Új privát üzeneted érkezett!

Kinek aludt kezdetek óta külön szobában és kiságyban a babája? Árminnak külön szobája lesz, de úgy gondolom, h kb az első 2 hónapban a mi szobánkban kéne aludnia éjjel, csak akkor oda is kéne valamit vennem,nem azt akarom h közöttünk aludjon.vmi amit neki lehet csatlakoztatni az ágyhoz. kinél h volt az éjszakai alvás???

KépKép
dike
 
 


beze, pedikém a fejem ne nézzétek, fáradt voltam, vasárnap a PTE-s koncert után. Van olyan pocis is, ahol felhajtom a ruhát, na de azt max priviben :wink:
most élvezem a hosszú 7végét, azaz élvezném, csak Milánt büntibe kellett raknom, mert írtó rossz 2 napja....de holnap asszem feloldom, mert így én sem tudok hova menni ebben a szép időben
...
szóval 15+3 napos poci

Kép

kati, nagyon szép Bogi 8)

chamomilla
Pécs
 
 


cham! aztaaaa mekkora pocak, én elbújhatok mellette:) de mennyire gyönyörű vagy és csinos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KépKép
dike
 
 

 
 

dike, aranyos vagy, köszönöm, de ez a kép nem sikerült vmi jól, nézni alig bírtam, a 3 órás koncert után. Tényleg nagyon nagy a hasam, hétről hétre egyre nagyobb...de tudod, 3. baba, no meg nekem a derekam nagyon keskeny (volt vmikor 58 cm), csak előre tud jönni szegény. Nem semmi, hogy már a 26. hetedet töltöd lassan :shock: :D puszi, vigyázz magatokra

chamomilla
Pécs
 
 


Csillag! Gergőnek boldog névnapot!

KépKép
dike
 
 


CHAMO. TÉNYLEG SZÉP NAGYRA NŐTT A POCID de ahogy látom sehová máshova nem ment :):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Dike próbálok erős lenni ...de már megkaptam valakitől hogy ebbe a világba 3 gyerek????? :shock: :( :( :( :(
mért baj hogy szeretnék még........???????
api is belement........tudom ez volt a 3. vetélésem de nem egymás után.,......

a lurkóim kezdettől külön ágyban alszanak.....

Cham basszus nagyon csinos csajszi vagy.és kismama is:)))))))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Cham, nagyon jól nézel ki és tényleg jó nagy a pocid ahhoz képest, hogy hol tartasz! :shock: Tudod már hogy ki lakik odabent??????

Nita, engedd el a füled mellett az efféle megjegyzéseket! Miért ne lehetne a mai világban valakinek 3 gyermeke? Én is nagyon szívesen szülnék még egy babát...

Dike, köszi, átadtam Gergőnek!
Nálunk kezdettől fogva külön szobában aludt Bence is és Gergő is. Mindkettőjük szobájában van egy plusz kanapé, ahol kényelmesen tudtam/tudok szoptatni éjszaka (nekem nem megy a fekve szoptatás, mindig ülni szoktam, de a kanapén egy nagy párnával kényelmesen megtámasztom a derekamat).
Mindkét gyerekem kb 2 hónapos volt mire beállt a napirendünk. A főbb vonalak előtte is megvoltak, de ennyi idő kellett ahhoz, hogy az időpontok (fürdés, fekvés, ébredés) közel azonos időben legyenek. Mindkét fiúnál sikerült beállítanom azt, hogy korán elaludjanak este, így nekem is van egy kis időm magamra. Most Gergő 7 óra előtt már alszik, Bence pedig fél 8-8 óra felé kerül ágyba.

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Virág ügyesen megoldottad a napi teendők beállítását...nekem is kb 6-7 hétbe került ez.......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


nita engedd el a füled mellett:) azok mondják ezt akik irigyek mert nem lehet nekik több vagy stb :) erős stramm csajszi vagy és ha akarjátok miért ne lehetne:)

nika70
Salgótarján
 
 


sziasztok!Ne haragudjatok,hogy nem jöttem,de ez a hétévge jól összejött!!
Anyósék,sogorék,anyámék.szóval mindenki egy helyen.........

20án ovu nap,szortisatok,hogy jöjjön az a csodababa:DDD

Holnap este megpróbálok jönni:)
Vendég
 


virág, még nem tudom, mert utoljára a 12. uh-on voltam, legközelebb a 18. hetesre megyek. HA ott sem látják, majd elmegyek 4 D-re. De nem itt Pécsett, hanem majd úgyis fel kell mennünk Pestre az albérlőnkhöz, így majd bejelentkezek Csillához a Genesisbe. Pedig a 25. hét előtt nem terveztem a 4 D-t, de már nagyon kivi vagyok. Habár már arra is gondoltam, meglepi legyen, viszont tegnap turiztam a fiúknak és olyan gyönyörű lányrucik voltak, hogy 1-et kellett vennem :D :D :D :D szívem mélyén fiúra vágyom, de mostanában annyira kiakasztanak a fiúk, hogy asszem kell mégis egy lány. Folyamatosan ilyen érzések vannak bennem :oops: Milán eddig tök normális volt, egy ideje meg van hülyülve, nem tudom így mi lesz vele az iskolában, előre félek....tök értelmes, a koránál okosabb sokkal, de nem tud viselkedni, tesóm gyógypedagógus és ő már rég észrevette, hogy van nála autista tünet bőven. (valószínű az sem normális, hogy fejben 2 jegyű számokat ad össze, szoroz úgy, hogy nem tanítottam számolni....max 1-től 10-ig)
na nem panaszkodom, csak félek a suli miatt, remélem ott majd jó gyerek lesz, én is otthon voltam hisztikirálylány, az iskolában angyalka voltam 8) (most is..... :lol: :lol: :lol: )

nitácska fel a fejjel, nyugi én is megkapom, hogy minek szülök, de lepereg rólam :wink: pl anyámmal most álltam szóba, de az sem érdekel, hogy semmit nem kérdez a terhességemről, mintha nem is lennék babás, viszont vad idegenek meg érdeklődnek, dicsérgetnek, stb.......ez van, de én lesz.rok mindenkit, aki így áll hozzám...vagy irigyek, mert nekik nem jön össze a baba, vagy szánalmas életük van, mint pl anyám és nővérem....na nem panaszkodom, mert amúgy minden OK velem, élvezem a terhességet, sulit kevésbé, de csakazértis végigcsinálom ezt az évet 2 és fél gyerek mellett is. 8)

Aztán 1 év "pihi", rám fog férni. Vagy megcsinálom a szakmai angol felsőfokút, vagy befejezem a 4. szakomat, ami levelező gagyi szak és nem sok befektetéssel jár, néha 1-2 vizsga :lol: hogy azért annyira ne unatkozzak itthon. Az orvosira meg majd visszamegyek, ha bölcsis lesz a legkisebbik.

chamomilla
Pécs
 
 


nika és mit szólsz Bécihez? 8) láttam fészen te is nagy ellentábor vagy :D :D :D

chamomilla
Pécs
 
 


virág, szerintem neked is lesz majd 3. babád, ha nem is mostanában, de pár éven belül tuti....én már annyira de annyira várom hogy 3 gyerekes anyuka legyek 8)

chamomilla
Pécs
 
 


chamo: én undormány pasinak tartom és hogy megint visszament szerintem megint nagy arca lesz:( kieshetnének már a rácz tesók :):):)

apa hazajött tegnap Kedden este megy vissza :( kihasználtuk az időt :)

nika70
Salgótarján
 
 


Kati
Regi születése után 10 nappal már rám jött a nadrágaim, akkor mozdultam ki először. De most....hihetetlen, hogy a második terhesség után mennyire más minden.

Majga
Én is 58-ról indultam. A legvégén 73 voltam. Szóval összesen 15 kg jött rám. Most még 3-4 kiló van rajtam.

Dike
Ha külön szobában lesz a baba, akkor számolj úgy egy-két év kialvatlan éjszakákra. Az elején az erős kötöttség, aztán majd lehet visszaszokik a kiságyba, ezután jön a szeparációs szorongás, ami eltarthat 15, extrém esetben 18 hós koráig. Szóval szerintem célszerűbb a szobátokban tartani a kiságyat, ezt még a védőnők is javasolják.
Persze valakinek jól működik a külön szobás megoldás. Pl. ha ahogy csillag is írta, ha van ágy vagy kanapé, ahova kényelmesen le tudsz feküdni, vagy ülni.

Chamomilla
Nagyon csinos vagy. A hajad színe is nagyon jó most.

Nita
Nem baj, hogy szeretnél, sőt nagyon becsülöm azokat az anyákat, akik 3 vagy 4 gyereket vállalnak. Én is szeretnék majd még később egy harmadikat, ha befejeztük az építkezést, amit még csak idén kezdünk, és anyagi helyzetünk alapján, csak közművek meg alap lesz. Szóval bárkinek megemlítem, leharapja a fejem, hogy minek 3.

Ma jönnek a rokonaink anyuékhoz, délután megyünk sétálni is.
Tegnap nagy nehezen sikerült farmert vennem, először 40-eseket próbáltam, de nagyok voltak, úgyhogy végre 38-as is jó. A következő már a 36-os lesz, a meglévő farmerjaim. Gondolom nyáron már rámjönnek azok is. Addig meg jó lesz ez.
Aldiban is bevásároltunk, aztán mekis kaját ettünk a kocsiban, nagyon tele volt az étterem, nem akartam Zalánkát bevinni oda. Reginek nagyon tetszett, hogy a gyerekülésben eszi a krumplikáját. Zalán megint aludt 10 órától-15 óráig. Babakocsiban, vagy hordozóban volt.
Vendég
 


Képzeljétek, Gergő hasalva elkezdett nyúlni a játékok felé és közben szépen tartja a kis buksiját. (Tudom, hogy nem nagy szám egy ennyi idős babánál, de én annyira örülök neki!!!!!!!!!!!!!!!)

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Sziasztok!

Nita, nagyon sajnálom, ölellek! :cry: :cry: :cry: A hozzáállásod viszont példaértékű, le a kalappal! Idegen beszólásokra ne figyelj, senkinek semmi köze hozzá, törődjenek a maguk dolgával! :evil: Én is 3-at szeretnék, és magasról teszek arra, akinek ez nem tetszik! :wink:

Majga, cham, nagyon szép pocakok! cham, nagyon szép vagy, és mekkora a pocid! :D

Pedi, ciki, nem ciki, én csak akkor viszem ki a 2 töpörtyűt, ha Zoli vagy anya jön velem. Marcus nem szeret csak úgy feküdni a kocsiban, Lexi gyökeret ereszt a játszótéren, így meg nem megy. :oops:
Köszönjük, jól vagyunk.

Csillag, nagy gratula Gergőcinek, nagyon ügyes! A babakocsit szeretem, de még ez se az Igazi, szerintem a 3-nál megint mást veszek. :oops:

dike, Lexit 4 hónaposan raktuk külön, Marcus kezdettől a saját szobájában van, de mi ott vagyunk vele, kb áprilisban megyünk vissza a hálónkba. Külön ágy nekem alap, én nem tudok úgy aludni, ha Marcus velem van, Lexivel se ment.

Rita, nem semmi, 36-os méret? :shock: Nekem szerintem 38 se lesz soha többet, nagyon széles lett az alapból se keskeny csípőm. :( Pedig 4,5 kg maradt rajtam, az nem sok, ezt már nem is akarom leadni.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Beze, én sem leszek már soha 38-as méretű... legalább is ami a nadrágokat illeti. Tegnap vettem elő először a mérőszalagot és megnéztem, hogy mennyit szélesedett a csípőm és bizony 3 cm-rel lettem terebélyesebb. Pedig ez nem "háj-báj", mert simán érezni a csípőcsontomat, egyszerűen ennyit csúszott szét a medencém.

Cham, ha még olvasol bennünket... nézegettem a fényképedet és olyan szép csillogó fénye van a hajadnak. Elárulod, hogy milyen márkájú hajfestéket szoktál venni? Nekem sajna szaporodnak az ősz hajszálaim és világosítom is egy kicsit az eredeti hajszínemet, úgyhogy valami szép természetes szőke árnyalatot keresek, olyat, ami befedi az ősz hajszálakat. (Tudom, hogy Te szakértője vagy a témának, ezért kérdezlek. :wink: )

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Sziasztok!

Itt fúj a szél, nincs igazán jó idő, nem tudom sétáljunk-e.

Hát egyellőre még csak a 38-as méretnél tartok. De ahogy néztem a 36-os nacimat, talán még jó lesz az is nyáron. Nekem sem háj, a medencecsontom nem rendeződött vissza, ez egészen biztos. A hasam reggel lapos, estére van egy pici, de ez máskor is így volt, ha nem sportoltam. Viszont a bőrőm a hasamon nem szép, a csík mellett még ki is nyúlt, nem feszes, ez még zavar. Majd alakul, nem is tudom miért foglalkozok ennyit ezzel, a lényeg, hogy a babót jól tudjam táplálni, semmiképpen sem sportolok annyit, ami a tejci rovására mehet.

Beze
Én csak 168 centi vagyok, és hozzá vékonyka, szóval nekem még sok ez a plussz 3-4 kiló. Mondjuk ehetnék kevesebbet, de ezt még nehezebben tudom megállni, mert a szoptatás miatt folyton éhes vagyok.

Csillagvirág
Gratula Gergőnek, ügyes.
Vendég
 


csillag: dehogynem nagy szám :):):) nagyon ügyes Gergő hogy már igy halad :) jót tesz neki ez a torna :)

nekem egyenlőre csak álom a 38-as ruci is :) de majd eljön annak is az ideje:)

nika70
Salgótarján
 
 


Nem mentünk sétálni, utálom ezt szeles időt. :(
Zalán is unja magát, 10-20 perceket alszik, aztán sír vagy figyel vagy cicizik. Regi azért feltalálja magát, csak állandóan valamit kér.
Holnap délelőtt sétálunk majd, addig kitalálom mit akarok főzni a köv. két napra. A Coop délelőtt biztos nyitva van.
Vendég
 


lanyus! drukkolok nagyon!

nita! szerintem se foglalkozz vele. ha nekem a 2. kislány, akkor sztem megállunk kettőnél, de ha fiú, lehet lesz 3.is, de ez még a jövő zenéje, lehet az első után azt mondom h áhhh többet nem:D

csillag! és átjártál hozzá 3óránként akkor szoptatni? most megvettük ezt a baba mama ágyat ma, az ágyunk mellé, de csak éjszaka szeretném h ott aludjon, napközben a saját szobájában kiságyban. csak most meg azon gondolkodom, h akkor nem volt felesleges a bébiőr, vagy a légzésfigyelő? meg majd napközbe, a saját szobájában, este meg hozzánk a másik kiságyba kötöm be a légzésfigyelőt? ez így elég macerás lesz nem? gratulálok Gergőnek!!!!

Rita! köszi h leírtad a véleményed.!!!lesz kiságy az ágyam mellett.

megjöttünk Pestről:DDD na és képzeljétek megvettük a bútort!!! kikás, egy pelenkázó,tele fiókkal,polcokkal,egy nagy szekrény, van benne akasztós, polcos is,fiók is,egy álló nyitott polcos szekrényt, egy polcot, egy átalakítható 70*140es kiságyat. nem gyerekes,dedós,minden bútor örökre(nagy korában) felhasználható. nagyon szééééééééép, de nincs róla kép. március 30.-ig tárolják, akkor hozzuk el, most 30% előleget kértek. apukám mondja, h nem megyünk át a brendonba(mert ott is megakartuk nézni még egyszer a bútorokat) ha enged 5 %-ot. a kikások belementek.
megvettük bele a matracot,belseje szivacs,külseje kókusz,mert h ez amikor már átalakítjuk az ágyat, akkor a nagyobb gyereknek kényelmesebb, nem kő kemény. vettünk ágynemű garnitúrát,játékot,lázmérőt,fülpiszkát,eldobható bugyit nekem, mellbimbó krémet,pelenkázó nagy feltétet,meg az utazó pelenka lapot,lepedőt,a pisiálló lepedőt v h hívják,kis kesztyűt,meg Ármin feliratot az ajtóra, jaaa és a kikába egy pici gurulós kiságyat az ágyunk mellé(baba-mama ágy.)

KépKép
dike
 
 


sziasztok!

cham: nagyon helyes vagy. ééés!!! úúúúúúúúúúúúúúúristen, mekkora 15 hetes pocak!!!! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Sajnálom, hogy ennyire elfoglalt vagy! Mit követett el a fiacskád, hogy büntiben van? Mi a bünti? Az, hogy nem mentek sehova?

nika: hajrá kihasználni az időt!!! :D

nita: ölellek, itt is! Fel a fejjel, hajrá! Nehogy foglalkozz másokkal, hogy mit mondanak. Nem ők fogják szeretni és eltartani azt a hármaskát! Mátét megkérdeztétek, hogy mit szólna egy tesókához?

dike: Mi Bogicát a hányás miatt tettük magunkhoz, mert féltem, nehogy baj legyen, de a kisasszony önkényesen döntött úgy, hogy jobb neki a saját szobájában a kiságyban. Nagyon közel van a két szoba. A bébiőr még nem is "szólt", én már kelek, mert hamarabb meghallom.

rita: szeparációs szorongásnak nincs köze a külön alváshoz-szerintem. Inkább az ingerszegény környezet, ami befolyásolja a kialakulását.
Gratulálok a farmer mérethez! Sajnálom, hogy rossz az idő Nálatok. Itt is fúj a szél, de 21 fok volt, így elmentünk sétálni és kint is hagytam a levegőn aludni, persze elfordítottam a széltől.

csillag: háááááááááááááát hatalmas gratuláció Gergő babának!!! Ez szuper!!!
Képzeld! Bogi követi a hangot a fejével. És tartja hason a fejecskéjét. Persze, nem hosszú ideig. És elmászik, ha hason van. Várom, hogy a figyelőnk mikor fog bejelezni,mert teljesen máshol ébred, mint ahol leteszem.
Bencus, hogy áll a féltékenykedéssel?
Én is önző vagyok kicsit a fektetéssel, és én is elég korán fürdetek. Már olyan 6-7 között fürdik Bogi, aztán eszik, és 7-fél8 körül ágyban van. Én ilyenkor Zsoltizok kicsit. Együtt vacsizunk, vagy tv-t nézünk összebújva. Vagy magammal foglalkozok.

beze: megéretelk, hogy nehéz két ekkora gyerkőccel nekiindulni sétálni. Én sem mernék.

MI jól vagyunk! Egyre többet vagyunk levegőn. Sétálunk. Tegnapi napunk szuper volt. Sztereóban bömbölt itthon egy négyhónapos és a 20 napos Bogi. meg voltak zavarodva. Aztán estére lenyugodtak és szépen aludtak, mi pedig hajnalig beszélgettünk. Nem ébredtünk túl kipihenten, de mégis jó vaol.
Ma voltak anyukámék meglátogatni.
Holnap jönnek Zsolti rokonai a messziből. Szerencsére nem ide jönnek, hanem anyósomhoz és majd mi is átmegyünk, ha délelőtt aludt Bogcsi, aztán jövünk ide Hozzánk 1-2 órára, így nem nagyon kell készülnöm. Mondjuk tervezek csinálni délelőtt sonkatekercset és muffint.
Lassan, de biztosan kezd kialakulni a napunk. Reggel kelünk 8-9 között, majd szopi.Bogi nézelődik picit, majd elalszik. Felébred 1 körül. Hamizik és megyünk sétálni. Olyan 5ig alszik, utána játék van és szopi, majd fürdés. Majd ismét szopi, végül tentike, olyan 7 körül. Ébred 12-kor és 4-kor.
Aztán ez vagy így van, vagy nincs. Most például felborult, hogy itt voltak anyuék, ezért most alszik. szerintem ma csúszik a fürdés 7 körülre.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


dike: már lassan minden megvan!!! szuper!!! úgy tudom, hogy nem szabad pisiálló lepedőt tenni a kókuszmatracra, mert nem tud szellőzni tőle! :wink:

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Sziasztok!!!!!!!!!!!!!!!
ma úgynéz ki meg is jött pirianyó.minden kellékével együtt..szóval tisztulok:)))

Cham el se hiszed milyen erőt adtal a soraid!!!!!!!!!:))))))

Rita énis ezért kapom a minek a 3. mert félkész a házunk...de anyós miatt meg van kötve a kezünk,............a haszonélvezeti jog azé a görényé...ha arra várok hogy alulról szagolja az ibolyát 1 gyerekem se lenne!!!!!!

Virág nagyon ügyes Gergő!!!!!!!!!!!!!!!!!puszilom:)))))

Beze neked is köszönöm:)))))))))))))))))))))))))))

Dike neked is köszi:)))))))))))))

Kati igen kérdeztük Mátét és ő azt monda szeretne tesót még:))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


itt vagyok, csak gyors bekukk, a férjem mikrós sütit rendelt, még jó, hogy gyorsan kész van, de azért sietek 8)

szóval csak gyors, nika: én is nagyon rühellem a Ráczékat :wink: :wink: :wink: nekem van egy "híres" rapper barátom, na ő is hasonló stílust képvisel, de csak játssza az eszét, amúgy egy tündérbogár (kicsike kis 2 méteres :lol: ), de tényleg ő írtó jófej csak így tudja eladni magát, hogy menőgyereket játszik. Na de ezek a Ráczék született ősbunkók 8)

Lányok, köszönöm a dicséreteket, amúgy örülök, hogy nem dagadok nagyon, pont megtaláltam a régi kiskönyvemet, ilyenkor MArcinál már +10 kg-nál jártam :shock: jó, nem is csináltam nagyon semmit, mert táppénzen voltam otthon és egész nap főztem meg ettem :D

virag, na én tényleg nagy hajfestékszakértő vagyok, kérdezz bátran. 8) 8) 8) Festettem én már mindennel, de a legeslegjobb a Wella Koleston, egy fokkal olcsóbb, de ugyanolyan szipiszupi (még a számuk is azonos, egy cég gyártja, egyik cimbim Wellánál dolgozik, ő okított így ki) szóval a Londa. De kizárólag fodrászcikkesnél vegyél Londát is, ne ilyen DM, Rossmann....stb. Szőkében a Loreal volt a legszebb, de barnában, világosbarn, sötétszőke árnyalatban a fent említettek. A Wella 2 ezer körül van, a Londa fele annyi. Az én színem most a 677, ez sötétszőke-csokibarna. Mondtam, olyat akarok mint a SZülifelikben a Gabinak, először 673 volt, de az kicsit vörösesebb. Minden őszt befog, én is nagyon őszülök. Szóval úgy van, ami 1-gyel kezdődik fekete, és ahogy nő a számozás felfelé világosodik a szín, pl 12-es platinaszőke. ami a 2. szám, az a színmélység, pl 0, natúr szín, 1 hamvas, 11 extra hamvas (pl szőkéknél szoktak fele natúrt, fele hamvasat, ne legyen sárga) 3 -arany, 4-réz, 5- gesztenye...stb találj ki egy színt és én megmondom milyet vegyél 8) 8) 8) :wink: :wink: :wink: de írd meg az eredeti színed is meg hogy mennyi az ősz arány.

na mit akartam még......ja kati, Milán büntijét már tegnap feloldottam, úgy sajnáltam, képes volt 2 órán keresztül sírni..... :cry: :cry: :cry: :cry: nem fogad szót mostanában és úgy viselkedik, mint egy 2 éves......pl beviszem az egyetemre pénteken, nem köszön a tanáraimnak, mikor rászólok, akkor integet, mint egy kisbaba, meg pápá....nem néz körül mielőtt lelép a járdáról, majdnem elcsapja a kocsi, majd elmegyek vele boltba és hangosan odakiabál, hogy behugyozok, menjünk...alig égtem. De ezek után szépen elbeszélgettem vele, hogy nem szabad így viselkedni (tényleg eddig nem volt ilyen), erre szombat reggel anyám elvitte fodrászhoz, ott meg mikor félig le volt vágva a haja, elkezdte magáról letépni a ruhát, anyám fogta le, hogy le tudják vágni a haját....mint egy elmebajos, úgy őrjöngött. NA ezek után szépen bezártam a szobájába és a jó idő ellenére nem mehetett ki....soha nem kapott büntit, de ez nem állapot, de nagyon megbánta és úgy látom volt értelme, mert ma nagyon aranyos volt. Nem tudom, mi jött rá....talán az apja miatt.....(nemrég volt bírósági tárgyalásom vele, azóta nem állok vele szóba...minden okkal, de úgy látszik kénytelen leszek a gyerek miatt....)

na megyek, emrt le leszek szúrva, hogy hol a süti :oops: :oops: :oops:

chamomilla
Pécs
 
 


és nagyon-nagyon gratulálok hogy ilyen szép anyucik lettetek, 36-os ruhaméret, meg ilyenek, nekem kellett másfél év Marci után.....na de majd most :D (ja este 8-kor sütit sütni.... :oops: )

Nita, fel a fejjel tényleg! Nézz rám, ninc smég egy ilyen buggyant nő, aki a helyemben szülne. (ha csak az egyetemre gondolok, no meg az anyagiakra....)De mi olyan boldogok vagyunk, a fiúk is egész nap a hasam csókolgatják, úgy várják!!!

chamomilla
Pécs
 
 


jelentem, Bogcsi alszik. Kicsit elcsúsztunk, de ez még belefér egy három hetesnél-szerintem.
most megyünk pizzát vacsizni!!! nyami-nyami!

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Kati én is most rendeltem pizzát:))))) :P :P :P

Cham akkor kezetfoghatunk:)))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


nita: nekünk tegnapi maradék volt, mert azt rendeltünk vacsira és maradt belőle.
nektek jó étvágyat hozzá!

cham: nektek is a sütihez!!

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


rita: holnap szombati nyitvatartásnak kéne lennie mindenhol :):):)

holnap nálunk api pizzát csinál kedden meg maradt még gulyásleves azt eszünk maradék sütivel :) api csinált puncs tortát :)

nika70
Salgótarján
 
 


Nika 1x szivesen lemennék hozzátok egy jóóóóóóóóóót enni:))))))
Kati köszönjük:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Kati, ügyi vagy Bogi babával!
Most ne haragudj meg azért amit mondani fogok, de magamban mindig mosolygok amikor egy pár hetes baba anyukája azt mondja, hogy van napirendjük. Ehhez azért még idő kell... majd meglátod, hogy még egy jó darabig úgy lesz, hogy amikor azt hiszed, hogy "OK, ügyik vagyunk, beállta a dolog", akkor borul minden... :wink:

Cham, köszi a tanácsot hajfesték ügyben! A Wella Kolestonról már én is olvasgattam a neten, de odáig még nem jutottam, hogy elblattygojak egy fodrászcikkeshez. :oops:
Valamiért nem tudok képet feltölteni, de itt megnézheted, hogy milyen színű hajat szeretnék.
http://klesitz-foto.gportal.hu/gindex.p ... id=2213991
AZ eredeti hajszínem sötétebb, olyan sötétszőkének mondanám, az ősz hajszálaim mennyisége pedig kb 10-15%.
Előre is KÖSZÖNÖM a segítségedet!
Jó sütizést! :P

Rita, mi sem mentünk ma ki Gergővel. Ugyan meleg volt, de annyira össze-vissza fújt a szél, hogy nem tudtam volna úgy fordítani a babakocsit, hogy ne fújjon be. :twisted: Pedig annyira vágyom a friss levegőre... Ma itt volt Apósom, egész délelőtt kint volt vele a kertben Bence meg a Férjem is. Após megmetszette és lepermetezte a fákat, Apa rendezte a "terepet" (mindig van új ötlete...), Bence pedig segített Apósnak ültetgetni pár dolgot.

Dike, igen, én mindig mentem éjszaka is Bence ill. Gergő szobájába szoptatni. De azt is mondtam, hogy nem tudok fekve szoptatni, és mivel a szobák nincsenek messze a miénktől, így nem okoz gondot, hogy sétálok 8-10 lépést és ott üldögélek szopi közben. Azzal viszont, hogy átmentem/megyek a fiúkhoz, legalább a Férjemet nyugton hagyom. Ő fel sem ébred arra amikor kimegyek a szobából. Így pihentebben tud menni dolgozni.
Tök jó, hogy ennyi mindent meg tudtatok venni! ez azért megnyugtató! :D

Nita, csuda erős csajszi vagy! Puszikázlak! És NANÁ HOGY LESZ MÉG BABÁTOK! TUTTTTTTIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!

Nika, jó Apázást! :wink:

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Nikaaaaaaaaaaaa, puncs torta!!!!!!!!!!!!!!!!! Nyami-nyami!!!!!!!!!! Én is kééééérek!!!!!!!!!!!

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Sziasztok!

Végre, én is jelentkezem!

Nita! Sokszor puszillak, és nagyon örülök neki, hogy adjátok fel. A méhszájseb meg tényleg jobb, ha eltűnik! :wink:

Kati! Nagyon ügyik vagytok Bogival. Én is úgy gondolom, mint Csillag, én még álmodni sem merek napirendről. Bár így sincs sok gondunk.

Beze! Megértem, hogy így nem indulsz útnak két gyerekkel!
Bálintom is hason alszik, én valahogy nyugodtabb vagyok a hason alvástól, mert szerintem ha büfizik véletlen éjszaka, még mindig jobb, hogy hason teszi, mintha hanyatt tenné. Ez lehet hülyeség, de én így gondolom. Bálint annyira emeli a fejét, hogy ihaj. Leteszem úgy, hogy az egyik oldalra van a feje, és úgy kel fel, hogy a másik felé néz. Amikor a mellkasunkon fekszik, akkor meg eltolja magát a kezével. Iszonyú erős kisbaba.

Rita! Tőled akartam kérdezni, hogy akkor Te éjszaka nem is teszed Zalánt tisztába és nem is büfizteted? Én eddig minden szopi előtt tisztába tettem, kivétel, most éjszaka, reggelre tiszta pisi volt a gyerek. :oops: A büfizéssel sem kísérleteztem sokat, nem jött, és mivel hason alszik, nyugodtan raktam le. Csak azért kérdezem, mert akkor én sem erőlködöm ezekkel éjszaka. Rólam olvadnak a kg-k. Hihetetlen, tegnap reggel már csak 59kg voltam, a hasam szinte teljesen lapos. Pedig eszek amit csak tudok, bár nem viszem túlzásba, mert nincs annyira étvágyam, mint az elején. A 3főétkezés megvan, mert Zoli tömi belém a kaját.

Csillag! Nagyon gratulálok Gergőci fejlődéséhez. Látod, hogy ilyen rövid idő alatt is mennyit lehet fejlődni. A múltkor írtad, hogy most már talán megértelek Téged, mert én is anya lettem. Hát, jelentem maximálisan megértelek. Nem gondoltam volna, hogy én ennyire paramami leszek! De kezdek belejönni, és kezdem természetesnek venni, hogy kényeztetem is néha az én drágámat.

Dike! Nagyon ügyesek vagytok a vásárlással. Én is úgy tudom, hogy a kókuszmatracra nem szabad tenni pisiálló lepedőt, ahogy Kati is írta.

Nálunk a helyzet az, hogy Bálint szombat vasárnap du-án nyűgösebb volt mint eddig. Amikor Rita írta a szelet, arra gondoltam, hogy talán Őt is ez zavarta meg. A lényeg, hogy szombaton voltunk egy órát levegőn, a babakocsiban végig aludt, viszont én sajnos nagyon elfáradtam, pedig én is annyira de annyira mennék már órákat, de nem tudok. A séta végére, feszített rendesen a gátam. Pedig amúgy már semmi de semmi bajom a sebemmel. Az aranyér is kezd helyreállni, mióta a Sperti krémet és kúpot is használom, a kúpot kellett volna elejétől.
Éjszaka nagyon jól alszik. Mi is olyan 8körül szoktunk szopizni, de ez sok mindentől függ. Egyszer vagy kétszer ébred fel. Tegnap negyed10kor szopizott, majd fél3kor kelt, és reggel meg fél7kor. Előző éjszaka egykor kelt majd fél4kor és fél7kor. Szóval, ezzel semmi gond. Délelőtt általában végig alszik. Tegnap pl fél9től délig. Most is alszik negyed 8óta. Aztán du-án már nehezebb volt az előző két nap. Nem nagyon akart aludni se, meg nézelődni se. Apukája nem hagyta sírni, a mellkasán elaltatta. Tegnap aludt egy órát a kiságyban, aztán fél órát megint a kiságyban, utána levittem és elringattam a pihiszékben, ott aludt egy 40percet, majd mellettem a nagy ágyban egy órát, úgy hogy én is aludtam. Utána fürdetés, szopi és a nagy alvás fél3ig. Szóval, azt gondolom, még mindig nem lehet egy szavam se. A törődést meg persze, hogy elvárja.

pedi
Kalocsa
 
 


Jaj, Cham! Nagyon csinos vagy tényleg, de nem semmi mekkora a hasad. Gondolom, hogy már mennyire eleged lehet ebből a mondatból, biztos mindenki ezzel jön. De tényleg érthető, hisz 3. gyerek. Kíváncsi vagyok, ki lakozik odabent. Viszont a meglepi is tényleg szép dolog lenne.

pedi
Kalocsa
 
 


Sziasztok!!!!!!!

Pedi azért félek hogy milyen esélyeim lesznek ha megcsinálják a sebet,.....többenis mondták hogy csak azután csináltassam meg ha már nem akarok babát.......

hasonalvás:én ugyan így gondolkodom mint te.....mind a kettőt ezért altattam hason.........

éjszaka én sem tettem tisztába Barnit csak ha kakás volt.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


sziasztok!

csillag: én nem azt írtam, hogy KIALAKULT a napirendje Boginak, hanem azt, hogy alakulóban van. És ezt tartom még most is. A fő szopikat már ő beállította magának és már legalább egy hete nem is tér el tőle. És a fürdés is fix pont az életünkben. Egyébként nem vagyok óra mániás, mert tudom, hogy nyáron sokat fogunk eltérni a napirendtől, mert eléggé jövősek vagyunk.
És egy-két hónap múlva kezdünk majd Bogival úszni és GEKKO-ba is járni.
Szóval tudom, hogy még alakulóban van az életünk, de nekem megnyugvás, hogy tudom-egész délelőtt alvás van és mindent meg tudok csinálni. Persze, vannak nyűgös napok, de szerintem azok vannak a három, négy , öt hét, tíz hónapos, de még a 10 éves gyerekeknél is. Nem? :wink:

Kilók rólam is olvadoznak a szopi miatt, de én eszek is elég sokat.
pedi: örülök, hogy Bálint jó kisfiú! Nálunk is vannak nyügi délutánok. Mondjuk, mióta aktívan sétálunk, azóta tente van a levegőn. Tegnap is egy hatalmasat sétáltunk és még a teraszon aludt tovább. Ma esik az eső, így csak autóval megyünk anyósékhoz ebédelni.
Gratulálok a fej emeléshez! Ügyes, erős fiú Bálint baba.
Kilókhoz, lapos hashoz garatulálok!!!! Nekem terhesség előtt sem volt lapos a hasam, most sem várom, hogy magától az lesz, de majd dolgozok rajta.

hason alvás: Bogi is hason alszik.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Kati "Persze, vannak nyűgös napok, de szerintem azok vannak a három, négy , öt hét, tíz hónapos, de még a 10 éves gyerekeknél is. Nem?"

ahogy mondod...vannak nem is kevés :P :P

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


nitácska: szívessen látlak benneteket :) ha apa is itthon lesz megbeszéljük :) nektek van autótok igaz? mert akkor könnyebb kimozdulni :)
meg persze bárkit szívesen látok ha úgy gondoljátok :)

nika70
Salgótarján
 
 


Kati,Pedi! nem semmi h így olvadnak a kilók rólatok! remélem én is ebbe a táborba fogok majd tartozni:D

KépKép
dike
 
 


Nika sajnos nincs autónk :cry: :cry: :cry:
de buszunk néha igen :P :P :P de azt nem vihetjük.... :twisted: :(

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


A szülés utáni súlyfelesleg leadásáról van egy elméletem. Lehet, hogy hülyeség, és az is biztos, hogy nem mindenkire érvényes a dolog.
Szerintem Nektek (Kati, Pedi) azért könnyebb megszabadulni a kilóktól, mert fiatalok vagytok, még jól pörög a szervezetetek. Nálam 28-29 éves korom tájékán volt egy nagy változás, amikor is megszűnt az az "arany élet", hogy azt és annyit eszem amennyit akarok és legfőképp akkor amikor jól esik. Azóta figyelnem kell a mennyiségre, a milyenségre és az időre is, ha nem akarok hurkákat növeszteni.
Ha megnézitek Ritát vagy Bezét, ők mindketten huszonéves korukban szülték az első gyermeküket és azt mondták, hogy simán fogytak a szopival, most viszont, hogy átlépték a harmadik X-et már nekik sem megy olyan könnyen a dolog.
(Még egyszer mondom, lehet, hogy csak én fantáziálok ilyeneket és semmi valóságalapja nincs a dolognak...)

Gergő tiszta bolond ettől a h@lye széltől... egész nap nyafog és nem hajlandó aludni. Nem sír, csak "panaszkodik", ha nem vgaoyk ott mellette és nem szórakoztatom. :twisted: :twisted: :twisted:

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Éjszakai pelusozás: nekem nem volt szerencsém Gergővel az első 1 hónapban, mert minden áldott szopi után (vagy közben) telef@sta a pelusát, ÍG éjszaka is mindig cserélnem kellett.
A pisi nekünk nem folyik ki a sima Pampers-ből.

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


én ezt a gazdaságos 100 db-at használom de nekünk se volt még 1 balesetünk se....... :wink: :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


csillag: ez lehet, hogy így van-mármint a kilókkal. Nem tartom hülyeségnek.

éjjeli pelus: nálunk is szinte minden szopi előtt, de van, hogy közben is cserélni kell, mióta beállt Bogi emésztése. Éjszaka is. Olyankor aztán van hadd el hadd!

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Sziasztok!

Csillag, én abszolút egyetértek veled, ez szerintem is így van. Lexit 29 évesen szültem, rólam is olvadtak le a kilók, 15-öt szedtem fel, 22,5 ment le. Eredetileg úgy gondoltam, simán elég lesz a szopi is, el is engedtem magam, 66.1-el jöttem haza, 68.4-nél kellett megálljt parancsolnom, mert tömtem magamba a ch-t! Most lassan 32 vagyok már, és talán ki merem mondani, hogy most már elég, hogy csak szoptatok, nem kell nagyon megerőltetnem magam, bár vigyázok, hogy mit és mennyit eszem. 62 alatt vagyok, 57.4-el fogant a kisfiam, ha elérem, jó, ha nem, az is jó. :) Csoki után megpusztulok, de nem eszem, így is szinte folyamatosan székrekedésem van. Ha sütök, akkor is megállom, hogy ne egyek sokat. Lassan 3,5 hónappal szülés után még mindig nem teljesen lapos a hasam, de ma reggel már egész jó volt, Hiába, 2. gyerek azért más. Viszont nekem 1 ősz hajszálam sincs, de szarkalábas a szemhéjam, hiába, öregszem. :roll:


Pedi, kati, köszönöm szépen!

Pedi, Bálint nagyon erős baba, örülök,, hogy jó alvó is. :D Mikor jöttök?

Nita, igazán nincs mit, tudod, hogy nagyon drukkolok nektek!!!

cham, 36-os? Ááá, felül igen, lent SOHA! Lexivel simán belefértem a lánykori gatyáimba, most már nem fogok, olyan széles lettem... :?

Lányok, Marcus nagyon jól alszik éjszaka, nekem is hihetetlen, de simán kibír kaja nélkül 9 órákat, és nem először fordult elő ma. Lexi után furcsa, de nagyon örülök neki. :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Pedi, a böfizést nem erőltetem éjszaka, de általában sikerül Marcusnak, pelust csak akkor cserélek, ha kakás, simán kihúzza reggelig. Néha akkor is elfelejtem. :oops:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Kati
Szeparációs szorongás minden babánál jelentkezik, csak a mértéke változó. Reginél ez nem sokáig tartott, egy-két hónap. kb 7-8 hós kora körül. Pszichológusok szerint ez egy teljesen normális reakció (nem tudom pontosan hogy nevezik szakszavakkal). De persze nem vagyok szakértő, úgyhogy ha valaki ezt pontosabban meg tudja fogalmazni, az jól jönne.
Én szélben nem merem kint hagyni, sajnos van rossz példa előttünk. Egyik ismerősőmnek a kisbabája kiesett a babakocsiból, mert azt fellökte a szél, pedig csak a teraszon hagyták kint. Betört a fejecskéje, műtét, intenzív osztály, szóval vigyázni kell.

Csillagvirág
Ma voltunk sétálni, jobb idő volt. Játszótéren voltunk, meg sétáltunk, összesen 2 órát voltunk a levegőn, jó volt. Viszont Zalán az utolsó 5 percen sirdogált, szóval a szél biztos őt is összezavarta. Pénteken sokkal többet sétáltunk, mégis el volt.

Pedi
Éjjel egyszer teszem tisztába, csak pisi van (nálunk már csak egy kaki van, naponta). Büfiztetni, minden cici után szoktam. Attól függően, hogy mennyire éber, és én mennyire vagyok álmos, egy vagy két cicit is eszik egyszerre. Ha kettőből eszik, akkor 4 órát is kibír, ha csak az egyikből, akkor kb 2-3 órát. Persze van, hogy egy-egy büfi kimarad, de ritkán, egyébként oldalt fekszik, takarókkal van kitámasztva.
Biztos, hogy sokan azt mondják, hogy ez nem jó, így nem lehet. Bár az én ismerősi körömben sokan így csinálják. És már van tapasztalatom, Regivel hasonlóan csináltuk végig. Voltak olyan hónapok amikor aludt szépen a kiságyában, volt amikor nem. De mivel a gyerek lelkiállapota függ a szülőétől, így nem árt ha én is kipihenem magam.
Kilók/fogyás
Ahogy csillag is írta, 30 felett már lelassul az anyagcsere. Reginél vékony voltam már két héttel a szülés után, semmi súlyfelesleg, lapos has, stb. De most így 31 évesen, második gyerkőc után. Bár a párom éjjel megjegyezte, jó így....a fenekemből nem adjak le. :)

Nita
Az én 4 éves gyerekem sokkal nehezebb eset, mint az egy hónapos kis legényem. Regi sokkal többször ugráltat, hogy ez kell, az kell, és ha nem kapja meg, jön a hiszti. Persze nem mindig, de összességében Zalánnal sokkal könnyebb.

Pelus
Mi babydream-os pelust használunk, nem folyik ki semmi, nagyon jó. De szerintem egy éjszakát is kibírna, csak kicserélem, főleg azért is, hogy kicsit felébredjen, így többet szopizik, és azután többet alszik.
És sokkal olcsóbb is mint az átlag pelusok, 1599-ért veszem a 46 darabost. Most 3-6 kilósat használunk, de kezdi kinőni ezt is, úgyhogy nemsokára áttérünk a Midi-re (5-8 kg). Abból meg a Lidl-st fogom venni, Reginél bevállt.
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: