Új privát üzeneted érkezett!

Barbi
Nagyon-nagyon gratulálok!!! :D Látom, a 17-e, mint dátum, nagyon bejött Nektek! Örülök, hogy tejcsi van. Sajnálom, hogy Balázzsal ilyen nehéz. Okosat nem tudok mondani, mert én is be vagyok kicsit tojva még, hogy mit fogok két gyerkőccel csinálni. Én is abban bízom, hogy Gábor is itthon lesz 1-2 hétig, hátha addig kialakul vmi napirend. Ha kicsit bevonnátok a kicsi körüli teendőkbe, nem oldódna fel? Mondjuk unokatesóméknál is az volt, hogy az ikreket imádta a nagyobb, csak az anyjával volt ellenséges. Szerintem adj neki még időt! Fokozatosan próbálj hozzá közeledni. Na, ennyi telt tőlem. :oops:
gtünde
 
 


Tündi a picit imádja puszilja és ha a kezembe van csak akkor jön oda hozzám. Tegnap jöttünk haza mindenbe segítségét kértem fürdetésnél, etetésnél stb mindenbe próbálom belevonni csak nagyszülők szerint szívére vette hogy egyedül hagytam őt és így büntett, tudom az idő mindent megold de lelkileg nagyon nehéz hogy közeledni szeretnél hozá ő meg nem engedi.

Képbabafalva.hu vonalzó
zbarbi
 
 


Barbi :)
Kívánok sok boldogságot és jó egészséget a picihez!
Lelkileg tudom hogy nehéz, amit a "nagyfiad" tanusít veled szemben, pláne most, mikor amúgyis érzékenyebb vagy, de kívánok hozzá sok-sok türelmet. Meglátod, ha érzi, hogy ugyaúgy szereted őt, mint korábban, meg fog enyhülni.
Nekem Domi még mindig nagyon csúnyán viselkedik velem, féltékeny Brigire, ezért nekem nem fogad szót. Nehéz, de ezek a viselkedések azt mutatják, hoy fontosak vagyunk nekik!

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 

 
 

Barbi :P

Sok szeretettel gratulálok, sok boldogságot és jó egészséget nektek!
Meglásd a kezdeti nehézségek eltörpülnek majd, ha látod, milyen szépen játszanak majd együtt és hogy szeretik egymást a testvérkék!
Kitartás, most lelkileg nagyon nehéz, tudom!!

Nelli :P

Tökéletesen megértem, amit a 4. gyermek vállalásával írtál. A múltkor is írtam ám egy csomót erre lecsatlakoott a netem és nem küldte el.. :twisted: Most harmadszorra járok így, már elegem van ebből a T-mobilos netből, Balcsin sem volt elég térerő és itt az új lakásban is kevéske... Újra írni meg már nincs mindig időm.
Egészségileg hogy álltok?

Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 


barbi
Szeretettel gratulálok!!!! Tegyél fel képeket a picúrról, lsz!
Én is totál be vagyok tojva, mennyire fogja megviselni Z-t, mikor nem leszek. Szerintem ez csak egy bünti, ami 1-2 nap alatt elmúlik.
Nálunk apa ment el, Z őt is büntette, de szerencsére nem sokáig.
Én remélem max. 3 napot leszek bent, aztán ki akarok jönni majd...

Kép
Kép
emma1976
 
 


Barbi :D

Micsoda laptető!
Gratulálok!
Szerintem is pár nap alatt rendeződik a dolog, csak ne erőltess semmit, légy olyan mint előtte, viselkedj természetesen, még ha a szíved szakad is meg. Tudom, milyen nehéz, de kitartás. Engem Krisi 3 hét kórházi bennlét után nem akart megismerni, volt olyan, hogy elsírta magát egy olyan grimaszomon, amit előtte nagyon szeretett és kacagott rajta. Pedig apa többször behozta látogatóba. Aztán megint természetes lett, hogy itthon vagyok velük. Nekem szerencsére imádja egymást a két gyerkőc, azzal nekem sincs problémám.

Puszi mindenkinek. Hajrá!
boboka4
 
 


Boboka :P

Nagyon vagány anyuci vagy, hogy még van erőd írni!!! A múltkor is írtam, de az is elszállt :twisted:

Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 


Barbi!
Nagyon nagy szeretettel gratulálok Botond Babához! S mivel tapasztalatom nincs, ezért nem tudok tanácsot adni, "csak" kitartást kívánni, s ahogy a lányok is írják, biztos, hogy hamarosan helyre áll Balázs fejében is minden!
Ha van időd, tegyél képet a hajas babáról!!! Balázs is csodaszép újszülött volt, arra emlékszem :wink:

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


szép estét!

barbi!
szívből gratulálok nektek!!!!
kitartást kívánok a nehézségekhez!!!
nálunk szerencsére nem volt ilyen probéla próbáltuk mindenbe bevonni ha a kicsinek vettünk valamit akkor neki is! kisebb nagyobb összecsapásaink vannak de próbálunk vele is úgy törődni ahogyan a kicsivel!
általában mindig van olyan nap vagy délután amikor én csak a naggyal vagyok!
ha kérdésed van és tudok válaszolni szívesen megteszem!!!!
kitartás!!!!

szilvi!
szioka mi újság veletek???? olyan ritkán jössz!!!
fiúkról képek???

szép estét mindenkinek!!!

tündi23
 
 


Sziasztok!

Már nagyon rég voltam, és szégyellem is magam érte.

Csak annyi időm van a netre, hogy elolvassam a leveleim, de a válaszra általában már nem marad semmi időm.

Jól vagyunk, zajlik az életünk. Megkezdődött az ovi. Gergő első héten haza is hozta szokásos hányós-hasmenése vírusát, ami az egész családot megfertőzte, kit így, kit úgy.

Bencus szépen növöget, már hasra is fordul. Nagyon ügyi. Eszi a főzeléket, és a gyümölcsöket, mert a tej már nem lakatja jól. Éjjel rosszul alszik. Van olyan éjszaka, hogy óránként ébred. Én meg totál ki vagyok merülve néhány ilyen éjjel után. De nappal minden rendben, szépen eljátszik. Szereti, ha kizárólag vele foglalkozom, de ne csináljak semmit. Pedig néha muszáj.

Attila is dolgozik, megkezdték az őszi munkákat.


Teszek fel friss képeket, csak le kell kicsinyítenem.


Szép napot!

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Britta :P

De jó, hogy jelentkeztél! Nem csoda, ha nincs időd, kimerítőek a nemalvós éjszakák. Gyerekek szépek , édesek! Látom kirándultatok is! Ha tudsz gyere!

Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 


Brigi :)
Nagyon szépek a gyerekeid!
És amiket írtál, az a 3. gyermek ismertetője :lol: Végeztem egy kis statisztikát a 3 gyermekes ismerőseim között, és mindegyiknél hasonlóan viselkedik a 3. gyerek. És ez csak egyre rosszabb lesz :lol:

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok,

Sajna nem tudok mutatni UH képet :? Tegnap 1 órát vártunk párommmal, aki kijött már UH-ról, az mondta, hogy szarakszik a gép. Behívtak utána egy nagypocakos kismamát, aki 15-20 percig benn volt, utána engem, és közölték, elromlott a gép :twisted:
Két lehetőséget vázolt fel, október 6-án megyek vissza, vagy ad beutalót a délpestibe UH-ra, utóbbit választottam, hétfőn délelőtt megyünk. Ja, és apát nem is akarták volna beengedni :evil:
Róka koma még nem érkezett ide, mondjuk nem hiányzik

Zbarbi
GRATULA!!!!! sok-sok tejcsit :P

Kép
gaby25
 
 


Babcsi, Tündi, hogy vagytok? Hú ez már nagyon izgi :) .
Tizával mi lehet? Hol tart?

Kép
mona76
 
 


sziasztok!

brigi!
nagyon helyesek a fiúk és nem csodálom hogy nincs sok időd de azért gyere néha ha tudsz!!!!

bogáncs!
hogy vagytok???
költözködés???

gaby!
itt is gartulálok de te nem éppen ma vagy uhun?????
várunk a hírekkel!!!!!

mi jól vagyunk csak a tegnap esténk volt katasztrófális mert Bence elrontotta a gyomrát és hajnali fél 5-től egészen reggel 7-ig nagyon szarul volt úgyhogy nemsokat aludtunk!!!
de most már jól van és mehte holnap oviba is!!!!

szép napot!!!
többiek tessék jelentkezni!!!

tündi23
 
 


De igen, ma voltunk UH-n :)
minden rendben :D petezsák 30 mm, szikhólyag látható, CRL 10 mm, szívműködés jó :D

Kép
gaby25
 
 


szép estét!!!

gaby!
itt is gratulálok és problémamentes gyönyörű 9 hónapot kívánok!!!

szép álmokat!

tündi23
 
 


Továbbított üzenet:


ÉS A BEFUTÓ!

TÜNCSI!!!!!!!!!!!!!!!!

AZ SMS:


FÉL 3 ÓTA SZÜLŐSZOBÁN VAGYOK. AKKOR BŐ 1 UJJNYI. KÜLSŐ MÉHSZÁJ KIFEJTVE, DE A FEJ MÉG ELÉG FE
NT!

KépKép
zapáné
 
 


Most jött az sms, hogy 9.50-kor megszületett Dóra Rebeka 3450 grammal és 52 centivel. Mindketten jól vannak!!!!


Sok szerettel gratulálunk!!!!!!!!!
Kép

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


gTünde :D
HATALMAS GRATULA AZ IMMÁRON NÉGY TAGÚ CSALÁDNAK!!!!
SOK TEJCSIT, S MÉG TÖBB BOLDOGSÁGOT, EGÉSZSÉGET KÍVÁNOK NEKTEK!!!

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Gtünde
szívből gratulálok Dórához! (éreztem, hogy mikor kell bekukkantani!) :lol:

Kép

Kép
syrynx
 
 


Tünde :)
Kívánok nagyon sok boldogságot, jó egészséget, sok tejcsit és nyugodt éjszakákat a kis Dóra babához!

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok!



Tündi gratulálok Dóra babához nagyon sok egészséget és örömet kívánok neketek!!!!!!!!!!!!! :P :P :P

Kép Kép


Puszi Barbi

Képbabafalva.hu vonalzó
zbarbi
 
 


Jajj de jóó :D
Tünde, nagyon gratulálok, sok boldogságot, sok tejcsit kívánok! :)

Kép
mona76
 
 


sziasztok!

TÜNDI!
SZÍVBŐL GRATULÁLOK ÉS NAGYON JÓ EGÉSZSÉGET KÍVÁNOK NEKTEK!
SOK TEJCSIKÉT ÉS TERMÉSZETESEN MINDEN JÓT AMIT ILYENKOR KÍVÁNNI LEHET!!!!

tündi23
 
 


Tündi

Szívből gratulálok a kicsi Dórihoz. Sok tejcsit kívánok neki és persze neked. Sok örömet és boldogságot immáron négytagú családodnak Mielőbbi helyrerázódást a szülés okozta "sebekből".

Tímea
KépKép
KépKép
tímea34
 
 


Tüncsi
GRATULA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
gaby25
 
 


Tüncsi
gratulálok!!!!!!!!!!!!!!

Barbi
mindkét gyermeked gyönyörűűűűű!

Gaby
Gratulálok a szívhanghoz!

Velünk minden OK :lol:

Kép
Kép
emma1976
 
 


Tüncsi :D

Hatalmas gratula!
Isten hozott nálunk Dóra baba! Kívánok sok-sok egészséget és boldogságot nektek!

Puszi mindenkinek. Hajrá!
boboka4
 
 


Sziasztok!

TÜNDI!
SZÍVBŐL GRATULÁLOK ÉS NAGYON JÓ EGÉSZSÉGET KÍVÁNOK NEKTEK!

:D

... bocs az eltűnésért... :oops: Jól vagyunk, Lara már "jártatja a száját:BABABABABABA :lol:
Többieknek is további szép napot!!!! :D

Kép
lara26
 
 


akkor a képek bocsika ha sok!!!!!
már egyedül tudok sétálni
Kép
Bence és a mozdonyok
Kép
Ő az én huncut nagyfiam
Kép
imádok a nagyágyon csücsülni
Kép
apa és a fiúk
Kép
a kis komoly manó
Kép
látjátok milyen ügyes vagyok?
Kép
Bence a számítógép asztal alatt
Kép

bocsika ha sok lett de nem tudtam választani!!!!

szép álmokat!!!

tündi23
 
 


Kisbabánk 26 mmes és jól van :lol:
nekem úgy tűnik picit később fogant a mensihez képest, nem középen, Zalán ugyanekkor 31 mm volt. De hát az első nega tesz is erre enged következtetni.
Dokit megtaláltam. Kútvölgyiben fog világra jönni a kicsike.

Kép
Kép
emma1976
 
 


HozzászólásElküldve: 2008 Október 06 Hétfő - 18:34 Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!

BABCSI HÍREK!!!!!!17:24-kor kaptam az sms-t:

Örömmel tudatom, hogy Gergely 3,55kg-al és 54 cm-rel megszületett.Az édesanya és a baba is jól vannak.

KépKép
zapáné
 
 


Babcsi, nagyon gratúlálok! Sok boldogságot, egészséget, és minden szép és jót kívánok!

Kép
mona76
 
 


Babcsi!
HATALMAS GRATULA NEKTEK! VIGYÁZZ NAGYON GERGELY BABÁRA, S KÍVÁNOK NAGYON-NAGYON SOL BOLDOGSÁGOT, EGÉSZSÉGET A VÁRVA VÁRT KISEMBERREL!

Tündi!
Nagyon szépek a gyerekek, s Balázs nagyon ügyeske már!
Mi jól vagyunk, Marci is nagyon sokat fejlődik, nap, mint nap produkál valami újat. Mászással mindent elér, így nem nagyon akar elindulni, ami én nem bánok, hogy őszínte legyek :wink: bútorok mentén araszol, ennyi...Van neki hat foga, kb 1 hónapja itt megálltunk, s már 9700 gramm volt egy hete, amit a hátam, s a karom is jól éreznek :lol: Szerintem már sok mindent megért, s persze amit akar azt csinálja is :lol:

Emma :D
Nektek is gratula Csodababátok fejlődéséhez!

gTünde :D
Ide is írj majd egy pár sort, ha lesz időd! A kis Dorkát meglestem a másikban, nagyon szép kisbaba!

Mennem kell, mert Marcus hiányol!

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a gratulációkat!

És akkor Szilvi külön kérésére idemásolom a szüléstörit, stb. meg rakok képeket is.

Szüléstöri: Hú, nehéz lesz, mert van, ami összemosódott, de azért próba, cseresznye.
Szóval, 29-án este még itt kedélyesen netezgettem, semmi jele nem volt, hogy a közeljövőben bármi is történni fog. Úgy éjjel 11 tájban viszont elkezdett fájdogálni a pocim. Na, gondoltam, kezdődnek a jóslók. Úgy kb. 8-10 percenként jöttek, de én még mindig a jóslóra tippeltem. El is mentünk lefeküdni, de nem tudtam aludni. Elkezdtem figyelni az órát, és már 7-8 percenként voltak a fájások, és elég hosszúak is voltak. Hajnali 1 felé gondoltam, lezuhizok, hátha jóslók, és akkor ugye elmúlnak. Hát, nemigen akartak. Olyan 2 után szóltam a Gábornak, hogy szerintem menjünk be, max. hazaküldenek. El is indultunk, közben Anyukámat is riasztottam. Tényleg 10 perc alatt ott voltunk nála, tőlük kb. 2 perc a kórház. Bementünk. Még mondtam is a nővérkének, aki kijött elénk, hogy lehet, hogy haza is fognak küldeni, mert nem tudom ugye mihez hasonlítani a dolgokat, mert Rékával indítás volt. Aztán felmentünk a szülőszobára. Ez kb. 3 óra felé volt (Ticsinek rosszul írtam). Méhszáj egyujjnyi volt, kifejtett. Remélem, jól emlékszem. Ügyeletes doki mondta, hogy az éjszakai érkezők közül még én állok a legjobban. Fájások még elviselhetők voltak. Kérdeztem, dokimat mikor riasztják. Mondták, ha bő 2 ujjnyira nyíltam. EDA-t is akkor kapok. Beöntés nem volt kötelező, de én kértem. Utána CTG, majd sétálhattam is, mert Dóri feje nem akart lejjebb menni. Sétálgattam tehát, aztán egyre erősebb fájások lettek. Innentől időpontokat nem nagyon tudok. Talán annyit, hogy úgy 6 után már eléggé erős fájásaim voltak. Dokim kb. 3/4 8-kor ért be, megvizsgált, majd Gábor és Anyukám is bejöhetett. Akkor már bő 2 ujjnyi voltam és be is kötötték az EDA-hoz a kanült (vagy mit). Elkezdtek oxytocint adagolni, de valszeg túl gyorsra állították, mert tök erős, sűrű fájásaim lettek és Dóri szívhangja leesett 70-re. Na, tökre bepánikoltam. Rohangálás kezdődött, majd leállították az oxy-t, kaptam oxigént is. Mondták, hogy most figyelik, hogy fájások alatt megint romlik-e a szívhang, mert ha igen, akkor császár. Szerencsére teljesen rendeződött a dolog, de a fájások egyre brutálabbak lettek. Kaptam EDA-t, majd burkot repesztett a dokim és kicsit lejjeb tolta Dórit. Utána elment elintézni vmit. Nekem az első szülésnél annyira jól bekötötték az EDA-t, hogy még a kitolást sem éreztem, ezért fura volt, hogy kicsit ugyan csökkentek a fájások, de nem múltak el teljesen. Ráadásul olyan féloldalasnak is tűnt a dolog. Bal oldalon lent meg annyira fájt vmi, hogy csak na. Dokim szerint lehet, h. vmi összenövés, de nem hinném. A lényeg, hogy innentől kicsit felgyorsultak a dolgok. Azt hittem, ott halok meg, olyan fájások jöttek. Majd éreztem, hogy "kakilni" kell. Mondták, hogy nyugodtan nyomjak. Hát, én becsuktam a szemem, nyomtam. Teljesen magamba fordultam, csak azt figyeltem, mit mondanak, hogy minél előbb meglegyen Dóri. Attól féltem, hogy majd mondják, hogy kicsit még ne nyomjak. Szerencsére, ilyen nem történt. Ja, és persze elkezdték keresni a dokim. Mikor megjött és látta, mi a helyzet, mondta a szülésznőnek, hogy próbáljuk meg a gátvédelmet. Na, mikor meghallottam, nagyon örültem. A fájások alatt eszembe jutott, hogy mindenki azt írja-mondja, hogy amikor kicsusszan a baba, minden fájdalom elmúlik, elfelejtődik. Na, én erre vártam. És tényleg így volt. Először, mikor kibújt a feje, éreztem, hogy már jobb, aztán jött még egy fájás és kint is volt. Utána tényleg, mintha elvágták volna. Láttam, ahogy az én kis lila-lábú Dorcimat felemelik. A gátvédelem bevált, csak egy pici repedés lett, amit varrni kellett. De hát ég és föld az előzö szülés gátsebéhez képest. Utána Dórit odaadták egy kicsit, majd elvitték méricskélésre. Kiderült, hogy a köldökzsinór rövid volt, de szerencsére nem okozott gondot. Mikor kész lett, visszakaptam és végig, a kötelező 2 órás megfigyelés alatt velem volt. Még cicire is tehettem. Hát, nagyon tetszett neki, mert ott cuppogott rajtam. Hát, "röviden" ennyi. Nekem nagyon gyorsnak tűnt az egész. Ja, még azt el is felejtettem, hogy a dokim, mikor megvizsgált, mondta, hogy délelőtt még meglesz. Ami nagy megkönnyebbülés volt. A végén meg is dicsért, hogy nagyon szép szülés volt. Meg hogy szereti az ilyen szüléseket, mert jó napja lesz tőle. Úgyhogy nagyon büszke voltam magamra.

Na, a hazajövetel: Most már szinte kidobják az embert. Ha a babával nincs semmi gond és spontán szülés volt, akkor a 3. nap már hazaengednek (ha délelőtt szülsz, akkor a szülés napja már első napnak számít). Velünk is így lett volna. Már megkaptuk a zárókat, összecsomagoltam, Apa pár cuccot már le is vitt a kocsiba. Dórit hátravittem a csecsemősökhöz átöltöztetni, majd én is felöltöztem. Megyek vissza érte, látom, még nincs kész. Mondja a csecsemős nővér, hogy lehet, hogy nem mehetünk, mert talált vmit rajta, szólt a gyerekorvosnak, mindjárt jön nézni. Hát, tényleg maradnunk kellett, mert bakteriális bőrfertőzése lett. Ez 5 nap antibiotikum kúrát jelentett. Persze teljesen "összeomlottam". Mentem, hogy szólok Apának, erre jön Réka felém, hogy DóriDóriDóri. Hát, elbőgtem magam. Visszamentem, levetkőztem, visszapakoltam. Bőgtem még kicsit. Másnapra már jobb volt, de azért baromi lassan telt az idő. Dóri bőre szerencsére javult és így ma reggel kapta az uccsó gyógyszeradagot és du-án már haza is jöhettünk. A csecsemős nővér mondta is nekem, hogy nagyon jól viseltem, hogy még ott kellett maradnunk. Itthon minden OK eddig. Réka megsimogatja, azt mondja szereti. Nem látok rajta féltékenységet. Remélem, így is marad, de felkészülök azért mindenre. Ja, és tegnapra már vissza is nyerte a születési súlyát. Nagyon jól szopik, már van, hogy 70-eket is megeszik.

És akkor pár kép (lehet, hogy némelyik nem tökéletes, de a lényeg látszik):
Frissen kibújva:
Kép
A gyerekágyon:
Kép
Lábikó:
Kép
Mosoly:
Kép
Alvás:
Kép
Réka és Dóri:
Kép
gtünde
 
 


Tüncsi
jaj, de meghatóóóó! Gyönyörű kis bébi és a tesós képet megkönnyeztem! Minden alakuljon gyönyörűen a 2 kislánnyal!
Akkor neked nem volt Réka részéről bünti hazamenetelkor?

Kép
Kép
emma1976
 
 


Sziasztok (ha még emlékeztek rám, az elhavazódott, szégyenletesen ritkán író kétporontyosra :wink: )!

Most visszaolvasok egy napig, aztán írok is, De:
elöljáróban
NAGYON NAGY SZERETETTEL GRATULÁLOK időrendben BARBINAK, TÜNDINEK, BABCSINAK. Isten hozta a kisbabácskákat idekinn és mindannyiuknak jó egészséget kívánok! :D :D :D

KM

Kép
Kép
kismok
 
 


Tünde!!!!
Köszönöm!!!! Nagyon szép történet, s Dóri Baba igazán nagyon szép, s húsos babóca!!
A Tesós kép nekem is nagyon tetszik :wink:
Amikor tudsz, gyere, de mindenek előtt élvezd a dupla babázást, s pihenj sokat!!!
+1x gratula!!!

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Tüncsi :D

Tündériek a tesók! Dorci jó kis húsos baba lett! Szerintem nagyon hasonlítanak egymásra.

Babcsi :D
Hatalmas gratula Gergely babához!

Lassan de biztosan mindenki bebabásodik nálunk!

Puszi mindenkinek. Hajrá!
boboka4
 
 


Babcsi :P

Sok szeretettel gratulálok, sok örömet boldogságot kívánok nektek!!!! Szuperek a méretek!!!


Tüncsi :P

Tényleg olyan megható látni a képeket, olyan szép ez! Köszi a beszámolót. Én is pont néztem, milyen szép kis dundus lábai vannak Dórikának. A szoba meg tök jó hangulatú lett. Mi most Pécsett vagyunk, na de azért nem mondom, hogy kiugrunk meglátogatni Titeket :wink: :wink: De majd később annál inkább!

Emma :P

Jó, hogy minden rendben van! Amikor olvaslak, mindig kicsit kedvet kapok a kistesóhoz, de néha még tarok a dologtól!

Üdv mindenkinek!

Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 


Sziasztok (végre) :D !

Jó rég írtam. Eléggé be kell osztani a nappali szabadidőmet, mert Sára asszony átlagosan 2x fél órát szentel a szemei pihentetésére nap közben.
Julcsi időközben ovis lett, ami annyira tetszik neki, hogy hatökrös szekérrel kell délutánonként elvontatni. Sokat gondolkoztam, menjen-e oviba, mert végül is én itthon vagyok a 10 hós hugival és jó dolgokat csinálunk együtt. Ráadásul most kezdődik az a kor, hogy kettővel könnyebb mint eggyel, de végül is már jó ideje baba-mama kluboztunk, az összes kortársát ismerte és mind most kezdett ovizni. Hát, nagyon nem bántam meg. Olyan örömmel megy az első naptól kezdve! :D
Egyetlen nehézség, hogy az időpontra menés miatt muszáj kicsit zabolázni, Sári akkoralszomhaakarok napjait. Nem megy túl jól.

Az éjjelekkel is vacakul állunk, bár ez úgy tűnik kortünet. Ált. fél 9 körül alszik el este, és fél 12-ig óránként ébred. Aztán alszik egy hosszabbat (2-3 órát). Ilyenkor szokta magát teljesen felébreszteni azzal, hogy rögtön talpra pattan és utána meg csak nagyon éberen alszik jó ideig, nem lehet visszarakni. Aztán megint egy hosszabbat úgy 6-ig, amikor is ált. már nem igen alszik vissza. 7-kor meg úgyis kelünk Julcsi miatt az oviba. De hát ezek a gyerekek folyton változnak... Remélem, ez is elmúlik egyszer.

Amúgy meg Sára olyan mint a nikkel bolha. Amíg odaadom Julcsinak a zsírkrétákat, addig ő már a telefonkönyvet eszi. De. takarítottam és nyitva maradt a fürdőszoba ajtó (én meg elfelejtettem), s amíg gyorsan elraktam a mosatlant, Sári bevágtatott a fürdőbe (előtte a ruhaszárítót borította magára) és Juli bilijében kotált.
Meg aztán olyan dolgokat eszik meg, amiről nem is tudtam addig, hogy léteznek. Pl. a morzsaporszívó töltőadapterének aljában szőtt pókhálóba beleragadt hangyákat.
Most mondjátok, kinek jut ilyen eszébe? Délelőtt meg felmászott Juli könyvespolcára és könyvmolykodott.
Így estére úgy érzem magam, mint egy sprinter. DE mindig én vagyok a lassabb. Bár fejlődő képes vagyok még, úgy érzem... :lol: :lol:

Evészettel még mindig nem állunk túl jól, de tök jól fejlődik, már 9100 g és 74cm. Mivel kanalas dolgot nem igazán lehet beleimátkozni, a napi szopikon kívül eszik még szilvát, körtét, banánt kis darabokban a szájába rakosgatva, meg kenyeret, na, ez szívszerelme... :D

De most Rólatok...

Amica, Nelli :D
nagyon drukkolok, hogy végre meggyógyuljanak a kicsikék! Már jó ideje tart ez mindkettőtöknél!

Tüncsi :D
gyönyörűek a lányok! :D Dóri születése nagyon szép volt és örülök, hogy minden renben a picurral már. Réka mit szól a hugihoz? Nagyon édes a testvéres kép, még most is olyan elevenen él bennem Juli első simije Sárának... hüpp-hüpp :) Kívánom, hogy legyenek jó testvérkék és jó barátnék is egyben. :D

Barbi :D
igen, ez az anyaelutasítás tök normális viselkedés, elvégre addig nem kellett osztozkodni. Nem sokára elfelejti majd, hogy volt időszak, amikor ő volt egyedül és helyrejönnek a dolgok. Próbáljatok beiktatni olyan órákat hetente leg., amikor csak a naggyal vagy (akár bevásárlás, akár csak mesélgetés - apa meg addig elviszi picurt sétálni) De esetleg az apukájával is próbálkozhatnak közös-vicces programokkal, úgyis ilyenkor van ugrásszerű fejlődés a kisgyerkőcök fejében a felnőttszerepek lemásolásával kapcs. Juli azóta, hogy megvan Sára is valósággal szerelmes az apjába, apával megy aludni, ő esti meséljen, a reggel ő adhatja neki a tejet stb.
Kitartás! Ahogy telik az idő, úgy kerülnek helyére a dolgok mindenkiben! :D

Tündi :D
nagyon szépek a kisfiaid! És hogy a kicsi is már 11 hónapos! MEg hogy egyedül megy! NAgyon-nagyon ügyes! :D Te hogy állsz a sulival?

Boboka :D
Olyan édesek a fiúk! Azért nem semmi lehet most két ennyire kiskorkülönbségessel! NAgyon stramm mami van ám! Krisi nem féltékeny, ugye? Ő még hamarabb megszokja a helyzetet! Juli sem volt soha jó étvágyú, de azért nődögélt szép lassan. Most hogy Sári megszületett, az ő reggeli tejébe is csempésztem anyatejcsit és azóta egy fokkal jobban eszeget. Nem tudom, ennek hatása-e, esetleg megér egy próbát... :D

Emma :D
nagyon örülök az új babának! Nálatok sem lesz túl sok a két manó között. Tök jól össze fognak nőni! :D

Timi :D
Anna is mekkora már! Rég láttam képet a lányokról! :D

KM

Kép
Kép
kismok
 
 


Hűűűű, nem lettem rövid. :D
És rakok még pár képet is:

Kép Hóc, hóc, katona
Kép Nagy tündér
Kép Ketten

Kép
Kép
kismok
 
 


éééés még:
Kép Van mit fésülni
Kép Anya próbált etetni
Kép Röhögő parókás

Kép
Kép
kismok
 
 


Barbi, Babcsi
Szívől örülünk Nektek! Nagyon sok boldogságot kívánunk!

Tüncsimami
Még egyszer szívből gratulálunk! Nagyon szép mindkét leányzó!
Majd ha itt lesztek BP-en, meglátogatunk!!!!

Puszi
Manda és Karcsi
manda
 
 


Kismok :D

Hát a nagylányod tényleg egy tündér!
Sáráról meg az a parókás kép haláli :lol: Nekem Marci olyan hajasbaba, mint a te Sára lányod.

Krisi evési gondjai úgy látszik megoldódnak. Nálunk kaki probléma volt, mert nagyon erőlködni kellett szegénykémnek, és volt hogy több napig nem is volt kaki. Már kipróbáltunk minden praktikát, de semmi nem segített. A védőnő a kúpot javasolta, de amikor már másodszor akartam neki adni, a kúp láttán olyan hisztit levágott, hogy lemondtunk róla, amúgy is kikakilta egy kis anyaggal együtt. Most a gyógytornász javasolta a Laevolac szirupot, és ez úgy látszik jó lesz. És mióta rendesen tud kakilni, azóta az étvágya is sokkal jobb lett. Még a haja is elkezdett nőni :lol: De tényleg.
Marci meg egy evőgép. Szerdán megyünk védőnénihez, majd beszámolok a kilókról, de szerintem megszaporodtak, a 62-es bodykat alig tudom összekapcsolni rajta.
Krisi abszolúte nem féltékeny. Sokszor kiköveteli, hogy odadughassa a kis fejét az öcsikéhez, megsimizhesse, megpuszilhassa (ami nála annyit jelent, hogy összenyalja), sokszor csak odaviteti magát Marci babakocsijához, hogy benézhessen hozzá. Néha azért észreveszem, hogy ha az apja Marcival foglalkozik, mintha rosszul esne neki, de nem szól érte.

Tiza kismamiról tud valaki valamit?

Puszi mindenkinek. Hajrá!
boboka4
 
 


Tüncsi és Babcsi :)



Szívből gratulálok Nektek a gyerkőcökhöz :)
Vendég
 


Babcsi

Szívből gratulálok Gergely-babához. Kívánok nektek minden jót, egészséget, boldogságot, sok tejcit.

Tünde

Nem semmi kismami vagy, hogy haza se értek a kórházból, és máris van időd, hogy írj. Nektek is mégegyszer sok boldogságot és minden jót kívánok. Fici olyan okos nagy lány már, biztos nálatok sem lesz semmi gond a féltékenykedéssel.

Kismok

Köszönöm kérdésed, úgy nagyjából jól vagyunk. Hogy neked micsoda hajasbaba lányzóid vannak. Tündemény mindkét kiscsaj. És milyen jó, hogy Sára szeret oviba járni.
Elkezdődött ugye az iskola és Anett mindig hazahoz valami bacit. Úgyhogy valaki mindig náthás meg ilyenek. De azért megvagyunk. Szegény Annámnak egyszerre jön 4 foga. Van amelyik már szinte teljesen látszik, valamelyiknek még csak a tüskéi vannak kint. Úgyhogy szép lassan már 12 foga lesz a drágámnak.

Tündi23

Neked is nagyon aranyosak a fiaid. És micsoda méretekkel rendelkezik Balázs. Az én Annám 13 hónaposan szerintem a közelében sincs.

Mennem kell mmert Anna is ordít mellettem.

Tímea
KépKép
KépKép
tímea34
 
 


Babcsi :)
Hatalmas gartula! Sok boldogságot és jó egészséget!

Tünde :)
Egyszerűen gyönyörűek a lányaid! És a kis picur egy tündér :lol: Irigy vagyok :lol:

Kismok :)
A Te gyerekeid is gyönyörűek :lol:

Holnap lesz a 3. beavatkozás Dominak.
Remélem, megint ügyes lesz!

Brigi meg nem sok pihenőt ad. iszonyatosan mozgékony gyerek :lol: Na és hisztis is lett. De egy tündér. Éjjel még mindig sokszor kel :(

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: