Új privát üzeneted érkezett!

Most sajnos csak a táblára futja az erőmből. No, meg 2 köszöntésre!

Emma
Zalán babának boldog 10. hónapot!! :)

Tiza
Marcinak boldog 11. hónapot!! Nemsokára 1 éves lesz!! :)

És akkó a tábla:

Kép
Kép
Kép

Hibákat, egyéb észrevételeket kérem jelezni!!
gtünde
 
 


A kicsi és a kicsit nagyobb babucik is nagyon aranyosak. Nem hiába mondják, hogy milyen szépek a magyarok...

Babcsi :D

Tessék most már pihenni is néha, és gratula a kis kukishoz, csak nehogy úgy járj, mint Tüncsi!

Én nem tudom, mi van most a levegőben, de minden ismerősöm kisfiút vár. Én holnap megyek uh-ra, remélem már meg tudják mondani tutira, hogy mi lesz. De ha lányom lenne (ami kizárt, mert az összes kisgyerek a családban fiú) nem irigyelném magam ennyi fiú közé beengedni őt az oviba meg az isibe.

A legfrissebbek:

Kép

Kép

Kép

Kép

Puszi mindenkinek. Hajrá!
boboka4
 
 


Sziasztok!


Tüncsi :)

A táblában lécci javítsd a koromat... pár hete már 30. vagyok :roll:
Fici nagyon tüneményes a napszemcsiben :lol: Vagány :)
A kistesónak is szép nevet választottatok, gratula hozzá :wink:


Boboka :)

Milyen nagy már Kristóf :shock: Csak úgy repül az idő!
És már Te is a 28.hétnél jársz, nem semmi :lol: Drukk a holnapi UH-hoz, majd gyere ám beszámolni :wink:


Babcsinak nagy gratula a kisKukishoz :lol: :wink:


Szilvia :)

Az etetés nekem is borsot tör az orrom alá :roll: :)
Albert reggel 7kor ébred, és este 10 után alszik el. Az egész éjszakát átalussza. Naponta 4szer eszik 150et. Nagyon ritka a napi 5 evészet, de az csak úgy jön ki, ha 3 óránként eszik, viszont a védőnő meg azt mondta, hogy neki már elég 4 óránként enni, naponta 5ször. De úgy meg nem jön ki egy nap, mert én éjjel nem fogom keltegetni, hogy ugyan egye már meg az 5. adagot is!
Amúgy meg a kaja közti időt vagy végigsétáljuk, vagy végig alussza :)


Kérdeznék... :oops:

Nem vagyunk járatosak keresztelő terén.
Férjem katolikus, én viszont nem vagyok megkeresztelve. Ettől függetlenül Albert keresztelhető?
Mennyi idős korban szokás?
A keresztapa feltétlenül a keresztanya férje, élettársa kell, hogy legyen, vagy pedig mindegy?

Más...
Még mindig nem jött meg, pedig nem szoptatok. Azonban esténként 1 csepp valami jön a ciciből, ha megnyomom. Se több, se kevesebb. Ez normális vajon??


Teszek pár képet, ha nem gond :oops:


Kép

Kép

Kép
Vendég
 

 
 

haga, nem probálod mellre tenni? Tudom, hogy tápszeres, de ha jön valami a ciciböl, akkor lehet, hogy megindulna a tejed, ha sikerülne mellre tenni (vagy fejnél kicsit, ja napi 50 g tejet kap, hát annyit, még mindig több, mint a semmi). Kérd ki szoptatási tanácsado véleményét, ha nem sikerül egyedül vagy a védönövel. Szoptatásrol egyébként www.lll.hu (3 db L betü)
Ha van tej, pár cepp is akár, nem biztos, hogy megjön a hormonok miatt.

Sztem keresztelhetö a baba. És lehet más a keresztapa, mint a keresztanya házastársa, egy ismerösömnél a keresztanya az apa tesoja, a keresztapa az anya tesoja.
Vendég
 


kata :)

köszi, hogy írtál.
Sajna a tejcsi téma nem műkszik. Eleinte fejtem, ittam a teát, aztán semmi. Vagyis napi 10 milit sikerült többszöri kínlódás árán összehozni, és amikor kapott belőle, fájt a hasa. Pedig direkt figyeltem az étkezésre. Ez az esti 1csepp azóta megvan. Szopizni nem tudott a kórházban sem, pedig a csecsemősnővérek minden trükköt bevetettek :cry: picit le is van tapadva a nyelve :?
Szóval 2-3 hét próbálkozás után feladtam, mert már picit idegileg rámentem. Főleg, hogy mindenki nyaggatott, hogy szopik-e, stb...




Lányok!
Ti miben altattátok este a gyerkőcöt? A pólyát már 1-2héten belül kinövi a fiatalember, a hálózsákkal együtt meg forog a kiságyban, és persze keresztben érzi jól magát, aminek az a vége, hogy beleüti a fejét a rácsba :cry: Rácsvédőt meg nem akarok feltenni még!
Vendég
 


Haga
Mikor Réka abbahagyta a szopit, nekem is sokáig jött a cicimből pár csepp. Majd el fog múlni.
Kistesónak ez az álneve, ui. amíg azt hittük fiú, Apa poénból azt mondta, hogy Gusztáv lesz. :) Ezt "lányosítottam" Gusztinára. Amúgy elég nehezen megy a névválasztás. Tegnap már vajúdtunk egyet rajta. Most úgy néz ki, hogy vagy Rebeka Dóra, vagy Dóra Rebeka lesz.
A kép sosem gond!!! :)
Én Rékát nem altattam pólyában, ha jól emlékszem. Én kezdettől fogva hálózsákban altatom. Igaz, ő csak jóval később, kb. 5-6 hónapos korában kezdett el vándorolni az ágyban. Addig úgy aludt, ahogy leraktam. Miért nem akarsz rácsvédőt feltenni??

Boboka
Krisi már milyen nagyfiú lett! Annyira édi a képeken.
Már nekem is kifúrja az oldalam, hogy fiút vagy lányt vártok-e. Várom a holnapi UH eredményt!!

Most nincs erőm már visszalapozni. :? Bocsi. :oops:

Tiza
Mi 29-én délután megyünk haza, mert 30-án doki, másnap meg gimis osztálytalim lesz. Sajnos, időm nem lesz talira. Utána meg szerintem megint 3 hét, mire hazamegyünk. Sajna, nem occsó az üzemanyag, így spórolnunk kell vhogy.
Ja, a lényeg: Gratula a petezsákhoz meg a szikhólyaghoz!!!! :D

Esetleg, ha van lánynév ötletetek, lécci írjátok meg! Hátha... Bár végignéztünk vagy 2000 nevet. :? Olyat meg nem akarok, amelyikből ezer rohangál a játszótéren. (pl. Csenge - múltkor egyszerre 3 kislány is volt ezzel a névvel, másnap meg egy negyedik, pedig nekem tetszene.) Mondjuk, Rékákkal is szoktam találkozni, de ritkábban. Meg hát a Réka Panna nekem már évek óta megvolt. Szóval, várom az ötleteket!
gtünde
 
 


Sziasztok!
Bocsi, hogy mostanában nem írok, de elég ramatyul érzem magam. Szinte egész nap émelygek, meg rossz a közérzetem is. Marcival ez nem volt. Remélem hamar elmúlik. Enni sem tudok jól.

Tüncsi :)
Sajnálom, hogy nem tudunk találkozni. Bogáncs még nem jelentkezett. Réka nagyon szépséges az új napszemcsiben. Sztem Marci az első percben lekapná, mint a sapijait.

Haga :)
Biztosan meg lehet keresztelni Albert babát. Manapság már nem igazán foglalkoznak vele, örülnek, hogy van aki keresztelkedni akar. Én pl. református létemre két katolikus kislánynak vagyok a keresztanyja. Keresztszülőnek pedi azt válatsztotok, akit szeretnétek. A ciciből pár csepp pedig normális, majd elmúlik.

Boboka :)
Milyen nagyfiú már Krisi. Sztem ha lány lenne a következő, iszonyúan elkényeztetné a sok fiú.

Kép
Kép
tiza
 
 


Tüncsi
klassz tábla! Nekem a kedvenc lányneveim: Emma, Lujza, Flóra, Alíz
Dóra is nagyon szép, az is ott van az első ötben:) Rebi meg most született a családban, az is cukor név

Tiza
hányinger? de azért nem jön ki minden, ugye? Baba mellett meg no pihenés, ezért is lehet strapás a 2. terhesség. De biztosan elmúlnak a rosszullétek a 12. hét környékén

Krisi és Albertbaba nagyon-nagyon édesek!!!

Nálunk sajna vége a másfél hét szuper, kiegyensúlyozott időszaknak. Szerintem nyomul újra a fogtéma, annyira szenved szegénykém, hogy őrület.... Éjszakák újra 4x kelősek, és nappal sem az a mosolygós tündér, aki volt az utóbbi napokban :(

Kép
Kép
emma1976
 
 


Tüncsi
és Réka a napszemcsivel elképesztően helyes!!

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma :)
Nem hányok, csak egész nap pocsékul érzem magam. Émelygés, levertség, fáradtság stb. Próbálok úgy csinálni, hogy Marci ne érezzen meg belőle semmit, de néha nagyon nehéz. Persze nem panaszkodom, mert megéri.

Kép
Kép
tiza
 
 


Haga :)
Hát, mikor 9 éve meg akartam keresztelni Dorkát, még össze is kellett házasodnunk!
Mikor Domit kereszteltük, nem lehetett az Öcsém felesége a keresztanya, mert nem katolikus. Szóval nálunk nézik a dolgokat, még azt is, hogy járunk-e templomba, bár ezt csak úgy ejnye-bejnye dolog miatt.
Azt választotok keresztszülőknek, akit akartok, csak lehetőleg legyen katolikus.
Nagyon édes Albert baba :lol:
Újszülött korában én egy bodyba és rugiba altattam Brigit, és betakartam. Hason aludt, nem dobta le magáról a takarót. Most már hálózsákban van. És van rácsvédő, mert megnyomhatja a kicsi fejét is. Na meg a cumi, ha le akart esni, nehezebb dolga volt.

Tiza :)
Hányinger hess! nem lehet egyszerű!

Tünde :)
Dóriból is jó sok van, de nagyon szép név. Nekem Dorka azért lett Dorottya, mert a Nagyhoz ez jobban ment, mint a Dóra és ritkább is. Esetleg Ti is adhatjátok, a beceneve úgyis Dóri.

Emma :)
Sajnálom az éjszakákat, sajnos átérzem a helyzetedet :(
Ma is 1,5 órát fent volt Brigi szerintem a front miatt.

Boboka :)
Nagyon édes Krisi :lol:

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok Lányok!

Jaj olyan aranyosak vagytok, hogy hiányoltok :)
Közkívánatra írok magunkról néhány mondatot.
Boldi holnap tölti be a 11. hónapját. Nagyon szép időket élünk mostanság. Egyre aranyosabb, és ügyesebb. Semmi gond nincs vele. Az éjszakákat már vagy fél éve teljesen átalussza, nagyon mosolygós, jókedvű baba. Napközben is egész jól eljátszogat. Persze sokat kell vele foglalkozni, mert egyedül semmit sem szeret csinálni, de nagyon rendes kisfiú. Jó étvágya van, szereti anya főztjeit :P Boldi már szinte mindent eszik. Ügyesen mászik, és az utóbbi időben kezdett el egyensúlyozni. Gondolom hamarosan el is indul. Készer volt beteg. Orrfolyásos nátha vagy valami ilyesmi.
Természetesen babaprojekt nálunk is élesítve, de egyenlőre eredménytelen. Sajnos most épp +van, úgyhogy készülhetünk a következő hónapra. Nade most nem olyan keserves ez a várakozás :P
Sajnos júniustól heti 2 napot már megyek be dolgozni :( Nem várom túlzottan, dehát ez van.
Szóval Boldi 1 angyal, és nagy boldogságban telnek a napjaink :P

Kismamáknak, anyukáknak, babáknak (pocakon belül és kívül) a legjobbakat kívánom!

Kép
Kép
szilva069
 
 


Tünde :D
Köszi a táblát :wink: Az én korom is nőtt eggyel 8) 36 vagyok február óta 8)
Marcusról is rakok majd újabb képet!
Én, hogy őszinte legyek néztem a nevet, de nem mertem megkérdezni, hogy ez-e a végleges :wink: :oops: 8) Nekem is rögtön a Gusztáv jutott eszembe, akiknek három szál haja van :lol:
Név: Vivien :lol: Laura, Lara, Izabella (Tiza, ugye, hogy szép :wink: :?: )

Haga :D
Én nem is tartom be, amit mond a dokinéni :oops: Albert nagyon aranyos, s milyen nagy baba már ő is :shock: az első képen nagyon gondolkozott a drága :lol:

Szilva :D
Jó olvasni rólatok! Én azt hittem, hogy te már visszamentél dolgozni :roll: Így még jobb! Mennek a drukkok, hogy mielőtt kettővel lehess otthon! ++++

Tiza :D
Kitartás!! Reméljük, hogy hamar elmúlik az émelygés! Csak csendben jegyzem meg, hogy lehet, hogy tényleg "jogos" a rózsaszín vonalzó :wink:

Bobóka :D
Krisi is nagyon aranyos nagy fiú már! Én is kíváncsi vagyok, hogy "ki" csücsül a pocidban :roll: Gondolom, hogy rád most hatványozottan figyelnek majd, ugye???

Mi jól vagyunk, Marci már kóstolt spenótot (hát nekem nem jött be), de ő megette, ma zöldborsót , szóval az evéssel jól haladunk. Fogunk még nincs, csak a rengeteg nyál. Vasárnap az itthoni mérlegen 7960 gramm volt :lol: de most lelassult a fejlődés, ami azt hiszem, hogy normális :roll:
Nagyon ügyesen ül, de felülni egyedül még nem tud, s nagyrész hátrafelé halad hason. Már néha úgy csinál, mintha négykézláb állna, de aztán mégsem.
Teszek mindjárt egy pár képet...

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Remélem,hogy nem voltam sok :roll:

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Nekünk nagy gondolkodás után a Dorka név maradt volna, de nem Dorkánk lesz, hanem Márkunk. Ez van, de most már azért sem cserélem le a vonalzómat. Persze nagyon örülünk a fiúnak is. Jól van, már 1170 g-nak saccolják, szóval már most nagyobb, mint Krisi 910 g-os születési súlya. Legközelebb 2 hét múlva újabb uh.

Mikor Krisi még hajlandó volt a kiságyban aludni, nekünk is nélkülözhetetlen volt a fejvédő, mert természetesen mindig keresztbe fordult, és beverte a fejét.

Puszi mindenkinek. Hajrá!
boboka4
 
 


Sziasztok!

Sajna nálunk is vége a nyugis éjszakáknak, szerintem a foggal nyüglődünk, bár még egy sincs kint. Első ébredés 1 körül, aztán addig nem alszik el, míg át nem veszem a nagy ágyba :roll: .
Napközben jókedvű, bár sokkal kevesebbet eszik mint eddig.
Már mindenhol feláll, lépeget, és állandón anyán lógna, kár a gatya szárán is :lol: .
Ketten vagyunk, mert apa elment 9 napra Kandába vadászni.:cry: . Ma mondtam neki telefonon, hogy soha többet sehová ilyen hosszú időre, nagyon hiányzik :cry: .
Nagyon szépek a babók :wink:
Kép
Kép
Kép

Kép
mona76
 
 


Haga, nekünk Dani születésétől van rácsvédőnk, és bizony jó szolgálatot tett, még mindig fent van.

Kép
mona76
 
 


Mona :D
Dani is tündérbogár :lol: Mióta adsz neki kiflit??

Bobóka :D
Gratula a kukacoshoz!! Márk, nagyon szép név :D majd a harmadik lesz Dorka :wink: Csak vigyázz nagyon magatokra!

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Haga :D
Fejvédő nálunk is van első naptól, s szerintem lesz még sokáig :) Tényleg, te miért nem akarsz tenni??

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Szilvia kb 1-1,5 hónapja kap kiflit, de nagyon szereti :lol:

Kép
mona76
 
 


Szilvi
Marci nagyon helyes srác! A közös képetek, meg a tesós tetszik legjobban! és egyforma etetőszékünk van:)

Mona
Dani nagyon kis huncut kópé!

Szilva
örülök, hogy Boldi ennyire jó kisfiú

Nálunk csoda történt, Zalánom f8ig aludt :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Mona :)
Nagyon édes Dani baba :lol:

Szilvi :)
Marci baba is nagyon édes :lol: A nyelvnyújtogatós és tejkicsorgós kép haláli :lol:

Brigi megint taknyos és nagyon köhög :(

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


és még ezt is szeretném megmutizni :lol:
http://www.videa.hu/videok/emberek-vlog ... 8UMIlSCqH4

Kép
mona76
 
 


Mona
csúcs ez a video!!!
Zalán 2 mpig nem feküdne a kádban, és tökre keveset beszél

Kép
Kép
emma1976
 
 


Mona :D

Hullajó ez a felvétel. Annaám már tuti nyúlna a gép felé. Őt fényképezni is nagyon nehéz. Egyből jön oda a géphez, és próbálja kivenni a kezemből. Azért néha belegabalyodott aranyom a mondandójába. Tündéri ez a gyerkőc.
Azt akartam kérdezni tőled, hogy láttam adsz már kiflit Daninak. Én is, de engem végig a frász kerülget, hogy nehogy megfulladjon. Néha akkorákat harap belőle. Nálatok nincs ilyen? Simán elnyammog rajta? A babapiskótával is így vagyok.

Tímea
KépKép
KépKép
tímea34
 
 


Mona :)
Mennyire édes a kis manód :lol:

Kifli: nekem rengeteg foga van Briginek, mégis mindentől öklendezik, így még csak nyammognivalót sem tudok a kezébe adni :(

Timi :)
Mindig elhülök, mennyire hasonlít a két csaj. Brigi is mindig odajön, mikor fényképezni akarom, és venné ki a kezemből a gépet.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Mindenkinek köszönjük a dícséreteket! :lol:
Mona :D
Egyszerűen zabálnivaló amit Dani "csinál". Nekünk is ilyen kádunk van, s azt hittem, hogy már nem sokáig tudjuk használni :roll:

Emma :D
Hajrá narancssárga etetőszék :wink: nekem a színe miatt (is) volt ez a nyerő, s hát ez is utazott a repülőn, mert persze, hogy nekem olyan kell, amit otthon lehet kapni :oops:

Timi :D
Engem is már ettől tör előre a frász, hogy nehogy félrenyeljen majd, ha már adok neki darabosat :roll: Az a legjobb az egészben, hogy neked is van már egy nagylányod, nekem egy nagyfiam, s még is parázunk, mint aki soha nem látott még kisbabát :wink: :oops:

Jó éjt!

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Szilvia

Néha olyan hülyének érzem magam. Van egy nagy lányom, aztán ilyeneken tudok parázni. Tök jók a képek. Micsoda helyes nagy
fiad van. Gondolom ragadnak rá a csajok. Akkor simán benne vagytok most a kamaszévekben. :D Gondolom a pici imádja. Nálunk legalábbis ez van. Úgy néz a pici a nagyra, mint egy félistenre. Majd kiugrik a bőréből mikor hazajön a suliból Anett. Imádják egymást.

Tímea
KépKép
KépKép
tímea34
 
 


Én még 3 gyerek után is parázok :oops:

Brigi kajálása kezd kikészíteni :evil: Most már a szopi mennyisége is kevesebb, mintha türelme nem lenne enni :roll: 1 joghurt + némi frutapura gyümipép az össz kajája a szopi mellett. Lassan 1 éves, de nem hogy kiflit rágicsálna, még tisztességes adag főzit sem evett soha, most meg semmit nem fogad el.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok!

Kicsit off....


Van köztetek olyan, aki bérszámfejtéssel foglalkozik? Vagy konyít hozzá valamennyire?
Sürgős lenne :twisted:
Vendég
 


Sziasztok!
Tudom, már régen nem írtam, és köszi Tüncsi, hogy nem vettél ki a táblából, nagyon jól esett.
Valamiért az utóbbi pár hónapban úgy összecsapnak a fejem fölött a hullámok, hogy semmire nincs időm, főleg a gép mellett ülni.

Most éppen tüszős mandulagyulladásom van, elég komolyan, mert 6 napig inekcióra kell járnom, ebből már csak egy van vissza, de még mindig fáj. Sajnos Lénába is jutott valami, mert nagyon köhög, és folyik az orra.

Ezeket leszámítva jól vagyunk, ez a gyereknevelés egy csodálatos dolog, látni, ahogy fejlődik, főleg egy éves kora után minden nap van valami meglepetés, és újdonság.
Az utóbbi időben elkezdett szépen csacsogni, mindent próbál mondani, amit hall, nagyon sokáig az volt a kedvence, hogy tortát ettem, senki nem tudja, hol szedte össze.. :D
Kész kis hölgy lett belőle, annak ellenére, hogy milyen eleven, igazi kislány, nagyon szeret babázni, sokat rajzol, és a kirakó is nagyon érdekli már.
Még csak 12 foga van, de úgy állok hozzá, hogy legalább a felén túl vagyunk, sajnos eléggé megszenved minden egyes fogacskát.
Viszont szerencsére nagyon-nagyon jól eszik, és sokat, ezzel nincs gond, főleg mióta mondja, hogy enni..
Április eleje óta nem cicizünk, nekem egyszerűen kész, elég volt, mivel nem tudtam kialakítani az idők során egy rendszert, hogy mikor váltjuk ki kajával, mert nem hagyta, ezért már terhes volt, hogy félóránként jön, úgy döntöttem, hogy majdnem 1,5 év szoptatás szerintem bőven elég volt, ezért leragasztottam a cicit, hogy beteg. Elég szépen megértette, pár napig nézegette még, és elmaradt. Viszont már nincs leragasztva, és a múltkor meglátta, és meglepetésemre még mindig nagyon örült neki, odajött, de nem kapta be, csak simizte, és hozzámbújt. Nagyon édes volt, viszont azóta csak cicivel tudom elaltatni, kell, hogy lássa, különben nyűglődik. Lehet, hogy majd egyszer megint leragasztom, de most jó így.
Mondanom sem kell, hogy azóta alussza át az éjszakát, mióta nem szopizik, sokkkal kipihentebb vagyok, azóta eszik is rendesen, csak már 6kor veri a hűtőajtót. :lol:

Mona! Nagyon jó a videó, édes Dani, Léna ilyet sosem csinált. Lehet, hogy korán elkezdi majd a beszédet.

Tüncsi!A babához már gratuláltam, a nunishoz még nem, tehát gratulálok, ha nekem mégegy lányom lenne, Linda, vagy Leila nevet szeretnék neki. Nagyon édes Fici(érdekes, hogy nem tudok Rékaként gondolni rá), aranyos a naphemüben is. Léna az övét az első félórában eltörte. :lol:

Tiza! Szuper, neked is gratulálok. Örülök, hogy sikerült megint, és ráadásul mindenféle macera nélkül!!A múltkor lehet, hogy láttalak az Árkádban a fagyizóban, de nem mertem odamenni, mert nem voltam benne biztos, hogy Te vagy, meg amúgy is társaságban volt(ál.)

Haga! Nekünk is nyáron lesz a keresztelő, már régebben beszélgettem a pappal, mikor ablakot rendelt, persze akkor még Léna tervben sem volt, de azt mondta, hogy manapság már minden dolog papfüggő. Mi nem vagyunk összeházasodva, mondjuk megkeresztelve igen, és csak keresztapánk van, keresztanyánk nincsen, de neki nem számít. Állítólag egy keresztelőt nem vesznek annyira szigorúan, mint egy esküvőt. Például ha mi akarnánk templomi esküvőt, akkor a párom volt nejének be kéne vallania a papnak, hogy az ő hibájából ment tönkre a házasság, és neki kéne kérni a megszakítást, vagy feloldozást, vagy mit. Tök baromság, majd jóhogynem azt mondja a papnak, hogy végigkefélte a fél várost, amíg ő kint gürizett külföldön, nem? :lol: szerintem keresd meg az illetékes papot, biztos meg tudtok egyezni.
Szerintem sem gond, hogy jön még tej, nekem 2 hónap után még mindig jön, a sógornőmnek most lesz augusztusban 2 éves a fia, ő 3 hónapig szopizott, és neki is néha jön...
Mi is az elejétől használjuk a rácsvédőt, szerintem szoktasd minnél hamarabb hozzá, mert lehet, hogy később nem viseli el, hogy nem lát mindenhol ki, és akkor lesz pár púpja szegénynek.

Darabos cucc: Énis fulladás parás voltam, vagyok, azt hiszem, 8 hósan adtam kiflit először a kezébe, talán 2 foga volt akkor. Viszont valahol meg úgy érzem, hogy van bennük már valamiféle ösztön, hogy tudják, hogy mennyit tudnak a szájukban feldolgozni.

Nem hiszem, hogy ezentúl mindennapos tag leszek megint, de próbálok majd sűrűbben jönni. Aki a vaterán vásárolt nálam, annak köszönöm a bizalmat, és remélem, mindenki meg van elégedve.
Mostanában nem töltök újakat, mert megint ott tartok, mint tavaly, hogy a 8 év feletti cuccok a nyakamon vannak, és áll benne a pénz. Megpróbálok találni valami más nagykert, ahol reális áron lehet válogatni, és akkor csak 74-110 ig fogok hozni, viszont akkor minden méretből több választék lesz.
Rakok képeket.
Ja, és elfelejtettem írni, hogy természetesen minden baba, édes, és gyönyörű, de olyan régóta nem írtam, hogy hülyeség lenne mindenkit egyenként felsorolnom. Puszi
Kép vidámparkban Kép ébredés után Kép állatkertben kecskét etet:-) Kép naphemüs

tynus12
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok!
Bocsi, hogy nem írogatok és nem említek mindenkit névszerint, de pocsékul vagyok. Sőt napról-napra pocsékabbul. Szinte egész nap émelygek. Csak addig jó, míg alszom, de ha véletlenül éjjel felébredek, akkor is rosszul vagyok. Marci ma éjjel 10 percenként ébresztett, úgyhogy kivagyok.
Hányni nem hányok, de néha már úgy érzem, ha attól kis időre elmaradna az émelygés, még azt is bevállalnám. Ez a terhesség egészen más, mint az első volt.

Szilva :)
Boldi nagyon szép és ügyi. Jó, hogy jelentkeztél. Reméljük kistesó nálatok sem várat magára sokat.

Tynus :)
(Először valami oknál fogva Lénát írtam). Nyugodtan odajöhettél volna az Árkádban. Szerintem engem láttál. Szoktam ott beszélgetni egy barátnőmmel. Léna már nagyon nagy lány. Én is várom, hogy Marci ilyen idős legyen, most még nehéz vele. Állandóan rohangálok utána.

Nelli :)
Nem csodálom, hogy kiborít Brigi evése. A védőnő v. a gyerekorvos nem mond rá semmit? Én már akkor is parázok, amikor Marci nem eszik egyszer-kétszer, pedig általában jó étvágyú. Viszont így sem hízik nagyon.

Mona :)
Nagyon klassz a felvétel. Mi nem tudnánk így felvenni Marcit, mert túlságosan érdekli a kamera. Olyankor rögtön abbahagyja a produkciót és meg akarja fogni. Már egy ideje én is adok Marcinak kenyérhéjat, banánt, sajtot (ezt imádja) stb. de állandó parában vagyok. Ráadásul az utolsó falatot betömi és akkor meg annyi van a szájában, hogy nem tud rágni. Amúgy a 6 fogával nagyon szépen rág mindent. Még az almába is beleharap. Sőt kiköveteli, ha látja a kezemben. Reszelve nem igazán jön be neki.

Kép
Kép
tiza
 
 


Tynus
jó, hogy jöttél! édes a babád! Ezek szerint rendben vagytok, elvonultak a viharfelhők?

Nelli
Brigi is tündérbogár!

Tiza
húha, nem akarok nagyon okoskodni, de elég lánygyanús, hogy ennyire nagyon émelyegsz!

Zalánom egyfolytában ácsorog, de a visszaerszkedést még gyakorolnia kell, vannak nagy zuhanások továbbra is , és akkor nagyon ordít.
Darabos kaját imádja, sokkal jobban, mint a pépeset, ő is a végét tömi be, amitől eleinte megijedtem, és kiturkáltam, ő meg sírt, miért veszem el, mostanra rájötte, ha lassan is , de boldogul vele, szóval hagyom.

Kép
Kép
emma1976
 
 


Tiza

Csatlakozom Emmához. Szerintem is kiscsaj lapul ott a pocódban.Nem irigyellek, én aztán tudom milyen egész nap szarul lenni. Nem akarlak ijesztgetni, csak mondom, hogy nekem a 20. hétig tartott, csak én a napot hányással indítottam, de utána sem lett jobb. A hányinger egész nap megmaradt. Marci ezek szerint már megy, vagy csak én vagyok lemaradva?

Emma

Nekem az a bajom a darabos kajával, hogy Anna nagyon könnyen hányik. Ha rosszul megy le a kaja, rögtön elkezd öklendezni, és akkor minden jön, ami a hasában van. Pegig neki is van már 6 foga, de ugye az mind elől. Rágó foga még nincs. Az elsőkkel meg akkorát tép a kajából, hogy nem győzöm kiszedni a szájából. Persze neki sem tetszik a dolog.

Nelli

Nem látszik Brigin, hogy rossz evő.Írtó aranyos. Kb. ugyanennyi haja van Annának is. Mondjuk engem is idegesítene a dolog, hogy még nem fogad el szinte semmit. Néha így is azt érzem, hogy már sokkal több mindent kéne neki adnom, csak nem merek. Anyukám kiakaszt, ő meg mindent a szájába dug. Virslitől elkezdve, a cseresznéig. Éngem meg a frász kerülget. Kiakaszt.

Anna egyre merészebb a mászkálásban. Már bútortól bútorig halad. Persze úgy hogy az egyikkel még fogja az egyiket, a másik kezével meg nyúl a másik felé. Na, ezt jól leírtam, de gondolom értitek. :D Meg bírnám zabálni. El kezdte fejével inteni a "nem"-et. Majd megpukkadunk a nevetéstől. olyan aranyosan csinálja. A szemével még nem követi a feje mozgását, és hát haláli képet vág miközben bólogat, hogy nem. Egy bohóc. Látja, hogy nevetünk rajta, és akkor még rátesz egy lapáttal.

Tímea
KépKép
KépKép
tímea34
 
 


anya, ebben mi van?
Kép

mosdó? na azt meg kell néznem
Kép

Kép
Kép
emma1976
 
 


Timi :)
Tényleg nem látszik felöltözve rajta, hogy nincs 7,5 kg. Eleve a képeken van egy csomó ruha rajta, meg a pofikája olyan kis kerek, mindegyik csajnak ilyen volt, pedig Dorka mindig vékony volt.

Emma :)
Zalán baba nagyon édes :lol:

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok!

Sajnálom, hogy mostanság elég keveset írogatok nektek, de Sára az első fogait nagyon megszenvedi (legalább is gondolom ez a baj), mert alig alszunk - 6-8x mindig fenn van és alig bírom visszaaltatni. :? Nappal meg alvajárok, nem kicsit. 8)

Tündi :D
nagyon szépek a fiúk a keresztelős képeken! Sok vizsgád lesz most? Hány év van még hátra?

Tüncsi :D
gratula a 2. számú nunishoz! Meglátod, olyan jóbarátnék lesznek! :D Csak addig kell kibekkelni azt a másfél-két évet... :wink: Réka már igazi nagylány. Beszélget már? NAgyon helyes a napszemcsiben. Mi is vettünk tavaly Julcsinak, de nem volt hajlandó hordani. Lassan félidős vagy, hogy rohan az idő. Mozgolódást érzel már? Nekünk Sára majdnem Janka lett, Júliával meg a Lenke és az Emma vetekedett. Fiúnevünk 4 éve változatlan, remélem lesz egyszer egy Sebestyénünk. :wink:

Mona :D
jaj, nagyon helyes Dani. Nagy dumás lesz - tudod, már előre edz, hogy hogyan fogja elcsavarni a lányok fejét. :wink:

Tiza :D
jaj, te szegényke! Tudom, min mégy keresztül: Julcsival a 23. hétig volt iszonyú hányingerem, Sárával csak a 17.-ig, de vele sokat hánytam. Nekem tényleg megkönnyebbülést jelentett utána egy órát. Kekszféléket (sósat), szénsavas ásványvizet, natúr (nem pirított) mandulát tudok ajánlani. Nekem mindig volt a zsebemben kaja, neked meg különösen ajánlott :wink: , nehogy nekem elfogyj, mire hugimegszületik. :wink:.

Nelli :D
látod, legalább elmondhatod, hogy milyen szépen összejött a szopi. Lehet, hogy nem különösebben megnyugtató, de Julival uezt a meccset vívjuk mind a mai napig, pedig ő nem is volt szopista. Kb. 10 féle ennivalót eszik meg, majdnem mindig külön kell neki főzni. Múlt hónapban, már nagyon elegem lett, azt mondtam, lári-fári, tessék rászokni arra, hogy uazt eszed, mint a család többi tagja. Az eredmény mínusz 70 deka lett. :? Máskülönben a szomszédunk kisfia majdnem 3 éves koráig szopizott és 2 éves koráig jóformán egy maréknyi ételt vett magához egy nap, mégis szépen fejlődött, bár a mai napig vékonyka, de mozgékony. Brigi is formás, örökmozgó, vidám kislányka. Remélem, a betegség gyorsan odébb
áll.

Timi :D
Anna milyen helyes a kiskendőjében! Meg nagyon ügyes, hogy már majdnem megy! De jó, hogy Anettel ilyen jól kijönnek. Most már Juliék is kezdenek kommunikálni egymással, bár néha picit (így majdnem fél év után) kezd babás tüneteket produkálni a nagyobbik, meg már most megy az örihari, ha Sára megkaparintja valamelyik játékát. Merthogy kúszik az aranyosom. Hátrafelé, bár még nem teljesen célirányosan. Van is belőle gubanc elég, amikor kiakad, hogy ellentétes irányba halad, mint szeretne. De nagyon édi. :lol: Meg össze-vissza gurulgat. Nekem ez olyan fura, Julcsi "lerakom-ott marad" babaságához képest! :D

Emma :D
szép nagy fiú Zalán, ugye jól látom? LEgalább is a képeken ez látszik! MEg szép házban laktok! :D Nekünk még csak terveink vannak, hogy azt a házat, amit tavaly év végén vettünk meg hogyan fogjuk átalakítani-bővíteni. De már nagyon várom. Csak az a baj, hogy még legalább 4 év, mire beköltözhetünk, pedig olyan éberalvó mindkét gyerek, hogy mindenkinek külön szoba kéne, holott velünk alszanak.

Tynus :D
milyen nagy már Léna is! CSodaszép szemei vannak. Gyere gyakrabban (mondom ezt pont én :lol: )!

Bogáncs :D
hű, igazi kis gömbölyűséges Lencsi babád van! Én is nagyon várom már a papis időszakot, remélem hasonlóan jól fogadja Sára. A kanállal már jó viszonyban van, bár eddig csak anyatejbe csöppentett D-vitamint kapott belőle. Iszonyúan tud lelkendezni érte! :lol:

Hű, remélem senkit nem hagytam ki! :oops: Amúgy jól vagyunk (leszámítva, hogy kevesebbet alszik a kiscsaj, mint a nővére - meg mint amire szegény anyjának szüksége lenne :lol: ). Ügyesedik napról napra, hihetetlen, hogy nincs két hét és fél éves, olyan mintha már mindig is itt lett volna velünk, pedig az elején nekem olyan fura volt, hogy nem csak Julikám van nekem! :D Már Julcsi is teljesen elfelejtette, hogy volt időszak amikor még nem volt hugi. Ha nézegetjük a régebbi fényképeket, mindig kérdezi, hogy a hugi hol van. És ha egy fél napig nem találkoznak, az az első, hogy szalad hozzá. Remélem jó barátok lesznek, nemcsak jó tesók.
Na, befejezem, mert így is kisregényt írtam és már kezdek nem emlékezni arra, mit írtam már fentebb. Nyugovóra térek, asszem.

Jó éjt!
KM

Kép
Kép
kismok
 
 


NA, még ezeket megmutatom. :D

Kép Kettecskén
Kép Reggel két perc alatt lesztriptízelte a ruháját:)
Kép Nagyon lelkes Kép Melegben kalapban

Kép
Kép
kismok
 
 


Sziasztok Lányok!!

Hú, nem is tudom, hol kezdjem, most szép sokat írtatok!!!

Mona :P

Tündéri a Danus, megnéztem a videót is, de vmiért nem volt hang, a gépemmel lehet gáz brrrrrrrr.

Nelli :P

Brigi tényleg nem néz ki soványnak, nagyon cuki, formás!!!

Tynus, Kismok, Timi, Haga, Szilva, Szilvi, Tücsi :P :P :P

Most olyan jó, hogy mind raktatok képeket! Egy igazi élmény nézegetni a gyerkőcöket és gyönyörködni bennük! Tényleg mindegyik szép és tündér és mindegyik másképp!!!!!

Tynus :P

Örülök, hogy jelentkeztél és beszámoltál. Gyere gyakrabban. Basszus Léna már nagyon nagy lány, emlékszem még mikor még egész "friss" képeket raktál róla, meg a szüléstöridre is és már milyen rég volt.
Voltak viharfelhők? Arról lemaradtam... :oops: Írd meg, hogy most mi a helyzet.

Tiza :P

Szegény. Hányingerűzőket küldöm. Nekem Lencivel egyszer sem volt még hányingerem sem, szóval nem irányadó sztem a nemet nézve...
Itt vagyok még ezen a héten is Pécsett, kicsit túlvállaltam magam a múlt héten, nem is volt időm jelentkezni. Ha vagy úgy, hogy belefér egy találka akkor örülök(kedd-szerda-csüt még teljesen jó), ha nem , azt is abszolút megértem. Tüncsi most 30-ig itt van, v. Debrecenben? Ezt nem vettem le pontosan.

Homibogyózzál hányingerre, ha leírod a tüneteidet szívesen mondok szert, v. telefonon is megbeszélhetjük. Hátha ...

Szilvi :P

Én is mondtam már, hogy igen jóképű a nagyfiad( a kicsiről nem is beszélve). Rendes is :wink: :?: Hasonlít rád, nem?

Kismok :P

Jaj, a te kislányaid is olyan helyesek. Már hiányoztál. Jó, hogy írsz.

Csajok!

Ki merre megy nyaralni? Horvátországba bababarát tippeket szívesen fogadok :lol:

Kellene csinálnunk már egy topiktalálkozót! Nem?

Lencsikém is növeszti a fogacskáit, ő csak nyösszent egyet-egyet éjjel, úgyhogy még nem szólhatok semmit olvasva itt a nemalvásokról... Én napi 1, max 2x adok neki mást, mint tejecskét, de azért már szépen elfogadja.

Mindden szépet mindgyájatoknak!!!

Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 


Sára és Juli szuperhelyesek!!!!!!!!

Csajok, mi ez a nagy pangás????????

Kép
Kép
emma1976
 
 


:lol:

Biztos mindenki élvezi ezt a jó időt :lol: 8)
Vendég
 


Én nem élvezem :oops:
Bár ma jobb a hőmérséklet egyenlőre.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Bogáncs :)
Sajna csak most olvastam a hozzászólásodat, mert nem voltunk itthon, így nem is tudtunk volna találkozni. De legközelebb hívj telefonon (azt hiszem megadtam).

Lányok!
Köszi az együttérzést, meg a tippeket. Most még rosszabbul vagyok. Elmentünk két napra kicsit kikapcsolódni. Az első nap nagyon jó volt, hányinger sehol. Másnap duplán visszajött. Egész éjjel is rosszul voltam. Reggel már ökendeztem a kagylóba, de nem jött semmi. Hát remélem nem fog a 23. hétig tartani, mert az kibírhatatlan lenne.

Kép
Kép
tiza
 
 


Tiza :)
Tudom, milyen borzalmas a folytonos émelygés, Briginél én is émelyegtem.
Bejöhetnek a száraz dolgok, a mogyoró, a kóla kis mennyiségben.
Kitartás, ami kell is ebben a melegben! Drukkolok, hogy ne tartson hosszan, csak a szokásos ideig, max. 12 hétig!

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Meg van rá homeos bogyó, nézz utána!

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Nelli :)
Köszi. Majd megkérdezem a védőnőt, úgyis találkozunk a jövő héten. Jön megnézni Marcit meg ha minden oké lesz kedden a dokinál, akkor kapok kiskönyvet is. Tényleg most a meleg sem jó. Amúgy imádom a nyarat, de most ki sem teszem a lábam. Marcit is csak 5 percekre viszem ki, de nem merek hosszabb sétát bevállalni. Igaz, az elmúlt két napban egész nap levegőn volt. Még aludni is a babakocsiban altattam.

Kép
Kép
tiza
 
 


Tiza :D

Szegénykém!!!!! De ezen túl kell esni, előbb-utóbb jobb lesz, addig bírd ki valahogy! Remélem van segítséged Marcinál.

Haga :D

Csak nem ketteskére gyúrtok? (Én Krisi után 2 hónappal estem teherbe)

Barbi kismami hogy vagy?

Puszi mindenkinek. Hajrá!
boboka4
 
 


Boboka :)

Ááá, nem gyúrunk még kistesóra, csak azért csináltam vonalzót, hogy tudjam hol tartok... Ugyanis a naptárba még mindig nem jelöltem be :oops: nem érek rá :lol:


Tiza :)

Sajnálom, hogy ennyire megvisel kistesó! Kitartás!!!
Igaz én csak enyhén émelyegtem, de nekem a Canada-Dry nagyon jót tett, plusz a ropi féle rágcsálnivalók. Most hogy ilyen meleg van, esetleg jégkocka szopogatás, vagy jégkása!
Vendég
 


Tiza :)

Nagyon Boldog Szülinapot :wink:

A legszebb ajándék pedig ott lapul a pocakodban :wink:


Tündék :)

Nektek pedig Boldog Névnapot
:wink:
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: