Új privát üzeneted érkezett!

Nitácska
Retrus (lengyel), mózeskosaras, van hozzá sportrész, lábzsák, táska, minden. Csak most nem használtam. Pesten vettük a babyoutletben, 25-27 ezer körül volt. Nagyon szeretem, mert itt falun jó kis strapabíró babakocsi kell, jó a rugózása, bármilyen gödörbe, vagy terepen tolom a baba csak azt érzi, hogy jól ringatózik. Az aljába pedig jó sok mindent lehet pakolni, szóval ha bevásárolok, akkor sokminden elfér.

Majga
Remélem nem komoly. Az a legrosszabb, ha a gyerekek betegek. Regi októberben volt utoljára beteg (salmonella), mondjuk az durva volt. De azóta mindig aggódok, mikor kap el valamit, annyi nyavalya terjeng mostanában, főleg ezek a komolyabb hasmenéses vírusok (calici meg rota).
Vendég
 


pedi: még tart bár a torna nagyon kimaradt:) de nem tértem vissza a réhgi étkezésemhez :)

Majga remélem nem tüdőgyuszi és hamar meggyógyultok +++++++++++

csillag: azért nem olyan nagyon vagyok erős:) baromira hiányzik én sosem éltem egyedűl anyuékkal laktam amig meg nem ismertem Gabit.azóta meg alig voltunk külön :) de most is itt van a gyerek velem szóval nem vagyok egyedűl de azért csak hiányzik na:):):)de úgy vagyok vele hogy ez most nem teljes két hét :)

NIta: sajnálom :(:(:(

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Jaj, Rita! Gyönyörű szépek a gyerekeid!

Nita! Sajnálom a vitát, de Neked van igazad. Ha mindig azt nézné az ember, hogy melyik rendezvényen mennyien vannak, akkor akár maradhatna is állandóan otthon. A gyereknek minden program egy élmény, amiből később töltekezhet. Azért béküljetek ki gyorsan! :wink:

Nika! Megértelek a pároddal kapcsolatban. Én is mindig azt mondom, hogy nem bírnám Zoli nélkül, de a muszáj nagy Úr! Mondjuk ma már sírtam egy sort, pedig én tudom, hogy este hazajön, de ebben a 3napban egész napos, és az azt jelenti, hogy reggel 6:40kor elmegy és este későn jön haza. :(

Itt volt a védőnő, nagyon megdicsért minket. Azt mondta Bálint nagyon sokat hízott. Persze, én minden nap látom, nem veszem észre annyira a változást, de hétfőn este már 3540g-nak mértük! :D
Mondta, hogy nagyon szép bőre van, mondjuk mindenki ezt jegyzi meg először, amikor benéz a babakocsiba, hogy milyen szép kreol bőre van. Hát, volt kitől örökölnie! :lol:
Úgy néz ki, lesznek tejtesóink. Vannak a városban koraszülött ikrek, és azt mondta a védőnő, amíg napi 2-3 dl-t ki tudok fejni, van értelme. És mivel ismerem az ikrek szüleit, így valószínű, hogy belemegyek ebbe a herce-hurcába. Ugyanis ahhoz, hogy adhassak tejet, kell friss aids szűrés, tüdőszűrés, székletvizsgálat. :?

pedi
Kalocsa
 
 

 
 


NA VAGYUNK...

IDÉZEK:"REMÉLJÜK,HOGY CSAK VALAMI VÍRUS ÉS ELMÚLIK A LÁZ,DE HA NEM,AKKOR HOLNAP VEGYEN ANTIBIOTIKUMOT"

NA ETTŐL AZTÁN HŰ DE ROHADT OKOS LETTEM...SŐT KIFEJEZETTEN MEG IS NYUGODTAM :x :twisted:
IDIÓTA KIBA... ORVOSOK....ÁÁÁ NÉMELYIK AZ AGYMAMRA MEGY...ÉN IS LEHETNÉK ORVOS NEM?LEHET,HOGY VÍRUS,DE LEHET HOGY NEM,LEHET HOGY KELL A GYÓGYSZER,DE LEHET,HOGY NEM...NYUGODJON CSAK MEG ANYUKA...

VAGY IDŐJÓS:LEHET HOGY ESNI FOG,VAGY MAJD FÚJ A SZÉL...ESTELEG TALÁN NAPSÜTÉS IS VÁRHATÓ...
JAJJ DE UTÁLOM AZ ILYEN TÖKETLEN NÉPSÉGET :twisted:

NIKA :ERŐS NŐ VAGY TE,TUDOM ÉN :D FÉL LÁBON IS KIBÍROD...ÉRTETEK CSINÁLJA ÉS EZ A LÉNYEG

KépKépKépKép
Kép
majga
Dabas
 
 


JAJJ PEDI KÖSZI NEKED IS...VÉLETLENÜL KIHAGYTALAK :D

KépKépKépKép
Kép
majga
Dabas
 
 


Majga jobbulást nektek!!!!

Kép
Kép

Moncsi
monalux
 
 


Rita! nagyon szépek a gyerekeid!

Nita! remélem hamar megbékültök apával!:(


Majga! örülök h te jobban vagy! azt a hozzáállást a dokinak, jobbulást!!!

Pedi! örülök h szépen hízik,igen nagyon szép bőre van!:)

hétvégén fessük a babaszobát:))))) de még nem tudom pontosan milyenre:)

KépKép
dike
 
 


Rita, gyönyörűek a gyermekeitek! Látom a hordozó is örül az új Kicsi Gazdájának!!!!!!!!!!!!!! :D

Pedi, sajnálom, hogy Bálintka nem aludt vissza hajnalban... pár napja nálunk is volt egy hasonló eset, de mivel Gergő már nagyobb, így szerencsésebb volt a helyzet. Az éjjeli szopi után nem tudtam visszaaludni és hallottam, hogy Gergő nagy bőszen játszadozik a kiságyba belógatott játékkal. :shock: Közben meg se mukkant, csak hallottam ahogy zörgette a zörgö-börgő virágocskát. :lol: :lol: Aztán kb 10-15 perc után egyszer csak elaludt Ő is. :lol:
A mai sírdogálásodat teljes mértékben megértem. A hatalmas hormonális változás meg még rátesz egy lapáttal a dologra és felerősíti az érzéseidet. Bevallom őszintén Gergő születése után én is többször sírtam... Anyukám már-már aggódott is, hogy szülés utáni depim van. Bencénél szerintem azért nem volt ilyen, mert Ő nyáron született és a Férjem az első hónapban nem dolgozott.

Nita, én is azt mondom, hogy békülj ki Apival (bár osztom Pedi véleményét és Neked volt igazad). Mégis azt modnom, hogy nem jó haragot tartani, mert rányomja a bélyegét a gyerekekkel való hangnemre is. Tudod, Ők -bár még kicsik - pontosan tudják, hogy "forr a levegő" és ez nem jó nekik...

Nika, én akkor is azt mondom, hogy nagyon erős csajszi vagy! Úgy kell kezelni a várakozás napjait, mint egy szülést. Nem azt kell nézni, hogy "jaj még mennyi van hátra így egyedül" hanem azt, hogy "már X idő eltelt és egyre közelebb vagytok Gergővel ahhoz, hogy a Párod újra Veletek legyen".

Majga, én is nagyon utálom ha egy orvos ilyen... remélem hogy nem tüdőgyulladás hanem tényleg "csak" valamilyen vírus és hamar megszűnik ez a magas láz Petikénél.
Örülök neki, hogy Te legalább jobban vagy!

Mona, nagyon jó volt olvasni a soraidat!!!!!! Árad belőlük a pozitivitás és az a hihetetlen földöntúli boldogság, mint amiről írsz. Használd ki, hogy újra erejed teljében érzed magad, ez a pocakos lét egyik legkiegyensúlyozottabb időszaka!!!!!!!!!!!!!!

Kati, milyen volt az éjszaka?

MI holnap megyünk Gergővel a 4 hós orvosi vizsgálatra, kap két szurit is. Ezen kívül kérek beutalót a gyereksebészetre Bencének, mert itt az ideje, hogy megcsinálják a fütykösét... nem lehet rendesen felhúzni rajta a bőrt. :?
Nita, Nika, Majga, Nálatok volt hasonló gond?????????? Tapasztalat?????????????

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Rita köszi az infót......nagyon tetszik..ha sikerül hármaska lehet egy ilyenre befektetek vagy egy Chippolinóra:))))

Pedi most már jobba viszony de nem vagyunk még puszi pajtások....de bevallom már majd ráugranék..........de még piciét vérezgetek...kb holnapra múlik el piri:))))
sírás:én eleinte rengeteget sírtam amikor Zoli dolgozott.....de miután letelt a 6 hét mintha elvágták volna.......

Dike biztos szép lesz a babaszoba.nekem most nagyon tetszik hogy alul sárga felül zöld és középen bordür.......ez a mániám:))))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


csillag nekünk is le van tapadva de én egy egészségügyi portálon pont egy urológus tanácsait hallgattam hogy 6 éves korig nem nagyon szoktak hozzányúlni.én fürdésnél huzogatom és addigra talán fel is lazul :) gondot nem okoz neki :) amúgy látom is hogy lazul neki :)

nika70
Salgótarján
 
 


Nika, nekünk azt mondta a gyerekorvosunk, hogy 3-4 éves korban szokták "megcsinálni", akkor amikor a gyerek már éjszaka és nappal is stabilan szobatiszta.
Amikor Bence kisebb volt, kaptunk egy kenőcsöt amivel be kellett kenni és óvatosan tágítani, ez nagyon hatékony volt, de még így is maradt egy ún. hártyás letapadása.
Na, de ha azt mondod, hogy még ráér, akkor lehet, hogy nem kínzom most szegény Bencusomat...
(Mindjárt én is rákeresek a dologra a neten.)

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


CSILLAG:
MIND A 2 SRÁCOMNAK LE VOLT KICSIT TAPADVA,DE MIVEL CSAK ENGEM ENGEDTEK A FÜTYI KÖZELÉBE ÉS NEM VOLTAM HAJLANDÓ A SZADIZÁSON KÍVÜL,MÉG LE IS FOGNI A GYEREKET,HOGY MÉG SZARABB ÉLMÉNY LEGYEN NEKI,ÉN "TÉPTEM" FEL NEKIK,AZÓTA MIND A KETTŐ OKÉS :D
MI MOST SEBÉSZETRE KÉSZÜLÜNK,MERT A NAGYOBBIKNAK OLYKOR ELTŰNIK AZ EGYIK HERÉJE...ÉS EZ AZ Ő KORÁBAN MÁR GÁZ.

ÉN MEG MÁR SÍK IDEG VAGYOK AZ IDIÓTA EMBEREK MIATT...AMIKOR MEGHALLJÁK,HOGY A 3. BABA IS FIÚ,OLYAN LESAJNÁLÓAN,MAJDHOGYNEM RÉSZVÉTNYILVÁNÍTVA REAGÁLNAK A DOLOGRA,HOGY ATTÓL FALNAK MEGYEK...DE EGYIKNEK SE JUT ESZÉBE MEGKÉRDEZNI,HOGY AMÚGY ÉN MIT SZERETTEM VOLNA...MEG APA..ŐK ELDÖNTÖTTÉK NAGY OKOSAN,HOGY A 3 FIÚ CSAK BAJ LEHET...RÜHELLEM AZ EMBEREKET :twisted:

KépKépKépKép
Kép
majga
Dabas
 
 


Majga, az embereknek ezt a hozzáállását én már akkor megkaptam amikor kiderült, hogy a második gyermekünk is fiú. Majdnem mindenkinek az volt a következő mondata, hogy "Nem baj, majd a harmadik biztos lány lesz..." Én is úúúúúúúúgy utáltam ezt! Miért ne lehetne örülni két gyönyörű fiú gyereknek??????

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Jó reggelt!

Lányok, az emberek nem normálisak! Engem azért nézett mindenki hülyének, mert nem kérdeztük meg, mi lesz a neme a babánknak! Könyörgöm, nem mindegy?! Az én gyerekem így is úgy is, a lényeg, hogy egészséges legyen!

Majga! Ez a doki hallod, nem semmi! Azért szurkolok, hogy ne legyen gond!

Nita! Akkor hajrá békülés, hajrá apa!

Csillag! De durva, hogy már a 4hós vizsgálatra viszed Gergőt! Nagyon rohan az idő.

Nagyon jó éjszakánk volt! Bálint 8kor szopizott, majd 2kor ébredt legközelebb, utána meg 6kor. Most megint alszik. A délelőtt általában mindig nyugisabb. Tegnap anyukám itt volt szinte egész nap. Jött velünk a városba, hogy ne egyedül menjek. Kicsit szomorú vagyok, mert még mindig nem bírom a hosszú sétákat, mikor nem fogom már érezni a gátam?! (Érdekes mert nem is a sebemmel van gond, inkább a csontom feszül a séta végére, meg a hasam nehezül el.) Anyu főzött, vasalt, felmosott, én meg pihiztem, voltam bevásárolni apóssal. Picurom meg nem aludt el, mamája persze kivette a kiságyból és nézelődés volt ezerrel. Hazaértem és cicin 5perc alatt bealtattam. Aztán szerencsére apukája is hazaért 3/4 7kor(reggel 3/4 7óta), és együtt feküdtünk 3-an a nagy ágyban! Közben Zoli is lezuhizott meg én is, és mire én végeztem Bálint is megébredt. Utána Őt fürdettük. Képzeljétek, fürdés közben egy hangja nincs, nagy szemekkel leskel!

Kati?

pedi
Kalocsa
 
 


itt vagyok.

szuper éjszakánk volt! bogi 9kor evett, majd fél2kor, aztán pedig fél7kor. igaz, azóta fent van, majd mindjárt etetek és ő vissza fog aludni.

megyek, majd jövök, mert vége a türelemnek és olyankor nálunk ujjujjujjujju van..... :lol:

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Pedi, Bálint nagyon gyönyörű!!!!!!!

virag, nálunk Milánnak felrántotta a bőrt a régi gyerekdoki, akkor olyan másfél éves volt (szobatisztának kell lenni, azt javasolják). Hú de sírt szegény, 5-en fogtuk le....fájt neki a pisi utána, visszatartotta sokszor, míg nem gyógyult. Marcival is ez a sors vár ránk, de ő már 3 éves...csak amikor kaptuk tavaly beutalót a sebészetre Pesten, pont költöztünk, az itteni gyerekdoki szerint meg ne bántsuk és írt egy szteroidos krémet rá...no comment. Szóval Pécsett van sebész ismerősöm, nyáron felnyisszantatom vele. Azért nem most, mert 1 hétig gondoskodást igényel, sajnos mi meg nem lehetünk itthon annyi ideig.

chamomilla
Pécs
 
 


Cham, köszi az info-t Neked is kuki ügyben! Ma mindenképp rákérdezek a gyerekdokinál, hogy mi legyen.

Pedi, ne akarj rögtön maratont futni szülés után alig pár héttel! Nyugi, el fog jönni az az idő amikor már nem akar leszakadni a pocid alja egy séta után. Légy egy kicsit türelmesebb!
Nem ide tartozik a téma, de azért elmondom, hogy Gergő előtt 7 hetes babát vesztettünk el és a missed ab. műtétem után se tudtam szaladgálni még jó pár hétig... én is éreztem a hasamat. Gondolj csak bele, hogy Bálintka 9 hónapon keresztül rendezgette át magának a belső szerveidet, csontjaidat és a szülés nemcsak Neki de a Te testednek is hatalmas trauma. IDŐ,IDŐ,IDŐŐŐŐŐŐŐ! :wink:

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


itt vagyok! lányom alszik, kaja egy része fő.

magja: ne is foglalkozz vele, ki mit mondd. én mindig tisztelettel néztem a fiú gyerekes anyukákra! biztos, mert én is szeretnék nagyon kisfiút. biztos, hogy te is imádod. persze-persze, ott a kisördög, hogy jó lenne egy kiscsaj. de majd hoznak neked a fiúk lányt! :lol:

csillag: kuki ügyben nem tudok segíteni. a hinta, hogy vált be?
ti mikor mentetek gergőcivel "emberek közé"? gondolok itt egy piacra, vagy egy dm-be elmenni. én még csak sétáltattam bogicát, még nem mentünk együtt sehova.

cham: hogy haladsz a sulival? pocilakó? tüneteid?

pedi: nekem nem volt vágásom, de a gátam elég sokáig fájt. sőt! pont úgy fájt, mint amikor még bogi bent volt. olyan 4-5 napja nem érzem már egyáltalán. de én még mindig vérzek, sajnos. már olyan volt, mintha vége lenne, de aztán újra kezdte. nem vészesen sok. olyan 3.napi mensi.
sírás ismerős, csak én akkor kezdek el, ha bogi is sír, mert azonnal meg akarom oldani a dolgot, de nem tudom, ezért sírok.
mi is szoktunk bogival fetrengeni a kanapén. délután bogi itt fekszik. ki van nyitva és tele van rakva játékkal. és este szoktunk fürdés előtt együtt játszani vele.
ti mikor szoktatok fürdeni?

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Sziasztok!!!!!

Virág nekünk Máténak 4 évesen a doki "tépte" fel.igaz nagyon nagyon rendes volt és óvatos de nehéz volt.én akkor voltam terhes Barnikával...emlékszem fal fehér lettem a doki ki akart zavarni...... :oops: :)
szóval tényleg ráérsz még....

Majga szard le azokat akik így reagálnak hogy a 3. is fiú:)))

Pedi szerintem 6 hét kell mire teljesen jól fogod magad érezni.nekem így volt legalább is Máténál:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Kati, a hinta most pihenőpályán van. Azt mondta a gyógytornász nénink, hogy még ne használjuk, csak majd egy kicsit később. Én hiszek neki.
Gergőt boltba onnantól kezdve viszem magammal hogy kimehettünk a levegőre. Hideg idő lévén mi 3 hétig nem mehettünk ki, utána először csak a teraszra mentünk, de karácsony előtt már vittem magammal vásárolni is. Tudom sokan félnek attól, hogy így elkap betegségeket, de nálunk nem volt gond. Bencével ugyanígy tettem és még csak náthás sem volt kb 1 éves koráig! Gergőnek sem volt még semmi baja, pedig ahogy néha beleolvasok a novemberi topikunkkba, ott látom, hogy szinte minden baba volt már vagy náthás vagy lázas beteg...
Talán emlékszel, hogy Bence nem olyan rég kapta el a hányós hasmenése vírust torokgyulladással lázzal fűszerezve és Gergő ezt sem kapta el, pedig egy légtérben voltak napközben. Dec. közepén meg én voltam pár napig lázas, szoptattam is Gergőt, mégse lett semmi baja.

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


csillag: akkor nem lehet baj, ha én ma esetleg beviszem magammal a pennybe bogit. mi már egy hete nagyokat levegőzünk.
miért kell pihentetni a hintát? mit mondott? egyébként még mi sem használjuk. majd most akarok nagylabdázni kezdeni.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


én Barnit már 7 naposan kivittem..igaz szeptember volt meg oviba kellett menni de semmi baja nem lett.....én azon vagyok ha minél jobban féltem annál jobban tuti hogy beteg lesz,.............
Mátét is kb 1-2 hetesen már kivittem pedig februári...ő se violt beteg majd hogy nem ovis koráig:))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Kati! Én is vérzek még! Vannak napok mikor már szinte semmi. A WC papír is teljesen tiszta. Aztán megint van valamennyi. Nem sok egyáltalán, de azért jó lenne, ha már múlóban lenne. Viszont ugye a szoptatásnak erős méhösszehúzó hatása van, így aztán szerintem még lesz egy-két hétig tuti.
Mi 7-8 között szoktunk fürdeni, bár én a 8nak jobban örülök, de ha nálunk a fiatal ember megébred, akkor neki bizony cici kell. Így legtöbbször attól függ, mikor ébred. Nálunk az ébren levős időszak inkább szopi után van, de tegnap pl szinte egész nap aludt, a fél5ös du-i szopi után nem akart bealudni, de ha megvártam volna, míg elalszik, és csak úgy megyek el vásárolni, akkor nem lett volna fent ennyit akkor sem. Ez is egy jó tanulópénz volt, egy ideig biztos nem hagyom itthon úgy, hogy előtte nem altattam el.
Képzeljétek, Bálintnak szájpenésze van! :cry: :cry: :cry: Volt vkinél ilyen? A gyerekorvos azt mondta, hogy nem veszélyes, inkább csak esztétikai probléma, én mégis annyira el vagyok keseredve. Szerintem az a qrva cumi az oka, amit a múltkor erőltettem neki, pedig ki volt fertőtlenítve.

Cham! Köszönjük!

Csillag! Köszi Neked is, de olyan rossz, hogy csinálnék én már ezt azt, de nem megy. Vagyis tegnap előtt kisúroltam a kádat és a csapot, sütöttem pár db palacsintát, és begyúrtam egy adag kiflit(olyat amit a szülés előtti napon is sütöttem, és szülés után azt ettük Bernivel a szülőszobán :lol: ) Aztán sétáltam vele olyan 2órát, és már kész voltam. Tegnap csak séta volt, és mégis kész voltam, bár szerintem tegnap ez a hülye front is közrejátszott. Emlékszem anno Te mesélted, hogy frontkor még nyilallgatott a sebednél. Na, nekem olyan is volt tegnap. Most "csak" a fejem fáj. Esik az eső, és fúj ez a roh@dt szél, ez a két ellenségem. Ehhez képest Bálint durmol egész nap.
Kati! Nálunk a reggeli szopi után mindig van egy hosszabb alvás. Ma fél10kor ébredt, megettem, és azonnal vissza is aludt.
Úgyhogy most én is pihenek egy kicsit!

pedi
Kalocsa
 
 


Pedi nekünk is volt mind a kettőnek....valami olajat kell gézre tenni és azzal törölgetni..kérdezz rá a dokinál..ezt nem szabad úgy hagyni mert elterjedhet és a cicid is olyan lehet!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita! Én egyet értek veled a levegőzés terén. Nekünk a gyerekorvos mondta, hogy attól, hogy négy hétig nem viszem sehova és aztán meg elindulunk, még nem fogom jobban megvédeni, sőt! Szerinte sokkal erősebb lesz Bálint immunrendszere, ha azonnal levegőzünk! Tegnap volt olyan ember, aki megjegyezte, hogy "nem korai még egy két hetes gyerekkel sétálni"? Hú, le tudtam volna ütni.

pedi
Kalocsa
 
 


Igen, Nita már beszéltem a gyerekorvossal! Rózsamézet kell rá kenni. Csak gondoltam, megkérdezem, Nektek milyen tapasztalataitok voltak ez ügyben. És amúgy Nálatok mennyi idő alatt múlt el? A doki azt mondta, hogy ha ügyes vagyok pár nap, ha nem múlna egy hétig se, akkor megnézi, és kapunk rá vmi festéket! Na, de majd én jól kezelgetem neki, és igenis vasárnapra nyoma se lesz! :) Csak úgy elkenődtem miattam!

pedi
Kalocsa
 
 


Kati, nem mondta a gyógytornász, hogy miért ne használjuk a hintát én meg nem kérdeztem. :oops: Csak annyit mondott, hogy jó lesz, d majd csak később vegyük elő. Ő egyébként a lógatást sem csinálja és azt mondta, hogy ez még nagyon "durva" módszer Gergőnél...
Ja, és még a nagylabdát sem használjuk. Most lejtőn kezd el foglalkozni Gergővel. Bár azt hiszem ez majd a jövő hétre csúszik, mert a héten csak szombaton megyünk (az oltások miatt) és most a Dévényezés a soros.

Pedi, most lehet, hogy elkeserítelek, de a tegnapi időváltozást az én gátsebem is megérezte. :? Nem önmagában fájt, csak amikor elmentem WC-re és a WC papír hozzáért, akkor érzékenyebb volt.
Viszont ahogy a soraidat olvasom, hogy sütögetés, kifligyúrás meg 2 órás séta... háááááááááát nem csodálkozom, hogy kipurcantál. Ez nagyon sok még most Neked!!!!!!!!!!

Itt is esik... utálooooooom az esőt!!!!!!!!!! (Gergő tegnap 45 percet aludt a babakocsiban kint a teraszon! Ez nálunk nagy szám! (Csak az eső miatt kellett gyorsan bejönnünk...)
Ma először sírás nélkül csináltuk végig a tornát délelőtt. Azt hittem soha nem jön el ez a pillanat. 8)

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


pedi: nálunk a "kezdő csomagban", amit a doki felírt volt benne egy glicerinum boraxatum nevű naturlandos csepp, amiből napi 3-4 cseppet kellett a cumira cseppenteni. Így nem jött elő nálunk, pedig kaptam antibiotikumot a szülés alatt.

nita, pedi: levegőzni mi is járunk, de itt a zárt térre gondolok, mint bevásárlóközpontok stb.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Pedi ezt én is megkaptam Barninál...konkrétan lehülyéztek hogy egy 7 napos babát kiviszek..de most jobb lett volna ha otthon rohadok vagy sírok..nem....szarok az ilyen emberekre,......pukkadjanak meg a 4 fal között:))))

nekünk a penész 4-5 nap alatt teljesen elmúlt.....

Pedi amit Kati írt boraxszal kellett kenni a nyelvüket.köszi Kati hogy eszembe jutattad:))))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


nita: nincs mit!
semmi baj nincs a korai levegőzéssel. sajnos, amikor mi jöttünk haza, még hó is esett, ezért vártunk 10 napot.

én már alig várom, hogy jöjjünk, menjünk.
ti mit adtok a gyerekekre ilyen időben? nálunk most 15 fok van és fúj a szél, de nem esik-még!

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Anyum már meg is hozta ezt a glicerines cuccot. Nekem azt mondták steril gézlapra cseppentsem, és azzal töröljem át az érintett részeket. Szerintetek arra mennyi cseppet? Mert a tájékoztató nem írja! :?

Kati! Én boltba még nem vinném be, de ez csak az én véleményem.
Én tegnap a vastagabb overallt adtam rá, ami nem orkános és béléses, hanem ilyen kívül is meg belül is szőrös. Alatta volt hosszú ujjú body, plüss kantáros rugi, és ahhoz való kisfelső. A védőnő azt mondta, nagyon figyeljek, hogy ne öltöztessem túl, mert akkor könnyebben megfázik. Szerintem 15fokban elég egy vékonyabb levegőztető, és úgyis betakarod, meg teszel lábzsákot, ami teljesen levédi. Én pl kedden rátettem a lábzsákot(20fokba), erre azt mondta a védőnő, hogy legközelebb ne tegyem.

Csillag! Drukkolok, hogy Gergő jól bírja a szurikat és ne legyen lázas! Köszi a gátsebes tapasztalataidat, akkor számítok rá, hogy nálam is így lesz.

pedi
Kalocsa
 
 


pedi: nekünk is van olyan kívül-belül szőrös overálunk. sztem ma azt adom rá, úgy megyünk ki.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Sziasztok!!!
Nah megjöttem tegnap este Peströl,sikerült felmondnaom,hál isten nem kötekedtek,megértették mi van.Még a felmondási idötöl is eltekinettek,mert belementem,hogy közös megegyezéssel történjen a felmondásom,igy nekem nem kell 30 napot ott rohadnom,és nekik is szebb igy a statisztikájuk!

Ma megyünk a bankba számlazárást csinálni,és jövö hét utáni hétfön megyünk fel Pestre végleg lezárni a számlákat és
átatdni a kulcsokat!
Fu csajok olyan szar volt abban a lakásban ott egyedül aludni,mivel apus ment dolizni,a felmondász meg el kellett intézni és nem akartam még 2 hétig huzni........
Már várom após mikor jön megint a munka dologgal.....élvezet lesz!
Amugy nálunk semmi változás!
Vezetek hőgörbét is de az most olyan semmilyen hogy hát én nem tudom mi lesz ebböl......36.5-36.1 között ingázik.
Ma is csinálok majd ovutesztet,kiváncsi vagyok..... 14én erös volt a csik,majd tegnap elött halványodott és tegnap megint picit halványodott...lehet peteérés volt,de nem értem mert sem a ciklus nem látja sem a fertility sem.......bár én is korainak tartom....

Pusza mindekinek








Lanyus
Vendég
 


Pedi, köszi a drukkokat Gergőci nevében, bár számítok arra, hogy most be fog lázasodni. Ugyanezt a két oltást kapta 2 hónaposan és sajna 2 napig lázas volt tőlük. :cry: Fel vagyok készülve.
Egyébként tök ügyi volt most Gergő, mert csak akkor kezdett el sírni amikor a dokinéni vizsgálta meg amikor a 2 szurit beadta neki. Előtte a váróban most semmi baja nem volt és a védőnéninktől se akadt ki.
A súlyát mérték, 6670 g. (700 g-ot hízott), ez tökéletes!
Ami pedig az anyatejet illeti, nem szeretném elkiabálni a dolgot, de mióta ehhez a gyógytornász nénihez járunk és tényleg sokat fejlődött Gergő, a tejem is elég. Nem kell azon paráznom hogy jól lakik-e esténként a Fiatalúr. :)

14500 Ft-ot hagytam a gyógyszertárban... :twisted: Felírattam Gergőnek azt az agyhártyagyulladás elleni oltóanyagot, ami nem része a kötelező oltásoknak. Javasolta is a beadást a doktornőnk most, hogy sokat mászkálunk a kórházba a gyógytorna miatt.
Bencusnak meg felírattam a bárányhimlő ellenit (na ez baromi drága volt...) meg ezekhez jöttek még az apró cseprő dolgok, mint pl testápoló, fürdető. Ja, meg Gergő kapott egy másik popsikrémet, mert a két combikájánál piros a bőre a pelus alatt a hurkáknál. Remélem használni fog!

Kati, én ilyen időben az otthoni ruhára szoktam ráadni az overált (pulcsit nem adok) meg max egy vékony takarót rá. Ha babkocsiba teszem, akkor persze alá teszek még egy plédet, de lábzsákot már nem.
(az otthoni ruha az egy body meg egy rugi)

Lanyus, úgy veszem ki a szavaidból, hogy jól érzed magad most, hogy felmondtál.
Hová költöztetek? (bocs ha már írtad, de tudod... egy anyuka agy sokszor kihagy... 8) )

Elaludt a szőke herceg, gyorsan vasalok egy kicsit...

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Kedves Topiklakók!

A Babanet kommentelői között, nyereményjátékunk keretében, a jövő héten egy remek Chicamaca baba és gyerekfüggőágyat sorsolunk ki a Fuggoagy.hu jóvoltából!

Kép

Érdemes hát elmondani a véleményeteket, például arról, hogy szükség van-e napirendre egy baba életében, vagy sem!

Osszátok meg velünk (is), Ti milyen példát szeretnétek mutatni a gyereknek, és mi mindenben változtatok a gyereknevelés során.

Folytatódott Születésnaplónk is: K. már betöltötte a 30. hetet, most Á. naplójába kukkanthattok bele, ha kíváncsiak vagytok, mit él át egy férfiember várandós felesége mellett.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


A vacsora épp az edényben párolodik, Zalán meg nézeget, úgyhogy van egy kis időm írni.
Délelőtt még anyuéknál voltunk, ma mentek vissza Németországba a rokonaink. Itt szinte egész nap esik. :(

Pedi
Szép tőled, hogy adsz tejet, és vállalod a vele járó plussz vizsgálatokat.
Vérzés még nekem is van, pedig ez már a 6. hetem. Szerintem ebből megint csak 7 vagy 8 hetes kontroll lesz.
Nekem 3 hét után egyáltalán nem fájt a gáttájékom, néha enyhe húzódást éreztem a varratoknál, de már az is elmúlt, és sétálni is hamar tudtam. Kb. 3 hetesen kezdtük a nagy sétákat is.

Csillagvirág
Tényleg nagyon jó a hordozó, könnyebb is, mint az előző volt.

Nita
Nálunk is zöld meg sárga a fal, én választottam a színeket. Dulux-os színekkel nem lehet melléfogni, érdemes a minőséget venni, mert anyuék az olcsóbbat választották, és a szín nem olyan lett, mint a mintán, vagy a dobozon.

Kati
Most hogy bejöttek a jó idők, már nem overálba raktam Zalánt, hanem inkább rétegesen öltöztettem. Amibe itthon van, body+rugi, erre rá jött még egy kis vékony kardigánszerű pulcsi, aztán kiskabát (ez viszonylag vastag, őszi-téli) meg bélelt naci, és lábfejvédő, meg sapka, arra rá a kabátnak a kapucnija. Babakocsiban alul egy zsákféle meleg takaró, amibe körbe lehet csomagolni, és összekötöm, hogy körbeölelje, erre még rá egy polártakaró.
Boltba is mehetsz vele, kötözd magadra, vagy babakocsi is jó, úgysem hajolgatnak be hozzá, hogy átadják a bacikat. Meg nem a hétvégi tömegbe vidd.

Nemsokára indulunk Regiért az oviba, most pont nem esik, de még tart a hittan, úgyhogy nem tudok menni. Ma csoportkép fotózás volt, remélem jól sikerült.
Vendég
 


Sziasztok!!!!

Ezer éve nem jártam erre,visszaolvasni most nincs se időm,se erőm!
Remélem,mindenki jólvan!
Katival üzentem 2szer is,hogy puszilok mindenkit és hiányoztok,nemtudom átadta-e?

Mi még mindig egyben :lol:

Ma voltam terheléses vizsgálaton,meg áramlás vizsgálaton és néztek magzatvizet is!Minden oké, kicsit vok csak nyitva az meg kevés a szüléshez,doki ezt mondta!

Holnap kell mennem nst-re,ha addig nemjön Lili :!:

Mióta megnézték a magzatvizet,azóta fájok....
Van egy olyan érzésem,hogy éjjel megindul Lili kifelé, megérzés!
Vendég
 


nagyon depi vagyok:( 12 kilónál járok!:(((((((( mától semmi édességet nem eszem!

KépKép
dike
 
 


Mia! Éppen ma du-án jártál eszembe, akkor drukk hegyek az éjszakához!

Dike! Ne legyél elkeseredve!

Csillag! Azért drukkolok, hátha most mégsem lázasodik be Gergő. Gratula a sírás nélküli tornához!

Rita! Kíváncsian várom a nagy lányról az ovis képet!

Most mennem, kell nyügi van!

Eddig egész nap evett, aludt! :shock: Most fél5óta fent van. De örülök is neki, éjjel aludjon nekem! :lol:

pedi
Kalocsa
 
 


Kati a benti öltöztetésre gondolsz?
a Mátén egy póló egy vékony hosszu ujjú ,,Barnin hoszzu ujjú bady+pulcsi+naci

Pedi pár cseppet tegyél csak rá......2-3 csepp elég...

Virág ezt az oltást én is kiváltottam Máténak./agyhártya/ 6400ft volt..mi még jól jártunk mert ez az egy oltás kell..de a szomszédom mondta hogy 2 éves kor alatt be lehet adatni de nem alakul ki védettség..igaz e nem tudom....

Rita köszi a festék ötletet:))))

Mia de jó hogy jöttél!!!!!!!!!!
hajrá Lilike.irány kifele:)))))

Dike hagyd már a kilókat!!!!!!!!!!!!!!!!!!
majd leadod ha megszületett a pici!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


pedi: nálunk dettó! egész nap alvás, evés volt. aztán délután felporszívóztunk (én porszívóztam, bogi nézett a pihiszékből), de nem hagytuk elaludni. aztán fél6ig bírta, majd fürdettük, most pedig már alszik. de így kelni fog 9-10 körül ésremélem alszik tovább 1-2ig.

mia: drukkolok az éjszakához! én akkor kezdtem vérezni, amikor megnézték a vizemet.

nita: kinti cuccra gondoltam. bent bogi is body és rugiban van.

csillag: drukkolok, hogy az ügyes nagyfiú nelázasodjon be! puszilgasd meg, amiért ügyesen tornázott. büszke lehetsz rá!


kérdés: ti teljesen sötétben altattok? mikor kapcsoltok le minden lámpát?
nálunk eddig a közlekedőben égett egy 40es égő, de szívesen leépíteném. mondjuk nekem is kényelmes, mert csak átlépek bogihoz, nem kell sehol kapcsolgatnom.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Kati kintre már egyik se kap overált...harisnya melegebb naci fölöl poló,pulcsi és a kabát sapi.......
de a lényeg hogy rétegesen öltöztess.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


LÁtom öltöztetésben egyedül maradtam az overallal. Én megmondom őszintén, hogy lustaságból adom ezt Gergőre. :oops: MInt írtam így nem kell se pulcsi, se plusz naci, csak az overall meg egy vékonyabb sapi. A réteges öltöztetést akkor kezdem el, ha már majd megy Gergőci, szerintem egy ilyen pici babát még úgysem fog senki vetkőztetni séta közben ha melege van... de lehet, hogy csak én gondolom így.

Mia, sokszor gondoltam Rád a napokban, ezek szerint Lilke is kihúzta a végsőkig. NA de sebaj, mindjárt kopogtatni fog! (pláne ha még ilyen megérzésed is van :wink: ) DRukkolok, hogy minden rendben menjen!

Kati, nálunk sötétben alszanak a fiúk. Gergő utolső szopijábál csak a légzésfigyu kék lámpácskája ég és miután beteszem az ágyába azt is lekapcsolom. Ha éjjel szoptatni megyek hozzá és nem kell pelust cserélni akkor egyáltalán nem kapcsolok lámpát. Elég az a pici fény ami a légzésfigyu hőmérőjén van.

Pedi, Kati, köszi a drukkokat, Gergőnek már most fürdetésnél adtam egy fél kúpot, mert éreztem, hogy lázas. Nem mértem meg, de tuti, hogy kell neki. Már du fél 5-kor is éreztem, hogy meleg a kis teste, csak akkor még nem akartam adni neki semmit, mert kúpot csak 6 óránként lehet és nem szerettem volna éjszaka ébresztgetni. Így meg ha felkel 2-3 körül szopzni és érzem, hogy nagyon meleg, akkor kap még egyet. Én már rutinos "róka" vagyok ebben a kérdésben, mert Bencus is mindeg belázasodott az oltások után.

Nita, nem tudom, hogy milyen oltást írtak fel MÁténak, de nekünk ez csak 2500 FT körül volt. (NeisVac-C a neve). Így, hogy 1 éves kor előtt adják be, két oltás kell majd, úgyhogy még egyet kell vennünk. Ugyanígy a bárányhimlő elleniből is kettő kell Bencének. Na, annak darabja 8500 pénz. Én ezt csak azért akarom beadatni Bencusnak, mert elvileg ha be van oltva, akkor nem tudja hazahozni Gergőnek. AZ ovikban minden évben van bárányhimlő járvány és Gergő még olyan kicsi lesz ősszel (vagy ki tudja mikor), hogy nem akarom, hogy elkapja. Félek egy kicst attól, hogy rám ütne, nekem ugyanis rengeteg pöttyöm volt gyerekkoromban és sajnos olyan mélyek voltak, hogy hegesedve gyógyult belőle jó pár. Nem feltűnő, de az arcomon is van néhány heg.

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Virág nekünk ez az oltásunk:MENINGITEC

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


csillag: nem vagy egyedül. eddig én is minden nap bogira overált húztam sapival. így egyszerűbb volt nekem. és sajnos a következő napokban is ezt kell tenni, mert lehűlés lesz.
pedig tegnap vettem egy kocsikabátot. szuper, plüss és bélelt és kapucnis.
a hordozóban annyira bénán ül bogi overálban. de lehet, ha megint abban viszem, akkor kiveszem a szűkítőt belőle.
nektek nem ülnek furán?

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


hordozóba levésről nem nagyon tudok nyilatkozni mert addig voltak hordozóba még haza hoztuk a kórházból őket.:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Mia! drukkolok!!!!

attól félek nagyon nagyon h a párom megundorodik tőlem! ráadásul ma apa is mondta h miért hagyom így el magam, azaz miért nem tornászok stb....és nagyon nagyon félek h szülés után sem tudom leadni!:(

KépKép
dike
 
 


ja holnap megyünk dokihoz!

KépKép
dike
 
 


dike: egy kismamától nem undorodik meg egy szerető férj és leendő apa!
és tényleg nem kevés a 12 kg, DE!!!!! NEM LÁTSZIK RAJTAD!!!!!! csinos kismama vagy!!!
és elég sokat jössz-mész, nem fekszel egész nap! ilyen alkat vagy!
fontos, hogy jól érezd magad, boldog legyél!
drukk a holnapi dokihoz!!! bízz a férjedben és magadban, ez egyáltalán nem a világ vége. és arra gondolj, hogy mennyi megpróbáltatás van mögöttetek, mire idáig eljutottál, eljutottatok. nem szabad, hogy a kilók legyenek a legfontosabbak!!! puszillak!

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: