Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!!!!

Ma voltam Pécsett vérvételen un.3as teszten.Négy ampulla vért levettek a másodiknál már kezdtem számolni hogy mennyi van még hátra mert Ditához hasonlóan rosszul lettem s majdnem elájultam.

Nellikéne még egyszer gratulálok és sok sok sikert.

A múlt héten vettem bébyhordozót is.

Ma nem igazán vagyok a helyzet magaslatán nem vagyok a legjobban.

Kép

Kép
vius
Baja
 
 


TWIST

MEnetrend a terhesgondozásban:

Első jelentkezéskor:
nőgyógy, uhu, vérvétel: (vércsop, VDRL, vérkép, vizelet, terheléses vércukor vagy tesztreggeli utáni vércukor)
Egy éven belüli cytológia és kolposzkópos vizsgálat, fogászat

12. hét ultrahang vizsgálat
Ha akarsz menni kombinált teszt.

16. hét vérvétel ( AFP - genetikai szűrővizsgálat ) HBsAg, Anti-D titer.

18. hét uh vizsg.

24-26, hét vérvétel, vérkép, viezelt, terheléses vércukor

26, hét hüvelykenet és nőgyógy

30-32. hét uh vizsg.

34. héttől a szülésig folyamatosan magzatmozgás- számolás

36. hét uh vizsg. vérvétel: anti D titer, szülési állomány. tesztreggli utáni vércukor, NST vizsgálat, vizelet.

37. hét terhestanácsadás, NST vizsg.

38. héttől terhestanácsadás hetente! NST vizsgálat hetente 2x.

40. hét betöltésekor felvétel a kórházban előtte ambulánsan teljes vérkép, teljes vizelet, vércukor, GOT, GPT, GGT, Total protein, nátrium, kálium, klorid, + prothrombin idő.

Ha mész a védőnődhöz biztos te is fogsz kapni egy ilyen útmutatót, de azért a dokid majd közbe fog iktatgatni ezt-azt mert ez csak a kötelező, és nekem is csak két hét múlva kéne mennem uh-ra de behívott erre hétre is.

dita75
 
 


A laptetőmet természetesen átruházom arra aki szeretné!

dita75
 
 

 
 

Dita,
de jó! Nemsokára láthatod Bogyókát! Tudom, közhely, de nagyon gyorsan telnek a hetek!!

Twist,
örülök, hogy megoldottad a hányás problémát! Még cirka 3 hét, és biztosan jobb lesz!
Nálunk ez a kombinált teszt ingyenes, de nem kötelező! Én biztos fogom kérni! Bár hallottam olyanról, akinek tök rossz lett az eredmény, de a magzatvízvétel rendben volt.

A Vészhelyzetben Benton doki mindig két egység nulla negatív vért kért, szóval adhatok mindenkinek! :wink:

Jólesik a drukkolás, izgatott vagyok mit mondanak holnap a kaáliban! Minden papírt beszereztem! Kivi vagyok, hogy elégnek fogja-e találni a drnő a short protokollt!

Vius,
mi a baj? Rosszullétek?

KépKép
yadine81
 
 


VIUS
Akkor biztos hogy természetes ha mindkettőnknél vannak ilyen rosszullétek.
Tök jó hogy egyidősek vagyunk a te írásaid nyugtatnak meg a lejobban, főleg ha ugyanolyan tünetekről számolsz be mint én, mert ha tudom, hogy nem csak nálam van és ettől megnyugszom.

Ma én is amikor takarítottam lefeküdtem egy picit pihenni és úgy fekve kerülgetett a hányinger és minden bajom volt. Kajáltam utána jobban lettem, gyorsan még összevágtam a fürdőtakarítást de azóta pihenek. Főzni nem kellett maradt a hétvégéről, pedig mindenkinek másfél liter halászlevet adtam hogy vigyék haza, meg fasirtot is vittek, de még mindig van belőle.

YADINE
Nemonenak is rossz lett az eredmény, de az amnio jó lett és mellesleg meg is tudhattuk hogy 100 % hogy kislánya lesz. :)

dita75
 
 


Dita,
csak az az ijesztő, hogy az amnio sem teljesen veszélytelen.

Képzeljétek tiszta alkesz lettem. Rájöttem, hogy ilyen melegben kizárólag a citromos gösser oltja a szomjam, most cidre-t kortyolok; a Lidl-ben lőttem. Tegnap előtt a meggysör volt soron... Persze ne képzeljétek, hogy több üveggel lemegy.
Remélem hamarosan legalább másfél évig tiltott lesz! Férj meg csak pislog, ő le van tiltva a holnapi seregszemle miatt.. :D

KépKép
yadine81
 
 


Yadine szerintem azért voltam rosszul mert melegem is volt meg éhes is voltam.

Amúgy csak a meleget nem bírom és azt ha sokat kell menni a melegben és le fel a lépcsön.

Dita ma én is hányós voltam nem hánytam csak Pécsett a kocsiban meg itthon reggel is öklendeztem anyám meg állandóan kiröhög a férjem meg öklendezik velem.

Nekem még két hét van uhuig remélem minden ok vele(amúgy megsúgom hogy mozog a drágám.)Szerdán megyek a védőnőhöz meg az itteni dokihoz pecsétért és megkérdem hogy nem lehetne e megnézni csak úgy mert 4 hete nem láttam.

Kép

Kép
vius
Baja
 
 


VIUS
Te már határozottan érzed, mert én is érzek valamit de olyan furi hogy ki sem tudom fejezni igazán milyen érzés ...... :roll:

Én ezt hónapot is alig bírtam ki. Még két hét és meghülyülök. Még a csüt is olyan messzinek tűnik.

Ma tök jó dolog történt velem. keresgéltem babakocsitologatótársat nem sok sikerrel, mert olyan csajszit kerestem akinek a babája közel akkor születik mint az enyém. Erre mit ad Isten házhoz jön az új barátnő, mert kiderült hogy a szomszéd csaj is babás és csak két hónap van köztünk. Most volt az esküvőjük és hozott át sütiket.
Örültem neki bár nem egy kommunikatív lány, eddig még csak köszönni sem nagyon köszönt, de lehet hogy túl félénk. MAjd összerázódunk.

dita75
 
 


NELLIKE FÉRJE!

Szia!

Meghatóak voltak a soraid, igen emlékszem hogy szülés után én is csak néztem a pici fiamat ahogy rátették a hasamra hogy Úristen, van egy fiam! :lol: Anya lettem! Tök hihetelen volt!!!!... :D

Szeretném még egyszer ezt az érzést átélni, bízom benne hogy sikerülni fog, bár az út rögös lesz mert pont ma tudtam meg a MÁV kórházban hogy vár rám még egy harmadik műtét is ami 4 napos bennfekvős altatásos lesz augusztus körül...Hát semmi nem megy simán....Na de eljön majd a mi napunk is, engem ez éltet a sok rosszban meg persze a szemünk fénye, kis tündérem Gergi aki már ÚRISTEN 4 éves lett. Épp itt az ideje a tesókának... :roll:

Gergi nekem is besárgult szülés után a 3.napon, utána én egész héten bőgtem a kórházban amikor a kék fény alatt bámultam ahogy napozott hogy nem foghattam meg csak néha hozták ki hozzám, úgyhogy átérzem a helyzeteteket.
Ja egyébként nem tudom Szilvi hogy bírja de én a hirtelen hormonszinteséstől szülés után napokig bőgtem, pedig nagyon boldog voltam csak iszonyú fáradt mert 10 órás szülés után azonnal hozták a kretének a gyerekemet hogy akkor pattanjak fel a szülőágyról, azt irány a kórterem két lábon.
Azt hittem hülyéskednek, de felálltam ha azt akarják ám legyen, aztán jól el is ájultam a folyosón, a kövön koppantam, a Peti meg egy nővér mosott fel! Rájöttek hogy nem volt nyerő az ötlet, így betoltak kerekesszékkel a kórtermembe.....

Voltak érdekes dolgok nálunk is, egy-két bunkó csecsemős akik folyton megríkattak minket lányokat a kórteremben. Pl: az István Kh-ban az volt a szokás hogy nem adnak semmit az újszülöttnek amíg nincs tejed. Vagyis nekem a 4.napon indult be a tejem és addig totoál kiszáradt Gergő, majd a 4.napon odajött a csecsemős öreg doktornő és jól leb@szott hogy mit képzelek hogy kiszárad a gyerekem szoptassam meg. Mire én: Jó de miből? Mivel tejem még nincs. Hozzáteszem hogy Gergi ordított az éhségtől de le se sz@rták.
Erre végre hirtelen elrohantak a gyerekkel hogy azonnal adnak neki valamit inni mielőtt totál kiszárad a gyerek. Na jó,mi?
Petivel ezen akkor nagyon kiakadtunk, még sírtam is, hogy hogy lehetnek ilyen gyökerek hogy rám kenik hogy éhenhalasztom a 4 napos gyerekemet...Órákig tudnék mesélni, sajna minden kórházban vannak seggfejek, ezt nem lehet kivédeni. Mégis utólag általában csak a szépre emlékezünk.... :)
Szilvi már biztos kicsit jobban van, írjál még róluk ha van v.mi új híred , meddig maradnak kórházban a picik és Szilvi? Szuromi rendes volt szüléskor és utána is? Puszilom Szilvit téged és a babákat is, jó éjt! :)
csézjang
 
 


Sziasztok.

Tegnap óta tisztázódott a babák "táplálkozási szokásai" iránti értetlenségem. A helyzet az, hogy mivel a teát befogadta a pocijuk, így elkezdték nekik a tápszert cumisüvegből adagolni, először 2 g/adag, aztán most már 5-8 g/adag alkalmanként, illetve, mivel azt is jól fogadták, holnaptól még többet kaphatnak.

Ma külön örömünk volt, hisz a "nagyon jó fej" nővérváltás volt (holnap is ők lesznek), így Zsombit és Zsófit is kézbe vehettük sőt, mindkettőt mi etettük meg :D :D :D Zsófi piszok gyorsan eltüntette az adagját és utána még cuppogott, hogy kéne még :D Zsombika szegénykém az elmúlt napi kékfényes terápia miatt eléggé aluszékony, így evés közben is folyamatosan elaludt. Azért sikerült ennie is közben... :D Mivel őt korábban még nem vehettük kézbe, így számunkra és számára is az újdonság erejével hatott a mai találka. Jól megszeretgettük, sokat beszéltünk hozzá, közben folyamatosan nézett bennünket és látszott, hogy borzasztóan jól esett neki, nagyon nyugodt volt közben. Alig várom, hogy itthon legyünk mindannyian :D

Anyát már "kirúgták" volna, de úgy döntöttünk, hogy a csütörtöki üresedésig marad, legalább pihen, mert itthon szerintem nem azt tenné, majd csütörtökön felmegy a koraszülöttre és hazajövetelig ott marad a babákkal. Az orvosunk szerencsére segített mindezt elrendezni, úgyhogy csüt.-ig maradhatunk az osztályon.

dita75: Mint olvashattad, Zsombi szerencsére már sokkal-sokkal jobban van :D

monic80: F1 a babával, ez tetszik, már korábban eldöntöttem, hogy nem csak F1, de focimeccsnézés is ezzel az ürüggyel fog történni :D Zsombi biztosan egyet fog érteni :D A "neveléshez" azért jó felfogású alany is szükségeltetik, a munka csak akkor gyümölcsöző :D

twist: ha észrevetted "teapán" a változás jeleit, akkor szülésre biztos vagyok benne, hogy gyökeres átalakuláson fog átmenni :D

csézjang: nem egyszerű az életed(tetek). Kitartás. Egyébiránt eddig mindenkivel jó tapasztalataink vannak, az ominózus személlyel sincs azóta az égvilágon semmi gond, leszámítva, hogy amikor dolgoztam és nem tudtam menni, kb. fél órát várakoztatta Szilvit. Az orvosunk a szülés közben, és azt követően is nagyon-nagyon gondoskodó, még szabadnapjain is bejár Szilvihez. Ő segített intézni azt is, hogy felköltözhessen a koraszülöttre csütörtöktől, addig maradhat az osztályon 2 ágyas szobában (ma már hazaengedték volna). Az osztályos nővérek is nagyon de nagyon becsülettel végzik a munkájukat, ahogyan a koraszülöttes dolgozók mindegyike is.

Holnapra teszek fel újonnan készült képeket.

Jó éjt.

nellike
 
 


Jófejapu!

Nagyon várjuk a képeket! Biztos gyönyörűségesek.

Azért néha aludj is, látom tegnap is éjszaka írtál. Nehogy kipurcanj mire hazaérnek a gyerekeid! :lol:

KépKépKép
bikfy
 
 


Lánykáim!

Gyönyörűségesen szép reggelt! :lol:

Ditus!
Neked mostanában minden kívánságod teljesül? Előbb babát kívántál, hát meglett. Most barátnőt, az is pipa. Ha még az is bejön, hogy lányod lesz, ........ Teeeeee szerencse fia(lánya)! Kívánhatnál egy lottó 5-öst! :lol:

KépKépKép
bikfy
 
 


Sziasztok!

CSÉZJANG
Én azt hittem már nem lesz több műtéted.
Nagyon sajnálom, hogy ilyen körülményesen indul a babaprojekt, de remélem épp olyan eredményesen fog zárulni.

KISPAPA
Egyre jobb hírekkel jössz aminek nagyon örülünk.
Várjuk az új képeket a csemetékről.

BIKFY
Sajnos a baba elég sokat váratott magára, de hát nem minden kívánság teljesül azonnal. A barátnő szerencsére hamarabb jött. 8)

Mizu? Mostanában keveset jössz!

dita75
 
 


Csejzáng, sajnálom, hogy megint műtét vár rád, ráadásul 4 napig kell bent lenned augusztusban, amikor totál kánikula van. Azért jó, hogy van egy 4 éves Gergőkéd, sok erőt adhat! A csecsemőosztályon botrány, hogy majdnem kiszáradt a gyerek miattuk. A SOTE-s csecsemősökről is rosszakat írnak, de nem mondtak még semmi konkrétat, hogy mi a baj velük. Azért írom a sotet, mert ott szeretnék szülni.

Kispapa, tök jó, hogy már csütörtökön hazamehettek! Akkor ezek szerint nagyon jól vannak a babók! És szuper, hogy Zsófi ilyen jól eszik. Zsombi pedig kék lámpázás nélkül majd biztosan falánkabb lesz.

Ditus, nagyon köszönöm, hogy leírtad a vizsgálatok menetét!!! El is mentettem magamnak! A védőnő, na, hagyjuk....!
Tegnap fel akartam hívni, de nem hajlandó felvenni a telefont. Felhívtam az orvosi rendelőt, hogy jó helyre telefonálok-e, egyeztettük a telefonszámot, mindent. Mondták is, hogy ott van lent a védőnő, hívjam csak, majd megmondja, hogy mikor lesznek kevesen nála, jobb is ha telefonálok neki. 2 órán át csörgettem és tojt felvenni. Fogalmam sincs mikor van rendelési ideje stb. Lehet, hogy van valami mobilszáma és majd megadja nekem és el tudom érni, de a rendelőben lévő telefonját egyszer sem vette fel. Jövő héten hétfőn elmegyek hozzá, de nem tudom, hogy bent lesz-e, mikorra menjek, mi van hogy van. Odamegyek és tök elveszett leszek....
Csak már szeretném a kiskönyvemet megkapni, mert vinnem kéne a személyzeti osztályra bemutatni.

Bikfy, 2 hete lettél 28 éves? Gratula! Bárcsak én lennék ilyen fiatal! És milyen érzés?

Vius, Ditus, már mozognak a picúrok? De jó! Az olyan megnyugtató lehet! Én mindig úgy izgulok, hogy megvan-e a pici még.
Ezek szerint a 16. héten is vannak rosszullétek? Na, akkor hiába várom a 12. hetet.

Yadine, már van meggyes és citromos sör is? Izgi lehet! Az én időmben csak barna vagy világos volt. Én a Stella Artoit szerettem a nagy nyári kánikulában:) Elmúlt a nagy melegérzetem tőle és tök jól bírtam a meleget. Jó hatása volt.

A hétvégén sátáni gyomorrontást kaptam. Fizetés volt és televásároltuk a hűtőt, sőt még pizzát is rendeltünk és szétzabáltam magam. Ezek után minden bajom van 3 napja. Tegnap is egész délután csak a wc-be bámultam. Este végre megettem 3 barackot, ami végre meg is maradt bennem. Talán ma már jobban vagyok, de az emlék még kísért....
Vendég
 


Csajok vannak kérdéseim:

1) Miért van az, hogy valakinek azt mondja a doki, hogy maradjon otthon és írassa ki magát (egy ismerősöm, aki szintén Kaáliban lett babás)? És miért van az, hogy másnak pedig azt mondják (ez én lennék), hogy semmi gond, mehet dolgozni, normál életet élhet? Ezek szerint én jobban bírnám a várandósságot?

2) Azt hallottam, hogy ne menjek fogorvoshoz, mert a fájdalomcsillapító injekció a véráramba kerül és árt a babának. Ez most tényleg igaz lenne?
Vendég
 


Twist,
1) gondolom orvosa válogatja. Vagy: akinek már volt vetélése, méhen végrehajott műtéte..., az alapból veszélyeztetettnek számít. Nem tudom, az ismerősödnek volt-e ilyen. Aztán fontos a munka jellege: ülőmunkát végül is miért ne lehetne végezni, de mondjuk egy bolti eladónak napi 8 órát álldogálni nem feltétlen szerencsés. Amúgy meg ha kéred, biztosan kiírnak.
2) Mi az, hogy ne menj fogorvoshoz??? Terhesen elvileg egyszer legalább kötelező is, a kiskönyvbe is ír. Sajnos elég gyakori a terhességi fogágybetegség, azt kezelni kell. Na meg ha van egy pici lyuk a fogadon, azt érzéstelenítés nélkül is be lehet tömni, de lehet, hogy babásan annyira elromlik akár egy hónap alatt is, hogy már menthetetlen lesz. Mondjuk én semmihez nem kérek injekciót, még a gyökérkezelést is anno szuri nélkül csináltattam.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linácska, akkor te ügyi vagy, hogy érzéstelenítés nélkül csináltattad. A párom is ilyen vagány szokott lenni. Én viszont csak injekcióval bírom. Szerencsére a fogorvos csaj is nemrég szült, így biztosan tudni fogja, hogy lehet érzésteleníteni. Én még korona cserét is most akartam csináltatni, mert hogy végre ráérek majd.

Az ismerősöm ugyanazt a munkát végzi, mint én, irodait. Ő sem volt még terhes, tehát vetélése sem volt, műtétje sem, semmi. Igazából csak azért érdekel a dolog, hogy ugye, nekem sem lesz bajom, ha dolgozom? Mert ha őt úgy félti a dokija, engem pedig nem félt az enyém, akkor ugye, jól bírom a kismamiságot. Tehát ugyanazokkal a feltételekkel lettünk babásak, ugyanakkor, de ugye, én azért nem kell, hogy aggódjak? Értitek? Az ijesztett meg, hogy neki ugyanazért otthon kell maradnia, én meg lefuthatom a New York marathont!
Vendég
 


Sziasztok!

Holnap Dita is Twist is kukucsra megy?

Dita
Tegnap elaludtam és nem láttam a Szökést. Nagyon mérges voltam magamra.

Nellike apuka
Kevés pasi "nevelhető át".

Tegnap Bence olyan "finoman" rátámaszkodott a mejjemre, majd besz...tam, mivel amúgy is fáj. Erre megkérdezi, hogy most lesz a tej a tesónak, vagy már a tesó a pociba van? Tök édes volt. Jó lenne már ha a pocakba lenne a tesó.

timejka
 
 


Timejka,
szerintem Dita csütörtökön megy kukucsra. Én viszont holnap reggel, már úgy várom :lol:

Twist,
nem fognak koronát cserélni neked, szerintem. Én a töméseimet akartam, de azt mondta a doktornéni, hogy terhesen csak a legszükségesebbeket csinálják meg, mert a fog ilyenkor nem nagyon alkalmas a beavatkozásokra.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Twist!!!


Én terhesen mentem a 4.hónapban fogászatra, muszáj is!
Nekem akkor kettétörött a fogam egy kemény gesztenyére harapástól / tél volt és fincsi meleg gysztenyét eszegettünk a Nyugatinál.../és azonnal este meg kellettett csináltatni mert nagyon fájt ahogy széttörött a fogam, injekciókat is adtak a töméshez olyan mély volt, de ettől nem kell félni, a Gergőcim tök egészségesen született !!!

Én Czeizel Endrével értek egyet akinek az az elve hogy mostanában már túlzásba vitték a fosást az emberek a helytelen kommunikáció és a média miatt, mert a legtöbb gyógyszer egyáltalán nem káros a magzatra nézve! Sztem tök igaza van!
Nyilván jobb félni, de azért nem eszik olyan forrón a kását....
Különben tök sok beteg gyerek születne.
Egy barátnőm hashajtót szedett terhessége alatt, a másik meg antidepresszánsokat, de tök egyészésgesek lettek a gyerekeik.
Természetsen óvatosan kell bánni a gyógyszerekkel, meg fájdalomcsillapítókkal, de azért legtöbb esetben hálisten semmi probléma nem történik. :wink:
csézjang
 
 


Csézjang, köszi a megnyugtatást:) Czeizel Endrével én is egyetértek, olvastam is a cikkét és láttam a riportot vele és amit ő mond, az biztos, hogy úgy van, tudja, ezer éve ezzel foglalkozik.
Szerencsére pár hónapja betömettem minden fogam (de azért némelyik érzékeny még). Azt tudom, hogy kötelező a fogorvosi szűrés, mondták is. A koronát akkor halasztom, legalább elkölthetem az árát!:)

Timejka, neked mikor (nem) kéne megjönnie? Mert HSG után tudod, hogy igen gyakori a spontán bébi! A mellfeszülés utalhat erre? :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Twist!

Az érzéstelenítő szuri nem kerül a véráramba, helyileg hat, úgyhogy nyugodtan adható! Nem kell aggódni miatta.

Szép napot csajok!

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Köszi Évi! Látom az iker szépségek mindjárt 5 hetesek lesznek! Teszel fel újabb képeket? Már biztosan nagyot nőttek! Úgy megnézném őket!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Végre befejeztem a határidős melót. Ma reggel is azt csináltam még, na nem a sajátom, hanem ami még megmaradt. Most próbálok visszazökkenni a rendes kerékvágásba.
Egyébként ma van 1.cn.


Nellikének és családjának!
Nagyon ügyik már a picúrok, és az is jó, hogy ilyen rendes dokitok van. Drukk hogy szépen alakuljon minden.

Fogorvos: terhesen is simán lehet menni fogorvoshoz. Csak szólni kell a fogdokinak, hogy terhes vagy. Egy sima tömés, meg megvan szuri nélkül is. És sose kérek, csak ha valami brutált kell csinálni.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Sziasztok!

Túlestünk a vizsgálatokon, hihetetlenül profik dolgoznak a kaáliban!
Végre olyan komolyan foglalkoznak velünk, ahogyan ez az ügy megkívánja. Ha megjön, kezdődik a stimu, még beleférek a nyári szünet előtt. Ha nem reagálok jól, leállítja a stimut és fogigátlót kapok.
Érdekes, hogy mennyi román volt,több volt a román mint a magyar. Külön tolmács segített nekik intézni az ügyeket.

Twist,
orvosa válogatja mit ajánl táppénz ügyben, Linácskával értek egyet.
A védőnéni szerintem családoknál volt, azért nem érted el, de kell lennie rendelési időnek.
Nekem 3 hete tömték a fogam, nem érzéstelenítették , nem fájt, és utána nem zsibbadtam még órákig.

Csézjang,
biztos nem volt könnyű a kórházban! Nekem is van egy csomó elképzelésem, mi hogy fog lezajlani, aztán majd meglátjuk. Én mondjuk szeretném, ha nem adnának a gyerekemnek cukros teát, vagy tápot, ha nem feltétlenül szükséges. Szoli után gondolom fontos lett volna a folyadékpótlás..

Dita,
jó lesz együtt tologatni, házhoz jött a megoldás. Ha hozott sütit, csak jó fej lehet!

Kispapa,
várjuk a képeket!

KépKép
yadine81
 
 


Yadine!
Tök jó, hogy kezdtek! Remélem minden simán megy!

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


TWIST
Jó az új vonid!
Sztem Linácska tökéletesen megválaszolta a kérdéseidet.

Én odamentem személyesen ahol a védőnők szoktak rendelni és olyan hülyén volt minden kiírva hogy azt szerintem még ők sem értik nemhogy egy laikus.
Azért találtam egy számot amit felhívtam és megmondták hogy kihez tartozom és mikor rendel. A következő alkalommal el is mentem és nagyon aranyos volt a csajszi, azóta már voltam nála még egyszer, és holnap is mennem kell pipit vinni és méricske is lesz.
Ma mértem és fél kilóval vagyok több mint legutóbb, de asszem az ő mérlege kevesebbet mutatott mindkétszer mint az én itthonim.
Amúgy a legelső alkalommal adott egy mobilszámot hogy ha valami kérdésem van akkor azon nyugodtan zaklathatom.

Az túlzás hogy mozog Bogyi. Nem igazán tudom leírni az érzést.
Mintha nagyon gyengéden belülről valaki hozzád simulna majd visszamegy és újra jön az enyhe kis nyomás.
Néha pedig pukkanásszerű valamiket csinál.

Nekem az első trimeszterben nem voltak tüneteim. Most is sztem csak azért vagyunk rosszul Viussal mert nagyon meleg van és hát egyikünk sem tartozik a pehelysúlyúak kategóriájába. Ez duplán megterheli a szervezetünket sajnos.

LINÁCSKA
Te egy hős vagy. Nekem nagyon nagy luk van a fogamon mert le van törve belőle egy darab, és ha ráharapok fáj is úgyhogy nem biztos hogy érzéstelenítő nélkül kibírnám a kezelést.
IGaz sokszor volt olyan hogy gyulladt volt a fogam és nem hatott az érzéstelenítő, majd összefo...tam magam a fájdalomtól de végül csak sikerült kihúzni. Na az ilyenek miatt rühellem az egész fogászatot úgy ahogy van. (pedig csak magamnak köszönhetem, hogy vártam addig míg nagyobb baj lett a kis lukból :oops: :roll: )

TIMEJKA
Én megnéztem, bár így egy kicsit unalmas volt hogy már láttam a feliratos verziót, de azért ezerszer jobb volt szinkronizálva. :)
Aranyos lehetett Benőke! :)

Én holnap védőnőhöz megyek du. és majd csak csüt-ön megyek uhura. Még mindig két nap, de azért ezt már csak kibírom valahogy.

CSÉZJANG
Én is ismerek olyan gyerekeket akiknek az anyukájuk végig dohányzott a terhesség alatt, volt aki gyógyszert szedett, volt aki teljesen ugyanúgy élte az életét mintha nem is lett volna terhes.
Ha alkoholt akart inni ivott, eljártak bulizni, táncolni, nem kímélte magát semmitől. Nem volt paramami. Nem mondom hogy nem akarta a babát, de nem is küzdött érte annyi évet mint mondjuk én, talán úgy volt vele, hogy ha ez a baba nem születik meg majd jön a másik, hisz még fiatal is volt. Egészséges aabákat szültek, de lehet hogy csak szerencséjük volt.
Azért valahol irigylem azokat a kismamikat akikben nincs benne az állandó görcs, mint bennem, hogy minden pillanatban azon jár az eszem, hogy minden rendben legyen Bogyival mert nem élném túl ha bármi történne vele.
Egyetértek hogy kicsit túlzásba visszük az aggódást, de a mi esetünkben ez talán érthetőbb. Én már évekkel ezelőtt anyukának éreztem magam, annyira vágytam egy kicsire, és már akkor kétszer meggondoltam hogy mit teszek, pl. egész nyáron nem is fürödtem sehol mert féltem a baciktól és hogy emiatt nem tudunk majd inszemezni. Pedig itt van egy köpésre a Balaton.

dita75
 
 


YADINE
Szuper hogy kezdhettek! Ezek nagyon jó hírek!

BUMI
Örülök, hogy végre fellélegezhetsz és nem lesz annyi munkád!

dita75
 
 


Dita, Bumi
Nagyon köszi,úúúúúúgy szeretném ha sikerülne.

Dita,
irigyellek a Balcsiért! Már én is nagyon kíváncsi vagyok az ultrahangra! Ügyes vagy, hogy nem híztál!

KépKép
yadine81
 
 


YADINE
Előtte híztam rendesen! :oops:

Amúgy képzeljétek épp írtam a blogomat benne hogy icicpicit érzem Bogyi mocizását odabentről erre olyan intenzíven rákezdett, hogy alig mertem megmoccanni nehogy abbahagyja, még most is csinálja, olyan mintha pörögne.

dita75
 
 


Ditus!
Tök jó, hogy már érzed Bogyi mozgolódását.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Sziasztok.

A mai nap szokás szerint rohangálással telt, de délutánra maradt idő a picikre és anyára. Piciket megetettük, de nagy babusgatás ma nem volt, mert egyrészt nem lehetett kivenni őket az inkubátorból, másfelől pedig evés után mély alvás kezdődött. Maradt a simi és a beszélés hozzájuk.

Sajnos azonban a legfőbb gondunk, hogy a továbbra sincs tejci. Tudjuk, hogy az az 1-2 csepp előtej is milyen hasznos lenne, de azt is úgy várjuk már, mint a messiást, merthogy nincs. Megkérdeztük a védőnőt, az ápolónőket, hogy lehet e fejni (napok óta bent van anyának az Avent kézi mellszívó), de azt mondták, hogy amíg nem kezdődik el a belövellés tilos, mert megállíthatja a folyamatot! Védőnő ma is nézte, azt mondta, hogy vannak biztató jelek és 1-2 napon belül lesz tej. Amint ez megtörténik, azon nyomban visszük a babuciknak, hisz nem akarjuk, hogy tápszeresek legyenek. Ha esetleg nem fognak tudni szopizni, akkor cumisüvegből fognak anyatejet kapni, ha és amíg lesz.

Minden este úgy fekszem, hogy azért imádkozom, de jó lenne, ha beindulna anya teje... Abban bízom, hogy csütörtökön tényleg befekhet hozzájuk, és addigra megindul a dolog, mert akkor egész nap velük lesz, és megpróbálhatja a szoptatást. Addig marad a tápszer, és a bizakodás.

Ha jól emlékszem twist kérdezte, hogy csütörtökön jöhetnek-e haza. Sajnos nem, csütörtökön lesz a koraszülött befekvős részén üresedés, így anya ha minden igaz akkor fekhet be oda, így a babákkal lehet egész nap. Remélem addigra lesz teje, hogy ne a tápszert kelljen adagolni...

Íme 1-1 új fotó a holnap 1 hetes gyerkőceinkről :D

Kép Zsófi alvásban Kép Zsombika evés után

nellike
 
 


nellike-papa: Mi is drukkolunk a tejcsihez és gyönyörűek a gyerköcök.



vicky79
 
 


Sziasztok!

Dita
Azért jól tudtam, hogy ma mész valahova.

Twist
Nekem ma megjött pedig vasárnap nem kellett volna, most ismét azon a ponton vagyok hogy nagyon tele van a t....m, és marhára el vagyok keseredve. És a legrosszabb, hogy a Bence naponta már vagy 2x megkérdezi, hogy mikor lesz tesó.
Évi ikrei 5 hónaposak, nem 5 hetesek.

Nellike ikrek nagyons zépek.

Nagyon nem olvastam ne haragudjatok, mert most teljesen padlón vagyok.

timejka
 
 


Timejka!

Ne tessék lepadlózni! Azt nem szabad! Hol tartotok most? Jártok valami kezelésre?

KépKépKép
bikfy
 
 


Dita!
Irigyellek a bentről jövő apró kis pukkanásokért. Biztos megható lehetett. :wink:

KépKépKép
bikfy
 
 


Jézusom Twist!

Már majdnem 10 hetes vagy! Megőrülök, hogy megy az idő........ :lol:

KépKépKép
bikfy
 
 


'Minnyá megyek a dolgozómba! Este sietek haza. Addig jók legyetek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KépKépKép
bikfy
 
 


Sziasztok!
Tegnap hívtam a dokit, és valszeg jövő hét pénteken megyek hsg-re. Tuti majd csak jövő héten lesz, mert hét elején megint kell telefonálnom.

Holnap meg indulunk Erdélybe.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Timejka: Sajnálom, Bencének meg mond, hogy majd szóltok.

Bumi: Erdély biztos gyönyörű lesz, a hsg-n meg hamar túl leszel és akkor már többet fogsz tudni.



vicky79
 
 


Sziasztok!

Bikfyke!

Álmomban babás voltál :) Úgy volt, hogy voltál dokinál, megnézett uh-gal, és azt mondta, valami lerakódást lát a méhedben. Pár nap múlva arról a lerakódásról derült ki, hogy babácska :)

Twist!

Elromlott a kártyaolvasónk, és egyenesen a gépről én nem tudom átmásolni a képeket, mer' béna vagyok, majd apa megcsinlja, és akkor lesz kép :) Remélem jól vagy :)

Büszke kispapa!

Gyönyörűek a gyerekek! Zsófin annyira látszik, hogy ő a kislány, olyan kis nőcis, Zsombin meg, hogy ő a dögös pasi :) Ha bármiben tudok segíteni szóljatok!

Drukk mindenkinek!!!

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok!

BIKFY
Kívánok neked mihamarabb egy-két Évi-féle lerakódást a méhedbe! :)

ÉVI
Ez aranyos, remélem teljesül az álmod és Bikfy néni is már pocisan jöhet a talira.

BUMI
Drukk a hsg-re és nagyon szép nyaralást kívánok nektek Erdélyben.
Gyönyörű lesz, Dita lenni irigy. :)

TIMEJKA
Piri monnyon le. Neked meg fel a fejjel.

APUKA
Egyre szebbek a kicsik, valóban nem hiányzik a fejükről az az oda nem illő tárgy. Nagyon drukkolok, hogy jöjjön a tejcsi mielőbb.

Ma megjártam a védőnőt az új kismami barátnővel.
Minden oké, csak a vérnyomimat nem teljesen értettem, 124/94 mellett 122 volt a pulzusom pedig most még nem is séltáltam előtte mert kocsival mentünk. Viszont eddig csak 40 dekát híztam egész terhesség alatt. :)

Taliztam a volt kolléganőmmel vagy egy órát dumáltunk az utcán, ő is elcsodálkozott hogy nem 3-as ikreket várok mert akkor a pocakom. Kikészülök!!!

dita75
 
 


Vicky
Hiába mondom a Bencének, hogy majd szólok, de mindig kérdezi.

Bikfy
Volt átjárhatósági + merional szuri. mOST MEGINT szuri meg inszem, csak az a baj, hogy nincs pénzem inszemre. Majd lesz vlahogy.

Piri már lemondhatna tényleg.

timejka
 
 


Timejka, bakker, a fene egy meg a pirit! De viszont akkor hamarosan kezdhettek inszemivel, jól emlékszem?

Yadine, jaj, de izgulok, hogy kezdődik a stimud! Ne aggódj, minden okés lesz! A szuriknak nem éreztem rossz mellékhatását, nekem nyugtatóak voltak. Érdekes.... Ja a pocim feszült tőlük picit, de jó érzés volt, mert úgy érezhettem magam, mint egy kismami:)

Bikfy, igen, igen, szombaton 10 hetes leszek. Most már nagyon király minden, mert a melóban is könnyebb munkát kaptam, nem azt az idegbajos fajtát, így most még jobb lesz a közérzetem.

Ma megyek dokkerhoz, utána majd elmesélem, hogy szimpi volt-e.

Sziasztok!
Vendég
 


Nellike férje!

Na jól van, látszik, hogy kicsit lassan fog az agyam, csak most fogtam fel igazán, hogy mit is olvastam... Nekem egyáltalán nem logikus, amit a fejés tiltásáról mondtak nektek :shock: Hiszen pont azért javasolják a babák korai mellretételét, hogy beinduljon a tej, a fejés pedig pont olyan hatást vált ki, mint a szoptatás. Minél korábban mellre kerülnek a babák, vagy ha ennek akadálya van, akkor minél előbb megkezdődik a fejés, annál előbb lövell be a tej. Szerintem kérdezzetek rá más védőnőnél is, mert ez gyanús :roll:

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Évikém!

De jó, tisztára boldog lettem attól, hogy babás vagyok, még ha csak az álmodban is. :lol: Olyan érdekes, a hugom is hasonlót álmodott 2 hete, én meg tükörbe néztem és olyan terhesnek láttam az arcomat. Azóta megjött a mensim, de hátha ezek előjelek. Úgy örülnék, hogy csak na.

Gyerekeidről nagyon várjuk a fotókat. De ne csak a babásba tegyél fel, én oda nem járok. Puszi Nektek! :lol:

KépKépKép
bikfy
 
 


Sziasztok,

végre van gépem :lol: Honaptól már jövök, ma már nem mert fürdetés, szoptatás, altatás a program.

Mindenkinek puszi

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Jó reggelt!

Kispapa,
ennivalóak a gyerekek! Ne izguljatok, a természet úgy rakta össze az anyákat, hogy előbb-utóbb belövell a tejcsi. Az lenne a legjobb serkentő, ha a picik tudnának szopizni, mégha nem is jön még csak pár csepp. Így kicsit lassabb a folyamat, de a fejés szerintem is jó ötlet. Vagy legalább maszírozgatni, és kézzel kicsit fejegetni. Nem tom, nem akarok okoskodni, majd a "nagyok" megmondják.

Dita,
de jó lehet érezni Bogyót, biztos nagyon megnyugtató! Várunk a hírekkel!

Linácska,
mesélj, milyen volt a babamozi?

Timejka,
remélem ma már jobb kedvvel ébredtél! Szerencsére a rossz pillanatok is elmúlnak! Ez a pénz dolog meg ismerős, volt, hogy mi sem tudtuk miből vesszük meg a szurikat, szerencsére azonban mindig megoldódott valahogy. (nem raboltunk bankot, bár nagy volt a kísértés)
Azóta kiderült ha azt is a kaáliban csináltatjuk, nem lett volna drágább, mert nagyobb támogatás van a gyógyszerekre.

Twist,
örülök, hogy már nem stresszelsz annyit!

KépKép
yadine81
 
 


Megint én, búvárkodtam és ezt találtam, hitelesnek tűnik.

A szopizásról:

http://www.lll.hu/fuzetek

KépKép
yadine81
 
 


Yadine
Igen már jobb kedvem van. Te nem most voltál a kaáliba?

Twist
Ma váltom ki a szurimat. Most számolok tegnap jött meg, a 3. naptólk ell szuri, akkor holnap lesz az első ugye? Inszem lesz ha lesz miből kifizetnem.

És mindenkinek üdv.

timejka
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: