Új privát üzeneted érkezett!

Tündi :P

Hát persze, hogy örülök! Gyere gyakrabban!
Igen, egyébként jól vagyunk, a fogacska helyzet változatlan...
A kép már az új házban készült?

Kismok :P

18 szopi :?: :lol: , húúúú, az nem semmi, tényleg. Nagyon becsülöm a kitartásod. Lenci 5-6 szor eszik, max.

Most már tényleg nagyon régen raktam képet :oops:

Tücsi :P Babcsi :P

Merre vagytok???

Tiza :P

Milyen lett az eredmény??? Mi a helyzet veletek?

Haga :P

Ügyesek vagytok!!!!

Mona, Emma :P

Olyan édesek a kissrácaitok!!!
Ez az ácsorgós kép és hozzá Dani fekvőtámaszosa... csúcs
Lenke még csak oldalra fordul...de állandóan jár keze-lába. De már úgy várom, hogy jobban mozogjon...

Bobóka :P

Rég írtál te is. Mi van veletek???

Amica :P

:?:

Mi ezen a héten Pécsen vagyunk.

Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 


Sziasztok!


Egyben vagyunk. Most értünk haza. Ma már kétszer voltam a dokinál. Délelőtt végigaludta Bence az nst-t. A doki megijedt, és délutánra visszarendelt ismételt nst-re. Most azonban nagyon élénk volt. Nyugodtak vagyunk. Csütörtökön kell délután megint menni, így biztos ébren lesz manó.


Szép estét!


Brigi

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Britta :P

Nagyon drukkolok! Izgalmas!!!

Írj, ha van fejlemény!

Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 

 
 

Bogáncs!

Hát...napról-napra izgisebb. Az tuti. Már nagyon várjuk, hogy jelentkezzen.


Brigi

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Brigi :)

Naponta többször benézek, hátha van valami hír Rólatok :)
Nagyon jól érezheti magát Bence, ha még nem akaródzik előbújni :) Mindenesetre már tényleg nem sok van hátra :wink:
Könnyű és gyors szülést kívánok :wink: :lol:
Vendég
 


Britta :P

:?: Semmi még? Jól vagy?

Kép
bogáncs
 
 


Sziasztok!

Még mindig semmi! Jó lenne, ha ezek után valóban gyors, és könnyű lenne a szülés. Ebben viszont az előző kettő után nem is merek reménykedni.

Haga! Hogy vagytok? Édes fiad van. Meg tudnám harapni. :lol:

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Köszi mindenkinek, aki hiányolt.
Jól vagyunk, csak semmi időm nincs, sok kontroll vizsgálat torlódott össze, plusz a kocsinkat is most szervízelik. Nagyon szégyenlem magam, hogy ilyen ritkán írok, de mindig képben vagyok.

Britta :D
Neked külön megy a drukk!

Puszi mindenkinek. Hajrá!
boboka4
 
 


Brigi :)
Még mindig semmi???
Lépcsőzz, vagy esetleg este kapd el apát :wink: Ezeket szokták ajánlani :lol:


Na, megpróbálom összefoglalni a szülést :)

Szóval, március 9-re voltam kiírva.
10-én reggel még lementem a terhestanácsadásra, és ott a doki már beírta a kiskönyvembe, hogy vegyenek fel a kórházba. Be is autóztunk Komáromba, fél délre értünk a szülészetre. Az épp ügyeletes orvos és nővér kérdőre vontak, hogy mit keresek ott, miért nem reggel mentem, mikor csak 8órakor van betegfelvétel. Elmagyaráztam nekik, hogy mert reggel még tanácsadáson voltam... A doki úgy megvizsgált, hogy köszönöm szépen... Úgy éreztem, a létező összes ujja ott volt :roll: :evil: és utána el is kezdtem vérezni. (Bezzeg az én dokim úgy vizsgált mindig, hogy szinte nemis éreztem, és nemis véreztem!)
Elfoglaltam a helyemet, a szobában 2 anyuka volt a gyerkőcével.
Este az NST nem nagyon mutatott fájásokat, persze nemis voltak :P
Másnap reggel NST, majd kaptam fél órán keresztül oxitocint, és közben NST-n figyelték, hogy hogyan reagál a szervezetem rá. Hát egy idő után már éreztem fájásokat, a gép 90es értéket jelzett.
A fél óra letelte után sétáltam, visszamentem a szobámba. Olykor olykor éreztem enyhe fájásokat, de aztán szép lassan elmúltak a délután folyamán.
A dokim bejött, csinált ultrahangot és meg is vizsgált. Ekkor 3500grammra becsülte a gép a baba súlyát. A vizsgálat most egy picit fájdalmas volt, és kiderült, hogy már 2 ujjnyira nyitva a méhszáj. Azt mondta a dokim, ha csütörtökig nem történik semmi, megint kapok egy kis oxitocinterhelést, és burkot repeszt.
Este NST, ami megint semmi fájást nem mutatott :P Másnapra, vagyis szerdára előírtak egy kis magzatvíz vizsgálatra.
Éjjel semmit nem aludtam, mert olyan furcsa fájdalmat éreztem 5-10 percenként. De mivel azt mondták, hogy fájáskor bekeményedik a pocak, és nekem nem keményedett, nem tulajdonítottam neki jelentőséget, csak vártam, hogy minél előbb reggel legyen.
Szerda reggel megijedtem, mert épp az volt az ügyeletes orvos, akitől rettegtem még a decemberi vizsgálat miatt. De most kellemesen csalódtam benne, úgy vizsgált, hogy meg se éreztem :shock: és nagyon barátságos volt, bármit kérdeztem, elmagyarázta! A magzatvíz tiszta volt.
Este ismét NST, ami semmi fájást nem mutatott, pedig egész nap éreztem azt a furcsa fájdalmat ott lent. Mondtam is a szülésznőnek, de elintézte azzal, hogy biztos készül a medencém a szülésre, és azt érzem ahogy tágul.
Elmentem lefeküdni, de nem tudtam elaludni, mert csak nem szűnt meg az a furcsa fájdalom, ami igazából nemis fájdalom volt, meg se tudnám fogalmazni, hogy mit éreztem.
Este 11kor felajánlottak egy kis fájdalomcsillapító gyógyszert, de mivel eleve gyógyszer ellenes vagyok, nem kértem!
Éjfél körül már 3 percenként, néha percenként éreztem azt a furcsaságot. Már guggoltam fent az ágyon :lol:
Aztán éjjel fél 2kor épp benézett a szülésznő a szobánkba, és kérdezte miért guggolok az ágy tetején :lol: Mondtam neki, hogy olyan furcsát érzek ott lent. Egyből kimentünk a vizsgálóba. Na, ő tényleg úgy vizsgált, hogy semmit nem éreztem belőle :lol: 3 ujjnyira nyitva voltam. Megkérdezte melyik dokinál szülök, mert telefonál neki. Én meg csak azt hajtogattam, hogy de hiszen én még nem készültem fel a szülésre :lol: Megnyugtatott, hogy pedig most megyünk szülni, és hát különbenis erre vártam már 9 hónapja :) Felajánlotta a beöntést, de nem kértem :)
Elmentem lezuhanyozni, és telefonáltam a férjemnek, hogy nagyon siessenek, mert itt az idő. Ez 1:50kor volt. Felvettem a kórházi szülőrucit, nagyon csini volt :lol: fehér, és elől végig nyitott, a nyakrésznél volt egy kis kötő :lol:
Időközben megérkezett a dokim is, és burkot repesztett 2:20kor. Ez egy kicsit kellemetlen volt, és szerintem egy hangyányit rá is segített kézzel a tágulásra. :roll: Még bementünk a helyemre, hogy az érzéstelenítő szurimat bevigyem a gátvarráshoz. A doki is jött velem, és szólt,hogy siessek, ha nem a folyosón akarom kipottyantani a gyereket :lol: Ekkor már ideges is voltam, mert a férjem még sehol nem volt! A szülőszobából rátelefonáltam, megnyugtatott, hogy mindjárt itt lesz.
Közben a szülésznő beadott egy kis oxitocint a hátsómba 2:30kor. Mondtam, hogy de én nem kérek ilyet :lol: Azt mondta a saját érdekem, mert így méggyorsabb lesz a szülés :) Na, ekkor betoppant a férjem, már kórházi öltözetben :) Közben egyre többen lettek a szülőszobában, én meg megkérdeztem minek ide ennyi ember :shock: 2szülésznő, csecsemős nővér, doki. Nekem sok volt ennyi ember, így kiment a csecsemős nővér :lol: Megjegyzem, burokrepesztés, oxitocin ellenére nem erősödött a fájdalom, pedig azt mondták, hogy fog... Hát nem lett igazuk :lol:
2:40kor felfeküdtem a szülőágyra, berakták a kengyelbe a lábam. Eddigre már teljesen eltűnt a méhszáj. Kérdeztem, hogy meddig fog tartani a szülés. A doki 20 percet mondott. Ekkor direkt ránéztem az órára, 2:45 volt. Szólt, hogy ha jön a székelési inger, akkor nyomhatok. Hát nekem olyan nem jött :lol: Csak megint az a furcsa érzés, mint előtte. A doki belémrakta a kezét, és ő mondta, hogy közeleg a fájás, de még ne nyomjak, aztán hogy na most nyomjak. Hát az első nyomást elcsesztem, mert kiengedtem a levegőt a számon és kiáltottam is egyet :lol: :oops: Megmagyarázták utána, hogy hogyan is kell rendesen nyomni. A fájásokat nem éreztem, így mindig a doki szólt, hogy mikor kell nyomnom. Nyomtam, de alig volt erőm. Szóltam is, hogy semmi erőm, mert 2 napja nem alszok, és nemis eszek :? :roll: A szülésznő óvatosan segített kintről, de nem a hasbakönyöklős módszerrel, hanem valami finomabb változattal. Aztán egyszercsak gátmetszés. Ekkor megkérdeztem, hogy hol a baba feje. Pont ott, ahol lennie kell, hangzott a válasz :)
A nyomások közötti szünetekben mindenféle hülyeséget kérdeztem, meg mondtam is :) Na, vágás után még 1-2 nyomás, de már teljesen elfogyott az erőm. Aztán rámszóltak, hogy szedjem össze mindenem, és nyomjak, és meglesz a baba. Nyomtam, minden beborult előttem, és csak a doki hangját hallottam, hogy még, nyomjak még, ne hagyjam abba. Ekkor valami olyan hatalmas földönkívüli erő kapott el, hogy sikerült addig és úgy nyomni, hogy a végén kicsusszant a bébi 3:05kor :lol: Igaza volt az orvosomnak, mert pont 20 perc volt a szülés :lol: Rögtön rámtették 5 másodpercre a picit, megpusziktam és felkiáltottam, hogy van haja :lol: elnyisszantották a köldökzsinórt, majd elvitte a csecsemősnővér, aki után utánaszóltam, hogy mérje meg, hány centi a talpa. A férjem végig mellettem volt, fogta a kezem, a fejem, és vizesborogatott. De amint lehetett, ment fotózni. Ezidő alatt a doki összevarrt. Hát, ez volt a legkellemetlenebb az egész szülésben. A végefelé már kérdezgettm, hogy még hány öltés lesz, mert már befejezhetné :oops: :lol: A doki csak vigyorgott, hogy már nem sok.
A 2órás megfigyelés alatt kint feküdtem a folyosón, a férjem adogatta a szőlőcukrot, meg ásványvizet. Szegénykét úgy sajnáltam, mert beszélt hozzám, de annyira fáradt voltam, hogy fel se fogtam mit mond, csak néztem ki a fejemből. Amikor meg megszólaltam, csak azt hajtogattam, hogy soha többé nem szülök, mert annyira fájt ahogy ment ki a gátvarratoknál az érzéstelenítő hatása.
Egyszercsak odébbgurulhattunk az ággyal, és a csecsemőosztály ajtajából nézhettem, ahogy a kicsifiam az inkubátorban heverészik :) Olyan gyönyörű érzés volt, el is sírtam magam :) 59centi. 3750gramm, és a talpa 8 cm :lol:
Miután visszamehettem a helyemre, nemsokkal később hozták is a babát. Tovább nem részletezem, de a szopizás nem ment, nem tudta rendesen bekapni a cicit, hiába segítettek mindvégig a csecsemősnővérek :cry: Én már kezdtem kiborulni, aztán belenyugodtam, hogy nekünk ez nem megy. Tejem se volt igazándiból :cry: 3 napig csak cukrosvizet kapott szegénykém, majd a 4. napon tápszert. Amitől olyan hasmenése lett, hogy sugárban "fosott". És mivel csak az ágyon tudtunk pelenkázni, átfosott a mellettem lévő ágyra. Másnapra elmúlt a hasmars, és hazajöhettünk :lol:
Összefoglalva: sokkal rosszabbra, fájdalmasabb szülésre voltam felkészülve. És bár ott, rögtön utána azt mondtam, hogy soha többé, pár óra eltelte után változott a véleményem, és bármikor szívesen átélném ezt a csodás érzést! A mai napig könnybelábad a szemem, ha eszembejut, amikor először megpillantottam a kis picifiunkat :lol:
Vendég
 


Haga :D
köszönjük, hogy megosztottad velünk a szép szüléstörit. Az enyém is sokban hasonlított ehhez. A 8 centi talpacskához meg külön gratula - hiába, igazi pasi! Sárának még most sincs ekkora. :lol:

KM

Kép
Kép
kismok
 
 


Haga!

Örömmel olvastam a szüléstörténeted. De azért ugye lesz következő?


Egyébként mi még mindig egyben vagyunk. Bence ki akar szúrni velünk. Ma délután megyünk dokihoz. Meglátjuk, mit mond.


Szép napot!


Brigi

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Brigi :)

Még mindig semmi??? :shock:
Majd mesélj, hogy mi volt a dokinál :) Ha addig nem történik semmi :wink:

Szeretnénk még gyerkőcöt, csakhát sajna nem élünk olyan körülmények közt, hogy megengedhessük magunknak :?
Vendég
 


Brigi :)
Felvettelek MSN-re, ha nem gond :oops: :P
Vendég
 


Haga!


Mindenképp jelentkezem, mit mond a doki. Eddig semmi. Örülök, hogy felvettél msn-re. Legalább ott is tudunk beszélni.


Szép napot!

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Haga
köszi, hogy leírtad, nagyon szép volt!

Britta
fúúú, ez már nagyon izgi

Mi jól. Zalánom 9500 gr 9 hónaposan :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Brigi????
Vendég
 


Sziasztok :D

Úgy látszik nem csak nekem nincs időm írni. Most nagyon összetorlódtak a dolgok. Ráadásul Marcira is nagyon kell figyelni, mert mindig elkolbászol és megtalál valamit, amit nem szabadna.

Ma meglett a vérvétel eredménye. Hormonjaim tökéletesek, így következő hónapban indul az inszem. (Persze ha most nem leszek babás. Most azt hiszem sikerült a pét elkapnunk.)

Britta????

Haga :)
Hú, ez nem volt semmi mennyit írtál. Hogy találtál ennyi időt a picúr mellett?

Többiek????

Kép
Kép
tiza
 
 


Sziasztok!


Még mindig itthon vagyunk! Tegnap voltunk megint NST-n, de a doki azt mondta, hogy még minden rendben!




Szép napot!


Brigi

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Britta

Sokat gondolok rátok!!!! :wink: :D Remélem minél hamarabb megszületik Bence baba és minden a legnagyobb rendben lesz!!!! :wink: :D :D

Tiza

Örülök hogy rendben vannak a hormonjaid és köv. hónapban jöhet az új inszem!!!!! :wink: :D
Vendég
 


Ditke!

Halk gratula! Vigyázz magatokra!

Mi még egyben vagyunk. Ma megyünk nst-re. De nagyon rossz a közérzetem. Előbb akartam enni egy banánt, és mikor ránéztem, elment az étvágyam. Most már történhetne valami.


Szép hétvégét!


Brigi

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Britta

Csak "előleges" babás vonalzó, ne tévesszen meg, de remélem hamarosan tényleges lesz a vonalzóm!!!! :wink: :D
Vendég
 


Ditke!


Remélem, mielőbb megírod, hogy babás vagy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tegnap voltunk nst-n, minden ok. Holnap megyek megint. Kedden pedig megindítják. Napok óta nagyon fáj a derekam. Jó lenne, ha ez lenne az előjel.


Szép napot!


Brigi

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Szia Mindenkinek!

Britta

Szegényem, te aztán jól ráhúzol. Szerintem keddig nem fogod kihúzni. Gondolom te sem bánnád. Egyébként a másik két gyerkőcöt spontán szülted? Gondolom igen, ha ennyire engedik húzni. Képzelem milyen csigalassúsággal megy ilyenkor az idő.
Szorítok neked, hogy minden simán, és rendben menjen.

Emma

Nem semmi milyen paraméterekkel rendelkezik Zalánod. :D Anna ennek a súlynak még csak a közelében sincs. Főleg hogy szegényemnek 2 hétig hasmenése volt. Hála az égnek már azért túl vagyunk rajta. De azért rendesen rám ijesztett a doki.
Majdnem kórházba utalta a kiszáradás miatt. Ugyanis kérdezte, hogy mennyit iszik Anna. Mondtam neki, hogy nem igazán iszik a szopin kívül semmit, mert cumisüvegből nem tud inni. Állítólag naponta egy litert meg kellene innia. Kilogrammonként 150 ml folyadék kell ekkora babáknak. Kész voltam ettől a mennyiségtől. Úgyhogy kiskanállal kanalaztam be neki nagy nehezen fél litert kb. A többit a szopira bíztam.

Tényleg csajok nektek megiszik ennyi folyadékot a babátok? Mármint aki már azért kajál is rendesen. Szegény gyereknek már lötyögött a hasában a folyadék. Meglátja a kiskanalat és már prüszköl. Meg el kezd bohóckodni, és bekapja, aztán röhögve kifolyatja a száján. Szóval küzdök a folyadék-bevitellel.

Tímea
KépKép
KépKép
tímea34
 
 


Sziasztok!
Csak gyors bekukk!

Britta :D
nagyon szorítok érted! A derékfájás nem lehet véletlen. Lehet, hogy már csak órák kérdése és megszületik a kicsi Bence.

Timi :D
1 litert???
Te, én úgy örülnék, ha Juli ennyit meginna egy nap. Pedig ő 15 kiló körül van. Ő egy éves koráig jóformán nem is ivott, csak tejcit. Max. ritkán olyan fél deci körül. Én ha úgy gondoltam, jó volna egy kis plusz folyadék, többször adtam neki. Sztem, az jó, ha te is többször kínálod szopival. Esetleg próbáljátok ki a poharat (vmi kis átmérőjűt), a babák meglepően ügyesek tudnak lenni néha!
Küldök gyógypuszit Annának! :D

KM

Kép
Kép
kismok
 
 


Sziasztok!

Még itthon vagyok. Ma megyek dokihoz. A holnapi naptól egyenesen parázok. Mindkettőt simán szültem, és attól félek, ha most meg kell indítani, akkor császár lesz a vége. Persze, tudom, akkor is az anyja vagyok. De ez nekem nagyon rossz érzés. Már tegnap óta többször is sírtam, mert nem bírom már a feszültséget.

Majd jelentkezem.


Szép napot!


Brigi

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Folyadék
úgy tudom, kb. fél litert kell bevinni, nálunk a szopin kívül kb. 150 ml-t iszik meg egész nap

Britta
biztosan nem lesz császár!!! szorííítunk

Kép
Kép
emma1976
 
 


kismok

Köszi a gyógypuszit. Nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki kitisztult lassan a szervezete. Próbálom pohárból is itatni. Ne tudd meg. Kb. tízezer forintot költöttem cumisüvegekre. Minden fajtát beszereztem. Egyikből sem iszik. Aztán vettem ezt a Jana-bébivizet, azon az a cumis kupak van, vagy mi a szösz. Na képzeld, hogy abból iszik.

Ugye, hogy hihetetlen mennyiségnek tűnik? A dokim mondta. Én ha már fél litert beletudok tuszkolni, akkor eljárom az örömtáncot. A többit meg ugyis szopizza. És úgy veszem észre, hogy nem is igényli ezt a sok folyadék-mennyiséget. Na mindegy, a doki biztos tudja mit beszél.

Britta

Jaj szegénykém, elhiszem,hogy már eleged lehet. Nincs rosszabb dolog a várakozásnál. Gondolom kimozdulni se nagyon mersz ilyenkor már. Legalábbis én így voltam vele. Nem értek hozzá, de miért gondolod, hogy a megindított szülésnek császár lenne a vége? Egyáltalán nem biztos. Ha nem túl nagy a baba, akkor szerintem simán is meg tudod szülni. Ha pedig a dokik a császár mellett döntenek, annak biztos meg lesz az oka, és a ti érdeketekben fog történni. Fel a fejjel, nem sokára túl leszel rajta, és már csak a gyönyörú kisfiaddal fogsz foglalkozni, és elfelejted ezt az őrült várakozást. Szorítok értetek.

Emma

Akkor meg vagyok nyugodva, hogy nem én vagyok a felelőtlen anyuka, aki nem foglalkozik a gyerek folyadék-bevitelével. Én is úgy gondolkozdtam, hogy a szopin kívül nem sok folyadékra van szüksége. Kínáltam, és ha nem kellett neki, nem erőltettem, gondoltam ő ugyis tudja, hogy szomjas-e- Aztán kiderült, hogy rosszul gondoltam. Úgyhogyn neki kellett látnom a gyerek folyadékkal való feltöltéséhez. :D Most hogy nagyjából túl van a hasmenés-dolgon, megint nem erőltetem annyira, kb. 3 dl vizet kap naponta, a többi szopi. A tejpépben is van folyadék, a gyümölcsben is, meg a főzelékében.

Tímea
KépKép
KépKép
tímea34
 
 


Britta :D
jaj, nagyon sokat gondolok rád! Én Julcsit hordtam túl 10 nappal, úgyhogy tudom, min mégy keresztül. Ha még bírsz magadon erőt venni (és tudsz még mozogni) én azt javaslom, próbálj a végsőkig aktív lenni: takarítsál, süssél vmi sütit, menjetek sétálni a fiúkkal. Ez egyrészt eltereli a figyelmedet kicsit, másrészt az egész napos passzív várakozástól agybajt lehet kapni. Julinál én kórházban feküdtem és nem sok hiányzott, h ne legyek depis, már annyira untam. Sári jött idejében (pedig a dokim azt mondta, a túlhordás lehet alkat függvénye - olyan a berendezés, h nagyon jól érzi magát a baba), de még 39 hetesen a Budai-hegyekben túráztunk 6-8 km-t, végül a fokhagymás-káposztás tartja sütése közbeni illatokra kíváncsi lett Sára és gyorsan jött is. Kitartást! Nagyon drukkolok! :wink:

Timi :D
nyilván a hasmenős időszak más tészta, de ha már egészséges a baba, és nem kíván mást, én sem erőltetném. Mert az anyatej az miacsuda ha nem folyadék, igaz? Cumisüvegből pedig ügyi hogy nem iszik! Kinek kéne egy vacak gumi/szilikon anya cicije után! :lol: Meg teljesen más technika is!

Tüncsi, Babcsi, Barbi, Boboka mi van veletek? Semmi hír! :cry:

Mi amúgy jól vagyunk, Sári már forgolódik, vigyorog ezerrel, huncutkodik, szopizik 2356x (egyszerre mindig keveset, mert nem ér rá :roll: ) és nagyon nem alszik. Éjjel 4-9x ébred és van, hogy már nem is akar visszaaludni, pedig ilyenkor tök fapofával szopizunk, meg csak semmi kommunikáció, nehogy már azt higyje, fel lehet kelni. :D Szóval elég kómás vagyok nap közben, nem tudom, meddig tart ez még! Még jó, hogy most már néha sikerül egyszerre elaltatnom mind2 csajszit nappal, így magamra is jut pici időm! :D
Ami nem jó, hogy (talán még emlékeztek rá, régen írtam már róla) Julinak krónikus székrekedése van, ami most már olyan fokon van, hogy lehet, gyerekpszichológusnál kötünk ki, mert nagy valószínűséggel nem fizikai oka van a dolognak. Olvastam, hogy vannak gyerekek, akiknél semmi gondot nem okoz, másnál már egy nehezebb kaki is olyan lelki gátat eredményez, hogy teljesen felborítja az anyagcserét. Ráadásul most vagyunk a legkeményebb dackorszakban, már a gyógyszerét sem tudom neki beadni, annyira őrjöng tőle (kb. 2 hete) :cry: Sztetek lehetséges az, hogy a húga miatti "mellőzöttség" csak most majd' 5 hónap elteltével jön ki rajta, ilyen felfokozott hisztirohamok hatására. Tényleg próbálok következetes lenni, ölelgetem, magyarázok neki szép szóval, leleményességgel, de nem is figyel rám sokszor. Befogja a szemét és már üvölt is! Írjatok, ha van vmi hasonló tapasztalatotok!
KM

Kép
Kép
kismok
 
 


Kismok,
nálunk mindegyik gyereknél a pici nagyobbacska korában jött ki a féltékenység.
Márton rettenetesen hisztis és alvászavaros lett mikor Janka kb 8 hónapos volt. Mikor ovis lett akkor meg a terhesség elején Ágnessel elkezdett újra bepisilni amit sosem tett és már 4éves elmúlt. Rettenetes időszakok voltak ezek...
Janka most lett újra egy hisztigép. Leszokott a szopizásról szerencsére de Ágnesre féltékeny ezerrel és ha valami kis sérelemnek vélt valami éri akkor hisztirohamba kezd mert már nem kapja be az ujját, hogy úgy levezesse. És a legújabb divat, hogy nem akar elaludni!
Márton problémájánál én is pszichológushoz fordultam és hamarosan rendeztük a dolgot.
Együttérzéssel gondolok rátok :wink:

Britta :wink:

Timi,
én sem itattam szopi mellett soha ha nem volt beteg a kölyök. Nálunk minden gyerek a fürdőkádban tanult meg inni pohárból, hamar és nagyon ügyesen csinálták. Csőrös poharunk sem volt és cumisüvegünk sem.

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Amica :D
tudom, talán fura ilyet mondani, de olyan jó, hogy más is van/volt hasonló helyzetben! :) Már kezdtem azt hinni, én vagyok defektes anyuka, h ennyire elrontódott a nagyobbik lánykám...
Köszönöm, h leírtad. :D

Kép
Kép
kismok
 
 


Sziasztok!

Jól esik, hogy szurkoltok nekünk. Holnap tutira indítják. Majd jelentkezem.


Legyetek jók!


Brigi

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Brigi!!!

Gyors szülést kívánok!!!!
Vendég
 


Britta :D
Gondolunk Rátok!!!
Várjuk a híreket!

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


KM, Amica
húúú, nagyon tanulságos olvasni amiket írtok a féltékenységről! Ugyanakkor nagyon megrázó is! Nálunk is ugyebár Zalán az évek óta áhított gyermek, akit agyonimádunk, ha majd egyszer lesz kistesója nem tudom, hogy reagál majd rá...

Britta
gondolok rátok!

Kép
Kép
emma1976
 
 


Brigi :)

Hajrá-hajrá :wink:
Gondolok Rátok, és szorítok :lol:
Vendég
 


Hahó!
Tud valaki valamit Brittáról?

Kép
Kép
kismok
 
 


Britta :)
Nekem akkor indult meg spontán a szülés, mikor indítással riogatak! Remélem, Nálad is így volt, és már túl vagy rajta!

Timi :)
Nekem a múlt héten elkapta a hányós-hasmenős vírust Brigi. Szegény, azóta is csak szopik, mert amellett már jól van, de a főzit méh hétfőn is kihányta. Nekem a doki nem mondott ilyen folyadékszükségletet a szopin kívül. Azt mondta, gyakran szopjon keveset, és mellette adtam neki a normaflore-t és az ásványianyag pótló port (sodioral) kanalaztam neki be.
A szopi folyadék is, így ha abból megy gyakran, akkor mellette nem nagyon kell ilyen mennyiségű víz, mint amit írtál. Nekem pohárból iszik egy kicsit Brigi, emellett csak szopi van.

Ksimok :)
Dehogy vagy defektes anyuka! Akkor én is az vagyok a középső lányommal kapcsolatban, aki nem hajlandó szótfogadni, erőszakos, akaratos, hisztis.
Beszélj egy szakemberrel, biztos tud segíteni!

Brigi iszonyú hisztis lett. Mindig rajtam lógna, ha nem tudom felvenni, üvölt. Értem én, hogy most ez a korszak van, de félek, hogy ő még hisztisebb lesz majd, mint a nővérei, pedig Domit felülüberelni nem semmi.
Nagyon sokszor szopik, biztos nem elég egyszerre neki már, és már nagyon fárasztó nekem. Éjjel nappal lefoglal. Már rángat a bal szemem a kimerültségtől :(

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Timi :)
Egy kiskány súlyát soha ne hasonlítsd egy fiúéhoz, mert ők más alkatok! Brigi is a múlt hónapban végre hízott szépen, erre most megint le fog maradni. Ők mások, mint egy kisfiú, elvégre kislányok :lol:

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


sziasztok!

először is elnézést kérek hogy nem nagyon jelentkeztem mostanáig de költözködtünk és teljesen el voltam veszve!
de mostmár végre elköltöztünk átadtuk az új tulajnak a kulcsokat így mostmár csak 2 hely van ahová szaladgálnunk kell!
már megrendeltük az új házhoz az ablakokat és a fűtést is csinálni fogják már a héten!
most a vasutas szolgálati lakásban lakunk addig amíg a házunkat fel nem újítjuk de remélem már nyáron be tudunk költözni!

Balázs nagyon jól van pont ma 6 hónapos és képzeljétek kibújt az első fogacskája nagyon édes ahogyan a nyelvecskéjét odadugdossa csak hogy ne udjuk megnézni!
megvolt a keresztelőnk is a hétvégén vasárnap nagyon ügyes volt a drágám! majd rakok fel képeket ha megtalálom a fényképezőgépet!!! :D

egyébként jól vannak a fiúk szerencsére most egyik sem beteg!!!!!

bogáncs!
ha jól emlékszem te kérdezted hogy Balázs mindig ilyen huncut e hát igen nagy franc tud ám lenni!!!
de nagyon imádjuk!
Lencusról rakjál képeket!!!!!

kismok!
ti hogy vagytok????
régen láttunk már a csajokról képeket!!!

szilvi!
te is jól el vagy veszve!!!!!
Marci baba hogy van????

brittáról még semmi hír vagyis eddig még nem írt nekem sms-t mert úgy beszéltük hogy nekem szól ha van valami!!!!
ha szól én írok nektek!!!!

igérem majd jövök a képekkel csak közben 3 vizsgára kéne készülnöm péntekre! hát nemtudom hogy lesz de valahogy majdcsak csak görbüljön!!!!

szép estét!!!!

tündi23
 
 


Sziasztok Csajok!

Élek ám még! :) Csak most itthon voltam, és Anyumkámnál nem tudtam netezni. Hétvégén ígérem, bepótolom a lemaradást.

Amnio megvolt. Túléltem. :) Kukisnak néz ki, de majd 3 hét múlva úgyis kiderül.

Majd jelentkezem!!

Pussz

Britta
Drukkok!!!!!
gtünde
 
 


Tüncsi
wow!!!!!!!! kukis!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
emma1976
 
 


Tündi, Tücsi és a többiek!

De jó, hogy jelentkeztek!

Tücsi :P

Egy lány egy fiú? Nem rossz! :wink: :lol:
Én is szerdán jötem haza Pécsről, olyan jó volt.

Bogáncs

Kép
bogáncs
 
 


Brigiékről még mindig semmi hír??? :shock:
Vendég
 


Bogáncs, Tüncsii :)
Szégyeljétek magatokat. Itt voltatok Pécsen és nem is szóltok! Ejnye-bejnye!

Tüncsi :)
Akkor úgy néz ki, hogy sikerült az öcskös? Én lehet, hogy megint azt szeretném.
Köv. hónapban inszem. Most azon gondolkodom, hogy mindig olyan fáradt vagyok, feszült. Így lehet, hogy nem is tudok majd teherbe esni. Valami relaxot ki kéne találni.

Britta????

Kép
Kép
tiza
 
 


Brigit bejelöltem iwiw-en, vissza is igazolt. Vagy lehet, hogy nem ő?
Jó lenne már valamit tudni Róluk :shock:
Vendég
 


Sziasztok!

Brigiről semmi hír?
Képzeljétek Dani mászik, már mindenhová eljut.
Éjszakák katasztrófálisak, legalább 10* felsír, és ekkor mindig vigasztalni kell.
Nappal ha a szeme, előtt vagyok, akkor nincs gond :D
10,10kg, és 73 cm.
Integet, puszit ad, és rendkívül figyelmes.
És a mászás :lol:
http://videa.hu/play.php?v=UbqU9DGZsvpLeYDE

Kép
mona76
 
 


sziasztok!

Gyors bejelentkezés!
Brittáról semmi hír pedig nagyon várom az sms-ét!!!!!!!!!!
amint ír nekem én is írok nektek!!!

sziasztok!!!!

tündi23
 
 


Most szerkesztgettem a táblát, és látom, hogy van két szülinaposunk. Igaz, már eltelt a neves események óta pár nap, de így jár, aki ritkán jön. :)

Mindenesetre, utólag is NAGYON BOLDOG ELSŐ SZÜLINAPOT kívánok a két Balázsnak - Wish és Barbi kisfiainak!!!!!

Kép
gtünde
 
 


Na, végre kész a tábla. Azokat kiszedtem, akik szinte soha vagy soha nem írnak. Ha mégis jelentkezne vmelyikük, szívesen visszarakom. De csak akkor, ha néha ír is!

Lécci, ellenőrizzétek az adatokat, hogy jók-e! Ill. Bogáncs és Barbi - lécci rakjatok fel friss képet!!

Kép
Kép
Kép

Barbi
Mi újság Veletek?? Jól vagytok?? Pocaklakó???
gtünde
 
 


Sziasztok!

Legelőször is annyit, hogy a vonalzóm nem jó. Kiderült, hogy el van számolva a kiírt időpont 5 nappal. Tehát hivatalosan 20-án járt le. Jelenleg eltávon vagyok itthon. Bár ettől függetlenül ma is kell mennem nst-re. Aztán holnap este vissza kell vonulnom a kórházba. A jelek szerint Bence nem óhajt előbújni. Nálunk a 42. betöltött hétig várnak, addig, ha minden ok, nem csinálnak semmit. Nálunk azonban semmi gond nincs. Hála Istennek!
Tegnap, mielőtt hazajöttem volna, a doki megvizsgált, és azt mondta, semmi változás a méhszáj állapotában. Akart egy érzékenységi tesztet csinálni, hátha beindul, de én visszakérdeztem, mi értelme lenne, ha amúgy sincs előrelépés. Azt mondta, van benne igazság. Tehát itthon vagyok. Csinálgatom dolgaim, hisz a héten minden elmaradt.
Fiúk változatlanul mamáznak. Tegnapelőtt telóztak anyunak, hogy menjen Gergőért, mert lázas és hányt. Érdekes, azóta semmi baja sincs. Szerencsére. Viszont tegnap reggelre Dani is összehányta a takaróját. Azóta neki is kutya baja. Mondtam, jövő héten nem mennek, majd visznek igazolást, úgyis csak 3 nap lenne ovi.

Hát ennyit rólunk. Ma még írok majd, meg holnap is. Aztán megint eltűnök.

Szép hétvégét!


Brigi

Kép
Kép
Kép
britta
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: