Új privát üzeneted érkezett!

Dita
gatya felkötve!!!! :lol: :lol:
én mindig mondom apának,hogy ha a gyerekünk olyan lesz,mint ő,akkor én meg fogok őrülni. Ugyanis a párom imád bohóckodni,viccelődni,tréfálkozni. Na persze ez mind jó tulajdonság,de néha jóból is megárt a sok.... :wink:

Egyébként a barátném kislánya 3 éves,most a kistesó 1 hónapos. Amíg nem volt tesó a kiscsaj is tündéri jó gyerek volt,mióta van tesó nem lehet vele bírni... Szegény egy csöppet megzakkant. :?

Twist
szerintem menj el mihamarabb szabadságra,legalább addig míg a 12 hetes kort túl nem léped!

Yadine
a 3-4 nap kihagyás előtte bőven elég. Anno nálunk 1 hét maradt ki,de arra azt mondták,hogy túl sok,bőven elég 3-4nap.... :wink:

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


yadine: Teljesen más volt, mint az eddigiek. A hasam alja az inszem napjától kezdve feszült, de gy hogy aludni nem tudtam rajta. A cicim is érzem, de az annyira nem feszül. Most meg már kezd néha hányingerem lenni reggelente.



vicky79
 
 


feltöltöttem a képeket a gépemre, teszek fel néhány lakót a pécsi állatkertből.

Győzike:
Kép

Vizipacinász:
Kép

Kukucs én vagyok a kiváncsi kisgida:
Kép

Kép

Kép

Kép

Én örzöm a háremet:
Kép

dita75
 
 

 
 

Ditus, szép képek! Helyes a vizipacik akció közben:)

Dy, á, már lenyugodtam. Szerencsére azért sokan állnak mellettem, így megoldom a szakmai dolgot. Ma láttam Manócskámat és hatalmas erőt adott:) Nagyon szép volt, igazi baba formája van már: édi fejecskéje van, nagy pocija, két keze, két lába. Nagyott nőtt, már 23 mm-es:) Szivecskéje is szépen ver, de a Kaáliban nem kapcsolják be a hangot.
Vendég
 


TWIST
Szuper hogy minden rendben van Manócival. :)

dita75
 
 



Sziasztok,

Nellike férje, Zsombi és Zsófi apukája,

köszönjük a tájékoztatást, természetesen örömmel várunk minden beszámolót Nellikéről és a babákról!
Gyünyörű babák, mégegyszer szívből gratulálok nektek!!!!!!!!!!!!!!!!

Drága Kata,

olyan jó, hogy jelentkeztél, annyira örülök neked! Majd írok ám :wink:

Dita,

én a terhesség alatt egyszer sem voltam fogászaton, és a kutya meg nem nézte, hoyg a kiskönyvembe mi van írva!!!!!!!!!!!!!
Szeritnem a szoptatás sokkal veszélyesebb a fogakra mint a terhesség.

Többikeknek millió puszi, majd este írok még, most Danika vár.

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Twist
Ezek szuper hírek! És képet nem kaptál babócáról?

Dita
jók a képek,és teccik a szeretlek bogyis cucc is!!

Vicky
akkor holnap derül ki hivatalosan,hogy te is kismami vagy!!!!! :lol:

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Sziasztok!

Főzés közben bekukk..

Twist,
szép nagy már a kisember, naná hogy emberformája van! Érzékeny búcsút vettél a Kaálitól?

Vicky,
aha, értem! Olyan nagyon jó látni a vonalzódat!!

Szia Csézjang!

Dita,
valaki szerelmes Bogyóba, nem is csodálkozom! :)
Milyen fejet vág már az 5. képen az a lámaszerű! Nagyon édik!

Dy,
az én párom is hasonló, és sok mélyponton átsegített már a vidámságával.

KépKép
yadine81
 
 


yadine: Mit éreztem amikor megláttam a teszten a két csíkot? PÁNIKROHAM AZONNAL!!! Majd kiugrott a szivem a helyéből.



vicky79
 
 


Vicky,
Nálam is ez lesz biztosan! Nem kis dolog valaki anyukája lenni! Aztán gondolom ment a vigyorgás ezerrel! :D

Ahogy hozzávetőlegesen számolgattam amikor elvileg tesztelnem kell majd beülti után a párom kb.300 km-re lesz tőlem. Elhatároztam, hogy addig nem tesztelek amig haza nem jön, mert rájöttem, hogy látni szeretném az arcát ha pozitív, és szükségem lesz az ölelésére, ha negatív.

KépKép
yadine81
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan írok pár sort, mert lassan eltemet a meló. Szörnyű ez az év végi hajtás. Még most állok neki beszámolót írni.

Mindenkit puszilok, de most különösen:

-Vicky-t, neki millió puszit küldök és gratulálok.

- Nellikének és a "csudajófej" apukának gratulálok, nagyon sok örömet kívánok! Zsófit és Zsombit pedig Isten hozta ebben a gyönyű világban. :wink:

- És végül Katuskát is puszilom és nagyon várom vissza. :wink:

Tényleg ne haragudjatok, hogy többieket nem tudom név szerint említeni, de most rohanok. Amint lesz egy csepp időm, jövök. Már hiányoztok!!!

Jó éjt! : Bikfy :lol: :lol:

KépKépKép
bikfy
 
 


Sziasztok.

Nem mondtam, nem is akarom taglalni részleteiben csak annyit: tegnap, miután a koraszülöttre kerültek a babucik el kellett igazítanom egy eü. dolgozót (szándékosan nem írok többet, mert nem akarok senkinek sem rosszat és olvashatnak mások is bennünket), mert bicskanyitó stílusban beszélt. Aztán megbeszéltük, hogy kölcsönösen ki mit várna a másiktól, és ma már tudta, hogy hogyan kell fogadni az aggódó szülőt, sőt, nagyon kedves volt. Mentségére szóljon, hogy erőn felül borzalmasan sokat dolgoznak (a saját szememmel láttam) és véleményem szerint kevesen vannak a feladatra.

Na de a napunk.

Előre kívánkozik, hogy ma megtapasztalhattam, hogy az anyai szív csodákra képes. Anya a segítségemmel ma eljött velem a másik épületbe 1 napos császársebbel, és megnézte a csöppségeket! Tegnap még arra sem tettem volna nagyobb összeget, hogy az ágyából felkel, erre tessék. Azt hittem az állam leesik. Szerencsére a haskötő is nagy segítségünkre volt, de ismét bebizonyosodott: Ti NŐK (csupa nagybetűkkel) nagyon erősek vagytok, minden tiszteletem a tiétek!

Babucik szerencsére rendben vannak, nem volt szükség oxigén kiegészítésre, szépen ügyesen lélegeznek. És már mindketten cuppognak a szájukkal, ami arra utal, hogy beindult a szopóreflexük :) Azt mondták, ha beindul a tejci, hamarosan vihetünk is nekik, mert megpróbálják elkezdeni adagolni nekik. Anyának vettem is gyorsan Lactoherb teát, hogy igya csak :)

Zsombika ma már csapkodott a levegőben, a szemeit is nyitogatta, és ahogy benyúltam hozzá az inkubátorba, simogattam és beszéltem hozzá engem nézett (tudom-tudom, ilyenkor még csak nagyon keveset lát, de majd elolvadtam) :)

Zsófika is nyitogatta a szemeit, de sajna amikor ott voltunk ő úgy feküdt, hogy a másik irányba nézett, és az inkubátort nem lehetett megkerülni. Így maradt neki egy kis simi és néhány megnyugtató anyai és apai szó.

Holnap pedig rohanás a TB-hez, mert meglesznek a születési anyakönyvi kivonatok, úgyhogy apa tovább intézkedik :D

Anya mindannyiótoknak köszöni az együttérzést és támogatást :D

Ja, képet majd akkor teszek fel megint, ha már nem lesz a kis homlokukon a kanül. Azért az normál esetben mégsem illik a kis fejükre és a képre... Remélem hamarosan itthon csini babaruhában fotózhatjuk őket :D

Csézjang: persze, hogy tudom :D

Valóban, ez az érzés elmondhatatlan, mindannyiótoknak kívánom, hogy átérezhesse. És ha valakinek, hát nekünk elhihetitek: sosem szabad feladni!

Jó éjt!

nellike
 
 


Gratulálok Nellikének és hogy minden okés most már veletek!!!! Nagyon izgultunk értetek!

Felteszem az én 23 mm-es gyermekem képét:)) Biztos, hogy a mi babánk, mert olyan szép nagy pocakja van, mint nekünk:)

Kép
Vendég
 


Jó reggelt mindenkinek!

Zsófi és Zsombi apu,

megemelem kalapom Nellike előtt, hogy ekkora utat tett meg a friss műtétjével! Örülök, hogy a babák jól vannak, ha a táplálás beindul biztos hamar haza is engedik őket.
Nellikének sok tejcsit kívánok, és azt, hogy ne kínozzák meg nagyon a feszülő cicik (nekem épp ez keserítette meg a szülés utáni néhány napomat. Aztán persze rendeződik a dolog magától, de az elején nagyon furcsa)

Twist,

gyönyörű a babácskátok, a miénknek is nagy volt a pocakja, mondtuk is, hogy apára hasonlít. És hát tényleg, nagy az étvágya és most is pocakoska Danika :lol:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Nellike apuci,
köszönjük a tudósítást. És remélem minél hamarabb lesz kanül nélküli képünk is :lol: Tejcihez szerintem vigyél még be homeobogyót (utrica urens, ricinus communis CH5), hátha nem válik be a laktoherb. Nekem semmit nem használt, de a babának tud hasfájást csinálni. A homeoból is nekem csak az utrica volt jó, ricinus nem, másnak meg fordítva, ki kell tapasztalni.

Twist,
nagyon aranyos babócád van, hatalmas kis emberke :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Örülök, hogy jól van Zsófika és Zsombi! Remélem Nellikénél is elmúlt a toxémia! Az biztos, hogy nagyon kitartónak kell lenni, hogy menjen a szopi, és a család bíztatása!
Sajnálom, hogy a nővérke így viselkedett, kicsit több együttérzés kellene ehhez a munkához!
Apának jó intézkedést!

Twist,
mekkorát nőtt a pocaklakó!

Engem megcsapoltak ma reggel, vettek vagy 10 kémcsővel, mert allergia vizsgálatra is kaptam beutalót a fül-orr-gégésztől, gondoltam letudom egy szúrással..hááááát.. .a végére zsibbadt a karom rendesen...Aztán a kezembe nyomtak két még langyos kémcsövet a véremmel, hogy vigyem át a véradóba vércsoportmeghatározásra..ááááá Lassan..lassan minden meglesz..

KépKép
yadine81
 
 


Sziasztok!

KEDVES APUKA
Nagyon köszönjük a híreket a kibővült családról, örömmel olvassuk hogy minden a legnagyobb rendben halad.... csak így tovább.

Külön köszönet a kedves szavakért, engem nagyon meghatott és nőtársaim nevében mondhatom - javítsatok ki ha tévedek - de nem sok ilyet vagy ehhez hasonlót lehet hallani más férfiak szájából.
Valószínű hogy sokan hasonlóképpen vélekednek rólunk, de talán szégyenlik velünk is megosztani a gondolataikat, ami nagy hiba.

Örülök, hogy Nellikének ilyen nagyszerű párt adott az élet aki nem szégyelli még "idegenek" előtt sem az érzéseit kinyilvánítani.

BIKFY
Sajnálom, hogy eltemet a munka, de most már nincs sok hátra ha jól tudom már csak egy hét van a suli végéig, addig is kitartás.

MONIC
Bizonyára szoptatásnál is oda kell figyelni, de sajnos a terhesség alatt ugyanúgy, hiszen a baba a szervezetből vonja el a neki szükséges kalcium-mennyiséget. Ezt a dokim is mondta 10 évvel ezelőtt, mert a "műtétem" előtti viziten kérdezte hogy vagyok, és mondtam, hogy lelkileg pocsékul, testileg a fogfájáson kívül más bajom nincs jelenleg. Szóval Bogyim lassan de biztosan lestrapálja a mamucikáját! :lol:

Erről jut eszembe:
Tegnap párom éjjeles volt hazajött 2 után nem sokkal evett két szelet rántotthusit, aludt egyet, majd miután felkelt este pizzát kívánt. Én már este nem szívesen eszem ilyen kalóriadús kaját, de tudtam, hogy ha párom elkezd előttem jóízűen falatozni akkor abban a pillanatban elveszek, így magamnak is rendeltem.
Este felváltva nyögtünk apával úgy teleettük magunkat, hisz a pizza melegen jó, aminek a vége az lett hogy éjjel 2-kor felkeltem, és megittam vagy egy liter vizet, majd ezután hajnalig nem tudtam visszaaludni. Már néztem mindenfélét a tévében.
Azt hiszem ez volt az utolsó hogy elalvás előtt így megterheltem a pocakom, még jó hogy nem kell dolgoznom, mert mikor visszaaludtam akkor csörgött volna az órám. :roll:

TWIST
A mi Bogyink is pocakos, ahogy én és apa is.
Nagyon szép a Manócitok.
Kell még a Kaáliba menned, vagy ezentúl a saját dokidra bíznak?

YADINE
Tőlem utoljára a BMC-ben vettek több mint 10 ampulla vért. Azt hittem sosem lesz vége, és a 8. körül már kezdett elsötétedni a világ. Szerencsére egy ágyon veszik a vért, így az utolsó néhány ampullánál már eldőlt állapotban vették tovább véremet a vámpír nővérek! :) Örülök, hogy neked ilyen simán ment minden.
Drukkolok a sok-sok vizsgálathoz, remélem minden rendben lesz.

VICKY
Azt elhiszem! Én majdnem végigcsókoltam az egész BMC-t. :)

dita75
 
 


Én is sok szeretettel gratulálok Nellikének és Ditussal nagyon egyetértek a szép,őszinte szavak tekintetében.

Linácska,jó,ha napi 2x szedem az Urticát? Meddig,hány napig kell bevenni?
Amit a fiúkról írtál,így van,én az utolsó pillanatig nem tudtam elképzelni,de ez tényleg szerelem első látásra!!!!!

Kép
f.ancsi
 
 


Sziasztok!

Nellike apuci!
Gratula, és köszi a híreket! Mielőbbi felgyógyulást Szilvinek, megerősödést a bébiknek!

Twist!
Grat a babódhoz, már egész bébi forma.

Többieknek pusz!
Ne hari, de hétfőig kaptam még pluszmunkát.

Egyébként jó lett az inzulinom is!

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Megjöttem. Jól elfáradtam. Minden oké, erős pozitív lett a teszt. 10 nap múlva kell mennem uh-ra. A hírt Újvári doktortól tudtam meg, mert Zeke konferencián van. Aranyos volt a biológus csajszi. Megtudtam a nyelvizsgám eredményét is, az írásbelim is sikerült. :) Azért volt valami negatív is a napomban, a főiskola nem fogadta el a nyelviskola által kiadott igazolást. Most meg kellett sürgetnem a bizonyítványt, de 17-e előtt akkor sem lesz kész. 30-ig kell lezáratnom az indexet, de legalább megtudtam, hogy csak július 1-jén zárnak be. Remélemk sikerül, különben ugrott a fősuli.

nellike-papa: Olyan boldogság és büszkeség érződik a szavaidból, nagyon jó ezt olvasni. Továbbra is jó egészséget a családnak.

twist: Jó lett a kép a pocakos babáról. :D

nyany: Nagyon sajnálom, annyira drukkoltam. :( Reméljük nem kell műtét. De képes vagy spontán teherbe esni és ez jó. A megtartás az sajnos tényleg más kérdés. Azt nem mondta, hogy ne menj vissza, ugye?

rózsa: Tudom, hogy mire gondolsz. A keresztanyám lakását adták ki a fiai, mikor ő meghalt. Az albérlők rengeteg tartozást halmoztak fel és mikor eltüntek (persze fizetés nélkül) még a bútorokat is elvitték! Szegény uncsitesóméknak el kellett adni a lakást, hogy legalább a tartozásokat ki tudják fizetni.



vicky79
 
 


Sziasztok!

Időm szinte 0, de bekukkantottam ide is, és mit látnak szemeim. :)

Vicky: Óriási gratula a kétcsíkoshoz! :D Sokat gondoltam ám rád, amikor Nikivel babakocsival elsétálok a lépcsőházatok előtt. :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
denika
 
 


Sziasztok!

Nellike-családnak hatalmas gratula, köszönjük a híreket és a képeket! Mielőbbi kórház-elhagyást kívánok, és minden elképzelhető szépet és jót :) Egész elkapott a nosztalgia a picike ikerbabák láttán...

Twist, gyönyörű formás babucid van :)

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


denika: Valamikor összefuthatnánk. Szivesen megnézném Nikit. Sajnos dolgozni fogok, úgyhogy nem nagyon lesz nekem sem időm, de biztos leszek majd hosszabb ideig itthon és akkor majd egyeztetünk.



vicky79
 
 


Hát ez jó, írtam, elküldtem, és nem jelenik meg.

Ancsi
neked írtam, hogy az utricát szerintem első nap akár 3-4 óránként is beveheted, és utána szépen csökkenteni az alkalmak számát. Nekem mondjuk az első öt szem 1,5 órán belül annyi tejet csinált, hogy azt mondtam, ha most nem kel fel a lányom szopizni, elpusztulok.
Ja, és köszi a megnyugtatást kisfiúügyben. Tudom mondjuk, hogy max. az első találkozásig tartanak a kétségek, de azért még vannak. Főleg a későbbiekre vonatkozólag. Lili olyan kis nyugis, mi van, ha Levi szétszedi a házat...

Ma volt ovis kirándulás, hát láttam hogy mit műveltek a Lili korabeli fiúk. Nem mondom, hogy mind eleven volt, de nagyrésze igen. Na mondjuk egy 3 éves kiscsajszi és szétmarta a 6 éves kisfiú arcát...

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Nellike férje, nagyon ügyes volt a kis feleséged, hogy friss sebbel ekkora utat megtett, hogy láthassa a picúrokat. Azt sem tudtam, hogy igazából Szilvinek hívják Nellikét, miket tud meg az ember! A babák nagyon szépek, egyáltalán nem látszanak kora-babának, hanem igazi, formás szépségek!!! Meglátod, hamar meghíznak, megnőnek!

Monic, az csak jó, ha Danika most is pocakos.) A miénk is bizti olyan kis vasgyúró lesz, én is husi baba voltam, a férjem meg kész óriás, majdnem 5 kg-os.

Linácska, az a Dopleer, amiről írtál, azt hol is lehet kapni? És szerinted már a 9. héten is lehetne hallgatózni vele? Ugye, nem zavarja a baba nyugalmát (úgy mint az UH)?

Yadine, hogy bírod a kivizsgálásokat? Olvasom, hogy jól lecsapoltak, mint annak idején Ditust. Azért kemény lehet hirtelen ennyi vértől megszabadulni. Nem lettél rosszul? Jól haladtok különben, úgy tűnik, hogy nemsokára kezdhettek, de jó! Nővéredék is így haladnak, párhuzamosan veletek?

Bikfy, megünnepeltétek a diplomát? Sajnálom a sok melót, nálatok is ezek szerint ilyen hullámokban jön a hajtás.

Dituli, elhiszem, hogy a fincsi pizzának nem tudtál ellenállni. A rosszullét durva lehetett. Nálatok is apa is kívánós? Mert ám nálunk is!:)) Így szerencsére zsarolhatom a páromat azzal, hogyha neki elmentünk kóláért és csokiért, akkor nekem is hozhatunk mignont. Képzeld, hogy nincs többé Kaáli, végeztem, elbocsátottak onnan! Már csak saját nődokihoz mehetek. Most már ő fogja az utrót felírni. Jövő héten szerdán vár első konzira a választottam. Kíváncsi leszek rá, a telefonban nagyon szimpi volt :wink:

F.Ancsi, te hogy vagy? Szopizik szépen Lóci? Megy a fürdetés, tisztába tevés? Alszik sokat?

Bumi, de király, hogy jó lett az inzulinod is!!!! Egy gonddal kevesebb! Sajnálom, hogy nálatok is hajtás van, mint Bikfyéknél.

Vicky, nagyon nagy gratula az erősödő teszthez!!!! És az írásbeli nyelvvizsgához is! Neked is a diplomához kellett, ugye? Nekem is annak idején az angol írásbeli. Szóbelim nincs is. Szurkolok, hogy a fősuliban el tudd intézni a dolgokat!!!

Denika, jó, hogy bekukkantottál! Már milyen szép lett Nikike! Jó látni őt!

Évi77, köszi a babó nevében a dícséretet:-) Hogy bírsz a három édes lurkóval?
Vendég
 


Timejka, mi újság veled? HSG óta nincs panaszod, barnázás?
Hajrá spontán hónap!!
Vendég
 


Twist,
mi a Brendonban vettük AngelSound a neve. 9 hetesen még tuti nem tudod meghallgatni, hivatalosan 12 héttől ajánlják, ha elég kitartó vagy, akkor már talán meg is találod a szívhangot. Mi a 15. héten vettük, de néha még akkor is keresgetni kellett rendesen. Bár 16-17 hétig tuti a szeméremcsont körül kell keresni valahol. Most már így 31 hetesen nem is használom, mert érzem a mocorgást, na meg már fogalmam sem lenne, hogy hol keressem.
Hogy zavarja-e a babát, nem tudom, az van ráírva, hogy csökkentsük minimálisra a használatát, de ez a leírás szerint annyi, hogy reggel-este meghallgathatod, de ha megvan akkor hagyd is abba.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Bumi,
szuper, hogy jó lett az inzulinod!! Azért ne vidd túlzásba a munkát!

Twist,
a vércsoportos papíromat már el is hoztam! 0 Rh neg.
Anyukám A poz, Apukám B poz, hugom AB poz
Hugom mindig is mondta, hogy engem elcseréltek, és igaziból egy tök jófej nővére él valahol.. :lol: :lol:

Tesóm tegnap kezdte szúrni a longot újra, kb. egy hét eltéréssel lesz a beültetésünk, ha minden jól megy..

KépKép
yadine81
 
 


Yadine,
nem semmi a vércsoportod, ilyen párosításból :lol: Nem lehetetlen, de minimális esély volt rá...
Nekem is mind a két szülőm pozitív, de azért sikerült nekik az a 25%, hogy összehozzanak engem negatívra.
Na ha babás leszel téged is szúrkálni fognak ezerrel, még a szülőszobán sem hagynak békén. Ahogy kicsusszan a baba, már veszik is a vért, és küldik a gyerekével együtt a vérellátóba.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok.

Köszi a tippeket, urtica (v. utrica?) urens tippet kaptunk mástól is, úgy tűnik, kipróbálásra érdemes. Még a moremilkplust ajánlották, majd anya eldönti melyik legyen pluszban. Mindenesetre már is mondta, hogy a lactoherb pocakfájást okozhat a törpöknél.

Ha büszkeséget érezni a szavaimból az azért van, mert roppant mód az vagyok. És nem szégyellem az érzéseimet kinyilvánítani, mert hisz úgy tapasztaltam, hogy egy párkapcsolatnak is ez az egyik sarkallatos pontja. A NŐK tisztelete nálam pedig alapvető :D

Ma de., miután átvettem a születési anyakönyvi kivonatokat és a lakcímkártyákat indultam az OEP-hez TAJ kártyáért a Teve utcába. Kb. 1 óra alatt intéződött a dolog, a kártyákat helyben kiállították.

A többit hétfő intézem, mert pénteken ugye dél körül minden zár, örültem, hogy a TAJ megvan.

Voltunk babuciknál anyával, Zsombika sajnos egy picit besárgult, úgyhogy szegénykémet "szolizásra" (kék fényes kezelés) ítélték. Remélem hamar túl lesz rajta. Szegénykéim az eddig kapott teát nem bírták, kibukták, így egy másikat adtak nekik. Úgy tűnt, hogy azt befogadja a pocijuk. Így tudják fokozatosan felkészíteni a pocit a tejcire, mindenesetre már mindketten cuppognak, ami jó jel :D Remélem hamarosan tejci is lesz hozzá.

Zsófikát pedig ki lehetett venni az inkubátorból és anya egy picit magához ölelhette. Tündéri volt, nagyon kis érdeklődően figyelt bennünket, és igencsak kommunikatív volt. Anya nagyon sok erőt merített a "találkozásból".

Anya is napról napra javul. Sajnos holnap nem tudok bemenni hozzájuk, mert 24 órában dolgozom, és csak vas. reggel jövök haza. Értelemszerűen a tájékoztatás is vasárnap estére tolódik, de ha jól tudom, hétvégente azért kisebb a forgalom a topicon.

Mára ennyit, megyek pihenni, mert szükségem van rá.

Jó éjt mindenkinek.

nellike
 
 


Nellike apuka,
a Moremilk-ről én is hallottam, hogy jó, de mikor én szültem, olyan még nem volt, úgyhogy saját tapasztalat nincs
Nagyon jó, hogy így alakulnak a babócák. Zsófit már vissza sem kell tenni az inkubátorba???

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

TWIST
Apcim mindig is szerette az édességet. Hús + édesség, ezen a kettőn eléldegélne.

VICKY
Egy kicsit eltévedtél, nem? :wink:

BUMI
Örülök, hogy jó lett az IR-ed.

YADINE
A mi családunkban pedig az egész familiának azonos a vércsoportja ha jól tudom A-sok, egyedül én lettem AB-s! :)
Furi hogy nálatok is ilyen nagy csavar van.

Milyen "kedves" a tesód! :)

APUKA
Sajnálom a hosszú műszak miatti látogatás-kihagyást.
Még régebben említette Nellike hogy ez a munkaidőbeosztás igen kedvező számotokra, mert így sokat lehetsz majd együtt a családoddal. :)

Szuper hogy a papírmunkák is intéződnek.
Sajnálom hogy Zsombinak szoliznia kell. Nemsokára azonban el fog múlni, úgy mint Moncsi Danikájának is. Viszont szuper hogy Zsófi ilyen erős hogy már az inkubátorból is kiengedik.
Örülök, hogy anyuci is lassacskán javulgat.
Sok szeretettel öleljük, és várjuk a további híreket felőlük.

dita75
 
 


Sziasztok,

Zsombi és Zsófi apu,

örülök, hogy Zsófi baba kikerülhetett már picit az inkubátorból. Én is emlékszem még, hogy milyen érzés volt magamhoz ölelni a kisfiamat amikor szülés után először hozták a szobába. Csak néztem könnybe lábadt szemekkel, ő is nézett engem, azon törtem a fejem, hogy mit is mondjak neki, és csak annyit bírtam kinyögni: Szia, én vagyok az anyukád!
Hát így utólag elég hülyén hangzott, de abban a helyzetben egyszerűen nem jutott más az eszembe :oops:

Ancsi,

az Urtica urrensből én reggel-este ettem 5-5 golyót. Danikának 2 hetes korától kb 3 hónapos koráig, most pedig a Richinus communisból eszek ugyanennyit, most kicsivel több a tejcsi, de továbbra sem vagyok tejcsárda :cry:
Nekem a tejért való állandó küzdelem miatt a szoptatás lesz szép emlék. Már kezdek belefáradni az állandó aggodalomba, hogy vajon elég-e a tej, jóllakik-e Danika :cry: Ráadásul már 1000 dolgot kipróbáltam ami szaporíthatná, azt hiszem el kell fogadni, hogy van akinek sok teje van és van akinek nem...

Vicky,

örülök, hogy a BMC-ben is erős volt a teszted, hajrá első uh :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


MONIC
Legalább az elején tisztáztátok hogy ki kicsoda! :)

dita75
 
 


Sziasztok!

Dita
Hallottad mi lesz? Hétfőn Szökés, bár későn lesz, de megnézem a drágámat. Drágánkat, mint a Vukban?

Nellike Apuka
Te aztán pasi vagy a javából, istenem miért nincs több ilyen apuka, férj, férfi? Gratulálok a babákhoz.

Twist
Jól vagyok, kb. 2-3 napig volt kicsi barnázás (néha kicsit erősebb).

Gyerekem elment apuékkal, meg a tesómékkal Medve-parkba, párom dolgozik én meg csináltam egy terhesség előtti nagy takarítást :lol: Most lazítok, mindjárt hozzák haza a Bencét.

timejka
 
 


dita: És akkor magácska mit is keres itt? :) Nem tudok innen elszabadulni, szeretem olvasgatni az ittenieket, de megyek odaát, ha már mindenáron oda vágytam. D

monic: Már alig várom, hogy láthassam a babát/kat. Még ezt sem tudjuk, hogy hány baba van. Ezt az első találkozást most megkönnyeztem. Ennél szebbet nem is mondhattál volna neki.



vicky79
 
 


Sziasztok,

Vicky,

hát igen, életemben először mondtam ki az anya szót úgy, hogy magamra értettem. De majd te is nemsokára megtudod!
Mivel Picuri és Danika között 5 nap híjján 1 év lesz majd nyugodtan kérdezz bevásárlás-öltöztetés stb.. terén mert Danikán most jól kitapasztalok mindent és neked már csak a bevált dolgokat mondom el :wink: :lol:

Dita,

fontos dolog már az elején tisztázni, hogy ki kicsoda :lol:

Danika kb 1 hete kezdett el beszélgetni a maga nyelvén. Annyira aranyos, főleg akkor beszél ha valami nem jó neki és el akarja mondani, hogy mi nem tetszik. Én meg bámulok rá mosolyogva, kb mintha egy kínai beszélne hozzám, tisztára zavarban vagyok mert fogalmam sincs, hogy mit mond.
Pedig annyira akarja mondani. :oops: :lol:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Búcsúzom is mert megyünk Danikával anyuékhoz, én meggyet fejtek, már tegnap is egész nap azt csináltuk

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


monic80: Nagyon köszönöm a segítségedet előre is. Ha írtál saját kelengye-listát, akkor azt már el is küldhetnéd. Csak hogy a nagyságrendet kiszámoljam, meg megnézzem, hogy mit kapunk (pl. ruhákat). Jó munkát mára.



vicky79
 
 


Sziasztok, " a fórumozó kispapa" bejelentkezett :D

Tőlem eddig szokatlan időben jelentkezem, mert tartok tőle, hogy este nem fogok tudni. Előrebocsátom: hímnemű vagyok, és nagy szó tőlem, hogy a délutáni élő Forma1 közvetítést este nézem felvételről, hogy délután anyával és a babákkal lehessek...) Very Happy Persze valójában ezt tartom természetesnek, de este valószínűsítem, hogy a fáradtságom okán már nem kapcsolom be a gépet.

Először is a hírek: reggel, munka végeztével hívtam a koraszülött osztályt. Zsombika labor értékei jók lettek, így tegnap este óta nincs szükség "fényterápiára" :lol: Viszont az ügyeletes orvos azt mondta, hogy ő nem akarja elfogadni a teát, Zsófi viszont szépen iszogat. Ez azért nem tiszta annyira, mert legutóbb azt mondták, hogy mindkettőjük elfogadta a teát, úgyhogy délután megyek be, és ezt mindenképp tisztázni fogom... Egyébként minden más rendben :D

Anya már olyannyira jól van, hogy előtört belőle a "fészekrakási" láz, és elkezdett rendet csinálni a kórteremben, áthúzta az ágyneműt és ehhez hasonlók Laughing Délutánra valahonnan "kukázok" plusz tejfakasztót, mert még mindig nincs eredmény... Crying or Very sad Az egy szerencse, hogy még nem is lehetne nekik adagolni, de hamarosan ennek is eljő az ideje, és nem akarunk tápszerezni, hacsak nem muszáj.

Most pedig olyanra vállalkozom, amire eddig nem:

linacska és dita75 : sajnos még nem lehetett végleg kivenni Zsófi babát az inkubátorból, de az információink szerint ez már csak napok kérdése. A következő lépés az alulról melegítős ágyikó lesz, hogy fokozatosan legyenek a kinti környezethez szoktatva.

monic80 : ez igazán megható "Szia, én vagyok az anyukád" :D Egyáltalán nem béna, pontosan ugyanazt éreztük át mi is, amit leírtál. Csak néztük egymást és próbáltunk hozzá beszélni, de az ember annyira el van érzékenyülve, hogy nem a tudata irányítja a szavait. Ezek a pillanatok szerintem mindenkinél hasonlóképp alakulnak :D

timejka : egészen elpirulok, ha ilyeneket írsz :oops: Engem anyának sikerült betörnie, nem voltam ám én mindig ilyen gondoskodó... Sok lány lehet, hogy másképp emlékszik rám... :oops: De azért alapvetően mindig mindenkivel őszinte voltam, így azért sok panasz nem lehet a korábbi idők kapcsán sem :lol: Most pedig apa vagyok, felelősséggel tartozom másokért is, úgyhogy ez így van rendjén :) Sok pasi alakítható, csiszolható, csak meg kell találni a módját, onnantól kezdve ti vagytok "nyeregben". Hajrá :wink:

Bízom benne, mindenkinek válaszoltam

Szép napot mindenkinek! :wink:

nellike
 
 


Sziasztok!

VICKY
Úgy látszik nem tűnt fel hogy a BMC-s topicban érezted magad! :wink:

TIMEJKA
Bár eléggé előrehaladtam a SZökésben Monic által küldött dvd-k segítségével, de Scofieldből sosem elég, és az is igaz, hogy szinkronizálva sokkal élvezetesebb lesz majd mert akkor nem a feliratot hanem magát Scofieldot nézhetem! :wink:
Amúgy mindig jön a freemailomra értesítés ha olyan filmet vetítenek amiben ő is játszik. Pár hónapja a Szellemekkel suttogóban is szerepelt.

MONIC
Sztem is nagyon édesek ezek a hablatyok. Az még édibb amikor két vagy több kisbaba egymással karattyol, és az a véleményem, hogy ők teljesen értik hogy a másik mit mond.

SZIA KISPAPA
Bizony most már vannak sokkal fontosabb dolgok a Forma 1-nél. :wink:
Sajnálom, hogy Zsombinál akadnak problémák, remélem minden hamar meg fog oldódni. Nagyon gyorsan halad Szilvi, bámulatos ahogy a friss sebével mi mindenre képes. Drukkolok, hogy tejci is legyen és ne kelljen tápszereznetek.

dita75
 
 


dita: Én meg azt hittem, hogy a babásra gondolsz. Tényleg nem tünt fel, szerintem rossz szöveget másoltam be. :shock: :oops: Notepaddal szoktam megírni, hogy ne vesszen el és valami nem lett kóser. Ez már az elbutulás első jele? :)



vicky79
 
 


VICKY
Ez bizony a terhességi butulás, nálam is jelentkezett már az elején! :wink: :lol: (legalábbis volt mire fogni a hülyeségeimet!) 8)

dita75
 
 


Sziasztok!

Monic,
nagyon megható lehetett az első találkozás Danikával! Akármilyen pici a baba a kommunikáció nagyon fontos, igenis beszélgetni kell vele, még akkor is, ha nem érti.
Régebben én is rengeteg meggyet magoztam, aztán símán bevettek volna egy horrorfilmbe úgy néztem ki a fröcsögő meggylétől.

Dita,
jól sejtem izgi hét előtt álltok? AFP, uhu.. Remélem nem fog megviselni a vérvétel.


Ancsi,
sok sikert a szoptatáshoz!

Nellikéék,
a kis csöppségek érzik, hogy mennyire szeretitek őket, hamar megnőnek és mehetnek haza!

KépKép
yadine81
 
 


Sziasztok,

Vicky,

előkeresem a kelengye listát, mert bizony nem teljesen mindent úgy és annyit vettem ami oda volt írva hanem ahogy én találatam jónak. Nagyon remélem, hogy nem dobtam ki. A felesleges dolgokról is írok neked, mert mi elég sok olyan dolgot megvettünk drága pénzért amit azüta sem használtunk még egyszer sem.
:wink:

Zsombi és Zsófi apu,

Nellike nagyon jó munkát végzett rajtad :wink: Azt hiszem kedvet kaptam a férj neveléshez :wink: :lol:
Remélem, hogy Zsombika is issza szépen a teácskát. A tej a császárosoknak sokkal nehezebben szokott beindulni, biztos lesz nemsokára.
Az én férjem a Forma 1 nézést mióta kisfiús apuka továbbfejlesztette a : Danikával nézzük együtt a Forma1-et-re :lol: :lol: Bár Danika még nem függő, azért néha-néha egy apró pillantást vet a versenyautókra apukája legnagyobb örömére :lol:

Mostanában ritkán leszek mert elromlott a laptop, szervizben van, apa vett volna nekem másikat de nem találtam megfelelőt Pesten, pedig nagykerekben is voltunk. A neten most meg van kettő is, írtam mindkét cégnek, a válaszukra várok és csak aztán vásárolunk.

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Yadine,

holnap Kaáli :wink: Most mit fognak csinálni? Vizsgálatokra mentek?

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


monic: Nagyon köszönöm a listát, remélem megtalálod.



vicky79
 
 


Sziasztok!

YADINE
Igen ma reggel megvolt a vv. és barátnőmmel voltam, mert neki meg cukker- terhelése volt, de akkor is hívtam volna vkit hogy kísérjen el mert az ájulás óta kicsit parázom az ilyesmitől.

HAjrá Kaáli! Remélem mihamarabb összejön az intézetben a bébi, itt már sokak tudnának erről ódát zengeni. :)

MONIC
Ha már Vickynek is elküldöd én is láthatom, szeretném összehasonlítani az én listámmal.
A felesleges dolgok is érdekelnek, hogy mit nem érdemes megvenni.

Én folyamatosan próbálom nevelni a férjet és a gyereket is, de biztos bennem van a hiba, vagy ők abba a csoportba tartoznak akiket nem lehet formálni.
Azért mások mondják hogy milyen sokat változott a párom mellettem, én meg biztos telhetetlen vagyok, mert ennél sokkal többet szeretnék. A fia pedig csak rosszabb mint volt! Kamaszkor!
:twisted: :twisted: :twisted: :roll:

dita75
 
 


Sziasztok!

Nellike-párja: csodálatos lehet a babócákkal lenni! És remélem, hogy mindketten teázgatnak szépen és majd tejecskézni is fognak, gyönyörűen megerősödnek. Remélem, hogy az én párom is ilyen klassz változásokon megy majd át, mire apuka lesz. Lassan-lassan, de haladunk már.

Yadine, jót rötyögtem a tesód beszólásán:) Lehet, hogy a 0-ás vércsoport az ilyen különleges dolog, nem értek hozzá. Azt tudom, hogy mindenkinek adhat vért, de ő csak 0-ástól kaphat. Ugyi? Ha jól számolom, akkor júliusban már kismami leszel!

Dituli, AFP vizsgálat kétszer van? Szóval, hogy 12. héten és később is? Ez a vérvételes, ugye? Megyek szerdán dokszihoz és kíváncsi vagyok, miket fog előírni nekem.
Már olyan rég szúrkáltak meg, hiányzik a vérvétel!:))))))))))))) (ez csak poén volt)
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: