Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Gratula a pocakosoknak, mindenki gyönyörű. Én meg rettent irigy vagyok!!! :lol:

Twist, látom, már te is túl vagy az első kritikus ponton, elmúltál 12 hetes. Gratula! :wink:

Én sajnos nem túl jó hírekkel szolgálhatok, minősíthetetlenül rosszak lettek a cukor és inzulin eredményeim. Van valaki aki ért hozzá? Linus??? :shock: :shock: :shock:

KépKépKép
bikfy
 
 


Dituli, gratula, hogy mindjárt terhes leszel!:))))))))))))))))))))))))))) Már épp itt volt az ideje!!!!!:))))))))))

Na és mikor tudod meg, hogy kislányod lesz?
A te bogyókád tarkóredő mérete is teljesen szuper, tök megnyugtató, igaz!!!!?:-)
Remélem, hogy pár hét múlva már biztos lesz, hogy kislányom lesz, akkora poén lenne és persze nagyon boldogok lennénk!!!:)
Vendég
 


Sziasztok!!!

CSak gyorsan jövök mert ma sok a dolog egy kicsit besürűsödött.

Ma voltam Pécsen de nem lettem sokkal okosabb mert nem mutatta meg magát azt mondta a doki hogy nagyon összezárja a lábát..Amugy minden ok vele a lepényem melsőfali.

Linácska bálna??????Hol?????
Szeretnék én így kinézni.!!!

Én vagyok a bálna:)
Kép 19 hetes szégyenlős bébink. Kép Egy messzi bálna:) Kép közelebbi bálna :)


Az utolsó kép hétvégi kiránduláson készült Tatabányán a Turul madárnál.

Kép

Kép
vius
Baja
 
 

 
 

Twist
gratula a jó eredményekhez! Igaza van Ditának,még ne éld bele magad a baba nemébe.... :wink:


Köszönöm szépen mindenkinek a gratulációkat! Bizony Dita,most már ti következtek!!! :lol:

Bikfy
sajna a rossz eredmények miatt! a dokid mit mondott?

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Sziasztok,

Linácska, Vius, Dy,

nagyon csini kismamik vagytok!
Lili is nagyon édes!
Vius babája is, sajnálom, hogy a te babád is szégyenlős. Ditával együtt haladtok a terhességben, de a babák szégyenlőségében is :wink: :lol:

Bikfy,

sajnos nem értek a cukros dolgokhoz, a Mensben mondták, hogy rossz lett az érték?


Twist,

gratulálok a kislányhoz! Nagyon ügyi orvosod van, hogy már most meg tudta mondani!

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Moncsi!

Sajna ott annyian vannak, hogy nem sikerült időpontot kapnom. Megmondom őszintén, ezek az eredmények sajnos magukért beszélnek, nem kell hozzá sok szakértelem. Pl. 10-es vércukor. Azt hittem, nem jól látok. :cry:

KépKépKép
bikfy
 
 


Vius, nagyon cuki a babácskád!:) Örülök, hogy minden okés veletek! Szép pocid van, gyönyörűen gömbölyödsz te is!

Ja, nekem hátsó fali a méhlepényem és alul van, a méhszájam tetején. Ezért sokat kell pihennem és nem szabad semmit emelgetnem. Azt mondták, hogy ahogy nő a méhem, feljebb kerül majd. Ugye, nem lesz semmi gond, nem fog kiesni a baba?

Dy, köszike:) Nálatok is kislány gyanú volt, aztán kislány is lett, remélem, hogy én is így járok!:)) :wink: :wink:

Bikfy, milyen lett az inzulin eredményed? Ditáznod is kell, szénhidrát diéta? Az SOTE-s fórumon van egy lány, akinek gyógyszerrel és tornával sem ment már lejjebb az inzulinja, ezért 160 g-os CH diétára fogták, hogy lejjebb menjen. És emelték a gyógyszer adagját. Neked milyen kezelést javasoltak? Ne add fel csajszi!

Monic, köszike:) Remélem, hogy van már olyan rutinos a dokinő, hogy ilyen hamar ráhibáz a baba nemére:)
Vendég
 


BIKFY

sajnálom a rossz eredményeket, pedig olyan jól indult most minden az elmúlt időszakban.... :roll: Linacska ért hozzá biztos segíteni fog, én ebben az egyben -hál istennek - nem vagyok otthon!

VIUS

Számomra jó hírekkel jöttél! :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Komolyan azt gondoltam, hogy csak velem szórakozik az orvos és persze Bogyó, de akkor látom nem vagyok egyedül. Nekem mindig olyan megnyugtató amit írsz, gyakorlatilag majdnem minden egyezik, kezdve azzal hogy napra pontosan egyidősek a lurkóink! :lol: :lol:
Nagyon édi a kis szégyenlősöd. Örülök hogy minden oké veletek!
A kilók miatt ne aggódj, mert fogsz te még annyit sportolni hogy ha nem is nádszál, de jóval vékonyabb leszel! :wink:
Jövő ilyenkor már spurizol non-stop a kiskölök után, párod meg a háttérből szurkol mint Update Norbi hogy " ég a zsír " :lol:

TWIST

Elvileg szerdán elkísérem a barátnőmet fehérvárra dokihoz, és ha talizom az ismerős nővérkével akkor megkérdezem tőle hogy nem-e lehetne valahogy befurakodni egy uhura! :oops:
Ma is jót dumcsiztunk a csajszikámmal. Olyan jó egy kismami barátnő. Veletek is nagyon jó, nem is bírnám egy napig sem hogy ne jöjjek, de azért élőben más. Ma elmentem a kismami csomagomért a bababoltba, és beleszerettem egy babakocsiba.
Úgy néz ki hogy a barátnőmék (aki már nem is biztos hogy az, mert egy hónapja nem válaszol a leveleimre és nem jelentkezik) nem fogják odaadni a babakocsijukat, így szólni fogok neki és a férjének is hogy akkor viszont fizessék ki a szekrény árát amit még tavaly nyáron vittek el tőlünk. Az majdnem fedezi a babakocsi árát.
Annyira szép és jó, már legszívesebben ma hazatoltam volna! :lol:
És nem utolsósorban vadiúj és nem egy két gyereket kihasznált darab.

Dehogy fog kiesni a baba! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Azért legyél óvatosabb ne melózz annyit mint én!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dita75 2009.06.29 19:32-kor.

dita75
 
 


twist írta: Ditáznod is kell?


Ha valaki Ditázik akkor tuti meggyógyul, küldöm a + csíííííííííííít! :lol: 8)

dita75
 
 


Ditám!

Vág az eszed, mint a beretva! :lol: :lol: :lol:

Kuncogok és ditázok. :lol: Egész jó. :lol:

KépKépKép
bikfy
 
 


Twist
nekünk a 15, héten volt az,hogy kislány gyanú,de még igazából akkor sem lehet látni biztosra. 12 hetesen pedig nagyon sokszor szoktak még tévedni.... :?

A lepény miatt meg ne aggód,feküdj jó sokat,és az idő mindent megold! :wink:

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Szasztok!
Dituli, drukk, hogy megtudd végre, hogy kislányod lesz!:)
Vajon mi lehet azzal a barátnőddel, aki 1 hónapja nem válaszol semmire? Na, az szenyaság, hogy kapott tőletek egy tök jó szekrényt és ő babakocsit ígért és aztán eltűnik. Ez az ügy így még nincs lezárva. Szerintem is kérd el az árát a szekrénynek, abból már kombi kacsalábon forgó babakocsit tudnál venni.
Jaj, olyan rossz, amikor megromlik egy barátság a másik fél hibájából és az ember nem érti, hogy miért nem áll vele szóba a másik.

Bikfy, az találod viccesnek, hogy híznod kéne és ezzel ellentétes a diétázás? Tudom, hogy furán hangzik. Az én barátnőm is nagyon sovány, 40 kg-os, mint te és mégis CH diétát írtak elő neki. Na ezt kapd ki bébi!:) :shock: :shock:

Dy, sajnos csak délutánonként tudok feküdni, meg hétvégén, remélem, hogy elég lesz. Azt írják az interneten, hogy sok esetben magától rendbejön. Bárcsak....
Vendég
 


sziasztok!

TWIST
Nem csodálkozom rajtuk mindig is ilyenek voltak a férjével.
Amúgy a csaj az exem hugocskája a férje meg a volt munkatársam.
Én hoztam őket össze még 6 évvel ezelőtt a céges bulinkon!

Amíg a lakásomban laktak elég sok vitánk volt, meg előtte is, de amióta megszületett a kislányuk sokmindenben megváltoztak, de az ilyen jellegű ( barátok kihasználása ) dolgaikat nem tudták levetkőzni. Ha nekik kell valami mindig megtalálnak, és én nem is értem hogy mit képzelnek magukról egyesek hisz ha valakinek joga lenne felhúznia az orrát a történteken akkor azok pont mi lehetnénk a párommal. Annyira nem bánt hogy ha vége szakad a barátságnak, mert egy ilyen barátság az majdnem hogy egyelő a nullával. Úgy néz ki az új kis barátnőmékkel sokkal jobban megleszünk, és a párom a férjét már régebb óta ismeri úgyhogy még akár családostul is össze járhatunk ha úgy alakul.

Remélem igazat írnak, hogy magától rendbejön. Azért amikor csak van rá módod és alkalmad tedd fel a lábat és pihi! :)

dita75
 
 


Nézzétek csak milyen szép a tesóm kislánya?
11. szülinapján készültek a képek:

Kép

Kép

Kép

Kép

dita75
 
 


Dituli, nagyon szép kislány! Tök jó, hogy hosszú haja van, nagyon helyes a szülőktől, hogy így hagyták megnőni! Annak idején nekem rövid hajat vágattak mindig és fiúnak néztek az emberek, elég rémes időszak volt. Ha kislányom lesz, neki is hosszú haja lesz és nőiesen fogom öltöztetni, így helyes:)

Az szuper, hogy nem vagytok rászorulva ezekre a "barátokra" már és vannak jobbak náluk. Szerencsére az élet ilyen, hogy ha az egyik nem válik be, jön egy jobb:)

Mi újság a gyerekszobával nálatok? Végül is a párod fiának szobáját kapja meg a kicsi, ahogy terveztétek, vagy hogy lesz?
Vendég
 


TWIST
Egész picinek nagyon kis gyenge hajacskája volt, aztán amikor elkezdett erősödni tesóm megnövesztette neki, már nagyon régen ilyen szép hosszú a haja. Nővéremé is nagyon hosszú volt, nemrég vágatta le mert elég beteges mostanában és nagyon hullott neki.

Igen azt a szobát kapja meg mivel másik nincs. Két hálószoba + nappalis a ház. Mivel az étkezőt nem használjuk ki (most is csak kupihelységként van fenntartva) így ott lesz a párom fiának kialakítva egy kis rész. Azért a festését még a nyár végén de legkésőbb október elején szeretném ha megejtenénk, és akkor már be is rendezem a szobát szóval a festés előtt kihozzuk onnan a Ricsi szekrénysorát meg az ágyát, és már az új helyre fog kerülni.
Ha gondolja amíg megszületik a babó tud a régi szobában aludni a fotelágyban amit vettem, de utána már én alszom ott Bogyival.
Az eredeti tervem az volt hogy csak a szoba tetejét festetem át világoskékről citromsárgára, és minden marad úgy, de most már lehet hogy az egészet átfestetem mert pont azt nézegettem, hogy hiába csak 2,5 napokat van nálunk a gyerek olyan szinten tönkrevágta a festést, hogy az egész szobát újra kell mázolni, de akkor már már lehet hogy más színt választok micimacis bordűrrel.

dita75
 
 


Sziasztok,

Twist,

a lepény miatt egyáltalán ne aggódj!
Nekem is a méhszájon volt kb a 24. hétig, de aztán feljebb ment méghozzá annyira, hogy simán megszültem Danikát természetes úton :wink:
Nekem nem modták, hogy feküdjek, csak nem szabadott emelnem, hajolgatnom és a terhes tornán is szólnom kellett, hogy mi a helyzet.
Na meg szexelni sem szabadott, úgyhogy nálunk akkor szűnt meg a házasélet. Mert amikor feljebb ment a lepény és szabadott volna akkor apa annyira féltett minket, hogy inkább nem fogtunk bele :oops: :roll:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Dita
Csini a tesód "kislánya"!
Hát apám nem semmi,hogy téged mindig milyen emberekkel hoz össze a sors! :roll:
biztos tök jó lesz Bogyó szobája,és jól fogja ott magát érezni! :wink:

Twist
pihenj amennyit csak tudsz! Azzal tuti,hogy nem ártasz a babának! :wink:

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


DY
Ne is mond épp most reagált a mondókámra.
Szerintük mi cigánykodunk! Hát besz@rok rajtuk, megírtam neki hogy legyenek boldogok a "szerzeményükkel" és hogy ennyit ért nekik a barátság! Most már nagyon meg fogom válogatni kivel állok szóba.
Mi nagyon sokáig szarban voltunk a báttyókája miatt, de mivel a férjem és az övé meg jóban voltak eljártak ide-oda, meg itt volt nálunk sokat a pasi. Gondolom a csajszi nem bírta elviselni hogy ő meg otthon csücsül egyedül miközben a férje meg jól elvan velünk, és ezért egyszer felhívott hogy szeretne békülni.
Most már azt gondolom kár volt!
Ugyanoda jutottunk ahol évekkel ezelőtt voltunk. :roll:

dita75
 
 


Dita
úgy látom,hogy csak 1 baj van,de az veled! Túlságosan jószívű vagy,és sajnos mások ezt a határtalan jóságot ki is használják,de rendesen.... Kár,hogy csak ilyen rossz példákból lehet okulni.... :?
de ne aggódj,sajna ezen mindenkinek át kell esni 1*-2*.... :evil:

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Dita,

nagyon szép a testvéred kislánya! Ha lányom lesz én is hosszú hajat szeretnék majd neki és csini kislány cuccokat mint ahogy Twist leírta. De én a lelkem mélyén érzem, hogyha lesz következő babánk, ő is fiú lesz :lol:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Bikfy,
most értünk haza a nyaralásból. Na írd azokat az eredményeket, és segítek:-) Jöhet priviben is.

A babásba tettem Levi képeket!!!

Twist,
hát pont, hogy nem fog kiesni a baba, ha a méhszájad közelében van a lepény, jó, ha szüléskor kifér. Nem tudom, a hátsó fali lepény arrébb tud-e húzódni a méh növekedésével, a mellső fali az igen.
Amúgy mélyen fekvő lepénnyel tényleg vigyázni kell, mert sérülékenyebb (na de azért nem olyan vészes ám!!!). Én nem pihengettem, csak nem emeltem, na meg no sex.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Jó régen voltam!

Twist,
gratula a 2.trimeszterhez és a tökéletes tarkóredőhöz!! Sajnálom, hogy nem akar múlni az a fránya rosszullét!

Linácska,
szerintem csini kismami vagy, és Lili nagyon aranyos kiscsaj, hasonlít rád!

Dy,
Jók lettek a sztárfotók, formás nagyon a kistörp.

Dita,
együttérzek veletek, szerintem tutira lány!!!
Szép a tesód kislánya!
Vius,
már te is félidős vagy!? Még egy szégyenlős kisasszony?

Bumi,
tessék csak spontánkodni!! :wink:

Bikfy,
nagyon durva ez a vércukorszint, főleg, hogy nincs is súlyfelesleged.
Még nem volt ilyen vizsgálatod? Biztos volt. Akkor mennyi volt?

Alig várom a babaesőt csajok!!!

KépKép
yadine81
 
 


Yadine, mi újság nálatok? Úgy emlékszem, hogy kihagyjátok ezt a hónapot, mert a párod pont nem lenne itthon, amikor kell. De azért spontán próbálkoztok remélem!

Dituli, ma nem csuklottál? Eszembe jutottál, hogy tőled 10 kémcső vért vettek le és kibírtad. Tőlem 7-et vettek le, eléggé megszédültem, aztán telezabáltam magam és jól lettem. 10 perc múlva viszont megint szédültem, akkor a pilóta keksz mentett meg. Azóta okés. Ehéten aztán sok véremnek kell újra termelődnie!
Dituli, ezek szerint nem adják meg a "barátnődék" a szekrény árát és a babakocsit sem adják oda? Na, ez a cigánykodás szerintem!

Lányok, nagyon szépen köszönöm a megnyugtatást, hogy a méhlepénnyel nem lesz semmi baj. A dokinő is mondta, hogy ahogy nő a méh, úgy majd feljebb megy. Én meg reménykedem ezerrel. Ez a szextilalom már az agyamra megy. Eddig nem lehetett a 12. hétig, mert veszélyes, aztán meg a 12. héttől a méhlepény miatt nem. Aszem szülés után lesz mit bepótolnunk:)
Vendég
 


sziasztok!

Hát én most tök ki vagyok akadva mert bementem fehérvárra - mert ott szeretnék szülni - hogy kiválasszam a szülésznőt és mondták hogy kell dokit is választanom, gondolom kemény pénzekért.
pedig én már tök jól megnyugodtam, hogy csak a szülésznőt kell majd fizetnem, elvégre ő van velem végig, a dokik állítólag csak a végére jönnek oda és szinte semmit nem is csinálnak. Erre adjak ki horribilis összegeket? Arról nem beszélve hogy akkor most már végig hozzá kell járnom? Nekem nincs kedvem folyton becaplatni fehérvárra. Jogsim nincs, párom nem ér rá. A végén már csomószor kell menni az utolsó hetekben. Most nagyon ki vagyok emiatt!
Arról nem beszélve hogy a 20. hétig meg kell választanom a dokit.
Tehát van rá két napom?????????????????
Amúgy nincs egy éve hogy változott ez a dolog, mert a barátnőm is ott szült és neki is csak szülésznője volt, mert az első gyereknél megfogadta hogy azért az 5 percért nem fog több tízezer forintot kiadni a dokinak. Ráadásul alig ért be a dokija, már elkezdett az ügyeletes doki a szülésénél asszisztálni, mert azt hitték hogy sose ér oda a dokkere. Most nem tudom mit csináljak!

Amúgy nem mentem végül be az uhura mert a barátnőm is hamar végzett és nem akartam hogy sokáig kelljen rám várnia. Ő neki se kellett menni uhura csak valami papírt kapott.

A másik meg hogy tök kiakadtam a fentieken és a legkevésbé sem az uhu járt a fejemben, hanem az hogy milyen szemetek, biztos azért találták ki hogy ne a szülésznők tegyék el a nagy lóvékat.

TWIST
Bizony nem adnak semmit, úgy gondolják a férjével hogy mivel a férje megcsinálta nekünk az utcafronti lábazatot azzal le van tudva. Csak az a baj, hogy ennyi pénzért még a pápa is megcsinálta volna, és hogy azt a munkát még egy előző biznisz miatt csináltattuk vele, hiszen az összes építőanyagot ami nálunk megmaradt elvitte a srác maszekolni. Mi nem kértünk érte pénzt, mondta hogy majd ledolgozza. Hát a szerkény elvitele óta nem is igen láttuk. De most már nem is érdekel ez az egész, elegem van a kihasználós emberekből, ha nekik többet ér az a bútor mint mi akkor legyenek vele boldogok.

Hát én is elég rosszul voltam, az utolsó kettőnél már eldőltem, de most hogy mondod sztem több is volt mint 10 kémcső.
Bezzeg páromnak csak 2 volt! :twisted:

DY
Mondasz valamit! :roll:
Amúgy gondolom a párom exe is azért próbálkozik be mert eddig minden nyáron vállaltam a kis hülyegyereke pesztrálását, de most már annyira tépi az idegeimet, hogy egy percig sem vagyok rá hajlandó.

Ma felhívtam az itteni ultrahangot hogy pár napja nem érzem Bogyót és még le is cseszett a nővér hogy miért csak most szólok. Holnap 1 órára be kell mennem ultrahangra!
Remélem minden oké csak a stressz meg a meleg miatt nem mocorog, és tök jó lenne ha ez a másik dokker megmondaná azt is hogy mi van a lába között. :)

dita75
 
 


Linácska
nagyon aranyos Levi! :wink:

Yadine
köszi a bókot!

Dita
sztem minden rendben van Bogyóval,csak a meleg miatt lustizik egy kicsit! Nekünk is van olyan napunk,amikor Manócska szinte meg sem moccan,ilyenkor engem mindig az szokott megnyugtatni,hogy még mindig van hányingerem.... :shock:

A doki választás meg elég fura.... Elvileg valóban hozzá kellene járnod. Én épp ezért járok első perctől kezdve Miskolcra,mert pl. nógyogyi ellátás van tőlünk 10 km-re is,viszont szülni miskolcon kell. ezért miskolci a dokim is,és uh-ra is oda járunk....

Ma hőségriadó van nálunk.... :twisted: Nem is bírom,szinte egész nap csak nézek ki a fejemből ráadásul Manócska sem találja a helyét,így már szana-szét rúgta az összes belső szervemet. :P

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Dita,
drukkolok, hogy holnap kiderüljön végre a neme! Abban biztos vagyok, hogy nincs gond!

Twist,
köszi az érdeklődést, még a következő ciklus is kimarad,mert a kaáli zárva lesz. :?
A mostani ovulációmkor nem lesz itthon, de én már nem is akarom előírni, hogy mikor kell. Teljesen spontánkodunk. :wink:

KépKép
yadine81
 
 


Yadine
jó spontánkodást! :wink: Aztán legyen ám sikere!!!! :lol:

Dita
remélem,hogy elbeszélgettél reggel Bogyóval! :lol:

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


DY
Ha hiszed ha nem eszembe jutott amiről beszéltünk és kb. negyed órán át győzködtem, hogy ennek a másik doki bácsinak legyen szíves széttárni a lábikóit. Remélem szót fogad, bár egy csúnya fekete bácsi az orvos, de hátha gerjed az afrikai manusokra! :lol: :lol: :lol: :lol:

Hát ez a legnagyobb gáz hogy akkor mostantól oda kéne járnom.
Tegnap is 30 fok feletti hőmérséklet volt, a buszok tele vannak, nagyon macerás a bejárás, és hol van még a vége. Elég nagy a pocakom, szeritem a végén már külön tolókocsi kell majd neki hogy tudjam vinni, cipelni. Sajnos a családom több száz km-re, párom meg akit megkérhetnék mind dolgoznak, szóval most még annyira nem de tudom hogy a végefelé nem lenne egyszerű nekem egy másik városba terhesgondozásra járni. :roll:

dita75
 
 


Dita,
írtad, hogy nálatok nincs szülészet. A végén akkor CTG-re mindenképpen be kell majd járnod, nem? Vagy az azért van helyben?

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Dita
remélem,hogy gerjed majd a kiscsaj a feketékre..... :lol: :lol: :lol: :lol:
hányra kell menned uh-ra?
már lázban égek én is! nagyon drukkolok!!!!! :wink:

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Timejkáról tudtok esetleg valamit? Már megint nagyon eltűnt,és ráadásul még a privimre sem válaszolt még...... Remélem,hogy nincs semmi gond!

Bikfy
tudtál már konzultálni dokival a cukrod miatt?

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


LINA
Van ctg is, minden van, csak szülészet nincs! :?

DY
1-re megyek, még hajat mosok kajálok valamit és lassan elindulok!

dita75
 
 


Dita,
ha így van, hogy helyben mindent lehet, csak szülni nem, akkor ha megint Fehérváron előjönnek ezzel az orvosválasztás témával, akkor mondd meg, hogy szívesen választasz orvost a szülésre, de a távolság miatt terhesgondozásra nem tudsz oda járni. Ha így jó nekik, akkor jó, ha nem nem. A szülés után meg majd eldöntöd, hogy akár a választottnak, akár a fogadottnak adsz-e, és mennyi pénzt. Vissza már nem teszik Bogyót!!!
Azért tudjátok szégyen, hogy erről kell szólnia a terhességnek, meg a terhesgondozásnak, hogy azon kell agyalni, hogy mit hogy csináljon az ember, hogy anyagilag se rokkanjon bele. Én még összetehetem a két kezem, hogy nálunk úgy van, ahogy van, hogy nem kérhetnek pénzt az orvosok, max. ha kap, annak örül.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Dituli, azóta érezted bogyókát? Nem lesz semmi baj, csak biztos a dög meleg, mi sem nagyon mozgunk, igaz csajok?
Én is csak fekszem erőtlenül. Lehet, hogy kéne venned egy dopplert, mint milyen Linácskának van, hogy hallgasd a szívverését és az megnyugtatna, ha nem érzed a mozgását.
Fekete doki, hú, az első dokim az volt és nagyon hosszú ujjai voltak:)
Az ismerősötök legalább szépen csinálta meg a ház előtti részt? Remélem, hogy jó munkát végzett. Ők azóta lettek ilyenek, amióta babájuk van? Két olyan ismerős házaspár is van, akik hirtelen beugranak most nekem, akik a gyermekük születése után nagyon távolságtartóak lettek és befordulóak és elutasítóak velünk, ja és önzőek.

Jaj, én is akartam kérdezni, hogy mi lehet Timejkával. Jelentkezz Timejka, amint tudsz!

Yadine, akkor kellemes spontánkodást kívánok, lazítsatok, napozzatok, fürödjetek és érezzétek jól egymást!:) Tök jó lenne, ha így összejönne, nagyon romantikus lenne.)

Bikfy, mi újság a cukroddal? nekem lett igazam és diétáznod kell? :)))))))

Dy, Vius, kismamik, hogy bírjátok a meleget?
Vendég
 


Dita
el ne késs nekem.... :lol: :lol:

Twist
én nagyon sza*ul... ráadásul itt borsodban tegnap óta hőségriadó van. Enyhén szólva még a tökömön is folyik a víz... :?

Linácska
nálunk is furi a helyzet,de mivel miskolcon sem lehet szülésznőt választani,így aki nem miskolci,vagy nem da jár első perctől kezdve dokihoz,az ügyeletesnél szül... de szerintem ez igy van jól. Én azért járok miskolcra,mert ott fogok szülni,nem beszélve az ismerős dokiról,meg sz uh-s barátnémról...

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Twist
basszus még most írtam,hogy mindjárt itt a 12. hét neked,és most látom,hogy mindjárt 13. Gratulálok a második trimeszterhez! :D

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Sziasztok!

Ditus!
Sajnálom a doki kálváriát. Én nem is értem minek választott doki. Itt úgy van, hogy ha van választott dokid, akkor a többi nem nyúl hozzád, meg kell várni, míg az beér. Ha nincs, akkor meg mindenki rádnéz.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Yadine!
legalább tudtok egy kicsit lazítani.

Twist!
Gratula a 12 héthez!

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Dy,
nekem is tetszik ez a rendszer. Szülésznő lesz, aki lesz, szerintem a kedvességük főleg a kismama hozzáállásán múlik. Ha hisztizik az ember, meg mindenben a kifogásokat keresi, vele is olyanok lesznek. A kérem, meg a köszönöm csodákra képes. Itt, ha van választott doki, akkor is megnéz az ügyeletes, és eldönti, hogy szóljunk-e a választottnak, vagy mondjuk vaklárma volt. Én ezt is jónak tartom, minek rángassuk oda kétszer-háromszor feleslegesen. Engem mikor befektetett a dokim, pont aznap szabin volt, tehát minden mást más doki intézett, az ügyeletes. Látta, hogy gáz van, indítani kell a szülést, na akkor felhívták a dokimat, hogy mi legyen. Ő megmondta, hogy tegyék fel a tágítózselét, és ő majd este 10-re jön. Na azért a két perces műveletért sem lett volna értelme bejönnie, meg megvárni a 6 óra hatóidőt. Azért 6-kor benézett, hogy jön ám 10-re, mire kell :lol: (Az ügyeletes meg nálam fiatalabb volt, megindította a szülésem, majd pár nap múlva bejelöltük egymást az iwiw-en :lol: )

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linácska
nálunk is így működik. Bemész szülni,és a dokidnak szólsz telón,hogy szülni készülsz. Befektetnek szülőszobára,onnantól kezdve az ügyeletes dokira vagy bízva+a szülésznőre. Ha itt az idő,akkor az ügyeletes orvos telefonál a dokidnak,és ő hívja be. tehát a fogadott dokid csak a tényleges szülésen vesz részt.... de gondolom ez szinte mindenhol így megy. minek is ülne ott a doki addig amíg egy-egy ember levajúdja az idejét....

Dituli
remélem,hogy nagyon sietsz haza!!!! :lol: :lol: :lol:

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Dita
hol vagy már a jó hírekkel???????? :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Linácska!

Akkor írom az eredményeimet:

cukor terhelés 9.82 mmol/l ref: 3.30-7.80

insulin terhelés 110.8 mlU/l ref:30-ig elfogadható


Másnap bementem a nőgyógyászhoz, aki az eredményeimet látva rögtön továbbküldött a diabetológiára. A doktornő azt mondta, ez már sajnos egy kialakult 2-es típusú cukorbetegség. A súlyos fokú inzulin rezisztenciáról már ne is beszéljünk.

KépKépKép
bikfy
 
 


Timejka nekem is nagyon hiányzik!!!! :roll:

KépKépKép
bikfy
 
 


Bikfy,
azért nem eszik ilyen forrón a kását... Persze, nézess utána, de ez még nem 2. tipusú diabétesz, csak csökkent glükóz tolerancia. 7,8-ig inzulinrezisztencia, 7,5-11.0 között csökkent glükóz tolerancia, 11 felett cukorbetegség.
A rossz csak az, hogy annak az inzulinnak 20 alatt kellene lennie, ée még hatszorosára növekedett inzulinszinttel sem tudja a szervezet normál tartományon belül tartani a cukorértéket.
Nekem először 7,85 volt, kb. 50-es inzulinnal, aztán mondták, hogy diétázzak, és kaptam metet. Utána lett 9,9 vagy 60-as inzulinnal, bár igaz, hogy a diétát nem száz százalékig tartottam. Na akkor betojtam, és ezerrel betartottam mindent, és lett 10,5, 120-as inzulinnal. Ott mondtam, hogy én tojok az egészbe, hisz sikerült két hónap alatt jó sokat rontaniuk az eredményemen, és utána nem figyeltem oda, és ettem cukros dolgokat. Egyből nem is volt gond. Magyarul kaja után mindig jó az érték, de a cukros lötyitől nagyon felmegy.
Terhesség alatt kezdett szépen visszaállni, 12. hetesen 6,9 volt, mindenféle gyógyszer nélkül. Aztán most 3 hétig nem volt cukormérőm, és valószínű valami elromlott, mert ma már nagyon magas értékeket mértem, pl. ebéd után 8,1-et :cry:
Egyébként diabetológia helyett nem akarsz inkább a Mens-be visszamenni. Ott tényleg profik, és kompletten kezelik a problémát. Csak azt nem értem, hogy ilyen értékek mellett hogy vagy te ilyen vékony??? :shock: A lényeg, hogy amíg nem jutsz el orvoshoz, addig se egyél fehér kenyeret, a cukrot cseréld le édesítőre, meg hanyagold a csokit-édességet. Első lépésnek már elég ennyi is.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linácska!

Köszönöm a gyors választ. Leírom Neked, amit a pco-s cajoknak is írtam.



Ma minden bátorságomat összeszedve megszurkáltam magam. Ebéd előtti vércukrom: 4.1 mmol/l és ebéd után 1 órával mért pedig: 5.4 mmol/l. Ebéd után 2 órával: 4.7 mmol/l.

Ezek jó eredmények. Nem???

Ebédem egy hatalmas tányér kelkáposzta főzelék, benne 1 egész krumpli kockázva, hozzá feltétnek 2 nagy darab fasírozott, amiben teljes kiőrlésű kenyérmorzsa volt.


Ha most igazán őszinte akarok lenni, ezekkel az itthoni eredményekkel picit megcsappant a bizalmam a MM-ben. Ha itthon minden normális, akkor ott miért ilyen bődületesen rossz az eredmény? A itthoni dietetikus hölgy és a nőgyógyász pedig azt mondta, nyugi, nekem elég a napi 500 mg Meforal is. Végülis csodaszép peteérésem lett ebben a hónapban. És még az is lehet, hogy terhes vagyok.
Az az igazság, hogy nagyon össze vagyok keveredve, már nem tudom, mi a helyes út. :shock:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára bikfy 2009.07.02 16:56-kor.

KépKépKép
bikfy
 
 


Arról ne is beszéljünk, hogy csokit nem ettem tavaly november óta, cukrot nem eszek 1 éve, kenyeret fél éve. Lisztet csak teljes kiőrlésűt és csak főzelékekhez. És mozogni is mozgok.
Most őszintén, lehet ennél már egészségesebben élni? :shock:

KépKépKép
bikfy
 
 


Bikfy,
amit leírtál ebéd gyanánt, az kb. fele annyi ch-t tartalmaz, mint amit a MM-ben megitatnak veled. És ráadásul a cukros lötyi gyorsan felszívódó, a krumpli, meg a zsemlemorzsa meg lassan. Ugye az ember nem eszik minden nap cukros lötyit, ez egy kis sokk a szervezetnek, de ezzel tudják kimutatni, ha valami nem stimmel. Ugyanis, ha minden ok, akkor 150g ch-t is le tud bontani az inzulin gond nélkül.
Na most képzeld el, ha egy éve nem eszel cukrot, telejesen elszokott tőle a szervezeted, és persze, hogy magas lett. De ez így törvényszerű, és abban erősít meg, hogy továbbra se egyél. Az a lényeg, hogy kajával jó legyen az érték.
Kaja után mindig 60 perccel kell mérni, és az a lényeg, hogy 6,7-en belül legyen az érték. A két órás kajánál már mindegy.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


bocsi ide elfelejtettem megírni.

másolok:

Itt vagyok, most értem csak haza, hisz két órát kellett várnom, gyakorlatilag amíg lement a sor, én voltam az utolsó!
Először megtojózott és a méhem tetejét nyomta hogy na most érzem Bogyót? Mondom nem! Akkor elővett egy szívhang ketyerét, és jobb oldalt nagy nehezen megtalálta a szívhangot.
Mondta hogy azért átvisz az uhuba pedig marha nagy rohanásban volt. Ott sem mocorgott Bogyó de egyébként eddig csak a 12. hetin csinált produkciót, hát nem tudom talán ennyire lusta ez a gyerek?
Azt mondta hogy első terhességnél előfordul hogy még nem érzem annyira, meg hogy azért a biztonság kedvéért jövő héten is nézessem meg.
Valszeg elmegyek ahhoz a doktornőhöz pestre aki a 4D-t csinálta a Baross utcában.

dita75
 
 


Drága Dituli, ezek szerint Bogyóka jól van, szívhang okés. Ha bármi baj lett volna, ottfogtak volna. Jó tudni, hogy első terhességnél nem lehet annyira érezni a picúrt és nincs gond.
Esetleg a nunit nem sikerült megnézni?????

Bikfy, az inzulin nem is olyan magas. Fel a fejjel!:)

Ma voltam a laboreredményemért, csak enyhén vérszegény vagyok, más baj nincs, majd gondolom, hogy vasat fogok kapni. De én mindig az voltam, sok vaskúrán vagyok túl...
A terheléses cukrom tök jó lett, a fehérvértestszám is tök jó (életemben először). Sosem voltam ilyen egészséges:-)
Még babó előtt a májenzimem is rossz volt, a fehérvértest pocsék stb. Tök jó, hogy végre jobb lett a leletem:)
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: