Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!!!

Úgy tűnik, ez ilyen csatlakozós nap... :D
Én is betoppannék közétek, ha lehet. :oops:
Eszter vagyok, és sok dologban hasonló cipőben járok néhányatokkal.
Mi is nyáron házasodtunk össze(juliusban), és azóta már elindítottuk a babaprojektet. Szilveszterkor épp nem mentünk sehová, és ez remek alkalomnak tűnt, hogy gyakorlatba ültessük a szándékunkat. Úgyhogy már 3. hónapja próbálkozunk, ám eddig hiába :cry: !
Én 3 hónapot hagytam ki a gyógyszerszedés után, mert a dokim ezt tanácsolta. Kb 2 hónapja szedek Elevitet, csak kicsit elkezdtem hízni tőle, ami nyugtalanít, de nem baj, majd szülés után lefogyok :lol: Csak tartanánk már ott, hogy nöekszik bennem egy kis pöttöm :)
Egyenlőre hőmérőzünk, meg ovulációs tesztelünk, és kutatjuk, hogy mikor érik a petém, de egyelőre sajna nem jöttünk még rá. :oops:
Lehet, sőt biztos, hogy nekem is lesznek tudatlan kérdéseim, de remélem, tudtok majd segíteni.
Én is melót keresek, és remélem, találok úgy, hogy csak a próbaidő lejárta után derüljön ki, hogy gyereket szeretnénk, -vagy ha minden jól megy,- várunk. :lol:

Segítsetek, ha tudtok az ötleteitekkel, tanácsaitokkal, tapasztalataitokkal :)

Előre is köszi :mrgreen:

eszter82
Budapest
 
 
 
 


Látom, gyülekszünk!:-)
A lényeg, Eszter, hogy az embernek fognia kell befelé a száját, még véletlenül se szólja el magát, hogy gyereket akar vagy már azt vár. Még a próbaidő után se nagyon, mert esetleg ha sok idő van még szülésig, akkor ki tudnak találni valamit, amivel elválhatnak útjaitok.
Én legalábbis semmit nem fogok mondani, ha sikerül elhelyezkednem.
Kép
Vendég
 


Hát, a kussolás a témáról még menni fog, csak azt nem tudom, hogy alkatilag meddig lehet majd titkolni...
Csak feltűnik nekik, hogy az ember elkezd zsákban járni, hogy leplezze, aztán idővel majd már a zsákból is kidudorodik a pocak...

Annyira pocsék így sunnyogni, de nincs más megoldás. :?

Még jó, hogy az egyetemről nem rúgnak ki azért mert terhes az ember... legalább egy biztos pont :?

eszter82
Budapest
 
 
 
 

 
 

Te hova jársz egyetemre?

Hát, igen, előbb-utóbb úgyis kiderül, főleg, ha az ember tavasszal vagy nyáron kezd pocakosodni, mert akkor még pulcsival sem lehet takarni. Illetve lehet, csak fura negyven fokban kardigánban járkálni.
De szerintem az ember nagyjából tisztában lesz addigra, hogy a munkahelye hogyan reagálna arra, hogy terhes. Lehet, hogy nem egyből az lenne a reakció, hogy begurulnak, hanem hogy normálisak.

Kép
Vendég
 


ELTE ÁJK, de levelezőre. Csak péntek-szombat kéthetente.
Miért? Te is jársz valahová?

eszter82
Budapest
 
 
 
 


Én most fejeztem be Pécsen a jogot!:-) Akkor kolleginák vagyunk!

Kép
Vendég
 


ELTE ÁJK, de levelezőre. Csak péntek-szombat kéthetente.
Miért? Te is jársz valahová?

eszter82
Budapest
 
 
 
 


Átjött kétszer az üzenet.

Te 82-es vagy? Én 80-as.
Sajna eléggé elhúzódtak a főiskolai, egyetemi évek, most meg mindent egycsapásra szeretnék! Remélem, minél előbb sikerül mindent megvalósítanunk.

Kép
Vendég
 


Én is remélem, hogy ez a mindent egyszerre dolog bjön. :D
A kolleginaságtól még kicsit messze vagyok, mert idén kezdtem el, ezelőtt fotó és média szakon végeztem.
De remélem, már csak pár év és belőlem is jogász lesz. Addigra jó lenne, ha 2 gyerkőc is el tudna majd kísérni a diplomaosztóra. :lol:

eszter82
Budapest
 
 
 
 


tyű, hát két vagy akár egy gyerkőc mellett is, kitartást kívánok a joghoz, mert borzalmas, főleg a vége a négy államvizsgával. Most eltörlik a gyed-es kedvezményt, hallottál róla? A kismamáknak is fizetniük kell a tandíjat (eddig nem kellett).

Kép
Vendég
 


Nem tudom mi lesz, de ha arra várok, hogy befejezzem az egyetemet, és dolgozni kezjek, .... akkor sose lesz gyerekünk.
Jó lenne, ha még kb 20-szor meggondolnák magukat a tandíjjal kapcsolatban az illetékesek, és megúsznám ezt az évi 300 000 forintot, de ez van. Ha eltörlik, majd fizetek. Mást nem tudok csinálni. :?

eszter82
Budapest
 
 
 
 


Hát, gagyi az egész. Viszont az is olyan méltánytalan volt, hogy másoktól meg százezreket kaszíroztak be, tkp. másokkal fizettették meg a tanídjakat...
Szerintem meggondolni nem fogják magukat. Ennél sokkal fontosabb dolgokban sem gondolták meg.

Én nagyon örülök, hogy végeztem, s nem kell több időt rabolnom a kedvesemtől. Én nem bírnám ki még egyszer.

Kép
Vendég
 


Majd meglátjuk! :?

Bocsi, de haza jött a Szivecském, úgyhogy megyek, és megölelgetem.
Jó pihit és hétvégét nektek addig is, míg nem fórumozunk újra :D

eszter82
Budapest
 
 
 
 


Ó, akkor siss megölelni! :-)
Majd gyere legközelebb is!

Kép
Vendég
 


Szóval ez történt velünk: Egy új élet naplója nem tudom hányadik rész http://www.babafalva.hu/portal/modules.php?name=Journal&file=display&jid=205

A lényeg, hogy valszeg vírusos torokgyuszi az elején lefülelve, ma már nem volt hőemelkedés, panadolt meg calcimuskot kapott, amitől, meg gondolom a betegségtől jókat alszik, bár enni még (vagy hopgy a túróba írják) mindig sokat eszik, reggel is 4-kor keltünk, de legalább utána hamar visszaaludt. Most séta utáni pihit végzi még a teraszon a drága, de szerintem percek kérdése és éhesen felkiált :). Úgyhogy lépek, még addig talán tudok tenni venni a lakásban.

Pusszantás

kancellárka
 
 


Lányok!!!

A munkáltató csak a terhesség alatt fizet járulékot, akkor is csak a táppénz 1/3-át vagy a szülési szabadságot. Utána már gyed/gyes alatt nem fizet. Viszont a gyed/gyes alatt is jár a szabi és ha vki. visszamegy 3 év után melózni, lesz kb. 60 nap szabija, ami 3 hónap munkaidő és ez már nagyon nem buli a munkáltatónak, ezért nem szeretnek pocist állományban tartani.

kacsa14
 
 


Farthy, Ester, Stell---üdv a csapatban. Mielőbbi pocakodosodást nektek. Jó helyen vagytok, itt sok tapasztalatot lehet szerezni, mindig van olyan fórumos, aki tud segíteni, tanácsot adni.

Kacsának igaza van, amíg otthon vagytok gyed-gyesen, nem kell fizetnie a munkáltatónak utánatok semmit. (én pont ezzel foglalkoztam, bérszámfejtő-munkaügyis voltam, decemberig, azóta itthon vagyok az 5 hetes Mátékámmal.) Egyébként én is pont munkahelyet akartam váltani, amikor a babaprojektet elkezdtük. Tök jó hely lett volna és engem akartak felvenni. De végül nem mertem belevágni (pont a próbaidőbeli felmondás esélye miatt.)Végül Merphy (remélem jól írtam) jött be, nem vállaltam el a munkát és a baba sem jött rögtön - kilenc hónap próbálkozás után lett pozitív a tesztem.

Zsúka
drukkolok nagyon. az hogy menzisen fáj a hasad, még nem jelent semmit. Ha terhes vagy, akkor is lehet ilyen tünet...

Pankaa
örülök, hogy túl vagy az amnion. Kitartás, tudom a finis a legnehezebb. De már csak pár nap, óra!!?? és kezedben tarthatod Emilit! sokat gondolok rád, és mindennap kíváncsian olvasom a fórumot (még ha nem is írok gyakran), hogy mi újság veled.
Üdv
syry

Kép

Kép
syrynx
 
 


Sziasztok lányok!

Megkésve bár, de én is előkerültem…
Mégegyszer szeretném megköszönni nektek a szülinapi jókívánságokat, kép dícséreteket, tényleg nagyon jólestek! :lol:

Csheni :) Nagyon drukkolok neked a holnap reggeli teszthez, aztán ne várass minket sokáig!!!

Junko :) Nálatok mi újság? :?:

Monyó :) Sajnálom, hogy így döntöttél, de azért néha adj hírt magadról, légyszi!

Jucmuc :) Hogy érzed magad? Nálad mikor esedékes a teszt?

Angie :) Gyönyörű szép a házatok!!! :lol: Ne haragudj, de elfelejtettem: hol is építkeztek pontosan? :oops: Kristóf nem ijedt meg a tűzijátéktól, inkább teljesen a hatása alá került, tágra nyílt szemekkel nézte.

Kacsa :) Gratulálok a 36. hét betöltéséhez meg a gyönyörű nagy pocihoz! :lol: Mi együtt alszunk Kristóffal, én max. külön ágyba tenném, külön szobába semmi esetre sem. De neked kell érezni, hogy mit szeretnél.

Kanci :) De jó, hogy dobtál képeket! Nagyon szépek vagytok és Zalán nézése teljesen olyan, mint a tiéd!

Dido! 1. cn. :cry:

Tünde :) Majd meglátod, nálatok mi fog beválni, minden gyereknél más. Kiváncsi vagyok, Rékának fog-e ízleni a sütőtök, majd írd meg, oké? :)

Norwell! Nagyon sajnálom!!! :cry: :cry: :cry:

Zsúka :) Azért amíg nem jön meg, van remény, tudod… mikor tesztelnél?

Pankaa :) Klassz csajszi vagy, hogy ilyen hősiesen bírtad!!!! :lol: :wink: Hogy érzed most magad?

Stell :) Farthy :) Eszter :) Üdv a csapatban!!!!

Évi :) Merre vagytok?

Rólunk: voltunk a fül-orr-gégésznél, Kristófnak kicsit eres a dobhártyája, a mandula miatt nem szellőzik rendesen. Gyógyszert szerencsére nem kapott.
És végezetül: hogyan ne szervezd meg gyermeked első szülinapját: 10:30 fodrászat- először az én hajamat hozták rendbe, aztán Kristóféból is vágtak egy kicsit. Az enyém 3(!!!) órán keresztül tartott, azt hittem, már szálanként tépem ki. :twisted: :twisted: :twisted: 13:45: elnyargalunk a tortáért. Torta kibont, tűzijáték, gyertya, felirat hiányzik. Szuper, sprint egy cukrászdába, tűzijáték, gyertya, felirat beszerez. 14:30 haza érünk, apa elkezdi Kristófot etetni, 14:45 megérkeznek a fotósok (akartam pár profi képet csináltatni Kristófról). Én naiv azt hittem, a gyerek majd játszik, ők meg a tök jó pillanatokat megörökítik. Hát nem. Gyereket beállítják, rémes hangokat adnak ki, hogy odafigyeljen, húzzák, anya besokall, közli a fotóssal, hogy ennyi ne tovább, akkor nem lesz ilyen kép, nem érdekel. 1 óra eltelik, fotósok el, 10 perc szünet, megérkezik két barátunk két gyerkőccel. Kristóf még bírja egy darabig, aztán kiborul, elvonulok elaltani. Egyszer csak nyílik az ajtó, megjelennek anyósék. Sanyi elviszi a barátainkat, meg a gyerkőcöket haza, én itt maradok a szülőkkel. Kb. 18:30 körül mentek el, aztán végre mi is odaadtuk az ajándékokat Kristófnak, akit legjobban a csomagolópapíron levő masni nyűgözött le. És csak hogy jól végződjön a nap, még apával is jól összevesztünk. Bakker, még leírni is sok volt!!!!

Jó éjt mindenkinek!

KépKép

KépKép
timika
 
 


Kép Kép Kép

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Sziasztok!

Nos, hát em vagyok munkaügyes, de tény, hogy a munkáltatónak soha nem buli egy terhes nő. De akkor kérdem én: a terhes nőknek nem kell megélni semmiből? Vagy nem is legyen gyerekük?
A szülés utáni visszemenetelkor járó szabi tényleg jó sok...
A lényeg, hogy ha egy kismama elmegy szülni, akkor a három év alatt is biztosított, mert volt munkahelye. Ha pedig nem volt, akkor három évig nem lesz biztosított, csak ha utána talál magának melót. Sajnos ez nagyon nehéz, mert ha még az eredeti helyére alig akarják visszavenni, akkor egy vadidegen helyen hogy tudna elhelyezkedni?
Na, remélem, csak megmozdul belátható időn belül valami...

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Gondoltam, Panka és CsHeni miatt belesek..., de semmi hír.

...talán majd késöbb... :wink:

Puszó Mindenkinek! (bocsi, hogy nem írok személyre szabottakat... :oops: )
Nagyon szép napot Nektek! :D
Brill Kép

Kép
brill
 
 


...húú, elfelejettem üdvözölni az új akak...

Farthy, Eszter, Stell!
Üdv itt! :D
Kép
Pocaklakót kívánok Nektek minél elöbb! :wink:

Puszó
Brill Kép

Kép
brill
 
 


Újak!

Üdv!

Timi!

Én ugyan még nagyon nem terveztem a szülinapot, de ez szerintem így is marad. Sütök egy tortát, amit ehet, és pancsolhat is kedvére. De szerintem mi lazán fogunk ünnepelni, "nosztalgiázunk", Kinga kap egy kis játékot, és a nagymamik meg felköszöntik hétvégén. Így gondoltam, semmi felhajtás. Ha jó idő lesz talán elnézünk az állatkertbe, vagy Szentendrére. És nem paterolom ki a budiból, mikor medvére vadászok. Neki ez lesz a legnagyobb meglepi!!! És hát mégiscsak az ő szülinapja!!!
:twisted: Majd megírom, hogy hogyan lett :-)

tjuca
 
 


Sziasztok!

Hát még mindig semmi :( Reggel kéne mennem megint amniora, de azóta is barnázok, ma találtam szerintem egy kis nyákdugeszt, de nem vagyok benne biztos, hogy az volt.Reggel megmomdom a dokinak, hogy napoljuk el ezt a vizsgálatot, nem akarom, hogy jobban megsértse, meg befertőződjön, vagy begyulladjon a macera miatt a méhszáj.

Timi!
sajnálom,hogy ilyen zűrösre sikerülta szülinap, de majd akövetkezőnél már rutinosabb leszel. :wink:

Brill!
Köszi az érdeklődést! :D

Újaknak üdv, és minden jót!

Heni!
Teszteltél???Kíváncsi vagyok, gyere mesélj!

Itt nagyon szép tavasz van, megyünk is egy kis sétára, hátha hatásos lesz! :wink: :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok Lányok!

Teszteltem és csak nagyon halkan mondom!, mert bennem van a para a petefészek szúrkálás miatt (még mindig tart): 2 csík! :D Valószínűleg most egy darabig nem túl sűrűn fogok jelentkezni, mert idegroncs vagyok, amíg ki nem derül, hogy jó helyen van-e.... Szóval még ne gratuláljatok, csak szívhang után!

Köszönöm mindenkinek a drukkokat!! :D

Pankaa: neked nagyon sok erőt kívánok a szüléshez!

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Heni!!

OK, nem gratulálok ... de azért nagyon izgi!!!

Hüvelyi UH-val már látszik vmi., ha jó az UH és az UH-s, szerintem mindenképpen nézesd meg és akkor egy picit megnyugodhatsz!!!

Engem is a 31. napon UH-ztak és látszott a méhben a felpuhulás.

kacsa14
 
 


Sziasztok!

Húú, mi ma elmentünk háztűznézőbe! Olyan jó kis házat láttunk. Holnap kikérjük a földhivatalból a tulajdoni lapot. Nálam most ez a legnagyobb izgalom jelenleg!:-) Ha ugyanis megfelelne jogilag is, akkor szinte már biztos, hogy megvennénk. S hogy jön ez ide? Hát úgy, hogy akkor még egy dologgal kevesebb lenne, és már tényleg jöhetne a baba, már mint a próbálkozás év végétől, jövő év elejétől! Olyan izgatott vagyok, ha erre gondolok. Kezdenek rendeződni a dolgok...:-)

Kép
Vendég
 


Heni!

Kép

tjuca
 
 


Sziasztok.Nem tudom majd mennyit tudok lenni,mert melóhelyen ilyen témában netezni necces, de igyekszem felszökni néha.
kérdezhetek valamit? Ez most butaság lesz, ezért bocsi!
Szóval mikor érzi magáról a nő, hogy kész az anyaságra? Ha tele van rettegéssel és félelemmel, akkor még nem kész rá?
stell
 
 


Stell!

Akkor, mikor felteszi magának a kérdést, és egyáltalán foglalkoztatja. Először azért félsz, mert nem vagy anya. Aztán azért, mert van egy pozitív teszted és jaj mi lesz, utána meg azért mert megszületett és mi van akkor most ilyenkor... :lol: Szóval ez normális. Eyg nő, aki még nem kész az anyaságra, nem is gondolkodik ilyesmin, hanem tanul, pörög, bulizik. Aztán mikor bekattan, akkor hirtelen kell neki AZ ALFAHÍM, meg egy fészek kis fiókákkal. Az enerdzsit meg adja majd az Isten.

tjuca
 
 


Jó reggelt!

Stell!

Nem, butaság, amit kérdeztél, jó kérdés!!!

Én spec. az éreztem, hogy nagyon-nagyon akarok babázni!!! Aztán, hogy a babázáson túl ez némi kötöttséggel is jár, pl. nem akkor ruccan el az ember sétálni, amikor ő akar vagy nem akkor tv-zik, amikor ő akar, hanem amikor a bébi engedi, az már más kérdés. Ebben igyekeztem nem belegondolni ...

Kérdés az, hogy mitől félsz? Milyen rettegés van Benned? Mert azért ez így relatív. Félhetsz attól, hogy jó anya leszel-e, félhetsz attól, hogy fel tudod-e adni a régi életed, szabadságod. Szóval, szerintem erről írj picit részletesebben, hgoy mitől is félsz és biztosan tudunk majd Neked mondani vmi. okosat!

kacsa14
 
 


Sziasztok!

Ez elég érdekes téma szerintem is.
Emlékszem, évekkel ezelőtt, mikor még egyáltalán nem akartam gyereket, volt egy-két necces hónap, mikor fogtam a fejemet és csináltam a tesztet. Persze, negatív lett szerencsére, de megfordult a fejemben, hogy mi van, ha terhes vagyok. És érdekes, amennyire még nem akartam akkor gyereket, elképzelni se tudtam volna, hogy elmenjek a kórházba, és elvetessem. Hiszen az a pindurka, kiben bízna, ha nem bennem? Én meg vetessem el, mivel erőfölényben vagyok? Sose!! S valószínűleg, ha nem ia akartam volna gyereket, de terhes lettem volna, a végén a világ legboldogabbja lettem volna, ha megszületik... szerintem az anyaság csodás dolgokat tud kiváltani egy nőből...bár még nincs gyerekem, de valahogy érzem ezt.

Kép
Vendég
 


Heni!

Csak halkan örülök.:):):):) Nagyon nagyon boldog vagyok.:):):)

Panka!

Gyere mesélj, hogy mi volt hétvégén? Izgultam érted nagyon.:)


Magamról csak annyit, hogy 31. nap de még semmi, bár még mindig szúrkálódok és fáj a derekam.

Üdvözlöm az új tagokat.:) kívánom, hogy mielőbb babásak legyetek.:)

zsúka
zsúka
 
 


Jajj, Kacsa! De aranyos vagy, hogy nem tartasz butának és elmondhatom mi foglalkoztat. :)
Hát összetett ez részemről. Van egy gazdasági oldala. Érdekel mennyi pénzből jön ki egy kicsi havonta? Elő tudjuk e majd teremteni,mert jelenleg nem, de nem tudni később vajon igen e. És mi lesz, ha egyedül maradok majd vele, mert mondjuk a férjem elhagy, biztos, hogy esélytelen leszek felnevelni, hacsak rá nem megy a lakásunk, mert a családom nem tud ennyit segíteni.
A másik a lelki oldala. A kérdések a szokásosak, jó anya leszek e, jó embert tudunk e nevelni majd belőle, le tudok e mondani az olvasásokról az a tvzésről, a pihenésről,migrén alatt el tudom e látni őt stb. A férjem jó apa lesz e mert mostanában még a kutyával is türelmetlen. És érett e már rá,hisz ő olyan fiatal.
És egy gyakorlati oldal. Le tudom e küzdeni a pánikbetegségemet, amit a hányás okoz. És meg tudok e birkózni a terhességgel és a szüléssel, mert rettegek a fájdalomtól,még egy injekciótól is.
Ezek a legfontosabb kérdéseim.
stell
 
 


Jó reggelt!

Nagyon szépen köszönöm azért a halk gratulálciókat! A dokim ezen a héten szabin van...Ilyenkor nagyon nehezen telik az idő! Akkor nyugodnék meg, ha már látnám a gyönyörű babácskámat szívhanggal!

Kacsa: jó lenne kukkolni, de most még dokim sincs...

Zsúka: neked nagyon drukkolok! Te is szúrkálsz?

Lányok: ugye 0 az esélye, hogy mégegyszer méhen kívüli legyen? Főleg tökéletes HSG után...


Stell, Farthy: üdvözöllek közöttünk! Mielőbbi babásodást nektek!!

Puszi mindenkinek!

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


csheni!
Köszi! Remélem, hamar összejön, ha nekiállunk!

Kép
Vendég
 


Heni!

Esélyeket nemt udok! De bízni kell!!! Mikor lesz dokid?

Stell!

Ami a gazdasági oldalt illeti, ebben sosem lehetsz biztos! Azért mert most keresel x ft-ot, az nem jelenti azt, hogy holnap nem megy csődbe a melóhely. Szóval ebből nehéz kiindulni. Továbbá, bár sokan azt mondják, hoyg a pénz nem számít. Én igenis azt mondom, hogy de számít! Mert én szeretnék azért normális körülményeket teremteni a gyereknek, nem elkapatni + mindent megadni neki. De nem is számolgatni a filléreket, hogy vajon most futja-e egy csokira, állatkertre vagy játékra.
Hogy a férjed elhagy-e megint nem tudni ... Erre szintén nincs recepet ...

A lelki oldal megint más. Ezekre én is kíváncsi leszek. Mert az Uram sportoló is, reggel úszik, este fut, biciklizik, hétvégén verseny, edzés. Hát babóő mellett ez nehezebb lesz. Vagy visszább vesz a tempóból és velünk lesz, vagy próbál mindkét oldalon megfelelni és darabokra hullik, vagy sporotl ezerrel, mintha mi sem történt volna. Nem tudom. Majd kiderül, ha már itt lesz Pöttöm ... TV, olvasás, stb. szintén csak akkor derül ki. Türelem és társai is. Én Uram is nehezen kezdett kommunikálni a pocakkal, mostmár azért többet simizi, de pl. még mindig nem igazán beszél hozzá. Kicsi babát sem sokat látott még, el sem tudom képzelni, hogy millyen lesz majd egy bébivel. De úgy gondolom, hogy mindezek nagy része majd akkor dől el, mikor először meglátja, kézbefogja, mikor először rámosolyog a lánya ...

A Te félelmeidre pedig csak annyit tudok mondani, hogy világ életemben irtóztam a szúrástól. Még gimi alatt is, nagy lelkierő kellett egy vérvételhez. Aztán az élet úgy hozta, hogy a baba miatt többször kellett mennem vérvételre, szerencsére mindig jól csinálták, így már nem félek! Hányni szintén utáltam, de ki nem? Már a hányás gondolatától is remegés jött rám. Aztán a sors ezt is megoldotta, mert szűk 3 hónapig hánytam és a végére már belejöttem. Kaja ki, orrot kifúj, szájat töröl, fogat mos és megy tovább ...

A terhesség engem is megviselt, olyan értelemben, hogy sokat fájt eleinte a hasam, mindenen aggódtam, ha vmi. újat éreztem, úgy bántam magammal, mint egy hímestojással, nehogy bármi baj legyen. Bevallom, nem voltam rá felkészülve, hogy ez lehet ilyen problémás is lelkileg, hisz sokan csak a csodálatos érzésekről beszélnek. Amik megvannak, de ugyanakkor, ha a nő fogékony a pánikolásra, akkor tele van a 9 hónap aggódással is. Ezzel szerintem jó, ha tisztában van az ember. Inkább jobb tudni a nehezét is, mint utána koppanni ...

Szóval összességében azt tudom mondani, hogy ugyanezek a félelmek megvannak szerintem mindenkiben is, de ezek egy részét előre nem tudod befolyásolni és a terhesség is rengeteg új érzést hoz, amit megint csak nem tudsz előre.

Én most pl. azt érzem, hgoy nem akarom, hgoy kibújjon Timcsa, mert akkor vége lesz a belső pocakmasszázsnak. Ugyanakkor nagyon-nagyon akarom már látni!!! És valahol a lelkem mélyén tudom, hogy abban a pillanatban, hogy kibújik, megváltozik a világ ... De csak sejtéseim vannak erről, álmaim, de a valóság abban a percben kezdődik, ahogy kicsusszant a kisember!

kacsa14
 
 


Heni!

Nincs másik doki, akihez el tudnál menni egy UH-ra? egy kicsit megnyugodnál és igen 0 az esély, ne is gondolj rá.:)

Igen, szúrkálódok és az idegtől félóránként járok pisilni. Visszanéztem az eddigi ciklushosszaimat és volt egy 32 napos júniusban és egy 33 napos novemberben. Ez utóbbi lehet, hogy nem mérvadó, mivel előtte kaptam choragon tüszőrepesztőt és jól bekavart. Ennek hatására 20 napos peteérés nélküli ciklust produkáltam és az utána lévő ciklusom volt a 33 napos. Amúgy pedig az 1 év alatt 27-30 nap között mozgott a hossza.

zsúka
zsúka
 
 


Sziasztok Lányok!
Gyönyörű szép hetünk lesz (időjárás szempontjából legalábbis).

Stella! Farthy! Eszter!
Kép
És mielőbbi babásodást nektek!

Farthy!
Értsem a nevedet szó szerint? :)

CsHeni!
Én is csak halkan!
Fogalmam sincs, hogy mennyi az esélye, de nagyon bízzunk benne, hogy 0. És ha elmennél más dokihoz? Hátha a te dokid tud javasolni megbízható orvost a távolléte alatt. De persze, jobb türelmesnek lenni, és megvárni a sajátodat.

Zsúka!
Nagyon drukkolok! Kell Heninek egy társ!

Panka!
Veled mizújs? Gyanús ez a nagy csönd. Remélem, a nyákdugót láttad, és az majd hozza magával többit. Ki fog híradózni? Kacsa?
Vendég
 


Angie"

Milyen szép üdvözlés! Köszönöm!

Ui.: láttam valamelyik képen a házatokat! nagyon szép lett!

Kép
Vendég
 


Köszönöm Kacsa! Nagyon aranyos vagy és nagyon elgondolkodtattál. Szóval akkor ez jó hogy mindenkinél természetes, és mindenki fél szinte mindentől.Annyira jó, hogy ilyen kedvesen válaszoltál!Nagyon köszönöm! :wink:
stell
 
 


Angie!

Igen, én fogok. De egyelőre még nincs miről ...

kacsa14
 
 


heni!
Kép a többit majd a doki után!

Kép
Kép
norwell
 
 


Zsúka!

Mikor volt az a barátcserjés ciklus? Én nagyon izgulok, hátha. Bár azért az a láz nagyon nem hangzott jól.

Lányok!

Nekem most olyan erős volt pirkó, mint szülés után. Múlt vasárnap óta most múlt el, de volt olyan, hogy nem mertem Kingával kimenni sétálni, mert óránként pelenkáztam magam. :shock: Monjuk Junikbébi megmondta, hogy jön az áradat :-)

Angie!

Függönybolt van a Rákóczi út elején. A Grand hotellel szemben, a hátad mögött a Keleti. Fincsi áraik vannak, de ott mindent megkapsz, amit csak szeretnél, és egy köpésre (zebrányira) van egy Máthé méteráru bolt, ami színtén nagy kínálattal bír. Szerintem elég sok függöny van a KIKAban is, érdemesott is szétnézni.
Ha szabin leszel nincs kedved találkozni?

Évi???????

tjuca
 
 


Farthy!
Örülök, hogy tetszett. Na és a neved? Honnan származik?
Köszönöm a ház dícséreteket.

Norwell!
Nagyon tetszik az új vonalzó. Kende úrfi hogy van?

Kacsa!
Pedig már annyira reménykedtem. Mondjad neki, hogy lépcsőzzön fel az emeletre párszor, és mozogjon intenzíven (már amennyire tud). Hátha az beindítja.

Stell!
Én nem éreztem ilyeneket, mivel én már elég öreg vagyok (35), és az időkorlát miatt csak a gyerek lebegett a szemem előtt. Úgy vagyok vele, hogy ha az, akinek nem tervezett gyereke születik, az is gondját tudja viselni, akkor én miért ne tudnám felnevelni. Különben is a szeretet a legfontosabb. A pénz, és egyéb anyagi, tárgyi dolgok mind mellékesek. És ha már ezek a gondolatok foglalkoztatnak, akkor nagy baj nem lehet.
Vendég
 


Juca!

Múlt hónapban.
Meg is lepődtem rajta, hogy a következő hónapban 17. napon volt rendesen a tojásfehérje, utána rá két napra megmértem a hőmet és 36.8 volt, úgyhogy nagy valószínűség szerint meg volt a peteérés. Most meg itt szenvedek a félóránkénti pisivel és feszít az alhasam és sík ideg vagyok. Annyira szeretném és akkorát fogok csalódni ha nem lesz semmi.:( Pedig az eszemmel tudni kellene, hogy elvileg annyira de annyira kicsi az esélye. 39 fokos láz, előtte barátcserjés hónap, ami ugye jól megkavart és az is lehet, hogy felfáztam. A reggeli hőm tegnap és ma 37.0 volt.
Csak bírjam ki ezt a pár napot.

zsúka
zsúka
 
 


Angie!

2-on laknak, úgyhogy lépcsőzik!

De szerintem jön majd lassan és beszámol maga is!

kacsa14
 
 


Zsú!

17+1 a biztonság kedvéért +14 =32 Tehát szerintem még mindenképpen várj egy-két napot. Miért fáztál volna fel?

tjuca
 
 


Angie!

Szívesen lennék a párja Heninek.:)

Juca!

Én is így számolom és amiért elkezdtem reménykedni az az, hogy a II. fázisom az elmúlt 3 hónap hőmérőzése alapján nem volt hosszíbb 11 napnál. Most viszont már tuti, hogy a 13. napnál tartok és ez meglep. Na mindegy be is fejeztem a nyűglődést, mert megint csak agyon kombinálom a dolgot és így az égvilágon nem lesz semmi.
Köszönöm mindenkinek.:)

zsúka
zsúka
 
 


Sziasztok!

Köszi a hiányolást csajok, itt voltam ám minden nap többször is a háttérben, de nem volt kedvem írni :oops: :oops: :oops: Ilyen még nem történt velem, de egyszerűen nem ment az írás... Talán majd most visszajön az ihlet :)

Heni!

Drukkolok nagyon! És örülök nektek :) Ezúttal tuti minden rendben lesz!

Stell, Farthy, Eszter!

A legjobb helyen jártok, ha jó kis bagázshoz szeretnétek tartozni :)

Zsúka!

Azért ezek a hők+tünetek szerintem okot adnak bizakodásra... Húúú, tisztára fel vagyok dobódva :)

Csajszikák, lesül a bőr a képemről, hogy megint felvetem a kérdést, mert tudom, hogy kb. 1000-szer kiveséztük, de akkor nekünk még nwm igazán volt aktuális, és nem jegyeztem meg... Apukáknak milyen vitaminokat adtok? Rémlik valami cink, E-vitamin... Segíííííccccsetek lééééccci :oops:

És még valami: jövő héten egyik nap nem pótoljuk be a múltkori elmaradt talit nálunk? Kb. 4-5 anyuka, vagy anyuka-jelölt, és a kölycik férnek el :) Mondjuk szerda? Vagy igazából bármelyik nap jó, délelőtt és délután is. Aki egészséges, azt szeretettel várjuk :)

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: