Új privát üzeneted érkezett!

Tüncsi :P
Olyan jó volt olvasni a szüléstörténetet :P
Remélem jól vagytok, és Dóri szépen gyarapszik!

Lemaradtam. Babcsinak megszületett a kisfia?????

Lányok ne haragudjatok, de teljesen be vagyok havazva.
Nálunk minden a legnagyobb rendben van. Boldi egy tündéri kisfiú, és a tesó is remélhetőleg szépen fejlődik. Öcsike már mocorog :P
Sajnos még mindig dolgozom, egyenlőre nem találtunk senkit a helyemre. Elég sok ez így, de remélem egyszer vége lesz ennek is.

A friss babásoknak, Gaby, Emma gratulálok!!!!!!!

Kép
Kép
szilva069
 
 


Kép
Egy fotó bobóról :P

Kép
Kép
szilva069
 
 


Szilva
Nagyon helyes!
és mi lesz a fiúnévvel? :D Tudom az első sem volt könnyű menet:)

Kép
Kép
emma1976
 
 

 
 

Sziasztok!

Most, hogy írni akarok felébredt Lencus :wink: :roll:

De visszajövök!!!

Üdv mindenlinek!

Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 


BABCSI KISFIA
Kép

KépKép
zapáné
 
 


Szilva :P

Jó, hogy jelentkeztél, tök szép Boldi!!!


Lara :P

Tényleg jól eltűntél, gyere néha!

Kismok :P

Édesek és gyönyörűek a csajok, te is gyere yakrabban!

Amica :P

Mi van veletek ???

Nelli :P

Dominak mennek a drukkok és a +++++ energiák!!

Boboka :P

Annyit nevettem azon, hogy Krisinek még a haja is nőni kezdett. Viccen kívül, szuper, hogy jobban eszik!
Tizáról már én is érdeklődtem, de senki nem írt róla. Én a minitalintalálkoztam vele utoljára nyáron. Sztem Tüncsi tartja vele a kapcsolatot, csak most el van havazva ugye.

Lányok!

Lencussal kínlódunk a fogacskákkal. Még mindig csak hat van (de az nagyon jól áll neki :lol: ), de állandóan aszájában a keze és sirdogál is sokat álmában :cry: A 7végén ebben a szép időben nagyon nyügi volt, sztem a meleg és a fogzás együtt.

Oltás ügyben kérdezem tőletek, hogy ti beadattátok/ fogjátok a pneumococcus ellenit?
Nekünk a bárányhimlő és a meningitis elleni oltásokat ajánlotta a doki ezekt beadattam.

Mindenkit üdvözlünk Lencussal

Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 


Bogáncs :D

Mi beadattunk mindent Krisinek (főleg a koraszülöttsége miatt), és Marcusnak is beadatjuk. Az elsőt pont tegnap kapta meg. Krisinek meg a jövő héten jön az influenza elleni.

Puszi mindenkinek. Hajrá!
boboka4
 
 


Bogáncs :)
Igen, beadatom. Brigi már korábban el is kapta ezt a bacit :( A pulmonológusunk is ajánlotta. November elején kapja az elsőt.

Babcsi kisfia tündéri :lol:

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Boboka, Nelli :P

köszi a gyors választ, asszem én is beadatom. A bárányhimlő és a meningitis után kopp-kopp nem volt semmi gond és nem is lesz :lol:

Nelli :P

Hogy van Domi? Ügyes volt?

Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 


Drágáim :D

Bocsánatot kérek, hogy nem jöttem..mentségemre legyen mondva kicsit el vagyok havazva! :D :D :D Nagyon köszönöm a gratulákat! Minden fáradtság ellenére nincs ennél szebb és jobb dolog a világon!!!! :D :D :D :D :D


Röviden a születéstörténetünk: Október 6.-án reggel mentünk be (a farfekvés miatt programozott császárra)...reggeltől bent voltunk a szülőszobán és vártuk, hogy sor kerüljön ránk...a szülésznő csinált néhány ctg-t és bíztatott, hogy most már "csak " pár óra és mi jövünk (előbb a sürgős műtétek)..du. 3 körül jött a doki, hogy nemsokára - úgy 5 körül - mi kerülünk sorra így kaptam infúziót (cukrosat mert nagyon éhes voltam) és aztán egyszer csak jött a műtős fiú, hogy előbbre kerültünk, szóval gyorsan katéter és menjünk! Úgy felpörögtek az események, hogy alig bírtam követni...műtőbe be, katétert egyik kezemben, infúziót a másikban tartottam. Felültem az asztalra, hátamba az érzéstelenítő (semmit nem éreztem)...majd beadták a spinált! az anesztes szupet volt, semmiből semmit nem éreztem..aztán lefektettek, és addigra már elkezdtem zsibbadni, olyan meleg érdekes érzés volt...Aztán jött nemsoká a doki és 10 perc múlva babuci már ott volt mellettem és puszilgattam a pici meleg pofiját! Hát csajok, akkor már tudtam, hogy mi az amiért ennyit vártam!! Aztán levittek az őrzőbe és hamarosan hozták a nap hősét! Sajna akkor már kicsit öklendezett mert benyelt egy csomó cuccot a csaszi alatt - ezér felkerült a koraszülöttre - de hála istennek másnap délutánra már jól volt! Nekem estére ki is ment az érzéstelenítő a lábamból és már fel is ültem úgy 11 körül...másnap reggel pedig a kötelező zuhany! Azt kell, hogy mondjam, hogy rosszabbra számítottam a csaszival kapcsolatban így mindent összevetve nekem nem volt rossz élményem...sőt!

az egyik kedvenc képem babuciról:

Kép


Mindenkinek millió puszi és ahogy tudok jövök... :D

Kép

KépKép
babcsi
 
 


Babcsi :)

Tündéri a kisfiad :lol:
Vendég
 


Babcsi :D

Szerintem jóllakott Gergely baba :wink:
Nagyon édi!

Puszi mindenkinek. Hajrá!
boboka4
 
 


Babcsi :P

Nagyon jó, hogy minden ilyen szépen ment!!! Örülök nektek, megérdemelted!!! :wink: Ha tudsz, gyere!!! Szoptatással szépen haladtok, ugye?
Édes a kölök!!!

Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 


Babcsi
tünemény ez a gyermek! :D
Örülök, hogy ilyen jó élmény volt!
És most elkezdődött az új időszámítás! hát igen, ezért érdemes volt várni:)

KM
bocsánat a két gyönyörű lányodat nem dicsértem meg a múltkor! Nagy kedvenceim!

Kép
Kép
emma1976
 
 


Sziasztok!

Lányok nektek milyen etetőszéketek van?
Szeretnénk venni, de annyi féle fajta van, hogy nehéz választani.
Mire érdemes figyelni?
Vendég
 


Sziasztok
Régen jártam erre gratulálok mindenkinek aki még csak pocakos, aki már a karjaiban tarthatja a Pindurját, akinek hónap fordulója volt, vagy szülinap, névnap.
Haga: Én is sokat keresgéltem etetőszéket végül is a Chicco mellett döntöttem. 3 fokozatban dönthető, állitható a magassága, nagyon szupi a bizti őv benne, állitható a magassága. A képtárba találsz róla képeket. Nekünk nagyon bevált, még a nyaralásra is vittük magunkkal, és most is órákat lenne képes ücsörögni benne. :)

drumka
 
 


haga

Én is olyan etetőszéket vettem Annának ami állítható magasságú, három fokozatban dönthető, levehető előtálcás, biztonsági öves, még a tálcához való közelséget is tudtam állítani rajta, aztán 5 percet nem ült benne Anna. Aztán felhoztam a nagyobbik lányom régi fa etetőszékét, ami kétrszészes. Gondolom ismered.Az egyik rész a kis szék, a másik meg egy asztalka, ami előtte magasítőnak használható, és rátehető a szék. Szóval felhoztam a pincéből, és rögtön beleszeretett a lányom. Szabadon ki-be mászkálhat a székből. De gondolom azért neked még nem mászkálna belőle ki Albert. Mondjuk én kb. 7 hónapos volt Anna hogy megvettem neki, és akkor már tudott állni. És nem maradt meg a vadi újban. Felállt benne, és ki akart jönni. A lekötözés szóba sem kerülhetett nálunk. De mondjuk Anna egy ilyen hiper-gyerek. Még ma is úgy etetem, hogy közben meg 5 km-t.
Szerintem nagyjából azokra a dolgokra figyelj amiket leírtam, hogy miket tudhat egy etetőszék, aztán gondold végig, hogy neked azokból mire van szükséged, és mennyi ideig akarod használni.

Tímea
KépKép
KépKép
tímea34
 
 


Haga :P

Mi az ikeában vettünk neki egy sima kis fehér etetőszéket, 3000 forint tálcástul, mosható, könnyen kezelhető, a lábai egy mozdulattal kipattinthatóak. Nekünk bevált. Lencus sokat játszik is vele, járókeretként :lol: használja.

Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 


Haga
nekünk PP papa diner van, nagyon szereti Zalán!

Örömmel jelentem: kisebb gyermekünk nagyon jól van. Mindene a helyén, 1 mmes tarkóredője, 6,2 cm es ülőmagasság, és 2,1es fejátmerő. Nagyon jó volt látni! :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma
dejó neked :D én jövőhéten kedden fogom látni :P :D

Babcsi
itt is gyönyörű Gergely baba :D

Csajok
nekünk van amcsi autósülésünk, tesóm hagyományozta rám, és hallom kötelező EU szabvány szerinti kell januártól. Szerintetek amcsi szabványt nem fogadnak el, vagy nincs valami tábla valahol, melyik EU szabvány milyen más szabványnak felel meg? :roll: örültem erre nem kell majd költeni :? nem tudom hol kéne ennek utánanézni :?:

Kép
gaby25
 
 


Lányok!

Köszi a tippeket, ezután legalább tudom, mire érdemes figyelni...



Emma :)
Ez szuper hír, örülök, hogy jól van a kistesó:)
Zalán hogy van? Tudja már a kistesó érkezését?
És Te hogy vagy?


Gaby :)
Drukk a jövő heti UH-hoz, biztos minden rendben lesz :)
Az autós ülésről már én is hallotttam, de mi úgy tudjuk, hogy a boltosoknak van egyenlőre kiadva,hogy milyen ülést adhatnak el. Van valami aprószámos kód az ülések hátulján, na állítólag az a lényeg. Szerintem, ha egy babaáruházba, pl Brendonba beviszed, ott tudnak segíteni. Uncsitesómék is ott érdeklődtek.
Hogy érzed Magad amúgy?


Kérdeznék ismét... :oops:
Olyan kismamik válaszát várom, akiknek még csak kb. 1 éves (vagy annyise) a gyerkőce, és kistesót növesztenek a pocakban.
Hogy lehet bírni a terhességet úgy, hogy közben ott nyüzsög egy kiscsi mellettetek?
Még nem vagyok terhes, de tervezzük már. Egyenlőre elméletben :roll:
Viszont néha az idegroham kerülget. Alig van pár percnyi szabadidőm kikapcsolódni Albert mellett. Főzni nem is főzök, enni sem eszek, mert szinte arra sincs időm :oops: Aludni nem sokat tudok, mert éjjelente vándorol a kiságyban és ha nekikoppanik a feje az ágynak, én egyből felébredek. Van, hogy semmi nem jó ennek a kis méregzsáknak, na és olyankor robbanni tudnék :evil: Hogy merjek így belevágni egy következő babába? :idea: :?: :oops:
Amúgy jól vagyunk. A költözés nem viselte meg, tán az első 1-2 napban volt picit megzakkanva, nem győzött nézelődni az "új" lakásban.
Már van 1 foga a kis Manócámnak. Mászik ezerrel :) Mostanság próbál egyedül felülni. Dumál, gagyog, imádnivaló :)
Nagyon szereti a hasát, ha üveges kaját kap, akkor az kevés neki :twisted: Ha én főzök, abból meg a nagyobb adag is kevés :twisted: Nem tudom, mennyit enne :P
Holnap megyünk tanácsadásra, és a pneumococcus elleni védőoltást is beadatjuk akkor.

Üdv mindenkinek :P
most robogok eszek pár falatot,amig alszik :P
Vendég
 


Kukuccs :lol:

Kép
Vendég
 


Haga :)
Ha ennyire kimerít Albert baba, akkor inkább későbbre tervezzétek a tesót. Persze nem szeretnék beleszólni, de nehogy valami bajod legyen! Meg így nem tudsz egyikre sem úgy odafigyelni, ahogy az egy gyereknek kell.
Gyakorlati tapasztalatról majd az számol be, akinek így van a tesó.
Állítólag 1 év után összenőnek ls könnyebb lesz.

Nagyon édes Albert baba :lol:

Emma :)
Gratula a 6,2 cm-es pocaklakóhoz!

Babcsi :)
Gyönyörű a kisfiad!

Nálunk megint betegségek vannak. Szegény Brigi kezdte lázzal, majd taknyos lett és köhög. Domi is lázas lett, de ő már javul.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Szilva :D
Jó hallani Rólatok! Boldi nagyon szép kisfiú! Tesóbaba pedig csak szépen fejlődjön, az a dolga!!! Tényleg a névelképzelésekre én is kíváncsi vagyok 8) Boldi Apa választása volt, akkor most Te jössz! :wink:

Emma :D
Gratula a 6,2 cm-es tesóbabához!!

Babcsi :D
Nagyon cuki Gergely baba!!! Több képet is kérünk, ha majd lesz időd!!

Nelli :D
Jobbulást a lányoknak! Szegénykém, nálatok mindig téma valamilyen betegség!! Addig nincs nagy baj, még megfázásról van szó, bár gondolom 3x ez sem olyan egyszerű :roll:

Haga :D
Nekünk is állítható magas, dönthető támlás, öt pontos biztonsági öves etető székünk van, s hát sokszor akar kijönni, ha nem kötjük le. Viszont Marci az IKEA-ban kirakott széket nagyon élvezte, persze lehet, hogy csak az újdonság varázsa volt :roll:
én pici fiam mellett sem tudom elképzelni, hogy újra terhes legyek :roll: de közben meg annyira jó lenne újra mindent átélni....hát igen az első időszak eggyel, kettővel, s hárommal hatványozottan az idegek harcáról szól, s mellette hatványozott az ÖRÖM is....(aztán ahogy nőnek, jönnek az újabb "megoldásra váró szülői feladatok")

Gaby :D
Már te is lassan a második harmadban leszel!! Hogy szalad az idő :shock: autósüléshez nem tudok hozzászólni...de gondolom az is biztonságos kell,hogy legyen :roll:

Mi is nővünk már....mondja, s mutatja, hogy "pá-pá", már a nem-et is érti, csak nem "teljesíti"....meg kell zabálni, amikor rázza a fejét. Szeret táncolni, főleg ha a tesója gitározik, s nagyon lusti, mert mászva közlekedik mindenhova, meg sem fordul a fejében, hogy próbáljon járni. Na nem is bánom, még nagyon ráér :lol:

Tündi :lol:
Balázsnak - utólag is - NAGYON BOLDOG ELSŐ SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK!!!

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Nelli :)
Jobbulást a család apró népének!
Sajnálom, hogy nálatok mindig van valami betegség :(

Tesóprojekt az anyagiak miatt lenne jó mostanság. Ugyanis Gyed-en szeretnék lenni mindkettővel, nem pedig gyesen. Ha meg visszamennék dolgozni Albert után, tuti kiteszik a szűröm melóhelyről, és mire új, fix állást találnék, addigra már nagyon öreg lennék :P



Szilvia :)
Képet nem mutizol? :wink:
Aranyos lehet Marci, ahogy pápázik :D
Albert még egyenlőre csak int, de nem mondja hogy pápá :)


Voltunk tanácsadáson, 75 centi és 8020 g a "kis" Manócám :lol:
Megkapta a Prevenart, hát volt sírás rendesen :( Ijedtében le is pisilte a vizsgáló asztalt :oops:
Viszont holnap megyünk a doki másik rendelőjébe, mert fel kell vágni a nyelvét :cry:
Már a születéskor a kórházban megmondta a gyerekorvos, hogy nagyon le van nőve a nyelve. De nem vágták fel :evil: Mondták, hogy emiatt nem tud szopizni, és mégsem vágtak :evil:
Aztán a dokinénink annyit mondott, hogy majd 1 éves korában vigyem el felvágatni.
Gondoltam, megemlítem az új dokinknak a nyelvét... Megvizsgálta és fel volt háborodva, hogy eddig miért nem lett felvágva!
Úgyhogy holnap elvégzi a beavatkozást! Már előre sajnálom szegénykémet :cry:
Vendég
 


Haga :D

Az iwiwen olvastam, mi lesz ma Albert babával! Remélem már túl van rajta, és minden ok! Drukk!!!!
Hát nekem van tapasztalatom a kis korkülönbséggel, bár az is igaz, hogy Krisi koraszülött és nem olyan ütemben fejlődik, mint a kortársai. Krisi is forog ezerrel ,állni már tud, de menni még csak akar, és vezetni kell. Marci nagyon jó kisgyerek általában eszik és alszik, főleg ha ki tudom vinni az udvarra, ott nagyokat tud durmolni. Még most is nagyon fárasztó, de amikor hazajöttünk rendesen kiborultam, nem hittem, hogy valaha is bírni fogom a kettőt egyszerre, pedig nekem itthon vannak a szüleim is, meg apa is sokat segít meló után. De lehet, hogy ez csak a szülés utáni hormonváltozás miatt volt. :?
Most már kezdik megszokni egymást olyan szinten, hogy Marci éjszakai kelésére Krisi már nem nagyon kel fel, és Krisi sikongatásait is egyre jobban viseli Marci. De az elején nagyon nem így volt. Amikor az egyik elaludt, a másik tuti felordította. Sokszor külön kellett őket költöztetni. Amúgy meg olyan édesek ketten, Krisit sokszor be kell tenni Marcihoz, mert meg akarja simizni a lábát, a haját, odabújik hozzá, nagyon szereti őt, és tudja, hogy ő a "baba". Sokszor emlegeti is őt, ha nem egy szobában vannak.
Most meg betegek vagyunk, nem nagyon, de annyira éppen eléggé, hogy azt sem tudjam, hova szaladjak orrot szívni. Krisit be is kellett vinni az ügyeletre, mert még a vizet is kihányta. Szerencsére egy kúppal megoldották a dolgot, nem éltem volna túl, ha megint befektettek volna abba a koszos kórházba, meg aztán Marcival is mi lett volna?
Hát, nem egyszerű a kérdés. Mondjuk nálunk így jött össze, mi sem ilyen hamar terveztük a ketteskét. De az bizti, hogy nagyon fitt anyukának kell lenned, ha nincs segítséged otthon, mert egy percre sem lehet őket egyedül hagyni.
Meg hát maga a terhesség sem egyszerű. Ott van a sok vizsgálat, addig hová tegyem a nagyot? Engem is pl két héttel előbb befektettek a kórházba, addig apának szabadságot kellett kivennie, hogy Krisivel legyen. Meg pocakosan is nehéz pl etetni, ülni, fürdetni, vezetni, ha menni akar.
Én sem tudok jobbat mondani, hogy gondold át, mennyi erőt érzel magadban, mert ha már útban van a kistesó, nincs visszaút!


Nelli :D

Jobbulást a csajoknak. Nekünk "csak" két betegünk van itthon, de az is bőven elég! Kitartás!

Gaby :D

Mi most vettünk gyerekülést a kicsinek, és a boltban azt mondta az eladónő, hogy a férje rendőr, és mindig azt nézik, hogy az ülésen lévő matricán mi van: a 03 és a 04-gyel kezdődő számozásúak jók csak, és még annak is meg kell lennie, hogy kell berögzíteni az autóba, és most mi is ott tartunk, hogy egyik matricát sem merjük levenni róla, meg a használati útmutatós kiskönyvet is benne tartjuk.

Emma :D

Gratula a kistesóhoz, nagyon ügyesen növesztgeted a pocidban! Olyan hamar elrepül az a pár hét, és már neked is nemsokára két babócád lesz, pedig nem is olyan régen még az egyik is olyan távolinak tűnt, nem?

Kismamik, pocakosok, tessék jelentkezni!!!

Bocs, hogy ilyen hosszú voltam :oops:

Puszi mindenkinek. Hajrá!
boboka4
 
 


Boboka
igen, ez a 03 és 04 az EU szabvány, de USA szabvány nem hiszem, hogy így kezdődik, de attól az még megfelelhet :twisted: majd megnézem mi van ráírva
jobbulást a kicsinek

Haga
jaj szegénykém, nem lesz kellemes a nyelv felvágás az biztos :?
köszi kérdésed, teljesen jól érzem magam, róka koma nem látogatott meg :P

Szilvi
a gyerekek mondják hogy nem, de ha te mondod akkor nem értik :lol:

Kép
gaby25
 
 


Szia Mindenkinek!

Csajok van egy kérdésem. Tegnap Anna megkapta a pneomococcus elleni védőoltást. Tegnap nem is volt semmi baja, ma délelőtt viszont 39 fokos láza volt. Volt már ilyen valakinek? Nem igazán tudom, hogy ez a szuri miatt volt, vagy valami lappang benne. Különben semmi baja. Jókedvű, eszik, iszik, torka sem piros. Reméllem nem lesz semmi baja.

Haga

Szegény Albert. Reméllem hamar el fogja felejteni a dolgot, és rendbejön a kis szája.
Hát én egy olyan baba mellett mint Anna tuti nem vágnék bele egy újabb bébibe. Úgyhogy szerintem is gondoljátok végig, hogy Albert épp hol fog nagyjából tartani amire meglenne a kistesó. És persze, hogy lesz-e segítséged. Nekem pl. semmi segítségem nincs. Férjem dolgozik. Ha itthon van segyt valamit, de én akkor sem tudok pihenni, mert akkor csinálom azokat a dolgokat, amiket Anna mellett nem tudok megtenni. A nagylány most tud segíteni, mert itthon van, de különben ő is az iskolában van, vagy ha itthon van is van neki elég dolga. Szóval nehéz dolog az biztos. De gondolom utána meg, tök jó lehet a kis korkülönbség.

Nelli

Jobbulást a kis családodnak. Nálatok is mindig van valami mi? Nehogy már egy kicsit fel tudjon az ember lélegezni. Mi eddig egész jól el voltunk, és most ettől a hülye oltástól kell paráznom.

Gaby

Autósüléshez nem igazán tudok hozzászólni. Én most azt sem tudom, hogy mi van a mienkkel. Még Anettnek vettük x évvel ezelőtt. Most azt használjuk a Picúrnál is. Fogalmam sincs, hogy van-e rajta valamilyen jel. Vagy x évvel ezelőtt tettek-e egyáltalán valamilyen jelet is rá. Kiakadnék ha most emiatt le kellene cserélni. Szerintem nincs vele semmi baj, és szerintem biztonságos is.

Tímea
KépKép
KépKép
tímea34
 
 


Bocsi, hogy nem jelentkezem, de egyre rosszabbak a napjaink. Dóri vagy szopik, vagy ordít. Aludni alig alszik. Tegnap este 9től ma reggel fél 7ig 2x1 órát tudtam aludni. Napközben egyszer még 2,5 órát, meg nemrég egyet és kész. Totál ki vagyok merülve. Azt hittem, Rékánál nyafisabb gyerek nem létezik, de mégis. Nem tudom hogy fogom bírni, ha ilyenek maradnak az éjszakák. :( Réka legalább éjjel nem sírt. Nálam sajna nem jött be, hogy a 2. gyerekkel könnyebb. Ha van vmi ötletetek, szívesen veszem.
gtünde
 
 


Timea :)

Mi is tegnap adattuk be a pneumococcusos szurit. Albert nem lett lázas (eddig). Viszont egyre nagyobb piros folt van a szuri helyén, és nagyon becsomósodott a helye. Ma már tettem rá borogatást, tegnap nem engedte.
Adj neki lázcsillapító kúpot és szerintem vidd el dokihoz, vagy ügyeletre!
Nekünk mondta a doki, hogy lázas lehet ettől a szuritól a baba.
Tegnap méricskéltem a hőjét, de 34.2 volt a lázmérőn. Aztán ahányszor visszatettem, percenként mást mutatott, a legtöbb 26.1 volt.... Ennyit a digitális lázmérőről. A higanyos eltört régebben. Úgyhogy ma vettem egy higanyost, és rendeltem a patikában egy fülhőmérőt. Hát, majd kiderül melyik válik be... Bár ne legyen rá nagy szükség!

Déután felvágták a kis Manócám nyelvét :roll:
Anyukám is jött, és amikor a doki közölte, hogy fogjuk az ölünkbe, én meghátráltam :oops: Így anyu tartotta és fogta a kezeit, az aszisztens a fejét tartotta, a védőnő meg a lábát. A doki meg lesben állt :lol: Én meg kimentem a váróba :oops: Elég volt hallani az üvöltést :cry: Aztán kijött az aszisztens egy ruhapelusért, na ekkor már minden bajom volt. Nemsokkal később nyílt az ajtó, és ott volt anyu kezében a kis felvágott nyelvűm, és folyott, bugyorgott a vér a szájából :cry: De 2 perc múlva már semmi baja nem volt :) Azóta már evett, ivott, és most alszik. :)



Boboka :)
Jobbulást a gyerkőcöknek! Épüljenek fel mielőbb :wink:


Tüncsi :)
Nagyon sajnállak :( Ez így nagyon kimerítő, és idegölő lehet!
Vendég
 


Helló lányok!

Nekem Szabi nyáron kapta meg a Prevenart! Nem volt tőle semmi baja! Csak nekünk még fizetni kellett érte :? :? :evil: :evil:
Vendég
 


Haga

:D Szegény Albert. Istenem, én ilyenkor úgy tudom sajnálni őket. De biztos nem is fog emlékezni erre az egészre.
Elvittem a dokihoz. Nem talált semmit. Ráadásul neki csak egy pici potty van a szuri helyén, semmi csomó, vagy folt. Azóta egyébként nincs láza. Kop-kop. A doki azt mondta, hogy azért a biztonság kedvéért, 3 napig adjak neki Nurofent. Most azt próbálom meg megetetni vele. Nem egy egyszerű dolog :D

Tüncsi

Szegénykém. Én már kiborultam volna. Nem bírnám az éjszakázást. Sajna okosat nem tudok mondani. Ha jól emlékszem a másik topikban írtad, hogy a mellbimbóig is már fájnak a sok szopitól. Csak azt tudom mondani, hogy kitartás. Nem lehet egyszerű kipihenned magad, mert ott van Réka is. Talán idővel javul a helyzet. Én éjjel magam mellé fektettem, és nekem elvolt a mellemen, mert nekem hála az égnek nem gyulladtak be a mellbimbóim, bírták Anna kiképzését. Így én is tudtam aludni éjjel. A cumit nem fogadja el?Vagy nem akarod rászoktatni?

Tímea
KépKép
KépKép
tímea34
 
 


Pneumot mi 15 és 18 hónapos kötelező között félúton kapjuk.

Tüncsi
ez nagyon kemény! Huh, én is angyalkának képzelem a másodikat... Hasfájós szegény?

Kép
Kép
emma1976
 
 


Tünde :)
Hát Brigi is hasonló nőszemély volt, és még most is az, így van fogalmam a kimerültségről. Van elég tejed? Szépen hízik? Nem azért ordít, mert nem lakik jól? Nincs segítséged, aki egy kicsit vigyáz a gyerekekre, hogy aludj egy kicsit?
Cumi jó ötlet, ha elfogadja. Nekem csak 3-4 hósan fogadta el. Magad mellé fektetés is jó ötlet.

Haga :)
Szegény Albert baba! De legalább már túlvagytok!
Én már beedződtem, így ha nehéz is, de mindig én fogom le a gyerkőcöket. Te is be fogsz, mert bár lelkileg nehéz, de nekem is az van az eszembe, hogy most nekem kell erősnek lennem, hogy a gyerekem mellett legyek a nehéz pillanatokban.

Timi :)
Én jövő héten vittem volna erre az oltásra Brigit, de most nincs még jól. Mire jól lesz, majd ettől lsz lázas, mi? Jobbulást!

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Köszi a tanácsokat meg az együttérzést! :)
A mai éjszakánk már sokkal jobb volt.

Timi
Az odafektetéssel az a gond, hogy Réka vagy velünk alszik, vagy éjjel átvándorol és félek, hogy megrúgja vagy ráfekszik. Meg én sem tudom úgy kipihenni magam, ha túlzsúfolt az ágy és nem férek el. Cumit már próbáltam, de nem nyert.
Réka most 3 napig a hugoméknál volt. Kicsit így könnyebb volt, bár nem nehezebb, ha ő is itt van. Képes még úgy is aludni, ha Dóri ordít, sokat segít, meg délutánonként Após is tud vele foglalkozni.

Emma
Igen, hasfájós. De az mintha már javulna. Én is angyalkának képzeltem. :) Végül is az is, csak nem az alvásban. :)

Nelli
Ez most hülyén hangzik, de végre vki, akinek nem csak szopik-alszik gyereke van. Legalább látom, hogy túl lehet élni. :) Hízni nagyon jól hízik. 3450-el született, tegnap már 4500 volt. Mondjuk jó sűrűn is szopik. Amikor Apa itthon van, ő átveszi, de ugye minimum 3 napot a héten nincs.

Haga
Szegény Albert! De nagyon ügyi, hogy ilyen hamar megnyugodott. Azért bosszantó, hogy lehet, hogy emiatt nem tudott szopizni és nem oldották meg időben.
gtünde
 
 


Tüncsi :D

Ha a hasfájás a gond, nem akarsz ellene bevetni vmit? Sokan dicsérik a szélcsövet, én még nem próbáltam. Krisi volt egy időben hasfájós, akkor Espumisan cseppet adtunk neki, de csak este kellett és akkor jól aludt. Meg az is lehet, hogy ha túl sűrűn szopik, nem jut elég ideje az emésztésre. Nekünk ez a 3 órás etetés vált be, de mondjuk este Marci is kétóránként eszik, de aztán alszik 6-7 órát éjszaka.

Haga :D

Albert baba egy kis hős! Nyomj egy puszit helyettem is a kobakjára!

Timi :D

Nekünk sem lázasodott be egyik gyerkőc sem, de a doktornő mindig mondja, hogy bepirosodhat, dagadhat, akkor borogatni kell, meg este egy fél kúpot adjak nekik, és eddig még be is vált.

Nati :D

Hello! Gratula a csinos háromgyermekes anyukának!
Anno a Krisi oltásáért még mi is fizettünk. Ez van.

Nelli :D

Egyáltalán nem biztos hogy lázas lesz, kicsi rá az esély, de ha lázas is lesz, hamar elmúlik, és nem vészes, nem viseli meg a gyerekeket, max egy kicsit nyűgösebbek.

Puszi mindenkinek. Hajrá!
boboka4
 
 


Tünde :)
Anyaként sok mindent túlél az ember, valahogy így lettünk "összerakva". De az is igaz, hogy az ember feszültebb, mint kellene. Soha ne sajnáld az időt, és pihenj, ha van egy kis szabadidőd!!! Biztos emlékszel, mikor én panaszkodtam Brigiről, aki örökké cicin lógott. A tejtermelésnek jót tesz, az biztos, csak Neked éls a másik gyerekeknek nem annyira. Azért fény az alagút végén: 3-4 hós korára egy kicsit javul a helyzet, mégha éjjel kelni is fog, nappal jobban fog aludni. Kitartás!!!

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Ja, és hasfájásra próbáld ki az espumisan cseppeket.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Nelli, Boboka
Én Infacol-t adok neki, meg szélcsövezem is. De van, hogy magától is rottyant nagyot, nem tudom, mitől függ. Hiába szeretném 3 óránként etetni, ha ő sűrűbben akar. Ilyenkor, ha nem kap cicit, ordít. Én nem bánom, ha kel éjjel, csak szopi után aludjon. Réka "legalább" csak napközben ordított. De már 1 hónapot kibírtam. El sem hiszem. :)

Haga
Nekünk IKEA-s etetőszék van. Én örülök, hogy nem fektettünk drágábba, mert Réka az elején nem maradt meg benne, most meg már nem is nagyon használjuk.
gtünde
 
 


Sziasztok!

Tünde :D
épp csak bekukkantottam és látom, miről írsz. Sára pont ilyen baba volt. Az első 3 hónapjának szinte minden éber percé végigordította. Senki nem tudott semmi okosat mondani, de kegyetlen volt, az biztos. Még így visszagondolni is. :P Én így utólag azzal magyarázom, hogy egyrészt talán kicsit nehezebben szokott hozzá a kinti világhoz, másrészt pedig nagyon gyors észjárású gyerek és addig míg a saját teste nem engedelmeskedett az akaratának, frusztációt keltett benne. Mikortól elkezdett mozogni (forogni, hasalni stb) látványosan javult a helyzet.
Én szinte centit vágtam és közben számtalanszor gondoltam arra, hogy ha ezt előre tudom, bizony várok még jó pár évet.... Segítség nálam is alig. Párom este 7-nél előbb nem ér haza és reggel 6-kor megy el... Szóval nekem remek önismereti tréning volt az első pár hónap, a határokat feszegettük... :roll: :P

Javaslatok... Hát... Csak amik nekem beváltak... :roll:

Sztem a legfontosabb, hogy fogadd el a helyzetet, tehát ne akard mindenáron megoldani. Ez most egy ilyen időszak, kicsi a nagyobbik is, nem megy minden flottul, lestrapáltak vagyunk de ez csak hetekig tart és aztán szépen minden letisztul. S közben pedig ne hidd azt egy percig se hogy nem tudod megcsinálni. :wink: Iszonyú fáradtan, nyűgösen, tökéletlenül, de szeretettel - és ez a lényeg! :)
Ami a gyakorlatban bevált:
- hordozókendőztünk rendületlenül - ez életmentő volt. Sára semmit nem aludt az ágyában, babakocsiban sem, csak így tudott pl. amíg Julival sétáltunk kicsit hunyni.
- ne korlátozz semmit a szopiban. Nálunk nincs cumi sem, a szopival is iszonyúan megküzdöttünk az elején, mert S. még közben is sokat sírt, de még mindig ez volt az egyik dzsolidzsóker. Egész jól lehet közben mesélni, mondókázni a nagyobbnak. én nem hiszek a 3 órás "etetésben", mert a szoptatás az messze több ettől, másrészt azt, hogy egy kisbaba ennyi időnként kell hogy éhes legyen, azt főként tápszeres kisbabákra találták ki.
- nálunk az első két hónap éjszakája arról szólt, hogy a férjem Julival, én meg Sárival aludtam. Nagyon gáz volt és sokat gondoltam rá, hogy francnak vettünk ágyat, kéne egy bazi nagy szivacs és mindenki elférne. Aztán ahogy érik a kicsik idegrendszere, nő a nem REM-alvásszakasz és megszokja, hogy fürdés után kezdődik az éjszaka, most már Sári is rég a kiságyban alszik éjszakánként. Bár még 2-10X kel mindig.
- csináljatok különprogramot Rékával, amikor párod egy kicsit babázik, te meg nem csak üvöltést hallasz végre. Fél óra csodákra képes.
- az alvásmegvonás nagyon durva tud lenni - én is sokszor tapasztaltam S. mellett, de én pl. nem nagyon tudok nappal aludni, akkor sem, ha Péter vigyáz a gyerkőkre. Ha reggel nem kell a nappal kelnem, mert ő kihozza a hálószobából őket, én meg megszoptatom Sárit és visszafekszem, az csodákra képes. :)
- próbálj beiktatni privát időt. Ez nálam azt jelentette, hogy amikor legalább Julcsi aludt, én közben nem a háztartást vezettem, hanem pl neteztem, olvastam, filmet néztem (ez van most is), szóval kikapcs. És akkor is, ha S. fenn volt. Rengetegszer cicizte magát álomba pl. akkor, amikor én egy kézzel a leveleimet írtam, vagy újságot olvastam. Később amikor már nem ordított, de tele volt a pocija, nem volt álmos, akkor is betartottam ezt: leraktam egy kosár érdekesség mellé molyolni, én pedig közben a nlc cafén, vagy itt hörpölgettem a koffeinmentes tejeskávémat.
- ja, tej: érdemes egy olyan 10 napos teljes tejtermékmentes diétát végigcsinálni, hátha a tehéntej csinál nála vmi kellemetlenséget állandóan. Én S. 3 hetes kora után kezdtem, de nálunk nem hozott eredményt.
- és még 1 dolog: írhatsz esetleg Schneiderné Diószegi Eszternek. Nekem ő egy hihetetlen biztos támpont volt. Gyermekpszichológus és szoptatási tanácsadó is egyben. Olyan szinten tud lelket önteni az emberbe, hogy már attól fittebbnek érzed magad. Az nlc szakértői között is megtalálod.

Ami biztos: az anyukák terhelhetősége minden egyes gyerekkel egyre nő. :D Ugyanúgy mint a szeretet - duplázódik. Ez persze nem azt jelenti, hogy ne lennének olyan napjaink, amikor a falat kaparom, mert ők is extra nyűgösek, én meg épp hamarabb kapom fel a vizet mindenért, de esténként, amikor már együtt szuszognak, olyan boldogító, hogy vannak. :D
Kitartás! :D

A többiektől elnézést a kisregényszerű észosztás miatt, de nagyon szeretnék segíteni. :D
KM

Kép
Kép
kismok
 
 


Kismok
Titokban reméltem, hogy majd írsz, mert rémlett, hogy Te is küzdöttél vmi hasonlóval.
Hát, mást úgysem tudok tenni, mint elfogadni a helyzetet. :) De vannak azért jobb napok is. Pl. a tegnapról mára éjjel tök jó volt. Este 7kor hozták meg hugomék Rékát, aki elaludt a kocsiban. Így csak felvittem, átöltöztettem és lefektettem. Mivel Dóri is durmolt - általában így estefelé mindig elalszik jó mélyen, nem tudom, miért - így úgy döntöttem, őt sem fürdetem, hanem lerakom. Úgyhogy negyed 9kor már mindhárman húztuk a lóbőrt, és első kelés negyed éjfélkor volt (18.20-kor szopott előtte). Utána szépen visszaaludt. Aztán kettőkor meg negyed 6kor kelt megint. A negyed hatos után már nem aludt vissza, de legalább nem ordított. Hát, én is úgy döntöttem, hogy adom a cicit, ha kéri. Igaz, mára már rohadtul fájt a jobb oldali, még picit be is repedt a bimbó, de még bírja.
Hordozókendővel az a gondom, hogy nem igazán tudom megkötni, pedig van leírás is. Egyik nap végül egy elöl keresztezettet meg tudtam kötni és jót is aludt rajtam, de közben állandóan kilazult az egész. Délután meg már nem tetszett neki. De még nem adtam fel! Amúgy a mellkasomon szokott jókat durmolni. És csodák csodája, ma kétszer is le tudtam tenni a nappaliban a kanapéra, és nem ébredt fel rögtön. :) Cumit nem is fogadja el. Szopi ma nem volt olyan sűrű, de volt, hogy 1,5 óránként kért enni. Ez még okés??
Mi mindannyian együtt alszunk. Mondjuk Dórit nem merem magunk közé venni, ha Réka is ott van, de egész jól elvan az ágyában. Szerencsére Gábor, ha itthon van írtó sokat segít. Már többször átvette éjjel szopi után, hogy én tudjak aludni. Nem is tudom mi lenne, ha ő nem segítene. Kaját már amúgy is rendelünk, ha Gábor nincs itthon. Ha meg itthon van, általában ő főz. Tejet nem iszok, mert nem bírom én sem. Néha bekapok egy-egy joghurtot, meg max. még sajtot, de ennyi. De úgy vettem észre, már javul a pocifájása. Szerintem nem is igazán az a gond, hogy fáj neki, hanem nem tudja kipukizni magát. Van, mikor szuperül trottyant, de van, hogy csak a szélcső segít. Úgyhogy, remélem, kezdünk alakulni. A mai napra tkp. nem lehet panaszom.
Köszi a jó tanácsokat!! Elraktározom! És abszolút nem vettem észosztásnak! :)
Ja, és már annyit "javultam", hogy néha, ha épp dolgom van, hagyom sírni, nem hagyom, hogy teljesen kisajátítson. Remélem, ez még nem baj. Mert azért nekem is ennem kell néha, meg Rékának külön kaját csinálni. Na, ez még egy külön probléma a kakilásával együtt. Lehet, hogy inkább őhozzá kellene pszichológusi tanácsadás. :)
Szóval, mégeccer köszi!!!!!
gtünde
 
 


Tünde :D
örülök, hogy legalább egy-egy éjszaka alakulóban. :D Majd lesz ez jobb is. A 1,5 óránkénti szopi tök jó, Sári még most is gyakran űzi ezt a sportot. :wink: De akár gyakrabban is, olyan pici még a gyomruk, meg annyi mindenre jó a szopi. A pocakfájással úgyis csak akkor függ össze a gyakori cicizés, ha túl sok első tejet kapna a baba. De ezt látni lehetne a gyarapodásán, zöld kakin stb. SZóval tutira nincs ilyen gond nálatok.
Persze, hogy neked is kell enned, meg Rékának is. MEg időnként legjobb akaratunk ellenére sem tudjuk ringatni őket. Ez azért teljesen más mint a direktben sírni hagyás. Sztem egyébként később - nagyobb korukban - nagyon is meghálálják, hogy pici korukban a kis igényeiket mindig kielégítették és nem kellett hogy elveszítség az anyukájukba vetett ősbizalmat. :D

Hordozókendős leírásból kicsit nehéz belejönni a dologba, de párszor próbálgatod és menni fog az. Én először az zsebes-elöl keresztezettet csináltam, először nagyjából felkötöm és aztán teszem bele a babát. Youtube-on rákereshetsz, de pl. itt a babaneten, a hordozós topikban is nagyon sokat megtudhatsz a trükkökről. Van ott egy lány (Ónodi Ági - www.hordozo.hu), aki tanfolyamot is szokott tartani, hozzá még véleményezn is szoktak feltenni képet az anyukák. Esetleg még a www.mamami.hu jut eszembe, ott is lehet a hordozásról olvasgatni.

Mi van Réka kakijával? Csak azt ne mondd, hogy székrekedéses... :shock: Julcsival másfél éve tart ez a tortúránk és a fentebb említett Eszterrel sokat levelezünk róla. Elég gázos a helyzet nálunk is, sok év a megoldódása.

No, megyek pihikézem így az éjszaka előtt. :P

Ja, még annyit, hogy pneumót mi is adatunk be S-nak. Ezek szerint jobb több héttel karácsony előtt túl esni rajta, ugyi? A lázra akkor számíthatunk?

Haga :D
Albert kicsi hős volt! Meg te is! :D

Nelli :D
jobbulást nektek! Mióta Julcsi ovizik, nálunk is gyakori vendég a nátha, úgyhogy most elkezdtem vele Béres cseppet szedetni, hátha jó lesz megelőzésképp. Hogy van Domi betegsége? Sikerült azt a vizsgálatot megcsináltatni már?

Bogáncs :D
nekünk is ikeás etetőszékünk van, Julinál remekül bejött, nyaralni is vittük mindig. Sára sajna már hónapok óta feláll benne és onnan rámászik az asztalra - bekötés ide vagy oda. :lol: Neki valami 16 pontos biztonsági öves kéne, de abban meg valszeg ordítana, mert korlátozná a mozgásszabadságában. :lol:

Eldugulok most már, jó?:lol:
KM

Kép
Kép
kismok
 
 


Kismok
Hát, nem tudom, lehet-e székrekedésnek nevezni. A lényeg, hogy most pl. múlt vasárnap volt utoljára kaki. (mondjuk, amióta nem anyatejes a kakija, azóta csak 2-3 naponként kakilt, de akkor rendesen) De már két napja mondja, hogy kaki-kaki, ami azt jelenti, hogy jönne szegény kaki kifelé, de szerintem Réka visszatartja. Aztán mire eljut oda, hogy már nem tudja tartani, addigra kőkemény, vastag hurka lesz belőle, és kínszenvedés, mig kinyomja. Persze az összes doki a kajával oldaná meg, de mivel nem eszik mást, mint a probléma előtt, nem hinném, hogy ez lenne a gond. Mondjuk az evése is katasztrófális. Tegnap már szinte ünnep volt, mert bevágott 3 virslit. :)
Mostani éjszakánk szuper volt. Este 9kor volt szopi és csak hajnali 2.20-kor ébresztett. Szépen szopizott, majd visszaaludt. Köv. kelés 4.40-kor, ami szerintem nem az éhség miatt volt, hanem a puki-kaki miatt. Rottyantott is egy adagot, meg szélcsöveztem is, arra is jött, de még utána is nyögött. Kapott cicit, majd a mellkasomon elaludt, és ott jól is aludt, egész reggel 8ig. Úhogy talán alakulóban vagyunk. Már csak ezt a puki-kaki dolgot kellene megoldani vhogy, akkor talán nem ébredne fel hamarabb, mint ahogy éhes lesz.
Szopit mindig egy ciciből kap, ha meg 1 óra múlva kér még cicit, akkor uarra teszem vissza, pont azért, hogy hátsó tejet is igyon.
Köszi a további jó tanácsokat!!
gtünde
 
 


Bobóka!
KÖSZIII!!!!!!

Kép
Vendég
 


A legfrissebbek:


Kép apán jókat alszom

Kép ezért hívnak DURCI MARCINAK

Kép ilyen a box

Kép jééééééé

Kép Na ide figyeljetek!

Kép széles jókedvemben

Kép szempillabajnokom nem engedi ki a kezei közül a távirányítókat

Puszi mindenkinek. Hajrá!
boboka4
 
 


dobok sztárfotókat :D most ennyire telik, álmos vagyok :lol:
Kép
Kép

méhlepény: mellső falon magasan méhszáj felett
magzatvíz mennyisége átlagos
szívműködés ritmusos, 152/min
ép koponya, normál agyszerkezet
Jól telt gyomor és hólyag
zárt hasfal és mellkas
négy végtag ábrázolódik
orrcsont látható
CRL ülőmagasság 56 mm
fej átmérő 18 mm
nyaki redő 1,7 mm
fej körfogata 72 mm
has körfogata 62 mm
combcsont hossza 7 mm
becsült súly 61 g
adatok alapján magzat 12+2

Kép
gaby25
 
 


Sziasztok lányok!

Nagyon eltüntem,azóta pedig rengeteg mindent történt,kicsit a nevem ismás!
Gratulálni szeretnék az újabb kismamiknak,azt a mindenit,szinte már mindenki a 2. babáját várja :lol:
Gratulálok minden újszülött kisbabához,egytől egyig mindenki gyönyörűséges.

Mi jól vagyunk M hatalmasat nőtt,igazi rosszaság,kezdünk belemenni a dackorszakba,kapjuk az ívet tőle rendessen :lol: :roll:

puszi Mindenkinek!
ella-
 
 


Gaby :lol:
Gratula a kicsi pocaklakóhoz, aki nem mellesleg - szerintem - lány :roll: Aludj csak, amíg van rá lehetőséged!!!

Bobóka :D
Nagyon édes mindkét kicsi fiad!! Márkuci igazi hajas baba, s azok a szemek :shock:

gTünde :lol:
Nagyon tetszik a közös "olvasós" képetek Rékával :wink: Dorka is nagyon szép, nagy baba, most már nem annyira hasonlít a két csajszi, mint egy hónapja :wink:

Haga :D
Jajj, nagyon rossz volt olvasni, hogy mi történt Alberttel, de a lényeg, hogy túl van rajta :lol: Anyukád egy hős!!!
Képek vannak a picassán, link az aláírásomnál, mert nem volt idő kicsinyíteni őket....ott az összes eddigi képe Marcusnak :wink:

megyek, mert pakol a Drágám :lol:

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Babóka
gyönyörű!

Gaby
de jó, hogy ilyen sokat láttatok a kicskiből, írtó édi!

Mi nov 22.én megyünk 4D-re gondolom ott megtudjuk a nemét. De fiút álmodtam :)
Aranyér-problémákkal küzdök, ha vkinek van tuti tippje, várom!

Kép
Kép
emma1976
 
 


Sziasztok!

Gaby :)
Szuperek a sztárképek :lol: Örülök, hogy minden rendben van :lol:


Szilvia :)
Meglestem a képeket :) Nagyon édes Marci baba :)
Nekem is van picasám, de képzeld, már csak nem nyilvános albumokat csinálok, mert sorra tűntek el a legjobb képek róla! :evil: :?: :idea:
Hogy vagytok amúgy?
Nem sokat írtál magatokról :(


Boboka :)
Nagyon szép Márk baba! Ekkora hajzuhatagot és szemeket:) :lol:
Krisinek tényleg szép hosszú szempillái vannak, majd a lányoknak biztos nagyon fog tetszeni :)
Minden oké?

Emma :)
Drukk az UH-hoz. Ugye majd mutizol képeket? :wink:
Tényleg, és kisfiút vagy leányzót szeretnél? :)
Aranyérre sajna nincs ötletem. Igaz, nekem szülés után nem sokkal alakult ki, és beletelt amig meggyógyult. :oops: Bár én semmit nem használtam.
Én kaptam szülés előtt hűsítő, jegelő betétet. Az nagyon jó volt a gátsebre, de amúgy ajánlották aranyérre is. Kérdezd meg a patikában, hátha tudnak szerezni. Igaz, én Canadából kaptam :)


Mi jól vagyunk. Amióta felvágták Manóca nyelvét, nincs nagy csönd a lakásban :lol: Be nem áll a szája, és még cifrázza is :lol:
Vettünk etetőszéket, igaz bizományiban. Műanyag, semmi extra, de eddig jól bevált :)
Képzeljétek, tegnap úgy összefo*ta magát, hogy hárman takarítottuk ki a sejhaját és még meg is fürdettük :oops: :lol:

Más...
Csajok, aki mostanság vesz női cipőt, vagy női felsőruházatot, tudna nekem számlát kérni? Sürgős lenne, november végén le kell adnom :twisted: Még 10 ezerről hiányzik számla, de én nem tudok már semmit venni :? Ha csak a fele meglenne, az is nagy segítség lenne! Aki tudna segíteni, priviben leírom a címet.
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: