Új privát üzeneted érkezett!

Zsuzska,
hogy telnek a hétköznapok? Bencus megszokta már a kinti világot?

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Twist,
ez lemaradt korábban. Köszi a felajánlott gyógyszert, de nekem receptre a 3 doboznyi adagom 909.- Ft volt nemrégiben. Mondjuk recept nélkül biztos sokkal drágább.
Hátha jár itt még vki, akinek segíthetsz vele :) .

Gratulálok a pocakhoz, jó egészséget nektek!

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Sucer
Nem sikerult...azert nem szoltam vissza mert en irtam utoljara es azota se senki... :roll: :oops:

3honapot kell varni a kovetkezore :? februarban kezdhetek bar majd januar vegen azert en mar szeretnek :roll:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 

 
 

sziasztok!

pár hete jártam itt abból az apropóból, hogy az orvosom bromót írt ovu-indukciós kezelésként.
csak szeretném megosztani veletek, hogy a mellékhatásokat nehezen bírtam, így csupán egy hétig szedtem, mégis az én "sosemvoltmégazéletbenpeteérésem"-helyzetemből 15 nap alatt mára 19 mm-es, hétvégére talán megrepedő tüszőt növesztettem :)

hogy a bromótol van-e, vagy más (met) hatott végre, vagy csak véletlen, nem tudom, de nem is érdekel :lol:

üdv:
juli

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Bridget,
nagyon sajnálom! Ez azt jelenti, hogy akkor megint hazajöttök?
Írjál, hátha az segít feldolgozni. Tényleg a lelked hogy van?

Juli,
nem is tudom mit mondjak: hát gratulálok :)! Hajrá megrepedt tüsző, hajrá bébi! Ezek után azt tudod, hogy vmi visszajelzést várok ám :wink: . Drukkok mennek! A bromo sajnos ilyen, én már több mint másfél éve szedem, így tudom miről beszélsz :?

Szép napot!

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Sucer!
köszönöm :)
2-3 napon belül kiderül, hogy megreped-e... kíváncsi vagyok, hiszen eddig olyanom még sosem volt :shock: aztán már csak rajtunk múlik :lol:
mindenképpen jelentkezni fogok, hogy mi van... bár a bromót nem hiszem, hogy szedni fogom még egyszer (köv ciklusra már megkaptam a clostit, ha most nem jönne össze)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok!

Sajnálom hogy ilyen szomorú hírre kell jönnöm, pedig nagyon drukkoltam, ezért is néztem fel hogy talán már van eredmény!

BRIDGET
Nem is tudom hogyan tudnálak megvígasztalni. Nem is biztos hogy sikerülne. Esetleg figyelmedbe tudom ajánlani a BMC-ben készült filmet nekem mindig az adott erőt amikor sikertelenül jártunk.
Vagy esetleg láttad már? (Sejtjeink) Ha nem szívesen belinkelem neked. Másoknak is sok erőt adott mert megmutatja hogy mindig van remény, csak nem szabad feladni. Örülök hogy ti is továbbmentek, és sztem ez a 3 hónap hamar el fog röpülni hisz jön a karácsony, szilveszter, utoljára jól kibulizzátok magatokat és akkor újult erővel megint durr bele.
Én is februárban kezdtem az idén. Kívánom hogy ugyanilyen örömteli legyen a köv. évi február számotokra is mint nekünk.
Fel a fejjel és kitartás, sikerülni fog, ez tuti.

PAMI
Megpróbálok az összes kérdésedre válaszolni, de először is el kell mondjam hogy tök jó hogy irigykedsz rám mert én meg rád! :)
Akkor most jól kiirigykedtük magunkat. :)
Imádnivaló a kislányod, szerencse hogy ilyen messze lakunk egymástól mert nem kizárt hogy már ellopikáztam volna tőled.
Bár ami késik nem múlik, egyszer ha megyek anyuékhoz akkor lehet hogy megejtem. Nagyon szép kis formás, tündéri lányka, és ezek a rucik! Na szóval tényleg tök sárga vagyok mert én Milóra nem fogok tudni ilyen szépségeket ráadni.

Hát szobamizéria azon volt hogy ugye 2 szoba+1 nappalink van és az egyik a mi hálónk a másik a Ricsi szobája volt. A hálónk olyan kicsi hogy kicentizve fért be egy ágy meg egy gardrób. Oda már pajszerrel sem fér be más. A másik szobát meg a Ricsi használja de mivel "csak" hétvégén jön péntektől du-vas. estig így nyilvánvaló hogy eszem ágában sem volt fenntartani két éjszakára a legnagyobb és legmelegebb szobát. A Ricsi tisztában is volt vele hogy ez lesz a sorsa hogy hamarosan nem lesz szobája. Most mit tud csinálni, ez van, eleve az én házamról van szó.
De az apja tiszta lelki beteg volt hogy miért akarom én már két hónappal a szülés előtt berendezni és kidobálni szegény nagy lakli fia holmijait onnan. Azt hitte hogy majd az utolsó héten a hatalmas pocakommal fogok rendezkedni, hát így is több hétbe telt mire eljutottam odáig hogy készre lehetett jelenteni. Eleve nem is akartunk nagyon festeni mert nemrég volt, csak azt az egy falat amit a drágalátos kisfia az első héten tönkretett mert unalmában lekaparta a fűrészporos tapétából a fűrészporokat. Aztán ahogy minden kikerült a szobából láttam hogy tiszta koszos ujjlenyomat a fal, a számítógépnél fekete volt ahogy a lábával összerugdosta. Hát azt hittem felrobbanok amikor megláttam hogy néz ki minden mint a cigányoknál aztán pedig tényleg csak hétvégén van itt, mi lett volna ha itt lakna állandóra? Szóval az egész szobát ki kellett festeni. Majdnem az egészet én csináltam meg mert párom persze ide-oda rohangált minden fontosabb volt a gyerekszobánál. A létrás részt megcsinálta aztán a többit szinte egyedül hoztam össze, guggolva, térdelve gondolhatod, estére ki voltam mint a liba. A következő akciója az volt hogy összetörte a gyerekszekrényt, pedig már majdnem kész voltunk vele, de a hátlapok nem illeszkedtek és én sem tartottam valamit úgy ahogy kellett volna úgyhogy szanaszét törte a bútort és még meg is taposta hogy véletlenül se lehessen újra összeállítani.
Olyan idegi feszkó lehetett benne hogy a drágalátos kisfiát kirakom a szobájából hogy szerintem nem sok kellett hozzá hogy felrobbanjon és itt is hagyott magamra a romokkal és a félkésznek sem mondható szobával én meg már hívtam anyut hogy na most telt be a pohár mert ez már tényleg mindennek a teteje ahogy viselkedett, mert tetejében olyan szinten üvöltözött velem hogy még a falak is döngtek. Soha nem kiabált még velem, max. felvitte a hangját. Fogta magát és levette a bejárati ajtót és elment megcsináltatni. Az fontosabb volt mert a hülyegyereknek odatettük a számítógépet az előtérbe és már 3 éve szar az ajtó még a hó is bejött rajta eddig nem volt fontos, most bezzeg megcsináltatta hogy a lakli kölök szaros valaga nehogy megfázzon. Nagyon kibuktam rá emiatt, már nézegettem is a lakásokat anyukámék közelében hogy én nem maradok itt mert az én fiamnak nem kell ilyen apuka akinek csak a nagy számít és mi le vagyunk szarva magasról. Egyetlen dolog tartott vissza hogy imádom ezt a kurva házat és amit ezért itt kapnék csak egy másfél szobás lukat tudnék venni anyuék közelében.
Amúgy a Ricsi amikor jött köv. héten nem tudta hogy már ki van pakolva a cucca, ment be nagy slunggal a szobába és az apját látni kellett volna mint aki beszart úgy ült az ágyon hogy na most mi lesz, még a nyakát is behúzta és látszott rajta hogy megint olyan feszült hogy szétpattannak az idegei. Erre érdekes módon annyit mondott a gyerek hogy tök jó lett a szoba és hogy nagyobbnak tűnik mint amikor még az övé volt. Fogta a táskáját lehányta az előszobába és mintha mi sem történt volna bekapcsolta kint a gépet és játszott. Ennyi volt.
Most erre volt párom ennyire kibukva a gyerek meg elrendezte egy vállrándítással az egészet. Komolyan százszor nagyobb problémát csinált belőle a felnőtt ember mint a kamaszgyerek.
Azóta elvan, ez a kérdés is megoldódott. Én továbbra is cseszegetem hogy jó lenne csökkenteni a látogatásokat mert nagyon leterhel a gyerek idegileg és fizikailag is de sajnos nem lehet a szülőknél elérni a dolgot, mert azt vettem észre hogy a gyerek már szíve szerint nem jönne ennyit hisz szétúnja a fejét nálunk, csak hát az anyja is küldi meg az apja is már csütörtökön telefonál hogy na melyik busszal jössz holnap fiam.
Két óránként eszik, mindent szétpakol, folyamatosan beteg, az elmúlt hónapban is úgy elküldte ide az anyja hogy ismeretlen eredetű kiütései voltak meg tiszta takony volt. Aztán arra nem volt képes hogy a zsebkendőit kidobja szanaszét volt a lakásban, mindenhol otthagyta a bacikat én meg menekültem a saját házamban előle, meg domestosoztam utána mindent főleg a kiütéseknél. Az etetésekről meg ne is beszéljünk mert két óránként éhes, ha itt van úgy érzem egész nap csak főzök és mosogatok és pakolom az asztalt utána. Nem tudom mi lesz így velünk ha már meglesz a pici mert most is fárasztó nagy hassal mindezt csinálni és ki fogok bukni hogy ha a nagy ennyire elveszi az időmet a pici elől. Anyósomékra sem igazán számíthatok mert nem viszik el soha az unokájukat, nyáron is egyszer vitték el fél napra. Sőt meg is mondták hogy nem érdekli őket ez az egész ezt nekünk kell megoldanunk, de leginkább a két szülőnek. Jó fejek.
Na hát ennyit a panaszkodásból mára.

Amúgy Milóval minden rendben van, ma voltam vérvételen, tegnap meg ultrahangon. Már olyan nagy hogy kitölti teljesen a teret, alig lehetett valamit látni belőle. A méreteit hallva majdnem leestem az asztalról mert 3,5 kilónak mondja a doki. 30. héten még alig volt másfél kiló és előtte is mindig kevesebbnek számolták mint az átlag, hát a végére jól belehúzott.
Szóval most kicsit parázom hogy miként is fogok kitolni egy ekkora gyereket, hát még ha hízik nekem fél kilót a finishben. Most arra gyúrok hogy ne várja ki az idejét. Ma beszerzek még minden leletemet aztán utána mehetünk szülni. :)

Na átnézek a másik oldalra mert már nem emléxem miket kérdeztél még.

dita75
 
 


Ja igen az apeh-kal harcoltam vagy fél évig mire végre meglett a pénz. Aztán képzeld most egy pár hete meg jött egy csekk 7ezer ft-ról hogy fizessem be késedelmi kamatot. Azt hittem felrobbanok, hogy ők ültek a pénzemen fél évig mit akarnak ezek tőlem késedelmi kamatot? Nekik kellett volna nekem fizetni és nem fordítva mert fél év alatt nekik kamatozott és nem nekem. De ezt is elintéztem legalábbis remélem mert nem mentem be emiatt veszprémbe hanem itt a helyi csajjal kitöltöttük amit ki kellett és mondta hogy intézi. Végülis két hete voltam nála azóta még nem jött semmi válasz hogy igazam van-e vagy más egyéb, remélem nem szülés után fognak majd mégegyszer felhúzni ezek is hogy még a tejem is elapadjon, mert egész terhességem alatt szívóztak velem, már utoljára mondtam a csajnak hogy pont egy kismamát kellett idén kipécizni maguknak???

Veszprémben fogok szülni mert a szomszédom ott szülésznő. Remélem úgy időzíti hogy ott legyen az Edit mert azért éjjel nem szívesen kelteném fel miattunk hogy induljunk szülni.
De végülis ő ott a vezető úgyhogy ha elköhintem hogy kinek a kicsodája vagyok akkor biztos kedves lesz az is aki épp be lesz osztva.

Sajnálom hogy a te anyósodék se nagyon aktivizálják magukat.
Az én anyósom utoljára azt ígérte hogy kitakarít amíg a kórházban vagyok, hát remélem hogy nem felejti el mert nekem ehhez már nincs energiám. Mostanában csak úgy takarítok ahol a papok táncolnak. Baromi nagy a hasam és nehéz majd teszek róla képet.

Anyagiak hát ne is mond, itt a tél páromék építőiparosok, ezen a héten már 3x hazaküldték az embereket mert esett az eső és nincs belső munka. Persze azokra a napokra nincs fizetés.
A hitelek meg minden más egyéb emelkednek, bevétel meg egyre kevesebb, párom emiatt is tiszta dili, mert a Ricsire is nagyon sokat kell költeni és mi lesz még ha meglesz a kisbaba. Sajnos az összes félretett lé elment a ház felújítására meg a meddőségi kezelésre.
Én már ezen nem akarom idegesíteni magam, mert van épp elég bajom. Én mondtam a páromnak hogy ne vegyünk hitelre új autót most tessék itt van. Ha elviszi a bank hát elviszi engem nem érdekel amúgy is szinte csak hétvégén vesszük elő akkor is azért hogy a fiát tudja fuvarozni. Na erre nem kell autó és pláne nem új havi 50erzes kiadással és ez csak a hitel meg a biztosítás.

Anyukám sokat szokott segíteni, gyakorlatilag majdnem mindent ő vett meg a kisfiamnak is, de már ég a pofám komolyan. Szegényke mindenkinek csak ad mert nővéremék is folyton szarban vannak, pedig van 4 felnőtt gyerek a háznál + tesóm meg a férje és egy iskolás 11 éves. 6 felnőtt egy gyerek és anyut pumpolják folyton. A mamámat is segíti mert kevés a nyugdíja szóval neki is biztos elege van már a családjából.
Alig tudtam lebeszélni hogy visszamenjen dolgozni nyugdíjasan.
Már 3 éve az és idén télen már teljesen ki volt idegileg (könyvelő) így mondtam hogy jöjjön el, nem ér annyit az a pénz, most meg vissza akar menni hogy többet tudjon segíteni rajtunk.

Anyósomék meg azt a gyereküket tömik mindennel amelyik rájuk se szarik. Páromat ugrasztják mindig ha kell nekik valami, a lányuk még szülinapjukra sem jön haza neki meg mindent megadnak.
Hát ez van!

Azért igyekszem optimista lenni hisz amire igazán vágytam hogy édesanya lehessek nemsokára teljesülni fog, és talán minden jóra fordul Miló érkezésével biztos sokkal szebbnek fogom látni a világot. Mindenesetre nagyon várom már hogy a kezembe foghassam. Már nincs is sok hátra, gyakorlatilag akármikor jöhet.

Most más hirtelen nem jut eszembe később még teszek fel képet a hasamról hogy szörnyülködhess! :)

Bocsi hogy sok jó hírrel most sem tudtam igazán szolgálni de hát sajnos ilyen világot élünk és azt látom hogy mindenhol van valami, kinél ez, kinél az sehol sem egyszerű az élet.
De legalább már amiatt nem kell búslakodnom hogy a kisbaba sem jön össze, hihetetlen erőt és boldogságot tud már most is nyújtani pocaklakóként a kisfiam. Ha rá gondolok mindig könnyes lesz a szemem és úgy magamhoz ölelném már.
Szegényke szerintem nagyon el lesz kényeztetve mert kimondhatatlanul imádom őt. Gondolom már csak azért is mert úgy tűnik nagyon egymásnak maradtunk mi ketten. Biztos nagyon szoros lesz mindig egymással a kapcsolatunk.

dita75
 
 


Juli,
nagyon jól hangzik amiket írtál. A closti nagyon sok mindenkinek segített már a babásodásban! Drukkolok és jó hétvégét, ha érted mire gondolok :wink: 8)

Dita,
ne haragudj, de ismeretlenül is elolvastam amiket írtál! Nem semmi amiken keresztül mentek/mentél, de most azt teszed a legjobban ha Milóra és magadra figyelsz! Próbálj meg nem stresszelni, ami tudom nem könnyű. Gondolj a kismanóra a pocidban! Azért jó, hogy Anyukádra bármikor számíthatsz. Fel a fejjel, nemsokára ölelheted azt aki innentől kezdve életed értelme lesz! Nagyon szép babázást és nyugalmat nektek! És még ezek előtt, problémamentes szép szülést!

Üdv nektek és sok pozitív energia++++++++! :)

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


SUCER
Nagyon kedves vagy. Köszönöm a szép szavaidat és a jókívánságokat.

Már néztem a vonalzódat hogy micsoda gyönyörű kislány képe van rajta. Gondolom kistesóra gyúrtok. Nagyon sok sikert kívánok hozzá hogy a kis tündérkének legyen tesókája.

dita75
 
 


Sucer
Lelkem egesz jol van...mivel mar szombaton nem indultak meg elkezdodott a belenyugvas aztan vasarnap csoriztem akkor sem osztodtak...igy hetfore mar az emesztes megindult....es hat ezt elore tudtuk,hogy nehez futam lesz :roll: nem volt meglepo a sikertelenseg :? 2-3sikertelenre felvgyok keszulve...

Majd jovunk haza februarban megint...ugyanis 3honapot kell varni a kovi lombikig a doki februar vegere gondol :? en mar azert jonnek januar vegen :roll:

Dita
Nincs semmi baj majd nekem is lesz...sajna nalunk nincsenek valami jo minosegu petik es ez nem olyan,mint a sperma dolog amin azert lehet segiteni...de nem adom fel es megyek tovabb es koszonom talan nekem is a februar hoz majd valami jo hirt :wink:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


BRIDGET
Ezt kívánom neked 2010 novemberre:

Kép

dita75
 
 


Koszi
De ez nem is olyan oriasiiiii :) ez olyan pont normal meretes :wink: ngyon ceeeep es koszonom :D Bar a kovi ciklusomban ale natur probalkozunk 8) hatha esetleg beugrik az a spontan csodababo :roll:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


BRIDGET
Úgy legyen, tök jó hogy így fogod fel, nagyon büszke vagyok rád.

dita75
 
 


Kép
Muszaj igy felfogni ha magamba roskadok es sirok attol jobb nem lesz!Sot csak rosszabb...ugyhogy amig lehet tartom magam es probalom igy felfogni!!

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Sziasztok,

Bridget,
nagyon tetszik a hozzáállásod, teljesen igazad van! Spontán csodababóhoz meg minden drukkom a tiétek :wink:

Dita,
nagyon szép formás pocid van!!!! Igen, kistesóra gyúrunk, remélem mihamarabbi sikerrel :) . A kedves szavakat meg szívesen adom! Nekem is megmelengeti a lelkem, ha szép szavakat kapok, attól meg egyenesen átmelegszem, ha a kislányunkat dícsérik, így én is köszönöm neked! Te hogy vagy? Mizújs otthon? Össze van már rakva a csomagod?

Szép napot lányok!

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Sucer
Koszonom lh teszteket mar betankoltam 8) most mar csak pirit varom :roll: agusztus ota nem volt meg :roll: aztan belecsapunk a lecsoba hatha :wink: ha meg nem akkor fogigatlot es 2honapot jol kiedzem magam :twisted: olyan kockahasat csinalok magamnak 8) :lol: :lol:

Ti is most spontanoztok vgy hol tart a dolog? :roll:

Tobbiek?

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


SUCER
Itt mindenki tudja rólam hogy szabályszerűen imádom a kislányokat, és annyira szerettem volna hogy nekem is ilyen kis copfos lánykám legyen mint mondjuk a tiéd, hogy totál beleéltem magam és amikor kiderült a kuki egy kicsit el voltam szontyolodva. De szerencsére másnap reggel már túltettem magam rajta és azóta szerelmes vagyok a fiamba. :)
Kívánom hogy mielőbb sikerrel járjatok hogy ne legyen nagy korkülönbség a két gyerkőc között, tudjanak még pár évet együtt játszani.

Melyik intézménybe jársz? Hol tartotok?

Köszi kérdésed megvagyunk, még egyben. A csomagom már rég kész mert meg voltam győződve hogy előbb fog kijönni Miló, de úgy néz ki hogy nagyon jól elvan odabent.

BRIDGET
Kockahas????????????? Inkább gömbölyödjél, gömbölyödjél!!!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Nagyon tecc a pozitívságod, nekem is akkor jött össze Miló amikor a legjobban hittem hogy sikerülni fog és hihetetlen pozitív voltam, és csodák márpedig vannak, csak hinni kell benne.

Hol vannak az anyukák? Mindenki ezerrel babázik????

dita75
 
 


Dita
En olvastam mar mindent rolam azert nem is szoltam hozza :roll: meg hat nem is ngyon lehet...max azt,hogy no comment :? remelem szules utan hatalmasat fordul a vilag veletek 8)

Kockahas azert lesz mert fogigatloznom kell :roll: Amellett meg nem igazan van baba :? Elso ciklus megy elesbe aztan 2.menzikor fogigatlo es azt szedem a kezdesig :? :x

Ugy latom Milo onagysaga nem akarodzik kibujni :lol:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Sziasztok,

Bridget,
hajrá spontán bébi!!!! Kockahas meg jó dolog, de ne tudd meg mit szenvedtem amiatt mikor pocakos voltam. Szép izmos hasam volt mikor terhes lettem, emiatt nagyon nehezen nyúltak az izmok, majd bet...tam úgy fájt ahogy nőtt a pocakom. 8) Szépen vissza is ment hamar a szülés után, pedig nem tornáztam. Mondjuk azóta már nem olyan izmos a hasam, de hát el is telt 7 év :oops: :oops: . Mondjuk kövér most se vagyok, sőt kilóra ugyanannyi mint lyánykoromban, csak hát az ember változik és átalakul. Mi spontánozunk és most készül, hogy megjöjjön, már pöttyözök is :( :( . Na de nem adjuk fel, hajrá köv. hónap!! :)

Dita,
nem járunk semmilyen intézménybe, mi újrakezdők vagyunk és a spontán vonalon vagyunk, ez az első éles hónapunk, ami ha jól sejtem a staisztikában a sikertelen hónapokat fogja erősíteni, mivel úgy érzem meg fog jönni és már pöttyözök is. Szóval mi így vagyunk. Erre vonatkozott a kérdés? Újrakezdők meg azért vagyunk, mert 2 éve már próbálkoztunk 6 hónapig sikertelenül, de akkor kiderült a bibi, mostanra lett minden "optimális" :) . Csomag: anno én is meg voltam győződve, hogy korábban jön a kislányunk, de aztán csak kivárta a napját és napra pontos babaként született augusztus 20-án

Ti mit gondoltok erről a H1N1 mizériáról? Bridget külföldön, hogy állnak ehhez a kérdéshez?

Vigyázzatok magatokra :)

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Sucer
Hat nekem nem volt kockas hasam sosem de lapos volt es 50kilo volt az atlag sulyom :oops: apacskaval mikor megismerkedtem akkor 53-54voltam tok tuttin neztem ki lapos has szep combok tudnek rola fotot mutatni 8) de valahogy a sok semmittevesben ulesben es evesben nott e fenekem a pocim es a combom....jo nem vgyok kover de nem is nezek ugy ki mint amikor megismerkedtunk :roll: Igy most talan megyek es csinalom es talan visszaalakithatom magam :?

Nekem is mont jott meg :shock: akkor mi egyut spontanozunk ebben a honaban 8)

Tobbiuek merre vannak? :roll:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


sziasztok!
mint bő egy hete írtam: gyönyörű domináns tüszőt növeszettem, vsz a bromónak köszönhetően... de sajnos eltűnt a süllyesztőben :(
de legalább már tudom, hogy érlelni képes vagyok, csak megrepeszteni nem...
néhány hét, és a closti-s topicban folytatom gyógyszeres pályafutásom :?

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Juli,
sajnálom a tüszőrepit, de jó, hogy nem csüggedsz. Closti az konkrátan miben segít? Tüsző érlelő és repeszti is? Vagy hogy van ez? Szurkolok, hogy minden jól menjen! :)

Bridget,
én se ilyen voltam 7-8 éve, hanem csupa izom. Ma sem vagyok kövér, csak nincsenek már meg a szépen kidolgozott izmaim. Jó-jó, akkoriban heti 3x-4x aerobikoztam, szóval annak meg is volt az eredménye. Előtte 10 évig versenyszerűen futottam, kosaraztam, szóval mindig sportos voltam, talán ezért is "könnyebb" tartani a formám. Mondjuk rámférne a torna, mert magamhoz képest, nem vagyok jó formában, de már megtanultam elfogadni magamat. Eljön az idő amikor újra sportolni fogok, vagy táncolni, még nem tudom, majd kitalálom :) . Addig meg családozom, nem zabálok, nem iszom, nem dohányzom, sokat alszom, igyekszem nem stresszelni. Ez már félsiker a mai világban, nem? :wink:

Többiek?

Dita,
hogy vagy? Miló még pihizik odabent?

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


sucer!
elvileg az érésben segít a closti... arra meg még rá akarom majd beszélni a dokimat, hogy biztosra menjünk, és szurival repesszünk... (de ez utóbbi még csak bennem megfogalmazódott elképzelés)
majd jövő héten kiderül, akkor megyek éndokimhoz.
egyébként sajnos csüggedek :? egyre inkább... hónapról hónapra...

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Juli,
a dokid biztos támogat, ha orvosilag nincs akadálya. Akkor most nemsokára pirinyó, majd closti? Ne add fel, már csak egy karnyújtásnyira van a cél! ++++++++++++++++

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Sziasztok!

Én is megvagyok ám! :wink:


Bridget!

Aszta Te már vissza is utaztál? Aszta milyen gyorsan megy az idő!!!
Most néztem a vonalzód. milyen kromoszóma vizsgálatod volt, lesz?
Hogy vagytok?
Tényleg odakinn miket csinálsz hogy elmenjen 1 napod?
Még mindig nem érzed magad túl jól odakinn?
Milyen a kégli? MÁr ott laktok?

Beszéltek itt szép hasizomról +combokról! :shock:

Idejét sem tudom mikor volt szép és makulátlan :lol: :lol: :lol:
A comb még csak-csak de a has...! Én már lefogytam 25 kg a szülési súlyomhoz képest de az a fránya kötény has még mindig ott virít. Sőt hogy máshonnan meg lement még feltűnőbb.
De én is olyan pozitív vagyok mint Ti. Ha már nem szoptatok megpróbálok visszamenni edzeni :lol: :wink:
Aztán majd nekem is lesz szép hasam (hozzáteszem sosem volt szép a hasam) :lol: :lol: :lol:

Kép
pamilla
 
 


Juli!

Nagyon sajnálom azt a szép tüszőt!
De a jó hogy termelsz! Majd rásegítenek 1 kis clostyval+ha sikerül lebeszélned tüszőrepi és célirányos akció! Ez lesz a tuti recept a babóra!!! Ezt kívánom Nektek! :lol: :lol: :lol: :lol:

Sucer!

A stresszt hogy lehet kiiktatni???? Áruld el a titkod légyszi légyszi légyszi :lol: :lol: :lol: :lol:
Nekem ez most gyerek mellett sem megy. pedig tudom hogy ne mtúl jó!
Hogy áll a spontán hónap?


Ditám!

Ti még egyben?
Vagy már külön? :wink: :lol:

Kép
pamilla
 
 


pamilla!
életem 2. domináns tüszője volt, az elsőt július végén sikerült felnevelni :)
ha ilyen ütemben haladok, mire ebből baba lesz, már nyugdíjas leszek :?

de köszönöm nektek a drukkokat :) begyűjtöm őket a clostis ciklusra :lol:

stressz-kiiktatás :?: :?: :?: :arrow: engem is érdekelne :lol:

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Visszaolvasok 8)

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Sucer
Ne is mond...miota visszajottem mehetnek vegre edzeni erre beteg vgyok alig van erom energiam :? es az ido megint csak megy igy :oops:

Pami
Hat mert annyira rossz mindosegu a petim azaz a petiim,hogy a doki azt mondta csinaljuk meg hatha ez all a hatterben :roll: Hat ugy jottem vissza,hogy penteken arra keltem taknyom nyalam egyben...ugyhogy pihi teazas... aztan szombaton egesz nap mentunk a maradek butorok utan delutan 1tol este 9ig :shock: vasarnap a szonyegeket fixaltuk...butort tologattuk marha gyenge voltam nem volt kedvem menni sehova.Ma is delben keltem jol kiizzadtam magam az este...aztan feljottem a netre 4orat es maris delutan 4 nekialltam mosni felmentem az irodaba bejelentkezni a gym berlet miatt...elpakoltam a borondomet kajaltam es itt ulok 6ora.Jon haza a dragam es megyunk enni de ilyentajt mar neki szoktam allni fozni es akkor 8ra kesz is akkor szokott jonni...aztan tevezunk...es mi keson fekvok vgyunk hajnal 1-2 ezert sem megy a keles nekem reggel 8kor :shock: :oops: Nana,hogy mar az uj lakasban vgyunk meg mielott hazamentem mar bekoltoztunk...alakulunk karacsonyra minden a helyen lesz :wink: Meg varunk 1-2butordarabot es a dekoracio kell meg :?

De inkabb meselj magadrol!!! 8)

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Sziasztok!!

Bridget,
mi a baj? Megfáztál? Ugye nem influ? Vigyázz magadra, pihenjél, gyógyuljál! Biztos szép lesz az új otthontok :D

Youlcsi :) ,
nem leszel nyugdíjas anyuka no, hidd el meglesz az szép tüsző ami kell és meg is fog repedni! A closti amiket olvastam róla, jó lesz neked/nektek, hidd el!

Pami,
a spontán hónap úgy áll, hogy ma reggel megjött pirianyó, brühühüüüüü. De juszt se csüggedek :wink: . Érdekes, mert jó kedvem van, nem törtem le, vhogy éreztem, hogy ez nem az....

Stresszmentesség: lányok igazi, mindig beváló receptem nincs, csak a pozitív gondolkodás. Mindenben a jót keresem, ha nem is mindig sikerül. Kerülöm azt, hogy mások hülyesége miatt szivassam magam, egy munkahelyen pedig ez könnyen megesik. Korábban állandóan rágódtam vmi, vagy vki miatt, de rájöttem, hogy a helyzeten ez sohasem változtat. A másik ami nagyon jó taktikám, hogy előre nem agyalok olyanokon, hogy mi lesz, ha akkora jön a tesó pl. amikor Ilang suliba megy, nem lesz-e ez neki törés stb. , mert ezen a hídon majd átmegyek akkor ha tényleg odaérünk. Sok olyan dolgon stresszelünk előre ami nem is biztos, hogy úgy lesz, ez normál emberi dolog, velem is megesik, de már nagyon figyelek ezekre. Ha benne vagyok ez nehéz helyzetben, mindig számba veszem a lehetőségeket, és direkt a legrosszabbal kezdem, mert ha azzal már szembenéztem, akkor nem kell rettegnem, hogy mi lesz a legrosszabb verzió. Nekem ez így szokott működni, de hangsúlyozom, hogy nekem is vannak rosszabb, nyűgösebb napjaim, én is szoktam idegeskedni, de az átlagtól biztos jóval kevesebbet. :wink:
nem vagyok Hit-gyülis, van szcientiológus, nincs nálam semmi hókusz-pókusz, pusztán tudatosan arra törekszem, hogy a jóra, a szépre koncentráljak, arra amit szeretnék és ne arra amit nem.

Remélem, nem bántottam senkit semmilyen gondolatommal, hanem segítettem nektek :)

Na megyek mert dolgoznom is kell vmikor 8)

Csak jókat!

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Sziasztok!

Sucer!

Hát az tök jó hogy nálad működik ez így! Én is próbálkoztam ilyenekkel, de ezek szerint nem sikerült mert a terhességi depim óta járok picilógushoz és ő si azt mondta hogy túlságosan sok bennem a negatív dolog és hogy többnyire azt veszem észre mert a pozitív dolgokat természetesnek veszem! Pedig én is így csináltam régen, legalábbis azt hittem de ezek szerint vmit nagyon benéztem :wink: :D

De most már azért javuló tendenciát mutatok :lol: :lol: :lol: :lol:

Nagyon szép a kislányod és most néztem hogy milyen különleges neve van!!! Nagyon teccc!!! Még az is lehet ellpopm az ötletet ha majd lesz 2. baba és kislány lenne :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
pamilla
 
 


Juli!

Ne viccelj, dehogy leszel nyugdíjas a babáig!
Lehet hogy a kezdés volt nehéz aztán úgy beindulnak itten a dolgok hogy már csak azt tűnik fel hogy menni kell szülni!

Megkapod a closty és majd lesz itt csoda ne aggódj!!!

Tényleg doki még nem ajánlott inszemet vagy lombikot???
Vagy még nem beszéltettek ilyenekről?

Kép
pamilla
 
 


köszi lányok a biztatást :)

nem volt még szó inszemről/lombikról... konkrétan még meddőségi szakrendelésen sem jártam... nagyon bízom a dokimban, úgy gondolom, ha úgy látja, hogy nincs más lehetőség, akkor ő fogja javasolni, hogy kit, hol, merre keressek :)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Bridget!

Drága gyógyulgassál nekem!!!
Aztán hun fáztál így meg? Tán nem itthonról vitted?
Örülök hogy jól álltok a lakással!!! Ügyesek vagytok!

Magunkról mit meséljek?
Maja szépen növöget! Ma voltunk dokinál 5430g és 59cm. Megkapta a 3.havi oltást, de bátor volt és csak 1 kicsit pityizett! Most apja altatja kézben!
Igen sajnos nap közben még mindig csak kézben alszik el, kivétel ha sétálunk, mert akkor a babakocsi is jó! De legalább az éjszakák jók (bár ezt nem szeretném elkiabálni) leteszem fél 10-kor és általában fél5,6 körül ébred először! Majd jöhet a kaja és utána alszik anyájával kb 9-ig 1 ágyban:)))) Ez nagyon jó mert mi is ki tudjuk magunkat pihenni!
Szóval nem panaszkodom! Bár mostanában egyre nyűgösebb mert 2 hós kora óta jönnek a fogacskák! Hát ez van velünk!

Velem semmi extra! Visszafogytam kb versenysúlyra, csak a poci van még! A hangulatom egyre jobb, de még mindig elég türelmetlen vagyok ha Jaja hiszitrohamot kap! Ilyenkor elég nagy lelkiismeret furdalásom lesz! De ügye ezeken dolgozok a picológussal! :lol: :lol: :lol:

Mást nagyon nem tudok írni mert most még minden Maja körül forog (ami gondolom később is így lesz) és mást nem is csinálok!
Anya még mindig sokat segít így meg aztán elég könnyű csak a babával foglalkozni!

Hát ennyi röviden! Ha vmit kihagytam kérdezz nyugodtan! :wink: :wink: :wink: :lol: :lol: :lol:

Kép
pamilla
 
 


Pami,
a nevet nyugodtan használjátok, hajrá kistesó :) . Pszichológushoz a szülés óta jársz? Sztem nem szégyen az, ha segítséget kérsz, az sokkal nagyobb gáz, ha vki tudja, hogy nem képes egyedül megoldani a dolgait de nem kér segítséget. Biztos jobban leszel idővel, ezt nem szabad siettetni, nagyon jó úton vagy. Gondolom Majácska kitölti minden idődet, ad feladatot is bőven, így könnyebb a jóra gondolni :) :) . Jó, hogy van segítséged is. Fogyással ügyes vagy, látod ez is nagyon jó dolog, hogy ott a gyönyörű pici babád, és te máris formában vagy. Ott van Anyud, a szerető férjed, kell ennél több? :) :)

Juli,
sztem is az a legfontosabb, hogy bízz az orvosodban, és ha ez megvan kitartani mellette. Ő biztos ismer, tudja, hogy mit miért javasol, vagy ír elő, ezek szerint pedig semmi kórosat nem lát, sőt minden esélyetek megvan a babára különösebb beavatkozás nélkül is. Változatlanul drukkolok nektek!

Bridget,
jobban vagy?

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


sucer!
bízom én a dokimban, valóban ismer. amikor tiniként gondjaim voltak, akkor is már hozzá mentem a gyermeknőgyógyászat helyett (és milyen furcsa... mintha ő nem öregedne :lol: )
azért kórságból is kijutott (többek között pcos), de remélem, nem fog kelleni több, mint a stimu :)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Youlcsi :D ,
nekem egy barátnőmet pcos-nak mondták, majd egymás után két egészséges fiúcskát szült, alig korkülönbséggel, és tök spontán esett teherbe, az esélytelenek nyugalmával :).

Szóval minden lehetséges. Én is nagyon bízom benne, hogy ebben a hónapban sikerül..... nagyon jó lenne...

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Sziasztok,

merre jártok?

Én betegeskedek, sztem a gyermekben is bújkál vmi :( .

Vigyázzatok magatokra!
Szép napot!

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


SZiasztok,

Dita hírek:

Milán baba 2009.11.21-én este kb 21 órakor látott napvilágot, 3800 g és 56 cm.
Mindketten jól vannak, fotó akkor lesz ha hazajönnek a kórházból, talán szerdán.
Születéstörténetet majd biztos ír Dita.

Mi jól vagyunk, Danika taknyos, de most először nem fajult el más betegségbe, úgyhogy szívjuk az orrát becsülettel.

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Monic!
Azta micsoda jó hírek!!! Köszi szépen! Vigyázzatok magatokra, Danikának gyors gyógyulást kívánok!

Dita,
nagyon sok szeretettel gratulálok nektek Milán baba érkezéséhez!!!! Jó egészséget mindnyájatoknak! Majd rakjál képeket és a szüléstörténet is jöhet!

További szép napot!

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy ismeretlenül írok ide, de a tapasztalatokra, és a tudásotokra lenne szükségem.
Már január óta próbálkozunk babával, 4 inszemen vagyunk túl, amiből kétszer terhesség lett, de a korai szakaszban elmentek! Végre csináltattak velem hormonokat az egész ciklusban, és úgy tűnik a prolactinom igen érdekes. Majd csak december 14-én megyek dokihoz, ezért kíváncsi lennék a véleményetekre!
Prolactin szintjeim:
3. cn: 562 mU/l (referencia tartományt meghaladta!)
20. cn: 318 mU/l
24. cn: 572 mU/l (referencia tartományt meghaladta!)
Egyébként volt 22 mm-es domináns tüszőm, és ovulációm is.
Sajnos én nem nagyon értek hozzá. Segítenétek? Bármilyen véleményt elfogadok!
Köszönöm

Monic!
Üdv, itt is! Nagyon rendes vagy, hogy mindenkit tájékoztatsz Dita hírekről! :wink:

rodina74
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a jókívánságokat, cserébe hoztam egy kis szösszenetet:

http://www.videoplayer.hu/videos/play/433174

remélem sikerül letölteni.

puszi

Dita és Miló

dita75
 
 


Ditám!

Hatalmas nagy GRATULA a csodás Kisfiadhoz!!!

Nagyon ügyes kis filmet csináltál! Itt pityiztem a gép előtt!
Ilyenkor megint mindent át akarok élni még 1x! Valószínű ezért is vágyom majd egy 2. babára!

Majd ha lesz időd gyere ám a beszámolóval!

Kép
pamilla
 
 


Rodina!

Isten hozott közöttünk!

Én sajnos már nem emlékszem az értékeimre, de arra igen, hogy nálam is volt hasonló helyzet!
2x magas volt a prl-om 1x meg normál de akkor csináltak még 1 vv és akkor is magas lett. Majd felírták a bromót! De azért kérdezz rá mert ettől a bogyótól sokan rosszul vannak és van 1 másik szer ami homeopátiás! Állítólag az kíméletesebb!!!

Van vmi tüneted, rosszulléted?
Nekem pl semmi nem volt!

Remélem minden okés lesz veled és hogy vmennyit tudtam segíteni!

Niki

Kép
pamilla
 
 


Pamilla!

Köszönöm a válaszod, sokat segítettél. MOst ebben a hónapban is 5 alkalommal kell mennem vv-re, és minden alkalommal megcsináltatom a prolaktin. Jó lenne, ha kiderülne, hogy csak ez hiányzik a babához!
Egyébként semmi rosszullétem nem volt, nem szokott lenni. Miért egyébként a prolaktin rosszullétet okoz?

rodina74
 
 


Sziasztok!

Most van egy kis időm, hogy összeszedjek néhány gondolatot, de a LÉNYEG HOGY:

SIKERÜLT TEGNAP ESTE 30-at FEJNEM MA REGGEL MEG 50-et, de Miló sztem rászokott a cumisüvegre mert 4-5-öt szív csak a ciciből és bealszik! :twisted: Bezzeg a cumiból úgy issza mint a gép. :roll:

Jó zsíros a tejem anya is mondta. Remélem jól táplálja Milót. Éjjel azt a 30-at kapta első alkalommal igaz rá két órára kicsit nyűgösködött. Amúgy éjjel kétszer etettem egy óra körül az anyatejet és később 50-et a tápiból. 4x keltem fel hozzá, de nem volt vészes. Egyszer jól be is volt kakilva úgyhogy muszáj volt az éjszakai peluscsere. :)
Alig sirdogált mivel cumi van a szájában, erre is rászoktattuk! :oops:
A kezem viszont beállt úgy a fejéstől hogy a csuklóm alig bírom moccintani. Ma már a másik kezemmel kellett fejnem.
Az alsó fertájom már egész jó. Anyukám hiába van itt folyton nyüzsgök valamit már rám szólt hogy miért nem pihenek már.
Tegnap még a DM-ben is voltam mert vettem még cumisüveget így hogy táp kell nem elég a két aventes.
Az üzletvezetőt ismerem, ki volt akadva hogy tegnap jöttünk haza a kórházból és én már vásárolgatok fitten náluk a DM-ben.
Az alsófertájom már javulgat bár még az ülés kellemetlen. Van hogy inkább ráülök egy úszógumira azon nagyon király kényelmes.
Miló írtó jó baba, hangját alig lehet hallani, semmivel nem lehet kihozni a sodrából még sokszor az öltöztetéssel sem pedig szegénykének el van törve a kulcscsontja. Azt mondták nem kell vele semmit csinálni amikor azon az oldalon fekszik akkor a kis kezét igazgassuk hogy ne fájjon neki és óvatosabban bánjunk vele. Majd januárban megnézik hogy alakult a kis csontocskája. 6 hetesen meg szemészetre kell vinnem mert a kórházban eléggé be volt szűkülve a szeme, nagyon váladékozik itthom is kamillázni szoktuk neki. A kis kezét lábát meg krémezni kell mert azt mondták TÚL LETT HORDVA AMI ÉRDEKES LOMBIKNÁL!!! mert ki lett neki ázva és most hámlik, de már az is nagyon szépen javulgat.
A kis kukija pedig olyan mint a zsidóknak, nem zárul rá a fityma.
Azt mondta a doktornéni hogy annyi lenne az egész hogy egy öltéssel összevarrják. Megmutatta hogy hol van úgymond elengedve ott összecsípte és tényleg úgy egy normális kukinak látszik. Nem tudom mikor kell ezt megcsináltatni, vagy hogy érdemes-e egyáltalán.
Nem is tudom mit írjak még annyi minden lenne, de már sok mindent elfelejtettem, a szülés néhány részletére nem emlékszem hál istennek mert elég fájdalmas volt. A vége borzasztó, mert előtte több mint 50 órán át fájdogáltam 10 percenként és ugye nem ment az alvás nagyon fáradt voltam pont a szülésre. Ha ki lettem volna pihenve biztos még ennél is könnyebben megy.
A szülésznő és a doki végülis megdícsért hogy szépen megszültem Milót ahhoz képest hogy nagy baba. Egyszer csak azt hallottam hogy ott a kis hajas feje akkor szólt a dokinak a szülésznő. Akkor olyan erőt merítettem valahonnan nem tudom hogy de nyomtam mint az atom és elég hamar kicsusszant. Égetett, szúrt azt hittem szétszakadok de mindent úgy csináltam ahogy a szülésznő mond és a végén közölte is hogy nagyon örült hogy ilyen szófogadó voltam annyira rögtön reagáltam mindenre amire kért hogy szinte még ki sem mondta mit szeretne már csináltam.
Az egyik fájdalmam az hogy nagyon picit tették rám és nem csináltak képet, rögtön vitték át a másik szobába ahol apa kamerázta ahogy lekezelik. A varrásokat kurva sokáig csinálta a doki. Végig hümmögött hogy olyan mintha vajat varrna, és asszem azt beszélték hogy a sok meddőségi kezelés miatt ilyen a hüvelyem, mert össze-vissza vagyunk szekálva.
Nekem egy részét nem is felszívódóval csinálta a doki. Amikor jöttünk haza akkor szedte ki elég kellemetlen volt, de ez már semmiség. Az aranyeremmel volt a legnagyobb gondom, de már javul, meg ugyanúgy a derekammal meg a szeméremcsontommal.
Talán tengap volt először, hogy már nem éreztem annyira, de előtte annyira fájt hogy volt alkalom amikor még a gyereket is majdnem eldobtam úgy belém nyillalt.

A kicsi annyira aranyos. Remélem ha eddig nem jött ki a pocakfájás már nem is fog. Még amikor pukizik, meg trottyoz akkor sem sír csak eltorzul a feje és nyögdécsel. Imádom egyszerűen és annyira örülök neki hogy így meghálálja a szeretetemet azzal hogy ilyen fantasztikus jó baba. Teljesen el vagyok tőle ájulva. A többi kisbaba közül volt olyan aki szabályosan sikított, Milónak nagyon kis pici hangja van, nem tud ordítani, nagyon türelmes és nem bánja hogy bénázok vele. Földöntúli érzés amit iránta érzek, majdnem minden percben el tudnám magam sírni ha csak ránézek.

Annyi mindent írnék még de itt ülhetnék napokig és nem akarom elvenni a kis drágámtól az időt. Most ennyi. Majd még jövök biztosan mert órákig is tök nyugton van, de most még annyi a teendő. Ma jött meg az anyakönyvije meg a lakcímkártyája.
Ezen is úgy meghatódtam, mert mindig olvasom hogy anyja neve és az én nevemen van ott. Azt hittem elolvadok amikor hallom a postás szájából hogy Gyetvai Milánnak jött levele. Annyira jó, tényleg nem is gondoltam volna hogy még annál is jobban fogom imádni mint amikor pocaklakó volt. És ami még hihetetlenebb hogy akármekkora hasam is volt hogy a frászba fért el és hogy tudtam én a végén őt cipelni???

Na jó befogom jöjjön néhány kép, csak feltöltöm őket.
dita75
 
 


Kép
Kép
Kép
Kép
dita75
 
 


Dita,
gyönyörű baba Miló!!!! örülök, hogy minden rendben zajlott, nagyon ügyes voltál!!! A párod örült? Alakulnak a hétköznapok?

Bocsánat mennem kell, mert a kislányom hiányol!

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


dita75 írta:Sziasztok!

Köszönjük a jókívánságokat, cserébe hoztam egy kis szösszenetet:

http://www.videoplayer.hu/videos/play/433174

remélem sikerül letölteni.

puszi

Dita és Miló


Megneztem a videoklippet tok jooo 8) sok tejcit meselj apacska,hogy viselkedik? :shock: 8)

Tobbieknek is pusza most csak ennyire telt tolem :oops:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: