Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Tigris03,

Nekem nem voltak ilyen tüneteim, mert csak egyszer-max kétszer jártam wc-re vagy székrekedésem volt - végülis azzal kezdődött, tavaly nyaraláskor, amikor elkezdtünk volna dolgozni a baba-projecten. Székrekedés több napon át, aztán nagy nehezen kipréseltem valamit magamból, amiben már vér is volt. Sokáig meg akartam magamat győzni, hogy ez berepedés vagy aranyér, de aztán csak nem akart elmúlni végleg (időnként volt vér, időnként nem) és végül októberben jutottam el a proktológushoz. Akkor már eléggé be voltam gyulladva (azt hiszem 18cm-t mondott), de a novemberi kontrollon már csak 4-5 cm, akkor is mondta hogy szépen gyógyulok és végül decemberben semmi.
Szerintem nagyon fontos hogy az orvos ne szugerálja be a betegnek a "betegség-tudatot", nekem szerencsém volt ilyen szempontból az orvosnőmmel. Nyílván nem csak ezért gyógyultam meg, de biztos hogy ez is szerepet játszott. Eleve sokszor mondják, ill. olvastam, hogy ebben a betegségben a lelki tényezőknek is fontos szerepük van. Meg kell próbálni úgymond "nem beleélni" magunkat - ami persze most nekem sem megy...hiszen állandóan e körül forognak a gondolataim, de ma már jobban ment az "elvonatkoztatás" a tegnaphoz képest :)

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Akkor te pont az ellentétem vagy :wink:
Nekem is mindig mondta/mondja a dokim h olyan kicsi felületről van szó h tudni kell kezelni és kordába tartani...
A lelki tényező tényleg sokat hat: amióta nem stresszelek azon h na véres lesz-e megint, azóta rendben vagyok...
Pedig sok a stressz elhiheted... :?
De csak pozitívan...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Ez a beszéd :D
Persze én sem vagyok feltétlenül és mindig ilyen, sőt...! Ha a férjemet kérdeznéd, akkor azt mondaná, hogy nincs elég hitem, bizodalmam, reménységem és néha igaza is van, mert persze neki szoktam nyavajogni (pedig neki is voltak/vannak bajai, de ő sosem panaszkodik...42 éves és már gyógyszert szed magas vérnyomásra, vérhigítót a tavalyi láb-trombózisa miatt...).
Szóval, túl vagyunk néhány megpróbáltatáson, de most itt van ez a kis pocaklakó, aki remélem elfeledtet velünk minden bajt :D

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 

 
 

az biztos ha meglesz babó nem lesz időnk magunkkal ennyit foglalkozni. :lol:
ennek lesznek előnyei érzem...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Tigris, remek végszó volt!!!! :D Tényleg nem lesz időnk nagyjából semmire, ha meglezsnek a gyerkőcök! :twisted:

Egyébként, igazad volt: nekem crohn-om nincs, colitis nincs diagnoztizálva, csak IBS tuti + a kaja allergiák. Egyébként, nekem a székletem nem véres, csak ha hasmenésem van, akkor szokott törlésnél lenni minimális, de nem mindig. Eddig ezt én is ráfogtam arra, hogy ilyenkor a savas széklet megmarja a bélfalat és attól van, de ez mondjuk lehet colitis gyanu???? :shock:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Mumigugo, gyanu az lehet, de attól még nem biztos hogy az. Szerintem ahány ember, annyi féle betegség (és csodálatos világ,persze :) lehet és nem biztos hogy ugyanaz a betegség ugyanolyan tüneteket produkál. Az orvosok általában megpróbálják besorolni valahová a betegségeket, de amint látjuk, ez nem mindig megy nekik sem :? Biztos hogy egy csomó mindent még nem tudnak, ezért kutatnak folyamatosan,ami persze jó. Gondoljunk csak bele, hány régen gyógyíthatatlan betegség vált mára már gyógyíthatóvá.
Most sokat olastam a bélflóráról meg a probiotikumok jótékony hatásáról, lehet érdemes lenne kipróbálni őket...Gyógyszerek mellett is lehet szedni.

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Lica,
Igen, a dokik sok esetben nem tudják megmondani mi is a szitu. Lásd én is itt vagyok és Youlcsi is bizonyos szinten... :roll:
A probiotikumok tényleg lehetnek jótékony hatással, de többünknek pl. Normaflore nem jött be, mint ilyen... Tudsz esetleg valami mást, amiről jót mondanak vagy esetleg próbáltál valamit?

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Sziasztok!

Én a Pro-Gasztro-t szedtem/szedem kúra szerűen, nekem nagyon bejött. Mondjuk elég borsos ára van..

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Én most a Protexin-t néztem ki a neten...kismamák is szedhetik, de azért konzultálni kell az orvossal...Most azon agyalok, hogy abbahagyjam az Elevitet és vmi ilyesmit kezdjek el szedni. De azért előtte beszélek a nőgyógyászommal.

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Sziasztok!

Én is Pro-Gasztro 825-öt ittam pár hónapig, a dokim javaslatára, és tényleg jó. Viszont a kismama vitaminokat nem pótolja, így én nem állnék le vele inkább másikat próbálnék meg (én a béres gravidát szedem gond nélkül, ha elfogy a femibiont fogom utána szedni doki javaslatára).

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Sziasztok!
Lica, a dokim nagyon ajánlja a Protexint, és szerinte gyógyszerré kellene nyilvánítani, mert akkor kórházban adható lenne a bennfekvő betegeknek is, így meg, gyógyhatású készítményként nem. Szóval, jó a Protexin!

Tigris, nekem nem centire mérten volt nagy a gyulladásom, hanem a hasmenés intenzitása miatt. Megemelt gyógyszer meleltt is volt, hogy gyakran több órán át nem tudtam kimenni a lakásból, és úgy kellett megtervezni az útvonalat, amerre mentem, hogy hova tudok berohanni, ha muszáj... Ekkor nem tükröztek, mert azt mondta a dokim, hogy ha ennyire be van gyulladva, akkor nem piszkálja. Kaptam rá szteroidot és elmulasztotta.

És nekem is munkahelyi stressz miatt lángolt fel ennyire (új iroda alapítása külföldön, harc a többiekkel, undorító furkálások miatti állandó védekezés stb). Rémes.

Az arcüreggyulladásom hálistennek már elmúlt. Köhögök még, és pár napja elkezdett fájni a műtéti hegem, nyilván a köhögés nem használ neki. Meg sokat kellett rohangálnom mostanság a rendőrségi dolgok miatt.
Na megyek, rohanok tovább :-)

Kép
manguszta
 
 


A Femibion-t miért ajánlja jobban az orvosod?
Tavaly kifaggattam az enyémet (mármint a nőgyógyit), azt mondta, bármelyik jó, csak olyat vegyek, amiben jód is van. Ahogy néztem, mindegyikben van az is.

Amúgy, vicces, hogy a colitisre ajánlott folsavtablettában sokkal több folsav van, mint amennyit a terhesvitaminok tartalmaznak - de úgy tűnik, annyi is elég. Anno utánaolvastam, és nem találtam adatot arra vonatkozóan, mégis mennyi folsav szükséges ahhoz, hogy megakadályozza az idegcsőhiányosságot...

Kép
manguszta
 
 


Szia Manguszta!

A Femibiont azért ajánlotta jobban a doki, mert h az szívódik fel ismerete szerint a legjobban. De persze mondta h bármilyet szedhetek, csak szedjek.

A WC téma ismerős. Emiatt mentem a végén pszichiáterhez mert már nem bírtam kimozdulni otthonról. És sokat segített. Én is állandóan lestem a wc lehetőségeket és sajnos volt h becsusszant a bugyiba. Olyankor nagyon szégyelltem magam. :oops:
A végén már Tena betétet használtam...

Amúgy tükröztek azóta? Mit állapítottak meg?

Üdv: Tigris

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Na igen, a WC téma és útvonal megtervezés nekem is ismerős... :oops:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Sziasztok Lányok!

Most jöttünk meg a dokitól. Minden rendben van! :D Manó gyerek holnap lesz 9 hetes, 22 mm, vannak helyes kéz és láb kezdeményei és mozgott! :lol: Azt mondta, hogy gyönyörű, erős bébi!!!! :D :lol: Apa is bent volt és érdeklődve fürkészte a monitort... :) Doki nagyon helyes volt, külön mutogatott neki mindent! :D
Megkaptam a hivatalos igazolást a terhességről és az összes beutalót. Szokásos, vérvétel, vizelet, ekg, mennem kell a védőnénihez és ultrahangra majd a 12. héten. Erre már holnap időpontot kell kérnem a kórházba. (kicsit sokan várnak ultrahangra... :roll: )
Dokihoz csak az vizsgálatok után az eredménnyel kell mennem, ha nincs semmi probléma. Megkérdezte, hogy érzem magam, elmondott mindent, nagyon korrekt volt. Azt mondta, hogy a bogyóimat (C-vitamin plusszban, acidophilus kapszula) nyugodtan szedhetem tovább a femibion mellett. Azt javasolta, hogy tartsam a diétát, h ne legyen hasmenésem feleslegesen, hiszen a görcsök nem annyira tesznek jót és gyógyszert meg nem kellene rá bevenni... :roll: Mondtam, hogy kb. egy hete finoman görcsölget az alhasam és délutánra/estére felfújódok nagyon. Azt mondta, hogy nem is csodálkozik, hogy görcsölgetek, mert szép nagy a méhem ez látszik az ultrahangon! Nem véletlenül akkora a pocakom, mint amekkora... :roll: :twisted: És persze a méhem növekedése okozza a görcsölgetést, ami viszont teljesen normális! :)

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Sziasztok!

Mumi, ezek annyira jó hírek! Látod, a görcs is lehet jó :-)
Tigris, a szteroid után már nem tükrözött, mert tervben volt ugyan, de épp akkor lettem várandós, és vagy a terhesség tett jót, vagy a szteroid használt, de így ősszel teljesen elmúlt minden hasmenés meg vérzés. Tavasz körül tükrözött, de akkor még nem volt igazából nagyon panasz, csak a szokásos. Viszont már régről ismer, tudjuk, hogy a gyógyszerrel szépen karban tudjuk tartani a történetet - ha fellángol, emelünk, ha nyugszik, csökkentünk. A gyulladás nyomait megtalálta a vastagbélben, de semmi riasztót nem. Alapvetően azért kukkantott be, hogy leellenőrizze esetleges polip stb meglétét. Ez szerencsére negatív lett. A szteroid meg azért kellett, mert júliustól hiába emeltük az egekbe az adagot, ez alkalommal nem használt. A Medrolra nem mondhatok semmi rosszat, de persze ha életében először szed az ember ilyesmit, akkor még nincs hozzászokva a szervezet, még "tud neki újat mondani". Remélem, nem nagyon kell megismételni, mert azért nagyon féltem tőle.
Igen, az iszonyat érzés, hogy nem vagy biztos benne, h eléred-e a mosdót... annyira rémes... Ilyenkor mindig az erről szóló vicces bohózatok jutnak eszembe, de hát aki átélte már, annak ez egyáltalán nem humoros :cry:

Kép
manguszta
 
 


Sziasztok!

Manguszta: az azért jó hír hogy ennyire kordában lehet tartani a betegségedet. Nálam a kúp szokott segíteni. A Medrol is régen de a végén már semmit nem segített, csak rontott... :cry:
Engem megtükröztek amikor mély ponton voltam, mint kiderült az injekciót kifelejtették belőlem, így fél méter után abbahagyták mert fájt. Ez a Szent Istvánban volt...

Mumi: tök jó!!! Kép??? Gondolom most már hasi UH volt nem hüvelyi...
Azért érdekesek a dokik is: nekem azt mondta nőgyógyász, hogy kérjem ki először a kiskönyvem védőnőtől, majd visszamegyek terhesgondozásra és ők majd mondják mikor mit meg a beutalót is ők vagy a háziorvos? adja. Hozzá majd kb 12. héten kell majd mennem először. Ez jött le a mondandójából.
Hogyhogy mentél most is vizsgálatra?
A görcsök szerencsére nálam most nincsenek csak hétvégén küzdöttem vele. Az émelygés meg pici, ami alapból mindig jelen van... 8)

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Sziasztok!

Mangu, igazad van. Ezeken a bóhozatokon csak az tud nevetni, aki nem élte át szitut... :roll: :oops:
Hogy vagy? Kirohangásztad magad?

Tigris, tényleg van különbség doki és doki között. Szóval, két hete még csak 7 hetes volt Manó Gyerek. A doki várt még egy kicsit a hivatalos terhességi igazolás kiadásával, hogy tuti bebiztosítsuk magunkat. Ezért rendelt vissza két héttel későbbre... Hál'Istennek tegnap megint megerősített, hogy szép "nagy" és erős a bébink! :D Egyébként még most is hüvelyi uh-t csinált.

Nekem tegnap kiadott minden beutalót és az igazolást is: :roll:

- Ma kiderítem, hogy ki a védőnéni :wink: és mikor tudok bemenni hozzá a terhességi igazolással. Ott megkapom a kiskönyvemet. Ha szerencsém van, akkor lehet még a héten...
- Utána átmegyek a körzetimhez ekg-re és szintén lejelentkezem náluk is, mint kismama. (ha jól sejtem, akkor csak 3 m választja el a gyerekorvosokat az enyémtől :D :wink: )
- Hétfőn megyek vérvételre és vizeletre a kórházba reggel.
- Május 13. reggel 8:00-ra van időpontom a kötelező 12. heti ultrahangra.
- Uh után, rögtön vesznek tőlem megint vért és abból megcsinálják a Down szűrést! A doki ezt mindenképpen ajánlotta!

Ha ezekkel megvagyok, akkor kell majd visszamennem az eredményekkel. Tehát, már most kérek hozzá időpontot május 19-re... :wink:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Ja, az újabb kép már bekerült Apa pénztárcájába... :lol: No comment... :twisted: még be sem scanneltem... :roll:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Az igazolás alatt mit értesz? Egy papírt én is kaptam, amin rá van írva h 6-7 hetes terhes, azt mondták ezzel kell mennem mindenhova először...
Szóval érdekes ha nekem kiadta már akkor :shock:
Én szerdán megyek vérvételre Örsre, amúgy is mennem kell a gasztrós kontroll miatt, így előbb megyek inkább 2 nappal hogy a védőnő és a terhesgondozó is láthassa már...

Lehet rosszul számolom de ha 9 hetesek vagytok akkor nem május 6.-a a 12. hét??? Vagy nem gond 1 hét csúszás?
Azért 05.19.-re kérsz időpontot mert 1 hét a szűrés eredménye?

Bocs a sok kérdésért, csak kiv vagyok... :oops:

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Igen, én is ilyen igazolást kaptam, csak nekem 8-9 hét szerepel rajta. :D Igen, lehet egy kicsit korán adta ki a Te dokid, de erre nem tudunk mit mondani, nyilván az ő döntésdük és rutinjuk, hogy meddig várnak vele... :roll: De minden ok, szóval ezen ne agyaljunk!!! :wink:

Jó, hogy össze tudod egyeztetni a gasztro kontrollt és a vérvételt. :wink:

ÁÁÁÁÁÁ, igen, pont hétváltásnál vagyok... De ma reggel, mikor felhívtam az uh-t, megkérdezték, hogy most mennyi idős. Éppen ma 9 hetes. Akkor mondta a nőci, h igen, de mivel csütörtökön váltok hetet ezért legyen inkább május 13. az pont a 12. végnapja és a 13. kezdete... gondolom 1-2 nap csúszás mindenkinél benne lehet a pakliban. :roll: Nézd csak onnan a dolgot, ha mondjuk arra a hétre már nincs esetleg időpont valakinek... Az mit tud csinálni akkor?! :shock: Nekem sem véletlenül mondta a doki, hogy ma az legyen az első dolgom, hogy kérek egyet! :D

Az uh eredményét rögtön utána a kezedbe nyomják! :) Azért május 19-re kérek időpontot a dokihoz, mert csak szerdánként rendel délután és én ugye pont előtte való héten csütörtökön megyek uh-ra... :P

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Köszi a válaszokat!
Így már ok :wink:

Azért érdekes h mi van akkor ha nincs időpont pl UH-ra, mert tele vannak és kicsúszol az időből, na akkor mi van? :roll:

Nem értem ha a magánorvos megcsinálja az UH-t akkor mért kell külön is menni, mért nem fogadják el azt terhesgondozáson stb.
Kiborító. Na ezért fáradnak el a kismamák. Ezt a sok sz---kodást.

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Kérdések - válaszok bármikor!!!! :D :wink:

Szerintem nem veszik véresen komolyan azt a 12. hetet...1-2 nap csúszás belefér... Látod, mivel nekem is hét közepén van a váltásom, ezért inkább tovább csúsztatták egy kicsivel. :roll:

Egyébként, tegnap nagyon korrekt volt a doki és elmondott nekünk mindent! Jó, ha tudod, bár lehet nálatok másképpen lesz... :? :roll:
SZÓVAL: UH! Doki bácsi azt mondta tegnap, hogy ő már nem csinál több uh-t nekem a magánrendelésén! (és nehogy félreértsem, semmi rosszindulat! :D) csak egész egyszerűen innentől a kórházban csinálják őket abszolút szakemberek! Idézem: "Maradjon mindenki a saját kaptafájánál, és csinálja azt, amihez a legjobban ért!" - Ezzel maximális egyet értek én is. Nyilván az nézegesse az uh-t, aki mindent 100%-ig meg tud mondani róla a későbbiekre vonatkozóan! :D De azt is mondta, ha 3D-s 4D-s ultrahangot szeretnénk, akkor nagyon jó szakembereket tud javasolni nekünk, és alapvetően bármikor mehetek uh-ra, ha szeretnék, megbeszéljük, segít, de már a kórházban fogják csinálni. Ezzel szerintem semmi probléma nincs is! :D És valszeg, ezek fognak beleszámítani a terhesgondozásba is!

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Értem!

Nekem azt mondta a bnőm, h ugye őrsön csinálják a kötelező UH-t, de ott nem olyan jó a "kép". Ha a magánhoz megyek ott a vizsgálatok után ugyanúgy megcsinálja, hisz ott jobb a kép és belefér az az 5 perc az árba és az idejébe. :)
Szóval elvileg én 2 helyen UH-zok majd. A kötelezőn és a "jobb panorámáson" :lol: Ami talán azért is jó, mert férjem is láthatja, míg a kötelezőnél nem tom h viselik a férjet el...

Képzeld megkérdeztem ezt a családi pótlék dolgot állami kincstártól és VÁLASZOLTAK RÁ. azt h sajna erre nincs lehetőség. Mondtam férjemnek h derítse már ki ugyan milyen pénzről beszélnek kollégái akkor... :shock:

Tegnap vettem végre egy digit mérleget. Lemértem magam ruhástól majd fürdés után ruha nélkül. 1,2 kg volt a különbség :shock: pedig nem is volt rajtam olyan vastag ruha... Érdekes.
Majd méricskélem magam otthon szabályos közönként, h lássam h hízunk...

Tegnap láttam a Saturnba olyan eszközt amin a baba szívhangját lehet hallgatni 10 000 Ft-ért...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Hihi, akkor tobzódhatsz UH téren!!!! :lol: Magánon tuti tényleg nem lesz gond az Uraddal... :D

Hát...emlékszel?, én is furcsálltam a "csp" dolgot. Azt alap esetben csak születés után lehet megigényelni. :roll:

Mérleget ne is említsd... :( siralmas... tegnap már az Uram is megjegyezte, hogy a fenekemről lesz a legnehezebb leküzdeni a kilókat! :( Köszönöm szépen, én is szeretlek! :twisted: Belenéztem a tükörbe és elájultam! :oops: :cry: Persze a testem nem hülye, készül az anyaságra és úgy kiszélesedett a csípőm, hogy öröm nézni!!! Már akinek...:( nekem nem.. :( Mindegy, ez van! :D De sebaj, a 12. héttől tornázhatok és normál keretek között, de bomba formában leszek!!!!! :lol: :twisted:

MEG NE VEDD szívhangos kütyüt!!!! Nem ér sz@rt sem... :( Nővérem kapott egyet kölcsön tavaly, de semmit nem hallott Marciból... Kiszedik belőled a sok pénzt érte és nem ér egy fabatkát sem...

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Szívhangos gépet nem akartam megvenni, inkább azt akartam írni csak nem mertem, h gazdagok hülye játéka (megint költöttünk vmire mert van miből) címszó.

Nekem csípőm nem szélesedett még ki, legalábbis nem vettem észre, csak hasam... Nekem hasról lesz nehéz meg combról majd ha oda is rakódik :cry: Alig várom...

Én a szoptatástól tartok amúgy: alapban pici melleim vannak és sajna a mellbimbók befele fordulók (szakszóval :lol: )...
Az egyik nővérem rendesen szoptatott max 1 évig, a másik meg abban a 2-3 hónapban is szenvedett vele. Nem tom mi lesz az én sorsom... :roll:

Tudod mit láttam még: szivargyújtóra dugható üvegmelegítőt. :wink:
Az mondjuk nem hülyeség annak aki sokat utazik. A rendes melegen tartó cucc több órát nem bírná melegen tartani gondolom.

Képzeld el a szilárd második ételeket ebédnél nehezebben nyelem le mint a leveseket. :? Érdekes. Van h lecsúszik van h nem erőltetem inkább. Remélem hamar túl leszünk ezen is.

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


sziasztok!
bocs, de képtelen vagyok visszaolvasni...
az előző egy hétben a kórházunk vendégszeretetét élveztem...
a sztori (röviden :?: ) :lol: :lol: :lol:

Majd próbálom újra felvenni a fonalat...

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Majd együtt fogyizunk 1000-rel!!! :D Persze, nekem is lesz hasi is + combi is... :( :)

A szoptatással kapcsolatban nincsenek illúzióim. :roll: Anyámnak alig volt teje nálunk, nővéremnek is 1-1 hónapig mind a két gyerekkel és már több szempontból is kiderült, hogy egy tőröl származunk :), szóval valszeg nekem sem lesz sok tejem és az is csak pár hétig... Arról nem is beszélve, hogy mindkettőnek totál tönkre mentek a szép kerek alma melleik. Mellbimbók dettó... :cry:

Szóval, én közöltem az Urammal, úgy melózzon, hogy a következő prémiumából megyek megcsináltatni szülés után a cicieimet. Na nem szilikonnal :) , csak egy kis "lifting" kell majd nekik... :lol: Ő közölte, h nem zavarja, ha megereszkednek, DE ENGEM IGEN! :oops: :shock: Én vissza szeretném majd kapni őket!!!! :D

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Juli!!!

Nagy hatalmas GRATULA!!!!!!!!!!!!!!!!

Szorítok ezerrel h minden rendben legyen!!!!

Sejtettem h kórházban lehetsz, nem szoktál ennyit kihagyni topikban, csak nem tudtam h babó miatt (görcsök) v betegséged miatt!

De ennek nagyon örülök!!!!

Várom majd csodaszép képeket kicsiről 2 hét múlva, itt még nagyon picur !!! :wink:

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


igen... nagyon pici... ezért is kellett bent lennem.
azt mondták, addig sehova, amíg nem egyértelmű, h hol van.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


de most lépek is pihenni... továbbra is görcsölök :?

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Hát Mumi, azért remélem nem sinyli meg annyira a mellünk ezt a nagy örömet :)
A kissebbik nővérem 2 gyereket szült 2 év különbséggel. Ő szoptatott rendesen. És képzeld úgy járt h a végén nem volt melle: a mirigyek huss... Csak lógó bőr. A hasán dettó! Az elsőnél visszament szépen a második után már nem tudott. :cry:
Ment műttetni a hasát és a melleit is.
A hasát TB-re elintézték a mellét már nem (fél milla). Húzos azért.
Ja és a hasát 3x műtötték. Egyszer elrontották utána meg köldöksérve lett szegénynek.

Szóval remélem minden ok lesz...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


kitartást JUli!!!
Jó pihenést!

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Szia Juli!

Annyira örülök! Nagy-nagy gratula és még annál is több drukk, hogy minden rendben legyen! :D

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Youlcsi! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ GRATULA!GARTULA! GARTULA! :lol: :lol: :lol:
Annyira örülök!!!!!!!!! Látod??? Én mondtam, hogy nincs veszve még semmi, az első tesztek után!!!!!!!!!!!!! :wink: :D

WOW! alig tudok a bőrömben maradni!!!!! :D:D:D:D:D:D:D

Pihenj sokat!!!!! Vigyázz magadra és a bébre!!!! Más most nem számít!!!!! :D

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Sziasztok!

A fórumon még új vagyok, de sajnos a témában nem. Mármint mindkettőben: 2 és fél éve crohn, nem olyan rég babaprojekt.

A crohnra "csak" imurant szedek, s igazából semmi panaszom. A férjem is benne van a "csapatban", ő pentasat szed.

Igazából még nem gondoltunk a családalapításra, de március 8-án pozitívat teszteltünk. Meglepődtünk, s az első sokk után nagyon örültünk, beleéltük magunkat. Viszont most 4.-én jött a hidegzuhany: már nem ver a szíve. Missed ab lett a vége, s persze szörnyű kiborulás. A legrosszabb a dologban, hogy pár nap múlva várt a munka, s a férjem is vidékre utazott. A munkám a "poén kedvéért": óvónéni. Gondolhatjátok, milyen volt visszamenni a sok gyerkőc közé.

27-re lesz szövettan, s szerencsére találtam egy szuper szülésznőt, aki mindenben segít, mivel ez az esemény ráébresztett minket, hogy mennyire vágyunk egy Babóra, s 5 év után már lassan itt az ideje. (Én 26 vagyok, a Férjem 30)

Talán azt mondhatom, hogy jobban vagyok, mivel a tragédia helyett már csak a jövőre koncentrálok, s várom, hogy a tettek mezejére léphessünk. :D

Mindenkinek szép estét!

Veronika
veroniks22
 
 


Szia Veronika!

Üdv a klubban! :)
Sajnálattal olvasom a missed ab-ot! :( Elhiszem, hogy nagyon kiborultál, a munkád révén aztán főleg! :oops: Ez nem egy olyan dolog, amin az ember olyan "könnyen" átlép...
De örülök, hogy jobban vagy/vagytok és a jövőre koncentráltok! Helyes, ez a beszéd! Ha így állsz hozzá, hamar meg is lesz a gyümölcse!!!! :D

Szép estét!

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Sziasztok!

Ezt a prgramot ajánlanám a figyelmetekbe:

"Egyesületünk szeretettel meghívja Önt
2010. április 26-án 17 órakor kezdődő programjára
Helyszín: Erzsébet Kórház (Bp., VII. ker. Alsóerdősor u. 7. II. em.) alkalmazotti ebédlő
Legyen egészséges a gyermekünk!
– várandósságra, szülésre, szoptatásra felkészülés IBD-ben.

Előadó: Gréci Judit, védőnő, egészségfejlesztő - mentálhigiénikus.
A program előtt 16.00 - 17.00 óráig: Táplálkozási és dietetikai tanácsadás
(Tátrai Lászlóné Ica, Molnár Andrea, Fekete Krisztina dietetikusok)
Egyesületünk szeretne olyan diétás recepteket összegyűjteni, amelyek segítenek az IBD-s betegeknek ízletes ételek elkészítésében. A recepteket szeretnénk minél szélesebb körben terjeszteni, ezért kérjük, hogy akinek van kipróbált receptje, küldje el az alábbi címek valamelyikére:
Tátrai Lászlóné Ica (velkica@gmail.com)
Erzsébet Kórház Diétás szolgálat: 1074 Budapest, Alsóerdősor u. 7.
Fekete Krisztina (fekete.krisztina@oefi.antsz.hu)
1043 Budapest, Munkásotthon u. 41. VI. em. 26.
A legjobb receptek beküldői között értékes nyereményeket sorsolunk ki.
Minden receptet előre is köszönünk!"

Ismerem az előadót, olyan védőnő, aki maga is érintett IBD-ben. Nagyon lelkes és alapos szakember. Szerintem érdemes meghallgatni!

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Szia Veroniks22,

Sajnálom ami történt...egy kedves barátnőmmel is ez történt, de utána összejött nekik a második próbálkozásnál. Sajnos ezek a dolgok nem is olyan ritkán fordulnak elő...
De látom, hogy pozitív szemléletű emberke vagy és ez a legfontosabb, hidd el, sikerülni fog! Egy másik fórumon ( ahol szintén ez a tematika) több anyuka is beszámolt már arról hogy egészséges gyermeket szült.
Szóval, hajrá! Szurkolunk nektek!

Zizi27, köszi az infót!

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Szia Veronika!

Üdv nálunk! Sajnálom ami a babóval történt. Nagyon remélem h ezt többet nem kell átélnetek pároddal! Szörnyű lehetett!!! :cry:
Szorítok h mielőbb összejöjjön a pici és megszülessen egészségesen.

Zizi köszi az infot.

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Jó reggelt Lányok!

Ki hogy van? :lol: Én megint nagyon munkaundorosan...:twisted:
Nem is meséltem! Tegnap átbeszéltük főnökömmel a továbbiakat. Előre láthatóan július 1-el felveszünk valakit a helyemre, akivel még két hónapot együtt fogok dolgozni. Jelen állás szerint, szeptembertől otthon leszek betegácsiban 1,5 hónapot és október közepétől már TGYÁS-on! :wink: :roll:

Jut eszembe, hallgattatok/olvastatok híreket? :wink: Tegnap reggel olvastam először az origo-n, hogy tervben van már a kormányalakítás előtti beadványra, a GYES-GYED rendszer visszaállítása a régi formára! :D Ennek én roppant mód örülök! :lol: Nem mindegy, hogy 1 vagy 2 évig tud az ember otthon lenni "normálisabb" pénzzel a gyerekkel. Mert a GYED lófütty, arra nem lehet alapozni... :roll: :(

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Szia Mumi!

Hát ahogy írtam, nekem sajna nem annyi a bejelentettem mint a valós, így nekem az sem segítség ha visszahozza a régi dolgokat a kormány :(

A munka: remélem hamar eltelik a nap, most lesz egy megbeszélésem is, így talán még gyorsabban lesz 4 óra :)
Sajnos eléggé fáj a torkom, így ennek nem tesz majd jót, de próbálok keveset beszélni :?

Viszont végre süt a nap!!! :wink:

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Szia Tigris!

Mitől fáj a torkod? Csak nem kaptál el valamit?! :shock: Reméljük nem!

Kitartás a meetingre... Nekem tegnap volt egy nagy, ma pihi van ilyen szempontból. Sőt, megint nincs egyik főnököm sem...és nem szóltak egy szót sem erről... :lol:

Igazi megszökős, csatangolós, vásárlós idő van!!!! :D Mennél én is, de nagyon!

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Na végeztem meetingel...

Lehet otthon száraz volt a levegő éjszaka és azért fáj, bár orrom is el van kicsit dugulva :cry:

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


Ha estére sem lesz jobb a helyzet, akkor a nózi dugulásra tudom javasolni a kamillás gőzölést! Nekem mindig ez segít, ha náthásos betegségesem van... :) És a bébnek sem árt!

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


köszi...

és torokra? :wink:

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 


A torok rosszabb... sós, meleg vízzel kell gargalizálni. :( Nekem az sajna soha nem megy rókázás nélkül... :( :oops: :shock:

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Nemhiába, az ember bébbel a pocakjában visszanyúl a jól bevált, régi, népi gyógymódokhoz a gyógyszerek helyett... :D

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Méz :)
Nekem is néha reggel be szokott lenni dugúlva az orrom és pici vér is szokott lenni, de valahol olvastam hogy ez terheseknél elő szokott fordulni.

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


köszi lányok...

a sós vízről a béltisztító folyadék jut az eszembe, azt inkább kihagynám... :shock:

a méz jobb, csak úgy tudja kaparni a torkom h szinte csikiz és fáj egyszerre :?

nehéz eset...

Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: