a teszt, de drukkolok! Csinálj pár nap múlva még egyet, és csak úgy értelmezd, ahogy a használati utasítás írja.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Köszönöm a válaszokat, hát tényleg az lehet, hogy kinyílik Neki a világ és azért nem akar cicizni néha Bendus. Most lekopogom, ideje nem csinálja... szóval azért gondolom, hogy az lehet, mert olyankor tényleg valami másra összepontosít. Látszik is rajta a most hagyjál békén arckifejezés. :D Köszönöm a segítségeket! :D

Emma! Gratulálok a 2. fiúcskához! :D Nevekhez még van idő... :) Az is lehet, hogy az utolsó pillanatban meggondoljátok magatokat! :D

Kép
Kép
sleepin
 
 


Kismok
Nagyon Boldog 1. Szülinapot Sárának!!! Jó ünneplést!!
gtünde
 
 


Kismok :D

Nagyon boldog szülinapot kívánok a kis hajasbaba Sárának! Dobsz majd képet?

Tüncsi :D

Ha Dóri így halad, lassan utoléri Rékát!
(Nálunk ez már csak hetek kérdése szerintem)

Haga :D

Találtál valami jót?

Puszi mindenkinek. Hajrá!
boboka4
 
 


Sziasztok!
Hát én nyomban megőrülök.
HCG-Online tesztet csináltam reggel negatív.Bosszúmban bementem a dm-be és vettem 3doboz clearbluet,reggel megcsinálom.
Ez olyan lelki terrorista dolog :cry:
közvetítek reggel!
Izguljatok bár még 4nap a mensiig.
lengyelk
 
 


KISMOK!!!! NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT SÁRÁNAK!!!!!!!!

Kép
Kép
sleepin
 
 


Kismok!

Boldog Szülinapocskát Sárának :)



Boboka :)
Köszi az oldalakat. Igazából még nem volt időm körül nézni, mert zajlik az élet nálunk :)


Lengyelk :)
Ha még van 3 nap a mensiig, akkor felesleges tesztelned!


Sleepin :)
Ide nem teszel Bendéről képeket? :wink:


Mi holnap megyünk anyukám volt munkahelyére :lol: Óvónő volt, már nyugdíjas :) Mikulás ünnepség lesz, és mi is megyünk. Állítunk össze csomagot Albertnek, amit majd a Télapótól megkap :lol: Kiváncsi vagyok rá, hogy mit szól majd az egészhez :P
Albert már úgy mászik, mint a rakéta :) Kedven helye a fürdőszobában a lefolyó :evil: Már kapaszkodva ügyesen feláll :) Van már 2 fogacskája is :) Na, amióta meg felvágták a nyelvét, iszonyat traccspartit rendez :lol: :wink:

Mostanság nem nagyon ízlik neki az üveges kaja. Igaz már 2 hónapja főzök neki, de heti 1 alkalommal üvegeset adok, hogy elfogyjon... De valahogy az én főztömért jobban rajong :D

Nekem még mindig semmi. Péntek óta görcsölök. Tegnap már enyhe lázam is volt, meg pici hányinger. Már Kedden azt hittem megjön, mert tisztára olyan érzés volt. De semmi :roll: Ma meg nemis nagyon érzek görcsfélét :? Kiváncsi vagyok mi lesz ennek a vége :shock:
Tegnap elmentünk a gyógyszertárba, tesztet venni :oops: Tán vasárnap megejtem, ha addig nem jön meg
Vendég
 


Kép
Vendég
 


Haga :D

Hú, már nagyon ügyi Albert baba. Szerintem lehet, hogy a lyukak vonzzák a lefolyónál. :roll:
Albert baba hogy kapaszkodik fel állásba? Térdelésből? Lehet, hogy hülyéket kérdezek, de hétfőn voltunk kontroll vizsgálaton, és az volt a bajuk, hogy még nem áll fel Krisi magától, csak ha mi felállítjuk,és úgy megy. És szeretnék egy kicsit gyakorolni vele, csak nem tudom a gyerekek hogy kezdenek el felállni. :oops:

Puszi mindenkinek. Hajrá!
boboka4
 
 


Boboka :)

Albert úgy áll fel, hogy ül valahol, és megkapaszkodik és már húzza is fel magát.
Van, hogy a nadrágszáramban, van hogy a kiságy rácsaiban, van hogy a játszós doboz, vagy egy nagy plüss állat a kapaszkodó.
De szerintem minden baba máskor és más módon gyakorol :oops:

Amúgy tényleg a lyukak vonzzák a lefolyónál, folyton beledugdozni próbálja az ujjait. Anyunak van egy inox evőeszköz szárítója, pont ilyen lyukakkal, mint a lefolyó... Holnap megkapja Albert :P
Vendég
 


Haga! Nem akarok minden topikot elárasztani a képekkel! :D De aranyos vagy! Nagyon ügyes Albert! Azt hiszem Bende kicsit később kezdte a felállást, bár nem emlékszem rá, pedig pár hónapja volt.

Boboka! Bende van hogy térdelve, vagy hogy ülésből húzza fel magát. Valahogy esetleg rá kéne vennetek Krisit, hogy magától próbálja meg. Valahova feljebb tenni egy kölesgolyót, hogy felmásszon érte. Amúgy pedig megáll egyedül? Vagy megy is már? És mi volt a kontrollon, amúgy minden rendben??

Kép
Kép
sleepin
 
 


Haga :)
Hagyon ügyes Albert baba, gratula a mászáshoz!
Teszt ügyben mihez drukkoljak? Hogy ne legyen pozitív?


Boboka :)
Nekem Brigi először valamiben megkapaszkodva állt fel, majd a földről próbálta magától, kapaszkodás nélkül. Érdekes, hogy még nem áll fel. De járni meg jár?

Lengyelk :)
Még tényleg felesleges tesztekkel idegesítened magad, majd ha nem jön meg, és eltelt pár nap, akkor érdemes tesztelni.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Haga :D

Jó ötlet! De akkor anyunak hol száradnak meg az evőeszközei????

Haga, Sleepin, Nelli :D

Köszi az infót. Menni úgy megy Krisi, ha fogja a kezem. De most már tolja pl a kisvonatot meg a dömpert is hátulról, abban meg tud kapaszkodni. Ha nyújtom a kezem, abba belekapaszkodik és feláll, nem én húzom, de magától még nem jut eszébe, hogy megkapaszkodva fel tudna állni. Felülni is még csak pár napja tud egyedül, de azóta nem is tudom lefektetni, annyira tetszik neki :evil:
A kontrollon sajna nem dicsértek meg minket mint a múlt alkalommal. Pont ez volt a bajuk, hogy nem kúszik, és hogy nem tud egyedül még felállni. Pedig hordjuk rendszeresen gyógytornászhoz, és látni is rajta, hogy sokat tanult azóta. Én mondjuk nem értem, hová kell ennyire siettetni a dolgokat, szerintem "normál" babáknál is előfordul, hogy 15 hónaposan még nem mennek nekik ezek a dolgok. Most ott tartunk, hogy beszélnem kell a doktornővel, a korautógondozós gyerekorvossal, a védőnővel meg még két helyre el kell menni, hogy felmérjék őt. A Sotés dokinő a Pető módszert javasolja, ami persze nálunk nincs. Egerbe vagy Miskolcra kellene őt hordani, vagy a Pető Intézetbe, persze fizetős foglalkozásokra, és még az utiköltséget sem térítenék, mert nem a mi körzetünk. De még anyagilag nem is lenne annyira megterhelő, de ebben a téli időszakban nem szívesen hurcolászom őt (hajnalban kocsiba be, kocsiból ki, ki tudja milyen bacikat hordozó gyerekek közé be, kocsiba be stb, jeges, csúszós úton 130 km-t vezetni, miközben Marcikám meg itthon a nagyival) Ja, és el kell vinnem szemészet kontrollra (pedig tuti nincs a szemének baja, csak biztos ami tuti) és ortopédiára, mert lehet hogy a csípője gyenge (ami szerintem nem az). Februárban pedig megint vissza a Sotéra.
Bocsi csajok a kisregényért, de egyszerűen nem tudom felfogni, hogy miért nem lehet még egy pár hónapot várni. Krisi néhány nap alatt is annyit tud fejlődni, hogy lehet, hogy magától is megcsinálná ezeket a dolgokat februárig. Akkor meg miért tegyem ki annak, hogy összeszedjen valami nyavalyát (mint most februárban a tüdőgyuszit) ahhhhhh :twisted:
Szerintetek mit csináljak?

Puszi mindenkinek. Hajrá!
boboka4
 
 


Haga
tényleg ügyi Albert!

Lengyelk
szerintem is túl korán csináltad a tesztet... Tudom, hogy nehéz, de meg kellene várni, hogy a mensi elmaradjon... És a babás csík akkor 1 percen belül ott lesz, az tutti! drukkolok!

Babóka
nehéz kérdés... Én mondjuk a korai fejlesztés feltétlen híve vagyok. Zalánnal is voltunk 5 alkalommal Dévény tornán, az nagyon beindította. Általános elfogadott dolog, hogy 1 éves korig kell felállni, másfél éves korig önállóan elindulni. Persze ehhez add azt hozzá, amennyivel korábban jött Krisi. Én egyetlen babát ismerek a közelemben, aki 1 éves 1 hónaposan állt fel, 1 hónap múlva lesz másfél éves, és még csak kézenfogva jár. Vhogy az ő szülei tök nyugodtak, és biztosan jól van így. Mindenesetre te látod napról napra a kisfiadat, hogy milyen fejlődés tapasztalható. Egy biztos: a fejlesztés annál hatásosabb, minél előbb kezdik. Ha vársz tavaszig, lehet, hogy többet kell majd járni........ Remélem nem gond, hogy ezen az állásponton vagyok! Krisinek hajráááá!!!

Kép
Kép
emma1976
 
 


Boboka :)
Nehéz kérdés, hisz a dokik lehet, hogy túlbuzgók, de gondolom, nem akarnak rizikót vállalni, hogy esetleg túl későn kezdik fejleszteni Krisit. Esetleg beszélj több dokival, melyik mit mond, és úgy döntsetek!
Biztos nehéz ennyi fele menni ilyen időben, de ha ez fontos a fejlődés szempontjából, akkor muszáj megtenni.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


boboka
Davi 13,5 honaposan kezdett mászni, akörül állt fel, aztán 14 hosan lépegetett a butorok mellett, és 3 napja tesz önálloan 3-4 lépést, butortol butorig. most ugye 16 hos. idöre született, normálisan fejlödött, de a mozgásban lemaradt. én is voltam vele fejlödésneurologián, mondták, semmi baja. persze Krisi korababa, és ugy tudom, mindig az kiirt idöponthoz viszonyitva kell nézni a mozgásában az eltelt honapokat, nem pedig a tényleges születési idöhöz. gondolj bele, amikor ö megszületett és evett, más baba még a zsinoron keresztül táplálkozott. nem azt mondom, hogy hanyagold el a dokihoz járást, de igazad van, idöt kell hagyni.
Peti is 15 honaposan indult ele gyedeül, ö is rendesen fejlödött, de ekkorra érett meg rá.
(amugy a megint megjött-be irok)

sok türelmet a 2 kissráchoz :lol: és dupla örömöt hozájuk
Vendég
 


Boboka!

Szerintem is minden baba máshogy fejlődik. Ki előbb ki később kezdi a dolgokat. Én a mai napig azon az állásponton vagyok, hogy inkább később kezdje mint túl korán. De ez most tök mindegy. Szerintem esetleg nézz ki a közeletekben egy másik szakorvost, akihez elvihetnéd és megbeszélhetnétek mit hogyan merre... Én tuti kikérném még doki véleményét, mielőtt elkezdeném hurcibálni. Amúgy nincs felétek Gekko játszóház? Igazából nem ismerem, csak hallomásból, de ha jól tudom Ők pont a gyors fejlődés hívei (azt az egyet nem tudom, hogy szellemi vagy fizikai...) nézz utána, vagy valakinek véleménye erről?

Kép
Kép
sleepin
 
 


Gekko-ba mi jártunk, az nem oldja meg az ilyen jellegű problémát...

Kép
Kép
emma1976
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: