Új privát üzeneted érkezett!

Mona, merre jársz? Megmutizod nekünk, hogy miket vettetek?

Mia szerintem is babázik már...

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


mia jól van, még egyben, csak nincs netük.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


köszi Virág:)))))

elhiszem hogy elfáradsz ettől a sok rohangálástól!!:(

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 

 
 

Sziasztok!

Nita gratulálok!!!! Valahogy éreztem, hogy Babás vagy...!Nagyon örülök Nektek!!!

Pedi nagyon szépek vagytok! Gratulálok Nektek még egyszer!!!

Szombaton voltunk babázni, Lacika már 10 hónapos, olyan kis huncut!
Bocsi, hogy nem jöttem, de nem nagyon volt időm!

Virág majd 22-én megyünk Pestre vásárolni! De vettem pár body-t a vásárban!

Holnap jövök majd!!!

Szép estét nektek!! Puszi

Kép
Kép

Moncsi
monalux
 
 


köszi mona:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


pedi: Bálint apukájának sok boldog névnapot kívánok!!!

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Majga
Tetszik amit írtál a szopiról. Zalán is mohó, és mindig tejcit akarna. De ha nem kell, nem is veszi el. Néha 4 órát is kibír, ez inkább csak olyankor van, ha sétálunk, és utána meg jól belaszik. De éjjel másfél-két óránkánt. Nem tudok mit csinálni vele. Illetve sétálgathatnék vele, de inkább kap cicit, és aludhatunk, ezáltal ő kap egy nyugodtabb kipihent anyát, és én meg kapok egy jól alvó babát.
Egy a lényeg, legalábbis úgy tudom, hogy anyatejjel nem tudod túl etetni a babát.
Nemcsak éhes, hanem érdemes azt figyelni, hogy te hány óránként iszol, kb fél-egy óránként, na szóval azért kell neki a gyakori szopi.

Dike
56-os bodykat mi már majdnem mindet kinőttük, szóval ha ilyen nagy babád lesz, mint Zalán, akkor nem sok. 62-est sokáig fogja hordani, abból lehet többet is. Inkább legyen laza a babán, mint húgy szorítsa, húzza a vállát.
Textil pelusból legalább 10-et, de lehet többet is. Rugit vegyél sokat, nekünk van vagy 8-10 darab, de mégis jó lenne ha több lenne.
Csinos kismami vagy.

Nita
Szerintem is 3-4 hetesen indul a hasfájás. Zalánnal eddig semmi gond nem volt. De a hétvégén pl. vasárnap nem is volt kakija. És nagyon nyügös is volt vasárnap délutántól másnap délig, amikor végre rotyizott egy nagyot, és már aludt is. De nem nagyon látok összefüggést egyes ételek között. Már őszilét is csak egy pohárral iszok, de nem látok összefüggést, sőt egyik nap nem is ittam, és akkor volt a leghasfájósabb. Meg aznap semmi fűszereset, semmi olyan dolgot nem ettem.
A sokszor kevés szopcsi viszont segít valamit.
GRATULÁLOK!

Pedi
Örülj neki, hogy sok tejed van, sokan mindent megadnának ezért. Nekem kicsivel van több mint amit Zalán kieszik, mondjuk az elején a ritkább szopi miatt én is többnek éreztem, most így pont jó, nem kell fejni, stb.
Helyesek vagytok!
Aranyérre a Mastu is nagyon jó. Én azt használtam. Nekem nem a szülés után, hanem egy héttel utána egy durva szorulás után jött elő (amit a stadalax kétszeri használata okozott). Egy hétig lehet használni, de el is múlt.

Bogárka
Veled mizujs? Nem mesélsz mostanában magadról.

Beze
Nagyon aranyosak a gyerkőcők. És hát Marci egy tünemény.
Az én Zalánom is olyan édes, fiú létére helyes kis pofija van. Ha majd lesz 3. gyerkőc, fiút szeretnék ismét.

Kati
Zalán is hányt, egy napig belefér. Pont addigra el is múlt. Vittem is első nap éjjel a csecsemős nővéreknek, hogy milyen véres-zöldes trutyit hányt. Azt mondták első nap ez normális.

Regit mától én viszem oviba. Zalán végig aludt. Regi is könnyebben kelt. Sokat számít, hogy nem fél 7-kor kel, hanem fél 8-kor. Kétszer szóltam neki, és már jött is ki a szobájából. Addig amíg Zalánt szoptattam, meg én elkészültem nem keltettem fel, de már reggel annyira süt a nap, hogy így nem nehéz felkelni.
Egyébként itt már beköszöntött a tavasz, csicseregnek a madarak, néhány hét és a fák is rügyeznek.
Most megetetem Zalánt, aztán takarítok egy kicsit. Végre van egy kis időm, de azért jó volt, hogy Regi 3 napig itthon volt.
Vendég
 


rita: hasfájás 3-4 hetesen??? hmmmm... cáfolom. bogi tipikusan hasfájós baba. most rengeteget segít az infacol. azóta alszik nyugodtan és nem bőgve ébred, hanem nézelődik. és nyugodtan, kinyújtózva alszik, nem összegörnyedve. (tudom, hogy az összegörnyedés az magzati póz, de ez más volt nálunk) bogi beleremegett a görcsökbe.
én teljesen leálltam minden teával, meg normalizáltam a csoki mennyiségét is, így hátha nem lesz baj tovább.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Sziasztok!

Próbáltam visszaolvasni, kisebb nagyobb sikerrel ment is.

Kati! Köszönjük szépen, aranyos vagy! :wink: Megmondom Bálint apukájának! Nekem is Aventes kézim van, kölcsön kaptam és szerintem egy Isten áldása. Először nekem sem volt jó, mert a csillagocska nem volt rendesen behelyezve.

Csillag! Tegnap csak ketten voltunk Zolival a városban, Bálint aludt, anyósomék maradtak itt vele. Ő egyenlőre nagyon kiszámítható, ezért mertem elmenni, de mivel még én sem vagyok erőm teljében(bár napról napra jobb), így fél óra volt az egész. Kérdésedre válaszolva. Igen, szerencsére Zoli megkapta az 5napot, annyira jó, hogy itt van velünk. Annyi, hogy reggel együtt megreggelizünk és 8as értekezletre minden nap bemegy. Nem lenne neki muszáj, de azt mondta, a saját érdeke, hogy ne maradjon el a melóival. Utána még el szokott menni bevásárolni, ma meg még fodrászhoz akar, így még nem érkezett meg, de már várom!

Mona! Milyen gyönyörű neve lesz a lánykátoknak!

Tegnap itt volt a gyerekorvos, nagyon meg volt elégedve Bálinttal.
Ő is azt mondta, hogy eszem ágába ne jusson felébreszteni, és egyáltalán nem vészes a sárgasága. Sajnáltam Bálintot, mert pont két szopi között jött, és felkeltettük, de az én fiam bizony nem sírt, csak sasolt a szemecskéivel, hogy mi is történik éppen. Utána viszont már nem igen tudott elaludni, de el volt az ágyában. Viszont így du-án 3óránként kért cicit. Uccsó esti szopi 10kor, majd egykor ébredt, legközelebb meg fél6kor. Csak lestem, mert én előbb keltem, mikor megláttam, hogy negyed hat és az én fiam még alszik. Mondjuk most a 6os szopás óta is nyomja. Már várom, hogy ébredjen!

Megírtam a születéstörténetét, majd begépelem, és csatolom.

Kati! Veletek apa nem volt otthon az első héten?

Köszi a tanácsokat aranyér ügyben. Én a Sperti krémet használtam már szülés előtt is, meg a kórházban is. Szülés előtt még egészen jól visszahúzódott tőle, de most már kevés. Védőnő azt javasolta, használjam együtt a kúpot és a krémet, azt hiszem, ez a megoldás.
Gátsebem még egy picit fáj néha, ha úgy ülök, de egyáltalán nem vészes. (Be is vizsgáltam már magam, és kiderült az egyik oldalamon nincs is semmi!) A másikon lévőt meg a kisfiamnak köszönhetem, tehát, ha nem úgy jön a világra, ahogy, lehet, hogy én szülhettem volna gátvédelemmel.
Tegnap keriszülők megvették a pihenőszékünket, hétvégén jönnek. Végül mégis a Fisher Price lett, amit először néztem ki, mert amit utána akartunk, az nagyon nagy lenne.

Rita! Én is úgy érzem, hogy be fog állni nálunk is a tejcsi, ha Bálint többet eszik.

Dike! Én azt mondom, az, hogy kell-e fejned, sok mindentől függ. Nekem annyi tejem volt már a kórházban is, hogy a csodájára jártak a csecsemősök és musz volt fejnem, mert be is csomosódott a mellem. Arról nem beszélve, hogy most is mire Bálint megébred, már csöpög és mint a kőszikla. Azért nem nem fejem ki teljesen, mert az is igaz, hogy akkor még több lenne, és tényleg fárasztó a fejés. A gyerkőcöm szépen elszunnyad én meg állok neki fejni. Még szerencse, hogy eddig ennyire jó alvó. Csak maradjon is így!

pedi
Kalocsa
 
 


Ja, igen még két dolgot akartam.
Kati! Nekem nagyon kevés vérzésem volt/van. Már a kórházban kezdett múlogatni. Ott kaptam minden nap az oxitocin injekciót, amitől nem voltak szinte egyáltalán méhösszehúzódásaim. Amikor aztán elkezdtem szoptatni, akkor éreztem, de nem fájt, és olyankor mindig volt friss vér is a betéten. Amúgy meg már csak rózsaszín. Még aggódtam is, de azt mondták, ez normális. Most még van, de már nem vészes, viszont, ettől még eltarthat több hétig is.

A másik a kg-k. Szülés után azért maradt olyan pocakom, mint olyan 4-5hónaposan. Nem ijedtem meg, tudtam, hogy nem lesz vele gond. A nővérkék is mondták, hogy az csak a megnyúlt hasfal. Viszont kg-im száma 64volt! :shock: Na, annak nem örültem. Amikor hazajöttünk, egy éjszaka alatt, lement a köldököm feletti pocak, most már csak alul van egy ici-pici, és a köldököm is elkezdett befelé menni. Kg-im száma: 61, pedig néha 9kor jutok vacsorához. Szóval, én is azt mondom, ez mind alkati kérdés.

pedi
Kalocsa
 
 


Sziasztok!
Látom itt pörög az élet!
Nita gratulálok!!!!

Velünk semmi változás nincs,kivéve hogy menses megjött és már le is múlt!
Attól féltem,hogy műtét után majd erösebb fájdalmasabb lett,de semmivel nem volt kellemetlenebb,max annyi hogy több volt,mint szokott,de az meg kevésbé érdekelt,csak a cél lebeg a szemem elött,hogy ha itt az idö akkor próbálkozhassunk!!!
Nagyon várom már,és izgulok vajon műtét utáni ciklusban megfoganhat??Anniyra nagy ajándék lenne nekünk ez a baba!!!!!!
Már iszogatom a cickafarkfű teát,és alig várom hogy 20-a legyen mert akkor van ovum :D

Szóval most bevetek minden "trükköt",hogy apinak karácsonyi babója legyen!!!!
Vendég
 


pedi: nálunk sok minden egyformán történik-de ezt már anno gondoltuk is!!! :lol:
az én lánykám is elég kiszámítható, én is simán itthon tudom hagyni vagy az apukájával, vagy az anyósommal 1/2-1 órára. de azért mindig teszek tejcsit üvegbe, méghozzá "tőgymeleget" :lol: :lol: :lol: és akkor elintézek ezt-azt.
zsolti elég sokat volt itthon a múlt héten. csak pár órákra szaladt el. ma például telepítenek egyet, de 3 körül jön is haza.
nálunk is ő vásárol, de már én is voltam. vagy anyósomat hívom fel. mostanság kezdtem csak főzni, de nem bonyolult dolgokat. ma rántottát csináltam, meg rizskóhot.
nekem vérzés szinte elmúlt. már csak inkább barnás truty van.

éééééés!!!! ma voltunk első 10 percet levegőzni!!!
Kép

aztán kiszedtem az overállból, azóta így néz ki!
Kép

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Sziasztok!!!!!

most jöttem haza mert Mátéért kellett menni az ovib mert le esett a libikókáról és felszakadt a fejbőre.....de már jobban van hála égnek..mikor hív az ovónő azt hittem szívrohamot kapok.....


Pedi barnika is nagyjából hasnló időkbe kelt 6.hétig:)

Kati akkor felfruissültél ebben aszép időben:)))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


nita: húúúúúú! örülök, h nem lett nagyobb baja! gondolom volt sírás-rívás-ijedtség?

pedi: még azt akartam, hogy annak örülök, hogy zsolti nem kényszerből volt/van itthon, hanem élvezi, sőt igényli, hogy velünk legyen, hogy kivegye a részét. hozza-viszi bogit. beszélget vele sokat. imádom őket!!!!!

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


először volt nagy ijedtség de mostanra már jobb.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


nita: te meddig adtad máténak az infacolt?

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Máténak 3 hós koráig volt rá szüksége..utána abba maradt neki a pocifájás..........

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


folyamatosan, minden szopi előtt 3 hóig???? :shock: :shock: :shock:

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


nem.amikor nagyon tekergőzött akkor adtam neki a köv etetés előtt.......

Kati megvan még neked ez a szívhang hallgatód?

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


igen, megvan.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


nem adnád kölcsön?????? :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


szívesen kölcsön adom, amíg szükséged lesz rá. én a 11. héttől használtam, mert akkor vettem kb a 22. hétig intenzíven, majd csak hébe-hóba.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


jaj de édes vagy köszönöm:))))))))))))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


HU de pangás van itt is:)
Vendég
 


Kati, nagyon cuki Bogica!
Vendég
 


Nika, Veled mizus?? Melo?? Jarsz meg??
Vendég
 


bogi: igen járok még :):):):)9-13-ig járok most :) jó mert ott vagyok a gyerekkel bár keveset talizunk de mégsem a négy fal közt vagyok itthon :)

nika70
Salgótarján
 
 


Nika, orulok, hogy jol mennek a dolgok. Apa most hetvegen erkezik? Mikor, penteken?

Rita, koszi, hogy hianyolsz, nem irok Magunkrol mert igazabol nincs esemeny, elvagyunk, megvagyunk, jol vagyunk, itt most Ti anyukak vagytok foszerepben, nalam ehhez kepest semmi extra! :wink: :D Sot, az a tipikus, dolgozni jarunk, teszunk-veszunk napok, hetek zajlanak. Varjuk a babasodast es ezen kivul most egyikunket sem erdekel ugy kulonosebben semmi. :wink: :D :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Most csak ezt hoztam! Igyekszem majd holnap jönni, ma már tuti nem. Amúgy velünk minden ok, Bálint egy CSODA!

Bálint születésének története:

Kedves Babanetes nénik!

Én Pécsi Bálint vagyok, 2011.02.28-án 15 óra 37 perckor 3360g-mal, és 56cm-el szüleim nagy örömére megszülettem erre a VILÁGra!

Hogy hogyan is, azt fogom most Veletek megosztani:

Jaj, hol is kezdjem?! Talán ott, hogy anyucim 9hónapon keresztül azt sulykolta belém, hogy természetes úton szeretne megszülni, és lehetőleg időben. Sokszor mondogatta, hogy jó lenne, ha elfolyna a magzatvizem, mert az számára egyértelmű jel lenne arra, hogy ki szeretnék bújni. Aztán azt is sorolta még nekem az én anyukám, ha lehet, pár nappal a kiírt időpont előtt érkezzek, hogy 1nappal se kelljen előbb befeküdnie, mint ahogy én érkezem.
Úgy éreztem nem okozhatok Neki csalódást, így történt, hogy 2011.02.28-án hajnali fél kettőkor “megkopogtattam” a magzatburkot, jelezvén ezzel: “itt az idő anyukám!”
Ekkor anyu szólt apukámnak, hogy indulni kell, majd még gyorsan lezuhanyozott, és hajat mosott.
Fél 4tájban megérkeztünk Szekszárdra, ahol anyut felvették a szülőszobára, ami egy csomó papír kitöltésével indult. Aztán az ügyeletes dr. bácsi megvizsgálta, és azt mondta, hogy szinte zárt a méhszáj, ha reggel 8ig nem jönnek fájások, megindítanak engem a hosszú úton! Ezután azzal a “jó tanáccsal” látták el, hogy addig is pihenjen a vajúdóban. Éreztem, hogy anyukám egyáltalán nem fél, csak folyamatosan azt sorolta nekem: “drága kincsem, ma végre találkozunk!”
Közben feltettek anyu pocakjára egy gépet, ami az én szívhangomat és az Ő fájásainak erősségét mérte.
Reggel fél7kor egy nagyon kedves hangra lettem figyelmes! “Jó reggelt, én Sárika vagyok, én leszek önnel a szülőszobában!” Sárika néni 8kor “megigazította anya “fazonját”. Közben megérkezett Bakó dr. bácsi, Vele nagyon sokat találkoztunk az elmúlt 9hónapban. Megvizsgálta és közölte vele a szomorú hírt, méhszáj egy ujjnyi, erre rá fog menni az egész nap! Éreztem anyun, hogy még ekkor sem tört le, akkor is csak az járt az eszébe, ha ez kell hozzá, hogy lásson, ám legyen!
Ezután kapott egy beöntést, amitől nagyon megkönnyebbült, majd elfoglalta az addigra Sárika által előkészített alternatív szülőszobát. Szúrt neki egy vénát és elkezdte adagolni az oxitocint.
8:45kor megérkezett Berni, anyu barátnője, aki végig mellettünk volt. Ekkor még semmi fájdalmat nem érzett az erős összehúzódásokon kívül. Beszélgettek, nevetgéltek és zenét hallgattak. Közben Berni elkezdte adagolni anyunak azokat a bogyókat, amiket Csillagvirág néni juttatott el hozzá-örökké hálásak leszünk neki érte! Ez így ment délig, Berni ekkor kiment lelket önteni az apukámba, és megnyugtatni, hogy velem és anyuval minden a legnagyobb rendben.
Fél 1kor tért vissza, amikor is Sárika néni megvizsgálta anyut, és azt mondta, a méhszáj még mindig csak bő egy ujjnyi. Anyu ekkor megkérdezte, hogy nem lehetne-e emelni az oxi adagon.
Nem sokkal később visszatért a dr. bácsi is, aki akkor azt mondta, hogy jó indulattal 2ujjnyi a méhszáj, de ha 4ig nem haladunk, akkor irány a műtő!
És csoda történt! Elindultak szépen a fájások, amiken anyunak gázzal enyhítettek. Anyu később elmesélte, hogy a fájásokat ugyanúgy érezte, de két fájás között nagyon jót tudott tőle pihenni. Ekkor már elég fáradt volt, éhes és szomjas is!
Berni kezét szorította, aki végig csak azt sorolta, szorítsd csak Edi, nagyon jól csinálod! Ez nagyon sok erőt adott anyunak.
Nem sokkal később megérkezett a dr. bácsi és Sárika néni, akik szintén azzal biztatták anyut, hogy jól csinálja, de Ő csak azt sorolta, hogy nem érzi, hogy jól csinálná.
Egy idő után megint magunkra maradtunk Bernivel, amikor is anyu egyszer csak azt mondta neki, hogy kakilnia kell,és ezzel a lendülettel elfordult az egyik oldalára, amitől az én szívhangomat nem észlelte a gép. Berni szaladt Sári nénihez, de Ő azt mondta, ez még nem lehet toló fájás. Anyu mégis azt érezte, nyomnia kell.
Du-án3kor megérkezett ismét a dr bácsi, aki csak annyit mondott:
“Editke, egy óra múlva elfelejtjük az egészet!”
Ekkor anyu rettentő boldog lett, főleg amikor Sárika néni mondta neki, hogy még két fájás erejéig szívhatja a gázt, és utána nyomhat. Dr. bácsi közben odaállt mellé, és kérte nézzen a szemébe, elmondja, mit és hogyan kell majd csinálnia. Elkezdődött az utam kifelé. Az első két nyomáskor anyukám kifújta a levegőt, ezért nem tudtam elindulni. Anyukám mondta a dr bácsinak, hogy értette a tanácsot, de nem tudja úgy csinálni. Ekkor Berni, dr.Bácsi és Sárika néni együtt biztatták, hogy menni fog!
Ekkor vmi fényt láttam és gyorsan a fejemhez kaptam a jobb kezecskémmel, amik a következő pillanatban már kint is voltak együtt-bocs anyu, ezt igazán nem kellett volna! Majd következett a vállacskám, és végül a testem. Szóval összességében nyomásra kint voltam.
Anyu azt mondta, neki ez a rész egyáltalán nem fájt, kicsit feszített ugyan, de ehhez hasonló eufórikus érzést még sosem tapasztalt. Rögtön felsírtam, Berni anyu nyakába borult, majd a dr bácsi is.
Ezután már csak azt hallottam:
“Köszönöm Istenem!”- és megpihentem anyum mellkasán a hosszú út után.

pedi
Kalocsa
 
 


pedi: ez annyira gyönyörű volt!!!!!!


én már rájöttem, miért éltem meg "rosszul" a szülést! mert egyedül voltam! zsolti már csak a legvégére jöhetett be. vagyis nem tudtuk, hogy az lesz a vége, de mégis addig egyedül voltam.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Pedi nagyon megható a történetetek!

Kép
Kép

Moncsi
monalux
 
 


Pedi, ez nagyon eredeti es nagyon szep! Olyan Pedis! Megmosolyogtato es ahol kell, meghato! Es konnyed! Jo erzes volt olvasni, koszi!
Vendég
 


Pedi, nagyon szép a történetetek! Igazán megható volt olvasni!

Kati, cukker bébi Bogika! Majd elveszik abban a sapiban! :D Nagyon éééédes!

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Pedi nagyon szép a történet:))nagyon tetszik hogy Bálint szavaival írtad meg:))))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!!!!!!!!!

este erős barnás valami volt a betétemen mára halványabb lett de én már kezdek letenni a babáról:(((((((((
sajnos ez van......:(((((

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita, most az a fontos, hogy ne legyel negativ! Tudod!!!! Mondd Neki, hogy szereted, maradjon!!
Vendég
 


Bogi szeretem nagyon meg próbálok bizakodni de este alig tudtam aludni valamit ......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Jaj, Nitám! Én megértelek Téged az előzmények miatt! De kaptál utrot, nem?

Mindenkinek köszönöm a dicséretet szül.történet ügyben.

Kati! Én abszolút megértem, hogy Neked rossz élmény volt, én azt ki sem bírtam volna, amit Te. De ugye teljesen más szülésünk volt mivel ugye nekem magzatvízelfolyásom volt és fájásaim nem, Neked meg fordítva. Mindkettőnek megvan az előnye hátránya. Mondjuk a dokim azt mondta, "jobb szereti", ha inkább a fájások jönnek előbb és burkot kell repeszteni, de nekem tényleg piszok szerencsém volt a végére.
Annyit teszek még hozzá, hogy végül is a gátsebemet annak köszönhetem, hogy Bálint kezecskéje ökölbe szorítva a buksija mellett volt, és ezek így együtt jöttek ki először, és ezzel a kezével sértett fel, és ezen az oldalon van kívül az egyetlen metszésem is. Ja, és a nyakán volt a köldökzsinór egyszer.

Te Kati! Ahogy visszaolvastam, Te sem sokat pihentél már a múlt héten. Palacsinta sütés, fürdi takarítás. Enyje benyje! Pihenni is szoktál azért?

Én tegnap nem bírtam magammal, estére meg is lett az eredménye. Szóval, mától tényleg szigorúan fekszem, pihenek. 2009 februárjában beállt a gerincem egyik napról a másikra, és tegnap este megint azt éreztem. Tudni kell, hogy a gerincoszlopom alsó része egyenes és nem "S" alakú. Mondták akkor, hogy nekem a terhesség külön jót tesz majd emiatt, mert egy picit előre fogja "rántani" a gerincoszlopomat. Na, tegnap este szopi után, alig tudtam kikászálódni az ágyból. Mostanra kicsit jobb, de házimunka befejezve egy időre az tuti.

pedi
Kalocsa
 
 


Nita, gondolok Rad sokat!!

Pedi, jobbulast es pihenjel!!!!!!!
Vendég
 


Kati
Zalánnál pár napja jött elő, szóval nálunk 3. hét után. De nem minden nap küszködik vele, úgyhogy még azt nem mondanám, hogy hasfájós, hanem, hogy néha fáj a hasa. Ahogy a felnőtteknek.

Pedi
Gátseb nem fog sokáig fájni. A felszívódó varrat szülés után 10 nappal már kezdett kiesni, aztán kicsit szétnyílt a seb is, hívtam a szülésznőt hogy ez még normális-e. Azt mondta megnézi, aztán bementem a szülészetre. Egy dokit is hívott, aki megnézte a varratokat, kívül-belül. Érdekes, hogy a majd 15 napos gátsérüléseim nem is fájtak már a vizsgálatkor. Pedig hogy jobban lásson, jött azzal a nagy eszközzel, amit rákszűréskor használnak. :shock:
Most már szinte teljesen eltűnt, még a külsőnél néha érzek húzódást, de a belsőnél semmi.
Nekem már szinte el is múlt a vérzésem, majd a következő napokban derül ki. Már 4 napja szinte semmi, eddig ennyi ideig nem volt kimaradás. Kb 5 héttel számolok. Reginél 7 hét volt.
Egyébként nekem is gyenge volt. Csak az egy tenát használtam, legelőször, aztán már éjszakaira tértem át, a fürdés után. Mondtam is a csajoknak, ajánlgassák a tena betétet, mert vettem egy csomaggal. Aztán a szobatrásamnak is adtam.
Oxit én is kaptam, hum-bukk az egész, legalábbis semmi fájásom nem volt tőle, de a szurik helyét még most is érzem. A főorvos (aki a szülésnél is bent volt) rendelte el a nagy baba miatt, meg az alkatom miatt.
Az elsőnél nekem sem fájt a kitolás, csak enyhe feszülés és az eufólikus állapot ahogy te is írtad. Na de most, azért ekkora baba tud ám feszíteni, ezt a szülésznő mondta a szülés után. Bár 4 fájásra ez is jó. Regi két fájásra pikk-pakk kint volt.
Sajnos még én is 62 kiló vagyok. :cry: Regivel 1 kiló volt rajtam mikor kijöttem a kórházból, és rá egy hónapjára már semmi. Aztán még fogytam a köv. hónapkban. De ha belegebedek, akkor is leadom. Az ételmennyiségből is kicsit visszaveszek, mert eddig rengeteget ettem, élveztem, hogy este is bátran ehetek, mert nem ég a gyomrom. A másik a mozgás lesz, biztos van valami amit szoptatás mellett is lehet.

Nita
Reginek is szétnyílt a homloka nyáron. Szegénykém úgy félt a röntgentől, de nem mehettem be vele, mert már 14 hetes terhes voltam. Egyébként ott voltunk az esésnél, és amint felállt, ömlött a vér a homlokából, nem gondoltam semmire, csak felkaptam és rohantam be a házba, a fürdőbe. Nagyon megíjjedtünk, mert nem tudtunk honnan ömlik a vér, milyen mély a seb.
Jobbulást neki!

Most lépek, megyünk 1 hós tanácsadásra, meg sétálni.
Fogalmam sincs mit veszek fel :roll:
Hétvégén kénytelen leszek beruházni egy új farmerra.
Vendég
 


sziasztok!

nita: nagyon szorítok Nektek!

pedi: ez nem hangzik túl jól a gerinceddel!

lányok, bevallom, szörnyű éjszakán vagyunk túl. Tegnap Bogit letettük fél8 körül, majd 9kor ébredt, amivel semmi baj nincs is. Na de utána! Az én lányom két órán keresztül üvöltött, bömbölt, ha nem foglalkoztunk vele. Cici nem kellett, pelus tiszta volt, poci nem fájt. Egyszerűen tágra nyílt szemekkel figyelt és várt, amikor szólunk hozzá. Nem volt álmos. Mindegy volt, hogy magam mellé vettem, vagy a kiságyában feküdt. Nagy nehezen éjfélre elaludt, majd 3kor ébredt-ÉS MINDEN KEZDŐDÖTT ELÖLRŐL!!!!! Bevallom, már én is kiborultam és sírtam is, hogy mit csináljak, miért nem alszik. Hagytam sírni is, meg minden.

ja! aztán reggel mindketten visszaaludtunk, majd dörömbölés, kopogtatás, csengetés. Hát a védőnő, gondolta meglátogat. Első kanyarban elküldtem, hogy jöjjön vissza később. Vissza is jött. :twisted:

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Kati, anno olvastam egy olyat, hogy a babak kb. 2-3 max. 4 hetes korukig nagyon jol elvannak aztan rajonnek, hogy sokkal erdekesebb az uj vilag amiben elnek. Es folyamatos odafigyelest igenyelnek, hogy foglalkozzunk velunk. Egyre tobbet lesznek ebren es leskelnek aztan ha ugy tartja kedve bealszik. Azt irtak ilyenkor legyen a gyerek a kozelunkben es minel tobbet foglalkozzunk vele aztan egy idonyi foglakozas utan lehet fozni, pakolaszni stb. nagyon jol el fog figyelgetni de a lenyeg, hogy eloszor vele torodjunk es jatszunk aztan foglalkozzunk a kotelezo dolgokkal magunk korul, igy el fog figyelgetni. Itt a gond az volt, hogy Bogi osszekeverte a nappalt az ejszakaval de majd atall erre is. Persze lehet hulyeseg amit irtam de ezt olvastam itt a neten es gondoltam megosztom Veled hatha segit ez is valamit. Meg ugyis jonnek a tobbiek is.
Vendég
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

nagyon jó volt a 4d, de 1 óráig nézett a csaj, közte tornával, sétával,mert mindig elfordult, és eltakarta a kezével az egész arcát! drágám teljesen átlagos baba egy grafika alapján, 722g és 35 centi,még mindig kisfiú, de nem mutogatta annyira magát:)fejfekvésű eddig:)
hazafele voltunk a Brendonba,kikába, ikeába, mattiba,Auchanbe....nagyon sok mindent vettünk:)))) annyira de annyira elfáradtam, hogy alig bírtam már lépni:)ruhákat,játékokat,kiságy felé forgót, fürdetéssel kapcsolatos dolgokat, pelenkázással kapcs dolgokat,neszesszeres dolgokat,angelcar babőrzőt és légzésfigyelőt hozzá volt pelenkatároló kuka, fogasok, tárolódobozok,cumi,cumisüveg előke meg sok mindent:) a ruhákat már 100szeor átnéztem, gyönyörködtem bennük:)olyan boldog vagyok!:))) bútorokat is néztünk, a kikás tetszett a legjobban, de 240 ezer...:( brendonost,meg a mattba néztünk még egy-egyet. majd még azt nézünk....az nem dőlt el.
holnap megyek barátnőmhöz, aki nagyon sok mindent ad, majd holnap leírom miket kaptam.(nem ruhák) aztán utána összesítek, hogy mik kellenek még.

KépKép
dike
 
 


Sziasztok!

Meg volt az 1 hós státusz. Zalán 5 kiló, és 58 centi. Minden oké, még az oltásokat egyeztettük. 2 hós+prevenar1 aztán 3hós+menjugate1, 4 hós+prevenar2, 5. hónapban pedig már csak a menjugate2. Jó sok oltás, de így ajánlotta a doktornő.
Most meg itt kacarász a kis legényem, de komolyan hangosan, és mosolyog.
Babakocsival mentünk, gyönyörű idő volt. Oviba is bementünk Regiért, most alszik a szobájában, mi meg itt a konyhában, hogy ne zavarjuk, nagyon fáradt volt, elaludt a széken. Nem akart aludni menni, 17 órakor meg jön a keresztanyja, úgyhogy jobb is így, mert nyügös lett volna. Addig én is gyorsan megfőzöm a vacsit, csak főzelék lesz, mindjárt kész.

Kati
Egy-két hétig Zalán is csak aludt, evett, nem sirdogált. Aztán változott a dolog, kevés baba marad utána is "jó baba", a védőnő szerint. Ha pihenni akarsz, magad mellé kell venned. Zalán velem alszik, és mindketten nyugodtak, kipihentek vagyunk napközben. Most éjjel 11-kor szopizott, aztán hajnali 3-kor, és reggel fél 7 ill. 8-kor. Egyébként ha néha hagyod sírni nem baj, valahogy le kell vezetni a stresszt nekik is, csak légy a közelében, ha lehet vedd fel, és öleld magadhoz. Zalán sokszor alszik el a kezemben, kell nekik még a közelség. Most is a kezemben aludt el, és úgy tudtam lerakni.

Dike
Szépek a méretei. A felvételek is nagyon jók, jól látszik.
Érdemes a nagyját letudni most, aztán már a végén csak egy-egy dolgot kell venni, ami eszedbe jut.
Vendég
 


lányok vége:((((már vérzek!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita, nagyon sajnalom!

Rita, orulok Zalan szep mereteihez!:) Milyen fozeleket foztel?
Vendég
 


Dike, cuki nagyon a kis Armin!:)
Szupi, hogy sok mindent meg tudtatok vasarolni!!
Vendég
 


nita! nagyon szorítok értetek!!!!! jajjjj de sajnállak!!!

Csillag! örülök, h megtaláltad a megfelelő szakembert:)

Pedi! de jó h ilyen sok tejed van!örülj neki:) nagyon megható a születéstörid!!!!szééép! vigyázz nekem a gerincedre!

Kati! örülök h múlóban a hasfájása a kicsinek! de gyönyörű baba!!!!!! sajnálom a nehéz éjszakát!

köszönöm a sok infót a babaruhákkal és a szoptatással kapcsolatban!!!!!

Lanyus! én drukkolok nektek!

KépKép
dike
 
 


Nita, :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Ölellek..............

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Nita: annyira nagyon sajnálom :(:(:(:(

nika70
Salgótarján
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: