Új privát üzeneted érkezett!

Lillát tegnap mértük, kb. 3,5 kiló... 2550-nel jöttünk haza 4 hete... ez azért nem rossz szerintem :)

(méricskélni inkább nem fogom kaja előtt-után... ha bekajált akkor úgyis nyugodt és elégedett.. akkor meg minek méricskéljem?:) )
Vendég
 


Espero ugye? ugye hogy neked is igényed van rá hogy együtt aludjatok? én is így voltam/vagyok...

Csakegy gratula ez szép teljesítmény Lillától! (mondtam már, hogy Domi Lilla Kincső lett volna, ha lány lett volna? :D )

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejo: tök szép név lett volna :)))) Na majd a következő babátoknál felhasználjátok ;oDDD

(Közben meg rájöttem, hogy Lilla 3,5 hét alatt hízta az egy kilót :)) kis zabagép :)) (így nem is csoda, hogy nincs maradék tej amit lefejhetnék)

Espero: tök jó, hogy jól alakulnak a dolgok :) Én sajna nem tudok elszakadni a nettől és a TV-től (a TV-től mondjuk igen)... de ma egy jót sétáltunk... hátha attól is jobban termelődik a tej...
Vendég
 

 
 

csajok, tudtok nekem tanácsot adni???
első terhességes élményekben vagyok, és nemtom mi a baj és mi nem...... :oops:
fáj a pocakom. de nem nagyon, és inkább lent, és néha, és nem is keményedek, csak néha, de akkor is 1 percre, ami állítólag normális.
és olyan,mintha érezném a hüvelyemet :oops: (nemtom másképpen leírni) meg kicsit húzó érzés. ez attól lehet,hogy nő a méhem? vagy mi? feleslegesne nem akarom magamat paráztatni, de na...
és honnan tudhatom, ha összeszedtem vmit esetleg? tudom, hülye kérdés és anno volt már gombás, meg bacis fertőzésem is. nem érzek semmi oylat. de félek, nehogy vmit összeszedjek, mert tudom, az nem jó, de gondolom, ha baj van, nem hirtelen jön......
mert eléggé erős folyásom is van, de más tünetem nincs :oops:
bocsika, de jól kiveséztem magam...de a dokit nem akarom most ezért felhívni. meg nem hinném,hogy nagy baj lenne.
mindegy, géniázok ma este egyet, az rendbevág mindig. ha esetleg van is vmi.....
köszike az infokat :)
egy kezdő terhes :D
(és eddig semmi bajom nem is volt)
dimet
 
 


ja, és néha érzem a petefészkeimet is. azt hiszem. (ja, de nehéz ezekete kifejezni.....) :oops:
dimet
 
 


Dimet: Normális, Magne B6 :)

Az erős folyás miatt azért érdemes megkérdezni a dokid... a lényeg, nehogy bakteriális legyen... ha meg gomba akkor érdemes a szülésig kikezelni...
Vendég
 


Dimet!

Az erősebb folyás természetes, ha nem büdös, nem viszketsz, és nem túrószerű!
Én is napi 2 tisztasági betéttel léteztem.
A húzó érzés amiatt van, h. nő a méhed.
Ne parázz! Lesz ez még így se! :wink:

Csakegy!

Lehet, h. nem figyeltem :oops: , de miért vagy letiltva a tejtermékekről?

Tényleg cudar nehéz rendesen kajálni!
Csajok ti hogy oldjátok meg? Mit esztek?


Rólunk:
Gergő ma felállt a kiságyában a rácsba kapaszkodva. :D Rohantam a fényképezőgépért, de már csak a döngésre és az ordításra értem vissza, ahogy megborult! :(
De nem adja fel.
A kedvenc mászókája apa és anya, mindkettőnek lehet nyúzni a bőrét, húzni a szőrét, taposni a comját, bordáját, elmarni orrát, fülét, nyálazni, rágni a kezét.
Meg le is lehet pisilni bármelyiket! :wink:
Ma apa duplázott! :lol: (A fene gondolta, h. ilyen rövid időn belül kétszer is tud pisilni a ded! :twisted: )

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


csakegy, a tejtermék-tiltást én sem értem. én eddig inkább az ajánlást hallottam.
hogy én mit eszek?
a tejtermelés fokozása érdekében: napi 2xfél liter maci kávé (maláta!), 1 deci vízzel, 4 deci tejjel, jobb napokon tejszínnel.
1 liter alkoholmentes sör, és 1 liter laktoherb tea.
kenyérféle, ha lehet nagam sütötte barna, sonkával. soha így nem kívántam a húst! volt idő, hogy évekig szinte egy hétem 1x ettem, most a napi 2 minimum. bara rizs, krumpli, máj,husi, kukoica, répa, én eszem minimális borsót is, banán, alma, narancs, almás palacsinta, tejbegríz, tejberizs, gomba, pizza, spagetti, saláta, spenót. rengeteg husileves, hála anyukámnak.szóval nagyjából ezeken élek.
mondjuk fogyni nem fogytam semmit, de most megvárom a 6 hónapot, utána fogyi lesz. félek, hogy az a kevés tejem is elmegy.

tegnap este a csöppöcském az esti szopi után beszkennelte a 140 mili egész nap lefejt tejet, és még sírt, meg tátogott. 80 mili tápi pótlás után aludt el. ez még nekem is sok lenne. 5,4 kiló ruhában.
nincs valami ötletetek hogyan küszöbölhetném ki a tápit? fejek mondjk szopi után egy órával is egy keveset? akkor csak termelődik a következő szopiig.
este egyébként szinte egybefolyó szopi van 7-10 kis szünetekkel. most is szopizik. :D

dimet, nekem is mindig fájt a hasam, amikor nőtt. hány hetes is vagy????? folyás: olyan volt a bugyim, mintha bepisiltam volna. :oops: napi 2-3 betét.

Kép

Kép
csillagfény
 
 


rambóka: mert Lilla "priuszos"... a gyerekdoki megkérdezte, hogy allergiás-e valamelyikünk akármire (pl. pollenek)... és a férjem az (+ nála ott az asztma is)... úgyhogy letiltottak engem a tejtermékekről, nehogy a tejem miatt kialakuljon Lillánál az allergia...

Mondjuk én ezen csodálkoztam is, mert eddig azt hittem, csak a tejivástól lehet gond Lillánál de a dokinő azt mondta, hogy nem, az összes tejtermékkel gond lehet úgyhogy szedjek inkább kálciumot... (annyi tejet engedélyezett amennyi a reggeli kávémba kell azzal kifújt... igaz, KV-t nem iszok mert Lilla hisztis lesz tőle úgyhogy...)... Mondjuk én néha eszek egy kis sajtot, de nagyon-nagyon keveset... a joghurtot kerülöm, tejfölt stb. kerülöm... Mondjuk eddig se voltam nagy tejtermék-fogyasztó, de terhesen a diéta alatt sok sajtot ettem mert abban nem volt CH... és hát ez szerintem néha most is jól jönne...

A gáz az, hogy ez a dokinő nagyon nem paráztatós fajta (külön kérte, nehogy mindent sterilizáljunk, hogy ha lehet Lilla menjen állatok közelébe, már 6 hetes kora előtt vigyük sétálni a szabadba stb.) úgyhogy hajlamos vagyok neki elhinni, hogy akármit eszek az árthat Lillának... (na jó, talán néhány falat nem...)

Nem kéne egy diétás topik a PCO-soknak? Komolyan... ha valaki babát szeretne akkor azért, ha fogyni szeretne akkor azért, ha terhes akkor azért, ha szoptat akkor azért, ha meg csak simán egészséges szeretne maradni akkor azért...
Vendég
 


köszike csajok. jam, simán erősebb folyás....semmi extra. :) :oops: de akkor megnyugodtam. most vagyok a 23. hétben, körül, előtt, alatt...vagy ilyesmi :lol:
magneb6-ot szedem. de elkezdtem magnesii citrcit, mert az ócsóbb, de gyógyszerész barátnőm lecseszett, hogy drágább a magne b6, d einkább azt, mert az jobban felszívódik. megnéztem a dobozt....igaza van. és a magne b6 extra sem jó, mert az sem magnesium-laktát, hanem citrát és laktátnak jobb a felszívódása.
úgyhogy maradok a magneb6 mellett.....

bebűnöztem. csináltam palacsintát édesítőszerrel ugyan, de ennem kellett :lol: de nem zabáltam be belőle, legalább...... :? :)

jam, jó ötlet a diétás topic.
dimet
 
 


Csakegy!

Jó-jó, de minek?
Én is nagyon jól tudom, h. mit szabadna ennem, de néha ölni tudnék egy párizsi csúcsért és olyankor jobb, ha veszek egyet, különben pótcselekvésként befigyel egy kis tejbegríz jó sok kakaóval a tetején, egy kis étcsoki, egy kis mazsola stb. és a végén több szénhidrátnál tartok, mintha megvettem volna azt a nyomorult sütit! :oops:

Szóval most is azért dobtam fel a kérdést, mert már nagyon unom a tükörtojás- gépsonkáskenyér- kőrözött szentháromságot.
Nekem sincs ötletem egészséges kajálásra, mert szívesen megcsinálom a tonhalas tésztasalátát a páromnak, de én meg nem eszem! A barnakenyér nem az esetem, a diétás cuccok nagy része szintén nem.
Próbálok sok gyümölcsöt enni, de lecsúszik a banán is.
Én iszom tejet, eszek sajtot, túrót, tejfölt, joghurtot (Spáros bio, de nagyon finom!), megkérdeztem én is a gyerekorvosunkat, de azt mondta, ha pöttyösödne tőle a gyerek, akkor van csak gond! Nem pöttyös. :lol:
Felvágottból sonka, karaj, és a nagy kedvencem a majorannás viaszos májas!
Meg a mandolin sonka, főtt tojással, vajas kenyérrel.
Zsíros kenyér újhagymával (legalább a vége egészséges! :roll: )
Amíg szoptattam rendesen, egész jól mentek lefelé a kilók, mióta alig van tejem, a súlyom is stagnál. Most próbálom lendületes sétálással kompenzálni a dolgot.
Szóval részemről ennyit teszek magamért, tudom, h. nagyon kevés, de pillanatnyilag ennyi telik. :oops:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


hát izé... diéta... most jött meg a donpepéből rendelt pizzám... és csak az enyém... hogy ez mennyi CH már belegondolni se merek...
Vendég
 


én nem fogyózok... most kb. ott tartok mint metformin nélkül... ma reggel 46,3 kilót mértem... és hát azért a melleim csak jelentenek valami extra súlyt... a hasam is már majdnem a régi (csak mintha elől egy számmal nagyobb lenne a bőröm...)

Mondjuk ennek ellenére nem jönnek rám a régi nadrágaim... mi ez ha nem gáz?
Vendég
 


csakegy, szerintem nem gáz!!!
majd rád megy. nyugi.
dimet
 
 


dimet: remélem :))) Sajna az összes nadrágomat úgy vettem, hogy pont jó legyen rám így most egyetlen nadrágot tudok csak hordani... (anno vettem egyet ami olyan marha jól nyúlik, hogy még a 6. hónapban is azt hordtam...)

Most nem szívesen költenék egy új ruhatárra :( Ráadásul a felsőim is passzentosak... az meg tök undorító ha a hájas hasamra felveszem... nem tudom mi lesz velem nyáron...

Ja: egészséges kaják...

A DM-ben most Barilla tésztákat akcióznak!!!! Marha jó áron vannak és teljes kiörlésű durumbúzából készültek ami a tészták közül GI szempontjából a legjobb választás!!!!! (600 Ft körül volt 2 fél kilós tészta és adnak hozzá két bambusz tányéralátétet ajándékba + 600 körül volt olyan csomag is amiben két fél és egy negyed kilós tészta volt). Mi ma ezt ebédeltük és ez eddiga legfinomabb TK tészta amit valaha ettem... pedig már évek óta csak TK tésztán élünk...

Úgyhogy szerintem érdemes elnézni a DM-be...
Vendég
 


na, akkor azt veszek. szeretem azt a tésztát. én ma vettem dinnyét... 8) nemtom még,hogy milyen. és mennyi vegyszer van benne...de rohadt drága volt, de nnnagyon megkívántam :) (tuk)
mingyá megnézem,hogy milyen.

majd rád fognak menni a rucijaid. csak türelem, és nem magas elvárás önmagadtól:)

mingyá tornázok egy picit. kéne vacsizni is. kezdek kívánós lenni, pedig eddig nem voltam az.....
dimet
 
 


Csakegy!

Az egyik nagy hülyeségem az volt pl., hogy amikor megszültem, utána elkezdtem venni magamra a 40-42-es ruhákat, mert 6 kg fölösleg volt rajtam, de nem is ennek arányában, hanem még nagyobb darab voltam, és azt gondoltam, "kinyúltam", soha nem leszek már a régi.
Talán emlékeztek is, nyafogtam, hogy rámragadt 5 kg és nem tudok megszabadulni tőle.

Az történt, hogy abbamaradt a szopi, és elkezdtek potyogni rólam a kilók. Persze a metformin is közrejátszott, meg a pörgés, de tény, hogy mire Bogi 9 hós lett, teljesen visszarendeződtem, most meg annyi kg vagyok, mint amikor az esküvőnk volt - ami nem annyira jó, mert nincs csöcsöm semmi és vijjogok a madárarcommal. :( De a régi cuccaimba teljesen beleférek (38).

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy 9 hónapig alakult a tested, ennyi idő kell hogy visszarendeződjön - jó esetben - , és ez nálad is be fog következni. Úgyhogy túl sok ruhát ne vegyél most.

Na, mindjárt írok is neked privit valamiért... :)
Vendég
 


Norka: válaszoltam + elvileg mail is ment (elvileg... de asszem inkább elküldök egy másikat mert az eredetit nem találom az elküldött üzenetek között)
Vendég
 


Ruhák: hmmmmmmmmmmmm. rám se jön semmi. rajtam még +8 van, az se ide se oda. :oops:
nagyon fogyózni nem merek a szopi miatt. meg nem vagyok egy fogyozós típus. 2-3 kilóig még csak-csak, de 10??????? az rengeteg éhezés csajok. helyesbíek. nem vagyok egy éhezős típus. :oops: :oops: :oops:
na meg ezzel az a baj, hogy én szopi után nekiállnék a következő gyerkőc-projektek, akkor megintcsak nem lehet éhezni. Hm.....
a metformin majd remélem csodát tesz! :roll:

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Na jó, rajtam még mindig kb. 15 kilo plussz van, de szép lassan megy lefelé, most egy-két hete megint leugrott három kilo, pedig nem csinálok semmit, SŐŐŐt, az az igazság igen jól tartom magam...vagy a férjem tart jól? :wink: Sok sütit is eszem....de tudom, le fog menni, szép lassan, mert dominál is így volt. Koplalás és fogyózás nélkül. Én max. krómot fogok szedni.

metformint szopi után, ha igazolódik az IR, és ha nem lesz PÉ-m.

Az az igazság, egyenlőre nem látom értelmét a metformin szedésének, (túl azon hogy semmire nem vagyok kivizsgálva) rambóka sem fogy gyorsabban, és ő is panaszkodik pattanásokra.

Azért nem szabad türelmetlennek lenni a fogyás terén sem, ki kell várni, míg szervezet leadja, ha egy év, vagy másfél akkor annyi. (Dominál ennyi idő volt) nem szabad erőltetni és gyorsítani semmit, sztem ez nem véletlenül van így, ez a tartalékképzés.

Kép

Kép
rejo
 
 


Mi van itten kérem szépen?????
Friss kismamik és máris fogyózni akarnak??????
Ne tegyétek!
Kajáljatok rendesen, minél kevesebb süti befigyelésével! Igyatok sokat!
De ne fogyózzatok! Annak csak a tejcsi látja kárát!
Inkább sétáljatok sokat, sőt rengeteget (nálam napi minimum 2 óra!). Annyira jó idő van!
Dombnak fel, lejtőn le, boltba be, lépcsőn felcipelve a babakocsit, átemelgetve a járdaszegélyeken, kátyúkon. Kész erőnléti edzés! :twisted:
Az aszfaltozó brigád összes tagjának csuklik a jó édes anyukája, de sebaj! :twisted:

Meg 3 hónapos kortól lehet kenguruzni is! Az sem egy utolsó dolog aerobik helyett!!!
Minél hamarabb kezdjétek el, mert később nehéz lesz! Mármint a gyerek! :wink:

Csakegy!

Jó a függőszéketek! Egyszer kipróbálnék egy ilyet én is! Tényleg könnyebb kiszállni belőle, mint a függőágyakból?
A lábtartó nem vágja az ember bokáját?

Ha érdekelnek az ilyen kvalitású dolgok és még nem vettél kengurut, tudok ajánlani egyet.
http://www.ergobabycarriers.com/babycar ... y/carrier/
http://www.happy-baby.hu/index.php?id=ergobaby

Mi hosszas hezitálás után vettük meg, mert nem olcsó.
De már minden létező kereskedelmi forgalomban lévő kengurut kipróbáltunk (kivéve a Babibjörnt, mert azért 27000 Ft-ot mi sem gondoltunk kifizetni) és mindegyikkel leszakadt a derekam!
A happy-baby internetes áruháznál van lehetőség rá, h. visszaküldje az ember, ha mégsem válik be, ezért végül sikerült rábeszélni a páromat a kipróbálásra.
Hát ég és föld!!!!
Komolyan mondom! Valahogy úgy van megszerkesztve, h. nem a hátadat és a válladat húzza, hanem a csípődön hordod a gyerek súlyát. Elöl is könnyű hordozni, de háton meg pláne!
Ráadásul a gyerek nagyterpeszben ül benne, ami nekünk a kissé kötött csípője miatt külön előny.
Tegnap volt az első nagyobb kiruccanásunk. A gyerek egész jól bírta, sőt én is!
Kicsit hülyén nézek ki, mert szendvicsben nyomom: elöl a gyerek, hátul a hátizsákom, a kettő között én. :lol: :lol: :lol:
De a buszon simán átadták a helyet! És mindenki tök kedves, mert a Gergő mindenkire vigyorog!
Felszabadult a világ, mert eddig nem nagyon jártam a városban, mivel a babakocsi buszra való felcipelésére nem vállalkozom, de így az Ergóval simán be tudok menni!
Szóval csak ajánlani tudom!
És a honlap szerint az újszülöttszűkítővel egészen korán el lehet kezdeni a hordozást!
Ha érdekel, felviszem a talira, ott kipróbálhatod.


Rólunk:
A pillanatnyi készlet 6 fog, de erősen készülődik a két alsó kettes is.
Egy kajára már lecsúszik egy teljes üveg bébiétel, sőt úgy tűnik rágni akar, mert a pépet kitolja a fogai közé és ott csammog rajta. Adtunk neki villával szétnyomott almát és már egész jól boldogult vele. A Mildi jó ilyen szempontból, mert a 6 hónapos kajái már rendesen darabosak!
Immáron simán feláll a nadrágszárunkba kapaszkodva és nagy lelkesedéssel rohamoz mindent, ami függőleges. :lol:
Semmi sincs biztonságban! De főleg a gyerek nem! Hajtom a karámnak valót.
Voltam börzézni. Pillanatok alatt elvertem egy tizest, de nagyon jó cuccokat vettem a Gergőnek. 4-500 Ft-ért voltak bodyk, rugdalózók, pizsamák, 600-ért kertésznadrágok, 800-ért széldzsekik. Egyet hibáztam: vettem neki egy aranyos kis kocsicipőt, de itthon kiderült, h. nem csak a keze lapát, de a lába is nagy :lol: (B verzió, h. a cipő azért néz ki vadiújnak, mert még nem volt gyerek, akinek felment volna a lábára! :twisted: ), mindenesetre arra jó lesz, h. tudom vinni, h. "ennél nagyobbat kérek"! :wink:
Ennyire jó börze már régen volt! :D
Rejo, annyira sajnáltam, h. nem vagy itt! :(
Olyan szuper csajszis bodykat, ruhákat, sapikat láttam! Ha tudtam volna Johanna méreteit, tuti veszek neki párat! (Csak vasárnap fél 8-kor nem akartalak felhívni! :twisted: )

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


bébihordozó??? nekem babazsák van, én már 6 hetes kortól abban cipelgetem a babámat. nagyon klassz, olyan mint a pocakban, és olyan 13 kilóig használható, háton is, elöl is, kifelé is, befelé is. a magyar verzió 6500 ft, én 800-ért vettem egy dánt a neten. :-)
pesten egyébként még igy sem adják át mindig a helyet, de azért többségében igen. amikor terhes voltam, 2x adták át, egyszer egy öreg néni, egyszer meg egy srác, a szülés előtt 3 nappal.
babakocsival tényleg csak sétálgatni lehet.

még mindig sír gergő a fogacskái miatt?

ti miért bébikaját vesztek? én úgy tervezem (hm....), hogy majd főzőcskézek neki. biozöldséget. tervezem. hmmmmm néha még fogat mosni sincs időm.

én metfrmint csak akövetkező baba miatt szednék. mem tudom, én nem vagyok róla meggyőzve, hogy szeretnék állandó gyógyszerelésen élni. viszont sajna nem vagyok egy nagy diétás. mindent szeretek, ami tilos. :oops:

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Rambóka: köszi a tippet! Nagyon megköszönném, ha felhoznád a talira a kengurut! Júniusban megyünk Győrbe, akkor Lilla már 2,5 hónapos lesz, úgyhogy ha ez tetszik akkor lehet, hogy kivárjuk a júniusi utat:)
Vendég
 


csillagfény: mááázlista vagy a babazsákkal :) Én varrtam egyet de Lilla csak akkor viseli el ha halál nyugodt... ha nyűgös akkor üvölt benne :((( A kendőben is üvölt... az a baja, hogy nem lát ki belőle - ha lehajtom az anyagot és kilát akkor abbahagyja az üvöltést... ezért is filóztam a kengurun.. hátha abból jobban kilát és nem érzi magát annyira bezárva... Úgyhogy se a zsákkal se a kendővel nem merek vele kimenni az utcára...
Vendég
 


érdekes, hogy ennyi idősen már nézelődik. az enyém most kezd ébren lenni a babakocsiban, meg a zsákban is.
ha valami baja van, ő is üvölt ám rendesen. aztán mindenki néz, hogy ölik a gyereket. :oops:

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Rambóka 74-es rucikat hordunk! :wink: Most én is sajnálom, hogy nem voltam ott! Egyébként egy hete fél nyolckor kelek, olyan fél 12 körül fekszem le, és reggel fél 8-ig csak egy cumiberakás van, egész jók vagyunk.

Azt a kengurut majd kipróbálhatom, ha lent leszünk Pécsen?

Bár csajok én nem vacakolok, feldobom a babakocsit simán a buszra, villamosra, bár egyre több az alacsonypadlós busz és villamos, oda csak fel kell billenteni. Én mindenhova babakocsival és BKV-val járok.

Csillag én simán felállítom az embereket, mindig pasikat, vagy fiatalabb srácokat, ha terhes vagyok vagy kisgyerekkel vagyok, hogy adják át a helyet! erre jó a gimis tantónénis múltam, nem ijedek meg egy 190 centis, lakli 19 éves kamasztól! :lol:
Eddig még mindenki fülig vörösödve átadta a helyet akinek szóltam! :wink: :lol: :lol:

Hát én dominál főztem, bébikaját szinte soha nem kapott, de most nincs rá időm, illetve állítólag ezek a prímörök annyi vegyszert tartalmaznak, hogy jobb a bébikaja, ha anyóstól lesz biztonságos zöldség azért én is fogok megint pacsmolni, azért kiváncsi vagyok hogy fogod rendszeresen beszerezni a biozöldséget...nagy meló lesz.

Én is így vagyok Csillag, rémiszt ez az állandó, életen át tartó gyógyszerelés...valahogy úgy érzem nem muszáj...persze lehet ha nem szedjük cukorbetegek leszünk, és csak ott lyukadunk ki, hogy szedni kell folyamatosan...

Rambóka májat mennyire nyírja a metformin? Mondjuk anyu meg 30 éves kora óta szívgyógyszert szed minden nap...a Diane jobban nyírja a májat, mint a met, aszem.

Almodo csak nem dolgozol azért nem vagy?

Kép

Kép
rejo
 
 


Szia Rejo!

Hát nálunk pont az ellenkezője van.
Ugye megpróbáltam visszahozni a tejcsit az éjszakai szopi visszaállításával.
Hát jól kib...tam magammal! :evil:
Most ott tartunk, h. kel fél 1-kor, meg 5-kor.
Rosszabb napokon 3-kor is! :evil:
Nem éhes, mert olyan dundi pocija van (majd holnap lefényképezem!), h. majd kireped! :D Egyszerűen csak cummogni akar egy kicsit!
De kikészít minket vele, mert mi kb. fél 12-kor fekszünk, tehát a legjobb álmunkból kelt, a párom pedig reggel 6-kor kelne normálisan, de az 5 órai kelést követő visszaalvás után fáradtabb, mint előtte. Mostmár inkább vissza se fekszik, de így nem lehet dolgozni!
Sajnos a régi trükkök sem jönnek be, hiába lapulunk, a ded folytatja a műsort. Ma a párom kivitte a nappaliba, de olyan sikítást-visítást-örjöngést rendezett, h. közel állt az affektív apnoe (hisztis légzéskimaradás) állapotához. Így végül beadtuk a derekunkat. :(
Nem tudom mit csináljunk.
Egyébként imádnivaló, aranyos kis csirkefogó, hihetetlenül értelmes és kommunikatív, de a hisztijei félelmetesek! :shock:

Naná, h. kipróbálhatod az Ergót! Menni fog Johanna rózsaszín rucijaihoz, mert bordó! :D
(Vagy már más színben nyomjátok??? :wink: )

Felállítás-továbbképzésre én is jelentkeznék! (Hú, ez most kicsit félreérthető lett! :oops: :lol: )

Metformin-máj? Hát elég sokan szedik évek óta a cukrukra, ha komoly gondokat okozna, már kiderült volna!

Na megyek, mert messziről érezhetően tisztába kell tenni! :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Almodo! Tündi! Vöcsök! Espero!

Merre vagytok?



Kir!

Még egyben vagy????? Rég nem jelentkeztél!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Lányok!!!

Kir megszült!!!! Kalagornak írt sömit, ami így szól:

Hihetetelen gyorsasággal megszülettünk ma délelőtt! Paraméterek: 3,2 kg, 58 cm, és gyönyörű.
Vendég
 


Rambóka!
Majd nézz át amoda topikba kicsit kérlek...... Segítséged kellene nekem.
Vendég
 


kir nagy gratuláció!!!!!!!!!!!

rambóka, párodnak javaslom afüldugót. fülészeten csinálnak jót, de elég drága. de ha jobb alvó, akkor lehet, hogy megteszi a gyógyszertári is. ha panelban laktok, akkor egyébként sem rossz.

én lehet, hogy megpróbálnék cumisüvegből éjjel egy kis teát adni, vagy gyümilevet, hátha megnyugszik tőle. nem nagy gond, ha lefekvés előtt odakészíted, szobahőmérsékleten eláll.
nekünk bejött, hogy mi kb 10-kor megyünk aludni a gyerekkel.
ha gergő 8 körül fekszik, és 1kor kel, akkor elsőre 5 órát alszik egyfolytában. ha lefeküdnétek mondjuk 10-fél 11-kor, akkor alhatnátok legalább 4-ig. ha átállítod a napirendet, akkor ök mindegy lesz a gyereknek, hogy este 10 kor fekszik, és 8-kor kel, vagy 8-kor, és reggel 6-kor már kukorékol.

rejóka, mi is 74es rucit hordnuk. :D
a 68 még csontra rámegy. de ha veszek, asszem már csak 86 veszek, vagy inkább 94-t, olyan gyorsan nő, hogy lehet hogy érdemes nagyobb lépcsőkben ugrálni.
én nem tudom felpakolni a kocsit, bazi nehéz. ha nem lesz rajta a bébihordó, akkor lehet.
azért nem vagy semmi!!!!!!!!!!!! 2 méteres kamaszokat ugráltatni.
hol tanítottál????????? mit?

apropos: gyerekcipő: nincs valami jó ötletetek? a kínai tönkreteszi a lábat, az új méregdrága, és minden évszakra kell egy új, a használt nem tudom mennyire jó, ha csámpás gyerek hordta, a tiéd is az lesz.

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Kir!

Hatalmas nagy gratula Tibikéhez!!!!!!



Csillag!

Az a baj, h. eddig éppen a 10-11 órás szopi elhagyásán dolgoztunk. Elértük, h. 8-kor lefektetjük és kb. reggelig csönd van (max egy ébredés), aztán jött a szopiválság és én inkább megszoptattam, ha felébredt, minthogy hagyjam nyüglődni, hogy legyen tejem. (Már megint LLL tanács! :evil: ). Tejem nem lett több, viszont a ded rászokott, h. ha megnyikkan, egyből cici van a szájában. És ezért mostmár nem csak nyikkan, de iszonyatos cirkuszt rendez! :evil: (Asszem az egész lépcsőháznak kellene vennem füldugót!!!!! :twisted:)
Szóval nagyon elb...tam!

Éjszakai teáztatni már próbáltuk, de nem vált be, mert így meg a 70 dekás pelenkája miatt ébredt korán a törpevízmű! :twisted:
Meg azt sem szeretném, ha szétrohadnának a fogai a cukros löttyöktől (a vízre még mindig nem tudtuk rászoktatni, odáig jutottunk el, h. 60 ml gyümölcslevet higítok fel 260 ml-re, ennél hígabbat nem issza meg, ha belepusztul akkor sem! :( )

74-est hord????? :shock:
Nem semmi!!!!! :D

Gyerekcipő:
Én most pont ebbe a témába ásom bele magam.
Eddigi vélemények:
- amíg nem jár, nem kell cipő, max. kocsicipő, az meg nem fontos, h. tartson
- amikor elkezd járni, lehetőleg inkább csúszásgátlós zokniban gyakoroljon v. mezitláb (akár a fűre lerakott pokrócon is!!!!)
- ha már nagyon megy, akkor is lehet neki használt cipőt venni, mert olyan gyorsan kinövik, h. nincs idejük széttaposni
- majd később érdemes minőségi cipőt venni, amikor már kicsit tartósabban hord egy-egy cipőt
- bizonyos kor felett nem is nagyon kapsz szép használt cipőt, mert a műanyagmotoros korszak beköszöntével a cipők orra gyorsan elkopik, olyat meg senki nem vesz meg szívesen
Hát nem tudom, én is ódzkodom a használt cipőktől, de az újak árát látva....., nem tudom.....
Nagy gyerekes csajok!
Nektek mi a véleményetek????????

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Babancs!

Veletek mi van?????
Gyarapszik a manód rendesen?????

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Kir!

Gratulálok!!

Rambóka!

Köszi, hogy gondoltál ránk. Domika szépen gyarapodik, már 1400 gramm. 1500 gramm körül már mehet a kiságyba. Most még akadnak légzéskimaradások, ami nem jó (de ez állítólag természetes még ekkora súly mellett). Járt nála szemész, nem látott károsodást, bár az üvegtest még nem olyan tiszta (ez is normális koraszülöttnél).
Nagyon élénk gyerek, nyitott szemmel tekergeti a fejét, figyel minket, érdeklődik, fülel mindenre. Hason szeret legjobban, úgy megnyugszik, nem fáj a hasa sem.
Rendeltem a Brendon webáruházból légzésfigyelőt (kombinált légzésfigyelő/bébiőrző Angel Care), jó húzós ára van. Rendeltem még bébimérleget, mikrósterilizálót, meg még pár dolgot. Szép kis vagyont utaltam át.. :)
Hétfőn megint elküldték a tejemet bakteriológiai vizsgálatra. Remélem jó lesz, bár nem forszírozom hogy a kórházban lefejt tejemet adják neki. Úgy tűnik 4 baba is megfertőződött a kórházban lefejt tejtől..szóval a strelilizálás megy felsőfokon.. :?

Kép
babancs
 
 


Rambóka felállításhoz mosollyal indít az ember, nagyon kedvesnek, és nagyon határozottnak kell lenni, éreznie kell, hogy nem parancsolsz és hisztizel, hanem kérsz, de azt ellentmondást nem tűrően! :lol: (ez a módszer egyébként gyereknevelésben is tutira beválik! :wink: )

Csillag itt melletünk 5 percre van egy nagyon édes gimi, jó harmadosztályú, törit-föcit nyomtam, még felnőtteknek is. imádtam!

Kir gratulálok!

babancs szépen gyarapszik Domika!Hűha kiságy!

Cipő: egy cipőt egy évszakban hord. Domira még soha nme sikerült 7 év alatt kétszer ráadni ugyanazt a cipőt köv. évszakban, DE barátnőm kisfia tesco gazdaságos gyerek, 2 évesen elkezdett 92-es ruhákat hordani, azóta azt a méretet (és ugyanazokat a ruhákat hordja!) most 5 éves! :lol: Cipők kb. 2 éve ugyanaz a méret. Kis minigyerek.

Lányok én eddig eltettem Dominak a cipőjeit, de így hogy lány lett a második nem tudom megéri-e tartogatni, hátha a harmadik majd valamikor fiú lesz...szóval szépek és nagyon jó minőségűek, ha érdekel majd valakit biznyicelhetünk jó áron... :wink: (ezek a megkímélt kimenős cipőjei, nem a játszósok)

Én mindkét gyereket turiból öltöztetem (holnap megyek pont), de a cipőt megvettük mindig újonnan....
de azért lehet ám ügyeskedni, pl. egy évben kétszer vásárolunk csak, januárban és augusztusban, a leárazásoknál. Ált. 70 %-os leárazásokat kivárjuk, akkor egy tízezer forintos bakancs csak háromezer...néha a turiból is hozok cipőt, ha látom hogy ünneplős cipő volt, és még tiszta a talpa.

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejo!

A tesco gazdaságos gyereken először jót röhögtem, de aztán felötlött bennem, h. nem ártana ha egy endokrinológus vetne rá egy pillantást! Már csak a biztonság kedvéért!

Van kedvenc cipőmárkátok????? Ami esetleg kényelmesebb v. jobban tart, mint a többi!

Babancs!

Jajj, de jó!
Akkor hamarosan hazavihetitek és végre együtt lesz a kis család!!! :D

Hát nem tudom felétek mennyi bababolt van, de a Brendon a létező legdrágább bolt! :evil:
Inkább járj egy kicsit utána a dolgoknak, mert a Brendonhoz képest féláron is megkaphatod!
Általában mérleget és légzésfigyelőt lehet kölcsönözni is, bár mi végül megvettük a kikölcsönzött légzésfigyelőt, mert így egyszerűbb volt!

A légzésfigyelő önmagában nem elég, ha baj van, tudnod kell újraéleszteni!!!!!! :!: :!: :!:
Kérdezz rá a kórházban v. a babaintenzíven, h. tartanak-e tanfolyamot!
Ha nem, akkor keresd meg a mentősöket, mert ők valószínűleg szívesen megtanítják az alapvető dolgokat!!!! Hidd el ők is jobban örülnek, ha a szülő időben felkészül, mintha ők esetleg későn érnek ki!!!! Az nekik is borzasztó érzés!!!!! :cry:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is, olvasgatlak titeket (már amikor beenged a rendszer :cry: ) csak sok időm sajnos nincs a munka mellett, ezért ritkán jelentkezem... :cry: Pont tegnap ébredtem rá, hogy már a gyereket sem fényképezem, mert az elemet hetek óta képtelen vagyok feltölteni... Ez már azért durva... Nagyon kéne egy babyszitter... :cry: :cry: :cry:

Kir!

Gratulálok Tibikéhez! Majd kérünk képeket!!! :lol:

Csillagfény!

A 74-es nem semmi, Márk még most is csak 68-asokat hord, pedig tegnap volt 7 hónapos :lol: . És szerintem nem kicsi, és nem is sovány, tegnap mértük, 70 centi és 7 kiló. Hát vékony testalkat, de mi is ilyenek voltunk, így nem csoda...

Rambóka!

Nagyon tetszik a hordozótok, meglestem a linket, és én is kacérkodom vele, hogy veszek egyet. :lol: Csak még érlelem kicsit a gondolatot... :lol:
Gergő egyébként szuper ügyes, hogy már ül, mászik, és feláll! Márk még csak most dolgozik a mászáson, de egyelőre nem sok sikerrel, inkább csak felmérgeli magát, mert főleg hátrafelé halad. Az üléssel meg még sehol nem tartunk, azt nem is próbálja (igaz, én sem ültetem egyáltalán, lehet, hogy ezért sem...)
Nincs új kép róla? úgy szeretem nézegetni a kis manót, annyira kis csibész pofija van :lol: .
Az éjszakai evéssel kapcsolatban, hogy őszinte legyek nem is értettem, hogy miért tértetek vissza rá, amikor már egyszer sikerült őt leszoktatni - de nem irigyellek most miatta :cry: . De kitartás, előbb-utóbb biztos rájön, hogy nincs is rá szüksége :lol: :twisted:

Rejo!
Ti hol laktok Pesten? a XI. ker.-ben? Csak mert rémlik, mintha egyszer valamiből erre következtettem...

Rambóka, Norka és hozzáértők!

Szerintetek mikor lenne értelme megnézetni, hogy van-e inzulinrezisztenciám? akár most is, hogy még szoptatok, vagy csak utána?

Egyébként nektek működik a babanet? én 5 próbálkozásból 4x nem tudok belépni, nem működik az oldal... :cry:

Kép
almodo
 
 


K.ir: HATALMAS GRATULA :))))))) Képeket please :)

Babancs: tök jó, hogy ilyen szépen fejlődik :) Nincsenek új képeid róla? Nagyon szurkolok, hogy hamarosan hazamehessetek!!!!! A légzéskimaradások ellenére is hazaviheted majd vagy csak akkor, ha már minden OK? Tényleg... légzésfigyelős tanfolyamra el tudtatok esetleg menni? Nektek nagyon hasznos lenne. (mi voltunk és ennek nagyon örülök... már hasznát is vettem - pl. amikor Lilla félrenyelte a tejet és köhögni kezdett akkor tudtam, hogy azonnal az oldalára kell fordítanom:)

Csillagfény: Jaja, Lilla nagyon nézelődős baba, neki mindent látnia kell :) Mondjuk legutóbb a védőnő külön mondta is, hogy látszik, hogy iszonyú sokat foglalkozunk vele mert annyira nézelődős + olyan lelkesen figyel mindenre... (közben nem is foglalkozunk vele sokat csak állandóan kézben van mert velem netezik + nem igazán van a kiságyában hanem inkább a nappaliban heverészik a pihenőszékben vagy a függőszékben... ) Mondjuk tény, hogy Lilla már akkor is nézelődött + pislogott amikor még csak a feje volt kint a születésekor :) (be is vérzett neki)... Mondjuk éjjel nem igazán szoktam díjazni ezt a tulajdonságát mert olyankor ha nézelődni akar akkor üvölt, ha vízszintesbe kerül... így sokszor a falnak támasztva alszik el újra :)))))
Vendég
 


Rambóka mindkét gyereke ilyen tesco gazdaságos gyerek, a lánya is, és a barátnőm is ilyen volt, mindig utolsó a tornasorban, végül is most se magas, olyan százhatvan -valahány centi, de csak gimiben nőtt meg ekkorára, úgyhogy ezért nem aggódnak. Meg is kérdezte agyerekorvost a fiáról (ja mellesleg az 5 éves gyerek 14 kiló!!!) "nem kicsi?" A gyerekorvos azt mondta: "Miért, maga se nagy".
Mondjuk ennek akisfiúnak tört el a combcsontja, valszeg nagyon könnyűek a csontjai, azért ilyen kevés kilo a gyerek.

Almodo gazdagréten lakunk. Ti merrefelé? Egyszer összefuthatnánk egy közös gyereksétáltatás erejéig! nagyobn szívesen megismernélek!

Rambóka a kedvenc cipőmárkánk sajnos megszünt, a Lurchi volt, a Főnicía cipőüzletek gyerekrészlegén, és írtó jól leértékelték mindig szezonvégén a cipőket, és nagyon szépek és jó minűségűek, úgyhogy meg is szűnt, mert valszeg nem érte meg nekik.

Most a S'oliver cipőket vesszük helyette, Pécsen! :lol:
A Viktóriában is mindig jól leértékelnek. Johannának 2000 forintért vettem ott utolsó darab Siesta kiscipőt, szandikat olyan 3000 pénzért vettem dominak persze tavaly augusztusban, bakik olyan 4-5000 forintra vannak leértékelve.

Kép

Kép
rejo
 
 


Sziasztok!

Rambóka!

Azért rendeltem a Brendonból, mert ott van egyedül ez a típusú légzésfigyelő - ami kombinált légzésfigyelő és bébiőrző egyben. A többi győri bababoltba nem is visznek ilyet, mert olyan drága hogy nem vennék meg.
A Brendonból webáruházból rendeltem. A mérleg pl. akciós volt 13e-ért. Na most egy 2 kilós koraszülöttet hazahozok és kibérelek egy mérleget havonta 2 ezerért, az 6 hónapra már 12 ezer ft és utána vihetem vissza mérleget a kölcsönzőnek..szóval jobban megérte venni egyet. A légzésfigyelő volt egyedül húzós, de annak meg megkaptuk az árát anyósoméktól. :D Ja és ez hol volt még a babakocsihoz képest..annak az áráért már adnának egy használt autót. :lol: Nem fogok anyagiaskodni, örülök hogy életben maradt a gyerekem. Megérdemli mindenből a legjobbat.
Amúgy meg tényleg vannak tök jó bababoltok. A cuccok nagy részét a Babylandból szereztem be. Ott vettük a 4 funkciós babakocsit, ruhákat, hálózsákot, pólyát, csúszásgátló szivacsot, egy csomó chicco kozmetikumot. A Brendonnak viszont baromira széles a kínálata, biz. dolgok csak ott kaphatók..pl. kéne még egy polc fogasokkal a pelenkázó fölé, amire rá tudom akasztani azt a felhúzható zenélő plüssállatkát. A többi bababoltban bútorok nincsenek.

Elsősegély légzéskimaradásnál: el vagyok látva tanácsokkal. :D A nővérem eü.s dolgozó. Mindent elmondott. A nővér is a kórházban.
A mentők meg itt vannak a szomszédban. A szomszédasszony is itthon van az 1 éves gyerekével, ha gond lenne.
A tanfolyamot túlzásnak érzem, bár biztos hasznos. Elég nekem most naponta többször bejárnom a kórházba. Így is elég sokat ellesek a nővérektől. Legalább nem teljesen kukán hozom haza Domit. :lol:

Kép
babancs
 
 


Kép

Kép
babancs
 
 


Rejo!

Köszi! Hétvégén körülnézünk!
Siesta jó???

Csakegy!

Elképzeltem a falnak támasztott gyereket!!!! :lol: :lol: :lol:

Almodo!

A mászás nálunk a felállással és az üléssel párhuzamosan alakult ki, vhogy úgy, h. elkezdett mászni, de ő is inkább hátrafelé haladt, mert az egyik lábát állandóan kiegyenesítette és tolta fel a popóját az égnek. Aztán ebből a hátrafeléből alakult ki az, h. a hátramenetből seggreült a kiegyenesített lábára. Innentől kezdett ülni egyre egyenesebb derékkal.
A felállás az abból jött, h. már korán elkezdett fekvésből a két ujjunkba kapaszkodva felülni (ez segített a hátizmait megerősíteni), persze eleinte csak felhúztuk, aztán visszaengedtük, később már ő húzta fel magát a saját erejéből.
Rengeteget röhögtünk, mert ha a hátán feküdt és vki megközelítette, akkor nyújtotta a két kis kezét, behúzta a nyakát, homorított és még a kis nyelvét is kidugta nagy igyekezetében! :lol:
Aztán idővel nem volt elég, ha ülésig húzta magát, hanem egyből felrúgta magát állásba.
Közben az ülésből megtanult a kiságy rácsába kapaszkodva térdelni és innen már csak egy lépés volt az egyik lábát maga alá húzni és feltolni a popóját.
Most ott tartunk, h. lelkesen megrohamoz minden függőleges felületet amibe belekapaszkodhat és kepeszt felfelé.
Legyen az kisszék, fotel lába, asztal, de anya nadrágszára a legjobb, mert ott még segítő kezekre is számíthat!
Közben megtanult rendesen mászni is, úgyhogy már nem távolság neki bárhova eljutni!
Lassan pisilni sem mehetek ki, ha szabadon van!
Most a következő feladat az állásból leülés lesz, gyakoroljuk is rendesen, de egyedül még nem megy neki, csak eldőlni tud.

Szerintem rengeteget fejleszt a nagykádban való fürdés, mert ott segíti a felhajtó erő és így a mozdulatsort könnyebben be tudja gyakorolni! Sajnos azóta a kádban is csak állni akar és lelkesen csapkodni a kád szélét. :lol:

Én megkérdeztem a gyerekorvost, h. mit lehet tornázni, azt mondta, h. ha nyújtogatja a kezét és belekapaszkodik az ujjadba, akkor nyugodtan fel lehet húzni ülésbe, mert ha elfárad, úgyis elengedi a kezedet! Szerintem tornáztasd nyugodtan, majd meglátod mennyit bír.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


babancs: jajj de kis picúr :)))) Jól látom, hogy szőke? A szeme körüli foltok a koraszülés miatt vannak?

bocsi ha túl sokat kérdezek...

Szerintem egyébként a Brendonban is vannak jópofa akciós dolgok - én a kuponosokat szoktam még figyelgetni... (na meg legutóbb elmentünk Lillával a Brendonba nyálat csorgatni... és szokás szerint üres kézzel tértünk haza:)

Tényleg Babancs: június 2-án hivatalosak vagyunk egy esküvőre Győr környékén! Addigra már Domi is jó erős lesz... Meglátogathatunk majd Titeket ha belefér az időnkbe?
Vendég
 


Rambóka!

Márk nem kapaszkodik az ujjunkba, hogy fel lehetne őt húzni - illetve egész kicsikorában még csinálta, de már nem... Ő most kizárólag a mászásra koncentrál, illetve arra, hogy elérjen előtte lévő dolgokat - nem tudja, hogy ehhez mászni kéne :lol: . Csak erőlködik, tolja magát hátra és egy idő után felidegeli magát és üvölt. A fenekét ő is tolja fel, de valahogy ez a mozdulat nála összekapcsolódik a hanyatt fordulással, így a fenéktolásnak mindig fordulás a vége, még olyankor is, amikor látom, hogy nem is ezt akarja...

És hogyan fürdetitek a nagykádban? Valaki van vele? és mekkora vízben? Egyszer-kétszer már én is próbáltam, hogy beülök vele, de átütő lelkesedést nem váltottunk ki vele... :lol:

Rejo!

Mi meg Kelenföldön lakunk, a kórház mögötti részen... Fussunk össze!!! :lol:

Kép
almodo
 
 


Babbancs!

Cuki a kis Domika! Örülök, hogy szépen fejlődik! :lol:

Kép
almodo
 
 


Csakegy!

Persze, gyertek csak! Szeretettel várunk benneteket! Az Árkád mellett lakunk, a belváros szélén. Előtte majd cserélünk telefonszámot, csak figyelmeztess lécci.

Domi szemei körül a foltok: ezek hematómák (bevérzések). Attól lettek, ahogy megragadták - miközben emelték ki műtét közben belőlem. Ugye neki még igen puha, érzékeny bőre volt. Nagyon lassan jön helyre, az egész teste ilyen volt, de már csak a szeme körül van. Az is szépen javul.

Kép
babancs
 
 


Almodo!

Nálunk is nagy hisztik voltak az elején a mászásból. Totál felhergelte magát azon, h. nem arra haladt amerre akart, de aztán belejött.
Azzal tudsz neki segíteni, ha megtámasztod a kezeddel a talpát, h. ne csússzon el!
Egyébként szerintem minden gyerek más ütemben tanulja meg ezeket a dolgokat. Nem lehet és nem is szabad erőltetni. Mindennek megvan a maga ideje!
Az, h. Gergő már áll, családi örökség, nem teljesen "normális" ebben a korban. Tehát ne várd el a saját gyerekedtől! Majd feláll ő is, ha eljön az ideje és megérett rá!
Addig meg örülj, mert talán van még pár nyugodt hónapod!!!! :wink: :lol:
Én már megvettem a konnektorvédőket és erősen gondolkodom, h. mivel zárjam a szekrényajtókat és fiókokat, hogyan előzzem meg, h. fejjel beleszálljon az alacsonyabbik akváriumba, kipakolja a dracéna cserepéből a földet, tarolja az internetkapcsolatomat, és magára rántson különböző dolgokat.
Norka!
Te hogyan oldottad meg????????

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka!

Én nem is akarom erőltetni, szerintem teljesen rendben van a mozgásfejlődése. A mi mozgásfejlődésünk is átlagos volt, én semmit nem csináltam feltűnően hamar a korsztályomhoz képest, teljesen normális, hogy Márk sem extragyors. Szerintem már az is nagyon jó, hogy próbálkozik a mászással. Most például épp a fenekét próbálja emelgetni, hogy négykézlábra álljon, és közben nagyokat sikongat és berreg a szájával, mindent összenyálazva maga körül. :lol: Szóval hónapjaim szerintem már nekem sincsenek, esetleg még néhány nyugodtabb hetem :lol: :lol: :lol:
Konnektorvédőt már én is beszereztem, bár még nem Márk miatt, hanem az unokaöcsém miatt, aki néha itt van nálunk - és minden lukra kíváncsi :lol: (15 hós)...

Valaki nem írta korábban, hogy nehezen kakil a babája? (úgy rémlik, mintha...) Mi most rátaláltunk a tuti megoldásra :wink: . A Fruttapurában van egy szilva-alma változat, attól Márk hatalmasakat tud kakantani, úgy, hogy észre sem veszem, csak a szagról :oops: . Egyébként gyakran olyan erőlködéseket rendez, hogy már szinte lilul a feje, és ezután is csak egy diónyi adag lapul a pelusban. De ez a szilva-alma mix - csak néhány kanál belőle - teljesen rendbe teszi, úgy néz ki...

Kép
almodo
 
 


Rejóka, hogyan veszel leárazott cipőt nyár végén? honnan tudod, következő nyáron mekkora lesz a lába?

Babancs, szépen fejlődik Domi. az a cső aszájában, az micsoda? azon táplálják?

bútorozás: hmmmmmmm mi egy kiságyat vettünk, arra raktuk a pelenkázót, meg a zenélő forgót. legalább valamirejó a kiságy is....
mondjuk ha forog már, akkor kénytelen lesz beleszokni.

rembóka, ahogy gergőről írsz, szerintem nem bírná kia temperamentumoslelkecskéje a járókát. egyébként mi kaptunk egyet. a nagyszülpk előrelátóbbak. nem tudom, az enyém a kiságat se nagyonszereti. illetve inkább én nem szeretem, asszem, mert mire beleteszem felébred, és egy órás procedúra az altatás.
ti ezt hogy oldjátok meg? ha szopi közben vagy valahogy végre ellalszik, leteszem, felébred. az ágyban nem mindig elszik el, akkor se, ha mellé fekszem.

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Sziasztok,

most tudtam csak ebédelni, és gyorsan átolvastalak benenteket. Félóra múlva jönnek házat nézni és Bogi lepakolt mindent, úgyhogy rohanok.

Még gyorsan egy-két válasz:

- Mi vettünk olcsóbb nem keménytalpú kiscipőt, és nem érte meg. Tök hamar, 1 hónap alatt lerongyolódott. Aztán rááldoztunk már nem is tudom milyen olasz márkára 7 ezret kisszandira, és azóta abban nyomja. Ez tépőzáras, bokánál, lábfejen is, kemény talpú. Szerintem ezen spórolni nem nagyon érdemes, csak lesni kell az akciókat. Ez teljes áron 9ezer lett volna. Ja és 19-es, de még csak most kezdi betölteni a lába, ezért jó, ha kicsit keménytalpú és jól tépőzárazható mindenhol.
- Bogit annyit fárasztottam Dévény tornával, meg kiadott házikkal, hogy külön már nem fejlesztgettem a mozgását. Meggyőződésem hogy amúgy békén kell hagyni a gyereket és csinálja ő. Lehet neki segíteni, de nem biztos hogy érdemes. 2 hónapja nincs Dévény és azóta Bogi teljesen szabadon fejlődik, soha semmit nem mutattam meg neki. Ja, amúgy a vizes közeg meg az úszás nagyon jó, az "aha"-élmény könnyebben bekövetkezik náluk, hogy "aha, így kell ezt csinálni", az egyes mozgáselemeknél. Almodo, 7 hónaposan Márk már kutyázik meg mindjárt mászik, hát, semmiről nem vagytok elkésve. Bogi sok terror mellett is 8 hósan kezdett mászni, tudom, ő külön eset.
- Azt már be sem merem vallani, hogy újabban - tudom, mi megtehetjük, mert van nagyobb sarokkádunk - hármasban fürdünk... :lol: Bogi iszonyatosan élvezi, segít mosni apa nagy bölényhátát meg ilyenek. Szerintem az egy oltári jó döntés volt, hogy már 3 hetes korától ebben a nagykádban fürdettem, a védőnőm minden sápítozása ellenére. :? (Istenem, de jó, hogy nem arra a nőre hallgattam mindenben, most látom hogy csomó minden engem igazolt...)
Ja, amúgy amikor a párom először ült be közénk - kb. 1 hete -, hát Bogi elég meredten elkezdte nézni a lába közét a vízen keresztül. :shock: :lol: :lol: Nem tudta, hogy mi van ott, a párom teljesen kiakadt meg takargatta, én meg annyira röhögtem hogy majd megfulladtam. Döbbenet, hogy 10 hós gyerek észreveszi az ilyesmit. De már megszokta. Az apához tartozik, és kész. Tudomásul vette.
- Rambóka, semmi esélyed, ha Gergő megindul. A konnektordugaszok stb. ezek arra jók, hogy nagy baj ne történjen. Mi mostanában a totális rumlik korszakát éljük, terítőt el kell tenni (lerántás), az alsó polc Bogié, de még így is elrágcsálja a kutya csontját, meg összetép minden papírt, és tönkretette az elektromos kapunyitót, az UPC kártyát és a telefontávirányítót is. Én már tanulom fegyelmezni magam, elvégre nem lehetek hisztis minden ilyen megnyilvánulásra, de a férjemnek még nem sikerült, úgyhogy elég sokat idegbeteg emiatt.

Csajok! Most voltunk a segítőimmel a közönségtali helyszínén vagy 2 órát. Bogi elvolt a játékszobában, tök jó, sok kis játék van, és ami fő, hogy ott is lehet majd hallani az előadást, mert be van kötve a szoba a helyszínre. :shock: Amúgy már most tudok vagy 4 fő 1-2 éves korú babáról, Bogit beleértve, akik ott lesznek, úgyhogy a gyerekfelügyelet kezd egy nagy kérdés lenni. És akkor még pici baba is lesz, igaz ők a babaszobában.
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?