Új privát üzeneted érkezett!

Hello Jaimee!

Akkor gyorsan megkeresem mit írtál az uh-odról. Hogyhogy nem látszott, hogy kisfiú vagy kislány? Annyira jó volt a nyaralás mindannyiunknak, hogy a férjem felajánlotta, hogy ha találok szállást akkor még egy hétre vagy hosszú hétvégére levisz minket Balatonra. Jövő hétre szép időt mondanak, úgyhogy gyorsan kéne keresnem valamit. Én egyébként apartman párti vagyok, mert majd meglátod egy 5 éves kisördöggel elég nehéz egy hotel vagy panzió szobában ahol csak egy nagy ágy van, sokkal jobb ha van tér jönni menni neki. Nincs öleted?

Nem akarsz majd elmenni 3D-s uh-ot csináltatni?

Kép
barbi5
 
 


Sziasztok!

Jaimee én is látni akarom a pocak fotót!
Tessék feltenni nekünk ide! :lol:

Szia Barbi!
De jó neked....
Én is szeretnék menni nyaralni. :cry:
De sajna az idén tuti nem jön össze.

Judy:

Bizony jó vásárolgatni a babának, holnap jön a kiságyikója is. :D :D :D
Pestről hozzák, remélem olyan mint amilyennek láttam.
Ne izgúlj hamar eltelnek a hetek, és te is meg mindenki innen vásárolgathattok kedvetekre.
Egyébként is nekem kellett elkezdeni a vásárolgatást, mivel én vagyok a Babaproject első kismamája.

:D :D :D

Heni:
Már mindjárt mész ultrahangra. :D
remélem lesz fotó!!!

KISMAMIK TESSENEK SZÍVESEK POCI FOTÓT FELRAKNI:
IDE!!!!
Vendég
 


Jaimee Kismami!
Nagyon jó a pocifotód. :lol: Már én is szeretnék valami hasonlót. :wink:

Judy!
Boldog névnapot!

Christell és Klárika
Kép

Kép
christell
 
 

 
 

Szasztok!

Niki: Küldök neked e-mail-en focakfotót, ha nem vagy iwiw-es, babanetre nem raknék fel fotót. Ma nincs nálam a CD, de holnapra elintézem. :wink:

Barbi: Én most teljesen berendezkedem kislányra, mert hogy arra tippelt a doki, de szó szerint tippelt. Nem látni ugyan fütyit, de attól még lehet fiú...Előre uniszexet veszünk mindenből, úgyhogy nem érhet nagy meglepi....

Szállásügyben: Hááát, sosem voltunk még apartmanban a Balcsin, úgyhogy ajánlani nem tudok semmit, talán nézgelődj a neten, én is mindig ott találtam ajánlatokat. Azt tudom, hogy Füreden pl. minden fullon foglalt, meg is lepődtem, mert régebben foglalni sem kellett nagyon szobát, csak lebillegtél a tóhoz és bárhol volt szállás...Hát most nem... :shock:

Jó idő lesz a jövő héten? Na, ez jó hír, még nem figyeltem az időjósokat. Jó lenne, ha Apa úszkálna egy jót a Balcsiban...Én most éppen ott tartok, hogy nem merek belemenni csak térdig....

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Barbi: Ja, UH-ról. Nem 4D-re gondoltál? Mert arra nem megyek, úgy néz ki. De majd kikérem róla a dokim véleményét is, mert nagyon vegyeseket hallani. Ha "csak" babamozi, akkor tudok várni karácsonyig, a személyes találkáig. Egyébként Kecskemétre vagy Pestre kellene menni, ha mégis kedvünk szottyanna rá.

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Jaimee:

Nagyon várom a képet!!!
Vendég
 


Sziaszto Mamik!

Judy: tegnap elfelejtettem írni: Nagyon boldog névnapot kívánok!! És már én is nagyon várom a pocakfótókat!

Jaimee: még nem voltam terhelésesen, hétfő reggel kell mennem...De addig meglátom a picurikámat! Alig várom a holnapot, rettentő kíváncsi vagyok, mekkorát nőtt! Köszi a kaja tippeket! A Bolognait én is imádom...Végül tejfölös gomba levest csináltam, borsós tokánnyal...Nem valami lightos..Ma szerencsére az anyósom főzi az ebédet, de estére nekem is össze kell ütnöm valamit, mert holnap nem lesz rá időm...

Barbi: örülök,hogy jól sikerült a nyaralás!! :D A tengert imádom, de idén kimarad az életemből..mikor mész uh-ra?

Niki: tegyél fel képeket a kiságyról is lécci!!Mikortól erősödik meg a babóka rúgása? Mostanság eléggé visszafogja magát :) Húú, mindjárt 30 hetes leszel!!Nem semmi...Én most siettetném kicsit az időt!

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Jaimee, nagyon csinos a pocakod... :)Sugárzol.. :D
Vendég
 


Szia Heni!

Mihelyst megjön a kiságy rakok fel képet!
Csak még nem lesz hozzá matrac, meg ágynemű. :(
Azokat még csak most nézegetem, hogy milyet, és hol lenne érdemes venni.
Nekem ennyi idősen mint te vagy, már igencsak erőseket rúgott, de nem minden baba egyforma, és az is lehet, hogy most épp nyugodt időszaka van.
Ne aggódj, majd aktivizálja magát hamarosan.
Én észre vettem, hogy ha a hátamon fekszem megnyugszik, de mihelyst oldalra fordulok már el is kezd kapálózni.
Ráadásúl én oldalt fekve szeretek aludni, de ez a kis rosszcsont nagyon nem kedveli.
Egész este meg sem áll, én meg próbáljak aludni.... :roll:
De imádom!!!!
Már én is sűrgetném az időt, de olyan nehezen telik.
Olyan hihetetlen, hogy már csak néhány hét és itt lesz velünk.
Másrészt az októbert nem csak a baba miatt várom, hanem azért is, mert akkor végre sikerűl a saját kis kuckónkba költözni.
Bár már ott járnánk...
Vendég
 


Pötty: Köszi. Pedig nem Pakson lakunk. És nem is ittam a lakziban. :D :D Imádok esküvőkre járni.

Heni: Én úgy olvastam, hogy a 30. hét körül rug intenzíven. De egyéni ez nagyon....nekem újabban egész nap kapirgálgat, fogalmam nincs, hogy ez normális, vagy már rugdosnia kellene... :shock:

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Hűűű, Pötty! Nagyon helyes vagy! :D :D

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!

Hát igen én sem mertem bemenni a Balatonba, viszont több kismamit láttam aki fürdött. A tenger super volt, vagy 29 fokos, minden nap délelőtt délután is vagy kétszer fürödtem. Már most hiányzik.

Jaimee! De igen 4Dre gondoltam. Átküldöm az e-mailemet nekem is küldj légyszi pocak fotót. Jó lenne a kislány, már ideje lenne a sok kisfiú után. De azért az unisex a tuti, azt mondják csak a fütyi a biztos.

Heni! Egy hét múlva megyek csak, mert meg kell várnom az Afp eredményt. Sajnos, már nagyon várom 4 hete nem voltam.

Niki! Nagyon klasszak a kisruhák. Alig várom, hogy én is vehessek.

Kép
barbi5
 
 


Jaimee: köszi az infót! Alig bírom kivárni a holnapot! Tiszta dinka vagyok! Mocorogni szokott minden nap, de olyan nagyon nagy rúgásokat nem akar osztogatni...

Barbi:Nem csodálom, hogy várod! :D ezek az uh-k...Milyen jó lenne, ha lehetne itthonra bérelni egy gépet...

Niki: majd találsz megfelelő kiegészítőket! Nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen ágyikót választottatok...Mi még egyenlőre a Neveken próbálunk agyalni..Szeptembetől meg reszkessenek a boltok :lol:

Pötty: hol látott Téged Jaimee? Iwiwen?

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Heni: Nyugi már, olyan egészséges az a gyerek, mint a makk!! :D
Én is ezen morfondíroztam reggel, hogy ez a kapirgálás elég e, de azt találtam a neten, hogy igen, úgyhogy megnyugodtam. :D

Barátnőm a 24 hétig semmit nem érzett, mégis minden oké volt velük.

Ágyikó? Úgy tűnik, mi öröklünk egyet, rokon asztalos mester készítette és egyben van vele a pelenkázó, de még nem láttam. Azt sem tudom, hány babát szolgált ki, de ahogy az ágy+pel. árakat láttam, meg fogja tenni. Ágyneművel, fejvédővel, mütyűrökkel szépen ki lehet dekorálni szinte bármely ágyat, nem?

Vesztemre nézgelődtem tegnap a Brendon babaágyneműi között a neten, majdnem rendeltem vagy 3 teljes garnitúrát. :D

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Niki:Mennek a fotók!

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Azaz menne, ha tudnám az e-mail címed! Megadod priviben? :D

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Heni ne idegeskedj már!!!
Minden a legnagyobb rendben van, csak nyugodt kiegyensúlyozott a babód!!!
Később ne aggódj még sipákolni is fogsz, hogy mennyire fáj, mikor szétrugja a bordáidat.
Én ha ülök minden bajom van annyira rugdos.


Jaimee ment privi!
Vendég
 


Csajok nézzétek mit találtam!
Mármint nézzetek be a várandósok szeptemberi babákhoz.
nézzétek a 81. oldalt látni fogtok egy kora szülött babát 900 grammal.
Az a baba kisebb mint most az enyém.
Utána van egy későbbi kép a 84. oldalon.
Oilyan pici...
De nagyon édes, és egészséges szerencsére.
Csak úgy bekukkantottam oda és akkor találtam.
Éz én babám már nálla nagyobb....
Hihetetlen.


Heni rakok fel képet az internetről, hogy milyen a kiságy, ha már annyira várod.
Aztán majd összehasonlítjuk, hogy van e külömbség, de azt rendeltem, nem kéne másnak lennie...

Kép
Vendég
 


Niki,
ez a kiságy egyszerűen gyönyörű, milyen aranyos lesz benne a kisfiatok! :)
sirkici
 
 


Sziasztok!

Niki: szép ez az ágy, én is ilyesmire gondoltam. :wink:
Mindjárt küldöm a képeket.

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Jó reggelt!

Niki: nagyon édes a kiságy! Nekünk is fehér lesz! Na, ebben az egyben biztos vagyok...de, hogy honnan mennyiért, stb....?

Jaimee: képeket szeretnék, ágyneműkről, ágyacskáról (vagy legalább cikkszámot a Brendon honlapról) Kíváncsi vagyok, hogy ki milyen gyönyörűségeket választ!

Most éppen várom anyukámat, vele fogunk elugrani egy-két helyre, aztán be a Kika-ba, majd ott is jól körülnézek! 14 kor lécci szorítani, hogy minden rendben legyen! Ma még egy asztalt is veszünk a nappaliba (ha minden igaz), mert már 3 éve tervezzük :D

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Mág annyi, hogy tegnap egész végig a neveken filóztunk! Mondanom sem kell, hogy még mindig nem döntöttünk,viszont szűkült már a lista :D

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Jaimee: mikor mész legközelebb uh-ra?

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Heni: Így van ez, először semmi sem tetszik, aztán lesz egy lista, szűkül a lista, végül megszületik a naaagy döntés és el sem tudja az ember képzelni, hogy más neve legyen a babának. Sztem legalábbis....

Pont tegnap filóztam, mikor menjek UH-ra, végülis úgy néz ki, hogy 21+4 naposan megyek majd, mivel jövő héten nem leszek a városban. A kórházba megyek ezúttal, szóval ez most nem privi. Kíváncsi vagyok, hogy más doki mit mond.

Szorítunk, hát persze.... :wink: Remélem, nem félsz nagyon!!!! Utána nagyon meg fogsz könnyebbülni és madarat lehet veled fogatni. :wink: Írd meg mielőbb, mi volt.

:lol: :lol: A nappali asztala nálunk 2 évig csak terv volt. Egyszer aztán megláttam egyet és már vittük is. Szerelem volt első látásra. :D

Az ágynemű és kieg.-ek színe nagyban függ a baba nemétől. Mázlisták vagytok, hogy ti már tudjátok mit vártok. :lol: (Heni, Niki, Betsy...)

Judy hol vagy? Mi újság?

Barbi?

Mikor lesz már friss kismamink?????????

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Sziasztok,

Vagyok én is csak egy kicsit lusta voltam írni.

Niki,

Tényleg gyönyörű a kiságy, biztos jó nagyokat fog benne aludni a kisfiad. :lol: :lol:
Mi nem veszünk kiságyat, megkapjuk a barátnőmékét. Nagyon jól néz ki, és speciális bio-kokusz matrac van benne. Babahordozót is magkapjuk, így az sem kell.
Tudjátok 3. gyereknél az ember már nem törekszik arra, hogy mindenből a legujabbat és legjobbat vegye meg. Persze Bazsinál mi is mindent megvettünk, aztán Dancikánál már spóroltunk.
Most meg....minden garas számít. :lol: :lol:

Heni,

Szorytok du-án az uh-on, de hát ugyis minden ok lesz, képet hozzál ám... :lol: :lol:

Jaimee,

Jól vagyok, hányinger nincs, farkasétvágyam az van... :lol: :lol:

Tegnap megvettem a fiaimnak a tanszereket, 20 000 ft-ot hagytam ott a papírboltban. Jövő hétre megjön Danika iskolatáskája is, ugy rendeltem, az egy másik 10 000 ft. A könyvek 20 000 ft a 2 gyereknek, és akkor még nincs tornafelszerelés, iskolakezdés előtti nadrág - pulcsi - polo vásásrlás, illetve Daninak kell vennem még korcsolyát, mert nálunk a suliban minden héten mennek korizni meg uszni.

Csak azért mondom, hogy tessék felkötni az alsónemüt ha valaki több babót tervez. És ezek csak drágábbak lesznek. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy: Ne is mondd, összeírtuk hogy mi minden kell így első babának...Hát meglepődtünk a végösszegtől, főleg apa....Így most arra törekszünk, hogy amin csak lehet spóroljunk, használtan beszerezzük vagy kölcsönözzük.

Pont meséli a barátnőm, hogy a 9 hetes kislánya már kinőtte az első garnitúra ruháit. :shock: :shock: Szóval 50-55-ös ruciból nem köll sok. :D

Egyik ismerősnek pedig októberben jönnek a hármasikrek! Azt képzeljétek el! :shock: :shock: :shock:

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Sziasztok!

Ugye ugye...
Nekem is nagyon tetszik a kiságy.
Ha minden igaz ma már megjön....
Legalábbis nagyon remélem.
Tegnap voltam a városba ágyneműt nézni, de ami tetszett ahoz nem volt fejvédő.
Most mehetek ki a Tégelbe.

Heni ne aggódj minden rendben lesz.

sirkici:

Köszi szépen aranyos vagy.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.07.22 18:31-kor.
Vendég
 


Niki: Sztem pont jó! :wink: De egészen biztosan nem kicsi.

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Niki,

Szerintem egyáltalán nem kicsi a pocid, és ha arra gondolsz, hogy még hátravan 11 hét, akkor óriási lesz. :lol: :lol:

Jaimee,

Az én fiaim 58 és 59 cm-el születtek, így a legkisebb méret amit vettem az a 68-as volt. Érdemes 2 számmal nagyobbat venni, mert 2-3 hét alatt kinövik ha akkora méretet veszel, mint amekkora a baba.
Mi most sem gondolkodunk 60 alatti méretben.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy: Igazad van, bár sztem az enyém nem lesz nagy baba.

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Sziasztok!

Hajrá Heni, szurkolok de úgyis minden rendben lesz.

Niki! Szerintem pont jó a pocakod, és semmi estre sem pici. Ma voltam először kismama jógán nagyon klassz volt. Mindenkinek ajánlom, na és voltak 36 hetesek is kb. ekkora pocakkal.
De tényleg annyira jól esett, mindenemet átmozgatni, mert mostanában fájt egy kicsit a derekam. Egyébként egyáltalán nem volt könnyű szerintem izomlázam is lesz tőle. Utána nyújtás, relaxáció, szóval isteni. Úgy döntöttem minden héten egyszer kényeztetem magam ezzel szülésig.

Jaimee! Szerintem is 55-ös ruhácskával kezdj csak éskevéssel, 1-2 hónaponta növi ki a méretet. Nekem is 55-ös volt az első amiben elveszett eleinte ( de adtam a rugi alá kiszoknit és úgy nem csúszott el) és fél évesen már 68-as kellett. Ja és márkától is függ. Én nagyon szeretem a H&M-et ami Budapesten már vagy 3 helyen is van, nagyon édes, jó áron de az legalább egy számmal nagyobb, a 68-as body-k még egy évesen is jók voltak.

Kép
barbi5
 
 


Sziasztok!

Megjött a kiságyam!!!
Voltunk megvenni bele a kókusz matracot is.
Már csak azt várom, hogy apa hazaérjen a futásból, és össze szerelje nekem. :D :D :D

Heni hol vagy már?????
Vendég
 


Heni: Hol vagy?? Mi volt UH-n?

Úgy döntöttem, már októberben sem dolgozom. Vagyis olyan 27-28 hetesen már otthon leszek. Ahogy eldöntöttem, meg is könnyebbültem valahogy, hiszen 8 hét munka az már semmi. Főleg, hogy a jövő héten szabi. :-)

Tegnap is alig vánszorogtam haza, nagyon elfáradok 4-5 órára már most. Első utam a hálóba vezet, ahogy hazaérek....

Barbi: H&M? Ezt megjegyzem, köszi!

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Jó reggelt,

Jaimee,

Jól teszed, hogy otthon maradsz, kell a pihenés.
Én novembertől tervezem az otthonmaradást.
Legalább tudok foglalkozni a Danikával aki most kezdi az első osztályt. :lol: :lol:

Heni,

Mi volt uh-on???? Gyere légyszi mesélj. :lol: :lol: :lol:

Feltöltöttük a kamerát. este apa csinál pocifotót, csak még a sz. gépet is meg kell buherálni,. mert valami történt vele.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy: Mikorra is vagy kiírva? Február vége?

HEni: Ne hozd rám a frászt!

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Jaimee,

Február 23-ra vagyok kiírva.
Miért kérdezed???

Heni,

Tényleg gyere már, mert így csak rosszra gondolunk.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy: Csak próbáltam számolgatni, hogy mennyivel a "vége" előtt hagyod abba a munkát. :wink:

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Jaimee,

Szeretnék egy 3 hónapot csak magammal foglalatoskodni, meg a kisebbik gyerekkel tanulni, mert februártól már nem lesz annyi időm rá, és most első osztályban kell igazán mellette lenni.

Hány hetes is leszel amikor abba hagyod a melót?????
Én kb 23 hetes leszek. Szerintem utána már csak nyüglődés egész nap ülni. Nekem már most is fáj a hátam.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy: Ahogy írtam, 27-28 hetes. Akörül már életképes a baba idekinn is, paranoid agyamnak ez is számít.

Én úgy néztem, hogy minek szenvedni, amikor ez a boldog várakozás időszakának kellene hogy legyen, semmi értelme....Én csak elfáradok, nincs kedvem szaladgálni, intézkedni, semmi nem érdekel nagyon, mintha egy légbuborékba ülnék itt, naaaagy nyugodtan, nem fog rajtam a munkahelyi stressz... :D

Ha lenne 2 gyerkőc otthon, még hamarabb elmennék én is...

Heni: Kinyúvasztalak, csak gyere vissza! :wink:

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Heni,

Csatlakozom Jaimee-hez a nyuvasztás terén.
Direkt huzod az agyunkat????

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Most már tényleg aggódom Heni miatt. Hol van már???????? :? :? :? :? :?

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Szerintem Heni beugrott egy - két bababoltba nézelődni! :wink: :lol:
Vendég
 


Nóri,

Nagyon remélem, hogy tényleg csak bababoltba ugrott be.
Basszus...... ideges vagyok.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy:ne idegeskedj, mert rácsapok a seggedre! :wink: :lol:
NO PARA, semmi gáz, nézelődik, fagyizik, sétál...stb.És nem történt semmi baj!
Vendég
 


Nóri,

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Heni majd jót fog nevetni, hogy mit össze nem izgultunk miatta!
Vendég
 


Sztem Heni ennyit még mostanában nem csuklott, mint ma.... :D

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Jaimee... köszönöm... úgy örültem, hogy megtaláltalak az iwiwen... :)
Majd hamarosan új képekkel bővítem a tárházat.. :))))

Sz. niki: Szerintem gyönyörű nagy pocakod van.. zépen fejlődik, emiatt ne izgulj... Csodálatos.. ámulok és bámulok...:)))
Vendég
 


Sziasztok!

A manóba...
Mondom szundítok egyet és mire felkelek már élménybeszámolót találok meg fotót a babáról, erre Heni még sehol... :(
Csúnya dolog játszani mások türelmével.
De csajok én is azt mondom, hogy nyugi, nincsen semmi baja se Heninek, se a babának, csak egyszerűen dolga van.
Mármint nagyon remélem... :roll:


Pöttye:

Nagyon aranyos vagy, köszönöm szépen a dícséretet.
Bizony szépen növöget Pici Dominik, én nem is aggódom.
Hálistennek minden rendben van.


Azért már én is nagyon várom Henit...
Vendég
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy ilyen soká, de egyszerűen nem volt jó a netünk! Mostanság állandóan szarakodik!

Tegnap nagyon izgalmas és szép napunk volt...A picikénkkel minden rendben és gyönyörű arcocskája van...Anyukám ha minden igaz, akkor már scanneli a képeket és amint kész, azonnal teszem őket! Pont a korának megfelelő a mérete, és 677g a becsült súlya...Apukája is teljesen meghatódva szemlélte az uh-t! :) Annyira jó volt!!Szívem szerint már ma mennék vissza nézegetni őt!!

Ami nagy fejlemény volt nálunk, hogy lemértük a leendő babaszobát, így ha megjön a férjecském a nyaralásból, akkor máris rendeljük a tapétát és függönyöket! Már nagyon várom..Bár az az igazság, hogy min. 4 hét mire megérkezik...

Mégegyszer ne haragudjatok, nem akartam senkit sem kihozni a sodrából! :oops: :lol:

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: