Új privát üzeneted érkezett!

Juca!
Köszi az infót, de nem győzött meg a vizsgálat szükségszerűségéről.Azért, mert ÉN úgy érzem, hogy nincs gond, kvázi jogosúltsága a vizsgálatnak.Petrsze megérzésekre nem lehet alapozni.És igen, aki doki lesz vszleg, az már vizsgált, de az is brutál volt, de nem a keze miatt, hanem mert én vagyok érzékeny.Ráadásul az ödéma nem csak a végtagjaimra terjed ki, hanem lentre is,a mi csak fokozza az érzékenyésget.
Du. még felhívom a szül.nőmet,megkérdezemaz ő véleményét is, de egyre inkább hajlok arra, hogy a holnapi kihgyom, hétfőn úgyis menni kell terhes gondozásra, és kedden esetleg ha kell, akkor az amnió.
Csakhát nem rólam van szó, hanem a gyerekemről, ezért is nehéz a döntés.Most úgy érzem, hogy az orvosok a saját védelmük érdekében csinálnak vizsgálatokat, és nem számít, hogy a nő mit érez, és hogy tényléeg kell-e, csak a rutin számít.Azért is gondolom így, mert csak holnap töltöm a 40. hetet, é már egyből amnió?? Miért nemlehet várni egy páér napot vele?De lehet ez itteni szokás.
Szóval nem könnyű a helyzet.Még filózom a dolgon.És ha "csak" ennyi kell neki, hogy elinduljon, akkor enélkül is el fog, csak kicsit később.Most így gondolom a dolgokat.Nem tudom, de belül nagyon úgy érzem, hogy nem kéne beavatkozni, ilyen vizsgálatokkal sem.De ez csak az én érzésem, és mi van ha tévedek??
Na majd lesz vhogy...
Köszi még 1x.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Panka!

Én is pont így gondolom, DE csak egyszer legyen baj, azt már visszacsinálni nem lehet. Már írtam, hogy egy munkatársamnak emiatt halt meg a fia.
Mondjuk a Margitban ez volt az utolsó, előtte uh, flowmetria, stb. Nekem már a 36. héten 3. fokban érett volt a lepény, szóval izgult az orvos nem is alaptalanul. Amúgy csak túlhordáskor csinálja, és akkor sem rutinból, hanem mindent végigzongoráz előtte, és ha rendben, akkor csak a 42. héten csinálják. Azért kérdeztem, hogy még nem vagy nyitva? Méhlepény? Magzatvíz mennyisége? Ezért nem értem, mert ha minden OK, akkor én is hívnám a szülésznőmet.
Abban viszont biztos vagyok, hogy volt előzménye, hogy miért tették bele az etikettbe :-(
Szerencsére a lánynak már van egy egyéves kislánya, de csak képzeld el, minden rendben 9 hónapig, és akkor egy kicsi banánhéj :-( (Szent Imre azóta még két csajt engedtek úgy túlhordani több, mint két hetet az ismerőseink közül, hogy nem csináltak sem flowmetriát, sem amniót csak ctg-t. Szerencsére nem volt baj, de érted, ha lett volna? És ez az Imrében "rendszeres". Ott szült az a lány is, akinek meghalt a fia tüdőgyusziban két héttel szülés után. :-()

A durvaságra sajnos nem tudok mit mondani, és sajnos a vizenyőt sem kell bemutatni :-( Mindenképpen próbálj lazítani, és ha magától nem mondja az orvos, hogy mit csinálj, akkor szólj, hogy mondjad hogyan tudsz együttműködni! Erre már nem lehet akkora tapló, hogy nem mondja.

tjuca
 
 


Zsúka: volt sajnos a méhen kívüli terhesség miatt. Kezdték egy pungálással, laparoszkópia, hasműtét és küret! Azt hiszem full extrás szolgáltatást kaptam..Emlékeim...:sajnos csak összetetten tudom elmesélni, az önálló laparnál nem tudom miként mennek a dolgok...Bekötöttek egy adag infúziót, majd műtő, ahol szúrtak két vénát és maszkkal altattak..A lapar része: egy cm vágás a köldököm gyűrűjében, 3 kapoccsal "varrtak össze"...Gázzal feltöltöttek hozzá, ami ameddig nem távozott a testemből, elég szúrkálós érzést adott egészen a válamig. Olyan, mintha jól beszorult volna a levegő..Viszont 1 nap alatt teljesen kiürült...A vágás meg nem is látszik egyáltalán....Most egy kicsit érzékeny volt, de szerintem a front miatt... Az a része nem fájt.....A hasvágás jobban fáj :roll:

Most már szerencsére kevésbé szúrkál a hasam, mert a doki adott valamilyen kúpot...Azóta jobb a helyzet...Köszi a drukkot vasárnapra!!

Mikor lesz a te laparod?

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 

 
 

Juca: Szent Imrés tapasztalatom sajnos nekem is van :cry: :cry: :cry:

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Juca!
Megkérdeztem a szül.nőt, azt mondta, hogy reggel azért menjek be, és mondjam meg a dokinak, hogy mit gondolok erről, és lehet csak egy nst-t csinálnak.Magzatvíz átlagos, lepény 38.héten 2. fokban volt érett, a flow. eredménye is tökéletes volt, Emili pörög odabent mint a riglispil, szóval ezek után nem érzem úgy hogy gond lenne.
Szóvalmegpróbálom halogatni a dolgot, amíg lehet.Tudom, hogy lehet gond is, ezért a dilemma.De majd holnap többet tudok.
34. héten, mikor befektettek,akkor a méhszáj c 1000 volt, kézi vizsgálat alapján.Most is ez a doki lesz, aki akkor vizsgált.
De biztos, hogy mondani fogom neki, hogy mondja el mi van, mielőtt bármit is csinál, én is azt szeretm,ha tudom lépsről lépésre, hogy mi fog történni.Csak ha azt mondja 1 ujjnyira van nyitva, akkor megcsinálja, és lehet akkor is fájni fog.Hülyén hangzik, de most remélem, hogy zárva van. :?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Panka!

Így már más a leányzó fekvése. Remélem tudod halogatni a dolgokat!!! :-)
Biztosan nem lesz semmi baj. Elővettem a kiskönyvet. Aszongya: 36. hét 3. fokban érett lepény. 2111 a méhszáj, ödéma, fehérje, 150/80 vny. ezek után a 39. héten néztemeg a magzatvizet, addig még volt egy UH, de akkor már erős feh. viz. 150/90. Azért ezek az előzmények, nem olyanok, mint a Tiéd!

Ne pánikolj, nem lesz baj. És mondjad a dokinak, hogy mondja mit csináljál. Az enyém mondjuk mindig mondja, még a hüvelyi uh-nál is, most le a popót, sóhajtson...taratattataratta :-) (Egyszer volt, hogy úgy gyomortükrözött egy pasi, hogy nem szólt egy szót se, csak lenyomta a csövet, nekem meg a szemem gúvadt ki, nem is jól nyletem, és bedagadt a torkom, meg még kicsit vérzett is. No comment :-( Azóta hozzám csak úgy nyúlhatnak, ha kommentálnak. A bevett duma pedig: kérem mondja mi fog történni, és mit csináljak, hogy jobban közre tudjak működni. Eddig csak egy helyen kellett, amikor kifordult a bokám, és a második orvos közelített egy izével. Vigyorgott, majd közölte, hogy nem csinál semmit a műszerrel, az egy másik betegnek kell, ő csak megnézi a bokám. :twisted: Húúúh a fogorvosom is mindent kommentál, mint most felheylezem a szorítógyűrűt, ezért nem fog szeretni, persze addig sem szerettem, de hadd éljen illúzióban :wink: )

Többiektől bocs az offért.

Heni!

Hát gyanítom, hogy nem egyedi az eset az Imrében. Amennyi jót, legalább annyi rosszat is hallottam sajna.

tjuca
 
 


Heni!

Köszi az infókat.:) Szerdán reggel megyek egy vérvételre és a doki megnéz mégegyszer meg a leleteimet. Ekkor fogja megmondani, hogy melyik nap kell befeküdni. Valószínűleg 19-e vagy 20-a lesz.

Most a 28. napon vagyok és fáj a pocim meg a derekam, úgyhogy tuti, hogy meg fog jönni, de a tesztel nekem várnom kellene a 33.napra, mert utána lehetne esetleg valami/valaki.

Drukkolok nagyon Neked!:)

zsúka
zsúka
 
 


Írogatós kedv még sehol ... :roll:
Igaz, a témához sem tudok nagyon hozzászolni (még).

Inkább dobok egy (régen igért) képet a házikónkról. Tegnap előtt készült, amikor még ilyen szép volt az idő. Fű, meg kerítés még a jövő zenéje:
Kép
Vendég
 


Juca!
Köszi a segítséget, remélem jól alakulnak holnap a dolgok!

Angie!
nagyon szép a házatok!Belső képeket is kérünk! :wink:
Nyáron majd lesz fű is. 8)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Csatolok egy rendhagyó pocakfotót! :lol:

Kép

kacsa14
 
 


Kacsa!

Stílszarűen csőrt vártam volna, de így is szupi :wink: :lol:

Panka!

Mindenképp írd meg mi volt!

Angie!

Nagyon szép a házatok! Ez az idő... bedepizek. Ja és tényleg küldj belső képeket is! Te is ápr. 1-el lépsz le? Mert én is ezt csináltam, bejött :-)

tjuca
 
 


Anige: nagyon szép a házatok!

Kacsa: Neked milyen gyönyörű, formás pocid van!! Gratulálok hozzá!! Én is ilyet..... :D

Zsúka: nincs mit! Köszönöm a drukkokat! Kíváncsi vagyok mit mond majd a dokid!

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Kacsa!
A csőrt majd odaképzeljük :)

Panka! Juca!
Megpróbálok bentről is készíteni képeket, csak azzal az a gond, hogy megint kell egy hónap, amíg eszembe jut, hogy vigyem el apuékhoz a gépet a képek feltöltésére. A mobilommal viszont benti képeket nem igazán tudok csinálni, mert nincs elég fény. Ezt a kintit a mobilommal készítettem. Azért igyekszem.

Juca!
Igen, április 1-el lépek le. Addig féllábbal is kibírom, főleg úgy, hogy a 19-i héten nem jövök, sőt előtte ott lesz a hosszú hétvége. Azért már várom. Lesz tennivaló bőven. Anyagvadászat, varrogatás, vásárolgatás, készülgetés... A függönyöket még nem sikerült megvarrni, a babadolgokat pedig azért nem tudom, mert nem találtam még jó mintájú textiliákat. (Esetleg, ha valaki tud olyan boltot, ahol van választék, azt nagyon megköszönném, mert eddig én nagyon silány kínálatra leltem eddig.)

MINDENKINEK kívánok nagyon kellemes hétvégét. Én holnap nem jövök dolgozni.

Puszó,
Vendég
 


Ja, még valami!! Panka! Drukk, drukk, drukk, hogy Emili meglepjen a hétvégén egy jó nagy kakis pelenkával :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Csajok!

Ígérem, jövő hétre csinálok csőrt is! :)

Angie!

A ház nagyon csinike!!!

kacsa14
 
 


Angie!
Köszi!Majd szólunk, ha elfelejtenéd a képeket! :wink:

Juca!
Természetesen beszámolok.

Holnap is dolgozik a párom :( És a klinikán is munkanap lesz, ez az én vesztem. :evil:

Kellemes 7végét kívánok én is!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Lányok: aftára mit lehet, ha egyenlőre kérdéses van-e pocaklakó?

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Heni!
Tantum Verde öblögető, vagy Glikosept ez egyógynövényes.De a férjemnek nem használ semmi :( Remélem Neked igen, és elmúlik hamar! :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!

Ez a nap egy katasztrófa :( , majd szétmegy a fejem, pedig már vettem be quarelint.
Ráadásul megjött, nem tudott volna vasárnapig várni, hogy 13-án legyek a 3. napon, és esetleg aznap meglehessen csináltatni a vérvételt is :?
És ez a szemét idő is, átázott a cipőm ahogy jöttem haza, és ma különben is minden rosszul sikerült :( Ilyen egy tipikusan sz*r nap :( :evil:

Anikó!
Javítanál égyszi 1 cn-re. És a ciklus hosszaimat is átjavítanád 27-29.

CsHeni!
A glikoseptet nyugodtan használhatod, nekem annak idején azt adta a doki.

A mai naptól sokkal jobb estét és éjszakát kívánok Mindenkine, és bocsi, hogy most nem olvastam vissza, holnap pótolom.

dido
dido
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a részvétnyilvánítást. Holnap lesz a temetés... Kende marad a mamival itthon, mert még eléggé köhög...

Panka!
Nekem volt amnioszkópiám... Az első elég kellemetlen volt, mert fogszim sem volt, mire számítsak, persze mondták, hogy ilyen meg olyan lesz. A második már egész kibírható volt, felkészültem rá lelkileg, és tudtam lazítani. Többre nem volt szükség! :)

Dido!
Remélem, jobb napod lesz holnap! Küldöm a pozitív enerdzsit: ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Zsúka!
Remélem, a fájdogálás másnak a jele... ;)

Angie!
Nagyon csini a házatok, belső képet is!!!

Kacsa!
Jó ez a pocikép! :D

Most lépek, mert még nem zuhiztam...

Puszi mindenkinek!

Kép
Kép
norwell
 
 


Jó reggelt Lányok!

Panka: nagyo drukkkolok a mai naphoz neked!!! Milyen fura: betöltött 40. hét...Nem semmi! Gratulálok hozzá!!!
Köszi a tippet!!

Dido: sajnálom az 1 cn-t! :( Köszönöm a javaslatot!

Mindenkinek szép szombatot, bár az idő nem túl sokat segít!

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Norwell!

Azt mondják, hogy egy nő megérzi, hogyha terhes. Hát én sajnos nem érzem magam annak. Fájdogál a hasam és a derekam is majd le akar szakadni. Igaz még nem jött meg és a 29. napon vagyok és reménykedni kellene, hogy addig amíg nem jön meg.............
Nagyon rá vagyok készülve a jövő hétre és a vizsgálatokra.

Dido!

Sajnálom.:(

Heni!

Ezerrel mennek továbbra is a drukkok.:)

Angie!

Gyönyörű a ház.:)

zsúka
zsúka
 
 


Zsúka: húúú, nem is tudtam, hogy a 29. napon vagy! Mikor akarsz tesztelni? Köszönöm a drukkot, én meg neked küldök 2 csíkos tesztet!

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Sziasztok!

Dido!
Sajnálom a tegnapi rossz napot, sajna ismerős, néha van ilyen.De remélem mára már jobb a kedved, és szerencsés napod lesz! :D

Heni!
Afta múlik már?

Zsúka!
Én sem éreztem magam terhesnek, de mondjuk nem is akartam beleélni magam, a csalódás elkerülése végett.Szóval amíg enm jön meg, addig bármi lehet! :wink:
Ja, nem akarlak felcsigázni, de van itt egy pár olyan kismami, akik rákészültek a vizsgálatokra, de már nem volt rá szükség! :wink: :D
Hátha ez jó jel.

Ági!
Hogy vagy?Tessék beszámolni, kíváncsiak vagyunk! :D

Hát megvolt az amnio!Nagyon féltem, csöpögött a zoknimból a víz, remegtem mint a nyárfalevél,mikor bementem.Mondtam a dokinak, hogy nem szeretném, meg hogy félek tőle, stb.Erre mondta, hogy előbb megnézi, hogy nyitva vagyok-e, és csak akkor csinálja, mert másképp nem tudnak tájékozódni a baba állapotáról.De ha enm akarom, akkor alá írom a papírt, és mehetek.Na gondoltam, hogy a kézi vizsgálat az belefér, legalább megtudom, nyitva vagyok-e vmennyire.Szerencsére nem fájt, majd mondta adoki, hogy 1111 a méhszáj.Lefertőtlenítették vmi cuccal, és a kacsán kívül nem éreztem semmit!!! :D Még az sem volt most kellemetlen.
Szóval nagyon megkönnyebbültem.Mondta közben az asszisztensnő, hogy ne remegjek :shock: Jó mondom, könnyű azt mondani!
Legközelebb hétfőn kell mennem. :(
Utánnam is volt egy kismami, akinek ez volt az első ilyen vizsgálata, az is remegett, mint a kocsonya, de bekiabáltam neki a vetkőzőből, hogy ne féljen, nem olyan rossz! :D
Erre az asszisztensek megörültek, hogy végre vki nem ijjesztgeti a kismamákat 8)
A lényeg,a magzatvíz tiszta!Szívhang jó.
Szegény Emili is nagyon mozgolódott közben, biztos érezte a feszültségemet. :?

A nagy megkönnyebülésre vettem gyorsan magamnak egy csomó péksütit, amit most be is falok! :lol: 8)

Szép napot, aki dolgozik, annak kitartást!

Puszi.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Panka!

Köszi a bíztatást.:) Sajnos amit érzek ez a szokásos mensi előtti fájdalom és ebben a hónapban mivel a férjem lázas beteg volt nincs is nagy esélyünk, vagy egyáltalán nincs. Gondolom ilyenkor leállnak teljesen a mozgással ha a szervezet a lázzal küszködik.
Na szóval a vizsgálat után bízom, hogy hátha eredményessek leszünk.:)
Örülök, hogy jól vagytok mindaketten.:) Ha majd jön a szép napsütés, majd akkor jön ki Emili is.:)

Heni!

Egyszer volt 33 napos ciklusom, ezért addig nem akarok.
zsúka
 
 


Panka!

Ez a beszéd! Egy hős vagy! Mondtam, hogy kellemetlen, de ha nem feszítesz be, akkor túlélhető. A lényeg, hogy Emilivel minden rendben!
Péksütire irigy, de majd találok okot :-)

tjuca
 
 


Sziasztok!
Szeretnék csatlakozni hozzátok,ha lehet.A nevem Niki, tavaly augusztusban házasodtunk össze a férjemmel.
Erdeklődni és szemlélődni jöttem ide a fórumra,mert szeretnénk idén belevágni a babprojektbe.
stell
 
 


Pankaa: ügyes voltál nagyon!!!A doki nem mondta,hogy mikorra várható a szülés?

Zsúka: soha nem lehet tudni! Akkor még 4 nap? Egyébként én sem nagyon reménykedem, mert reggel óta görcsöl a hasam...Elvileg holnap meg is fog jönni..

Stell: Isten hozott a topikban! Mielőbbi pocakosodást!

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Juca!
Köszi!Péksütit küldök fénypostával. :D
Még csak kellemetlen sem volt, nem éreztem semmit, nem is feszítettem, sóhajtozni sem kellett.Reméelm a következő is ilyen lesz.vagyis hogy nem lesz rá szükség :D
Bocsi a drámázásért, de legalább nem voltam felkészületlen.Jobb félni,mint megijjedni. :wink:

Zsúka!
Nem feladni, nekem is volt ilyen tünetem.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Köszi szépen csheni!Heni a neved amúgy?
stell
 
 


Heni!
Nem, csak annyit, hogy bármikor. :? Nem mintha ezt nem tudtam volna. :wink:

Stell!
Kép
Mielőbbi babásodást!Mióta próbálkkoztok?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!

KanciNiki!
Jó hogy írtál magatokról. Zalán nagyon édes kisfiú :D

Norwell!
Sajnálom a Nagyidat, őszinte részvétem.
Remélem Kende már joban van, de azért küldök gyógysimit a buksijára.

Timika!
Kristóf nagyon édes kisfickó :D és micsoda csoda játékokat kapott :D .
Remélem nem lesz semmi komoly baja :!:

Junkó!
Köszi, már kedden megyünk.
Lassan már Nálatok is aktuális lesz a kontrol, nem?
Jó síelést Nektek, mert ha jól olvasom akkor most ott vagytok.

Pupy!
Sajnálom az 1. cn-t :(
Úgylátszik ennek a hónapnak együtt indulunk neki.

Heni!
Köszi.
Nagyon drukkolok Neked vasárnapra :D !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nem akarsz egy-két napot várni, hogy késsen? Vagy Nálad óraműként szokott jöni piri? Nálam sajna van egy pár nap amíg játszik velem :?

Zsúka!
Köszi.
Nagyon drukkolok Neked, hogy ne legyen szükség a vizsgálatokra :D !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Angie!
Nagyon csini lett a házikótok. Biztos nagyon szerettek benne lakni. A benti képeket én is nagyon várom.

Panka!
Köszi!
Szóval túl vagy rajta, nagyon ügyi vagy :D és megtudtuk a lényeget is, hogy minden rendben odabenn Emilivel.

StellNiki!
Üdv. közöttünk :D és mielőbbi pocakosodást kívánok Neked.
Mikor tervezitek pontosan indítani a projektet? Ha esetleg van konkrét kérdésed csak nyugottan kérdezz, valaki biztos tud majd válaszolni :D

Visszaolvastam a többi témát is, de igazán ezekhez én még nem tudok hozzászólni, bár remélem egyszer eljön az is :D

Rólunk:
Ma már sokkal jobb, beletörődtem ebbe a fránya mensibe is :? most már csak azon izgulok, hogy kedden esetleg le lehessen venni a vért is, és ne keljen egy hónapot várni rá.
Szerintetek a hónap eleji vért csak a 3. napon veszik le vagy még az 5. nap is belefér?
És a Kaáliban lehetséges egyáltalán, hogy a konzultáció napján már megcsinálják az 1. vizsgálatot is? Vagy lesz még egy plussz hónapunk :roll: ?
Képzeljétek az utóbbi 2 hónapban a ciklus 2. felében olyan erős hányingerem volt, hogy teljesen becsapott :evil: , szerintetek ez mitől van? Mert, hogy pont mostanában nem igazán vizsgálom a tüneteket, hiszen már a Kaálira készülünk, na és Csaba eredményeivel meg nem is bízhatunk semmi sponánban :(

dido
dido
 
 


Sziasztok!

Panka egy kis helyreigazjetnék kérni!!!

ÉN NEM VOLTAM BENNED!!!!!!! :lol:

kacsa14
 
 


Na, ez nem jött össze, szóval HELYREIGAZÍTÁST akartam kérni ...

kacsa14
 
 


Szia Dido!

Még nem kezdtük el a póbálkozást. Először körüljárjuk a témát,bár a döntést meghoztuk. :)
Még 3 havi gyógyszerem van, azt beszedem, aztán kb. 3 hónap pihi,közben megcsinálok néhány méregtelenítő kúrát,és a férjem is, és megpróbálok leszokni a kávéról. És aztán október körül kezdünk neki a tervek szerint próbálkozni. De lehet, hogy a hónap végén abbahagyom a gyógyszert. Még nem tudom pontosan. Olyan tudatlan vagyok.Nincs ismerősöm,se senki,akitől kérdezhetnék,így jöttem ide kérdezni,olvasgatni,okosodni.
Ne haragudjatok meg ha butaságokat fogok kérdezni!!!! :oops:
stell
 
 


Niki!

Jól tetted, jó helyre jöttél :D
Szerintem amit így a projekt előtt érdemes megtenni az az, hogy kb. 3 hónappal már a próbálokzások előtt érdemes elkezdeni valamilyen magzatvédő vitamint szedni, vagy Folsavat. Általában Elevitet szoktak javasolni (én is azt szedem :D ), de van másfajta is, csak annak most nem jut eszembe a neve :oops: .
És szerintem nem árt megbeszélni a nőgyógyászoddal is, már csak azért is, hogy hány hónap kihagyást javasol az utólsó gyogyi beszedése után.
Kívánom, hogy ha már pontosan eldöntöttétek, akkor ne kelljen sokat várnotok a pocaklakóra :D

dido
dido
 
 


Stell!

Elég hasonlóan vagyunk mi is! Én júliusban hagyom abba a gyógyszert, és mi is csak év végén, jövő év elején állunk neki próbálkozni. Én is okosodásképpen jöttem erre a fórumra:-)

Kép
Vendég
 


Jajj de jó,más is van hasonló helyzetben!!!Örülök Neked Farthy.
Te írtad, hogy egy jó melóhely kell és indul a projekt? Mi a férjemnek keresünk egy jó helyet,mert ahogy olvasom itt a gyed mértékét, egy normálisan kereső férj nélkül esélytelen. De ha erre várunk ebben a világban sose lesz baba. Így inkább rábízzun magunkat a Jóistenre,mert ahová ő bárányt ad, oda ad legelőt is.
:) Remélem senki nézetét nem bántottam most meg, csak így érzek. :)
stell
 
 


Stell!

Ugyanígy vagyok én is!:-) Nálunk nekem kellene munkahely. Igaz, a párom fizetésével is ellennénk, de én nyugodtabb lennék, ha nekem is lenne egy munkahelyem, hogy legyen gyedem, és ahova esetleg vissza lehessen menni, ha a gyerek már óvodás. De mi se várunk a végtelenségig. Idén év végén, illetve újévben nekiállunk csinálni a gyereket. Addig csak sikerül a meló. Ha mégse, akkor is babát csinálunk. Mert különben mikor lesz gyerekünk? Már úgy várom, hogy nekiálljunk!
Látom, hogy akkor ezek szerint nemcsak mi vagyunk ilyen cipőben.

Kép
Vendég
 


Sziasztok Steel és Farthy!

Nekem van egy tuti tippem a babásodásra:

kezdjetek új melót, tuti rögtön jön a gólya!

Én 3 év után végre találtam egy jól fizető melót és bébike már 1 hetes (azaz még csak az érőben lévő pete) volt a pocakban, mikor a melót kezdtem ...

Az persze más tészta, hogy rögtön, még próbaidő alatt repültem is melóból, mikor kiderült. De még így is azt mondom, hogy inkább foganjon a baba hamarabb, minthogy kivártuk volna a próbaidőt (utána már nem rughatnak ki) és utána esetleg hónapokig, évekig kell várni ...

kacsa14
 
 


Kacsa!

Hogyan derült ki próbaidő alatt, hogy terhes vagy?
Utána el tudtál még helyezkedni?
Szerintem is az lesz, amit te írsz! Amint állapotos leszek, felhívnak egy helyről, hogy menjek be:-)
De amúgy olyan szánalmas ez az ország. Azért kirúgni valakit, mert terhes... netán az illetőnek nincsen gyereke? neki csak a munkaviszonya van? Szemetek.

Kép
Vendég
 


Táppénzre mentem, mert nem bírtam dolizni, fájt a hasam és utána el is kezdtem hányni. Szóval, ha akartam volna dolizni, se tudtam volna titkolni ...

Igen, elhelyezkedtem, be vagyok jelentve és fizetem a járulékot ..., ill. fizettem 1 hóig, most tpn vagyok.

Mondjam azt, hogy előző melómból az esküvő utni 1. munkanapomon rúgtak ki, mert tudták, hogy babát tervezünk ...
És már felvételinél is fekete pont, ha nem leszbi és steril vagy ...
Igen, sajna ilyen világban élünk. Ha fiatal vagy, nem kellesz, mert nincs tapasztalatod + gyereked. Ha már tapasztalt vgy, akkor meg azért mert vagy nincs még gyereked, vagy van, de kicsi és a kicsi gyerekkel csak baj van, ha meg már idősebb vagy, akkor meg rusnya vagy és a kutyának sem kellesz ...

No, én most az anyaságot választottam, ha minden jól megy, jó pár évig nem is szándékszom más melót végezni ...

kacsa14
 
 


MEKKORA SZEMÉTSÉG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ezért kirúgtak?
stell
 
 


Hát, igen, tapaqsztalom én is ezeket. Fiatal vagyok, hol a tapasztalat? Van tapasztalat? Hol a gyerek? Nincs? Akkor viszlát. ha van? Akkor azért viszlát. Ha minden stimmel, akkor a végzettségem magas. Ha az se magas, akkor nem szakirányú. Ha szakirányú is, akkor nincs felvétel. Ha van felvétel is, már betöltötték.... és így tovább. És akkor én ennek a sok bunkónak a kénye-kedve szerint tervezzem a saját életünket, és hogy mikor lesz babaánk?
Amint elhelyezkedek, én se fogom törni magamat, mert ez a társadalom nem érdemli meg. Terhes leszek, aztán rászakadhat a munkáltatóra a sok járulék, amíg én gyereket nevelek. Ha meg nem jön össze a meló, akkor ott egye a fene!

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Befejeztem a mai napra a munkát.

Anikó!
Javítanál kérlek a táblában? A mai a 3.cn.
Köszönöm!
Nagyon jól sikerült a 4D-s kép a vonalzód alatt. :)

Stell!
Üdv közöttünk!
Kívánom, hogy úgy sikerüljön a babaprojekt, ahogy Ti tervezitek! :)

Angie!
Nagyon klassz a házatok! Lehet, hogy már írtad csak én felületesen olvastam, de meg szabad kérdezni, hogy hová is költöztök?

Kacsa!
Annyira jó ez a pocakmintázat! :)

Panka!
Úgy tűnik Emili nagyon jól érzi magát odabent. :) Amúgy Neked a terhesség előtt 28 naposak voltak a ciklusaid?

Egy dolgot szeretnék kérni Tőletek!
Nagyon kedvesek és aranyosak vagytok, hogy együtt éreztek az emberrel, amikor bejelentkezik az 1.cn-nel, de most arra kérlek Titeket, hogy esetemben inkább ne írjatok erről. Jelen állapotomban úgy érzem sikerült túllépnem rajta és inkább próbálok csak előre nézni. :)

Mindenkinek jó hétvégét! :D

Sziasztok!

Kép
Kép
tina82
 
 


A munkáltatónak kell járulékot fizetni a szülés után?Én azt hittem nem kell a gyed alatt.
Jajj de tudatlan vagyok!
stell
 
 


Stell, ez által leszel végig biztosított. Épp ez nem biznisz a munkáltatónak. Hogy fizetnie kell egy olyan személy után a járulékokat, aki nem dolgozik, mivel szülési szabin van. Rosszabb esetben még kell valakit a helyére felvenni, tehát az ő fizetését és járulékait is kell fizetni. Ebből a szempontból megértem a kisvállalkozásokat. De hogy egy multi vagy egyébként nagy szerv miért csinál ebből akkora patáliát, azt nem értem.

Kép
Vendég
 


És ilyenkor mit lehet tenni?Már ha dolgozol meg minden és a munkáltatód megtudja, hogy terhes vagy?
stell
 
 


Na, sziasztok mára végeztem!
Puszi,mindenkinek és köszönök minden infot!
stell
 
 


Ha normálisak, akkor semmi baj nincs.
Ha terhesség miatt rúg ki, akkor elég bátor, mert eleve kell lennie indokának, ha meg csak úgy kirúg, akkor tudja, hogy úgyse pereled be.
Egyébként ha határozatlan idejű szerződésed van, akkor köteles végig fizetni a járulékot, és ha visszamész dolgozni, köteles visszavenni. Az persze más kérdés, hogy egy-két hónapon belül majd kirúg, ha akar.
Ha határozott idejű szerződésed van, és mikor lejár a szerződés, és te pont akkor vagy szülési szabin, akkor kifizeti a járulékokat, de már nem köteles visszavenni dolgozni. van, aki éppen ezért folyton egy hónapos szerződésekkel foglalkoztat embereket... nehogy véletlenül gyerekáldársa adja a fekét az, aki nála dolgozik.

Amúgy lehet pereskedni is, de nem biztos, hogy megéri.
Kép
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: