Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Timika!
Köszönjük a képeket!Nagyon aranyos Kristóf, ahogy vigyorog újszülöttként, és amikor már a tortájának örül! :D Nagyon jó a kutyusos guruló "szekér", vagy mi a neve? :roll: :lol:
Sajnálom, hogy megint fáj a kis fül, remélem nem lesz komoly, és hamar rendbejön.

Norwell!
Hogy telt az éjszaka?Jobbulást kívánok Kendének!
Nem vagyok(vagyunk) frontérzékenyek ezek szerint. :?

Mindenkinek kívánok boldog nőnapot!
Kép

Ma nagyon depisen ébredtem. :( Hajnalban fájt a pocakom, de elmúlt,mint mindig. :( Már nagyon kivagyok ettől az egésztől, a reménykedéstől, várakozástól.Aztán ha van vmi, akkor meg az is elmúlik.Már lezdek beletörődni, hogy csak 2 hét múlva lesz babám,a mikor úgy rángatják majd ki belőlem.Addig meg járhatok 2 naponta arra a hülye amniora. :cry:
Szóval most nagyon el vagyok keseredve. :cry:
Mostanra nagyon öszegyűlt bennem afeszültség, és csak bőgök.
:cry:
Úgy látszik nekem nem szülés utáni, hanemelőtti depim van. :?
Remélem utánna nem lesz, letudom most. :wink:
Bocsi a negatívkodásért, de jól esett elmondani.A férjem is próbált vígasztalni, de az még jobban idegesített.
Szerencsére itt még süt a nap, remélem az majd felvidít egy kicsit.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Ja, és nálunk a túlhordás családi vonás, a nagymamám anyukámat, anyukám meg öcsémet vitte túl. :? Úgyhogy már nem is reménykedem. :(

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Panka!

Ugyan már, az vesse rád az első követ, aki nem csinálta ugyanezt. Én csak azért morcizok, mert ezt a szülésznők csinálják. Nekem az orvosom amit mond úgy van. A szülésznő a 36. héten azt mondta, hogy akkor mostantól meg is szülhetek, mert olyan állapotban vagyok. Az orvos meg csak nézett, és mondta, hogy ő már az első alkalommal megmondta, hogy május végi lesz a baba. Neki volt igaza (most is szinte napra megmondta mikor jön meg). Ezzel persze a szülésznő csak bogarat tesz az ember fülébe, és nehezebb elviselni a már amúgy is nagyon nehéz utolsó napokat. Menjél sétálni, és igyál egy kis alkoholt. Lazítja az izmokat. Ha meg akar születni, akkor megfog az alkoholtól, ha meg nem, nem lesz semmi baja. Koraszülést nem okoz, csak, ha már van valami, beindítja. Meg egy kicsit vidám leszel tőle! :twisted: Fel a fejjel, tudom, hogy ez a legnehezebb rundó, menj ki, és sétafikálj, olvass újságot, vegyél kakaóscsigát, vagy mittomén. Élvezd ki az utolsó napok ilyen sanyarú kis örömeit!

Puszka!

tjuca
 
 

 
 

Sziasztok!

Sajna most nem tudok mindenkinek írni, de nagyon drukkolok nektek, most főleg Jucmuc jár az eszemben, aztán rohanok.

Amiért jöttem:

Panka drága!
Tudom milyen nehéz, én is ebben a cipőben jártam. Az utolsó 3 hetet bőgtem végig, sokszor keltem hajnal 2 körül rendszeres fájásokra, de elmúltak. Nálink anyukám a tesómat és engem is 42. hétig hordott. Amiért te szerencsésebb vagy, hogy egy babád van. Látod nekem nem engedték túlhordani őket, mert ikreknél veszélyes, ezért is szívtam meg. Szeretnék egy pici segítséget nyújtani, mert ezt a feszültséget nehéz elvilselni. Pici babaád mindenképpen lesz. Ami viszont bizonyatott, hogy minél tovább vannak bent a gyerekek a pocakban, annál nagyobb születéskor az agy barázdáltsága. Nálunk a babák nagyon okosak, intelligensek, minden dokinéni dícséri, sőt a többi anyuka is. Megnyugtató az is, hogy a babák sokkal nyugodtabbak lesznek éjszaka, látod nekünk átalusszák az éjszakát. Egy tanácsot viszont adnék, ha elfogadod: ha még császárra is kerülne a sor (de nagyon szurkolok, hoyg ne így legyen, de ha mégis), akkor kérd meg a dokidat, hoyg hagyjon vajúdni, hogy a picike felkészülhessen a kijövetelre. Nagyon szurkolok, hogy minden rendben legyen. Depi lesz utána is 3-4. napra egy sírógörcs szerűség és utána 3-4 hétra egy hosszabb, ha lesz egyáltalán. De ma már én vagyok a legboldogabb, és cseppet sem bánom, hogy a babaák bent töltötték azt az utolsó napokat, mert már beszélgetnek, 1 hónapja kezet lábat nézegetnek, szóval úgy fejlődnek, ahogy kell. Puszi :D

Lányok!
Tegnap túlléptem a napi 900 gramm anyatejet :D Erre örömünnepet is tartottunk. Kép
A lányok már alig esznek tápszert, ezért el kell gondolkodnom a K-vitamin pótlásról is. köszönöm mindannyiótoknak, akik elláttak tanáccsal :D:D:D Szívesen adom tovább, ha szeretnétek.

Timika!
Szegény Kristófka, gógyulást kívánok neki. Tapasztalatom nincs, de azt hallottam, hogy sokat kell szívni az orrukat. Szép lehetett a szülinap :D

Többiek, bocsika de robogok tovább, és itt vagyok a háttérben. Sok puszit küldök nektek :D

Kép

Kép
narco
 
 


Narco!

Nem kaptak K vitamint? fura.
Mi tegnap azért ünnepeltünk, mert Kinga most aludta át az első éjszakát!!! Ma meg a másodikat!!! Este fél kilenctől reggel hétig Juppííííí! (pedig neki aztán igazán barázdált az agya, huncutságokra nagyon bukik)

tjuca
 
 


Juca!
Nem a szülésznő csinálja afeszkót, a 2 naponkénti amnioaz itt rutin, kérdeztem is tőle, hogy nem lehet megúszni?De ez már nem az ő dolga, hanem az én döntésem.Azt sosem mondta, hogy meglesz időre, az ő sógornőjével ugyanez volt, jártak 2 hétig naponta vizsgálatokra.Csak én reménykedtem benne, hogy mielőbb babázhatok.De végül is még van 2 napom. :roll: Hátha...
Ok, bedobok egy kis konyakos meggyet, meg megyek a boltab is péksütiért.
De már az is segített, hogy kiírhattam magamból.

Nárcisz!
Neked is köszönöm!!
Tudom, hogy jó neki odabent, az eszemmel, de vhogy mégis rámjött ez a depi, és nem tehetek ellene semmit, várom hogy elmúljon.
Akkor máris job helyzetben vagyok, ha Te 3 hétig csináltad ezt, nekem már csak max. 2 van hátra. :wink:
Tudom, hogy jó a császár előtt vajúdni, és nagyon remélem, hogy nem lesz rá szükség, megy majd természetes úton is.
Na hátha tényleg ilyen kis okoska lesz, akkor nembánom, maradhat még egy kicsit. :wink: :lol:

Köszönöm, hogy meghallgattatok, és vígasztaltatok, máris jobban érzem magam. :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Juca!
Nem akartam én senkit megbántani, nem gondoltam, hoyg ez lesz, csak szerettem volna Pankát megvígasztalni... :(
Konakiont kiváltottuk, de azt mondták, hogy amíg tápszet kapnak, addig nem kell, mert abban van, csak így nem tudom, hogy eléghez jutnak-e hozzá.

Panka!
Biztosan megy természetes úton is :D

Kép
narco
 
 


Nárcisz!
Bocsi, ezt nem értem, amit Jucának írtál, de mondjuk semmi közöm hozzá, nem nekem szól.De szerintem nem bántottál meg senkit, nem tudom miért mondod ezt? :roll:
A vígasztalás jól esik, köszönöm szépen!
Gratulálok a sok tejcsihez!!Én is remélem, hogy lesz majd elég tejem!
na meg hogy mielőbb elmúlik a depim.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


sziasztok!

Most tényleg csak egy extra gyors bekukk...

Narco!
Mi úgy tanultuk egy szoptatós tanfolyamot, hogyha 2 hét vagy annál több telik, amikor csak anyatejet kap a kisbaba, akkor kell a heti 1 ampulla Konakion. Amúgy azt a bélflóra állítja elő, ha nem csak anyatejet kap.

Kristóf!
Nagyon boldog 1. születésnapot kívánok Neked!

Tünde!
Ne aggódj, ha Réka nem fogadja el az almát és esetleg most még mást sem igazán. Ha van elég tejed, jól fejlődik, jó a közérzete, akkor semmi gond, próbálkozz pár nap múlva. Nálam nem egy kisbaba volt, akivel "eljátszottuk" ugyanezt.

Megyek is mert odaég a lasagne!

Sziasztok!

Kép
Kép
tina82
 
 


Narco!

Én sem értem. Ha arra gondolsz, hogy Kingát kifüstölték a 40. hét első napján, igaz, de szerintem amúgy is jött volna, hiszen a nyákdugó már a múlté volt, és egy burokrepesztéstől már rögtön 5 percesekkel indítottam, és 2 ujjnyira nyitva voltam. Szóval jött volna már, csak kellett a kezdő lökés.
Egyébként ezek a kutatások szerintem egy kicsit stresszelik a koraszülőket, holott sokkal több múlik azon, hogy születés után hogyan nől fel. Persze számít, hogy milyen az apgar, meg szopik-e valaki, de a tápis gyerekek, és a pár héttel előbb született gyerekek is ugyanolyan ügyesek, ha foglalkoznak velük, csak ők egy tyúklépéssel hátrébb indulnak. (A legtöbb koraszülött, pici súlyú vagy betegen született gyerek viszont sokkal életrevalóbb, akaratosabb és küzdő jellemű lesz, ez tapasztalat! Majd figyeld meg, Angi fogja mindig lebirkózni Nócit! 8))
Tejnek örülök!!!

tjuca
 
 


Húúú!
Kivettem a sütőből, még éppen határeset volt.
A hsz.-hoz elég kései dátumot írt, nem tudom miért.
Később majd még próbálok jönni, csak még sütök 2 adag sakk-mattot. Du.-n megyünk valahova. A férjem meglepetést szervezett, mivel ma van a 9 éves évfordulónk. Úgyhogy most délelőtt szeretnék elkészülni mindennel, amit terveztem. Ráadásul a sógorom holnap jön haza Koreából, szombaton pedig "batyus-értekezlet" lesz a kolléganőimmel.

Panka!
Szorítok Neked! Málnalevél teát iszod?

Sziasztok!

Kép
Kép
tina82
 
 


Jaj!
Lehet, hogy eltűnt az első hsz-om?

Kattintottam, hogy elküld, de aztán kirohantam a konyhába és arra már nem kattintottam, hogy szeretném megtekinteni.

Látja valaki?

Kép
Kép
tina82
 
 


Ne haragudjatok!
Tiszta hülye vagyok!
Kapkodok, mint egy őrült.
Most nézem, hogy közben a Juca már írt és fölötte van az enyém. :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Jobb lesz ha tényleg nekiállok inkább a sütinek.

Sziasztok!

Kép
Kép
tina82
 
 


Pankaa: én is annyira szeretnélek megvígasztalni, lelketönteni beléd, de én nem tudok ilyen speckó tényalátámasztás írni, mint Narco, Juca...Szóval simán csak: próbálj kicsit lazítani, gondolj arra, hogy pár napon belül egy kis csodát fogsz a kezedben tartani...Ráadásul tavasz van, és csicseregnek a madarak,, és az élet nagyon szép :D :D

Junkó: próbálok nagyon optimistán hozzáállni, de a korábbi írásaimból azért kitűnik, hogy nálam is vannak nehéz periódusok! De ha bármiben tudok segíteni, akkor csak szólj... :D

Jucmuc: hogy vagy? Miket érzel?

Narco: nem csodálom, hogy Jucmuc jár az eszedben, szerintem midnenkinek! Jó olvasni a beszámlóidat a lánykákról!! Okosak és szépek is, szóval minden a legnagyobb rendben!!

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


CsHeni!
Köszi, aranyos vagy!Már jobban vagyok, voltam kint sétálni ebben a gyönyörű időben. 8)
Bejelöltelek az iwiwen.Mi is nagyon szeretjük Görögo.-ot, már 2x voltunk ott nyaralni, először Thassoson(sziget), majd Zakynthoson(sziget), és nagyon jól éreztük magunkat.És biztos menni fogunk még, ha tehetjük. :D
Próbálok lazítani, igen.És bocsi hogy itt nyavajgok, mikor másnak nagyob problémái vannak. :oops:

Niki!
Nem felejtettünk el. :D Hogy van Zazi?Fotó?

Tina!
Süti jöhet ide is. :wink:
Gratulálok az évfordulótokhoz!Házassági, vagy ismerkedési?
Kellemes bulizgatást!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!
Panka most olvasom hogy fent vagytok az iwiw-en?
Én is csak nem tudom a neveteket.... :?

Kép
faul
 
 


Hát nem jött meg az írogatós kedvem, de azért próbálkozom.

Nowell!
Még csak két hetet kell kibírnom. Már azt hiszem írtam korábban, hogy nem lenne lelkiismeretem kitolni a kolléganőmmel, és ráhagyni két ember munkáját. Két gyereke van, és neki sem mindegy, hogy mikor megy haza. Nagyon rendes, jól össze tudunk dolgozni, és én meg ilyen lelkis vagyok. Nem is okoz nagyon gondot a bejárás, és itt bent a munka. Inkább a hazaút szokot kikészíteni, mivel már eléggé húz lefele a hasam estére, és totyogok, mint egy idős ember. Reggel fitt vagyok, végig tudnám takarítani az egész lakást háromszor oda-vissza.
Kendécskének gratula a 7. fogához, és reméljük, hogy a láza sem megy feljebb.

Panka!
A lányon csupa jó dolgot írtak neked. Még nekem is szükségem lehet a tanácsaikra. Jól elraktározom, és hát továbbra is drukkolok, hogy mielőbb kakis popót törölgethess.

CsHeni!
27. napot fogsz tetsztelni? Izgis. Remélem, nem lesz túl korán, és nem fogsz csalódni. Nem akarsz várni még pár napot? Én csak téged féltelek.

Timi!
Kristófról az a mosolygós pár napos kép a kedvencem. Tök jó, hogy pont azt tetted fel. Nagyon szép a tortája is. És már mekkora nagy fiú. Nem ijedt meg a csillagszórótól? Jobban van már a nagyfiú?

Juca!
Olvasom a blogban, hogy Kinga már második napja átalussza az éjszakát. El tudom képzelni, hogy mekkora megkönnyebbülés ez számotokra.

Kacsa!
Te kérdezted, hogy kinek a babája alszik együtt a szülőkkel? Én egyre több helyen azt olvasom, hogy ez az újhullám, hogy külön szobája van az újszülöttnek, nem biztos, hogy annyira jó dolog. Régen, és az ősidőkben ez nem így volt, és a gyereknek szüksége van az anyja közelségére, még alvás közben is. A gének így kívánják, és rövid évtizedek alatt nem lehet a géneket "megtéríteni" másik irányba. Tehát a gyereknek 1 éves koráig az anyja közelségére, testének melegére van szüksége. Nekünk most van bőven hely az új házikónkban, de nem tervezek egyelőre külön bababirodalmat kialakítani. A kis hálószobánkba leszünk bepréselve egyelőre. Majd ősszel elkészítjük a babaszobát, és talán télre átköltöztetjük.

Junko!
Hogy vagy?

Niki!
De jó, hogy jelentkeztél. Ne aggódj egy percig sem, hogy elfelejtünk. Örülök, hogy tudtál jönni egy kis beszámolóval. Képet kapunk Zaziról? Biztos már sokat nőtt.

Tina!
Neked jó a vonalzód, vagy csak még nem állítottad be? Te hogy vagy lelkileg? Szegény, sokszor eszembe jutsz, hogy a sok kisbaba láttán, ekkora vággyal a szívedben hogy tudod csinálni ezt a munkát. Mindenesetre le a kalappal. És hát remélem, előbb-utóbb megajándékoznak onnan fentről egy gyönyörű babával. A bénázás néha nekem is nagyon megy.

Anikó!
Remélem, jobban van már a kisfiad. A 4D nagyon jól sikerült. Így kicsiben is látszik, hogy milyen szép kis pofija van. Mintha nagyon hasonlítana a kisfiadra. Nem?
Táblát még bírod (akarod) csinálni? Ha gondolod, "megpályáztathatod" a "babaprojekt előtt állók" körében. Hátha szerencsét hoz valakinek, ami egyébként ráfér a csapatra.

Na, ennyit bírtam kisajtolni magamból. Majd még jövök.
Vendég
 


Angie!

Igen. Én kérdeztem. Én nem is hullámosdiból vagy helytakarékosságból akarok külön altatni, hanem mert apával szemben érzem kitolásnak, hogy dolgozzon napi 10 órát, ráadásul nem kis felelősséggel járó melót, aztán még éjszaka sem tudjon pihenni, mert eszünk, pelusozunk, zizegünk neki. OK, hogy én is melózom napi 24 órát a gyerek mellett és felelősség is lesz bőven. De most mégis úgy érzem, hogyha éjjel kelni is kell, felesleges mindkettőnknek virrasztani, csak azért mert egy szobában vagyunk és ég a lámpa vagy motyog a gyerek. Tehát az tuti, hgoy Apa külön tere megmarad. Nálam a kérdés az az, hogy ÉN aludjak-e Timcsával és ha igen meddig. Először úgy gondoltam, hgoy naná, alszunk egy szobában (DE KÜLÖN ÁGYBAN!!!), de most így a berendezést látva és kimérve még egy szimpla ágy helyét nagyon beszűkülne a tér. És azon filózok, hogy jó-e az, ha marad negyen m2 játszótér a babaszobában ... Mert én azért valamilyen szinten szeretném, ha idővel megszokná a gyerek, hogy az igazi játék tere az az ő szobája. Szóval, ha lenne még 5 m2 a szobában, akkor fel sem merült volna a dolog, de így azért erősen gondolkodom, mert ha esetleg megy fotelból is a szopi vagy hamar végigalussza az éjszakát vagy csak ritkán kell, akkor feleslegesnek érzem, hogy együtt aludjunk. Meg még egy dolog, ami a hálószobás együttalvás ellen szól nálam. Engem nagyon zavarna, ha a gyerek előtt kellene szeretnkezni, mégha az a gyerek fél vagy 1 éves is ...

kacsa14
 
 


Kacsa!
Hát igen, rengeteg féle felfogás, ok és érv van, amiért így vagy úgy vélekednek a szülők erről a dologról. Mi bepréselődve leszünk, mert a franciaágyunk és a babaágy között 60 cm marad, és a fotelünket is ki kell költöztetnünk a hálóból. Én is gondoltam a férjemre, hogy mi lesz, ha éjjel is fel kell kelni Manóhoz. Majd meglátjuk, és majd alkalmazkodunk a helyzethez, amikor szükség lesz rá. A szeretkezés megint más kérdés. Lehet, hogy majd mi keresünk új helyet/helyeket magunknak. Legalább változatos lesz a dolog :)
Én úgy gondolom, hogy minden anya az adott helyzethez a legjobban és a legnagyobb szeretettel próbálja kialakítani a dolgokat, és ez a legfontosabb. Tehát úgy néz ki, hogy nincs tökéletes vagy sablon verzió ebben a dologban sem.
Vendég
 


Sziasztok!

Kész vagyok a sütivel is, bár nem egészen úgy sikerült, ahogy szerettem volna, de megvan.

Panka!
Nyisd az ablakot, fénypostával küldöm. :lol:

Évi!
Visszaolvastam egy kicsit. Jó lenne azt a patikát megtalálni, ahol 2 csíkosakat árulnak. Ha valaki rátalált, szóljon! :D

Angie!
Annyira aranyos vagy, köszönöm!
A vonalzóm jó (illetve egy másik típusúra szívesen lecserélném :wink: ), de amúgy a helyes cn-t mutatja. Úgy tűnik ebben a hónapban felborultak nálam a dolgok. Éreztem valami pé-szerűt a 25-26. napon, úgyhogy próbálok türelemmel várakozni.

Most befejezem, mert nemsokára indulunk, csak még mindig nem tudom, hogy hová! :twisted:

Sziasztok!

Kép
Kép
tina82
 
 


Ja!
Panka! A mai nap az együtt járásunk kezdete. A 2. házassági évfordulónk július 9-én lesz.

Kép
Kép
tina82
 
 


Na csajok nem olvastam végig, de azért mint egy tapasznyalt anya belekotyogok.
Mi együtt kezdtük, mert nem volt külön szoba. Éjjel semmit sem hallottam, hogy szuszog, holott a fejem vonalában volt az orra a bölcsőben. Hogy ő mit hallott, hát mittomén. Egy biztos, ott aludt, ahol letettük, ha aludt, és ott nem, ahova letetteük. Tehát sztem ez annyira nem perdöntő. (pl. úgy emlékszem az árkádban is aludt. Csend és hullaszag pedig nem volt :-))
Ha sokáig alszik veletek, akkor nem jön el az ideális idő a kipaterolásra. Fél évesen azért nem mert még Te nem akarod, egy évesen pedig már ő nem akarja. Egyebek mellett pedig egy felnőtt párnak van önálló élete, értem ez alatt nem csak a házaséletet, hanem, ha a kölköt leteszed nyolckor aludni, akkor neki rítus, csend és sötét van, Ti pedig adott szobából kicsit kirekedtek olvasás stb. Ezen kívül ugye megvan nappal az ő birodalma, ahol rendetlenkedhet, macis a csillár, a bordűr (nagyon korán elszórakoznak a bordűrrel, esetleg a függöny is, tehát ezt szokja meg a saját laknak. Ha nappal van szobája, de éjjel máshol alszik, az egy kicsit skizó, és nem is fog menni vagy egyik vagy másik. Ha pedig a ti hálótokat gyerekesítitek, értsd ott vannak a cuccai, az megint kicsit skizó, mert egy idő után (nagyon hamar) kitúr titeket :-)

Kacsa!

Éjjel nem pelenkázunk!!! Kivéve, ha összehány mindent, és sugárban kifosik a pelusból :twisted: Egyéb esetekben szundibundi van!!!
Végre nálunk is EGÉSZ ÉJJEL!!! Hurrá!!!

tjuca
 
 


Angie, Kacsa!

Na most elolvastam. A legjobb, hogy a változtatás jogát mindig fenn lehet tartani, amikor a szakirodalom és a gyerek nem találkoznak a gyakorlatban. :wink:

Kacsa!

Éjjel nem kapcsolunk villanyt sem, csak valami 20-as fényt, hogy ne ess hasra. És nem motyogunk. Csendben ehet oszt passz, nappal van a móka, éjjel alvászat van oszt passz. :twisted:

Tudom tudom engem mindenki a kedvességemért szeret. Köszönöm nektek :wink:

tjuca
 
 


Juca! (már a vonatról a mobilomról) Pont erről beszélek, mi így indítunk, aztán ha nem műkszik, akkor napok alatt be tudjuk rendezni Manó szobáját. Én már láttam jól működő példát mindkét verzióra. Egyébként az unokatesóméknál a gyerek másfél éves volt amikor átköltöztek kétszobásba, és zokszó nélkül ment a gyerek a szobájába, sőt nagyon élvezte. Tehát kinek a pap, kinek a papné.
Vendég
 


Nos már tegnap is akartam az annyira hiányolt képet :) dobni, de még nem tökéletes a gépem, még egy két dolgot állítgatni kell, ahogy jönnek használatba.
Szóval:
Kép
Kép
Pusszantás, megyek, mert mindjárt ébred és locspocs lesz :)

kancellárka
 
 


Angie!

Amen! )Én másfél évig nem szeretnék Kingával lakni, vannak érdekes hóbortjai :-)) Most már nehéz pölö idegen helyen elaltatni, avagy lehetetlen. Este is csak nagy küzdelem árán, és visszük a lepedőt, párnát, és bohócot. A megszokások rabja lett.

tjuca
 
 


Sziasztok!

Angie, Kacsa!
Ami az alvás-dolgot illeti: a mi ágyunk és Kendéé között kb. 0,5 cm van! :lol: Én úgy voltam vele, hogy 9 hónapig hordoztam a pocakomban, és most egyik pillanatról a másikra tegyem egy másik szobába (amit a miénktől elválaszt még egy szoba és kb. 15 méter)? Nem tudtam volna és tudnék a mai napig nyugodtan aludni, lehet, hogy ez az én önzőségem is, de így van. Meg először megpróbáltam én is ülve szoptatni, nem volt jó ötlet, a negyedik éjszaka már majdnem kiesett a kezemből, mert elbóbiskoltam szopi közben... :roll: (Már akkor is nagyon jókat aludtunk éjjel! :twisted: ) Szóval nekünk bejött az együttalvás, mert amikor szopi van, csak kiveszem a kiságyból, magam mellé rakom és szinte bele sem kell tennem a szájába a cicit, rácuppan. :) Aztán mire végez, rendszerint én is alszom, nem szórakázok azzal, hogy visszategyem a kiságyába.

Kanci!
De éééééédes Zazi baba!!! És Te sztem egy grammot nem híztál, vagy inkább már vissza is fogytad? ;)

Bocs, lányok, most csak ennyi, nem igazán van hangulatom, ma reggel meghalt az utolsó nagyszülőm is... :cry: :cry: :cry: 81 éves volt a mama, szerencsére nem szenvedett sokáig, elaludt szépen...

Puszi mindenkinek!

Kép
Kép
norwell
 
 


Timika :)
Köszi az infot! Ezt az elválasztás/elválasztódás dolgot én is tudtam. A védőnénim viszont azt mondta, hogy egyik sem igazán jó, mert ha előbb szopizik, utána nem fog enni, ha meg előbb eszik, utána nem fog szopizni. Amúgy én is az elválasztódás híve vagyok. A másik, hogy a gyümire azt mondta, hogy két szopi közötti félidőben adjam, délelőtt. Hétvégén Anyukám szerez sütőtököt, majd azt próbálom legközelebb.
Kristófnak Boldog szülinapot! Szép tortája volt! És mielőbbi jobbulást!!

Tina :)
Köszi a megnyugtatást! Én is úgy gondoltam (meg a védőnéni is mondta), hogy tartok pár nap szünetet.

Kacsa :)
Én a mai napig egy szobában alszom Rékával. Ezt tkp. a kényszer szülte, de azt hiszem, nem is bírtam volna másik szobában aludni, mert állandóan átmentem volna megnézni, mi van vele. Eleinte mellettem is aludt, de most már a saját ágyában van. Szerencsére nem volt gond átszoktatni oda. Viszont Apa nálunk is külön szobában aludt. Mostmár velünk alszik, de jó az alvókája. :) Meg nem is hagyom Rékát sírni. Amint nyöszörögni kezd, vagy cumi, vagy cici, és már csend is van. :) Ja, és már jó régóta nem is cserélek éjjel pelust sem.
gtünde
 
 


Norwell :(
Részvétem :( :(
gtünde
 
 


SZiasztok!

Csak egy gyors bekukk, bár nagyon hiányoztok, de estére annyira fáradt vagyok,h. már 9-kor alszom. :roll:
Ma van az 1 cn. :cry: Anikó javítanál? Kezdek kicsit belefáradni a sok 1 cn-be, nagyon vágyom már arra,h. állapotos lehessek megint.
A párom volt allergia vizsgálaton és kiderült,h. ételalleergiái vannak,most diétázik és vitaminokat szed. És sajnos a kiskatonáival is baj van, ugyanis az allergia miatt annyira legyengült a szervezete,h. a prosztatája is gyengébben működik és a fiúk sincsenek úl sokan. De legalább már tudjuk ezt is, remélem a diéta és a vitaminok segítenek majd.

Lesz jövő héten a 4 napos szünet,akkor jövök, addig is millió puszi és pocaksimi!!!


Norwell!
Őszinte részvétem!
Vendég
 


Jó reggetl mindenkinek!

Pupy: nagyon örülök, hogy jelentkeztél!!! A vitaminok biztosan hamar rendbeteszik férjecskédet és akkor aztán nincs megállás :lol: Sajnálom az 1 cn-t...

Norwell: nagyon szomorú, hogy elvesztetted a mamidat! Őszinte részvétem!!

Niki: gyönyörű Zalán baba! Tényleg nem látszik rajtad semmi! Hány kg vagy?

Panka: köszi a jelölést :D Gondolok Rád ám....Izgalmas nagyon a helyzet!

Mindenkinek kellemes hétvégét kívánok!

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Norwell!

Részvétem :-(

Niki!

Zazi tündéri, a kis csókra álló szájával :-)

Tündi!

Ez az elválasztás, elválasztódás mentalitás kérdése is. Kinga 6 hónapig csak szopott, majd másfél héttel később az apja megkóstoltatta vele az almát, és úgy ette, mintha mannát kapna. Kíváncsian, és viszonylag sokat. És mindennel így volt. Megpróbáltam szopi után adni, de azért nem jött be, mert legtöbbször úgy aludt el, és így kiráztam a szeméből az álmot. Az meg nem ment, hogy számos szopi, és félidőben meg katyvasz. Így szopizás előtt kapott kaját. Eleinte még tisztességesen szivattyúzott a pempő után, majd szépen elhagyogatta. Szerintem ez az élet rendje. Bár én nem hiszem, hogy egy két három éves gyereknek a szoptatásra szüksége lenne, akkor már másféle foglalkozást igényel, mint a testi fizikai ilyetén kontaktust. Most már csak kétszer szopizik, reggel és este. Este vacsi után (fürdés van közte). Ezt a fajta elválasztást nem tartom "kegyetlennek", annál is inkább, mert Kinga folyamatosan tért át, nem egyik pillanatról a másikra, mint ahogy azt a védőnő mondta. (csak csendben jegyzem meg, hogy nemsokára itt van húsvét, és szeretnénk ketteskével próbálkozni, ezért nem is bánom, hogy Kinga a kelkáposztát jobban preferálja az anyatejjel szemben :-))

Remélem Rékának a sütőtök bejön, és rápörög az evésre :lol: nyugi, még nem láttam olyan gyereket, aki érettségi előtt az anyja pólója alól szívott egy-két slukkot, Réka is belejön majd a kajálásba, mint kiskuyta az ugatásba. :twisted:

tjuca
 
 


Pupy!

Fel a fejjel. Jön a tavasz, meg nyár, feltöltődtök mindketten vitaminokkal, erővel, fénnyel, optimizmussal.

Észrevettétek, hogy nyáron, és koraősszel jönnek jobban a zebrák? Fel a fejjel csajok!!!

Na lépek, mert vár a háztartás.

tjuca
 
 


Sziasztok!

Norwell!

Örülök, hogy a nagy fiúval minden rendben. :)
Nagymamád miatt pedig őszínte részvétem. Tudom mit érezhetsz.

Timike!

Annyira de annyira kis helyes kisfiad van. Egyszerűen tünemény.:)

Kanci!

De jó, hogy tudtál jelentkezni. :) Remélem, hogy most már gyakrabban meg tudsz látogatni minket.:) Hát a csöppségre pedig nem találok szavakat.:)

Angie!

Most már nem dolgozol már, ugye? Mi az, hogy sokat felszedtél????????? Annyira kis helyes kismami vagy.:)

Jucmuc!

Csuriban vagyok érted.:)

Junko!

Szerdán megyek vérvételre ésutána hétfőn vagy kedden lesz a lapar+hsg. Nagyon jó pihit kívánok Nektek.:)

Anikó!

Csak annyit szeretnék írni Neked, hogy minden nap eszembe jutsz. Fantasztikusan csinálod.:)

Monyóka!

Nagyon sajnálom.:(

Pupy!

Sajnálom.:( A 4 napban pedig tessék behozni az eddig lemaradást.:)

Heni!

Hány naposak a ciklusaid? A 27. napi tesztelés már mutathat eredményt?
Nagyon drukkolok, hogy sikerüljön. Bízom benne, hogy ez a tavasz sok babát fog eredményezni.:)

Juca!

Gratula az első 2 átaludt éjszakához.:)

Panka!

Kitartást tudok kívánni! Reméljük, hogy hamar a kezedben tarthatod most már a kis Emilit és nem utolsó sorban mi is megláthatjuk.:)

Bocsánat, akit kihagytam.

Puszi
zsúka
zsúka
 
 


Jó reggelt!

Ma már optimistábban. 8) Úgy állok hozzá, hogy van még 2 hetem, és ha "hamarabb" jönne, akkor pozitív lesz a csalódás. :wink: :lol:

Juca!
Remélem Kinga most is átaludta az éjszakát, és ez is szokosává válik!! :wink:
Ja, én észrevettem, még tavaly júniusban.:-)

Norwell!
Nagyon sajnálom, részvétem! :(

Niki!
Nagyon édes Zazi, hasonlít rád!

Pupy!
Mensi :evil: Kívánom,hogy hamar rendeződjenek a dolgok!

Beus!
Hogy vagytok?ha lesz időd gyere, és mesélj, képekkel! :wink:

Kati!
Rólatok is régen hallottunk!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Panka!

Ha nyitva van a méhszáj, és csinálnak amnioszkópiát, az általában nem lesz kétnaponta, mert sokszor a macera beindítja a szülést :lol:

tjuca
 
 


Panka!

Kitartás neked!
Tudom mit érzel én is a 41. héten szültem. Nekem is azt mondták, ha hétfőig semmi, akkor "csinálunk" vmit!És az én drága fiacskám megérezte és hétfőn hajnalban elindult! :lol:
Egyébként amikor én is türelmetlen voltam, azt mondta a szülésznő, hogy addig jó, míg bent van és higgyem el, tudja a baba mikor kell kibújni!Addig is érik a tüdeje!
Szóval kitartás!!!!!És drukkolok! :wink:
Puszi

Csibe, Gábor és Péter

Kép
Kép
csibe78
 
 


Sziasztok!

36+0!!! Kép

Hú, hát néha nem hittem volna, hogy eljutunk idáig!!! De mostmár kezdek megnyugodni, már legalábbis koraszülés ügyileg. A szülésbe meg inkább nem gondolok bele, mert attól csak tele lesz a gatyám ...

Pupy!

Fel a fejjel! Majdcsak jön Hozzátok is a gólya!
Párodnak addig is jobbulást!!!

Norwell! Tünde! Juca!

Köszönöm a további alvós hsz-eket.

Szívem szerint én mindenképpen Timcsával aludnék eleinte, de egyértleműen az ő szobájban és külön ágyban! Nem tudnék úgy nyugodtan aludni, hgoy a kiscsomag ott szuszog a keblemen ... Ill. el sem tudnék aludni, mert az járna a fejemben, hogy ráfekszem. Apával sem tudunk összegabalyodva aludni. Ha gabalyodhatnékunk van, akkor gabalyodunk, de amikor alvásra kerül a sor, akkor megy mindenki a térfelére és tentikézik magában.

Viszont a hely miatt kezdtem el filózni, mert tényleg azt sem akarom, hogy 1 év múlva, mikor már kotor ezerrel, akkor a saját kis szobájában csak egy ösvénynyi helye legyen!

Arra meg nem igazán van kapacitása a lakásnak, hgoy vegyünk egy ágyat, aztán ha már nem alszok vele, akkor kitegyük valahová vagy szétszedjük és úgy tegyük valahová.

Bár leendő anyai szívem azt súgja, hgoy úgyis az lesz, mert nem fogom kibírni, hogy ne legyek mellette ... Aztán meg majd elsuvvasztjuk valahová az ágyat, ha már nem kell, de hogy hová ... :roll:

kacsa14
 
 


Kacsa!

Légy nyugodt egy év múlva kotor a fürdőbe, szobátokba, konyhába...Kinga mindenhová kotor, ahol nincsenek játéknak látszó tárgyak 8) Szóval emiatt ne izgulj, hogy röghöz kötöd. (Kinga már félévesen kimászott a védőnő elé, aki egy kicsit meglepődött :shock: :twisted: ) Lehet ilyen kis spurizós lesz Timcsa is. (Egyedüli tiltott hely a WC és az előszoba)

tjuca
 
 


Panka!

Neked ez korrigált időpont??? Mert ha a méret alapján korrigálták, akkor még lehet, hogy tök időben vagy. Nem?

tjuca
 
 


Zsúka: 27 napos, vasárnap reggel, ha addig nem jön meg, akkor tesztelek...

Panka: örülök, hogy ma már jobb kedved van....

Lányok: akinek volt laparoszkópiája, előfordulhat, hogy 5 hónap elteltével is érzékeny a köldököm egy pontban? Lehet, hogy időváltozás miatt?...

Kacsa: gratulálok a 36. héthez! :D

Heni

Kép
Kép
csheni26
 
 


Köszönjük a dícséreteket :oops:
Kilók: Hát kb 2 hét után így néztem ki :) újra a régi, bár nem méreckedtem, a nődokim is irigykedett, azt mondta lehet neki is szülnie kéne, hogy ne follyon ki a gatyájából (pasi :))

Amúgy csókos szájú kis Zazinak (rettegjetek csajos anyukák :D) ma reggelre hőemelkedése lett, remélem nem komoly, viszont feltűnően sokat alszik :D

Hol aludjon a gyerkőc a kedvenc témám mióta én is ezen filóztam és láttam rá több esetet, csak sajna nincs most sok időm kifejteni. Szóval nekünk bejött, hogy második naptól kezdve külön szoba éjjel semmi cécó fekve szopi síri csend és félhomály, nappal ülve szopi (mióta tudok ülni a sebektől :)) játék móka kacagás. 7 hetes korától átaludtta az éjjeleket.

Na megyek pá

kancellárka
 
 


Kanci!

Plíz kopipasztázd be a blogba!

Zazinak jobbulást!

tjuca
 
 


Juca! Megtörtént. Jobbulást átadom Zazinak, köszi.

kancellárka
 
 


Zehr köszi. Reméljük csak a foga...

tjuca
 
 


Juca!

Persze, tudom, hogy nem fog csak a szobájában megmaradni, de azért amennyire lehet szertném, ha idővel az lenne a játék helye. És azért 2-3 évesen legkésőbb jó lenne, ha megmaradna a saját seggén is, nem folyton az enyémen lógna ... És azért akkor már csak kell neki a hely ...

Heni!

Köszi!

kacsa14
 
 


Juca!
Nem , ez az első számított időpont, az utolsó mensi után , nem módosítottak rajta soha.
És én nagyon nem akarok beavatkozást, főleg, hogy az amniótol induljon be a szülés.Tudom, hogy tudják a babák, mikor akarnak megszületni, és inkább próbálok türelmes lenni ennek tekintetéten,mint hogy beavatkozzanak.

Csibe!
Köszi.Egyébként tüdőérlelőt kapott már a34. héten(amikor szerintem szintén fölöslegesen befektettek, de mind1).Neked volt amniód?

Lányok!
Akinek volt amnioszkópiája, légyszi írja meg, hogy milyen?!A technikáját tudom, csak hogy ki hogy élte meg?
Köszönöm!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Panka!

Szerintem nem sokaknak volt. :-)
Nem tudom most szokott-e lenni manuális vizsgálat. Na amikor megnézik, hogy nyitott-e a méhszáj. Kb. olyan, elég kellemetlen. Nem szúró, inkább egy erős tompa nyomásféle. Ismétlem sok múlik az orvoson. Az enyém nagyon "ügyes" ezt egy natúr orvosi vizsgálaton is le lehet mérni, a jó kezűek közé sorolandó. Ne izgulj, annyira nem macera. A lényeg, hogy mondja, hogy lazíts, akkor lazíts, vegyél levegőt, vegyél levegőt, ereszd ki, akkor ereszd ki, és ha mondja, hogy toljad le a popód, akkor próbáld meg letolni. Ha feszítesz, akkor nem tud vigyázni. Ez egyébként vonatkozik a szülésre is :-) Bár ott sokkal nehezebb koncentrálnod.
Tudom, hogy nem szeretnél beavatkozást, senki sem. Ha kell, akkor kell. Remélem nem kell sok. Ez is olyan, mint az alkohol. Ha gyerek nem akar kijönni nem fog, ha viszont szeretne már bújni, akkor lehet elég neki egy amnioszkópia, és elindul!!!

Bébi! Vegyél valami fincsit, és ne filózz a vizsgálaton. Nekem annyira helyzeti előnyöm volt, hogy nem tudtam, hogy lesz, csak ott a vizsgálóban, és nem is volt csak kétszer. A másodikat rosszabbul tűrtem, mert ott már "rákészültem", és nem voltam túl együttműködő. Viszont ott kb. két perccel utána már a magzatvizem is ömlött, a burokrepesztést meg észre sem vettem :twisted: :lol:

tjuca
 
 


Heni!

Hajrá a vasárnapi tesztre.:) Szúrkál még a hasad vagy elmúlt? Nem is tudtam, hogy volt laparaszkópiád. Elmeséled nekem, hogy milyen volt? Hány lukat csinálnak? Meddig voltál a kórházban?........
Azt hiszem egyszer Te kérdezted, hogy melyik aloe verás italt iszom, az áfonyást.

zsúka
zsúka
 
 


Juca!

Jó, ahogy leírtad, hogy mit csináljon az ember amnio közben. Csak nálam pont ilyenkor nem megy a lazítás ... Minél inkább lazítani kéne, annál inkább feszítek.

Egyébként meg a doki, aki valszeg csinálná Pankának, aláírom, hogy nem egy finom kezű. Engem is vizsgált már, méhszájat nézett és biztos voltam benne, ha addig nem is, de annak hatására tutira kinyíltam ...

Persze, azóta nem vizsgálatak, úgyhogy nem tudom, hogy hogy áll a kapu.

kacsa14
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: