Új privát üzeneted érkezett!

Alice jol van, itthon lebzsel a szuleinel.Egy hete mozdult meg a babaja,nagyon elvezi.Jovo het szerdan lesz kesz az AFP eredmenye.Hetfon delelott talalkozom vele,osszetolatunkKép,ahogy o mondta.Majd akkor beszamolok...Addig gondolkoznom honnan veszek neki 8-10 kiflit reggelire...ugye,o evett annyit?Kép
szoszi
szoszi
 
 


Szöszi Kép

Köszi az infot.
Puszilom, légyszi add át.

Igen, ő volt a nagy kifli faló Kép Kép

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Szöszi Kép
Azt hiszem csak hatot evett Kép Köszi az infót Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

AndiKép
AZ Auchan-ba mi is csak hétvégén megyünk, de majd beszámolok a bicajülésről.

Zsófit végül egy másik rugdalódzóban hoztuk haza, ami 62-es volt és csak későbbre szántam.Kép

A kúpra az van írva, hogy 2-3 nap után fejti ki a hatását. Még mindig semmi eredmény? Ha jó számolom, ma lesz az 5. este, hogy adjátok.
Zsófi most már egy ideje 2-szer kel éjszaka, szopizik és alszik tovább. 3-4 óránként ébred, szóval mikor kajaidő van.Kép Ez összesen 1 óra ébrenlét, mert kb. fél órát szopizik egy-egy alkalommal, de már kezdem megszokni a dolgot.

MarcsiKép
Örülök, hogy sikerült babakocsit vennetek. Ugye, milyen sokféle volt? És a boltoshoz mit szólsz? Nektek is beleült a kocsiba meggyőzés céljából a kocsi teherbíróképességét bizonyítva?Kép

Nem akarlak ijesztgetni, de Zsófit a 30. héten 1610 grammra saccolták és azt mondták, hogy átlagos baba. Ehhez képest 4300-zal született. Szóval, ha Levente a 29. héten 1,5 kg, akkor még nagyra nőhet.KépKépKép

SzosziKép
Szép a pocid és látszik, hogy büszkén hordod.Kép
Alicet én is üdvözlöm.

Zsuzsu
zsuzsu
 
 


Sziasztok!

Múlt héten nagyon jó idő volt, ezért nem sokat voltunk itthon, most meg Eszter sajna a barátnőm kislányától elkapott vmit, az ő kislánya pedig az usziban. Most már azért kilábalóbanKép
Eszter tök édi, mikor kurjongat és gurgulázik a hangjával, olyan most, mint egy kis vénember a mély, rekedtes hangjávalKép

AndiKép
Megkésve, de a kérdésedre a válasz: Eszter reggel 7-8 között kel, a délelőtti séták alkalmával kb. fél órát szunyókál, ha nem dumálja végig az utat a csajsziKép és 1x alszik napközben (ez jobb esetben 2-2 és fél óra). Na ezek után nem csoda, hogy estére már olyan fáradt, hogy a hiszti megy ezerrel (8 körül).

CatKép
Már hiányoltalak innen, de megértelek.
Megnyugtatlak, nem csak Te érzel ígyKép Aggódás az első 12 hét, aztán csak jó legyen az AFP eredmény, csak a genetikai uh-n mindent rendben találjanak, majd csak a 28. héten legyek túl, de ha már ezt átléptük akkor jó lenne a 36. hét után szülni, de ha már ezen is túl vagyunk akkor jó lenne időben. Na és ezek után mikor megszületik ez folytatódik, csak picivel más formában. Ne izgulj, ez csak az egyik véglet, de van benne rációKép és MÉG MENNYI ÖRÖM!!! Gratula a két kis törpicurhozKépKépKép Örülök, hogy minden rendben és kitartás a következő uh-igKép

BarbiKép
Pici fiad remélem már meggyógyult, ha nem gyógypuszi neki.

ZsuzsuKép
Altatás: szerintem előbb vhogy meg kell állapítani, hogy mi lehet a baja. Nálunk a felsírás a hasi miatt szokott lenni, így valszeg én könnyen beszélek. Ha nem kelt fel teljesen megsimizem, a fülébe súgok vmi kedveset, vagy gyorsan cumi. Ha felébredt tornáztatás, majd kézben ölelgetés, erre megnyugszik és vissza az ágyiba. Kipp-kopp, eddig bejött. Egyébként Eszter is 2x kel, abból egyik az már kajával egybekötött.
Barátnőm kislánya is 8 hónaposan 2x kel éjszaka, szóval semmi gáz.

HóvirágKép
Anyaszagot én is kipróbáltam, méghozzá pólóval, manókám kb 2 perc szagolgatás után le is buktaKép

MarcsiKép
Eszter is 56-os rucikat hordott majdnem 3 hónapig. Én szemmértékre veszem, mert rájöttem, hogy nem mindegyik 56-os 56-os és 62-es is van, hogy előbb jó, minthogy igazából centire belenőne.

EsztyxKép
Nekem tipikusan 3 fázisú görbém volt. Ezt az archívban megtalálod 2003. március 4 körül.

Puszka
Bogár & Eszter

Bogár
Kép
Kép
bogár
 
 


Kedves kialvatlan anyukakKép:

A kisbaba olyan mint a Nescafé.
Könnyű megcsinálni és egész éjjel ébren tart.
szoszi
 
 


Bar, errol a "konnyu megcsinalni" dologrol volna meg mit meselni...Kép
szoszi
 
 


SzosziKép
Mondhjuk úgy, hogy olyan, mint egy saját termesztésű, szedésű, pörkölésű, majd elkészített kávé.Kép Azt hiszem ebben a topicban így jobban megállja a helyét, de a többi igaz.Kép

Lányok!
Ti mit csináltok ebben a rossz időben? Zsófival mi így is megyünk sétálni (a szomszéd nénik legnagyobb megrökönyödésére), de azért mégsem olyan élvezetes, mint máskor, arról nem is beszélve, hogy nem sok járókelő, meg kisbaba van az utcán és ezért Zsófi hamar megunja a dolgot. De levegőzni azért kell.

Na puszi, megyek etetni, mert az ördögöcske már nagyon kurjongat.Kép

Zsuzsu
zsuzsu
 
 


Sziasztok!
Tegnap voltunk 4D UH-on. ÉS végre megmutizta magát, milyen jók is amegérzéseim, hát persze, hogy kisfiú. És olyan szép és aranyos és tökéletes, és én meg olyan nagyon elfogult vagyok.Kép
Buzog bennema mindenféle tettvágy, ezer dolgot csinálok egyszerre, haladok is mindegyikkel, valami szuperhatékony vagyok.Csak ide nem jutottam el eddig.
Orsi! Gratulálok! Hű de jó hír! Tudod már hanyan költöztek be hozzád?
Pusz Hurki
hurki
 
 


csajszik, feltettem egy fütyis képet a profilomba remélem nem haragszik meg érte Balázska, hogy közszemlére teszem férfiasságát. Kép
Hurki
hurki
 
 


ugye milyen szép husis combijai vannak? hűűű de elfogult vagyok Kép
H.
hurki
 
 


Hello Hurki!Kép

Ez igen...Gratulalok a gyonyoru kisfiuhoz, az elfogultsag meg termeszetes.
Akkor nem eleg,hogy egyidosek vagyunk es kisfiunk lesz, meg a nev is egyezikKép
Mit mondtak,milyen sulya lehet kb?
szoszi

Bejelentkezhetne a tobbi eltunt is...
szoszi
 
 


HurkiKép
Gratulálok a "fütykösöshöz"! Az elfogultság teljesen természetes!KépKépKép

BogárKép
Megadod annak a CD-nek a címét amit Nálatok énekeltünk Eszternek ? Tudod a "Gazdag bíró lánya" KépKépKép A párom meg akarja venni a gyerekeinekKép

Pusza
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok!

Én időjárásfüggő is vagyok, napsütésben minden sokkal jobban megy. Bár ma már fürdőszobát is takarítottam, úgyhogy azért nem olyan rossz a helyzet.KépKép

Hurki!

Hát ez tényleg egyértelmű!KépKép

Zsuzsu és Marcsi!

Viszont Nátán is 1600 g körül volt a 30. héten, a 36. héten 2800 g-nak tippelték és végül rendes időben 3400 g-mal született.
Szóval még bármi lehet, ilyenkor kezdneke el leginkább nőni a babák. Marcsi, azért én azt kívánom neked, hogy inkább legyen egy átlagsúlyú bébid (a szülés szempontjából), majd ittkint megnő!KépKép

Andi!

Az anyósokkal nem mindig könnyű (bár az enyémmel semmi gondKép), de a későbbiekben jó lesz, hogy van. Főleg akkor, amikor már akkora (3-4 éves), hogy pár napra nála is lehet hagyni. Akkor már nem baj, ha csokit ad neki, vagy tévét nézet vele. A nagyiknak a dolga a kényeztetés (persze jobb lenne, ha értelmesen csinálná), a gyerek meg tudja, hogy otthon egész más van.
SZóval kitartás!KépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


MarcsiKép
Hol vetettek babakocsit? Most éppen én is nézelődök és szeretném Pesten is megnézni a kínálatot anyóssal.Kép

SzösziKép
Tetszik a Nescafés beírásod, de nem is biztos, hogy olyan könnyű megcsinálni.Mármint a gyereket.Kép Lényeg, hogy sikerült több kevesebb "fáradozással".Kép

HurkiKép
Gratulálok a kis kukacoshoz!Kép

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Hurki Kép
31én derül ki, hogy hányan is vagyunk. Jó esélyeink vannak a 2 kislurkóra is. Kép Már nagyon nagyon várom. Addig már csak 6-t kell aludni. (úgy számolom a napokat, mint a vérvétel előtt Kép)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Na, végre! Feléledt a topik. Kép Kár,hogy ez a pocsék időnek köszönhető. Kép

Orsi! Nem 3 lurkót akartál írni? Kép Gyorsan elmegy az a 6 nap, meglátod. Kép
Hurki! Gratula a kisfütyköshöz! Kép Meg a sok energiához is! Nem küldenél nekem is egy kicsit? Kép
Szöszi! Nescafé aranyos! Kép Majd éjszaka mondogatom magamnak, ha már nagyon kivagyok.
Beszti! Köszi a vigaszt! Bár anyósomék elég idősek, mire elég nagy a gyerek, hogy ott hagynám esetleg, addigra lehet, hogy Ő nem fogja bírni.
Cat! CD-vásárló férj! Hű, de édes! Kép
Bogár! Én is szeretném, ha gyermekem csak 7-8 között kelne. Péter már fél 6 körül kel, 6 órára tele is pakolta a pelust. Kép Igaz alszik reggeli után (8 körül) kb. egyet, aztán séta közben egy felet, ebéd után, ha nagyon szerencsém van, akkor 2-t is, és még uzsi után is egy jó fél-háromnegyed órát. De én nyugodtan lemondanék valamelyikről, ha éjszaka nem ébredne ennyiszer. Kép Lebukott póló. Kép Szóval nektek sem jött be.
Zsuzsu! Ma adom a 7-et. Majd szünet. Azért most már nem mondom, hogy nem segített, mert 8-szor és fél óránként nem kel fel, de sajnos nem csak a 4-es szopira ébred, hanem éjfél-egy körül felsír még 2-szer. De már ez is tényleg sokkal jobb. Kiváncsi vagyok mi lesz, ha abbahagyom.
Mi is sétálunk. Igaz csak délelött, de ezeket nem hagyom ki, igaz én tegnap is bőrig áztam. Manókám meg aludt. És senki anyukával nem találkozom én sem. De gyermekem már alig várja, hogy menjünk. Kép

Andi
andi28
 
 


Hello csajok

Na, tegnap megvolt a 16. heti UH.

Nagyon-nagyon-nagyon cuki volt picur, először aludt, mégpedig olyan pózban, hogy a feje lefelé lógott, majd a sok has simire (vagy ki tudja mire ) felébredt, elkezdett mocorogni majd hirtelen felénk fordította az arcát és szétdobta kezét-lábát.
Így feküdt egy darabig, hogy jól megnézhessünk rajta mindent, az összes végtagját, az ujjait, a szívét stb.
Úgy tűnt mintha a lába között is kukucskálna egy kis férfiasság, de azt mondta az orvos, erre ne figyeljünk, mert lehet, hogy a köldökzsinór lóg oda, majd egy hónap múlva biztosabbat tudunk.
Olyan nagyon-nagyon boldogok vagyunk.

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Sziasztok,

Eddig nem nagyon mertem átjelentkezni hozzátok. Most már kezdem megszokni, hogy babás vagyok, és hiszem is, hogy nem lesz semmi gond. Ma voltam megint ultrahangon, és láttam dobogni a kicsi szívét. Most töltöttem elvileg a 8. hetet, de a baba egy picit fiatalabb, mivel kb. a 20. napon volt pém.

Hurki Kép
Gratulálok a kisfiúhoz

Orsi Kép
Én is nagyon kíváncsi vagyok, hányan vagytok. Már csak pár nap!

Puszi, Alena
alena
 
 


Edit Kép
Hihetetlen, hogy már így lehet látni a kis végtagjait. Úgy örülök, hogy minden rendben.

Alena
alena
 
 


Reditke!Kép

Ezek aztan a jo hirek!Gratulalok,hogy egeszseges a baba,ez a legfontosabb, aztan a "koldokzsinor vagy futyi" rejtelyre is csak feny derul lassan...El is hiszem,hogy boldogok vagytok,van is ra okotok!
Puszi:szoszi
szoszi
 
 


Alena Kép Szöszi Kép

Köszi.
Holnap megyek csak AFP vérvételre, aminek 2 hét múlva lesz eredménye.
Mint szerintem mindenki, kicsit félek tőle, de megfogadtam magamban, hogy nem fogok törődni ha rossz eredmény lesz is, az ultrahang sokkal fontosabb.

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Andi Kép
Mostanra már kiokosodtam ikres HCG ügyben Kép Az én értékem alapján a kettőre van esélyünk, és mivel semmi vérzésem/barnám nem volt eddig (kopp-kopp), így nem valószínű, hogy a megtapadtak közül bárki is elbúcsúzott volna. (Annak, akinek 3 babája van/volt 400-500 felett volt minimum a HCGje a punkció utáni 14. napon, ekkor volt nekem 285 Kép )

Alena Kép
Örülök, hogy te is idetaláltál. Kép

Edit Kép
Drukkolok a vérvételhez Kép Ne aggódj, nem lesz semmi baj!

puszi Mindenkinek
Orsi + kismaczkó(k)
5+1

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Egcsi!

Mi a Megatoysban, a Brendonban és a Bergonban néztünk szét, mindenhol más volt a kínálat és végül Bergont vettünk.

Zsuzsu, Beszti!
Azért én sem kívánok túl nagy babaát, a doki is azt mondta könnyebb megszülni a 3400g-osat.

Marcsi
marcsiria
 
 


Hurki!

Szép kis fütyi, és milyen ügyesek a dokik, én előszőr mindig a kurzort keresem meg és csak aztán ismerem fel a fütyit.
marcsiria
 
 


Zsuzsu! Te használod még a kúpot? Vagy anélkül is megy már Zsófinak az alvás két szopival? Kép

Orsi! Értem. Kép Akkor is várom a 31.-ét. Kép

Andi
andi28
 
 


EditKép
Örülök a jó UH-nak, annyira fel tudja dobni az ember lányát a csöpség látványa! Talán hétfőn én is látom az enyémet!Kép

AlenaKép
Nagyon nagy gratula mégegyszer és üdv a topikban!Kép

MarcsiKép
Köszi az infot, én is a MegaToysba és a Bergonba akarok eljutni elsősorban. Láttam Bergon kocsikat, elég nagy a választék.Kép

Egcsi
21+6

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Szöszi, 870 grammnak számolta a gép 23+3 napon, ez totál átlagos súly, aminek rettenetesen örülök, mert a párom 4,5 kg és 59 cm óriásbébi volt.
Bogár, nem tudom megköszöntem-e már a faxot, ha igen akkor mégegyszer ha nem akkor bocsi és bunkó vagyok és nagyon köszönöm.
Orsi számnoljunk együtt vissza, már csak 5-t kell aludni és megtudjátok mekkora lesz a család.
Andi energiám végtelen és valami hihetetlen tempóban pörgök 3 óra alatt 3 fogásos csodaebédet rittyentettem össze, közben tárgyaltam egyet a helyettesemmel is, és elintéztem egy vagon telefont is, ja meg egy munkást is idecsődítettem, elmondtam mit kéne hogy kéne. Most kivasalom a heyget amit feltornyoztam. Kíváncsi vagyok pár hónap múlva hogy nyúvadok ki a kicsikénk mellett Kép
Egcsi, nekem a Brendonos kínálat nem tetszett,a megaToys viszont igen, mi is ott vettük meg.
Redit, mondjon az AFP akármit, annyi embernek tévedett már, ha Te biztos vagy magatokban akkor semmi baj nem lehet, és ne idegeskedj ha kisebbnek nagyobbnak mérik. Nagyon sokszor tévednek az AFP eredménynel, hangold magad arra, hogy jó lesz minden, de ha nem akkor sincs baj.
Pusz Hurki
hurki
 
 


Hurki Kép
Bizony-bizony Kép Most olvastam egy nagyon jót Kép Egy lány, aki ugyanazon a napon volt UH-n, mint amikor mi fogunk menni (6+0), látta ma a szívhangot Kép Remélem, mi is fogjuk Kép

puszi.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi, annak idején én is pont 6+0 -n voltam elöször UH-on, és bizony már mi is láttuk ahogy pulzált a borsószem!!!
Szivhangot pocin keresztül pedig 12-ik hét hallottunk.
Nagyon drukkolok, és várom veled 31-ét!!!
Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Kismamik Kép
Lenne egy kérdésem. Mivel 6 hete voltam utoljára fodrásznál (festetés), így időszerű lenne megint elmenni. De több helyen olvastam, hogy a terhesség első 3 hónapjában megoszlanak a vélemények, hogy lehet, vagy nem. Szerintetek???

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok Kép

Alena, gratulálok!!!!! KépKép

Hurki nagyon jó a kép!!! Kép Hol voltál 4D-n? Én bejelentkeztem a Megatoysba,nagyon várom!!

Edit, ne aggódj az AFP-n!!! Biztosan minden ok a babával Kép
(azért én örulök, hogy ezt megúsztam, na meg itt a terheléses cukor sem alapvizsgálat, csak akkor csinálják ha valami arra utal, hogy gond lehet Kép)

Szöszi szép a pocid KépKépKép

Orsi, nyugodtan menj el befestetni a hajad, de ha lehet reggel elsonek kérj idopontot. Apukám vegyész Kép és o mondta hogy a mai festékekkel 1 gond van, ha belélegzed a szagát, szóval szelloztessetek!
Drukkolok az uh-ra! Kép én valahol azt olvastam hogy pé (punkció Kép) +28 nap lehet a szívverést látni átlagban Kép

Rólunk: nagyon sokat dolgozom, van hogy este 7-1/2 8 mire hazavergodöm Kép
Viszont jövök haza 1 hét múlva, majd kibújok a borombol, már úgy várom!! 10 napig maradok, legalább kipihenem magam végre!!
Pénteken voltam védononél, minden ok, kicsit többet híztam annál, mint amit gondoltam, de usse kavics! Kép Azért érdekelne ki hol tartott a 19. héten Kép
A baba szíve szépen vert, ébren volt a lelkem, mert suhogott el a doppler elol állandóan Kép Hétfon genetikai uh, remélem ott is mindent rendben találnak és talán megtudjuk hogy Laura vagy Martin lakik bennem! A védono szerint kifele fekszik, azért is érzem a mocorgásait Kép

Anyukáknak átaludt éjszakákat, pocakosoknak jó gömbölyödést és további szép hétvégét!

Soraya
18+2 a védono szerint Kép
soraya
 
 


Soraya Kép
Mi pont a punkció után 28 nappal megyünk Kép
Köszi az infót. Próbálom nem belélegezni a szagot. A fejbőrömön keresztül nem szívódna úgysem fel, mert csak melíroztatni szoktam. Akkor a jövő hétre be is jelentkezem. Kép
Örülök, hogy veletek minden rendben Kép Ne dolgozd azért halálra magad. Nálatok hogy van, mikortól mész szülési szabadságra? ill. mennyi időre lehet elmenni?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi Kép

akkor jó esélye van, de azért ne éld bele magad: tudod, minden baba más utemben fejlodik és semmi rosszat nem jelent ennyi idosen, ha "csak" petezsáko(ka)t láttok benne a babával Kép
A festésnél meg igen, ne lélegezd be, és ulj olyan helyre ha lehet ahol mást nem festenek!

Szulési szabira július 15-tol megyek kb (aug. 26 a kiírás) de ha akarom, kiír a doki elobb is táppénzre meg van szabim is 6 nap fölösleges. Amíg bírom, addig dolgozom, mert itthon egyelore úgy érzem, hogy bekattannék Kép De majd meglátom, minden azon múlik, hogy van a baba és én Kép

Indulunk palacsintázni, a férjem az ajtóban toporog már Kép Ennyit a kilókról...

Soraya
soraya
 
 


Sziasztok!

Ez a sz@r idő, meg ráadásul manóka is náthás. Már megzizzentem, brrrrr

HurkiKép
Gratu kisfütyköshöz. Férjednek igen jók az álom-látomásaiKép
Uh tutiKép Mosolyogva emlékszem vissza arra, mikor anno az uh volt a miniről, azt sem tudtam mit hol keressek. A fenekére azt hittem, hogy a feje és fordítva. A férjemnek magyaráztam mi hol van, mintha olyan tutkón értettem volna hozzá, aztán egy két-fiúgyermekes anyuka miatt bogár szürkeállománya, ami akkor feketének tűnt, hirtelen hófehérben kezdett pompázniKép.

OrsiKép
Várjuk a mennyi is a nagycsaládos-híreket!!! és bizti nemsokára szívhangok is lesznekKép (mi, ha jól emlékszem csak a 8-on láttuk). Fodrászhoz férjuram csak a 13. héten engedett elmenni, én kivárnám, habár a fodrász azt mondta, hogy ha a bőrrel nem érintkezik a festék és nem szívod be a szagot, nem lehet baj.

AlenaKép
Örülök, hogy Ti is itt vagytokKép

Babakocsit-vásárlók:
Nekünk Graco Travel Systemünk van és nagyon bejött.

AndiKép
Hát nem irigyellek a felsírások miattKép, na néha magamat sem.

SorayaKép
Kiváncsi vagyok csajszitok vagy fütykösötök van. Palacsinta, hmmmmm

Puszka
Bogár & a még betegeskedő Eszti manóKép

Bogár
Kép
Kép
bogár
 
 


Orsi!Kép

Annyira örülök a babás hírednek! Gratulálok, és vigyázz Rájuk nagyon!Kép

Mi jól vagyunk, márc. 8-án voltunk AFP-n, az eredményemet a mai napig nem kaptam még meg, de holnap már kiverem a balhét érte.
Ha megvan az eredmény utána kell menni UH-ra, talán mostmár megmutatja a kis Drága, hogy mit rejteget a lábai között!Kép

Bocsi, hogy csak ritkán tudok jelentkezni (jönnék én többször is), csak még nincs netünk, de már folyamatban van, úgyhogy nemsokára jövök!Kép

Addig is puszi mindenkinek, vigyázzatok magatokra és a babócákra is!

bnemethm
18+6
bnemethm
 


Orsi!

Úgy tudom a fekete hajfestékben van valami ami nem lenne jó ha festetnél, és amúgy tényleg a szellőztetés még a fontos. A dokik azt mondták nyugodtan mehetek, azért én nem mentem.

Hurki!
Kiolvastam a könyevet a gyógymesék jobban tetszett, talán mert gyakorlatiasabb.

Zsuzsu!
Tényleg beleült, mikor közeledett a kocsihoz már mondtam neki nem kell beülni, de ő beült.
Szombaton voltunk a brendonban és jó sok mindent vásároltunk, kétszer fordult Viktor míg bepakoltunk. még azért kell 1-2-1-4-5 apróság meg a légzésfigyelő.

Lányok a Babysense jó, van jobb, hol vegyek?

Marcsi
marcsiria
 
 


Lanyok!Kép
Senki nem tud LeoneKép-rol? Most lattam a tavaszi kisbabaknal,hogy a 35.-ik hetet kezdi (huuu, de gyorsan eltelt...), szoval igazan a finisben van.Mi lehet vele?
szoszi
szoszi
 
 


Kép Leone már ennyire előre jár??? Pedig szinte csak most lett babás Kép Remélem minden OK velük, és csak a fáradtság miatt nem jelentkezik.

Lányok Kép Már csak kettőt kell aludni Kép Tudom, ez most nagyon gyerekesnek tűnik, de már ezzel az UHval kelek és fekszem. Olyan jó lesz végre tudni, hogy mennyi az annyi Kép ill. hogy jól vannak a babók.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Szerintem Leone még Londonban van, nem? Reméljük csak azért nem jelentkezik, mert lefoglalja a család. Kép

Orsi! Meglátod máris itt az UH. Aztán gyorsan tessék hireket adni! Kép
Bogár! Szegény Eszter! Jobbulást neki! Kép Mi még nem voltunk betegek, Kép remélem továbbra is marad ez. Kép Mostanában kicsit jobban alszunk. De persze azért még kelünk. Egyszer csak jobb lesz ez is. Kép
Zsuzsu! Kaptatok bicikliülést? Itt sajnos már elfogyott mire odaértünk. Kép Remélem nektek sikerült! Kép

Szép napot!
Andi
andi28
 
 


Bogár, Eszterkének jobbulást kívánok! Mi is garco-t vettünk majdnem olyat amilyet mutattál. Beleszerettünk a tiétekbe.
Orsi, hajfestés, én is várnék vele, ahogy vártam is, és most is várok, de van hogy majdnem elindulok fodrászhoz. Sok festett kismamit látok és kutya bajuk.
Soraya, Mamutban voltunk 4d-n.
Ismét itt a tavasz!
Pusz Hurki
hurki
 
 


HurkiKép,BogarKép!

Mindketten Graco-t vettetek??? En is nagyon azt szeretnek venni, ha marad ra penz, ha nem,akkor a noveremektol orokolt Peg Perego lesz.De a Graco annyira tetszik,a Horizont Quattro Tour a favoritunk.
Nem mondjatok el milyen a tietek es mennyi volt? Esetleg fenykep?

Orsi!Kép
Na ne hulyeskedj mar,mitol lennel gyerekes az uh-val kapcsolatban.Le a kalappal az onuralmad elott, en nem birtam volna,mar elmentem volna suttyomban egy uh-raKép.Az azert eleg izgi kerdes,hogy hanyan vagyok,nem?
Ja!En festettem hajat,igaz eddig csak 1X es masodjara Husvet elott fogok,igaz,nem feketet. En abbol hallottam tobb velemenyt,hogy ennyi ido alatt(30perc) boron at nem szivodik fel.Persze,van mas velemeny is,fene se tudja.De azert a kismama is erezze jol magat a boreben (jelen esetben hajaban),nem?Kép
szoszi
szoszi
 
 


Sziasztok!Kép Előkerültem!Kép
Nagyon jól esik, hogy ennyire hiányoltatok!Kép
Szerdán jöttem haza Angliából, ahol nagyon jó volt, azóta pedig rengeteg dolgot kellett elintézni, mert a férjem rengeteget dolgozott amíg én a családnál voltam, (akik tényleg nagyon lefoglaltak) és csak aludni járt haza, így összegyűjtötte nekem a mosnivalót, de még a mostalant is! Aztán a családnak el kellett hordani a kis meglepetéseket amiket hoztam, a sógoromnak névnapja volt, volt egy lánybuli a barátokkal, mindkét dokimhoz el kellett menni ellenőrzésre, tegnap meg felkerekedtünk, hogy a tapéta kérdést rövidre zárjuk, felmentünk Pestre a Brico Store-ba megvenni amit korábban kinéztünk. Úgyhogy kispapa jövő hét végén tapétázni fogja a babaszobát.
Tegnap visszaolvastalak titeket, de válaszolni már nem bírtam, mert fáradt voltam.

Velem szerintem minden rendben, holnap leszek 34+0.
A dokik viszont nem ezen a véleményen vannak. Pénteken voltam UH-n a szülészemnél, kérdezte mennyit híztam eddig, mondtam, hogy 11 kg-t, nem mondott rá semmit. Megnézte a bokám, arra sem mondott semmit. Az UH-n kidferült, hogy Borsóka ferde fekvésben fekszik (ezt én tudtam), jobb fent van a feje, bal alul a lába (azt hittem fordítva van, mert ha csuklik, azt bal alul lehet kívülről érezni, ezért azt hittem ott a feje). Én azért döbbentem meg, hogy fent van a feje, a doki meg, mert ilyenkor már egyenesen, hosszában kéne feküdnie. De szerinte még megfordulhat, de szülés előtt is meg lehet fordítani, amiről én már nagyon sok rémtörténetet hallottam.
Ma voltam a körzeti dokinál, helyettesítés volt, de ott piros karikát rajzoltak a súlyom köré, és ki is kaptam, mert 3 hét alatt 3 és fél kg-t híztam. (Igaz, hogy az össz súlygyarapodásom 11 kg.) Tartsak sószegény, fehérjedús diétát. De a húgom pont így főz, tehát ebben nem volt hiba, mégis híztam! Bár ott több édességet ettem mint itthon előtte, de többet is mozogtam.
A védőnőm szerint fogyasszak kevesebb folyadékot. Egy könyv szerint, ez szükségtelen.
A vizesedést mondtam a védőnőmnek, a doki nem vette észre, mert amúgy csontos bokám van, most néz ki úgy mint egy normál boka, de a lábfejemen látszik a különbség, meg a kezemen is. A gyűrűmet már nem kényelmes hordani. A védőnőm szerint túl korai a vizesedés és nagyon aggódva nézett rám.
Teljesen elszomorítottak és még egy kicsit meg is ijjesztettek.
A védőnőm szerint ugyanis, még megfordulhat a baba, de egyre kisebb az esélye, ahogy nő, egyre kevesebb helye lesz a fordulásra. Bár közvetlen a szülés előtt is fordult már meg baba, de ez 1000-ből 1-szer fordul elő.
Jól megnyugtatott igaz?
Ráadásul a férjem is farfekvéses volt.

Úgyhogy én jól érzem magam, de az UH meg a védőnő elszomorított és most nagyon le vagyok lombozódva.Kép

Most megyünk 3-ra az együtt szülő párok felkészítésére, aztán meg egy előadást tartok a munkhelyemen, úgyhogy még mindig el vagyok havazva, csak beugrottam kikeseregni magam.

Orsi!Kép
Én még nem is gratuláltam: HATALMAS GRATULA! KépKépKép

Alena!Kép
Örülök, hogy te is itt vagy! KépKépKép

Majd teszek fel táblát meg válaszolok a többieknek is, de már megint rohannom kell....
Ja és majd teszek fel képet Angliáról is.
Jaj, de hosszú lettem, bocsánat!

Puszi, Leone

KépKép
leone
 
 


Szia Lányok,

lenne egy kérdésem a már szult anyukákhoz:
Ti meddig adtatok K-vitamint a gyermeknek? Mert én csak az elso hónapban, azóta nem mondta a doki néni, hogy kell. Viszont most hallottam valamit, hogy késobb is kell adni az anyatejes babáknak (tápszerben van ugyebár) merthogy a bélflórát erosíti. Igaz lehet ez?
Koszi, ha valaki tud segíteni.

bella

Bella



Kép


Kép
bella2
 
 


Leone,

ne aggódj, néha ezek a védonok, bepánikolják az embert. A terhességem végére már ott tartottam, hogy vérnyomásmérot látni se akarok és mérleget se és leletet se, mert mindenbol ki lehetett hozni vm. rémségnek az eloszelét, persze nem volt semmi gond.
Ha nincs fehérje a vizeletedben, akkor semmi gond.

csak nyugi.

bella

Bella



Kép


Kép
bella2
 
 


Aha,szoval megvagy,Leone!Kép
Nem mondtak,hogy mekkora a sulya a babanak,kb?Vagy uh nem volt? Nem akarok beleszolni,majd a nalam okosabbak,azaz tobbedszor szulok adnak jotanacsot a megfordulasra,allitolag vannak trukkok:lampa,zene,stb.
Szerintem ne idegeskedj,az tuti nem hasznal.Mar megint ezek a franya kilok...
Varjuk a tablat.

szoszi
szoszi
 
 


Leone Kép De jó, hogy előkerültél Kép Köszönjük a gratulációt.

Szöszi Kép A festék nem érintkezik a fejbőrömmel, mert csak melírozva szokott lenni. Na, most legyek okos, volt már itt mindenféle vélemény... még alszom erre a kérdésre egyet Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


LeoneKép
De jó, hogy előkerültél! Ne izgulj, mert a 11kg az egyáltalán nem sok. A barátnőm (48kg) 20 kg-t hízott a terhesség alatt, folyton szapulták a védőnők. Aztán természetes úton szült egy 4,60 kg-os gyereket, aki 65cm volt. A lány a kórházból a régi nadrágjában jött ki.KépKép
Te nagyon csinos kismama vagy, és ne higyj ezeknek a mende-mondáknak.

BogárKép,SzösziKép,HurkiKép
Nekünk is nagyon tetszett Bogárék babakocsija, és valszeg azt veszünk ikresben. Az a Travel System az nagyon hasznos, ha elalszik a baba séta közben, és nem kell babakocsistól bevinni, elég csak a hordozóját.Kép

BogárKép
Eszternek jobbulást kívánok!!!

LányokKép
Tegnap voltunk egy barátnőmnél, és olyan édes volt, összepakolt nekem egy nagy csomagot kismamaruhákkal, Tena betéttel és bugyival a szüléshez, újszülött pelenkákat, és mindenféle teakeveréket. Kérdeztem tőle, hogy nem korai még ez ? Azt mondta, hogy gyerek holmit még nem adott babonábólKépKépKépKép

Ma voltam dokinál. Mindkét kiskrumpli jól van, kicsíráztak, megvan kezük-lábuk mindenük. Az egyik táncolt, a másik meditált éppen.KépKép Nem is ez a lényeg, hanem az, hogy rákérdeztem a tarkóredő mérésre, és a dokim azt mondta, hogy nagy hülyeség, és semmi értelme nincs a vizsgálatnak, ő nem támogatja. Szerintetek ragaszkodjak hozzá ennek ellenére is ? A dokim csak az amniocentézisre esküszik, és ki akarja erőszakolni belőlünk, de mi nem akarjuk a vetélési kockázat miatt.

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Orsi!Kép
A melirozasra eddig mindenki azt mondta,hogy lehet...a hajbol nem szivodik fel,az csak szaru.En igy hallottam,aztan a dontes aTe kezedben van:adsz-e rozsat a fodrasznakKép
Ez a szep a kismamasagban,hogy rohadtul szeretnenk jol donteni es nincs recept,barmilyen velemenyre,ujsagcikkre,uj felfedezesre csipobol lehet felmutatni 3 tok ellenteteset.Kép Hogy legyen igy okos az ember lanya?Kép
Cat!KépEz neked is szol...Fogalmam sincs mikent kellene donteni.A lenyeg,hogy miutan eldontottetek, nem visszanezni,nem ragodni,legyel meggyozodve rola,hogy jol valasztottal.Na,most sokat segitettem,mi?Kép
szoszi

U.i:meg mindig azon filozom,hogy ha betoltottem a 24.-ik hetet,akkor most 6 honapos vagyok vagy csak 5 es fel?Kép
szoszi
 
 


Cat-

én a SOTE 1.-en szultem és sehogy sem értettem, hogy ott miért nem csinálnak tarkóredo szûrést, mikor ok aztán tényleg nem az elmaradottságukról híresek. Mindegy , nem kérdeztem rá, viszont csak nem nyugodtam és elmentem a Praxisba: 3 D, UH-ra, a Hajdú dr.-nohoz (nagyon szimpi és eléggé ismert specialista) és megcsináltattam magánban a tarkóredo szurést. Jó lett és megnyugodtam.

Nem tudom, mit javasoljak, nem hiszem, hogy gond lenne a vizsgálat miatt, de esetleg menj el te is ehhez a dr.-nohoz és a vizsgálat fényében kérdezz rá, hogy látva a tarkóredoket, szerinte van-e szukség további amnio-ra. De nem tom, tényleg.

bella


bella

Bella



Kép


Kép
bella2
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: