Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Csillag! Azt szerettem volna még megkérdezni, hogy Neked pont ilyen a sterilizálód? És hogy ez pontosan hogyan is működik?
Én pont a mostani Kismama magazinban olvastam erről a tejleadó reflex beindulásáról orgazmus közben. Hát, majd valahogy ezen is átlendülünk. Valamit valamiért elv!

Rita! Ha Neked ennyire bevált ez a Babydream-es pelus, szerintem legközelebb már én is olyat veszek. Zoli unokatesója is olyat használ, és Ő is esküszik rá. Egyébként, én minden DM-es terméket nagyon szeretek. Jó takarítást Neked! Ezek szerint Regi oviban, Zalán alszik!

Majga! Akkor már most sem kímél Téged a 3.fiacskád! Én imádtam, ahogy ficánkolt, most meg annál is jobban! :lol:

pedi
Kalocsa
 
 


Sziasztok!

Majga örülök hogy jól vagytok!!! Én tök jól viselem! Lara is szokott nagyokat rugdosni, meg (szerintem) a popóját dugja ki a köldökömnél mindig! Tegnap este teljesen eldeformálódott a hasam, egy kis időre átköltözött a bal oldalra, Zolinak nagyon tetszett a látvány! :)

Pedi, Kati milyen éjszakátok volt???

Kép
Kép

Moncsi
monalux
 
 


Pedi, igen, nekem pont ilyen sterilizálóm van, de persze vannak ennél sokkal hiper-szuperebb gépek is. Ez egy jó nagy gép, nem csak cumisüveget lehet beletenni, hanem mivel rácsos a felső kosara, így oda szokta beleállítani a cumikat, meg oda tettem a mellszívó alkatrészeit is. Az egészen pici darabok se pottyantak le az alsó kosárba.
Működése nagyon egyszerű, bele kell önteni 0,8 dl vizet (desztilláltat szoktam) és ezt forrósítja fel a gép és a gőzben elpusztulnak a baktériumok. Mire végez a gép, eltűnik belőle az a kevés víz amit bele kell önteni. Két használat között ki szoktam törölni a belsejét, hogy ne a szennyezett vízcseppekkel keveredjen a következő adagnál beletöltött víz.
Egyébként lehet olyanokat is kapni, amikben van egy szűrő meg egy víztartály ami összegyűjti a szennyezett vizet. Én azért nem adtam ki több pénzt ilyenre, mert szinte csak a cumik és időnként pár csörgő sterilizálására használjuk. Nekem most nem kell se cumisüveg, se mellszívó.
Amiről jókat olvastam és a szuperebb kategóriájú, az a Momert márkájú. (Me persze az Avent, de az 20.000 Ft körül van.)

Rita, én úgy olvastam még régebben erről a tejleadó reflexről, hogy sokszor az is elég ha csak rágondolsz a gyerekedre vagy etetési idő közeleg és elkezd magától folyni a tej.
A szexis fehérnemű nálunk is rendszeres "kelléke" az összebújásoknak. :wink: Azzal tényleg ki lehet védeni az illúziórombolást.
MÉg egyszer köszi a tippet Gergő combijára, úgy néz ki, hogy teljesen rendbe jön.

Mona, Majga, nekem csak most esett le, hogy Ti szinte egyszerre fogtok szülni. :oops:

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 

 
 

Csillag! Köszi, azt hiszem be fogok szerezni egyet. Már tegnap nézegettem őket a neten. Végül is az a sterilizáló folyadék amit veszek, az is több mint egy ezres, és már lassan el is fogy, pedig két hete vagyunk itthon. Szóval, asszem gyorsan visszajönne az ára. A fejésről meg annyit, hogy nekem egy darabig muszáj lesz fejnem, legalább annyit, ami ömlik. Kipróbáltam, hogy nem fejek szopi után, de akkor a következő szopira úgy megtelik, hogy szinte ömlik szegénynek a szájába, és folyton félrenyel. Szóval, egyenlőre marad a fejés. Annyit nem ér az egész, hogy belefulladjon, arról nem beszélve, ha ilyen intenzíven jön neki, a pocakját is jobban megterheli.

Mona! Rakhatnál már egy pocakképet nekünk! Annyira szép nevet választottatok.

Köszi, nekünk jó éjszakánk volt. Este negyed8kor szopizott, utána Zoli átvette, büfiztette, simizte a hátát, volt egy adag kaki, tisztába tettem. 9kor letettük, legközelebb 1:20kor majd 4:45kor ébredt. Aztán meg 8után és most is alszik.

Ami egy kicsit aggaszt! Tapasztalt anyukák segítség!
Elegem van ebből a qrva csuklásból. Annyira sajnálom szegényt. Mostanában szoktam neki rá adni cicit, és el is múlik, de általában pont cicizés után szokott csuklani, amikor már nagyon nem hiányzik neki még az 10-20ml. A másik, még mindig nagyon sokat tüsszent, és egyik este amikor büfiztettem, volt egy kis takony a pelenkán. Meg tegnap az egyik orrlyukában egy kis száraz. De amúgy meg mindig figyelem az orrlyukait, és teljesen tiszták. Viszont szopi közben néha úgy veszi a levegőt, mint Darth Vader. Zoli azt mondja, szerinte, amíg nem vesszük észre az orrlyukaiban, hogy lenne cucc, addig nem kell aggódni. Szerintetek?

pedi
Kalocsa
 
 


sziasztok!

háááát! akkor marad a sexizés! :lol:

majga: tényleg, ti együtt szültök majd monával. izgi!!! fiacskád nem semmi! mi lesz később???

rita: jó takarítást. nekem is nagyon kezdenem kellene, mert szalad a ház. de ma levegőzni is fogunk, ha a fene fenét eszik, akkor is!
a mosógép már dübörög ezerrel.

mona: igen, igen! kérünk pocak fotót! én is imádtam, amikor kidugta bogi egyik-másik testrészét nekem. a kis talpacskáját a mai napig imádja, ha puszilgatom.

csillag: nekem most az aventes mikrós sterilizálóm van. abból nem tűnik el a víz, mire lejár. miért? és alig akarnak a vízcseppek is kiszáradni a poharakból, miután kiveszem a gépből.

pedi: qurva csuklás! ne is mondd! bogi dettó. rengeteget csuklik. mondjuk ő szinte mindig cuppogva eszik és nem tudom "leszoktatni" róla, bárhogy adom neki oda a cicit.
nem lehet, hogy csak a tejcsi jön vissza az orrán? néha nálunk is van, amikor mohózik.

nekünk is jó éjszakánk volt. 11-kor evett, aztán 4-kor, aztán negyed9-kor, most megint alszik.
lassan haladunk az egyedül elalvás felé. juhééééé!

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Api telefonjában van kép, majd ha hazajön akkor teszek fel!!

Pedi, Kati én ugyan nem tudom még, hogy tényleg jó e, de az egyik ismerősöm mesélte, hogy az Ő Kislánya is milyen sokat csuklik, és ő azt szokta csinálni, hogy egy kis pohárba "fej" pár csepp tejcsit, és abból itatja meg a Babát, és ettől elmúlik nála mindig!!!

Kép
Kép

Moncsi
monalux
 
 


mona: én már próbáltam itatni pohárból egy kis babavízzel, de nem segített.
mit csinálsz ma?

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Kati most raktam meg a tűzet, mosogattam. Vasalni kellene, de nem hiszem, hogy lesz kedvem hozzá...Ma leginkább semmit nem csinálok, max. kajcsit, csak nem tudom, hogy mit!
Már nagyon várom, hogy mehessünk mi is nagyokat sétálni!
Este megyünk dokihoz!

Nyári Babát is szoktatni kell a levegőhöz, vagy lehet egyből "nagyokat" sétálni???

Kép
Kép

Moncsi
monalux
 
 


mona: szerintem szoktatni kell fokozatosan, persze valamennyivel egyszerűbb, de ők is megfázhatnak, mivel kint lesz 30 fok, bent pedig 20 körül.
drukk a dokihoz!

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Kép Kép Kép Kép

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Nagyon szépek vagytok, és milyen nagyot nőtt már! Szerintem Bogica nagyon hasonlít Rád, főleg a szeme, szája!!!

Kép
Kép

Moncsi
monalux
 
 


szerintünk is szeme és szája az enyém. más nem. ja! meg a görbe kisujja! :lol:

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Az én kisujjam is görbe, mindkét kezemen! :)

Kép
Kép

Moncsi
monalux
 
 


Mona, szerintem időjárásfüggő, hogy kell-e szoktatni a levegőhöz a nyári babát. Én Bencust az első héten nem vittem még ki (Ő augusztusi), igazából nekem esett jól idebent pihenni meg hűsölni... :oops: 8) Utána viszont amikor összeszedtem az erőmet már sokat voltunk a levegőn és jó nagyokat szunyált a babakocsiban.

Csuklás: már írtam, hogy ekkora babáknál tök természetes! Gergő és Bence is minden kajálás után csuklott amikor annyira picuri volt, mint Bogi vagy Bálintka. Nem kell vele csinálni semmit! Ez őket nem zavarja. Nálunk Anyósomat zavarta, Ő jegyezte meg, hogy "ez a gyerek állandóan csuklik". :twisted: Ne aggódjátok túl ezt a dolgot! :wink: Gergőcire már jó ideje nem jellemző. Most naponta 1 max 2 alkalommal csuklik és már nem hosszan.

Pedi, a tüsszögés is természetes, nem jelenti azt, hogy megfázott. Ők még csak így tudják "kifújni" az orrukat. Gergő is tüsszög, mégsem volt még se beteg, se náthás. Amit láttál Bálintkánál, szerintem is simán lehet egy kis megszáradt anyatej. Néha, ha láttam, hogy Gergő orrlyukában (de egészen kint) van egy kis ilyen "darab", akkor fültisztító pálcával óvatosan kiszedtem. ezzel könnyebb volt, mint a textilpelus csücskével. Orrszívót szigorúan csak akkor szeretném elővenni, ha nátha miatt szükség van rá. Akkor sem sokszor mert ha hosszú időn át csinálod, irritálhatja a nyálkahártyát és egy idő után emiatt termelődik sok váladék...
Egyébként nálunk most Gergőnél a kórházi tornák alkalmával már a sírás miatt termelődik sok orrváladék és az szárad meg. Ezt aztán ki szoktam óvatosan szedni ha már látom, hogy egészen kint van vagy egyszerűen csak kiprüszköli egy-egy tüsszentéssel és mr csak le kell törölnöm az orrocskája mellől.

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Kati, nagyon szépe Bogika! Tényleg hatalmasat nőtt!

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Sziasztok!

Mia, gratulálok Lili babához, sok boldogságot és tejecskét kívánok, és mielőbbi hazamenetelt.

Csillag, Gergőci nagyon ügyes, gyönyörűen fejlődik, és a 700 gramm is szuper. :D

kati, szépek vagytok! Nagyot nőtt Bogica.

Pedi, szerintem ha nem akarod növelni a tejmennyiséget, ne fejj ennyit. Nem kell megvárnod, amíg nem jön több, próbáld meg, hogy csak annyit fejsz, amíg feszül a cici, illetve szopi előtt valamennyit, hogy ne ömöljön Bálintka szájába a sok tej. Így nagyon nehezen fog beállni a kereslet-kínálat. Csuklást, tüsszögést Csillag leírta, az említett levegővétel se gond, néha Marcus is tortyog, dokit, védőnőt kérdeztem, teljesen normális, azért lehet, mert esetleg meg van nagyobbodva az orrmandulája. Szóval semmi gond nincs. :wink:

Mona, drukk a dokihoz!

Majga, a plusszkilók tényleg nem látszanak!

dike, próbálj meg nem aggódni hízáson, illetve ha nem megy, napi 5x egyél keveset, teljes kiőrlésű cuccok, sok gyümölcs, zöldség. Marcus 3,5 hónapos, és ugyanennyi kiló maradt rajtam, ami szerintem le fog menni. Múlt héten belefértem a 38-as farmeromba, szóval nyugi! :wink:

Rita, érdekes, hogy nektek a babylove bevált, a pampers nem. Persze baba válogatja, mi a jó neki. :wink:

Nita, meggyógyultál?

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


először is MIA NAGYON SOK SOK GRATULA A KIS LILIHEZ :)

Csillag . nekem nem spriccelt a cicim :):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Köszi csajok a megnyugtatást! Közben itt volt a védőnő és Ő pontosan ugyanezeket mondta, amit Ti!

Beze! Gratula a 38-as nadrághoz! Látod, látod, pedig Te is hogy el voltál keseredve! :wink: Egyébként, az egyik Anyák Lapjában egyszer olvastam, hogy azok az anyukák, akiknek kevesebbszer kell kelni a babájukhoz, effektíve egyszerre több órát is tudnak aludni, gyorsabban visszanyerik az alakjukat, mint akiket nem hagy a baba. Ha jól emlékszem, eleinte Nektek is voltak zúzós éjszakáitok.

Csillag! Megnéztem a neten ezt a Momertet, találtam újat 7ezerért! Illetve voltam fent a városban, és ott meg használt Severint találtam 4ezerért. Majd még gondolkodom rajta. Ti mit csináltatok ma?

Kati! Nagyon cuki Bogi baba, és mekkora már! Hány kg? Ti most mekkora rucikat használtok?

Mi voltunk egy nagyot sétálni. Bálint délelőtt csak két órát bírt ki két cicizés közben! :shock: Megetettem, majd megindultunk. 2órát sétáltunk, voltunk DM-ben, meg bababoltban, ahol vettem neki egy-két dolgot(minden 50%-os most). Majd hazaértünk, és még aludt a teraszon 3/4órát, hagyott megebédelni. :lol: Utána szopizott(ekkor eltelt 4óra a két szopi között), majd jött a védőnő, Ő közben elaludt ahogy beszélgettünk mellette. Nagyon meg vagyunk dicsérve. Mondta, hogy látszik, hogy szépen hízik Bálint. Viszont, sajnos ez mégis szájpenész. :( A szerencse, hogy csak a felső ajkánál van. Pedig már annyira tiszta volt neki.
Jövő héten csütörtökön megyünk az első tanácsadásra, már annyira várom, hogy kiderüljön mekkora.

Ja, Kati! Képzeld, a Mam-os cumit Bálint is elfogadja, és erre azt mondta a védőnő, hogy az anyatejes babák jobban szeretik a latex cumit, mint a szilikonost. Azt hiszem jól írtam. Ti mikor mentek tanácsadásra?

pedi
Kalocsa
 
 


Kedves Topiklakó!

Kommentelj még holnap estig a Babanet cikkeihez, hátha Te leszel az a szerencsés, aki nyereményjátékunk keretében ezen a héten egy remek Chicamaca baba és gyerekfüggőágyat nyer majd, a Fuggoagy.hu jóvoltából!

Kép

Nemcsak nyerhettek, de segíthettek is azzal, ha például eláruljátok: ha már szükség volt rá, miképp szabadították meg a gyereket a fejtetvektől?

Elő a farbával: szerintetek szükség van-e napirendre egy baba életében, vagy sem?

Kedves Olvasónk írását is kommentelhetitek, ahol a maguk kálváriáját osztja meg számtalan praktikus tanáccsal fűszerezve, húgyúti fertőzés témakörében.

Hasonló jellegű, igényes és praktikus írásokat egyébként szívesen publikálunk, nemcsak a Te Történeted rovatban - bár oda is várjuk történeteiteket. Írásaitokat erre a mélcímre küldjétek: szerkeszto kukac babanet pont hu.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Ma délután mikor mentem Regiért, beugrottam a védőnöhöz, mert nem javul a jobb mellemen a seb. Elég mélyen berepedezett, úgyhogy kenegetem most már sudocrémmel. Ezt ajánlotta a védőnő, meg elmondta hogyan szoptassam, mert a nyelvével kidörzsölte, ezért lett ilyen. Sőt ha ez nem javul, még mellgyulladást is kaphatok, antibió stb. Nem szeretném. Fáj is piszkosul. Bár viszonylag sok tejem van, ha sikerül tartani a 3-4 órát (pl. délelőtt, vagy délután), akkor lehet elég lenne az 1 cici, a másikat meg kifejném, csak addig lenne így, amíg nem gyógyulna. Meg szabadon kéne hagyni, de nem nagyon megy, mert úgy még jobban fáj. Ha jól emlékszem Reginél is pont itt volt egy repedés, de valamikor elmúlt, garmastant használtam, úgyhogy most rendeltem azt is a patikában. Bár az már 4-5 hós korában volt. Nem szeretném itt befejezni a szoptatást, remélem nem lesz gond belőle, mert a fájdalmat kibírnám hónapokig is, de sajnos ez még lehet rosszabb is.

Elkészültek az ovis csoportképek, jók lettek, 4-et csináltak, abból 3 jól is sikerült.
A szeletív hulladékos kiállítást is megnyitják holnap, mi már megkukkantottuk, nem hivatalosan. :wink: A legtöbbet Regiék csoportja csinált, majd lefotózom. A müanyag flakonból készült virágok jól sikerültek, olyan én is csinálok majd. Egyébként a savanyúságos müanyag vödör is nagyon jó, Regi szeret pakolni bele, ragasztottam rá kis átlátszós figurákat. Így most lett egy hello kitty-s vödre (gumicukor zacskójáról vágtam ki). Szóval mire nem jó, az ami egyébként a kukában kötne ki.

Pedi
A babydream-os a rossmannos pelus, a babylove-s meg a DM-s. Egyébként a dm-s sem rossz. Kiváncsi vagyok ez az osztrák pelus milyen. Bár már mindegyik ugyanazt tudja, szóval a különbség az árban, és a mintában van. :lol:
Regi oviban volt, Zalán meg mindig olyan jókat alszik mikor hazajövünk, úgyhogy ő a konyhában volt hordozóban, én meg a szobát takarítottam. Kihúzkodtam mindent, portörlés, stb. Meg kicsit át is rendeztem, Zalán lakrészét. Most jobban hozzáférek a kiságyhoz, amint találok légzésfigyelőt, be akarom szoktatni.
Csuklásra jó a cici, de ahogy te is írtad, náluk is szopi után van mindig, szóval ez egy ördögi kör. Csak ha nagyon zavarja, sokáig csuklik, akkor érdemes rá ciciztetni. Egyébként Reginél én is csináltam ezt. Zalánnak még egyszer nem adtam cicit csuklásra.

Csillagvirág
Nekem is van valamilyen sterilizálom, de Reginél nem használtuk, mert nem cumizott, és cumisüvegje sem volt. De még Zalánnál jól jöhet, bár jobban örülnék ha ő is sokáig szopizhatna.
Mi is fültisztitópálcikával szedjük ki ha van valami az orrában. Sőt még Reginek is, mert nem tudja alaposan kifújni. Zalánnak, csak óvatosan, amihez könnyű hozzáférni.
Orrszívót úgy tudom, csak akkor szabad, ha folyik az orra. Egyébként nem.

Kati
Jól tettétek ha sétáltatok. Nagyon jó idő lett délutánra. Zalánt hordozóban vittem, mert védőnőnél voltunk, aztán az oviba mentünk (ezek egy helyen vannak) Regiért. Majd utána még a kinti játszótéren játszottak a gyerekek, mi meg babás anyukák beszélgettünk. Mosógép kétnaponta megy. :? Mondjuk most a hétvégén nem mostam, de ma már összegyűlt egy adag szines. Holnap meg fehéret mosok.
Most nálunk is így van a kiságy, baloldalt meg a pelenkázókomód.

Mona
Nem, a 10 nap ott is kell, de legalább 1 hét, mire kimozdulhattok babakocsizni.
Vendég
 


beze: HATALMAS gratuláció a 38-as nadrághoz!!!!

pedi: sajnálom a penészt!
bogit két napja mértem meztelenül, akkor 3780g olt. szerdán megyünk egy hós státuszra. most kezdi kinőni bogi az 56-os cuccokat. ami a furi, hogy a végtagjain még simán jók, de a törzs részén kicsi az összes body és rugi is. lassan növöget bele a 62-esekbe, amikből nem állunk még jól, de szerencsére már jobban jövök-megyek én is, akár vele is, így nem gond beszerezni. bevallom, eddig én a scamp cuccokra esküszök. a brendonosok is eltekerednek és mosásnál a plüssök szinte elkopnak. :roll:
bálint mekkora? hányas cuccai vannak?

ma mi is nekiindultunk a városnak bogival. bementem vele a központba, ott rátettem a hordozót a babakocsira és mászkáltunk, intézkedtünk, vásároltunk. szuper volt.és az én nagylányom két órát hang nélkül nézelődött. annyira szuper volt.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Megjöttünk...

Doki előtt és után is sokat mocorgott a Lánykám, persze pont akkor bealudt, teljesen összegubózott! Minden rendben van! Méhszáj teljesen zárt! Végre megkaptam a vérvétel eredményeket, minden tökéletes!

Jövő hétfőn, vagy azt követő hétfőn kell mennem a cukorterhelésre!
Jupi-jupi már itt tartunk :)

Kép
Kép

Moncsi
monalux
 
 


Jah és kaptam vasat a magnézium mellé...

Kép
Kép

Moncsi
monalux
 
 


Beze, gratulálok a 38-as nadrághoz! Nagyon ügyes vagy! Irigy-irigy... Elárulod nekem, hogy kb miket szoktál ebédelni???? Most már én is csak teljes kiőrlésű bucit eszem reggelire és vacsorára, mégse mozdul lefelé a mérleg nyelve. :cry:

Pedién 4000 FT-ért vettem a sterilizálót a Teszveszen úgy, hogy - bár garancia nem volt már rá - de soha nem használták. Szerencsém volt.

Sajnálom, hogy Bálintkának mégis szájpenésze van, remélem gyorsan el tudjátok tűntetni.

Mona, örülök, hogy minden OK Nálatok! Juj de jó, hogy így mocorog a kis Lara Apucinak is! Ezt annyira de annyira szerettük mi is!!!!!!!!!!!

Kati, szuper napotok volt! Ügyes Bogi, hogy így nézelődik séta és ügyintézés közben!

Rita, a Garmastan nekem is rendbe tette a mellbimbómat akkor amikor Bencénél kisebesedett. (Gergővel ügyesebbek voltunk, Ő első perctől kezdve úgy eszik, hogy nem sérült meg a cicim.)

Én most egy kicsit lélekben leeresztettem... :? kezdek belefáradni ebbe az állandó feszített menetrendbe amit Gergőci miatt követnünk kell nap mint nap. Nem hangzik soknak az, hogy naponta 2x20 perces tornánk van, meg minimum 2x 10 perc fekvés kitámasztva párnákkal, de mégis úgy érzem, hogy egy kicsit kezdek "megfulladni"... nem tudok semmi mással foglalkozni, csak a gyerekekkel. Tudom, hogy ezért vagyok itthon és ez a dolgom, de mégis annyira vágynék arra, hogy magammal törődjek egy icipicit. :oops: :oops: :oops: A tornákkal az a gond, hogy úgy kell csinálni, hogy Gergő ne legyen éhes, ne legyen fáradt, elég idő teljen el a szopi után, hogy ne jöjjön ki belőle minden, de mire ez az idő eltelik, sokszor jön a 30 perces beájulása, utána ha felébred, újra megéhezik, akkor újra várni... ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ és akkor itt van Bencus, vele is sokkal többet kellene foglalkoznom mint amennyi belefér az időmbe és emiatt lelkiismeret furdalásom van. A házimunkáról már nem is beszélek... az is állandóan tornyosul a fejem felett. Alig hogy befejezem, kezdhetem elölről. Most is már 2 napja halogatom a fürdőszoba takarítását, de már előre tudom, hogy holnap se fog beleférni az időmbe és ez frusztrál. Reggel megyünk a kórházba tornára, délután 3-ra meg bőrgyógyászhoz (mégis elviszem Gergőt, mert még mindig nem szép a combijánál), a köztes időt meg a Szüleimnél töltjük.

Na eleget panaszkodtam és irigykedtem (persze csak magamban) Rátok. Én is szeretném, ha az lenne a legnagyobb problémánk, hogy sokat csuklik Gergő vagy hogy rucit kell neki vennem... de nekem más lapokat osztottak odafent. Ez van... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
(ezt most nem bántásból írtam, remélem tudjátok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Sziasztok!!!!!!!

Pedi a csuklással nem nagyon tusz mit tenni...a babát nem zavarja inkább csak minket......

Kati isszonyatosan helyes a kis menyem!!!!!!
azt a forgót az ágy szélén nem jól tetted fel....a rácsok között kell oda fogatni és akkor egyenesen fog állni!!!!:))))

Beze már majdnem...még hajnalba néha bedugul az orrom .....

Pedi a latexes cumik sokkal jobbak és puhábbak.míg a szilikonosak kemények....azokat egyik se szerette nálunk se....

Virág teljesen megértem amit írtál..........úgy segítenék!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita, drága vagy! Puszillak!!!!!!!!!!!

Nem azért írtam ám le a gondolataimat, hogy sajnáljatok, hanem egyszerűen jól esett kiírni pár dolgot, ami nyomaszt... egy kicsit megkönnyebbültem. :wink:

Cumi: Gergőnek is a Mam latex jött be.

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Jó reggelt!

Rita! Tényleg összekevertem a DM és Rossmann márkát. Na, de én is azt mondom, hogy egyre megy, csak a neve más! :lol: Figyu, Zoli unokatesójának nagyon durva sebe volt a bimbóján, állandóan vérzett neki és Ő bizony eljutott az antibigyóig. Nekem Ő ajánlotta(mert nekem már a kórházban sebes volt mindkettő), hogy sima körömvirág krémmel kenjem, és tényleg amennyit csak lehet szabadon kell hagyni. Illetve még az is jó, ha néha néha nyomsz rá egy kis anyatejet. Valamint azt mondják, hogy amennyire bírod, szoptatni kell. Ezt én is alátámasztom, mert nekem akkor mindig jól kiázott. Remélem, hamar rendbe jössz, mert ez marhára nem kellemes.

Csillag! Hát, én aztán abszolút megértelek. Nem is tudnám ebben a pillanatban elképzelni, hogy itt legyen nekem most egy másik gyerkőc. Most én is nagyon őszinte leszek. Nem gondoltam volna, hogy ennyire aggódós anya leszek, én aki mindig mindenhez pozitívan álltam. De ez más! Most már kicsit jobb, de az első két hétben állandóan azon kattogott az agyam, hogy vajon jól csinálom-e, minden jó lesz-e Bálintnak. Hihetetlen érzés, és ezt hiába írja le előtte nekem bárki, úgysem tudtam volna felkészülni, vagy elképzelni és most azt mondom, akinek nincs gyereke, az ezt soha nem is fogja megérteni. Bizony, volt, hogy a tesómnak sírtam a kamerába, és mondtam neki, hogy tényleg ne szüljön gyereket, hanem szeresse és gyönyörködjön az enyémben. :oops: Mondjuk Ők nem is terveznek babát. Aztán volt, hogy Zoli hazajött, és mondtam neki, hogy nem lesz több gyerek. ÉN azt akarom, hogy Bálintnak minden jó legyen és meg legyen. Persze, ezeket a dolgokat ahogy kimondom, máris lelkiismeret furdalásom van, de mégis megfogalmazódik bennem. És akkor én még ne szóljak semmit, mert egy tündérbogár a fiam. Gondolom, azért Ti tapasztalt anyukák megértitek, amit írok. Én borzasztóan szeretem, imádom ezt a gyereket, és Ő a legnagyobb kincsünk, az életünk, de nem gondoltam volna, hogy tényleg ennyire lehet érte aggódni. A másik, hogy amikor Zoli hazajön(persze Ő magától is, mert alig látja, alig várja, hogy vele lehessen), de egyből elviszi tőlem Bálintot, Ő büfiztet, altat, vagy nyugtat, ha Bálintnak vmi baja van.
Szóval, Virágom! Nem panaszáradat, de itt megértitek/értjük, amit a másik érez. Ezért IS vagyunk itt!

Kati! Bálint múlt hét hétfőn volt 3540g. Most már a 62-es rucikat hordjuk, az 56-osak már nagyon kicsik voltak, nem tudta kinyújtani a lábát, meg alig tudtam begombolni a bodykat.

Mona! Bálint dettó ugyanilyen volt. Amíg oda nem értünk a dokihoz, nagyon aktív volt, utána szintén, de uh közben aludt. Egyébként a gyerkőcök annyira nincsenek oda az uh-tól, szerintem ezért is "bújnak" úgy el olyankor.

Nita! Köszi a cumis tapasztalatot, ma veszek még egyet Bálintnak. Amióta a szájába teszem, nincs pelenkázás közben üvöltés. Zoli nagyon nem örül neki, de nem érdekel, nekem ennyit megér. Arról nem beszélve, hogy szopi után állandóan tömte az öklét a szájába, pedig evett rendesen, most viszont beteszem a szájába és pillanatok alatt elalszik. Igaz, később kiköpi, de már ez is haladás.

pedi
Kalocsa
 
 


Kati
Milyen a "scamp cucc"? :oops: Még sosem hallottam erről, ez egy márkanév?
Magyar árut ritkán veszek, ha mégis akkor FF-st, amúgy rühellem a tescot, de néha egy egy babaruhát kapunk onnan, és tényleg jók.
98 %-ban angol babaruháink vannak, és szerencsére nem kopnak, nem tekerednek, jók.
Zalánnak még van egy, kettő 56-os, de 62-eseket hord már, csak ugye a méretre nem lehet adni.
Most pénteken lesz itt a faluban bababörze, úgyhogy majd beújítok néhány új holmit, bodykat meg rugikat, kiskabátot, pulóvereket, nacit.

Mona
Eddig minden eredményed jó volt, ugye? Így szokott lenni, nálunk mondjuk uh-on mozgott, de nst-n állandóan piszkálni kellett.

Csillagvirág
Én is egyből arra gondoltam, hogy nem jól rakom cicire, mert Reginél ugyanez a mellbimbóm, ugyanott volt berepedve. És a védőnő szerint, ez eléggé berepedt. Azt mondta, most úgy szoptassak, hogy teljesen hajoljak fölé (ülve) és úgy adjam a szájába, hogy az egész bimbóudvart bevegye, ez még nem is gond, csak ahogy szívja ki-ki csúszik egy része. A hátam meg eléggé ki van ettől. Viszont ha fekve szoptatok kevésbé fáj, szóval lehet mégis maradnék ennél. Délután jön meg a kenőcsőm, addig sudocremmel kenem. Éjfélkor kapott még ebből a mellből is de aztán csak reggel, addig meg a köztes szopi alatt csak a másikból. Majdnem 6-7 órát pihentettem, de semmi javulás. :cry: Most reggel megint kapott, aztán pihentetés, majd délutáni séta előtt ismét kap belőle. Az megint kb 7 óra. Szerencsére tejem van elég, úgyhogy így meg tudom oldani.
Megértem, hogy fárasztó, mert ezek a tornák fix időhöz, vagy helyhez kötöttek. Én sokszor a d vitmanint is elfelejtem, aztán este jut eszembe.

Nitácska
Regi egyáltalán nem cumizott. Zalán egy kicsit elfogadta, de ő is a latexeset, a szilikonos nem jött neki be. Ráadásul a latexesnek a formája is kicsit hasonlít a mellbimbóhoz.

Pedi
Rossmann és Dm, vagy aldi és lidl, egyformák mindkettő. Pl. az aldis bolognai szósz egy az egyben ugyanaz, mint a lidl-s.
Nekem nem is sebes, hanem egy repedés van a bimbó alatt, de elég nagy, még nem vérzik.
Anyatejjel próbáltam napokig, de nem használt. A védőnő meg azt mondta, hagyjak szüneteket, és ne szoptassak annyit ebből a mellből, mert nem fog begyógyulni. A melltartót és betétet elhagytam, inkább gyakran cserélek trikót, abból is a lazábbakat választottam. Éjjel meg szabadon hagytam, csak szoptatáskor itattam fel a kifolyó tejet, szóval remélem használ, mert nem várnám meg míg elfertőződik. Így érzékenyebb a mellem, ha kicsit hozzáér a ruha, de mindegy csak javuljon a helyzet.
Szerintem egyébként nem csak az számít, hogyan teszed mellre, hanem a babák is más technikával szopiznak. Regit 19 hós koráig szoptattam, némi tapasztalattal azért már rendelkezem, vele rengeteg pózt kipróbáltunk, amit pl. Zalán még nem visel el, pedig azzal javulna a sebem, ugyanis akkor a nyelvével a felső részét dörzsölné. Ez amikor hason van, és a válladnál van a teste, elég érdekes, de majd megpróbálok képet tenni, talán valamelyik szoptatós honlapon fent van. Én is könyvben láttam.
Vendég
 


jó reggelt!

megint jó éjszakánk volt. kezd beállni, hogy van szopi éjfél körül és 4 körül. ma is éjfélkor volt és 4.15kor, majd alvás volt fél9-ig. én is ki vagyok pihenve teljesen.
sajnos az is kezd általános lenni, hogy este van balhé. amolyan semmi nem jó másfél óra... :roll:

nita: köszi, tudom, hogy nem jól van felrakva a kígyó, de az olyan mobil darab, mert visszük a hordozóra, meg néha a babakocsira is.

pedi: én is totál aggódás vagyok! miért sír? nem fázik-e? nem folyik-e az orra? ki ne csípje a pelus? miért bandzsít be néha? a pocakján is tejpöttyök vannak-e? stb, stb, stb........

csillag: reggel olvastam a soraidat és nagyon sajnállak! És miközben mostam a hajamat, folyamatosan Te jártál a fejemben, hogy mit is írhatnék. Gondoltam, hogy leírom, hogy ezeket a törődéseket majd mind mind meg fogják háláni, amikor gyönyörűen mondja majd a verseket ez oviban egy anyák napi ünnepségen, meg amikor a suliban az évzárón az igazgató kihívja a kitűnő bizonyítványt átvenni. De ezek csak légből kapott szavak és tudom, hogy nem a háláért csinálod, hanem mert kötelességednek érzed és tudod, hogy felelősséggel tartozol a gyerekeid iránt, akiket Ti akartatok, nem pedig Ők akartak jönni. Csak annyit tudnék mondani, hogy sok ilyen SZÜLŐ, és ANYUKA kellene, mint te vagy!!!
A következő sorokat ne mondd el a gyógytornásznak, és úgy mondom neked, mint Édesanya, nem mint szakember, mert a seggembe rúgnának, de egy hónapja anyuka vagyok én is!
Tíz nap után hagyj Magatoknak egy pihenő napot! Ne tornázzatok. Semmit nem fog Gergőci elfelejteni, meg nem fog kizökkenni a dolgokból! Legyél az anyukája, mert annak sincs értelme, hogy azt lássa, hogy már megint nyüstölnek, megint nyaggatnak. Csak öleld Magadhoz! azzal is legalább annyit segítesz, mint a NAGYON fontos mozgatással!!! Gondolom nem kell Neked az anya-gyerek kapcsolatot magyarázni!
KITARTÁS ÉS ERŐ!!!! Ölellek!!! :wink:


egy kérdés: Ti, hogy oldjátok meg, hogy lássátok a kocsiban a babát? mivel háttal van nekünk a hordozóban. Gondoltam, hogy veszek még egy tükröt. Szerintetek?

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


rita: www.scamp.hu nagyon jó minőségű cuccok és igényesek. Szépek, de nem az a nagy csiricsáré!
Sajnálom a melledet! Én is várom, hogy mikor lesz kirepedve, mert Bogi elég bénán szopik. Nem kapja be szereintem eléggé, pedig nincs nagy bimbóm. És folyamatosan cuppog a drágám.
És nekem az első 10-12 szívás annyira, de annyira fáj, hogy csillagokat látok! Aztán már nem. Én szinte csak ülve tudok szoptatni. Hátat megtámasztva, lábat lerakva. Néha fekve is, de azt azért nem szeretem, mert olyankor boginak jobban fáj a pocakja.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


mona: gratulálok az eredményekhez!!! Lara baba nagyon ügyes kiscsaj!
Hogy álltok ruhákkal? Én valószínű, hogy meg akarok majd pár darabtól szabadulni, amiket kinőtt Bogi. Nem akarok 4-5 évig tárolgatni. Szívesen átadom Őket, ha gondolod.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


OFF, de nekem tetszik!

Mielőtt Anya lettem főzhettem magamnak meleg ételt.
Ruháim nem voltak pecsétesek.Nyugodtan telefonálhattam.

Mielőtt Anya lettem, addig aludtam amíg akartam és nem izgultam milyen későn fekszem le.
Minden nap megfésülködtem és fogat mostam.

Mielőtt Anya lettem, minden nap kitakarítottam.
Nem botlottam meg játékokban és nem felejtettem el altatódalok szövegét.

Mielőtt Anya lettem nem izgultam, hogy a növényeim mérgezőek-e.
Nem gondoltam védőoltásokra.

Mielőtt Anya lettem nem hányt le senki, nem lettem kakis, nem köptek le, nem rágcsáltak meg, nem pisiltek le vagy nem csipkedtek meg pici ujjak sem.

Mielőtt Anya lettem teljes birtokában voltam: Gondolataimnak, Testemnek, Lelkemnek.
Végigaludtam az éjszakát.

Mielőtt Anya lettem sosem tartottam egy síró gyereket, hogy az orvos megvizsgálhassa vagy beadja neki az injekciót.
Sosem néztem könnyes szemekbe és sírva fakadtam.Sosem váltam boldoggá egy egyszerű mosolyon.
Nem maradtam fenn késő éjjel, hogy egy alvó bébiben gyönyörködjék.

Mielőtt Anya lettem nem tartottam kezemben egy alvó bébit mert nem akartam letenni.
Sosem éreztem, hogy a szívem apró darabokra törik mikor nem tudtam megszüntetni a fájdalmat.
Nem tudtam, hogy valami olyan pici ekkora hatással lesz életemre.

Sosem tudtam, hogy képes vagyok valakit ennyire szeretni.
Nem tudtam, hogy ennyire imádni fogom az Anyaságot!

Mielőtt Anya lettem nem ismertem az érzést, hogy a szívem a testemen kívül van.
Nem tudtam milyen nagyszerű érzés a gyerek etetése.
Nem ismertem az Anya és Gyermeke közti köteléket.
Nem tudtam, hogy valami olyan pici olyan fontossá tehet.

Mielőtt Anya lettem sosem keltem fel az éjszaka kellős közepén minden 10 percben, hogy megnézzem minden rendben van-e.

Sosem ismertem a melegséget, az örömöt, a szeretetet, a szívfájdalmat, a csodát, vagy az Anyaság élvezetét.
Nem tudtam, hogy képes vagyok ilyen érzésekre, mielőtt Anya lettem.


DE ÉN IS ANYA LETTEM!!!

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Kati! Akartam írni, hogy a scamp-ot én is nagyon szeretem. Nagyon jó az anyaga is, és tényleg nem viszik túlzásba a mintát sem.
Hallod, az érzéseink dettó! Illetve a szoptatás eleje nekem is fáj, most már nem mindig, de néha én is szó szerint csillagokat látok.
Nekünk is jó éjszakánk volt. Bálint tegnap túlzásba vitte az esti alvást(fél6 után szopizott, 7kor bealudt 10ig), így nagyon elcsúszott a fürdetés, 10utánra, és 11kor került ágyba. Legközelebb 2kor ébredt, aztán fél7kor.

pedi
Kalocsa
 
 


Jaj, ez nagyon szép! Köszi Kati!

Én meg ezt a versikét kaptam a barátnőméktől, amikor Bálint megszületett! (Persze bőgtem rajta)

Az én anyukám mindent tud:
süt túrós batyut és diós kalácsot,
kocsit vezet, szőnyeget sző,
talpraesett, szép okos nő!

Ha sírok megsimogat,
szeretete jó kedvet ad.
Nem is érdemlem meg talán,
hogy tündér az édesanyám!


És ezt kaptuk tőlük e-mailben:
http://www.youtube.com/watch?v=tGjAxmyp ... re=related

pedi
Kalocsa
 
 


Kati
Jó amit belinkeltél. :)
Vigyázz, ha cuppog könnyen így járhatsz. Én most már csak szopizni engedem ezen a mellen. A másikon is csak megnyugvás ként cumizhat, de nem sokáig. Mert ha az is kisebesedik, akkor nem tudom mi lesz.
Közben rájöttem mi okozhatta még a repedést. Miközben Zalánt szoptatom, Regi mindig akkor akar WC-re menni, vagy egyéb szükségletet jelez, és neki azonnal kell...szóval nem figyeltem, nem oldtam fel a vákumot, csak "lecuppantott a ciciről", és emiatt is keletkezhetett a repedés. De elég mély, nem tudom hogy ez egyáltalán begyógyul-e.
De most erősen gondolkodom, hogy Zalánt már 4 hósan hozzátáplálom. Pedig úgy gondolom, hogy 6 hós koráig anyatej a legjobb, és se vizet, se teát. Regivel végigcsináltam, pedig nyár volt. De Zalán eleve már 1 hósan annyi volt, mint Regi 3 hósan, tehát neki a súlya miatt fogják ajánlani a hozzátápit. De talán egy kis gyümölcsből nem lehet gond.
Én az első ülésre kötöm be, engem is zavar ha nem látom, és aggódok, hogy vesz levegőt, stb. Eddig mindig Regivel nézettem meg, de ha Győrbe megyünk kettesbe, akkor nincs ki rá nézzen. Kép Kép

Mindenki képeit örömmel nézegettem, szóval ha nem reagálok is rá, rakjatok képeket, mert nagyon jó látni ezeket a gyönyörű babákat.
Vendég
 


Rita! Szorítok Neked, hogy minél előbb rendje jöjjön a cicid.

Amúgy én is azt veszem észre magamon, hogy kezdek belejönni az éjszakázásba. Mondjuk mostanában este mielőtt fürdetünk, szoktam aludni egy-másfél órát, és az nagyon jó.

Kati! Nálatok mennyi ideig tart egy szopi? Bálint általában 15-20percig cicizik, de mivel néha kell pelenkázni is, meg ugye a büfiztetés, így minimum fél órát vagyok nála.

pedi
Kalocsa
 
 




Sziasztok!

Virág sajnálom, hogy "szomorú" vagy! Igazából a többiek már leírtak mindent, ami nekem is eszembe jutott a soraidat olvasva! Nem is ismételem meg, csak annyit, hogy NAGYON JÓ ANYA VAGY!!!!! És a gyerekeid nagyon büszkék lesznek Rád!

Rita, igen minden eredményem jó volt!!! Remélem gyorsan elmúlik a sebed! Milyen nagy már Zalán, Regivel nagyon édesek!

Pedi nagyon édes Bálintka, a mosolygós kép nagyon tetszik!

Kati nagyon jó amit találtál!
Ruhákból nagyon jól állunk! Kaptam egy ismerősömtől 5 nagy szatyor ruhát, meg vettem is már elég sokat, plusz még az én babaruháimból is van jó pár darab, anyukám nagyon vigyázott rájuk, és tök jó állapotban vannak!

És akkor amit ígértem:
(a fejemet ne nézzétek)


Kép

Kép
Kép

Moncsi
monalux
 
 


Jaj, Mona! De jó látni Rólad pocakfotót. Mindig azt mondtam, hogy nekem nem hiányzik a pocakosság, de most ez a kép úgy megindította a szívemet, milyen jó is volt...
Köszönjük Bálint-dicsit!

Várom már, hogy ébredjen a fiatal Úr, indulnék vele a városba. 10kor evett utoljára, azóta alszik, de szerintem majd a levegőn is megint jót fog aludni.

pedi
Kalocsa
 
 



Pedi köszönöm szépen! Milyen jó alvókája van Bálintnak! :)

Kép
Kép

Moncsi
monalux
 
 


Rita! sajnálom h kisebesedett a melled, remélem használ majd a kenőcs!jajj de édesek a testvérek együtt!:)

Kati! nagyon szép kislány, és te is csini vagy!

Beze! gratulálok a 38 mérethet nem semmi!!!!!

Pedi! sajnálom a penészt, de az annyi babánál van ilyen!drukk h hamar rendbe jöjjön! csodálatos kisbaba!!gyönyörűűű!!!!!!!!!!!

Mona! gratulálok a jó eredményekhez! szépen kerekedik már az a poci!:)


Csillag! sajnálom! szerintem is pihenjetek egy-két napot!nagyon jó anya vagy!!!!!!puszi

velünk semmi különös nem történt, a jó hír, hogy nem jövő hét végén, hanem úgy néz ki most szombaton hozzuk el a bababútort!jupppi...ha be lesz rendezve a szoba teszem is a képeket!

KépKép
dike
 
 


Sziasztok!

Pedi, Csillag, kati, köszönöm szépen, aranyosak vagytok!

Pedi, Rita, szépek a fiúk, és milyen sokat nőttek. :D

Pedi, hidd el, vágyni fogsz még egyre! Lexi születése után 1 nappal azt mondtam, elég lesz még 1-et szülnöm, most meg már alig várom, hogy ismét várandós legyek.

Mona, csinos vagy, jól áll neked a pocak. :wink:

kati, ez szép volt, én ismertem de jó volt ismét elolvasni.

Csillag, én megértelek, szívesen segítenék is, csak sajnos messze vagy! Azért egy virtuális ölelést küldök!
Ebéd nagyon változó, vagy főzök, vagy Zoli főz, muszáj olyat kitalálom, ami Lexinek és Zolinak is megfelel. Nem könnyű...

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


ja, tegnap voltunk szülésfelkészítőn! nagyon nagyon jó volt,érdekes, a szülész orvos beszélt a 30.hét utáni változásokról,szülés megindulás jeleiről, teendőkről,magáról a szülés minden részletéről. egy másik nő, légzőgyakorlatokat tanított.szupi volt!

KépKép
dike
 
 


Lányok, Mindenkinek köszönöm a kedves, biztató sorokat, de tényleg nem azért írtam le a gondolataimat, hogy sajnáljatok. Egyszerűen csak jól esett kicsit kieresztenem a feszültséget... Ma voltunk tornázni és mivel új gyakorlatsort kaptunk, így nem pihenhetünk. Holnap ebéd után megint megyünk, akkor Dévényezni, és már be kell majd mutatnom, hogy hogy csinálom az új gyakorlatokat. (még meg is kell tanulnom, hogy mi mi után következik, mert a sorrend sem mindegy.) Azt mondta, a gyógytornászunk, hogy ezeket is kb 2 hétig fogjuk csinálni és ha már jól mennek, és látszik Gergőn a fejlődés, akkor továbbléphetünk. Ma azt jegyezte fel magának, hogy ügyesen fordul át (persze úgy, hogy én forgatom) és szépen tartja a fejét.

Délután megjártuk a bőrgyógyászt is, írt fel egy másik popsikenőcsöt és azt mondta, hogy ha ez sem használ, akkor váltsam ki a másik receptet, amire egy harmadik popsikrém van felírva és próbáljam meg azt. Állítólag az ilyen érzékeny bőrű gyerekeknél gyakran előfordul az, hogy kipirosodik a bőrük a pelus alatt. Rákérdeztem arra is, hogy váltsunk-e esetleg pelenkát, de azt mondta, hogy ez nem a pelus miatt van.

Bocs, hogy most nem reagálok semmire, majd este még benézek, egyedül vagyok a fiúkkal és megyünk az emeletre Gergőcivel tornázni, aztán 18:15 körül fürdés és 18:45-kor már szunyál is Gergő, utána jöhet az esti "műsor" Bencusommal.

(Képzeljétek, tegnap délután elmentünk bevásárolni, mert üres volt a hűtőszekrény és egy kicsit megcsúsztunk időben, erre Gergő óramű pontossággal elkezdett nyöszörögi, nyűglődni 1/4 7-kor, amikor fürdéshez szoktunk készülődni. Nem is tudott elaludni a kocsiban sem, végig "panaszkodott" amíg haza nem értünk, hogy "Ő bizony már fürdeni, szopizni és aludni szeretne". :shock: :shock: :shock: :shock: Jó tanulópénz volt. Úgy látszik ebben a dologban nem ismeri rugalmasság fogalmát...

Majd még jövök! Puszi!

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Csillag! Én nem is sajnálatot érzek, azért is írtam le, hanem megértést. Emlékszel, amikor mindig öntöttem beléd a lelket, és mondtam, hogy próbálj pozitívan állni a dolgokhoz? Akkor azt mondtad, hogy majd, ha édesanya leszek, megtudom, mit érzel. És ez valóban így is lett. Sajnos Bálinttal kapcsolatban nem tudok pozitívan állni a dolgokhoz, mert az aggódásom elnyomja a pozitívságom.

Kati! Boldog egy hót Bogicának!

Beze! Igen, tudom, most már én sem így érzek. Csak az első időkben volt nagyon nehéz feloldódnom és természetesen megoldanom bármit, nagyon görcsös voltam. De épp tegnap mondtam Zolinak, hogy úgy érzem, végre egy hullámhosszon vagyok a fiammal, és végre olyan rutin szerű kezd lenni az ellátása.

Dike! Köszi, aranyos vagy! Szuper lehetett ez a felkészítő. Nagyon hasznos lesz majd, hogy mégse úgy indulj szülni, hogy fogalmad nincs az egészről. Nekem a jóga volt ilyen.

Szoptatós anyukák! Már én is akartam kérdezni, hogy ki mit eszik? Mégis milyen ebédet lehet főzni? Tőlem mindig kérdezik az anyáink, hogy holnap mi legyen az ebéd? Már a falnak megyek a kérdéstől. Olyan jó volt, hogy vasárnap főztem, és még ma is volt belőle.(Több félét készítettem)

Ma megint nagyot sétáltunk, Bálint végig aludt. Nekem sajna megint fáj a derekamnál a gerincem, vagy már nem is tudom, hogy mim, pedig ma aztán semmit nem csináltam a sétán kívül. Ja, és már megint vettem rucit Bálintnak. Egy új levegőzős kezes lábast, mert ami volt, az annyira kicsi volt, szinte semmit nem tudtam alá adni neki.

Na, megyek vasalni!

pedi
Kalocsa
 
 


Sziasztok!

Pedi, Gyönyörű Bálint baba!!!!!!!!!!!! Iszonyat cukorfalat azon a mosolygós képen! :D :D :D :D :D :D :D
A bőre viszont szerintem még fog világosodni. Legalább is ahogy néztem a képet, még sárgás egy kicsit. Talán emlékszel, Gergő is tiszta kreol bőrű volt amikor megszületett, aztán szép lassan világosodott. Két hónapos kora körül lett olyan a színe, mint most. Érdekes volt látni, hogy hogy ment le az arcáról a sárgás szín. Először a fejbőre, a füle mögött világosodott, majd a homloka és végül a két kis pofikája. Nálunk erre az időre volt tehető az is amikor lecsökkent a nappali alvások hossza, úgyhogy tényleg igaz volt ránk az, hogy a sárgaság aluszékonysággal is jár együtt.
Amit az anyaságról és a vele járó folytonos aggódásról írtál, ismerem. Van erre egy nagyon jó idézet:

"A döntés meghozatala,hogy anyává válj,semmihez nem mérhető:ÖRÖK időre vállalod,hogy a szíved szüntelenül a testeden kívül őrködjön VALAKI fölött." (Elisabeth Stone)



Mona, nagyon-nagyon csinos vagy!!!!!!!!!!! Úgy örülök, hogy megmutattad Magad nekünk!
Már akartam írni Neked, hogy van egy bontatlan MAM-os cumink (originál csomagban), amit nagyon szívesen elküldenék Neked (illetve Larának :lol: ). Rózsaszín és egy kis szívecske van rajta, nagyon cuki! Ha elfogadod, akkor küldd el priviben a címedet és postázom!

Beze, olyan jó olvasni, hogy már a harmadik gyerkőcön jár az eszed! Én is vágynék rá, de a Férjem nem szeretne több babát...
AZ ebédet csak azért kérdeztem Tőled, mert azt hittem, hogy valamilyen spéci kaján voltál, hogy ilyen szépen leolvadtak Rólad a kilók.

Kati, a kocsiban engem is idegesít, hogy nem látom Gergőt. Általában Bencét szoktam kérdezgetni, hogy nézze meg, mit csinál a kisöcsi. Mellém nem tudom bekötni úgy, mint Rita, mert van légzsák az autómban, emiatt ez tilos. Viszont valahol már láttam a neten valamilyen baba-mama tükröt, amit direkt arra fejlesztettek ki, hogy lásd a babát a hordozóban. Ha jól emlékszem a hátsó ülésre kell rögzíteni.

Rita, ismerős az amit írtál Regiről, hogy mindig akkor kell neki csinálnia valamit, amikor Zalánka szopizik. Bence is ilyen volt, de szerencsére már leszokott a dologról. (jó-jó, azért néha előfordul) Szóval nyugi, szerintem előbb-utóbb Regi is elhagyja majd ezt a "szokást". Végül is ez is egy formája a féltékenykedésnek.
A korai hozzátáplálást nem hiszem, hogy fogják javasolni Zalán súlya miatt. (Hány kg most?????) Bence sem volt épp pehelysúlyú, mégse mondták, hogy kezdjük előbb a szilárd ételek bevezetését. Sőt, vele jól kínlódtam ezzel az evés dologgal, mert még 6 hónaposan sem állt készen a dologra... majdnem egy hónap telt el úgy, hogy egyszerűen nem nyitotta ki a száját és nem tudtam a kanalat betuszkolni neki... Most már tudom, hogy ha Gergő is ennyire ellenáll a dolognak, akkor pihentetem a témát. Bencénél annyira meg akartam felelni a "nagykönyvnek", hogy közben megfeledkeztem arról, hogy a saját gyerekem igényeit nézzem... ez azóta is fájó pont és van egy olyan érzésem, hogy a sok tukmálásnak köze van ahhoz, hogy Bencus nem jó evő...

Dike, ez szuper! Akkor hamarosan kész is lesz a babaszoba! Várom a fotókat nagyon!

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


rita, csillag: akkor szeretném kölcsön kérni Bencust vagy Regit, hogy néha nézzenek Bogira az autóban... :lol: :lol: :lol:
Én sem tudom az első ülésre tenni, mert nem lehet kikapcsolni a sz@r fiestában a légzsákot. 3,5millióért ez nem fért bele... szóval igen, veszek majd olyan pót tükröt. én is láttam már katalógusban.

csillag: örülök, hogy jobban vagytok! Nyugodtan panaszkodjál csak, Te is sokat öntötted belénk a lelket! Ennyi jár Neked is. Gergőci nagyon ügyes fiú!

rita: én is szeretnék olyan 5 hónapos körül hozzátáplálni majd. Bevallom, hogy kényelmi szempontból, legalább egy étkezést kiváltanék valami gyümölccsel. Én bevallom, hogy nem szeretek szoptatni. Ezért kövezzetek meg. :oops:

mona: annyira helyes vagy!!! Csinos...

dike: nagyon várjuk a képeket!!!

pedi: nálunk egy szopi nappal olyan 40 perc, éjszaka 30. Pelusozással együtt. Köszönjük a köszöntést. Bálint szívdöglesztő! És hatalmas. Szerintem simán túlnőtte már Bogit.

Az éjszakánk jó volt. Igazából egyszer ébredt 1kor. Aztán fél 6-kor, majd nem is aludt vissza. Minket szórakoztatott. :twisted:

Miért lehet, hogy tegnap este óta tombolás van nappal a cicin? De rendesen. Bekapja, majd szív 3-at és üvölt. Tejcsi ömlik neki, ahogy szokott. És éjszaka semmi baja nem volt.
Ja! Hanyatt fekve bukik, hason pedig nem.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Kati, nem lehet, hogy azért tombol Bogi nappal, mert túl erősen jön neki a tej????? Bencénél többször volt olyan, hogy nappal baja volt a cicizéssel és sehogy sem volt jó neki, de éjszaka mindig rendesen evett. Erre azt mondta a védőnőnk, hogy éjszaka nincs teljesen magánál, félkómában van és nem ér rá ""szórakozni". 8) Bencusnak volt egy ún. "szopási sztrájk"-ja is, amikor nappal nem volt hajlandó a szájába venni a cicit, csak éjszaka szopizott. A nappalokat úgy vészeltük át, hogy fejtem és kiskanállal adagoltam neki a szájába. Így egy-egy etetés akár 1 óra hosszig is eltartott, mert egy csomó tej kifolyt a száján. (Cumisüvegből nem kellet neki, pohárból meg még több ment mellé... :twisted: )Kb egy hét alatt rendeződtek a dolgok és úja elfogadta a cicit.
Az pedig, hogy hanyatt fekve bukik Bogika, szerintem azért van, mert úgy sokkal jobban feszül a pocakja, ha tele van. Gondolj csak bele, ha Neked tele van a hasad, Te sem terülsz ki hanyatt fekve. 8)

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: